آزادی نفتکش ایرانی

آزادی نفتکش ایرانی

مهرمهر1 هفته قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از گاردین، وزارت خارجه انگلیس در اقدامی غیرمنتظره «حمید بعیدی‌نژاد» سفیر جمهوری اسلامی ایران در لندن را فراخواند. «دومینیک راب» وزیر خارجه انگلیس در همین ارتباط با انتشار بیانیه‌ای مدعی شده که احضار سفیر ایران در واکنش به آنچه او عدم پایبندی ایران به تعهدات در مورد نفتکش «آدریان دریا» خوانده، صورت گرفته است. وزیرخارجه انگلیس در این بیانیه مدعی شده است که فروش نفت ایران به سوریه «نقض غیر قابل قوبل هنجارهای بین‌المللی است و انگلستان این ماه این موضوع را در سازمان ملل متحد مطرح می‌کند.» راب همچنین ایران را متهم به نقض تعهدات خود در ارتباط با مقصد نفتکش مذکور کرده است. نفتکش آدریان دریا حدود دو ماه پیش در حالی که در آن زمان «گریس۱» نام داشت، از سوی نیروی دریایی انگلیس و با همکاری دولت محلی جبل الطارق توقیف شد. با این حال در همان زمان نیز بسیاری از کارشناسان و حتی برخی مقامات غربی توقیف نفتکش ایرانی در جبل الطارق را اقدامی غیرقابل توجیه عنوان کرده بودند.
صدا و سیماصدا و سیما2 هفته قبل
اما اروپایی‌ها به جز اظهارات کلی درباره حمایت از برجام، آماده سرمایه گذاری روی آن نبوده‌اند. مسئله آزادی حمل و نقل دریایی، امنیت انرژی باید برای همه باشد. جواد ظریف گفت: این مسئله از طریق تلاش‌های دیپلماتیک بسیار زیاد و سایر تلاش‌ها حل شد. شاید نیروی دریایی آمریکا در دوره رئیس جمهور ترامپ به دنبال حفظ کردن دائمی توانایی‌ها و دارایی‌های ناوهای هواپیمابر خود در خلیج (فارس) نباشد. ظریف گفت: به نظر من تجدید نظر در افکار کشورها در منطقه برای آوردن افراد به پای میز مذاکره بسیار اهمیت دارد.
وانانیوزوانانیوز2 هفته قبل
آیت‌الله خامنه‌ای رهبر انقلاب در سخنرانی‌های خود در اردیبهشت ۱۳۹۸ تاکید کردند: «جنگ نخواهد شد، مذاکره نخواهیم کرد» و «نه ما دنبال جنگ هستیم، نه آنها {literal} {{/literal} آمریکا {literal}} {/literal}، که می‌دانند به صرفه‌شان نیست …تا وقتی آمریکا همینی است که الان هست مذاکره‌ی ما و آمریکا، سم است». ایران می‌تواند کشور فوق‌العاده‌ای باشد اما این موضوع بدون سلاح هسته‌ای ممکن خواهد بود.» نکته‌ی مشترک پیام‌های ایران و آمریکا یک چیز است: به دلایل مختلف نه ایران و نه آمریکا به دنبال جنگ نیستند و این برای رژیم اسراییل یک پیام تلخ، نگران کننده و ترسناک است. برای ایران بهترین آرزوها را دارم و امیدوارم در مشخص کردن این که در جایگاه چه اتفاقی افتاده موفق باشند». برای درک شدت نگرانی اسراییل از کاهش تنش میان ایران و آمریکا، کافی است بدانید آن‌ها بعد از ۱۳ سال، قطعنامه سازمان ملل درباره‌ی جنگ ۳۳ روزه زیر پا گذاشتند. اختیارات لازم به ارتش داده شده تا علیه هر جایی که نیروهای متحد ایران در آن حضور دارند، اقدام کنند» و این یعنی: اسراییل به دنبال جنگ است.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین2 هفته قبل
این توافق بخوبی این اطمینان را ایجاد کرد که فعالیت‌های هسته‌ای ایران ماهیت صلح جویانه دارد. چرا امریکا این تصمیم را گرفت؟ یکی از نگرانی‌های امریکا این است که بعد از پایان دوره ۱۰ ساله اجرای توافق هسته‌ای امکان نظارت بر فعالیت‌های هسته‌ای ایران وجود ندارد. زیرا امریکا می‌خواهد ایران را خفه کند و به طور نامعقول می‌خواهد همه درآمدهای بین‌المللی ایران را قطع کند. ایران می‌خواهد با برداشتن این قدم‌ها نشان دهند که اگر امریکا به برجام بازگردد، ایران هم برمی‌گردد. من توصیه می‌کنم ایران غنی‌سازی خود را زیر ۲۰ درصد نگه دارد، هرچند که غنی‌سازی ۲۰ درصد هم برای تأمین سوخت راکتور تحقیقاتی در تهران است و ایران به غنی‌سازی بیشتر از ۲۰ درصد نیاز ندارد.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز2 هفته قبل
ظریف گفته است: «واقعیت دنیا را نگاه کنید الان آمریکاست که شکست خورده است و دیپلماسی پیروز شده است. نمی‌دانم چرا دوستان ما می‌خواهند افتخارات کشور خودشان را که هیچ ربطی هم به من وهمکارانم ندارد برای کشور به سرشکستگی تبدیل کنند. در حالیکه در یک چارچوب عقلایی و واضح، ممکن است یک فرد متعهد و انقلابی باشد اما آمریکا وی را تحریم نکند. از این رو، اگر مبنای آقای ظریف صحیح باشد، تحریم نشدن بسیاری از مقامات را باید به‌حساب زاویه آنها با مبانی انقلاب و همراهی‌شان با آمریکا دانست! ظریف چه دلیلی داشت که با قطعیت از عدم خروج آمریکا از برجام می‌گفت؟!
