اخبار آزار جنسی - آخرین و مهم ترین اخبار آزار جنسی از خبرگزاری‌های ایران | خبری

آزار جنسی

زومیتزومیت10 ساعت قبل
گوگل به مشکلات متعددی در حوزه‌ی فرهنگ سازمانی و ارتباط‌های درون‌شرکتی دچار است که به‌نوعی آن‌ را از داخل از بین می‌برند. کارشناسان با نگاهی با مشکلات مذکور به این نتیجه می‌رسند که ریشه‌ی بسیاری از آن‌ها در فرهنگ سازمانی گوگل است. در گزارش جامعی که وایرد درباره‌ی مشکلات فرهنگی گوگل منتشر کرد، به اندی رابین به‌عنوان یکی از همان نابغه‌های مذکور اشاره می‌شود. اختلاف‌نظرهای سیاسی حتی پس از اینکه کارمندان و مدیران شرکت را ترک می‌کنند، مشکلاتی برای گوگل ایجاد می‌کند. به‌هرحال مجموعه‌ی این مشکلات به‌همراه مسائل مهم‌تر داخلی در فرهنگ گوگل، دوران دشواری را برای مدیران و کارمندان این غول موتور جست‌وجو ایجاد می‌کند.
خبرآنلاینخبرآنلاین1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین به نقل از دیده بان آزار، ناتوانی در مقابله با این دست باعث شده تا رسوا کردن آزار جنسی برای دهه‌ها در ورزش ریشه بدواند و پنهان بماند. در طول دهه‌های گذشته با وجود هزاران پرونده آزار جنسی که مسکوت مانده‌اند رسانه‌ای شدن برخی پرونده‌ها و عمومی شدن جریان دادگاه‌ها، آژیر قرمز هشدار مقابله با آزار جنسی در ورزش را به صدا در آورده است. یکی از مطرح‌ترین پرونده‌های آزار جنسی در ورزش پرونده لاری ناسار پزشک تیم ملی ژیمناستیک آمریکا بود. پس‌لرزه‌های پرونده آزار جنسی سانداسکی تا اخراج گراهام اسپانیر رئیس دانشگاه پنسیلوانیا هم پیش رفت. در سال ۲۰۱۶ پرونده آزار جنسی نزدیک به ۸۰ مربی فوتبال در انگلستان باز شد.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 روز قبل
اعتمادآنلاین|‌ ناتوانی در مقابله با این دست باعث شده تا رسوا کردن آزار جنسی برای دهه‌ها در ورزش ریشه بدواند و پنهان بماند. یکی از مطرح‌ترین پرونده‌های آزار جنسی در ورزش پرونده لاری ناسار پزشک تیم ملی ژیمناستیک آمریکا بود. پس‌لرزه‌های پرونده آزار جنسی سانداسکی تا اخراج گراهام اسپانیر رئیس دانشگاه پنسیلوانیا هم پیش رفت. پرونده آزار جنسی در فوتبال انگلیس در سال ۲۰۱۶ جامعه را بهت‌زده کرد. در سال ۲۰۱۶ پرونده آزار جنسی نزدیک به ۸۰ مربی فوتبال در انگلستان باز شد.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز3 روز قبل
