آملی لاریجانی

آملی لاریجانی

تسنیمتسنیم2 ساعت قبل
در استان تهران، ۴ دادگاه ویژه رسیدگی به جرایم اخلاگران و مفسدان اقتصادی ایجاد شده که ریاست شعبه اول این دادگاه‌ها را حجت‌الاسلام والمسلمین محمد موحدی‌آزاد، دادستان انتظامی قضات بر عهده دارد؛ او پیش از این، رئیس دادگاه انقلاب اسلامی تهران و مدت‌ها رئیس شعبه ۵۴ دادگاه تجدیدنظر استان تهران بوده است. به طور طبیعی، قضاوت و نحوه اداره جلسات دادگاه توسط حجت‌الاسلام موحدی‌آزاد به عنوان دادستان انتظامی قضات برای بسیاری از قضات به‌ویژه قضات جوان جالب توجه است که در مطلب پیش رو به برخی از این موارد اشاره می‌شود. قاضی موحدی‌آزاد بر اساس آنچه در افزون بر یک سال گذشته مشاهده شده، در برخورد با متهمین، خوشرو بوده و هیچ‌گاه در گفت‌وگو با متهمان به ویژه در حین محاکمه از مدار ادب و نزاکت خارج نشده است. از دیگر ویژگی‌های قضاوت دادستانی انتظامی قضات، برخورد یکسان با متهمان و نماینده دادستان است؛ به طوری که کمتر موردی می‌توان مشاهده کرد که قاضی موحدی‌آزاد تفاوت و تبعیضی بین نماینده دادستان و متهمان هم در برخورد و هم در دفاع قائل شده باشد. از دیگر ویژگی‌های قضاوت آقای دادستان انتظامی قضات این است که همواره به متهمان و وکلایشان تأکید می‌کند که هر ادعایی مطرح می‌کنند به همراه مستندات و اسناد و مدارک باشد و در پذیرش و بررسی اسناد ارائه شده از سوی متهمان، کوتاهی نمی‌کند.
انتخابانتخاب1 روز قبل
چندی پیش اکبر طبری، معاون حوزه ریاست قوه قضائیه در دوران ریاست آملی لاریجانی بازداشت شد. مسئولان قوه قضائیه به ویژه رییس قوه بار‌ها تاکید کرده بودند که قصد پالایش این قوه از افراد ناسالم را دارند. به طور کلی برآیند واکنش‌ها به رویه جدید قوه قضائیه نشان می‌دهد که دست کم تاکنون تلقی جامعه نسبت به آن مثبت بوده است. با این وجود، اظهارات حسن روحانی نوعی تقابل با این اقدامات قوه قضائیه شمرده شده است. روحانی تلویحا این موضوع را القا کرده که قوه قضائیه در اقدامات خود شفافیتی ندارد.
قدس آنلاینقدس آنلاین2 روز قبل
سخنگوی کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس آخرین وضعیت طرح اصلاح قانون انتخابات مجلس را تشریح کرد. قدس آنلاین: اصغر سلیمی سخنگوی کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس شورای اسلامی درباره آخرین وضعیت بررسی طرح اصلاح قانون انتخابات مجلس در این کمیسیون، گفت: طی جلسه‌ای که با مخالفان حذف استانی شدن انتخابات مجلس در این طرح داشتیم قرار بر این شد تا این بخش حذف و مابقی طرح به صحن علنی مجلس ارجاع شود. نماینده سمیرم در مجلس اضافه کرد: روز گذشته نیز محمد جواد کولیوند رئیس کمیسیون شوراها طی جلسه‌ای با علی لاریجانی رئیس مجلس موافقت وی را برای حذف استانی شدن انتخابات از این طرح را اخذ کرد و قرار بر این شده تا مابقی طرح به صحن علنی پارلمان ارجاع شود. سخنگوی کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس با تاکید براینکه شورای نگهبان در چندین دوره گذشته مخالفت خود را با استانی شدن انتخابات مجلس اعلام کرده است، اظهار داشت: اخیرا نیز آیت الله آملی لاریجانی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام نامه‌ای را به مجلس ارسال کرده و نظر مخالف مجمع با بخش استانی شدن طرح اصلاح قانون انتخابات مجلس را اعلام کرده است. سلیمی تصریح کرد: در این نامه رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام اعلام کرده که استانی شدن انتخابات مجلس مغایر سیاست‌های ابلاغی مقام معظم رهبری درباره انتخابات است.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز2 روز قبل
