آشوبگران

آشوبگران

میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین6 روز قبل
به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری میزان، به نقل از نورنیوز، «حمید مکارم» سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در نجف گفت: همزمان با دهه فجر انقلاب اسلامی فعالیت‌های کنسولگری ایران در نجف پس از وقفه‌ای دو ماهه از سرگرفته شد. وی گفت: کنسولگری نجف اکنون بسیاری از خدمات قبلی خود مانند صدور روادید، تایید اسناد و امور اجتماعی را فعال کرده است و در هفته‌های آینده سایر خدمات و امور کنسولی را نیز از سر خواهد گرفت. سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در نجف اعلام کرد: محل استقرار و فعالیت کنسولگری در هتل بین المللی کوثر این شهر جنب صحن حضرت فاطمه زهرا (س) قرار دارد. آذر سال جاری، عناصر مزدور و اغتشاشگر با نفوذ به اعتراضات مردمی به ساختمان کنسولگری جمهوری اسلامی ایران در نجف اشرف حمله کردند و آن را به آتش کشیدند. بیشتر بخوانید: آشوبگران کنسولگری ایران در نجف را برای بار دوم آتش زدندانتهای پیام/
ایسناایسنا1 هفته قبل
ایسنا/اصفهان یک عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس شورای اسلامی گفت: دشمن برای اینکه ناامید شود و فشار تحریم‌ها را برداشته و فشار اقتصادی را کاهش دهد یکی از راه‌های آن حضور میلیونی در راهپیمایی ۲۲ بهمن و سایر صحنه‌های انقلاب است. ابوالفضل ابوترابی در گفت‌وگو با ایسنا در خصوص اهمیت حضور مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن، اظهار کرد: به لطف الهی راهپیمایی امسال ۲۲ بهمن پرشورتر از هر سال برگزار می‌شود و همان‌طوری که مردم در سال ۹۶ در چهلمین سال انقلاب با حضور پرشور در راهپیمایی ۲۲ بهمن کل معادلات دشمن و آشوبگران را بر هم زدند امسال هم حضور گسترده مردم در راهپیمایی مقدمه‌ای برای حضور پرشور در انتخابات مجلس خواهد شد. وی افزود: دشمن برای اینکه نا امید شود و فشار تحریم‌ها را برداشته و فشار اقتصادی را کاهش دهد یکی از راه‌های آن حضور میلیونی در راهپیمایی ۲۲ بهمن و سایر صحنه‌های انقلاب است. اما اگر حضور کم‌رنگی در صحنه‌ها داشته باشیم دشمن فشار را چند برابر می‌کند. نماینده مردم نجف‌آباد و تیران و کرون در پاسخ به این سؤال که مهم‌ترین پیام راهپیمایی امسال ۲۲ بهمن چیست؟ گفت: مهم‌ترین پیام امسال پیوستگی و اتحاد ملی پشت سر رهبری است.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 هفته قبل
میرزایی جزو بازیگرانی است که در کنار نصرالله رادش، کیهان ملکی، مهدی صبایی، زهره فکور صبور، امین حیایی و دیگران در سریال «روزگار جوانی» جلوی دوربین رفته است. فکر نمی‌کنم مهم باشد که نقش مثبت باشد یا منفی، جدی باشد یا طنز. از وقتی بازنشسته شده‌ام بیشتر کار می‌کنم؛ در برنامه «شب آدینه» در رادیو فعالم و برنامه «صبح جمعه با شما» را هم کار می‌کنیم. نقش‌های مثبت فراز و فرود آنچنانی ندارند. اصولا از نقش مثبت زیاد خوشم نمی‌آید؛ البته برخی نقش‌های مثبت هم هستند که رنگ دارند اما متأسفانه در کشور ما این نقش‌ها معمولا جای زیادی برای کار ندارند.
