آخرین و مهم‌ترین اخبار آيت الله سید علی خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی
آیت‌الله علی خامنه‌ای

آیت‌الله علی خامنه‌ای

فارسفارس35 دقیقه قبل
تحلیلگر سرشناس عربی، بزرگ‌ترین اشتباه غرب و متحدان عرب آن را ارزیابی نادرست قدرت ایران دانست و نوشت: رهبران ایران یک پیام آشکار مخابره کردند مبنی بر اینکه وقتی حرف می‌زنند به آن عمل می‌کنند. رأی الیوم نوشت، انگلیس نفتکش گریس-۱ حامل نفت ایران را به دلیل نقض قوانین بین المللی کشتیرانی توسط ایران توقیف کرد، بلکه در این خصوص از واشنگتن و به طور ویژه شخص دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا دستور گرفته بود. ایرانی‌ها جز با شروط خودشان پای میز مذاکره نخواهند رفت. رهبران ایران خوی شهادت‌طلبی دارند و هیچ ائتلاف بین المللی به رهبری آمریکا و عضویت برخی کشورهای عربی حاشه خلیج (فارس) و اروپا مانع آنان نمی‌شود. کسی که عقیده‌ای خلاف این را دارد رهبران ایران و راهبرد دفاعی آنها و روحیات و ساختار نظامی آنها را نمی‌شناسد.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴46 دقیقه قبل
ساعت ۲۴-امام جمعه تبریز درباره انتقادهای تند و تیز بعضی از ائمه جمعه به دولت گفت: انتقاد با داد کشیدن تفاوت دارد، انتقاد اولا منصفانه باشد و با عقلانیت و آرامش مطرح شود و در کنار آن نکات مثبت و عملکرد خوب مسئولان هم مطرح شود. به همین دلیل مقام معظم رهبری، تاکید دارند که باید مردم را حفظ کرد و نباید مردم از مسئولان نظام جدا شوند. «ما» ی بدون مردم معنایی نداردامام جمعه تبریز درباره نقش ائمه جمعه در این مهم، گفت: نقش ائمه جمعه در ایجاد همدلی در بین آحاد جامعه بسیار مهم است و از این جهت رهبر انقلاب در دیدار اخیرشان بر این مسئله تاکید کردند که ائمه جمعه با مردم باشند، چون «ما» ی بدون مردم معنایی ندارد. در اتباط با مسائل سیاسی هم ائمه جمعه باید به این مسائل مسلط باشند و باید فرامین و فرمایشات مقام معظم رهبری را تجزیه و تحلیل کنند. آل‌هاشم گفت: انتقاد با داد کشیدن تفاوت دارد، انتقاد باید اولا منصفانه باشد و ثانیا با عقلانیت مطرح شود و ثالثا با آرامش مطرح شود و در کنار این انتقادها باید نکات مثبت و عملکرد خوب مسئولان هم در خطبه‌های نماز جمعه مطرح شود.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 ساعت قبل
خبرگزاری میزان- صفحه ریحانه منتسب به پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر حفظ و نشر آثار رهبر معظم انقلاب در فضای مجازی درباره حکم شرعی خالکوبی چنین پستی را منتشر کرد: خالکوبی فی النفسه منعی ندارد، ولی اگر عرفا زینت محسوب می‌شود، باید از نامحرم پوشانده شود. به گزارش خبرنگار گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان، صفحه ریحانه منتسب به پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت‌الله العظمی سید علی خامنه‌ای، رهبر معظم انقلاب در فضای مجازی درباره حکم شرعی خالکوبی چنین پستی را منتشر کرد: خالکوبی فی النفسه منعی ندارد، ولی اگر عرفا زینت محسوب می‌شود، باید از نامحرم پوشانده شود؛ و اگر مانع رسیدن آب به محل وضو یا غسل باشد، باید آن را برطرف کرد، مگر اینکه خالکوبی زیر پوست باشد که در این صورت اشکالی ندارد. انتهای پیام/خبرگزاری میزان: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.
همشهریهمشهری1 ساعت قبل
وی ادامه داد: ما توانستیم چهاردهه را با موفقیت پشت سر بگذاریم و از تنگناها عبور کنیم. ملت ما به این نوع اقدامات دشمنان نظام و انقلاب عادت دارند. این تحلیل‌گر سیاست خارجی گفت: امروز با عبور از اثر روانی خروج آمریکا از برجام، ارزش پول ملی نسبت به سال گذشته بهتر شده و به نوعی می‌توان گفت ایالات متحده آمریکا نیز تنها آخرین تیرهای ترکش خود را مورد استفاده قرار می‌دهد و ابتکار جدیدی برای اعمال فشار در اختیار ندارد. زارعی افزود: امروز اختلافاتی در بدنه حاکمیتی آمریکا چه در کنگره و چه در محافل دیگر نسبت به چگونگی تعامل با ایران دیده می‌شود. این کارشناس ارشد سیاست خارجی گفت: همین شکست‌ها نیز باعث ایجاد توهماتی در ذهن رئیس‌جمهور آمریکا شده که ادعا می‌کند آمریکا پهپاد ایران را مورد هدف قرار داده در حالی که مقام‌های ارشد نظامی ایران با روشنگری اعلام می‌کنند که هیچ یک پهپادهای ایران در جریان عملیات‌های خود آسیب ندیده‌اند.
