آشپزی

آشپزی

آخرین خبرآخرین خبر2 ماه قبل
این کیفیتی است که آشپزی ایرانی را بطور کلی از آشپزی سایر ملل ممتاز می‌کند. درباره تاریخ آشپزی ایران قدیمی‌ترین اشارات به افسانه‌هایی از زمان ضحاک آغاز شده است و البته قبل از آن در تاریخ افسانه‌ای هنر آشپزی را مربوط به دیوها می‌دانستند. اما قدیمی‌ترین دست نوشته‌های بجا مانده درباره تاریخ آشپزی ایرانی در زمان ساسانیان می‌باشد. در زبان پهلوی «خوالیگری» به معنای آشپزی آمده است که مهم‌ترین نثر بجا مانده درباره آشپزی ایرانی «رساله خسرو و ریدگ» می‌باشد. نکته جالب درباره تاریخ آشپزی ایران در این است که بسیاری از مکاتب آشپزی، دستورات و اصلاحات آشپزی عربی و کشورهای فلات ایران از مکتب آشپزی ایران وام گرفته شده است.
فردا نیوزفردا نیوز2 هفته قبل
مرضیه وحید دستجردی در پاسخ به این سوال که اهل آشپزی هستید؟ گفت: مگر می‌شود یک خانم آشپزی نکند! وزیر اسبق بهداشت در خصوص اینکه در دنیای امروز گفته می‌شود آشپزی وقت تلف کردن است، اظهار داشت: مادر بنده آشپزی درجه یک بود و الان یکی از افسوس‌های بزرگم این است که چرا آشپزی درجه یک را آن طور که باید یاد نگرفتم. پرکاری تضادی با آشپزی کردن خانم‌ها نداردوزیر اسبق بهداشت با تاکید بر اینکه پرکار بودن تضادی با آشپزی کردن یک خانم ندارد، ادامه داد: من قبلا این اندازه که امروز به آشپزی اهمیت می‌دهم، اهمیت نمی‌دادم و تصورم این بود که، چون مادرم خانم خانه دار و سنتی است این‌قدر به آشپزی اهمیت می‌دهد، اما امروز بعد از ٥٩ سال می‌فهمم آشپزی بسیار مهم است و تاثیر آشپزی مادر تا نسل‌ها فراموش نمی‌شود. وی یادآورشد: ممکن است این نسل هم فکر کنند آشپزی کار سنتی است، اما بعد از مدتی متوجه می‌شود که آشپزی اهمیت زیادی دارد. تعطیلی آشپزخانه و سفارش فست فود کلاس نداردنجفی گفت: به نظر بنده آشپزی در خانه یک عشق است و کسی که به خانواده‌اش عشق داشته باشد برای خانواده‌اش آشپزی می‌کند و این وقت تلف کردن نیست.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز4 روز قبل
به گزارش مشرق، همیشه دوست داشتم یک نیمروی خوشمزه درست کنم یا مجبور بودم برای مدتی گوشت مرغ را در یخچال نگه دارم، اما وقتی آن را بیرون می‌آوردم، روی گوشت خشک شده و رنگش برگشته بود. گوشت مرغبرای اینکه گوشت مرغ خشک نشود، آن را داخل آب نمک بگذارید. سه پیمانه آب را با یک چهارم پیمانه نمک و یک چهارم پیمانه شکر مخلوط کنید و روی گوشت بریزید و چند ساعت داخل یخچال بگذارید. ماهی کباباگر می‌خواهید یک ماهی کباب خوشمزه درست کنید روی ماهی کمی سس مایونز و کمی هم نمک بزنید. قبل از کباب کردن ماهی ادویه نزنید، بعد از آماده شدن کباب می‌توانید آب لیمو به ماهی بزنید.
مهرمهر1 ساعت قبل
برنامه‌های آشپزی در تلویزیون؛ مسابقات مختلف و … از جمله اقداماتی که برای آشتی دادن مردم با این موضوع، انجام می‌شود. برنامه کوک‌پد پس از این تجربه به وجود آمد. از جمله ویژگی‌های برنامه کوک‌پد تلاش برای ایجاد اجتماعات کوچک حول محور آشپزی خانگی و تبدیل آشپزی به یک فعالیت جمعی، تعاملی (Interactive) و سرگرم‌کننده است. بنابراین کوک‌پد به دنبال ایجاد کتاب آشپزی آنلاین شدن نیست، بلکه در نظر دارد شبکه‌ای پویا از علاقمندان به آشپزی خانگی تشکیل دهد. تاندوری یکی دیگر از این برنامه هاست که زبان فارسی و کاربران فارسی زبان هم دارد.

