آخرین و مهم‌ترین اخبار سید احمد خاتمی
آیت الله سید احمد خاتمی

اخبار « سید احمد خاتمی »

صدا و سیماصدا و سیما4 روز قبل
آیت الله خاتمی تاکید کرد: خوشبختانه همه یکصدا هستند که نیرو‌های مسلح ما بازوان پرتوان ملتند و نباید به هر بهانه‌ای این بازوان پرتوان را آسیب زد که این دقیقا خواست امریکاست. سخنگوی هیأت رئیسه مجلس خبرگان رهبری گفت: نکته مهم مطرح در جلسه امروز این بود که حادثه سقوط هواپیما همه ما را داغدار کرد و از این که عزیزانمان این چنین آسیب دیدند سوختیم، اما این حادثه نباید نشاط ملت را کور کند. آیت الله خاتمی افزود:، اما این را هم باید توجه داشت که نباید با این حادثه، به سرمایه‌های نظام اسلامی آسیب زد. سخنگوی هیأت رئیسه مجلس خبرگان رهبری همچنین فضای جلسه امروز هیأت رئیسه و کمیسیون‌های تخصصی این مجلس را آکنده از تکریم سردار رشید اسلام سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی دانست. آیت الله خاتمی افزود: نکته دیگری که در جلسه امروز، رئیس قوه قضائیه، رئیس سازمان اطلاعات سپاه پاسداران و وزیر اطلاعات بر آن تاکید کردند لزوم حفظ اقتدار نظام اسلامی است.
ایلناایلنا4 روز قبل
هفتمین جلسه مشترک هیئت رییسه و کمیسیون‌های مجلس خبرگان رهبری صبح امروز (پنجشنبه) به ریاست آیت الله جنتی و با حضور آیت الله رئیسی، آیت الله موحدی کرمانی و احمد خاتمی برگزار شد. به گزارش خبرنگار ایلنا، آیت الله جنتی، رییس مجلس خبرگان رهبری در ابتدای این جلسه در سخنانی گفت: امروز روز فرار شاه و روز مبارزه با استکبار است، هرچه داریم از لطف خدای بزرگ و مقاومت مردم است. مسائل مهم امروز ما نخست شهادت شهید سلیمانی است که داغ بزرگی بر دل ما گذاشت که به زودی تسلی پیدا نخواهد کرد. رییس مجلس خبرگان رهبری یادآور شد: نوشته ایشان در فاصله چند ساعت به شهادت‌‌شان انسان را به یاد حضرت علی (ع) می‌اندازد. اما نباید برضد نظام و سپاه از این حادثه سوءاستفاده شود، سپاهی که در سیل و زلزله و همه حوادث در کنار ملت است.
ایرناایرنا5 روز قبل
قم - ایرنا - آیین بزرگداشت شهیدان حادثه هواپیمای مسافربری، شامگاه چهارشنبه در مسجد اعظم قم از سوی شورای عالی مدیریت حوزه‌های علمیه و جامعه مدرسین حوزه علمیه قم برگزار شد. / عکاس: عباس منجمی گیلانیدر این آیین؛ آیات ناصر مکارم شیرازی، جعفر سبحانی، حسین نوری همدانی، سید محمدعلی علوی گرگانی از مراجع تقلید، علیرضا اعرافی مدیر حوزه‌های علمیه، ابراهیم امینی، سید هاشم حسینی بوشهری، سید محمدجواد علوی بروجردی، محمدعلی گرامی، مرتضی مقتدایی و سید احمد خاتمی از استادان حوزه علمیه قم، بهرام سرمست استاندار قم، احمد امیرآبادی فراهانی عضو هیات رئیسه و نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی، جمعی از نیروهای سپاه امام علی ابن ابیطالب (ع) و نیروهای مسلح استان قم، فضلا و طلاب حوزه علمیه و قشرهای گوناگون مردم حضور داشتند. حجت‌الاسلام‌ ناصر رفیعی از واعظان قمی سخنران این مراسم بود. بویینگ ۷۳۷ شرکت هواپیمایی اوکراین با ۱۷۶ مسافر و ۹ خدمه پروازی که صبح چهارشنبه ۱۸ دی‌ماه جاری تهران را به مقصد «کی‌یف» پایتخت اوکراین ترک می‌کرد، حوالی شهر جدید پرند در استان تهران سقوط کرد و همه مسافران آن به شهادت رسیدند. صبح شنبه ۲۱ دی‌ماه جاری، ‌ ستاد کل نیروهای مسلح ایران تاکید کرد که براثر بروز خطای انسانی و غیرعمد هواپیمای خطوط هوایی اوکراین مورد اصابت شلیک پدافند هوایی قرارگرفته است.

