آستارا

آستارا

واپسین روزهای پاییز و برگ‌ریزان «بی‌بی یانلو» در استان گیلان

15+
خبر فوریخبر فوری8 ساعت قبل

واپسین روزهای پاییز و برگ ریزان «بی بی یانلو» در استان گیلان

15+
ایسناایسنا8 ساعت قبل
مهرمهر9 ساعت قبل
وی با بیان اشاره به اینکه بعد از آستارا و رودبار این سومین ساختمان اداری زیر مجموعه استاندارد استان گیلان است، افزود: نشان استاندارد یک نماد ملی است و مردم قبل از خرید کالا به این نشان توجه می‌کنند. مدیرکل استاندارد گیلان در ادامه با بیان اینکه همان گونه که استاندارد خود را به روز می‌کند نظام تقلب نیز از روش‌های جدیدی بهره می‌گیرد، ادامه داد: استاندارد سازی در واحدهای تولیدی با قوت بیشتری دنبال خواهد شد تا از ورود کالاهای تقلبی به بازار جلو گیری شود. وی با بیان اینکه گام‌های خوبی در زمینه استانداردسازی واحدهای تولیدی برداشته شده است، گفت: البته هنوز در زمینه تجهیز آزمایشگاه‌ها به حمایت و کمک مسئولان نیاز داریم. اسماعیل میرغضنفری با اشاره به اینکه با وجود تحریم‌ها ظالمانه تولیدکنندگان تمام تلاش خود را برای تولید انجام می‌دهند، افزود: اگر تلاش تولیدکنندگان نبود برخی از واحدهای تولیدی از چرخه تولید خارج شده بودند. میرغضنفری در ادامه با اشاره به جایگاه صنعت استاندارد در دنیا دارد، افزود: اعتماد عمومی به مجموعه استاندارد به تعامل و همکاری‌های دو طرفه به دست آمده است.
ایسناایسنا11 ساعت قبل
ایسنا/گیلان رئیس سازمان ملی استاندارد کشور گفت: گیلان نقش اثرگذاری در اوراسیا دارد و ما نیز آماده هرگونه همکاری برای تسهیل و تسریع در امور مرتبط با این اتحادیه هستیم. وی به نقش سازمان ملی استاندارد در صادرات و واردات کالات اشاره و خاطرنشان کرد: صدور مجوز ترخیض کالاها در گمرک، منوط به اعلام نظر استاندارد است. پیروز بخت با بیان اینکه در تفاهم‌نامه‌ با کشورهای دیگر به ویژه اعضای اتحادیه اوراسیا، سازمان استاندارد نقش موثری دارد، خاطرنشان کرد: باتوجه به نقش اثرگذار استان گیلان در اوراسیا آماده هرگونه همکاری برای تسهیل و تسریع در امور مرتبط با این اتحادیه هستیم. وی افزود: به تازگی رتبه جمهوری اسلامی ایران در سازمان ‌جهانی استاندارد براساس اندازه‌ شناسی، تایید صلاحیت و ارزیابی انطباق، ۱۰ رتبه ارتقاء یافته است. زارع با بیان اینکه در گیلان حجم مبادلات صادرات و واردات به هم نزدیک است، گفت: اقدامات و همکاری‌های خوب سازمان ملی استاندارد می‌تواند رضایت‌مندی بیشتر مردم را به همراه داشته باشد.
همشهریهمشهری13 ساعت قبل
اولین رقم برنج معرفی شده در کشور «برنج فیروزکنده» درسال۱۳۴۵ بود که تا چندین سال به عنوان رقم اصلاح شده غالب در مازندران کشت می‌شد. در این میان رقم‌های مورد توجه برنج در کشور مربوط به برنج «طارم هاشمی» و «علی کاظمی» است که در حال حاضر این ارقام بیشترین سطح زیر کشت را در ارقام بومی و کیفی شمال کشور دارند. برنج دمسیاه در مقایسه با برنج طارم یک پله پایین‌تر از آن قرار دارد، اما بهتر از برنج‌های پرمحصول مانند برنج شیرودی است. برنج موسی طارم، برنج طارم دیلمانی که این رقم در برخی نقاط غرب مازندران مانند نوشهر، چالوس، تنکابن و رامسر کشت می‌شود، برنج سنگ طارم که در برخی از نقاط شرق مازندران کشت می‌شود، برنج طارم رشتی که در بعضی از مناطق مازندران به خصوص فریدونکنار کشت می‌شود، برنج اهلمی طارم، برنج سنگ جو، برنج طارم امیری، برنج طارم محلی که جزو پر کشت‌ترین انواع برنج ایرانی و برنج با کیفیت استان مازندارن است و برنج رشتی سرد برخی از نمونه‌های برنج طارم محسوب می‌شوند. برنج حسنییکی از انواع برنج ایرانی و ارقام برنج با کیفیت بومی که بیشتر در مناطق کوهستانی استان گیلان شامل هشتبر طوالش، ماسال و آستارا کشت می‌شود برنج حسنی است، طول دانه خام آن ۵/۶ و پس از پخت ۹/۱۳ است.