به گزارش مشرق، یک مقام دادگاه ایالتی آمریکا می‎گوید که بیش از ۴۰۰ مورد پرونده به عنوان بخشی از قانون جدید در خصوص سوء استفاده جنسی کودکان در دادگاه‌های نیویورک تشکیل شده است. ارائه بیش از ۴۰۰ مورد دادخواست سوء استفاده جنسی از کودکان به دادگاه‌های آمریکا تنها طی چند روزلوسیان کالفن سخنگوی دادگستری نیویورک می‎گوید در داخل شهر نیویورک ۱۶۹ پرونده، در خارج از شهر نیویورک ۲۵۸ پرونده دیگر و در کل ۴۲۷ پرونده سوء استفاده جنسی از کودکان تشکیل شده است. انتظار می‌رود دادخواست‌ها در مورد گزارش‌های موارد سوء استفاده جنسی در کلیساهای نیویورک، دانشگاه راکلفر، سربازان آمریکا، جفری اپستین دلال جنسی آمریکایی و بسیاری از موارد دیگر ارائه شود. علت تصویب این قانون آن است که بسیاری از قربانیان سوء استفاده جنسی کودکان به دلیل شرم و ترس سال‌ها این موضوع را پنهان نگه می‌دارند و چیزی از حادثه بر زبان نمی‌آورند. حجم زیاد شکایات ارائه شده به دادگاه‌های آمریکا در مورد سوء استفاده جنسی از کودکان نشان دهنده معضل ریشه‌ای در این کشور است.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین3 روز قبل
خبرگزاری میزان- تصویب قانونی جدید در مورد سوء استفاده جنسی کودکان در آمریکا به انتقال بیش از ۴۰۰ پرونده به دادگاه‌های نیویورک منجر شده است. به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری میزان، یک مقام دادگاه ایالتی آمریکا می‎گوید که بیش از ۴۰۰ مورد پرونده به عنوان بخشی از قانون جدید در خصوص سوء استفاده جنسی کودکان در دادگاه‌های نیویورک تشکیل شده است. لوسیان کالفن سخنگوی دادگستری نیویورک می‎گوید در داخل شهر نیویورک ۱۶۹ پرونده، در خارج از شهر نیویورک ۲۵۸ پرونده دیگر و در کل ۴۲۷ پرونده سوء استفاده جنسی از کودکان تشکیل شده است. علت تصویب این قانون آن است که بسیاری از قربانیان سوء استفاده جنسی کودکان به دلیل شرم و ترس سال‌ها این موضوع را پنهان نگه می‌دارند و چیزی از حادثه بر زبان نمی‌آورند. حجم زیاد شکایات ارائه شده به دادگاه‌های آمریکا در مورد سوء استفاده جنسی از کودکان نشان دهنده معضل ریشه‌ای در این کشور است.
خبر فوریخبر فوری3 روز قبل
جفری اپستاین روز ششم ژوئیه بازداشت شد و با اتهام «دلالی رابطه جنسی» با افراد زیر سن قانونی روبرو بود. او که بیست و نهمین رئیس جمهوری آمریکا بود با منشی شخصی خود به نام نان بریتون ارتباط جنسی پنهانی داشت. نه تنها برای اولین بار رابطه جنسی رئیس جمهور دارای تبعات سیاسی بود بلکه برای اولین بار رئیس جمهور در مورد رابطه جنسی خود سخن گفت و بابت رفتار خود از مردم آمریکا عذرخواهی کرد. رئیس جمهوری آمریکا در آن زمان در منطقه پالم بیچ در ایالت فلوریدا با جفری اپستاین همسایه بود. دونالد ترامپ در سال ۲۰۰۲ در مورد جفری اپستاین گفته بود: «با جفری اپستاین به من خوش می‌گذرد.
