آمان

آمان

تسنیمتسنیم1 هفته قبل
جمعی از خانواده معظم شهدا از جمله خانواده دانشجوی شهید حجت الله رحیمی، خانواده شهید جعفر رحیمی، خانواده شهید غلامعلی شریفی، خانواده شهید عباسعلی علیزاده، خانواده شهید روزه ممبینی، خانواده شهید عبدالله عادل‌زاده و خانواده شهید عزیزالله بهمنی در این برنامه حضور داشتند. خانواده شهید لطفعلی عیوضی، خانواده شهید محمدزمان لطفی‌زاده، خانواده شهید گنجعلی فرطالبی، خانواده شهید انگنا امیری و خانواده شهید شهبازی نیز در این برنامه حضور داشتند و به این شهید گرامی ادای احترام کردند. خانواده شهید فرامرز رضازاده و خانواده شهید مجتبی مجتبی زکوی‌زاده از شهدای مدافع حرم باغملک نیز با حضور در آئین تشییع پیکر پاک شهید اکبر مرادی با خانواده این شهید ابراز همدردی کردند. آئین تشییع پیکر پاک شهید اکبر مرادی از بیمارستان شهید طباطبایی باغملک آغاز شد و تا میدان کشاورز در این شهر ادامه داشت. پس از برگزاری آئین تشییع در باغملک، پیکر پاک و مطهر شهید اکبر مرادی از شهدای نظم و امنیت استان خوزستان برای خاکسپاری به صیدون منتقل شد.
ورزش۳ورزش۳1 هفته قبل
به نظر می‌رسد که لوسین فاوره آخرین روزهای خود را روی نیمکت دورتموند سپری می‌کند و مسئولان دورتموند به دنبال جانشینی برای او هستند. به گزارش «ورزش سه»، دورتموند در فصل جدید نمایش‌های پرنوسانی را از خود ارائه داده است. نتایج اخیر دورتموند باعث شده که فشارها روی لوسین فاوره افزایش پیدا کند و زمزمه هایی مبنی برکناری او طی روزهای اخیر شنیده شود. پیش از این در هفته‌های قبل نیز شایعاتی در مورد حضور ژوزه مورینیو روی نیمکت دورتموند مطرح شده بود که در نهایت به واقعیت تبدیل نشد و این سرمربی پرتغالی هدایت تاتنهام را بر عهده گرفت. حالا و پس از تساوی دورتموند مقابل پادربورن، نشریه بیلد آمان در گزارشی مدعی شده که مسئولان این تیم به دنبال جایگزینی برای لوسین فاوره هستند.
همشهریهمشهری1 ماه قبل
به گزارش هنرآنلاین، مهدخت مخبر شاعر و ترانه‌سرا نامی کشور که آخرین روزهای زندگی خود را در آسایشگاه صبا در خیابان جردن سپری می‌کرد پس از چند سال تحمل بیماری دارفانی را وداع گفت. او در نوجوانی به تهران آمد و در سال ۱۳۴۸ با ایرج جنتی عطایی آشنا شد. جنتی عطایی با معرفی مخبر به اسدالله ملک زمینه حضور این شاعر و ترانه‌سرا را در رادیو فراهم کرد. مجموعه‌ای از ترانه‌های مخبر در کتابی با عنوان «ترانه‌های دیروز، ترانه‌های امروز» از سوی نشر پیکان منتشر شده است. مخبر همچنین چندی قبل در قالب یک آلبوم صوتی با عنوان «صدای شاعر» بخشی از اشعار و سروده‌های خود را بازخوانی کرد.
مهرمهر1 ماه قبل
به گزارش خبرنگار مهر، مهدخت مخبر از ترانه‌سرایان پیشکسوت ایران در سن ۷۶ سالگی پس از تحمل یک دوره بیماری دار فانی را وداع گفت. وی همچنین مجموعه‌ای از ترانه‌های خود را در کتابی با عنوان «ترانه‌های دیروز ترانه‌های امروز» از سوی نشر پیکان منتشر کرده است. یکی از تولیدات خاطره‌انگیزی که مخبر در تولید آن همکاری داشته است آلبوم موسیقی «آمان از جدایی» با صدای علیرضا افتخاری است که بر اساس قطعات شعر سروده مخبر تولید شده است. مخبر همچنین چنی قبل در قالب یک آلبوم صوتی با عنوان «صدای شاعر» بخشی از اشعار و سروده‌های خود را بازخوانی کرده بود. خبرگزاری مهر درگذشت این هنرمند را به خانواده وی و جامعه موسیقی و ادبیات ایران تسلیت می‌گوید.
