آلمان

آلمان

بازگشت امام جمعه اهواز به ایران

برترین‌هابرترین‌ها1 ماه قبل
در چند روز گذشته اخبار متعددی درباره سفر خارجی آیت الله سید محمدعلی موسوی‌جزایری، نماینده ولی فقیه در خوزستان به کشورهای خارجی منتشر شده است. برخی از افراد مغرض به سوءاستفاده از این اخبار اقدام به انتشار شایعاتی مبنی فوت وی و سفر تفریحی به آلمان کردند. برترین‌ها: در چند روز گذشته اخبار متعددی درباره سفر خارجی آیت الله سید محمدعلی موسوی‌جزایری، نماینده ولی فقیه در خوزستان به کشورهای خارجی منتشر شده است. برخی از افراد مغرض به سوءاستفاده از این اخبار اقدام به انتشار شایعاتی مبنی فوت وی و سفر تفریحی به آلمان کردند. در ادامه ویدئویی از بازگشت امام جمعه اهواز به کشور را مشاهده می‌کنید:
خبر فوریخبر فوری2 ماه قبل
رسانه‌های آلمانی مدعی شده‌اند که دولت آلمان قصد دارد تحریم‌های جدیدی را علیه ایران وضع کند که در این رابطه پروازهای ماهان ایر به آلمان قطع خواهد شد. بنابر گزارش زود دویچه، شبکه تلویزیونی شمال آلمان (NDR) و شبکه رادیو تلویزیون غرب آلمان (WDR) قرار است اداره فدرال خطوط هوایی آلمان در روزهای آینده اجازه پرواز خطوط هوایی ماهان ایر ایران را در آلمان لغو کند. به نوشته این روزنامه آلمانی، ماهان ایر سه ‌بار در هفته به دوسلدورف و یک‌ بار نیز به مونیخ پرواز می‌کند. اما شرکت هوایی ماهان در پاسخ اعلام کرد که این اخبار واقعی نیستند. گفتنی است که این اقدام آلمان در ارتباط با تحریم‌های اتحادیه اروپا که از آغاز ژانویه علیه ایران اعمال شده‌اند، نیست.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین2 ماه قبل
به گزارش گروه اقتصاد خبرگزاری میزان، سازمان هواپیمایی کشوری در خصوص اخبار منتشر شده درباره محدودیت بر سر راه پرواز‌های ماهان به کشور آلمان بیانیه‌ای صادر کرد. یکی از کلیدی‌ترین بخش‌های این صنعت، شرکت‌های هواپیمایی هستند که همگی تحت نظارت این سازمان، به عنوان نماینده حاکمیت در تامین منافع عمومی فعالیت می‌نمایند. پس از انتشار اخبار و تبلیغاتی در خصوص محدود ساختن پرواز‌های هواپیمایی ماهان به کشور آلمان، در نهایت تعلیق مجوز پرواز‌های ماهان به کشور آلمان به آن شرکت اعلام گردید. سازمان هواپیمایی کشوری، تصمیم دولت آلمان را در تعلیق مجوز‌های پروازی ماهان به آن کشور غیر قابل توجیه و غیر حرفه‌ای ارزیابی می‌کند و آن را ناشی از فشار سیاسی و موضوعاتی غیر مرتبط با هواپیمایی و شرکت ماهان می‌داند. از نظر ما، این تصمیم در راستای جنگ اقتصادی با ملت ایران بر سازمان هواپیمایی کشوری آلمان تحمیل شده است، هواپیمایی ماهان، خدمات شایسته و سطح بالایی در سطح بین‌المللی ارائه می‌نماید و مسافران آسیایی و اروپایی زیادی، استفاده از ماهان را برای سفر‌های خود ترجیح می‌دهند.
ایلناایلنا2 هفته قبل