ایسناایسنا13 ساعت قبل
ایسنا/گیلان رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی گیلان با بیان اینکه برندسازی برنج استان نقش مهمی در اقتصاد استان دارد، اضافه کرد: تسطیح اراضی کشاورزی را دنبال می‌کنیم. کیوان محمدی در گفت وگو با ایسنا، اقتصاد مقاومتی را یک اقتصاد انعطافی دانست؛ نه جنگی و اظهار کرد: اقتصاد مقاومتی می‌تواند در شرایط مختلف و بحران‌ها انعطاف لازم را برای تدبیر امور داشته باشد. وی با اشاره به تاکید ویژه مقام معظم رهبری بر اقتصاد مقاومتی به ویژه طی سال‌های اخیر، افزود: در این راستا ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی در مرکز و استان‌ها تشکیل شده و پروژه‌های اقتصاد مقاومتی را در استان‌ها دنبال می‌کند. رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی گیلان با بیان اینکه سال گذشته ۲۵ جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی را در استان برگزار کردیم، گفت: راه آهن گیلان یکی از پروژه‌های مهم اقتصاد مقاومتی است که سال گذشته به بهره برداری رسید. البته این راه آهن در ادامه به بندرانزلی و بندر کاسپین متصل خواهد شد و نقش اثرگذاری در اقتصاد منطقه خواهد داشت.
مهرمهر13 ساعت قبل
وی تصریح کرد: به تازگی رتبه جمهوری اسلامی ایران در سازمان ‌جهانی استاندارد براساس اندازه‌ شناسی، تایید صلاحیت و ارزیابی انطباق، ۱۰ رتبه ارتقای یافته است. زارع با بیان اینکه در گیلان حجم مبادلات صادرات و واردات به هم نزدیک است، گفت: اقدامات و همکاری‌های خوب سازمان ملی استاندارد می‌تواند رضایت‌مندی بیشتر مردم را به همراه داشته باشد. نیره پیروزبخت به نقش سازمان ملی استاندارد در صادرات و واردات کالات اشاره و خاطرنشان کرد: صدور مجوز ترخیص کالاها در گمرک، منوط به اعلام نظر استاندارد است. وی با بیان اینکه در تفاهم‌نامه‌ با کشورهای دیگر به ویژه اعضای اتحادیه اوراسیا، سازمان استاندارد نقش موثری دارد، افزود: باتوجه به نقش اثرگذار استان گیلان در اوراسیا آماده هرگونه همکاری برای تسهیل و تسریع در امور مرتبط با این اتحادیه هستیم. رئیس سازمان ملی استاندارد با ابراز امیدواری کرد که در شوراهای استانداردسازی و برنامه‌ریزی، توجه ویژه‌ای به موضوع استاندارد شود.
مهرمهر14 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار مهر، رسول امیدی صبح پنجشنبه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در هفته جاری کارکنان گمرک آستارا حین انجام تشریفات و کنترل یک دستگاه کامیون ترانزیتی از مبدا گمرک شهید رجایی، متوجه وجود اختلاف و مغایرت در تصاویر اسکن گمرکات مبدا و مقصد شدند. وی ادامه داد: به همین منظور محموله مربوطه بطور دقیق مورد بررسی و ارزیابی قرار گرفت که در نتیجه مقایسه با اسناد بارگذاری شده در سامانه الکترونیک گمرک مشخص شد که کالای اظهار شده در مبدأ، مکمل‌های غذایی و مواد انرژی زا بوده که با غذای دام و طیور (ذرت خرد شده) جایگزین شده است. مدیرکل گمرک آستارا با بیان اینکه با توجه به سالم بودن پلمب گمرک مبدأ، آثار جابجایی و دستکاری در محل میخ و پرچ دستگیره درب کانتینر مشاهده شد، تصریح کرد: بعد از این موضوع ماموران گمرک به این نتیجه رسیدن که تخلیه کالای ترانزیتی در داخل کشور و بارگیری کالای ممنوع الصدور خوراک دام و طیور بجای آن، وقوع جرم قاچاق براساس بند ت ماده ۱۱۳ ق. ا. گمرکی محرز و ضمن تنظیم صورتمجلس قاچاق و پس از تکمیل پرونده و ثبت در سامانه جامع قضایی جهت رسیدگی به مراجع قضایی ارسال شد. امیدی افزود: وزن کالای تعویض شده حدود ۱۵ تن است که علاوه بر آن کالای جایگزین (خوراک دام) نیز به علت ممنوع الصدور بودن مشمول قاچاق شده است.
