آخرین و مهم‌ترین اخبار آيت الله سید علی خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی
آیت‌الله علی خامنه‌ای

آیت‌الله علی خامنه‌ای

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 ساعت قبل
فهم و تحلیل منطق رهبری مبانی متعددی دارد که در این یادداشت به دو مبنا اشاره می‌کنم. نخستین نکته برای فهم رفتار و مواضع رهبر انقلاب این است که بدانیم و باور کنیم ایشان در جایگاه یک رهبر الهی و همانند امام خمینی (ره) در پی انجام تکلیف الهی خویش است. دومین مبنا در رفتار و مواضع رهبر حکیم انقلاب اشراف و احاطه ایشان به مسائل کشور، منطقه و جهان است. اگر با این دو مبنا، ورود رهبر انقلاب به ماجرای اخیر را بررسی و تحلیل کنیم بسیاری از پرسش‌ها پاسخ خود را خواهند یافت. و نکته پایانی اینکه موضع رهبر انقلاب در این ماجرا ممکن است ناگفته هایی هم داشته باشد که چه بسا در زمان مناسبش آشکار شود!
تسنیمتسنیم2 ساعت قبل
همان طور که مستحضرید گردش مالی سالیانه‌ی این صنعت در جهان بیش از هزار میلیارد دلار میباشد که سهم ناچیزی در اختیار ایران قرار دارد. در حالی که نیاز کشور به شمش طلا بیش از سیصد تن تخمین می‌شود در کل چرخه. این اعداد را دارم میگویم به خاطر اینکه دغدغه‌ی یکی از مسئولین، دغدغه‌ی مسئولان ما خروج طلا از کشور هست. در بخش صادرات مصنوعات جواهر نیز میتوان بیش از سی درصد ارزش افزوده را عاید کشور نماید و این رقم برای مصنوعات طلا رقمی بالغ بر پانزده درصد میباشد. بدون شک رسیدن به مقام و جایگاه بزرگ‌ترین صادرکننده‌ی مصنوعات در جهان شایسته‌ی کشور عزیزمان ایران است.
تسنیمتسنیم3 ساعت قبل
در ابتدای این دیدار و پیش از سخنان رهبر انقلاب، چند تن از تولیدکنندگان، کارآفرینان و فعالان اقتصادی، دیدگاه‌های خود را بیان کردند. کفش در سلامت جامعه و کاهش هزینه‌های درمانی نقش بسزایی داشته، به نحوی میتوان گفت که جزو صنایع استراتژیک میباشد. رویه‌ی کفش به سه نوع تولید میشود که شامل: چرم طبیعی، چرم مصنوعی و پارچه، تقسیم میگردد که خوشبختانه کشورمان در هر سه نوع پیشرفتهای بسزایی داشته که در اینجا به اختصار در خصوص چرم مصنوعی حضورتان گزارشی ارائه مینمایم. اکنون تولیدات چرم مصنوعی ارتقاء یافته و در این شرایط حساس، تولیدکنندگان را با سلایق مختلف در صنایع مختلف ازجمله کفش و کیف، اتومبیل و مبلمان یاری میکند. همچنین با استفاده از پارچه در تهیه‌ی چرم مصنوعی به رونق در صنایع نساجی در شرایط رکود کمک فراوانی شده است.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز3 ساعت قبل
آرزوی وقوع اغتشاش از جنوب تا شمال پایتخت ایران …* نقش آن ۷۷ نفر در بروز دومین پیش‌لرزه «فتنه اقتصادی» / سعید حجاریان؛ از خیابان عام‌البلوی تا انقلابی شدن سراسر تهران! درباره این آرزوی بزرگ اصلاح‌طلبان گفتنی‌های زیادی هست. خرمن اغتشاشات دستاورد خود را نیز در بیانیه موصوف اینگونه درو کرده‌اند که: ‌ «ایستادن در برابر مردم عاصی به هیچ وجه پذیرفتنی نیست.» [۵] * «مصطفی تاجزاده»؛ از عاصی کردن مردم تا یکی بودن با براندازان و پیوستن به «ناامیدان»! نفر بعدی مصطفی تاجزاده است …هم او که از امضا کنندگان بیانیه ۷۷ نفره است اما زمانی همسو با ترامپ و برای عاصی کردن مردم ایران گفته بود: این جامعه لجن است؛ گرسنه‌ایم و می‌خواهند بروند سواحل مدیترانه!
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز3 ساعت قبل
در این میان نه این حجم مصرف قابل قبول بود و نه حجم یارانه‌ای که بابت آن هزینه می‌شد. این جمع‌بندی مردان دولت هر چند چندان بلاوجه هم نبود، اما از دقت و همه جانبه‌نگری هم بهره‌ای نداشت. مردم نیز همواره از معظم‌لهما همین دو انتظار را داشته‌اند و مقتضای رهبری توأمان دینی و دنیوی مردم هم جز این نیست. - موضع‌گیری رهبری سبب جدا افتادن اعتراضات طبیعی مردم از توطئه‌های بسیار پیچیده خارجی گردید. رهبری در این صحنه به وظیفه خود به درستی عمل کرد و خدا خود او را محافظت می‌فرماید.