دستگیری بیش از ۴۰۰ تروریست فراری توسط کرد‌های سوریه، اخراج سفیر آلمان در کاراکاس و افزایش درصد حامیان استیضاح رئیس‌جمهوری آمریکا از جمله مهمترین اخبار جهان در ۱۲ ساعت گذشته است. - کرد‌های سوریه بیش از ۴۰۰ تروریست در حال فرار را دستگیر کردند. - سفیر آلمان در کاراکاس به اتهام تلاش برای مداخله در امور داخلی ونزوئلا، اخراج شد. - طبق آخرین نظرسنجی انجام شده در آمریکا، درصد حامیان استیضاح رییس‌جمهوری این کشور افزایش یافته است. - وزیر خارجه آلمان از تصمیم کاراکاس برای اخراج سفیر این کشور از ونزوئلا انتقاد کرد.
مهرمهر4 هفته قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، شبکه ان تی وی در گزارشی از تداوم تحریم‌های تسلیحاتی عربستان از سوی برلین خبر داد. این در حالی است که «جرمی هانت» وزیر خارجه انگلیس به تازگی در نامه‌ای به «هایکو ماس» همتای آلمانی خود از وی خواست تا دولت آلمان را به لغو تحریم‌های تسلیحاتی سعودی ترغیب کند. وزیر خارجه آلمان کمی پس از ارسال و انتشار نامه هانت اعلام کرد که برلین توجهی به درخواست لندن ندارد. این شبکه تلویزیونی همچنین گزارش داد که پس از قتل «جمال خاشقجی» روزنامه نگار سعودی و اعمال برخی تحریم‌ها علیه این کشور پروژه‌های تسلیحاتی آلمان و فرانسه با ریاض نیز متوقف شده است. از سوی دیگر برخی اخبار حاکی از این است که شرکت تسلیحاتی «راین متال» آلمان قصد دارد به دلیل کاهش درآمد خود به واسطه اعمال تحریم‌های تسلیحاتی علیه ریاض از دولت آلمان شکایت کند.
مهرمهر4 هفته قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، شبکه ان تی وی در گزارشی از تداوم تحریم‌های تسلیحاتی عربستان از سوی برلین خبر داد. این در حالی است که «جرمی هانت» وزیر خارجه انگلیس به تازگی در نامه‌ای به «هایکو ماس» همتای آلمانی خود از وی خواست تا دولت آلمان را به لغو تحریم‌های تسلیحاتی سعودی ترغیب کند. وزیر خارجه آلمان کمی پس از ارسال و انتشار نامه هانت اعلام کرد که برلین توجهی به درخواست لندن ندارد. این شبکه تلویزیونی همچنین گزارش داد که پس از قتل «جمال خاشقجی» روزنامه نگار سعودی و اعمال برخی تحریم‌ها علیه این کشور پروژه‌های تسلیحاتی آلمان و فرانسه با ریاض نیز متوقف شده است. از سوی دیگر برخی اخبار حاکی از این است که شرکت تسلیحاتی «راین متال» آلمان قصد دارد به دلیل کاهش درآمد خود به واسطه اعمال تحریم‌های تسلیحاتی علیه ریاض از دولت آلمان شکایت کند.
انتخابانتخاب1 هفته قبل
داروی جدیدی که چند ماه پیش در آلمان مجوز تولید گرفته نوعی پادتن است که مانع بروز سردردهای میگرنی می‌شود. ‌این دارو سردردهای میگرنی را تا ۵۰ درصد کاهش می‌دهد و یک بار در ماه زیر پوست تزریق می‌شود. او «ارنوماب» (Erenumab) را که ماه نوامبر در آلمان مجوز تولید گرفته نخستین داروی موثر و ویژه سردردهای میگرنی معرفی می‌کند. اما ارنوماب به طور ویژه برای افرادی که از سردردهای میگرنی بیش از ۱۵ روز مداوم رنج می‌برند، نویدبخش است. اخبار امیدوارکننده در این زمینه مربوط به «ملکول‌های کوچکی» است که برخلاف آنتی‌بادی‌ها نقش پیش‌گیرنده ندارند بلکه برای کاهش درد شدید موثر هستند.

