آمریکایی

آمریکایی

مهرمهر11 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسپوتنیک، بر اساس اعلام فرماندهی ارتش آمریکا در آفریقا، این پهپاد در ماه نوامبر و در نزدیکی پایتخت لیبی از سوی روسیه هدف قرار گرفته است. ارتش آمریکا همچنین خواستار بازگرداندن بقایای این پهپاد شده است. بر اساس این گزارش، روسیه هنوز در مورد این ادعای آمریکا واکنشی نداشته اما گزارش‌های ابتدایی حکایت از آن دارد که این پهپاد با گمان اینکه یک جنگنده مهاجم است هدف قرار گرفته بود.
مهرمهر5 روز قبل
بحران هرمز؛ شکنندگی ائتلاف‌های فراآتلانتیکینزاع بر سر تامین امنیت تنگه هرمز شاید بیش از هر چیز نماینگر گوشه‌ای از اختلافات پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) است. ائتلاف اروپایی نیز به دلیل مشکلات قانونی کشورهای قاره سبز از همان ابتدا زمین‌گیر شده است. اتحادیه اروپا؛ مشتاق اما واقع‌گرافدریکا موگرینی مسئول سابق سیاست خارجی اتحادیه اروپا روز شنبه رسما به فعالیت خود پایان داد اما آنچه که وی در ماه میلادی آگوست درباره چشم‌انداز این اتحادیه در باب تامین امنیت دریایی گفت، قطعا تاریخ مصرف ندارد. وی گفته بود که اتحادیه اروپا در حال بررسی حضور دریایی تحت معاهده امنیت دریایی جدیدی است که در آینده می‌تواند به تنگه هرمز نیز تعمیم پیدا کند. وی گفته بود که طرح هنوز در مرحله مقدماتی است و پیش از اجرا در تنگه هرمز، در خلیج گینه به آزمون گذاشته خواهد شد.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 هفته قبل
تصاویر تازه روی تصاویر قدیمی‌‌ای نقش بسته‌اند که پس از انقلاب کشیده شده و منعکس کننده سیاست‌های ستیزه‌جویانه آن زمان بودند. در تصاویر قدیمی از رنگ‌های ملایم و دارای تناژ پایین استفاده شده بود، در حالی که در تصاویر تازه رنگ‌های تند قرمز، سفید و آبی دیده می‌شود. در تصویری دیگر تک‌تیراندازان پنهان در میان ستاره‌‌ها و خطوط پرچم آمریکا نقش بسته‌اند. تصویر بنیانگذار انقلاب اسلامی، به ویژه بازگشت او از پاریس، در دیوارنگاره‌های قدیمی حضور پررنگی داشت. این دیوارنگاره به ایرانیان یادآوری می‌کند که ایالات متحده، فراتر از یک دشمن قدرت‌مند، درگیر مشکلات و فساد اخلاقی خودش است.
فراروفرارو1 هفته قبل
اما وزیر دفاع فرانسه ارزیابی دیگری دارد. اما این بار وضعیت خطرناکتر است.» از دیدگاه وزیر دفاع فرانسه عقب‌نشینی آمریکا از خاورمیانه آهسته صورت می‌گیرد. از این رو، وزیر دفاع فرانسه در واقع از آمریکا به خاطر پاسخ نظامی ندادن به ایران گلایه می‌کند. فلورانس پارلی، وزیر دفاع فرانسهرویکرد دوگانه فرانسههمزمان با تشدید تنش‌ها در خلیج فارس، تحرکات دیپلماتیک فرانسه نیز شدت گرفت. وزیر دفاع فرانسه، گام چهارم کاهش تعهدات هسته‌ای ایران را نیز محکوم کرد.
تسنیمتسنیم1 هفته قبل
وی با بیان اینکه بسیج ویژگی‌های زیادی دارد که نخستین ویژگی بسیج ایمان و باورهای دینی است گفت: بصیرت ویژگی دوم یک بسیجی است که بسیار اهمیت دارد. عضو شورای مرکزی ائتلاف نیروی‌های انقلاب با اشاره به اینکه رمز پیروزی بسیج روحیه شهادت‌طلبی و ولایتمداری اوست تصریح کرد: بسیج از ولایت نه جلو می‌زند و نه عقب می‌ماند. عضو شورای مرکزی ائتلاف نیروی‌های انقلاب با اشاره به اینکه توسعه علم و فناوری تاکید رهبر معظم انقلاب است افزود: امروز دانشمندان زیادی از ایران در سراسر دنیا نقش‌آفرین هستند. چمران با اشاره به اینکه بسیج اسرائیل را منزوی کرد و باعث شد اسرائیل دور خودش یک دیوار بکشد افزود: امروز کسی نمی‌تواند صحبت از ضعف و ناتوانی بکند چرا که دشمن به دنبال همین است. وی با بیان اینکه هر چه از خودمان ضعف نشان بدهیم دشمن بیشتر پیشروی خواهد کرد گفت: دشمن دست از دشمنی با ایران اسلامی بر نمی‌دارد و به هیچ مذاکره‌ای پایبند نخواهد بود.
