آستیگمات

آستیگمات

سینماپرسسینماپرس6 روز قبل
سینماپرس: «آستیگمات» به تهیه‌کنندگی و کارگردانی مجیدرضا مصطفوی در جدیدترین حضور جهانی خود در سیدنی و تورنتو به نمایش درمی‌آید. به گزارش سینماپرس، فیلم سینمایی «آستیگمات» به تهیه‌کنندگی و کارگردانی مجیدرضا مصطفوی در جدیدترین حضور بین المللی خود در بخش مسابقه چهارمین دوره جشنواره فیلم‌های ایرانی تورنتو ٢٢ تا ٢٨ نوامبر (١ تا ٧ آذر) و در بخش مسابقه هشتمین دوره جشنواره فیلم‌های پارسی سیدنی ۴ تا ٨ دسامبر (١٣ تا ١٧ آذر) به نمایش در خواهد آمد. «آستیگمات» که به قلم مشترک پیام کرمی و مجیدرضا مصطفوی به نگارش درآمده است به تازگی جایزه ویژه هیات داوران انجمن فیلمنامه نویسان سینمای ایران را نیز دریافت کرده است. محسن کیایی، مهتاب نصیرپور، باران کوثری، هادی حجازی فر، حسین پاکدل، سیامک صفری، بهنوش بختیاری، حسام محمودی، محمد شاکری و نیکی کریمی بازیگران این فیلم هستند. عرضه و پخش بین الملل این فیلم به عهده محمد اطبایی (مستقل‌های ایرانی) است.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 هفته قبل
در هفتمین دوره جشنواره فیلم‌های آسیایی که در بارسلون اسپانیا برگزار شد، سینمای ایران سه جایزه از جمله عنوان بهترین فیلم این رویداد سینمایی را به خود اختصاص داد. اعتمادآنلاین| در هفتمین دوره جشنواره فیلم‌های آسیایی بارسلون با هدف نزدیک کردن مخاطبان محصولات فرهنگی با روایت‌ها و داستان‌های قاره آسیا و نمایش گزیده تولیدات سینمایی ۲۵ کشور این قاره از تاریخ ۳۰ اکتبر تا ۱۰ نوامبر (۸ تا ۱۷ آبان) برگزار شد در نهایت فیلم «رضا» به کارگردانی علیرضا معتمدی جایزه بهترین فیلم بخش اصلی جشنواره را از آن خود کرد و شهرام مکری نیز برای ساخت فیلم «هجوم» جایزه بهترین کارگردانی بخش دیسکاوری را دریافت کرد. روح‌الله حجازی نیز برای فیلم «اتاق تاریک» موفق به کسب جایزه بهترین فیلمنامه بخش پانورامای جشنواره فیلم‌های آسیایی بارسلون شد. «مغزهای کوچک زنگ زده» به کارگردانی هومن سیدی، «رقص پا» ساخته مزدک میرعابدینی، «روزهای نارنجی» (آرش لاهوتی)، «اردک‌لی» (بهروز غریب‌پور)، ‌ «یه‌وا» (آناهید آباد)، «اولین امضا برای رعنا» (علی ژکان)، «نسترن‌های وحشی» (رهبر قنبری)، ‌ «پاستاریونی» (سهیل موفق) و «آستیگمات» (مجیدرضا مصطفوی) دیگر فیلم‌های سینماگران ایرانی حاضر در این رویداد سینمایی بودند. منبع: ایسنا
ایمناایمنا1 هفته قبل
به گزارش ایمنا، در هفتمین دوره جشنواره فیلم‌های آسیایی بارسلون با هدف نزدیک کردن مخاطبان محصولات فرهنگی با روایت‌ها و داستان‌های قاره آسیا و نمایش گزیده تولیدات سینمایی ۲۵ کشور این قاره از تاریخ ۳۰ اکتبر تا ۱۰ نوامبر (۸ تا ۱۷ آبان) برگزار شد در نهایت فیلم «رضا» به کارگردانی علیرضا معتمدی جایزه بهترین فیلم بخش اصلی جشنواره را از آن خود کرد و شهرام مکری نیز برای ساخت فیلم «هجوم» جایزه بهترین کارگردانی بخش دیسکاوری را دریافت کرد. روح‌الله حجازی نیز برای فیلم «اتاق تاریک» موفق به کسب جایزه بهترین فیلمنامه بخش پانورامای جشنواره فیلم‌های آسیایی بارسلون شد. «مغزهای کوچک زنگ زده» به کارگردانی هومن سیدی، «رقص پا» ساخته مزدک میرعابدینی، «روزهای نارنجی» (آرش لاهوتی)، «اردک‌لی» (بهروز غریب‌پور)، ‌ «یه‌وا» (آناهید آباد)، «اولین امضا برای رعنا» (علی ژکان)، «نسترن‌های وحشی» (رهبر قنبری)، ‌ «پاستاریونی» (سهیل موفق) و «آستیگمات» (مجیدرضا مصطفوی) دیگر فیلم‌های سینماگران ایرانی حاضر در این رویداد سینمایی بودند.
