آقای بی‌تفاوت

آقای بی‌تفاوت

همشهریهمشهری2 هفته قبل
جایزه بهترین فیلم مستند کوتاه به یاسر طالبی برای دلبند اهدا شد. جایزه بهترین فیلم مستند بلند نیز به پیروز حناچی برای فیلم زمستان است تعلق گرفت. جایزه بهترین فیلم انیمشین با حضور روانبخش صادقی و بابک برزویه به برگزیده این بخش بهرام عظیمی برای سین ششم اهدا شد. تندیس بهترین فیلم کوتاه داستانی با حضور وحید جلیلوند و امیر آقائی به سیاوش شهابی برای فیلم تشریح اهدا شد. جایزه بخش بهترین صداگذاری با حضور محمدرضا دلپاک و میلاد کی‌مرام به امیرحسین قاسمی برای فیلم تنگه ابوقریب‌ تعلق گرفت.

انیمیشن کوتاه آقای بی‌تفاوت

تابناکتابناک1 ماه قبل
انیمیشن «آقای بی‌تفاوت» به کارگردانی آریاسب فیض محصول سال ۲۰۱۷ استودیو بدسبیل ایران است. این انیمیشن کوتاه که در سطح انیمیشن‌های روز دنیا است، داستان یک مرد بی‌تفاوت نسبت به مسائل اطرافش را روایت می‌کند.
برترین‌هابرترین‌ها1 ماه قبل
ایسنا: هفدهمین جشنواره بین‌المللی انیمیشن «Imaginaria» در کشور ایتالیا از سه انیمیشن کوتاه ایرانی برای حضور در بخش‌های مختلف این رویداد سینمایی دعوت کرد. در این جشواره سینمایی انیمیشن «جبیر» به کارگردانی ریحانه میرهاشمی در بخش رقابتی انیمیشن‌های کوتاه حضور خواهد داشت. همچنین انیمیشن «سینک» از تولیدات مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی به کارگردانی محبوبه کلایی در بخش مسابقه آثار دانشجویی و انیمیشن کوتاه «آقای بی‌تفاوت» ساخته آریاسب فیض در بخش رقابتی انیمیشن‌های کودکان به روی پرده خواهند رفت. انیمیشن «سینک» نیز اثری تجربی است که به‌هم آمیختگی فیلم زنده و خیال، اساس آن را شکل می‌دهد. هفدهمین دوره جشنواره بین‌المللی انیمیشن «Imaginaria» از ۱۹ تا ۲۴ اوت (۲۸ مرداد تا دوم شهریورماه) در شهر کانورسانو ایتالیا برگزار می‌شود.
ایسناایسنا1 ماه قبل
هفدهمین جشنواره بین‌المللی انیمیشن «Imaginaria» در کشور ایتالیا از سه انیمیشن کوتاه ایرانی برای حضور در بخش‌های مختلف این رویداد سینمایی دعوت کرد. به گزارش ایسنا، در این جشواره سینمایی انیمیشن «جبیر» به کارگردانی ریحانه میرهاشمی در بخش رقابتی انیمیشن‌های کوتاه حضور خواهد داشت. همچنین انیمیشن «سینک» از تولیدات مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی به کارگردانی محبوبه کلایی در بخش مسابقه آثار دانشجویی و انیمیشن کوتاه «آقای بی‌تفاوت» ساخته آریاسب فیض در بخش رقابتی انیمیشن‌های کودکان به روی پرده خواهند رفت. انیمیشن «سینک» نیز اثری تجربی است که به‌هم آمیختگی فیلم زنده و خیال، اساس آن را شکل می‌دهد. هفدهمین دوره جشنواره بین‌المللی انیمیشن «Imaginaria» از ۱۹ تا ۲۴ اوت (۲۸ مرداد تا دوم شهریورماه) در شهر کانورسانو ایتالیا برگزار می‌شود.
