اخبار آلمان - آخرین و مهم ترین اخبار آلمان از خبرگزاری‌های ایران | خبری
آلمان

آلمان

بازگشت امام جمعه اهواز به ایران

برترین‌هابرترین‌ها3 ماه قبل
در چند روز گذشته اخبار متعددی درباره سفر خارجی آیت الله سید محمدعلی موسوی‌جزایری، نماینده ولی فقیه در خوزستان به کشورهای خارجی منتشر شده است. برخی از افراد مغرض به سوءاستفاده از این اخبار اقدام به انتشار شایعاتی مبنی فوت وی و سفر تفریحی به آلمان کردند. برترین‌ها: در چند روز گذشته اخبار متعددی درباره سفر خارجی آیت الله سید محمدعلی موسوی‌جزایری، نماینده ولی فقیه در خوزستان به کشورهای خارجی منتشر شده است. برخی از افراد مغرض به سوءاستفاده از این اخبار اقدام به انتشار شایعاتی مبنی فوت وی و سفر تفریحی به آلمان کردند. در ادامه ویدئویی از بازگشت امام جمعه اهواز به کشور را مشاهده می‌کنید:
خبر فوریخبر فوری4 ماه قبل
رسانه‌های آلمانی مدعی شده‌اند که دولت آلمان قصد دارد تحریم‌های جدیدی را علیه ایران وضع کند که در این رابطه پروازهای ماهان ایر به آلمان قطع خواهد شد. بنابر گزارش زود دویچه، شبکه تلویزیونی شمال آلمان (NDR) و شبکه رادیو تلویزیون غرب آلمان (WDR) قرار است اداره فدرال خطوط هوایی آلمان در روزهای آینده اجازه پرواز خطوط هوایی ماهان ایر ایران را در آلمان لغو کند. به نوشته این روزنامه آلمانی، ماهان ایر سه ‌بار در هفته به دوسلدورف و یک‌ بار نیز به مونیخ پرواز می‌کند. اما شرکت هوایی ماهان در پاسخ اعلام کرد که این اخبار واقعی نیستند. گفتنی است که این اقدام آلمان در ارتباط با تحریم‌های اتحادیه اروپا که از آغاز ژانویه علیه ایران اعمال شده‌اند، نیست.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین3 ماه قبل
به گزارش گروه اقتصاد خبرگزاری میزان، سازمان هواپیمایی کشوری در خصوص اخبار منتشر شده درباره محدودیت بر سر راه پرواز‌های ماهان به کشور آلمان بیانیه‌ای صادر کرد. یکی از کلیدی‌ترین بخش‌های این صنعت، شرکت‌های هواپیمایی هستند که همگی تحت نظارت این سازمان، به عنوان نماینده حاکمیت در تامین منافع عمومی فعالیت می‌نمایند. پس از انتشار اخبار و تبلیغاتی در خصوص محدود ساختن پرواز‌های هواپیمایی ماهان به کشور آلمان، در نهایت تعلیق مجوز پرواز‌های ماهان به کشور آلمان به آن شرکت اعلام گردید. سازمان هواپیمایی کشوری، تصمیم دولت آلمان را در تعلیق مجوز‌های پروازی ماهان به آن کشور غیر قابل توجیه و غیر حرفه‌ای ارزیابی می‌کند و آن را ناشی از فشار سیاسی و موضوعاتی غیر مرتبط با هواپیمایی و شرکت ماهان می‌داند. از نظر ما، این تصمیم در راستای جنگ اقتصادی با ملت ایران بر سازمان هواپیمایی کشوری آلمان تحمیل شده است، هواپیمایی ماهان، خدمات شایسته و سطح بالایی در سطح بین‌المللی ارائه می‌نماید و مسافران آسیایی و اروپایی زیادی، استفاده از ماهان را برای سفر‌های خود ترجیح می‌دهند.