تسنیمتسنیم2 هفته قبل
اردشیر نوریان عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم با اشاره به تحریم نفتکش ایرانی «آدریان دریا» از سوی دولت آمریکا، گفت: به طور قطع آمریکایی‌ها با تحریم نفتکش ایرانی «آدریان دریا» قوانین حقوق بین‌الملل را نقض کرده‌اند. عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس تصریح کرد: در شرایط موجود دیپلماسی فعال کشور به همراه تکیه بر قدرت نظامی و دفاعی، موجب شده تا سیاست‌‌های آمریکا برای تشکیل هرگونه ائتلافی علیه جمهوری اسلامی ایران، با شکست مواجه شود. نوریان ادامه داد: معتقدم سیاست‌های تقابلی با آمریکا در عرصه دیپلماسی، از یک طرف و تکیه بر توان نظامی و دفاعی بومی می‌تواند هرگونه تهدید علیه ملت ایران را خنتثی کند. عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس در پایان خاطرنشان کرد: آزادی نفتکش ایرانی از جبل‌الطارق نشان داد که مواضع جمهوری اسلامی ایران همواره بر حق بوده و سیاست‌های ضد ایرانی آمریکایی‌ها در منطقه شکست خورده است. انتهای پیام/
افکارنیوزافکارنیوز2 هفته قبل
افکارنیوز، به گزارشاردشیر نوریان عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به تحریم نفتکش ایرانی «آدریان دریا» از سوی دولت آمریکا، گفت: به طور قطع آمریکایی‌ها با تحریم نفتکش ایرانی «آدریان دریا» قوانین حقوق بین‌الملل را نقض کرده‌اند. اخبار سیاسی- وی با بیان اینکه ابزارهای گوناگونی در اختیار دستگاه دیپلماسی کشور برای مقابله با تحریم نفتکس «آدریان دریا» از سوی آمریکا وجود دارد، اظهار داشت: وزارت امور خارجه می‌تواند از طریق ظرفیت‌هایی که در شورای امنیت سازمان ملل ایجاد شده، نسبت به مقابله به مثل و جلوگیری از زیاده‌خواهی‌‌های آمریکایی‌‌ها اقدام کند، زیرا طبق هیچ مفاد قانونی و حقوقی، آمریکایی‌ها حقی برای تحریم این نفتکش ندارند. عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس تصریح کرد: در شرایط موجود دیپلماسی فعال کشور به همراه تکیه بر قدرت نظامی و دفاعی، موجب شده تا سیاست‌‌های آمریکا برای تشکیل هرگونه ائتلافی علیه جمهوری اسلامی ایران، با شکست مواجه شود. نوریان ادامه داد: معتقدم سیاست‌های تقابلی با آمریکا در عرصه دیپلماسی، از یک طرف و تکیه بر توان نظامی و دفاعی بومی می‌تواند هرگونه تهدید علیه ملت ایران را خنتثی کند. عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس در پایان خاطرنشان کرد: آزادی نفتکش ایرانی از جبل‌الطارق نشان داد که مواضع جمهوری اسلامی ایران همواره بر حق بوده و سیاست‌های ضد ایرانی آمریکایی‌ها در منطقه شکست خورده است.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز3 هفته قبل
مقامات انگلیسی پس از توقیف نفتکش ایرانی، با ادبیاتی تکبرآمیز و قلدرمابانه خطاب به ایران موضع گیری می‌کردند. حمله اصلاح طلبان به اقدام اقتدارآفرین سپاهاما واکنش برخی رسانه‌های اصلاح طلب به این اقدام غرورآمیز قابل توجه بود. اما فارغ از رویکرد منفعلانه طیف اصلاح طلب، تغییر ادبیات طرف انگلیسی پس از توقیف نفتکش این کشور قابل تأمل بود. کاملا آشکار بود که آزادی نفتکش ایرانی نتیجه اقدام مقتدرانه سپاه پاسداران در توقیف نفتکش انگلیسی بود. دولتمردان در اظهارات جداگانه، بدون اشاره به اقدام اقتدارآفرین سپاه پاسداران، آزادی نفتکش ایرانی را نتیجه دیپلماسی و مذاکره نامیدند!
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین3 هفته قبل
اعتمادآنلاین| جلال میرزایی، نماینده ایلام و عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی، در گفت‌وگو با خبرنگار اعتمادآنلاین، با تاکید بر نقش دیپلماسی در آزادسازی نفتکش گریس ۱، گفت: آنچه باعث آزادی نفتکش ایرانی گریس ۱ شده مذاکره و دیپلماسی بوده است. این نماینده مجلس، با انتقاد از طرح ۲قطبی مذاکره و مقاومت، گفت: جریانی که در حال حاضر چند وقتی است ۲قطبی مذاکره و مقاومت را مطرح می‌کند، پیچیده است. میرزایی صحبت‌های خود را این‌طور به پایان رساند: فرماندهان سپاه‌ دغدغه‌هایی دارند و دغدغه‌هایی هم وزارت خارجه دارد. وزارت خارجه در عرصه سیاست و در ارتباط با کشورها گفت‌وگوهایی دارد که در جریان است و در جریان این گفت‌وگوها با یکسری واقعیت‌ها روبه‌روست. دغدغه‌ها و نگرانی‌هایی که فرماندهان سپاه و وزارت خارجه دارند نباید باعث شود برخی بیایند و میدان‌دار شوند و تضادی به وجود آورند.