مسابقه آشپزی در کره شمالی

7+
برترین‌هابرترین‌ها3 ماه قبل

خلاقیت هایی برای راحتی در آشپزی

آخرین خبرآخرین خبر2 ماه قبل

(تصاویر) مسابقه آشپزی در کره شمالی

19+
فراروفرارو3 ماه قبل
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین4 روز قبل
گوشت مرغبرای اینکه گوشت مرغ خشک نشود، آن را داخل آب نمک بگذارید. سه پیمانه آب را با یک چهارم پیمانه نمک و یک چهارم پیمانه شکر مخلوط کنید و روی گوشت بریزید و چند ساعت داخل یخچال بگذارید. ماهی کباباگر می‌خواهید یک ماهی کباب خوشمزه درست کنید روی ماهی کمی سس مایونز و کمی هم نمک بزنید. قبل از کباب کردن ماهی ادویه نزنید، بعد از آماده شدن کباب می‌توانید آب لیمو به ماهی بزنید. بهترین نیمروعواملی که باعث می‌شوند نیمروی خوبی درست کنیم، تابه ضخیم، کره و حرارت کم گاز است.

راهنمای انتخاب همزن مناسب برای آشپزی

تابناکتابناک1 هفته قبل
یکی از ابزارهای مهمی که باید در آشپزخانه خود داشته باشید همزن است، هرچند این ابزار بسیار ساده و ابتدایی به نظر می‌رسد اما برای خرید آن هم نکاتی وجود دارد که با رعایت آن می‌توانید استفاده بهتری از آن داشته باشید. در این ویدیو با انواع همزن و ویژگی‌هایی که هنگام خرید و استفاده از آن باید در نظر داشته باشید بیشتر آشنا شوید.
رکنارکنا3 ماه قبل
زردچوبه از ادویه‌های شناخته شده و پرمصرف است که علاوه بر ویژگی طعم‌دهندگی مطلوب به مواد غذایی دارای خواص ضد التهابی نیز هست. کمک به کاهش وزنبررسی‌های انجام شده نشان می‌دهد ترکیب «کورکومین» به کاهش التهاب در پانکراس، سلول‌های ماهیچه و چربی کمک می‌کند. درحالیکه در بیشتر این بررسی‌ها موش‌ها مورد آزمایش قرار گرفته‌اند در سال ۲۰۱۵ مطالعه‌ای روی ۴۴ انسان انجام گرفت که حاکی از تاثیر این ماده در کاهش وزن افراد در دوره‌ای دو ماهه بوده است. در مطالعه‌ای که در سال ۲۰۱۶ انجام گرفت مشاهده شد ترکیب کورکومین درد‌های ناشی از آرتروز را کاهش می‌دهد. همچنین تاثیر آن در کاهش درد، عملکرد جسمی و بهبود کیفیت زندگی مبتلایان به آرتروز در بسیاری از بررسی‌ها مورد تاکید قرار گرفته است.

روش انتخاب روغن مناسب برای آشپزی

تابناکتابناک2 روز قبل
روغن کاجیره، کره، روغن زیتون تصفیه شده، روغن بادام زمینی، روغن کتان، روغن آوکادو، روغن نارگیل، روغن زیتون فوق بکر و … با وجود این همه روغن موجود در بازار، خریدن و استفاده از روغن مناسب برای کارهای مناسب می‌تواند بسیار سخت، دشوار و گیج کننده باشد. این که کدام روغن‌ها برای دمای پایین و متوسط مناسب هستند و کدام یک برای دمای بالا، این که برای چه کارهایی باید از روغن‌ها استفاده کرد و چگونه و تحت چه شرایطی و کجا باید روغن‌ها را در خانه نگه‌داری کرد، این‌ها همه سوالاتی هستند که در این ویدیو پاسخ‌شان را خواهید یافت.