ایلناایلنا2 ماه قبل
دستگیری بیش از ۴۰۰ تروریست فراری توسط کرد‌های سوریه، اخراج سفیر آلمان در کاراکاس و افزایش درصد حامیان استیضاح رئیس‌جمهوری آمریکا از جمله مهمترین اخبار جهان در ۱۲ ساعت گذشته است. - کرد‌های سوریه بیش از ۴۰۰ تروریست در حال فرار را دستگیر کردند. - سفیر آلمان در کاراکاس به اتهام تلاش برای مداخله در امور داخلی ونزوئلا، اخراج شد. - طبق آخرین نظرسنجی انجام شده در آمریکا، درصد حامیان استیضاح رییس‌جمهوری این کشور افزایش یافته است. - وزیر خارجه آلمان از تصمیم کاراکاس برای اخراج سفیر این کشور از ونزوئلا انتقاد کرد.
مهرمهر6 روز قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رادیو آلمان، پارلمان آلمان امروز نشست خود را به موضوع توافق هسته‌ای ایران اختصاص داده است. بنا بر اخبار منتشر شده قرار است در این نشست اختلافات و تنش‌های اخیر میان آمریکا و ایران مورد بحث و بررسی قرار گیرد. نشست امروز پارلمان آلمان که ساعت ۱۵:۳۰ به وقت محلی برگزار می‌شود به طور زنده از رادیو سراسری این کشور پخش شود. این در حالی است که «هایکو ماس» وزیر خارجه آلمان در دیدار اخیر با «مایک پمپئو» همتای آمریکایی خود ضمن حمایت از حفظ توافق هسته ایران نسبت به هرگونه اقدام نظامی علیه تهران هشدار داده است. کشورهای اروپایی بر حفظ توافق هسته‌ای با ایران تاکید دارند.
مهرمهر2 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، شبکه ان تی وی در گزارشی از تداوم تحریم‌های تسلیحاتی عربستان از سوی برلین خبر داد. این در حالی است که «جرمی هانت» وزیر خارجه انگلیس به تازگی در نامه‌ای به «هایکو ماس» همتای آلمانی خود از وی خواست تا دولت آلمان را به لغو تحریم‌های تسلیحاتی سعودی ترغیب کند. وزیر خارجه آلمان کمی پس از ارسال و انتشار نامه هانت اعلام کرد که برلین توجهی به درخواست لندن ندارد. این شبکه تلویزیونی همچنین گزارش داد که پس از قتل «جمال خاشقجی» روزنامه نگار سعودی و اعمال برخی تحریم‌ها علیه این کشور پروژه‌های تسلیحاتی آلمان و فرانسه با ریاض نیز متوقف شده است. از سوی دیگر برخی اخبار حاکی از این است که شرکت تسلیحاتی «راین متال» آلمان قصد دارد به دلیل کاهش درآمد خود به واسطه اعمال تحریم‌های تسلیحاتی علیه ریاض از دولت آلمان شکایت کند.
مهرمهر2 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، شبکه ان تی وی در گزارشی از تداوم تحریم‌های تسلیحاتی عربستان از سوی برلین خبر داد. این در حالی است که «جرمی هانت» وزیر خارجه انگلیس به تازگی در نامه‌ای به «هایکو ماس» همتای آلمانی خود از وی خواست تا دولت آلمان را به لغو تحریم‌های تسلیحاتی سعودی ترغیب کند. وزیر خارجه آلمان کمی پس از ارسال و انتشار نامه هانت اعلام کرد که برلین توجهی به درخواست لندن ندارد. این شبکه تلویزیونی همچنین گزارش داد که پس از قتل «جمال خاشقجی» روزنامه نگار سعودی و اعمال برخی تحریم‌ها علیه این کشور پروژه‌های تسلیحاتی آلمان و فرانسه با ریاض نیز متوقف شده است. از سوی دیگر برخی اخبار حاکی از این است که شرکت تسلیحاتی «راین متال» آلمان قصد دارد به دلیل کاهش درآمد خود به واسطه اعمال تحریم‌های تسلیحاتی علیه ریاض از دولت آلمان شکایت کند.
