اخبار آزار جنسی - آخرین و مهم ترین اخبار آزار جنسی از خبرگزاری‌های ایران | خبری

آزار جنسی

ایرناایرنا7 ساعت قبل
نائورو کشور جزیره‌ای با ۱۰ هزار نفر جمعیت و ۲۱ کیلومتر مربعی در نزدیکی استرالیا است. بسیاری از مهاجران که با قایق به صورت غیرقانونی عازم استرالیا می‌شوند براساس قرارداد کانبرا در بازداشتگاه نائورو نگهداری می‌شوند. طبق گزارش سازمان ملل اردوگاه‌های نگهداری مهاجران غیرقانونی در استرالیا یکی از بدترین اردوگاه‌های مشابه در سراسر دنیاست. " سی استرالیا، تعدادی از افرادی که در بازداشتگاه‌های مهاجران غیرقانونی استرالیا در مأنوس و نائورو به سر می‌برند، ایرانی هستند. استرالیا با ایجاد یک اردوگاه مهاجران غیرقانونی این کشور را در شرایط بسیار غیرانسانی در این منطقه دورافتاده نگه می‌دارد.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین10 ساعت قبل
اگرچه لایحه تامین امنیت زنان علیه خشونت در ایران هنوز به جایی نرسیده، اما دیگر کشورهای خاورمیانه حتی قوانین مرتبط با مجازاتش را هم تصویب کردند. اعتمادآنلاین|‌ شش سال از نخستین روزی که لایحه تامین امنیت زنان علیه خشونت منتشر شد، می‌گذرد. لایحه تامین امنیت زنان علیه خشونت تا به امروز اقبالی در مجلس ایران نداشته، اما سایر کشورهای خاورمیانه در آن پیشتاز بوده‌اند. قانون مبارزه با آزار و اذیت جنسی یک سال پیش در عربستان تصویب شد و به موجب آن افرادی که مرتکب آزار جنسی می‌شوند به دو سال حبس یا پرداخت جریمه ۱۰۰ هزار ریال یا هر دو محکوم خواهند شد. نمایندگان در عراق نیز به دنبال تجدید نظر و فعال‌ کردن قانون مجازات کیفری هستند تا بازدارندگی آزار جنسی در آن مشهودتر باشد.
مهرمهر15 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از العالم، رادیو ارتش رژیم صهیونیستی از افزایش ۲۰ درصدی آزار جنسی در داخل صفوف نظامیان این رژیم طی ۲ سال اخیر خبر داد. بر اساس این گزارش، تعداد زیادی آزارهای جنسی در میان نظامیان زن و مرد رژیم صهیونیستی در سال‌های ۲۰۱۶ تا ۲۰۱۸ ثبت شده است. در ادامه این گزارش آمده است، پلیس نظامی رژیم صهیونیستی در سال ۲۰۱۸، ۱۵۸ پرونده در این باره باز کرده است. در این گزارش همچنین آمده است که فساد در فلسطین اشغالی تنها دامنگیر نظامیان این رژیم نشده بلکه به پدیده‌ای رو به افزایش در شهرک‌های صهیونیست نشین تبدیل شده است.
افکارنیوزافکارنیوز1 روز قبل
افکارنیوز، به گزارشجرج کانوی، همسر مشاور ارشد دونالد ترامپ، در مقاله‌ای که در روزنامه واشنگتن‌پست منتشر کرد به جمهوری‌خواهان هشدار داد رسوایی جنسی اخیر ترامپ را جدی بگیرند. جرج کانوی گفت در انتخابات ۲۰۱۶ ترامپ از موضوع رسوایی اخلاقی بیل کلینتون به عنوان یک اهرم سیاسی برای فشار علیه هیلاری کلینتون استفاده کرد و حالا این رسوایی در مورد خود ترامپ پیش آمده است. کانوی در ادامه تاکید کرد: «اما امروز زن دیگری با نام الیزابت ژان کارول با ادعای مشابه علیه یک مرد قدرتمند دیگری ظاهر شده است». این وکیل محافظه‌کار آمریکایی در ادامه مقاله خود نوشت «ترامپ برادریک را «شجاع» نامید. کانوی در ادامه افزود: «در حال حاضر، در حمایت از کارول مسائل زیادی علیه ترامپ در حال شکل گرفتن است.