تجارت‌نیوزتجارت‌نیوز1 روز قبل
کارشناسان درباره احتمال وقوع سونامی در دریای خزر هشدار می‌دهند و معتقدند که شهر‌های ساحلی شمالی به ویژه واحدهای مسکونی، تجاری و صنعتی احداث شده در ساحل خزر در معرض خطر قرار دارند. کارشناسان درباره احتمال وقوع سونامی در دریای خزر هشدار می‌دهند و معتقدند که شهر‌های ساحلی شمالی به ویژه واحدهای مسکونی، تجاری و صنعتی احداث شده در ساحل خزر در معرض خطر قرار دارند. وی خواستار سرعت بخشیدن به تهیه، تصویب و اجرای برنامه یکپارچه پایش و پیش بینی وضعیت هواشناسی و آب شناسی دریای خزر شد و در ادامه با بیان اینکه بیش از ۵ سال از تصویب موافقتنامه همکاری هواشناسی و آب شناسی دریای خزر از سوی نمایندگان دولت‌های عضو این مجموعه می‌گذرد، گفت: عزم جدی اعضای این کمیته بر تسریع در اجرای مفاد موافقتنامه و رسیدن به اهداف اصلی آن، برنامه یکپارچه پایش و پیش بینی هواشناسی و آب‌شناسی دریای خزر است. رئیس سازمان هواشناسی کشور با اشاره به پیشرفت روزافزون کشور‌های حاشیه دریای خزر در زمینه توسعه شبکه پایش، ارایه خدمات هواشناسی و آب شناسی به کاربران ساحلی و دریایی و همچنین فناوری اطلاعات در گزارش‌های ملی اعضا خواستار تبادل اطلاعات بیشتر هواشناسی و آب شناسی میان کشور‌های عضو این کمیته شد. رئیس سازمان هواشناسی کشور اضافه کرد: این امر مستلزم سرمایه‌گذاری در توسعه زیرساخت‌های پایش و پیش‌بینی هواشناسی و آب‌ شناسی در دریای خزر بوده و شرکت‌های نفتی به عنوان یکی از حامیان برنامه‌های کمیته (CASPCOM) می‌توانند نقش مهمی را در رسیدن به اهداف اصلی کمیته ایفا کنند.

استقبال از ازدواج لاکچری در آستارا

17+
ایسناایسنا1 روز قبل
ساعت ۲۴ساعت ۲۴1 روز قبل
محققان بر این باورند بر اساس این واقعیات احتمال رویداد گل‌فشان، زمین‌لغزه و زمین‌لرزه و به تبع آنها احتمال تشکیل امواج بلند سونامی، البته نه به‌شدت سونامی اقیانوسی، در دریای خزر وجود دارد. سونامی ایران تنها محدود به دریای خزر نمی‌شود بلکه در دریای عمان در محدوده منطقه مکران نیز گسل‌های فعال زیادی وجود دارد که احتمال زلزله‌های اقیانوسی در آن وجود دارد. همان‌طور که دکتر محمدمهدی خطیب، رئیس هیات‌مدیره انجمن زمین‌ساخت و زمین‌شناسی ساختمانی به ایسنا گفته است: گسل‌هایی در جنوب دریای خزر داریم تحت عناوین گسل‌های خزر، جنوب خزر و شمال البرز از آنها یاد می‌شوند که این گسل‌ها میان رشته کوه‌های البرز و پوسته خزر قرار دارند. سونامی‌ فاجعه‌بار استدر ادامه به سراغ پدر علم زلزله‌شناسی ایران رفتیم، دکتر بهرام عکاشه نیز با توجه به زلزله‌های پرشمار در سال‌های اخیر، سونامی در دریای خزر و دریای عمان را دور از ذهن نمی‌داند و به «آرمان ملی» می‌گوید: استرا، شمال البرز و خزر سه گسل اطراف دریای خزر هستند که تا جنوب دریای خزر و در داخل خاک ایران کشیده شده و هر چه به سمت غرب دریای خزر برویم، گسلی به نام گسل آستارا کشیده شده که از کنار شهر آستارا عبور می‌کند. بررسی‌های صورت‌گرفته در دریای خزر نشان می‌دهد که احتمال وقوع سونامی در این پهنه آبی وجود دارد و زلزله‌های تا ۷٫۵ نیم ریشتری دور از ذهن نیست.