تسنیمتسنیم1 ماه قبل
به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، جایزه نوبل اقتصاد ۲۰۱۹ به طور مشترک به دو مرد و یک زن اقتصاددان به نام‌های آبهیجیت بانرجی، استر دوفلو و میشل کرمر داده شد. این افراد به خاطر تحقیقات خود برای کاهش فقر در جهان موفق دریافت جایزه نوبل اقتصاد شده‌اند. این افراد نقش مهمی در بازشکل دهی به تحقیقات در زمینه اقتصاد توسعه داشته‌اند. تحقیقات آن‌ها به کاهش فقر جهان کمک کرده است و از این پتانسیل برخوردار است که به بهبود زندگی مردم فقیر جهان کمک کند. بانرجی متولد ۱۹۶۱ در هنداستر متولد سال ۱۹۷۲ در فرانسهکرمر متولد سال ۱۹۶۴ در آمریکافهرست برندگان جایزه نوبل اقتصاد از سال ۱۹۶۹ تا ۲۰۱۷ میلادی به شرح زیر بوده است:۲۰۱۸، ویلیام نوردهاوس و پاول رومر۲۰۱۷، ریچارد تالر۲۰۱۶، الیور هارت و بنگت هولمستروم۲۰۱۵، انگس دیتون۲۰۱۴، ژان تیرول۲۰۱۳، یوگن فاما، لارس پیتر هنسن، و رابرت شیلر۲۰۱۲، الوین روث و لوید اس.
تسنیمتسنیم2 ماه قبل
حتما شما هم دیده‌اید که برخی از خوانندگان و یا قاریان قرآن هنگام خواندن، دستشان را در بناگوش قرار می‌دهند. بلکه جزو برجسته‌ترین خوانندگان موسیقی سنتی کشور خود هستند. همانگونه که ما به موسیقی اصیلمان «ردیف» یا «موسیقی سنتی» می‌گوییم نام موسیقی اصیل و کلاسیک عرب «طرب» یا «مقامات عرب» است. بنابراین، این استایل قرن‌ها پیش از اینکه استایل قاریان محترم قرآن باشد استایل خوانندگان و مغنیان موسیقی اصیل و باستانی عربی بوده است. نماد و ترجمان بیرونی این حسرت و افسوس، دست حسرت بر بناگوش نهادن بوده که در طول قرن‌ها به یک سنت و نماد تبدیل شده است.
تسنیمتسنیم2 ماه قبل
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، از زمانی که در پاییز ۱۳۹۶ مقاومت توانست یک هواپیمای اف ۱۶ رژیم صهیونیستی را سرنگون کند، رژیم صهیونیستی به فکر بازنگری در راهبرد نظامی خود افتاد. توسعه سامانه گنبد آهنینیکی از این راه‌های برون رفت اشاره به توسعه و تجهیز سامانه گنبد آهنین برای مقابله با پهپادها است. همچنین «رافائل» ۵۰ درصد از سهام شرکت «کنفیت» رژیم صهیونیستی را نیز که تولید کننده بدنه پهپاد است خریداری کرد. جمع بندیگزارش هایی که این روزها از محافل نظامی امنیتی رژیم صهیونیستی در حال انتشار است از تمرکز این محافل بر روند توسعه قدرت پهپادی مقاومت حکایت دارد. صهیونیست‌ها از یک سو این فناوری را در حال تبدیل شدن به تهدید اول رژیم صهیونیستی توصیف می‌کنند.