ایرناایرنا1 روز قبل
به گزارش مرکز اطلاعات سازمان ملل متحد، آنتونیو گوترش روز یکشنبه در پیام خود آورده است: روز جهانی زنان بیوه، ما را دعوت می‌کند تا در مورد وضعیت سخت اقتصادی و آسیب پذیری فزاینده‌ای تأمل کنیم که این زنان مستضعف می‌توانند با آن روبرو شوند. در پیام دبیر کل سازمان ملل متحد آمده است: در نبود حمایت‌های قانونی و اجتماعی، درآمد و پس انداز زنان بیوه معمولا به قدری کم است که نمی‌تواند آنان را از فقر نجات دهد. خدمات اجتماعی برای زنان مسن بیوه که تنها زندگی می‌کنند یا نیاز بیشتری به خدمات نگهداری از سالمندان دارند بسیار مهم هستند. دبیر کل سازمان ملل متحد در این پیام یاد آور شد: در هنگام جنگ و حوادث طبیعی، زمانی که تعداد زنان بیوه افزایش می‌یابد، فقدان و آوارگی، آسیب پذیری آنان را تشدید می‌کند و حمایت‌های قانونی و اجتماعی معمولا کم رنگ و وضعیت زنان بیوه بسیار حاد است. وی در این پیام افزود: اجازه دهید در این روز جهانی، بدون در نظر گرفتن سن، مکان یا نظام حقوقی، تعهد خود را برای حمایت از همه زنان بیوه دوباره تجدید و اطمینان حاصل کنیم که آنان نادیده انگاشته نشوند.
فارسفارس1 روز قبل
رادیو ارتش رژیم صهیونیستی اعلام کرد، فساد اخلاقی در میان نظامیان زن و مرد رژیم صهیونیستی طی ۲ سال اخیر، ۲۰ درصد افزایش داشته است. به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، رادیو ارتش رژیم صهیونیستی امروز (یکشنبه) از افزایش ۲۰ درصدی آزار جنسی در داخل صفوف نظامیان این رژیم طی ۲ سال اخیر خبر داد. بر اساس این گزارش، تعداد زیادی آزارهای جنسی در میان نظامیان زن و مرد رژیم صهیونیستی در سال‌های ۲۰۱۶ تا ۲۰۱۸ ثبت شده است. در ادامه این گزارش آمده، پلیس نظامی رژیم صهیونیستی در سال ۲۰۱۸، ۱۵۸ پرونده در این باره باز کرده است. اما فساد در فلسطین اشغالی تنها دامنگیر نظامیان این رژیم نشده بلکه به پدیده‌ای رو به افزایش تبدیل شده است.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از مهر، این زن در کتابی که به تازگی منتشر کرده، موضوع تجاوز را افشا کرده است. اما دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا اتهام تجاوز به جین کارول، خبرنگار آمریکایی را رد کرده است. جین کارول، ستون‌نویس مجله «اله» ترامپ را متهم کرده که ۲۳ سال پیش در اتاق پرو فروشگاه لوکس مد و لباس «برگدورف گودمان» در نیویورک به او تجاوز کرده است. ترامپ کارول را متهم کرده که با این اتهام قصد دارد کتاب جدید خود را پرفروش کند. اما جین کارول می‌گوید، در آن زمان از ترس اینکه مورد آزار و اذیت قرار بگیرد شکایتی نکرده است.