ایسناایسنا1 روز قبل
ایسنا/گیلان اورنگ ضیاء، شاعر صاحب اثر و آئینی گیلان در زادگاه وی، بندر مرزی آستارا درگذشت. شاپور تشرینی، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان مرزی بندر آستارا در آیین ترحیم این شاعر صاحب نام، اظهار کرد: زنده یاد «اورنگ ضیاء» متولد ۱۳۲۰ و بازنشسته اداره کل گمرک آستارا بود. وی ادامه داد: این شخصیت فرهیخته پس از چند دهه فعالیت ادبی و فرهنگی، در سن ۷۸سالگی به دلیل کهولت سن و بیماری، دار فانی را وداع گفت. رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی آستارا در بخش دیگر سخنان خود به جایگاه شعر در شهرستان اشاره کرد و گفت: در سال‌های نخست قرن حاضر و پس از حضور نیما یوشیج، پدر شعر نو در آستارا، این منطقه به عنوان قطب جدید شعر در کشور شناخته و چهره‌های سرشناسی در زمینه معرفی شد. وی از درگذشت استاد اسدالله عبداللهیان، محقق و مولوی شناس آستارایی در آذرماه سالجاری که بالغ بر ۲۰ جلد کتاب در موضوعات مختلف تدوین کرده است، سخن گفت و افزود: جامعه فرهنگی شهرستان در آذرماه سالجاری دو ضایعه بزرگ را داشته است.
ایسناایسنا1 روز قبل
ایسنا/همدان سرمربی تیم پاس همدان گفت: به نظرم اینکه همه تیم‌ها به تالش بروند و ناراحت از قضاوت داوری تالش را ترک کنند، اتفاقی نیست. به گزارش روابط عمومی باشگاه پاس همدان، احمد جمشدیان بیان کرد: در روزی که بیش از ۵۰۰۰ تماشاگر صحنه پنالتی مسلم پاس را مشاهده کردند، یک نفر نخواست این صحنه را رؤیت کند. وی ادامه داد: ۸۰ درصد بازی در اختیار ما بود و البته چوکا هم موقعیت‌های خوبی داشت. هر تیمی به تالش می‌آید از سوی تیم چوکا و به وسیله داور به تیم‌های حریف فشار می‌آورند و به نظرم این شرایط ارزشمند و زیبنده فوتبال نیست. پاس در گروه «ب» لیگ دسته دوم فوتبال کشور حضور دارد و دوشنبه ۱۸ آذر، در هفته دوازدهم تیم چوکای تالش در ورزشگاه پوریای ولی این شهر با یک گل از سد تیم پاس همدان گذشت.
تسنیمتسنیم1 روز قبل
ولی داداشی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در رشت، با بیان اینکه وی یکی از منتقدان لایحه بودجه ۹۹ در مجلس شورای اسلامی است اظهار داشت: سالانه بیش از ۱۰۰ هزار میلیارد تومان فرار مالیاتی در کشور وجود دارد در حالی‌که دولت تقریبا ۱۹۰ هزار میلیارد تومان از لایحه بودجه ۹۹ را برمبنای درآمدهای مالیاتی تنظیم کرده داده است. نایب رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس بر لزوم جلوگیری از بروز پدیده ضداقتصادی فرار مالیاتی در کشور و اجرای سازوکارهایی برای اخذ عادلانه و صحیح مالیات تأکید کرد و ابراز داشت: دولت بودجه‌ای را با رقم ۴۸۴ هزار میلیارد تومان تقدیم مجلس کرده ‌که از دیدگاه بنده ارقام آن کاملا غیرعملیاتی، شعاری و غیرواقعی است. وی عدم تکیه بودجه سال ۹۹ به نفت و توجه بیشتر به درآمدهای مالیاتی را دو مقوله‌ای که به صورت دقیق کار کارشناسی بر روی آن‌ها در لایحه انجام نشده است خواند و اظهار داشت: اگر این لایحه بودجه که دارای نقاط مبهم بسیار زیادی است بخواهد به تصویب نمایندگان برسد به صورت یقین یکسری تغییرات در آن اعمال می‌شود. نایب رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس با بیان اینکه اگر کلیات لایحه بودجه سال ۹۹ در مجلس به تصویب برسد و سپس با تغییرات اندکی مصوب شود دیگر نباید انتظار عملیاتی شدن آن را داشته باشیم افزود: بنده یکی از منتقدان این لایحه هستم و اعتقاد دارم مفاد بودجه با شرایط روز کشور و زیرساخت‌های موجود مطابقت ندارد. انتهای پیام/۶۱۴/ش
رجانیوزرجانیوز1 روز قبل
سفر با قطار فرصت مناسبی است تا خود را هرچه سریعتر با فضای سفر همراه سازیم. سفر با قطار نیز یکی از پرطرفدارترین وسیله نقلیه است که هر سال ۱٫۷ میلیارد نفر سفر خود را با قطار آغاز یا در میان سفر از قطار به منظور رسیدن به مقصد خود استفاده می‌کنند. خانواده هایی که به همراه کودک نوزاد خود سفر میکنند سفر راحتی را با قطار تجربه خواهند کرد. سفر به باکو با قطار امکان پذیر است؟ برای آغاز سفر خود به سمت باکو اول میبایست خود را به آستارا برسانید و سپس به راحتی با تهیه بلیط قطار آستارا به باکو سفر خود را آغاز کنید. ساعت حرکت حرکت قطار از آستارا به سمت باکو هر شب ساعت ۸ صورت میگیرد و حدود ۹ الی ۱۰ ساعت مدت زمان سفر شما خواهد بود. تفلیس مقصد بعدی برای سفر با قطارهمانند سفر به ایروان، برای سفر با قطار به تفلیس نیز مسیر ریلی مستقیم وجود ندارد و باید سفر خود را دو مقصده طی کنید.