برترین‌هابرترین‌ها3 روز قبل
خبرگزاری صبا: کشیشی که در فیلم ترسناک «جن گیر» (۱۹۷۳) حضور داشت متهم به سواستفاده جنسی از دانش آموزی در مدرسه یسوعی شد. به نقل از ایندیپندنت، کشیشی که در فیلم ترسناک «جن گیر» (۱۹۷۳) به کارگردانی ویلیام فریدکین ظاهر شد متهم به سواستفاده جنسی و ایجاد رابطه نادرست با دانش آموزی در مدرسه یسوعی جایی که تدریس می‌کرد، شد. بنا به پرونده‌های موجود دادگاه، اومالی از مقام کشیشی خود سواستفاده کرده و متهم به ایجاد رابطه نادرست و سواستفاده جنسی از کودکی شده است. یکی از وکلای دادگستری تایید کرده است، ویلیام اومالی همان کشیش فیلم مشهور ترسناک ویلیام فریدکین است. بعد از آنکه روز چهارشنبه ۱۴ آگوست پرونده قربانیان آزار جنسی در نیویورک دوباره باز شد، صدها داد خواست سواستفاده جنسی دیگر در در این دادگاه به ثبت رسیده است.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین4 روز قبل
از سال ۱۳۹۳ تاکنون به هفت هزار و ۲۴۶ مورد خشونت علیه زنان در سراسر افغانستان رسیدگی شده که در این بین، تجاوز در صدر موارد خشونت علیه زنان بوده است. حالا مدتی است که اتهام‌هایی از سوی زنان، درباره آزار جنسی از سوی برخی مردان حاضر در دولت شنیده می‌شود. در کشوری که هنوز آزادی، معنای مبهمی دارد و رویای برابری در دوردست‌ها دیده می‌شود، زنان هر روز با خشونت، تجاوز و آزار جنسی، حتی در مناصب بالای دولتی درگیر هستند. زنان به جای شکایت، استعفا می‌دهندبا این وجود چند وقتی است که برخی از زنان سکوتشان را شکسته‌اند و هرچند با هویتی پنهان، اما دست به افشای برخی از پرونده‌های آزار جنسی در افغانستان زده‌اند. سخنگوی دولت افغانستان زنان را خط قرمز دولت معرفی می‌کند و مدعی است عزت و آبروی آن‌ها چیزی نیست که بر سرش معامله سیاسی صورت گیرد.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین4 روز قبل
خبرگزاری میزان- گزارش‌های جدید نشان می‌دهند کودکان در کلاس‌های فوق برنامه مدارس آمریکا در ۳۰ ایالت از سوی کارمندان مورد تجاوز و آزار و اذیت جنسی قرار می‌گرفتند. به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری میزان، نتایج نظرسنجی جدید حاکی از آن است که دست کم ۲۵۰ کودک در سازمان ملی «دختران و پسران آمریکا» که مسئولیت اجرای کلاس‌های فوق برنامه مدارس را به عهده داشته مورد تجاوز و آزار جنسی قرار گرفتند. رسانه خبری Hearst Connecticut محکومیت‌های کیفری و دادخواست‌های مدنی مربوط به دهه ۱۹۷۰ را مورد بررسی قرار داد و نتایج شوکه کننده‌ای را به دست آورد. رسانه خبری Hearst Connecticut محکومیت‌های کیفری و دادخواست‌های مدنی مربوط به دهه ۱۹۷۰ را مورد بررسی قرار داد و نتایج شوکه کننده‌ای را به دست آورد. یکی دیگر از موارد قانون شکنی این سازمان استخدام کارمندان بدون بررسی سوء پیشینه جنایی آنان بوده است.

شیلا خداداد در میان بادیگاردها! +فیلم

رکنارکنا5 روز قبل
شیلا خداداد بازیگر سینما و تلویزیون به تازگی به سراغ ترجمه کتاب رفته است و روز چهارشنبه ۲۳ اردبیهشت ماه کتاب «بعضی راز‌ها را نباید نگه داشت» به ترجمه او با موضوع آزار جنسی کودکان با حضور جمعی از علاقه مندان و همسر خانم بازیگر رونمایی و روانه بازار کتاب شد. اما برگزاری مراسم رونمایی از کتاب او با حواشی زیادی همراه بود. پس از برگزاری این مراسم ویدئویی از حضور شیلا خداداد در میان بادیگاردهایش برای ورود به محل رونمایی از کتابش در فضای مجازی انتشار یافت که با واکنش‌های انتقادی زیادی از سوی کاربران فضای مجازی همراه شد. در ادامه می‌توانید ویدئویی از حضور این بازیگر مشهور را در میان بادیگاردهایش مشاهده کنید. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.