گل لوکا یوویچ به آلمان (آلمان ۰-۱ صربستان)

طرفداریطرفداری5 روز قبل
عصر ایرانعصر ایران1 هفته قبل
وزیر امور خارجه آلمان اظهار کرد: تا زمانی که سوریه شرایط امن و مناسب برای بازگشت داوطلبانه را ایجاد کند، جهان باید از آوارگان سوری در آنجا و کشورهای همسایه حمایت کند. وزیر امور خارجه آلمان امروز (پنج‌شنبه) با اشاره به توافقات به دست آمده در سومین کنفرانس بین‌المللی کمک به سوریه در بروکسل اعلام کرد، برلین قصد دارد ۱٫۴۴ میلیارد یورو (۱٫۶۳ میلیارد دلار) به عنوان کمک بشردوستانه برای مردم سوریه اختصاص دهد. به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، هایکو ماس، وزیر امور خارجه آلمان گفت: پس از هشت سال جنگ، وضعیت در سوریه دیگر سرخط اخبار روزانه نیست اما درد و رنج مردم این کشور عربی کم نشده است. وزیر امور خارجه آلمان اظهار کرد: تا زمانی که سوریه شرایط امن و مناسب برای بازگشت داوطلبانه را ایجاد کند، جهان باید از آوارگان سوری در آنجا و کشورهای همسایه حمایت کند. او تأکید کرد: به همین خاطر است که آلمان در کنفرانس امسال در بروکسل، ۱٫۴۴ میلیارد یورو را برای کمک به مردم سوریه اختصاص خواهد داد.

گل ده لیخت به آلمان (هلند ۱-۲ آلمان)

طرفداریطرفداری1 روز قبل
ایلناایلنا2 ماه قبل
سازمان هواپیمایی کشوری درخصوص تحریم هواپیمایی ماهان از سوی آلمان و منع انجام پروازهای این ایرلاین به این کشور اروپایی واکنش نشان داد. پس از انتشار اخبار و تبلیغاتی در خصوص محدود ساختن پروازهای هواپیمایی ماهان به کشور آلمان، در نهایت تعلیق مجوز پروازهای ماهان به کشور آلمان به آن شرکت اعلام شد. هواپیمایی ماهان، یک شرکت حمل و نقل هوایی تجاری است که مجوزهای لازم را از سازمان هواپیمایی کشوری دریافت کرده و برای اطمینان از رعایت تمامی الزامات ایمنی و امنیتی تحت نظارت دائم این سازمان بوده و هیچ نوع نگرانی ایمنی و امنیتی که ادامه پروازهای این شرکت را با محدودیت مواجه سازد در نظارت‌های سازمان هواپیمایی کشوری یافت نشده و توسط سایر سازمان‌های هواپیمایی بین المللی، از جمله سازمان‌های اروپایی و سازمان هواپیمایی کشوری آلمان نیز گزارش نشده است. از نظر ما، این تصمیم در راستای جنگ اقتصادی با ملت ایران بر سازمان هواپیمایی کشوری آلمان تحمیل شده است. هواپیمایی ماهان، خدمات شایسته‌ و سطح بالایی در سطح بین‌المللی ارائه می‌کند و مسافران آسیایی و اروپایی زیادی، استفاده از ماهان را برای سفرهای خود ترجیح می‌دهند.

گل ده لیخت به آلمان (هلند ۱-۲ آلمان)

طرفداریطرفداری1 روز قبل

گل ممفیس دیپای به آلمان (هلند ۲-۲ آلمان)