وقتی چوب‌های آب‌آورده اثر هنری می‌شوند + تصاویر

18+
قدس آنلاینقدس آنلاین1 روز قبل
افکارنیوزافکارنیوز1 روز قبل
افکارنیوز، به گزارشفیلم سینمایی «تیغ و ترمه» به کارگردانی کیومرث پوراحمد و تهیه‌کنندگی علی قائم‌مقامی که در جلسه روز یکشنبه ۱۷ آذر ماه قرارداد اکرانش در سینما آستارا ثبت شد و قرار بود از روز چهارشنبه ۲۰ آذر در سینما‌های سراسر کشور اکران شود، از اکران انصراف داد. اخبار فرهنگ و هنر - علت اصلی انصراف از اکران سازندگان فیلم «تیغ و ترمه»، اکران نشدن این فیلم در برخی سینما‌های دولتی، اعتراض نسبت به وضعیت اکران فیلم‌ها و همچنین بررسی مجدد برخی نهاد‌ها برای در اختیار گذاشتن سالن برای نمایش این فیلم است. فیلم سینمایی «تیغ و ترمه» با حضور دیبا زاهدی، پژمان بازغی، لاله اسکندری، مهران رجبی، کوروش سلیمانی، آویسا سجادی، شراره رنجبر و هومن برق‌نورد ساخته شده و به یک موضوع اجتماعی می‌پردازد. در خلاصه داستان این فیلم سینمایی آمده است: ترمه دختر بیست و شش ساله‌ای است که با عموی خود زندگی می‌کند. با آمدن مادرش از خارج از کشور اتفاقاتی رخ می‌دهد و رازی نمایان می‌شود…»
ایسناایسنا2 روز قبل
ایسنا/گیلان رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات گیلان با بیان اینکه ستاد بازسازی عتبات عالیات کشور سه پروژه اولویت‌دار دارد، گفت: سال گذشته مردم گیلان یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان به ستاد بازسازی عتبات عالیات کمک کردند. غلامرضا عباسپور در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان اینکه ستاد بازسازی عتبات عالیات کشور سه پروژه اولویت‌دار دارد، اظهار کرد: این پروژه‌ها شامل تکمیل صحن حضرت فاطمه زهرا (س) با زیربنای ۲۵۰ هزار مترمربع در نجف اشرف، احداث صحن عقیله بنی‌هاشم در کربلای معلی و ترفیع گنبد سیدالشهداء (ع) است. وی با اشاره به ثمرات و برکات معنوی مشارکت در بازسازی عتبات عالیات، افزود: با کمک خیرین گیلانی تاکنون بالغ بر ۱۵۰ ضریح و گنبد و درب در عتبات عالیات سامرا و کاظمین و نجف و کربلا ساخته شده است. همچنینرئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات گیلان با بیان اینکه مردم ایران در شرایط بد اقتصادی نیز نسبت به اهل بیت (ع) ارادت دارند، تصریح کرد: سال گذشته مردم گیلان یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان به ستاد بازسازی عتبات عالیات کمک کردند و امسال شاهد رشد این کمک‌ها هستیم. عباسپور با اشاره به تعهد دو میلیارد تومانی گیلان در سال جاری، اضافه کرد: بازسازی عتبات عالیات را یک وظیفه دینی و معنوی می‌دانیم و بازخورد آن در جذب گردشگران مذهبی کشور عراق در ایران مشاهده می‌شود.
ایلناایلنا2 روز قبل
رئیس راه‌آهن آذربایجان از افتتاح خط ریلی ایران- آذربایجان خبر داد. به گزارش ایلنا به نقل از آذر نیوز، آذربایجان و همسایه جنوبی آن ایران در آینده‌ای نزدیک به عنوان بخشی از مسیر حمل و نقل ریلی شمال - جنوب، خط ریلی - آستارا (ایران) - آستارا (جمهوری آذربایجان) را احداث خواهند کرد. جاوید گوربانوف، رئیس راه‌آهن آذربایجان در این خصوص گفت: در چارچوب این پروژه، آذربایجان به تعهدات خود عمل کرده است. گوربانوف گفت: در آینده نزدیک خط ریلی رشت - آستارا (ایران) - آستارا (جمهوری آذربایجان) ساخته و به بهره‌برداری می‌رسد که این امر باعث تقویت حمل و نقل و ترانزیت کالا، تقویت تجارت و پتانسیل‌های اقتصادی کشورهای‌مان خواهد شد. وی گفت: هدف اصلی مسیر حمل و نقل شمال - جنوب، اول از همه، کاهش زمان تحویل کالاهای حمل شده از روسیه، شمال و غرب اروپا و کشورهای خلیج فارس و هم چنین کاهش قیمت حمل و نقل و افزایش بهره‌وری است.