ایسناایسنا1 هفته قبل
در هفتمین دوره جشنواره فیلم‌های آسیایی که در بارسلون اسپانیا برگزار شد، سینمای ایران سه جایزه از جمله عنوان بهترین فیلم این رویداد سینمایی را به خود اختصاص داد. به گزارش ایسنا، در هفتمین دوره جشنواره فیلم‌های آسیایی بارسلون با هدف نزدیک کردن مخاطبان محصولات فرهنگی با روایت‌ها و داستان‌های قاره آسیا و نمایش گزیده تولیدات سینمایی ۲۵ کشور این قاره از تاریخ ۳۰ اکتبر تا ۱۰ نوامبر (۸ تا ۱۷ آبان) برگزار شد در نهایت فیلم «رضا» به کارگردانی علیرضا معتمدی جایزه بهترین فیلم بخش اصلی جشنواره را از آن خود کرد و شهرام مکری نیز برای ساخت فیلم «هجوم» جایزه بهترین کارگردانی بخش دیسکاوری را دریافت کرد. روح‌الله حجازی نیز برای فیلم «اتاق تاریک» موفق به کسب جایزه بهترین فیلمنامه بخش پانورامای جشنواره فیلم‌های آسیایی بارسلون شد. «مغزهای کوچک زنگ زده» به کارگردانی هومن سیدی، «رقص پا» ساخته مزدک میرعابدینی، «روزهای نارنجی» (آرش لاهوتی)، «اردک‌لی» (بهروز غریب‌پور)، ‌ «یه‌وا» (آناهید آباد)، «اولین امضا برای رعنا» (علی ژکان)، «نسترن‌های وحشی» (رهبر قنبری)، ‌ «پاستاریونی» (سهیل موفق) و «آستیگمات» (مجیدرضا مصطفوی) دیگر فیلم‌های سینماگران ایرانی حاضر در این رویداد سینمایی بودند. انتهای پیام
ایسناایسنا1 هفته قبل
۱۳ فیلم سینمایی در بخش مسابقه هشتمین جشنواره جهانی فیلم پارسی برای دریافت غزال طلایی رقابت می‌کنند. به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی جشنواره جهانی فیلم پارسی، در این دوره فیلم‌های سینمایی «قسم» (محسن تنابنده)، «طلا» (پرویز شهبازی)، «تختی» (بهرام توکلی)، «آستیگمات» (مجیدرضا مصطفوی)، «ناگهان درخت» (صفی یزدانیان)، «بنفشه آفریقایی» (مونا زندی)، «رضا» (علیرضا معتمدی)، «پرورشگاه» (شهربانو سادات)، «نشت» (سوزان ایروانیان)، «روزهای نارنجی» (آرش لاهوتی)، «بی‌حسی موضعی» (حسین مهکام)، «هفت و نیم» (جمشید و نوید محمودی) و «اتاق تاریک» (روح‌الله حجازی) در بخش رقابتی فیلم بلند سینمایی نمایش داده می‌شوند. همچنین فیلم سینمایی «خانه پدری» ساخته کیانوش عیاری و انیمیشن «پرستوهای کابل» (زابو بریتمن و ایلیا گبی مویلک) در بخش نمایش‌های ویژه روی پرده می‌روند. هشتمین جشنواره جهانی فیلم پارسی از ۱۳ تا ۱۷ آذرماه امسال با دبیری امین پلنگی در سینما پالاس سیدنی و در سه بخش رقابتی فیلم بلند داستانی، کوتاه و مستند برگزار می‌شود. انتهای پیام
زوم‌جیزوم‌جی1 هفته قبل
وب سایت آپ تی وی به‌عنوان یکی از معتبرترین سایت‌های دانلود فیلم ایرانی آرشیو بسیار گسترده از برترین آثار سینمای ایران و جهان را در اختیار شما قرار داده است. من دیگه پامو تو این خونه نمی‌ذارم (دانلود سریال مانکن از سایت آپ تی وی). اخگر همه جا رو دنبال کاوه و همتا می‌گرده …اما در این بین طبق آمار سایت آپ تی وی، پرطرفدار‌ترین بخش‌ها دانلود سریال کرگدن، سریال مانکن، سریال هیولا، فیلم ژن خوک، فیلم متری شیش و نیم و البته دانلود فیلم ما همه با هم هستیم هستند. برای دانلود سریال کرگدن به وبسایت آپ تی وی مراجعه کنید. در انتها توصیه می‌کنیم برای دانلود فیلم خارجی و دانلود جدید‌ترین فیلم و سریال‌های ایرانی به وب سایت www. uptvs. com مراجعه کنید.