تلخ‌ترین گفتگو پدر آرش ضرابی جانباخته هواپیمای اوکراین: خودم را گم و گور کرده‌ام! / برادرم آقازاده نبود! + فیلم و عکس

رکنارکنا1 هفته قبل
از شورای شهر آمدند، حجت الاسلام احمد خاتمی به خانه ما آمد …تا راز سقوط را فاش نکردند هیچ مسئولی سراغ خانواده جانباختگان را نگرفت. پدر من کارگر ساده چاپخانه بود و برادر من آقازاده نبود بلکه با پول زحمتکشی به اینجا رسید. وی ادامه داد: عمر دست خداست و این اتفاق ممکن است برای هرکسی رخ بدهد اما این دروغ، پدر مردم را درآورده است. از دیروز که خبر دادند با هواپیما با موشک زده شده فکر می‌کنیم که دوباره عزیزمان را از دست داده‌ایم. دوست فریبرز به رکنا گفت: خواسته ما این است که یک مراسم جمعی برای همه قربانیان این حادثه برگزار شود.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز1 هفته قبل
به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، آیت الله سعیدی نماینده ولی فقیه در قم و آیت الله خاتمی امام جمعه تهران، سرهنگ بیطرفان جانشین فرمانده سپاه امام علی بن ابیطالب وهمچنین برخی مسئولان عصر روز گذشته با حضور در منزل شهید محمد صالحه و شهیده زهرا حسنی سعدی و شهید محمدامین بیروتی در قم با خانواده‌های داغدار ابراز همدردی کردند. شهیدان محمد صالحه و همسرش زهرا حسنی سعدی و شهید محمدامین بیروتی دانشجویان نخبه کشور در رشته‌های رایانه و فیزیک و در حال ادامه تحصیل در کشور کانادا بودند که درسانحه هوایی بامداد چهارشنبه گذشته به شهادت رسیدند. مرحوم محمد صالحه یکی از قوی‌ترین، باهوش‌ترین و نجیب‌ترین برنامه‌نویسان ایرانی بود که برای ادامه‌ تحصیلات دکتراش به دانشگاه تورنتوی کانادا می‌رفت و قصد داشت پس از اتمام دکترا به ایران بازگردد. مدال نقره المپیاد کشوری کامپیوتر ۸۲، مقام سوم مسابقات جهانی روبوکاپ شبیه سازی فوتبال ۲۰۰۴، مقام دوم مسابقات جهانی روبوکاپ شبیه سازی امداد ۲۰۰۷، مقام هفتم مسابقات ACM منطقه‌ای غرب آسیا ۲۰۰۹، مدال طلای المپیاد دانشجویی کامپیوتر ۸۹ بخشی از افتخارات علمی او بودند. همسر او زهرا حسنی سعدی فارغ التحصیل رشته فیزیک از دانشگاه صنعتی شریف بود و در کنار تحصیل در کانادا، به انجام فعالیت‌های مذهبی و دینی اهتمام ویژه داشت.
ایسناایسنا1 هفته قبل
ایسنا/قم آیت الله سعیدی و آیت‌الله خاتمی نماینده ولی فقیه در قم و آیت الله سید احمد خاتمی عضو مجلس خبرگان رهبری با خانواده شهدای سانحه هوایی در قم دیدار و گفت و گو کردند. آیت الله سعیدی نماینده ولی فقیه در قم و آیت الله خاتمی امام جمعه تهران، سرهنگ بیطرفان جانشین فرمانده سپاه امام علی بن ابیطالب وهمچنین برخی مسئولان عصر روز گذشته با حضور در منزل شهید محمد صالحه و شهیده زهرا حسنی سعدی و شهید محمدامین بیروتی در قم با خانواده‌های داغدار ابراز همدردی کردند. شهیدان محمد صالحه و همسرش زهرا حسنی سعدی و شهید محمدامین بیروتی دانشجویان نخبه کشور در رشته‌های رایانه و فیزیک و در حال ادامه تحصیل در کشور کانادا بودند که درسانحه هوایی بامداد چهارشنبه گذشته به شهادت رسیدند. مرحوم محمد صالحه یکی از قوی‌ترین، باهوش‌ترین و نجیب‌ترین برنامه‌نویسان ایرانی بود که برای ادامه‌ تحصیلات دکتراش به دانشگاه تورنتوی کانادا می‌رفت و قصد داشت پس از اتمام دکترا به ایران بازگردد. همسر او زهرا حسنی سعدی فارغ التحصیل رشته فیزیک از دانشگاه صنعتی شریف بود و در کنار تحصیل در کانادا، به انجام فعالیت‌های مذهبی و دینی اهتمام ویژه داشت.
ایسناایسنا1 هفته قبل
ایسنا/قم نماینده ولی فقیه در قم از اختصاص دو قطعه قبر در بارگاه حضرت فاطمه معصومه (س) برای دفن پیکر مرحوم محمد صالحه و زهرا حسنی سعدی خبر داد. آیت الله سید محمد سعیدی شامگاه شنبه ۲۱ دی ماه در دیدار با خانواده شهید محمدصالحه و زهرا حسنی سعدی ضمن تسلیت جان باختن تعدادی از هموطنان در حادثه سقوط هواپیمای اوکراینی، پیام تسلیت رهبر معظم انقلاب اسلامی را به خانواده ایشان ابلاغ کرد. وی افزود: ساعتی پیش در مراسم بزرگداشت سردار سلیمانی در حرم مطهر حضرت معصومه (س) در خدمت حجت الاسلام والمسلمین محمدی گلپایگانی بودیم و ایشان وقتی مطلع شد بنده قصد دارم برای عرض تسلیت به حضور خانواده این دو جان باخته حادثه سقوط هواپیما بیایم، مراتب تسلیت مقام معظم رهبری را ابلاغ کردند. نماینده ولی فقیه در قم از اختصاص دو قطعه قبر در بارگاه حضرت فاطمه معصومه (س) برای دفن پیکر مرحوم محمد صالحه و زهرا حسنی سعدی خبر داد. آیت الله سیداحمد خاتمی امام جمعه قم نیز در این دیدار شهادت تعدادی از هموطنان در سانحه هوایی را تسلیت گفت و برای بازماندگان از درگاه ایزد منان طلب صبر کرد.
