اخبار آلودگی هوا - آخرین و مهم ترین اخبار آلودگی هوا از خبرگزاری‌های ایران | خبری
آلودگی هوا

آلودگی هوا

ایمناایمنا1 روز قبل
به گزارش ایمنا، مسعود تابش مدیرعامل باشگاه سپاهان درباره برگزاری بازی سپاهان- پرسپولیس بدون تماشاگر، به دلیل جلوگیری از شیوع کرونا ویروس جدید اظهار کرد: حساسیت الان زیاد است و اگر بازی بدون تماشاگر باشد حق میزبانی ما منتفی می‌شود. خواهش ما این است که این بازی به تعویق بیفتد و خواهان برگزاری مسابقه با هوادار نیستیم. در همین بازی فردا حتی بدون تماشاگر ۵۰ نفر از تیم ما و ۵۰ نفر از تیم حریف و عوامل مسابقه حضور دارند. ما خواهان تعویق مسابقه هستیم. ما حاضریم حتی چهار روز یک بار بازی کنیم اما بازی فردا به تعویق بیفتد.
خبر فوریخبر فوری1 روز قبل
ساعت ۲۴ساعت ۲۴1 روز قبل
او ادامه داد: بازی ما با استقلال در جام حذفی به خاطر آلودگی هوا و به خاطر سلامتی مردم به تعویق افتاد. درخواست ما این است که این بازی هم به تعویق بیفتد. در همین بازی فردا حتی بدون تماشاگر ۵۰ نفر از تیم ما و ۵۰ نفر از تیم حریف و عوامل مسابقه حضور دارند. ما خواهان تعویق مسابقه هستیم. ما حاضریم حتی چهار روز یک بار بازی کنیم اما بازی فردا به تعویق بیفتد.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز1 روز قبل
خواهش ما این است که این بازی به تعویق بیفتد و خواهان برگزاری مسابقه با هوادار نیستیم. درخواست ما این است که این بازی هم به تعویق بیفتد. ما خواهان تعویق مسابقه هستیم. ما حاضریم حتی چهار روز یک بار بازی کنیم اما بازی فردا به تعویق بیفتد. باز هم تاکید می‌کنم سلامتی مردم در اولویت اول است و حاضر به خطر افتادن سلامتی مردم نیستیم.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل
به گزارش مشرق، مسعود تابش در مورد برگزاری بازی سپاهان مقابل پرسپولیس بدون حضور تماشاگران به خاطر پیشگری از شیوع ویروس کرونا، اظهار داشت: ما ۵ روز به ۵ روز بازی می‌کنیم، چه در مسابقات آسیایی و چه در مسابقات لیگ خودمان. حاضریم ۴روز به ۴روز بازی کنیم، بالاخره حساسیت زیاد است. خواهان برگزاری مسابقه بدون هوادار به هیچ وجه نیستیم. به هیچ وجه خواهان به خطر افتادن سلامتی مردم عزیز نیستیم. بالاخره آن‌ها هم انسان هستند که در ورزشگاه هستند بنابراین ما در درجه اول خواهان تعویق این بازی هستیم.
رکنارکنا1 روز قبل
رحمت الله ممیز با اشاره به تعطیلی مدارس در برخی از استان‌های کشور به منظور پیشگیری از شیوع بیماری کرونا، اظهارکرد: در حال حاضر تصمیمی برای تعطیلی مدارس در استان اصفهان گرفته نشده است. وی با اشاره به اینکه تصمیم گیری برای تعطیلی مدارس به منظور پیشگیری از شیوع بیماری کرونا، همچون تعطیلی مدارس به دلیل آلودگی هوا به عهده ستاد بحران استانداری اصفهان است، گفت: اداره کل آموزش و پرورش استان در این زمینه تصمیم گیرنده نیست. رئیس اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان با بیان اینکه تاکنون تصمیمی برای تعطیلی مدارس اصفهان به اداره کل آموزش و پرورش استان اعلام نشده، گفت: خوشبختانه همانگونه که دانشگاه علوم پزشکی اصفهان اعلام کرده در حال حاضر مشکل خاصی در اصفهان وجود ندارد و خانواده‌ها نباید نگرانی در این زمینه داشته باشند، در عین حال توصیه‌های بهداشتی اعلام شده از سوی دانشگاه علوم پزشکی را رعایت کنند. وی در عین حال از خانواده‌ها خواست اخبار تعطیلی مدارس را تنها از طریق مراجع رسمی و پورتال آموزش و پرورش استان دنبال کنند و به اخبار غیرموثق در فضای مجازی اعتماد نکنند. پیش از این سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان در گفت و گو با ایسنا، اظهارکرد: تا این لحظه موردی از ابتلا به کرونا در اصفهان گزارش و ثبت نشده است. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.