افکارنیوزافکارنیوز2 ماه قبل
افکارنیوز، به گزارشاز زمانی که در پاییز ۱۳۹۶ مقاومت توانست یک هواپیمای اف ۱۶ رژیم صهیونیستی را سرنگون کند، رژیم صهیونیستی به فکر بازنگری در راهبرد نظامی خود افتاد. توسعه سامانه گنبد آهنینیکی از این راه‌های برون رفت اشاره به توسعه و تجهیز سامانه گنبد آهنین برای مقابله با پهپادها است. همچنین «رافائل» ۵۰ درصد از سهام شرکت «کنفیت» رژیم صهیونیستی را نیز که تولید کننده بدنه پهپاد است خریداری کرد. جمع بندیگزارش هایی که این روزها از محافل نظامی امنیتی رژیم صهیونیستی در حال انتشار است از تمرکز این محافل بر روند توسعه قدرت پهپادی مقاومت حکایت دارد. صهیونیست‌ها از یک سو این فناوری را در حال تبدیل شدن به تهدید اول رژیم صهیونیستی توصیف می‌کنند.
خبرآنلاینخبرآنلاین2 ماه قبل
پیش از سفر رئیس ‌جمهوری، محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران در نیویورک حضور یافت تا دیپلماسی فعال ایران را به رسم سال‌های گذشته اجرایی کند. از روز جمعه که پای ظریف به نیویورک رسید تا این لحظه او توسط رسانه‌های جریان اصلی آمریکا و اندیشکده‌های مطرح به گفت‌وگوهای مختلفی دعوت شده است. مارگارت برنان، مجری برنامه «رو در رو با ملت» به محل اقامت ظریف در نیویورک رفت. با این حال ایران نشان داده که در برابر این دست از فضاسازی‌ها و فشارهای بسیار دشوارتر نیز سرخم نمی‌کند. طرحی موثر که فرماندهی آن را حسن روحانی عهده‌دار است و ظریف نیز دیپلماسی ایران را در گفت‌وگوهای مختلف رسانه‌ای و تلوزیونی به پیش می‌برد.
انتخابانتخاب2 ماه قبل
حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس‌جمهور، شب گذشته به‌منظور شرکت در هفتاد و چهارمین مجمع عمومی سازمان ملل متحد وارد مقر این سازمان در نیویورک شد. دیدار و گفت‌وگو با عمران خان نخست وزیر پاکستان و امانوئل ماکرون رئیس‌جمهور فرانسه از دیدارهای ابتدایی سفر روحانی بود. همچنین دیدار با استفان لوون نخست وزیر سوئد، دیدار با بوریس جانسون نخست وزیر انگلیس از دیگر برنامه‌های امروز رئیس‌جمهور در نیویورک است. روحانی همچنین با مدیران و چهره‌های ارشد رسانه‌های آمریکایی و بین المللی، دیدار و با یکی از شبکه‌های تلویزیونی آمریکا، گفت‌و‌گو می‌کند. سخنرانی روحانی در مجمع عمومی سازمان ملل نیز در روز چهارشنبه خواهد بود.

تظاهرات جهانی در اعتراض به تغییرات آب و هوایی

صدا و سیماصدا و سیما2 ماه قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما؛ همزمان با اجلاس آب و هوایی سازمان ملل در ژوهانسبورگ تظاهرات گسترده در اعتراض به تغییرات آب و هوایی در برخی کشورها برگزار شد. تظاهرات در اعتراض به تغییرات آب و هوایی در کشورهای آفریقایی صدها نفر برای تاکید بر خطرات تغییرات آب و هوایی در بعضی از شهرهای کشورهای آفریقایی تظاهرات کردند. دیگر تظاهرات بر ضد تغییرات آب و هوایی - بخشی از اعتصاب جهانی در روز جمعه پیش از اجلاس آب و هوایی سازمان ملل متحد - در ژوهانسبورگ آفریقای جنوبی و در پرتوریا پایتخت این کشور برگزار شد. تظاهرات در لهستان هزاران جوان لهستانی در آستانه اجلاس آب و هوایی سازمان ملل متحد بر ضد تغییرات آب و هوا تظاهرات کردند. دهها معترض در دهلی نو خواستار اقدام فوری برای مبارزه با تغییرات آب و هوایی شدنددهها دانشجو و فعال محیط زیست در آستانه اجلاس آب و هوایی سازمان ملل متحد، با تظاهرات در دهلی نو، پایتخت هند، خواستار اقدام فوری برای مبارزه با تغییرات آب و هوایی شدند.

