آمار

آمار

همشهریهمشهری34 دقیقه قبل
به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایرنا، واقعیت مجازی، افشانه‌های هوشمند، روش‌های ویرایش ژن مانند «کریسپر» (CRISPR)، جراحی رباتیک، حسگر بی‌سیم مغزی و واقعیت مجازی تنها بخشی از فناوری‌های برتر پزشکی سال ۲۰۱۹ میلادی‌ هستند. در ادامه به ۱۰ فناوری‌ برتر پزشکی سال ۲۰۱۹ میلادی اشاره شده است. مهم‌ترین کاربرد این فناوری در پزشکی تولید مفاصل مصنوعی، انواع حسگر، استخوان و پروتز با حداکثر سازگاری با بدن است. دارودرمانی اختصاصی (شخصی‌شده) تجویز داروهای اختصاصی برای بیمار با توجه به شرایط، ژنتیک و سابقه او یکی از مهم‌ترین دستاوردهای پزشکی سال جاری بود. ‌با استفاده از این فناوری بیماران حتی در مناطق دورافتاده نیز می‌توانند از مزایای مراقبت‌های پزشکی بهره‌مند شوند.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز53 دقیقه قبل
بیزینس اینسایدر به نقل از وال استریت ژورنال با اعلام ایران خبر نوشت هم‌اکنون (با به عبارت بهتر طبق آمار مه ۲۰۱۹ میلادی) ۱۴ هزار نیروی نظامی آمریکایی در منطقه حضور دارد. منظور سیاسی و دقیقتر از عبارت «مقابله با تهدید ایران» که بیشتر یک اصطلاح حقوقی برای توجیه اقدام نظامی است، تلاش برای تضعیف حکومت ایران است. بعد از بروز ناآرامی در ایران، دستگاه‌های اطلاعاتی آمریکا یادشان آمد که ایران در حال برنامه‌ریزی جدید برای حمله به سربازان آمریکایی در منطقه است (!) تا اگر با افزایش ناآرامی‌ها امکان مداخله نظامی آمریکا فراهم شد، توجیه آن در افکاری عمومی داخلی و خارجی اقدامات ایران علیه امنیت ایالات متحده باشد. خبرهای منتشرشده از ناآرامی‌ها در ایران به گونه‌ای یکسویه تیتربندی شد که حکومت ایران را مستحق حمله از سوی آمریکا جلوه دهد.
وانانیوزوانانیوز1 ساعت قبل
سخنگوی دولت در مراسمی که به مناسبت روز دانشجو و با عنوان «سخنگو پاسخ می‌دهد» در دانشگاه صنعتی شریف تهران برگزار شد حضور یافت و در گفت‌وگو با دانشجویان به پرسش‌های آن‌ها پاسخ داد. حضور شما در دانشگاه شریف نمایشی است برای آن‌که نشان داده شود هنوز هم امیدی برای اصلاح از طریق گفت‌وگو وجود دارد. امروز چه اتفاقی افتاده که دانشجوی دانشگاه شریف را ولع پول و استارت‌آپ خفه کرده و دیگر کنشگری سیاسی ندارند. به گزارش ایسنا، در میانه صحبت‌های مسئولان تشکل‌های دانشجویی دانشگاه شریف دانشجویان حاضر در سالن سخنرانی با سر دادن فریاد «احسنت» و «ماشالله» و همچنین کف و سوت زدن موافقت خود را با سخنان سخنرانان ابراز می‌کردند. در این لحظه یکی از دانشجویان خطاب به ربیعی با صدایی بلند گفت: شعار دادن را شما بلد هستید نه ما.
وانانیوزوانانیوز1 ساعت قبل
۱۰ گلزن برتر سال ۲۰۱۹ | رقابت نزدیک مسی و لواندوفسکی؛ خبری از رونالدو نیست! ۱۰ گلزن برتر سال ۲۰۱۹ | رقابت نزدیک مسی و لواندوفسکی؛ خبری از رونالدو نیست! مسی و لواندوفسکی رقابت نزدیکی برای گرفتن کفش طلای اروپا در فصل ۲۰۱۹-۲۰۲۰ دارند. ستاره بایرن مونیخ که این فصل فوق‌العاده ظاهر شده در سال ۲۰۱۹ در کل رقابت‌ها مجموعا ۴۴ بازی انجام داده و ۴۵ گل به ثمر رسانده است. لئو مسی با ۴۵ بازی ۴۴ گل به ثمر رسانده و در رتبه دوم قرار دارد.