طرفداریطرفداری1 روز قبل
تسنیمتسنیم1 هفته قبل
جمهوری اسلامی ایران اخیرا بر اساس اصل عمل متقابل ۲ مامور سفارت هلند در تهران را از ایران اخراج کرد. هلندی‌ها همچنین اذعان کردند ۲ دیپلمات سفارت ایران در هلند که خردادماه از هلند اخراج شدند هم هیچ نقشی در ماجرای مرگ کلاهی و نیسی نداشتند. برشتولد از افسران ارشد اطلاعاتی آلمان است که حلقه‌های مشترک با سرویس جاسوسی رژیم صهیونیستی را رهبری کرده و چند سال نیز به عنوان دیپلمات در سفارت آلمان در تل‌آویو بوده است. او اگر در تل‌آویو به عنوان یک دیپلمات فعال بوده، حالا در تهران به عنوان سفیر آلمان، دست‌ بازتری برای پیگیری اقدامات خود دارد. با این حال بر اساس برخی اخبار دریافتی، هم‌اکنون دست‌کم ۳ مامور اطلاعاتی ویژه در پوشش دیپلمات در سفارت انگلیس در تهران فعالیت می‌کنند.
ایسناایسنا1 ماه قبل
آنگلا مرکل، نخست وزیر آلمان برای ادامه فعالیت شرکت چینی هواوی در این کشور شروطی مبنی بر اطمینان از عدم همکاری این شرکت با دولت چین تعیین کرد. بعد از آن بسیاری از کشورها نظیر آمریکا، کانادا، استرالیا، نیوزلند، ژاپن و برخی از کشورهای اروپایی نیز بسیاری از فعالیت‌های این شرکت را محدود کرده و یا فروش گوشی‌های هوشمند و نصب تجهیزات مخابراتی توسط هواوی را نیز تحت تأثیر همین نگرانی‌های امنیتی ممنوع اعلام کرده‌اند. بعد از آن اخبار دیگری منتشر شد که نشان می‌داد دولت آلمان نیز در حال بررسی فعالیت‌های مخابراتی شرکت چینی هواوی و میزان امنیت سایبری محصولات و تجهیزات آن است تا در صورت مشاهده هرگونه مورد مشکوک، فعالیت این کمپانی چینی را برای همیشه در آلمان متوقف و ممنوع اعلام کند. حالا در تازه‌ترین گزارش‌های منتشر شده در اکونومیک تایمز، آنگلا مرکل، نخست وزیر آلمان برای ادامه فعالیت‌های هواوی در این کشور شرط و شروطی را تعیین کرده است که از مهم‌ترین آنها حصول اطمینان از عدم تحویل اطلاعات و داده‌های کاربران به دولت چین است. هواوی یکی از بزرگترین و مهم‌ترین شرکت‌های مخابراتی است که تلاش‌های زیادی در برقراری شبکه نسل پنجم اینترنت همراه موسوم به اینترنت ۵G کرده و در همین راستا نیز قراردادهای متعددی را با کشورهای مختلفی منعقد کرده است.
ایرناایرنا3 هفته قبل
به گزارش ایرنا، خبرگزاری آلمان روز دوشنبه با اشاره به نتایج نظرسنجی که از سوی موسسه افکار سنجی فورزا انجام گرفته نوشت: تنها یک چهارم جوانان آلمانی با ساخت مساجد مخالف هستند. بر اساس این نظرسنجی که به صورت آنلاین از جوانان بین ۱۶ تا ۳۲ سال انجام شده سه چهارم شرکت کنندگان در نظرسنجی، به سوال «ساخت مسجد در آلمان مرا ناراحت می‌کند» پاسخ منفی داده‌اند. همچنین تنها یک چهارم پاسخ دهندگان اخبار و گزارش‌های منتشر شده در مورد احزاب راستگرا مانند «آلترناتیو برای آلمان» را غیرمنصفانه ارزیابی می‌کنند. طبق این نظرسنجی ۳۸ درصد جوانان آلمانی، دموکراسی ایجاد شده در این کشور پس از جنگ جهانی را در مخاطره می‌بینند و ۵۷ درصد مخالف این عقیده هستند. تاکنون فرانسه با حدود ۱۰ درصد، بیشترین میزان جمعیت مسلمان را در بین کشورهای اروپایی دارد.