رکنارکنا2 هفته قبل
برای درمان عیوب انکساری چشم لازم است به چشم پزشک مراجعه شود تا درمان کامل انجام گیرد، اما طب سنتی نیز توصیه‌هایی برای درمان تکمیلی مشکلات انکساری چشم پیشنهاد داده است. عظمایی گفت: چای سبز در کاهش حلقه‌های تیره و پف دور چشم می‌تواند کمک کننده باشد. اگر کیسه‌های چای سبز را روی چشم خود بگذارید می‌تواند پف دور چشم را کاهش دهید. عظمایی افزود: شب بعد ۶ عدد بادام بخیسانید و بعد ۵ عدد تا انتهای هفته که دوباره به یک عدد برسد. (رتینول نوعی ماده شیمیایی در شبکیه چشم بوده که از ویتامین آ ساخته شده و بینایی را امکانپذیر می‌کند).
افکارنیوزافکارنیوز2 هفته قبل
۴- مرحله آخر د‌رمان شامل بستن چشم سالم و استفاد‌ه از چشم تنبل می‌باشد. یکی از این روش‌ها استفاد‌ه از شیشه مات د‌ر عینک چشم سالم است تا کود‌ک از چشم تنبل استفاد‌ه نماید. این قطره د‌ر چشم سالم ریخته می‌شود و باعث تاری آن می‌گرد‌د، البته به شرطی این قطره فاید‌ه د‌ارد که بعد از استفاد‌ه، د‌ید چشم سالم کمتر از د‌ید چشم تنبل گرد‌د، لذا همیشه این قطره نمی‌تواند مفید و موثر باشد، چون حتی با ریختن قطره د‌ر چشم سالم ممکن است د‌ید چشم سالم بیشتر از چشم تنبل شود، لذا د‌ر این موارد استفاد‌ه از این قطره توصیه نمی‌شود. روش د‌یگر استفاد‌ه از لنز‌های تماسی (نامرئی) د‌ر چشم سالم است که باعث تاری چشم سالم می‌شود و کود‌ک مجبور به استفاد‌ه از چشم تنبل خواهد بود. به خاطر همین موضوع بستن چشم سالم به تد‌ریج کم و سپس قطع می‌گرد‌د.
خبر فوریخبر فوری2 هفته قبل
برای درمان عیوب انکساری چشم لازم است به چشم پزشک مراجعه شود تا درمان کامل انجام گیرد، اما طب سنتی نیز توصیه‌هایی برای درمان تکمیلی مشکلات انکساری چشم پیشنهاد داده است. عظمایی گفت: چای سبز در کاهش حلقه‌های تیره و پف دور چشم می‌تواند کمک کننده باشد. اگر کیسه‌های چای سبز را روی چشم خود بگذارید می‌تواند پف دور چشم را کاهش دهید. شب دوم ۲ عدد، بادام را در آب بخیسانید و صبح روز بعد آن‌ها را بخورید. عظمایی افزود: شب بعد ۶ عدد بادام بخیسانید و بعد ۵ عدد تا انتهای هفته که دوباره به یک عدد برسد.
ایسناایسنا3 هفته قبل
معاون امور توسعه پیشگیری بهزیستی خوزستان از آغاز اجرای طرح ملی پیشگیری از تنبلی چشم برای ۳۹۷ هزار و ۴۳۰ کودک در استان خبر داد. علی حسن‌زاده در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: طرح ملی پیشگیری از تنبلی چشم در خوزستان همزمان با سراسر کشور از اول آبان به مدت دو ماه، در یک هزار و ۹۶۸ پایگاه (۴۴ پایگاه دائمی و ۱۹۲۴ پایگاه غیردائمی) در سراسر استان اجرا می‌شود. وی با تأکید بر اینکه برنامه پیشگیری از تنبلی چشم، فرصتی طلایی برای تضمین سلامت بینایی کودکان و راهی موثر برای کاهش کم‌بینایی است، افزود: آمبلیوپی خطری در کمین سلامت بینایی کودکان است. معاون امور توسعه پیشگیری بهزیستی خوزستان گفت: بیماری‌های چشمی گاهی اکتسابی و گاهی مادرزادی هستند. همچنین اختلالاتی مانند دوربینی، نزدیک‌بینی، آستیگمات، آب مروارید مادرزادی، افتادگی پلک و لوچی از علل ابتلا به بیماری تنبلی چشم است.