ایسناایسنا1 روز قبل
ایسنا/اصفهان مشاور مدیرکل و رئیس اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان اعلام کرد: تاکنون تصمیمی برای تعطیلی مدارس اصفهان گرفته نشده است. رحمت الله ممیز در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به تعطیلی مدارس در برخی از استان‌های کشور به منظور پیشگیری از شیوع بیماری کرونا، اظهارکرد: در حال حاضر تصمیمی برای تعطیلی مدارس در استان اصفهان گرفته نشده است. وی با اشاره به اینکه تصمیم گیری برای تعطیلی مدارس به منظور پیشگیری از شیوع بیماری کرونا، همچون تعطیلی مدارس به دلیل آلودگی هوا به عهده ستاد بحران استانداری اصفهان است، گفت: اداره کل آموزش و پرورش استان در این زمینه تصمیم گیرنده نیست. وی در عین حال از خانواده‌ها خواست اخبار تعطیلی مدارس را تنها از طریق مراجع رسمی و پورتال آموزش و پرورش استان دنبال کنند و به اخبار غیرموثق در فضای مجازی اعتماد نکنند. پیش از این سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان در گفت و گو با ایسنا، اظهارکرد: تا این لحظه موردی از ابتلا به کرونا در اصفهان گزارش و ثبت نشده است.
مهرمهر1 روز قبل
به گزارش خبرنگار مهر، سعید شهند عصر شنبه در بازدید از منطقه «آق بلاغ مصطفی خان» شهرستان نمین، اظهار کرد: یکی از اولویت‌های کاری اداره‌کل حفاظت محیط زیست استان اردبیل، شناسایی و مطالعه کانون‌های ایجاد گرد و غبار در نقاط مختلف استان است. مدیر کل حفاظت محیط زیست استان اردبیل خاطرنشان کرد: برنامه مطالعاتی کانون داخلی ایجاد گرد و غبار آق بلاغ مصطفی خان با برنامه ریزی انجام یافته تا پایان امسال نهایی می‌شود. به گفته شهند، پدیده گرد و غبار در این منطقه در محدوده‌ای به وسعت تقریبی ۱۰۰ هکتار از ابتدای شهریور هر سال با وزیدن بادهای غربی موسوم به گرمیج، روستاها و زمین‌های کشاورزی اطراف را تحت تأثیر قرار داده و زمینه آلودگی هوا را فراهم می‌کند. وی ادامه داد: موضوع افزایش گرد و غبار در منطقه آق بلاغ مصطفی خان منطقه نمین در کارگروه‌های شهرستانی و استانی مقابله با آلودگی هوا و پدیده گرد و غبار مطرح شده و امیدواریم با پایان مطالعات و ارائه راهکارهای مدیریتی و اجرایی لازم، هر یک از دستگاه‌های متولی نسبت به اجرای وظایف و تکالیف خود در چارچوب آئین‌نامه اجرایی مقابله با پدیده گرد و غبار اهتمام داشته باشند.
ایرناایرنا1 روز قبل
وی تاکید کرد: در همین راستا وبا توجه به اهمیت موضوع و مسائل عنوان شده، توجه به افزایش رضایتمندی شهروندان از خدمات ارائه شده نیز از اولویت‌های کاری ما در شرکت بهره برداری مترو است. مدیر عامل شرکت بهره برداری مترو تهران تاکید کرد: در شرایط فعلی آلودگی هوا، مترو به عنوان پاک‌ترین، سریع‌ترین، ایمن‌ترین و به طور کلی کارآمدترین شبکه حمل ونقل عمومی، نقش انکارناپذیری در حل مسائل اقتصادی، اجتماعی و زیست محیطی ناشی از معضل ترافیک دارد. تهران در حال حاضر دارای ۷ خط فعال مترو به طول ۲۴۶ کیلومتر با ۱۲۷ ایستگاه است و طبق برنامه توسعه، این تعداد به ۱۱ خط افزایش خواهد یافت. شمار واگن‌های فعال در مترو تهران هم اکنون یک هزار و ۲۳۰ واگن، برابر ۱۵۷ قطار است که روزانه به‌طور میانگین بیش از ۲ میلیون مسافر را جابه‌جا می‌کنند. اولین خط مترو تهران یعنی خط ۵ در سال ۱۳۷۷ میان تهران و کرج راه اندازی شد.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، براساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران میانگین کیفیت هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته ۸۸ و هوا در شرایط قابل قبول (سالم) بود. بر اساس این گزارش شاخص کیفیت هوا (AQI) به پنج دسته اصلی تقسیم‌بندی می‌شود. گفتنی است در هوای پاک که با رنگ سبز نشان داده می‌شود، شرایط کیفیت هوا مناسب است و خطری برای سلامت انسان ندارد. در هوای ناسالم که به رنگ قرمز است، کلیه افراد جامعه در معرض مخاطرات ناشی از آلودگی هوا قرار می‌گیرند و حتی ممکن است گروه‌های حساس دچار عوارض شدیدتری شوند. افزون بر این در هوای بسیار ناسالم که به رنگ بنفش نشان داده می‌شود و عدد AQI بین ۲۰۱ تا ۳۰۰ قرار می‌گیرد، احتمال بروز عوارض جدی برای سلامت افراد جامعه افزایش می‌یابد.