اپلیکیشن زنان هندی برای مبارزه با آزار جنسی + ویدئو

اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 روز قبل
اپلیکیشن زنان هندی برای مبارزه با آزار جنسی + ویدئوهند یکی از کشورهایی است که آمار مزاحت جنسی و تجاوز به زنان در آن بسیار بالاست. زنی کارآفرین به نام «کالپانا ویسوانات» اپلیکیشنی موبایلی توسعه داده که به زنان کمک می‌کند با امنیت بیشتری در خیابان‌ها تردد کنند.
ایرناایرنا1 روز قبل
به گزارش ایرنا، محمدرضا جوادی یگانه روز یکشنبه در حاشیه همایش روز جهانی مقابله با کار کودک در جمع خبرنگاران افزود: اکثر کودکان کار تابعیت خارجی داشته اما مادر بسیاری از آنها ایرانی است. وی خاطرنشان کرد: متاسفانه کودکان متولی واحدی ندارند و اغلب وضعیت اقتصادی بد خانواده‌ها را به سمت کار کودک ترغیب می‌کند. معاون شهردار تهران تأکید کرد: باید مقابله با کار کودک را تقویت و با جلب اعتماد مردم، آنها را به سمت کمک به خیریه‌ها و سازمان‌های مردم نهاد ترغیب کنیم. وی با تأکید بر اینکه عنوان «کودک کار» صحیح نیست اظهارداشت: کودکان باید آموزش ببینند تا در بزرگسالی وارد بازار کار شوند. جوادی یگانه با اشاره به اینکه پیش فرض ما کار نکردن کودک است گفت: بخشی از فضای شهر تهران با ایجاد مراکز پرتو برای آموش کودکان و توانمندسازی آنان آماده است.
مهرمهر1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خبرگزاری آلمان، «جین کارول» یکی از خبرنگاران زن آمریکایی «دونالد ترامپ» را متهم به تجاوز به خود کرده است. اما دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا اتهام تجاوز به جین کارول، خبرنگار آمریکایی را رد کرده است. جین کارول، ستون‌نویس مجله «اله» ترامپ را متهم کرده که ۲۳ سال پیش در اتاق پرو فروشگاه لوکس مد و لباس «برگدورف گودمان» در نیویورک به او تجاوز کرده است. ترامپ کارول را متهم کرده که با این اتهام قصد دارد کتاب جدید خود را پرفروش کند. اما جین کارول می‌گوید، در آن زمان از ترس اینکه مورد آزار و اذیت قرار بگیرد شکایتی نکرده است.

فیلم | اپلیکیشنی برای مقابله با آزار جنسی

خبرآنلاینخبرآنلاین1 روز قبل
هند یکی از کشورهایی است که آمار مزاحت جنسی و تجاوز به زنان در آن بسیار بالاست. زنی کارآفرین به نام کالپانا ویسوانات اپلیکیشنی موبایلی توسعه داده که به زنان کمک می‌کند با امنیت بیشتری در خیابان‌ها تردد کنند.