خوزستان آنلاینخوزستان آنلاین3 هفته قبل
پیام خوزستان - معاون امور توسعه پیشگیری بهزیستی خوزستان از آغاز اجرای طرح ملی پیشگیری از تنبلی چشم برای ۳۹۷ هزار و ۴۳۰ کودک در استان خبر داد. علی حسن‌زاده در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: طرح ملی پیشگیری از تنبلی چشم در خوزستان همزمان با سراسر کشور از اول آبان به مدت دو ماه، در یک هزار و ۹۶۸ پایگاه (۴۴ پایگاه دائمی و ۱۹۲۴ پایگاه غیردائمی) در سراسر استان اجرا می‌شود. وی با تأکید بر اینکه برنامه پیشگیری از تنبلی چشم، فرصتی طلایی برای تضمین سلامت بینایی کودکان و راهی موثر برای کاهش کم‌بینایی است، افزود: آمبلیوپی خطری در کمین سلامت بینایی کودکان است. معاون امور توسعه پیشگیری بهزیستی خوزستان گفت: بیماری‌های چشمی گاهی اکتسابی و گاهی مادرزادی هستند. همچنین اختلالاتی مانند دوربینی، نزدیک‌بینی، آستیگمات، آب مروارید مادرزادی، افتادگی پلک و لوچی از علل ابتلا به بیماری تنبلی چشم است.
دنیای خودرودنیای خودرو3 هفته قبل
سه «میم» صنعت خودرومدلی دارم به نام «سه‌ میم» که ساختار صنعت خودرو را در آن بحث و بررسی می‌کنم؛ صنعت خودرو «سه‌میم» اساسی دارد که شامل مساله، مشکل و معضل است، اما مدیران اجرایی گاه دید آستیگمات به آن‌ها دارند. مساله صنعت خودرو کشور ازجمله مواردی است که راه‌حل دارد؛ یعنی در یک طرف معلوم و در یک طرف مجهول وجود دارد. امروز زمان جراحی و بازمعماری صنعت خودرو است. چراکه این طرح برای بازار صنعت خودرو طراحی شده و شاکله طرح با جامعیتی که در AIB (طرح نجات صنعت خودرو آمریکا) یا TARP داریم، بسیار متفاوت است و نیازمند به تلاش بیشتری هستیم. نمی‌توانیم امروز که در سطح معضلات صنعت خودرو هستیم، بازهم با راه‌حل‌هایی نظیر تغییر مدیران عامل، اصرار به پیش‌فروش، تجدید ارزیابی دارایی و … به حیات صنعت خودرو ایران کمک جدی کنیم.
خوزستان آنلاینخوزستان آنلاین3 هفته قبل
پیام خوزستان - اهواز - معاون امور توسعه و پیشگیری بهزیستی خوزستان گفت: طرح ملی پیشگیری از تنبلی چشم همزمان با سراسر کشور، روز چهارشنبه در یک هزار و ۹۶۸ پایگاه خوزستان آغازشد. وی ادامه داد: سنجش تنبلی چشم کودک ابتدا توسط غربالگر انجام می‌شود و در صورت وجود مشکل، کودک به اپتومتریست ارجاع شده و چنانچه کودکی نیاز به معاینه و درمان تخصصی‌تری داشته باشد به چشم پزشک معرفی می‌شود. حسن زاده، آمبلیوپی را خطری در کمین سلامت بینایی کودکان دانست و گفت: برنامه پیشگیری از تنبلی چشم، فرصتی طلایی برای تضمین سلامت بینایی کودکان و راهی موثر برای کاهش کم‌بینایی است. معاون بهزیستی خوزستان با بیان اینکه بیماری‌های چشمی گاهی اکتسابی و گاهی مادرزادی هستند، گفت: اختلالاتی نظیر دوربینی، نزدیک‌بینی، آستیگمات، آب مروارید مادرزادی، افتادگی پلک و لوچی از دلایل ابتلا به بیماری تنبلی چشم است. وی گفت: پارسال ۳۱۵ هزار و ۱۵۹ نفر در خوزستان مورد معاینه قرار گرفتند و شیوع آمبلوپی نیز ۰٫۲ بود.
انتخابانتخاب1 ماه قبل
رئیس انجمن چشم پزشکی ایران معتقد است به‌رغم ارائه روش‌هایی چون لیزیک و لازک برای رفع عیوب انکساری چشم، اما همچنان عینک، بهترین و سلامت‌ترین وسیله برای اصلاح عیوب انکساری است. با این حال اثربخشی اعمال جراحی لیزیک و لازک برای رفع دوربینی و نزدیک‌بینی از ۱۹ تا ۵۵ سالگی به شرط انتخاب درست بیمار به قوت خود باقی است. به بیان دیگر، اگر تغییرات شماره چشم شخص، ثابت شده و توپوگرافی چشمش نیز نرمال باشد، می‌تواند تحت عمل جراحی قرار بگیرد. ولی در سنین بالای ۴۰ سال به‌ویژه در چشم‌های آستیگمات حتما بعد از جراحی عیوب انکساری باید از عینک مطالعه استفاده شود. عصبانیت شدید یا گریه بعد از جراحی لیزیک خطرناک است؟ خیر خطرناک نیست.