به گزارش اقتصادنیوز به نقل از تسنیم، اصغر سلیمی سخنگوی کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس شورای اسلامی درباره آخرین وضعیت بررسی طرح اصلاح قانون انتخابات مجلس در این کمیسیون، گفت: طی جلسه‌ای که با مخالفان حذف استانی شدن انتخابات مجلس در این طرح داشتیم قرار بر این شد تا این بخش حذف و مابقی طرح به صحن علنی مجلس ارجاع شود. وی با بیان اینکه مصوبات خوبی در طرح اصلاح قانون انتخابات مجلس وجود دارد که نباید معطل یک بخش به مانند استانی شدن انتخابات شود، ادامه داد: بحث‌های همچون شفافیت مالی کاندیداها، نحوه تبلیغات کاندیداها و نحوه برخورد با افرادی که در روند انتخابات اخلال ایجاد می‌کنند در این طرح دیده شده است که امیدواریم هرچه سریعتر این موارد به صحن علنی پارلمان ارجاع و تصویب شود تا بتوانیم از این قوانین در انتخابات پیش رو استفاده کنیم. نماینده سمیرم در مجلس اضافه کرد: روز گذشته نیز محمد جواد کولیوند رئیس کمیسیون شوراها طی جلسه‌ای با علی لاریجانی رئیس مجلس موافقت وی را برای حذف استانی شدن انتخابات از این طرح را اخذ کرد و قرار بر این شده تا مابقی طرح به صحن علنی پارلمان ارجاع شود. سخنگوی کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس با تاکید براینکه شورای نگهبان در چندین دوره گذشته مخالفت خود را با استانی شدن انتخابات مجلس اعلام کرده است، اظهار داشت: اخیرا نیز آیت الله آملی لاریجانی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام نامه‌ای را به مجلس ارسال کرده و نظر مخالف مجمع با بخش استانی شدن طرح اصلاح قانون انتخابات مجلس را اعلام کرده است. سلیمی تصریح کرد: در این نامه رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام اعلام کرده که استانی شدن انتخابات مجلس مغایر سیاست‌های ابلاغی مقام معظم رهبری درباره انتخابات است.
الفالف2 روز قبل
درغیراین صورت هیچ کدام از عقلای جامعه از جناح‌های مختلف حرف‌های امروز او را قبول نمیکنند زیرا قوه قضائیه در ماه‌های گذشته به‌هیچ وجه گزینشی عمل نکرده است. همه می‌دانیم که در ریاست جدید قوه قضائیه، عزم جدی و بی بدیل و بدون سوگیری جناحی و حزبی با مفسدان آغاز شده، اما جای تعجب دارد که آقای رئیس جمهور از تریبون ملی، قوه قضائیه را به نوعی کم کاری در معرفی مفسدان اقتصادی متهم می‌کند. این درحالی است که قوه قضائیه با ورود ریاست جدید در مدت زمان کوتاهی، کارنامه خوبی از عملکرد خود ارائه داده است. امروز حتی حامیان رئیس جمهور، انتقادهای سختی به عملکرد او دارند، اما ایشان در کمال ناباوری انتقاد بر کارنامه موفق قوه قضائیه می‌کند. پرونده و تخلفات دولت قبل که روحانی می‌گوید در زمان دولت قبلی مشخص نشد و زمانی که کارشان به اتمام رسید دولت بعد آن را بیرون کشید.
تسنیمتسنیم2 روز قبل
اصغر سلیمی سخنگوی کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، درباره آخرین وضعیت بررسی طرح اصلاح قانون انتخابات مجلس در این کمیسیون، گفت: طی جلسه‌ای که با مخالفان حذف استانی شدن انتخابات مجلس در این طرح داشتیم قرار بر این شد تا این بخش حذف و مابقی طرح به صحن علنی مجلس ارجاع شود. وی با بیان اینکه مصوبات خوبی در طرح اصلاح قانون انتخابات مجلس وجود دارد که نباید معطل یک بخش به مانند استانی شدن انتخابات شود، ادامه داد: بحث‌های همچون شفافیت مالی کاندیداها، نحوه تبلیغات کاندیداها و نحوه برخورد با افرادی که در روند انتخابات اخلال ایجاد می‌کنند در این طرح دیده شده است که امیدواریم هرچه سریعتر این موارد به صحن علنی پارلمان ارجاع و تصویب شود تا بتوانیم از این قوانین در انتخابات پیش رو استفاده کنیم. نماینده سمیرم در مجلس اضافه کرد: روز گذشته نیز محمد جواد کولیوند رئیس کمیسیون شوراها طی جلسه‌ای با علی لاریجانی رئیس مجلس موافقت وی را برای حذف استانی شدن انتخابات از این طرح را اخذ کرد و قرار بر این شده تا مابقی طرح به صحن علنی پارلمان ارجاع شود. سخنگوی کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس با تاکید براینکه شورای نگهبان در چندین دوره گذشته مخالفت خود را با استانی شدن انتخابات مجلس اعلام کرده است، اظهار داشت: اخیرا نیز آیت الله آملی لاریجانی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام نامه‌ای را به مجلس ارسال کرده و نظر مخالف مجمع با بخش استانی شدن طرح اصلاح قانون انتخابات مجلس را اعلام کرده است. سلیمی تصریح کرد: در این نامه رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام اعلام کرده که استانی شدن انتخابات مجلس مغایر سیاست‌های ابلاغی مقام معظم رهبری درباره انتخابات است.