فراروفرارو5 روز قبل
حالا دیگر کمتر کسی را می‌بینید که در گوشه و کنار پارک‌های شهر روزنامه را ورق بزند و به دنبال شغل باشد. مثلا آگهی‌های زیادی در سایت‌ها و نرم‌افزارها برای استخدامی منتشر می‌شود که در آن از افراد متقاضی می‌خواهد اطلاعات شخصی خود را ارسال کند. تو محل کارم از همکارام شنیدم که به اونا هم گفته اگه هر کاری بخوام انجام بدین استخدام میکنم. آگهی‌های استخدام کاذب و قلابی این روزها افراد زیادی را به دردسر انداخته‌اند. باید توجه داشت به صرف آگهی نمی‌توان به فعالیت افرادی که مدعی ایجاد شغل برای دیگران هستند، اعتماد کرد.
نامه‌نیورنامه‌نیور5 روز قبل
فرمانده سابق نظامیان تروریست آمریکایی در منطقه غرب آسیا (خاورمیانه) گفت، خروج این کشور از برجام کاری اشتباه بود. به گزارش گروه مانیتورینگ بین‌الملل خبرگزاری فارس، «جوزف ووتل» روز پنجشنبه در مصاحبه با شبکه خبری «سی‌ان‌ان» گفت، خروج دولت آمریکا از برجام خطا بوده و این‌ را به مقامات دولت گوشزد کرده بود. بنابراین این حوزه‌ای است که به‌عنوان فرمانده سنتکام زمان زیادی برای مطالعه بر روی آن صرف کرده‌ام و همچنان نیز به آن فکر می‌کنم». در ادامه مجری برنامه پرسید، آیا دستور ترامپ به خروج نیروهای آمریکایی از سوریه بدون مشورت با او اشتباه بود؟ ووتل در پاسخ مدعی شد: «من این عبارت را به‌کار نمی‌برم که این کار اشتباه بود. ووتل گفت: «اقداماتی که فرمانده نیروها در این باره انجام می‌دهد بسیار درست است که آن را بررسی می‌کند.
افکارنیوزافکارنیوز5 روز قبل
افکارنیوز، به گزارش «جوزف ووتل» روز پنجشنبه در مصاحبه با شبکه خبری «سی‌ان‌ان» گفت، خروج دولت آمریکا از برجام خطا بوده و این‌ را به مقامات دولت گوشزد کرده بود. بنابراین این حوزه‌ای است که به‌عنوان فرمانده سنتکام زمان زیادی برای مطالعه بر روی آن صرف کرده‌ام و همچنان نیز به آن فکر می‌کنم». موضوع فقط انجام عملیات نظامی نبود بلکه باید فشار را بر روی آن‌ها حفظ می‌کردیم تا خود را دوباره احیاء نکنند». ووتل گفت: «اقداماتی که فرمانده نیروها در این باره انجام می‌دهد بسیار درست است که آن را بررسی می‌کند. آن‌ها دریافتند که افزایشی در این زمینه (فساد در نیروها) در طول سال‌های مختلف وجود دارد».
خبر فوریخبر فوری5 روز قبل
شیلا خداداد بازیگر سینما و تلویزیون به تازگی به سراغ ترجمه رفته است و روز گذشته کتاب «بعضی رازها را نباید نگه داشت» با ترجمه او رونمایی و روانه بازار کتاب شد. مراسم رونمایی از کتاب «بعضی رازها را نباید نگه داشت» با موضوع آزار جنسی کودکان و با ترجمه شیلا خداداد، عصر دیروز (چهارشنبه ۲۳ مرداد) برگزار شد.