سینماپرسسینماپرس1 ماه قبل
سینماپرس: فیلم سینمایی «آستیگمات» به کارگردانی و تهیه کنندگی مجیدرضا مصطفوی در جشنواره فیلم‌های آسیایی بارسلونا حضور خواهد داشت. به گزارش سینماپرس، فیلم سینمایی «آستیگمات» به کارگردانی و تهیه کنندگی مجیدرضا مصطفوی در جدیدترین حضور بین المللی خود در هفتمین دوره جشنواره فیلم‌های آسیایی بارسلونا حضور خواهد داشت. این فیلم پیش از این در بخش مسابقه جشنواره بین المللی فیلم فجر، نماینده رسمی سینمای در جایزه آسیا پاسیفیک، جشنواره فیلم‌های ایرانی پاریس و جشنواره فیلم یاری سوئد حضور داشته است. «آستیگمات» که به قلم مشترک پیام کرمی و مجیدرضا مصطفوی به نگارش درآمده به تازگی جایزه ویژه هیات داوران انجمن فیلمنامه نویسان سینمای ایران را نیز دریافت کرده است. عرضه و پخش بین الملل این فیلم به عهده محمد اطبایی (مستقل‌های ایرانی) است.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 ماه قبل
وی درباره رقم تقریبی ساخت دکور سریال حضرت موسی (ع) تاکید کرد: براساس برآورد‌های اولیه مبلغی در حدود هشتاد تا ۱۲۰ میلیارد تومان هزینه ساخت دکور سریال حضرت موسی (ع) خواهد شد، البته این مبلغ براساس نیاز‌های دکور و براساس رعایت استاندار‌های بین المللی در ساخت آن در نظر گرفته شده است. تهیه کننده سریال موسی (ع) در همین راستا ادامه داد: بدون شک تیم تولید از جمله من و همچنین جمال شورجه در مقام کارگردان تمام تلاشمان را خواهیم کرد تا پروژه موسی (ع) در کمال صرفه جویی ساخته شود، این البته در صورتی رخ می‌دهد که به هیچ وجه از کیفیت کار کم نخواهیم کرد. میرعلایی دلیل انتشار آمار و ارقام نجومی بابت ساخت سریال موسی (ع) را اینگونه توصیف کرد: همواره در قبال آثاری همچون سریال موسی (ع) حاشیه سازی وجود داشته است، برخی شاید از روی ناآگاهی این ارقام را تخمین می‌زنند و البته برخی هم هستند که نسبت به این نوع آثار بغض داشته و با کینه چنین اقداماتی انجام می‌دهند. در این کتاب با بیش از ۸۰ نفر از دوستان و خانواده شهدای مدافع حرم مصاحبه شده و تولید این کتاب حدود ۶ ماه به طول انجامیده است. تمام تلاش‌های انجام‌شده برای تهیه کتاب در زمینه شهدای مدافع حرم همچون قطره‌ای از دریا بوده است لذا نیاز به پرداخت بیشتری در این حوزه داریم.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 ماه قبل
همین موفقیت باعث شد تا حجازی فر به چهره مطلوب بسیاری از کارگردانان تبدیل شده و پیشنهادات فراوانی را جذب کند. فیلم سینمایی «آتابای»، پنجمین اثر سینمایی نیکی کریمی، از اواسط تیر در خوی، یکی از تاریخی‌ترین شهرهای استان آذربایجان غربی مقابل دوربین رفته و فیلمبرداری آن به تازگی به پایان رسیده است. همچنین حجازی در فیلم سینمایی دوزیست به کارگردانی برزو نیک‌نژاد هم بازی کرده است، نکته جالب آنجاست که وی در این فیلم بار دیگر با عزتی همبازی شده است. فیلم سینمایی «دوزیست» چهارمین ساخته سینمایی برزو نیک‌نژاد کارگردان سینما و تلویزیون خود را برای حضور در سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر آماده می‌کند. گفتنی است حجازی فر هم اکنون فیلم سینمایی ماجرای نیمروز-رد خون و شاه کش را در چرخه اکران دارد، همچنین وی به تازگی به گروه بازیگران سریال «زیر خاکی» به کارگردانی جلیل سامان پیوسته است.