تسنیمتسنیم2 هفته قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از یاسوج، روح الله شاهینی پیش از خطبه‌های نماز جمعه امروز یاسوج اظهار داشت: رهبر معظم انقلاب در بیانیه گام دوم انقلاب مطالب مهمی را مطرح کرده که یکی از مهمترین آن‌ها بحث جوان‌گرایی است. وی با اشاره به اینکه بیانیه گام دوم انقلاب نقشه راه ۴۰ ساله دوم انقلاب اسلامی ایران است، عنوان کرد: باید مردم و مسئولان اجرایی کشور و استان این بیانیه را سرلوحه کار خود قرار دهند. شاهینی با اشاره به هفته بسیج ابراز کرد: بسیج عامل حفظ نظام و انقلاب است و یکی از مهمترین یادگارهای امام خمینی (ره) به شمار می‌رود و هم اکنون به الگویی برای دیگر ملت‌های دنیا تبدیل شده و تاکنون خدمات ارزنده‌ای در عرصه‌های مختلف ارائه داده و در تمامی زمینه‌ها موفق عمل کرده است. وی تاکید کرد: بسیجیان کشور و استان کهگیلویه و بویراحمد در زمینه‌های مختلف از جمله محرومیت زدایی، ایجاد اشتغال، درآمدزایی و ساخت مسکن مددجویی فعالیت‌های مهمی انجام داده‌اند. انتهای پیام/
خبرآنلاینخبرآنلاین2 هفته قبل
زمانی که دستاوردهای نظامی ارتش و سپاه حال حاضر را با زمانی که به تازگی انقلاب شده بود، مقایسه می‌کنیم به عمق پیشرفت‌های نظامی کشور پی می‌بریم. اما جمهوری اسلامی ایران با وجود تحریم‌ها، به پیشرفت‌های عظیمی در تهیه و ساخت موشک و دیگر سلاح‌های دفاعی و نظامی رسیده است. اکنون زمانی است که دشمنان به درستی درک کرده‌اند که اگر خطایی علیه ایران مرتکب شوند، ما ابزار مقابله و پاسخ به آنان را در اختیار داریم. قطعا زمانی که جمهوری اسلامی در عمل توانایی‌های نظامی خود را نشان می‌دهد، دشمنان را مجبور به تجدیدنظر در تصمیمات و روی گردانی از تهدیدات گذشته خود می‌کند. قدرت و اقتدار امروز نظام جمهوری اسلامی، امروز غیرقابل انکار است.
فردا نیوزفردا نیوز2 هفته قبل
فرمانده مرکز مطالعات راهبردی ارتش با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی دست مستکبران را از منافع کشور کوتاه کرد، گفت: نخستین مزیت کشور ایران برای آمریکا، قرار گرفتن در کنار تنگه هرمز بود که آمریکایی‌ها از این طریق مسیر انرژی را کنترل می‌کردند. وی با اشاره به اینکه شهدای عزیز ما روح بزرگی داشتند که وارد معرکه‌های پرخطر می‌شدند، افزود: امروز استقلال و امنیت نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران را مدیون خون پاک شهدا هستیم. پوردستان با اشاره به اینکه کشور ما در قبل از انقلاب مستعمره آمریکا بود، بیان کرد: نخستین مزیت کشور ایران برای آمریکا، قرار گرفتن در کنار تنگه هرمز بود که آمریکایی‌ها از این طریق مسیر انرژی را کنترل می‌کردند اما انقلاب اسلامی دست مستکبران را از منافع کشور کوتاه کرد. وی با بیان اینکه مشکل اصلی آمریکایی‌ها با انقلاب این بود که ما با انقلاب یک ادبیات و فرهنگ جدید آوردیم، گفت: ما با ادبیات شهادت و مقاومت، کشورهای منطقه را تحت تأثیر قراردادیم. فرمانده مرکز مطالعات راهبردی ارتش جمهوری اسلامی ایران با اشاره به شیوه مبارزه با آمریکا بیان کرد: برای مبارزه با آمریکا، باید دلار را از چرخه اقتصادی کشور حذف کرد و این کار در دو کشور چین و روسیه در حال انجام است.