سینماپرسسینماپرس1 ماه قبل
سینماپرس: در شامگاه روز دوشنبه ۷ مرداد طی مراسمی آیین تقدیر از نامزدهای بیست و یکمین جشن خانه سینما برگزار شد. به گزارش سینماپرس، نامزدهای بیست و یکمین جشن سینمای ایران که توسط کمیته صیانت از آرای انجمن عالی هنرها و فنون سینمایی متشکل از آقایان: عبداله اسکندری، حسن حسندوست، سعید رشتیان، رضا مقصودی (اعضای کمیته صیانت)، مرتضی رزاق کریمی (نماینده هیات مدیره)، رامین حیدری فاروقی (رئیس انجمن عالی هنرها و فنون سینمای ایران) و مازیار میری (مدیر اجرایی انجمن عالی هنرها و فنون سینمای ایران) مورد شمارش قرار گرفت، به این شرح اعلام و در رستوران ماهان مورد معرفی قرار گرفتند.. *نامزدهای بهترین فیلم:۱- تنگه ابوقریب به تهیه‌کنندگی سعید ملکان۲- سرخپوست به تهیه‌کنندگی مجید مطلبی۳- شبی که ماه کامل شد به تهیه‌کنندگی محمدحسین قاسمی۴- متری شیش و نیم به تهیه‌کنندگی سید جمال ساداتیان۵- مغزهای کوچک زنگ زده به تهیه‌کنندگی سعید سعدی*نامزدهای بهترین کارگردانی:۱- محسن امیریوسفی برای فیلم آشغال‌های دوست داشتنی۲- نیما جاویدی برای فیلم سرخپوست۳- نرگس آبیار برای فیلم شبی که ماه کامل شد۴- سعید روستایی برای فیلم متری شیش و نیم۵- هومن سیدی برای فیلم مغزهای کوچک زنگ زده*نامزدهای بهترین فیلمنامه:۱- محسن امیریوسفی برای فیلم آشغال‌های دوست داشتنی۲- پیمان معادی برای فیلم بمب یک عاشقانه آرام۳- نیما جاویدی برای فیلم سرخپوست۴- سعید روستایی برای فیلم متری شیش و نیم۵- هومن سیدی برای فیلم مغزهای کوچک زنگ زده*نامزدهای بهترین بازیگر نقش اول زن:۱- شیرین یزدان‌بخش برای فیلم آشغال‌های دوست داشتنی۲- الهام کردا برای فیلم به دنیا آمدن۳- سارا بهرامی برای فیلم دارکوب۴- الناز شاکردوست برای فیلم شبی که ماه کامل شد۵- باران کوثری برای فیلم عرق سرد۶- مرجان اتفاقیان برای فیلم مغزهای کوچک زنگ زده*نامزدهای بهترین بازیگر نقش اول مرد:۱- نوید محمدزاده برای فیلم سرخپوست۲- هوتن شکیبا برای فیلم شبی که ماه کامل شد۳- امیر جدیدی برای فیلم عرق سرد۴- پیمان معادی برای فیلم متری شیش و نیم۵- نوید محمدزاده برای فیلم مغزهای کوچک زنگ زده*نامزدهای بهترین بازیگر نقش مکمل زن:۱- ستاره پسیانی برای فیلم سرخپوست۲- فرشته صدرعرفایی برای فیلم شبی که ماه کامل شد۳- شبنم مقدمی برای فیلم شبی که ماه کامل شد۴- سحر دولتشاهی برای فیلم عرق سرد۵- لیلی رشیدی برای فیلم عرق سرد*نامزدهای بهترین بازیگر نقش مکمل مرد:۱- سیامک انصاری برای فیلم بمب یک عاشقانه آرام۲- آرمین رحیمیان برای فیلم شبی که ماه کامل شد۳- نوید محمدزاده برای فیلم متری شیش و نیم۴- فرهاد اصلانی برای فیلم مغزهای کوچک زنگ زده۵- نوید پورفرج برای فیلم مغزهای کوچک زنگ زده*نامزدهای بهترین فیلمبرداری:۱- حمید خضوعی ابیانه برای فیلم تنگه ابوقریب۲- هومن بهمنش برای فیلم سرخپوست۳- علیرضا زرین‌دست برای فیلم سرو زیر آب۴- حمید خضوعی ابیانه برای فیلم غلامرضا تختی۵- پیمان شادمانفر برای فیلم مغزهای کوچک زنگ زده*نامزدهای بهترین تدوین:۱- مصطفی خرقه‌پوش برای فیلم آشغال‌های دوست داشتنی۲- میثم مولایی برای فیلم تنگه ابوقریب۳- عماد خدابخش برای فیلم سرخپوست۴- بهرام دهقانی برای فیلم متری شیش و نیم۵- مهدی سعدی- هومن سیدی برای فیلم مغزهای کوچک زنگ زده*نامزدهای بهترین طراحی صحنه:۱- جهانگیر میرزاجانی برای فیلم آخرین بار کی سحر را دیدی؟ ۲- محمدرضا شجاعی برای فیلم شبی که ماه کامل شد۳- کیوان مقدم برای فیلم غلامرضا تختی۴- بهزاد آدینه برای فیلم مارموز۵- محسن نصرالهی برای فیلم مغزهای کوچک زنگ زده*نامزدهای بهترین طراحی لباس:۱- جهانگیر میرزاجانی برای فیلم آخرین بار کی سحر را دیدی؟ ۲- زهرا صمدی برای فیلم چراغ‌های ناتمام۳- محمدرضا شجاعی برای فیلم شبی که ماه کامل شد۴- غزاله معتمد برای فیلم متری شیش و نیم۵- مارال جیرانی برای فیلم مغزهای کوچک زنگ زده*نامزدهای بهترین صدابرداری:۱- محمود سماک‌باشی برای فیلم آشغال‌های دوست داشتنی۲- رشید دانشمند برای فیلم تنگه ابوقریب۳- عباس رستگارپور برای فیلم سرو زیر آب۴- مهدی صالح کرمانی برای فیلم شبی که ماه کامل شد۵- بهمن اردلان برای فیلم مارموز۶- ایرج شهزادی برای فیلم متری شیش و نیم۷- مهران ملکوتی برای فیلم مغزهای کوچک زنگ زده*نامزدهای بهترین صداگذاری:۱- امیرحسین قاسمی برای فیلم تنگه ابوقریب۲- آرش قاسمی برای فیلم شبی که ماه کامل شد۳- حسین ابوالصدق برای فیلم قانون مورفی۴- سید علیرضا علویان برای فیلم مغزهای کوچک زنگ زده۵- سید محمود موسوی‌نژاد برای فیلم من دیوانه نیستم*نامزدهای بهترین موسیقی:۱- کارن همایونفر برای فیلم اتاق تاریک۲- حامد ثابت برای فیلم تنگه ابوقریب۳- بهزاد عبدی برای فیلم سرو زیر آب۴- ستار اورکی برای فیلم ماهورا۵- پیمان یزدانیان برای فیلم متری شیش و نیم*نامزدهای بهترین چهره‌پردازی:۱- سعید ملکان برای فیلم تنگه ابوقریب۲- زهرا کمالی- فاطمه کمالی برای فیلم دارکوب۳- ایمان امیدواری برای فیلم سرخپوست۴- ایمان امیدواری برای فیلم شبی که ماه کامل شد۵- سعید ملکان برای فیلم غلامرضا تختی*نامزدهای بهترین جلوه‌های بصری:۱- محمد لطفعلی برای فیلم بمب یک عاشقانه آرام۲- جواد مطوری - محسن خیرآبادی- محمد برادران برای فیلم تنگه ابوقریب۳- جواد مطوری برای فیلم سرخپوست۴- فرید ناظر فصیحی برای فیلم شبی که ماه کامل شد۵- جواد مطوری برای فیلم قانون مورفی*نامزدهای بهترین جلوه‌های ویژه میدانی:۱- محسن روزبهانی برای فیلم تنگه ابوقریب۲- محسن روزبهانی برای فیلم سرو زیر آب۳- آرش آقابیگ برای فیلم شبی که ماه کامل شد۴- حمید رسولیان برای فیلم ماهورا۵- ایمان کرمیان برای فیلم مغزهای کوچک زنگ زده*نامزدهای بهترین تهیه‌کنندگی مستند:۱- بهارستان خانه ملت به تهیه‌کنندگی بابک بهداد۲- خانه‌ای برای تو به تهیه‌کنندگی مهدی شامحمدی۳- زمستان است به تهیه‌کنندگی پیروز حناچی۴- روزی که رفت به تهیه‌کنندگی هادی معصوم دوست۵- تمام چیزهایی که جایشان خالی است به تهیه‌کنندگی زینب تبریزی۶- خط باریک قرمز به تهیه‌کنندگی
سینماپرسسینماپرس1 ماه قبل