شش ترفند مخصوص برای آشپزی آسان

تابناکتابناک2 ماه قبل
در این ویدیو ترفندهایی را فرا خواهید گرفت که کار شما در آشپزخانه را راحت‌تر خواهد کرد و باعث جلوگیری از اتلاف وقت شما خواهند شد. ترفندهایی از قبیل نحوه تشخیص تخم‌مرغ تازه از کهنه، پوست کندن زنجبیل به بهترین شکل، درست کردن سس مایونز در خانه، جلوگیری از تکان خوردن تخته گوشت هنگام کار، نرم کردن کره و آب‌پز کردن تخم‌مرغ بدون پوسته به بهترین را می‌توانید با زیرنویس فارسی در ویدیو تابناک ببینیدو

آشپزی؛ مهارتی زیبا و اشتغالی مناسب

صدا و سیماصدا و سیما1 هفته قبل
گزارش تصویریآشپزی؛ مهارتی زیبا و اشتغالی مناسبآشپزی یکی از مهارت هایی است که کسب آن و همچنین بازار اشتغال و درآمد آن دارای شرایطی نسبتا مناسب است
ایرناایرنا3 ماه قبل
ما نزدیک‌ترین برنامه به معروف‌ترین مسابقه آشپزی دنیا هستیم، جایگاهی که واقعا اتفاقی نیست و روی آن فکر شده است. دستپخت به کارگردانی سید وحید حسینی و گویندگی محسن سالاری با همکاری ۹ سرآشپز نمونه کشور و سه آشپز از فارغ التحصیلان مدارس آشپزی بین المللی به عنوان داور اجرا می‌شود. سید وحید حسینی بیش از ۱۴ سریال و ۲۰ فیلم تلویزیونی ساخته است و جوایزی از قبیل بهترین اثر از جشنواره ABU چین را در کارنامه دارد. یکی از کسانی که حضورش در برنامه دستپخت خیلی به چشم می‌آید، فرانسوا حسین است. او ۲۵ سال در زمینه آشپزی فعال بوده است و با رستوران‌های بزرگ اروپا ارتباط کاری دارد.
مهرمهر3 ماه قبل
شورای فرهنگی بریتانیا اعلام کرد اعضای شورا آن زمان یکی از مقاله‌های جورج اورول را بدون مطالعه دقیق رد کردند و مانع انتشار آن شدند. در نامه عذرخواهی شورای فرهنگی به دلیل ایجاد موقعیتی نابخردانه درباره مقاله اورول، با عنوان «آشپزی بریتانیایی» عذرخواهی شده و توضیح داده می‌شود که که با وجود یک یا دو نقد جزیی، این متن واقعا عالی بود. وی افروده است هر کس طعم این غذاها را نچشیده باشد نمی‌تواند منصفانه در مورد آشپزی بریتانیا قضاوت کند. آلاسدیر دونالدسون، ویراستار ارشد شورای فرهنگی بریتانیا در ارزیابی اثر آقای اورول می‌گوید، این یک واقعیت است که هنر، موسیقی و دستاوردهای علمی بریتانیا بسیار معروف‌تر از آشپزی آن هستند ولی اورول در این اثر خود دفاع بسیار دقیق و درستی از آشپزی بریتانیا ارایه کرده است. متن کامل نامه شورای فرهنگی بریتانیا همراه یادداشت ویراستار متن آن زمان در اختیار عموم قرار گرفته است.
رکنارکنا3 ماه قبل
آشپزی یونانی ‌جز سالاد یونانی که در منوی بسیار از رستوران‌ها مشاهده می‌شود، کمتر شناخته‌شده است. سالاد رایجی را که به نام سالاد یونانی معروف شده است و مخلوطی از زیتون، گوجه‌فرنگی، خیار، پنیرفتا و زیتون است، خود یونانی‌ها سالاد کالاماتا یا سالاد دهکده می‌نامند. ۳- هنگام غذا خوردن برآن متمرکز شویدپس‌ازاینکه زمانی را صرف پختن غذا کردید، باید هنگام غذا خوردن توجه خود را منحصرا به غذا معطوف کنید. ۴- به سبزی‌های معطر روی آوریدسبزی‌های معطر در آشپزی یونانی بسیار قابل توجه است و تقریبا در همه غذاها به کار می‌رود، ازجمله سالاد سبزی‌های تازه. در آشپزی یونانی اجزای غذایی به میزان متعادل و به‌سادگی مصرف می‌شوند و سهم بیش‌ازحدی به هیچ‌کدامشان داده نمی‌شود.

