آشپزی

آشپزی

ادویه‌های مورد علاقه‌تان را قبل از ورود به بازار ببینید

11+
برترین‌هابرترین‌ها5 ساعت قبل
طرفداریطرفداری10 ساعت قبل
طرفداری - در نقل و انتقالات تابستانی، یوونتوس تصمیم گرفت ژائو کانسلو را در ازای دنیلو و ۲۸ میلیون یورو به منچسترسیتی واگذار کند. در منچستر غذاهای خوب انگشت شماری وجود داشت. در ایتالیا بازی‌ها بسیار تاکتیکی‌تر است. ساری و گواردیولا در زمینه‌های زیاد، شباهت‌های زیادی به هم دارند. هر دوی آنها به خوبی حریفان را مطالعه و آنالیز می‌کنند و برای هر شرایطی در طی بازی، حرکت پیش بینی شده دارند.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز17 ساعت قبل
دکتر ادیبی معاون پژوهشی غدد علوم پزشکی ایران درخصوص تاثیر دیابت بر سلامت افراد جامعه گفت: با توجه به اینکه در هفته دیابت قرار داریم بنا شد تا از ۲۳ آبان‌ماه اقداماتی قابل توجه جهت اطلاع رسانی درخصوص دیابت و عوارض آن برای مردم انجام دهیم. معاون پژوهشی غدد دانشگاه علوم پزشکی ایران تاکید کرد: کلینیک تخصصی دیابت از اولویت‌های دانشگاه علوم پزشکی ایران است و به نحوی سازمان‌دهی شده است که با ارائه خدمات ویژه این بیماری را کنترل کند و از بار بیماری دیابت بکاهد. ادیبی گفت: درمانگاه کلینیک تخصصی دیابت یک مجموعه تخصصی است که تمامی مراقبت‌های ویژه برای بیماران در آن در دسترس است. نمازی ادامه داد: هدف کلینیک دیابت این است که با تدابیر و توصیه‌های غیردارویی بیماران را هدایت کنند تا عوارض ناشی از دیابت که شامل مشکلات خوابی، استرس، افسردگی و مشکلات گوارشی است، کاهش یابد. ما در کلینیک دیابت بدنبال این هستیم که سطح زندگی مردم را بالا ببریم.
تسنیمتسنیم19 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم، جمهوری اسلامی ایران از اواخر دهه ۷۰ شمسی توانست به دانش بومی ساخت سانتریفیوژ به عنوان اصلی‌ترین ابزار در غنی سازی اورانیوم ۲۳۵ دست یابد. سانتریفیوژIR-۱ نخستین سانتریفیوژ ایرانی است که با مهندسی معکوس ساخته شده و با ظرفیت غنی سازی یک سو اولین مواد غنی شده ایران را تولید کرده است و می‌توان از آن به عنوان پدر سانتریفیوژهای ایرانی یاد کرد. البته چند سالی است که نسل‌های پیشرفته سانتریفیوژ هم توسط متخصصان ایرانی به خوبی طراحی و ساخته می‌شود. صالحی در خصوص پیشرفت‌های ایران در ساخت سانتریفیوژ می‌گوید: ما وقت مرده در برجام را گرفتیم که از مهندسی معکوس خارج شویم. ما الان کتاب راجع به سانتریفیوژ نوشتیم این‌ها مثل کتاب آشپزی است و همه مراحل و مواد اولیه ساخت ماشین سانتریفیوژ را توضیح داده بعد همه معادله‌های علمی را نرم افزاری کردیم فرق ما با گذشته این است که مشخصات یک سانتریفیوژ را به برنامه می‌دهیم و به راحتی و به صورت سه بعدی خروجی مناسب را می‌گیریم.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین23 ساعت قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از خراسان، البته چند سالی است که نسل‌های پیشرفته سانتریفیوژ هم توسط متخصصان ایرانی به خوبی طراحی و ساخته می‌شود. کتاب ساخت سانتریفیوژ نوشتیمصالحی در خصوص پیشرفت‌های ایران در ساخت سانتریفیوژ به خراسان می‌گوید: ما وقت مرده در برجام را گرفتیم که از مهندسی معکوس خارج شویم. ما تا قبل برجام ماشین را می‌خریدیم و نمی‌دانستیم چطور درست کردند. وی با اشاره به استفاده از IR-۴ و IR-۲M تاکید می‌کند: البته که این یک چالش سیاسی است. اما اکنون که یک زنجیره ۳۰ تایی IR-۶ را گازدهی می‌کنیم یک قدرت نمایی است که رهبر انقلاب هم روی آن تاکید دارند.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴1 روز قبل
