آفریقا

آفریقا

الفالف5 ساعت قبل
استفادهٔ بی‌بی‌سی از کارشناسان بسیار نخبه در زمینه جامعه‌شناسی و روانشناسی اجتماعی و اساتید رسانه‌ای و غیره، این رسانه را به یک بنگاه خبری موفق در سطح جهان تبدیل کرد که در موارد متعددی حتی دولت‌های کشورهای دیگر را تغییر دادند بدون اینکه افکار عمومی جامعه مذکور از تأثیر مهم بی‌بی‌سی آگاه باشد. این وضعیت تا سال‌ها پس از انقلاب نیز ادامه داشت و سیاست خبری بی‌بی‌سی کماکان رعایت ظاهری بی‌طرفی و انصاف و بدور از جانبداری خاصی بود. اما در سال‌های اخیر – و بالاخص از حوادث سال ۱۳۸۸ ایران به بعد – شاهد تغییر سیاست خبری عجیب و غیرقابل باور بی‌بی‌سی درباره ایران بودیم. لذا بی‌بی‌سی در بزنگاه‌های حوادث ایران اصطلاحا شمشیر را از رو می‌بندد و دیگر سیاست تبلیغات سنتی خود را دنبال نمی‌کند. نقش این افراد در رادیکالیزه شدن این بنگاه خبری نیز می‌تواند یکی از دلایل سیاست اخیر بی‌بی‌سی باشد.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین8 ساعت قبل
این امر در کشور ما در حالی اتفاق می‌افتد که چهارمین علت مرگ‌و‌میر در جهان آلودگی هواست. بر اساس گزارش چند سال پیش WHO، هر ساله حدود یک میلیون چینی به علت آلودگی هوا از دنیا می‌روند. می‌توان دریافت که میانگین آلودگی ایران در طول این چند سال بالاتر رفته و ایران اکنون جزو مناطق واقعا آلوده جهان قرار دارد. وضعیت ایران و سایر کشورها از نظر آلودگی هوا چگونه است؟ ۳ راه‌حل برای جلوگیری از آلودگیطبق مطالعه بانک جهانی آلودگی هوا هزینه بسیاری برای دولت‌ها و جهان به وجود آورده است. طبق آمار، حدود ۲۲۵ میلیارد دلار از درآمد طبقه کارگر و متوسط سالانه در حال هزینه شدن برای آلودگی هوا است. بر اساس مطالعه مرکز سلامت جهانی (WHO) دولت‌ها مسئول مستقیم آلودگی هوا هستند.
تسنیمتسنیم8 ساعت قبل
او به عنوان یک خواننده جوان موسیقی ایرانی دو بازه زمانی ۴۰ سال را بررسی و سعی کرد به این سوال پاسخ دهد چگونه می‌توان موسیقی ایرانی را میان مردم برد. پس از نظر شما هنرمند موسیقی ایرانی قرار نیست اجراکننده کامل سنت‌های موسیقی باشد؟ ببینید ما در کار هنری با مفهوم هنرمند روبه‌روییم نه سنت‌مند! می‌توان سراغ شاعران معاصر رفت، بر اساس ردیف نغمه‌های جدیدی خلق کرد و مسیری را مشابه آنچه هنرمندان موسیقی گل‌ها طی کرده‌اند، پیمود. موسیقی گل‌ها در میان موزیسین‌های چهار دهه دوم مخالف زیاد دارد و خیلی‌ها آن را موسیقی پاپ دانسته‌اند. اینها منطق موسیقی ایرانی را در خود ندارند، اما می‌بینیم که موسیقی گل‌ها در خود منطق موسیقی ایرانی را دارد.
ایسناایسنا8 ساعت قبل
وزارت کشور ترکیه از خروج حدود ۱۰۰ هزار تن از مهاجران سوری از شهر استانبول از ماه ژوئیه خبر داد. به گزارش ایسنا، به نقل از روسیا الیوم، سلیمان سویلو، وزیر کشور ترکیه اعلام کرد: حدود یکصد هزار سوری به مناطقی که از ۱۲ ژوئیه در آن ثبت‌نام کرده بودند، بازگشته‌اند. ترکیه میزبان مهاجران کشورهای درگیر در خاورمیانه و آفریقا است. در همین راستا، دفتر فرماندار استانبول اعلام کرد: بیش از ۶ هزار مهاجر در استانبول از ابتدای ماه ژوئیه به پناهگاه‌های موقت در دیگر استان‌ها فرستاده شدند. ترکیه میزبان ۳٫۶ میلیون پناهجو سوری است که از جنگ هشت ساله کنونی در سوریه فرار کرده‌اند و تعداد سوری‌ها در استانبول افزایش یافته است.