خبرآنلاینخبرآنلاین5 روز قبل
در قلب جنگل‌های هیرکانی در مازندران، منطقه‌ای که همیشه جای وسوسه‌کننده‌ای بوده است، در کنار شروین‌کوه و شهریارکوه و در روستایی به همین نام یعنی سنگده قرار گرفته است. این مکان وسوسه کنند که به اسم جنگل سنگده شناخته می‌شود در نزدیکی سه شهر یعنی ساری، تهران و سمنان قرار دارد. در بخش ایرانگردی امروز قصد داریم سری به این بهشت روی زمین بزنیم، پس همراهمان باشید.
فارسفارس6 روز قبل
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «لجین الهذلول»، فعال حقوق زنان در عربستان سعودی شرط تعیین‌شده از سوی حکومت کشورش برای آزادی از زندان در قبال تکذیب شکنجه و آزار جنسی را رد کرده است. در حال تکمیل …

شکنجه سازمان یافته فعالان حقوق بشری در بحرین

صدا و سیماصدا و سیما6 روز قبل
این زن مدعی شد که در زمان حبس مورد شکنجه و آزار جنسی ماموران پلیس بحرین قرار گرفت. اتهامات این زن مربوط به یکی از ادارات پلیس بحرین است که فرمانده آن در پلیس انگلیس آموزش دیده بود. نجاح یوسف کارمند سابق بخش دولتی بحرین و مادر چهار فرزند است، در آوریل سال ۲۰۱۷ زندانی شد. نجاح یوسف توضیحات هولناکی از آزار و اذیت جنسی خود بدست مامورانی داد که وی را بازداشت کرده بودند. به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما به نقل از تلویزیون راشا تودی؛ رژیم آل خلیفه در بحرین با حمایت پلیس انگلیس، فعالان حقوق بشری زندانی را به صورت سازمان یافته شکنجه می‌کند. یک فعال حقوق بشر در بحرین پس از حدود سه سال حبس مورد عفو قرار گرفت.
عصر ایرانعصر ایران6 روز قبل
خانواده یکی از زندانیان فعال حقوق زنان در عربستان اعلام کردند که وی شکنجه شده و مورد آزار جنسی قرار گرفته است. اعضای خانواده یک فعال زندانی حقوق زنان در عربستان سعودی ادعا کردند که خواهرشان در صورت موافقت با «انکار شکنجه» از زندان، آزاد خواهد شد. کمپین لینا الهذلول برای آزادی خواهرش در عربستان سعودی/ بی‌بی‌سیاو همچنین بارها از سیستم «سرپرستی (قیومیت) مردان» بر زنان در عربستان سعودی انتقاد کرده است. سازمان ملل و بسیاری از کشورهای دیگر جهان تاکنون به کرات خواستار آزادی این زنان (در عربستان سعودی) شده‌اند. با این وجود مقامات عربستان سعودی منتقدان را «تحت پوشش حقوق بشر» به مداخله در امور داخلی خود متهم کرده‌اند.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین6 روز قبل
خبرگزاری میزان- بیش از ۲۲۰ نفر از کلیسای کاتولیک گوام به دلیل تجاوز و آزار و اذیت جنسی که توسط ۳۵ کشیش، معلم و فرمانده روی داده شکایت کردند. بیش از ۲۲۰ نفر از دستیاران کشیش، دانش آموز و سرباز از کلیسای کاتولیک به دلیل تجاوز و آزار و اذیت جنسی که توسط ۳۵ کشیش، معلم و فرمانده روی داده بود شکایت کردند و امید دارند که در نهایت عدالت برای آنان اجرا شود. ۷ مرد به طور علنی اسقف اعظم آپورون را متهم به تجاوز و آزار جنسی کردند که در کودکی قربانی فعالیت‎های او بودند. داستان او به ۴۰ سال پیش باز می‌گردد زمانی که در کلیسا دستیار اسقف آپورون بوده و روزی به دست اسقف مورد تجاوز قرار می‌گیرد. تا به امروز، هیچ یک از اعضای کاتولیک در جزیره گوام تاکنون به دلیل جرایم جنسی تحت پیگرد قانونی قرار نگرفته‎اند.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین6 روز قبل