انگلیس، فرمانبر آمریکا و بازنده اول و آخر ماجرای نفتکش است +فیلم

رکنارکنا3 هفته قبل
به گزارش رکنا، پس از گذشت چندین هفته از اقدام خصمانه و غیرقانونی انگلیس در توقیف نفتکش ایرانی، مقامات دولت جبل‌الطارق ابر نفتکش ایرانی گریس- ۱ را برخلاف درخواست‌های مکرر آمریکا و ممانعت از آزادی آن، رفع توقیف و آزاد کرد. بسیاری از کارشناسان بین‌الملل آزادی نفتکش ایرانی توسط انگلیس را شکست مفتضحانه دولت انگلیس و آمریکا دانستند و آن را نتیجه اقتدار ایران معرفی کردند. یکی از کارشناسان سیاسی شبکه عربی الغد نیز به شکست مفتضحانه آمریکا و انگلیس در برابر ایران اعتراف کرد و در بخش از سخنان خود گفت: «انگلیس، فرمانبر آمریکا و بازنده اول و آخر ماجرای نفتکش است. انگلیس وقتی کشتی ایرانی را به این شکل توقیف کرد، متوجه محدودیت خود در این مورد شد و احساس کرد که در این موضوع گرفتار شده است». سیزدهم تیرماه بود که مقامات دولت جبل‌الطارق که زیر نظر انگلیس قرار دارد، در اقدامی‌ که از سوی مقامات کشورمان راهزنی دریایی خوانده شد، نفتکش گریس ۱ را که حامل محموله نفتی ایران بود، به بهانه نقض تحریم‌های اتحادیه اروپا علیه سوریه در نزدیکی آب‌های این منطقه توقیف کردند. اقدامی که حتی از سوی کارشناسان شبکه بی‌بی‌سی فارسی، وابسته به دولت انگلیس نیز غیرقانونی خوانده شد. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.
قدس آنلاینقدس آنلاین3 هفته قبل
در سال ۹۷ هم در دیدار نمایندگان با ایشان پس از ارائه گزارش دکتر لاریجانی از طرح‌های مصوب شده در مجلس شورای اسلامی، رهبر معظم انقلاب فرمودند این طرح‌ها و لوایح خوب! چه طرح‌ها و نتایجی برای مردم داشته است؟ شاید طرح‌های ضدآمریکایی که به تازگی در مجلس اعلام وصول شده است و به روابط ما با غرب برمی گردد، یکسری اعمال مقابله به مثلی است در برابر آنچه آن‌ها در کنگره و مجلس آمریکا مصوب کردند. هرچند هستند طرح هایی که در این رابطه مصوب شده و آن طور که بایدوشاید بازدارنده نبوده است. مثلا وقتی آمریکا از برجام خارج شد یا طرح هایی را در کنگره علیه ایران تصویب کردند، ما طرحی را در مجلس مصوب کردیم که بیشتر جنبه سیاسی داشت که بگوییم ماهم چنین طرحی را تصویب کرده‌ایم و خیلی جنبه اجرایی نداشته است. خیلی تأثیرش بیشتر از این بود که بگوییم اگر آمریکا خارج شد مزاحم بود و اروپا وجود دارد.