خبرآنلاینخبرآنلاین1 ساعت قبل
به همین دلیل مقام معظم رهبری، تاکید دارند که باید مردم را حفظ کرد و نباید مردم از مسئولان نظام جدا شوند. «ما» ی بدون مردم معنایی نداردامام جمعه تبریز درباره نقش ائمه جمعه در این مهم، گفت: نقش ائمه جمعه در ایجاد همدلی در بین آحاد جامعه بسیار مهم است و از این جهت رهبر انقلاب در دیدار اخیرشان بر این مسئله تاکید کردند که ائمه جمعه با مردم باشند، چون «ما» ی بدون مردم معنایی ندارد. در اتباط با مسائل سیاسی هم ائمه جمعه باید به این مسائل مسلط باشند و باید فرامین و فرمایشات مقام معظم رهبری را تجزیه و تحلیل کنند. تریبون نماز جمعه باید امیدبخش باشدنماینده ولی فقیه درباره مواضع سیاسی تند بعضی از ائمه جمعه و انتقادهای تند علیه دولت از تریبون‌های نماز جمعه گفت: در نمازهای جمعه ما باید به نکات مثبت هم توجه کنیم و خبرهای خوب را هم بیان کنیم و به جامعه و جوانان نسبت به آینده کشور امید بدهیم. آل‌هاشم گفت: انتقاد با داد کشیدن تفاوت دارد، انتقاد باید اولا منصفانه باشد و ثانیا با عقلانیت مطرح شود و ثالثا با آرامش مطرح شود و در کنار این انتقادها باید نکات مثبت و عملکرد خوب مسئولان هم در خطبه‌های نماز جمعه مطرح شود.
فارسفارس2 ساعت قبل
تمام فرآیند برگزاری انتخابات مجلس شورای اسلامی در استان سمنان به غیر از شمارش آرا به‌صورت الکترونیکی برگزار و پیش‌بینی می‌شود حماسه دوباره‌ای در این انتخابات رقم بخورد. به گزارش خبرگزاری فارس از سمنان، حبیب‌الله خجسته‌پور رئیس ستاد انتخابات استان سمنان بعدازظهر امروز در دیدار با سرپرست دفتر نظارت و بازرسی انتخابات در استان سمنان اظهار کرد: خوشبختانه ارتباط بسیار خوبی بین دفتر نظارت و بازرسی انتخابات در استان سمنان و ستاد انتخابات استان برقرار است. وی تصریح کرد: ستاد انتخابات استان سمنان بر فضای استان و انتخابات نظارت و رصد کامل داشته و در صورت مواجهه با اقدام خلاف قانون، تذکرات لازم داده خواهد شد. خجسته‌پور ادامه داد: تلاش خواهیم کرد تا از افراد باتجربه، امین و معتمد در عوامل اجرایی ستاد انتخابات استان سمنان استفاده کنیم. رئیس ستاد انتخابات استان سمنان ادامه داد: آموزش‌های لازم برای آشنایی و آمادگی هر چه بیشتر برگزاری انتخاباتی سالم و پرشور برای تمام عوامل اجرایی ستاد انتخابات استان ارائه خواهد شد.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز3 ساعت قبل
به گزارش مشرق، صفحه اینستاگرام ریحانه وابسته به دفتر حفظ و نشر آثار رهبر انقلاب، بخشی از بیانات حضرت آیت الله خامنه‌ای در خصوص تفاوت محبت‌هایی را که بر اساس مبانی انسانی است با محبت‌هایی که بر اساس شهوات و مسائل ظاهری است، در قالب یک تصویرنوشته منتشر کرد که در ادامه مشاهده می‌کنید. شهوات و عشق‌های بی‌مبنا، ماندگار نیسترهبرانقلاب: محبتها و عشقهایی که بر اساس مبانی انسانی نیست و از روی مسائل ظاهری و شهوات زودگذر است، اینها خیلی پایه و بنیادی ندارد. اما محبتی که بر اساس آن اصل انسانی است که خدای متعال آن را قرار داده، بخصوص با شرایط ازدواج اسلامی، این محبت روز به روز بیشتر می‌شود.