خبرآنلاینخبرآنلاین3 هفته قبل
در گزارش آتلانتیکو امده است، دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا در چند ماه اخیر بارها اعلام کرده است که جنگ با ایران را نمی‌خواهد. در واقع باید گفت که همین خصلت وی، او را در خاورمیانه گرفتار کرده است. . گرچه نرخ بیکاری در آمریکا کاهش یافته است اما میزان نابرابری همچنان رو به رشد است. در عرصه بین المللی، سیاست خارجی دونالد ترامپ به طور کامل شکست خورده محسوب می‌شود. رها کردن تدریجی سوریه به طور فزاینده‌ای منافع آمریکا در خاورمیانه را تضعیف کرده است و حتی به نظر نمی‌رسد.
ایلناایلنا3 هفته قبل
اروپایی‌ها برای خشنود کردن دولت ایران با آمریکا روبرو نخواهند شد. اروپایی‌ها برای خشنود کردن دولت ایران با آمریکا روبرو نخواهند شد. جلسه و مذاکره با ترامپ بی‌نتیجه استاین استاد دانشگاه هم چنین در مورد مذاکره با ترامپ گفت: ترامپ به جلسات دو نفره با سران کشورها علاقمند است. ترامپ خواهان درگیری دیگر در منطقه نیستوی در ادامه در مورد احتمال جنگ در منطقه گفت: خطر جنگ همیشه وجود دارد. اما ترامپ می‌خواهد از درگیری‌های عمیق‌تر در منطقه جلوگیری کند، بنابراین خواهان جنگ نیست و برای جلوگیری از جنگ با احتیاط جلو می‌رود.
نامه‌نیورنامه‌نیور3 هفته قبل
الله کرم دبیر شورای هماهنگی حزب الله معتقد است: روحانی سعی کرد در واکنش به اعتراضات جوانان یزدی رویکرد تهاجمی بگیرد اما رویکرد تهاجمی اش به نظر من واکنش در مقابل کنش جوانان یزدی بود و این نمی‌تواند ادامه داشته باشد. در واقع آقای روحانی می‌خواست بگوید اگر چنین اعتراضاتی به من شود روش من واکنشی خواهد بود. ما موضع خودمان را درباره اتفاقات سفر آقای روحانی به یزد در قالب بیانیه منتشر می‌کنیم. *به نظر شما در ۲۰ ماهه پایانی دولت یازدهم، لحن نقدهای آقای روحانی آرامتر می‌شود یا تندتر؟ برخوردهای آقای روحانی عمدتا واکنشی است تا مشخص و کنشی. در واقع آقای روحانی می‌خواست بگوید اگر چنین اعتراضاتی به من شود روش من واکنشی آنهم به شکل ساختارشکنانه خواهد بود.
انتخابانتخاب3 هفته قبل
نشنال اینترست در گزارشی به تحلیل نیروی دفاعی ایران پرداخت و نوشت: ایران اکنون سامانه دفاعی و پهپادهای قدرتمندی دارد که مقابله با این کشور را سخت می‌کند. سامانه موشکی ایران به خوبی می‌تواند در مقابل تهدیدهایی از سوی آمریکا ایستادگی کند. از سوی دیگر این سامانه جدید توانایی بازدارندگی نظامی ایران را افزایش می‌دهد. ایران دارای سیستم پدافند پیشرفته است و به راحتی می‌توانند خطر را شناسایی کنند و پهپادها و هواپیماهای دشمن را هدف قرار دهد. ایران اکنون به راحتی می‌تواند در مقابل تهدیدهای نظامی آمریکا ایستادگی کنند و با اتکا به پدافند قوی و سامانه موشکی پیشرفته با خطرهای احتمالی مقابله کند.