ایسناایسنا1 روز قبل
بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، کیفیت هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته و هم اکنون (۳ اسفند ماه) در شرایط قابل قبول است. به گزارش ایسنا براساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران میانگین کیفیت هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته ۸۸ و هوا در شرایط قابل قبول (سالم) بود. بر اساس این گزارش شاخص کیفیت هوا (AQI) به پنج دسته اصلی تقسیم‌بندی می‌شود. گفتنی است در هوای پاک که با رنگ سبز نشان داده می‌شود، شرایط کیفیت هوا مناسب است و خطری برای سلامت انسان ندارد. در هوای ناسالم که به رنگ قرمز است، کلیه افراد جامعه در معرض مخاطرات ناشی از آلودگی هوا قرار می‌گیرند و حتی ممکن است گروه‌های حساس دچار عوارض شدیدتری شوند.
مهرمهر1 روز قبل
کلاس‌های مدارس دولتی عموما با ۴۰ تا ۴۵ دانش آموز تشکیل می‌شود و آن هم در فضایی کوچک. به معنای دیگر اگر در منطقه‌ای دو دانش آموز باشد و یک معلم و در مدرسه‌ای ۴۰ دانش آموز و یک معلم، عملا در این معادله ما ۴۲ دانش آموز داریم و ۲ معلم و تقسیم آنها به هم عادلانه است چون روی کاغذ به ازای هر ۲۱ دانش آموز یک معلم داریم. این معادله‌ای است که در حال حاضر باعث شده منابع انسانی لازم به آموزش و پرورش تعلق نگیرد و تراکم کلاس‌ها ایجاد شود. آیا همچنان آموزش و پرورش قرار است دستگاهی منفعل در مواقع بحرانی بماند؟ آیا بنا نیست زیرساخت‌های حضور فعالانه خود را تقویت کند. به نظر می‌رسد از میان این سه عامل بیشتر از همه آنچیزی که مخل خواهد بود و در کوتاه مدت راهی برای حل آن نیست همین تراکم دانش آموزی است.
ایمناایمنا1 روز قبل
به گزارش خبرنگار ایمنا، کیفیت هوای کلانشهر اصفهان در ۲۴ ساعت منتهی به ساعت هفت صبح امروز شنبه - سوم اسفندماه - با میانگین ۱۱۶ در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس ثبت شد. همچنین در ساعات اولیه امروز وضعیت کیفی این کلانشهر با میانگین ساعتی ۱۶۲ برای عموم ناسالم است. بر این اساس شاخص کیفی هوا در ایستگاه‌های پایش دائم از جمله میدان احمدآباد روی عدد ۱۹۶، خیابان پروین روی عدد ۱۹۰، خیابان دانشگاه روی عدد ۱۵۴ و خیابان رودکی روی عدد ۱۰۷ گزارش می‌شود. شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه‌های حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ خطرناک است. شاخص کیفی هوا (Air Quality Index) معیاری است که غلظت ترکیبات مختلف آلاینده موجود در هوا نظیر منوکسید کربن، دی اکسیدگوگرد، ترکیبات نیتروژن دار، ازون و ذرات معلق (ذرات کوچک‌تر از ۱۰ میکرومتر و ذرات کوچک‌تر از ۲٫۵ میکرومتر) را که دارای حدود مجاز متفاوت با واحدهای مختلف است به یک عدد بدون واحد تبدیل می‌کند و وضعیت آلودگی هوا را نمایش می‌دهد.
فردا نیوزفردا نیوز1 روز قبل
آیا تعطیلی سراسری مدارس کشور به دلیل «کرونا» نیاز است؟! وزارت آموزش و پرورش از اتخاذ تدابیر پیشگیرانه برای کنترل شیوع کرونا در مدارس خبر می‌دهد، اما با توجه به تجمع دانش‌آموزان توجه به مدارس بسیار ضروری است. این معلم درباره اطلاع‌رسانی به دانش‌آموزان برای پیشگیری از کرونا ویروس عنوان می‌کند: اطلاع‌رسانی هم در همین حد بود که معاون مدرسه آمد در کلاس را باز کرد و گفت «بچه‌ها تا این کرونا ویروس برود دست ندهید و روبوسی نکنید!» فعلا تصمیمی بر تعطیلی مدارس نیست و در صورت نیاز ستاد و شورای تامین هر استان می‌تواند در مورد تعطیلی مدارس آن استان تصمیم بگیرد و وزارت آموزش و پرورش هم در آن مشارکت دارد. بروشور‌های لازم به منظور پیشگیری از کرونا ویروس تهیه و باید در بورد مدارس نصب شود تا دانش‌آموزان آموزش‌های موردنیاز را فرا بگیرند.