تسنیمتسنیم1 هفته قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از قم، آیت الله سید محمد سعیدی شامگاه شنبه در دیدار با خانواده شهید محمدصالحه و زهرا حسنی سعدی ضمن تسلیت جان باختن تعدادی از هموطنان در حادثه سقوط هواپیمای اوکراینی، پیام تسلیت رهبر معظم انقلاب اسلامی را به خانواده ایشان ابلاغ کرد. وی افزود: ساعتی پیش در مراسم بزرگداشت سردار سلیمانی در حرم مطهر حضرت معصومه (س) در خدمت حجت الاسلام والمسلمین محمدی گلپایگانی بودیم و ایشان وقتی مطلع شد بنده قصد دارم برای عرض تسلیت به حضور خانواده این دو جان باخته حادثه سقوط هواپیما بیایم، مراتب تسلیت مقام معظم رهبری را ابلاغ کردند. نماینده ولی فقیه در قم از اختصاص دو قطعه قبر در بارگاه حضرت فاطمه معصومه (س) برای دفن پیکر مرحوم محمد صالحه و زهرا حسنی سعدی خبر داد. آیت الله سیداحمد خاتمی امام جمعه قم نیز در این دیدار شهادت تعدادی از هموطنان در سانحه هوایی را تسلیت گفت و برای بازماندگان از درگاه ایزد منان طلب صبر کرد. انتهای پیام/۴۵۲/ ع
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 هفته قبل
به گزارش مشرق، آیت الله سید محمد سعیدی به همراه آیت الله احمد خاتمی و جمعی از فرماندهان سپاه امام علی بن ابیطالب (ع) با حضور در منزل مرحوم محمد صالحه و مرحومه زهرا حسنی سعید از جان باختگان حادثه سقوط هواپیمای اکراینی با خانواده ایشان دیدار کردند. آیت الله سعیدی نماینده ولی فقیه در استان قم و تولیت آستان حضرت معصومه (س) در این دیدار ضمن تسلیت جان باختن تعدادی از هموطنان در حادثه سقوط هواپیمای اکراینی، پیام تسلیت رهبر معظم انقلاب اسلامی را به خانواده ایشان ابلاغ کرد. وی اظهار کرد: ساعتی پیش در مراسم بزرگداشت سردار سلیمانی در حرم مطهر حضرت معصومه (س) در خدمت حجت الاسلام والمسلمین محمدی گلپایگانی بودیم و ایشان وقتی مطلع شد بنده قصد دارم برای عرض تسلیت به حضور خانواده این دو جان باخته حادثه سقوط هواپیما بیایم، مراتب تسلیت مقام معظم رهبری را ابلاغ کردند. وی همچنین از اختصاص دو قطعه قبر در بارگاه حضرت فاطمه معصومه (س) برای دفن پیکر مرحوم محمد صالحه و زهرا حسنی سعدی خبر داد.
فارسفارس1 هفته قبل
امام جمعه قم و نماینده ولی فقیه در استان قم به همراه امام جمعه موقت تهران با خانواده دو تن از جان باختگان حادثه سقوط هواپیمایی اکراینی دیدار کردند. آیت الله سعیدی نماینده ولی فقیه در استان قم و تولیت آستان حضرت معصومه (س) در این دیدار ضمن تسلیت جان باختن تعدادی از هموطنان در حادثه سقوط هواپیمای اکراینی، پیام تسلیت رهبر معظم انقلاب اسلامی را به خانواده ایشان ابلاغ کرد. وی اظهار کرد: ساعتی پیش در مراسم بزرگداشت سردار سلیمانی در حرم مطهر حضرت معصومه (س) در خدمت حجت الاسلام والمسلمین محمدی گلپایگانی بودیم و ایشان وقتی مطلع شد بنده قصد دارم برای عرض تسلیت به حضور خانواده این دو جان باخته حادثه سقوط هواپیما بیایم، مراتب تسلیت مقام معظم رهبری را ابلاغ کردند. وی همچنین از اختصاص دو قطعه قبر در بارگاه حضرت فاطمه معصومه (س) برای دفن پیکر مرحوم محمد صالحه و زهرا حسنی سعدی خبر داد. انتهای پیام/۷۸۰۲۷
افکارنیوزافکارنیوز1 هفته قبل
افکارنیوز، به گزارشآیت الله سید محمد سعیدی به همراه آیت الله احمد خاتمی و جمعی از فرماندهان سپاه امام علی بن ابیطالب (ع) با حضور در منزل مرحوم محمد صالحه و مرحومه زهرا حسنی سعید از جان باختگان حادثه سقوط هواپیمای اکراینی با خانواده ایشان دیدار کردند. اخبار اجتماعی - آیت الله سعیدی نماینده ولی فقیه در استان قم و تولیت آستان حضرت معصومه (س) در این دیدار ضمن تسلیت جان باختن تعدادی از هموطنان در حادثه سقوط هواپیمای اکراینی، پیام تسلیت رهبر معظم انقلاب اسلامی را به خانواده ایشان ابلاغ کرد. وی اظهار کرد: ساعتی پیش در مراسم بزرگداشت سردار سلیمانی در حرم مطهر حضرت معصومه (س) در خدمت حجت الاسلام والمسلمین محمدی گلپایگانی بودیم و ایشان وقتی مطلع شد بنده قصد دارم برای عرض تسلیت به حضور خانواده این دو جان باخته حادثه سقوط هواپیما بیایم، مراتب تسلیت مقام معظم رهبری را ابلاغ کردند. وی همچنین از اختصاص دو قطعه قبر در بارگاه حضرت فاطمه معصومه (س) برای دفن پیکر مرحوم محمد صالحه و زهرا حسنی سعدی خبر داد.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 هفته قبل