فارسفارس1 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری فارس، سال ۲۰۱۹ رو به پایان است و آمار گلزنی در کل این سال منتشر شد. مسی و لواندوفسکی در صدر این جدول قرار دارند و رقابت نزدیکی برای کفش طلا دارند. ستاره بایرن مونیخ که این فصل فوق‌العاده ظاهر شده در سال ۲۰۱۹ در کل رقابت‌ها مجموعا ۴۴ بازی انجام داده و ۴۵ گل به ثمر رسانده است. لئو مسی با ۴۵ بازی ۴۴ گل به ثمر رسانده و در رتبه دوم قرار دارد. در رده سوم، ستاره کنونی رئال مادرید که این فصل بار تیم را به دوش‌ می‌کند یعنی کریم بن‌زما با ۳۴ گل قرار دارد.

ارتقاء فرهنگ کتاب و کتابخوانی در هرسین کرمانشاه با برگزاری برنامه‌های اثر بخش

3+
نهاد کتاب‌خانه‌های عمومی کشورنهاد کتاب‌خانه‌های عمومی کشور1 ساعت قبل
ایسناایسنا1 ساعت قبل
ایسنا/کرمانشاه استاندار کرمانشاه گفت: چنانچه ۳۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای تکمیل زیرساخت مرزهای استان تخصیص داده شود، صادرات استان به راحتی به دو برابر افزایش می‌یابد. وی افزود: در این زمینه نیروهای نظامی نیازمند اعتبار ۲۵۰ میلیارد تومانی هستند که شرایط انسداد مرز را به حالت پیش از زلزله برگردانند. ۳۰۰ میلیارد تومان برای تکمیل زیرساخت‌های مرز بدهند صادرات استان را ۲ برابر می‌کنیماستاندار کرمانشاه به کنترل تورم در استان هم اشاره کرد وافزود: از دیگر اقدامات اقتصادی خوب صورت گرفته در استان میتوان به احیای ۱۵۰ واحد تولیدی راکد که هریک بیش از یک سال تعطیل بوده‌اند، اشاره کرد. وی افزود: امسال ۲٫۹ میلیارد دلار از مرزهای استان صادرات داشته‌ایم که ۶۵ درصد آن متعلق به استان و مابقی مربوط به استان‌های دیگر بوده است. بازوند یادآور شد: چنانچه ۳۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای تکمیل زیرساخت‌های شش مرز رسمی و بازارچه مرزی استان تخصیص داده شود این حجم صادرات به راحتی به دو برابر افزایش می‌یابد.
تسنیمتسنیم1 ساعت قبل
رئیس سازمان صنعت، ‌ معدن و تجارت قم بیان کرد: معرفی ۱۵ واحد صنعتی برای جذب تسهیلات بانکی بالغ‌بر ۴۰ میلیارد تومان از دیگر مصوبات جلسه امروز بود. سیجانی بابیان اینکه صنعت بومی‌سازی قطعات صنعتی در قم رونق می‌گیرد، عنوان کرد: از بانک‌های عامل استان درخواست می‌شود به پرداخت تسهیلات رونق تولید شتاب بخشند تا جایگاه قم در این زمینه ارتقا یابد. وی تصریح کرد: اتفاقات خوبی در بخش بومی‌سازی قطعات صنعتی در قم در حال انجام است و هماهنگی‌ها با بخش‌های دانش‌بنیان و سازمان‌های مردم‌نهاد در این خصوص انجام‌شده است. معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار قم تصریح کرد: حاصل این تلاش‌ها و نظارت‌ها این است که استان قم رتبه دوم کشوری به لحاظ مطلوبیت در نرخ تورم است. وی بابیان اینکه استان قم درزمینهٔ رونق تولید دارای رتبه تک‌رقمی در کشور است، گفت: در حوزه کشاورزی و گردشگری رتبه سوم و در حوزه صنعت رتبه ۹ کشور متعلق به قم است.
ایسناایسنا1 ساعت قبل
سخنگوی دولت در مراسمی که به مناسبت روز دانشجو و با عنوان «سخنگو پاسخ می‌دهد» در دانشگاه صنعتی شریف تهران برگزار شد حضور یافت و در گفت‌وگو با دانشجویان به پرسش‌های آن‌ها پاسخ داد. حضور شما در دانشگاه شریف نمایشی است برای آن‌که نشان داده شود هنوز هم امیدی برای اصلاح از طریق گفت‌وگو وجود دارد. امروز چه اتفاقی افتاده که دانشجوی دانشگاه شریف را ولع پول و استارت‌آپ خفه کرده و دیگر کنشگری سیاسی ندارند. به گزارش ایسنا، در میانه صحبت‌های مسئولان تشکل‌های دانشجویی دانشگاه شریف دانشجویان حاضر در سالن سخنرانی با سر دادن فریاد «احسنت» و «ماشالله» و همچنین کف و سوت زدن موافقت خود را با سخنان سخنرانان ابراز می‌کردند. در این لحظه یکی از دانشجویان خطاب به ربیعی با صدایی بلند گفت: شعار دادن را شما بلد هستید نه ما.