ایمناایمنا2 روز قبل
به گزارش خبرنگار ایمنا، کیفیت هوای کلانشهر اصفهان صبح امروز جمعه - دوم اسفندماه - با میانگین ساعتی ۸۵ در وضعیت سالم ثبت شده است. بر این اساس شاخص کیفی هوا در ایستگاه‌های پایش دائم از جمله میدان احمدآباد روی عدد ۸۸، خیابان پروین روی عدد ۱۰۰، خیابان دانشگاه روی عدد ۷۴ و خیابان رودکی روی عدد ۷۶ گزارش می‌شود. شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه‌های حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ خطرناک است. شاخص کیفی هوا (Air Quality Index) معیاری است که غلظت ترکیبات مختلف آلاینده موجود در هوا نظیر منوکسید کربن، دی اکسیدگوگرد، ترکیبات نیتروژن دار، ازن و ذرات معلق (ذرات کوچک‌تر از ۱۰ میکرومتر و ذرات کوچک‌تر از ۲٫۵ میکرومتر) را که دارای حدود مجاز متفاوت با واحدهای مختلف است به یک عدد بدون واحد تبدیل می‌کند و وضعیت آلودگی هوا را نمایش می‌دهد.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین3 روز قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، ‌ با آغاز هفته سلامت مردان، موضوع ناباروری در مردان ایرانی یکی از موضوعاتی است که در حوزه سلامت مردان از اهمیت بسزایی برخوردار است. عارضه دیگری که می‌تواند باروری در مردان را تحت تاثیر قرار دهد، نوعی بیماری ارثی به نام سیستیک فیبروزیس است که در آن تعداد اسپرم‌ها بسیار کم است. کم خونی سلول داسی شکل، اختلالات ساختاری دستگاه تناسلی، بیماری‌های کبدی و کلیوی، دریافت داروهای ضد تشنج و آلودگی هوا و میزان سرب موجود در هوا به طور خاص در نابابروری مردان موثر است. چاقی عامل خطر مهم دیگری است که تحقیقات نشان می‌دهد می‌تواند در بروز ناباروری میان مردان نقش ایفا کند. انسداد در بخشی از دستگاه تناسلی مردان می‌تواند از طریق بستن مسیر خروج اسپرم نیز روی باروری مردان اثر منفی داشته باشد.
تابناکتابناک4 روز قبل
سردار مهماندار گفت: اگر بخواهیم میزان حمل و نقل شخصی کاهش پیدا کند، باید هزینه‌ی استفاده از خودروی شخصی را بالا ببریم. او با بیان اینکه این رویکرد باید تغییر پیدا کند، ادامه داد: در کلانشهر‌ها این رویکرد آغاز شده است. همچنین اجرای طرح‌هایی مانند طرح ترافیک و طرح کاهش آلودگی هوا برای کاهش تردد خودرو‌های شخصی است. سردار مهماندار ادامه داد: اگر بخواهیم میزان حمل و نقل شخصی کاهش پیدا کند و مردم ترغیب به استفاده از دوچرخه سواری، حمل و نقل عمومی و … شوند، باید هزینه‌ی استفاده از خودروی شخصی را بالا ببریم. رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ گفت: باید زمان دوچرخه سواری و استفاده از حمل ونقل عمومی افزایش یابد و تردد خودروهای شخصی نیز کمتر شود.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین4 روز قبل
در اصل خانواده موتورهای تیوان کم مصرف، پر قدرت و دارای استاندارد یورو۶ هستند که مدرن‌ترین موتور تولیدی داخل کشور محسوب می‌شوند. مدیرعامل شرکت توسعه قوای محرکه تیوان در خصوص توسعه این فناوری تصریح کرد: یکی از عوامل اصلی در جهان بحث تولید موتور است که در کشور برای تولید خودرو وابستگی شدید به آن وجود دارد و در شرایط تحریمی حال برنامه این شرکت حرکت به سمت خودکفایی در تولید موتور است. در ابتدای پروژه حدود ۶۵درصد خودکفایی در تولید این محصول درنظر گرفته شده بود و با دستاوردها و پیشرفت‌های اخیر این میزان خودکفایی به ۸۵درصد ارتقا یافته است. میرسهیل درخصوص میزان پیشرفت تولید موتور در تیوان بیان کرد: خطوط تولید پیشرفته برای این محصول وارد کشور شده و در حال نصب و راه اندازی است. فاز نخست آن در نیمه اول سال آینده آماده بهره برداری خواهد بود و پس از گذشت ۶ ماه فاز دوم آن راه اندازی خواهد شد.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین4 روز قبل
طرح روی زمین ماندهیکی از مهم‌ترین طرح‌ها طی سال‌های اخیر برای ساماندهی جای پارک خودروهای تهران، طرح ساماندهی جای پارک است که ناقص اجرا شده و باید هرچه سریع‌تر کامل شود. طبق مصوبه شورای شهر تهران طرح پارک حاشیه‌ای باید برای همه تهران اجرا شود. حداقل قرار بود تا سال ۹۸، ۲۰۰هزار پارک حاشیه‌ای ساماندهی شود ولی اکنون این مسئله رها شده و شهرداری در باره آن تعلل داشته است. طبق مصوبه شورای شهر تهران، طرح پارک حاشیه‌ای باید برای همه تهران اجرا شود. حداقل قرار بود تا سال ۹۸، ۲۰۰هزار پارک حاشیه‌ای ساماندهی شودنرم افزاری برای یافتن جای پارکتاکنون ۲نرم‌افزار برای رزرو جای پارک آنلاین طراحی شده که الوپارک و بی‌پارک نام دارند.