«ببینیم چه می‌شود‌» ها را باید کنار گذاشت

الفالف5 ساعت قبل
«ببینیم چه می‌شود‌» ها را باید کنار گذاشتگروه ویدئو الف، ۱ آذر ۱۳۹۸، ۲۱:۳۱ ۳۹۸۰۹۰۱۱۰۲حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در دیدار اخیر جمعی از تولیدکنندگان، کارآفرینان و فعالان اقتصادی از شرطی کردن اقتصاد کشور طی سال‌های اخیر انتقاد کردند.

اعلام انزجار مردم دیار مومنان از اغتشاشگران و آشوبگران +عکس

4+
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز6 ساعت قبل
خبر فوریخبر فوری6 ساعت قبل
از زمان پیروزی انقلاب اسلامی در سال ۱۳۵۷ تاکنون، تقریبا هر ۱۰ سال، شاهد تنش‌های سیاسی در ایران بوده‌ایم. در آیان ۱۳۵۸ تسخیر سفارت آمریکا در تهران در ادامه درگیری‌های خیابانی گروهک‌های مسلح، سرانجام به سقوط اولین دولت پس از انقلاب منتهی شد. با انتخاب آیت الله خامنه‌ای به عنوان رهبری نظام، تنش‌ها و رقابت‌های سیاسی که ۱۰ سال پس از پیروزی انقلاب شدت گرفته بود، فروکش کرد. پس از اتفاقات آن سالها، ۱۰ سال بعد بار دیگر التهابات سیاسی در ایران جنجال آفرین شد. آیا این دوره‌های تقریبا یکسال التهابات سیاسی در ایران اتفاقی است؟ شاید بله، شاید هم نه.