مهرمهر2 ماه قبل
پس از انتشار اخبار و تبلیغاتی در خصوص محدود ساختن پروازهای هواپیمایی ماهان به کشور آلمان، در نهایت تعلیق مجوز پروازهای ماهان به کشور آلمان به آن شرکت اعلام شد. هواپیمایی ماهان، یک شرکت حمل و نقل هوایی تجاری است که مجوزهای لازم را از سازمان هواپیمایی کشوری دریافت کرده و برای اطمینان از رعایت تمامی الزامات ایمنی و امنیتی تحت نظارت دائم این سازمان بوده و هیچ نوع نگرانی ایمنی و امنیتی که ادامه پروازهای این شرکت را با محدودیت مواجه سازد در نظارت‌های سازمان هواپیمایی کشوری یافت نشده و توسط سایر سازمان‌های هواپیمایی بین المللی، از جمله سازمان‌های اروپایی و سازمان هواپیمایی کشوری آلمان نیز گزارش نشده است. سازمان هواپیمایی کشوری، تصمیم دولت آلمان را در تعلیق مجوزهای پروازی ماهان به آن کشور غیر قابل توجیه و غیر حرفه‌ای ارزیابی می‌کند و آن را ناشی از فشار سیاسی و موضوعاتی غیر مرتبط با هواپیمایی و شرکت ماهان می‌داند. از نظر ما، این تصمیم در راستای جنگ اقتصادی با ملت ایران بر سازمان هواپیمایی کشوری آلمان تحمیل شده است. هواپیمایی ماهان، خدمات شایسته‌ و سطح بالایی در سطح بین‌المللی ارائه می‌کند و مسافران آسیایی و اروپایی زیادی، استفاده از ماهان را برای سفرهای خود ترجیح می‌دهند.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین2 ماه قبل
یکی از کلیدی‌ترین بخش‌های این صنعت، شرکتهای هواپیمایی هستند که همگی تحت نظارت این سازمان، به عنوان نماینده حاکمیت در تامین منافع عمومی فعالیت می‌نمایند. پس از انتشار اخبار و تبلیغاتی در خصوص محدود ساختن پروازهای هواپیمایی ماهان به کشور آلمان، در نهایت تعلیق مجوز پروازهای ماهان به کشور آلمان به آن شرکت اعلام گردید. هواپیمایی ماهان، یک شرکت حمل و نقل هوایی تجاری است که مجوزهای لازم را از سازمان هواپیمایی کشوری دریافت کرده و برای اطمینان از رعایت تمامی الزامات ایمنی و امنیتی تحت نظارت دائم این سازمان بوده و هیچ نوع نگرانی ایمنی و امنیتی که ادامه پروازهای این شرکت را با محدودیت مواجه سازد در نظارت‌های سازمان هواپیمایی کشوری یافته نشده و توسط سایر سازمان‌های هواپیمایی کشوری، از جمله سازمان‌های اروپایی و سازمان هواپیمایی کشوری آلمان نیز گزارش نشده است. از نظر ما، این تصمیم در راستای جنگ اقتصادی با ملت ایران بر سازمان هواپیمایی کشوری آلمان تحمیل شده است. هواپیمایی ماهان، خدمات شایسته‌ و سطح بالایی در سطح بین‌المللی ارائه می‌نماید و مسافران آسیایی و اروپایی زیادی، استفاده از ماهان را برای سفرهای خود ترجیح می‌دهند.
ایسناایسنا2 ماه قبل