ایرناایرنا4 روز قبل
یکی از مهم‌ترین مشکلات تهران، وجود ۲ هزار و ۶۱۸ واحد صنفی کوچک است که آلاینده‌های مختلفی تولید می‌کند. بیشترین تعداد واحد آلاینده با ۱۳۵ واحد در پاکدشت بوده است. پلیس از جریمه خودروهای فاقد معاینه فنی ۱۹۵ میلیارد تومان درآمد داشتجانشین پلیس راهور فاتب نیز در این جلسه گفت: پلیس امسال از طریق جریمه خودروهای فاقد معاینه فنی توسط دوربین‌ها ۱۹۵ میلیارد تومان درآمد داشت. سید ابوالفضل موسوی‌پور در ارتباط با میزان جریمه‌های دریافتی ناشی از اعمال نکردن قانون توسط خودروها افزود: در ۱۰ ماهه سال ۹۸ حدود ۱۹۵ میلیارد تومان درآمد از ۳ میلیون و ۹۰۰ هزار جریمه معاینه فنی توسط دوربین‌ها به‌دست آمد. وی در ارتباط با طرح‌های کاهش آلودگی هوا از جمله طرح زوج و فرد از در منازل گفت: نیروی انتظامی تنها نهادی است که در خیابان‌ها در معرض آلودگی قرار دارد، پلیس راهور در ۱۳۰ نقطه تهران در راستای کنترل تردد خودروها به‌منظور کاهش آلودگی هوا فعالیت می‌کند.
افکارنیوزافکارنیوز4 روز قبل
افکارنیوز، به گزارشحسین شهید زاده مدیرعامل شرکت کنترل کیفیت هوای تهران در چهل و سومین جلسه کارگروه کاهش آلودگی هوا که صبح امروز (چهارشنبه ۳۰ بهمن ماه) در سازمان محیط زیست برگزار شد، اظهار کرد: ارتباط شهرداری تهران با پلیس راهور بسیار خوب است و مشکلات حداقلی که وجود دارد توسط ناجا حل خواهد شد. اخبار اجتماعی - او افزود: یکی از این مشکلات به روند تخصیص کد تخلف و جریمه به دوربین‌ها مربوط می‌شود. مدیر عامل شرکت کنترل کیفیت هوای تهران گفت: تعدادی دوربین ثبت تخلف تهیه شده، اما چون کد جریمه به آن‌ها تعلق نگرفته به صورت ناکارآمد درآمده است. او درخصوص بودجه گفت: بودجه همان بودجه، اما توان پایین است. مدیر عامل شرکت کنترل کیفیت هوای تهران عنوان کرد: تعدادی از خودرو‌هایی که جریمه می‌شوند پیامک دریافت نمی‌کنند، در حالی که قرار بود تمامی اشخاصی که خودرو آن‌ها جریمه می‌شود، پیامک دریافت کنند.
رکنارکنا4 روز قبل
به گزارش گروه اجتماعی رکنا، شهرهای اردبیل (با شاخص ۲۴)، گرگان (با شاخص ۲۷)، شهرکرد (با شاخص ۲۹)، سنندج (با شاخص ۳۳)، خرم آباد (با شاخص ۳۷) و شیراز (با شاخص ۴۴) هوای پاک داشتند. سیزده شهر بیرجند، ارومیه، کرمانشاه، سمنان، مشهد، جاجرم، کرمان، یزد، قزوین، زابل، تبریز و بوشهر در شرایط قابل قبول آب و هوایی قرار دارند. اصفهان، قم، اراک، اهواز، همدان، کرج، تهران و زنجان هوای ناسالمی برای گروه‌های حساس دارند و بندرعباس با شاخص ۱۵۲ بیشترین آلودگی هوا را در کشور دارد. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.