افکارنیوزافکارنیوز2 روز قبل
افکارنیوز، به گزارشاصغر سلیمی سخنگوی کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس شورای اسلامی درباره آخرین وضعیت بررسی طرح اصلاح قانون انتخابات مجلس در این کمیسیون، گفت: طی جلسه‌ای که با مخالفان حذف استانی شدن انتخابات مجلس در این طرح داشتیم قرار بر این شد تا این بخش حذف و مابقی طرح به صحن علنی مجلس ارجاع شود. اخبار سیاسی- وی با بیان اینکه مصوبات خوبی در طرح اصلاح قانون انتخابات مجلس وجود دارد که نباید معطل یک بخش به مانند استانی شدن انتخابات شود، ادامه داد: بحث‌های همچون شفافیت مالی کاندیداها، نحوه تبلیغات کاندیداها و نحوه برخورد با افرادی که در روند انتخابات اخلال ایجاد می‌کنند در این طرح دیده شده است که امیدواریم هرچه سریعتر این موارد به صحن علنی پارلمان ارجاع و تصویب شود تا بتوانیم از این قوانین در انتخابات پیش رو استفاده کنیم. نماینده سمیرم در مجلس اضافه کرد: روز گذشته نیز محمد جواد کولیوند رئیس کمیسیون شوراها طی جلسه‌ای با علی لاریجانی رئیس مجلس موافقت وی را برای حذف استانی شدن انتخابات از این طرح را اخذ کرد و قرار بر این شده تا مابقی طرح به صحن علنی پارلمان ارجاع شود. سخنگوی کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس با تاکید براینکه شورای نگهبان در چندین دوره گذشته مخالفت خود را با استانی شدن انتخابات مجلس اعلام کرده است، اظهار داشت: اخیرا نیز آیت الله آملی لاریجانی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام نامه‌ای را به مجلس ارسال کرده و نظر مخالف مجمع با بخش استانی شدن طرح اصلاح قانون انتخابات مجلس را اعلام کرده است. سلیمی تصریح کرد: در این نامه رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام اعلام کرده که استانی شدن انتخابات مجلس مغایر سیاست‌های ابلاغی مقام معظم رهبری درباره انتخابات است.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴3 روز قبل
سه برادر اول متولد نجف و دو برادر دیگر متولد قم هستند. کوچکترین برادر لاریجانی‌ها برخلاف دو برادر بزرگترش، مسیری همچون فاضل در پیش گرفت و راه سیاست نپیمود. در همه‌ی ۱۲ سالی که رئیس مجلس شورای اسلامی بوده بیشترین درگیری‌ها را با دولت احمدی‌نژاد و شخص محمود احمدی نژاد داشته است. علی لاریجانی علی رغم تمامی انتقادات؛ همواره «برجام» را یک «تصمیم خوب» دانسته است. یکی از جنجالی‌ترین حاشیه‌های سیاسی علی لاریجانی طی سال‌های اخیر تصویری است از او که در کنار رئیس دولت اصلاحات دیده می‌شود.

در گفت‌گوی مشروح با الف مرعشی: رای روحانی زیر ۴ درصد بود/ در بکارگیری آدم‌های صالح، انتظار بیشتری از روحانی داشتم/ نظارت استصوابی را قبول داریم اما …/ رشد اقتصادی ۸ درصد بدون کار با دنیا نمی‌شود

الفالف3 روز قبل
معتقدم که معنی ندارد کسی مثل آقای ناطق که ذخیره‌ای از تجربه سیاسی کشور است، کنار بکشد. چین امروز، دومین قدرت اقتصادی دنیا است، حالا می‌تواند هنگ کنگ را هم پس بگیرد. * کارنامه روحانی- عملکرد آقای روحانی را چطور می‌بینید؛ با توجه به این‌ناکامی‌های اقتصادی و عدم موفقیت‌های دولت؟ آقای روحانی بدشانسی بزرگی آ‌ورد. مثلا در زمینه پاکدستی و بکارگیری آدم‌های صالح، انتظار بیشتری داشتم. با ساده‌کردن اداره کشور، با روان‌کردن کشور می‌شود با فساد مبارزه کرد.
الفالف3 روز قبل
*نماینده مجلس تعلیق از خدمت نداردآیا بحث تعلیق نماینده هم در این میان مطرح است؟ جمالی: خیر، نماینده اصلا بحث تعلیق را ندارد. اما اختیار آن هم برای معافیت یا عدم حضور و یا تعلیق هم به هیات نظارت داده نشده است؟ جمالی: بله، چنین اختیاری به هیات نظارت داده نشده است. برخی گلایه دارند از اینکه هیات نظارت به یک سری موارد ورود نمی‌کند که شما فرمودید اختیارات هیات نظارت محدود و مشخص است؛ یعنی بیشتر از آن اختیاراتی برای این هیات تعریف نشده است. جمالی: بلهاما عده‌ای اعتقاد دارند که هیات نظارت بر رفتار نمایندگان مجلس تبدیل به هیات رسیدگی به شکایات شده است. *تعیین «تعلیق» یا «معاف از خدمت» برای نماینده در قانون نیامده استجمالی: پرونده‌هایی مانند پرونده خانم سلحشوری یا شکایتی که خانم سلحشوری از دو نماینده دیگر کردند.