ایرناایرنا1 هفته قبل
از «کلاه آبی‌ها» (طرفداران مقتدا صدر) اثری در میدان تحریر نبود و در عوض نیروهای امنیتی مسوولیت امنیت اعتراض‌ها را برعهده داشتند. بازارها و خیابان‌های اطراف میدان تحریر همگی فعالیت خود را از سرگرفته و رفت و آمد مردم و خودروها در این منطقه دوباره از سرگیری رونق کسب و کار روزهای قبل از اعتراضات را تداعی می‌کرد. بر روی پل الجمهوری مشرف به میدان تحریر و السنک مشرف به میدان خلانی دیگر اثری از زد و خورد و تعرض گروه‌های تندرو اعتراضی به نیروهای امنیتی وجود ندارد. صدای چند بلندگو که همچنان آهنگ‌های حماسی در خصوص اعتراضات خیابانی از آنها بلند می‌شود به همراه سر و صدای بازارهای اطراف و بوق خودروهایی که در نزدیکی محل اعتراضات در حال تردد هستند، سکوت حاکم بر میدان تحریر را می‌شکند. آیت الله سیستانی در بیانیه‌ای که در خطبه‌های نماز جمعه کربلا قرائت شد، تاکید کرد که نیروهای امنیتی رسمی باید به مسئولیت حمایت از تظاهرات کنندگان عمل کنند.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 هفته قبل
به گزارش مشرق، فرآیند و برآیند تحرکات و مواضع اصلاح‌طلبان در ماه‌های گذشته حاکی از آن است که اصلاح‌طلبان ورای هر نتیجه‌ای که در روند بررسی‌های شورای نگهبان گرفتند، خود را از پیش باخته عرصه انتخابات ۹۸ می‌دانستند و بارها شخصیت‌های اصلاح‌طلب به این شکست پیشاپیش تاکید کرده بودند. این شکست را در سه ساحت می‌توان ارزیابی و دسته‌بندی کرد: «سابقه سیاسی»، «کارکرد تئوریک اصلاحات» و «عملکرد اصلاح طلبان» که هرکدام از این سه چالش به گونه‌ای مستقل می‌تواند اصلاح طلبان را در عرصه‌های رقابت سیاسی به زیر بکشد. بهزاد نبوی در مصاحبه با روزنامه شرق (دوشنبه ۲۲ اسفند۹۶) با اشاره به برخی تجربه‌های رادیکال اصلاح‌طلبان در گذشته از آنها ابراز پشیمانی می‌کند. اصلاح‌طلب هیچ وقت کاری نمی‌کند که فضا امنیتی شود … یک اصلاح‌طلب باید اساس حرکت خود را روی چارچوب قانون قرار دهد. او بر این باور است که «اگر چه اصلاح طلبان سعی می‌کنند خود را از نتایج عملکردی دولت جدا نشان بدهند ولی سرنوشت آنها با سرنوشت دولت روحانی گره خورده است.
مهرمهر1 هفته قبل
خبرگزاری مهر، گروه استان‌ها - سید احمد میرعمادی*: انقلاب اسلامی ایران ۴۰ سال با عزت و اقتدار به حرکت شتابان خود ادامه داده و همواره دشمنان را ناامید کرده است. مروری بر حوادث و جریانات داخلی و خارجی به خوبی گواهی بر عظمت انقلاب اسلامی ایران در ایستادگی قدرتمندانه و با عزت در طول ۴۰ سال بوده است: - امام بزرگوار با دست خالی در مقابل رژیم ۲۵۰۰ ساله شاهنشاهی قدرتمندانه مبارزه نمود و عزتمندانه انقلاب اسلامی را به پیروزی رساند و با شعار نه شرقی، نه غربی، جمهوری اسلامی، با قدرت و عزت در برابر شرق و غرب ایستادگی کرد. - ملت بزرگ ایران اسلامی در مقابله با جنگ تجاوزگرانه صدام، هشت‌سال قدرتمندانه و با عزت جنگید و سرانجام پیروز شد. - در حوادث داخلی همچون ترور، ایجاد آشوب و اخلال، فتنه ۸۸ و … مردم ایران با قدرت و عزت از آرمان‌ها و اهداف انقلاب اسلامی دفاع کردند و در مقابل تروریسم‌ها، آشوبگران و فتنه انگیزان ایستادگی کرده و می‌کنند. حضور قدرتمندانه و با عزت مردم در راهپیمایی یوم الله ۲۲ بهمن و انتخابات و یوم الله‌های دیگر در طول این چهل سال جلوه دیگری از اقتدار و عزت انقلاب اسلامی ایران است.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 هفته قبل
تقلب در حزب دموکرات برای پیروزی کلینتون به جای سندرز حتی باعث استعفای رئیس کمیته ملی حزب دموکرات آمریکا شد. وقوع فتنه ۸۸ و ادعای تقلب در انتخابات زمینه‌ساز فشارهای جدید آمریکا علیه ایران در قالب تحریم‌های گسترده بود. * شائبه‌های دستکاری در نتایجتاخیر در اعلام نتایج انتخابات آیووا اولین حرف و حدیث‌ها درباره آن را سبب شد. همین امر سبب شد «تام پرز» رئیس کمیته ملی حزب دموکرات آمریکا در حساب توئیتر خود بنویسد: «دیگر بس است. در موارد معدودی هم نتایج اعلام‌شده از سوی دفتر حزب دموکرات در ایالت آیووا با نتایج اعلام‌شده از سوی حوزه‌های انتخابی همخوانی ندارد.