صدا و سیماصدا و سیما1 ساعت قبل
رئیس سازمان هواشناسی کشور همچنین در خصوص وضعیت آب، هوا، آلودگی هوا و نیز پایداری آن گفت: اساسا کاهش آلایندگی‌ها یا افزایش آن خیلی به شرایط جوی ارتباط ندارد. خانم تاج بخش اضافه کرد: اگر شرایط هواشناسی به گونه‌ای باشد که این آلاینده‌ها را افزایش دهد، روند رو به رشد آلودگی را خواهیم داشت و پیش بینی‌های بلند مدت ما نشان می‌دهد که برای زمستان بارش‌های قابل ملاحظه‌ای بیشتر از نرمال نخواهیم داشت. وی گفت: بنابراین به نظر می‌رسد شرایط آلایندگی به همین صورت باقی بماند و یا افزایش یابد. خانم تاج بخش گفت: هر چه که بتوانیم قطعیت نداشتن را کوچکتر کنیم، پیش بینی‌ها با دقت و صحت بیشتری خواهد بود. رئیس سازمان هواشناسی کشور اضافه کرد: هر چه اطلاعات ورودی بهتری بتوانیم به مدل‌های عددی بدهیم قطعا خروجی بهتری خواهیم داشت.
عصر ایرانعصر ایران1 ساعت قبل
دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر پیشگیری را اولویت برنامه‌های ستاد مبارزه با مواد مخدر خواند و گفت: در این زمینه دو توافق‌نامه در قم در خصوص استفاده از ظرفیت وعاظ و مبلغان در حوزه پیشگیری از اعتیاد منعقد شده است. به گزارش روابط عمومی ستاد مبارزه با مواد مخدر؛ دکتر اسکندر مؤمنی در دیدار با آیت‌الله جوادی آملی ضمن ارائه اهم اقدامات مبارزه با مواد مخدر طی یک سال گذشته در کشور به همت دستگاه‌های عضو ستاد گفت: بیش از ۷۴ درصد کشفیات انجام شده در استان‌های شرقی کشور بوده و ۷۰ درصد کشفیات نیز حاصل کار اطلاعاتی است. دبیرکل ستاد اظهار داشت: پیشگیری در اولویت برنامه‌های ستاد مبارزه با مواد مخدر است و در این زمینه دو توافق‌نامه در قم در خصوص استفاده از ظرفیت وعاظ و مبلغان در حوزه پیشگیری از اعتیاد منعقد شده است. مؤمنی با اشاره به امضای تفاهم‌نامه میان ستاد مبارزه با مواد مخدر و آموزش‌وپرورش و تدوین طرح «یاریگران زندگی» به‌منظور استفاده از ظرفیت معلمان و مدارس کشور گفت: در این طرح از همه ظرفیت‌ها در حوزه پیشگیری از اعتیاد استفاده خواهیم کرد. وی بر ایجاد انگیزه بین جوانان تأکید کرد و بیان داشت: انگیزه و امید موجب ایجاد نشاط و زندگی سالم بین جوانان می‌شود.
مهرمهر2 ساعت قبل
در حال حاضر سازمان توسعه تجارت در کشورهای همسایه، میزهای کشوری را فعال کرده و تعداد رایزنان بازرگانی در کشورهای هدف صادراتی را از ۵ کشور به ۱۵ کشور همسایه افزایش خواهد داد. مدرس خیابانی گفت: در عین حال دفتر دائمی اوراسیا نیز در سازمان توسعه تجارت تشکیل شده است. وی اظهار داشت: در کنار این، علاوه بر سازمان توسعه تجارت ایران، شرکت سهامی نمایشگاههای بین‌المللی جمهوری اسلامی ایران و صندوق ضمانت صادرات ایران نیز باید از این برنامه پشتیبانی کرده و در این حوزه تمرکز نمایند. ضمن اینکه بانک توسعه صادرات نیز باید در این رابطه یاری‌رسان صادرکنندگان باشد. مدرس خیابانی گفت: سازمان توسعه تجارت ایران باید خانه صادرات را شکل داده و در بخش کالایی، کشوری و موضوعی، مسائل و مشکلات مبتلابه را مانند خانه صنعت و معدن حل کند.