خبرآنلاینخبرآنلاین2 روز قبل
به ویژه این مخاطرات از اهمیت برخوردارند، زیرا این منطقه زلزله خیز است و امکان رخداد سونامی در آن وجود دارد. وی در ادامه گفت: ساحل دریای خزر بسیار طویل است و پنج میلیون نفر را تحت الشعاع قرار می‌دهد. شهیدی گفت: ‌ ما از نظر مخاطرات طبیعی در دنیا مقام سوم را داریم که از ۴۳ مخاطره طبیعی در جهان ۳۴ نوع مخاطرات در ایران محتمل است. اگر این زلزله‌ها در شمال کشور با مرکز زلزله در دریا اتفاق بیفتند احتمال سونامی در نوار شمالی کشور وجود دارد. ما متوجه شدیم این گسل‌ها در پهنه دریای مجاور نیز وجود دارد برخی از زلزله‌های استان البرز، در مرکز دریای خزر شروع می‌شود.
مهرمهر2 روز قبل
شهیدی اعلام کرد: ما اخیرا در سازمان زمین شناسی نقشه لرزه زمین ساخت کشور را تهیه و منتشر کردیم. اگر به جنوب دریای کاسپین در این نقشه نگاه کنیم دو دسته گسل‌های فعال را می‌بینیم یکی در البرز و دیگری به موازات گسل عشق آباد. رئیس سازمان زمین شناسی ادامه داد: با نگاهی به نقشه خطرپذیری کشور می‌بینیم که درجات خیلی بالایی از ریسک زلزله را در شمال کشور داریم. روی سه گسل که فعالیت بیشتری در مجاورت دریای کاسپین دارند مطالعاتی انجام دادیم، گسل آستارا تقریبا در مرز کوه و دریا قرار گرفته است. شهیدی تصریح کرد: موقعیت دقیق گسل را مشخص کردیم، هندسه گسل را به دست اوردیم و مشخص شد که گسل با مولفه امتداد لغز راهگرد است.
مهرمهر2 روز قبل
هادی گل‌محمدی در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به تساوی شهرداری همدان برابر شهرداری آستارا اظهار داشت: در این دیدار داور در نیمه نخست یک پنالتی را برای تیم شهرداری همدان نگرفت و به راحتی از کنار آن گذشت. گل‌محمدی بااشاره به صحبت‌های عنوان شده پیرامون پنالتی دقیقه ۸۰ برای تیم فوتبال شهرداری همدان عنوان کرد: اگر داور می‌خواست به نفع ما پنالتی بگیرد به راحتی از صحنه پنالتی تیم فوتبال شهرداری همدان در نیمه نخست نمی‌گذشت. گل محمدی با بیان اینکه در این دیدار دروازه‌بان حریف بارها و روی هر صحنه‌ای وقت بازی را کشت، گفت: نباید روح و سلامت فوتبال و داوران را زیر سئوال ببریم و باید به تصمیمات احترام بگذاریم. وی در ادامه با بیان اینکه در همدان تنها هستیم و کسی در همدان حتی احوال تیم ما را هم نمی‌پرسد و حتی نمی‌دانم اصلا اعضای شورای شهر اطلاع دارند که شهرداری در فوتبال تیم‌داری می‌کند؟ گفت: تاکنون تنها ۲۰ درصد قراردادهای اعضای تیم پرداخت شده است. سرمربی تیم فوتبال شهرداری همدان با اشاره به نتایج تیم فوتبال شهرداری همدان تا به این هفته بیان کرد: در خانه ۴ برد و ۲ تساوی در کارنامه داریم و ۸۰ درصد امتیازها را کسب کرده‌ایم و از ۵ بازی خارج از خانه نیز ۳ تساوی و ۲ باخت داشتیم که بابت باخت به اروند خودم را نمی‌بخشم اما تا اینجای کار با یک بازی کمتر عملکرد بدی نداشتیم.
همشهریهمشهری2 روز قبل
به گزارش همشهری آنلاین به نقل از مهر، غلامرضا فرجی سخنگوی شورای صنفی نمایش درباره خروجی جلسه امروز ۱۷ آذرماه شورا گفت: در جلسه امروز قرارداد فیلم سینمایی «تیغ و ترمه» به کارگردانی کیومرث پوراحمد در گروه آستارا ثبت شد و این فیلم از چهارشنبه بیستم آذرماه اکران می‌شود. اکران فیلم سینمایی «معکوس» ساخته پولاد کیمیایی هم در یک سالن دیگر سینما آستارا ادامه پیدا می‌کند. همچنین قرارداد فیلم «زیر نظر» ساخته مجید صالحی در گروه آستارا بعد از «تیغ و ترمه» ثبت شد. فرجی توضیح داد: سینماهایی که آثار کودک دارند، موظف به نمایش یک سانس از ساعت ۱۵ تا ۱۹ هستند. امروز همچنین مقرر شد فیلم «۲۳ نفر» از بیستم آذرماه اکران و بعد از تعویض «چشم و گوش بسته» در گروه باغ کتاب جایگزین شود اما اکران فیلم «چشم و گوش بسته» همچنان ادامه دارد.