پاسخ کوبنده مجری الجزیره به توهین مشاور جورج‌بوش

میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین3 هفته قبل
خبرگزاری میزان- مجری سرشناس شبکه الجزیره به توهین مشاور جورج‌بوش واکنش نشان داد. «غاده عویس» مجری سرشناس شبکه الجزیره درباره موضوع آزادی نفتکش ایرانی در پاسخ به گزافه گویی‌های مشاور سابق دولت جوج بوش که ایرانی‌ها را ترسو خطاب کرد، گفت: هواپیمای بدون سرنشین شما را سرنگون کردند و شما هیچ کاری نتوانستید بکنید.

دفاع محکم مجری الجزیره از اقتدار نظامی ایران/ پاسخ کوبنده‌ای که به یاوه گویی‌های مشاور سابق جرج بوش داده شد + فیلم

باشگاه خبرنگارانباشگاه خبرنگاران3 هفته قبل
به گزارش گروه فیلم و صوت باشگاه خبرنگاران جوان، «برادلی بلاکمان» مشاور سابق دولت جرج بوش، در گفتگوی تلفنی با شبکه الجزیره، ایرانی‌ها را ترسو خواند و گفت که نمی‌توانند به کشتی‌های آمریکایی حمله کنند. «غاده عویس» مجری این شبکه، درباره موضوع آزادی نفتکش ایرانی در پاسخ به یاوه‌ گویی‌های او، گفت: هواپیمای بدون سرنشین شما را سرنگون کردند و شما هیچ کاری نتوانستید بکنید. بیشتر بخوانید: کنایه علی ضیا به شهرداری که ۶ فرزندش ساکن آمریکا هستند + فیلمانتهای پیام/

