آیت الله خاتمی

آیت الله خاتمی

مازن آنلاینمازن آنلاین4 روز قبل
عضو شورای عالی حوزه‌های علمیه بیان کرد: یکی از مسئولین می‌گفت، اینها اعتراف کردند، به آنها پول می‌دهند تا اطراف صفائیه ساعتی قدم بزنید تا حریم بشکنند، اما طلبه‌ها مواظب حریم‌شکنی باشند، نباید حریم‌ها شکسته شود. وی بیان کرد: از دیگر خصوصیات حوزه عمیق بودن است؛ حوزه عمیق، حوزه‌ای است که تعطیلی کم داشته باشد، عمیق درس بخواند، از مراحل عمیق درس خواندن، پیش مطالعه است، علما این گونه بوده‌اند، استاد هم عمیق تدریس کند، از نقاط ضعف حوزه، انسداد تدریس است، انسداد باید شکسته شود. حوزه عمیق، منبرهای آن هم عالمانه و با مطالعه است. مرحوم فلسفی روزی ۶ ساعت مطالعه می‌کرد، عالم دینی کسی است که در سخنانش قال الله، قال رسول الله باشد. عضو شورای عالی حوزه‌های علمیه بیان کرد: مؤسس حوزه و سایر فقها و مجتهدین اهل توسل به اهل بیت (ع) بودند، نوحه می‌خواندند و دسته سینه زنی راه می‌انداختند.
تسنیمتسنیم1 هفته قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از زنجان، آیت‌الله علی خاتمی، خطیب نماز جمعه زنجان با تبریک ولادت امام حسن عسکری (ع) اظهار داشت: دوران امامت این امام بزرگوار بسیار سخت و ویژه بود چرا که بنا بود٬ امامت از حضور به غیبت تبدیل شود. وی با اشاره به شدید بودن حفاظت بیت امام حسن عسکری (ع) ادامه داد: بنی‌عباس سعی در جلوگیری از متولد شدن بقیه‌الله داشتند؛ زیرا در سخنان پیامبراکرم (ص) و امیر‌المومنین (ع) و سایر بزرگواران درباره فرزند امام حسن عسکری (ع) شنیده بودند. خطیب نماز جمعه زنجان تحول حضور امامت به غیب در دوران پس از امام حسن عسکری (ع) را مهم دانسته و گفت: باید برای این تحول بسترسازی انجام می‌شد و سختی کار امام، نبود ارتباط مستقیم با شاگردان خود بود. وی سالروز شهادت آیت الله مدرس را گرامی داشته و افزود: امام خمینی (ره) فرمودند که نمایندگان در تراز جمهوری اسلامی و همانند مدرس‌ها را انتخاب کنید، گرچه همانند مدرس‌ها کم خواهند بود. آیت الله خاتمی ادامه داد: شرکت کنندگان برای نمایندگی مجلس اگر در ساز و کار قانونی، به تایید شورای نگهبان رسیدند، یعنی صلاحیت نسبی را دارند که در ادامه باید توسط مردم انتخاب شوند و بنده در حوزه مصداق نظر خاصی ندارم.
عصر ایرانعصر ایران2 هفته قبل
ب زارش ایرنا، چند روز قبل، آیت‌الله احمد خاتمی، سخنگوی هیأت رئیسه مجلس خبرگان اعلام کرد: «اعضای کمیسیون سیاسی، اجتماعی و فرهنگی مجلس خبرگان، جلوگیری از فعالیت مجدد شبکه‌های خارجی در کشور را تصویب کردند. آیت‌الله هاشم هاشم زاده هریسی، نماینده آذربایجان شرقی در مجلس خبرگان درباره اینکه آیا مصوبه اخیر کمیسیون سیاسی و اجتماعی مجلس خبرگان در حیطه وظایف این مجلس هست یا نه، توضیح می‌دهد: بنده اطلاعی از این موضوع ندارم و عضو آن نیستم و درباره این موضوع و درستی و نادرستی آن نیز اظهارنظر نمی‌کنم. محل اصلی قانون‌گذاری مجلس است، اما طبق اصل ۱۰۸ قانون اساسی به خبرگان اجازه داده‌شده است درباره خود قانون‌گذاری کند. مثلا تعداد اعضا، تجدید انتخابات، آیین‌نامه داخلی و …؛ حتی مجلس شورای اسلامی نیز حق قانون‌گذاری درباره خبرگان را ندارد. حیطه قانون‌گذاری خبرگان، در همین حد و خاص خودش است و فراتر از آن حق قانون‌گذاری ندارد.