سینماپرسسینماپرس1 ماه قبل
سینماپرس: «آستیگمات» به کارگردانی مجیدرضا مصطفوی در بخش مسابقه جشنواره یاری سوئد نمایش داده می‌شود. به گزارش سینماپرس، «آستیگمات» ساخته مجیدرضا مصطفوی در تازه‌ترین حضور بین المللی ‌خود در بخش مسابقه جشنواره بین المللی یاری سوئد به نمایش درمی آید. «آستیگمات» سال گذشته با محدودیت هایی در سینماها اکران شد و مورد استقبال مخاطبان قرار گرفت. جشنواره فیلم یاری، بزرگترین جشنواره فیلم ایرانی در اروپا است که امسال با نمایش ۶ فیلم بلند و ۶ فیلم کوتاه در تاریخ‌های ۱۲ و ۱۳ اکتبر در سینما اسکاندیای استکهلم برگزار می‌شود. مهتاب نصیرپور، محسن کیایی، باران کوثری، هادی حجازی فر، حسین پاکدل، سیامک صفری، بهنوش بختیاری، حسام محمودی، محمد شاکری و نیکی کریمی بازیگران فیلم «آستیگمات» هستندپخش بین الملل این فیلم برعهده محمد اطبایی (مستقل‌های ایرانی) است.
برنابرنا1 ماه قبل
​ «آستیگمات» ساخته مجیدرضا مصطفوی در تازه‌ترین حضور بین المللی‌خود در بخش مسابقه جشنواره بین المللی یاری سوئد به نمایش در می‌آید. به گزارش گروه فرهنگ و هنر خبرگزاری برنا، «آستیگمات» سال گذشته با محدودیت هایی در سینماها اکران شد و مورد توجه قرار گرفت. این فیلم طی روزهای آینده در شبکه نمایش خانگی توزیع می‌شود. جشنواره فیلم یاری، بزرگترین جشنواره فیلم ایرانی در اروپا است که امسال با نمایش ۶ فیلم بلند و ۶ فیلم کوتاه در تاریخ‌های ۱۲ و ۱۳ اکتبر در سینما اسکاندیای استکهلم برگزار می‌شود. مهتاب نصیرپور، محسن کیایی، باران کوثری، هادی حجازی فر، حسین پاکدل، سیامک صفری، بهنوش بختیاری، حسام محمودی، محمد شاکری و نیکی کریمی بازیگران فیلم «آستیگمات» هستندپخش بین الملل این فیلم بر عهده محمد اطبایی (مستقل‌های ایرانی) است.
برنابرنا1 ماه قبل
«آستیگمات» ساخته مجیدرضا مصطفوی در تازه‌ترین حضور بین المللی‌خود در بخش مسابقه جشنواره بین المللی یاری سوئد به نمایش در می‌آید. به گزارش گروه فرهنگ و هنر خبرگزاری برنا؛ «آستیگمات» سال گذشته با محدودیت هایی در سینماها اکران شد و مورد توجه قرار گرفت. جشنواره فیلم یاری، بزرگترین جشنواره فیلم ایرانی در اروپا است که امسال با نمایش ۶ فیلم بلند و ۶ فیلم کوتاه در تاریخ‌های ۱۲ و ۱۳ اکتبر در سینما اسکاندیای استکهلم برگزار می‌شود. مهتاب نصیرپور، محسن کیایی، باران کوثری، هادی حجازی فر، حسین پاکدل، سیامک صفری، بهنوش بختیاری، حسام محمودی، محمد شاکری و نیکی کریمی بازیگران فیلم «آستیگمات» هستند. پخش بین الملل این فیلم بر عهده محمد اطبایی (مستقل‌های ایرانی) است.
صدا و سیماصدا و سیما1 ماه قبل
فیلم «آستیگمات» ساخته آقای مجیدرضا مصطفوی نهمین فیلم ایرانی است که در این دوره جشنواره، در بخش نمایش‌های ویژه به نمایش در خواهد آمد. هفتمین دوره جشنواره فیلم‌های آسیایی بارسلونا با هدف نزدیک کردن مخاطبان محصولات فرهنگی با روایت‌ها و داستان‌های قاره آسیا و نمایش گزیده تولیدات سینمایی ۲۵ کشور این قاره، از ۱۲ مهر تا ۹ آبان (۴ تا ۳۱ اکتبر) برگزار می‌شود. در این رویداد، منتخبی از آثار سینمای ایران، با همکاری و همت جشنواره فیلم‌های آسیایی بارسلونا، بنیاد سینمایی فارابی و سایر پخش‌کنندگان فیلم از ایران به روی پرده خواهد رفت. این فیلم در دهمین جشنواره بین المللی فیلم جاگران دهلی در هند هم شرکت داشت. این فیلم با مشارکت بنیاد سینمایی فارابی تولید شده است.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 ماه قبل
اعتمادآنلاین| فیلم «رقص پا» ساخته مزدک میرعابدینی در بخش مسابقه رسمی جشنواره فیلم‌های آسیایی بارسلونا به نمایش درمی‌آید و سه فیلم «روزهای نارنجی» ساخته آرش لاهوتی، «اردک‌لی» ساخته بهروز غریب‌پور و «اتاق تاریک» ساخته روح‌الله حجازی در بخش پانورامای روی پرده خواهد رفت. همچنین در بخش اکتشافات، فیلم‌های «یه‌وا» ساخته آناهید آباد و «اولین امضا برای رعنا» ساخته علی ژکان اکران می‌شود و فیلم‌های «نسترن‌های وحشی» ساخته رهبر قنبری و «پاستاریونی» ساخته سهیل موفق در بخش توسعه سینمای آسیا - اقیانوسیه به نمایش درمی‌آید. «آستیگمات» ساخته مجیدرضا مصطفوی نهمین فیلم ایرانی است که در این دوره جشنواره در بخش نمایش‌های ویژه اکران می‌شود. هفتمین دوره جشنواره فیلم‌های آسیایی بارسلونا با هدف نزدیک کردن مخاطبان محصولات فرهنگی با روایت‌ها و داستان‌های قاره آسیا و نمایش گزیده تولیدات سینمایی ۲۵ کشور این قاره از ۱۲ مهر تا ۹ آبان سال‌جاری برابر با ۴ تا ۳۱ اکتبر برگزار می‌شود. در این رویداد منتخبی از آثار سینمای ایران با همکاری و همت جشنواره فیلم‌های آسیایی بارسلونا، بنیاد سینمایی فارابی و سایر پخش‌کنندگان فیلم از ایران به روی پرده می‌رود.
