اخبار آزار جنسی - آخرین و مهم ترین اخبار آزار جنسی از خبرگزاری‌های ایران | خبری

آزار جنسی

فارسفارس4 ساعت قبل
شرکت اوبر در تازه‌ترین اقدامات خود تصمیم به راه‌اندازی یک سیستم ضبط صدا گرفته که به امنیت راننده و مسافر کمک می‌کند. به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس به نقل از دیلی‌میل، شرکت اوبر در تازه‌ترین اقدامات خود تصمیم به راه‌اندازی یک سیستم ضبط صدا گرفته که به امنیت راننده و مسافر کمک می‌کند. اوبر تأیید کرده است که تست ویژگی ضبط صدا را در برنامه خود آغاز خواهد کرد تا در صورت بروز مشکل صحت آن تأیید شود. این ویژگی به اوبر اجازه می‌دهد تا به گفتگوهای راننده خود و مسافر آن گوش دهد تا بفهمد واقعا چه اتفاقی افتاده است. «ضبط صدا» ماه آینده در آمریکای لاتین و ایالات متحده آزمایش می‌شود؛ این گزینه پس از چند شکایت مبنی بر آزار جنسی مسافر توسط راننده اوبر اضافه خواهد شد.
رکنارکنا19 ساعت قبل
سخنگوی بریتیش تلکام با اشاره به ماجرای رسوایی اخلاقی شاهزاده انگلیسی ابراز امیدواری کرد که با تغییر حامی مالی شرکت آی‌دیا، همکاری دو طرف ادامه پیدا کند. شاهزاده اندرو پس از مصاحبه با بخش شبانگاهی خبر شبکه بی‌بی‌سی با انتقادهای زیادی رو برو شده است. به گزارش ایرنا، دربار انگلیس و شاهزاده اندرو، پیش‌تر این ادعا را رد کرده بودند. در مصاحبه اخیر با بی‌بی‌سی نیز شاهزاده اندرو تأکید کرد که «اصلا ملاقات با چنین شخصی را به یاد نمی‌آورد.» منابع انگلیسی از تشکیل جلسه بحران در دربار انگلیس خبر داده و می‌گویند؛ شاهزاده اندرو به این جلسه احضار شده است.
خبر فوریخبر فوری20 ساعت قبل
با تشکیل زودتر از موقع مجمع عمومی انجمن کارگردان‌های فرانسه، احتمال تصویب طرح اخراج کارگردان‌های متهم به آزار جنسی و بی‌اخلاقی که رومن پولانسکی از جمله آنهاست، قوت گرفت. به گزارش خبر فوری به نقل از یورونیوز، در صورت تصویب طرح پیشنهادی انجمن کارگردان‌های فرانسه، سینماگرانی که جرایم اخلاقی در کارنامه‌شان وجود داشته باشد، از این انجمن اخراج می‌شوند. این طرح قرار است در یک جلسه ویژه که زودتر از موعد مقرر مجمع عمومی انجمن کارگردان‌های فرانسه برگزار می‌شود، به رای ۲۰۰ عضو مجمع عمومی گذاشته شود. این در حالی است که همه این مسایل موجب بی‌اعتنایی به فیلم جدید پولانسکی در فرانسه نشده است و فیلم جدید وی با عنوان «یک افسر و یک جاسوس» پرفروش‌ترین فیلم این روزهای سینمای فرانسه است. آکادمی اسکار ماه می‌سال پیش با اخراج رومن پولانسکی، بیل کازبی و هاروی واینستین تلاش کرد تا به رعایت جدی استانداردهای اخلاقی خود پای بند بماند.
عصر ایرانعصر ایران21 ساعت قبل
شاهزاده اندرو ملقب به «دوک یورک» و پسر سوم ملکه انگلیس عصر چهارشنبه در پی افزایش فشارها درباره رابطه او با سرمایه‌دار آمریکایی متهم به کودک آزاری، اعلام کرد که «تا آینده‌ای قابل پیش‌بینی» از وظایف عمومی کناره گیری کرده است. بنابراین از ملکه درخواست کردم تا با کناره گیری من از وظایف عمومی موافق کند و او هم پذیرفت. پای پسر سوم ملکه انگلیس زمانی به این پرونده کشیده شد که ویرجینیا جوفری (رابرتس) که هم‌اکنون ۳۵ سال دارد، گفت؛ وقتی زیر سن قانونی بوده، شاهزاده اندرو وی را مورد آزار جنسی قرار داده است. ویرجینیا جوفری گفته بود که جفری اپستین او را به عنوان یک «برده جنسی» نگه می‌داشته و درباره شاهزاده اندرو نیز افزوده بود: «او خودش می‌داند چه کار کرده است.» منابع انگلیسی دیروز از تشکیل جلسه بحران در دربار انگلیس خبر داده و اعلام کردند؛ شاهزاده اندرو به این جلسه احضار شده است.