سیداحمد خاتمی، امام جمعه موقت تهران گفت: حضور مردم در تجمعات و تشییع سردار بیعت مجدد با ولایت بود و فرهنگ ولایت‌مداری جانی دوباره گرفت. امام جمعه موقت تهران با اشاره به سخن مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه «در زمان حیاتش طرح‌ها و برنامه‌هایش را تحسین می‌کردم اما در مقابل روحش تعظیم می‌کنم» خاطر‌نشان کرد: حضور مردم در تشییع و اجتماعات سراسر کشور پیام دارند که نباید از کنار آنها به راحتی گذشت. این عضو هیأت رئیسه مجلس خبرگان رهبری با تاکید بر اینکه حاج قاسم عبادت خالصش را که جهاد است نزد خدا برد و این اخلاص به تبعیت از مقام معظم رهبری است و حضرت آقا نیز با چنین اخلاصی بر دل‌ها نشست، افزود: با شهادت حاج قاسم فرهنگ اخلاص و عشق به شهادت دوباره احیا شد. وی فرهنگ شهادت را مقابل فرهنگ دنیاطلبی دانست و با اشاره به اینکه اگر در هر ملتی فرهنگ شهادت‌طلبی زنده باشد آن ملت پیروز است، تصریح کرد: فرهنگ ولایتمداری نیز از برکات خون حاج قاسم سلیمانی بود که مردم با این تشییع و تجمعات بیعت مجدد با ولایت داشتند و فرهنگ ولایت‌مداری جانی دوباره گرفت. وی با تاکید بر اینکه زبان از توصیف نقش ولایت عاجز است، گفت: انقلاب را ۴۰ سال ولایت‌مداری نگه‌داشت و در طی این سال‌ها از گردنه‌های سخت عبور کردیم.
فارسفارس1 هفته قبل
این عضو هیأت رئیسه مجلس خبرگان رهبری با تاکید بر اینکه حاج قاسم عبادت خالصش را که جهاد است نزد خدا برد و این اخلاص به تبعیت از مقام معظم رهبری است و حضرت آقا نیز با چنین اخلاصی بر دل‌ها نشست، افزود: با شهادت حاج قاسم فرهنگ اخلاص و عشق به شهادت دوباره احیا شد. وی فرهنگ شهادت را مقابل فرهنگ دنیاطلبی دانست و با اشاره به اینکه اگر در هر ملتی فرهنگ شهادت‌طلبی زنده باشد آن ملت پیروز است، تصریح کرد: فرهنگ ولایتمداری نیز از برکات خون حاج قاسم سلیمانی بود که مردم با این تشییع و تجمعات بیعت مجدد با ولایت داشتند و فرهنگ ولایت‌مداری جانی دوباره گرفت. وی با تاکید بر اینکه زبان از توصیف نقش ولایت عاجز است، گفت: انقلاب را ۴۰ سال ولایت‌مداری نگه‌داشت و در طی این سال‌ها از گردنه‌های سخت عبور کردیم. آیت‌الله خاتمی با بیان اینکه طبق گزارش روزنامه‌های آمریکایی که ترامپ دیوانه روزی ۱۰ دروغ می‌گوید، اظهار کرد: به فرموده رهبر این موشک‌ها سیلی به دشمن بوده و طبق گزارش فرمانده هوافضا اگر بخواهیم دشمن با خاک یکسان خواهد شد. انتهای پیام/۸۶۰۳۹/ج/ی
مهرمهر1 هفته قبل
امام جمعه موقت تهران افزود: در مراسم تشییع پیکر حاج قاسم سلیمانی برخی از قیافه‌ها هم طوری نبود که حاج قاسم بپسندد اما آنها آمدند تا بگویند ما قدر شناسیم و اگر حاج قاسم نبود باید با داعش در خیابان‌های شهرهای خود می‌جنگنیدیم. آیت الله خاتمی افزود: حاج قاسم سلیمانی در جلسات، گوشه کناره‌ها می‌نشست تا دیده و شناخته نشود و در وصیت نامه‌اش نوشته بر روی سنگ قبرم نام‌های عنوان دار ننویسید و بنویسید سرباز قاسم سلیمانی که نشان از اخلاص این شهید است. آیت الله خاتمی گفت: حاج قاسم سلیمانی، فرهنگ شهادت را دوباره زنده کرد و در فرهنگ ولایتمداری حاج قاسم سلیمانی، مردم عشق مقام معظم رهبری را به این سرباز وفادارش دیدند. وی افزود: رهبر معظم انقلاب فقط در نماز حاج قاسم سلیمانی گریه کرد و پیامش، محبوبیت سردار سپاه اسلام بود. وی با بیان اینکه در برابر روح حاج قاسم سلیمانی که چهل سال لباس جهاد پوشید باید تعظیم کرد، افزود: مجلس در طرح سه فوریتی بی سابقه پنتاگون را سازمان تروریستی اعلام کرد که اثر خون پاک حاج قاسم سلیمانی بود.