ایسناایسنا3 هفته قبل
ایسنا/همدان معاون آموزشی و پژوهشی پزشکی قانونی کشور گفت: هیچ بهانه‌ای برای کیفیت پائین خدمات رسانی در هیچ گوشه پزشکی قانونی وجود ندارد. امیرحسین مهدوی یکشنبه ۱۹ آبان در آئین تکریم مدیرکل پزشکی قانونی استان همدان و معارفه مدیرکل جدید، با تأکید بر اینکه نیروی انسانی والا و تجهیزات بالا دو سرمایه پزشکی قانونی همدان است که باعث استقلال این مجموعه شده، بیان کرد: تجهیزات و خدمات پزشکی قانونی نیاز به حمایت‌های مالی دارد که با وجود مسئولان استانی این مشکل مرتفع خواهد شد. مدیرکل سابق پزشکی قانونی استان همدان نیز گفت: ساختمان‌های پزشکی قانونی شهرستان‌های اسدآباد و تویسرکان ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارند که با همکاری بسیج سازندگی تکمیل می‌شوند و به بهره برداری خواهند رسید. صالح درباره ادارت پزشکی قانونی استان همدان نیز بیان کرد: ساختمان‌های پزشکی قانونی ملایر در زمینی به مساحت ۵۶۰ مترمربع، نهاوند با مساحت ۳۲۰ مترمربع و کبودراهنگ با مساحت ۳۲۰ متر و با ۹۰ درصد پیشرفت فیزیکی در حال ساخت هستند. در پایان این مراسم از خدمات ۱۴ ساله دکتر «علی احسان صالح» تقدیر و دکتر «آرتین کمالی» به عنوان مدیرکل جدید پزشکی قانونی استان همدان معرفی شد.

چرایی نگرانی غرب از غنی سازی در فردو/ نقشه جدید امریکا برای منطقه

3+
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز4 هفته قبل
افکارنیوزافکارنیوز4 هفته قبل
اتفاقی که سه مرتبه بعد از آن هم تکرار شد و چون برای عموم مردم عادی شده بود، شور و هیاهوی چندانی به پا نکرد. حالا این قضیه نیروهای مسلح ما در برابر متجاوزان است، پدافند هوایی ارتش جمهوری اسلامی، یک پهپاد متجاوز را در استان خوزستان سرنگون کرده است. وزارت دفاع آمریکا، مسئولیت این تجاوز هوایی را نپذیرفته اما به گزارش رویترز، رژیم صهیونیستی از اظهار نظر در این باره خودداری کرده است. هر کدام از ما هم که این خبر را شنیده باشیم، با خود گفته‌ایم خب طبیعی است، هر دست متجاوزی فورا باید قطع شود. ما خیلی زود، در سایه رهبری الهی امام و رهبری و با اتکا به توان خود، به عزت و اقتدار دست یافتیم و بالاتر از آن، به عزتمندی عادت کردیم.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد1 ماه قبل
در مقابل اما این دست از اقدامات ایران با کمترین پاسخ ایالات‌متحده آمریکا و جامعه بین‌المللی همراه شد. در نبود هیچ پاسخ متناسبی به این اقدامات ایران، نردبان تنش‌ها بین ایران و آمریکا به یک الگوی جدید و تکرارشونده تبدیل شده است. الگوی قدیمی «تک» و «پاتک» تبادل تنش بین تهران و واشنگتن را دیگر نمی‌توان برای شرایط امروز به‌کار برد. شیفتگی دولت ترامپ به وابسته‌شدن استراتژیک ایران تنها با تحریم‌های اقتصادی و کنار گذاشتن دیپلماسی همزمان موجب تضعیف پیامدهای سیاسی ابزار تحریم نسبت به ایران شده است. با وجود پیش‌بینی پذیر نبودن دولت ترامپ و سیاست آن در برابر ایران، تیره شدن بی‌سابقه روابط فراآتلانتیکی، می‌تواند مانع هرگونه تلاش برای کنترل یا تعدیل رفتار ایران شود.