ایسناایسنا4 روز قبل
معاون محیط زیست انسانی سازمان حفاظت محیط زیست بر لزوم ارزیابی عملکرد دستگاه‌های مختلف در سال جاری در حوزه حفاظت محیط زیست تأکید کرد. باید برای سال آینده با انجام نظرخواهی دغدغه‌های موجود احصا و نسبت به رفع آن‌ها اقدام کنیم. بی‌تردید مواردی که تاکنون مورد غفلت قرار گرفته باید امروز مورد توجه قرار بگیرند تا سال آینده نسبت به امسال عملکرد بهتری داشته باشیم. از سوی دیگر باید این مورد نیز مورد توجه قرار گیرد که برخی تخلفات توسط دوربین شهرداری رصد می‌شود ولی به پلیس ارسال نمی‌شود. بی‌تردید پلیس در چارچوب مقررات و با حفظ شأن خود آماده همکاری با دستگاه‌های ذیربط در حوزه اجرای مقررات است.
خوزستان آنلاینخوزستان آنلاین4 روز قبل
پیام خوزستان - مدیر واحد ساماندهی محدوده‌ها و طرح‌های ترافیکی گفت: طرح ترافیک در روزهای پنج‌شنبه سال ۹۹ اجرا نمی‌ شودپنجشنبه‌های سال ۹۹ طرح ترافیک اجرا نمی‌شودعمار سعیدیان‌فر مدیر واحد ساماندهی محدوده‌ها و طرح‌های ترافیکی سازمان حمل‌ونقل ترافیک شهرداری تهران در گفت‌وگو با خبرنگار شهری خبرگزاری فارس، درباره نحوه اجرای طرح ترافیک و طرح کاهش آلودگی هوا در روزهای پنج‌شنبه در سال ۹۹، اعلام کرد: روند اجرای این موضوع مشابه سال ۹۸ است و فعلا شورای ترافیک تهران تصمیم جدیدی در این زمینه اتخاذ نکرده است. وی افزود: این مسأله علاوه بر کاهش بار ترافیکی در روزهای جمعه، رضایتمندی مردم را به همراه دارد و از طرفی شهروندان می‌توانند از یک روز تردد رایگان خود جهت ورود به حلقه دوم طرح ترافیک استفاده کنند. مدیر واحد ساماندهی محدوده‌ها و طرح‌های ترافیکی سازمان حمل‌ونقل ترافیک شهرداری تهران ادامه داد: طرح ترافیک برای ساکنان محدوده طرح نیز تغییری ندارد ولی رانندگان باید در صورت مستأجر بودن، اجاره تمدید شده منزل مسکونی خود را در یکی از دفاتر خدمات الکترونیک ارائه دهند. سعیدیان‌فر خاطرنشان کرد: همچنین همه ساکنین محدوده فرد اعم از حلقه اول یا دوم باید عوارض نوسازی، پسماند، عوارض خودرو و بدهی‌های طرح ترافیک را پرداخت کرده باشند تا بتوانند در سال ۹۹ از طرح ترافیک جدید بهره‌مند شوند. منبع: farsnews. com
مازن آنلاینمازن آنلاین4 روز قبل
پیام مازند - مدیر واحد ساماندهی محدوده‌ها و طرح‌های ترافیکی گفت: طرح ترافیک در روزهای پنج‌شنبه سال ۹۹ اجرا نمی‌ شودپنجشنبه‌های سال ۹۹ طرح ترافیک اجرا نمی‌شودعمار سعیدیان‌فر مدیر واحد ساماندهی محدوده‌ها و طرح‌های ترافیکی سازمان حمل‌ونقل ترافیک شهرداری تهران در گفت‌وگو با خبرنگار شهری خبرگزاری فارس، درباره نحوه اجرای طرح ترافیک و طرح کاهش آلودگی هوا در روزهای پنج‌شنبه در سال ۹۹، اعلام کرد: روند اجرای این موضوع مشابه سال ۹۸ است و فعلا شورای ترافیک تهران تصمیم جدیدی در این زمینه اتخاذ نکرده است. وی افزود: این مسأله علاوه بر کاهش بار ترافیکی در روزهای جمعه، رضایتمندی مردم را به همراه دارد و از طرفی شهروندان می‌توانند از یک روز تردد رایگان خود جهت ورود به حلقه دوم طرح ترافیک استفاده کنند. مدیر واحد ساماندهی محدوده‌ها و طرح‌های ترافیکی سازمان حمل‌ونقل ترافیک شهرداری تهران ادامه داد: طرح ترافیک برای ساکنان محدوده طرح نیز تغییری ندارد ولی رانندگان باید در صورت مستأجر بودن، اجاره تمدید شده منزل مسکونی خود را در یکی از دفاتر خدمات الکترونیک ارائه دهند. سعیدیان‌فر خاطرنشان کرد: همچنین همه ساکنین محدوده فرد اعم از حلقه اول یا دوم باید عوارض نوسازی، پسماند، عوارض خودرو و بدهی‌های طرح ترافیک را پرداخت کرده باشند تا بتوانند در سال ۹۹ از طرح ترافیک جدید بهره‌مند شوند. منبع: farsnews. com