فارسفارس3 هفته قبل
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، با وجود تنش‌ها به‌خاطر تجاوز ائتلاف سعودی به یمن، اخبار درز کرده از وزارت دفاع آلمان بر تداوم آموزش نظامیان سعودی از سوی برلین حکایت دارد. به نوشته وبگاه «لیدرشیپ» پنج نظامی سعودی از ماه جولای (خرداد) آموزش دوره افسری را در ارتش آلمان آغاز می‌کنند و سپس دو تن از آن‌ها دوره ویژه‌ای را در نیروی هوایی آلمان خواهند گذراند. قرار است هفت نظامی دیگر ارتش آل سعود برای شرکت در دوره آموزش افسری زبان آلمانی را در مرداد در این کشور فرا گیرند. برگزاری این دوره آموزشی حین دیدار وزیر دفاع آلمان از ریاض در دسامبر (دی) ۲۰۱۶ مورد موافقت قرار گرفت. ائتلاف سعودی در جریان جنگ یمن حدود ۹ میلیارد و ۳۶۰ میلیون دلار فقط برای حمله‌های هوایی هزینه کرده است.
انتخابانتخاب2 ماه قبل
داروی جدیدی که چند ماه پیش در آلمان مجوز تولید گرفته نوعی پادتن است که مانع بروز سردردهای میگرنی می‌شود. ‌این دارو سردردهای میگرنی را تا ۵۰ درصد کاهش می‌دهد و یک بار در ماه زیر پوست تزریق می‌شود. او «ارنوماب» (Erenumab) را که ماه نوامبر در آلمان مجوز تولید گرفته نخستین داروی موثر و ویژه سردردهای میگرنی معرفی می‌کند. اما ارنوماب به طور ویژه برای افرادی که از سردردهای میگرنی بیش از ۱۵ روز مداوم رنج می‌برند، نویدبخش است. اخبار امیدوارکننده در این زمینه مربوط به «ملکول‌های کوچکی» است که برخلاف آنتی‌بادی‌ها نقش پیش‌گیرنده ندارند بلکه برای کاهش درد شدید موثر هستند.
دنیای خودرودنیای خودرو1 هفته قبل
به گزارش «اخبار خودرو»، بزرگراه‌های آلمان به‌دلیل نداشتن محدودیت سرعت همواره مورد‌توجه علاقه‌مندان جهان خودرو و سرعت بوده است. اما این عدم محدودیت به‌معنای آن نیست که تمام بخش‌های آن قابلیت پیمایش سرعت بیش‌از ۲۵۰ کیلومتر بر ساعت را داشته باشد. در واقع برخی قسمت‌های آن دارای محدودیت سرعت بین ۱۰۰ تا ۱۳۰ کیلومتر بر ساعت است. حال به‌تازگی خبری از برگزاری مسابقه‌ای غیرمجاز میان ۱۲۰‌دستگاه از انواع سوپراسپرت‌های روز دنیا در یکی از بزرگراه‌های آلمان سوژه‌ای داغ در بعضی رسانه‌های این کشور شده است. این در حالی است که طبق اطلاعات منتشرشده سرعت این خودروها بیش از ۲۵۰ کیلومتر بر ساعت بوده است.