برترین‌هابرترین‌ها4 روز قبل
قدرت او همچون دیگر میانه رو‌های افول کرد، حالا دو سال به انتخابات ریاست جمهوری چشم اندازی سیاسی علی لاریجانی بیش از همیشه مبهم است. زمانی اطرافیان علی لاریجانی به دنبال راه انداختن یک حزب بودند که عملا شکست خورد. این دو نماینده به عنوان بازو‌های مهم علی لاریجانی در چهار سال ریاست مجلس عمل کردند. علی لاریجانی در ماه‌های اخیر نشان داده که فقط سعی در تعامل با دولت برای حل مشکلات کشور دارد. از یکسو آیت الله آملی لاریجانی تحت فشار این موج بوده و از سوی دیگر علی لاریجانی با آن دست و پنجه نرم کرده است.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین5 روز قبل
محمدجواد ابطحی، نماینده مجلس، گفت: اسم برخی از اشخاص ذی‌نفوذ در دولت مطرح است که با آقای زم ارتباط داشتند. *یعنی این حرف‌ها زده شده است؟ بالاخره اسم برخی از اشخاص ذی‌نفوذ در دولت مطرح است با آقای زم ارتباط داشتند. مانند برخی از نمایندگان مجلس ما که شخصیت پدرشان را به دوش می‌کشند. در زندان بسیار مراقب زم هستند تا اتفاقی برای زم نیفتد*برخی از کاربران فضای مجازی می‌گویند برای زم در زندان اتفاقی افتاده است، شما این خبر را شنیده‌اید؟ ابدا. اتفاقا خیلی هم حواس‌شان در زندان به زم هست تا اتفاقی نیفتد و این گنجینه گرانبها بماند.
خبر فوریخبر فوری5 روز قبل
قدرت او همچون دیگر میانه رو‌های افول کرد، حالا دو سال به انتخابات ریاست جمهوری چشم اندازی سیاسی علی لاریجانی بیش از همیشه مبهم است. زمانی اطرافیان علی لاریجانی به دنبال راه انداختن یک حزب بودند که عملا شکست خورد. این دو نماینده به عنوان بازو‌های مهم علی لاریجانی در چهار سال ریاست مجلس عمل کردند. علی لاریجانی در ماه‌های اخیر نشان داده که فقط سعی در تعامل با دولت برای حل مشکلات کشور دارد. از یکسو آیت الله آملی لاریجانی تحت فشار این موج بوده و از سوی دیگر علی لاریجانی با آن دست و پنجه نرم کرده است.
برترین‌هابرترین‌ها5 روز قبل
رویداد ۲۴: علی لاریجانی پس از سه دور حضور در مجلس و سال‌ها ریاست مجلس حالا سیاستمداری است که متحدان زیادی ندارد. قدرت او همچون دیگر میانه رو‌های افول کرد، حالا دو سال به انتخابات ریاست جمهوری چشم اندازی سیاسی علی لاریجانی بیش از همیشه مبهم است. این دو نماینده به عنوان بازو‌های مهم علی لاریجانی در چهار سال ریاست مجلس عمل کردند. علی لاریجانی در ماه‌های اخیر نشان داده که فقط سعی در تعامل با دولت برای حل مشکلات کشور دارد. از یکسو آیت الله آملی لاریجانی تحت فشار این موج بوده و از سوی دیگر علی لاریجانی با آن دست و پنجه نرم کرده است.
فراروفرارو5 روز قبل
قدرت او همچون دیگر میانه رو‌های افول کرد، حالا دو سال به انتخابات ریاست جمهوری چشم اندازی سیاسی علی لاریجانی بیش از همیشه مبهم است. زمانی اطرافیان علی لاریجانی به دنبال راه انداختن یک حزب بودند که عملا شکست خورد. این دو نماینده به عنوان بازو‌های مهم علی لاریجانی در چهار سال ریاست مجلس عمل کردند. علی لاریجانی در ماه‌های اخیر نشان داده که فقط سعی در تعامل با دولت برای حل مشکلات کشور دارد. از یکسو آیت الله آملی لاریجانی تحت فشار این موج بوده و از سوی دیگر علی لاریجانی با آن دست و پنجه نرم کرده است.