شریل سندبرگ، مدیر ارشد عملیات فیس بوک به تازگی اعلام کرده است که روزانه حدودا یک میلیون حساب کاربری جعلی را مسدود می‌کند. به گزارش ایسنا، از آنجایی که فیس‌بوک در چند ماه اخیر به شدت از سوی دولت و مجلس کنگره در ایالات متحده آمریکا تحت فشار قرار گرفته و همواره به انتشار اخبار کذب و دروغین متهم شده است، حالا به نظر می‌رسد که در تلاش است تا حساب‌های کاربری جعلی را مسدود کند تا دارندگان و صاحبان آنها نتوانند با استفاده از یک هویت ناشناس و جعلی به انتشار اخبار نامناسب و کذب بپردازند و بدین ترتیب به اهداف و برنامه‌های خود دست یابند. شریل سندبرگ، مدیر ارشد عملیاتی شرکت فیس‌بوک در همین راستا در جریان برگزاری یک کنفرانس در مونیخ آلمان خاطرنشان کرده است که این غول تکنولوژی تلاش‌های بسیاری برای مقابله با اخبار کذب و دروغین کرده که یکی از مهم‌ترین آنها سرمایه گذاری ۷٫۵ میلیون دلاری فیس‌بوک برای ایجاد یک مؤسسه پژوهشی مبتنی بر فناوری هوش مصنوعی بوده است. فیس‌بوک همچنین در این کنفرانس اعلام کرده است که حاضر است برای برقراری امنیت کامل جریان انتخابات در این کشور با دولت آلمان همکاری کند. انتهای پیام
خبر فوریخبر فوری1 ماه قبل
شرکت هواپیمایی جرمنیا مستقر در آلمان تحت تاثیر ناتوانی در تامین فوری نیازهای مالی اعلام ورشکستگی کرد. شرکت هواپیمایی جرمنیا (Germania) مستقر در برلین، پایتخت آلمان، یک ایرلاین نسبتا کوچک برای انتقال و جابجایی مسافران در مسافت‌های تقریبا کوتاه برد است که در سال بیش از چهار میلیون مسافر را میان شهرهای مختلف با مسیرهای کوتاه و متوسط جابجا می‌کرده است. این شرکت که به قیمت مناسب پروازهایش معروف بود، حالا در جدیدترین اخبار و گزارش‌های منتشر شده در وب سایت thenational اعلام کرده است که به علت عدم توانایی در تأمین فوری نیازهای مالی و ضرر و زیان‌های گسترده دیگر قادر به ادامه فعالیت‌های خود نبوده و بنابراین اعلام ورشکستگی کرده است. بدین ترتیب این ایرلاین آلمانی با در اختیار داشتن بالغ بر ۳۷ فروند هواپیمای کوچک و بزرگ، تمامی پروازهای خود به مقاصد موردنظر را کنسل و لغو کرده است. شرکت هواپیمایی جرمنیا آلمان Germania Airline Company (هواپیمایی جرمانیا) در حال حاضر به بیش از ۴۲ مقصد مختلف در قاره‌های آسیا و اروپا و شمال آفریقا پروازهای مسافربری و باربری انجام می‌دهد که به مقصد ایران نیز پرواز داشت و مسافران ایرانی متعددی را به سمت و سوی خود جذب کرده بود.
رکنارکنا2 ماه قبل
فیلم سینمایی «پارادایس» به کارگردانی و تهیه‌کنندگی علی عطشانی که در سال ۱۳۹۴ در کشورهای آلمان، اسپانیا و ایران فیلمبرداری شده، از روز چهارشنبه، سوم بهمن‌ماه در گروه سینمایی زندگی اکران عمومی می‌شود و اولین پوستر این فیلم با طراحی حمیدرضا اسحاقی (گروه تبلیغاتی آلبوم) رونمایی شده است. «پارادایس» از جمله فیلم‌های توقیفی چند سال اخیر بود که سرانجام چند ماه قبل پروانه نمایش آن صادر شد. این فیلم تا کنون در جشنواره‌های بین‌المللی متعددی حضور داشته و جوایزی را هم به خود اختصاص داده است. مهران رجبی، جواد عزتی، محمدعلی نجفیان، سامان صفاری و بیتا عطشانی از ایران و الیویا بورکات، ماتیاس متس، کلاتسیدا روبرت و کاترین فولوس از کشور آلمان در فیلم «پارادایس» به ایفای نقش پرداخته‌اند. جواد عزتی، طلبه‌ای جوان و دوستش در اینستاگرام با دختری آلمانی آشنا می‌شوند و برای دیدن او راهی آلمان می‌شوند! اخبار ۲۴ ساعت گذشته را از دست ندهید.
همشهریهمشهری1 هفته قبل