گل لوکا یوویچ به آلمان (آلمان ۰-۱ صربستان)

طرفداریطرفداری2 ماه قبل
جام نیوزجام نیوز1 هفته قبل
ناظران نگران‌اند که در آستانه این انتخابات اخبار گمراه‌کننده، جهت‌دار یا حتی کاملا دروغین به ویژه درباره مهاجران منتشر شوند یا اخباری که «نخبگان» اتحادیه اروپا را دشمن شهروندان عادی جلوه دهند. بر اساس یک تحقیق، دو هفته مانده به انتخابات اروپا، احزاب راستگرا در آلمان به‌طور فزاینده‌ای به ایجاد بحث در شبکه‌های اجتماعی روی آورده‌اند. شبکه‌های رادیویی WDR و NDR آلمان گزارش داده‌اند که اقلیتی از کاربران دست راستی به‌طور منظم موضوعات مورد نظر خود را در مرکز بحث شبکه‌های اجتماعی قرار می‌دهند. در صورتی که اقدامات این شبکه‌ها به حد کافی ثمربخش نباشد، کمیسیون اتحادیه اروپا دست به اقدامات بیشتری خواهد زد. مثلا شبکه‌های اجتماعی با همکاری نزدیک‌تر اخبار را راستی‌آزمایی می‌کنند یا پروفایل‌های جعلی را پس از کشف می‌بندند.
دنیای خودرودنیای خودرو2 هفته قبل
به گزارش «اخبار خودرو»، قرار است حداقل ۶۰هزار دستگاه مرسدس بنز GLK به خاطر بررسی احتمال نصب نرم‌افزار تقلب آلایندگی در آلمان بازرسی شود. یکی از سخنگویان دایملر خاطرنشان ساخته شرکت در حال حاضر اقدام به بررسی اسناد و مدارک کرده و همکاری کاملی با اداره KBA آلمان دارد. این سخنگو همچنین اضافه کرده مرسدس همکاری کاملی با KBA و وزارت حمل‌ونقل آلمان داشته است. این برند قبلا مجبور شده بود به‌منظور به‌روزرسانی نرم‌افزار پیشرانه جهت کاهش آلایندگی NOx حدود ۳میلیون خودرو را فراخوان کند. البته دستور یادشده جهت فراخوان ۳ میلیون خودرویی که آلایندگی اضافی داشته‌اند، پس از رسوایی دیزل گیت فولکس‌واگن و اعتراف به تقلب در تست‌های آلایندگی انجام‌شده است.
مهرمهر3 روز قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خبرگزاری آلمان، «آنگلا مرکل» صدراعظم آلمان امروز به منظور دیدار و گفتگو با «آندری پلنکوویچ» نخست وزیر کرواسی وارد زاگرب پایتخت این کشور می‌شود. مرکل در حالی راهی کرواسی می‌شود که بر اساس اخبار منتشر شده انتخابات پارلمان اروپا از محورهای اصلی این سفر و دیدارهای وی در زاگرب است. صدراعظم آلمان قرار است در جریان سفر به کرواسی از کمپ‌های تبلیغاتی انتخابات پارلمان اروپا بازید کرده و با رهبران برخی از احزاب نیز دیدار و گفتگو کند. انتخابات پارلمان اروپا از ۲۳-۲۶ ماه جاری میلادی در کشورهای اروپایی برگزار می‌شود. شهروندان کشورهای اروپایی برای انتخاب ۷۵۱ نماینده پارلمان به پای صندوق‌های رأی می‌روند.

گل ده لیخت به آلمان (هلند ۱-۲ آلمان)

طرفداریطرفداری1 ماه قبل
عصر ایرانعصر ایران2 ماه قبل
وزیر امور خارجه آلمان اظهار کرد: تا زمانی که سوریه شرایط امن و مناسب برای بازگشت داوطلبانه را ایجاد کند، جهان باید از آوارگان سوری در آنجا و کشورهای همسایه حمایت کند. وزیر امور خارجه آلمان امروز (پنج‌شنبه) با اشاره به توافقات به دست آمده در سومین کنفرانس بین‌المللی کمک به سوریه در بروکسل اعلام کرد، برلین قصد دارد ۱٫۴۴ میلیارد یورو (۱٫۶۳ میلیارد دلار) به عنوان کمک بشردوستانه برای مردم سوریه اختصاص دهد. به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، هایکو ماس، وزیر امور خارجه آلمان گفت: پس از هشت سال جنگ، وضعیت در سوریه دیگر سرخط اخبار روزانه نیست اما درد و رنج مردم این کشور عربی کم نشده است. وزیر امور خارجه آلمان اظهار کرد: تا زمانی که سوریه شرایط امن و مناسب برای بازگشت داوطلبانه را ایجاد کند، جهان باید از آوارگان سوری در آنجا و کشورهای همسایه حمایت کند. او تأکید کرد: به همین خاطر است که آلمان در کنفرانس امسال در بروکسل، ۱٫۴۴ میلیارد یورو را برای کمک به مردم سوریه اختصاص خواهد داد.

