آنکارا

آنکارا

ایسناایسنا3 ساعت قبل
احداث نیروگاه سیریک یکی از سرفصل‌های همکاری بین ایران و روسیه بود که با هدف عمیق‌تر شدن روابط دو کشور سال‌ها قبل کلید خورد و قرار بود سرمایه آن توسط روس‌ها تامین شود. موضوعی که هنوز تحقق نیافته و درحالی که روس‌ها قول داده‌اند تا آخر ماه جاری میلادی به این وعده جامه عمل بپوشانند، ایران اعلام کرده که این آخرین فرصت روسیه است و در غیر این صورت دولت روسیه باید پیمانکار را تغییر دهد. طبق قرارداد بین ایران و روسیه، بنا شد نیروگاه سیریک با چهار واحد ۳۵۰ مگاواتی بخار از طریق تأمین مالی روسیه احداث شود. به گفته وی، همچنین تا پیش از ملاقات روسای جمهوری ایران و روسیه در آنکارا نیز تمامی امضاها برای الحاقیه قرارداد نیروگاه سیریک تکمیل شده و این مسئله در آن دیدار مورد بررسی قرار خواهد گرفت. این آخرین فرصت به روسیه است و در غیر این صورت دولت روسیه باید پیمانکار را تغییر دهد.
افکارنیوزافکارنیوز4 ساعت قبل
افکارنیوز، به گزارش «رجب طیب اردوغان» رئیس‌جمهور ترکیه امروز (سه‌شنبه) پیش از سفر به آمریکا در یک کنفرانس خبری شرکت کرد و گفت که آنکارا همچنان مایل به همکاری با روسیه و آمریکا در شمال سوریه است. اخبار بین‌الملل-به نوشته خبرگزاری تی آر تی ترکیه، اردوغان همچنین گفت که موضوع سازمان «گولن» یکی دیگر از مسائلی است که او در سفر به آمریکا در خصوص آن رایزنی خواهد کرد. اردوغان در ادامه با بیان اینکه ترکیه همچنان از سوی گروههای تروریستی هدف قرار می‌گیرد، گفت که آنکارا راغب به ادامه هماهنگی با آمریکا و روسیه در شمال سوریه است اما این دو کشور نتوانسته‌اند شمال سوریه را از «تروریست‌ها» پاکسازی کنند. «سلیمان سویلو» وزیر کشور ترکیه هفته گذشته هشدار داد که آنکارا بازگرداندن اعضای داعش به کشورهایشان را روز دوشنبه حتی در صورت لغو شهروندی‌اشان نیز آغاز خواهد کرد. روز دوشنبه (دیروز) مقامات ترکیه‌ایگفتند که یک تروریست آمریکایی اخراج شده و هفت تروریست آلمانی نیز در مرکز دیپورت هستند و ۲۳ آبان اخراج می‌شوند.
افکارنیوزافکارنیوز11 ساعت قبل
وزارت دفاع روسیه چندی پیش اعلام کرد که نفت سوریه با چتر حمایتی نظامیان آمریکایی و شرکت‌های امنیتی ویژه آمریکایی به خارج از سوریه منتقل می‌شود. این وزارتخانه در ادامه گفت: درآمدهای ناشی از قاچاق نفت سوریه توسط آمریکایی‌ها ماهانه بیش از ۳۰ میلیون دلار است. *دلایل حضور نظامی مجدد آمریکا در شمال سوریه چیست؟ هدف ترامپ همانطور که وی صراحتا اشاره کرده است، سیطره بر چاههای نفت سوریه و استفاده از آنها است و نه حمایت واقعی از کردهای سوری. در واقع منافع اقتصادی ترامپ از طریق چاههای نفت سوریه تامین می‌شود و این موضوع در جریان انتخابات ۲۰۲۰ ریاست جمهوری آمریکا به نفع ترامپ است. ترامپ بر این موضوع تاکید خواهد داشت که حضور نظامی آمریکا در سوریه تنها با هدف بهره گیری از چاههای نفت سوریه است نه مسائل دیگر.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴13 ساعت قبل
اردوغان در مورد روابط ترکیه با آمریکا هم خاطرنشان کرد که این روابط در مرحله بسیار حساسی قرار دارد و در شرایط کنونی اولویت اصلی آنکارا در روابط با واشنگتن مبارزه با تروریسم و صحبت در خصوص تشکیلات «فتح الله گولن» و بازگرداندن وی از آمریکا به ترکیه است. رئیس جمهوری ترکیه که کشورش تشکیلات گولن را یک سازمان تروریستی می‌داند افزود: تاکنون گام‌های متعددی برای بازگرداندن فتح الله گولن به ترکیه برداشته‌ایم و تلاش‌های خود را در این باره ادامه می‌دهیم تا با پیگرد همه کودتاگران و تروریست‌ها آنان را به دست قانون بسپاریم. اردوغان همچنین از تلاش‌های دوجانبه میان ترکیه و آمریکا برای افزایش سطح مبادلات تجاری تا سطح ۱۰۰ میلیارد دلار خبر داد. رئیس جمهوری خاطرنشان کرد که قرار است راه‌های افزیش مبادلات تجاری میان آنکارا و واشنگتن با حضور تاجران دو کشور در نشست اتاق بازرگانی آمریکا مورد بررسی قرار بگیرد. اردوغان با وجود آنکه فضای روابط کشورش با آمریکا را همچنان مه آلود خواند گفت: ما توانسته‌ایم در همکاری با دولت آمریکا بسیاری از پرونده‌های مختلف را حل و فصل کنیم و قرار است برنامه‌های آینده آنکارا در خصوص شمال سوریه با رئیس جمهوری آمریکا مورد بررسی قرار بگیرد.