صدا و سیماصدا و سیما1 هفته قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما ‎‎‎؛ آشوبگران یکی از دفاتر حزب مسیحی جریان ملی آزاد در شمال لبنان را به آتش کشیدنددفتر مرکزی حزب مسیحی جریان ملی آزاد در بیروت اعلام کرد، تعدادی آشوبگر درهای دفتر حزب مسیحی «آزاد ملی»، در شهرک حلبا در شمال این کشور را شکستند و سپس این دفتر را آتش زدند. حزب مسیحی جریان ملی آزاد به رهبری «جبران باسیل» وزیر امور خارجه پیشین لبنان و حزب میشل عون رئیس جمهور این کشور است این حزب ۱۹ نماینده در مجلس ملی لبنان دارد. آشوبگران خسارت مالی به دفتر حزب یاد شده وارد کردند و علیه رییس و نمایندگان وابسته به آن شعار دادند. شمار دیگری از آشوبگران روبروی دفتر حزب آزاد ملی در طرابلس در شمال لبنان تجمع و سعی کردند به آن حمله کنند و وارد آن شوند اما نیروهای نظامی و انتظامی مانع شدند.
جام نیوزجام نیوز1 هفته قبل
به گزارش جام نیوز، دونالد ترامپ، رئیس جمهور تروریست آمریکا، در نطق سالانه خود در کنگره، در حملات لفظی تازه‌ای به نظام جمهوری اسلامی ایران، از ترور ناجوانمردانه سپهبد قاسم سلیمانی و خط مشی خود در برابر ایران از جمله تشدید تحریم‌های ظالمانه اقتصادی علیه مردم ایران دفاع کرد. هیولایی که هزاران نظامی آمریکایی [نیروهای تروریستی و اشغالگر آمریکایی] را در عراق کشت و معلول کرد. او حمله ماه دسامبر علیه نیروهای آمریکایی را در عراق هدایت کرده بود و همچنان مشغول برنامه ریزی بود. رئیس جمهور آمریکا در ادامه با حمایت از تحریم‌های ظالمانه کشور علیه مردم ایران گفت: به خاطر تحریم‌های شدید ما، اقتصاد ایران در وضع بدیست. می توانیم به آنها کمک کنیم در مدت بسیار کوتاهی اقتصادشان را خیلی بهتر کنند.
نهاد کتاب‌خانه‌های عمومی کشورنهاد کتاب‌خانه‌های عمومی کشور2 هفته قبل
مردم استان کرمانشاه با هدف مشارکت در بازسازی کتابخانه عمومی تفکر شهریار ۲۵۶۰ نسخه کتاب اهدا کردند. به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان کرمانشاه، در پی فراخوان نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور جهت بازسازی کتابخانه عمومی تفکر شهر باغستان از توابع شهرستان شهریار، که در اغتشاشات آبان ۹۸ سال جاری توسط آشوبگران به آتش کشیده شد، مردم استان کرمانشاه با حضور در کتابخانه‌های عمومی استان، تاکنون ۲۵۶۰ نسخه کتاب برای بازسازی و راه اندازی مجدد این کتابخانه اهدا کردند. کتاب‌های اهدا شده در موضوعات مختلف و به ارزش ۱۲ میلیون و هشتصد هزار ریال است که پس از تجمیع به نهاد کتابخانه‌های عمومی ارسال می‌شود. گفتنی است، علاقه مندان می‌توانند برای کمک به بازسازی کتابخانه تفکر در حوزه‌های عمرانی، جمع‌آوری کتاب‌های اهدایی، تأمین تجهیزات اعم از قفسه، میز و صندلی به نزدیک‌ترین کتابخانه عمومی محل زندگی خود مراجعه و جهت واریز کمک‌های نقدی به شماره کارت ۵۸۵۹۸۳۷۰۰۵۸۲۱۷۸۶ به نام انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان شهریار، نزد بانک تجارت، اقدام کنند.
فراروفرارو2 هفته قبل
فرارو- رئیس جمهور عراق محمد توفیق علاوی را به عنوان نخست وزیر جدید معرفی و مأمور تشکیل دولت این کشور اعلام کرد. «برهم صالح» رئیس جمهور عراق «محمد توفیق علاوی» را مأمور تشکیل کابینه جدید این کشور کرد. واکنش مقتدی صدر به انتخاب محمد توفیق علاوی: مردم نخست وزیر جدید عراق را انتخاب کردندمقتدی صدر، رهبر جریان صدر به انتخاب محمد توفیق علاوی به عنوان نخست وزیر جدید عراق واکنش نشان داد. مک گورک: محمد توفیق علاوی انتخاب بسیار خوبی استنماینده ویژه سابق رئیس جمهوری آمریکا در ائتلاف بین‌المللی مبارزه با داعش در واکنش به انتخاب محمد توفیق علاوی، به عنوان نخست وزیر عراق خاطرنشان کرد: علاوی گزینه بسیار خوبی است و مستحق حمایت کامل است. محمد توفیق العلاوی کیست؟ محمد توفیق العلاوی متولد ۱۹۵۴ در شهر بغداد است.