ایسناایسنا9 ساعت قبل
معاون رئیس جمهور آمریکا به ناآرامی‌های اخیر درایران واکنش نشان داد. به گزارش ایسنا، مایک پنس معاون رئیس جمهور آمریکا بامداد پنج‌شنبه (امروز) در پیامی در حساب کاربری خود در توئیتر به طرح ادعاهایی درباره اعتراضات اخیر در برخی شهرهای کشورمان پرداخت و مدعی شد: پیام ایالات متحده روشن است؛ مردم آمریکا در کنار مردم ایران ایستاده‌اند. پیشتر مایک پمپئو ویزر امورخارجه آمریکا نیز از این ناآرامی‌ها اعلام حمایت کرده و خواستار ادامه آن شده بود. این در حالی است که منتقدان تاکید دارند باتوجه به تاثیر تحریم‌های آمریکا بر وضعیت اقتصادی کنونی ایران، مقامات آمریکایی در اعلام حمایت از ایرانی‌ها صداقت ندارند و مسئول بحران اقتصادی در این کشور هستند. در عرصه‌های مختلف دشمن را عقب زدیم و به توفیق الهی در عرصه‌ جنگ اقتصادی هم به‌طور قاطع دشمن را عقب خواهیم زد.
ایسناایسنا9 ساعت قبل
وزیر دفاع فرانسه از عربستان به دلیل عدم اجرای تعهداتش در واریز کمک‌های نقدی به نیروهای ضدتروریسم غرب آفریقا به شدت انتقاد کرد. عربستان در سال ۲۰۱۷ متعهد به پرداخت ۱۰۰ میلیون یورو (۱۱۰/۷ میلیون دلار) کمک به نیروهای ضدتروریسم غرب آفریقا معروف به نیروهای جی۵ ساحل شد. اما این نیرو اکنون بعد از گذشت حدود ۳ سال با کمبود مالی روبرو بوده و از هماهنگی ضعیف عملیاتی رنج می‌برد. این در حالی است که گروه‌هایی نظیر القاعده و داعش به تقویت نیروهای خود در منطقه ساحل پرداخته‌اند. فرانسه حدود ۴۵۰۰ نیرو در سراسر منطقه ساحل مستقر کرده اما با انتقادهای داخلی بسیار شدیدی روبرو است.
ایسناایسنا10 ساعت قبل
سخنگوی ارتش میانمار امروز (پنج‌شنبه) اعلام کرد، هم ارتش و هم دولت مدنی میانمار از آنگ سان سوچی در دفاع از کشورش مقابل اتهامات نسل‌کشی در دیوان عالی سازمان ملل حمایت می‌کنند. به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، در اقدامی غیر معمول دفتر آنگ سان سوچی، مشاور دولت میانمار اعلام کرد، این مقام که زمانی نماد دموکراسی محسوب می‌شد قصد دارد برای رهبری تیم حقوقی کشورش به دیوان عدالت بین‌المللی در لاهه سفر کند. سخنگوی ارتش میانمار با اشاره به نیروهای مسلح و دولت غیرنظامی کشورش گفت: ما در این مورد همکاری می‌کنیم و کارشناسان حقوقی ما هم با یکدیگر کار می‌کنند. همچنین آنگ سان سوچی به زودی با مین آنگ هلینگ، رئیس ارتش قدرتمند کشورمان دیدار می‌کند.» حدود ۷۴۰ مسلمان روهینجایی از ایالت راخین واقع در شمال میانمار با عبور از مرز خودشان را به کمپ‌های بنگلادش رسانده‌اند. آوارگان از قتل، تجاوز و آتش زدن عمدی سخن گفتند و بازرسان سازمان ملل این خشونت را نسل‌کشی دانستند.