سینماپرس: نامزدهای بیست و یکمین جشن خانه سینما در بخش‌های مختلف در حالی اعلام شد که دو فیلم «شبی که ماه کامل شد» و «مغزهای کوچک زنگ‌زده» با ۱۴ نامزدی، بخش رکورددار هستند. به گزارش سینماپرس، نامزدهای بیست و یکمین جشن سینمای ایران که توسط کمیته صیانت از آرای انجمن عالی هنرها و فنون سینمایی متشکل از عبدالله اسکندری، حسن حسندوست، سعید رشتیان، رضا مقصودی به عنوان اعضای کمیته صیانت، مرتضی رزاق کریمی نماینده هیات مدیره، رامین حیدری فاروقی رئیس انجمن عالی هنرها و فنون سینمای ایران و مازیار میری مدیر اجرایی انجمن عالی هنرها و فنون سینمای ایران مورد شمارش قرار گرفت، به شرح ذیل اعلام می‌شود: نامزدهای بهترین فیلم:۱- تنگه ابوقریب به تهیه‌کنندگی سعید ملکان۲- سرخپوست به تهیه‌کنندگی مجید مطلبی۳- شبی که ماه کامل شد به تهیه‌کنندگی محمدحسین قاسمی۴- متری شیش و نیم به تهیه‌کنندگی سیدجمال ساداتیان۵- مغزهای کوچک زنگ زده به تهیه‌کنندگی سعید سعدینامزدهای بهترین کارگردانی:۱- محسن امیریوسفی برای فیلم آشغال‌های دوست داشتنی۲- نیما جاویدی برای فیلم سرخپوست۳- نرگس آبیار برای فیلم شبی که ماه کامل شد۴- سعید روستایی برای فیلم متری شیش و نیم۵- هومن سیدی برای فیلم مغزهای کوچک زنگ زدهنامزدهای بهترین فیلمنامه:۱- محسن امیریوسفی برای فیلم آشغال‌های دوست داشتنی۲- پیمان معادی برای فیلم بمب یک عاشقانه آرام۳- نیما جاویدی برای فیلم سرخپوست۴- سعید روستایی برای فیلم متری شیش و نیم۵- هومن سیدی برای فیلم مغزهای کوچک زنگ زدهنامزدهای بهترین بازیگر نقش اول زن:۱- شیرین یزدان‌بخش برای فیلم آشغال‌های دوست داشتنی۲- الهام کردا برای فیلم به دنیا آمدن۳- سارا بهرامی برای فیلم دارکوب۴- الناز شاکردوست برای فیلم شبی که ماه کامل شد۵- باران کوثری برای فیلم عرق سرد۶- مرجان اتفاقیان برای فیلم مغزهای کوچک زنگ زدهنامزدهای بهترین بازیگر نقش اول مرد:۱- نوید محمدزاده برای فیلم سرخپوست۲- هوتن شکیبا برای فیلم شبی که ماه کامل شد۳- امیر جدیدی برای فیلم عرق سرد۴- پیمان معادی برای فیلم متری شیش و نیم۵- نوید محمدزاده برای فیلم مغزهای کوچک زنگ زدهنامزدهای بهترین بازیگر نقش مکمل زن:۱- ستاره پسیانی برای فیلم سرخپوست۲- فرشته صدرعرفایی برای فیلم شبی که ماه کامل شد۳- شبنم مقدمی برای فیلم شبی که ماه کامل شد۴- سحر دولتشاهی برای فیلم عرق سرد۵- لیلی رشیدی برای فیلم عرق سردنامزدهای بهترین بازیگر نقش مکمل مرد:۱- سیامک انصاری برای فیلم بمب یک عاشقانه آرام۲- آرمین رحیمیان برای فیلم شبی که ماه کامل شد۳- نوید محمدزاده برای فیلم متری شیش و نیم۴- فرهاد اصلانی برای فیلم مغزهای کوچک زنگ زده۵- نوید پورفرج برای فیلم مغزهای کوچک زنگ زدهنامزدهای بهترین فیلمبرداری:۱- حمید خضوعی ابیانه برای فیلم تنگه ابوقریب۲- هومن بهمنش برای فیلم سرخپوست۳- علیرضا زرین‌دست برای فیلم سرو زیر آب۴- حمید خضوعی ابیانه برای فیلم غلامرضا تختی۵- پیمان شادمانفر برای فیلم مغزهای کوچک زنگ زدهنامزدهای بهترین تدوین:۱- مصطفی خرقه‌پوش برای فیلم آشغال‌های دوست داشتنی۲- میثم مولایی برای فیلم تنگه ابوقریب۳- عماد خدابخش برای فیلم سرخپوست۴- بهرام دهقانی برای فیلم متری شیش و نیم۵- مهدی سعدی- هومن سیدی برای فیلم مغزهای کوچک زنگ زدهنامزدهای بهترین طراحی صحنه:۱- جهانگیر میرزاجانی برای فیلم آخرین بار کی سحر را دیدی؟ ۲- محمدرضا شجاعی برای فیلم شبی که ماه کامل شد۳- کیوان مقدم برای فیلم غلامرضا تختی۴- بهزاد آدینه برای فیلم مارموز۵- محسن نصراللهی برای فیلم مغزهای کوچک زنگ زدهنامزدهای بهترین طراحی لباس:۱- جهانگیر میرزاجانی برای فیلم آخرین بار کی سحر را دیدی؟ ۲- زهرا صمدی برای فیلم چراغ‌های ناتمام۳- محمدرضا شجاعی برای فیلم شبی که ماه کامل شد۴- غزاله معتمد برای فیلم متری شیش و نیم۵- مارال جیرانی برای فیلم مغزهای کوچک زنگ زدهنامزدهای بهترین صدابرداری:۱- محمود سماک‌باشی برای فیلم آشغال‌های دوست داشتنی۲- رشید دانشمند برای فیلم تنگه ابوقریب۳- عباس رستگارپور برای فیلم سرو زیر آب۴- مهدی صالح کرمانی برای فیلم شبی که ماه کامل شد۵- بهمن اردلان برای فیلم مارموز۶- ایرج شهزادی برای فیلم متری شیش و نیم۷- مهران ملکوتی برای فیلم مغزهای کوچک زنگ زدهنامزدهای بهترین صداگذاری:۱- امیرحسین قاسمی برای فیلم تنگه ابوقریب۲- آرش قاسمی برای فیلم شبی که ماه کامل شد۳- حسین ابوالصدق برای فیلم قانون مورفی۴- سید علیرضا علویان برای فیلم مغزهای کوچک زنگ زده۵- سید محمود موسوی‌نژاد برای فیلم من دیوانه نیستمنامزدهای بهترین موسیقی:۱- کارن همایونفر برای فیلم اتاق تاریک۲- حامد ثابت برای فیلم تنگه ابوقریب۳- بهزاد عبدی برای فیلم سرو زیر آب۴- ستار اورکی برای فیلم ماهورا۵- پیمان یزدانیان برای فیلم متری شیش و نیمنامزدهای بهترین چهره‌پردازی:۱- سعید ملکان برای فیلم تنگه ابوقریب۲- زهرا کمالی- فاطمه کمالی برای فیلم دارکوب۳- ایمان امیدواری برای فیلم سرخپوست۴- ایمان امیدواری برای فیلم شبی که ماه کامل شد۵- سعید ملکان برای فیلم غلامرضا تختینامزدهای بهترین جلوه‌های بصری:۱- محمد لطفعلی برای فیلم بمب یک عاشقانه آرام۲- جواد مطوری - محسن خیرآبادی- محمد برادران برای فیلم تنگه ابوقریب۳- جواد مطوری برای فیلم سرخپوست۴- فرید ناظر فصیحی برای فیلم شبی که ماه کامل شد۵- جواد مطوری برای فیلم قانون مورفینامزدهای بهترین جلوه‌های ویژه میدانی:۱- محسن روزبهانی برای فیلم تنگه ابوقریب۲- محسن روزبهانی برای فیلم سرو زیر آب۳- آرش آقابیگ برای فیلم شبی که ماه کامل شد۴- حمید رسولیان برای فیلم ماهورا۵- ایمان کرمیان برای فیلم مغزهای کوچک زنگ زدهنامزدهای بهترین تهیه‌کنندگی مستند:۱- بهارستان خانه ملت به تهیه‌کنندگی بابک بهداد۲- خانه‌ای برای تو به تهیه‌کنندگی مهدی شامحمدی۳- زمستان است به تهیه‌کنندگی پیروز حناچی۴- روزی که رفت به تهیه‌کنندگی هادی معصوم دوست۵- تمام چیزهایی که جایشان خالی است به تهیه‌کنندگی زینب تبریزی۶- خط باریک قرمز به تهیه‌کنندگی
سینماپرسسینماپرس6 ماه قبل
سینماپرس: جلسه نقد و بررسی فیلم‌های «آقای بی‌تفاوت»، «سیم ششم» و «آلفابت» در نخستین روز از یازدهمین جشنواره بین‌المللی پویانمایی تهران با حضور کارگردان‌های این فیلم‌ها، شبنم میر زین‌العابدین به عنوان منتقد و شیوا مقانلو به عنوان مجری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان برگزار شد. وی افزود: پس از ساخت فیلم «آقای بی‌تفاوت» بازدید از سایت این بانک اماراتی حدود ۱۰ هزار برابر شده است. فیلم دوم «سیم ششم» به کارگردانی بهرام عظیمی بود، عظیمی درباره ساخت فیلمش گفت: ساخت این فیلم حدود ۲ سال به طول انجامید. در ادامه فاطمه عادلی نویسنده فیلم‌نامه «سیم ششم» گفت: نوشتن فیلم‌نامه برای افراد حقیقی خیلی سخت است. کارگردان فیلم «آلفابت» گفت: تمام مخاطبان حتی در کشورهای غربی با این فیلم ارتباط برقرار کردند که برای من بسیار جالب بود.