مجری الجزیره به مشاور بوش پاسخ داد

میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین3 هفته قبل
خبرگزاری میزان- مجری سرشناس شبکه الجزیره در برنامه «الحصاد» درباره موضوع آزادی نفتکش ایرانی، گفت: هواپیمای بدون سرنشین شما را سرنگون کردند و شما هیچ کاری نتوانستید بکنید. به گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان، «غاده عویس»، مجری سرشناس شبکه الجزیره در برنامه «الحصاد» درباره موضوع آزادی نفتکش ایرانی در پاسخ به گزافه‌گوئی‌های «برادلی بلاکمان»، مشاور سابق در دولت بوش که گفته بود ایرانی‌ها ترسو هستند و به کشتی‌های آمریکایی حمله نمی‌کنند، گفت: هواپیمای بدون سرنشین شما را سرنگون کردند و شما هیچ کاری نتوانستید بکنید. منبع: جام نیوزانتهای پیام/خبرگزاری میزان: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز3 هفته قبل
انگلیس باید خسارت بدهد تا نفتکش استنا ایمپرو آزاد شودتلویزیون سوئدی اس‌وی‌دی می‌گوید ایران به زودی نفتکش توقیف شده انگلیسی را آزاد می‌کند. به لحاظ حقوقی و سیاست داخلی آمریکا، برجام پایه‌های سستی دارد و شکنندگی آن برای آمریکاشناسان پرواضح بود. فایننشال تایمز می‌نویسد: رهایی نفتکش حامل نفت ایران، موفقیت برای ایران است و موجب تقویت روحیه پیروزی در میان ایرانی‌ها می‌شود. به گزارش فارس، این مقام وزارت خارجه امریکا که خواسته نامش فاش نشود، در گفت‌وگو با رویترز از کشورها خواسته به نفتکش ایران اجازه پهلوگیری ندهند. خودروی تولیت آستان قدس چیست؟ آیین افتتاح بخش‌های جدید بیمارستان فوق تخصصی رضوی با حضور حجت‌الاسلام احمد مروی تولیت آستان قدس رضوی برگزار شد.
مهرمهر4 هفته قبل
وی با بیان اینکه اصلاح نظام بانکی و جلوگیری از واردات بی رویه زمینه تحقق اقتصاد مقاومتی است گفت: چرا لایحه اصلاح نظام بانکی ۴ سال معطل مانده و به مجلس نرفته است و باز بودن باب فساد بانکی به دلیل ضعف قوانین مربوطه می‌باشد و همچنین واردات غیر علمی، کشتی تولید کنندگان را به گل می‌نشاند و در این راستا رویکرد ائمه جمعه در قبال دولت نه تقابل مطلق و نه حمایت مطلق بلکه حمایت همراه با انتقاد است لذا اصلاح ساختار بودجه توسط هر دولتی انجام شود برای او افتخار محسوب می‌شود و وابستگی اقتصاد ایران به نفت و خام فروشی بلای اقتصاد مقاومتی است. امام جمعه دماوند در خصوص مسائل منطقه‌ای نیز بیان داشت: تثبیت اقتدار انصارالله در نبرد نظامی و سیاسی برگ برنده جبهه مقاومت برای پیروزی‌های بعدی است، انصارالله یمن با ۱۰ فروند پهپاد تهاجمی تاسیسات نفتی را در نزدیکی مرز امارات هدف قرار داد و مهمترین پیام حمله پهپادی انصارالله به جنوب شرق عربستان اتمام حجت با آل سعود بود و انصارالله با زبان پهپادی به سعودی‌ها گفتند که در صورت تداوم تجاوز به یمن حملات بعدی قطعا سخت‌تر خواهد بود ضمنا به امارات هشدار دادند که باید وعده خروج از یمن را زودتر عملیاتی کنند. خطیب جمعه دماوند در رابطه به عرصه سیاسی نیز افزود: وزارت خارجه ایران شنبه ۲۴ مرداد میزبان