صدا و سیماصدا و سیما10 ساعت قبل
ایران (خبرگزاری صداوسیما از نیویورک) انگلستان (خبرگزاری صدا و سیما) روسیه (خبرگزاری رسمی سوریه) (پایگاه اینترنتی سازمان ملل متحد). عربستان (خبرگزاری رویترز) (خبرگزاری رویترز). بلژیک (پایگاه اینترنتی سازمان ملل) (خبرگزاری آناتولی ازبروکسل) امریکا (پایگاه اینترنتی سازمان ملل) (خبرگزاری رویترز) (شبکه تلویزیونی آسوشیتدپرس) مصر (خبرگزاری صداوسیما از قاهره) سوریه (شبکه تلویزیونی العربیه,) کره شمالی (رویترز) یمن (شبکه تلویزیونی المسیره) (شبکه تلویزیونی المسیره). شبکه تلویزیونی المیادین) سازمان ملل (شبکه تلویزیونی العربیه). افغانستان (خبرگزاری آناتولی از کابل) مالی (خبرگزاری رویترز) ایتالیا (پایگاه اینترنتی نشریه ایندیپندنت به نقل از لارپوبلیکا) (شبکه تلویزیونی الجزیره مباشر) فلسطین اشغالی (خبرگزاری فرانسه از قدس) (شبکه تلویزیونی الجزیره مباشر) لبنان (شبکه تلویزیونی اسکای نیوز عربی) موزامبیک (خبرگزاری فرانسه از ماپوتو) اتحادیه اروپا (شبکه تلویزیونی اسکای نیوز عربی) تایلند (خبرگزاری رویترز).
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز10 ساعت قبل
آمارها نشان می‌دهند دولت انگلیس هنوز نتواسته است با معضل قاچاق انسان به عنوان یک جرم جدی سازمان یافته مبارزه کند. علاوه بر آن، در این کشور به قاچاق انسان هنوز به عنوان یک مسئله اجتماعی نگاه می‌شود. ۷۰ درصد از قربانیان قاچاق انسان زنان و ۵۰ درصد از آنها کودکان زیر ۱۸ سال هستند که گرفتار این موضوع می‌شوند. این در حالی است که سالانه در آمریکا ۵۰ هزار زن در باندهای قاچاق انسان گرفتار می‌شوند. دیمیتریس آبراموپولوس، کمیسر مهاجرت اتحادیه اروپا می‎گوید، سالانه هزاران انسان همچنان در منطقه یورو قاچاق می‌شوند.
انتخابانتخاب10 ساعت قبل
منابع خبری گزارش دادند که به دنبال غرق شدن قایق مهاجران غیرقانونی در آبهای لیبی دستکم ۶۷ نفر کشته شدند. به نوشته روز پنجشنبه روزنامه القدس العربی، این قایق در سواحل طرابلس غرق شده است و صیادان محلی موفق شدند ۳۰ نفر از مهاجران این قایق را نجات دهند. کشورهای آسیایی و آفریقایی بیشترین تعداد مهاجران غیرقانونی از آفریقا به اروپا را به خود اختصاص داده‌اند. اگرچه بسیاری از این مهاجران غیرقانونی موفق می‌شوند با کمک قاچاقچیان به مقاصد خود برسند، اما بسیاری از آنان نیز در دریا دستگیر شده و توسط گارد ساحلی لیبی به مبداء حرکت‌شان بازگردانده می‌شوند. فاصله برخی کشورهای شمال آفریقا تا کشورهای اروپایی کمتر از ۳۰۰ کیلومتر است و این امر باعث رونق کار قاچاقچیان انسان و مهاجرت غیرقانونی در این منطقه شده است.
همشهریهمشهری13 ساعت قبل
اکونومیست با بررسی متغیرهای کلان اقتصادی ۸۲ کشور جهان دریافته است که تا پایان سال ۲۰۵۰ در نتیجه تغییرات اقلیمی حدود سه درصد از رشد تولید ناخالص داخلی جهان کاهش خواهد یافت. نیجریه با ۵٫۹ درصد، مصر با ۵٫۵ درصد، بنگلادش با ۵٫۴ درصد و ونزوئلا با ۵٫۱ درصد دیگر کشورهایی هستند که بیشترین آسیب‌پذیری را از تغییرات اقلیمی خواهند دید. اکونومیست در بخش دیگری از گزارش خود پیش‌بینی کرده است که حجم تولید ناخالص داخلی جهان تا سال ۲۰۵۰ به ۲۵۰ تریلیون دلار برسد. در بین کشورهای مختلف، آمریکا و کانادا کمترین تاثیر را از تغییرات اقلیمی خواهند دید. طبق اعلام فرگوسن، کاهش رشد اقتصادی جهان در اثر تغییرات اقلیمی اکنون از حرف گذشته و به مرحله عمل رسیده است.