:: کاملی-قیمت سوخت در ترکیه

صدا و سیماصدا و سیما14 ساعت قبل
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین15 ساعت قبل
به گزارش گروه اقتصاد خبرگزاری میزان به نقل از پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، سعید رسولی در دیدار با نمایندگان راه آهن‌های ۲۵ کشور جهان به معرفی ایستگاه راه آهن تهران پرداخت و اظهار کرد: ساختار ایستگاه راه آهن تهران به گونه‌ای است که ابتدا بلیت‌ها کنترل می‌شود و سپس مسافران وارد سالن ترانزیت و در انتها به سکو‌ها وارد می‌شوند، این مساله یکی از تفاوت‌های ایستگاه راه آهن تهران و با سایر ایستگاه‌های جهان است. وی افزود: در ایستگاه راه آهن تهران سطح زیادی از سالن انتظار را صندلی‌ها اشغال کرده‌اند تا مسافران کمتری مجبور به ایستادن باشند. رسولی در خصوص طرح TOD ایستگاه راه آهن تهران نیز بیان داشت: مذاکرات با برند‌های معتبر فروشگاهی برای ایجاد یک مرکز خرید در حد امکانات موجود و در راستای طرح توسعه مبتنی بر حمل و نقل ایستگاه راه آهن تهران شروع شده است تا مسافران بتوانند در زمان حضور در ایستگاه مایحتاج خود را تامین کنند. مدیرعامل راه آهن جمهوری اسلامی ایران در ادامه با اشاره به ایستگاه راه آهن اهواز، گفت: در این ایستگاه پروژه مسقف کردن محدوده‌های ویژه که تحت تاثیر گرمای شدید قرار دارند، در حال اجراست. رسولی در ادامه به معرفی ایستگاه راه آهن مشهد پرداخت و گفت: ایستگاه راه آهن پرسرعت آنکارا که با روش BOT و سرمایه گذاری ۲۴۰ میلیون یورو ساخته شده است، برای سال اول ۲ میلیون و برای افق طرح جا به جایی ۷ میلیون مسافر پیش بینی شده است اما سالانه حدود ۱۵ میلیون مسافر در ایستگاه راه آهن مشهد اعزام و پذیرش می‌شوند.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین15 ساعت قبل
اعتمادآنلاین| مایلز کاگینز، سخنگوی ائتلاف تحت امر آمریکا، گفت: ما به شکست کامل مزدوران داعش پایبند هستیم و این همکاری در راستای تقویت روابط بین نیروهای ما و نیروهای سوریه دموکراتیک است. مأموریت اصلی نیروهای ما شکست داعش است نه حفاظت از مرزها. ما نیروهایمان را از مرزها خارج کردیم و در حسکه و دیرالزور متمرکز شدیم؛ چراکه برای شکست ایدئولوژیک داعش تلاش می‌کنیم. نیروهای کرد پیشتر از مرزها عقب‌نشینی کرده و ارتش سوریه به موجب توافق با آن‌ها در مرزها مستقر شد. سخنگوی ائتلاف درباره نیروهای داعش و جبهه النصره که در کنار ارتش ترکیه می‌جنگند، گفت که مأموریت اصلی آمریکا از بین بردن داعش و حمایت از نیروهایشان در منطقه است اما در عین حال اطلاعاتی را درباره افرادی که اکنون در کنار ترکیه می‌جنگند جمع‌آوری می‌کنند.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴15 ساعت قبل