اعلام انزجار مردم دیار مومنان از اغتشاشگران و آشوبگران

4+
مهرمهر6 ساعت قبل

تداوم اعلام برائت از اغتشاشگران/حماسه ملت از «آبان» به «آذر» رسید

5+
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز9 ساعت قبل
خانه ملتخانه ملت9 ساعت قبل
سیدکاظم دلخوش اباتری در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در دیدار تولیدکنندگان، کارآفرینان و فعالان اقتصادی، گفت: فرمایشات رهبری مثل همیشه راهگشا است و بخشی از آن حمایت از تولیدات داخلی و مصون سازی اقتصاد کشور از تحریم‌ها است. نماینده مردم صومعه‌سرا در مجلس شورای اسلامی با اشاره به حمایت رهبری از تصمیمات سران قوا در راستای قوی سازی اقتصاد کشور، افزود: رهبر انقلاب اسلامی در این برهه حساس از قوای سه گانه حمایت کردند برای اینکه آسیبی به کشور نرسد. مواردی که بارها و بارها تجربه شده از طرف مسولان کار ناصوابی است. کسانی که با مسافرکشی و جابجایی مسافر زندگی را می‌گذرانند با این موضوع دچار آسیب می‌شوند و باید کمکشان کرد. رییس هیات تحقیق و تفحص از سازمان خصوصی‌سازی با اشاره به اینکه طبق فرمایش رهبری، تولیدکنندگان فرماندهان و خط‌شکنان صفوف مقدم عرصه‌ تولید داخلی و رونق اقتصادی هستند، مطرح کرد: رهبری معظم راهبرد اساسی کشور را بر مصون‌سازی کشور از آسیب تحریم‌ها عنوان کردند.
فارسفارس9 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری فارس از اهواز، مصلاهای خوزستان امروز در دفاع از امنیت و اقتدار کشور یکپارچه «الله‌اکبر» شد تا ندای توحید را در محکومیت اغتشاشگران سر دهند. ماهشهری‌ها از ساعت ۱۰:۳۰ با مشت‌های به هم گره خورده و سینه‌های برافراشته از عزت اسلام به خیابان‌ها آمدند و از میدان امام خمینی (ره) تا مصلی را با رنگ اتحاد نقاشی کردند. این جلسه با حضور خانواده افرادی برگزار شد که عزیزان خود را از دست داده بودند یا مجروح شده بودند و صف خود را از اغتشاشگران جدا و تاکید کردند پیرو خط امام و رهبر انقلاب هستند. خرمشهری‌ها با لباس‌های محلی و با شعارهایی به زبان فارسی و عربی به مصلی آمدند تا خط بطلانی بر هدف‌های شوم منافقینی بکشند که میخواهند با شکاف قومیتی به نیت‌های شیطانی خود جامه عمل بپوشانند. انتهای پیام/ق
فراروفرارو9 ساعت قبل
نماینده ولی فقیه در استان البرز و امام جمعه کرج گفت: فاصله انداختن بین رهبر و ملت اصل فتنه است که با ترفند می‌خواهند به این نتیجه برسند. به گزارش ایرنا، سید محمدمهدی حسینی همدانی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه کرج افزود: متوهمان داخلی و شکست خوردگان خارجی غافل از این هستند که عهدی که با رهبری بسته‌ایم هرگز گسستنی نیست. وی گفت: ‌متاسفانه مقام معظم رهبری در بعضی از قسمت‌ها به خط مقدم آمده‌اند در صورتیکه باید در قرارگاه باشند که این از ضعف من و شماست. امام جمعه کرج بیان داشت: بسیج با کمبودهای زیاد و با دست خالی ایستادگی کرد و نگذاشت که دشمن در این مقطع موفقیتی به دست آورد. امام جمعه کرج اضافه کرد: در حالیکه دیده بان بصیر و حکیم با حکمت الهی وارد میدان شد و جلوی گسترش خسارات به مردم را گرفت.