تسنیمتسنیم1 ماه قبل
اتفاقات ماه‌های اخیر و پیروزی‌های مهم محور مقاومت ثابت کرد که دشمنان ایران عزیز و انقلاب اسلامی و در رأس آنها آمریکای پلید و صهیونیسم کودک‌کش، زبانی جز زبان زور نمی‌فهمند و بر پیروان راستین فرزندان روح الله و مقام معظم رهبری، مقاومت در برابر زورگویی‌ها فرض است. اکنون با موفقیت‌های ملت سوریه، عراق، لبنان و یمن و سرنگونی پهپاد آمریکایی و حمله به تأسیسات آرامکو و موارد متعدد دیگر، برتری جریان مقاومت در نبرد سخت علیه آمریکا به اثبات رسیده است. در کشور ما نیز طی سال‌های گذشته، آمریکا از طرفی با اعمال سخت‌ترین تحریم‌ها و از طرف دیگر با ایجاد تحریکات و اغتشاشات، برای سلب ثبات و امنیت در جامعه، کوشش کرد و خوشبختانه بصیرت مردم این فتنه را خنثی ساخت. امسال نیز همچون سال‌های گذشته جامعه فرهیخته و آگاه فرهنگیان و دانش آموزان عزیز با حضور پرشور خود در مراسم دشمن شکن سیزدهم آبان‌، پیشتازی و روشن‌بینی سیاسی خویش را به نمایش خواهند گذاشت. انتهای پیام/
افکارنیوزافکارنیوز1 ماه قبل
متن این مصاحبه را در ادامه می‌خوانید: امام (ره) از ابتدا در جریان تسخیر سفارت نبوداز حضور خود و اتفاقاتی که در آن رو برایتان افتاد تعریف کنید. بعد از کودتای ۲۸ مرداد ۱۳۳۲ که آمریکایی‌ها شاه را دوباره به قدرت رسانده بودند، او به یک نوکر حلقه به گوش برای آن‌ها تبدیل شده بود. در آن روز، دانشجویان بعد از مدت‌ها برنامه‌ریزی دقیق، سفارت را محاصره کردند و آن را به تسخیر درآوردند. بعد از اینکه شاه به کشور بازگردانده نشد، مردم با تصرف سفارت آمریکا قصد داشتند کارکنان سفارت را با شاه که به تازگی به آمریکا گریخته بود تبادل کنند که آمریکایی‌ها حاضر به این کار نشدند. دشمنی آمریکا با ایران، بعد از انقلاب آغاز شد نه بعد از تسخیر سفارتآیا این یک خواست مردمی بود که توسط دانشجویان محقق شد؟ شیخ الاسلام: دانشجویان به عنوان قشر پیشرو و احتمالا به قصد جلوگیری از تکرار اتفاقات سال ۳۲ این کار را کردند.
فارسفارس1 ماه قبل
کانون تربیت اسلامی به مناسبت ۱۳ آبان خاطرنشان کرد: برخی پیام‌های ساختارشکنانه، دانسته یا ندانسته نتیجه‌ای جز تأیید خواسته دشمن و تضعیف امنیت کشور در پی ندارد. اکنون با موفقیت‌های ملت سوریه، عراق، لبنان و یمن و سرنگونی پهپاد آمریکایی و حمله به تأسیسات آرامکو و موارد متعدد دیگر، برتری جریان مقاومت در نبرد سخت علیه آمریکا به اثبات رسیده است. در کشور ما نیز طی سال‌های گذشته، آمریکا از طرفی با اعمال سخت‌ترین تحریم‌ها و از طرف دیگر با ایجاد تحریکات و اغتشاشات، برای سلب ثبات و امنیت در جامعه، کوشش کرد و خوشبختانه بصیرت مردم این فتنه را خنثی ساخت. توطئه پیچیده و خطرناک دیگر آمریکا، تأثیرگذاری بر محاسبات دولتمردان کشورها و القای غیرمستقیم دیدگاه‌ها و تحلیل‌های خود به آنان است، متاسفانه در کشور ما نیز علی‌رغم تجربه تلخ برجام، همچنان گاهی شاهد بازی برخی سیاسیون در زمین دشمن هستیم. امسال نیز همچون سال‌های گذشته جامعه فرهیخته و آگاه فرهنگیان و دانش آموزان عزیز با حضور پرشور خود در مراسم دشمن شکن سیزدهم آبان، پیشتازی و روشن بینی سیاسی خویش را به نمایش خواهند گذاشت.