برای آشنایی بیشتر با جاهای دیدنی کرابی در ادامه با راهنمای سفر به کرابی همراه باشید. به طور معمول پارک و موزه‌های شهر کرابی تایلند بین ۵۰ تا ۱۰۰ بات از شما ورودی می‌گیرند. کاری که اکثر اهالی بومی شهر کرابی تایلند هم آن را انجام می‌دهند. ۵-در راهنمای سفر به کرابی باید به شما توصیه کنیم که در سفر به کرابی تایلند همانند اهالی بومی زندگی کنید. براساس راهنمای سفر به کرابی باید بدانید که شب‌های کرابی هم به ندرت به زیر ۲۰ درجه سانتیگراد می‌رسند.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل
رزماری یک گیاه پر استفاده در آشپزی است، اما به واسطه فواید سلامت خود نیز مورد توجه پژوهشگران قرار گرفته است. چای رزماری از عطری فوق العاده برخوردار است که به تنهایی یا در ترکیب با مواد غذایی دیگر مانند عسل، نعناع، لیمو و بابونه فواید سلامت شگفت انگیزی را ارائه می‌کند. خواص ضد التهاب و ضد میکروبیرزماری حاوی ترکیبات پلی‌فنولیک مانند اسید رزمارینیک و اسید کارنوسیک است. خواص ضد میکروبی رزماری نیز به مبارزه با عفونت‌ها و بهبود سریع‌تر زخم‌ها کمک می‌کند. همچنین، رزماری می‌تواند با محافظت در برابر بیماری‌های انحطاط عصبی از آثار منفی پیری مغز پیشگیری کند.
مهرمهر1 روز قبل
بیوگرافی هاداستان‌های زندگی افراد موفق و چهره از جذاب‌ترین مطالبی است که هر کس دوست دارد چه از سر کنجکاوی و چه آشنایی با مهارت‌های زندگی آن فرد، مطلع شود. عکس نوشته با متندر کنار خواندن داستان زندگی افراد موفق؛ شما دسترسی به انبوهی از تصاویر مناسبتی هم دارید. عکس نوشته از دیرباز نقش موثری در انتقال مفاهیم احساسی و عاطفی داشته کما اینکه در بسیاری از ایام مناسبتی از آنها برای تبریک و تسلیت استفاده می‌کنیم. در این مورد نیز کیفیت عکس‌ها حرف اول را می‌زند، ما با ارائه طرح‌های حرفه‌ای و نوشته‌های مناسب برای هر تصویر، باب جدیدی در انتشار اینگونه مطالب باز کردیم. دانستی‌های تایید شده برای درمان‌های طب سنتی نیز با حساسیت بالایی برای ارائه مطالب صحیح رعایت می‌شود تا بتوانیم متمایز‌ترین مطالب را منتشر کنیم.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل
همچنین با ورود زعفران به افغانستان، افغان‌ها به جای کشت تریاک به کشت زعفران روی آورده‌اند. یونان یک تولید کننده زعفران، با سابقه ۳ قرن کشت زعفران به نام کروکوس کوزانیس است که از سال ۲۰۱۷ صادرات خود را به ایالات متحده آغازکرده است. مشهد یکی از بزرگ‌ترین شهرهای تولید کننده زعفران در ایران شناخته شده که پایتخت بزرگ تولید زعفران است. نوعی دیگر به عنوان زعفران پوشالی یا زعفران سرخ هم نامیده می‌شود. امروزه ایران زعفران را به کشورهای مختلفی صادر می‌کند، که کشورهای حاشیه خلیج فارس از این دسته هستند.