موسیقی متن فیلم روز خشم؛ ریتز اورتولانی

تابناکتابناک3 ماه قبل
فیلم سینمایی «روز خشم / Day of Anger / I giorni dell'ira» به کارگردانی تونینو ولری و نوشته تونینو ولری، ارنستو گاستالدی و رنزو جنتا محصول سال ۱۹۶۷ است. لی وان کلیف، جولیانو جما، کریستا لیندر، لوکاس آمان، بنیتو استفانلی، خوزه کاوو، والتر ریکا، آندره‌آ بوسیک، انا اورسو، انیو بالبو، کارل-اوتو آلبرتی، ایوان سانسون، ال مولاک، رومانو پوپو، فرنکو بالدوچی، ریکاردو پالاسیوس، جیجی پرویتی اون وایت، فروچو آمندولا، لوئیجی پاوزه، رنزو پالمر، کارلو رومانو و … در این فیلم مقابل دوربین انزو سرافین بازی کردند. فرانکو فرانتیچلی این فیلم را تدوین کرد و ریتز اورتولانی موسیقی متن این اثر را ساخت. قطعه اصلی موسیقی متن این فیلم را بر روی سکانس‌هایی از این اثر می‌بینید و می‌شنوید.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین3 ماه قبل
اعتمادآنلاین|‌ «علی مرادی» روز سه شنبه اظهار داشت: سهراب مرادی در محل درمانی هانوفر آمان زیر نظر متخصصین ایرانی در حال مداوا است و اعزام وی با حمایت کمیته ملی المپیک و شخص «مسعود سلطانی فر» وزیر ورزش انجام شده است. وی در زمینه میزان احتمال بهبودی ملی پوش دسته ۹۶ کیلوگرم عنوان کرد: پزشک متخصص ایشان بسیار خوشبین است که مرادی به المپیک ۲۰۲۰ می‌رسد. البته برای سفر به ژاپن لازم است سهراب مرادی در گزینشی دوم سال ۹۸ شرکت کند زیرا بنا به اعلام کمیته بین‌المللی المپیک، وزنه برداران در طول ۱۸ ماه باید در ۶ گزینشی حضور پیدا کنند. البته وزنه بردار دسته ۱۰۹ کیلوگرم تیم ملی مانند سایر قهرمانان در اردوی تیم ملی آزمایش دوپینگ داد. بدون شک از لحاظ رکوردگیری و شرکت در گزینشی المپیک هیچ تفاوتی با دیگر ملی‌پوشان ایران ندارد و باید تمامی مراحل را سپری کند.
ایلناایلنا4 ماه قبل
یک مرد ۳۹ساله سوئدی می‌خواسته اسمش را به «تاتنهام» تغییر دهد که با مخالفت مقامات روبه‌رو شده است. به گزارش ایلنا، او می‌خواسته با این کار رسیدن تیم محبوبش به فینال لیگ قهرمانان را جشن بگیرد. «داوید لیند» از شهر کوملا در یک مسابقه شرکت کرد که برندگان آن می‌توانستند نام خود را به نام تیم انگلیسی محبوب‌شان تغییر دهند. انگار شما در سوئد هر نامی می‌توانید داشته باشید به‌جز تاتنهام، اما اینکه نام شما نیوکاسل، آرسنال، لیورپول یا گیزلی باشد هم در همین حد است! زمانی که با چنین درخواستی روبه‌رو شدیم، از یک موسسه دیگر درخواست مشاوره کردیم و آنها اعلام کردند نام باشگاه تاتنهام متناسب با نام‌های سوئدی نیست.» منبع: گاردین
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد5 ماه قبل
احتمال تاخیر در تولید تاکسی‌روبات جی‌امدنیای اقتصاد: با گذشت حدود نیمی از سال ۲۰۱۹ به‌نظر می‌رسد که غول خودروسازی آمریکا جنرال‌موتورز نخواهد توانست در بازه زمانی اعلام شده -که انتهای سال‌جاری میلادی است- برنامه خود را برای تولید ناوگان تاکسی‌روبات‌ها اجرایی کند. دن آمان، رئیس پیشین این خودروساز که اکنون ریاست واحد خودران‌های آن را عهده‌دار است تاکید کرده که شاید ضرب‌الاجل تعیین‌شده برای عملیاتی شدن این برنامه جاه‌طلبانه کوتاه باشد. از چالش‌های پیش‌روی جی‌ام فائق آمدن بر موانع غیر‌منتظره توسط دولت آمریکا و گزارش‌های مربوط به نقص‌های فنی خواهد بود. مری بارا، مدیر‌عامل جی‌ام ماه گذشته در پاسخ به این پرسش که روند ساخت تاکسی‌روبات‌ها (کروز) در چه مرحله‌ای است، گفت: «ما به سختی در تلاش هستیم. ما معتقدیم که باید هرچه سریع‌تر این فناوری به‌کار گرفته شود؛ چراکه باور داریم می‌تواند جان افراد را نجات دهد.»