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری میزان؛ سال ۲۰۱۸ تعدادی از فعالان عربستانی از جمله «لجین الهذلول» بازداشت و دادگاه سعودی اتهاماتی را علیه این افراد مطرح کرد. مدتی پس از بازداشت این فعالان حقوقی در عربستان سعودی، خواهر لجین الهذلول اعلام کرد که تعدادی از این افراد در زندان مورد شکنجه و آزار جنسی قرار گرفته‌اند. برادر لجین الهذلول می‎گوید که مقام‎های عربستان به لجین گفته‌اند در صورتی می‌تواند از زندان آزاد شود که اظهارات خود مبنی بر شکتنجه و آزار جنسی در زندان را انکار کند. خانواده لجین الهذلول اعلام کردند که وی این پیشنهاد مقام‎های امنیتی عربستان را رد کرده است. برقراری ارتباط با ۱۵ تا ۲۰ روزنامه‌نگار خارجی در عربستان، تلاش برای به دست آوردن شغل در سازمان ملل و شرکت در آموزش حریم خصوصی دیجیتال از جمله اتهاماتی است که علیه لجین الهذلول مطرح شده است.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز6 روز قبل
حالا دیگر کمتر کسی را می‌بینید که در گوشه و کنار پارک‌های شهر روزنامه را ورق بزند و به دنبال شغل باشد. مثلا آگهی‌های زیادی در سایت‌ها و نرم‌افزارها برای استخدامی منتشر می‌شود که در آن از افراد متقاضی می‌خواهد اطلاعات شخصی خود را ارسال کند. برخی از نمونه‌هایی که افراد منتشر کردند را می‌توانید ببینید. آگهی‌های استخدام کاذب و قلابی این روزها افراد زیادی را به دردسر انداخته‌اند. باید توجه داشت به صرف آگهی نمی‌توان به فعالیت افرادی که مدعی ایجاد شغل برای دیگران هستند، اعتماد کرد.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز6 روز قبل
حالا دیگر کمتر کسی را می‌بینید که در گوشه و کنار پارک‌های شهر روزنامه را ورق بزند و به دنبال شغل باشد. مثلا آگهی‌های زیادی در سایت‌ها و نرم‌افزارها برای استخدامی منتشر می‌شود که در آن از افراد متقاضی می‌خواهد اطلاعات شخصی خود را ارسال کند. تو محل کارم از همکارام شنیدم که به اونا هم گفته اگه هر کاری بخوام انجام بدین استخدام میکنم. آگهی‌های استخدام کاذب و قلابی این روزها افراد زیادی را به دردسر انداخته‌اند. باید توجه داشت به صرف آگهی نمی‌توان به فعالیت افرادی که مدعی ایجاد شغل برای دیگران هستند، اعتماد کرد.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین6 روز قبل
شمار پروژه‌هایی که مستقیم سراغ سرفصل خبرهای روز می‌روند این روزها در حال افزایش است و جدیدترین مورد از این دست ساخت ماجراهای مربوط به «جفری اپستین» میلیاردر مفسد است. اعتمادآنلاین|پاتریشیا هیتون قصد تولید سریالی بر مبنای مجموعه‌ مقالاتی دارد که در «میامی هرالد» و با تمرکز بر پرونده جفری اسپتین به عنوان یک سوء‌استفاده‌گر سریالی از کودکان به عنوان کارگران جنسی نوشته شده بود. این پروژه اکنون در «استورید میدیا گروپ» در دست ساخت است. خبر ساخت این سریال تنها ۳ روز پس از آن منتشر شد که اپستین در سلول زندانش در منهتن دست به خودکشی زد. جفری اپستین که روابط نزدیکی با بسیاری از سیاستمداران آمریکایی دارد در سال ۲۰۰۸ متهم به آزار جنسی کودکان زیر سن قانونی شد، اما تنها ۱۳ ماه حبس برای وی صادر شد.