مهرمهر2 ساعت قبل
رئیس دانشگاه علوم پزشکی همدان با اشاره به طرح‌های ارائه شده در حوزه صنعت عنوان کرد: از معاونت تحقیقات و فناوری دانشگاه تقاضا دارم این تعداد را حداقل به دو برابر افزایش دهد چراکه در این صورت دست کم ۳ میلیارد تومان آورده برای دانشگاه حاصل خواهد شد. رئیس دانشگاه علوم پزشکی همدان خاطرنشان کرد: زمانه جنگ‌های فیزیکی به پایان رسیده و با حوزه آی‌تی می‌توان حتی امنیت یا جنگ را در کشورها مدیریت کرد. وی با بیان اینکه خوشبختانه در بودجه سال ۱۴۰۰ اتکا به منابع نفتی کمتر لحاظ شده‌است، گفت: عبور از اقتصاد تک‌محصولی که ضرورت توسعه کشور است نیازمند تقویت دیگر بخش‌های اقتصادی و تولید ثروت است. رئیس دانشگاه علوم پزشکی همدان اظهار کرد: حوادث ترافیکی طی ۱۰ سال معادل ۸ سال دفاع مقدس جان هموطنان ما را گرفته و این موضوع می‌تواند از دیگر نقاطی باشد که ضرورت ورود دانشگاه در برنامه‌های عملیاتی کشور را محرز کند. رئیس دانشگاه علوم پزشکی ابن‌سینا عنوان کرد: امروز در شرایط تحریم قرار داریم اما اینقدر با شرایط پیچیده سازگار شده‌ایم که می‌توانیم با برنامه‌ریزی هدفمند از شرایط سخت تحریم‌ها نیز عبور کنیم.
تسنیمتسنیم3 ساعت قبل
وی با بیان اینکه ۱۰ آذرماه با صدور فرمان وزیر کشور فعالیت انتخابات در شهرستان‌ها و استان‌ها آغاز شد افزود: استان بوشهر دارای ۴ حوزه انتخابیه است که آمار نهایی داوطلبان نمایندگی یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در استان بوشهر ۱۹۵ داوطلب است. دهقانی بیان کرد: تعداد داوطلبان در ۴ حوزه انتخابیه استان بوشهر نسبت به دوره قبل رشد قابل توجهی نشان می‌دهد که این رشد در مشارکت مردم در روز دوم اسفندماه اثربخش است. وی با بیان اینکه آموزش‌های هیئت‌های اجرایی باید هدفمند باشد گفت: ۲۶ هیئت اجرایی در چهار حوزه انتخابیه استان بوشهر شامل ۱۰ شهرستان و ۱۶ بخش مستقل تشکیل شده است. سرپرست اداره کل سیاسی و انتخابات استانداری بوشهربا بیان اینکه بخش زیادی از مراحل انتخابات برعهده خود مردم است افزود: این وجه تمایز برگزاری انتخابات در ایران با دیگر کشورها است. فرماندار دشتی نیز با اشاره به اهمیت برگزاری کارگاه‌های آموزشی گفت: این کارگاه‌های آموزشی سبب می‌شود فرایند برگزاری انتخابات مشکلی نداشته باشد.
فردا نیوزفردا نیوز3 ساعت قبل
وی افزود: امروز برکات بیمه و آثار آن در بروز هر حادثه‌ طبیعی یا سانحه‌ غیرارادی بر کسی پوشیده نیست. مدیرعامل ستاد دیه کشور بیان کرد: با عنایت به افزایش نرخ دیه و به خصوص تغلیظ آن در ماه‌های حرام انتظاری از کاهش نرخ‌های مصوب نداریم. حال با عنایت به مشکلات معیشتی ضروت توجه به این ظرفیت بیش از پیش احساس می‌شود. سلیمانی با اشاره به نقش رسانه در کاهش جرایم غیرعمد گفت: شایسته است در کنار تبلیغات محصولات خوراکی در قاب رسانه ملی دردهای عمومی و مصالح جمعی را هم لحاظ کنیم. اگر کشته‌های حوادث جاده‌ای ما امروز در مرز ۱۷ هزار نفر نبود و افزایش آمار عددی نسبت به مدت مشابه سال قبل مواجه نبودیم درخواستی هم از اصحاب رسانه‌ نداشتیم.