برترین‌هابرترین‌ها2 هفته قبل
خبرگزاری فارس: «برهم صالح» رئیس جمهور عراق «محمد توفیق علاوی» را مأمور تشکیل کابینه جدید این کشور کرد. پایگاه خبری «بغداد الیوم» گزارش داد که علاوی با انتشار یک فایل ویدئویی در فیسبوک خود اعلام کرده است که برهم صالح وی را مأمور تشکیل دولت جدید عراق کرده است. «محمد الخالدی» عضو پارلمان عراق نیز اعلام کرد که علاوی به صورت رسمی، مأمور تشکیل کابینه جدید شده و توانسته است «موافقت همه طیف‌های سیاسی را جلب کند». علاوی پس از سال ۲۰۰۳، دو دوره وزیر ارتباطات دولت نوری المالکی نخست وزیر اسبق عراق بود، ولی به خاطر اختلاف با وی، در سال ۲۰۱۲، استعفا کرد. عادل عبدالمهدی نخست وزیر دولت پیشبرد امورعراق در ۲۹ نوامبر ۲۰۱۹، استعفای خود را به پارلمان ارائه کرد و پارلمان نیز با این استعفا موافقت کرد.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز2 هفته قبل
به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس؛ رئیس جمهور عراق محمد علاوی را به عنوان نخست وزیر جدید معرفی و مأمور تشکیل دولت این کشور اعلام کرد. پایگاه خبری «بغداد الیوم» گزارش داد که علاوی با انتشار یک فایل ویدئویی در فیسبوک خود اعلام کرده است که برهم صالح وی را مأمور تشکیل دولت جدید عراق کرده است. «محمد الخالدی» عضو پارلمان عراق نیز اعلام کرد که علاوی به صورت رسمی، مأمور تشکیل کابینه جدید شده و توانسته است «موافقت همه طیف‌های سیاسی را جلب کند». رئیس‌جمهور عراق هفته گذشته به فراکسیون‌های پارلمانی این کشور تا روز شنبه (۱۲ بهمن) فرصت داد تا بر سر نخست‌وزیر جدید به توافق برسند. وی سال ۲۰۰۶، نیز به عنوان نماینده پارلمان عراق انتخاب شد.
افکارنیوزافکارنیوز2 هفته قبل
افکارنیوز، به گزارشپایگاه شبکه خبری المیادین گزارش داد که گروه‌های عراقی احتمالا بر سر نخست‌وزیری «محمد توفیق علاوی» به توافق رسیده‌اند. اخبار بین الملل - بر اساس این گزارش در صورتی که توافق میان گروه‌های عراقی ثابت باقی بماند، مأموریت علاوی برای تشکیل کابینه عراق طی ساعت‌های آینده اعلام خواهد شد. برهم صالح رئیس جمهور عراق پیش از این به گروه‌های سیاسی مهلت داده است تا شامگاه جمعه این هفته، نامزد نخست وزیری را معرفی کنند در غیر این صورت وی شخصیت مستقلی را که از مقبولیت برخوردار باشد، مامور خواهد کرد. از سوی دیگر بعد از صدور بیانیه مقتدی صدر رهبر جریان صدر در عصر جمعه در مورد تحصن فوری مردم بغداد و تاکید بر اینکه سیاستمداران در تشکیل دولت غیرجنجالی شکست خورده‌اند، مردم عراق تحصن‌ مسالمت آمیز گسترده‌ای در نزدیکی منطقه سبز بغداد با هماهنگی نیروهای امنیتی آغاز کردند. «صالح محمد العراقی» نزدیک به رهبر جریان صدر بلافاصله پس از انتشار بیانیه مقتدی صدر از مردم خواست که از «همین ساعت نه فردا» برای تحصن و اعتراض به میدان تحریر بروند.
