آلکساندر دوگین

آلکساندر دوگین

موفقیت کنفرانس ایرانی و شکست تحریم‌های ضدایرانی +عکس

10+
سینماپرسسینماپرس1 ماه قبل

بازتاب «افق نو» در اندیشکده آمریکایی شورای آتلانتیک/ موفقیت کنفرانس ایرانی و شکست تحریم‌های ضدایرانی +تصاویر

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 ماه قبل
فراتر از عصبانیت، مندلکر یک هفته پس از پایان کنفرانس افق نو از سمت خود استعفا کرد (جزئیات بیش‌تر). لیزی پورتر (چپ)، نویسنده گزارش شورای آتلانتیک، در حاشیه روز اول کنفرانس افق نو در بیروت (+) آن‌چه در ادامه می‌آید ترجمه گزارش شورای آتلانتیک درباره کنفرانس افق نو در بیروت است. وی می‌گوید بودجه کنفرانس افق نو را [آستان قدس] حرم امام رضا [علیه‌السلام] (یکی از دوازده شخصیت اصلی مورد احترام مسلمانان شیعه) و همچنین «تاجران خصوصی» تأمین کرده‌اند. افق نو نماد قدرت نرم جمهوری اسلامیکنفرانس افق نو قدرت نرمی را نشان داد که سازمان‌های ایرانی یا تحت حمایت ایران با وجود تحریم‌ها در سرتاسر منطقه دارند. کنفرانس افق نو، چه ربطی به سپاه پاسداران داشته باشد و چه نداشته باشد، قدرت رویدادهایی را به نمایش می‌گذارد که تحت عنوان انجمن‌های روشنفکری دیدگاه‌های «محور مقاومت» را در خاورمیانه ترویج می‌کنند.

پرنسس ایتالیایی مهمان افق نو: افتخار دیدار با موسی صدر را داشته‌ام/ همه ما قدردان جبهه مقاومت هستیم

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 ماه قبل
یکی از سخنرانان روز دوم این کنفرانس پرنسس «ویتوریا آلیاتا» نویسنده و مترجم ایتالیایی، متخصص حوزه «تمدن اسلامی» و دارای مدرک دکترا در رشته حقوق اسلامی بود. پرنسس ویتوریا اکنون مانند تقریبا تمامی مهمان‌های دیگر افق نو در صورت ورود به آمریکا یا بسیاری از کشورهای اروپایی با استقبال گرمی مواجه نخواهد شد! پرنسس ویتوریا آلیاتا در عمارت «ویلا والگوارنرا» (+) پرنسس ویتوریا آلیاتا در کنفرانس افق نوی امسال در بیروت (+) آلیاتا می‌گوید شیوه تحقیقش درباره اسلام مانند روحانیون اسلامی در گذشته بوده و هر کتابی را نزد یک استاد آموخته است. با این حال، مکان‌هایی که [در بازدید کاروان افق نو از جنوب لبنان] به آن‌ها رفتیم و افرادی که با آن‌ها ملاقات کردیم، ما را تشویق می‌کنند که همچنان این مسیر را ادامه بدهیم. وی همچنین می‌گوید مردم سیسیل به ریشه‌های مشترک خود با اسلام و تمدن پارسی بسیار افتخار می‌کنند.

گزارش مشرق از حاشیه‌های جالب افق نو: از مهدویت در بیان فیلسوف روس تا شیعه شدن فعال لهستانی با یک آیه +تصاویر

12+
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز2 ماه قبل

مهمان لهستانی افق نو: با خواندن یک آیه قرآن ایمان آوردم/ اعتقادی به وجود خدا نداشتم اما الآن شیعه هستم

12+
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز2 ماه قبل

مهمان برزیلی افق نو: آمریکا به ایران حمله کند پایگاه‌هایش در خاورمیانه خاکستر می‌شوند/ اروپایی‌ها باید بین مستعمرگی و استقلال یکی را انتخاب کنند

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز2 ماه قبل
یکی از سخنرانان روز دوم این کنفرانس آقای «پپه اسکوبار» خبرنگار تحقیقی برزیلی است که مقاله‌هایش معمولا در پایگاه خبری «آسیاتایمز» منتشر می‌شوند. برگزاری چنین کنفرانسی در حال حاضر اهمیت مضاعفی هم دارد، چون شما این‌گونه مباحثه‌ها را در هیچ‌کجای غرب نمی‌توانید پیدا کنید. این در حالی است که این‌جا در افق نو شما پانزده، بیست نفر [مهمان خارجی] را می‌بینید که از جاهای مختلف آمده‌اند و درباره هر مسئله‌ای با هم گفت‌وگو می‌کنند؛ مباحثه‌های رک و آزادانه، تبادل واقعی نظریات، بدون فرقه‌گرایی. این خبرنگار تحقیقی می‌گوید این‌گونه اخبار نه تنها در آمریکا بلکه در تمام کشورهای غربی سرکوب می‌شوند. این گزارش‌ها را می‌توانید از لینک‌های زیر بخوانید: همچنین مشرق در گزارش‌ها و مصاحبه‌های زیر درباره تلاش دولت آمریکا برای جلوگیری از حضور مهمانان آمریکایی افق نو در این کنفرانس توضیح داده است:

فیلسوف روس: کنفرانس «افق نو» عین انتظار فرج است/ اگر یک گام به سمت مهدی بروید، مهدی هم یک گام به سوی شما می‌آید +تصاویر

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز2 ماه قبل
فایل آن‌را از اینجا دانلود کنید: video/mp۴تیزر ابتدایی کنفرانس افق نو (انگلیسی) [دانلود] آقای دوگین در توضیح عنوان «افق نو» که برای کنفرانس انتخاب شده است می‌گوید: مفهوم افق نو بسیار مفهوم جذابی است. افق نو مفهوم مهمی در پدیده‌شناسی فلسفی است که تلاش دارد تا بشر و رفتارهای بشری را در یک بافت ملموس توضیح دهد. این یعنی مفهوم افق نو دقیقا منطبق بر عقاید ماوراءالطبیعی تشیع است: این‌که ما منتظر تغییر و ظهور یک افق نو و رسیدن به یک دوره ترمیم و بازسازی هستیم. افق نو یک اقدام موجودیتی و گامی به سوی مهدی [عجل الله فرجه] است و وقتی شما یک قدم به سوی مهدی می‌روید، مهدی هم یک قدم به سوی شما می‌آید. برای من، افق نو یک افق چندقطبی است که با پایان جهان تک‌قطبی خواهد آمد.

کنفرانس افق نو نشان داد رهبر «جهان آزاد» ایران است نه آمریکا/ هرکس مشاور امنیت ملی ترامپ شود از بولتون بدتر نیست

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز2 ماه قبل
◄ لطفا درباره سفرهای قبلی‌تان به ایران، حضور در کنفرانس افق نو و تجربه برخورد با ایرانی‌ها توضیح بدهید. من برای اولین بار ماه فوریه سال ۲۰۱۳ بود که در کنفرانس افق نو شرکت کردم. کنفرانس افق نو اتفاقا دقیقا برقراری همین «ارتباط ممنوعه» را امکان‌پذیر کرده است. ادعای آمریکایی‌ها این بود که افق نو با سپاه پاسداران ارتباط دارد و مهمان‌ها را به عنوان جاسوس استخدام می‌کند. همه این اتفاقات [تحریم افق نو و نادر طالب‌زاده] بعد از آن رخ داد که جان بولتون مشاور امنیت ملی ترامپ شد.

به انتهای لیست رسیدید