برنابرنا1 روز قبل
سخنگوی بریتیش تلکام با اشاره به ماجرای رسوایی اخلاقی شاهزاده انگلیسی ابراز امیدواری کرد که با تغییر حامی مالی شرکت آی‌دیا، همکاری دو طرف ادامه پیدا کند. شاهزاده اندرو پس از مصاحبه با بخش شبانگاهی خبر شبکه بی‌بی‌سی با انتقادهای زیادی رو برو شده است. دربار انگلیس و شاهزاده اندرو، پیش‌تر این ادعا را رد کرده بودند. در مصاحبه اخیر با بی‌بی‌سی نیز شاهزاده اندرو تأکید کرد که «اصلا ملاقات با چنین شخصی را به یاد نمی‌آورد.» منابع انگلیسی از تشکیل جلسه بحران در دربار انگلیس خبر داده و می‌گویند؛ شاهزاده اندرو به این جلسه احضار شده است.
همشهریهمشهری1 روز قبل
به گزارش همشهری آنلاین به نقل از گاردین، جفری اپستین میلیارد پرنفوذ نیویورکی که به اتهام موارد متعدد آزار جنسی دختران زیر سن قانونی در بازداشت بود، سه ماه پیش در شرایط مشکوکی در زندان خودکشی کرد. اپستین حلقه‌ای از افراد پرنفوذ و مشهور را در اطراف خود داشت، از جمله شاهزاده اندرو، برادر کوچکتر ولیعهد فعلی بریتانیا. شاهزاده اندرو اخیرا در مصاحبه‌ای با بی‌بی‌سی هرگونه اطلاعی از کارهای اپستین را تکذیب کرد. «جین دو ۱۵» که یکی از زنانی که به تازگی اپستین را متهم به آزار جنسی‌اش در سنی پایین کرده است، در این کنفرانس خبری به همراه وکیلش از شاهزاده آندرو خواست به آمریکا بیاید و در دادگاه با قید سوگند در این باره شهادت دهند. Robyn Beck/AFP/Getty Image
برترین‌هابرترین‌ها1 روز قبل
اخراج پولانسکی از انجمن کارگردانان فرانسه جدی شدبا تشکیل زودتر از موقع مجمع عمومی انجمن کارگردان‌های فرانسه، احتمال تصویب طرح اخراج کارگردان‌های متهم به آزار جنسی و بی‌اخلاقی که رومن پولانسکی از جمله آنهاست، قوت گرفت. خبرگزاری مهر: به نقل از یورونیوز، در صورت تصویب طرح پیشنهادی انجمن کارگردان‌های فرانسه، سینماگرانی که جرایم اخلاقی در کارنامه‌شان وجود داشته باشد، از این انجمن اخراج می‌شوند. این طرح قرار است در یک جلسه ویژه که زودتر از موعد مقرر مجمع عمومی انجمن کارگردان‌های فرانسه برگزار می‌شود، به رای ۲۰۰ عضو مجمع عمومی گذاشته شود. این کارگردان در طول ۴ دهه اخیر با اتهام‌های اخلاقی روبه رو بوده و البته فرانسه همواره پشتیبان وی به عنوان یک کارگردان مولف بوده است. آکادمی اسکار ماه می‌سال پیش با اخراج رومن پولانسکی، بیل کازبی و هاروی واینستین تلاش کرد تا به رعایت جدی استانداردهای اخلاقی خود پای بند بماند.