راهپیمایی مردم نهاوند در دفاع از اقتدار و امنیت کشور +فیلم

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز9 ساعت قبل
به گزارش مشرق، امام جمعه نهاوند بعدازظهر جمعه در مراسم راهپیمایی اعلام انزجار مردم نهاوند نسبت به اقدامات آشوب گران بابیان اینکه هدف از این راهپیمایی اعلام جدایی مردم از آشوب گران و حمایت از مواضع رهبر انقلاب است، گفت: حضرت علی (ع) در روایتی فرمودند افرادی که علم مبارزه با استکبار را به دوش می‌گیرند باید سه ویژگی صبر، بصیرت و علم به مواضع حق را داشته باشند. در این زمینه: راهپیمایی محکومیت اغتشاشگران در شهرستان‌های استان تهرانحجت الاسلام عباسعلی مغیثی تصریح کرد: مردم ما حق و باطل و عوامل شیطان به سرکردگی آمریکا را شناخته و ایستادگی و انقلاب و امام را به‌عنوان حق شناخته و از آن حمایت می‌کنند. امام‌جمعه نهاوند تأکید کرد: مردم ما در ۴۰ سال گذشته آب‌دیده شده و در برابر ترفندهای مختلف دشمن ایستاده‌اند. مرورگر شما از ویدئو پشتیبانی نمی‌کند. فایل آن‌را از اینجا دانلود کنید: video/mp۴دانلودوی ۱۷ هزار شهید ترور را نتیجه ایستادگی ملت ایران عنوان کرد و گفت: امروز بچه‌های ما اهل بصیرت و انقلابی هستند.
خبر فوریخبر فوری10 ساعت قبل
رئیس‌جمهور پاکستان در دیدار خداحافظی سفیر کشورمان دراین کشور ضمن تاکید بر روابط نزدیک ایران و پاکستان از حمایت رهبر انقلاب اسلامی ایران در زمینه کشمکش‌های شهر کشمیر قدردانی کرد. به گزارش خبر فوری به نقل از رادیو پاکستان، عارف علوی، رئیس جمهور پاکستان در دیدار خداحافظی مهدی هنردوست، سفیر کشورمان در پاکستان گفت که این کشور، حمایت مداوم ایران را در بسیاری از مسائل منطقه‌ای تا حد زیادی ارج می‌نهد. او در ادامه اشاره کرد که پاکستان و ایران بر اساس [ارزش‌های] دینی، فرهنگی، مردمی و همچنین اشتراک منافع، روابط دو جانبه نزدیکی‌ داشته‌اند و تاکید کرد که همکاری‌های نزدیک با تمامی کشورهای همسایه‌ از جمله ایران، یک اولویت در سیاست خارجی پاکستان است. سفیر کشورمان در پاکستان نیز تاکید کرد که ایران و پاکستان کشورهایی با روابط نزدیک بوده و صلح و ثبات منطقه‌ای، اولویت اول آن‌هاست. رئیس جمهور پاکستان از کمک‌های سفیر ایران در این کشور در راستای پیش‌برد روابط دوجانبه میان دو کشور در دوره خدمتش قدردانی کرد.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز10 ساعت قبل
وی گفت: ‌متاسفانه مقام معظم رهبری در بعضی از قسمت‌ها به خط مقدم آمده‌اند در صورتیکه باید در قرارگاه باشند که این از ضعف من و شماست. وی از دلاوری‌های شهدای مظلوم و جانبازان این چند روز نیز یاد کرد و افزود: این آزمایش و فتنه هم با رهبری و هدایت رهبر معظم انقلاب و کمک مردم از سر ما گذشت. یکی از نمایندگان مشارکتی مجلس ششم عضو شورای شهر در البرز شدنماینده ولی فقیه در استان البرز تصریح کرد: یکی از این ۱۲۷ نماینده که این نامه را نوشته بودند متاسفانه برای عضویت در شورای اسلامی شهر در استان البرز مورد تایید قرار گرفت. وی، بحران در انتخابات مجلس هفتم، تحصن تعدادی از نمایندگان مجلس هفتم، فتنه سال ۸۸، فتنه سال ۹۶ و فتنه سال ۹۷ را از دیگر بحران هایی دانست که با تدبیر هوشمندانه رهبر معظم انقلاب به سلامت گذشت. با وسوسه شیطان صفتان در دلتان تردید به وجود نیاوریدنماینده ولی فقیه در استان البرز افزود: با وسوسه شیطان صفتان در دلتان تردید به وجود نیاورید و شکرگذار داشتن این نعمت الهی (رهبر معظم انقلاب) باشید.