گل ممفیس دیپای به آلمان (هلند ۲-۲ آلمان)

طرفداریطرفداری1 ماه قبل

گل ده لیخت به آلمان (هلند ۱-۲ آلمان)

طرفداریطرفداری1 ماه قبل
صدا و سیماصدا و سیما1 هفته قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما از برلین، خانم آدل بار سخنگوی وزارت امور خارجه آلمان گفت: وزیر امور خارجه این کشور پیوسته با ایران در ارتباط است زیرا برای ما مهم است که کانال‌های گفتگو باز بماند. خانم آدل بار در نشست خبری افزود: وزیر امور خارجه آلمان با پمپئو در اجلاس امروز بروکسل دیدار خواهد کرد. اشتفان زایبرت سخنگوی دولت آلمان نیز گفت: آلمان با انگلیس و فرانسه تلاش می‌کند تا تجارت را امکان پذیر کند. هایکو ماس وزیر امور خارجه آلمان هم در مصاحبه با نشریه بیلد آم زونتاگ گفت: ترامپ نتوانسته است اتحاد کشورهای اروپایی را خدشه دار کند. هایکو ماس افزود: با وجود توافق هسته‌ای، جهان امن‌تر است و اروپا با توجه به شرایط کنونی به توافق هسته‌ای با ایران نیاز دارد.
ایلناایلنا3 ماه قبل
سازمان هواپیمایی کشوری درخصوص تحریم هواپیمایی ماهان از سوی آلمان و منع انجام پروازهای این ایرلاین به این کشور اروپایی واکنش نشان داد. پس از انتشار اخبار و تبلیغاتی در خصوص محدود ساختن پروازهای هواپیمایی ماهان به کشور آلمان، در نهایت تعلیق مجوز پروازهای ماهان به کشور آلمان به آن شرکت اعلام شد. هواپیمایی ماهان، یک شرکت حمل و نقل هوایی تجاری است که مجوزهای لازم را از سازمان هواپیمایی کشوری دریافت کرده و برای اطمینان از رعایت تمامی الزامات ایمنی و امنیتی تحت نظارت دائم این سازمان بوده و هیچ نوع نگرانی ایمنی و امنیتی که ادامه پروازهای این شرکت را با محدودیت مواجه سازد در نظارت‌های سازمان هواپیمایی کشوری یافت نشده و توسط سایر سازمان‌های هواپیمایی بین المللی، از جمله سازمان‌های اروپایی و سازمان هواپیمایی کشوری آلمان نیز گزارش نشده است. از نظر ما، این تصمیم در راستای جنگ اقتصادی با ملت ایران بر سازمان هواپیمایی کشوری آلمان تحمیل شده است. هواپیمایی ماهان، خدمات شایسته‌ و سطح بالایی در سطح بین‌المللی ارائه می‌کند و مسافران آسیایی و اروپایی زیادی، استفاده از ماهان را برای سفرهای خود ترجیح می‌دهند.