تابناکتابناک3 ساعت قبل
امیدواریم هر چه زودتر تکلیف موتورسیکلت‌هایی که هر روزه تعدادشان در سطح شهر قارچ گونه رشد می‌کند، مدیریت شوند. دیگر نیازی نیست که زمان طولانی باران نبارد تا آلودگی هوا در تهران اوج بگیرد؛ تنها چند روز سکون هوا می‌تواند شهر را در وضعیت نامطلوبی قرار دهد. این در حالی است که فقط ۱۵ درصد آلودگی هوا مربوط به منابع آلاینده ثابت و مابقی آن به بخش‌های دیگر تعلق می‌گیرد. وی در ادامه افزود: البته طبق گزارش‌هایی که در جلسه با پلیس راهنمایی و رانندگی ارائه شد، در سطح استان تهران حدود ۵۰۰ هزار موتورسیکلت وجود داشته که سهم شهر تهران ۲۰۰ هزار موتورسیکلت است. البته در گذشته برخی کارشناسان معتقد بودند که ۳ میلیون موتورسیکلت در سطح شهر وجود دارد؛ در حقیقت این آمار برای موتورسیکلت‌هایی بوده که از مقطعی تا به امروز تولید شده است، ولی بسیاری از این‌ها فرسوده یا در پارکینگ‌ها هستند.
ایلناایلنا3 ساعت قبل
وی اظهار داشت: بالا رفتن میانگین ارزش کالاهای صادراتی کشور از طریق تبدیل صادرات مواد اولیه به محصول نهایی با ارزش افزوده بالا صورت خواهد گرفت. در حوزه اهداف ترسیم شده، بر اساس راهبرد متنوع سازی در حوزه صادرات در سه حوزه کالایی، کشوری و بنگاهی دنبال کند. در حال حاضر سازمان توسعه تجارت در کشورهای همسایه، میزهای کشوری را فعال کرده و تعداد رایزنان بازرگانی در کشورهای هدف صادراتی را از ۵ کشور به ۱۵ کشور همسایه افزایش خواهد داد. مدرس خیابانی گفت: در عین حال دفتر دائمی اوراسیا نیز در سازمان توسعه تجارت تشکیل شده است. ضمن اینکه بانک توسعه صادرات نیز باید در این رابطه یاری‌رسان صادرکنندگان باشد.
تسنیمتسنیم3 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، پس از انتشار اخباری پیرامون یارانه معیشتی، وزارت کار توضیحاتی ارائه کرد. به دنبال درج خبری در آن خبرگزاری با عنوان «تماس‌های بی‌شمار کارگران، کارمندان و بازنشسته‌ها با تسنیم: یارانه معیشتی نگرفتیم/دولت شفاف‌سازی کند» به آگاهی می‌رساند دولت از همان ابتدا سازوکار طرح «حمایت معیشتی» را در اطلاعیه‌ها و گفت‌وگوهای رسانه‌ای به طور شفاف اعلام کرد. خواهشمند است ضمن اطلاع‌رسانی به منظور تنویر افکار عمومی و بنا برقانون مطبوعات دستور فرمایید پاسخ این مرکز درج شود. بدیهی است ذکر آمار و ارقام بدون منبع مشخص و موثق جز سردرگمی و دلسردی در جامعه آن هم در میان قشر زحمت کش کارگران حاصلی ندارد. خواهشمند است ضمن اطلاع رسانی، به منظور تنویر افکار عمومی و بنا بر قانون مطبوعات دستور فرمایید پاسخ این مرکز درج شود.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین3 ساعت قبل
طبق آمار منتشر شده، در هفت ماه امسال میزان بازرسی واحد‌های صنفی و تخلفات صنفی کشف شده نسبت به مدت مشابه سال گذشته به ترتیب حدود ۱۱٫۵ و ۱۷درصد رشد داشته است.
عصر ایرانعصر ایران3 ساعت قبل
به گزارش ایسنا به نقل از آرت نیوزپیپر، از آن‌جایی که آمار گردشگران چینی در روسیه هرساله با ۲۰ درصد افزایش روبه‌رو است، می‌توان گفت گردشگران چینی برای موزه‌های روسیه بسیار تاثیرگذار و مهم هستند. کنسولگری چین نیز آمار گردشگران چینی شهر «سن پترزبورگ» را تا پایان سال حدود ۱٫۳ میلیون نفر برآورد کرده است. همچنین مقام‌های «مسکو» آمار گردشگران چینی این شهر در سال ۲۰۱۸ را بیش از ۸۰۰ هزار نفر اعلام کرده‌اند. به گفته وزیر فرهنگ روسیه، کاخ «‌کاترین» در نزدیکی «سن پترزبورگ» به دلیل افزایش جمعیت گردشگران چینی با وضعیت هشداردهنده مواجه شده است. مدت اعتبار استفاده از ویزای الکترونیکی هم ۳۰ روز پس از اخذ آن تعیین شده است.