تسنیمتسنیم2 هفته قبل
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، پایگاه شبکه خبری المیادین گزارش داد که گروه‌های عراقی احتمالا بر سر نخست‌وزیری «محمد توفیق علاوی» به توافق رسیده‌اند. بر اساس این گزارش در صورتی که توافق میان گروه‌های عراقی ثابت باقی بماند، مأموریت علاوی برای تشکیل کابینه عراق طی ساعت‌های آینده اعلام خواهد شد. از سوی دیگر بعد از صدور بیانیه مقتدی صدر رهبر جریان صدر در عصر جمعه در مورد تحصن فوری مردم بغداد و تاکید بر اینکه سیاستمداران در تشکیل دولت غیرجنجالی شکست خورده‌اند، مردم عراق تحصن‌ مسالمت آمیز گسترده‌ای در نزدیکی منطقه سبز بغداد با هماهنگی نیروهای امنیتی آغاز کردند. «صالح محمد العراقی» نزدیک به رهبر جریان صدر بلافاصله پس از انتشار بیانیه مقتدی صدر از مردم خواست که از «همین ساعت نه فردا» برای تحصن و اعتراض به میدان تحریر بروند. انتهای پیام/
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین2 هفته قبل
بر اساس شواهد میزان پرتاب سنگ از سوی هوادران تراکتور بیشتر بوده و تعداد بیشتری از هواداران مصدوم پرسپولیسی هستند. در همین رابطه تعدادی از سنگ‌های پرت شده توسط هواداران تراکتور به جایگاه خبرنگاران برخورد می‌کند که خوشبختانه آسیبی به خبرنگاران نمی‌رسد. علاوه بر این درگیری بازیکن پرسپولیس با اشکان دژاگه باعث شد تا هواداران این تیم بارها به کاپیتان تراکتور فحاشی کنند. آچمز و بی تدبیری مسئولان ورزش در مواجه با خشونت سکوهاکاش تقابل پرسپولیس و تراکتور اولین و آخرین صحنه درگیری روی سکوها در فوتبال ایران بود، اما اگر واقع بین باشیم این دیدار شاید نمایش بخشی از تنش هواداری و بی تدبیری مدیریتی در لیگ‌های فوتبال و فوتسال کشور است. متاسفانه تنها تصاویر ثبت شده مربوط به افرادی که در دیدار تیم‌های فوتبال پرسپولیس و تراکتور اقدام به پرتاب سنگ کرده‌اند نیز توسط عکاسان رسانه‌ها شکار شده است و به خوبی می‌توان آن‌ها را شناسایی کرد.
ایسناایسنا2 هفته قبل
بر اساس شواهد میزان پرتاب سنگ از سوی هوادران تراکتور بیشتر بوده و تعداد بیشتری از هواداران مصدوم پرسپولیسی هستند. در همین رابطه تعدادی از سنگ‌های پرت شده توسط هواداران تراکتور به جایگاه خبرنگاران برخورد می‌کند که خوشبختانه آسیبی به خبرنگاران نمی‌رسد. علاوه بر این درگیری بازیکن پرسپولیس با اشکان دژاگه باعث شد تا هواداران این تیم بارها به کاپیتان تراکتور فحاشی کنند. همچنین اخراج ساکت الهامی که با مشورت کمک چهارم به اکبریان داور بازی صورت گرفت، باعث درگیری کادرفنی تراکتور و به خصوص مسعود شجاعی با بابک عباسقلی‌زاده شد و این کار هم با فحاشی پرسپولیسی‌ها به مسعود شجاعی همراه بود. متاسفانه تنها تصاویر ثبت شده مربوط به افرادی که در دیدار تیم‌های فوتبال پرسپولیس و تراکتور اقدام به پرتاب سنگ کرده‌اند نیز توسط عکاسان رسانه‌ها شکار شده است و به خوبی می‌توان آن‌ها را شناسایی کرد.
ایرناایرنا2 هفته قبل
مقتدی، رهبر جریان صدر عصر جمعه در بیانیه‌ای، با تأکید بر اینکه سیاستمداران در تشکیل دولت غیرجنجالی شکست خورده‌اند، مردم را به تحصن‌های مسالمت آمیز گسترده در نزدیکی منطقه سبز بغداد با هماهنگی نیروهای امنیتی فرا خواند. وی تأکید کرد که این سیاستمداران از محاکمه فاسدان در دادگاه عادلانه، تشکیل کمیته مستقل انتخابات، تصویب قانون انتخابات، تشکیل دولت غیرجنجالی و غیر وابسته با وزرای مستقل بدون هیچ‌گونه وابستگی حزبی و فرقه‌ای، استقلال عراق و حاکمیت آن و برگزاری انتخابات سالم خودداری می‌کنند. در این راستا، «صالح محمد العراقی» نزدیک به رهبر جریان صدر بلافاصله پس از انتشار بیانیه مقتدی صدر از مردم خواست که از «همین ساعت نه فردا» برای تحصن و اعتراض به میدان تحریر بروند. مقتدی صدر و رهبران این جریان هفته گذشته به دلیل آنچه آشوب، توهین و خشونت معترضان در بغداد و دیگر شهرهای عراق نامیده بودند، به هواداران خود اعلام کردند که از صفوف اعتراضات خارج شوند. خروج صدر و هواداران وی از صحنه اعتراضات موجب واکنش توهین آمیز آشوبگران علیه او در فضای مجازی شد.