کجاروکجارو13 ساعت قبل
نکته‌ی جالب در مورد پاسپورت‌های سراسر دنیا این است که جلد پاسپورت‌ها تنها در چهار رنگ آبی، مشکی، قرمز و سبز عرضه می‌شود و هر کشوری دلایل خود را برای انتخاب یکی از این چهار رنگ دارد. برای اینکه بدانید انتخاب رنگ جلد پاسپورت به چه دلیلی انجام می‌شود، در ادامه همراه کجارو باشید. رنگ سبز به‌عنوان رنگ مورد علاقه پیامبر مسلمانان در نظر گرفته می‌شود و همچنین نماد طبیعت و زندگی است. البته ونزوئلا در این مورد استثنا به حساب می‌آید: این کشور عضو این اتحادیه است؛ با این حال مردم این کشور پاسپورت‌های قرمز رنگ دارند. رنگ‌های نقشه زیر بر اساس رنگ جلد پاسپورت کشورها انتخاب شده است
عصر ایرانعصر ایران15 ساعت قبل
منابع خبری چهارشنبه شب گزارش دادند؛ در حمله توپخانه‌ای ارتش عربستان به مناطق مرزی استان صعده واقع در شمال یمن، ۱۰ آفریقایی مهاجر کشته و ۳۵ نفر دیگر زخمی شدند. به گزارش ایرنا به نقل از پایگاه خبری المسیره یمن، واحدهای توپخانه عربستان محل حضور مهاجران آفریقایی را در شهرستان مرزی «منبه» استان صعده هدف قرار داده‌اند. بر اساس این گزارش، همه کشته و زخمی‌های این حمله مهاجران آفریقایی بودند. همه ساله هزاران مهاجر از شرق آفریقا و با هدف عزیمت به عربستان سعودی و یافتن شغل در این کشور، عازم یمن می‌شوند. بر اثر این تجاوز، تاکنون هزاران یمنی کشته شده‌اند و بر اساس گزارش سازمان ملل متحد، قحطی در این کشور به بزرگ‌ترین فاجعه انسانی در جهان تبدیل شده است.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین16 ساعت قبل
خبرگزاری میزان- گزارش‎ها نشان می‌دهند قاچاق انسان به ویژه زنان به منظور برده داری و سوء استفاده جنسی تجارتی رو به رشد در اروپا به شمار می‌آید که سالانه هزاران قربانی می‌گیرد. علاوه بر آن، در این کشور به قاچاق انسان هنوز به عنوان یک مسئله اجتماعی نگاه می‌شود. ۷۰ درصد از قربانیان قاچاق انسان زنان و ۵۰ درصد از آنها کودکان زیر ۱۸ سال هستند که گرفتار این موضوع می‌شوند. این در حالی است که سالانه در آمریکا ۵۰ هزار زن در باند‌های قاچاق انسان گرفتار می‌شوند. از آنجایی که قاچاق زنان یک تجارت بین المللی به شمار می‌آید، کشور‌های بسیاری به منظور توقف این صنعت و مجازات مجرمان با چالش رو به رو هستند.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد20 ساعت قبل
مشکل در اینجا «مقیاس» و «دشواری» های اعمال [و طرح‌ریزی برای] قدرت است با توجه به ماهیت کوهستانی بیشتر این جزایر. کوه‌ها به وضوح این مناطق را برای فتح و حفظ آنها از سوی دولت‌ها و ارتش‌هایشان بسیار دشوار کرده است. درک شرایطی که طی آن شکل‌گیری دولت «بکر» رخ داد جالب است، زیرا به تعریف برخی شرایط مادی که طبق آن دولت ظاهر می‌شود یاری می‌رساند. اما در آخر، «مولفه‌های بر هم کنش» [interacting factors] فراوانی وجود دارد که قادر به توسعه یک نظریه قوی و پیش‌بینی‌کننده در مورد زمان و چگونگی شکل‌گیری دولت است. دولت چینی متمرکز، بوروکراتیک و به شدت مستبد بود.
عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
سایت روزنامه «ایندیپندنت عربی» به نقل از برخی ملاقات کنندگان سعد حریری گزارش داد، او قصد اتخاذ گام‌هایی ریشه‌ای ازجمله اجتناب از فعالیت‌های سیاسی در این مرحله و تمرکز روی امور داخلی جریان المستقبل (جریان سیاسی متبوع خود) را دارد. به گزارش ایسنا، سایت این روزنامه عرب زبان به نقل از این منابع اشاره کرد، تصمیم سعد حریری، نخست وزیر مستعفی لبنان به دلیل در جا زدن مداوم در بحران دولت است چراکه درباره ترکیب کابینه آینده بین او و حزب‌الله لبنان و هم‌پیمانانش اختلافاتی به وجود آمده است. به خصوص تکیه بر نقش فرانسه در مقابل حزب‌الله لبنان دیگر کارساز نیست. سایت ایندیپندنت عربی آورده است: راه حل لبنان در تشکیل دولت تکنوکرات شامل وزیران مستقل غیرسیاسی است که قادر به تحقق اصلاحات موردنظر باشند. این سایت نیز مانند دیگر مقامات غربی کمک‌ها به لبنان را به ترکیب دولت آینده این کشور ربط داده است.
عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
کشورهای عضو اوراسیا هم اکنون ۲۰ میلیون کیلومتر مربع مساحت و بیش از ۱۸۴ میلیون نفر جمعیت دارند که ۵٫۲ درصد جمعیت جهان است. قرارداد تشکیل اولیه اتحادیه اقتصادی اوراسیا در ۲۹ مه ۲۰۱۴ میان کشورهای روسیه، بلاروس و قزاقستان منعقد و جایگزین اتحادیه گمرکی اوراسیا شد و سپس کشورهای ارمنستان و قرقیزستان نیز به عضویت آن در آمدند. اتحادیه اوراسیا و فرصتی برای ایرانپیوستن به این اتحادیه (ایران در مراحل ابتدایی است و سال‌ها زمان لازم است تا ایران عضو اصلی این اتحادیه شود) با توجه به تنوع بازار و تنوع منابع موجود در کشورهای عضو این اتحادیه یک فرصت برای اقتصاد ایران به شمار می‌آید و می‌توان از این طریق بخشی از اثر تحریم‌ها را جبران کرد. براساس این موافقتنامه، ایران از اتحادیه اقتصادی اوراسیا امتیازات گمرکی خاصی دریافت کرده و کشورهای این اتحادیه هم این امکان را خواهند داشت تا حجم صادرات خود به ایران را تا ۷۵ درصد افزایش دهند. براساس آمار‌های رسمی اعلام شده، مجموع صادرات ایران به پنج کشور این اتحادیه در سال گذشته میلادی ۹۱۸٫۲ میلیون دلار بوده و در مقابل صادرات کشورهای عضو اتحادیه اوراسیا به ایران در سال ۲۰۱۸ حدود یک میلیارد و ۷۷۵ میلیون دلار ثبت شد.
فارسفارس1 روز قبل
بعد از کسب سهمیه المپیک توسط تیم ملی فوتبال زیر ۲۳ سال مصر، سرمربی این کشور ابراز امیدواری کرد مصری‌ها در المپیک ۲۰۲۰ به مدال برسند. به گزارش خبرگزاری فارس، تیم فوتبال زیر ۲۳ سال مصر موفق شد تا سهمیه المپیک ۲۰۲۰ توکیو را کسب کند اما به گفته شاوکی غریب، مصر برای رسیدن به این موفقیت بسیار تلاش کرده است. این مربی قول داد تا همه تلاشش را برای کسب مدال در المپیک انجام دهد. غریب عنوان کرد: ما به نخستین هدف خودمان (کسب سهمیه المپیک) رسیده‌ایم و حالا زمان کسب عنوان قهرمانی در رقابت‌های کاپ ملت‌های آفریقاست. سرمربی تیم فوتبال مصر با اشاره به هدف کسب مدال در المپیک، عنوان کرد: من همه تلاشم را می‌کنم تا بتوانیم در المپیک به مدال دست پیدا کنیم، دقیقا مانند زمانی که تیم جوانان مصر در جام جهانی ۲۰۰۱ به مدال برنز رسید.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 روز قبل
در حالی که اعتراضات در لبنان برای سی و پنجمین روز متوالی همچنان ادامه دارد رئیس‌جمهور فرانسه به لبنان برای انتخاب مجدد «سعد حریری» به عنوان نخست‌وزیر فشار می‌آورد. معترضان از ساعات اولیه صبح امروز اتوبان المنیه در شمال لبنان را بستند و لاستیک‌ها را در مسیرها به آتش کشیدند و تنها به خودروهای نظامی و صلیب سرخ اجازه حرکت دادند. درحال حاضر اختلافاتی میان احزاب سیاسی لبنان درباره تشکیل دولت جدید وجود دارد و هنوز مذاکرات به نتیجه نرسیده است. در همین راستا روزنامه الاخبار لبنان اعلام کرد که فرانسه به شدت بر لبنان برای انتخاب مجدد سعد حریری به عنوان نخست‌وزیر فشار می‌آورد. پاریس از طریق روند تشکیل دولت موضع خود را درباره لبنان آشکار می‌کند.