یک روز همراه با مردان در کلاس آشپزی/ تعجب آشپزهای مرد از نحوه پخت قیمه و قورمه سبزی + فیلم

باشگاه خبرنگارانباشگاه خبرنگاران1 هفته قبل
به گزارش گروه فیلم و صوت باشگاه خبرنگاران جوان، در دنیای امروز مردم به خوردن غذاهای مختلف و متنوع اهمیت زیادی می‌دهند. در هر کشوری مردم دوست دارند با فرهنگ غذایی کشورهای دیگر آشنا شده و غذاهای آن‌ها را امتحان کنند. بلکه تغییرات خاص و گاهی کوچک در غذاهای محلی هر کشور نیز می‌تواند این تنوع را برای مردم ایجاد کند. در کنار این به دلیل شاغل بودن بسیاری از مردان و زنان در این حرفه، همواره بحث بهتر بودن آشپزی مردان یا زنان یک چالش اصلی بوده است. بیشتر بخوانید: آشپزی به شیوه‌ای متفاوت در ایستگاه فضایی بین‌المللی + فیلمانتهای پیام/یک روز در کلاس آشپزی + فیلم

پنج ترفند برتر برای راحتی کار در آشپزخانه

تابناکتابناک2 ماه قبل
مشکلات ساده‌ای مانند خرابی فندک گاز، سر رفتن شیر یا کثیف شدن کتاب آشپزی که مشغول استفاده از آن حین آشپزی هستید می‌تواند اعصاب‌خورد کن باشد اما با استفاده از ترفند‌های ساده‌ای می‌توان از این مشکلات اجتناب کرد. در این ویدیو با ۵ ترفند برتر برای راحتی کار در آشپزخانه آشنا شوید.
رکنارکنا2 ماه قبل
۱ – حبوباتی، چون عدس، ماش، لوبیا و نخود را در مخلوط کن هرگز خرد نکنید، زیرا خرد کردن زیاد این مواد غذایی باعث از بین رفتن آنزیم و خاصیت غذایی آن‌ها می‌شود. ۹ – از آب لیموترش تازه جهت ضد عفونی کردن آب استفاده نمایید. ۱۱ – در غذا‌ها از آرد بیش از حد استفاده نکنید، چون غذا مزه آرد خام به خود میگرید. ۱۷ – برای جلوگیری از تغییر رنگ قارچ در سالاد‌ها، بعد از خرد کردن آن را در کمی آب لیموترش تازه نگه دارید. ۲۰ – برای رنگ کردن پودر نارگیل از آب چغندر، آب گوجه فرنگی، آب سبزیجات، آب هویج، آب پرتقال، آب زعفران و … استفاده کنید.
آخرین خبرآخرین خبر3 ماه قبل
فوت آشپزی/ چطور ماهی را سرخ کنیمپرشین وی/ وظایف هر خانم خانه داری بیشتر در آشپزخانه رقم میخورد که بخش شیرین این وظایف غذا کردن کردن با عشق برای اعضای خانواده است در کل انواع غذا‌های مختلفی برای درست کردن داریم مثلا: انواع پلو، انواع خورشت، انواع کوکو و… در این بین غذا خوشمزه ماهی است که در سرخ کردن ماهی باید نکاتی را رعایت کنیم و همچنین نکات مهم آشپزی را بدانیم تا غذای لذیذ ماهی را خوشمزه‌تر درست کنیم مثل ماهی شکم پر که در ادامه بخوانیدسالم‌ترین روش برای پخت غذا، روش آب پز کردن است. به جای سرخ کردن ماهی بهتر است ماهی را در فر بپزید. در صورتی که ناچار هستید غذای خود را سرخ کنید، باید از روغن مخصوص سرخ کردنی استفاده کنید. بعد از هر بار استفاده از روغن، نقطه‌ی دود آن پایین می‌آید و برای همین، روغنی برای چند بار سرخ کردن مناسب است که نقطه دود بالایی داشته باشد. روغن مناسب سرخ کردن ماهیروغنی برای چند بار سرخ کردن مناسب است که نقطه‌ی دود بالایی داشته باشد. نمک نقطه دود روغن را پایین می‌آورد و باعث می‌شود روغن زودتر تخریب شود. – همیشه اول روغن را ۸-۷ درجه بیشتر از حرارت سرخ کردن (۱۹۰ درجه سانتیگراد) داغ کنید، زیرا اضافه کردن غذا به روغن باعث می‌شود حرارت روغن چند درجه پایین بیاید.