رکنارکنا2 هفته قبل
به گزارش رکنا، مجلس نمایندگان آمریکا در ادامه اقدامات ضدایرانی، با اکثریت آرا قطعنامه‌ای در حمایت از آشوبگری در ایران تحت عنوان «حمایت از مردم ایران» تصویب کرد. بر این اساس، لایحه قطعنامه ۷۵۲ مجلس نمایندگان آمریکا در ماه دسامبر سال ۲۰۱۹ همزمان با بحبوحه آشوب‌ها در ایران از سوی «تئودور داچ» و «جو ویلسون»، دو تن از افراطی‌ترین نمایندگان ضد ایرانی، پیشنهاد شد و روز گذشته در کنگره آمریکا به تصویب رسید. در این قطعنامه نزاع و آشوب‌های آبان ماه در ایران با عنوان «اعتراضات قانونی و مسالمت‌آمیز» عنوان شده است. همچنین در این قطعنامه از سیاست‌های دولت دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در حمایت از آشوبگران تقدیر شده است. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.
ایرناایرنا2 هفته قبل
اعتراض‌های مسالمت آمیز چند روز گذشته با ورود آشوبگران در شهرهای مختلف عراق به صحنه ناامنی و درگیری‌های مشکوک تبدیل شده و بیم آن می‌رود با ترویج خشونت و خرابکاری اهداف معترضان واقعی و مسالمت آمیز در حاشیه قرار گیرد و به محاق سپرده شود. به گفته این منبع امنیتی، معترضان پس از این حوادث به برپایی دوباره چادرها و ساخت اتاق‌های جدید اقدام کردند و اکنون آرامش نسبی در میدان الحبوبی برقرار است. همچنین این تیراندازی باعث آتش گرفتن چند خانه و مغازه تجاری در میدان الحبوبی شد. الاسدی پس از حادثه تیراندازی در میدان الحبوبی با بیان اینکه خودروهایی که به معترضان در میدان الحبوبی حمله کردند پلاک نداشتند گفت: طرف سومی در پس حمله مسلحانه به میدان الحبوبی وجود دارد و آن شخص که کشته شد پسر عموی من بود. به گفته این منابع، گروهی خرابکار تلاش کردند تا خیابان فرودگاه و خیابان کوفه - نجف را ببندند تا مانع حرکت مردم و دانش آموزان مدارس شوند.
تسنیمتسنیم2 هفته قبل
با این حال صرف‌نظر از این روح کلی که قابل نقد است، آقای روحانی در این سخنرانی دست‌کم ۱۰ مغلطه و عدم واقع‌گویی را مرتکب شده است. بااین‌حال منتقدان آقای روحانی مخالف همه‌پرسی و جمهوریت نیستند، بلکه بخش اصلی منتقدان آقای روحانی مخالف پوپولیسم و مردم‌فریبی با کلیدواژه‌های زیبایی مانند رفراندوم هستند. رئیس‌جمهور می‌گوید: «دولت به‌صورت لایحه تصویب کرده و مجلس تصویب کرده و رهبری هم که به‌صراحت می‌گوید «با لوایح دولت مشکلی ندارم».» با این حال این گفته آقای روحانی نیز خلاف واقع است و توضیحات آن در این گزارش مجزای تسنیم آمده است. این اظهارات آقای روحانی قابلیت راستی‌آزمایی ندارد و مشخص نیست که آیا رقبای سیاسی ایشان چنین حرفی زده‌اند یا نه!
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز2 هفته قبل
به گزارش مشرق، دوم بهمن‌ماه امسال مهلت یک‌ساله مجمع تشخیص مصلحت برای بررسی CFT (یکی از لوایح چهارگانه FATF) به پایان رسید و نظر شورای نگهبان درباره این لایحه باصطلاح قانونی محکم شد. سال گذشته نیز جلسات متعدد صحن مجمع به بررسی لوایح FATF گذشت و آنطور از اظهارات اعضای مجمع برمی‌آمد مخالفان این طرح از اکثریت برخوردار بودند. ادعای موافقت رهبر انقلاب با لوایح FATF درحالی است که هیئت عالی نظارت مجمع که وظیفه‌اش نظارت بر حسن اجرای سیاستهای کلی نظام است، مغایرت لوایح FATF را با سیاست‌های کلی اعلام و به شورای نگهبان اطلاع داده بود. این هیئت در دوره جدید مجمع تشخیص، در راستای بند دوم اصل ۱۱۰ قانون اساسی شکل گرفت. همانطور که اصل تصمیم قانونی رئیس‌جمهور -که البته به شیوه غلط اجرا شد- با حمایت قاطع رهبری روبه‌رو شد، انتظار می‌رود روحانی نیز به روال قانونی لوایح در کشور احترام بگذارد.