تسنیمتسنیم1 روز قبل
این مسائل سبب شده تا مشکلات تونس حل نشود، به گونه‌ای که می‌توان گفت ساختار سیاسی تونس آن طوری که متناسب با نیازهای مردم باشد، تغییر پیدا نکرده‌است. به همین دلیل، معتقدم تشکیل دولت توسط النهضه ممکن است با مخالفت برخی احزاب روبرو شود. چنانچه النهضه بتواند دولت جدید را تشکیل دهد، یک ائتلاف شکننده‌ای از این دولت حمایت خواهد کرد. برهمین اساس، آنها دولت برخاسته از حزب النهضه را تحت فشار قرار خواهند داد. ناگفته نماند، گرایش‌های سیاست خارجی دولت النهضه و همچنین رئیس جمهور تونس نقطه اشتراک تمام احزاب سیاسی این کشور است.
خبرآنلاینخبرآنلاین1 روز قبل
معترضان خواهان تشکیل دولت تکنونکرات و برگزاری انتخابات پارلمانی زودهنگام شدند. درحال حاضر اختلافاتی میان احزاب سیاسی لبنان درباره تشکیل دولت جدید وجود دارد و هنوز مذاکرات به نتیجه نرسیده است. در همین راستا روزنامه الاخبار لبنان اعلام کرد که فرانسه به شدت بر لبنان برای انتخاب مجدد سعد حریری به عنوان نخست‌وزیر فشار می‌آورد. این روزنامه نوشت که پاریس در اتخاذ موضع واضحی درباره تحرکات مردمی در لبنان تعلل می‌کند. پاریس از طریق روند تشکیل دولت موضع خود را درباره لبنان آشکار می‌کند.
ورزش۳ورزش۳1 روز قبل
به گزارش «ورزش سه» و به نقل از اسپوتنیک، براساس ادعای نولا ۲۰۰۰، کریستیانو رونالدو و جورجینا رودریگز در حال ازدواج هستند. عروسی این دو یک رویداد خصوصی خواهد بود و در کشور مراکش (مغرب) در آفریقا برگزار می‌شود. نولا ۲۰۰۰ می‌گوید رونالدو و جورجینا با مراسمی بسیار خصوصی در مراکش به طور خصوصی ازدواج می‌کنند. برخی می‌گویند که این ازدواج برنامه ریزی شده است، طبق گفته نولا ۲۰۰۰، دوست میلیاردر مراکشی رونالدو، بدر هاری، قهرمان بوکس، همه چیز را سامان می‌دهد و این ازدواج در این کشور برگزار خواهد شد. این در حالیست که کریستیانو رونالدو و جورجینیا رودریگزمدت‌هاست با هم رابطه دارند و چهار فرزند را با هم بزرگ می‌کنند.
ایسناایسنا1 روز قبل
به گزارش ایسنا، ژنرال سعد العلاق رئیس سازمان اطلاعات نظامی عراق گفت: پرونده مربوط به ۹ تن از اعضای ارشد داعش را در اختیار مقام‌های ترکیه قرار داده است. این مقام ارشد نظامی عراق فاش کرد، از جمله نیات رهبران فعلی داعش، فراری دادن داعشی‌های فراری از زندان‌ها در عراق و سوریه است. برآورد شده ۱۰ هزار شبه نظامی داعش از جمله تعداد زیادی خارجی در بازداشت شبه‌نظامیان کرد در سوریه هستند. همچنین هزاران تن از زنان و کودکان این داعشی‌ها که هنوز اعتقاد راسخی به ایدئولوژی افراط‌گرانه خود دارند، در کمپ‌های مجاور این زندان‌ها نگهداری می‌شوند. ژنرال العلاق به سی‌ان‌ان گفت: ما به این نتیجه رسیده‌ایم که نیت واقعی داعش آغاز مأموریتی به نام «حصارها را فرو بریزید» به هدف حمله به زندان‌ها در داخل عراق و سوریه برای آزادسازی تروریست‌‌ها است.