کهن جامه‌ خویشتن آراستن، به از جامه‌ عاریت خواستن

صدا و سیماصدا و سیما10 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ حضرت آیت‌الله خامنه‌ای: «در داخل، ظرفیتها خیلی بالا است، خیلی بالا است. شما بهتر از من میدانید، من هم البته بی‌اطلاع نیستم اما شماها خودتان که در بخشهای مختلف تولیدی دارید کار میکنید، خوب میدانید که ظرفیتهای کشور چقدر بالا است. همین آقایان و این خانمی که اینجا صحبت کردند، در واقع تبیین کردند بخشی از ظرفیتهای کشور را در آن رشته‌ای که خودشان در آن رشته دارند کار میکنند. گله‌ها و دغدغه‌ها که گفته شد، معنایش این است که در این بخش، ظرفیتهای استفاده‌نشده‌ای وجود دارد که با این موانع نمیتوانیم از آنها استفاده کنیم، موانع را برداریم تا بشود استفاده کرد. پس ببینید، همه‌ی حرف در این جلسه‌ی امشب ما این است که ظرفیتهای کشور بی‌نهایت است، فراوان است، از بخشی‌ از آنها استفاده شده و بحمدالله اثربخشی داشته، از بسیاری هم استفاده نشده» ۱۳۹۸/۰۸/۲۸پایگاه اطلاع‌رسانی KHAMENE. IR براساس این بخش از بیانات رهبر معظم انقلاب، نماهنگ «کهن جامه‌ خویشتن آراستن به از جامه‌ عاریت خواستن» را منتشر کرد.
ایسناایسنا10 ساعت قبل
ایسنا/مازندران نماینده ولی فقیه در مازندران گفت: بزرگترین عامل خنثی‌کننده آشوبگران خود مردم هستند و در این میان مردم با بصیرت و فهیم کشورمان با تاسی و احترام به فرامین رهبری نقش خود را با فاصله گرفتن از آشوبگران به خوبی ایفا کردند. امام جمعه ساری خاطرنشان کرد: تقوا و اخلاق نیکو راه رسیدن به بهشت بوده و برای رسیدن به عبودیت نیاز است، واجبات را ترک نکنیم و حرام را مرتکب نشویم. محمدی‌لائینی افزود: همه افراد نیازمند به هدایت خداوند متعال هستند و می‌فرمایند اگر ما دست تو را نمی‌گرفتیم ممکن بود به کفار تکیه کنید. وی ادامه داد: مقام معظم رهبری در جمع فعالان اقتصادی نکات کارشناسی از جمله میدان تولید، میدان جنگ واقعی است و نباید دست، پشت و دل تولید کنندگان را خالی کنیم، مطرح کردند. امام جمعه ساری گفت: رهبر معظم انقلاب همچنین فرمودند که مطبوعات تنها به مشکلات واحدهای تولیدی نپردازند بلکه موفقیت‌های این واحدها را نیز منتشر کنند.