مهرمهر3 روز قبل
شاپور تشرینی در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه ۴۰۰ هنرمند زیر نظر انجمن‌های هنری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استارا ساماندهی و فعالیت می‌کنند، اظهارکرد: تماشاگران بزرگترین سرمایه هنرمندان تئاتر و نمایش‌های کمدی و طنز محسوب می‌شوند. تشرینی با اشاره به اجرای نمایش کمدی «ازدواج لاکچری» به مدت ۱۰ روز در استارا، افزود: مخاطبان سرمایه هنرمندان نمایش‌های کمدی در شهرستان آستارا هستند که با استقبال از تمامی نمایش‌ها انگیزه مضاعفی برای هنرمندان ایجاد می‌کنند. وی ادامه داد: این نمایش با نگاهی به مسائل و مشکلات موجود اقتصادی و اجتماعی در جامعه و همچنین مباحثی نظیر بیکاری، ازدواج و طلاق و آسیب‌های فضای مجازی با زبان تأثیرگذار طنز در شهرستان مرزی آستارا به روی صحنه رفته است. نمایش کمدی فوق هفتمین فعالیت منصور سفیدگر به عنوان نویسنده و کارگردان در عرصه هنر طنز و نمایش بوده و اجرای هنری بازیگران به زبان‌های فارسی و آذری و طراحی صحنه از نقاط قوت این نمایش کمدی است. رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی آستارا در حاشیه این نمایش
ایمناایمنا3 روز قبل
به گزارش خبرنگار ایمنا، حسن رستم زاد ظهر امروز (دوشنبه) در جلسه بررسی راهکارهای پیشگیری از آنفلوآنزا در فرمانداری آستارا اظهار کرد: با توجه به همکاری خوب شهروندان، نگرانی خاصی در خصوص این بیماری وجود ندارد. کانون مهم بیماری آنفلوآنزا در آستارا شناسایی نشدحبیب بنی رستم، مدیر شبکه دامپزشکی آستارا نیز دراین جلسه گفت: پایش‌های مستقیم و غیرمستقیم روزانه در شهرستان انجام می‌شود و کانون مهم بیماری در مرغداری‌های صنعتی و سنتی مشاهده نشده است. وی با بیان اینکه برای کنترل و پیشگیری نیازمند همکاری جمعی هستیم، افزود: ناجا، سپاه، مدارس، دانشگاه‌ها، محیط زیست و رسانه‌ها در این زمینه با شبکه دامپزشکی آستارا همکاری داشته باشند. مدیر شبکه دامپزشکی آستارا تصریح کرد: شکار و صید فقط باید با مجوز رسمی و کتبی محیط زیست انجام شود. مدیر دامپزشکی آستارا در پایان گفت: دفن لاشه‌های آلوده باید با استفاده از لایه‌های متعدد خاک و آهک انجام شودشهرستان مرزی بندر آستارا با ۹۱ هزار و ۲۵۷ نفر جمعیت در غرب استان گیلان و مرز جمهوری آذربایجان واقع شده است.
مهرمهر3 روز قبل
خبرگزاری مهر، گروه استان‌ها: تب یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی این روزها با نام نویسی داوطلبان در حوزه‌های انتخابیه مورد نظر خود وارد فاز جدیدی شده است. استان گیلان دارای ۱۶ شهرستان و ۱۱ حوزه انتخابیه است که از این حوزه‌ها ۱۳ نماینده بر کرسی مجلس شورای اسلامی تکیه خواهند زد. روزهای پایانی امسال شاهد برگزاری یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی خواهیم بود. ۴۵۵ گیلانی داوطلب انتخابات مجلس شورای اسلامی در گیلانروز گذشته ستاد انتخابات گیلان برای ارائه آخرین آمار نشست خبری با حضور اصحاب رسانه برگزار و آخرین آمارها را اعلام کرد. وی در ادامه با بیان اینکه در حال حاضر این افراد داوطلب انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در حوزه‌های انتخابیه استان گیلان شده‌اند، تصریح کرد: از امروز کار هیئت‌های اجرایی برای احراز صلاحیت‌ها آغاز می‌شود.