تسنیمتسنیم1 هفته قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از سمنان، حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمد قمی رئیس سازمان تبلیغات اسلامی، در حکمی حجت‌الاسلام سعید آخوندی را به‌عنوان مدیرکل تبلیغات اسلامی استان سمنان منصوب کرد. آخوندی اهل مشهد و معاون فرهنگی اجتماعی اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی بوده و همچنین ریاست اداره اعزام مبلغ این اداره کل را نیز بر عهده داشته است. آخوندی متولد سال ۶۳ و جوان‌ترین مدیرکل تبلیغات اسلامی استان سمنان تا کنون محسوب می‌شود. وی همچنین مدیرکل تبلیغات اسلامی آستان قدس رضوی و ریاست تشکل‌های فرهنگی جبهه انقلاب فرهنگی استان خراسان ‏رضوی را نیز در کارنامه خود دارد‎. ‎آخوندی درس خارج فقه را نیز نزد بزرگانی چون آیات عظام جوادی تبریزی، سید احمد خاتمی و … ‏گذرانده است‎. ‎مراسم تودیع و معارفه با حضور رئیس سازمان تبلیغات اسلامی کشور ساعت ۱۰ صبح یک‌شنبه ۲۲ آبان ماه امسال در محل سالن همایش‌های البرز شرقی شاهرود برگزار می‌شود‎. ‎انتهای پیام/۳۶۳/ش
مازن آنلاینمازن آنلاین1 هفته قبل
عضو هیات رییسه مجلس خبرگان رهبری: پیام مازند - نوشهر - عضو هیات رییسه مجلس خبرگان رهبری گفت: شهادت سپهبد حاج قاسم سلیمانی فرهنگ اخلاص، شهادت، ولایتمداری و مقاوت را در جامعه احیاء کرده است. آیت الله سید احمد خاتمی پنجشنبه شب در مراسم بزرگداشت شهادت سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی در رامسر افزود: به برکت این شهادت فرهنگ اخلاص و عشق به شهادت در جامعه زنده شده است. وی گفت: ‌ ویژگی اخلاص در حاج قاسم سلیمانی برگرفته از اخلاص مقام معظم رهبری بود، زیرا او با خداوند پیمان بسته بود که این طور در قلب‌ها نفوذ کرده است. امام جمعه موقت تهران افزود: حاج قاسم سلیمانی بالاترین عبادت یعنی جهاد در راه خدا را انتخاب کرد و اینچنین در خط مقدم جبهه حق علیه باطل حضور داشت. سردار حاج قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و در طول جنگ ایران و عراق، فرمانده لشکر ۴۱ ثارالله کرمان بود.
مهرمهر1 هفته قبل
به گزارش خبرنگار مهر، حجت‌الاسلام والمسلمین محمد قمی رئیس سازمان تبلیغات اسلامی، طی حکمی حجت‌الاسلام سعید آخوندی را به‌عنوان مدیرکل تبلیغات اسلامی استان سمنان منصوب کرد. آخوندی متولد سال ۶۳ و جوان‌ترین مدیرکل تبلیغات اسلامی استان سمنان تا کنون محسوب می‌شود. آخوندی همچنین مدیرکل تبلیغات اسلامی آستان قدس رضوی و ریاست تشکل‌های فرهنگی جبهه انقلاب فرهنگی استان خراسان رضوی را نیز در کارنامه خود دارد. گفتنی است مراسم تودیع و معارفه مدیر کل تبلیغات اسلامی استان سمنان صبح ۱۰ صبح یک‌شنبه ۲۲ آبان ماه جاری در محل سالن همایش‌های البرز شرقی شاهرود برگزار می‌شود. حجت‌الاسلام علی شکری ۱۶ سال مدیرکل تبلیغات اسلامی استان سمنان بود.