راهپیمایی مردم نهاوند در دفاع از اقتدار و امنیت کشور

مهرمهر11 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار مهر، امام جمعه نهاوند بعدازظهر جمعه در مراسم راهپیمایی اعلام انزجار مردم نهاوند نسبت به اقدامات آشوب گران بابیان اینکه هدف از این راهپیمایی اعلام جدایی مردم از آشوب گران و حمایت از مواضع رهبر انقلاب است، گفت: حضرت علی (ع) در روایتی فرمودند افرادی که علم مبارزه با استکبار را به دوش می‌گیرند باید سه ویژگی صبر، بصیرت و علم به مواضع حق را داشته باشند. حجت الاسلام عباسعلی مغیثی تصریح کرد: مردم ما حق و باطل و عوامل شیطان به سرکردگی آمریکا را شناخته و ایستادگی و انقلاب و امام را به‌عنوان حق شناخته و از آن حمایت می‌کنند. امام‌جمعه نهاوند تأکید کرد: مردم ما در ۴۰ سال گذشته آب‌دیده شده و در برابر ترفندهای مختلف دشمن ایستاده‌اند. وی ۱۷ هزار شهید ترور را نتیجه ایستادگی ملت ایران عنوان کرد و گفت: امروز بچه‌های ما اهل بصیرت و انقلابی هستند. حجت‌الاسلام مغیثی بابیان اینکه فتنه را شناختیم و راه را از فتنه گران جدا کردیم، گفت: خوشبختانه در شهرستان نهاوند اتفاقی رخ نداد و مردم اجازه ندادند دشمن تحرکی داشته باشد اما باید بدانیم دشمن دنبال فرصت و بهانه است و در انتخابات مراقب باشیم به نام اشخاص و گروه‌ها افرادی وارد نشوند و سوءاستفاده کنند و مسئولین امنیت نیز باید هوشیار باشند
تسنیمتسنیم11 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از شهرستان‌های استان تهران، حجت‌الاسلام والمسلمین سید علی شاهچراغی امام جمعه شهرری ظهر امروز در خطبه‌های این هفته نماز جمعه که در مصلی بزرگ آستان مقدس حضرت عبدالعظیم (ع) برگزار شد ضمن گرامیداشت هفته بسیج اظهار داشت: بسیج سرمایه‌ای تمام نشدنی است و باید قدر این سرمایه را بدانیم. وی سپس با اشاره به نقش مقام معظم رهبری در کنترل اوضاع و برقراری امنیت در کشور تصریح کرد: سخنرانی کوتاه رهبر معظم انقلاب مانند آبی بر آتش بود. امام جمعه شهرری افزود: در شرایط فعلی و به دلیل زحماتی که نیروهای انتظامی و سپاه در کنترل اوضاع متحمل شدند از تلاش‌های آنان قدردانی کرده و یاد و خاطره شهدای امنیت را که مظلومانه و بدون گناه شهید شدند را گرامی می‌داریم. امام جمعه شهرری بیان کرد: آمریکا، فرانسه، آلمان، منافقان و سعودی‌ها از این اعتراضات آشوبگرانه حمایت کردند و آمریکا صحنه‌گردان آشوب‌های اخیر و آلمان در کنار معترضین بود. امام جمعه شهرستان پیشوا با اشاره به ارزش جوانان و ملت ایران بیان کرد: مغزهای متفکر را با این کارها دارید خارج می‌کنید، قدر این مردم را بدانید که در طول ۳۰۰ سال اخیر به خوبی این ملت پیدا نمی‌کنیم.
تسنیمتسنیم11 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از شیراز، آیت‌الله لطف‌الله دژکام امروز در خطبه‌های نمازجمعه شیراز، اظهار داشت: ما تا هنگامی‌که نتوانیم جلوی تورم را بگیریم، با گرانی و مسائلی ازاین‌دست مواجه خواهیم بود لذا مدیران نباید بدون دقت و کارشناسی حرفی را بزنند. امام جمعه شیراز خاطرنشان کرد: امروز برای حل مشکلات اقتصادی نیازمند بسیج عمومی هستیم و تما اقشار بسیج از استاد دانشگاه و حوزه گرفته تا دانشجویان و مسئولان باید برای حل مشکل اقتصادی وارد عرصه شوند. دژکام پیروزی در عرصه اقتصادی بر دشمن را به‌عنوان چهارمین و آخرین پیروزی برشمرد و گفت: پس از پیروزی در عرصه‌های سیاسی، اجتماعی و فرهنگی، پیروزی در عرصه اقتصاد را نیز باید به دست آوریم که این مهم با مشارکت جمعی قابل‌دستیابی است. امام‌جمعه شیراز خاطرنشان کرد: و فردا شخص دیگری بگوید که فلانی دروغ گفت! این کارها برای نظام و کشور ما ناپسند است.
ایمناایمنا11 ساعت قبل