صدا و سیماصدا و سیما2 هفته قبل
آیت الله سید احمد خاتمی در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما گفت: هفت عضو جدید مجلس خبرگان رهبری در نخستین انتخابات میان دوره‌ای این مجلس از دوره پنجم؛ دوم اسفند ماه سال جاری در استان‌های تهران، فارس، خراسان رضوی، قم و خراسان شمالی انتخاب می‌شوند. وی درباره شرایط نام نویسی داوطلبان مجلس خبرگان رهبری گفت: داوطلبان باید در آزمون کتبی و شفاهی پذیرفته شوند و صلاحیت آنان تایید شود که تشخیص آن، طبق قانون برعهده شورای نگهبان است. آیت الله خاتمی تاکید کرد: علاوه بر لزوم تایید صلاحیت داوطلبان مجلس خبرگان رهبری، تایید اجتهاد داوطلبان در حدی که بتوانند فقاهت رهبری را تشخیص دهند؛ ضروری است. سخنگوی هیات رئیسه مجلس خبرگان رهبری همچنین درباره تغییر شرایط داوطلبان نمایندگی این مجلس گفت: هنوز تغییری در این باره ایجاد نشده است و این تغییرات باید در صحن علنی این مجلس بررسی و مصوب شود که با توجه به برگزاری انتخابات میان دوره‌ای مجلس خبرگان در دوم اسفند؛ مصوبه مذکور برای این دوره از انتخابات اعمال نمی‌شود. سه نماینده مجلس خبرگان رهبری در حوزه انتخابیه استان تهران به جای سه عضو فقید این مجلس حضرات آیات هاشمی رفسنجانی، شاه آبادی و میرمحمدی انتخاب خواهند شد.
تسنیمتسنیم2 هفته قبل
وی با اشاره به اینکه بسیج، علاوه بر رشادت و فداکاری در هشت سال دفاع مقدس، امروز خدمات ارزشمندی در محرومیت‌زدایی انجام داده است، افزود: مقدمات تشکیل بسیج مستضعفان با تفکر بسیجی که نماد مقاومت است در کشورهای اسلامی در حال شکل‌گیری است. وی به ۷ آذر به عنوان روز نیروی دریایی اشاره و خاطرنشان کرد: در سال ۵۹ مبارزه قهرمانانه نیروی دریایی، تاریخ پرافتخاری برای ایران اسلامی رقم زده است. خطیب نماز جمعه زنجان با اشاره به اینکه نقش ولایت‌فقیه برای خروج از هوای غبارآلود برجسته است، افزود: فتنه امسال، مانند سال ۹۶ نبود که فقط به بانک‌ها حمله کنند، بلکه غارت اموال عمومی و اموال مردم، ایجاد آشوب و ناامنی را در دستور کار داشتند. امام جمعه زنجان با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری روش‌های مقابله با فتنه را تبیین فرمودند، اظهار کرد: ایشان فرمودند، افزایش قیمت بنزین تصمیم سران قوا است٬ پس مسئولان ضمن تبیین موضوع باید نظارت بیشتری داشته باشند تا افزایش بهای بنزین مورد سوءاستفاده واقع نشود و نقاط ضعف و قوت باید کارشناسان نظر بدهند. انتهای پیام/۱۰۱۱/ ت

فیلم/ صحبت‌های آیت الله خاتمی پیرامون حوادث اخیر

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز2 هفته قبل
بپذیریم که درمورد سهمیه‌بندی بنزین می‌شد بهتر عمل کرد، مسئولان باید مردم را اقناع می‌کردند، نمی‌گویم زمان را اعلام می‌کردند اما باید ضرورت کار را کارشناسان بیان می‌کردند و اکنون نیز این یک ضرورت است.