الفالف1 ماه قبل
اکنون با موفقیت‌های ملت سوریه, عراق، لبنان و یمن و سرنگونی پهپاد آمریکایی و حمله به تاسیسات آرامکو و موارد متعدد دیگر، برتری جریان مقاومت در نبرد سخت علیه آمریکا به اثبات رسیده است. توطئه پیچیده و خطرناک دیگر آمریکا، تاثیرگذاری بر محاسبات دولتمردان کشورها و القای غیرمستقیم دیدگاه‌ها و تحلیل‌های خود به آنان است، متاسفانه در کشور ما نیز علیرغم تجربه تلخ برجام، همچنان گاهی شاهد بازی برخی سیاسیون در زمین دشمن هستیم. خصوصا در آستانه انتخابات! امسال نیز همچون سال‌های گذشته جامعه فرهیخته و آگاه فرهنگیان و دانش آموزان عزیز با حضور پرشور خود در مراسم دشمن شکن سیزدهم آبان، پیشتازی و روشن بینی سیاسی خویش را به نمایش خواهند گذاشت. کانون تربیت اسلامی ۱۱/۸/۹۸
تسنیمتسنیم1 ماه قبل
وی با بیان اینکه ماهیت انقلاب اسلامی، استکبارستیزی و مبارزه با ظلم و ستم است گفت: اهمیت راهپیمایی یوم‌الله سیزده آبان بسیار زیاد است و امام (ره) سازش با استکبار را خیانت به اسلام و مسلمین می‌دانند. وی با بیان اینکه ستاد مراسم سیزده آبان در استان کرمان تشکیل شده است افزود: راهپیمایی این روز در شهر کرمان از ساعت ۹ صبح از چهارراه توحید آغاز می‌شود و این راهپیمایی به سمت میدان شورا ادامه دارد. سرپرست شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان کرمان با اشاره به اینکه سخنران مراسم روز ۱۳ آبان کرمان منوچهر متکی وزیر اسبق امور خارجه کشور است گفت: برنامه‌هایی برای بزرگداشت روز ۱۳ آبان در سطح استان نیز برگزار می‌شود. وی با بیان اینکه در سطح مدارس و دانشگاه‌ها نیز برنامه‌هایی پیش‌بینی شده است افزود: در مراسم سیزده آبان نیز سرود دانش‌آموزی توسط تعداد زیادی از دانش‌آموزان اجرا می‌شود. انجم‌شعاع از برگزاری مراسم راهپیمایی یوم‌الله سیزده آبان در ۲۳ شهرستان و ۷۱ شهر استان کرمان خبر داد و گفت: راهپیمایی ۱۳ آبان صرف دانش‌آموزان نیست و برای حضور تمام اقشار مردمی در این مراسم برنامه‌ریزی می‌شود.

این قایق تندروی سپاه معروف به «زنبور سرخ» شد/خلیج‌فارس و تنگه هرمز زیر سلطه شناورهای ایرانی +تصاویر

18+
خبرآنلاینخبرآنلاین1 ماه قبل

قایق‌های تندرو ایرانی؛ از «جنگ نفت‌کش‌ها» تا «زنبورهای سرخ»!

19+
الفالف1 ماه قبل
برترین‌هابرترین‌ها1 ماه قبل
کارشناس مسائل عمان و کشورهای حوزه خلیج فارس با اشاره به نامه‌ای سری «محمد بن سلمان» ولیعهد عربستان برای «اسعد بن طارق» پسر عموی سلطان قابوس پادشاه عمان گفت: پیش بینی می‌شود که ریاض در این نامه از مسقط درخواست میانجیگری بین ریاض - تهران را مطرح کرده است. ایرنا: کارشناس مسائل عمان و کشورهای حوزه خلیج فارس با اشاره به نامه‌ای سری «محمد بن سلمان» ولیعهد عربستان برای «اسعد بن طارق» پسر عموی سلطان قابوس پادشاه عمان گفت: پیش بینی می‌شود که ریاض در این نامه از مسقط درخواست میانجیگری بین ریاض - تهران را مطرح کرده است. میر جواد میرگلوی بیات امروز (شنبه) با اعلام این مطلب افزود: این نامه به شخصیتی مهم در کشور عمان ارسال شده و باید در نظر داشت که اسعد بن طارق چهره‌ای است که برخی از وی به عنوان گزینه جانشینی سلطان قابوس نام می‌برند. وی ادامه داد: از آغاز جنگ علیه یمن، عمان نقش مهمی در میزبانی مذاکرات و طرف‌های یمنی و حتی گفت و گوی یمنی‌ها با طرف عربستانی دارد. عمان همواره با تلاش برای حل بحران یمن، میزبان طرف‌های یمنی - یمنی و حتی یمنی - سعودی بوده است و چند مذاکره مهم پشت درهای بسته در این کشور برگزار شده است.
فراروفرارو1 ماه قبل
فرارو- این روزها، مقامات اطلاعاتی، نظامی و همچنین محافل رسانه‌ای اسرائیل همگی از پاسخ قریب‌الوقوع ایران به اسرائیل سخن می‌گویند و از این امر ابراز نگرانی می‌کنند. با این حال، این روزها، مقامات اطلاعاتی و نظامی اسرائیل، مدام از حمله قریب الوقوع موشکی یا پهپادی ایران به اسرائیل هشدار می‌دهند. اسرائیلی‌ها طوری از اقدام احتمالی ایران ابراز نگرانی می‌کنند که انگار هر لحظه ممکن است ایران، اسرائیل را مورد حمله قرار دهد. در همین رابطه، روزنامه اسرائیل هایوم نوشت: «برای آن‌هایی که اطلاع کاملی از وضعیت اطلاعاتی-عملیاتی ندارند، این امر آشنا به نظر می‌رسد: همه سلسله مراتب سیاسی و نظامی، یکصدا درباره تهدید اسرائیل از سوی ایران سخن می‌گویند.» به گفته این روزنامه، همه مقامات اسرائیل، از رئیس موساد گرفته تا رئیس ستاد مشترک ارتش، درباره نزدیک شدن خطرات به اسرائیل هشدار می‌دهند. هشدار واقعی یا ترفندی برای افزایش بودجه؟ آویو کوخاوی، رئیس ستاد مشترک ارتش اسرائیل، جزو اولین کسانی بود که زنگ هشدار را به صدا درآورد.