(تصاویر) اتوبوس‌ صورتی برای مقابله با مزاحمت جنسی علیه زنان

11+
فراروفرارو1 روز قبل

اتوبوس صورتی برای مقابله با مزاحمت جنسی

9+
برترین‌هابرترین‌ها1 روز قبل

گفتگو با راننده پلید شرق تهران / التماس‌های ۵ زن جوان در جاده تلو + عکس و فیلم

رکنارکنا1 روز قبل
تجسس‌های پلسی برای دستگیری متهم آغاز شد و ماموران پسر جوان را که در حال خارج شدن از خانه‌شان بود دستگیر کنند. چند روز است دستگیر شدی؟ ۱۰ روز قبل داخل خانه بودم که پلیس وارد خانه شد و مرا دستگیر کرد. چرا به اتوبان‌های شرق تهران می‌رفتی؟ خلوت و کم تردد بود و کسی به رفتارهای ما توجه‌ای نمی‌کرد. چرا دست به این کار زدی؟ غریزه جنسی‌ام زیاد بود و برای اینکه به آرامش برسم دست به این کار زدم. پوشش زنانی که هدف قرار دادی برایت مهم بود؟ مهم بود ولی وقتی حالم بد می‌شد دیگر به هیچ چیزی فکر نمی‌کردم و تنها به دنبال این بودم که نقشه‌ام را به اجرا برسانم تا به آرامش برسم.
صدا و سیماصدا و سیما2 روز قبل
به نوشته روزنامه بیزینس اینسایدر, چند ساعت پس از آنکه نام جانسون در فهرست نهایی رای گیری برای جانشینی ترزا می‌قرار گرفت, یکی از همسایگان وی در ساعات اولیه جمعه طی تماس با پلیس اعلام کرد از خانه جانسون صدای بلند مجادله به گوش می‌رسد. ماموران پلیس پس از اعلام‌های مکرر همسایگان به محل سکونت جانسون در جنوب لندن مراجعه کردند اما نشانه‌ای از تخلف مشاهده نکردند و کسی نیز بازداشت نشد. این گزارش می‌تواند در آینده سیاسی و انتخاب بوریس جانسون به عنوان نخست وزیر انگلیس تاثیر گذار باشد و وی را وارد یک بحران سیاسی و اخلاقی کند. گفتنی است در چند سال اخیر رسوایی‌های جنسی و اخلاقی گریبانگیر سیاستمداران ارشد انگلیس و موسسات به اصطلاح خیریه این کشور شده است.۳۶ مورد اتهامات جنسی علیه نمایندگان پارلمان انگلیس از جمله برخی از اعضای کابینه مطرح شده است. برخی نمایندگان پارلمان انگلیس متهم به آزار و اذیت جنسی در محیط کار و برخی رفتارهای نامناسب با زنان هستند و حتی موردی بود که فرد مجرم، به قربانیان حق ‌السکوت پرداخت کرده بود.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین2 روز قبل
به گزارش به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری میزان؛ پلیس «یورکشایر» انگلیس اعلام کرد تاکنون ۴۴ مظنون را در ارتباط با یک باند سوءاستفاده جنسی از دختران دستگیر کرده است. پلیس «یورکشایر» انگلیس اعلام کرد تاکنون ۴۴ مظنون را در ارتباط با یک باند سوءاستفاده جنسی از دختران دستگیر کرده است. به گزارش ایندیپندنت، پلیس یورکشایر با تاکید بر تمرکز این سازمان بر موضوع حفاظت از کودکان اعلام کرد، ۴۴ مظنون دیگر از یک باند سوء‌استفاده جنسی از کودکان را در پی دستگیری ۵ نفر از آنان در سال گذشته دستگیر کرد. تحقیقات دیگری با نام «عملیات تندرسی» در انگلیس موضوع سوء‌استفاده از دختران زیر سن قانونی در «هادرزفیلد» را پیگیری می‌کند. پلیس اعلام کرد دست‌کم ۱۵ نفر از قربانیان، دخترانی بودند که در ۱۲ سالگی مورد آزار جنسی قرار گرفتند.

