آنجلا مرکل

فارسفارس5 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس در بیشکک «سورانبای جین‌بیک‌اف» رئیس جمهور قرقیزستان برای انجام سفر رسمی ۲ روزه وارد آلمان شد. همچنین رئیس جمهور قرقیزستان با مقامات شهرداری شهر «مونیخ» و اعضای کابینه آلمان برای بررسی مناسبات دوجانبه دیدار می‌کند. علاوه بر این جین‌بیک‌اف با اتباع قرقیز مقیم در مونیخ از جمله مهاجرین کاری و دانشجویان ملاقات خواهد کرد. فردا دیدار با «فرانک والتر اشتاین‌مایر» رئیس جمهور، «آنجلا مرکل» صدر اعظم و «ولفگنگ شویبله» رئیس پارلمان آلمان برنامه ریزی شده که بر اساس اطلاعات اولیه جین‌بیک‌اف و مرکل بیانیه مشترکی را امضا خواهند کرد. ریاست جمهوری قرقیزستان از امضای مجموعه اسناد همکاری با هدف تقویت همکاری دوجانبه در حوزه دیپلماسی، آموزش، گردشگری، تجاری و اقتصادی خبر داد.
ایرناایرنا2 ماه قبل
دو رهبر همچنین در مورد همکاری‌ها در زمینه توسعه خودروهای خودران، هوش مصنوعی و سایر تکنولوژی‌های پیشرفته به تفاهم رسیدند. 'آنجلا مرکل' صدر اعظم آلمان نیز گفت: توافق در همکاری‌های امنیتی سایبری مفید خواهد بود زیرا هر دو کشور با چالش‌های مشابه مواجه هستند. ژاپن تفاهم نامه‌های مشابهی هم با استرالیا، بریتانیا، فرانسه، هند، ایتالیا، کره جنوبی، ایالات متحده و سازمان پیمان آتلانتیک شمالی دارد. خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا که آلمان نیز یکی از رهبران اصلی آن است از دیگر موضوعات مذاکرات رهبران دو کشور در توکیو بود. مرکل که برای اولین بار در سه سال گذشته به ژاپن سفر کرده است گفت: آلمان اقدامات فراوانی برای جلوگیری از چنین نتیجه‌ای انجام داده است و این موضوع بدون همکاری بریتانیا ممکن نخواهد بود.