افکارنیوزافکارنیوز1 هفته قبل
افکارنیوز، به گزارشآیت‌الله سید احمد خاتمی امام جمعه موقت تهران با اشاره به انتقام سخت سپاه پاسداران در حمله به پایگاه عین الاسد آمریکا در بغداد گفت: این اقدام آغاز یک پاسخ قاطع و انتقامی در خور شان از آمریکاست که مقام معظم رهبری صرفا به عنوان یک سیلی از آن یاد کردند. اخبار سیاسی- او ادامه داد: قطعا آمریکایی‌ها باید توجه کنند که چنانچه بازهم شرارت کنند سیلی‌های محکم‌تری خواهند خورد، پس باید خودشان را برای مجازات سخت آماده کنند. آیت الله خاتمی درباره شهادت سپهبد سلیمانی نیز گفت: رحمت و رضوان خداوند بر روح بلند سپهبد سلیمانی زیرا همانطور که حیات او پر برکت بود شهادت او هم برکات زیادی برای کشورمان داشت. کاین هنوز از نتایج سحرست». او با اشاره به اینکه این اقدام منجر به شکسته شدن هیمنه آمریکا در جهان شده است، خاطر نشان کرد: انقلاب اسلامی هیمنه آمریکا را در دنیا و منطقه شکست و این سیلی هم در دنیا کم سابقه است، اما بازهم می‌گوییم که اگر آمریکا به شیطنتش ادامه دهد سیلی‎های محکم‌تری خواهد خورد.
مهرمهر1 هفته قبل
وی افزود: چند ماه پیش توطئه‌ای کشف شد که می‌خواستند این خانه را منفجر کنند تا هم سردار سلیمانی و هم همراهانش را به شهادت برسانند. آیت الله خاتمی با بیان اینکه آمریکا انتقام نابود شدن داعش را از شهید سردار سلیمانی گرفت، اظهار داشت: داعش تا ۶۰ کیلومتری بغداد آمده بود و اگر بغداد سقوط می‌کرد، ایران هرگز روی ارامش و امنیت را نمی‌دید. امام جمعه موقت تهران با بیان اینکه آزادگان عالم باید قدردان زحمات حاج قاسم سلیمانی در ریشه کردن داعش باشند، تصریح کرد: سردار سلیمانی پرورش یافته مکتب فاطمیه و دارای ویژگی‌هایی چون بصیرت، اخلاص، انقلابی بودن، مقاومت و خستگی ناپذیری بود. خاتمی ادامه داد: از ویژگی‌های فاطمیه استکبار ستیزی بوده و سلیمانی با دارا بودن این ویژگی یک انقلاب به تمام معنا بود. وی اضافه کرد: شرعی بودن یکی دیگر از ویژگی‌های سردار سلیمانی بود و او هیچ گاه حتی در میدان جنگ هم خلاف شرع کار نکرد.
مازن آنلاینمازن آنلاین1 هفته قبل
نائب رییس مجلس خبرگان رهبری: پیام مازند - نوشهر – ایرنا – نائب رییس مجلس خبرگان رهبری گفت: سردار رشید اسلام شهید حاج قاسم سلیمانی شاگرد مکتب فاطمه زهرا (س) و امام حسین (ع) بود و ایشان هیچگاه از مسیر حق خارج نشد. خاتمی افزود: دشمنان اسلام به همان جرمی که حضرت علی (ع) را شهید کردند به همان جرم سردار قاسم سلیمانی را به شهادت رساندند و جرم او قاطعیت در مسیر حق بود. وی افزود: شهادت سردار سلیمانی خون میلیون‌ها انسان آزاده را به جوش آورده است و آنها به خونخواهی این شهید بزرگوار برخاسته‌اند و لرزه به اندام دشمنان افتاده است. خاتمی گفت: حضور پر شور مردم در تشییع باشکوه پیکر پاک و مطهر شهید سلیمانی و همرزمانش نشان داد که ملت ایران اسلامی همچنان پشت رهبرشان هستند و از آرمان‌های انقلاب و شهدا دفاع می‌کنند. برچسب‌هاتنکابن قاسم سلیمانیپروندهٔ خبریشهادت سردار سلیمانی
مازن آنلاینمازن آنلاین1 هفته قبل
امام جمعه موقت تهران: پیام مازند - تنکابن - نایب رئیس مجلس خبرگان رهبری و امام جمعه موقت تهران، با تسلیت شهادت سردار سپهبد سلیمانی، وی را پرورش یافته مکتب فاطمیه دانست و اخلاص و بصیرت را ویژگی‌های این شهید والامقام ذکر کرد. وی افزود: چند ماه پیش توطئه‌ای کشف شد که می‌خواستند این خانه را منفجر کنند تا هم سردار سلیمانی و هم همراهانش را به شهادت برسانند. آیت الله خاتمی با بیان اینکه آمریکا انتقام نابود شدن داعش را از شهید سردار سلیمانی گرفت، اظهار داشت: داعش تا ۶۰ کیلومتری بغداد آمده بود و اگر بغداد سقوط می‌کرد، ایران هرگز روی ارامش و امنیت را نمی‌دید. امام جمعه موقت تهران با بیان اینکه آزادگان عالم باید قدردان زحمات حاج قاسم سلیمانی در ریشه کردن داعش باشند، تصریح کرد: سردار سلیمانی پرورش یافته مکتب فاطمیه و دارای ویژگی‌هایی چون بصیرت، اخلاص، انقلابی بودن، مقاومت و خستگی ناپذیری بود. وی اضافه کرد: شرعی بودن یکی دیگر از ویژگی‌های سردار سلیمانی بود و او هیچ گاه حتی در میدان جنگ هم خلاف شرع کار نکرد.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴1 هفته قبل
ساعت۲۴-امام جمعه موقت تهران با بیان اینکه مردم در تشییع با شکوه سردار سلیمانی آمده‌ بودند که بگویند راه سردار ادامه دارد گفت: خاورمیانه امروز مدیون حاج قاسم سلیمانی است. وی با بیان اینکه سردار وصیت کرد که روی قبرم اسم‌های عنوان‌دار ننویسید و بنویسید سرباز قاسم سلیمانی ادامه داد: حاج قاسم فرزندی است که در مکتب امام (ره) پرورش یافته است. وی با بیان اینکه با همت حاج قاسم و حاج قاسم‌ها خاورمیانه جدید با محوریت دو شعار «مرگ بر آمریکا» و شعار «مرگ بر اسرائیل» در حال شکل‌گیری است افزود: خاورمیانه امروز مدیون حاج قاسم سلیمانی است. خاتمی با اشاره به اینکه جبهه مقاومت در منطقه مدیون راهنمایی‌های ولایت است افزود: حاج قاسم بند بند وجودش نفرت از آمریکا و استکبار بود. امام جمعه موقت تهران با اشاره به اینکه شهید حاج قاسم سلیمانی استکبارستیز بود و این استکبارستیزی را به جهانیان آموخت عنوان کرد: محبوبیت حاج قاسم ریشه در اخلاص او دارد.