همشهریهمشهری1 روز قبل
با آنکه دسترسی به سرویس‌های بهداشتی از سال ۲۰۰۰ بهبود پیدا کرده است، اما برای رسیدن به هدف جهانی سال ۲۰۳۰ باید این کار سرعت بگیرد. از هر ۱۰کشوری که حداقل ۵درصد جمعیت آنها به سیستم‌های فاضلاب بهداشتی دسترسی ندارند، فقط یکی به سمت هدف سال ۲۰۳۰ قدم برمی‌دارد. ایران ۹۰٪ ۹۰درصد مردم ایران در سال ۲۰۱۵ به سرویس‌های بهداشتی دسترسی داشته‌اند. کشورهایی با کمترین سرانه تعداد توالت درصد جمعیتی که به سرویس‌های بهداشتی دسترسی دارنداریتره ۱۵٫۷درصدنیجریه ۱۰٫۹درصدچاد ۱۲٫۱درصدغنا ۱۴٫۹درصدکونگو ۱۵درصدتانزانیا ۱۵٫۶درصدماداگاسکار ۱۲درصدتوگو ۱۱٫۶درصدلیبریا۱۶٫۹درصدسیرالئون ۱۳٫۳درصدتعداد افرادی که موبایل دارند از تعداد افرادی که به توالت دسترسی دارند، بیشتر است. وضعیت این کشور از نظر تعداد افرادی که در خانه‌شان توالت ندارند، از همه کشورهای دنیا بدتر است.
ایلناایلنا2 روز قبل
ARP فرانسه که انجمن صنفی این کشور شامل مدیران، نویسندگان و تهیه‌کنندگان است، قوانین جدیدی را برای اعضای تحت تعقیب یا محکوم به جرائم جنسی پیشنهاد کرده است که منجر به تعلیق رومن پولانسکی خواهد شد. به گزارش ایلنا به نقل از هالییود ریپورتر، رومن پولانسکی که مدتهاست به دلیل محکومیت در یک پرونده تجاوز و آزار جنسی در آمریکا تحت تعقیب است و به امریکا نمی‌رود، ازسوی هیئت امنای ARP " فرانسه اخراج شد. ARP فرانسه که انجمن صنفی این کشور شامل مدیران، نویسندگان و تهیه‌کنندگان است، اعلام کرد از این پس هر عضوی که اتهاماتی همچون جنایت و آزار جنسی داشته باشد را اخراج می‌کند. این قوانین شامل محرومیت رومن پولانسکی که پرونده قضایی او هنوز در ایالات متحده باز است نیز می‌شود. پولانسکی متهم شده است که به یک دختر ۱۳ ساله در سال ۱۹۷۷ تجاوز کرده است.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین2 روز قبل
با آنکه دسترسی به سرویس‌های بهداشتی از سال ۲۰۰۰ بهبود پیدا کرده است، اما برای رسیدن به هدف جهانی سال ۲۰۳۰ باید این کار سرعت بگیرد. از هر ۱۰کشوری که حداقل ۵درصد جمعیت آنها به سیستم‌های فاضلاب بهداشتی دسترسی ندارند، فقط یکی به سمت هدف سال ۲۰۳۰ قدم برمی‌دارد. ایران ۹۰٪ ۹۰درصد مردم ایران در سال ۲۰۱۵ به سرویس‌های بهداشتی دسترسی داشته‌اند. کشورهایی با کمترین سرانه تعداد توالتدرصد جمعیتی که به سرویس‌های بهداشتی دسترسی دارنداریتره ۱۵٫۷درصدنیجریه ۱۰٫۹درصدچاد ۱۲٫۱درصدغنا ۱۴٫۹درصدکونگو ۱۵درصدتانزانیا ۱۵٫۶درصدماداگاسکار ۱۲درصدتوگو ۱۱٫۶درصدلیبریا۱۶٫۹درصدسیرالئون ۱۳٫۳درصدتعداد افرادی که موبایل دارند از تعداد افرادی که به توالت دسترسی دارند، بیشتر است. وضعیت این کشور از نظر تعداد افرادی که در خانه‌شان توالت ندارند، از همه کشورهای دنیا بدتر است.
برترین‌هابرترین‌ها2 روز قبل
دادستان کل سوئد تحقیقات در مورد پرونده آزار جنسی بنیانگذار ویکی لیکس را به دلیل نبود ادله کافی، متوقف کرد. ایرنا: دادستان کل سوئد تحقیقات در مورد پرونده آزار جنسی بنیانگذار ویکی لیکس را به دلیل نبود ادله کافی، متوقف کرد. تحقیقات در مورد پرونده شکایت از «جولیان آسانژ» موسس وبگاه افشاگر «ویکی لیکس» به اتهام تجاوز جنسی در سوئد متوقف شد. سیزدهم اردیبهشت ماه امسال پرونده اتهام تجاوز جنسی علیه جولیان آسانژ در سوئد مجددا به جریان افتاده بود. در واکنش به این اقدام وکیل آسانژ به جریان افتادن این پرونده پس از گذشت ۱۰ سال را پرسش برانگیز خواند.