صدا و سیماصدا و سیما2 هفته قبل
وی گفت: ملت ایران با خداست و دست خدا با ملت ایران است که رهبر این ملت با سرافرازی فرمودند با یاری خدا دشمن را در عرصه‌های سیاسی و نظامی عقب زدیم و این یک جلوه از عنایت خداست. خطیب موقت نماز جمعه تهران افزود: خدا باور باشیم و بدانیم که اگر خدایی عمل کردیم خدا با ماست. وی گفت: خودم و همه شما نمازگزاران را به تقوای اللهی و حریم نگهداشتن برای ذات مقدس ربوبی دعوت می‌کنم. آیت الله خاتمی افزود: خدا در زندگی مومنان ستون فقرات است، با خدا مانوس هستند و خدا را باور دارند. وی گفت: خدا هیچ نیازی به ما ندارد و در قرآن کریم ۱۸ بار با وصف غنی، بی نیازی خدا توصیف شده است.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین2 هفته قبل
اعتمادآنلاین| آیت الله سیداحمد خاتمی امام جمعه موقت تهران در خطبه اول نماز جمعه تهران با بیان اینکه خودم و شما خوبان را دعوت به تقوا می‌کنم، بیان کرد: حضرت علی (ع) وقتی می‌خواهد یاران مخلص پیامبر (ص) را توصیف کند از صداقت، ایثار و فداکاریشان در راه خدا می‌گوید. وی افزود: وقتی خدا صداقت ما را دید دشمنان را ذلیل کرد و ما را پیروز. آیت الله خاتمی با اشاره به حوادث اخیر کشور گفت: ملت بزرگ ایران بار دیگر هفته گذشته جلوه نقش بر آب شدن توطئه‌های دشمنان را دیدند. خودشان می‌گویند آدمهایشان را در داخل و خارج ۳ سال آموزش داده و برنامه ریزی کرده بودند. وی افزود: گاو شیرده منطقه هر چه می‌توانست پول در اختیارشان گذاشت اما خدا توطئه شان را خنثی کرد؛ این یاری خداست که رهبر این ملت بیاید بگوید با یاری خداوند دشمن را عقب زدیم؛ خدا باور بشیم و بدانیم که اگر خدا را باور کردیم خدا هم با ماست.
مهرمهر2 هفته قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، جلسه کمیسیون سیاسی، اجتماعی و فرهنگی مجلس خبرگان رهبری پنجشنبه ۳۰ آبان در قم برگزار گردید. تاکید خبرگان بر جلوگیری از فعالیت شبکه‌های خارجیآیت الله خاتمی در حاشیه جلسه کمیسیون سیاسی، اجتماعی و فرهنگی مجلس خبرگان: اعضای این کمیسیون بر جلوگیری از فعالیت مجدد شبکه‌های خارجی در کشور را تأکید کردند. آیت الله سید احمد خاتمی گفت: اعضای کمیسیون سیاسی، اجتماعی و فرهنگی مجلس خبرگان تاکید کردند شبکه‌های داخلی قدرت تامین نیازهای مردم را دارند و مسئولان باید شبکه‌های داخلی را تقویت کنند. همچنین اعضای مجلس خبرگان رهبری عضو سامانه ثبت دارایی‌های مسئولان شدند. نمایندگان مجلس خبرگان رهبری با حضور کارشناسان مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضائیه در دفتر دبیرخانه این مجلس در قم، ضمن دریافت آموزش‌های لازم، در سامانه ثبت دارایی مسئولان جمهوری اسلامی ایران (ثنا) ثبت‌نام کردند.

از شمال تا جنوب علیه «اشرار» +عکس و فیلم

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز2 هفته قبل
دلخوری از گرانی بنزین برای مردم ایران بهانه‌ای نیست که بخواهند هم‌صدا با شبکه‌های ضدانقلاب آتش به خرمن ناامنی کشور بیاندازند. مردم ایران از دیروز در گوشه و کنار کشور با راهپیمایی و تجمع، ‌ علیه آشوب طلبان و اغتشاش گران موضع گرفتند. راهپیمایی‌هایی که از تبریز و زنجان آغاز شد و به مرور سراسر کشور را فراگرفت. ویژگی مشترک راهپیمایی زنجان و تبریز در آن بود که مردم تمام حرف‌های خود را در دست‌نوشته‌ها و شعارهای خود بیان کردند. امام جمعه زنجان: راهپیمایی مردم مصادره جناحی نشوددر راهپیمایی مردم زنجان نیز سخنران اصلی امام جمعه زنجان بود.