سوغات کرمان چیست؟

15+
کجاروکجارو1 روز قبل
مهرمهر1 روز قبل
به روش‌های متفاوت می‌توان در سفر درآمد داشت. اگر هم اجرای موسیقی خیابانی می‌کنید هم از این شانس برخوردار هستید که حمایت شوید. همراهی یک ساز قابل حمل در سفر علاوه بر لذت همراهی موسیقی زنده، به چند دلیل دیگر هم مفید است و کیفیت سفر را افزایش می‌دهد. «کار در سفر» علاوه بر تامین برخی هزینه‌های شما در سفر، باعث پیدا کردن دوستان جدید از میان تماشاچیان و رهگذران می‌شود. اگر پس‌انداز مناسبی دارید که هیچ، اگر نه فعالیتی تحت عنوان کار در سفر جز برنامه سفر نباشد ادامه دادن دشوار است.
ایسناایسنا2 روز قبل
ایسنا/قزوین نیم ساعتی را در گرده‌جای محل نشسته و با یکی از قدیمی‌های محل صحبت می‌کنم، به‌قدری رفت‌وآمد افغان‌ها زیاد است که برای لحظه‌ای فراموش می‌کنم اینجا محله‌ای با هویت و اصیل در دل قزوین است، گویا در مزار شریف قدم گذاشته‌ام و افغان‌ها میزبان من هستند. اصالتی که کمرنگ شده استچند قدمی برمی‌دارد و می‌ایستد تا نفسی تازه کند، ادامه می‌دهد «یعقوب چگینی هستم و حدود ۹۰ سال است که در محله آخوند زندگی می‌کنم» و شروع می‌کند به خط کردن داشته‌های محله آخوند «اینجا حمام داشت، نانوایی داشت، قهوه‌خانه داشت، آشپزی داشت، آب‌انبار داشت، آخوره داشت، همه‌چیز داشت؛ قنات آخوند بود و همه این خانه‌ها از آب قنات آخوند برمی‌داشتند»، به دیوار تکیه می‌دهد و می‌گوید دیگر نمی‌توانم حرف بزنم و می‌خندد. همه خودشان دام داشتند و کره و شیره در خانه‌شان درست می‌کردند، زنان هرروز کنار قنات آخوند صف می‌کشند و آب به خانه می‌بردند، حمام آخوند در میانه میدانگاه است، حلبی‌سازی، قصابی، آشپزخانه میدانگاه را رونق داده بودند. وی می‌گوید: مهم‌ترین مسئله این است که نمی‌شود به همسایه اعتماد کرد، تبعه بیگانه است اگر بلایی سر ما بیاورد ما چه کنیم، نفوذ افغان‌ها در این محله از ما بیشتر است و دیگر نباید به این محله بگویم آخوند باید بگوییم مزار شریف، قدیمی‌ها محل را گذاشتند و رفتند ما ماندیم و غربت در محله افغان‌نشین چون آدم آپارتمان نشینی نیستیم. مکاری تصریح می‌کند: از طرفی اعتیاد در این محله زیاد است و قاچاق فروش داریم اما پلیس توجهی نمی‌کند، زمین ورزشی نداریم، مکانی نیز برای تخلیه زباله وجود ندارد.

