آنجلا مرکل

آنجلا مرکل

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز3 هفته قبل
به گزارش مشرق، شمارش آرا انتخابات پارلمان اروپا با پایان یافتن انتخابات در کشورهای عضو این اتحادیه همچنان ادامه دارد؛ اما نتایج اولیه حاکی از شکست نسبی احزاب سنتی در این انتخابات است. «جرمی کوربین» رئیس حزب کارگر انگلیس پس از اعلام نتایج اولیه انتخابات در صفحه توییتر خود خواستار برگزاری انتخابات عمومی یا همه پرسی دوم شد. نتایج اولیه در اتریش نیز حاکی از موفقیت حزب راست میانه «سباستین کورتز» صدراعظم این کشور است و احزاب سوسیال دموکرات و راست افراطی در جایگاه دوم و سوم قرار دارند. بررسی نتایج اولیه انتخابات پارلمان اروپا از چند نکته حکایت دارد: نخست، نتایج اولیه حاکی از شکست نسبی احزاب سنتی و رشد راستگراهای افراطی و احزاب سبز در اتحادیه اروپا است. دو، پارلمان اروپا به رغم اختیارات اجرایی اندک در پنج سال آینده با چند دستگی بیشتری مواجه خواهد شد.
الفالف3 هفته قبل
رأی‌گیری برای انتخاب اعضای پارلمان اروپا در حالی از روز پنجشنبه کارش را آغاز کرد که نگرانی‌های امنیتی و بیم قدرت گرفتن احزاب راست‌گرا بر آن سایه افکنده است. گروه جهان الف، ۲ خرداد ۱۳۹۸، ۱۸:۱۳ ۳۹۸۰۳۰۲۱۳۷به گزارش فارس، رأی‌گیری برای انتخاب نمایندگان پارلمان اروپا در بحبوحه نگرانی‌ها از احتمال قدرت گرفتن احزاب راست‌گرای افراطی در این پارلمان امروز پنجشنبه در انگلیس و هلند آغاز شد. به نوشته پایگاه اینترنتی شبکه «بی‌بی‌سی»، پارلمان اروپا ۷۵۱ نماینده دارد. انگلستان قرار است ۷۳ کرسی در این پارلمان داشته باشد؛ بنابراین انتظار می‌رود بعد از خروج انگلیس از اتحادیه اروپا این کرسی‌ها کاهش یابند. باید دید ۴۰۰ میلیون اروپایی از ۲۸ کشور عضو اتحادیه اروپا در دومین انتخابات بزرگ جهان به کدام دیدگاه رأی خواهند داد.
ایرناایرنا1 ماه قبل
در حالی که «دونالد ترامپ» رییس جمهوری آمریکا همچنان در انتظار سفر عبدالمهدی به واشنگتن است، اما نخست وزیر عراق با تاخیر این سفر، اولویت را به اروپا خصوصا دو وزنه مهم اتحادیه اروپا یعنی آلمان و فرانسه داد تا به نوعی این دو قدرت اقتصادی اروپا را قبل از سفر به آمریکا، وارد عراق کرده باشد. به گفته وی، حوزه‌های اقتصادی، نفت، صنایع، حمل و نقل، ارتباط و زیرساخت‌ها مهمترین حوزه‌های سرمایه گذاری در عراق هستند. مکرون در زمینه اولویت دوم فرانسه، مشارکت در بازسازی عراق ذکر کرده و گفته است که یک میلیارد یورو برای بازسازی زیرساخت‌های عراق اختصاص داده است. وی همکاری در بخش‌های اقتصادی، آموزش و فرهنگ را از دیگر حوزه‌های همکاری بین دو کشور ذکر کرده است. عبدالمهدی همانگونه که به دور از هیاهوی رسانه‌ای دوشنبه گذشته (۹ اردیبهشت ماه) سفر را به اروپا آغاز کرد و امروز شنبه ۱۴ اردیبهشت ماه به بغداد بازگشت، به دور از همین هیاهوها نیز می‌خواهد همچنان روابط بغداد و اروپا را به جلو براند.
تسنیمتسنیم2 ماه قبل
آل داود با اشاره به اینکه در سال ۲۰۱۷ انجمن سلطنتی بهداشت عمومی بریتانیا طبق یک نظرسنجی اعلام کرد، اینستاگرام خطرناک‌ترین شبکه اجتماعی برای سلامت روانی جوانان است، خاطرنشان کرد: در سال ۲۰۱۷ حدود هزار و ۵۰۰ جوان و نوجوان (۱۴ تا ۲۴ ساله) انگلیسی فعال در اینستاگرام طی نظرسنجی اعلام کردند که هنگام استفاده از این شبکه اجتماعی دچار اضطراب، افسردگی و دیگر اختلالات روحی و روانی شده‌اند. وی ادامه داد: اینستاگرام از مدتها قبل محل زیست تروریستها، منافقین و عناصر ضد انقلاب شده و جالب اینجاست که این شبکه اجتماعی برای فعالیتهای گروهک تروریستی منافقین، گروه‌های تروریستی وهابی و آمریکایی صهیونیستی محدودیتهای بسیار کمی قائل می‌شود. آل داود با اشاره به اظهارات برخی افراد کم سواد، ناآگاه و بعضا کاسب که می‌گویند ما باید در کشور اینستاگرام! مانند تمام دنیا زندگی کنیم، تصریح کرد: متاسفانه مدیران این شبکه به ظاهر اجتماعی اما امنیتی و مدیرانش از بی قانونی کشور در حوزه فضای مجازی که ناشی از عملکرد قبیله‌ای جناحی جریان نفوذ است، نهایت سوءاستفاده را می‌کنند. وی یادآور شد: ما باید هرچه سریعتر سند حکمرانی فضای مجازی انقلاب اسلامی را مطابق با بیانیه گام دوم انقلاب تدوین کنیم تا بتوانیم این محاصره تبلیغاتی دشمن را بشکنیم.