تسنیمتسنیم2 ماه قبل
جمهوری اسلامی ایران اخیرا بر اساس اصل عمل متقابل ۲ مامور سفارت هلند در تهران را از ایران اخراج کرد. هلندی‌ها همچنین اذعان کردند ۲ دیپلمات سفارت ایران در هلند که خردادماه از هلند اخراج شدند هم هیچ نقشی در ماجرای مرگ کلاهی و نیسی نداشتند. برشتولد از افسران ارشد اطلاعاتی آلمان است که حلقه‌های مشترک با سرویس جاسوسی رژیم صهیونیستی را رهبری کرده و چند سال نیز به عنوان دیپلمات در سفارت آلمان در تل‌آویو بوده است. او اگر در تل‌آویو به عنوان یک دیپلمات فعال بوده، حالا در تهران به عنوان سفیر آلمان، دست‌ بازتری برای پیگیری اقدامات خود دارد. با این حال بر اساس برخی اخبار دریافتی، هم‌اکنون دست‌کم ۳ مامور اطلاعاتی ویژه در پوشش دیپلمات در سفارت انگلیس در تهران فعالیت می‌کنند.
دنیای خودرودنیای خودرو4 هفته قبل
به گزارش «اخبار خودرو»، این کارخانه که در ۴۰کیلومتری مسکو قرار دارد با سرمایه‌گذاری بیش‌از ۲۸۱‌میلیون‌دلار افتتاح شده و بیش‌از هزار نفر در آن مشغول به‌کار می‌شوند. در مراسم افتتاح این کارخانه چند مقام رده‌بالای روسیه و آلمان و همچنین مقامات مرسدس‌بنز حضور داشتند. وزیر تجارت روسیه به همراه شهردار مسکو نیز در این مراسم حضور داشتند. وزیر اقتصاد و انرژی آلمان و همچنین دیتر زچه، مدیرعامل دایملر نیز در مراسم افتتاح کارخانه جدید مرسدس‌بنز در روسیه حضور داشتند. فروش مرسدس‌بنز در روسیه نسبت‌به ۱۰ سال پیش بیش‌از ۲ برابر شده است.
ایسناایسنا3 ماه قبل
آنگلا مرکل، نخست وزیر آلمان برای ادامه فعالیت شرکت چینی هواوی در این کشور شروطی مبنی بر اطمینان از عدم همکاری این شرکت با دولت چین تعیین کرد. بعد از آن بسیاری از کشورها نظیر آمریکا، کانادا، استرالیا، نیوزلند، ژاپن و برخی از کشورهای اروپایی نیز بسیاری از فعالیت‌های این شرکت را محدود کرده و یا فروش گوشی‌های هوشمند و نصب تجهیزات مخابراتی توسط هواوی را نیز تحت تأثیر همین نگرانی‌های امنیتی ممنوع اعلام کرده‌اند. بعد از آن اخبار دیگری منتشر شد که نشان می‌داد دولت آلمان نیز در حال بررسی فعالیت‌های مخابراتی شرکت چینی هواوی و میزان امنیت سایبری محصولات و تجهیزات آن است تا در صورت مشاهده هرگونه مورد مشکوک، فعالیت این کمپانی چینی را برای همیشه در آلمان متوقف و ممنوع اعلام کند. حالا در تازه‌ترین گزارش‌های منتشر شده در اکونومیک تایمز، آنگلا مرکل، نخست وزیر آلمان برای ادامه فعالیت‌های هواوی در این کشور شرط و شروطی را تعیین کرده است که از مهم‌ترین آنها حصول اطمینان از عدم تحویل اطلاعات و داده‌های کاربران به دولت چین است. هواوی یکی از بزرگترین و مهم‌ترین شرکت‌های مخابراتی است که تلاش‌های زیادی در برقراری شبکه نسل پنجم اینترنت همراه موسوم به اینترنت ۵G کرده و در همین راستا نیز قراردادهای متعددی را با کشورهای مختلفی منعقد کرده است.
تسنیمتسنیم4 هفته قبل
در پاییز در ایالت‌های شرقی براندنبورگ، زاکسن و تورینگن آلمان انتخابات پارلمانی محلی برگزار می‌شود. حزب سوسیال دموکرات هم ۱۴ درصد آراء شهروندان را کسب کرده، سبزها هم ۱۲ درصد و حزب لیبرال دموکرات هم ۵ درصد آراء شهروندان را کسب خواهد کرد. حزب افراطی جایگزینی برای آلمان هم در غرب این کشور ۱۱ درصد آراء شهروندان را کسب خواهد کرد، حزب لیبرال دموکرات ۹ درصد و چپ‌ها هم ۷ درصد آراء شهروندان را کسب خواهند کرد. حزب سوسیال دموکرات با یک درصد صعود ۱۸ درصد آراء و حزب افراطی جایگزینی برای آلمان هم با یک درصد صعود ۱۳ درصد آراء شهروندان را کسب خواهد کرد. وی همچنین جندی پیش از ریاست حزب دموکرات مسیحی هم کناره گیری کرد.