نشستی با حضور دستیار ارشد وزیر خارجه ایران در امور سیاسی و محمد عبدالسلام سخنگوی انصارالله و سفرای چهار کشور اروپایی انگلستان آلمان فرانسه و ایتالیا شد و این در حالی است که پیش از این کشورهای غربی انصارالله را نامشروع دانسته و حاضر به گفتگو با این جنبش نمی‌شدند و مذاکره غربی‌ها با انصارالله در ایران نشانه عقب نشینی دشمن از مواضع قبلی خود است. فتاح دماوندی عنوان داشت: از طرف دیگر آزادی نفتکش ایرانی اقتدار ایران را به رخ انگلیس و آمریکا کشید آمریکا پس از این شکست با این ادعا که این نفتکش مرتبط با سپاه پاسداران است دستور توقیف مجدد این نفتکش را صادر کرده است در صورتی که آمریکا مجددا نفتکش ایران را توقیف کند ایران هم حق دارد که کشتی‌های ستاد فرماندهی مرکزی ارتش آمریکا موسوم به سنتکام را توقیف کند چون ما این تشکیلات را تروریستی می‌دانیم. وی درباره بازگشت شیخ زکزاکی از هند به نیجریه نیز گفت: فشارها و محدودیت‌های گسترده علیه رهبر شیعیان نیجریه باعث شد او به کشورش برگردد و هند و نیجریه با فشار دولت سعودی محدودیت‌ها را به شیخ زکزاکی تحمیل کردند دولت نیجریه مجبور خواهد شد در برابر فشار افکار عمومی تسلیم شود و مقدمات درمان شیخ و خوراکی را فراهم کند شیخ زکزاکی و هم رهبران دینی و انقلابی محصول حوزه علمیه و مکتب قرآن و اهل بیت هستند حمایت از حوزه‌های علمیه شیعی سراسر جهان و تشویق برای طلبه شدن جوانان بسترسازی برای ترویج فرهنگ اسلام ناب محمدی است.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین4 هفته قبل
اعتمادآنلاین| سعید لیلاز تحلیلگر اصلاح‌طلب در واکنش به آزادی نفتکش ایرانی در تنگه «جبل‌الطارق» گفت: این کار موقعیت سپاه را در ایران تقویت کرد. لیلاز که با تایمز مصاحبه می‌کرد افزود: این اولین بار طی قرن‌های اخیر است که ایران نه تنها از لحاظ نظامی در مقابل کشورهای غربی می‌ایستد، بلکه از این بازی برنده بیرون می‌آید … با این حادثه قطعا موقعیت سپاه در ایران تقویت می‌شود. به گزارش خبرگزاری فارس، نفتکش ایرانی در تنگه «جبل‌الطارق» پس از ۶ هفته «کش‌وقوس»، دوشنبه هفته گذشته آزاد شد، پس از آن نام کشتی گریس ۱ به آدریان دریا ۱ تغییر نام داده و پرچم جمهوری اسلامی ایران بر عرشه آن نصب شد.
فارسفارس4 هفته قبل
به گزارش حوزه احزاب خبرگزاری فارس، سعید لیلاز تحلیلگر اصلاح‌طلب در واکنش به آزادی نفتکش ایرانی در تنگه «جبل‌الطارق» گفت: این کار موقعیت سپاه را در ایران تقویت کرد. لیلاز که با تایمز مصاحبه می‌کرد افزود: این اولین بار طی قرن‌های اخیر است که ایران نه تنها از لحاظ نظامی در مقابل کشورهای غربی می‌ایستد، بلکه از این بازی برنده بیرون می‌آید … با این حادثه قطعا موقعیت سپاه در ایران تقویت می‌شود. به گزارش خبرگزاری فارس، نفتکش ایرانی در تنگه «جبل‌الطارق» پس از ۶ هفته «کش‌وقوس»، دوشنبه هفته گذشته آزاد شد، پس از آن نام کشتی گریس ۱ به آدریان دریا ۱ تغییر نام داده و پرچم جمهوری اسلامی ایران بر عرشه آن نصب شد. انتهای پیام/