ایسناایسنا3 ساعت قبل
ایسنا/چهارمحال و بختیاری نماینده ولی‌فقیه در چهارمحال‌وبختیاری گفت: برای رساندن پیام اسلام و انقلاب باید کار فرهنگی ابلاغ و روح نظام برای مردم تبیین و این شادابی‌ها و دستاوردها و این زیبایی‌های نظام، برای مردم گفته شود. وی ادامه داد: اگر چه امروز کشاورزی مکانیزه شده است ولی همچنان سختی‌های کار بسیار است و کشاورزان با سخت‌ترین وضع دوران پیری را می‌گذرانند. حجت‌الاسلام نکونام در ادامه گفت: نظام اسلامی نظام مستضعفان و نظام پا برهنه‌ها و محرومان است، صرف‌نظر از افرادی که بد عمل می‌کنند، روح نظام جمهوری اسلامی روح استضعاف‌زدایی و فراهم کردن رفاه و آسایش برای مردم است چرا که کمک به محرومان جامعه و رساندن آنان به جایگاه بلند، وظیفه این نظام است. وی تصریح کرد: برای رساندن پیام اسلام و انقلاب باید کار فرهنگی ابلاغ و روح نظام برای مردم تبیین و این شادابی‌ها و دستاوردها و این زیبایی‌های نظام، برای مردم گفته شود. شاه‌بندری اضافه کرد: تا کنون حدود ۳۵ درصد از جامعه هدف در استان بیمه شده‌اند که این صندوق به ازای هر بخش، یک کارگزاری آماده ثبت‌نام از متقاضیان دارد.
فراروفرارو3 ساعت قبل
مسعود مردانی، افزود: آنفلوانزا بیماری است که هر چهار یا پنج سال به صورت اپیدمیک ظاهر می‌شود و این فرم همه گیری معمولا با تغییر کوچک ژنتیکی در این ویروس رخ می‌دهد به شکلی که با بروز این جهش ژنتیکی، ویروسی نو و جدید پدید می‌آید. این فوق تخصص بیماری‌های عفونی با اشاره به اینکه واکسن آنفلوانزا از چهار گونه ویروس دوگونه ویروس A. عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، تاکید کرد: به طور کلی حتی با ایجاد جهش ژنتیکی در این ویروس، هنوز هم متخصصین سم شناسی توصیه می‌کنند که استفاده از واکسن آنفلوانزا بهتر از عدم استفاده از آن است. وی به مبتلایان به ویروس آنفلوانزا توصیه کرد: افرادی که دچار این بیماری شده‌اند باید بدانند که صرفا به یکی از گونه‌های ویروس آلوده شده‌اند، ضمن اینکه سایر گونه‌های در گردش چهار و یا بیش از چهار گونه هستند، بنابراین امکان ابتلای مجدد به سایر گونه‌های این ویروس مهیا است. مردانی گفت: افراد در معرض خطر حتما باید دو هفته بعد از بهبودی حتما نسبت به تزریق واکسن آنفلوانزا اقدام کنند.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین3 ساعت قبل
هرچند کمبود گاز هر سال در فصل سرما در این استان‌ها به چشم می‌آید اما امسال بعد از افزایش قیمت بنزین و نگرانی مردم از گرانی گاز و کمبود آن، ابعاد گسترده‌تری یافت و شاهد صف‌های طولانی بودیم. کمبود گاز؛ مشکل هر سالسیستان ‌و بلوچستان، با داشتن بیشترین جمعیت محروم از گاز لوله‌کشی، بیش از همه استان‌ها با مشکل کمبود سیلندر روبه‌رو بوده است. افراد زیادی برای خودرو‌شان از گاز مایع استفاده می‌کنند و به همین دلیل گاز در بخش خانگی کم می‌آید. وی با یک محاسبه سرانگشتی، دلیل رغبت مردم به استفاده از گاز مایع برای خودرو را این طور توضیح می‌دهد: گاز سالم‌ترین و ارزان‌ترین سوخت است. فقط ۲ پایگاه گاز سی‌‌. ان. جی در زاهدان و ایرانشهر وجود دارد و خودروهای گازسوز در شهرهای دیگر از گاز مایع استفاده می‌کنند.
ایلناایلنا3 ساعت قبل
به دنبال درج خبری در ایلنا با عنوان «همه یارانه‌نگیرها! چرا کارگران و بازنشستگان از قطار حمایت معیشتی جا ماندند؟» روابط عمومی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی جوابیه‌ای صادر کرد. به گزارش خبرنگار ایلنا، در توضیح وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به ایلنا در خصوص خبری با عنوان «همه یارانه‌نگیرها! چرا کارگران و بازنشستگان از قطار حمایت معیشتی جا ماندند؟» آمده است: به آگاهی می‌رساند دولت از همان ابتدا سازوکارطرح «حمایت معیشتی» را در اطلاعیه‌ها و گفت‌وگوهای رسانه‌ای به طور شفاف اعلام کرد. همچنین شاخص‌های خانوارهایی که مشمول طرح حمایت معیشتی نمی‌شوند نیز دراطلاعیه شماره ۴ اعلام شده است صرف گفت‌وگو با تعدادی از افرادی که ادعا می‌کنند بسته حمایت معیشتی را دریافت نکرده‌اند، نمی‌تواند مبنای درج تیتر گزارشی این گونه باشد که در آن القا شده کارگران و بازنشستگان از قطار «حمایت معیشتی» جاماندند.