فارسفارس2 هفته قبل
نماز جمعه این هفته تهران به امامت آیت الله خاتمی برگزار می‌شود. نماز جمعه این هفته تهران به امامت آیت الله خاتمی اقامه می‌شودبه گزارش خبرگزاری فارس، نماز جمعه این هفته تهران یکم آذرماه ۱۳۹۸ به امامت آیت الله خاتمی در مصلای تهران اقامه می‌شود. پیش از خطبه‌ها، سردار غلامرضا سلیمانی رئیس سازمان بسیج مستضعفین به مناسبت هفته بسیج سخنرانی می‌کند. درب‌های مصلای تهران از ساعت ۱۰ صبح باز می‌شود و مراسم نماز جمعه از ساعت ۱۰:۳۰ آغاز می‌شود. انتهای پیام/
فارسفارس2 هفته قبل
مردم ایران از دیروز در گوشه و کنار کشور با راهپیمایی و تجمع، ‌ علیه آشوب طلبان و اغتشاش گران موضع گرفتند. او می‌گوید: شهیدان به ما وصیت کرده‌اند که حافظ انقلاب باشیم، ما نیز تا آخرین قطره خونمان پشت انقلاب هستیم. اول اینکه اعلام کردند انقلاب خط قرمز مردم است و دوم اینکه دولت باید قیمت‌ها را کنترل کند. ویژگی مشترک راهپیمایی زنجان و تبریز در آن بود که مردم تمام حرف‌های خود را در دست‌نوشته‌ها و شعارهای خود بیان کردند. امام جمعه زنجان: راهپیمایی مردم مصادره جناحی نشوددر راهپیمایی مردم زنجان نیز سخنران اصلی امام جمعه زنجان بود.

راهپیمایی محکومیت آشوبگران/هوشیاری ملت آتش «اغتشاش» را خاموش کرد +عکس

14+
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز2 هفته قبل
همشهریهمشهری2 هفته قبل
مطابق اعلام رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان سمنان راهپیمایی مردم انقلابی شهرهای سمنان و شاهرود در پاسخ به اغتشاشگران، هم‌زمان با روزهای پنج‌شنبه و شنبه برگزار می‌شود. رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان همدان هم گفت: مردم همدان فردا چهارشنبه در محکومیت اقدامات اشرار و اغتشاشگران راهپیمایی برگزار خواهند کرد. راهپیمایی مردم تبریز در محکومیت آشوبگران برگزار شدراهپیمایی و تجمع مردمی در محکومیت اقدامات آشوبگرانه اخیر صبح امروز سه‌شنبه در تبریز برگزار شد. مردم تبریز با شور و شعور برای جدا کردن صف خود از آشوبگران و حمایت از بیانات مقام معظم رهبری راهپیمایی کردند. راهپیمایی مردم زنجان در حمایت از مواضع رهبری و محکومیت اغتشاش‌گرانراهپیمایی باشکوه و گسترده مردم زنجان در حمایت از مواضع رهبر معظم انقلاب و محکومیت اغتشاش‌گران برگزار شد.

معجزه حضور از تبریز تا شهرکرد؛ مردم، منادی آرامش در کشور/ مطالبه ملت ایران ربطی به بیگانگان ندارد

3+
آناجآناج2 هفته قبل
تسنیمتسنیم2 هفته قبل
آیت‌الله علی خاتمی در گفت و گو با خبرنگار ‌تسنیم در زنجان، در خصوص حوادث اخیر اظهار داشت: استان زنجان برای ایجاد و حفظ انقلاب اسلامی بیش از ۳۰۰۰ شهید را تقدیم انقلاب کرده ‌و همواره مردم این استان در خط مقدم انقلاب حضور داشته و دیار غواصان دریادل و خط شکن است. آیت‌الله خاتمی با اشاره به تعریف بصیرت در کلام رهبری ادامه داد: بصیرت یعنی دشمن را و دوست را شناخت و به اندازه و به موقع اقدام کرد که مردم زنجان با حضور خود این را نشان دادند. امام جمعه زنجان با اشاره به اینکه مردم مطالباتی نیز دارند که برخی عوامل بیرونی و برخی عوامل درونی در آن دخیل است، ادامه داد: این مردم در راه انقلاب خون خود و عزیزان خود را تقدیم نظام دادند و حساب‌شان از اغتشاش‌گران و فتنه‌گران جداست. امام جمعه زنجان از مسئولان خواست به عنوان نوکر و خدمتگزار مردم کارهای روشنگری و توضیحی را انجام داده و در راستای حل مشکل معیشتی مردم و کنترل بازار اقدامات اساسی را بعمل آورند. وی از حضور دیروز مردم متدین و انقلابی و ولایتمدار زنجان تقدیر و تشکر نمود افزود: از مداحانی که همواره در خاکریز اول قرارگاه فرهنگی سینه سپر می‌کنند کمال قدردانی را دارم.