فارسفارس6 روز قبل
رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام در پیامی انتصاب حجت‌الاسلام محمدباقر لائینی را به سمت نمایندگی ولی فقیه در استان مازندران و امامت جمعه ساری به وی تبریک گفت. به گزارش خبرگزاری فارس آیت الله صادق آملی لاریجانی، رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام در پیامی انتصاب حجت‌الاسلام محمدباقر لائینی را به سمت نمایندگی ولی فقیه در استان مازندران و امامت جمعه ساری به وی تبریک گفت. متن پیام آیت الله صادق آملی لاریجانی بدین شرح است: حضرت حجت‌الاسلام والمسلمین جناب آقای حاج شیخ محمدباقر لائینینماینده محترم ولی فقیه وامام جمعه ساری دامت توفیقاتهسلام علیکمانتصاب حضرتعالی را از سوی مقام معظم رهبری (مدظله العالی) به نمایندگی معظم له در استان مازندران و امام جمعه‌ ساری تبریک عرض نموده وضمن آرزوی صحت وسلامتی برای حضرت آیت الله طبرسی وتشکر ازخدمات ایشان، دوام توفیقات روزافزونتان رادرجایگاه جدید خدمت به مردم متدین، متعهد و انقلابی استان مازندران از درگاه خداوند متعال مسئلت می‌نمایم. انتهای پیام/
مازن آنلاینمازن آنلاین6 روز قبل
پیام مازند - تهران - رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام انتصاب نماینده ولی فقیه در استان مازندران و امام جمعه ساری را به حجت‌الاسلام والمسلمین حاج شیخ محمد باقر لائینی تبریک گفت. به گزارش اداره کل روابط عمومی مجمع، متن پیام آیت الله صادق آملی لاریجانی بدین شرح است: حضرت حجت‌الاسلام والمسلمین جناب آقای حاج شیخ محمدباقر لائینینماینده محترم ولی فقیه و امام جمعه ساری دامت توفیقاتهسلام علیکمانتصاب حضرتعالی را از سوی مقام معظم رهبری (مدظله العالی) به نمایندگی معظم له در استان مازندران و امام جمعه‌ ساری تبریک عرض کرده و ضمن آرزوی صحت وسلامتی برای حضرت آیت الله طبرسی و تشکر ازخدمات ایشان، دوام توفیقات روزافزونتان را در جایگاه جدید خدمت به مردم متدین، متعهد و انقلابی استان مازندران از درگاه خداوند متعال مسئلت می‌کنم.
برنابرنا6 روز قبل
رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام در پیامی انتصاب نماینده محترم ولی فقیه و امام جمعه ساری را به وی تبریک گفت. به گزارش گروه سیاسی برنا، متن پیام آیت الله صادق آملی لاریجانی بدین شرح است: حضرت حجت‌الاسلام والمسلمین جناب آقای حاج شیخ محمدباقر لائینینماینده محترم ولی فقیه وامام جمعه ساری دامت توفیقاتهسلام علیکمانتصاب حضرتعالی را از سوی مقام معظم رهبری (مدظله العالی) به نمایندگی معظم له در استان مازندران و امام جمعه‌ ساری تبریک عرض نموده وضمن آرزوی صحت وسلامتی برای حضرت آیت الله طبرسی وتشکر ازخدمات ایشان، دوام توفیقات روزافزونتان رادرجایگاه جدید خدمت به مردم متدین، متعهد و انقلابی استان مازندران از درگاه خداوند متعال مسئلت می‌نمایم. صادق آملی لاریجانیرئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام ونماینده مردم شریف مازندراندرمجلس خبرگان رهبری
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 هفته قبل
محمدجواد جمالی نوبندگانی، عضو هیات‌رئیسه کمیسیون امنیت ملی مجلس، درباره آخرین وضعیت لوایح چهارگانه FATF گفت: ۲ لایحه از لوایح چهارگانه پیش از این به تصویب نمایندگان رسید و ۲ لایحه CFT و پالرمو چالشی شده‌اند. با این حال، با توجه به اینکه مدت زیادی است این لوایح در مجمع تشخیص مانده‌اند، بعید است به این زودی‌ها تعیین تکلیف شوند. جمالی نوبندگانی، نایب‌رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، در گفت‌وگو با «اعتمادآنلاین»: اعتمادآنلاین|‌ محمدجواد جمالی نوبندگانی، نایب‌رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، در گفت‌وگو با اعتمادآنلاین، در تشریح آخرین وضعیت لوایح چهارگانه FATF گفت: FATF یک موضوع و پیش‌نیازهای آن یک بحث دیگر است. پیش از این ۲ مورد از لوایح چهارگانه FATF به تصویب نمایندگان مجلس رسیده بود و در حال حاضر ۲ لایحه آن چالش‌برانگیز شده است. نایب‌رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تاکید کرد: لوایح باقی‌مانده CFT و پالرمو موضوعات امنیتی و فنی زیادی دارد و دارای مباحث قضایی، بانکی و مالی است و باید با دقت خارج از هرگونه سیاسی‌کاری و گروه‌گرایی بررسی و تعیین تکلیف شود.
برترین‌هابرترین‌ها1 هفته قبل
نوکیسه‌های سیاسی که با رانت پله‌های ترقی را خیلی سریع طی می‌کنند. آقازاده بودن دسته‌بندی سیاسی نمی‌شناسد و از هر دو جناح یارگیری کرده است. نوکیسه کیست؟ قشری که از نظر درآمد به طبقه بالا و از نظر فرهنگی به طبقه پایین و حتی لمپن‌ها بسیار نزدیک است. همین چند ماه پیش بود که در نامه معروف آیت‌الله صادق آملی لاریجانی خطاب به شیخ‌ محمد یزدی بحث نورچشمی‌ها و آقازاده‌ها مطرح شد. آنچه در دوره‌های گذشته اتفاق افتاده است بیشتر نشان می‌دهد که فرصت مناسبی برای فرزندان پیش آمده است که موجب رشد و تقویت بنیه‌های اقتصادی آقازاده‌ها را فراهم می‌کند.