مهرمهر3 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار مهر، بشیر حاجی بیگی بعدازظهر سه‌شنبه در مراسم تکریم و معارفه مدیرکل انتقال خون استان سمنان به میزبانی سالن اجتماعات این اداره کل بابیان اینکه ۵۰۰ هزار اهداکننده مستمر خون در کشور وجود دارد، ابراز داشت: مردم همواره اثبات کردند که در زمان حوادث و بحران‌ها یاری‌گر نیازمندان هستند و آن‌ها را فراموش نمی‌کنند لذا می‌توان گفت شاخص اهدای خون در ایران مطلوب است. وی بابیان اینکه شاخص اهدای عضو از زمان جنگ تحمیلی تاکنون هشت برابر رشد داشته است، افزود: ایران رتبه نخست اهدای خون را در منطقه دارد که این امار نشان می‌دهد برای مردم ما اهدای خون نوعی جهاد یا کاری ایثارگرانه است که برای انجام آن سر از پا نمی‌شناسند. سخنگوی سازمان انتقال خون بابیان اینکه توزیع انواع فرآورده‌های خونی طی شش‌ماهه امسال به نسبت مدت مشابه سال قبل سه درصد رشد داشته است، ابراز داشت: طی بازه مذکور حدود یک‌میلیون و ۸۲۴هزار فرآورده خوبی در مراکز درمانی و بیمارستانی توزیع‌شده است. حاجی بیگی بابیان اینکه شاخص اهدای خون ۲۷ به ازای هر هزار نفر به صورت کشوری و برای استان سمنان ۴۶ است، تصریح کرد: ۷۹ درصد اهداکنندگان خون در این استان به صورت مستمر این کار را انجام می‌دهند که باید گفت به همت این ایثارگران ۲۶ هزار واحد خون در مراکز بیمارستانی و ۳۶ هزار واحد دیگر در سایر استان‌ها توزیع‌شده است. وی بابیان اینکه مردم نوع‌دوست استان سمنان طی بازه زمانی یک سال گذشته ۳۶ هزار واحد خونی را به هم‌نوعان خود اهدا کردند، افزود: این آمار برای کل کشور به صورت سالانه ۲۷ دریک هزار نفر معادل ۲٫۶ نفر استبه گزارش خبرنگار مهر، در این مراسم وحید بغدادی به سمت مدیرکل انتقال خون استان سمنان منصوب شد و از زحمات اسفندیار عزیزی تقدیر به عمل آمد.
افکارنیوزافکارنیوز3 ساعت قبل
منظور سیاسی و دقیقتر از عبارت «مقابله با تهدید ایران» که بیشتر یک اصطلاح حقوقی برای توجیه اقدام نظامی است، تلاش برای تضعیف حکومت ایران است. پس به هیچ وجه نمی‌تواند همزمانی طرح این برنامه نظامی با ناآرامی‌ها در ایران اتفاقی باشد. بعد از بروز ناآرامی در ایران، دستگاه‌های اطلاعاتی آمریکا یادشان آمد که ایران در حال برنامه‌ریزی جدید برای حمله به سربازان آمریکایی در منطقه است (!) تا اگر با افزایش ناآرامی‌ها امکان مداخله نظامی آمریکا فراهم شد، توجیه آن در افکاری عمومی داخلی و خارجی اقدامات ایران علیه امنیت ایالات متحده باشد. خبرهای منتشرشده از ناآرامی‌ها در ایران به گونه‌ای یکسویه تیتربندی شد که حکومت ایران را مستحق حمله از سوی آمریکا جلوه دهد.