فیلم | جالب‌ترین رویداد آشپزی خاورمیانه در دبی

خبرآنلاینخبرآنلاین1 ماه قبل
مهرمهر3 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، مزدک راد ملکشاهی از برگزاری اولین رویداد شتاب آشپزی خبر داد و اظهار داشت: این رویداد با هدف اشتغال، کارآفرینی و معرفی غذاهای سنتی و محلی با رویکرد نوآوری در طبخ غذاهای کرمانشاهی برگزار می‌شود. وی افزود: رویداد آشپزی با محوریت غذاهای سنتی و محلی، شیرینی‌ها، دسرها و انواع سس‌ها برگزار می‌شود و شرکت در آن برای عموم علاقه‌مندان آزاد است. رئیس دانشگاه علمی کاربردی استان کرمانشاه بیان داشت: زمان ثبت نام در این رویداد از امروز ۲۴ بهمن لغایت ۱۴ اسفند ۹۷ است. وی تصریح کرد: علاقه‌مندان جهت ثبت نام باید به نشانی بلوار شهید بهشتی، چهارراه بسیج، کوچه شهید ابکایی، جنب سرپرستی بانک صادرات، واحد استانی دانشگاه علمی کاربردی کرمانشاه، دفتر اشتغال و کارآفرینی مراجعه کنند. راد ملکشاهی محورهای داوری را خلاقیت، سلامت غذایی، طعم ومزه عنوان کرد و گفت: رویداد شتاب آشپزی در تاریخ ۱۹ اسفند ماه سال جاری برگزار خواهد شد.