مهرمهر3 روز قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، سازمان پلیس بین الملل (اینترپل) تصمیم دارد گسترش رمزگذاری سرویس‌ها و کالاها را محکوم کند. سه منبع آگاه به این امر اعلام کرده‌اند اینترپل معتقد است این روند به روند گسترش آزار جنسی کودکان کمک می‌کند. این بیانیه در حقیقت تاکید برنامه‌ای است که ماه گذشته مقامات بلندپایه پلیس آمریکا، انگلیس، استرالیا ارائه کردند. سازمان پلیس بین الملل به کشورها کمک می‌کند تا مظنونین جنایات را در خارج از منطقه تحت صلاحیتشان دستگیر کنند. البته بیانیه جدید لزوم اجرایی یک قانون را ندارد بلکه هدف آن ایجاد فشار بیشتر بر تهیه کنندگان فناوری در جهت کاهش رمزگذاری محاورات است.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین3 روز قبل
به گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان، طبق گزارشات منتشر شده از سوی آژانس آماری آموزش عالی حاکی از آن است که از هر ۱۶ دانشجو دوره کارشناسی در انگلیس، یک نفر در سال اول، ترک تحصیل می‌کند. برای بیشتر دانشجویان که شروع به تحصیل می‌کنند، سال اول دانشگاه زمانی برای پذریش استقلال و استفاده از فرصت‌های جالب و هیجان‌انگیز جدید در خارج از محیط خانه است. برخی از دانشجویان هم این فرصت را ترسناک و استرس‌زا می‌دانند. از میان ۲۰ هزار نفری که سال گذشته در انگلیس ترک تحصیل کردند برخی در کل دانشگاه را کنار گذاشتند و برخی دیگر به دانشگاه‌هایی دیگر با فرصت‌هایی بهتر رفتند. دلایل ترک تحصیل دانشجویان می‌تواند بسیار متفاوت باشد.
سینماپرسسینماپرس3 روز قبل
ایکسونامی، روایتی از انقلاب جنسی در آمریکاست که توسط این فرد بیان می‌شود. انقلاب جنسی در آمریکا ۶۰-۵۰ سال زودتر اتفاق افتاد که ما الان بتوانیم از آن برای بررسی خودمان استفاده کنیم و درباره‌اش حرف بزنیم. به‌نظر می‌رسد بخشی از آنچه به انقلاب جنسی معروف شده، تحت پوشش حمایت از حقوق زنان بوده است. بعد از وقوع انقلاب جنسی، یک افت جمعیت شدیدی در آمریکا شکل می‌گیرد. نه‌تنها آمریکا بلکه در هر جامعه‌ای که انقلاب جنسی در آن اتفاق بیفتد، جمعیت به‌شدت کاهش می‌یابد.
تسنیمتسنیم4 روز قبل
به گزارش خبرنگار اجتماعی باشگاه خبرنگاران پویا؛ یکی از معضلاتی که زنان سیاستمدار انگلیسی با آن رو‌به‌رو هستند، سوءاستفاده، زورگویی و آزار و اذیت‌های جنسی در محیط کار است؛ بسیاری از زنان پارلمان انگلیس با این آسیب مواجه هستند و حتی برخی از آنان به‌فکر استعفا و جدایی از پارلمان می‌افتند. ۱۸ نفر از نمایندگان زن پارلمان در انگلیس، از انصراف در انتخابات سخن می‌گویند! شرایط موجود در پارلمان انگلیس باعث شده تا ۷۲ عضو از زنان پارلمان در نامه‌ای از دشواری زندگی عمومی در انگلیس سخن بگویند؛ نیویورک تایمز در این گزارش آورده است که نمایندگان زن رنگین‌پوست در پارلمان انگلیس بالاترین میزان آسیب از سوء‌استفاده را دارند. شکایت‌هایی مربوط به بدرفتاری در پارلمان انگلیس سالهاست که پخش می‌شود؛ در برخی از این شکایت‌ها لمس بدون اجازه و خشونت‌آمیز بدن زنان ذکر شده است. فعالان حامی حقوق زنان در انگلیس ابراز نگرانی کردند که شرایط جوی حاکم بر پارلمان انگلیس ممکن است زنان دیگر را از ورود به سیاست بازدارد.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین4 روز قبل