فیلم/ سیلی محکم ایران به انگلیس و آمریکا در جبل‌الطارق

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز4 هفته قبل
ایسناایسنا4 هفته قبل
نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی وسیاست خارجی مجلس تاکید کرد: که آزادی نفتکش ایرانی و حرکت به سمت آب‌های بین المللی نشان داد که ما برنده فضای دیپلماسی و نظامی بودیم که برای آمریکایی‌ها سخت تمام شد. محمد جواد جمالی در گفت و گو با ایسنا با اشاره به آزادی نفتکش ایرانی و حرکت به سمت آب‌های بین المللی اظهار کرد: از همان ابتدا هیچ ادله قانونی برای توقیف نفتکش ایرانی وجود نداشت اقدام آنها تنها راهزنی دریایی برای تحت فشار قرار دادن جمهوری اسلامی ایران بعد از کاهش تعهدات برجامی ما بود. جالب این بود که بعد از توقیف نفتکش جان بولتون این کار را هدیه انگلیس به آمریکا تلقی کرد کما اینکه شواهدی وجود دارد که این توقیف به درخواست آمریکایی‌ها انجام شد. جمالی در پایان اظهار کرد: اروپایی‌ها دست به اقدام خطرناکی زدند؛ انگار دیگر مبنای حقوقی برای ما مهم نیست و از در قلدری وارد شدند. اگر قرار به ادامه این روند باشد قطعا ایران اقدامات متقابلی را انجام می‌دهد.
عصر ایرانعصر ایران4 هفته قبل
اگر سپاه اقدام به توقیف نفتکش بریتانیایی «استنا امپرو» در آب‌های خلیج فارس نکرده بود، احتمالا بریتانیا چراغ سبز رفع توقیف نفتکش ایرانی «گریس ۱» در جبل‌الطارق را نمی‌داد. آزادی نفتکش ایرانی در تنگه «جبل‌الطارق» پس از ۶ هفته «کش‌وقوس»، روحیه پیروزمندانه و جسورانه جمهوری اسلامی ایران را تقویت کرده است. به گزارش عصرایران، وب سایت روزنامه «فایننشال تایمز» با انتشار گزارشی از تقویت روحیه ایستادگی و مقاومت ایرانی‌ها در پی پیروزی ایران در نبرد اراده‌ها با آمریکا و بریتانیا بر سر توقیف نفتکش ایرانی خبر داده است. وزارت خارجه ایران هم هشدار داد در صورت توقیف دوباره نفتکش «آدریان دریا ۱» (نام جدیدی که ایران روی نفتکش گریس ۱ گذاشته است) " عواقب سنگینی در انتظار ایالات متحده آمریکا خواهد بود. اکنون حکومت ایران، آزادی آن توسط یک دادگاه جبل‌الطارق را به عنوان شاهدی مبنی بر پیروزی استراتژی «مقاومت» خود در برابر دولت ترامپ می‌داند.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز4 هفته قبل
بیشتر بخوانید: تقلای بیهوده آمریکا در مقابل نفتکش ایرانیتلویزیون دولتی ایران روز دوشنبه تصاویری از این نفتکش با پرچم این کشور را پخش کرد و «پیروزی» جمهوری اسلامی را بر آمریکا و انگلیس ستود. این نفتکش بیش از شش هفته موضوع اصلی بن بست میان ایران و غرب بود. اکنون ایران رفع توقیف آن را به دستور دادگاهی در جبل الطارق گواه آن می‌داند که می‌تواند در مقابل فشار شدید دولت دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا مقاومت کند. این اتفاق راهبرد مقاومت دقیق تهران را نشان می‌دهد و روحیه جسورانه و پیروزمندانه آنها را افزایش می‌دهد. موفقیت‌های سپاه همچنین نشان می‌دهد که چگونه راهبرد آمریکا ایران را جسورتر کرده است.
خبر فوریخبر فوری4 هفته قبل
پایگاه اینترنتی فاینشنال تایمز روز چهارشنبه نوشت، آزادی نفتکش ایران که در جبل الطارق توقیف شده بود، روحیه جسورانه و پیروزمندانه ایران را تقویت کرده است. تلویزیون دولتی ایران روز دوشنبه تصاویری از این نفتکش با پرچم این کشور را پخش کرد و «پیروزی» جمهوری اسلامی را بر آمریکا و انگلیس ستود. این اتفاق راهبرد مقاومت دقیق تهران را نشان می‌دهد و روحیه جسورانه و پیروزمندانه آنها را افزایش می‌دهد. برخی از ایرانی‌ها می‌گویند موفقیت‌های سپاه موجب شده است تا آنها امنیت بیشتری پیدا کنند. موفقیت‌های سپاه همچنین نشان می‌دهد که چگونه راهبرد آمریکا ایران را جسورتر کرده است.
خبرآنلاینخبرآنلاین4 هفته قبل
تلویزیون دولتی ایران روز دوشنبه تصاویری از این نفتکش با پرچم این کشور را پخش کرد و «پیروزی» جمهوری اسلامی را بر آمریکا و انگلیس ستود. این نفتکش بیش از شش هفته موضوع اصلی بن بست میان ایران و غرب بود. این اتفاق راهبرد مقاومت دقیق تهران را نشان می‌دهد و روحیه جسورانه و پیروزمندانه آنها را افزایش می‌دهد. برخی از ایرانی‌ها می‌گویند موفقیت‌های سپاه موجب شده است تا آنها امنیت بیشتری پیدا کنند. موفقیت‌های سپاه همچنین نشان می‌دهد که چگونه راهبرد آمریکا ایران را جسورتر کرده است.
تسنیمتسنیم4 هفته قبل
وی با تأکید بر اینکه در جریان توقیف نفتکش «آدریان دریا» از سوی انگلیسی‌ها، آمریکایی‌‌ها مثل همیشه به دنبال بهانه‌جویی بودند، اظهار داشت: مقاومت و ایستادگی ملت و مسئولان ایران باعث شد تا آمریکایی‌‌ها و انگلیسی‌ها به اهداف‌شان در توقیف این نفتکش نرسند. عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس ادامه داد: جمهوری اسلامی ایران از ابتدای توقیف نفتکش «آدریان دریا» اعلام کرد که توقیف این نفتکش خلاف موازین بین‌المللی و حقوقی است، اما آمریکایی‌‌ها، در پشت پرده دخالت‌های بیجا و بر روند امور برای آزادی این نفتکش کارشکنی می‌کردند. برزگر با اشاره به واکنش وزیر خارجه آمریکا از آزادی نفتکش «آدریان دریا»، گفت: ابراز ناراحتی «پمپئو» از آزادی نفتکش ایرانی نشان داد که زبان دیپلماسی جمهوری اسلامی ایران برد بیشتری نسبت به زورگویی‌های آمریکا داشته است. وی تأکید کرد: تلاش‌های وزارت خارجه در آزادی نفتکش ایرانی در جبل‌الطارق مؤثر واقع شد و به دلیل اینکه توقیف نفتکش ایرانی زورگویانه بوده و دزدی دریایی محسوب می‌شد، این مسئله به حیثیت آنها در منطقه لطمه وارد کرده است. عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس در پایان با بیان اینکه آزادی نفتکش ایرانی «آدریان دریا»، ثمره مقاومت ملت ایران بود، خاطرنشان کرد: مقاومت ملت ایران موجب شد تا آنها در رسیدن به اهداف‌شان برای ایجاد ناامنی در آب‌های سرزمینی کشورمان ناکام بمانند.