ایسناایسنا3 هفته قبل
ایسنا/یزد مدیر انجمن دانش‌آموزی داناک از برگزاری دومین دوره مسابقات دانش‌آموزی مثکاپ (mathcup) طی سه روز در شهر جهانی یزد خبر داد. «عرفان دهقان دهنوی» در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان این که رویداد دانش‌آموزی مثکاب طی روزهای هشتم، سیزدهم و بیست و یکم آذرماه برگزار خواهد شد، تصریح کرد: رقابت‌ها در دو روز ابتدایی به میزبانی دانشگاه یزد و در روز ۲۱ آذرماه با برگزاری مسابقات فینال در پژوهشگاه آیت الله خاتمی برگزار می‌شود. دهقان در ادامه آخرین مهلت ثبت‌نام در این رقابت‌ها را ۲۵ آبان‌ماه اعلام کرد و افزود: دانش‌آموزان علاقمند به شرکت در این رقابت‌ها می‌توانند جهت ثبت‌نام به معاونان پژوهشی یا پرورشی مدارس خود مراجعه یا از طریق خانه ریاضیات یزد اقدام کنند. وی ضمن پیش‌بینی حضور ۴۰۰ دانش‌آموز دوره اول دبیرستان شامل ۲۰۰ دانش‌آموز دختر و ۲۰۰ پسر در این دوره از مسابقات، گفت: دانش‌آموزان در قالب تیم‌های ۴ نفره که مانند بازیکنان یک تیم فوتبال دارای پست‌های «دروازه‌بان»، «مدافع»، «هافبک» و «مهاجم» هستند برای شرکت در این مسابقات ثبت‌نام می‌کنند. انتهای پیام
تسنیمتسنیم4 هفته قبل
امام جمعه زنجان با اشاره به این که آینده به دست دانش آموزان است و باید به زیباسازی جامعه فکر کنند، تصریح کرد: اگر جامعه را زیبا می‌خواهیم باید شما دانش آموزان و دانشجویان آستین‌ها را بالا بزنید و خودتان سازنده باشید. وی با اشاره به صحبت‌هایی که در مورد سند تحول بنیادین آموزش شد، خاطر نشان کرد: اگر بهترین قانون هم اجرا شود تا به میدان عمل وارد نشود و اجرایی نگردد، زیبایی‌های خود را نشان نخواهد داد. آیت الله خاتمی با بیان این که سه گروه برای آموزش و تربیت دانش اموزان زحمت می‌کشند، ابراز داشت: پدر و مادر، سیستم آموزش و پرورش و حکومت این وظیفه خطیر را بر عهده دارند. نماینده ولی فقیه در زنجان با تاکید بر این که خانواده، حکومت و آموزش و پرورش باید به موضوع مهارت آموزی دانش آموزان توجه کنند، عنوان کرد: نباید ملاک فقط داشتن مدرک تحصیلی و کار در ادارات باشد زیرا ایران ۲۰ برابر دنیا کارمند دارد. وی به مشکلات معیشتی معلمان نیز اشاره کرد و اظهار داشت: این مشکلات معیشتی باعث می‌شود رسالت اصلی فراموش شود و گاه این مباحث به دانش آموزان انتقال یابد که در نهایت به طور ناخواسته موجب از بین رفتن روحیه دانش آموزان می‌شود.
ایسناایسنا1 ماه قبل
سی‌ودومین نشست ستارگان محراب، به منظور تجلیل از مقام آیت الله حسینی زابلی- امام جماعت مسجد صاحب الزمان (عج) فردوسیه در شهرستان شهریار- برگزار می‌شود. حجت الاسلام والمسلمین حسینی زابلی قریب به ۲۵ سال امامت جماعت این مسجد را برعهده دارد. ازاساتید او می‌توان به؛ آیت الله کلانتر مدیر جامعه النجف، آیت الله سیدرضا حسینی زابلی (مرحوم پدرشان)، برادران ایشان، آشیخ علی محمد بروجردی نجفی، مرحوم آیت الله خاتمی بروجردی اشاره کرد. حجت الاسلام والمسلمین حسینی زابلی در حال حاضر امام جماعت مسجد صاحب الزمان (عج) فردوسیه از ائمه جماعات فعال این ناحیه است. در طول سال‌های گذشته مراسم‌های بزرگداشت آیت الله برهان و شیخ محمد حسین زاهد، آیت الله مهدوی کنی، آیت الله خوانساری، آیت الله خوشوقت، آیت الله شیخ مرتضی زاهد، آیت الله شاه آبادی، آیت الله انواری، ایروانی از سوی مرکز رسیدگی به امور مساجد برگزار شده است.