تجارت‌نیوزتجارت‌نیوز1 هفته قبل
از جمله این راهکارها این است که اگر شوهر با وجود مطالبه از طرف زن مهریه را پرداخت نکند، زن می‌تواند اموال شوهر را معرفی کرده و خواستار توقیف آنها شود. در صورتی که این اموال بلا مانع بوده و از مستثنیات دین محسوب نشود، دادگاه اموال را به مقدار مهریه زن توقیف خواهد کرد. حال در این میان ممکن است شوهر برای عدم پرداخت مهریه اموال خود را به فرد دیگری منتقل کند تا زن نتواند آنها را توقیف کند». در تایید این گفته‌ها، اسدالله جولایی، مدیرعامل ستاد دیه کشور، تصریح نموده: «احکام زندانیان مهریه صددرصد مالی است و جنبه‌ اقتصادی ندارد. مهریه دیگر گرفتنی نیستکافی‌است در یک جست‌وجوی ساده اینترنتی، موضوع مهریه را دنبال کنید، آنگاه با صفحات متعددی مواجه می‌شوید که به تحلیل راه‌های قانونی وصول مهر و به اصطلاح مشاوره‌های حقوقی می‌پردازند، از جمله بیان این عبارت که تاکید دارد: «اگر مرد توانایی پرداخت مهریه را داشت اما از پرداخت آن خودداری کرد و گفت شرایط پرداخت نکردن مهریه فراهم است، زوجه مهریه خود را به اجرا می‌گذارد.
خبر فوریخبر فوری1 هفته قبل
عصاره فضائل شورای نگهبان هستیم*شورای نگهبان از شما شکایت کرده؟ نه. بالاخره این خروجی یک سیستمی است که بخش مهمی از این سیستم شورای نگهبان است. به خاطر اینکه لباس سپاه لباس شرف و افتخار است، لباس عزت و سربلندی این کشور است و به‌خاطر حفظ این شرف و سربلندی … ما از دخالت سپاه در سیاست انتقاد می‌کنیم، از دخالت سپاه در اقتصاد انتقاد می‌کنیم. درواقع این تریبون را تریبون نظام می‌دانست. یعنی تریبون مجلس باید تریبون مردم باشد، مردم هم جزوی از نظام و رکن نظام هستند.
خبرآنلاینخبرآنلاین1 هفته قبل
عصاره فضائل شورای نگهبان هستیم*شورای نگهبان از شما شکایت کرده؟ نه. بالاخره این خروجی یک سیستمی است که بخش مهمی از این سیستم شورای نگهبان است. به خاطر اینکه لباس سپاه لباس شرف و افتخار است، لباس عزت و سربلندی این کشور است و به‌خاطر حفظ این شرف و سربلندی … ما از دخالت سپاه در سیاست انتقاد می‌کنیم، از دخالت سپاه در اقتصاد انتقاد می‌کنیم. درواقع این تریبون را تریبون نظام می‌دانست. یعنی تریبون مجلس باید تریبون مردم باشد، مردم هم جزوی از نظام و رکن نظام هستند.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز2 هفته قبل
به گزارش مشرق، بیش از دو ماه از راه‌اندازی مجتمع ویژه رسیدگی به جرایم اقتصادی می‌گذرد و اکنون قاضی اسدالله مسعودی‌مقام به عنوان سرپرست این مجتمع ویژه انتخاب شده است. مسعودی‌مقام پیش از این رئیس شعبه ۶۸ دادگاه تجدیدنظر استان تهران بود که با تشکیل شعب ویژه برای رسیدگی به جرایم اخلالگران اقتصادی در دوره ریاست آیت‌الله صادق آملی لاریجانی، به عنوان رئیس شعبه سوم این دادگاه‌ها انتخاب شد؛ کسی که از همان ابتدا به خاطر صبوری در شنیدن حرف‌های متهمان، نفوذناپذیری و صدور احکام قاطع و اشد برای آقازاده‌ها و افراد معروف متهم به اخلال در نظام اقتصادی و انتشار آرایش، سر زبان‌ها افتاد. مسعودی مقام تاکنون به پرونده تعداد زیادی از متهمان اخلال در نظام اقتصادی در قالب شعب ویژه رسیدگی و افرادی همچون حسین هدایتی، هادی رضوی، علی بخشایش و پرویز کاظمی را به ۲۰ سال حبس و ۷۴ ضربه شلاق در انظار عمومی محکوم کرده و این روزها نیز مشغول رسیدگی به پرونده شبنم نعمت‌زاده یک آقازاده دیگر است. مجتمع ویژه رسیدگی به جرایم اقتصادی مرکب از دادسرای ویژه رسیدگی به جرایم اقتصادی، دادسرای پولی و بانکی، شعب ویژه رسیدگی به پرونده‌های اخلال در نظام اقتصادی و همچنین دادگاه کیفری یک و دو و شعب تجدید نظر است که در قالب مجتمع قضایی تخصصی شامل دادسرا و دادگاه در ساختمان مجتمع قضایی امام خمینی (ره) ایجاد شده است. بر اساس تبصره یک این ماده، در جرایم مذکور به پرونده‌هایی در مجتمع رسیدگی می‌شود که میزان مال موضوع جرایم ارتکابی یا عوائد حاصله، یکصد میلیون تومان یا بیش از آن باشد.