صدا و سیماصدا و سیما3 هفته قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما از بیروت، نیرو‌های امنیتی لبنان موانع بتنی مقابل ساختمان نخست وزیری را افزایش دادند. نیرو‌های امنیت داخلی لبنان برای جلوگیری از اقدامات خرابکارانه آشوبگران موانع بتنی میدان ریاض الصلح و نزدیک ساختمان نخست وزیری این کشور را افزایش دادند. نیرو‌های امنیتی هدف از این اقدام را حفظ آرامش، جلوگیری از آسیب نیرو‌های خود بر اثر پرتاب سنگ و مواد آتش زا و کمتر شدن احتمال درگیری‌های با آشوب گران اعلام کردند.
تسنیمتسنیم3 هفته قبل
وی اضافه کرد که همه کشورهای جهان از روسیه تا چین و ونزوئلا تا کشورهای عربی و اسلامی با دولت آمریکا مشکل دارند و ایالات متحده ملت‌ها را غارت کرده و چیزی به آنها نمی‌دهد. شیخ قاسم خاطرنشان کرد که آمریکا هیچ قولی نداده که به آن عمل کرده باشد که نمونه بارز آن توافق هسته‌ای است. معاون دبیر کل حزب‌الله لبنان ادامه داد که آمریکا نقشه می‌کشد؛ اما این به معنای آن نیست که موفق می‌شود٬ ما صبور و مقاوم هستیم و خداوند نتایج بزرگ و مثبت صبر و استقامت ما را می‌دهد. شیخ نعیم قاسم در رابطه با موضوع دولت جدید لبنان اظهار داشت که این دولت٬ دولت لبنان است؛ چرا که از طریق پارلمان و نمایندگان ملت و طبق سازوکارهای قانون اساسی تشکیل شده و این که برخی می‌گویند دولت یک رنگ یا دولت حزبی و یا دولت یک گروه خاص٬ اینها یک سری تبلیغات بی‌ارزش بوده و تغییری در معادله اصلی به وجود نمی‌آورد. هفته گذشته پس از اعلان تشکیل دولت جدید لبنان٬ مخالفان این دولت با هدایت جریان ۱۴ مارس به خیابان‌های بیروت آمده و اقدامات خشونت‌آمیزی در اعتراض به کابینه حسان دیاب انجام دادند.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین3 هفته قبل
محمدجواد ظریف، وزیر ۶ساله دولت روحانی در سال ۹۷، به ۳۹ سوال نمایندگان مجلس پاسخ داد. اعتمادآنلاین| محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه، هفته گذشته برای پاسخ به سوال سه نماینده مجلس در خانه ملت حاضر شد. ۳۹ سوال از ظریف در سال ۹۷یکی از نکات مهمی که درباره محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه، وجود دارد این است که تاکنون هیچ کارت زردی از نمایندگان مجلس دریافت نکرده است. سرانجام هر سه نماینده سوال‌کننده از پاسخ‌های ظریف قانع شدند. ظریف تاکنون حتی یک کارت زرد از مجلس شورای اسلامی دریافت نکرده، اما باید منتظر ماند و دید با توجه به عمر اندکی که از مجلس دهم باقی است، آیا احتمال دارد که او از این مجلس کارت زرد بگیرد یا خیر.

اهدای ۳۵۰۰ جلد کتاب از سوی مردم گیلان برای احیای کتابخانه عمومی تفکر

3+
نهاد کتاب‌خانه‌های عمومی کشورنهاد کتاب‌خانه‌های عمومی کشور3 هفته قبل
ایسناایسنا3 هفته قبل
ایسنا/اصفهان رئیس انجمن جایگاه داران استان اصفهان گفت: با وجودی که جایگاه داران اصفهان بیمه «بلوا و آشیب» بودند، شرکت‌های بیمه تنها ۱۵ درصد خسارات آنها در آبان ماه را پرداخت کرده‌اند. وی با بیان اینکه برآورد کارشناسان بیمه از خسارت جایگاه‌های اصفهان حدود ۴٫۵ میلیارد تومان بود، افزود: با وجودی که جایگاه‌های سوخت اصفهان بیمه «بلوا و آشوب» بودند، اما شرکت‌های بیمه براساس مصوبه شورای عالی بیمه کشور، تنها ۱۵ درصد خسارت جایگاه‌ها را پوشش دادند که این موجب خسارت میلیاردی جایگاه داران استان شده و هنوز نتوانسته‌اند بدهی جایگاه‌های خود را پرداخت کنند. وی تاکید کرد: متاسفانه شرکت‌های بیمه و شرکت نفت با گذشت بیش از ۵۰ روز از آبان ماه در زمینه پرداخت خسارت کامل جایگاه داران کوتاهی می‌کنند و امروز پرداخت خسارت به جایگاه داران درگیر کاغذبازی‌ها شده است. به گفته رئیس انجمن جایگاه داران استان اصفهان، پرداخت ۱۵ درصد خسارت بیمه آشوب بلوا به جایگاه داران در کشور همین گونه است. وی در خصوص اینکه آیا در بیمه نامه پرداخت تنها ۱۵ درصد خسارت جایگاه داران در «آشوب و بلوا» قید شده است یا خیر، توضیح می‌دهد: در بیمه نامه رقمی قید نشده، اما امروز شرکت‌های بیمه مطابق مصوبه مکتوب شورای عالی بیمه کشور، عنوان می‌کنند که تنها ۱۵ درصد مبلغ بیمه شده در بیمه «بلوا و آشوب» را پرداخت می‌کنند.