ساعت۲۴-بدنبال وعده رئیس جمهوری ترکیه برای بازگرداندن تروریست‌های عضو داعش به کشورهای مبدا، آنکارا اعلام کرد که ۱۱ داعشی بازداشت شده از جمله چهار زن فرانسوی عضو این گروه تروریستی را اخراج می‌کند. روزنامه «لو پاریزین» فرانسه امروز (سه شنبه) در گزارشی با اشاره به اخراج داعشی‌های فرانسوی از ترکیه نوشت: طبق اطلاعات ما یکی از این چهار زن، «طوبی گوندال» (Tooba Gondal) معروف به «دلال عروس‌های داعش» است. وی تاکید کرد: هیچگونه گزینه‌ای برای بازگشت اعضای داعش به کشور - از جمله زنان داعشی - وجود ندارد زیرا آنها «دشمنان» کشور اروپایی هستند. وزیر خارجه فرانسه درباره فرزندان زنان داعشی نیز افزود: پرونده آنها به طور انفرادی و با توجه به وضعیت مادران آنها بررسی می‌شود. لودریان ماه گذشته برای گفت‌ وگو درباره زندانیان داعشی در سوریه با مقام‌های عراقی دیدار کرد.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین15 ساعت قبل
رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهور ترکیه، در آستانه سفر به آمریکا، گفت تلاش خواهد کرد تروریست بودن «مظلوم کوبانی» را برای مقامات آمریکایی اثبات کند. اعتمادآنلاین| رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهور ترکیه، امروز (سه‌شنبه) پیش از سفر به آمریکا در یک کنفرانس خبری شرکت کرد و گفت که آنکارا همچنان مایل به همکاری با روسیه و آمریکا در شمال سوریه است. به نوشته خبرگزاری تی آر تی ترکیه، اردوغان همچنین گفت که موضوع سازمان «گولن» یکی دیگر از مسائلی است که او در سفر به آمریکا در خصوص آن رایزنی خواهد کرد. اردوغان در ادامه با بیان اینکه ترکیه همچنان از سوی گروههای تروریستی هدف قرار می‌گیرد، گفت که آنکارا راغب به ادامه هماهنگی با آمریکا و روسیه در شمال سوریه است اما این دو کشور نتوانسته‌اند شمال سوریه را از «تروریست‌ها» پاکسازی کنند. «سلیمان سویلو» وزیر کشور ترکیه هفته گذشته هشدار داد که آنکارا بازگرداندن اعضای داعش به کشورهایشان را روز دوشنبه حتی در صورت لغو شهروندی‌اشان نیز آغاز خواهد کرد.
فراروفرارو16 ساعت قبل
رئیس‌جمهور ترکیه در آستانه سفر به آمریکا، گفت تلاش خواهد کرد تروریست بودن «مظلوم کوبانی» را برای مقامات آمریکایی اثبات کند. به گزارش فارس، «رجب طیب اردوغان» رئیس‌جمهور ترکیه امروز (سه‌شنبه) پیش از سفر به آمریکا در یک کنفرانس خبری شرکت کرد و گفت که آنکارا همچنان مایل به همکاری با روسیه و آمریکا در شمال سوریه است. به نوشته خبرگزاری تی آر تی ترکیه، اردوغان همچنین گفت که موضوع سازمان «گولن» یکی دیگر از مسائلی است که او در سفر به آمریکا در خصوص آن رایزنی خواهد کرد. اردوغان در ادامه با بیان اینکه ترکیه همچنان از سوی گروههای تروریستی هدف قرار می‌گیرد، گفت که آنکارا راغب به ادامه هماهنگی با آمریکا و روسیه در شمال سوریه است اما این دو کشور نتوانسته‌اند شمال سوریه را از «تروریست‌ها» پاکسازی کنند. «سلیمان سویلو» وزیر کشور ترکیه هفته گذشته هشدار داد که آنکارا بازگرداندن اعضای داعش به کشورهایشان را روز دوشنبه حتی در صورت لغو شهروندی‌اشان نیز آغاز خواهد کرد.