ساعت ۲۴ساعت ۲۴5 ماه قبل
پریبن آمان سخنگوی دونالد توسک رئیس شورای اروپا با انتشار توئیتی از تعلیق نشست سران کشورهای اتحادیه اروپا از سوی رئیس کمیسیون اروپا خبر داده است. آنتونیو تاجانی رئیس پارلمان اروپا پیش از آغاز نشست سران کشورهای اتحادیه اروپا گفت که تا آنجایی که پارلمان اروپا مربوط می‌شود، اصل بر انتخاب کاندیدایی است که در انتخابات پارلمان اروپا بیشترین رای را کسب کرده است. به گزارش خبرنگار ایرنا، سران کشورهای اتحادیه اروپا یکشنبه شب جلسه‌ای برای تعیین تکلیف سه پست کلیدی اتحادیه اروپا یعنی رئیس کمیسیون اروپا، رئیس پارلمان اروپا و رئیس شورای اروپا تشکیل دادند. پریبن آمان سخنگوی دونالد توسک رئیس شورای اروپا با انتشار توئیتی از تعلیق نشست سران کشورهای اتحادیه اروپا از سوی رئیس کمیسیون اروپا خبر داده است. آنتونیو تاجانی رئیس پارلمان اروپا پیش از آغاز نشست سران کشورهای اتحادیه اروپا گفت که تا آنجایی که پارلمان اروپا مربوط می‌شود، اصل بر انتخاب کاندیدایی است که در انتخابات پارلمان اروپا بیشترین رای را کسب کرده است.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین5 ماه قبل
اعتمادآنلاین| پربن آمان، سخنگوی دونالد توسک رئیس شورای اروپا، از تعلیق نشست سران کشورهای اتحادیه اروپا خبر داد. در جلسه یکشنبه‌شب سران کشورهای اتحادیه اروپا قرار بود تکلیف سه پست کلیدی این اتحادیه یعنی رئیس کمیسیون اروپا، رئیس پارلمان اروپا و رئیس شورای اروپا مشخص شود. سران اروپایی به دلیل اختلاف بر سر نحوه توزیع این سمت‌ها نتوانستند روسای شورای اروپا و کمیسیون اروپا را تعیین کنند. سومین نامزد ریاست کمیسیون اروپا «مارگارت وستاگر» دانمارکی نامزد لیبرال‌هاست. آنتونیو تاجانی، رئیس پارلمان اروپا، با اشاره به اینکه پارلمان جدید کارش را از روز سه‌شنبه در استراسبورگ آغاز خواهد کرد، گفت نمایندگان جدید پارلمان اروپا با آغاز کارشان رئیس پارلمان را انتخاب خواهند کرد.
عصر ایرانعصر ایران5 ماه قبل
جلسه فوق‌العاده سران کشورهای اروپایی در بروکسل برای مشخص کردن نامزدهای ریاست بر نهادهای اصلی اتحادیه اروپا تعلیق شد. به گزارش ایرنا هنوز مشخص نیست که سران اروپا چه زمانی برای حل و فصل اختلاف‌ها جلسه را برگزار می‌کنند. اما گفته می‌شود در صورت پایان گفت‌وگوهای دوجانبه با سران کشورهای اتحادیه، جلسه جمعی آنها برگزار خواهد شد. دوره فعالیت ژان کلود یونکر رئیس کمیسیون اروپا و دونالد توسک رئیس شورای اروپا اواخر ماه اکتبر به پایان می‌رسد. پارلمان اروپا اعلام کرده است تنها افراد برتر احزابی که در انتخابات ماه «می» به پارلمان راه یافته‌اند نامزد ریاست کمیسیون اروپا شوند.