«کلینت لورنس» و «ماتئو گولستین»، ۲ کهنه سرباز آمریکایی متهم به ارتکاب جنایات جنگی هستند که ترامپ دستور عفو آن‌ها را امضا کرد. پیش از این نیز رسانه‌های آمریکا از تلاش ترامپ برای عفو کهنه سربازان آمریکایی که متهم به جنایات جنگی هستند خبر داده بودند. موارد بسیاری از قتل، تجاوز، آزار جنسی و دیگر جرایمی که مصداق جنایت جنگی به شمار می‌روند از سوی نظامیان آمریکایی در افغانستان صورت گرفته است. جنایت‌های جنگی آمریکا تنها شامل افغانستان نیست و در بسیاری از کشور‌ها مانند عراق و ویتنام صورت گرفته است. سال ۲۰۱۸ دیوان بین‌المللی کیفری اعلام کرد که تحقیقات خود را درباره جنایات جنگی آمریکا در افغانستان ادامه می‌دهد؛ این اقدام مورد انتقاد شدید واشنگتن قرار گرفت.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز5 روز قبل
براساس بررسی‌های انجام شده، آمریکا به لحاظ فراوانی تجاوز جنسی در میان کشورهای جهان در رده سوم قرار دارد. از هر سه زن آمریکایی یک زن در طول زندگی خود آزار جنسی را تجربه می‌کند. سخن می‌گوید که اولا) دولت قبلی، یک وزارتخانه را به وزیر زن سپرد (مرضیه وحید دستجردی؛ وزیر اسبق بهداشت) و ثانیا) ۸ سال دولت مرحوم هاشمی، ۸ سال دولت خاتمی و ۶ سال دولت تدبیر و امید، مدعیان اصلاحات صرفا شعار انتصاب وزیر زن را مطرح کردند! آمریکا اردیبهشت سال ۱۳۹۷ از برجام خارج شد و تحریم‌هایی را که طبق این توافق برداشته شده بود، بازگرداند. نکاتی که هیچ‌گاه با فرهنگ و آیین ایرانی - اسلامی همخوانی نداشته و تنها با ترجمه آثار نمایشی غربی برای مخاطب ایرانی اجرا می‌شود.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز5 روز قبل
نماینده اصلاح‌طلب مجلس در حالی به آمارهای مؤسسات غربی استناد می‌کند که بر اساس خبرها و گزارش‌های اخیر منتشر شده در رسانه‌های غربی در دولت ترامپ از هر ۳ زن امریکایی به یک زن تجاوز شده است! براساس بررسی‌های انجام شده، آمریکا به لحاظ فراوانی تجاوز جنسی در میان کشورهای جهان در رده سوم قرار دارد. ۱۹/۳ درصد زنان و ۲ درصد مردان در طول زندگی حداقل یک‌بار مورد تجاوز قرار گرفته‌اند. از سوی دیگر ۴۳/۹ درصد زنان و ۲۳/۴ درصد مردان نیز در طول زندگی انواع دیگر آزار جنسی را تجربه کرده‌اند. قربانیان این معضل اغلب جوانان هستند: ۷۹ درصد پیش از ۲۵ سالگی و ۴۰ درصد پیش از ۱۸ سالگی مورد تجاوز قرار می‌گیرند.
مازن آنلاینمازن آنلاین5 روز قبل
اورژانس اجتماعی یکی از برنامه‌هایی است که برای حل مشکلات عمومی با هدف پیشگیری از آسیب‌ اجتماع در حال اجراست. این برنامه تلفیقی از مداخله در بحران فردی، خانوادگی و اجتماعی (‌مرکز اورژانس اجتماعی)، خط تلفن ۱۲۳، تیم سیار اورژانس و پایگاه خدمات اجتماعی است که در مرحله اول با هدف توانمندسازی اجتماع محور در سکونت‌گاه‌های غیررسمی تدوین شد. آشکار شدن آسیب‌های اجتماعیمعاون امور اجتماعی بهزیستی مازندران اصلی‌ترین دلیل افزایش مراجعه آسیب دیدگان اجتماعی را افزایش سطح اعتماد عمومی به این مراکز دانست و برگزاری کمپین‌های اجتماعی، همایش‌های متعدد، تبلیغات را از موثر‌ترین عوامل در اعتماد مردم به اورژانس‌های اجتماعی عنوان کرد. حسین زاده البته افزایش آسیب‌های اجتماعی را نیز در افزایش مراجعه به مراکز اورژانس اجتماعی و مشاوره‌ای بی تاثیر نداست و گفت: اما آنچه آسیب دیدگان اجتماعی را به مراکز مشاوره‌ای نزدیک می‌کند اعتماد آنها است و افزایش آسیب‌های اجتماعی نقش بسیار کمتری دارند. استان مازندران همواره در ورود به آسیب‌های اجتماعی و پرداختن به آن مناسب عمل کرده است و سال گذشته نیز این استان رتبه نخست کشور را در ارائه خدمات اورژانس اجتماعی در بخش کیفیت و سرعت مداخله از میان ۳۱ استان دریافت کردبرچسب‌هاآسیب‌های اجتماعی مازندران اورژانس اجتماعی