به گزارش ایسنا و به نقل از کیکر، فوتبال آلمان تاریک‌ترین روزهای خود را سپری می‌کند بعد از حذف زودهنگام از جام جهانی و در ادامه سقوط به رده B لیگ ملت‌های اروپا، تیم‌های باشگاهی آلمان نیز نتایج ضعیفی در اروپا کسب کردند تا جایی که برای اولین بار از سال ۲۰۰۶ هیچ تیم آلمانی نتوانست در بین هشت تیم برتر لیگ قهرمانان اروپا یا لیگ اروپا حاضر باشد. بعد از شکست عجیب ۷ بر صفر شالکه برابر منچسترسیتی، بایرن مونیخ نیز برابر لیورپول حذف شد تا در کنار بوروسیا دورتموند، ناکام‌های فوتبال باشگاهی آلمان باشند.
مهرمهر1 ماه قبل
در حالی آمارها از کاهش فروش کتاب در آلمان خبر می‌دهند که کارشناسان این حوزه، علت آن را افزایش قیمت کتاب عنوان کرده‌اند. آمارها نشان می‌دهند که فروش کتاب در آلمان ۲٫۳ درصد کاهش یافته و قیمت کتاب‌ها به طور متوسط ۱٫۷ درصد افزایش داشته است. همچنین براساس این گزارش، فروش کتاب به صورت آنلاین، بیش از دو درصد افزایش یافته، در حالیکه فروش کتاب‌فروشی‌ها ۰٫۶ درصد کاهش داشته است. در این میان، حتی بهترین آمار فروش کتاب راهنمای سفر مربوط به جزیره مایورکا نیست، بلکه کتاب سفر به لندن در صدر قرار گرفته است. از سوی دیگر، کاهش فروش کتاب بر روی کار کتابفروشی‌های آلمان نیز تاثیر گذاشته است.
فراروفرارو1 ماه قبل
فارس نوشت: در چند روز گذشته اخبار متعددی درباره سفر خارجی آیت الله سید محمدعلی موسوی‌جزایری، نماینده ولی فقیه در خوزستان به کشورهای خارجی منتشر شده است. برخی از افراد مغرض به سوءاستفاده از این اخبار اقدام به انتشار شایعاتی مبنی فوت وی و سفر تفریحی به آلمان کردند. حجت الاسلام کمیل عساکره، مسؤول امور رسانه‌ای بیت نماینده ولی فقیه با رد این اخبار گفت: آیت الله موسوی جزایری در صحت و سلامت کامل است و هم اینک در کشور انگلیس حضور دارد. وی ادامه داد: این سفر به منظور تبیین آرمان‌های انقلاب برای خارج نشینان انجام شده است و خبر سفر درمانی وی کذب است.
ایلناایلنا2 هفته قبل
پلیس یکی از شهر‌های آلمان به شهروندان این شهر درباره یک باغبان بمب‌گذار هشدار داده است. به گزارش ایلنا به نقل از آسوشیتد‌پرس، پلیس شهر «وست فالز» آلمان امروز-چهارشنبه- به شهروندان این شهر درباره یک باغبان بمب‌گذار هشدار داد. پلیس آلمان اعلام کرد افرادی که با این باغبان مشکل داشتند مراقب محیط اطراف خود باشند. بمب‌های کار گذاشته شده توسط این باغبان که به تازگی فوت کرده تاکنون جان یک دکتر را گرفته و یک مادر و دختر را زخمی کرده است.
ایسناایسنا1 هفته قبل
سرمربی استقلال به کشورش بازگشت. به گزارش ایسنا، وینفرد شفر، سرمربی استقلال صبح امروز (دوشنبه) تهران را به مقصد آلمان ترک کرد. هم‌چنین شفر دوم فروردین به تهران باز می‌گردد. هم‌چنین با تصمیم کادر فنی تیم فوتبال استقلال، آبی‌پوشان از روز سوم فروردین‌ماه تمرینات خود را دوباره از سر خواهند گرفت تا برای مسابقات پیش‌رو آماده شوند. آبی‌پوشان روز یک‌شنبه یک جلسه تمرینی برگزار کردند و با تصمیم کادر فنی در مدت تعطیلی مسابقات، به تمرینات اختصاصی که از سوی بدنساز تیم برای آن‌ها در نظر گرفته شده، خواهند پرداخت.