فارسفارس1 روز قبل
عضو پارلمان جمهوری چک تأکید کرد که غرب باید از مردم سوریه، عراق و لیبی به خاطر مداخله در این کشورها به بهانه صدور دموکراسی عذرخواهی کند. نماینده پارلمان چک: غرب از مردم سوریه، عراق و لیبی عذرخواهی کندبه گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «یاروسلاو وولدینا» عضو پارلمان جمهوری چک از نقش منفی غرب در ایجاد بحران برای کشورهای خاورمیانه و آفریقا به شدت انتقاد کرد. خبرگزاری رسمی سوریه (سانا) به نقل از وولدینا گزارش داد که «غرب باید از مردم سوریه، عراق و لیبی به خاطر مداخله در کشورهای آنان به بهانه صدور دموکراسی عذرخواهی کند». وی تصریح کرد که عذرخواهی غرب باید «به صورت نامه سرگشاده خطاب به این ملت‌ها باشد و در آن متعهد شود که آنچه رخ داده تکرار نخواهد شد». این نماینده چک خاطر نشان کرد که غرب باید به مردم سوریه، عراق و لیبی بگوید که وضعیت این کشورها از طریق ملت‌های این کشورها ساماندهی شود.
ایسناایسنا1 روز قبل
درحالی که اعتراضات در لبنان برای سی و پنجمین روز متوالی همچنان ادامه دارد رئیس‌جمهور فرانسه به لبنان برای انتخاب مجدد سعد حریری به عنوان نخست‌وزیر فشار می‌آورد. معترضان خواهان تشکیل دولت تکنونکرات و برگزاری انتخابات پارلمانی زودهنگام شدند. درحال حاضر اختلافاتی میان احزاب سیاسی لبنان درباره تشکیل دولت جدید وجود دارد و هنوز مذاکرات به نتیجه نرسیده است. در همین راستا روزنامه الاخبار لبنان اعلام کرد که فرانسه به شدت بر لبنان برای انتخاب مجدد سعد حریری به عنوان نخست‌وزیر فشار می‌آورد. پاریس از طریق روند تشکیل دولت موضع خود را درباره لبنان آشکار می‌کند.
تسنیمتسنیم1 روز قبل
چند سالی است که ستاد بازسازی عتبات عالیات مازندران با هدایت کمک‌های مالی مردم، طرح‌هایی را مبتنی بر بازسازی و توسعه اعتاب مقدسه در کشور عراق به اجرا گذاشته است که شاهد اقدامات و طرح‌های خوبی در این زمینه هستیم. وی گفت: در کربلا هم برای حرم امام حسین (ع)، حضرت ابوالفضل، و صحن حضرت زینب (س) تا پایان سال۹۷ حدود ۲۸ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان هزینه شد. اصغری افزود: تلاش شد زمین‌ها، مغازه‌ها و منازل اطراف حرم خریداری و به صحن امام حسین (ع) و حضرت ابوالفضل (ع) اضافه شد و در آینده نزدیک بین‌الحرمین صحن می‌شود. اصغری بیان کرد: سرداب حرم حضرت ابوالفضل (ع)، خاکبرداری انجام و سنگکاری شد امسال برای ساخت حرم حضرت ابوالفضل (ع) و حرم امام حسین (ع) یک میلیاردو ۴۰میلیون تومان پرداخت شد. انتهای پیام/ ۶۸۲/ح
ایلناایلنا1 روز قبل
ایندیپندنت در تحلیلی به بررسی جریان اعتراض‌ها در ایران پرداخت و نوشت: دولت ترامپ در حالی از همراهی و کمک به مردم ایران سخن می‌گوید که با تحریم داروها و بانک‌ها برای نقل و انتقال مالی دقیقا جان مردم ایران و بیماران را در خطر انداخته است. به گزارش ایلنا به نقل از ایندیپندنت، وقتی دولت ترامپ می‌گوید از مردم ایران حمایت می‌کند، به نظر می‌رسد که این ادعا صادقانه و معتبر نیست. درست است که اعتراض‌های اخیر به دنبال افزایش قیمت بنزین اتفاق افتاده است اما نقش مهم آمریکا در مشکلات اقتصادی ایران و بالا رفتن قیمت بنزین را نباید نادیده گرفت.