ایلناایلنا3 ساعت قبل
متاسفانه مشاهده می‌شود که دلال‌ها و قاچاقچی‌ها و غیره میدان‌دار هستند و کالاهای اساسی از بیت المال ملت گران به دست مردم می‌رسد. متاسفانه مشاهده می‌شود که دلال‌ها و قاچاقچی‌ها و غیره میدان‌دار هستند و کالاهای اساسی از بیت‌المال ملت گران به دست مردم می‌رسد. نماینده مردم کرج در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: افزایش چندبرابری قیمت مسکن، اجاره بها منازل مسکونی مشکلاتی را برای مردم بوجود آورده است. رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: بنیاد شهید باید بداند امروز بیمارستان‌ها خانواده شهید را قبول نمی‌کنند. رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: همچنین وزیر راه و شهرسازی نیز باید در خصوص تکمیل مترو کرج به هشتگرد اقدام لازم را انجام دهد.
خبر فوریخبر فوری3 ساعت قبل
رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه کالاهای اساسی گران به دست مردم می‌رسد، گفت: دولت برنامه‌ای برای تخصیص ارز ۴۲۰۰ تومانی کالاهای اساسی ندارد. وی، خطاب به نمایندگان مجلس، اظهار داشت: امروزه سیاست دشمنان مبتنی بر آسیب زدن به تولید، تعطیل کردن کارخانه‌جات و افزیش نرخ بیکاری و همچنین ایجاد نارضایتی مردمی است. رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس با بیان اینکه دشمنان نمی‌توانند با جنگ نظامی با مردم مبارزه کنند، تصریح کرد: بنابراین درصدد جنگ اقتصادی هستند و تلاش می‌کنند به معیشت مردم آسیب بزنند. وی خاطرنشان کرد: بنیاد شهید باید بداند امروز بیمارستان‌ها خانواده شهید را قبول نمی‌کنند، متأسفانه دولت، بنیاد شهید و مجلس فقط نظاره‌گر هستند و فرزندان شهدا امروز در بیمارستان‌ها مورد بی‌توجهی قرار می‌گیرند که بر خلاف شأن و منزلت خانواده شهداست. اکبریان ادامه داد: صادرکنندگان امید ندارند که فردا بخشنامه‌ها دچار تغییر نشود؛ واردکنندگان امید ندارند که کالایی را به کشور وارد کنند، اما در گمرک با مشکل مواجه شود.
تسنیمتسنیم3 ساعت قبل
این اثر خاطرات دختر مسلمانی است که در کشور فرانسه، هرچند برای ادامه تحصیل در مقطع دکتری حضور دارد اما سفیری شده است برای دفاع از حقیقت اسلام. در بخش‌هایی از این کتاب می‌خوانیم: «یه دفعه چشمم به یه اتوبوس افتاد که جلوی روی همه اومد و صاف وایساد توی ایستگاه. گفتم: «ببخشید … می‌شه بدونم برای چی راننده‌ها اعتصاب کردند؟» راننده اتوبوس یه نگاهی به من انداخت و گفت: "این یه موضوع ملیه. از این حس ملی گرایی‌ات خیلی خوشم اومد بی‌تربیت) خب، دیگه چی باید می‌گفتم؟ هیچی! من اگه جای رئیس‌اش بودم حتما تشویق‌اش می‌کردم.» رهبر انقلاب چندی پیش در جریان یکی از دیدارها گفتند: «کتاب خاطرات سفیر را توصیه کنید که خانم‌هایتان بخوانند.» انتهای پیام/
تسنیمتسنیم4 ساعت قبل
وی، خطاب به نمایندگان مجلس، اظهار داشت: امروزه سیاست دشمنان مبتنی بر آسیب زدن به تولید، تعطیل کردن کارخانه‌جات و افزیش نرخ بیکاری و همچنین ایجاد نارضایتی مردمی است. رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس با بیان اینکه دشمنان نمی‌توانند با جنگ نظامی با مردم مبارزه کنند، تصریح کرد: بنابراین درصدد جنگ اقتصادی هستند و تلاش می‌کنند به معیشت مردم آسیب بزنند. نماینده مردم کرج در مجلس اظهار داشت: افزایش چند برابری قیمت مسکن، اجاره‌بهای منازل مسکونی مشکلاتی را برای مردم به‌وجود آورده است، دولت و وزارت راه و شهرسازی سالیان طولانی است که هیچ برنامه‌ای برای مسکن نداده‌اند و به هشدارهای نمایندگان توجه نمی‌شود. اکبریان ادامه داد: صادرکنندگان امید ندارند که فردا بخشنامه‌ها دچار تغییر نشود؛ واردکنندگان امید ندارند که کالایی را به کشور وارد کنند، اما در گمرک با مشکل مواجه شود. نماینده مردم کرج در مجلس در پایان خطاب به وزیر اقتصاد، گفت: مالیات‌ها را افزایش ندهید؛ در سالی که کشور در رکود است و تجار و کاسبان و واحد‌های تولیدی و تجاری با مالیات سنگین زمین‌گیر می‌شوند، راهی جز تعطیلی ندارند.