آیین گرامیداشت سالروز شهادت آیت الله قاضی طباطبایی

12+
ایسناایسنا1 ماه قبل
مهرمهر1 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، سی و دومین نشست ستارگان محراب، به منظور تجلیل از مقام آیت الله حسینی زابلی، امام جماعت مسجد صاحب الزمان (عج) فردوسیه در شهرستان شهریار برگزار می‌شود. بر اساس این گزارش این نشست ۲۰ آبان ماه با سخنرانی حجت الاسلام سالمی، امام جمعه شهریار، بعد از نماز مغرب و عشاء در مسجد صاحب الزمان (عج) برگزار می‌شود. حجت الاسلام والمسلمین حسینی زابلی قریب به ۲۵ سال امامت جماعت این مسجد را برعهده دارد. ازاساتید وی می‌توان به: آیت الله کلانتر مدیر جامعه النجف، آیت الله سیدرضا حسینی زابلی (مرحوم پدرشان)، شیخ علی محمد بروجردی نجفی، مرحوم آیت الله خاتمی بروجردی اشاره کرد. گفتنی است، در طول سال‌های گذشته مراسم‌های بزرگداشت آیت الله برهان و شیخ محمد حسین زاهد، آیت الله مهدوی کنی، آیت الله خوانساری، آیت الله خوشوقت، آیت الله شیخ مرتضی زاهد، آیت الله شاه آبادی، آیت الله انواری، ایروانی از سوی مرکز رسیدگی به امور مساجد برگزار شده و مورد استقبال قرار گرفته است.
مهرمهر1 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل ار مرکز خبر حوزه، آیت الله سید احمد خاتمی در جلسه اعضای جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با رئیس دادگستری استان قم که به ریاست آیت الله یزدی و در دفتر جامعه مدرسین برگزار شد، عنوان کرد: ما معتقدیم مسئولان دادگستری قم برای کار انگیزه دارند. وی افزود: در قم هنجار شکنان برای شکستن فضای فرهنگی دینی شهر انگیزه دارند و کسی که می‌تواند مقابل این افراد بایستد اجرای قانون است و در این زمینه باید هم کار فرهنگی و هم کار اجرایی صورت گیرد. عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم یادآور شد: احساس بنده این است که دستگاه قضا در مباحث اقتصادی خوب وارد شده، اما در عرصه فرهنگی همچنان کسانی خود را در حصار امن می‌بینند، اینکه اقدامی در مقابل یک فیلم از طرف دادستانی انجام شد، نشان داد که دستگاه قضائی در مباحث فرهنگی هم باید ورود کند. آیت الله خاتمی خاطرنشان کرد: ما باید نسبت به فضای فرهنگی قم بسیار هوشیار باشیم و نباید شاهد باشیم در مرکز شهر قم چهره هایی دیده شوند که با قم سازگار نیست.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 ماه قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، ذکریا بابری افزود: با توجه به ریزش اندک بارندگی در سطح شهرستان، دو دستگاه موتورسیکلت در هرات دچار واژگونی شدند که دو سرنشین آنها مصدوم و به بیمارستان آیت الله خاتمی انتقالی یافتند. وی همچنین از واژگونی یک دستگاه نیسان در محدوده مسجد ابوالفضل در مسیر تنگچنار به مروست خبر داد که راننده مصدوم و به بیمارستان مهریز انتقال یافت. بابری در ادامه از واژگونی خودرو حامل کارکنان شهرداری هرات در مسیر مهریز به هرات خبر داد که در این واژگونی نیز دو نفر از کارکنان شهرداری هرات جان خود را از دست داده و یک نفر نیز مصدوم که به درمانگاه مروست انتقال یافت. جاده‌های مروست به هرات و هرات به چاهک به دلیل قرار گرفتن در محل استانهای همجوار و ترانزیتی بودن به صورت یک بانده می‌باشد و آمار تصادفات و کشته‌ها در این مسیر زیاد است و تدابیری نیز در این زمینه نیز تاکنون اندیشیده نشده است.