با افتتاح گذرگاه صلح هند - پاکستان، پیروان آیین سیک به رویای خود رسیدند

6+
کجاروکجارو2 روز قبل
عصر ایرانعصر ایران2 روز قبل
چای رزماری حاوی اسید کارنوسیک و اسید رزمارینیک است که این ترکیبات توانایی خود در کاهش قند خون در بیماران مبتلا به دیابت را نشان داده‌اند. چای رزماری از عطری فوق العاده برخوردار است که به تنهایی یا در ترکیب با مواد غذایی دیگر مانند عسل، نعناع، لیمو و بابونه فواید سلامت شگفت انگیزی را ارائه می‌کند. خواص ضد التهاب و ضد میکروبیرزماری حاوی ترکیبات پلی‌فنولیک مانند اسید رزمارینیک و اسید کارنوسیک است. اسید رزمارینیک برای حفظ غذاهایی که کیفیت آنها به راحتی از بین می‌رفت و فاسد می‌شدند، استفاده می‌شد. کاهش قند خونچای رزماری حاوی اسید کارنوسیک و اسید رزمارینیک است که این ترکیبات توانایی خود در کاهش قند خون در بیماران مبتلا به دیابت را نشان داده‌اند.
مهرمهر2 روز قبل
وی افزود: یکی از راههای تحقق این امر برگزاری نمایشگاههای گردشگری و ملزومات سفر است تا مردم به اهمیت سفر و گردشگری بیشتر واقف شوند. مدیر حوزه اتومبیلرانی کانون جهانگردی و اتومبلیرانی کشور یادآورشد: نمایشگاه گردشگری و ملزومات سفر و تجهیزات کمپینگ و کوهنوردی خانواده‌ها را با این وسایل آشنا کرده و می‌تواند رویکذرد شما را به سفر ارزان تغییر دهد. وی اضافه کرد: کانون اتومبیلرانی و جهان گردی، خدمات زیادی را ارائه می‌دهد از جمله صدور گواهینامه بین المللی، ارائه پلاک ترانزیت، خدمات امدادخودرویی در سراسر کشور که می‌تواند مردم را راضی کند. وی بیان کرد: بالا رفتن هزینه‌ها نباید مانع شود تا بخش زیادی از مردم نتوانند خیلی از مناطق کشور را بشناسند و از آنها استفاده کنند. ثبت ۴ هزار خودروی تاریخی در کشوردرویشی در خصوص ثبت خودروهای تاریخی و قدیمی و کلاسیک در کشور هم اظهارداشت: در حال حاضر صاحبان بیش از چهار هزار خودروی تاریخی و قدیمی به صورت رسمی مشخصات خودروی خود را ثبت کرده‌اند تا پلاک رسمی برای آنها صادر شود.
ایمناایمنا2 روز قبل
در حاشیه چهاردهمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب اصفهان مهدی صاحب فصول در گفت و گو با خبرنگار ایمنا اظهار کرد: استقبال نسبت به سال گذشته ضعیف بوده که احتمالا از خبررسانی ضعیف یا حذف کتاب از سبد هزینه‌های خانوارها نشئت می‌گیرد. وی ادامه داد: البته موقعیت قرارگیری غرفه‌ها هم تأثیرگذار است، علاوه برآن سال گذشته یک روز جمعه هم نمایشگاه برگزار که امسال این روز جمعه حذف شد، زیرا روزهای جمعه برای هر ناشر شرکت کننده تقریبا چهار برابر سایر روزها ارزش دارد و باید دید در روزهای آینده چه خواهد شد. این ناشر با اشاره به تأثیر افزایش هزینه کتاب، کاغذ و چاپ نسبت به پارسال بر فروش، گفت: سال گذشته به دلیل اینکه مدت‌زمان کمتری از افزایش قیمت‌ها گذشته بود و ارزش دلار تفاوت کرده بود، به‌جز کاغذ افزایش قیمت بر سایر موارد چندان تأثیرگذار نبود، اما در سال جاری علاوه بر کاغذ، افزایش نرخ دستمزد و هزینه ویراستاری، پردازشگری، طراحی جلد و … چند برابر شده و همین موضوع بر میزان فروش تاثیر بسزایی دارد. وی افزود: علی‌رغم این افزایش قیمت‌ها ما توانستیم کتاب‌های زیادی چاپ کنیم ازجمله هفت عنوان کتاب را روز گذشته از صحافی به نمایشگاه آوردیم که جهت مهارت‌آموزی به کودکان است و شامل آموزش مهارت‌های آشپزی کردن، بازیافت کردن، خرید کردن، ساختن، کمک کردن، کاشتن و تمیز کردن است که خیلی هدفمند به نگارش درآمده‌اند. وی خاطرنشان کرد: به نظر من ارشاد باید برای مردمی که در شرایط امروزه زندگی می‌کنند کتابخانه‌های خود را تقویت و کتاب‌های جدید فراهم کند که باعث تأمین منابع مطالعاتی مردم و فروش بهتر ناشران می‌شود و ناشران در نشر و توزیع کتاب‌های بهتر دستشان بازتر می‌شود.