:: کاملی-تحریم‌های اروپا علیه ترکیه

صدا و سیماصدا و سیما16 ساعت قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما از آنکارا، وزیران کشورهای اتحادیه اروپا با تحریم ترکیه بدلیل حفاری در شرق مدیترانه موافقت کردند. وزیران کشورهای اتحادیه اروپا در آخرین نشست خود در بروکسل ضمن تاکید بر غیرقانونی بودن کاوش و حفاری‌های ترکیه در منطقه قبرس در شرق مدیترانه در خصوص تحریم افراد و یا شرکتهای دست اندرکار در این اقدامات، توقیف اموال و جلوگیری از مسافرت آنان به کشورهای اروپائی توافق کردند. مولود چاووش اوغلو وزیر امور خارجه ترکیه در واکنش به این موضوع گفت: ترکیه از حقوق خود به هیچ وجه کوتاه نیامده و در قبال هرگونه فشار و تحریم ایستادگی خوهد کرد، و آنهایی که فکر می‌کنند ترکیه در قبال اینگونه فشارها تسلیم می‌شود، انتظارشان بیهوده است. وزارت امور خارجه ترکیه نیز با انتشار اطلاعیه‌ای اعلام کرد که این گونه سازو کارهای تحریمی برای تسلیم کردن ترکیه بی فایده است و ترکیه به حفظ حقوق خود و قبرس شمالی با عزمی راسخ ادامه خواهد داد. با صداها:۱-فدریکا موگرینی – رئیس سیاست خارجی اتحادیه اروپا۲-مولود چاووش اوغلو – وزیر امور خارجه ترکیه
خبرآنلاینخبرآنلاین16 ساعت قبل
دیپلمات ارشد روسیه روز سه‌شنبه (امروز) اعلام کرد که آمریکا می‌خواهد یک شبه‌دولت جداگانه‌ای در شرق فرات در سوریه ایجاد کند. به نوشته خبرگزاری «اسپوتنیک»، دمشق، مسکو، آنکارا و دیگر کشورها، به طور مکرر از تلاش آمریکا برای ادامه تصرف مناطق نفت‌خیز سوریه، انتقاد کرده‌اند و تاکید می‌کنند که این گونه اقدامات نقض آشکار قوانین بین‌المللی است. «سرگئی لاوروف» وزیر امور خارجه روسیه روز سه‌شنبه (امروز) در سخنرانی خود در مجمع صلح پاریس، گفت، آمریکا به دنبال جداسازی غیرقانونی مناطق شرق فرات و ایجاد یک شبه‌دولت جداگانه است. وی افزود: «آنها (آمریکا) هر کاری را برای ایجاد یک شبه‌دولت در سواحل رود فرات انجام می‌دهند و از کشورهای حوزه خلیج‌فارس می‌خواهند تا برای ایجاد یک حکومت محلی بر پایه نیروهای دموکراتیک سوریه (کردها)، سرمایه‌گذاری کنند. وزیر خارجه روسیه در پایان تاکید کرد، من شک ندارم که راه حل برای سوریه فقط زمانی حاصل خواهد شد که منافع کردها و همه دیگر اقوام و گروههای سوری مورد ملاحظه قرار بگیرد.
فارسفارس16 ساعت قبل
وزیر امور خارجه روسیه ضمن درخواست از کردها برای مشارکت در روند سیاسی سوریه و لزوم ثابت قدم بودن در مواضع خود تاکید کرد که واشنگتن به دنبال تشکیل یک شبه دولت در شرق فرات است. به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، دیپلمات ارشد روسیه روز سه‌شنبه (امروز) اعلام کرد که آمریکا می‌خواهد یک شبه‌دولت جداگانه‌ای در شرق فرات در سوریه ایجاد کند. «سرگئی لاوروف» وزیر امور خارجه روسیه روز سه‌شنبه (امروز) در سخنرانی خود در مجمع صلح پاریس، گفت، آمریکا به دنبال جداسازی غیرقانونی مناطق شرق فرات و ایجاد یک شبه‌دولت جداگانه است. وی افزود: «آنها (آمریکا) هر کاری را برای ایجاد یک شبه‌دولت در سواحل رود فرات انجام می‌دهند و از کشورهای حوزه خلیج‌فارس می‌خواهند تا برای ایجاد یک حکومت محلی بر پایه نیروهای دموکراتیک سوریه (کردها)، سرمایه‌گذاری کنند. وزیر خارجه روسیه در پایان تاکید کرد، من شک ندارم که راه حل برای سوریه فقط زمانی حاصل خواهد شد که منافع کردها و همه دیگر اقوام و گروههای سوری مورد ملاحظه قرار بگیرد.
الفالف16 ساعت قبل
ترامپ همچنین در این نامه گفته است اگر ترکیه سامانه اس ۴۰۰ را فعال نکند و متعهد شود در آینده از روسیه سامانه تسلیحاتی نمی‌خرد، بار دیگر به عنوان شریک برنامه ساخت نسل بعدی جنگنده‌های اف ۳۵ پذیرفته خواهد شد. مکاتبه قبلی ترامپ با اردوغان ماه گذشته انجام گرفته بود و در جریان آن ترکیه تهدید به تحریم‌های سنگین به دلیل عملیات در شمال سوریه شده بود. این نامه به دلیل ادبیات غیررسمی، غیردیپلماتیک و کودکانه‌اش که در خطاب به اردوغان آمده بود، «احمق نباش»، جنجال آفرین شده بود. مقامات ترکیه به میدل ایست آی گفتند این نامه به سطل زباله انداخته شد. اگر اردوغان این شرایط را بپذیرد، ترامپ متعهد به پذیرش ترکیه در برنامه تولید جنگنده‌های اف ۳۵ و انعقاد قرارداد تجاری به ارزش ۱۰۰ میلیارد دلار می‌شود.