تسنیمتسنیم1 ماه قبل
آیت اله علی خاتمی امشب در گفتگو با خبرگزاری تسنیم از زنجان، ضمن عرض تسلیت شهادت جانگداز هشتمین اختر تابناک آسمان امامت و ولایت به خدمت عموم محبین اهل بیت و امت بزرگ ایران و مردم ولایتمدار، اظهار داشت: وجود مبارک امام رضا (ع) که در کشور ما به عنوان ولی نعمت ما هستند یعنی قلب معنویت ملت ایران در خراسان می‌تپد. وی با اشاره به اینکه ((کعبه بود قبله گه خاکیان، توس بود قبله افلاکیان))، افزود: یعنی کعبه قبله گه همه انسان‌های خاکی و توس قبله همه آسمانیان است. وی که در جوار بارگاه ملکوتی امام رضا (ع) حضور داشت، با اشاره به اینکه ما اینجا را به عنوان کلاس درس می‌شناسیم و امام نمونه دینی و عملی مکتب و امام الگو است، گفت: ما با حضور در اینجا درس معرفت، دینداری، مقاومت، ظلم ستیزی و درس حمایت از مظلومین را در کنار این حرم مطهر یاد می‌گیریم. آیت الله خاتمی با بیان اینکه عشق و علاقه و ارادت ما سر جای خود است ولی وقتی ارزش پیدا می‌کند که این عشق و ارادت توام با تبعیت و پیروی از سیر و سبک و سلوک زندگی امام رضا علیه السلام باشد، افزود: سبک زندگی رضوی به عنوان الگوی کاملی برای ما است. انتهای پیام/ ز
تسنیمتسنیم1 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از زنجان، آیت الله خاتمی خطیب خطبه‌های نماز جمعه زنجان انسان را طالب سعادت دانسته و اظهار داشت: یکی از رموز سعادت رعایت تقوای الهی است که خودم و شما به رعایت آن سفارش میکنم. خطیب نماز جمعه زنجان ادامه داد: در زمان‌های قدیم اعتبار یک سند با مهر یک شخصیت تایید می‌شد. در قرآن نیز تمام برنامه‌های پیامبران در قرآن آمده و زینت بخش و تایید کننده مطالب آنان، محتوای پیامبر اکرم (ص) می‌باشد. ایت الله خاتمی وقف را صدقه جاریه عنوان کرده و اظهار کرد: ما همه از وقف استفاده می‌کنیم، از مسجد ۸۰۰ سال قبل که استفاده می‌کنیم، خداوند به بانی آن ثواب می‌دهد. خطب نماز جمعه زنجان فعالیت اخیر سپاه پاسداران را شاهکار دانسته و گفت: در کنار تور‌های سرویس‌های جاسوسی دنیا از جمله موساد و ام ای ۶ که لیدر شبکه امد نیوز هم از آنان متاثر بود، سپاه پاسداران توانست با دستگیری این لیدر، دوستان را شاد و دشمنان را سر در گم کند.
افکارنیوزافکارنیوز2 ماه قبل
افکارنیوز، به گزارشآیت الله سید احمد خاتمی، امامت جمعه این هفته تهران را بر عهده دارد؛ همچنین نماینده ولی فقیه و رییس سازمان عقیدتی-سیاسی ارتش، حجت الاسلام عباس محمد حسنی به مناسبت سالروز تأسیس سازمان مذکور و در ادامه وحید مرندی مقدم، معاون نظارت بر اجرای استاندارد سازمان ملی استاندارد ایران برای فرا رسیدن روز جهانی استاندارد در پیش خطبه‌ها سخنرانی خواهند کرد.
مهرمهر2 ماه قبل
وی در خصوص مقاومت نیز افزود: مقاومت یعنی اینکه رئیس جمهور لبنان گفته بود «اگر حزب الله نبود، تمام لبنان، موصل شده بود». عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم ادامه داد: رایس در خاورمیانه به دنبال آن بود که عراق، سوریه و لبنان زیر سلطه آمریکا قرار بگیرند اما به فضل خدا ناکام شد و به اهدافش دست نیافت. آیت الله خاتمی با بیان اینکه متأسفانه گناه در فضای مجازی و غیره بیداد می‌کند، تصریح کرد: گاهی اطراف حرم حضرت معصومه (س) صحنه‌هایی مشاهده می‌شود که قبل از انقلاب هم کسی جرأت چنین حرکاتی را نداشت. وی در خصوص ویژگی‌های طلبه فاضل نیز تصریح کرد: طلبه فاضل در حوزه علمیه کسی است که بیشتر در دروس اشکال می‌کند و ایراد علمی می‌گیرد زیرا ارزش طلاب را از روی نقادی در دروس می‌توان شناخت. وی بیان کرد: مؤسس حوزه و سایر فقها و مجتهدین اهل توسل به اهل بیت (ع) بودند و نوحه خوانی می‌کردند.