فراروفرارو4 ساعت قبل
من همان موقع و همان شب تصمیم‌ام را گرفته بودم که از آقای روحانی حمایت کنم. همین منطق را که شما می‌گویید در مورد حمایت از آقای روحانی به کار بردند. به نظر می‌رسد الان آقای روحانی از این می‌ترسد که کار‌های انفجاری و زیربنایی کردن ریسک بالایی برایش داشته باشد. پس قصد جدا کردن آقای جهانگیری از دولت را ندارند؟ آقای جهانگیری خودش باید ببیند در دولت کارایی دارد یا نه. اگر متناسب با کارآیی که دارد کار می‌کند، می‌ماند و اگر این چنین نباشد باید بگوید من کار نمی‌کنم.
الفالف5 ساعت قبل
به گزارش الف ۱۰۰ تشکل دانشجویی با ارسال نامه‌ای به رییس مجلس ضمن مخالفت با دیدگاه دولت در تشکیل وزارت بازرگانی، خواستار بررسی تخصصی و اگاهانه این طرح شدند. اصرارهای مکرر دولت بر تشکیل این وزارتخانه با وجود مخالفت کارشناسان و تولیدکنندگان، بسی جای سوال دارد. جریان دانشجویی دانشگاه­‌های کشور برخود لازم می‌دانند نکاتی را پیرامون این طرح به همراه دلایل مخالفت خود نسبت به طرح مذکور به استحضار جنابعالی برسانند. این روزها برخی از فعالان بازرگانی نابسامانی‌های بازار محصولات کشاورزی را به گردن قانون تمرکز می‌اندازند. ۱- قرارگاه دانشجویی شهید احمدی روشن استان اصفهانبسیج دانشجویی دانشکده کشاورزی دانشگاه صنعتی اصفهانبسیج دانشجویی دانشگاه اصفهانبسیج دانشجویی دانشگاه تربیت مدرس تهرانجامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه اصفهانبسیج دانشجویی دانشگاه الزهرا (س) تهرانبسیج دانشجویی دانشگاه شیرازجامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی اصفهانجامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه جامع کاشانبسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی شیرازبسیج دانشجویی دانشگاه صنعتی قمبسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی اصفهانبسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی جهرمبسیج دانشجویی دانشگاه جامع کاشانبسیج دانشجویی دانشگاه رازی کرمانشاهبسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان بنت الهدی صدر بوشهرجامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه فرهنگیان اصفهابسیج دانشجویی دانشگاه خلیج فارس بوشهربسیج دانشجویی دانشگاه هرمزگانبسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگانبسیج دانشجویی دانشگاه خرد بوشهرهیئت منتظران بقیه الله دانشگاه علوم پزشکی بوشهربسیج دانشجویی دانشگاه فسابسیج دانشجویی دانشگاه اقلیدبسیج دانشجویی دانشگاه تابناک لامردبسیج دانشجویی دانشگاه فنی دخترانه فدک کاشانبسیج دانشجویی دانشکده فنی دخترانه مهاجر اصفهانبسیج دانشجویی پردیس علامه دانشگاه فرهنگیانبسیج دانتشجویی دانشگاه هنر اصفهانبسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی اصفهانبسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی نجف آبادبسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی شیرازبسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی کازرونبسیج دانشجویی دانشگاه آزاد بوشهربسیج دانشجویی دانشگاه آزاد واحد دشتستانبسیج دانشجویی دانشگاه آزاد واحد دلواربسیج دانشجویی دانشگاه آزاد خورموجبسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی بندر دیربسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اهرمبسیج دانشجویی دانشگاه آزاد جمبسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی کرمانشاهبسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی کنگاوربسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی صحنهبسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی هرسینبسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی سنقربسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی اسلام آباد غرببسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی قصرشیرینبسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی گیلانغرببسیج دانشجویی دانشگاه آزاد بندر کنگانبسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور مرکزی اصفهانبسیج دانشجویی دانشگاه فیض الاسلام خمینی شهر اصفهانبسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور بوشهربسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور برازجانبسیج دانشجویی دانشگاه علمی کاربردی برازجانبسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور شبانکارهبسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور خورموجبسیج دانشجویی دانشگاه علمی کاربردی خورموجبسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور اهرمبسیج دانشجویی دانشگاه علمی کاربردی اهرمبسیج دانشجویی دانشکده فنی و مهندسی جمبسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور بندر دیربسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور بندر کنگانبسیج دانشجویی دانشگاه علمی کاربردی بندر کنگانبسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور جمبسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور عسلویهبسیج دانشجویی دانشگاه علمی کاربردی عسلویهبسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی بوشهربسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور گناوهبسیج دانشجویی دانشگاه علمی کاربردی بوشهربسیج دانشجویی پیام نور کازرونبسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور استهبانبسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی سپیدانبسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی زرقانبسیج دانشجویی دانشگاه دولتی استهبانبسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی داراببسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور خرامهبسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور شیرازبسیج دانشجویی دانشگاه فنی و مهندسی باهنر شیرازبسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور آبادهبسیج دانشجویی دانشگاه فنی استهبانبسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی لارستانبسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد لامردبسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان مرکز شهید مطهری زرقانبسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی داریونبسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی ارسنجانبسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور داراببسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد جهرمبسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد نی ریزبسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور نی ریزبسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی صفاشهربسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور بندرعباسبسیج دانشجویی دانشگآه پیام نور میناببسیج دانشجویی دانشکده فنی کرانی بندرعباسبسیج دانشجویی دانشکده فنی آیت الله خامنه‌ای میناببسیج دانشجویی مجتمع آموزش عالی میناببسیج دانشجویی دانشگاه علمی و کاربردی میناببسیج دانشجویی دانشگاه آزاد بندرعباسبسیج دانشجویی دانشگاه آزاد میناببسیج دانشجویی دانشگاه مذاهب اسلامی بندرعباس۱۰۰- بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور قم
خانه ملتخانه ملت5 ساعت قبل
متاسفانه مشاهده می‌شود که دلال‌ها و قاچاقچی‌ها و غیره میدان دار هستند و کالاهای اساسی از بیت المال ملت گران به دست مردم می‌رسد. نماینده مردم کرج در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: افزایش چندبرابری قیمت مسکن، اجاره بها منازل مسکونی مشکلاتی را برای مردم بوجود آورده است. رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: بنیاد شهید باید بداند امروز بیمارستان‌ها خانواده شهید را قبول نمی‌کنند. در این بین از ۲۷ درصد نیز ۱۷ درصد استمهال صورت گرفته است که یعنی ۱۰ درصد به تولید تسهیلات اختصاص یافته است. رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: همچنین وزیر راه و شهرسازی نیز باید در خصوص تکمیل مترو کرج به هشتگرد اقدام لازم را انجام دهد.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین5 ساعت قبل
نفت‌کش مذکور پس از توقیف به ساحل هدایت و برای سیر مراحل قانونی و بررسی‌های لازم تحویل سازمان بنادر و دریانوردی شد». کارشناس مسائل غرب آسیا افزود: ادعای دیگرشان اینکه، نفتکش را در راستای تحریم‌های آمریکا توقیف کرده‌اند؛ تحریم‌های آمریکا علیه ایران یکجانبه است و مشروعیت بین المللی ندارد. لذا نمی‌توانند نفتکش یک کشور را به خاطر تحریم‌های آمریکا توقیف کنند. راهکار دیگر امنیتی است که ایران به اعتبار آن نفتکش انگلیسی را توقیف کرد. حالا سوالی که مطرح است آنکه آیا اقدام روز جمعه سپاه پاسداران در توقیف نفتکش خاطی انگلیسی، همان پاسخ عناصر مومن جمهوری اسلامی به دزدی دریایی انگلیس در جبل الطارق است یا پاسخ‌های دیگری نیز به انگلیس خبیث در راه است؟ انتهای پیام/
فارسفارس6 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری فارس، «خاطرات سفیر» به روایت خانم نیلوفر شادمهری با نگارشی صمیمی و ساده، خواننده را به خوابگاهی در پاریس می‌برد و او را با رویدادها، تجربه‌ها و خاطراتش شریک می‌کند. «خاطرات سفیر» خاطرات دختر مسلمانی است که در کشور فرانسه، هرچند برای ادامه تحصیل در مقطع دکتری حضور دارد اما سفیری شده است برای دفاع از حقیقت اسلام. برشی از کتاب: «یه دفعه چشمم به یه اتوبوس افتاد که جلوی روی همه اومد و صاف وایساد توی ایستگاه. گفتم: «ببخشید … می‌شه بدونم برای چی راننده‌ها اعتصاب کردند؟» راننده اتوبوس یه نگاهی به من انداخت و گفت: «این یه موضوع ملیه. من اگه جای رئیس‌اش بودم حتما تشویق‌اش می‌کردم.» گفتنی است رهبر انقلاب چندی پیش در جریان یکی از دیدارها گفتند: «کتاب خاطرات سفیر را توصیه کنید که خانم‌هایتان بخوانند.» انتهای پیام/
تسنیمتسنیم6 ساعت قبل
من همان موقع و همان شب تصمیم‌ام را گرفته بودم که از آقای روحانی حمایت کنم. به آقای یونسی و ربیعی هم گفتم که به ستاد ‌آقای روحانی بروید. این چیزی نیست که انتخاب ما باشد ولی از بین گزینه‌ها چون به مشارکت هم فکر می‌کنیم، به نظرمان آقای روحانی باشد خوب است. به نظر می‌رسد الان آقای روحانی از این می‌ترسد که کارهای انفجاری و زیربنایی کردن ریسک بالایی برایش داشته باشد. اگر متناسب با کارآیی که دارد کار می‌کند، می‌ماند و اگر این چنین نباشد باید بگوید من کار نمی‌کنم.