مهرمهر3 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار مهر، رسول همتی ظهر سه شنبه در نشست خبری در محل اداره کل هواشناسی استان زنجان با یادآوری اینکه ایستگاه‌های هواشناسی در استان زنجان ۵۷ مورد بوده و داده‌های جوی را به صورت شبانه‌روزی ثبت می‌کنند، گفت: متاسفانه ایجرود و سلطانیه جزو شهرستان‌هایی به‌شمار می‌روند که فاقد ایستگاه هواشناسی هستند. وی با اشاره به اینکه کارشناسان هواشناسی استان در چهار ایستگاه هواشناسی به صورت شبانه‌روزی و در چهار ایستگاه دیگر نیز به صورت دوازده ساعته حضور داشته و در این ایستگاه‌ها مستقرند، افزود: وضعیت سایر ایستگاه‌های هواشناسی استان که مشتمل بر ۴۹ ایستگاه است نیز به این صورت است که مقوله اندازه‌گیری در این ایستگاه‌ها خودکار انجام می‌شود. همتی با بیان اینکه امروز در شرایطی قرار داریم که سامانه‌های جوی بیش از ماه‌های قبل به استان ورود پیدا می‌کند و این می‌طلبد که هماهنگی‌های لازم در خصوص اطلاع‌رسانی حوزه هواشناسی با رسانه‌های صورت گیرد، ادامه داد: همه تلاش کارشناسان اداره‌کل هواشناسی استان بر این است تا اطلاعات دقیقی را در حوزه هواشناسی از طریق رسانه‌ها به مردم استان ارائه دهند. مدیرکل هواشناسی استان زنجان همچنین با بیان اینکه هواشناسی جزو دستگاه‌هایی است که فعالیتش به صورت شبانه‌روزی بوده و واژه تعطیلی برای این بخش معنی و مفهومی ندارد، تصریح کرد: برای اینکه بتوان نتایج خوبی از این اطلاع‌رسانی‌ها به دست آورد، لزوم بازنگری و هماهنگی در اطلاع‌رسانی وضعیت جوی و هشدارهای مربوطه بیش از پیش احساس می‌شود. همتی با یادآوری اینکه داده‌های هواشناسی به زبان ریاضی بوده و همه دنیا آن را متوجه می‌شوند، اظهار کرد: مقوله هواشناسی و پیش‌بینی‌هایی که صورت می‌گیرد، از اهمیت زیادی برخوردار است، به همین خاطر اطلاع‌رسانی دقیق در این حوزه می‌تواند جلوی بسیاری از خسارات احتمال را به هنگام بروز حوادث و بلایای طبیعی بگیرد.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین4 ساعت قبل
رسانه‌های نزدیک به عربستان و امارات متحده عربی ترکیه را به رونق دادن به گسترش دادن مراکز فحشا برای مقابله با مشکلات اقتصادی متهم می‌کنند. اعتمادآنلاین| رسانه‌های نزدیک به عربستان و امارات متحده عربی ترکیه را به رونق دادن به گسترش دادن مراکز فحشا برای مقابله با مشکلات اقتصادی متهم می‌کنند. به گزارش اعتمادآنلاین، رسانه‌های عربستانی به نقل از روزنامه وحدت ترکیه خبر دادند: در حال حاضر بیش از ۱۰۰ هزار نفر در ۵۵ شهر ترکیه مستقیما در صنعت فحشا مشغول کار هستند در حالی که آمار غیررسمی از حضور ۳۰۰ هزار نفر در آن حکایت دارد. به زعم این گزارش، ترکیه از این راه سالانه چهار میلیارد دلار درآمد کسب می‌کند به نحوی که آن را در زمره ۱۰ کشور اول در این زمینه قرار داده است. این رسانه‌ها همچنین تاکید می‌کنند که این تجارت کثیف با سوءاستفاده از شرایط آوارگان سوری صورت می‌گیرد و بسیاری از زنان و دختران آواره به این کار آلوده شده‌اند و از آن آنها سوءاستفاده می‌شود.
برترین‌هابرترین‌ها4 ساعت قبل
بنکسی هنرمند ناشناس خیابانی انگلیس درآستانه انتخابات پارلمانی این کشور، با انتشار ویدئویی در اینستاگرام، از جدیدترین نقاشی دیواری خود در شهر بیرمنگهام، با موضوع بی‌خانمانی در بریتانیا رونمایی کرد. ایرنا: بنکسی هنرمند ناشناس خیابانی انگلیس درآستانه انتخابات پارلمانی این کشور، با انتشار ویدئویی در اینستاگرام، از جدیدترین نقاشی دیواری خود در شهر بیرمنگهام، با موضوع بی‌خانمانی در بریتانیا رونمایی کرد. نقاشی دیواری بنکسی و ویدئوی ضمیمه شده به آن، منعکس کننده این حقیقت است که بی خانمانی در بریتانیا به سطح بالایی رسیده است. قرار است انتخابات پارلمانی انگلیس ۱۲ دسامبر (۲۱ آذر) برگزار شود. این تصویر، تصوری به وجود می‌آورد مبنی بر اینکه گوزن‌های نقاشی بنکسی، فرد بی خانمان را به سفری به آسمان پرستاره ماه دسامبر می‌برند.

به انتهای لیست رسیدید