زیباترین جاذبه‌های طبیعی دنیا را بشناسید (قسمت اول)

21+
کجاروکجارو2 روز قبل
ایسناایسنا2 روز قبل
با وجود اینکه این زلزله ۵۶ روستای سه دهستان شهرستان میانه و ۲۸ روستای شهرستان سراب را تحت تاثیر قرار داده، اما نام روستای «ورنکش» به دلیل اینکه بیشترین خسارت را داشته و متاسفانه پنج نفر از اهالی آن در جریان زلزله جان خود را از دست دادند، بر سایر روستاهای زلزله زده سایه افکنده و زلزله‌زدگان سایر روستاها از این موضوع ناراحت هستند. نکته مشترک گلایه‌های زلزله زدگان، خرابی چراغ‌هایی است که بین مردم توزیع شده و تعدادی معتقد هستند که اگر زلزله ما را نکشت، دود چراغ نفتی و گازی ما را می‎کشد. آقای دیگری با گلایه از عدم رسیدگی به روستای زلزله زده دستجرد بیان می‌کند: هر کسی می‎آید و خودش را نماینده فلان ارگان معرفی می‌کند و چیزهایی می‌نویسد و می‌رود، اما رسیدگی نمی‎کنند. با گذشت چهار روز از زمین لرزه، چهار خانواده شامل ۱۵ نفر در یک چادر زندگی می‌کنیم. همچنین چراغ نفتی‌ها، یا نفت ندارند یا کار نمی‌کنند و سوراخ هستند و همسرم شب گذشته دچار نفس تنگی شده بود.
کجاروکجارو2 روز قبل
تایلند یکی از محبوب‌ترین مقصدهای گردشگری دنیا برای ماجراجویی در دل طبیعت است. به جای پوکت که دچار اورتوریسم شده، برای تفریح در طبیعت تایلند، کرابی را انتخاب کنید. خارج از شهر کرابی، امکان ماجراجویی در دل طبیعت در میان جنگل‌های انبوه، کوهستان‌های صخره‌ای و غارهای دیدنی وجود دارد. از بانکوک مستقیما می‌توانید به کرابی پرواز کنید و زمانی که به کرابی برسید، این تفریحات در انتظار شما است. در سواحلی کرابی می‌توانید آشپزی سنتی تایلندی را امتحان کنید؛ مثلا نودل ماهی مشهور پد تای یا خائو پاد که با برنج سرخ شده تهیه می‌شود.

کاخ سفید بی‌خانمانان در لویزان +عکس

6+
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز2 روز قبل

کاخ سفید بی‌خانمانان در لویزان

6+
فارسفارس2 روز قبل
انتخابانتخاب2 روز قبل
کینوا دانه گیاهی با نام علمی چنوپودیوم است و به‌دلیل شباهت زیادش به غلات به‌عنوان شبه‌غله شناخته می‌شود. بنابراین کینوا از لحاظ گیاه‌شناسی، برخلاف تصور عموم، به خانواده غلات تعلق ندارد. کینوا از معدود پروتئین‌های گیاهی کامل است. علاوه‌بر همه اینها کینوا از خواص غلات کامل بهره‌مند است و مصرف غلات کامل هم بنابر پاره‌ای از تحقیقات انجام‌شده در این زمینه با کاهش خطر ابتلا به دیابت نوع ۲ و بهبود کنترل قند خون در ارتباط است. ازجمله سایر خواص احتمالی کینوا می‌توان به تقویت سلامت متابولیکی بدن و مقابله با التهابات مزمن اشاره کرد.