صدا و سیماصدا و سیما6 ساعت قبل
طبق گفته سخنگوی سپاه، این نفتکش قوانین دریانوردی را نقض و به یک شناور ایرانی برخورد کرد و باعث آلودگی آب‌های خلیج فارس شد. علت اقدام انگلیس در توقیف نفتکش ایرانی گریس ۱ این نبود که این نفتکش قوانین دریانوردی بین المللی را زیر پا گذاشت. بلکه علت این اقدام، دستور‌های واشنگتن و به طور مشخص دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا بود. آن‌ها فقط با شروط خود بر سر میز مذاکرات خواهند نشست و یک لحظه هم در سرنگونی پهپاد جاسوسی که ماه گذشته حریم هوایی ایران را نقض کرده بود، تردید نکردند. دوم آنکه او را نصیحت می‌کردم تا نفتکش ایرانی را فورا و بدون هیچ تاخیری آزاد کند. ما با دوره جدیدی یعنی دوران دلاوری، فداکاری و مخالفت با دیکته کردن‌ها و تحریک‌های خصمانه غرب و مقابله با آن رو به رو هستیم.

عبدی: اگر جهانگیری در دولت کارایی ندارد؛ بگوید کار نمی‌کنم/ اروپا به تعهداتش عمل نکند، ایران مجبور به خروج از برجام است

3+
فارسفارس6 ساعت قبل
رجانیوزرجانیوز6 ساعت قبل
این کتاب ترجمه‌ فارسی کتاب «إن مع الصبر نصرا» زندگینامه رهبر معظم انقلاب است که به همت انتشارات انقلاب اسلامی چاپ و روانه‎ بازار نشر شده است. این کتاب ترجمه‌ فارسی کتاب «إن مع الصبر نصرا» زندگینامه رهبر معظم انقلاب است که به همت انتشارات انقلاب اسلامی چاپ و روانه‎ بازار نشر شده است. به گزارش رجانیوز به نقل از رسا، «خون دلی که لعل شد»، شامل خاطرات خودگفته رهبر معظم انقلاب، با استقبال گروه‌های مردمی قرار است به زبان‌های اردو و روسی ترجمه شود. این کتاب ترجمه فارسی کتاب «إن مع الصبر نصرا» زندگینامه رهبر معظم انقلاب است که به همت انتشارات انقلاب اسلامی چاپ و روانه‎ بازار نشر شده است. کتاب از خاطرات رهبر معظم انقلاب از دوران کودکی در مشهد آغاز می‌شود؛ بخشی که در آن مخاطب بیشتر با فضای مشهد پیش از انقلاب و خانواده رهبر انقلاب آشنا می‌شود.
همشهریهمشهری6 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، خبر انصراف ایران از حضور در برخی نمایشگاه‌های جهانی نشر که هفته گذشته منتشر شد بازتاب‌های زیادی در میان فعالان عرصه نشر و کتاب داشت و واکنش‌های متفاوتی را نیز برانگیخت. در همین زمینه جویای نظر قادر آشنا مدیرعامل موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران که موسسه بانی حضور ایران در رویدادها به شمار می‌رود شدیم. در جمع دوستان و در نظرسنجی هم از فعالان نشر خواستیم بگویند که چرا باید در هر نمایشگاه حضور داشته یا نداشته باشیم. آشنا ادامه داد: ما در سال جاری در نمایشگاه کتاب پاریس حاضر بودیم و با فعالان نشر فرانسه دیدار کردیم. به نظر من نمایشگاه کتاب پاریس نه یک نمایشگاه درجه یک و نه درجه سه است.