مهرمهر16 ساعت قبل
وزارت دفاع روسیه چندی پیش اعلام کرد که نفت سوریه با چتر حمایتی نظامیان آمریکایی و شرکت‌های امنیتی ویژه آمریکایی به خارج از سوریه منتقل می‌شود. این وزارتخانه در ادامه گفت: درآمدهای ناشی از قاچاق نفت سوریه توسط آمریکایی‌ها ماهانه بیش از ۳۰ میلیون دلار است. *دلایل حضور نظامی مجدد آمریکا در شمال سوریه چیست؟ هدف ترامپ همانطور که وی صراحتا اشاره کرده است، سیطره بر چاههای نفت سوریه و استفاده از آنها است و نه حمایت واقعی از کردهای سوری. در واقع منافع اقتصادی ترامپ از طریق چاههای نفت سوریه تامین می‌شود و این موضوع در جریان انتخابات ۲۰۲۰ ریاست جمهوری آمریکا به نفع ترامپ است. ترامپ بر این موضوع تاکید خواهد داشت که حضور نظامی آمریکا در سوریه تنها با هدف بهره گیری از چاههای نفت سوریه است نه مسائل دیگر.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین17 ساعت قبل
مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا از آمادگی این نهاد برای حمایت از هر گونه ابتکار عملی که توسط کشورهای حوزه خلیج‌ فارس برای حل‌و‌فصل اختلافات موجود در این حوزه ارائه می‌شود، خبر داد. اعتمادآنلاین| فدریکا موگرینی، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا پس از نشست با شورای روابط خارجه اتحادیه در نشستی مطبوعاتی گفت: اتحادیه اروپا از هرگونه ابتکارعملی که توسط حوزه خلیج‌فارس ارائه شود، حمایت می‌کند. او با بیان اینکه کویت کشوری با اعتبار و مؤثر در زمینه ارائه ابتکارعمل است، گفت، این موضوع را بارها با کویت بررسی کرده‌ است. موگرینی افزود: دیگر کشورهای حوزه خلیج فارس جز کویت، پیرامون کنفرانس‌های منطقه‌ای یا باز کردن کانال‌هایی برای گفت‌وگو ایده‌هایی را مطرح کردند. منطقه خلیج فارس در سال‌های اخیر با تحولات متعددی از جمله قطع روابط کشورهای عربستان، امارات، مصر و بحرین با قطر و نیز امنیت کشتیرانی در آب‌های خلیج فارس روبرو بوده است.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴17 ساعت قبل
ساعت۲۴-مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا از آمادگی این نهاد برای حمایت از هرگونه ابتکارعملی که از سوی حوزه خلیج‌ فارس برای حل و فصل اختلافات موجود در این حوزه ارائه می‌شود، خبر داد. فدریکا موگرینی، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا پس از نشست با شورای روابط خارجه اتحادیه در نشستی مطبوعاتی گفت، اتحادیه اروپا از هرگونه ابتکارعملی که توسط حوزه خلیج‌فارس ارائه شود، حمایت می‌کند. موگرینی افزود، دیگر کشورهای حوزه خلیج فارس به جز کویت، پیرامون کنفرانس‌های منطقه‌ای یا باز کردن کانال‌هایی برای گفت‌وگو ایده‌هایی را مطرح کردند. منطقه خلیج فارس در سال‌های اخیر با تحولات متعددی از جمله قطع روابط کشورهای عربستان، امارات، مصر و بحرین با قطر و نیز امنیت کشتیرانی در آب‌های خلیج فارس روبرو بوده است. علاوه بر آن وزرای امور خارجه اتحادیه اروپا در بروکسل تصمیم گرفته‌اند برای افراد تحریم شده محدودیت‌های مسافرتی ایجاد شود.