مهرمهر2 هفته قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، بیش از دو ماه از راه‌اندازی مجتمع ویژه رسیدگی به جرایم اقتصادی می‌گذرد و اکنون قاضی اسدالله مسعودی‌مقام به عنوان سرپرست این مجتمع ویژه انتخاب شده است. مسعودی‌مقام پیش از این رئیس شعبه ۶۸ دادگاه تجدیدنظر استان تهران بود که با تشکیل شعب ویژه برای رسیئدگی به جرایم اخلالگران اقتصادی در دوره ریاست آیت‌الله صادق آملی لاریجانی، به عنوان رئیس شعبه سوم این دادگاه‌ها انتخاب شد؛ کسی که از همان ابتدا به خاطر صبوری در شنیدن حرف‌های متهمان، نفوذناپذیری و صدور احکام قاطع و اشد برای آقازاده‌ها و افراد معروف متهم به اخلال در نظام اقتصادی و انتشار آرایش، سر زبان‌ها افتاد. مسعودی مقام تاکنون به پرونده تعداد زیادی از متهمان اخلال در نظام اقتصادی در قالب شعب ویژه رسیدگی و افرادی همچون حسین هدایتی، هادی رضوی، علی بخشایش و پرویز کاظمی را به ۲۰ سال حبس و ۷۴ ضربه شلاق در انظار عمومی محکوم کرده و این روزها نیز مشغول رسیدگی به پرونده شبنم نعمت‌زاده یک آقازاده دیگر است. مجتمع ویژه رسیدگی به جرایم اقتصادی مرکب از دادسرای ویژه رسیدگی به جرایم اقتصادی، دادسرای پولی و بانکی، شعب ویژه رسیدگی به پرونده‌های اخلال در نظام اقتصادی و همچنین دادگاه کیفری یک و دو و شعب تجدید نظر است که در قالب مجتمع قضایی تخصصی شامل دادسرا و دادگاه در ساختمان مجتمع قضایی امام خمینی (ره) ایجاد شده است. بر اساس تبصره یک این ماده، در جرایم مذکور به پرونده‌هایی در مجتمع رسیدگی می‌شود که میزان مال موضوع جرایم ارتکابی یا عوائد حاصله، یکصد میلیون تومان یا بیش از آن باشد.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین2 هفته قبل
قاضی اسدالله مسعودی‌مقام که این روزها نامش با دادگاه‌های ویژه رسیدگی به جرایم اخلالگران اقتصادی و صدور احکام سنگین برای اخلالگران نظام اقتصادی و بانکی گره خورده، رئیس مجتمع ویژه رسیدگی به جرایم اخلالگران اقتصادی شد. اعتمادآنلاین| ایجاد مجتمع ویژه رسیدگی به جرایم اقتصادی از جمله دستاوردهای حجت‌الاسلام رئیسی رئیس قوه‌ قضائیه است که دستورالعمل تشکیل آن نیز اواسط مرداد امسال توسط وی به دادگستری کل استان تهران ابلاغ شد. او از جمله اهداف دستگاه قضایی برای راه‌اندازی مجتمع ویژه رسیدگی به جرایم اقتصادی را اینگونه اعلام کرده است: «با تجمیع دادگاه‌ها در مجتمع ویژه رسیدگی به مفاسد اقتصادی، از طولانی شدن رفت و برگشت پرونده‌ها جلوگیری خواهد شد؛ از طرفی با تجمیع شعب، نشست‌های تخصصی و تبادل نظر بین رسیدگی‌کنندگان به پرونده صورت خواهد گرفت و بنا داریم در اسرع وقت به پرونده‌های مفاسد اقتصادی در این مجتمع رسیدگی کنیم.» مجتمع ویژه رسیدگی به جرایم اقتصادی مرکب از دادسرای ویژه رسیدگی به جرایم اقتصادی، دادسرای پولی و بانکی، شعب ویژه رسیدگی به پرونده‌های اخلال در نظام اقتصادی و همچنین دادگاه کیفری یک و ۲ و شعب تجدیدنظر است که در قالب مجتمع قضایی تخصصی شامل دادسرا و دادگاه در ساختمان مجتمع قضایی امام خمینی (ره) ایجاد شده است. بر اساس تبصره یک این ماده، در جرایم مذکور به پرونده‌هایی در مجتمع رسیدگی می‌شود که میزان مال موضوع جرایم ارتکابی یا عوائد حاصله، یکصد میلیون تومان یا بیش از آن باشد. بیش از دو ماه از راه‌اندازی مجتمع ویژه رسیدگی به جرایم اقتصادی می‌گذرد و اکنون قاضی اسدالله مسعودی مقام به عنوان سرپرست این مجتمع ویژه انتخاب شده است.