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین6 روز قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، با افزایش شکایت‌هایی مبنی بر تجاوز و سوءاستفاده جنسی در بخش «برنامه جهانی غذا» سازمان ملل متحد، «دیوید بیسلی» رئیس برنامه جهانی غذا سازمان ملل متحد در واکنشی به این شکایت‌ها، وعده رسیدگی داد! به گزارش «گاردین»، حداقل ۲۸ نفر از کارمندان زن این بخش در هنگام کار، مورد تجاوز جنسی قرار گرفته‌اند همچنین بیش از ۶۴۰ نفر از ۸ هزار و ۱۲۷ کارمند زن برنامه جهانی غذا، از آزار و اذیت‌های جنسی نسبت به خود شکایت کرده‌اند. ۹۵۰ نفر از کارمندان این بخش گفته‌اند که در اعتراض به این سوءاستفاده‌ها، کار خود را از دست داده‌اند. این گزارش‌ها ضربه‌ای بود برای بیزلی که در ژانویه سال ۲۰۱۸ با تغییراتی به کارمندان نوشت: «برای حمایت بهتر از قربانیان سوء‌استفاده جنسی و برخورد با متجاوزان، موضعی مقتدرانه خواهد گرفت.» یکی از قربانیان که گزارش آزار و اذیت جنسی را در یکی از دفاتر منطقه‌ای آژانس ثبت کرده‌ است، از نادیده گرفته شدن شکایت خود صحبت می‌کند که هرگز مورد تحقیق قرار نگرفته است! او از واکنش سازمان ملل نسبت به متجاوزان گفت: «متجاوزان به طور معمول مجبور به استعفا می‌شوند اما به آنها اجازه می‌دهند تا با سایر آژانس‌های سازمان ملل همکاری کنند؛ آژانس اخیرا یک مقام رسمی را که متهم به آزار و اذیت در سازمان بهداشت جهانی است، استخدام کرده است.» سازمان ملل در سال‌های گذشته با موارد بسیار زیاد اتهام سوءاستفاده جنسی و تجاوز صلح‌بانان به خصوص در کشورهای آفریقای مرکزی مواجه بوده است؛ این گزارش‌ها در سال گذشته میلادی نیز ادامه داشت و از تجاوز تا آزار جنسی و پرداخت پول برای رابطه جنسی را شامل می‌شد.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین6 روز قبل
خبرگزاری میزان- نشریه گاردین در گزارشی به موضوع تجاوز جنسی در انگلیس پرداخته و می‎نویسد بر اساس گزارش‌ها نیمی از پرونده‌های قضایی قربانیان جنسی در انگلیس با وجود شناسایی مظنون تحت پیگرد قضایی قرار نمی‌گیرند. به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری میزان؛ تقریبا نیمی از پرونده قضایی زنانی که در انگلیس قربانی تجاوز جنسی می‌شوند، تحت پیگیری قضایی قرار نمی‎گیرند. بر اساس گزارش نشریه گاردین، شمار بسیاری از قربانیان تجاوز جنسی در بر اساس گزارش نشریه گاردین، شمار بسیاری از قربانیان تجاوز جنسی در انگلیس با وجود شناسایی مظنونان، تمایلی ندارند که پرونده قضایی آن‌ها تحت پیگرد قانونی قرار بگیرد. اطلاعات محرمانه‌ای در اوایل سال جاری توسط واحد اجرایی نخست وزیر انگلیس در خصوص کاهش چشمگیر پیگرد قضایی پرونده‌های تجاوز جنسی در انگلیس و ولز جمع آوری شدند. بر اساس این داده‎ها، پیگیری قضایی پرونده‌های مربوط به تجاوز جنسی طی یک دهه در پایین‌ترین سطح خود قرار گرفت.