ایلناایلنا5 ماه قبل
گزارش‌ها حاکی از تعلیق نشست سران کشورهای اتحادیه اروپا و آغاز گفت‌وگوهای دوجانبه است. به گزارش ایلنا به نقل از یورونیوز، «پریبن آمان» سخنگوی «دونالد تاسک» رئیس شورای اروپا دقایقی بعد از ساعت ۱۱ شب به وقت اروپای مرکزی با انتشار توئیتی از تعلیق نشست سران کشورهای اتحادیه اروپا از سوی رئیس کمیسیون اروپا خبر داد. در جلسه یکشنبه شب سران کشورهای اتحادیه اروپا قرار بود تکلیف سه پست کلیدی اتحادیه اروپا یعنی رئیس کمیسیون اروپا، رئیس پارلمان اروپا و رئیس شورای اروپا مشخص شود. «آنتونیو تاجانی» رئیس پارلمان اروپا پیش از آغاز نشست سران کشورهای اتحادیه اروپا گفت که تا آنجایی که پارلمان اروپا مربوط می‌شود، اصل بر انتخاب کاندیدایی است که در انتخابات پارلمان اروپا بیشترین رای را کسب کرده است. رئیس پارلمان اروپا با اشاره به اینکه پارلمان جدید کارش را از روز سه‌شنبه در استراسبورگ آغاز خواهد کرد، گفت که نمایندگان جدید پارلمان اروپا با آغاز کارشان نسبت به انتخاب رئیس پارلمان اقدام خواهند کرد.
مهرمهر5 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از یورونیوز، پریبن آمان سخنگوی دونالد توسک رئیس شورای اروپا دقایقی بعد از ساعت ۱۱ شب به وقت اروپای مرکزی با انتشار توئیتی از تعلیق نشست سران کشورهای اتحادیه اروپا از سوی رئیس کمیسیون اروپا خبر داد. با این حال او مشخص نکرده است که آیا جلسه سران اتحادیه اروپا امشب بار دیگر برگزار می‌شود و یا به روز دیگری موکول خواهد شد. در جلسه یکشنبه شب سران کشورهای اتحادیه اروپا قرار است تکلیف سه پست کلیدی اتحادیه اروپا یعنی رئیس کمیسیون اروپا، رئیس پارلمان اروپا و رئیس شورای اروپا مشخص شود. آنتونیو تاجانی رئیس پارلمان اروپا پیش از آغاز نشست سران کشورهای اتحادیه اروپا گفت که تا آنجایی که پارلمان اروپا مربوط می‌شود، اصل بر انتخاب کاندیدایی است که در انتخابات پارلمان اروپا بیشترین رای را کسب کرده است. رئیس پارلمان اروپا با اشاره به اینکه پارلمان جدید کارش را از روز سه‌شنبه در استراسبورگ آغاز خواهد کرد گفت که نمایندگان جدید پارلمان اروپا با آغاز کارشان به انتخاب رئیس پارلمان اقدام خواهند کرد.
یورونیوزیورونیوز5 ماه قبل
پریبن آمان سخنگوی دونالد توسک رئیس شورای اروپا دقایقی بعد از ساعت ۱۱ شب به وقت اروپای مرکزی با انتشار توئیتی از تعلیق نشست سران کشورهای اتحادیه اروپا از سوی رئیس کمیسیون اروپا خبر داد. با این حال او مشخص نکرده است که آیا جلسه سران اتحادیه اروپا امشب بار دیگر برگزار می‌شود و یا به روز دیگری موکول خواهد شد. در جلسه یکشنبه شب سران کشورهای اتحادیه اروپا قرار است تکلیف سه پست کلیدی اتحادیه اروپا یعنی رئیس کمیسیون اروپا، رئیس پارلمان اروپا و رئیس شورای اروپا مشخص شود. آنتونیو تاجانی رئیس پارلمان اروپا پیش از آغاز نشست سران کشورهای اتحادیه اروپا گفت که تا آنجایی که پارلمان اروپا مربوط می‌شود، اصل بر انتخاب کاندیدایی است که در انتخابات پارلمان اروپا بیشترین رای را کسب کرده است. رئیس پارلمان اروپا با اشاره به اینکه پارلمان جدید کارش را از روز سه‌شنبه در استراسبورگ آغاز خواهد کرد گفت که نمایندگان جدید پارلمان اروپا با آغاز کارشان به انتخاب رئیس پارلمان اقدام خواهند کرد.