فارسفارس1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری فارس و به نقل از فدراسیون کاراته، جواد سلیمی اظهار داشت: مبنای انتخاب ۱۴ داور کاراته برای قضاوت در المپیک ۲۰۲۰ عملکرد آنها در دو سال اخیر است. بر همین اساس از قاره اروپا ۶ داور، آسیا ۴ داور، آمریکا ۲ داور، آفریقا یک داور و اقیانوسیه یک داور برای قضاوت در المپیک توکیو انتخاب شدند. سلیمی در خصوص شرایط برگزاری رقابت‌های کاراته در المپیک عنوان داشت: تمام مسابقات کاراته در المپیک طی ۳ روز بر روی یک تاتامی برگزار می‌شود. رئیس کمیته داوران فدراسیون کاراته در پایان خاطرنشان کرد: کار ما برای المپیک تازه شروع شده است. طبق اعلام فدراسیون جهانی، تا المپیک ۶ مرحله کارگاه‌های آموزشی برگزار می‌شود که تمام داوران المپیکی موظف به حضور در آنها هستند.
فارسفارس1 روز قبل
فرمانده سپاه حضرت نبی اکرم (ص) استان کرمانشاه گفت: اکثر لیدرها شناسایی و دستگیر شده‌اند و نظام اسلامی با سلب‌کنندگان امنیت جامعه و قطاع‌الطریق به شدت برخورد می‌کند. وی با بیان اینکه مردم راه خود را از آشوبگران جدا کرده‌اند، اعلام کرد: اکثر لیدرها شناسایی و دستگیر شده‌اند و نظام اسلامی با سلب‌کنندگان امنیت جامعه و قطاع‌الطریق به شدت برخورد می‌کند. * بخش اعظم مشکلات اقتصادی به عملکرد مدیران برمی‌گرددریحانی گفت: دشمن بعد از زمین خوردن در سال ۹۶ شروع به توطئه و برنامه‌ریزی کرد تا فتنه‌های دیگری بوجود بیاورد. وی تحقق بخشی تفکر جهادی را یکی دیگر از اهداف انقلاب عنوان کرد و تصریح کرد: تحریم‌ها علت یک بخش حداقلی از مشکلات اقتصادی است و بخش اعظم آن عملکرد مدیران است. وی تعداد اردوهای جهادی سلامت را ۲ هزار و ۹۰ مورد و با ویزیت رایگان ۱۹۲ هزار و ۵۶۹ نفر و جراحی یک‌هزار و ۲۸۴ نفر و برپایی ۲۹ بیمارستان صحرایی اعلام کرد.
ایلناایلنا1 روز قبل
رئیس جمهوری مصر که به منظور شرکت در نشست گروه ۲۰- آفریقا به برلین سفر کرده است، به مقر صدر اعظم آلمان رفت. به گزارش ایلنا به نقل از پایگاه اکسترا نیوز، «عبدالفتاح السیسی»، رئیس جمهوری مصر که به آلمان سفر کرده است، برای دیدار با «آنگلا مرکل» صدر اعظم این کشور به مقر وی رفت. جلسه‌های نشست گروه ۲۰ -آفریقا که به دنبال بررسی راهکارهای رشد و توسعه در قاره آفریقا است در برلین پایتخت آلمان آغاز شده و السیسی به عنوان رئیس فعلی اتحادیه آفریقا نیز در این نشست مشارکت دارد. هدف نشست گروه ۲۰- آفریقا حمایت از همکاری بین قاره آفریقا و کشورهای گروه ۲۰ از طریق پروژه‌های مشترکی است که در سرعت‌بخشی به روند رشد در این قاره نقش دارند. دیدار السیسی از آلمان با نشست‌های فراوان دو جانبه همراه خواهد بود که در راستای تقویت روابط دوجانبه بین مصر و آلمان در زمینه‌های مختلف و تبادل دیدگاه‌ها درباره تحولات منطقه و جهان صورت می‌گیرد.

به انتهای لیست رسیدید