ایمناایمنا17 ساعت قبل
به گزارش ایمنا، فدریکا موگرینی، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا پس از نشست با شورای روابط خارجه اتحادیه در نشستی مطبوعاتی گفت، اتحادیه اروپا از هرگونه ابتکارعملی که توسط حوزه خلیج‌فارس ارائه شود، حمایت می‌کند. موگرینی افزود، دیگر کشورهای حوزه خلیج فارس به جز کویت، پیرامون کنفرانس‌های منطقه‌ای یا باز کردن کانال‌هایی برای گفت‌وگو ایده‌هایی را مطرح کردند. منطقه خلیج فارس در سال‌های اخیر با تحولات متعددی از جمله قطع روابط کشورهای عربستان، امارات، مصر و بحرین با قطر و نیز امنیت کشتیرانی در آب‌های خلیج فارس روبرو بوده است. علاوه بر آن وزرای امور خارجه اتحادیه اروپا در بروکسل تصمیم گرفته‌اند برای افراد تحریم شده محدودیت‌های مسافرتی ایجاد شود. آنکارا معتقد است، منابع گازی باید میان دو بخش ترک‌نشین و یونانی‌نشین جزیره قبرس عادلانه تقسیم شود، اما این کشور با آن مخالف است.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز17 ساعت قبل
فدریکا موگرینی، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا پس از نشست با شورای روابط خارجه اتحادیه در نشستی مطبوعاتی گفت، اتحادیه اروپا از هرگونه ابتکارعملی که توسط حوزه خلیج‌فارس ارائه شود، حمایت می‌کند. موگرینی افزود، دیگر کشورهای حوزه خلیج فارس به جز کویت، پیرامون کنفرانس‌های منطقه‌ای یا باز کردن کانال‌هایی برای گفت‌وگو ایده‌هایی را مطرح کردند. منطقه خلیج فارس در سال‌های اخیر با تحولات متعددی از جمله قطع روابط کشورهای عربستان، امارات، مصر و بحرین با قطر و نیز امنیت کشتیرانی در آب‌های خلیج فارس روبرو بوده است. در این راستا، اتحادیه اروپا موافقت کرد، دارایی افراد یا شرکت‌هایی که در اکتشاف به گفته اتحادیه اروپا «غیرقانونی» گاز در قبرس شرکت می‌کنند، مسدود شود. علاوه بر آن وزرای امور خارجه اتحادیه اروپا در بروکسل تصمیم گرفته‌اند برای افراد تحریم شده محدودیت‌های مسافرتی ایجاد شود.
ایلناایلنا17 ساعت قبل
در صفحه فیس بوک سفارت پرو در آذربایجان به بسته شدن تدریجی این سفارتخانه اشاره شده است. به گزارش ایلنا به نقل از ترند، در صفحه فیس بوک سفارت پرو در آذربایجان در خصوص بسته شدن این سفارت آمده است: «مراحل اداری بستن سفارت آغاز شده و بخش کنسولی فقط تا ۱۵ دسامبر (۲۴ آذر ماه) به کارش ادامه می‌دهد. پس از این تاریخ، همه خدمات مربوطه به این سفارتخانه به سفارت آنکارا در باکو ارجاع داده می‌شود و این سفارتخانه در اول مارس سال ۲۰۲۰ در آذربایجان کلا تعطیل می‌شود.»
خبر فوریخبر فوری18 ساعت قبل
مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا از آمادگی این نهاد برای حمایت از هرگونه ابتکارعملی که از سوی حوزه خلیج‌ فارس برای حل و فصل اختلافات موجود در این حوزه ارائه می‌شود، خبر داد. به نقل از خبرگزاری روسیا الیوم، فدریکا موگرینی، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا پس از نشست با شورای روابط خارجه اتحادیه در نشستی مطبوعاتی گفت، اتحادیه اروپا از هرگونه ابتکارعملی که توسط حوزه خلیج‌فارس ارائه شود، حمایت می‌کند. موگرینی افزود، دیگر کشورهای حوزه خلیج فارس به جز کویت، پیرامون کنفرانس‌های منطقه‌ای یا باز کردن کانال‌هایی برای گفت‌وگو ایده‌هایی را مطرح کردند. منطقه خلیج فارس در سال‌های اخیر با تحولات متعددی از جمله قطع روابط کشورهای عربستان، امارات، مصر و بحرین با قطر و نیز امنیت کشتیرانی در آب‌های خلیج فارس روبرو بوده است. در این راستا، اتحادیه اروپا موافقت کرد، دارایی افراد یا شرکت‌هایی که در اکتشاف به گفته اتحادیه اروپا «غیرقانونی» گاز در قبرس شرکت می‌کنند، مسدود شود.
خبرآنلاینخبرآنلاین18 ساعت قبل
فدریکا موگرینی، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا پس از نشست با شورای روابط خارجه اتحادیه در نشستی مطبوعاتی گفت، اتحادیه اروپا از هرگونه ابتکارعملی که توسط حوزه خلیج‌فارس ارائه شود، حمایت می‌کند. موگرینی افزود، دیگر کشورهای حوزه خلیج فارس به جز کویت، پیرامون کنفرانس‌های منطقه‌ای یا باز کردن کانال‌هایی برای گفت‌وگو ایده‌هایی را مطرح کردند. منطقه خلیج فارس در سال‌های اخیر با تحولات متعددی از جمله قطع روابط کشورهای عربستان، امارات، مصر و بحرین با قطر و نیز امنیت کشتیرانی در آب‌های خلیج فارس روبرو بوده است. در این راستا، اتحادیه اروپا موافقت کرد، دارایی افراد یا شرکت‌هایی که در اکتشاف به گفته اتحادیه اروپا «غیرقانونی» گاز در قبرس شرکت می‌کنند، مسدود شود. علاوه بر آن وزرای امور خارجه اتحادیه اروپا در بروکسل تصمیم گرفته‌اند برای افراد تحریم شده محدودیت‌های مسافرتی ایجاد شود.