فارسفارس2 ماه قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس در بیشکک «سورانبای جین‌بیک‌اف» رئیس جمهور قرقیزستان برای انجام سفر رسمی ۲ روزه وارد آلمان شد. همچنین رئیس جمهور قرقیزستان با مقامات شهرداری شهر «مونیخ» و اعضای کابینه آلمان برای بررسی مناسبات دوجانبه دیدار می‌کند. علاوه بر این جین‌بیک‌اف با اتباع قرقیز مقیم در مونیخ از جمله مهاجرین کاری و دانشجویان ملاقات خواهد کرد. فردا دیدار با «فرانک والتر اشتاین‌مایر» رئیس جمهور، «آنجلا مرکل» صدر اعظم و «ولفگنگ شویبله» رئیس پارلمان آلمان برنامه ریزی شده که بر اساس اطلاعات اولیه جین‌بیک‌اف و مرکل بیانیه مشترکی را امضا خواهند کرد. ریاست جمهوری قرقیزستان از امضای مجموعه اسناد همکاری با هدف تقویت همکاری دوجانبه در حوزه دیپلماسی، آموزش، گردشگری، تجاری و اقتصادی خبر داد.
خبرآنلاینخبرآنلاین2 ماه قبل
به گزارش فارس، دادستانی نظامی وابسته به دولت طبرق و ژنرال خلیفه حفتر در شرق لیبی، دستور بازداشت السراج و اعضای دولت وی را صادر کرد. اسارت ده‌ها نفر از نیروهای حفترخبرگزاری فرانسه گزارش داد که یک گروه مسلح وابسته به دولت وفاق ملی لیبی، ده‌ها نفر از نیروهای حفتر را به اسارت گرفته است. شبکه الجزیره نیز گزارش داد که بیش از ۱۹۰ نفر از نیروهای حفتر در جریان حمله به طرابلس به اسارت درآمده‌اند. اسارت شش نیروی حفتر توسط داعشگروه تروریستی «داعش» اعلام کرد که شش نفر از نیروهای «ارتش ملی لیبی» به فرماندهی حفتر را در نزدیکی شهر سبها در جنوب غربی لیبی به اسارت گرفته است. «احمد المسماری» سخنگوی ارتش ملی لیبی حمله داعش به سبها را تأیید کرد اما مدعی شد که آسیبی به هیچ یک از نیروهای ارتش وارد نیآمده است.
فارسفارس2 ماه قبل
فرماندهی کل شبه‌نظامیان موسوم به «ارتش ملی لیبی» از صدور دستور بازداشت «فائز السراج» رئیس دولت وفاق ملی و اعضای این دولت در غرب لیبی خبر داد. به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، دادستانی نظامی وابسته به دولت طبرق و ژنرال خلیفه حفتر در شرق لیبی، دستور بازداشت السراج و اعضای دولت وی را صادر کرد. «احمد المسماری» سخنگوی ارتش ملی لیبی نیز در یک کنفرانس خبری اعلام کرد که دادستانی نظامی دستور بازداشت السراج و اعضای شورای ریاستی و نیز فرماندهان نظامی منطقه غربی را صادر کرده است. اسارت ده‌ها نفر از نیروهای حفترخبرگزاری فرانسه گزارش داد که یک گروه مسلح وابسته به دولت وفاق ملی لیبی، ده‌ها نفر از نیروهای حفتر را به اسارت گرفته است. حمله هوایی به اردوگاه «الرابع» نیروهای دولت وفاق ملی اردوگاه «الرابع» در منطقه العزیزیه واقع در جنوب لیبی را بمباران کردند.
ایرناایرنا2 ماه قبل
آنها همچنین تبادلات بانکی، فروش قطعات و تجهیزات خودروسازی و هواپیمایی را ممنوع کردند و این گونه اتاق جنگ ایالات متحده علیه جمهوری اسلامی ایران در وزارت خزانه داری فعال شد. در این نشست، نماینده جمهوری اسلامی ایران سخنرانی کرد و تاریخ خصومت آمریکا و دولت ترامپ را در پیش چشم جهان، بر سر وزیر خارجه ضد ایرانی ترامپ کوبید. این بار هم آمریکا از شورای امنیت طرفی نبست و فهمید که در این شورا نمی‌تواند به اهداف پلید سیاسی خود دست یابد. جهان یکجانبه گرایی آمریکا را نپسندید و هم در سازمان ملل متحد و هم در شورای امنیت بر چند جانبه گرایی تاکید شد. داستان خصومت‌های بی پایان آمریکا علیه مردم ایران تنها به آنچه که ذکر شد، بسنده نشده است و ترامپ در ۲۲ اسفندماه بار دیگر وضعیت اضطرار ملی را درباره ایران تمدید کرد.