ایرناایرنا5 ماه قبل
به هر حال مناسبات آمریکا با ما ویژه است، برای اینکه مناسبات ما هم با آمریکا ویژه است. گرچه کل تحریم‌های آمریکا به لحاظ حقوقی غیرقانونی است که البته از جنبه حقوقی هم تحریم حساب نمی‌شود. آمریکا دارد کشورها و اشخاص حقیقی و حقوقی دیگر را تحت فشار قرار می‌دهد که بین بازار ایران و بازار آمریکا یکی را انتخاب کنند که نوعی ناگزیرسازی است. غیر از اقدامات دیپلماتیک و سیاسی و تبلیغ، فعلا کار خاصی از ما برنمی‌آید و تنها به لحاظ حقوقی روی کاغذ می‌توانیم آمریکا را تحریم کنیم که بی‌اثر است. دیوان بین‌المللی دادگستری بلژیک را در این رابطه محکوم کرد چون وقتی وزیر امور خارجه‌ای در حین انجام ماموریت است، نمی‌توان او را در لیست تعقیب یا تحریمی قرار داد که به فعالیت‌های روزمره‌اش لطمه بزند ولی آمریکا کاری به مسائل حقوقی ندارد.
عصر ایرانعصر ایران5 ماه قبل
رهبران اتحادیه اروپا توافق کردند تا تحریم‌های اقتصادی علیه روسیه را تا پایان ژانویه ۲۰۲۰ میلادی تمدید کنند. به گزارش تسنیم به نقل از رویترز، سخنگوی اتحادیه اروپا روز پنجشنبه در اظهاراتی گفت: رهبران اروپایی با تمدید تحریم‌های اقتصادی علیه روسیه تا پایان ژانویه ۲۰۲۰ میلادی به خاطر شرایط نامساعد اوکراین موافقت کرده‌اند. پریبین آمان سخنگوی اتحادیه اروپا تاکید کرد: تحریم‌های روسیه به اتفاق آرا به مدت ۶ ماه دیگر تمدید شد، آن هم به علت عدم اجرای مفاد توافقنامه‌های مینسک. تحریم‌های اتحادیه اروپا علیه مسکو شامل اعمال محدودیت‌های گسترده‌ای بر بخش‌های انرژی و نظامی و مالی روسیه خواهد شد. اتحادیه اروپا همچنین روز پنجشنبه تحریم‌های خود علیه مبادلات تجاری و اقتصادی با شبه جزیره کریمه را تا ژوئن ۲۰۲۰ میلادی تمدید کرده است.
ایرناایرنا5 ماه قبل
حیدر مستخدمین حسینی اقتصاددان در یادداشتی در روزنامه آمان، نوشته است: آن کشور یا دولت باید بداند چه امکانات و امتیازاتی در این راستا ارائه می‌دهد و چه امکانات و امتیازاتی دریافت می‌کند. بحث‌های مربوط به سرمایه بانک‌ها و استانداردهای حسابرسی بین‌المللی، باید در نظام بانکی ما مورد توجه قرار گیرد. نظام بانکی بین‌المللی نمی‌پذیرد بانکی ایجاد شود که عمده تسهیلات را به زیرمجموعه خود ارائه دهد و این رویکرد با نگاه کلی نظام بانکی بین‌المللی منافات دارد. در غیر این صورت پیوستن ما به سازمان‌های بین‌المللی چه نفعی دارد؟ این سوال را دولت باید پاسخ دهد. ما عناصر FATF، زمینه‌ها و مقدرات آن را می‌شناسیم اما دولت به جای پاسخ به سوال‌های طرح شده، تاکید می‌کند که در صورت نپیوستن، عواقب مشکلاتی که ایجاد خواهد شد به مخالفان آن مربوط می‌شود.