کرد آنلاینکرد آنلاین4 روز قبل
عصر کرد - مدیر واحد ساماندهی محدوده‌ها و طرح‌های ترافیکی گفت: طرح ترافیک در روزهای پنج‌شنبه سال ۹۹ اجرا نمی‌ شودپنجشنبه‌های سال ۹۹ طرح ترافیک اجرا نمی‌شودعمار سعیدیان‌فر مدیر واحد ساماندهی محدوده‌ها و طرح‌های ترافیکی سازمان حمل‌ونقل ترافیک شهرداری تهران در گفت‌وگو با خبرنگار شهری خبرگزاری فارس، درباره نحوه اجرای طرح ترافیک و طرح کاهش آلودگی هوا در روزهای پنج‌شنبه در سال ۹۹، اعلام کرد: روند اجرای این موضوع مشابه سال ۹۸ است و فعلا شورای ترافیک تهران تصمیم جدیدی در این زمینه اتخاذ نکرده است. وی افزود: این مسأله علاوه بر کاهش بار ترافیکی در روزهای جمعه، رضایتمندی مردم را به همراه دارد و از طرفی شهروندان می‌توانند از یک روز تردد رایگان خود جهت ورود به حلقه دوم طرح ترافیک استفاده کنند. مدیر واحد ساماندهی محدوده‌ها و طرح‌های ترافیکی سازمان حمل‌ونقل ترافیک شهرداری تهران ادامه داد: طرح ترافیک برای ساکنان محدوده طرح نیز تغییری ندارد ولی رانندگان باید در صورت مستأجر بودن، اجاره تمدید شده منزل مسکونی خود را در یکی از دفاتر خدمات الکترونیک ارائه دهند. سعیدیان‌فر خاطرنشان کرد: همچنین همه ساکنین محدوده فرد اعم از حلقه اول یا دوم باید عوارض نوسازی، پسماند، عوارض خودرو و بدهی‌های طرح ترافیک را پرداخت کرده باشند تا بتوانند در سال ۹۹ از طرح ترافیک جدید بهره‌مند شوند. منبع: farsnews. com
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین6 روز قبل
به گزارش گروه جامعه خبرگزاری میزان، میانگین کیفیت هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته ۷۳ و هوا در شرایط قابل قبول (سالم) بود. بر اساس این گزارش شاخص کیفیت هوا (AQI) به پنج دسته اصلی تقسیم‌بندی می‌شود. گفتنی است در هوای پاک که با رنگ سبز نشان داده می‌شود، شرایط کیفیت هوا مناسب است و خطری برای سلامت انسان ندارد. در هوای سالم که به رنگ زرد شناخته می‌شود، کیفیت هوا قابل قبول و غلظت آلاینده‌ها کمتر از حدی است که بر سلامت انسان تاثیر منفی داشته باشد، اما در هوای ناسالم برای گروه‌های حساس که به رنگ نارنجی نشانه‌گذاری می‌شود، مقدار AQI بین ۱۰۱ تا ۱۵۰ قرار می‌گیرد که در نتیجه آن گروه‌های حساس اثرپذیری بیشتری از آلودگی هوا خواهند داشت. در هوای ناسالم که به رنگ قرمز است، کلیه افراد جامعه در معرض مخاطرات ناشی از آلودگی هوا قرار می‌گیرند و حتی ممکن است گروه‌های حساس دچار عوارض شدیدتری شوند.
جام نیوزجام نیوز6 روز قبل
بازار خودروهای وارداتی حدود دو سال گذشته با تغییرات پی در پی سیاست‌ها روبه‌رو بود؛ بسته شدن ۶ ماهه سامانه ثبت سفارش، افزایش تعرفه‌های گمرکی آن، تغییر نرخ ارز و یکسان‌سازی آن، سبب شده تا دراین بازار جهش قیمت‌ها را مشاهده کنیم. وی افزود: خودروی کمتر از ۱۰ هزار دلار قیمت در جهان کم نیست، اما ۱۰ خودروی نخست این فهرست از استانداردهای ۵۴ گانه برخوردارند و نمی‌توانند استانداردهای ۸۵ گانه مدنظر سازمان ملی استاندارد ایران را پشت سرگذارند. این مقام صنفی تاکید کرد: امروز در چنین فضایی، هیچ راهی وجود ندارد، مگر اینکه دولت واردات خودروهای با حجم موتور کمتر از ۲۰۰۰ سی سی را با قیمت ۱۰ تا ۱۵ هزار دلار و کمتر را آزاد کرده و تعرفه‌های ورودی آنها را کاهش دهد. وی گفت: چنانچه تعرفه واردات خودروهای خارجی تا ۱۰ درصد کاهش یابد، در این صورت واردات خارجی ۱۰ تا ۱۲ هزار دلاری می‌تواند رقیبی برای خودروهای داخلی باشد. دبیر انجمن واردکنندگان خودرو خاطرنشان کرد: حدود ۸۰ نوع خودروی خارجی در این محدوده قیمتی (خودروهای اقتصادی درون شهری) در جهان وجود دارد که ۲۰ نوع آنها توسط شرکت‌های صاحب نامی همچون تویوتا، سوزوکی، هوندا و کیا تولید می‌شود. خودروهای خارجی در زمان رونق واردات، فقط پنج درصد مصرف جامعه را تشکیل می‌دادند و برخی کارشناسان با مخالفت با تخصیص حتی یک دلار برای واردات آنها، تاکید می‌کنند که در شرایط کنونی جامعه اولویت با ۹۵ درصد دیگر است که عامه مردم را تشکیل می‌دهند.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 هفته قبل
