آژانس

آژانس

فارسفارس3 ماه قبل
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، آژانس مهاجرت سازمان ملل متحد جمعه اعلام کرده تعداد موارد مرگ مهاجران در قاره آمریکا در سال ۲۰۱۹ از مرز ۵۰۰ نفر عبور کرده است. تقریبا نیمی از این موارد مرگ در مرز آمریکا و مکزیک گزارش شده‌اند. به نوشته پایگاه خبری دویچه‌وله، رقم فعلی از زمانی که آژانس مهاجرت سازمان ملل متحد شمارش مرگ مهاجران را در سال ۲۰۱۴ آغاز کرده بالاترین آمار تلفات در میان مهاجران محسوب می‌شود. نزدیک به نیمی از همه موارد فوتی‌ها (۲۴۷ مورد) در نزدیکی مرز مکزیک و آمریکا اتفاق افتاده‌اند. «میشل باچله» کمیساریای عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد شرایط حاکم در اردوگاه‌های مهاجران و پناهجویان کودک و بزرگسال به ویژه کودکان را «مخوف» توصیف کرد.
موجموج4 ماه قبل
به گزارش خبرنگار بین الملل خبرگزاری موج به نقل از ینی شفق، آژانس مهاجرت سازمان ملل متحد در گزارشی اعلام کرد: ۳۴۲۲۶ مهاجر و پناهجو در سال ۲۰۱۹ از طریق دریا وارد اروپا شده‌اند. سازمان بین المللی مهاجرت در گزارش خود آورده است: ۶۸۳ نفر از مهاجران در راه رسیدن به اروپا و در دریا جان خود را از دست داده‌اند. در دوره زمانی مشابه سال گذشته، ۵۱۷۸۲ پناهجو و مهاجر توانسته‌اند از طریق دریای مدیترانه خود را به اروپا برسانند. در سال جاری، حدود نیمی از پناهجویان (۱۶۲۹۲ نفر) وارد یونان شده‌اند. ۳۰۵۱۰ مهاجر و پناهجو در فاصیه زمانی سال‌های ۲۰۱۴ تا ۲۰۱۸ در راه رسیدن به اروپا جان خود را از دست داده‌اند.
رکنارکنا5 ماه قبل
همان رودخانه‌ای که با جریان پرشدت خود در روز دوم تیرماه، جان دختر خردسال السالوادوری و پدرش را که به آمریکا مهاجرت می‌کردند، گرفت. بسیاری با دیدن این تصویر که پدر و دختر مهاجر رو به صورت در حاشیه رودخانه «ریو براوو» آرمیده‌اند، به یاد عکس دلخراش ایلان کردی، پناهجوی سه ساله سوری افتادند. زیرا بسیاری از این مهاجران و کودکان شان پیش از رسیدن به ساحل جان خود را از دست می‌دهند. اما صدها نفر از مهاجرانی که از مرز وارد آمریکا شده‌اند نیز با چالش‌های مخصوص خود روبه رو هستند. ماموران مرزبانی از همان اول کار آن‌ها را از سرپرست‌هایشان جدا کرده بودند.» شهروندانی از هندوراس، السالوادور، ونزوئلا و گواتمالا اکثریت موج مهاجران مرز جنوبی آمریکا را تشکیل می‌دهند.
یورونیوزیورونیوز5 ماه قبل
به گزارش آژانس مهاجرت سازمان ملل متحد دست‌کم ۳۸۰ مهاجر آمریکای لاتین که اکثرشان ونزوئلایی هستند در ۶ ماه نخست سال جاری میلادی جانشان را از دست داده‌اند. به گزارش این سازمان ۱۴۴ مهاجر در مکزیک کشته شده‌اند، ۱۴۳ نفر در دریای کارائیب غرق شده‌اند، ۶۶ نفر در مرز جنوبی مکزیک و ۲۷ نفر در آمریکای جنوبی جانشان را از دست داده‌اند. همچنین ۴۲ مورد مرگ نیز در مکزیک رخ داده است که تحقیقات درباره آنها همچنان ادامه دارد. این مهاجران یا در دریای کارائیت غرق شده‌اند یا در جریان تلاش برای عبور از مرز مکزیک با ایالات متحده آمریکا در اثر سرما جان سپرده‌اند. بحران اقتصادی گسترده در ونزوئلا و کسترش فقر در برخی از کشورهای آمریکای باعث شده است که هزاران پناهجو خود را به مکزیک برسانند تا از آنجا راهی برای ورود به ایالات متحده آمریکا پیدا کنند.