پولدارترین خانواده‌های جهان و رمزو‌راز‌ ثروتمند شدن آن‌ها

3+
برترین‌هابرترین‌ها3 روز قبل
افکارنیوزافکارنیوز3 روز قبل
افکارنیوز، به گزارشفرزانه شکیبافر، متخصص تغذیه در آستانه برگزاری دهکده دیابت در تهران، اظهار داشت: این دهکده امسال ۲۲ تا ۲۴ آبان ماه در پارک لاله برگزار می‌شود که افتتاحیه این دهکده چهارشنبه ۲۲ آبان از ساعت ۱۴ تا ۱۹ خواهد بود و در روز پنج شنبه و جمعه دهکده از ۱۱صبح تا ۱۸ دایر است. اخبار اجتماعی- وی با اشاره به اینکه این دهکده به مناسبت روز جهانی دیابت و با هدف پیشگیری و کنترل این بیماری برگزار می‌شود، گفت: ۱۴ نوامبر تولد کاشف انسولین است و به همین مناسبت در جهان روز دیابت برگزار می‌‌شود. شکیبا فر با اشاره به اینکه غرفه‌ای نیز برای آشپزی و طرز تهیه غذای سالم برای بیماران دیابتی در این دهکده برگزار می‌شود، گفت: برنامه‌های برگزاری دهکده دیابت جهت پیشگیری و کنترل این بیماری بسیار موثر است. وی با اشاره به اینکه بر اساس آخرین آمار فدراسیون بین المللی دیابت حدود ۵ میلیون نفر در ایران مبتلا به بیماری دیابت هستند، خاطرنشان کرد: این در حالی است که حدود نیمی از این افراد از بیماری خود اطلاعی ندارند و آنهایی نیز که خبر دارند، اکثرشان دیابت را کنترل نمی‌کنند و تنها ۶ درصد دیابتی‌ها از بیماری خود اطلاعی داشته و آن را کنترل می‌کنند. این متخصص تغذیه بیان داشت: بر خلاف اینکه اکثر افراد تصور می‌کنند دیابت یک بیماری ارثی است این موضوع صحت ندارد و حتی دیابت نوع یک که از کودکی بروز می‌یابد هرچند که قابل پیشگیری نیست ولی نوعی بیماری خود ایمنی و نه ارثی محسوب می‌شود.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز3 روز قبل
گردشگری فرهنگیامروزه گردشگری فرهنگی بخش مهمی را در صنعت گردشگری از آن خود کرده، به طوری که نزدیک به ٤٠ درصد گردشگری بین المللی با هدف فرهنگی انجام می‌شود. گردشگری میراث، گردشگری هنری، گردشگری خلاق، گردشگری شهری و روستایی، گردشگری قومی یا بومی و گردشگری فرهنگی عامه پسند یا معاصر زیرشاخه‌های گردشگری فرهنگی به شمار می‌آیند. گردشگری کودکدر دنیای امروز و با توجه الگو گرفتن کودکان از خارج از خانواده دغدغه آموزش و پرورش بیش از پیش مطرح است. در کشورهایی که دارای نظام آموزشی قدرتمندی نیستند، نبود رسانه مناسب کودکان، سینمای کودکان و موسیقی کودک باعث ایجاد برخی ناهنجاری‌های می‌شود. گردشگری ماجراجویانهشاملو در ادامه به شاخه‌های دیگری از گردشگری اشاره می‌کند و می‌گوید: گردشگری ماجراجویانه بهترین نوع سفر و گردشگری برای افرادی است که در طول زندگی همیشه به دنبال تجربه و کشف ناشناخته‌ها هستند.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین3 روز قبل
دراگان مکتیچ، وزیر امنیت بوسنی، اعلام کرد: اعضای سابق داعش را که در سوریه دستگیر شده‌اند، باز می‌گرداند و محاکمه خواهد کرد. اعتمادآنلاین| دراگان مکتیچ، وزیر امنیت بوسنی، گفت: حدود ۲۶۰ شهروند این کشور که عضو داعش بوده‌اند در کمپ‌هایی در سوریه نگهداری می‌شوند. مکتیچ تاکید کرد: تنها افرادی که تایید شوند شهروند بوسنی هستند، بازگردانده می‌شوند و برای این کار از آزمایش دی. ان. ای استفاده خواهد شد. مکتیچ اعلام کرد زنانی که برای داعش آشپزی یا نظافت کرده باشند، همانند مردان به عنوان «اعضای فعال» این گروه تروریستی قلمداد می‌شوند. ترکیه از روز دوشنبه (امروز) استرداد اعضای سابق داعش به کشورهایشان را آغاز کرد.