ایرناایرنا5 ماه قبل
کودکان کار و کودکان خیابانیآرمان در خصوص تفاوت کودکان کار و کودکان خیابانی گفت: کودکان کار کودکانی هستند که قبل از رسیدن به سن قانونی کار به دلایل مختلفی در خیابان‌ها، گذرگاه‌های عمومی و.. مشغول فعالیت‌های اقتصادی هستند. وی در خصوص آمار موجود در مورد کودکان کار گفت: در ایران مانند بسیاری از کشورهای دیگر آمار دقیقی در خصوص کودکان کار نداریم و معمولا آمارهایی هم که ارائه می‌شود بصورت تخمینی و تقریبی هست که در اکثر موارد هم منطبق با واقعیت نیستند. آسیب هایی که می‌تواند متوجه کودکان کار بشودآرمان در خصوص آسیب هایی که می‌تواند متوجه کودکان کار بشود، گفت: حضور کودکان در خیابان در واقع این قشر آسیب پذیر را در معرض خطرات گوناگون قرار می‌دهد. راهکارهایی برای بهبود وضعیت کودکان کارآرمان در خصوص راهکارهایی برای بهبود وضعیت کودکان کار گفت: اساس سیاستگذاری‌ها و برنامه ریزی‌ها باید بر سازو کار کودک، خانواده و جامعه استوار باشد. وی افزود: در واقع یکی از اصلی‌ترین کارگزان حوزه کودکان کار، مددکاران اجتماعی هستند.
فارسفارس6 ماه قبل
یکی از افسران رژیم صهیونیستی فاش کرد، در جریان ترور یکی از مبارزان جنبش حزب الله لبنان، از معارضان سوری اطلاعات دریافت کرده‌ بودند؛ اقدامی که بیانگر هماهنگی این رژیم با معارضان است. به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، شبکه دو رژیم صهیونیستی شامگاه پنجشنبه گذشته، پرده دیگری از ترور «سمیر قنطار» از مبارزان شهیر جنبش حزب الله لبنان برداشت. این شبکه اعلام کرد که یکی از معارضان سوری، اطلاعاتی را در اختیار سرویس جاسوسی رژیم صهیونیستی (آمان) قرار داده بود که به شهادت قنطار منجر شد. جنگنده‌های رژیم صهیونیستی بامداد ۲۹ آذر سال ۱۳۹۴ به یک ساختمان در «جرمانا» واقع در جنوب دمشق حمله کردند. به گزارش رأی الیوم، «مارکو مونرو» افسری بود که جزئیات عملیات ترور قنطار را برای شبکه دو صهیونیستی افشا کرد.

جنرال موتورز، میلیاردها دلار هزینه خودروی خودران شورلت می‌کند!

4+
چرخانچرخان6 ماه قبل
تسنیمتسنیم6 ماه قبل
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، جمهوری اسلامی ایران نیز یکی از کشورهایی است که خود را رهبر و الگوی توسعه برای سایر کشورهای جهان اسلام می‌داند. جمهوری اسلامی ایران کشوری شیعه‌مذهب است و این مذهب در قرقیزستان موردتوجه نیست. دانشجویان قرقیزستان برای کسب تعلیم دینی عمدتا کشورهایی مانند ترکیه، پاکستان، مصر، عربستان سعودی، اردن و لبنان را انتخاب می‌کنند و تعداد انگشت‌شماری به جمهوری اسلامی ایران می‌روند. لذا جمهوری اسلامی ایران بیشتر روی احیای پیوندهای فرهنگی و تاریخی گذشته تا اشتراکات دینی مانور می‌دهد. این بنیاد تحت دو عنوان متفاوت (بنیاد فرهنگی-معرفتی اجتماعی اسلامی کوثر و بنیاد فرهنگی-معرفتی اجتماعی کوثر) ثبت شده بود.
تسنیمتسنیم6 ماه قبل
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، در شبه‌قاره هند تنها جمهوری اسلامی پاکستان می‌تواند به جامعه فرهنگی- تمدنی قرقیزستان دست‌اندازی نماید. در پایان این بخش می‌توان نتیجه گرفت که در تأثیر جماعت تبلیغ بر جامعه می‌توان موارد مثبت و موارد منفی مشاهده کرد. در تاریخ ۳ فوریه ۲۰۱۴ ضمن بررسی مسئله سیاست‌های دولتی در حوزه دینی، فعالیت جنبش جماعت تبلیغ در قرقیزستان تهدیدآمیز عنوان‌شده بود. جنبش جماعت تبلیغ در ارگان‌های دولتی قرقیزستان به ثبت رسمی نرسیده است. در حال حاضر جماعت تبلیغ در روسیه، قزاقستان، ازبکستان و تاجیکستان ممنوع شده است.

به انتهای لیست رسیدید

موضوع‌های مشابه

فرهنگی