شهریور ماه امسال، وزارت صنعت، معدن و تجارت عنوان کرد که طرح نوسازی ناوگان حمل‌ونقل با ۱۱ میلیارد یورو اعتبار در ۳ سال انجام خواهد شد. براساس این طرح ۵۰درصد بودجه طرح نوسازی توسط دولت، ۳۰درصد با منابع بانکی و ۲۰درصد آورده متقاضی تامین خواهد شد. نوسازی ناوگان جاده‌ای اصلی‌ترین سیاستی است که می‌توان با استفاده از آن، از میزان مصرف سوخت، میزان هزینه‌های جاری و میزان آلایندگی محیط‌زیست کاست. با سهمیه‌بندی سوخت و تخصیص سوخت با ناوگان جاده‌ای براساس پیمایش، میزان مصرف سوخت کاهش یافته و میزان سوخت‌گیری آنها براساس میزان فعالیت‌شان انجام می‌شود. هر چند در شرایط فعلی نمی‌توان انتظار داشت که دولت حجم قابل‌توجهی منابع مالی جدید را برای نوسازی ناوگان فراهم کند، اما فراموش کردن نوسازی ناوگان جاده‌ای برای کشور هزینه‌های کلانی خواهد داشت که در بلندمدت پرداخت آنها از برنامه‌ریزی برای نوسازی ناوگان بودجه‌ای بسیار گسترده‌تر طلب می‌کند.
ایمناایمنا1 هفته قبل
به گزارش خبرنگار ایمنا، کیفیت هوای کلانشهر اصفهان در ۲۴ ساعت منتهی به ساعت هفت صبح امروز - شنبه بیست و ششم بهمن ماه- با میانگین ۱۰۳ در وضعیت ناسالم برای گروههای حساس ثبت شده است. هم اکنون و در ساعات اولیه روز کیفیت هوای این کلانشهر با میانگین ساعتی ۸۴ در وضعیت قابل قبول «سالم» قرار دارد. کیفیت هوا در دیگر شهرهای استان از جمله کاشان با میانگین ساعتی ۶۲، سجزی با میانگین ۷۱، مبارکه با میانگین ۶۶، نجف آباد با میانگین ۶۴ در وضعیت قابل قبول «سالم» است. سیستم ایستگاههای پایش هوای شهرهای خمینی شهر، زرین شهر، لنجان و دولت آباد قطع است و از داده‌های آنها اطلاعی در دست نیست. شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه‌های حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ خطرناک است.

به انتهای لیست رسیدید

آلودگی هوا

در ویژگی‌های طبیعی جو براثر مواد شیمیایی، ریزگردی یا عامل‌های زیست‌شناختی است. جو یا اتمسفر سامانه گازی طبیعی پویا و پیچیده‌ای است که زندگانی در سیاره زمین به آن وابسته‌است. کاهش ستبرای لایه ازون در استراتوسفر به خاطر آلودگی هوا، دیرزمانی است که خطری برای تندرستی مردمان و نیز زیست‌بوم‌های زمین شناخته می‌شود. آلودگی هوا بیش از هر آلودگی دیگری (دو سوم موارد مرگ ناشی از انواع آلودگی) جان انسان‌ها را گرفته‌است. پس از آن، آلودگی آب دومین عامل مرگ و میر است (۱/۸ میلیون مرگ). در جایگاه سوم، آلودگی محل کار، جان هشتصد هزار نفر را گرفته‌است. آلودگی هوا ممکن است طبیعی (مانند فعالیت آتشفشان‌ها)، یا مصنوعی (ساخته دست انسان) باشند. بیشتر آلودگی‌های مصنوعی ناشی از فعالیت وسایل نقلیه و کارخانه‌ها هستند. انجمن مشترک مهندسین آلودگی هوا و کنترل آن ،آلودگی هوا را به صورت زیر تعریف نموده است: "آلودگی هوا عبارت از وجود یک یا چند آلاينده در هوای آزاد مانند گازها، بخارات، گرد و غبار، بو، دود غلیظ و میست با کمیت، مشخصات و زمان ماند کافی که برای زندگی انسان، حیوان و گیاه خطرناک و برای اموال مضر باشد و یا به طور غیرقابل قبول مانع استفاده راحت از زندگی و اموال گردد". ویکی‌پدیا