جام نیوزجام نیوز6 روز قبل
معترضان با شعارهایی از جمله «پولانسکی متجاوز، سینما گناهکار» در برابر سینما «لو شامپو» در پاریس تجمع کردند. این ششمین پرونده‌ تجاوز به دختران از سال ۱۹۷۷ تاکنون علیه پولانسکی است، با این حال وکیل این کارگردان سرشناس سینما اعلام کرده وی «هر گونه اتهام تجاوز به ولانتین مونیه را قاطعانه رد می‌کند». سامانتا گایمر، اولین دختری بود که در ۱۹۷۷ علیه این کارگردان مشهور ادعای تجاوز را مطرح کرد. وی سال گذشته از شکایت خود صرفنظر کرد و گفت که او را بخشیده است. سال گذشته پولانسکی تجاوز به این دختر ۱۳ ساله را پذیرفت و در پی این اعتراف اسکار به عضویت وی در این آکادمی پایان داد.
خبرآنلاینخبرآنلاین1 هفته قبل
هزاران کشیش کاتولیک در آمریکا به سوء استفاده جنسی متهم شدند، اما نتایج تحقیقات جدید نشان می‌دهد که اکثر کشیش‌های متهم به تجاوز و آزار و اذیت جنسی به کلیساها بازگشته و به فعالیت خود همچنان ادامه دادند. کشیش داگول تنها یکی از ۱۲۰۰ کشیش و مقام کلیسای کاتولیک است که در تحقیقات نشریه «یو اس تودی» به سوء استفاده جنسی متهم شدند. هزاران نفر از شهروندان آمریکایی که قربانی سوء استفاده جنسی کشیش‌های کاتولیک شده‎اند همچنان در جست‎وجوی عدالت هستند؛ این افراد قربانی اعتماد به کشیش‌ها شدند. در برخی موارد کشیش‌های کلیسای کاتولیک به عنوان معلم، مشاور و مربی کودکان به فعالیت خود ادامه می‌دادند. رسوایی جنسی کشیش‌های کلیسای کاتولیک آمریکا برای اولین بار تقریبا ۲۰ سال پیش در بوستون رسانه‌ای شد و کلیساها با هزاران قربانی رو به رو شدند؛ کلیسای کاتولیک برای پرداخت غرامت به قربانیان ادعای ورشکستگی کرد.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 هفته قبل
خبرگزاری میزان- نتایج تحقیقات نشریه یو اس تودی نشان می‌دهد هزاران کشیش کاتولیک که در آمریکا به سوء استفاده جنسی متهم شدند، پس از کناره گیری از سمت خود با سمت‌های دیگر فعالیتشان را بدون اینکه هیچ مجازاتی دریافت کنند، آغاز کردند. به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری میزان؛ هزاران کشیش کاتولیک در آمریکا به سوء استفاده جنسی متهم شدند، اما نتایج تحقیقات جدید نشان می‌دهد که اکثر کشیش‌های متهم به تجاوز و آزار و اذیت جنسی به کلیسا‌ها بازگشته و به فعالیت خود همچنان ادامه دادند. کشیش داگول تنها یکی از ۱۲۰۰ کشیش و مقام کلیسای کاتولیک است که در تحقیقات نشریه «یو اس تودی» به سوء استفاده جنسی متهم شدند. در برخی موارد کشیش‌های کلیسای کاتولیک به عنوان معلم، مشاور و مربی کودکان به فعالیت خود ادامه می‌دادند. رسوایی جنسی کشیش‌های کلیسای کاتولیک آمریکا برای اولین بار تقریبا ۲۰ سال پیش در بوستون رسانه‌ای شد و کلیسا‌ها با هزاران قربانی رو به رو شدند؛ کلیسای کاتولیک برای پرداخت غرامت به قربانیان ادعای ورشکستگی کرد.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 هفته قبل
به دنبال انتشار اتهام جدید علیه رومن پولانسکی، جمعی از پاریسی‌های معترض دیروز سه‌شنبه، مانع اکران فیلم جدید این کارگردان در یک سینما شدند. اعتمادآنلاین| اتهام جدید تجاوز که به تازگی به رومن پولانسکی زده شد موجب شد تا اکران این فیلم در پاریس با اعتراض روبه رو شود. حدود ۴۰ نفر از معترضان دیروز در پی اولین اکران فیلم «یک افسر و یک جاسوس» این کارگردان لهستانی-فرانسوی در برابر سینما «رو شمپولین» جمع و مانع نمایش فیلم شدند. این نخستین بار نیست که فیلمی از پولانسکی با اعتراض روبه رو می‌شود و اکتبر ۲۰۱۷ نیز معترضان مراسم افتتاحیه مروری بر فیلم‌های قدیمی پولانسکی را مختل کرده بودند. پولانسکی سال ۱۹۷۷ با اتهام آزار جنسی یک دختر ۱۳ ساله در آمریکا روبه رو شد و به دنبال آن دیگر پا به این کشور نگذاشت.