پنج اشتباه هنگام آشپزی با تابه‌ نچسب

تابناکتابناک2 ماه قبل
تابه‌های نچسب یکی از مهم‌ترین اسباب پخت و پز غذاها هستند. روکش نچسبی آن‌ها باعث می‌شود که کاربرد بسیار بالایی هنگام سرخ کردن غذاها داشته باشند. چون غذا به آن‌ها نمی‌چسبد شست و شوی آن‌ها راحت‌تر است. سطح حساس این نوع ظروف به راحتی آسیب می‌خورند و خاصیت نچسبی آن‌ها از بین می‌رود. در این ویدیو با ۵ اشتباه رایج هنگام استفاده از این ظروف آشنا شوید تا بتوانید با استفاده بهتر عمر این ظروف را افزایش دهید.
یورونیوزیورونیوز3 ماه قبل
شماری از پناهجویان، مهاجران و متقاضیان پناهندگی در لندن به ابتکار موسسۀ خیریۀ «Migrateful» یک کلاس آموزش آشپزی دایر کرده و در آنجا چگونگی پخت غذاهای خاورمیانه، آسیا و آمریکای جنوبی را به علاقمندان آموزش می‌دهند. با این روش، هم راهی برای سامان دادن به زندگی مهاجران و پناهجویان در لندن و تامین بخشی از هزینه‌های آنها پیدا شده و هم مهاجران بطور داوطلبانه کار در لندن را تجربه می‌کنند. این کلاس‌ها همچنین فرصتی است تا مهاجران بتوانند از طریق صحبت کردن با شاگردان، زبان انگلیسی خود را تقویت کنند. در این کلاس، آشپزهایی از سوریه، ایران، نیجریه، اتیوپی و کوبا نیز دیده می‌شوند. بیشتر بخوانید:
افکارنیوزافکارنیوز1 ماه قبل
افکارنیوز، به گزارشوقتی سیل آمد هنوز هیچکس از عمق حادثه خبر نداشت تنها مردمانی که در دل این وسعت گسترده و عمیق آب بودند، می‌دانستند چه بر سرشان آمده است. اما پس از انعکاس این واقعه تلخ، موج همدردی با هموطنان سیل‌زده به راه افتاد و هرکس هر آنچه در توان دارد برای کمک می‌آورد. آموزش و پرورش منطقه ۸ تهران هم مستقر در روستای ولی عصر واقع در ۵ کیلومتری مناطق سیل زده پلدختر، آشپزخانه احداث کرده است. در این آشپزخانه، ۱۷ نفر از دانش‌آموزان، فارغ التحصیلان و فرهنگیان آموزش و پرورش منطقه ۸ شهر تهران حضور دارند و روزانه ۱۷۰۰ تا ۲۰۰۰ غذا آماده توریع می‌کنند. البته مواد اولیه و خام نیز از کمک‌های دانش‌آموزان و فرهنگیان شهر تهران تأمین می‌شود.
ایرناایرنا1 ماه قبل
به گزارش ایرنا، در این جشنواره که با استقبال باشکوه مسافران و گردشگران نوروزی روبرو شد، انواع پیش غذا، غذای اصلی و دسر عرضه و به نمایش گذاشته شد. دبیر اجرایی جشن فرهنگ و هنر شهر دیر گفت: غذاهای محلی ظرفیت لازم برای معرفی شدن در سطح کشور را دارند و این همه تنوع غذایی می‌تواند در جذب گردشگر موثر باشد. لقمان بحرانی افزود: در این مسابقه ۱۰۰بانو تعداد ۲۰نوع غذای محلی آماده و آن را به نمایش گذاشتند که در پایان و با رای داوران به ۹ نفر برگزیده جوایز نقدی اهدا شد. وی گفت: پلیل (حلیم ماهی)، گمنه ماهی شور، ماهی تنوری، کشکنه، قلیه ماهی، ماهی شکم پر، ودام، انواع غذای‌های میگو، دمپخت ماهی، و دسر حلوا سگو، رنگینک، لگیمات در این مسابقه به نمایش گذاشته شد. دبیر اجرایی جشن فرهنگ و هنر شهر دیر گفت: از زیبایی این جشنواره پخت همزمان برخی از غذاهای محلی کنار ساحل بود که مورد استقبال و شادمانی مردم بویژه مسافران نوروزی قرار گرفت.

روایت گوردن رمزی از آشپزی در بالاترین سطح

تابناکتابناک1 ماه قبل
گوردن رمزی یکی از ثروتمندترین سرآشپزهای دنیاست که شماری از دستورپخت‌های غذایی که در تابناک قرار داده شده، متعلق به این آشپز است. او شخصیتی تلویزیونی، فوتبالیست سابق و پدر خانواده نیز هست. او در «هلز کیچن /» Hell's Kitchen در «سزارز پلس / Caesars Palace» در دوبی درباره کار، خانواده و سیاست در گفت‌وگویی سخن به میان آورده که در تابناک می‌بینید و می‌شنوید.

به انتهای لیست رسیدید

موضوع‌های مشابه

شگرد آشپزی
entrepreneur