ایسناایسنا18 ساعت قبل
مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا از آمادگی این نهاد برای حمایت از هرگونه ابتکارعملی که از سوی حوزه خلیج‌ فارس برای حل و فصل اختلافات موجود در این حوزه ارائه می‌شود، خبر داد. موگرینی افزود، دیگر کشورهای حوزه خلیج فارس به جز کویت، پیرامون کنفرانس‌های منطقه‌ای یا باز کردن کانال‌هایی برای گفت‌وگو ایده‌هایی را مطرح کردند. منطقه خلیج فارس در سال‌های اخیر با تحولات متعددی از جمله قطع روابط کشورهای عربستان، امارات، مصر و بحرین با قطر و نیز امنیت کشتیرانی در آب‌های خلیج فارس روبرو بوده است. در این راستا، اتحادیه اروپا موافقت کرد، دارایی افراد یا شرکت‌هایی که در اکتشاف به گفته اتحادیه اروپا «غیرقانونی» گاز در قبرس شرکت می‌کنند، مسدود شود. علاوه بر آن وزرای امور خارجه اتحادیه اروپا در بروکسل تصمیم گرفته‌اند برای افراد تحریم شده محدودیت‌های مسافرتی ایجاد شود.
فارسفارس19 ساعت قبل
رئیس‌جمهور ترکیه در آستانه سفر به آمریکا، گفت که تلاش خواهد تا تروریست بودن «مظلوم کوبانی» را برای مقامات آمریکایی اثبات کند. به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «رجب طیب اردوغان» رئیس‌جمهور ترکیه امروز (سه‌شنبه) پیش از سفر به آمریکا در یک کنفرانس خبری شرکت کرد و گفت که آنکارا همچنان مایل به همکاری با روسیه و آمریکا در شمال سوریه است. به نوشته خبرگزاری تی آر تی ترکیه، اردوغان همچنین گفت که موضوع سازمان «گولن» یکی دیگر از مسائلی است که او در سفر به آمریکا در خصوص آن رایزنی خواهد کرد. اردوغان در ادامه با بیان اینکه ترکیه همچنان از سوی گروههای تروریستی هدف قرار می‌گیرد، گفت که آنکارا راغب به ادامه هماهنگی با آمریکا و روسیه در شمال سوریه است اما این دو کشور نتوانسته‌اند شمال سوریه را از «تروریست‌ها» پاکسازی کنند. «سلیمان سویلو» وزیر کشور ترکیه هفته گذشته هشدار داد که آنکارا بازگرداندن اعضای داعش به کشورهایشان را روز دوشنبه حتی در صورت لغو شهروندی‌اشان نیز آغاز خواهد کرد.
الفالف19 ساعت قبل
تعدادی از اعضای دموکرات و جمهوری‌خواه مجلس نمایندگان آمریکا در نامه‌ای به رئیس‌جمهور این کشور، لغو دعوت او از همتای ترکیه‌ای برای سفر به کاخ سفید را خواستار شدند. گروه جهان الف، ۲۱ آبان ۱۳۹۸، ۱۲:۴۸ ۳۹۸۰۸۲۱۰۹۵به گزارش فارس، در آستانه سفر رئیس‌جمهور ترکیه به واشنگتن برای دیدار با همتای آمریکایی خود، یک گروه از نمایندگان هر دو حزب دموکرات و جمهوری‌خواه مجلس نمایندگان آمریکا نامه‌ای به «دونالد ترامپ» نوشته و بر لزوم لغو این سفر تاکید کردند. یک گروه فراجناحی در مجلس نمایندگان آمریکا نامه‌ای به دونالد ترامپ نوشته و خواستار لغو دعوت او از اردوغان برای انجام سفر به واشنگتن شده است. «الیوت انگل» رئیس دموکرات کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان آمریکا و دو عضو جمهوری‌خواه این مجلس به نام‌های «گاس بیلراکیس» و «پیتر کینگ» طراحان اولیه این نامه بودند. کینگ روز دوشنبه (دیروز) استعفای خود از مقام نمایندگی مجلس نمایندگان را اعلام کرده بود.