افکارنیوزافکارنیوز6 روز قبل
حالا دیگر کمتر کسی را می‌بینید که در گوشه و کنار پارک‌های شهر روزنامه را ورق بزند و به دنبال شغل باشد. مثلا آگهی‌های زیادی در سایت‌ها و نرم‌افزارها برای استخدامی منتشر می‌شود که در آن از افراد متقاضی می‌خواهد اطلاعات شخصی خود را ارسال کند. تو محل کارم از همکارام شنیدم که به اونا هم گفته اگه هر کاری بخوام انجام بدین استخدام میکنم. آگهی‌های استخدام کاذب و قلابی این روزها افراد زیادی را به دردسر انداخته‌اند. باید توجه داشت به صرف آگهی نمی‌توان به فعالیت افرادی که مدعی ایجاد شغل برای دیگران هستند، اعتماد کرد.
تسنیمتسنیم6 روز قبل
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از القدس العربی، خانواده لجین الهذلول فعال زن در بند رژیم سعودی گفتند که مقامات این رژیم پیشنهاد آزادی فرزندشان در صورت تکذیب شکنجه و آزار و اذیت جنسی توسط او را داده‌اند. بر اساس این گزارش، مقامات سعودی به این فعال زن سعودی گفته‌اند که در ازای آزادی باید در مقابل دوربین ظاهر شده و شکنجه شدن و آزار و اذیت جنسی خود در طول مدت حبس را تکذیب کند. ولید الهذلول برادر این فعال زن سعودی گفت که نیروهای امنیتی عربستان در زندان الحائر با خواهرش دیدار کرده‌اند تا از او برای موافقت با این پیشنهاد امضاء بگیرند. لجین الهذلول، ایمان النفجان، و عزیزه الیوسف از جمله برجسته‌ترین فعالان زن در بند رژیم سعودی هستند. بر اساس گزارش‌های مختلف فعالان زن بازداشت‌شده در معرض بدرفتاری شدید و غیرانسانی و اهانت‌آمیز قرار گرفته‌اند که از جمله ضرب‌وشتم و محرومیت از خواب و تهدید جانی و زندان انفرادی و شکنجه قرار گرفته‌اند.
برترین‌هابرترین‌ها6 روز قبل
پلاسیدو دومینگو خواننده اسطوره‌ای اپرای جهان از سوی چندین زن، متهم به آزار جنسی شد. خبرگزاری صبا: پلاسیدو دومینگو خواننده اسطوره‌ای اپرای جهان از سوی چندین زن، متهم به آزار جنسی شد. به نقل از بی‌بی‌سی، هشت خواننده و یک رقاص اپرا ادعا کرده‌اند پلاسیدو دومینگو خواننده اسپانیایی اپرا آنها را مورد آزار و اذیت قرار داده است. پلاسیدو دومینگو البته این اتهامات را رد کرده است. پلاسیدو دومینگو ۷۸ ساله یکی از بزرگترین ستاره‌های اپرای دنیا است.
افکارنیوزافکارنیوز6 روز قبل
افکارنیوز، به گزارش «ولید الهذلول»، برادر «لجین الهذلول»، از فعلان حقوق‌ زنان در عربستان سعودی می‌گوید مقامات این کشور به خواهرش گفته‌اند در صورتی می‌تواند از زندان آزاد شود که اظهارات خود را تکذیب کند. لجین الهذلول ۳۰ ساله، سال گذشته به همراه شماری از زنان فعال رسانه‌ای و حقوقی در عملیاتی بازداشت شد. او به همراه چند تن از بازداشتی‌ها، گفته‌اند که از سوی بازجویان شکنجه و در معرض آزار جنسی قرار گرفته‌ است. به گفته برادر لجین، او در ابتدا با این توافق و حضور در برابر دوربین موافقت کرده است. خواهر لجین به نام لینا نیز نوشت که هر اتفاق و توافقی صورت بگیرد، بار دیگر شهادت می‌دهد که خواهرش در زندان‌ مورد شکنجه و آزاز جنسی قرار گرفته است.