آیت الله طباطبائی نژاد ادامه داد: خداوند گاهی برخی بندگان ناسپاسی را که دوست ندارد به نعمت دنیوی مشغول می‌کند تا از شکرگزاری غافل شوند. مردم ناراحت بودند و می‌خواستند به دولت بگویند بهتر تدبیر می‌کردید؛ بی تدبیری کردند با اینکه دولت تدبیر بود. امام جمعه اصفهان گفت: ناآگاهی برخی افراد موجب خشنودی دشمنان است اگر کسی عاقل باشد برای اینکه به هدفی برسد به خود لطمه نمی‌زند؛ باید بداند آنچه که از دولت است مال مردم است. امام جمعه اصفهان خاطرنشان کرد: وظیفه شرعی است که به کسانی که به مکان‌های نظامی حمله می‌کنند اجازه داده نشود به سلاح دست پیدا کنند. امام جمعه اصفهان با بیان اینکه رهبر انقلاب از بسیاری فجایع جلوگیری کردند، بر اهمیت مشورت کردن در اسلام اشاره و اظهار کرد: چرا دولت در افزایش نرخ بنزین شفاف سازی نکرد؟ گرانی بنزین تورم زا است.
مهرمهر11 ساعت قبل
امام، پدر و معلم این تفکر و تشکل در زمان ماست را باید بیش از پیش در جامعه خود نهادینه کنیم. وی تاکید کرد: سیره امامین انقلاب در چهل سال گذشته این بوده که در هر شرایطی و در هر زمان حمایت کرده‌اند. وی گفت: صداقت انقلابی در کلام و مواضع رهبری نمایان است. رهبر حکیم انقلاب می‌توانستند، در این سخنرانی ابتدا از گلایه‌ها و نقدهای خود بگویند و بعد اشاره کنند که به این مصوبه عمل شود. اما ایشان به دلیل رعایت صداقت انقلابی همیشگی خود چنین نکردند.
تسنیمتسنیم11 ساعت قبل
وی افزود: این تاکید رهبر انقلاب سبب شد که اروپایی‌ها درخواست ارتباط مجدد داشته باشند ولی اینبار امام‌خامنه‌ای (مدظله العالی) شروطی گذاشتند که آنها هم مجبور به پذیرش این شروط شدند. امام جمعه یزد ادامه داد: دشمنان در حال ایجاد تفرقه بین مردم ایران و علما و مسئولان و ایجاد جدایی بین مردم و مسئولان بودند و از طرف دیگر شرارت‌های خود را هم آماده کرده بودند که فتنه‌ای بزرگ و عظیم در ایران به وجود آورند. امام جمعه یزد با بیان اینکه به هیچ عنوان مردم با اغتشاشگران در یک صف قرار نمی‌گیرند افزود: کسانی که در خیابان‌ها قمه می‌کشند و اموال عمومی را به آتش می‌کشند، از مردم نیستند. امام جمعه یزد تصریح کرد: خداوند متعال برای کسانی که او را عزیز بدارند، عزت، بزرگی و شرف را خواسته و هر کسی که خدا را نصرت کند، قطعا خداوند او را در همه عرصه‌ها یاری می‌کند. ناصری یزدی با اشاره به اینکه نامه حضرت امیرالمومنین (ع) برای همه ما به ویژه مسئولان درس و الگوی بسیار بزرگی است گفت: مسئولان مراقب باشند که تخلفی نکنند و نام آنها جزو غافلین نوشته نشود.
مهرمهر11 ساعت قبل
دولت در زمینه گرانی بنرین شفاف سازی‌های لازم را انجام ندادوی در ادامه به بررسی موضوع گرانی بنزین پرداخت و گفت: این موضوعی است که مدت‌ها در مجلس و دولت مطرح بوده است و قرار بود به تدریج و پس از تامین زیرساخت‌ها اجرایی شود اما دولت متاسفانه در این زمینه شفاف‌سازی برای مردم را انجام نداد و این در حالی است که دولتمردان ما همیشه در این ارتباط صحبت می‌کنند. آیت الله طباطبایی نژاد ابراز داشت: رهبر انقلاب با موضع گیری درست خود از همان ابتدای امر درباره پذیرفتن نظرات کارشناسی به نوعی از توطئه دشمنان جلوگیری کردند. غیرقابل قبول بودن برخی توجیهات دولت در ارتباط با گرانی بنزینوی با اشاره به غیرقابل بودن برخی توجیهات دولت در ارتباط با گرانی بنزین اظهار داشت: دو نرخه بودن بنزین و بازگرداندن پول اضافه به مردم ایرادی است که رئیس جمهور به دولت قبل داشت و اکنون خود آن را اجرایی کرده است و به نوعی به توجیه کردن موضوع شباهت دارد. وی اضافه کرد: توجیهات دیگر دولت در این ارتباط که این کار به منظور جلوگیری از قاچاق سوخت انجام شده است قابل قبول نیست، جلوگیری از قاچاق دارای راه‌های اصولی است و وظیفه دولت است بدین معنا که نباید برای جلوگیری از قاچاق مردم متحمل ضرر شوند. امام جمعه اصفهان گفت: دولت باید واضح و شفاف برای مردم صحبت کند و تلاش کند تا از این پس شاهد این نوع اشتباهات و تصمیم‌های ناگهانی نباشیم.