تسنیمتسنیم7 ساعت قبل
رهبر انقلاب در برخی از حوزه‌های فرهنگ مانند ادبیات داستانی، مستندنگاری، فیلم و … فارغ از بیان کلیات، وارد جزئیات هم شده‌اند. بخشی از این اختلاف قرائت‌ها که می‌تواند مانع هم‌دلی و یکپارچگی میان نیروهای جبهه فرهنگی انقلاب می‌شود، این است که موضع و افق دید رهبر انقلاب به درستی درک نشده است. این نوع مواجهه، عالمانه و اندیشه‌ورزانه نیست؛ در حالی که ایشان مؤلفه‌های کلی را در حوزه ادبیات و فرهنگ فرموده‌اند. ایشان بارها ویژگی‌های ادبیات طراز انقلاب اسلامی را به روش‌های مختلف مثل تقریظ و … بیان کرده‌اند. اما در حوزه ادبیات داستانی ما هنوز به نقطه آرمانی نرسیده‌ایم و این موضوع را رهبر معظم انقلاب بارها اعلام کرده‌اند.
مهرمهر7 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار مهر، سردار رسول سنایی راد صبح امروز یکشنبه در نشست تبیین بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی در کرمانشاه اظهار داشت: بیانیه گام دوم انقلاب پشتوانه تقویت سرمایه‌های اجتماعی نظام است. وی افزود: این بیانیه در شرایطی مطرح شد تا پیام بلند تدوام انقلاب و نظام انقلابی باشد. معاون سیاسی دفتر عقیدتی سیاسی فرمانده معظم کل قوا بیان داشت: تصویرسازی غلط و منفی از دستاوردهای نظام رویه دشمن شده و باید آن‌را شکست. سردار سنایی راد تصریح کرد: در شرایط مطرح کردن دوگانه جنگ و صلح آنچه دشمن را متوقف کرد و با سیلی محکم تغییر روند دادند توان برآمده از انقلاب بود. سردار سنایی راد افزود: فروپاشی اروپا و آمریکا اتفاق افتاده و نمی‌توانند مانع از ادامه این روند شوند.
تسنیمتسنیم7 ساعت قبل
برخی چهره‌های اصلاح‌طلب این روزها با ایجاد دوگانه کاذب جنگ و صلح، مشغول تئوریزه‌کردن مجدد مذاکره با آمریکا هستند، با این محور که برای گریز از جنگ و دستیابی به صلح، باید با آمریکا مذاکره کرد. می‌گفتند صدام، خالد بن‌ولید شده و باید از او دربرابر آمریکا دفاع کرد؛ در‌حالی‌که تمامی تحلیل‌ها نشان می‌داد که حمله آمریکا به عراق، پوست خربزه‌ای است که هدف پشت‌سرش، حمله به ایران است. چه آن موقع که می‌گفتند ما باید به اردوگاه صدام بپیوندیم و چه الان که می‌گویند باید به مذاکره با آمریکا تن داد. این تجدیدنظرطلبی کارش درنهایت به اینجا رسید که می‌گفتند برای حل مشکلات، باید رفت و با آمریکا مذاکره کرد. حالا فرض کنیم که با آمریکا مذاکره هم کردیم، چه کسی تضمین می‌دهد که این‌ها به تعهدات خود پایبند باشند.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز7 ساعت قبل
به گزارش مشرق، امید مهدی‌نژاد بیش از یکسال است که در صفحه آخر روزنامه جام جم، ستون طنز «مقطع حساس کنونی» را می‌نویسد. راستش آنقدر در این سه بار خواندن از قلم و زاویه دید مهدی‌نژاد به قضایا لذت می‌برم که آنچه نوشته برایم تکراری نمی‌شود. به نظرم رهبر معظم انقلاب هم به این وجه سازنده طنز در عین انتقاد باور دارند. در دیدار با رهبر معظم انقلاب صحبت هم کردید، به چه نکاتی اشاره کردید؟ به دو نکته اشاره کردم. طنز توییتری، با طنز کلاسیکی که راسته کار من است فرق دارد.
آناجآناج8 ساعت قبل
کارشناس مسائل دفاعی در گفت‌وگو با آناج؛ خوش‌رقصی انگلیس برای آمریکا با توقیف نفتکش ایرانی/ منطقه نیازمند پیام اقتدار ایران بودقادری گفت: انگلیس درگیر مشکلات داخلی و خروج از اتحادیه اروپاست، لذا این دزدی دریایی را برای خوش رقصی در مقابل آمریکا انجام دادند. در حوزه بین الملل نیز، اقتدار جمهوری اسلامی ایران را به رخ بیگانگان کشیده شد. وی با اشاره به توقیف نفتکش ایرانی توسط انگلیس گفت: بستن راه این کشتی تجاری، نمونه آشکار دزدی دریایی توسط بریتانیای خبیث بود. قادری تصریح کرد: اقدام انگلیس در توقیف کشتی ایرانی تلنگری به جمهوری اسلامی بود که یا باید بی تفاوت باشد و یا موضع گیری عزتمندانه‌ای نشان دهد. همچنین حزب الله لبنان و گروههای مقاومت منطقه از عوامل قدرت بازدارندگی جمهوری اسلامی ایران محسوب می‌شوند.