۱۰ سیاستمدار قدرتمند جهان در سال ۲۰۱۸ را بشناسید

16+
خبر فوریخبر فوری4 هفته قبل
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین2 ماه قبل
خبرگزاری میزان- نشست مجمع جهانی اقتصاد در حالی آغاز به کار می‌کند که به دلیل بحران‌های سیاسی، اقتصادی، زیست محیطی و تجاری، چشم انداز روشنی را نمی‌توان برای آن ترسیم کرد. به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری میزان، نشست مجمع جهانی اقتصاد موسوم به «داووس» در حالی امروز آغاز به کار می‌کند که نگرانی‌ها و بحران‌های سیاسی و اقتصادی، سران اروپایی و آمریکایی را به شدت به خود مشغول کرده است. به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری میزان، نشست مجمع جهانی اقتصاد موسوم به «داووس» در حالی امروز آغاز به کار می‌کند که نگرانی‌ها و بحران‌های سیاسی و اقتصادی، سران اروپایی و آمریکایی را به شدت به خود مشغول کرده است. تفاوت این نشست چهار روزه با سال‌های پیش، از آن جا آشکارتر می‌شود که سخنرانی افتتاحیه این گردهمایی اقتصادی جهانی را «بولسنارو» رئیس جمهور راست افراطی و نژادپرست برزیل انجام خواهد داد. غیبت برخی از سران جهانی در این نشست به دلیل بحران‌ها و مشکلات داخلی از دیگر مواردی است که توانایی این نشست برای ارائه راه حل را زیر سوال برده است.
خبرآنلاینخبرآنلاین1 هفته قبل
به گزارش فارس، دادستانی نظامی وابسته به دولت طبرق و ژنرال خلیفه حفتر در شرق لیبی، دستور بازداشت السراج و اعضای دولت وی را صادر کرد. اسارت ده‌ها نفر از نیروهای حفترخبرگزاری فرانسه گزارش داد که یک گروه مسلح وابسته به دولت وفاق ملی لیبی، ده‌ها نفر از نیروهای حفتر را به اسارت گرفته است. شبکه الجزیره نیز گزارش داد که بیش از ۱۹۰ نفر از نیروهای حفتر در جریان حمله به طرابلس به اسارت درآمده‌اند. اسارت شش نیروی حفتر توسط داعشگروه تروریستی «داعش» اعلام کرد که شش نفر از نیروهای «ارتش ملی لیبی» به فرماندهی حفتر را در نزدیکی شهر سبها در جنوب غربی لیبی به اسارت گرفته است. «احمد المسماری» سخنگوی ارتش ملی لیبی حمله داعش به سبها را تأیید کرد اما مدعی شد که آسیبی به هیچ یک از نیروهای ارتش وارد نیآمده است.
فارسفارس1 هفته قبل
فرماندهی کل شبه‌نظامیان موسوم به «ارتش ملی لیبی» از صدور دستور بازداشت «فائز السراج» رئیس دولت وفاق ملی و اعضای این دولت در غرب لیبی خبر داد. به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، دادستانی نظامی وابسته به دولت طبرق و ژنرال خلیفه حفتر در شرق لیبی، دستور بازداشت السراج و اعضای دولت وی را صادر کرد. «احمد المسماری» سخنگوی ارتش ملی لیبی نیز در یک کنفرانس خبری اعلام کرد که دادستانی نظامی دستور بازداشت السراج و اعضای شورای ریاستی و نیز فرماندهان نظامی منطقه غربی را صادر کرده است. اسارت ده‌ها نفر از نیروهای حفترخبرگزاری فرانسه گزارش داد که یک گروه مسلح وابسته به دولت وفاق ملی لیبی، ده‌ها نفر از نیروهای حفتر را به اسارت گرفته است. حمله هوایی به اردوگاه «الرابع» نیروهای دولت وفاق ملی اردوگاه «الرابع» در منطقه العزیزیه واقع در جنوب لیبی را بمباران کردند.
خبر ورزشیخبر ورزشی1 ماه قبل
تک‌دختر ناصر حجازی بعد از آن به صورت جسته و گریخته به بازی و سپس مربیگری ادامه داد و اخیرا هم در کلاس مدیریت ورزشی فدراسیون فوتبال شرکت کرد. * چطور شد در کلاس مدیریت ورزشی شرکت کردید؟ دعوت فدراسیون فوتبال بود که برایم خوشایند است. در حاشیه برگزاری کلاس از دیدن عکس پدرم در کمپ تیم‌های ملی خوشحال شدم. به همین بهانه با خانم حجازی که معمولا کم‌حرف است گفت‌وگویی انجام دادیم. دعوت فدراسیون فوتبال بود که برایم خوشایند است. در حاشیه برگزاری کلاس از دیدن عکس پدرم در کمپ تیم‌های ملی خوشحال شدم.
تسنیمتسنیم2 روز قبل
آل داود با اشاره به اینکه در سال ۲۰۱۷ انجمن سلطنتی بهداشت عمومی بریتانیا طبق یک نظرسنجی اعلام کرد، اینستاگرام خطرناک‌ترین شبکه اجتماعی برای سلامت روانی جوانان است، خاطرنشان کرد: در سال ۲۰۱۷ حدود هزار و ۵۰۰ جوان و نوجوان (۱۴ تا ۲۴ ساله) انگلیسی فعال در اینستاگرام طی نظرسنجی اعلام کردند که هنگام استفاده از این شبکه اجتماعی دچار اضطراب، افسردگی و دیگر اختلالات روحی و روانی شده‌اند. وی ادامه داد: اینستاگرام از مدتها قبل محل زیست تروریستها، منافقین و عناصر ضد انقلاب شده و جالب اینجاست که این شبکه اجتماعی برای فعالیتهای گروهک تروریستی منافقین، گروه‌های تروریستی وهابی و آمریکایی صهیونیستی محدودیتهای بسیار کمی قائل می‌شود. آل داود با اشاره به اظهارات برخی افراد کم سواد، ناآگاه و بعضا کاسب که می‌گویند ما باید در کشور اینستاگرام! مانند تمام دنیا زندگی کنیم، تصریح کرد: متاسفانه مدیران این شبکه به ظاهر اجتماعی اما امنیتی و مدیرانش از بی قانونی کشور در حوزه فضای مجازی که ناشی از عملکرد قبیله‌ای جناحی جریان نفوذ است، نهایت سوءاستفاده را می‌کنند. وی یادآور شد: ما باید هرچه سریعتر سند حکمرانی فضای مجازی انقلاب اسلامی را مطابق با بیانیه گام دوم انقلاب تدوین کنیم تا بتوانیم این محاصره تبلیغاتی دشمن را بشکنیم.
ایرناایرنا2 هفته قبل
آنها همچنین تبادلات بانکی، فروش قطعات و تجهیزات خودروسازی و هواپیمایی را ممنوع کردند و این گونه اتاق جنگ ایالات متحده علیه جمهوری اسلامی ایران در وزارت خزانه داری فعال شد. در این نشست، نماینده جمهوری اسلامی ایران سخنرانی کرد و تاریخ خصومت آمریکا و دولت ترامپ را در پیش چشم جهان، بر سر وزیر خارجه ضد ایرانی ترامپ کوبید. این بار هم آمریکا از شورای امنیت طرفی نبست و فهمید که در این شورا نمی‌تواند به اهداف پلید سیاسی خود دست یابد. جهان یکجانبه گرایی آمریکا را نپسندید و هم در سازمان ملل متحد و هم در شورای امنیت بر چند جانبه گرایی تاکید شد. داستان خصومت‌های بی پایان آمریکا علیه مردم ایران تنها به آنچه که ذکر شد، بسنده نشده است و ترامپ در ۲۲ اسفندماه بار دیگر وضعیت اضطرار ملی را درباره ایران تمدید کرد.

به انتهای لیست رسیدید