سردار قهرمان در آغوش دیار کریمان/ شهر به بوی قاسم، قیامت شد

مهرمهر1 هفته قبل
بسیاری از این افراد در کودکی بارها داستان‌های واقعی رشادت‌های حاج قاسم را از بزرگ‌ترها شنیده‌اند و آرزویشان رسیدن به جایگاه حاج قاسم است. شعار مرگ بر آمریکا شهر را در برگرفته است و تأکید می‌کنند در شهر کرمان حالا میلیون‌ها نفر قاسم سلیمانی وجود دارد. فایل آن‌را از اینجا دانلود کنید: video/mp۴۰۸:۲۳ پیکر مطهر شهید سردار سلیمانی وارد میدان آزادی شددقایقی پیش پیکرهای مطهر سردار شهید حاج قاسم سلیمانی و سردار سرتیپ پاسدار شهید حسین پور جعفری وارد میدان آزادی شد. ۰۴:۰۴ ورود پیکر مطهر سردار شهید سلیمانی به فرودگاه کرمانمراسم استقبال از پیکرهای مطهر سردار سپهبد شهید سلیمانی و هم‌رزم وفادارش سردار سرتیپ پاسدار شهید حسین پور جعفری بامداد امروز در فرودگاه بین‌المللی کرمان برگزار شد. ۰۰:۱۸ حضور گسترده عزاداران سردار شهید سلیمانی در مصلی کرمانمردم کرمان از ابتدای شب با حضور در مصلی امام علی (ع) شهر کرمان به نوحه‌سرایی و عزاداری برای سردار شهید حاج قاسم سلیمانی پرداختند.
ایرناایرنا2 هفته قبل
نماینده مردم کرمان در مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه حاکمیت اسلام امروز مدیون ولایت است، بیان داشت: جبهه مقاومت مدیون راهنمایی‌های ولایت است و این مطالب باید در تشییع جنازه و هم در مجالس اینچینی که یاد و ذکر خیر شهید سلیمانی است؛ بیان شود. بعد از ارتحال امام خمینی (ره) این رستاخیزی که در کشور (در مراسم تشییع شهید سلیمانی و همرزمانش) دیدیم، دیده نشده بود و مردم اهواز، مشهد و جمعیت ۷ میلیونی تهران را دیدیم و لحظاتی قبل پیکر شهید سپهبد سلیمانی و همرانشان به مسجد جمکران رسید. وی با بیان اینکه مردم کرمان افتخارات فراوانی داشتند که افتخاری دیگر بر افتخارات آنان افزوده شده است گفت: سردار حاج قاسم سلیمانی بازوی ولایت و مالک اشتر ولایت در عصر ما بود. آیت‌الله خاتمی بیان داشت: بزرگی سردار سلیمانی قابل توجه است که حتی در آخرین لحظات عمرش به یاد هموطنانش بوده و اوج اخلاص را بار دیگر نشان داده که مرا در کنار همرزشان دفن کنید و روی قبر من اسم عنوان دار ننویسید. وی تصریح کرد: به تعبیر مقام معظم رهبری 'زمان به زن در رو تمام شده است' و به لطف الهی نه تنها ایران بلکه حزب الله جهان اسلام مصمم هستند تا انتقام این خون‌های پاک را بگیرند و دشمنان بدانند؛ انتقام خون حاج قاسم را خواهیم گرفت.