ویدیو/ اپلیکیشنی برای مقابله با آزار جنسی

انتخابانتخاب2 روز قبل
بسیاری از زنان پدیده نامطلوب آزار جنسی را تجربه کرده‌اند. هند یکی از کشورهایی است که آمار مزاحت جنسی و تجاوز به زنان در آن بسیار بالاست. زنی کارآفرین به نام کالپانا ویسوانات اپلیکیشنی موبایلی توسعه داده که به زنان کمک می‌کند با امنیت بیشتری در خیابان‌ها تردد کنند. البته این اپ جنبه‌ای منفی هم دارد.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز2 روز قبل
به نقل از الجزیره، یک نویسنده آمریکایی به نام جین کارول اعلام کرد ترامپ در میانه دهه نود میلادی او را آزار جنسی داده است. کارول گفته ترامپ او را در یک ساختمان مد و لباس در نیویورک آزار داده است. این شانزدهمین زنی است که رییس جمهور آمریکا را به تعرض و آزار جنسی متهم می‌کند. این زن که اکنون ۷۵ سال سن دارد گفته از ترس نادیده گرفته شدن شکایتش هرگز به پلیس مراجعه نکرده چرا که ترامپ در آن زمان غول ساخت و ساز بوده است. ترامپ این زن را متهم کرده آلت دست دمکرات‌ها شده تا او را بدنام کنند.
خبر فوریخبر فوری2 روز قبل
جین کارول، نویسنده و ستون نویس، در کتابی که زیر چاپ دارد، به تفصیل توضیح می‌دهد که چگونه ۲۳ سال پیش دونالد ترامپ او را مورد آزار و اذیت جنسی قرار داده است. خانم کارول شرح داده است که چطور در اواخر سال۱۹۹۵ یا اوایل ۱۹۹۶ با ترامپ در یک فروشگاه در منهتن مواجه شده و نهایتا ترامپ به او در اتاق پرو تجاوز کرده است. او هم اکنون شانزدهمین زنی است که ترامپ را به آزار و اذیت جنسی متهم می‌کند. کاخ سفید ادعاهای خانم کارول را رد کرده است.
تسنیمتسنیم2 روز قبل
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، پلیس انگلیس روز جمعه اعلام کرده است که ۴۴ نفر را در ارتباط با تحقیقات آزار و اذیت جنسی کودکان در شمال این کشور بازداشت کرده است. پلیس وست یورکشایر اعلام کرد: ۳۶ مرد و سه زن طی دو هفته گذشته در ارتباط با تحقیقات پرونده آزار و اذیت جنسی کودکان دستگیر شده‌اند. این تحقیقات مربوط به پرونده‌های آزار و اذیت جنسی کودکان در شهرهای دوسبری و باتلی طی سال‌های ۱۹۹۵ تا ۲۰۰۲ میلادی است. بازداشت این افراد پس از دستگیری پنج مرد دیگر در اواخر سال گذشته است. یک مقام ارشد پلیس انگلیس در این باره گفت: امیدواریم بازداشت‌های اخیر به مردم اطمینان دهد که ما همچنان متعهد به مقابله با سوء استفاده جنسی از کودکان هستیم.
افکارنیوزافکارنیوز2 روز قبل
سپس آقای ترامپ مرا تا اتاق پرو دنبال کرد و در آنجا مرا مورد آزار جنسی قرار داد. ترامپ در حالی این مسئله را تکذیب می‌کند که تاکنون زنان و دختران زیادی او را به آزار و اذیت جنسی متهم کرده‌اند. در طول رقابت‌های انتخاباتی ۲۰۱۶، دست کم ۱۶ زن او را به آزار جنسی متهم کردند. سارا سندرز، سخنگوی کاخ سفید هم پیشتر همه این زنانی که ترامپ را به آزار جنسی متهم کرده‌اند، دروغگو نامید. رئیس جمهور آمریکا حتی پیشتر در اظهاراتی زشت و ناپسند اعلام کرده بود این زنانی که او را به آزار جنسی متهم کرده‌اند، آنقدر هم جذاب نبوده‌اند.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز3 روز قبل
در این گزارش به بررسی علت‌های گرایش جامعه کاری انگلیس به رویکردی می‌پردازیم که با تلاش برای ممنوعیت کامل تماس فیزیکی بین زن و مرد، به دنبال کاهش آزار جنسی زنان در محیط‌های کاری است. ممنوعیت کامل، یک راه‌حل برای همیشهآزار جنسی در محیط‌های کاری انگلیس به شکل‌های مختلفی صورت می‌گیرد و باعث می‌شود زنان در محل کار احساس امنیت نکنند. به همین خاطر بسیاری معتقدند باید تماس فیزیکی به هر شکلی ممنوع شود تا جلوی همه این اشکال مختلف آزار گرفته شود. این موضوع محل بحث کارشناسان در رسانه‌های سایر کشورها نیز قرار گرفت که طی آن به بررسی نکات منفی یا مثبت چنین قانونی پرداختند. از جمله پایگاه «سان» در تورنتو به بررسی ابعاد ممنوعیت دست دادن پرداخته و نوشته موضوع تماس فیزیکی مناسب، ‌ مسأله اصلی است؛ ‌ خیلی از کارفرمایان بسیار از این موضوع استقبال می‌کنند که قانونی مانع از هر گونه تماس فیزیکی بین کارمندان‌شان شود.
نامه‌نیورنامه‌نیور3 روز قبل
وی با اشاره نقش انقلاب اسلامی در ترویج ارزش‌های معنوی و انسانی، افزود: آزادگی مبنای ارزش‌های اسلامی انقلاب است. نماینده ولی فقیه در استان یزد مقابله با گرانفروشی، رانت خواری و فساد اقتصادی را از جمله بایدهای اجرایی توسط دولتمردان دانست و تأکید کرد: پیروی از مقام معظم رهبری تنها راه توسعه و پیشرفت کشور در تمام امور است. علم‌الهدی بیان کرد: مساله مقاومت فعال، الگوی مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب است. نماینده ولی فقیه در استان بوشهر بیان کرد: مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب، بر توسعه جامع و پایدار تاکید داشته‌اند. وی با اشاره به سرنگونی یک فروند پهپاد جاسوسی امریکا خاطرنشان کرد: سرنگونی پهپاد جاسوسی آمریکا توسط سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران مایه افتخار، عزت و نشانی از اقتدار ایران اسلامی است.
دیجیاتودیجیاتو4 روز قبل
از اهداف گروه، پشتیبانی از رمزارز لیبرا از طریق دارایی‌های واقعی است. از آنجایی که اساسا استفاده از رمزارز لیبرا به معنی اعتماد به فیسبوک است با استفاده از آن ناچارید به فیسبوک اعتماد داشته باشید. به عبارتی اگر به فیسبوک و سیستم مدیریت لیبرا اعتماد نداشته باشید پس نمی‌توانید از این ارز دیجیتال هم با خیال راحت استفاده کنید. اگر برای دسته بندی و مدیریت خبرها به فیسبوک اعتماد ندارید پس نمی‌توانید به سیستم مالی که این شرکت می‌سازد اعتماد کنید. گواه این موضوع هم افزایش ارزش سهام بسیاری از شرکت‌ها در زمان معرفی ارز دیجیتال فیسبوک بود.