مهرمهر1 ماه قبل
به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام سید جواد حیدری پیش از ظهر شنبه در جلسه برنامه ریزی راهپیمایی ۱۳ آبان در فرمانداری اردستان اظهار داشت: ۱۳ آبان روز استکبار و تقابل با جبهه کفر است؛ امروز اگر آموزه هایی بر علیه استکبار برجسته می‌شود تبلور آن در همین روز شکل گرفته است. وی با بیان اینکه اهمیت راهپیمایی ۱۳ آبان از روز قدس بالاتر است، گفت: دشمنان با تهدیدات خود می‌خواهند شکست‌های خود در منطقه را جبران کنند که با افتخار می‌گوییم ملت ایران در برابر زورگویی آمریکا و اربابانشان ایستاده و تن به سازش نخواهد داد. رئیس تبلیغات اسلامی شهرستان اردستان با اشاره به سخنان افرادی در خصوص برگزاری رفراندوم برای انقلاب اسلامی افزود: بهترین رفراندوم ۱۳ آبان است تا دانش آموزان در کنار مردم تمرین رفراندوم را رقم بزنند. راهپیمایی ۱۳ آبان در ۵ نقطه شهرستان اردستان برگزار می‌شودمعاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرماندار اردستان در ادامه جلسه اظهار داشت: بزرگداشت ایام ملی ما همچون ۱۳ آبان باعث روشنگری در جامعه و بخصوص قشری می‌شود که در قبل از انقلاب نبوده‌اند و آن را درک نکرده‌اند. وی گفت: راهپیمایی ۱۳ آبان در شهرستان اردستان در سه بخش و پنج نقطه برنامه ریزی شده که با حضور اقشار مختلف مردم با شکوه خاصی برگزار می‌شود.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 ماه قبل
این حملات، بیانگر یک تحول عظیم جهانی است که در آن چین، روسیه و قدرت‌‌های منطقه‌ای مانند ایران به دنبال ریشه‌کن کردن هژمونی نظامی آمریکا هستند. به نوشته فارن پالیسی، ائتلافی از کشورهای عربی و اسرائیل که دولت ترامپ علیه ایران بسیج کرده بود، اینک نشانه‌های جدی متلاشی شدن آن آشکار شده است. این بدان دلیل است که پیش‌بینی آینده برای کشورهای خلیج فارس روشن‌تر شده است و آن اینکه: ایالات متحده در حال ترک خاورمیانه است. در واقع، واشنگتن با ایجاد امنیت انرژی به واردکنندگان بزرگ انرژی از خلیج فارس (یعنی چین، هند و ژاپن) سواری مجانی داده است. فارن پالیسی با طرح این نکته که «منطقه‌ای کردن و بین‌المللی کردن بار امنیتی در خلیج فارس به سود آمریکاست» پیشنهاد «ایجاد یک سیستم امنیت جمعی در خلیج فارس» را مطرح کرد.
تسنیمتسنیم1 ماه قبل
وی با تبیین و ارائه مثال‌های مختلفی از کارهای فرهنگی ماندگار گفت: می‌توان از ظرفیت‌های محلی برای گسترده‌تر کردن برنامه‌های تربیتی و فرهنگی ویژه بانوان استفاده کرد و کارهای ماندگاری را ایجاد کرد، بسیاری از برنامه‌هایی که در حال اجرا است را می‌توان تجمیع کرد و مانور فرهنگی برگزار کرد. وی با اشاره به حضور عنصرهای انقلابی و جوان در مجموعه سپاه گفت: یکی از معانی جوان‌گرایی این است که فکر ما دائما جوان باشد و با نوآوری حرکت کنیم. سردار نقدی با اشاره به حرکت رو به جلوی انقلاب اسلامی بیان کرد: حرکت خلاقانه، رو به جلو و با نشاط توسط مردم از جمله خواسته‌های رهبر انقلاب اسلامی است، مردم در حساس‌ترین مقاطع، در صحنه حضور داشتند و پشت انقلاب را خالی نکردند، مردم ما در سیل به کمک هم‌وطنان خود شتافتند و خداوند متعال آنان را کمک می‌کند. وی یادآور شد: رهبر معظم انقلاب فرمودند ارزیابی واقع‌بینانه از دشمن داشته باشید اما نترسید این موضوع باید نصب العین ما قرار بگیرد. سردار نقدی گفت: مبارزه با فساد در کشور زنده است و فساد سیستماتیک نیست، امروز قوه قضائیه در مبارزه با فساد فعال‌تر است و با آن برخورد می‌کند.