ایسناایسنا2 هفته قبل
وی با اشاره به اینکه شما مردم کرمان افتخارات فراوانی داشتید که افتخاری دیگر بر افتخارات شما افزوده شد، افزود: سردار حاج قاسم سلیمانی بازوی ولایت و مالک اشتر ولایت در عصر ما بود. خاتمی تصریح کرد: خاورمیانه جدید با این محور مدیون حاج قاسم سلیمانی است؛ بزرگی که کابوسی برای امریکا و رژیم صهیونیستی بود و خاورمیانه جدید را با محوریت نفرت از امریکا و اسرائیل سامان داد. وی افزود: بند بند وجود حاج قاسم سلیمانی نفرت از امریکا بود و ایشان استکبارستیز بود و مذاکره منفورترین کلمه‌ای بود که به گوش حاج قاسم سلیمانی می‌خورد. وی افزود: نماینده مردم کرمان در مجلس خبرگان رهبری در بخش دیگری از سخنانش تصریح کرد: حضور مردم در مراسم تشییع سردار سلیمانی در نقاط مختلف کار خدایی است و نتیجه اخلاص ایشان است. وی در پایان افزود: شهید سردار حاج قاسم سلیمانی ۲۴ ساله بود که به جبهه وارد شد و حدود ۴۰ سال آرام نگرفت و وجودش سرتاپا خدمت بود و خون این شهید نیز همین نقش را آفرید و مایه افتخار است که هنوز پیکر شهدای مقاومت دفن نشده که مجلس عراق اخراج نظامیان امریکایی را از عراق تصویب کرد که این از آثار خون پاک این شهدا است.
مهرمهر2 هفته قبل
به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله سید احمد خاتمی دوشنبه شب در مراسم وداع سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی در محل مصلی امام علی (ع) کرمان ضمن تبریک و تسلیت شهادت این سپهبد شهید، اظهار کرد: شما کرمانی‌ها افتخارات زیادی آفریدید و یک افتخار دیگر هم نصیب شما شد. خواهان انتقام شدید هستیمآیت الله خاتمی با اشاره به اینکه تشییع پیکر این شهید در این چند روزه کاملا هدفمند بود و معنا داشت، اظهار کرد: در تشییع پیکر ایشان امروز تهران هر که از راه می‌رسید، می‌گفت باید انتقام گرفته شود لذا ما خواهان انتقام شدید هستیم و مسئولان قول داده‌اند که به موقع انتقام را بگیرند. سردار سلیمانی کابوسی برای استکبار بودوی با بیان این مطلب که این سپهبد شهید کابوسی برای استکبار بود، بیان داشت: جنگ تحمیلی که تمام شد، حاج قاسم در جنوب شرق کشور با اشرار مبارزه کرد و امنیت را ایجاد کرد، در ادامه مسئولیت سپاه قدس به ایشان واگذار شد و تبدیل به کابوس آمریکا شد. وی با اشاره به اینکه سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی به تمام معنا عاشق و تابع ولایت بود، خاطرنشان کرد: امنیت ایران و منطقه مدیون ولایت است لذا این مطلب باید در همه مجالس بیان شود. آیت الله خاتمی با اشاره به اینکه حاج قاسم در این اواخر آرزوی شهادت بیشتری داشت، افزود: در ایام فاطمیه ایشان به دیدار خدا رفت، فردی که عاشق حضرت زهرا (س) بود.

لحظه شماری مردم کرمان برای ورود حاج قاسم/کرمانی‌ها امشب را احیا می‌گیرند

9+
تسنیمتسنیم2 هفته قبل
افکارنیوزافکارنیوز2 هفته قبل
وی با اشاره به اینکه شما مردم کرمان افتخارات فراوانی داشتید که افتخاری دیگر بر افتخارات شما افزوده شد، افزود: سردار حاج قاسم سلیمانی بازوی ولایت و مالک اشتر ولایت در عصر ما بود. امام جمعه موقت تهران گفت: به تعبیر مقام معظم رهبری «زمان بزن در رو تمام شده است» و به فضل الهی نه تنها ایران بلکه حزب الله جهان اسلام مصمم هستند انتقام این خون‌های پاک را بگیرند و دشمنان بدانند انتقام خون حاج قاسم را خواهیم گرفت. وی با بیان اینکه حاج قاسم سلیمانی فرمانده مقاومت بود، عنوان کرد: امریکا در پی خاورمیانه بزرگ بود که لبنان، عراق و سوریه را به دست بگیرد اما به فضل الهی با همت حاج قاسم و حاج قاسم‌ها خاورمیانه جدید با محوریت دو شعار «مرگ بر امریکا و مرگ بر اسرائیل» در حال شکل گیری است. خاتمی تصریح کرد: خاورمیانه جدید با این محور مدیون حاج قاسم سلیمانی است؛ بزرگی که کابوسی برای امریکا و رژیم صهیونیستی بود و خاورمیانه جدید را با محوریت نفرت از امریکا و اسرائیل سامان داد. وی افزود: بند بند وجود حاج قاسم سلیمانی نفرت از امریکا بود و ایشان استکبارستیز بود و مذاکره منفورترین کلمه‌ای بود که به گوش حاج قاسم سلیمانی می‌خورد.

به انتهای لیست رسیدید

آیت الله سید احمد خاتمی

سید احمد خاتمی (زادهٔ ۱۸ اردیبهشت ۱۳۳۹ در سمنان) عضو هیئت رئیسهٔ مجلس خبرگان رهبری، جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، شورای عالی مجمع جهانی اهل بیت و امام جمعه موقت تهران است. احمد خاتمی با سید محمد خاتمی نسبتی ندارد. وی داماد سید محمدرضا سعیدی است. در این صفحه آخرین و مهم‌ترین اخبار سید احمد خاتمی را می‌خوانید. ویکی‌پدیا