مهرمهر6 روز قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسپوتنیک، خانواده «لجین الهذلول» فعال زن عربستانی که توسط مقامات این کشور در بازداشت است از شرط آزادی وی در مقابل تکذیب شکنجه وبدرفتاری با وی در زندان خبر دادند. «ولید الهذلول» برادر این فعال زن عربستانی در صفحه توئیتر خود نوشت: مقامات امنیتی با لجین در زندان دیدار کردند و از او خواستند توافقی را امضا کند که به موجب آن در مقابل دوربین هرگونه ادعای شکنجه و آزار جنسی را تکذیب می‌کند و او در مقابل این کار آزاد می‌شود. این در حالی است که عفو بین‌الملل با انتقاد از رفتار مقامات سعودی با فعالان حقوق بشر اعلام کرده بود که علت بازداشت لجین الهذلول مشخص نیست و در دوران بازداشت به او اجازه گرفتن وکیل یا تماس با خانواده‌اش داده نشده است. الهذلول ژوئن ۲۰۱۷ در فرودگاه بین‌المللی ملک فهد در شهر دمام برای دومین بار دستگیر و زندانی شد.
فارسفارس1 هفته قبل
خانواده «لجین الهذلول»، از فعالان و معارضان زن در عربستان سعودی می‌گوید که دولت این کشور به لجین گفته، در صورت تکذیب شکنجه و آزار جنسی در زندان آزاد خواهد شد. به گزارش گروه بین‌الملل‌ خبرگزاری فارس، «ولید الهذلول»، برادر «لجین الهذلول»، از فعلان حقوق‌ زنان در عربستان سعودی می‌گوید مقامات این کشور به خواهرش گفته‌اند در صورتی می‌تواند از زندان آزاد شود که اظهارات خود را تکذیب کند. لجین الهذلول ۳۰ ساله، سال گذشته به همراه شماری از زنان فعال رسانه‌ای و حقوقی در عملیاتی بازداشت شد. او به همراه چند تن از بازداشتی‌ها، گفته‌اند که از سوی بازجویان شکنجه و در معرض آزار جنسی قرار گرفته‌ است. به گفته برادر لجین، او در ابتدا با این توافق و حضور در برابر دوربین موافقت کرده است.
خبر فوریخبر فوری1 هفته قبل
خوزه پلاسیدو دومینگو، اسطورۀ اپرای اسپانیا به آزار جنسی و سوء‌استفاده از قدرت متهم شد. هشت خواننده و یک رقصندۀ اپرا اعلام کرده‌اند که از سوی این آهنگساز، کارگردان هنری و خوانندۀ به‌نام اپرای جهان، مورد آزار و سوء‌استفاده جنسی قرار گرفته‌اند. بر اساس گزارش خبرگزاری اسوشیتدپرس، شاکیان می‌گویند که بارها قربانی مزاحمت‌های جنسی او شده‌اند؛ در رختکن، در اتاق‌های هتل و حتی در جلسۀ کاری. این خبرگزاری همچنین با شمار قابل توجهی از کارمندان پشت صحنۀ اپرا، معلمان موسیقی همچنین نوازندگان ارکسترهای مختلف گفتگو کرده و آنها نیز تایید کرده‌اند که بارها شاهد رفتارهای نامناسب جنسی پلاسیدو دومنیگو بوده‌اند. در واکنش به این اخبار، پلاسیدو دومنیگو با انتشار بیانیه‌ای این «ادعاها» را که به گفتۀ او از سوی افراد «بی‌نام» مطرح شده است، رد کرد.

به انتهای لیست رسیدید