خبرآنلاینخبرآنلاین2 هفته قبل
​​​​​​​کهگیلویه و بویراحمد سرزمینی نسبتا مرتفع و کوهستانی است، استانی که به سرزمین آبشارها و چهار فصل معروف است. امروز سفری به یکی از شهرهای این استان زیبا خواهیم داشت و باغی را معرفی می‌کنیم که دست کمی از بهشت افسانه‌ای ندارد ولی خود را در پشت کوها و در دره‌ای مخفی کرده است.
تسنیمتسنیم2 هفته قبل
به گزارش خبرنگار قضایی خبرگزاری تسنیم؛ ایجاد مجتمع ویژه رسیدگی به جرایم اقتصادی از جمله دستاوردهای حجت‌الاسلام رئیسی رئیس قوه‌ قضائیه است که دستورالعمل تشکیل آن نیز اواسط مرداد امسال توسط وی به دادگستری کل استان تهران ابلاغ شد. بر اساس آنچه غلامحسین اسماعیلی سخنگوی قوه قضائیه پیشتر اعلام کرده، پرونده جرائم اقتصادی در این مجتمع با سرعت و دقت و با قاطعیت رسیدگی می‌شود و قضات برجسته در این مجتمع حاضر خواهند شد و آموزش‌های لازم را نیز فراخواهند گرفت تا به پرونده‌های فساد رسیدگی کنند. بر اساس تبصره یک این ماده، در جرایم مذکور به پرونده‌هایی در مجتمع رسیدگی می‌شود که میزان مال موضوع جرایم ارتکابی یا عوائد حاصله، یکصد میلیون تومان یا بیش از آن باشد. بیش از دو ماه از راه‌اندازی مجتمع ویژه رسیدگی به جرایم اقتصادی می‌گذرد و اکنون قاضی اسدالله مسعودی مقام به عنوان سرپرست این مجتمع ویژه انتخاب شده است. مسعودی مقام تاکنون به پرونده تعداد زیادی از متهمان اخلال در نظام اقتصادی در قالب شعب ویژه رسیدگی و افرادی همچون حسین هدایتی، هادی رضوی، علی بخشایش و پرویز کاظمی را به ۲۰ سال حبس و ۷۴ ضربه شلاق در انظار عمومی محکوم کرده و این روزها نیز مشغول رسیدگی به پرونده شبنم نعمت‌زاده یک آقازاده دیگر است.
خبر فوریخبر فوری2 هفته قبل
ادعاهای کذب محمدجواد کریمی قدوسی درباره بازداشت‌هایی در حوزه نهاد ریاست جمهوری در ارتباط با پروژه آمدنیوز، توسط همه حاکمیت تکذیب شده است. ادعاهای کذب محمدجواد کریمی قدوسی درباره بازداشت‌هایی در حوزه نهاد ریاست جمهوری در ارتباط با پروژه آمدنیوز، توسط همه حاکمیت تکذیب شده است. مروری بر هفت دروغ بزرگ کریمی قدوسی در یک سال اخیر، شاهد خوبی بر این مدعاست. در مجلس، به آقای کریمی قدوسی عرض کردم که چه نهادی برای اولین بار نسخه‌های فارسی را طرح و حمایت کرد و ما نقشی نداریم، نمی‌دانم چرا این سخنان را فیلتر کرده‌اند.» چهار) تماس MI۶ با رئیس‌جمهورابتدای اسفند ۹۷ بود که ویدئویی از یک سخنرانی کریمی قدوسی منتشر شد. ظریف دیگر ظریف دولت یازدهم نبود که اطاعت کند.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین2 هفته قبل
احمد امیرآبادی فراهانی، عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی، با اشاره به تصویب محرمانه بودن لیست اموال مسؤولان در مجمع تشخیص گفت: مجمع می‌تواند این ماده را اصلاح کند ولی به نظرم دارایی نمایندگان محرمانه نیست و قرار است با راه‌اندازی کمپینی اموال‌مان را به مردم بگوییم. وی افزود: مصوبه مجمع تشخیص مصلحت نظام در سال ۱۳۹۴ محرمانه بودن اموال و دارایی مدیران و مسئولان را اعلام کرده است. در حالی که قانون صراحت دارد که باید این لیست به رئیس قوه قضائیه ارائه شود. عضو هیأت رئیسه مجلس خاطرنشان کرد: میز دریافت لیست اموال و دارایی نمایندگان مجلس از سوی مسؤولان قوه قضائیه قرار است در روزهای آینده در مجلس شورای اسلامی راه‌اندازی شده و بر همین اساس نمایندگان اطلاعات خود را در آن سامانه مذکور بارگذاری خواهند کرد. وی گفت: ‌ قرار است چند تن از کارکنان قوه قضائیه در محل هیأت رئیسه مجلس مستقر شده و لیست اموال نمایندگان را دریافت کنند.

به انتهای لیست رسیدید