سینماپرسسینماپرس2 ماه قبل
سینماپرس: فیلم سینمایی «آستیگمات» پس از عبور از دو مرحله ممیزی بالاخره به شبکه نمایش خانگی می‌آید. به گزارش سینماپرس، فیلم سینمایی «آستیگمات» ساخته مجیدرضا مصطفوی پس از تعطیلات دهه اول ماه محرم در شبکه نمایش خانگی توزیع می‌شود. این فیلم که موضوعی اجتماعی دارد در دو مرحله برای ورود به شبکه نمایش خانگی دچار ممیزی شده و این اتفاق در حالی می‌افتد که فیلم پیش از این روی پرده سینماها رفته و مجوز نمایش داشته و حتی در جشنواره جهانی فیلم فجر هم رقابت کرده است. این فیلم ابتدا قرار بود با درجه بندی مناسب برای بالای ۱۲ سال به شبکه نمایش خانگی بیاید ولی در تازه‌ترین ابلاغیه سازمان سینمایی اعلام شده که باید روی اقلام تبلیغاتی آن ۱۵+ ذکر شود. «آستیگمات» فیلمی به کارگردانی و تهیه‌کنندگی به نویسندگی پیام کرمی و مجیدرضا مصطفوی محصول سال ۱۳۹۶ است.
برترین‌هابرترین‌ها2 ماه قبل
خبرگزاری صبا: فیلم سینمایی «آستیگمات» ساخته مجیدرضا مصطفوی پس از تعطیلات دهه اول ماه محرم در شبکه نمایش خانگی توزیع می‌شود. این فیلم که موضوعی اجتماعی دارد در دو مرحله برای ورود به شبکه نمایش خانگی دچار ممیزی شده و این اتفاق در حالی می‌افتد که فیلم پیش از این روی پرده سینماها رفته و مجوز نمایش داشته و حتی در جشنواره جهانی فیلم فجر هم رقابت کرده است. این فیلم ابتدا قرار بود با درجه بندی مناسب برای بالای ۱۲ سال به شبکه نمایش خانگی بیاید ولی در تازه‌ترین ابلاغیه سازمان سینمایی اعلام شده که باید روی اقلام تبلیغاتی آن ۱۵+ ذکر شود. «آستیگمات» فیلمی به کارگردانی و تهیه‌کنندگی به نویسندگی پیام کرمی و مجیدرضا مصطفوی محصول سال ۱۳۹۶ است. این فیلم هنگام حضور در جشنواره جهانی فیلم فجر نظرات مثبتی از منتقدان و مخاطبان دریافت کرد.
ایسناایسنا2 ماه قبل
محمد شاکری؛ بازیگر خردسال نمایش‌های «الیورتوییست» و «بینوایان» به نمایش «مری پاپینز» پیوست. عسل شاکری هنرمند خردسال دیگری است که نام «جین» فرزند خانواده «بنکس» در نمایش «مری پاپینز» را بر پیشانی دارد. دختر کوچک خانواده بنکس در نمایش موزیکال «مری پاپینز» تا کنون همراه با کارگردانان مختلفی به انجام کار هنری پرداخته است. نمایش «مری پاپینز» اقتباسی آزاد از مجموعه داستان‌های مری پاپینز -نوشته پاملا تراورس و با ترجمه احمد کولیوندی- و همچنین ترانه سرایی و دراماتورژی محمدرضا کوهستانی است، داستانی که نیم‌قرن پیش دستمایه ساخت فیلم موزیکال مری پاپینز -یکی از مشهورترین فیلم‌های موزیکال تاریخ سینما- شد و داستان دیدار پرستار کودکان مری پاپینز با خانواده آقای بنکس را روایت می‌کند؛ حضور «مری پاپینز» در خانه آقای بنکس، سرآغاز اتفاقات اسرارآمیزی می‌شود و همه چیز را دستخوش تغییر می‌سازد. موزیکال «مری پاپینز» آبان ماه سال‌جاری به کارگردانی احمد سلیمانی در تالار وحدت به صحنه می‌رود.