فیلم/ علت خودکشی دختر بجنوردی آزار جنسی بود؟

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز5 روز قبل
به گزارش مشرق، شایعه‌ای مطرح شده که دختر جوان بجنوردی در هنگام عبور از پل عابر پیاده برای جلوگیری از آزار جنسی ۳ جوان خودش را از پل عابر پیاده به خیابان پرتاب می‌کند، اما واقعیت ماجرا این بوده است که دختر جوان به علت اختلالات روانی دست به خودکشی زده‌است.
فوتبالیفوتبالی5 روز قبل
به گزارش فوتبالی، چهارمین وکیل ناجیلا ترینداده، شاکی پرونده تجاوز نیمار اعلام کرده است که این زن از زمان اولین شکایت خود به پلیس، دسترسی به تلفن همراهش نداشته است. ناجیلا پس از اولین حضور و شکایت در پاسگاه پلیس و پر کردن فرم اظهاریه خود، به بیمارستان منتقل شده است. ناجیلا به پلیس اجازه داده تا منزلش را برای پیدا کردن این تلفن همراه تفتیش کنند. خیلی‌ها صحبت کردند اما مسلما حالا مشخص خواهد شد که آیا تلفن همراه در آن جا هست یا نه. " ناجیلا ترینداده مدعی است که نیمار در روز ۱۵ می‌در هتلی در پاریس به او تجاوز کرده است.
یورونیوزیورونیوز5 روز قبل
این درحالیست که مردان نیز از این موضوع رنج می‌برند و قربانی انواع خشونت خانگی می‌شوند. دولت فدرال آلمان برای اولین‌بار طرحی را برای کمک به مردان قربانی خشونت خانگی ارائه داده است. مقامات ایالت‌های بایرن و نوردراین-وستفالن می‌گویند که قصد آنها از اجرای این برنامه شکستن کلیشه‌های ذهنی و اجتماعی درباره این موضوع است. به گفته اداره پلیس فدرال آلمان در سال ۲۰۱۷ میلادی ۱۷/۹ درصد از آمار قربانیان خشونت خانگی را مردان تشکیل می‌دادند. از ۱۲۷ هزار و ۲۳۶ مورد گزارش شده تعداد ۲۳۷۲ هزار مرد، قربانی این نوع از خشونت بوده‌اند.
فردا نیوزفردا نیوز6 روز قبل
چنین فرایندی نتیجتا مقاومت را در اشکال تخیلی و غیرحقیقی‌اش نمودار کرده و مانع از بروز مقاومت حقیقی در داخل می‌شود. این مطالبه زمانی اشکال رادیکال پیدا کرد که تیم‌های مهمان در ایران توانستند تماشاگران زن را با خود به ورزشگاه بیاورند، ولی از حضور زنان ایرانی در آن دیدارها ممانعت به عمل آمد. سوم - انهدام مقاومت به سبک اخته‌هایکی دیگر از عیوب و نقصان‌های موجود در فرایند مطالبه‌گری و مقاومت در جامعه ایرانی تقلیل امر کلی و جمعی به امور فردی و اخلاقی و خصوصی است. بگذارید با یک مثال، بحث را شفاف‌تر کنیم؛ چندی پیش رامبد جوان به همراه همسرش برای به دنیا آوردن بچه‌شان به کانادا رفتند! این همان چیزی است که در کشور ما و فضای عمومی جامعه ایرانی فراگیر شده و در همین زمینه است که مع الاسف با عادی‌سازی گسترده فرهنگ مزورانه مبتنی بر ریا و نفاق مواجه‌ایم.

به انتهای لیست رسیدید