سینماپرسسینماپرس6 ماه قبل
سینماپرس: اولین شماره از نشریه روزانه یازدهمین دوره جشنواره بین‌المللی پویانمایی تهران با عنوان «پویانامه» منتشر شد. به گزارش سینماپرس، اولین شماره «پویانامه» با پیام‌هایی از فاضل نظری رئیس هیات مدیره و مدیرعامل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، حسین انتظامی رئیس سازمان سینمایی، حسین ربانی‌غریبی رئیس جشنواره بین‌المللی پویانمایی تهران و محمدرضا کریمی‌صارمی دبیر جشنواره بین‌المللی پویانمایی تهران هم‌زمان با نخستین روز یازدهمین جشنواره بین‌المللی پویانمایی تهران منتشر شد. در صفحه‌های ابتدایی این نشریه رضا کیانیان بازیگر سینما و تلویزیون درباره انیمیشن و جشنواره پویانمایی تهران یادداشتی دارد با عنوان «آرزو دارم یک روز «کارتونی» شوم!». در صفحه انگلیسی اولین شماره «پویانامه» چکیده‌ای از نشست خبری یازدهمین جشنواره بین‌المللی پویانمایی تهران و خبر رونمایی از پوستر این جشنواره به زبان انگلیسی ترجمه و منتشر شده است. اولین شماره نشریه روزانه یازدهمین دوره جشنواره بین‌المللی پویانمایی تهران
ایرناایرنا6 ماه قبل
به گزارش روز دوشنبه گروه علمی ایرنا از اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، این نشریه در اولین شماره پیام‌هایی از «فاضل نظری» رئیس هیات مدیره و مدیرعامل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، «حسین انتظامی» رئیس سازمان سینمایی، «حسین ربانی‌غریبی» رئیس جشنواره بین‌المللی پویانمایی تهران و «محمدرضا کریمی‌صارمی» دبیر جشنواره بین‌المللی پویانمایی تهران را منتشر کرده است. در صفحه‌های ابتدایی این نشریه که زیر نظر اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون و به مدیر مسئولی محمدرضا کریمی‌صارمی به چاپ رسیده است «رضا کیانیان» بازیگر سینما و تلویزیون درباره پویانمایی و جشنواره پویانمایی تهران یادداشتی با عنوان «آرزو دارم یک روز «کارتونی» شوم!» دارد. در صفحه‌های بعدی داوران ۵ بخش جشنواره بین‌الملل و سیفژ، دینی و ارزش‌های انقلاب اسلامی، مسابقه ایران، پایان‌نامه‌ها و مسابقه دانشجویی ایران معرفی شده‌اند. در صفحه انگلیسی اولین شماره «پویانامه» نیز خلاصه‌ای از نشست خبری یازدهمین جشنواره بین‌المللی پویانمایی تهران و خبر رونمایی از پوستر این جشنواره به زبان انگلیسی ترجمه و منتشر شده است. آخرین صفحه این نشریه نیز به بخش دیگری از اخبار جشنواره اختصاص دارد.