قدس آنلاینقدس آنلاین1 ماه قبل
قدرت و اعتبار آمریکا در جهان رو به افول است و شخص ترامپ در کتابی با نام کاهش اعتبار آمریکا در جهان تأکید می‌کند «آمریکا قدرت و عظمت خود را در جهان از دست داده است و من به دنبال این هستم این اعتبار و عظمت از دست رفته را به دست بیاورم». دکتر جمال یزدانی، کارشناس سیاسی/قدرت و اعتبار آمریکا در جهان رو به افول است و شخص ترامپ در کتابی با نام کاهش اعتبار آمریکا در جهان تأکید می‌کند «آمریکا قدرت و عظمت خود را در جهان از دست داده است و من به دنبال این هستم این اعتبار و عظمت از دست رفته را به دست بیاورم». به عبارتی قدرت آمریکا یک هژمونی رسانه ساخته است و عمدتا هزینه‌هایی که آمریکا در راستای هژمونی خود انجام می‌دهد، در بحث تصویرسازی‌ رسانه‌ای آمریکاستدر ادبیات قرآنی هم مبحثی داریم که شیطان در رابطه خود با انسان از اغوا و تهدید استفاده می‌کند؛ چرا که در برابر قدرت الهی، قدرتی ندارد. شیطان، با اغوا و تهدید کردن مخاطب را مرعوب می‌کند و دقیقا این ویژگی در نظام آمریکایی وجود دارد و قدرت پوشالی آمریکا عمدتا یک هژمونی رسانه‌ای ساخته و از نوع مرعوب کردن است. پیروزی انقلاب اسلامی ایران در منطقه‌ای که آمریکا تسلط تام و کامل داشت، آغاز این شکست هژمونی بود؛ به عبارتی نفس وجود انقلاب جدا از وضعیت کنونی، آغاز شکست هژمونی آمریکا بود. امام خمینی (ره) تمام‌ قد در مقابل آمریکا ایستاد و ادبیات روز آن زمان، این مبحث را نه برمی‌تابید و نه تصور می‌کرد و پس از پیروزی انقلاب اسلامی هم، تسخیر لانه جاسوسی آمریکا، ضربه جدی دیگری به نظام آمریکا وارد کرد و بسیاری از تحلیلگران و نخبگان ایالات متحده معتقدند این حجم از دشمنی که آمریکا علیه جمهوری اسلامی ایران به کار می‌برد، به طور عمده به جهت ضربه‌ای است که از نظر اعتبار رسانه‌ای در تسخیر لانه جاسوسی آمریکا خورده است و تلاش می‌کنند آن آبرویی که در تسخیر لانه جاسوسی از بین رفته است را برگردانند.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 ماه قبل
ایران یک پهپاد (آمریکایی) را در هوا هدف قرار داد. ما (آمریکا) نظامیان‌مان را به عربستان سعودی فرستادیم.» رئیس‌جمهور آمریکا با اشاره به پاسخ ندادن دولت او به سرنگونی پهپاد گلوبال‌ هاوک گفت: «ما سرمایه سیاسی خوبی برای خودمان ساختیم. این حکایت دست‌کم برای ما ایرانیان بسیار مضحک است، چرا که ما شاهد حمله آمریکا به هواپیمای مسافربری ایرانی بر فراز خلیج ‌فارس بوده‌ایم و همچنین جنایات بسیار دیگری را از آمریکایی‌ها به یاد داریم. برای نمونه کالج رهبران امنیت ملی آمریکا در نامه‌ای سرگشاده خطاب به دونالد ‌ترامپ، از تشدید تنش‌ها با ایران ابراز نگرانی کردند. این تجهیزات، محور پدافند هوایی‌ای هستند که می‌تواند ثابت کند در برابر حمله جنگنده‌ها و موشک‌های آمریکا، بسیار وحشتناک [و سرسخت] است.

به انتهای لیست رسیدید