مهرمهر11 ساعت قبل
وی بیان کرد: استکبار و دشمنان ملت ایران با این اغتشاشات می‌خواهند نشان دهند که این کشور دچار آشوب و بی ثباتی است و زمینه نقشه‌های شوم بعدی خود را فراهم کنند. وی ادامه داد: فتنه سال ۸۸ در طول هفت تا هشت ماه به طول انجامید و با بصیرت شدن مردم فتنه ۹۸ در طول دو سه روز با کمک مردم و نیروهای امنیتی بیشتر طول نکشید که این خود نشان از بصیرت بیشتر مردم و تبیعت از رهبری و قانون است. خطیب جمعه مهریز تصریح کرد: بسیجی صاحب تفکر جهادی و انقلابی است و با خدمت خالصانه برای آرمان‌های کشورش می‌جنگد و رهبر انقلاب فرموند دشمنان از حضور میلیونی بسیج و بسیجیان می‌ترسد. وی در بخش دیگری از سخنان خود خطاب به هئیت امنای مساجد شهرستان مهریز ادامه داد: به نمازهایی که در مساجد برگزار می‌شود، روح بدهید، کار‌های فرهنگی و علمی بیشتری در مساجد انجام دهید. وی گفت: مربیان و سرگروه‌های طرح‌های صالحین وظیفه مهمی در قبال نوجوان برای انس بیشتر جوانان و نوجوانان به مساجد دارند، آنها با همکاری هیئت امنا می‌توانند در تبلیغ دین موثر باشند.
ایسناایسنا11 ساعت قبل
ایسنا/آذربایجان شرقی امام جمعه تبریز گفت: حمایت رهبری از تصمیم کارشناسان، حکمت آمیز بود. امام جمعه تبریز ادامه داد: راه دوم عبور از حوادث بود که این کار به مصلحت کشور و جایگاه رهبری نبود و بین سران قوا اختلافاتی را دامن می‌زد و تبعات منفی را در پی داشت. وی افزود: راه سوم، این بود که مقام معظم رهبری با این موضوع موافقت کرده و کار را به نظرات کارشناسان واگذار کنند که این مسیر حکمت آمیزی بوده و رهبر انقلاب این راه را انتخاب کردند. خطیب نماز جمعه تبریز ضمن گرامیداشت هفته نیروی دریایی، تصریح کرد: همه نیروهای مسلح عزیز هستند و در قلب ملت جا دارند. وی ادامه داد: بسیجیان باید اخلاص در عمل، خدامحوری و ارتباط با خداوند، حضور در تمامی میدان‌های سخت و حفظ اندیشه ارزشی شهادت طلبی را سرلوحه قرار دهند.
فارسفارس12 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری فارس از ارومیه، حجت الاسلام و المسلمین سیدمهدی قریشی امروز در خطبه‌های نماز جمعه ارومیه با اشاره به مسأله معاد اظهار داشت: روز قیامت ایمان و عمل برای انسان مفید خواهد بود و قوم و اموال نتیجه‌ای برای انسان نخواهد داشت. وی در خطبه دوم نماز جمعه با اشاره به هفته بسیج تصریح کرد: امام خمینی (ره) دستور تشکیل بسیج را صادر کردند و امروز این شجره طیبه تنومند شده است و در ایران و دیگر کشورهای اسلامی قدرت خود را نشان داده و موضع مسلمین را مستحکم‌ کرده و به پیروزی می‌رساند. امام جمعه ارومیه گفت: مردم و مدیران باید پای کار بوده و اجازه ندهند اشرار امنیت را بر هم بزنند، مدیران باید برای کاهش مشکلات قدم بردارند. قریشی وظیفه مسوولین دولتی و نمایندگان مجلس را اطاعت محض از رهبری دانست و تاکید کرد: مسوولان باید بیانات رهبری رو شنیده و آن را در جامعه عملی کنند. انتهای پیام/ ۶۱۰۸۸/ ن/ق

به انتهای لیست رسیدید

آیت‌الله علی خامنه‌ای

سید علی حسینی خامنه (زادهٔ ۲۹ فروردین ۱۳۱۸، مشهد) معروف به سید علی خامنه‌ای، روحانی مسلمان، مجتهد، مرجع تقلید شیعی و امام جمعهٔ تهران و دومین رهبر ایران است. وی طبق اصول ۱۰۷ و ۱۱۰ قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران، عالی‌ترین مقام کشور و فرمانده کل نیروهای مسلح محسوب می‌شود. او رئیس بنیاد دائرةالمعارف اسلامی نیز هست. در این صفحه آخرین و مهم‌ترین اخبار آيت الله سید علی خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی را می‌خوانید. ویکی‌پدیا