افکارنیوزافکارنیوز6 ماه قبل
افکارنیوز، به گزارشعلی‌رغم افزایش تعداد گشت‌های نیرو‌های مرزی و همچنین افزایش تعداد افراد و تجهیزات لازم برای گارد‌های مرزی انگلیس، مهاجرت غیرقانونی از نقاط مختلف جهان به سوی این کشور اروپایی افزایش چشمگیری را نشان می‌دهد. بنا به گزارش «کنت نیوز» مقامات مرزی انگلیس تنها امروز صبح در ساحل «ایست ساکسس» با «تعداد غیرقابل باور» قایق‌های مهاجران مواجه شدند. هفته گذشته نیز در کانال انگلیس، یک قایق با هشت مهاجر که به سمت ساحل کنت در جنوب شرق انگلیس در حال حرکت بود پیدا شد. آژانس مهاجرت سازمان ملل متحد اعلام کرده است از آغاز سال ۲۰۱۹ میلادی تاکنون حدود ۱۷ هزار پناهجو و مهاجر غیرقانونی وارد اروپا شده‌اند. بر اساس این گزارش که به وسیله سازمان بین المللی مهاجرت منتشر شد از این آمار، ۴۹۳ مهاجر غیرقانونی حین عبور از دریا برای ورود به اروپا غرق شده‌اند.
افکارنیوزافکارنیوز7 ماه قبل
دویاریک با اشاره به گزارش آژانس مهاجرت سازمان ملل متحد گفت: از آغاز جنگ در پایتخت لیبی حدود ۳۹ هزار نفر از مردم طرابلس آواره شده‌اند. روز گذشته، هزاران نفر از مردم طرابلس به خیابان‌ها آمدند و علیه تهاجم نظامی نیرو‌های وفادار به خلیفه حفتر تظاهرات کردند. خلیفه حفتر، ژنرال بازنشسته ارتش لیبی، شرق این کشور را در کنترل خود درآورده است. غرب لیبی از جمله شهر طرابلس، پایتخت این کشور در کنترل شورای ریاست جمهوری است که از سوی غرب به‌رسمیت شناخته می‌شود. در مقابل، نیرو‌های شورای ریاست جمهوری لیبی نیز به مقابله با آن‌ها در اطراف شهر طرابلس پرداختند و تنش‌ها در این مناطق همچنان ادامه دارد.
موجموج7 ماه قبل
محبوبیت جاسیندا آردرن نخست وزیر نیوزیلند که به دلیل مواجهه درست و منطقی با حوادث تروریستی کرایسچرچ، مورد ستایش جهانی قرار گرفته بود، به بالاترین حد خود از زمان بر عهده گرفتن مسوولیت نخست وزیری رسیده است.
موجموج7 ماه قبل
به گزارش خبرنگار بین الملل خبرگزاری موج به نقل از آسوشیتدپرس، آژانس مهاجرت سازمان ملل متحد اعلام کرده در جریان درگیری‌های اخیر لیبی میان گروه‌های رقیب برای به دست گرفتن کنترل طرابلس پایتخت لیبی، حدود ۱۸۰۰۰ نفر آواره شده‌اند. استفان دوژاریک سخنگوی سازمان ملل متحد گفته است: ۱۳ غیر نظامی در میان ۱۴۶ کشته شده‌ای هستند که در جریان درگیری‌های اخیر لیبی جان خود را از دست داده‌اند. از ۵ آپریل ماه جاری، نیروهای وابسته به خلیفه حفتر فرمانده لیبیایی، با نیروهای دولت توافق ملی لیبی که از حمایت سازمان ملل متحد نیز برخوردار هستند، به منظور به دست گیری کنترل طرابلس پایتخت لیبی درگیر شده‌اند. درگیری‌های اخیر لیبی، نگرانی‌ها در مورد آغاز جنگ داخلی در لیبی را افزایش داده است. لیبی از سال ۲۰۱۱ که معمر قذافی رهبر این کشور از قدرت خلع شد، در آشوب و هرج و مرج به سر می‌برد.

به انتهای لیست رسیدید