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین3 هفته قبل
فرانسه با این پیشینه و عملکرد منفی که به‌سادگی حقوق ابتدایی و اولیه شهروندانش را زیر پا می‌گذارد، طبیعتا ارزشی برای حقوق بشر در سایر مناطق دنیا قائل نیست و از این رو، هرگونه ادعا و دخالت این کشور به‌ویژه در غرب آسیا به بهانه‌های ظاهرا موجه ازجمله حقوق بشر و تنش‌زایی کاملا مردود و فاقد وجاهت است. این کشور به پشتوانه روشنفکرانی همچون «کالون»، «ولتر»، «دیدرو»، «دالابر» و در رأس آن‌ها «روسو» و «مونتسکیو» و همچنین انقلاب فرانسه در سال ۱۷۸۹ که برای آزادی و برابری شکل گرفت، به توهم پرچم‌داری در حوزه حقوق بشر دچار شده و بسیاری از کشور‌ها را به دلایل واهی به نقض حقوق بشر متهم کرده است. فرانسه در حالی ژست صلح‌طلبی و حقوق بشری به خود گرفته است که کارنامه‌ای سیاه در این دو حوزه دارد. آخرین نمونه نقض حقوق بشر در مهد آزادی‌های غرب، سرکوب جنبش جلیقه زردهاست. فرانسه با این پیشینه و عملکرد منفی که به‌سادگی حقوق ابتدایی و اولیه شهروندانش را زیر پا می‌گذارد، طبیعتا ارزشی برای حقوق بشر در سایر مناطق دنیا قائل نیست و از این رو، هرگونه ادعا و دخالت این کشور به‌ویژه در غرب آسیا به بهانه‌های ظاهرا موجه ازجمله حقوق بشر و تنش‌زایی کاملا مردود و فاقد وجاهت است.
تسنیمتسنیم3 هفته قبل
مسئولان دولت لبنان در ابتدا تلاش کردند با وعده برخی اصلاحات جزئی٬ به روند اعتراضات پایان دهند که موفق نشدند و این تظاهرات‌ها روز به روز شدت گرفت. حریری خبر داد که با شرط تشکیل یک دولت تکنوکرات و بدون حضور هیچ یک از احزاب سیاسی٬ حاضر به بازگشت به دولت است. اینکه نخست وزیر سابق لبنان خواستار دوری احزاب سیاسی از صحنه دولت شده بود٬ منظور وی از احزاب همان حزب‌الله بود. پس از آن احزاب وابسته به ۸ مارس به ناچار یک دولت اکثریت تشکیل دادند. شب گذشته پس از اعلام خبر تشکیل دولت جدید لبنان٬ مخالفان این دولت در بیروت و برخی مناطق دیگر لبنان دست به تظاهرات زدند.
تسنیمتسنیم3 هفته قبل
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از پایگاه خبری العهد «میشل عون» رئیس جمهور لبنان اعلام کرد که کمیته تدوین بیانیه وزارتی جمعه آینده برگزار می‌شود. میشل عون امروز در ابتدای نشست کابینه اعلام کرد که برگزاری جلسات مستمر دولت برای تکمیل دستور کار دولت و جبران فرصت‌هایی است که در خلال هفته‌های گذشته از دست دادیم. نخست وزیر لبنان همچنین با تاکید بر محافظت از دموکراسی اشاره کرد که این دولت٬ دولت نجات ملی بوده و متعلق به گروه یا طرف خاصی نیست٬ باید با تواضع با مردم برخورد کنیم و وزرا مقدم بر مردم نیستند. وی ابراز امیدواری کرد که این دولت بتواند عملکرد متفاوتی داشته باشد و اظهار کرد که باید شبانه روز برای تحقق اهدافمان تلاش کنیم؛ دولت ما سیاسی نیست و بنابراین باید عملکرد وزرای آن نیز متفاوت باشد. «نبیه بری» رئیس پارلمان لبنان پس از گرفتن عکس یادگاری کابینه جدید در کاخ ریاست جمهوری اعلام کرد که امروز رسانه‌ها نسبت به عملکرد آینده دولت خوشبین نیستند؛ ‌اما ما خوشبین هستیم.

به انتهای لیست رسیدید