انتخابانتخاب1 هفته قبل
به دنبال انتشار اتهام جدید علیه رومن پولانسکی، جمعی از پاریسی‌های معترض دیروز سه‌شنبه، مانع اکران فیلم جدید این کارگردان در یک سینما شدند. به نقل از رویترز، اتهام جدید تجاوز که به تازگی به رومن پولانسکی زده شد موجب شد تا اکران این فیلم در پاریس با اعتراض روبه رو شود. حدود ۴۰ نفر از معترضان دیروز در پی اولین اکران فیلم «یک افسر و یک جاسوس» این کارگردان لهستانی-فرانسوی در برابر سینما «رو شمپولین» جمع و مانع نمایش فیلم شدند. این نخستین بار نیست که فیلمی از پولانسکی با اعتراض روبه رو می‌شود و اکتبر ۲۰۱۷ نیز معترضان مراسم افتتاحیه مروری بر فیلم‌های قدیمی پولانسکی را مختل کرده بودند. پولانسکی سال ۱۹۷۷ با اتهام آزار جنسی یک دختر ۱۳ ساله در آمریکا روبه رو شد و به دنبال آن دیگر پا به این کشور نگذاشت.
مهرمهر1 هفته قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، اتهام جدید تجاوز که به تازگی به رومن پولانسکی زده شد موجب شد تا اکران این فیلم در پاریس با اعتراض روبه رو شود. حدود ۴۰ نفر از معترضان دیروز در پی اولین اکران فیلم «یک افسر و یک جاسوس» این کارگردان لهستانی-فرانسوی در برابر سینما «رو شمپولین» جمع و مانع نمایش فیلم شدند. این نخستین بار نیست که فیلمی از پولانسکی با اعتراض روبه رو می‌شود و اکتبر ۲۰۱۷ نیز معترضان مراسم افتتاحیه مروری بر فیلم‌های قدیمی پولانسکی را مختل کرده بودند. پولانسکی سال ۱۹۷۷ با اتهام آزار جنسی یک دختر ۱۳ ساله در آمریکا روبه رو شد و به دنبال آن دیگر پا به این کشور نگذاشت. پولانسکی در فیلم جدیدش به مساله دریفوس و باور عمومی و محکومیت وی در سال ۱۸۹۴ به جرم خیانت پرداخته است، در حالی که او بی‌گناه بود.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 هفته قبل
داده‌های جدید دولت آمریکا نشان می‌دهد شمار کودکان مهاجری که در سال جاری در بازداشتگاه‌های مرزی زندانی هستند به بالاترین سطح خود رسیده است. به گفته محققان سازمان ملل، شمار کودکان مهاجری که از والدین خود در مرز‌های آمریکا جدا شدند از کشور‌های دیگر بیشتر است. به گزارش آسوشیتدپرس، در حدود ۷۰ هزار کودک مهاجر در سال جاری در بازداشتگاه‌های آمریکا زندانی شده‎اند که این میزان به نسبت سال گذشته ۴۲ درصد بیشتر بوده است. سیاست‌های مهاجرتی دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، باعث شده است تا کودکان مهاجر بیشتر در بازداشتگاه‌های مرزی بمانند. داستان دختر ۳ ساله تابع هندوراس که در مرز آمریکا از والدینش جدا شده و مورد آزار جنسی قرار گرفت بود تنها یک مورد از هزاران کودکی است که در بازداشتگاه‌های آمریکا زندانی هستند.
فارسفارس1 هفته قبل
کمیته المپیک لیتوانی اعلام کرد با همکاری موسسات حقوقی، خدمات رایگان به ورزشکاران این کشور ارائه می‌شود. به گزارش خبرگزاری فارس، کمیته المپیک لیتوانی با یک شرکت حقوقی همکاری کرده است تا خدمات حقوقی رایگان را برای کمک به ورزشکاران در دفاع از خود برابر آزار و اذیت جنسی، سوءاستفاده و تبعیض ارائه دهد. موسسه حقوقی IUSTUM قرار است به ورزشکاران لیتوانی کمک رایگان ارائه دهد. مشاوره، تهیه ادعای خسارت، تهیه اظهارات برای شروع تحقیقات قبل از محاکمه و نمایندگی در دادگاه‌ها همه از مواردی است که ارائه می‌شود. رئیس کمیته المپیک لیتوانی اعلام کرد به دنبال اتفاقاتی که در ورزش رخ داده، این تفاهمنامه همکاری به امضا رسیده است.

به انتهای لیست رسیدید