فارسفارس5 روز قبل
وزارت دفاع فرانسه می‌گوید هیچ گونه تغییری در برنامه آموزش به نیروهای عراقی ایجاد نشده است و مستشاران فرانسوی به کار خود ادامه خواهند داد. به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، منبعی در وزارت دفاع فرانسه گفت که آموزش‌ به نیروهای عراقی از سوی این کشور کماکان ادامه خواهد داشت. خبرگزاری رویترز به نقل از این منبع (۲۵ اردیبهشت) گزارش داد که «در مقطع فعلی، هیچ تغییری در برنامه آموزش به نیروهای عراقی ایجاد نشده است». در واکنش به این اخبار، وزارت دفاع عراق خبر عزم آلمان برای خارج کردن نیروهایش را تکذیب کرد و گفت که «خبرهای منتشر شده درباره توقف نیروهای عراقی توسط ارتش آلمان را رد می‌کنیم». آلمان، فرانسه و هلند به همراه سایر کشورها در ائتلاف بین‌المللی ضد داعش به رهبری آمریکا که در سال ۲۰۱۴ تشکیل شد، مشارکت دارند.
ایرناایرنا2 ماه قبل
به گزارش ایرنا، خبرگزاری آلمان روز دوشنبه با اشاره به نتایج نظرسنجی که از سوی موسسه افکار سنجی فورزا انجام گرفته نوشت: تنها یک چهارم جوانان آلمانی با ساخت مساجد مخالف هستند. بر اساس این نظرسنجی که به صورت آنلاین از جوانان بین ۱۶ تا ۳۲ سال انجام شده سه چهارم شرکت کنندگان در نظرسنجی، به سوال «ساخت مسجد در آلمان مرا ناراحت می‌کند» پاسخ منفی داده‌اند. همچنین تنها یک چهارم پاسخ دهندگان اخبار و گزارش‌های منتشر شده در مورد احزاب راستگرا مانند «آلترناتیو برای آلمان» را غیرمنصفانه ارزیابی می‌کنند. طبق این نظرسنجی ۳۸ درصد جوانان آلمانی، دموکراسی ایجاد شده در این کشور پس از جنگ جهانی را در مخاطره می‌بینند و ۵۷ درصد مخالف این عقیده هستند. تاکنون فرانسه با حدود ۱۰ درصد، بیشترین میزان جمعیت مسلمان را در بین کشورهای اروپایی دارد.