فارسفارس19 ساعت قبل
تعدادی از اعضای دموکرات و جمهوری‌خواه مجلس نمایندگان آمریکا در نامه‌ای به رئیس‌جمهور این کشور، لغو دعوت او از همتای ترکیه‌ای برای سفر به کاخ سفید را خواستار شدند. به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، در آستانه سفر رئیس‌جمهور ترکیه به واشنگتن برای دیدار با همتای آمریکایی خود، یک گروه از نمایندگان هر دو حزب دموکرات و جمهوری‌خواه مجلس نمایندگان آمریکا نامه‌ای به «دونالد ترامپ» نوشته و بر لزوم لغو این سفر تاکید کردند. یک گروه فراجناحی در مجلس نمایندگان آمریکا نامه‌ای به دونالد ترامپ نوشته و خواستار لغو دعوت او از اردوغان برای انجام سفر به واشنگتن شده است. «الیوت انگل» رئیس دموکرات کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان آمریکا و دو عضو جمهوری‌خواه این مجلس به نام‌های «گاس بیلراکیس» و «پیتر کینگ» طراحان اولیه این نامه بودند. کینگ روز دوشنبه (دیروز) استعفای خود از مقام نمایندگی مجلس نمایندگان را اعلام کرده بود.

وضعیت «بی‌وطنی» یک داعشی در مرز ترکیه و یونان (+عکس)

3+
عصر ایرانعصر ایران20 ساعت قبل
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین20 ساعت قبل
این نکته‌ای بود که در گزارش سال ۲۰۱۹ گردشگری وزارت فرهنگ و گردشگری به آن اشاره شده است. در سال‌های اخیر تعداد گردشگران ایرانی که مایل به سفر به ترکیه هستند، افزایش یافته است. اما باوجود برگشت تحریم‌ها و بالا رفتن قیمت دلار، باز هم گردشگران ایرانی عازم ترکیه شدند و سیل سفر به ترکیه تا امروز هم ادامه دارد. در همین یک ماه حدود ۱۴۲ هزار ایرانی به ترکیه سفر کرده‌اند، در‌حالی‌که این عدد در مدت زمان مشابه سال ۲۰۱۸ حدود ۱۲۲ هزار نفر بوده است.» ایرانی‌ها، سرمایه‌گذاران سرسخت در ترکیه! هشدار؛ حواسمان به خروج سرمایه‌های داخلی باشدعرفان فکری، مدرس بین‌المللی و کارشناس حوزه گردشگری درباره رونق گردشگری ترکیه می‌گوید: «مساله روی آوردن ایرانی‌ها به گردشگری در ترکیه را می‌توان از چند جنبه بررسی کرد.
تسنیمتسنیم21 ساعت قبل
اما کار به جایی رسید که خود آمریکا هم از خطر قلمروگستری‌ها و جنایات انتحاری این گروه به وحشت افتاد. آغاز روند اخراج داعشی‌ها از ترکیهمقامات سیاسی و امنیتی ترکیه در اقدامی نمادین و تنها دو روز پیش از سفر اردوغان به واشنگتن٬ یک زندانی داعشی شهروند آمریکا را اخراج کردند. اما مقامات ترکیه اعلام کرده‌اند که ترکیه هتل داعشی‌ها نیست و آنان به کشورهایشان بازگردانده خواهند شد. با این حال مقامات وزارت کشور ترکیه به شکل قاطعانه اعلام کرده‌اند که به زودی روند انتقال تمامی داعشی‌ها پایان خواهد یافت و اجازه نمی‌دهند که آنان در خاک ترکیه بمانند. شاید زمانی این مساله به طور کامل ریشه‌کن و حل شود که شاهد همکاری اطلاعاتی و امنیتی جدی بین ترکیه و سوریه باشیم.
برترین‌هابرترین‌ها21 ساعت قبل
به نقل از خبرگزاری روسیا الیوم، فدریکا موگرینی، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا پس از نشست با شورای روابط خارجه اتحادیه در نشستی مطبوعاتی گفت، اتحادیه اروپا از هرگونه ابتکارعملی که توسط حوزه خلیج‌فارس ارائه شود، حمایت می‌کند. موگرینی افزود، دیگر کشورهای حوزه خلیج فارس به جز کویت، پیرامون کنفرانس‌های منطقه‌ای یا باز کردن کانال‌هایی برای گفت‌وگو ایده‌هایی را مطرح کردند. منطقه خلیج فارس در سال‌های اخیر با تحولات متعددی از جمله قطع روابط کشورهای عربستان، امارات، مصر و بحرین با قطر و نیز امنیت کشتیرانی در آب‌های خلیج فارس روبرو بوده است. در این راستا، اتحادیه اروپا موافقت کرد، دارایی افراد یا شرکت‌هایی که در اکتشاف به گفته اتحادیه اروپا «غیرقانونی» گاز در قبرس شرکت می‌کنند، مسدود شود. علاوه بر آن وزرای امور خارجه اتحادیه اروپا در بروکسل تصمیم گرفته‌اند برای افراد تحریم شده محدودیت‌های مسافرتی ایجاد شود.

به انتهای لیست رسیدید