نظر کارشناس شبکه روسیا الیوم درباره توقیف نفتکش ایرانی

مهرمهر4 هفته قبل
کارشناس برجسته شبکه روسیا الیوم: آزادی نفتکش ایرانی سیلی محکمی به انگلیس و آمریکا بود. ایران می‌تواند خسارت‌های توقیف غیر قانونی نفتکش خود در جبل الطارق را از انگلیس مطالبه و دریافت کند.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین4 هفته قبل
جمالی نوبندگانی یادآور شد: وزیر خارجه اسپانیا نیز در واکنش به این اقدام اعلام کرد که فشار دولت آمریکا موجب توقیف کشتی گریس۱ شد، بنابراین علت موضوع برای ما روشن شد که این اقدام بدون استدلال منطقی و قانونی صورت گرفته است. حکم آزادی کشتی گریس۱ شکست دیگری برای ترامپوی افزود: تلاش‌های گسترده سیاسی دیپلماتیک جمهوری اسلامی ایران در کنار عملیات‌های موفق ایران در منطقه خاورمیانه موجب تجدید نظر دیگران در تحلیل‌های خود درباره ایرانیان شد لذا نظر آنهایی که فکر می‌کردند خویشتن‌داری ما از ترس است، تغییر کرد و به حقانیت جمهوری اسلامی تن در دادند. این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: حکم آزادی کشتی گریس۱ شکست دیگری برای ترامپ و دولتمردان دیگر آمریکا در صحنه بین‌الملل بود، آنها هرچند پس از اعلام این حکم دست به اقدامات ناشیانه دیگر زدند و مجدد تهدید کردند که خدمه این کشتی را مشمول تحریم می‌کنند. منطق و استدلال جمهوری اسلامی در حال غلبه بر قلدری آمریکانایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: آمریکایی‌ها در حال حاضر از عدم التزام و منطق در سیاست خارجی خود رنج می‌برند اما در مقابل منطق و استدلال جمهوری اسلامی در حال غلبه بر قلدری آمریکا است. کشتی «گریس ۱» بامداد امروز بالاخره بعد از یک ماه و نیم از تنگه جبل طارق خارج شده و در مسیر اصلی خود قرار گرفته است.
رکنارکنا4 هفته قبل
به گزارش گروه ترجمه رکنا، به تازگی تصویری از دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا به همراه همسرش ملانیا و پسرش بارون در رسانه‌ها منتشر شد که تعطیلات تابستانی شان را در نیوجرسی به تصویر کشیده بود. گفتنی است که خانواده سلطنتی به مدت ۱۰ روز به نیوجرسی رفتند تا تعطیلات تابستانی را در کنار خانواده بگذرانند اما نکته جالبی که سوژه داغ فضای مجازی و رسانه‌ها شده است قد بلند پسر ترامپ است که نسبت به رئیس جمهور بلندتر و رشیدتر شده که به گفته عکاسان خبری بارون ۱۸۸ سانتی متر از پدرش بلندتر است. رسانه‌های خارجی عنوان کردند که ترامپ درباره آزادی نفتکش ایرانی واکنش نشان داده و گفته است که ایران میخواهد با واشنگتن مذاکره کند. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

به انتهای لیست رسیدید