مهرمهر8 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام شمس‌الله جلیلیان صبح امروز یکشنبه در نشست تبیین بیانیه گام دوم انقلاب در کرمانشاه اظهار داشت: بیانیه گام دوم انقلاب بسیار حکیمانه و راهبرد ادامه راه است. این مسئول بیان داشت: در بیانیه گام دوم انقلاب در بحث روشنگری سیاسی، فرهنگی و تبلیغی باید بسیار توجه کرد. حجت الاسلام جلیلیان ادامه داد: مخاطب بیانیه گام دوم انقلاب تمام مردم و مسئولان هستند، اما مخاطب اصلی آن جوانان هستند که باید این بیانیه را با دقت سرلوحه کارهای خود قرار دهند. وی کارآمدی جوانان و آرمان‌خواهی و عدم محافظه کاری آنان را از دلایل مهم مخاطب قرار گرفتن نسل جوان در این بیانیه عنوان کرد. وی بر تأثیرگذاری جوانان در حل مشکلات جامعه تاکید و تصریح کرد: کلید اصلی حل مشکلات مقاومت فعال است.

روایت تصویری وعده رهبرانقلاب که ۳روزه به وقوع پیوست

مهرمهر8 ساعت قبل
ایلناایلنا8 ساعت قبل
یک کارشناس سیاست خارجی گفت: امروز با عبور از اثر روانی خروج آمریکا از برجام، ارزش پول ملی نسبت به سال گذشته بهتر شده و به نوعی می‌توان گفت ایالات متحده آمریکا نیز تنها آخرین تیرهای ترکش خود را مورد استفاده قرار می‌دهد و ابتکار جدیدی برای اعمال فشار در اختیار ندارد. وی ادامه داد: ما توانستیم چهاردهه را با موفقیت پشت سر بگذاریم و از تنگناها عبور کنیم. ملت ما به این نوع اقدامات دشمنان نظام و انقلاب عادت دارند. این تحلیل‌گر سیاست خارجی گفت: امروز با عبور از اثر روانی خروج آمریکا از برجام، ارزش پول ملی نسبت به سال گذشته بهتر شده و به نوعی می‌توان گفت ایالات متحده آمریکا نیز تنها آخرین تیرهای ترکش خود را مورد استفاده قرار می‌دهد و ابتکار جدیدی برای اعمال فشار در اختیار ندارد. زارعی افزود: امروز اختلافاتی در بدنه حاکمیتی آمریکا چه در کنگره و چه در محافل دیگر نسبت به چگونگی تعامل با ایران دیده می‌شود.
الفالف11 ساعت قبل
حال آنکه منادیان قدرت معنوی یا همان روحانیت، به معنای عام کلمه، تغییرات مواضع‌شان بسیار بوده است. در این میان مسئولیت ائمه محترم جمعه، از دیگر روحانیون حساس‌تر و دشوارتر است. بر اساس این دو مرز محدودکننده، موضع‌گیری، رفتار اجتماعی و سلوک شخصی ائمه جمعه دارای حساسیت و محدودیت خاص می‌باشد و هر حرکتی که موجب شود مردم میان امام جمعه و خودشان فاصله احساس کنند، باعث تضعیف جایگاه امامت جمعه می‌شود. امتیازطلبی‌ها، فعالیت‌های اقتصادی شخصی و عمومی، موانع دسترسی آسان مردم به امام جمعه، سواستفاده فرزندان و وابستگان، از جمله این موارد است و در مقابل سلوک مردمی و حضر حداکثری در محافل شادی و اندوه مردم و هر اقدامی که باور مردم را در زمینه از جنس مردم بودن امام جمعه تقویت کند، موجب ارتقای پایگاه مردمی امام جمعه خواهد شد. در این زمینه یکی از برداشت‌های ناصحیحی که وجود دارد تفسیر اشتباه از واژه شأن روحانیت می‌باشد و باید برداشت صحیح از رفتار متناسب با شأن مردمی بودن را از سیره پیامبر گرامی اسلام (ص) الهام گرفت.

به انتهای لیست رسیدید

آیت‌الله علی خامنه‌ای

سید علی حسینی خامنه (زادهٔ ۲۹ فروردین ۱۳۱۸، مشهد) معروف به سید علی خامنه‌ای، روحانی مسلمان، مجتهد، مرجع تقلید شیعی و امام جمعهٔ تهران و دومین رهبر ایران است. وی طبق اصول ۱۰۷ و ۱۱۰ قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران، عالی‌ترین مقام کشور و فرمانده کل نیروهای مسلح محسوب می‌شود. او رئیس بنیاد دائرةالمعارف اسلامی نیز هست. در این صفحه آخرین و مهم‌ترین اخبار آيت الله سید علی خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی را می‌خوانید. ویکی‌پدیا