هو کردن مکرون و مرکل توسط معترضان به نظام سرمایه داری + فیلم

رکنارکنا2 ماه قبل
امانوئل مکرون رئیس جمهور فرانسه و آنگلا مرکل صدر اعظم آلمان که برای امضای پیمان دوستی جدید آلمان و فرانسه در این شهر حضور یافتند صبح سه شنبه با هو شدن از طرف ده‌ها نفر از افراد از جمله شماری از معترضان جنبش ضد نظام سرمایه داری مورد استقبال قرار گرفتند. معترضان که سوت و وووزلا (شیپور مردم آفریقای جنوبی در جام جهانی سال ۲۰۱۰) به همراه داشتند فریاد «مرکل باید برود» و «مکرون استعفا» سر دادند. مرکل و مکرون در فضایی کاملا امنیتی پیمان دوستی جدیدی امضا کردند که مکمل پیمان دوستی سال ۱۹۶۳ است که توسط ژنرال دوگل رئیس جمهور وقت فرانسه و کنراد آدناور صدر اعظم آلمان امضا شده بود. مارین لوپن رئیس حزب راست گرای افراطی تجمع ملی این پیمان را محکوم و اعلام کرد فرانسه را از کرسی خود به عنوان عضو دائم شورای امنیت سازمان ملل متحد محروم می‌کند. اخبار ۲۴ ساعت گذشته رکنا را از دست ندهید
خبرآنلاینخبرآنلاین1 ماه قبل
ماجرا از اوایل سال ۲۰۱۸ میلادی آغاز شد که دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا اعلام کرد که گوشی‌های هوشمند ساخت شرکت‌های چینی نظیر هواوی و زدتی‌ای از شهروندان و مقامات آمریکایی جاسوسی می‌کنند و اطلاعات شخصی و محرمانه بسیاری را تحویل دولت چین می‌دهد تا علیه ایالات متحده از آن‌ها استفاده کند. بعد از آن بسیاری از کشورها نظیر آمریکا، کانادا، استرالیا، نیوزلند، ژاپن و برخی از کشورهای اروپایی نیز بسیاری از فعالیت‌های این شرکت را محدود کرده و یا فروش گوشی‌های هوشمند و نصب تجهیزات مخابراتی توسط هواوی را نیز تحت تأثیر همین نگرانی‌های امنیتی ممنوع اعلام کرده‌اند. بعد از آن اخبار دیگری منتشر شد که نشان می‌داد دولت آلمان نیز در حال بررسی فعالیت‌های مخابراتی شرکت چینی هواوی و میزان امنیت سایبری محصولات و تجهیزات آن است تا در صورت مشاهده هرگونه مورد مشکوک، فعالیت این کمپانی چینی را برای همیشه در آلمان متوقف و ممنوع اعلام کند. حالا در تازه‌ترین گزارش‌های منتشر شده در اکونومیک تایمز، آنگلا مرکل، نخست وزیر آلمان برای ادامه فعالیت‌های هواوی در این کشور شرط و شروطی را تعیین کرده است که از مهم‌ترین آنها حصول اطمینان از عدم تحویل اطلاعات و داده‌های کاربران به دولت چین است. هواوی یکی از بزرگترین و مهم‌ترین شرکت‌های مخابراتی است که تلاش‌های زیادی در برقراری شبکه نسل پنجم اینترنت همراه موسوم به اینترنت ۵G کرده و در همین راستا نیز قراردادهای متعددی را با کشورهای مختلفی منعقد کرده است.

به انتهای لیست رسیدید

آلمان

آلمان (به فرانسوی: Allemagne) (به آلمانی: Deutschland) با نام رسمی جمهوری فدرال آلمان (به آلمانی: Bundesrepublik Deutschland)، نام بین‌المللی روی نقشه "germany" کشوری در قاره اروپا با پایتخت برلین است. آلمان از شمال با دریای شمال، دانمارک و دریای بالتیک، از شرق با لهستان و جمهوری چک، از جنوب با اتریش و سوئیس و از غرب با فرانسه، لوکزامبورگ، بلژیک و هلند مرز دارد. مساحت آن ۳۵۷۱۲۱٫۴۱ کیلومتر مربع است و با ۸۲ میلیون نفر، پرجمعیت‌ترین کشور اروپا است. ویکی‌پدیا