مهرمهر7 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، تولیدات انیمیشن مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی حضور چشمگیری در بخش بین‌الملل یازدهمین دوره جشنواره پویانمایی تهران دارند و ۳۵ درصد از ظرفیت انیمیشن‌های ایرانی این بخش را به خود اختصاص داده‌اند. «سیم ششم» به کارگردانی بهرام عظیمی، «روباه» ساخته صادق جوادی، «خورده شده» به کارگردانی محسن رضاپور، «آلفابت» ساخته کیانوش عابدی، «این سو، آن سو» به کارگردانی لیدا فضلی، «هویت» ساخته علیرضا صالحی، «یکی بود، یکی نبود» به کارگردانی مهین جواهریان، «پسر دریا» ساخته عباس جلالی یکتا و «جسم خاکستری» به کارگردانی سمانه شجاعی از جمله تولیدات مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی هستند که به بخش مسابقه بین‌الملل جشنواره پویانمایی راه یافته‌اند. انیمیشن‌های «گرگم و گله می‌برم؟» به کارگردانی امیرهوشنگ معین، «یال و کوپال» ساخته شیوا صادق اسدی، «سگی که مرض داشت» به کارگردانی پروین تجوید، «خنزر پنزرهای لعنتی» ساخته امیرپویا افضلی‌پور و روح‌الله سعادتمند، «ما بین امواج» به کارگردانی ایمان نکاحی، «قهرمان» ساخته کیانوش عابدی، «آقای گوزن» به کارگردانی مجتبی موسوی، «وینگ» ساخته بهزاد هاتف، «این رویای من نبود …» به کارگردانی وریا نیک‌منش و مریم هاشم‌نژاد، «ماهیگیر و بهار» ساخته سیدحسن سلطانی، «بویزی» به کارگردانی مانی وطندوست و علی چناری، «صدای قلب» ساخته حمید برزوئی، «آقای بی‌تفاوت» به کارگردانی آریا سب‌فیض، «Quiz Cup» ساخته امین حق‌شناس، «مرد دودکشی» به کارگردانی مقداد اخوان، «شب ترسناک لومو» ساخته ساره شفیعی‌پور، «‌OBC num۶» به کارگردانی امین حق‌شناس، «هزار افسان» (افسانه زال و سیمرغ) ساخته اصغر صفار و عباس جلالی‌یکتا، «دیدی و بودی» (یه تقلب کوچولو) به کارگردانی سجاد حضرت‌قلی‌زاده، مونا عبداله‌شاهی و احسان توسلی‌زاده دیگر پویانمایی‌های حاضر در بخش بین‌الملل این جشنواره هستند. یازدهمین جشنواره بین‌المللی پویانمایی تهران از ۱۲ تا ۱۶ اسفند ۱۳۹۷ در مرکز آفرینش‌های فرهنگی هنری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان واقع در خیابان حجاب با نمایش آثار منتخب داخلی و خارجی در چند بخش، میزبان هنرمندان و علاقه‌مندان خواهد بود.
ایلناایلنا7 ماه قبل
«آقای بی‌تفاوت» داستان یک مدیر است که حتی برای کمک کردن به دوستان، همکاران و حتی مردم عادی دستش را از جیبش بیرون نمی‌آورد. این رفتار آقای مدیر تا جایی ادامه دارد تا اینکه یک روز پیرزنی برای عبور از خیابان دست او را به اجبار می‌گیرد و این اتفاق در زندگی مدیر مغرور تغییر شگفتی ایجاد می‌کند. فیض در پاسخ به این پرسش که آیا اولین نمایش جشنواره‌ای فیلمش در جشنواره پویانمایی تهران خواهد بود، بیان کرد: «آقای بی‌تفاوت» برای چهار جشنواره دیگر ارسال شده، اما هنوز نمی‌دانم اولین نمایش فیلم در کدامیک از این جشنواره‌ها خواهد بود. در حال حاضر «آقای بی‌تفاوت» در هیچ جشنواره‌ای اکران نشده و به احتمال زیاد اولین اکران خود را در یازدهمین جشنواره بین‌المللی پویانمایی تهران تجربه خواهد کرد. وی افزود: جشنواره بین‌المللی پویانمایی تهران معتبرترین جشنواره انیمیشن در ایران است و همه علاقه‌مندان و فعالان عرصه انیمیشن مشتاقانه در این جشنواره حضور دارند به همین دلیل دوست داشتم فیلم «آقای بی‌تفاوت» در این جشنواره دیده شود و امیدوارم مورد استقبال مخاطبان جشنواره قرار بگیرد.

به انتهای لیست رسیدید