مهرمهر3 ماه قبل
پس از انتشار اخبار و تبلیغاتی در خصوص محدود ساختن پروازهای هواپیمایی ماهان به کشور آلمان، در نهایت تعلیق مجوز پروازهای ماهان به کشور آلمان به آن شرکت اعلام شد. هواپیمایی ماهان، یک شرکت حمل و نقل هوایی تجاری است که مجوزهای لازم را از سازمان هواپیمایی کشوری دریافت کرده و برای اطمینان از رعایت تمامی الزامات ایمنی و امنیتی تحت نظارت دائم این سازمان بوده و هیچ نوع نگرانی ایمنی و امنیتی که ادامه پروازهای این شرکت را با محدودیت مواجه سازد در نظارت‌های سازمان هواپیمایی کشوری یافت نشده و توسط سایر سازمان‌های هواپیمایی بین المللی، از جمله سازمان‌های اروپایی و سازمان هواپیمایی کشوری آلمان نیز گزارش نشده است. سازمان هواپیمایی کشوری، تصمیم دولت آلمان را در تعلیق مجوزهای پروازی ماهان به آن کشور غیر قابل توجیه و غیر حرفه‌ای ارزیابی می‌کند و آن را ناشی از فشار سیاسی و موضوعاتی غیر مرتبط با هواپیمایی و شرکت ماهان می‌داند. از نظر ما، این تصمیم در راستای جنگ اقتصادی با ملت ایران بر سازمان هواپیمایی کشوری آلمان تحمیل شده است. هواپیمایی ماهان، خدمات شایسته‌ و سطح بالایی در سطح بین‌المللی ارائه می‌کند و مسافران آسیایی و اروپایی زیادی، استفاده از ماهان را برای سفرهای خود ترجیح می‌دهند.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین3 ماه قبل
یکی از کلیدی‌ترین بخش‌های این صنعت، شرکتهای هواپیمایی هستند که همگی تحت نظارت این سازمان، به عنوان نماینده حاکمیت در تامین منافع عمومی فعالیت می‌نمایند. پس از انتشار اخبار و تبلیغاتی در خصوص محدود ساختن پروازهای هواپیمایی ماهان به کشور آلمان، در نهایت تعلیق مجوز پروازهای ماهان به کشور آلمان به آن شرکت اعلام گردید. هواپیمایی ماهان، یک شرکت حمل و نقل هوایی تجاری است که مجوزهای لازم را از سازمان هواپیمایی کشوری دریافت کرده و برای اطمینان از رعایت تمامی الزامات ایمنی و امنیتی تحت نظارت دائم این سازمان بوده و هیچ نوع نگرانی ایمنی و امنیتی که ادامه پروازهای این شرکت را با محدودیت مواجه سازد در نظارت‌های سازمان هواپیمایی کشوری یافته نشده و توسط سایر سازمان‌های هواپیمایی کشوری، از جمله سازمان‌های اروپایی و سازمان هواپیمایی کشوری آلمان نیز گزارش نشده است. از نظر ما، این تصمیم در راستای جنگ اقتصادی با ملت ایران بر سازمان هواپیمایی کشوری آلمان تحمیل شده است. هواپیمایی ماهان، خدمات شایسته‌ و سطح بالایی در سطح بین‌المللی ارائه می‌نماید و مسافران آسیایی و اروپایی زیادی، استفاده از ماهان را برای سفرهای خود ترجیح می‌دهند.
عصر ایرانعصر ایران1 هفته قبل
سیاستمداران حزب سبز آلمان خواستار سفر فوری هایکو ماس، وزیر امور خارجه این کشور به ایران شدند. به گزارش دویچه وله، امید نوری‌پور، مسئول سیاست خارجی این حزب در گفت‌وگو با نشریه «اشپیگل» گفت آلمان باید برای حفظ برجام بیشتر تلاش کند. نوری‌پور تاکید کرد در شرایط دیپلماتیک بحرانی لازم است مذاکرات مستقیم داشت. به گفته او با توجه به افزایش احتمال بروز جنگ در خلیج‌فارس، موضوع بسیار جدی است و فریاد از دور کافی نخواهد بود.

به انتهای لیست رسیدید

آلمان

آلمان (به فرانسوی: Allemagne) (به آلمانی: Deutschland) با نام رسمی جمهوری فدرال آلمان (به آلمانی: Bundesrepublik Deutschland)، نام بین‌المللی روی نقشه "germany" کشوری در قاره اروپا با پایتخت برلین است. آلمان از شمال با دریای شمال، دانمارک و دریای بالتیک، از شرق با لهستان و جمهوری چک، از جنوب با اتریش و سوئیس و از غرب با فرانسه، لوکزامبورگ، بلژیک و هلند مرز دارد. مساحت آن ۳۵۷۱۲۱٫۴۱ کیلومتر مربع است و با ۸۲ میلیون نفر، پرجمعیت‌ترین کشور اروپا است. ویکی‌پدیا