۱۰ سیاستمدار قدرتمند جهان در سال ۲۰۱۸ را بشناسید

16+
خبر فوریخبر فوری2 ماه قبل
خبر ورزشیخبر ورزشی3 ماه قبل
تک‌دختر ناصر حجازی بعد از آن به صورت جسته و گریخته به بازی و سپس مربیگری ادامه داد و اخیرا هم در کلاس مدیریت ورزشی فدراسیون فوتبال شرکت کرد. * چطور شد در کلاس مدیریت ورزشی شرکت کردید؟ دعوت فدراسیون فوتبال بود که برایم خوشایند است. در حاشیه برگزاری کلاس از دیدن عکس پدرم در کمپ تیم‌های ملی خوشحال شدم. به همین بهانه با خانم حجازی که معمولا کم‌حرف است گفت‌وگویی انجام دادیم. دعوت فدراسیون فوتبال بود که برایم خوشایند است. در حاشیه برگزاری کلاس از دیدن عکس پدرم در کمپ تیم‌های ملی خوشحال شدم.
ایرناایرنا4 ماه قبل
دو رهبر همچنین در مورد همکاری‌ها در زمینه توسعه خودروهای خودران، هوش مصنوعی و سایر تکنولوژی‌های پیشرفته به تفاهم رسیدند. 'آنجلا مرکل' صدر اعظم آلمان نیز گفت: توافق در همکاری‌های امنیتی سایبری مفید خواهد بود زیرا هر دو کشور با چالش‌های مشابه مواجه هستند. ژاپن تفاهم نامه‌های مشابهی هم با استرالیا، بریتانیا، فرانسه، هند، ایتالیا، کره جنوبی، ایالات متحده و سازمان پیمان آتلانتیک شمالی دارد. خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا که آلمان نیز یکی از رهبران اصلی آن است از دیگر موضوعات مذاکرات رهبران دو کشور در توکیو بود. مرکل که برای اولین بار در سه سال گذشته به ژاپن سفر کرده است گفت: آلمان اقدامات فراوانی برای جلوگیری از چنین نتیجه‌ای انجام داده است و این موضوع بدون همکاری بریتانیا ممکن نخواهد بود.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین4 ماه قبل
خبرگزاری میزان- نشست مجمع جهانی اقتصاد در حالی آغاز به کار می‌کند که به دلیل بحران‌های سیاسی، اقتصادی، زیست محیطی و تجاری، چشم انداز روشنی را نمی‌توان برای آن ترسیم کرد. به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری میزان، نشست مجمع جهانی اقتصاد موسوم به «داووس» در حالی امروز آغاز به کار می‌کند که نگرانی‌ها و بحران‌های سیاسی و اقتصادی، سران اروپایی و آمریکایی را به شدت به خود مشغول کرده است. به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری میزان، نشست مجمع جهانی اقتصاد موسوم به «داووس» در حالی امروز آغاز به کار می‌کند که نگرانی‌ها و بحران‌های سیاسی و اقتصادی، سران اروپایی و آمریکایی را به شدت به خود مشغول کرده است. تفاوت این نشست چهار روزه با سال‌های پیش، از آن جا آشکارتر می‌شود که سخنرانی افتتاحیه این گردهمایی اقتصادی جهانی را «بولسنارو» رئیس جمهور راست افراطی و نژادپرست برزیل انجام خواهد داد. غیبت برخی از سران جهانی در این نشست به دلیل بحران‌ها و مشکلات داخلی از دیگر مواردی است که توانایی این نشست برای ارائه راه حل را زیر سوال برده است.

به انتهای لیست رسیدید