ایسناایسنا3 روز قبل
ایسنا/گیلان معاون سرمایه گذاری میراث فرهنگی گیلان از اجرای ۱۱ طرح گردشگری در حاشیه آب بندان‌های استان گیلان در شهرستان‌های رشت، رودبار، تالش، فومن، شفت و آستارا خبر داد. رضا حسن پور در سومین کمیته هماهنگی استانی آب بندان‌ها با اعلام این خبر اظهار کرد: پیرو تفاهم نامه منعقد شده بین وزارت میراث فرهنگی و وزارت نیرو برای توسعه گردشگری ‌آبی در خرداد ماه امسال، در سومین جلسه هماهنگی استانی آب بندان‌ها، به منظور استفاده بهینه از منابع آبی با سه طرح اجرای تاسیسات گردشگری در حاشیه آب بندان‌های استان موافقت شد. معاون سرمایه گذاری میراث فرهنگی گیلان افزود: در طی دو جلسه گذشته تعداد هشت طرح مصوب شده بود که با تصویب سه طرح اخیر در جلسه سوم این تعداد به ۱۱ طرح افزایش یافت که به منظور دریافت مجوزهای لازم اقدامات مورد نیاز در حال انجام است. حسن پور بیان کرد: از این تعداد سه طرح در رشت، دو طرح در رودبار، یک طرح در تالش، یک طرح در فومن، سه طرح در شفت و یک طرح گردشگری در آستارا اجرا خواهد شد. انتهای پیام
ایسناایسنا3 روز قبل
ایسنا/گیلان مدیرکل راه و شهرسازی گیلان گفت: به زودی ۱۳دستگاه شتاب‌نگار آنلاین زلزله در برخی شهرهای استان نصب می‌شود. ماکان پدرام در جلسه راه و شهرسازی گیلان گفت: ۱۳دستگاه شتاب‌نگار آنلاین زلزله در شهرهای رشت، لاهیجان، تالش، آستارا، رودبار، رضوانشهر، حویق، ماسوله، چابکسر، دیلمان، خشکبیجار، جیرنده و زیاز نصب و راه اندازی خواهد شد. وی افزود: پیش از این نیز ۱۷ دستگاه آنالوگ شتابنگار در مناطق مختلف استان نصب بوده که در مجموع وسعتی بیش از سطح استان را پوشش می‌دهند. وی افزود: دستگاه شتاب‌نگار زلزله چند ثانیه قبل از وقوع زلزله اطلاعاتی را به اداراتی همچون شرکت گاز و برق ارسال می‌کند، تا نسبت به قطعی انشعابات اقدام و از بروز حادثه و کاهش خسارات زلزله و کمک کند. مدیرکل راه و شهرسازی گیلان افزود: از مجموع ۱۲۲۰ ایستگاه شتاب‌نگاری کشوری، استان گیلان با نصب ۱۳ ایستگاه آنلاین و ۱۷ دستگاه شتاب نگار آفلاین ۳۰ ایستگاه را در اختیار دارد.
مازن آنلاینمازن آنلاین3 روز قبل
پیام مازند - ساری - جشن ملی ثبت جنگل‌های هیرکانی که قرار بود امروز دوشنبه ۱۸ آذر در مازندران برگزار شود، به گفته مسئولان میراث فرهنگی استان به زمان سفر رییس جمهوری به مازندران موکول شده است. بر اساس اعلام چند هفته پیش اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی مازندران، جشن ملی ثبت جهانی جنگل‌های هیرکانی قرار بود امروز با حضور علی‌اصغر مونسان وزیر میراث فرهنگی در بابلسر برگزار شود. معاون میراث فرهنگی مازندران گفت که به خاطر تغییر برنامه سفر وزیر میراث فرهنگی، برنامه برگزاری جشن برای امروز لغو شده است. جنگل هیرکانی ۱۴ تیر ماه امسال در چهل و سومین اجلاس کمیته میراث جهانی در باکو در فهرست میراث جهانی ثبت شد. بعد از باغ عباس آباد بهشهر، جنگل‌های هیرکانی دومین میراث جهانی استان مازندران است که ثبت جهانی شده است.
رکنارکنا3 روز قبل
به گزارش رکنا، احمد امیرآبادی فراهانی عضو هیئت رئیسه مجلس در ابتدای سیصد و نود و پنجمین جلسه علنی صبح امروز (دوشنبه ۱۸ آذر) اسامی ۹ نماینده‌ای که با تاخیر به جلسه علنی آمدند را به شرح ذیل قرائت کرد:۱-سلام امینی نماینده ایلام۲-جمشدی جعفر پور نماینده لارستان۳-محمد حسن نژاد نماینده مرند۴-ولی داداشی نماینده آستارا۵-محمد دامادی نمایده ساری۶-عبدالله رزیان نماینده قائمشهر۷-علیرضا محجوب نماینده تهران۸-نبی هزار جریبی نماینده گرگان۹-علیم یارمحمدی نماینده زاهدان برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

به انتهای لیست رسیدید