مهرمهر2 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از مشاور رسانه‌ای نمایش موزیکال «مری پاپینز»، محمد شاکری بازیگر خردسال نمایش‌های «الیورتوییست» و «بینوایان» به نمایش «مری پاپینز» پیوست. او قرار است نقش یکی از فرزندان خانواده بنکس به نام مایکل را در این نمایش موزیکال، عهده دار شود. عسل شاکری هنرمند خردسال دیگری است که نقش جین فرزند خانواده بنکس را در نمایش «مری پاپینز» ایفا می‌کند. دختر کوچک خانواده بنکس در نمایش موزیکال «مری پاپینز» تاکنون همراه با کارگردانان مختلفی به انجام کار هنری پرداخته است. موزیکال «مری پاپینز» آبان ماه سال جاری به کارگردانی احمد سلیمانی در تالار وحدت به صحنه می‌رود.
برترین‌هابرترین‌ها2 ماه قبل
محمد و عسل شاکری به عنوان بازیگران خردسال نمایش موزیکال «مری پاپینز» معرفی شدند. خبرگزاری مهر به نقل از مشاور رسانه‌ای نمایش موزیکال «مری پاپینز»: محمد شاکری بازیگر خردسال نمایش‌های «الیورتوییست» و «بینوایان» به نمایش «مری پاپینز» پیوست. عسل شاکری هنرمند خردسال دیگری است که نقش جین فرزند خانواده بنکس را در نمایش «مری پاپینز» ایفا می‌کند. دختر کوچک خانواده بنکس در نمایش موزیکال «مری پاپینز» تاکنون همراه با کارگردانان مختلفی به انجام کار هنری پرداخته است. موزیکال «مری پاپینز» آبان ماه سال جاری به کارگردانی احمد سلیمانی در تالار وحدت به صحنه می‌رود.
خبر فوریخبر فوری2 ماه قبل
هشتمین جشن کانون فیلمنامه‌نویسان سینمای ایران با معرفی برگزیدگان سینمای ایران در سال ۹۷ و اهدای نشان سپنتا برگزار شد و از نکات بارز این جشن اهدای جایزه به خشایار الوند بود. هشتمین جشن شب کانون فیلمنامه نویسان سینمای ایران امشب چهارشنبه ششم شهریور در سالن عباس کیارستمی بنیاد سینمایی فارابی برگزار شد. تقدیر از خشایار الوند با اهدای یک جایزهنخستین نشان سپنتا به خشایار الوند اهدا شد که اهدای این نشان با حضور مجید قاری‌زاده کارگردان قدیمی سینما، صورت گرفت. فرشته طائرپور بعد از دریافت جایزه خود گفت: «این جلسه با یک اشک همدلانه شروع شد، امیدوارم با قدردانی همدلانه ما هم رنگ‌های متفاوتی بگیرد. در ادامه مراسم جایزه بهترین فیلمنامه درام به پیمان معادی برای نگارش فیلمنامه «بمب؛ یک عاشقانه» اهدا شد.
پارس نیوزپارس نیوز2 ماه قبل
پارس نیوز، به گزارشمهدی سجاده‌چی رییس شورای مرکزی کانون فیلم‌نامه‌نویسان سینمای ایران در نشست خبری هشتمین شب فیلم‌نامه گفت: «تغییر بزرگ شب فیلم‌نامه‌ امسال، گسترش جوایز از یک جایزه به چندین جایزه برای بهترین‌ فیلم‌نامه‌های ژانرهای مختلف سینمای ایران است. هم‌چنین دو نشان سپنتا نیز به فیلم‌نامه‌ برگزیده‌ هنر و تجربه و انتخاب مردمی اهدا خواهد شد. نامزدهای بهترین فیلم‌نامه‌ هنر و تجربه به شرح زیر معرفی شدند: پاسیو (نوشته‌ مریم بحرالعلومی)، درساژ (نوشته‌ حامد رجبی)، کوپال (نوشته‌ کاظم ملایی). در هشتمین شب فیلم‌نامه، نخستین نشان سپنتا به شکل افتخاری به خشایار الوند فیلم‌نامه‌نویس در گذشته‌ سینمای ایران اهدا خواهد شد. هشتمین آیین شب فیلم‌نامه چهارشنبه ۶ شهریور در سالن عباس کیارستمی بنیاد سینمایی فارابی برگزار خواهد شد.

به انتهای لیست رسیدید

موضوع‌های مشابه

سینمای ایران