کجاروکجارو3 روز قبل
در این بازارها می‌توانید تجربه‌ای متفاوت از خرید کردن داشته باشید و بهترین غذاهای محلی را نوش جان کنید. بازار سیندو (Sindu)، بازار سنتی محصولا غذایی تازهاین بازار که در میان اهالی با نام بازار سنتی سانور (Sanur) مشهور است، اصلی‌ترین بازار مواد غذایی تازه در منطقه‌ی روستایی سانور محسوب می‌شود. بازار سنتی محصولات تازه‌ی مواد غذایی در شمال سمینیاک (Seminyak) این بازار یکی از معدود بازارچه‌های مشابه در منطقه‌ی سمینیاک است. در این بازار می‌توانید بهترین غذاهای محلی بالی و جاوه را امتحان کنید. بازارهای بادونگ (Badung) و کومباساری (Kumbasari) بزرگ‌ترین و مهم‌ترین بازار سنتی جزیره، بازار بادونگ و بازارچه‌ی هنری کومباساری است.
انتخابانتخاب4 روز قبل
یک متخصص تغذیه با اشاره به اینکه حدود پنج میلیون ایرانی مبتلا به دیابت هستند، گفت: تنها ۶ درصد از دیابتی‌ها از بیماری خود اطلاع دارند و آن را کنترل می‌کنند. وی با اشاره به اینکه این دهکده به مناسبت روز جهانی دیابت و با هدف پیشگیری و کنترل این بیماری برگزار می‌شود، گفت: ۱۴ نوامبر تولد کاشف انسولین است و به همین مناسبت در جهان روز دیابت برگزار می‌شود. وی با اشاره به اینکه غرفه‌ای نیز برای آشپزی و طرز تهیه غذای سالم برای بیماران دیابتی در این دهکده برگزار می‌شود، گفت: برنامه‌های برگزاری دهکده دیابت جهت پیشگیری و کنترل این بیماری بسیار موثر است. شکیبافر با اشاره به اینکه بر اساس آخرین آمار فدراسیون بین المللی دیابت حدود ۵ میلیون نفر در ایران مبتلا به بیماری دیابت هستند، خاطرنشان کرد: این در حالی است که حدود نیمی از این افراد از بیماری خود اطلاعی ندارند و آنهایی نیز که خبر دارند، اکثرشان دیابت را کنترل نمی‌کنند و تنها ۶ درصد دیابتی‌ها از بیماری خود اطلاعی داشته و آن را کنترل می‌کنند. این متخصص تغذیه بیان داشت: بر خلاف اینکه اکثر افراد تصور می‌کنند دیابت یک بیماری ارثی است این موضوع صحت ندارد و حتی دیابت نوع یک که از کودکی بروز می‌یابد هرچند که قابل پیشگیری نیست ولی نوعی بیماری خود ایمنی و نه ارثی محسوب می‌شود.
انتخابانتخاب4 روز قبل
از این رایحه‌ها برای خواب بهتر، تحمل درد، کاهش اضطراب و البته بهبود خلق استفاده می‌شود. بررسی‌ها نشان می‌دهد اگر رایحه‌های طبیعی هوشمندانه و به درستی استفاده شوند، می‌توانند در بهبود خلق و کاهش علایم افسرده‌خویی فصلی موثر باشند. برای بهبود خلق و خو می‌توانید در کنار مصرف خوراکی این گروه، پوست لیمو یا پرتقال را رنده کنید. استوقودوسیکی دیگر از گزینه‌های موثر در کسب آرامش و بهبود خلق و خو استوقودوس است. مطمئن باشید پیچیدن عطر گلاب در خانه می‌تواند شما را نیز سر حال بیاورد.

۱۱ نکته‌ای که از آخرین سفرم به ایتالیا یاد گرفتم

4+
کجاروکجارو4 روز قبل

به انتهای لیست رسیدید

موضوع‌های مشابه

آشپزی ایرانی
entrepreneur