تسنیمتسنیم2 ماه قبل
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان افزود: خداوند به کسی که در این دنیا به وظایف خود به درستی عمل می‌کند وعده بهشت داده است و می‌فرماید «کسانی که به ما ایمان دارند نگران آخرت نباشد». وی با اشاره به حماسه دفاع مقدس گفت: رزمندگان در دوران جنگ تحمیلی با استقامت در مقابل دشمن و اتکا به خداوند متعال به پیروزی رسیدند. خاتمی تصریح کرد: سرداران بزرگ اسلام شهید فلاحی، شهید نامجو، شهید کلاهدوز، شهید فکوری، شهید جهان آرا هر کدام یک در گرانبها در جهان اسلام هستند و هر کدام از این بزرگواران وزنه‌ی بزرگ نظام و انقلاب به شمار می‌آیند. وی همچنین با اشاره به رشادت‌های رزمندگان دفاع مقدس افزود: بازگویی از اقتدار و رشادت‌های این بزرگواران مانند قطره‌ای از دریاست و هرچه از این رشادت‌ها بگوییم کم است. وی تاکید کرد: اقدامات صحیح رئیس قوه قضاییه و ابلاغ جدید ایشان در خصوص رونق تولید موجب روشن شدن نور امید در دل مردم کشور و اقدامات زمینه‌ساز موفقی در این خصوص شده است.
مهرمهر2 ماه قبل
به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام سید احمد خاتمی پیش از ظهر جمعه در یادواره ۲۲۵ شهید شهرستان فریدن با بیان اینکه مجالس شهدا فراجناحی است، اظهار داشت: در یادواره شهدا بار دیگر با شهدا و ولایت فقیه عهد و پیمان مجدد می‌بندیم. وی با بیان اینکه از اهداف مجالس شهدا بیعت با شهداست، ابراز داشت: ما یاد شهدا را با دروغ پردازی‌ها و تبلیغات مسموم دشمن در فضای مجازی و ماهواره فراموش نخواهیم کرد. امام جمعه تهران تصریح کرد: حضور پرشور مردم در یادواره شهدا نشان از حمایت آنها از نظام و انقلاب است، ملت ایران با وجود مشکلات اقتصادی از نظام جدا نخواهند شد چراکه پای این نظام خون هزاران شهید نثار شده است. راه حل رفع مشکلات کشور مذاکره با دشمنان نیستوی گفت: راه حل مشکلات کشور مقاومت و نه مذاکره کردن با دشمنان است، شاهد بودیم که آمریکایی‌ها چگونه برجام را زیرپا گذاشتند و به تعهدات خود عمل نکردند. وی تأکید کرد: در حکومت گرگ‌ها و زورگویان موشک حرف نخست را می‌زند اما ما به تمام زورگویان دنیامی گوییم که که ما نیز موشک به وفور داریم.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین2 ماه قبل
خبرگزاری میزان- عضو هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری گفت: از مذاکرات آبی گرم نخواهد شد. آمریکایی‌ها و اروپایی‌ها سر وته یک کرباس هستند و راهبردشان ضربه زدن به نظام اسلامی است. به گزارش خبرنگار گروه سیاسی خبرگزاری میزان، آیت الله سید احمد خاتمی در حاشیه هفتمین اجلاس خبرگان رهبری در دوره پنجم در جمع خبرنگاران بیان کرد: بیانیه پایانی نظر همه اعضای خبرگان رهبری است و ابتدا محور‌ها با نظر آقایان مشخص شد و بعد به رای گذاشته شد و سپس بیانیه تدوین شد. وی ادامه داد: در این نشست اظهارات آقای آیت الله رئیسی، رییس قوه قضاییه و آقای طائب رییس سازمان اطلاعات سپاه در عرصه نفوذ هردو جذاب بود. ‌عضو هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری تاکید کرد: حرفی که نخبگان بر آن تاکید داشتند، اینکه مقاومت تنها راه برون رفت از مشکلات است.

به انتهای لیست رسیدید