آیت الله صادق آملی لاریجانی

توضیحات آملی لاریجانی درباره عفوهای قوه قضائیه

مهرمهر2 ماه قبل
آیت الله صادق آملی لاریجانی امروز در جلسه عالی مسئولان قضایی اعلام کرد که به مناسبت دهه فجر و آغاز چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی به ۵۰ هزار زندانی عفو داده شده است.
برنابرنا1 هفته قبل
آیت الله صادق آملی لاریجانی در ابتدای اولین نشست مجمع تشخیص مصلحت نظام در سال جدید با تبریک اعیاد شعبانیه و آغاز سال جدید ابراز امیدواری کرد که این سال، سال توفیقات و برکات الهی برای ملت بزرگ ایران اسلامی باشد. رئیس مجمع افزود: البته این نوع اقدامات نشان می‌دهد که آمریکایی‌ها در آن چیزی که از خروجشان از برجام انتظار داشتند ناکام مانده‌اند. رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام افزود: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی از بدو تاسیس منشا خدمات و حسنات و برکاتی برای کشور بوده که هیچکس نمی‌تواند آن را انکار کند و نظام اسلامی، مرهون مجاهدت‌های مخلصانه سپاهیان است. دولت آمریکا در خبط‌های بزرگی که در این دوره مرتکب می‌شود، بر همه دولت‌های پیشین خود سبقت گرفته و اشتباهات بزرگی را مرتکب می‌شود. آیت الله صادق آملی لاریجانی افزود: آمریکایی‌ها باید بدانند که همه نهادها و مردم همیشه در صحنه‌ی ایران اسلامی از سپاه پاسداران حمایت می‌کنند و آمریکایی‌ها از این کارشان طرفی نخواهند بست.
مهرمهر2 ماه قبل
به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله صادق آملی لاریجانی در جمع راهپیمایان ۲۲ بهمن در پاسخ به این سوال که دشمن اعلام کرده بود نظام جمهوری اسلامی چهل سالگی را نمی‌بیند، نظر شما در این رابطه چیست؟ گفت: حضور گسترده مردم در راهپیمایی امروز مشاهده می‌شود و این حضور پیام‌های زیادی دارد. وی افزود: مهم‌ترین پیام‌ها برای آمریکا و اذناب آن است و دشمن باید بداند مردم ما تسلیم ناپذیر هستند.
ایرناایرنا1 ماه قبل
به گزارش ایرنا از دبیرخانه مجلس خبرگان رهبری، حجت الاسلام والمسلمین رئیسی در ششمین اجلاسیه پنجمین دور مجلس خبرگان رهبری از مجموع ۷۸ رای ماخوذه با ۴۳ رای بعنوان نایب رئیس نخست، جایگزین مرحوم آیت الله سید محمود هاشمی شاهرودی شد. آیت الله صادق آملی لاریجانی و آیت الله فاضل گلپایگانی از دیگر نامزدهای نایب رئیسی مجلس خبرگان رهبری بودند که به ترتیب ۲۷ و پنج رای اعضای حاضر را کسب کردند. سیام**۲۰۲۱**انتهای پیام /*
فارسفارس2 ماه قبل
رئیس قوه قضاییه لحظاتی قبل به خیل عظیم راهپیمایان جشن چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی پیوست. به گزارش خبرنگار قضایی فارس، آیت الله صادق آملی لاریجانی رئیس قوه قضاییه لحظاتی قبل به خیل عظیم راهپیمایان جشن چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی پیوست. آیت الله آملی لاریجانی در خیابان آزادی از تقاطع خیابان اسکندری با مردم در جشن چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب همراه شد. رئیس قوه قضاییه در گفت‌وگو با خبرنگاران پیام حضور میلیونی مردم برای بیگانگان را تشریح کرد. انتهای پیام/
تسنیمتسنیم1 ماه قبل
به گزارش خبرنگار گروه سیاسی خبرگزاری تسنیم، در پی درگذشت آیت‌الله هاشمی شاهرودی، نایب رئیس فقید مجلس خبرگان رهبری، انتخابات هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری برای انتخاب نایب رئیس اول برگزار شد. بر این اساس، حجت‌الاسلام رئیسی با اکثریت آرا به عنوان نایب رئیس اول انتخاب شد. آیت الله صادق آملی لاریجانی و آیت الله فاضل گلپایگانی نیز برای انتخاب به عنوان رئیس اول مجلس خبرگان رهبری نامزد شده بودند. گفتنی است، اداره جلسه از دقایقی پیش به حجت الاسلام، رئیسی نایب رئیس اول مجلس خبرگان رهبری سپرده شد. انتهای پیام/
ایرناایرنا1 ماه قبل
به گزارش خبرنگار قضایی ایرنا، حجت الاسلام والمسلمین سید ابراهیم رئیسی در صفحه شخصی خود در توییتر نوشت: «در قضیه بازداشت‌ها باید از ابتدا با دقت برخورد شود و این گونه نباشد که افرادی بازداشت شوند و بعد مشخص شود، نباید بازداشت می‌شدند.» رئیس قوه قضائیه همچنین نوشته است: تعیین زمان دور برای رسیدگی به پرونده‌های مردم قابل قبول نیست و این مساله باید اصلاح شود.» سید ابراهیم رئیسی هفته گذشته با حکم رهبر معظم انقلاب اسلامی به عنوان رئیس جدید قوه قضائیه منصوب شد. او پیش از این تولیت آستان قدس رضوی را بر عهده داشت. پیش از رئیسی، آیت الله صادق آملی لاریجانی حدود ۱۰ سال ریاست قوه قضائیه را بر عهده داشت. اجتمام *۹۱۰۴ * ۳۰۶۳انتهای پیام /*
افتصادنیوزافتصادنیوز1 ماه قبل
به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، حجت الاسلام والمسلمین سید ابراهیم رئیسی در صفحه شخصی خود در توییتر نوشت: «در قضیه بازداشت‌ها باید از ابتدا با دقت برخورد شود و این گونه نباشد که افرادی بازداشت شوند و بعد مشخص شود، نباید بازداشت می‌شدند.» رئیس قوه قضائیه همچنین نوشته است: تعیین زمان دور برای رسیدگی به پرونده‌های مردم قابل قبول نیست و این مساله باید اصلاح شود.» سید ابراهیم رئیسی هفته گذشته با حکم رهبر معظم انقلاب اسلامی به عنوان رئیس جدید قوه قضائیه منصوب شد. او پیش از این تولیت آستان قدس رضوی را بر عهده داشت. پیش از رئیسی، آیت الله صادق آملی لاریجانی حدود ۱۰ سال ریاست قوه قضائیه را بر عهده داشت.
ایرناایرنا1 ماه قبل
به گزارش گروه تحلیل، تفسیر و پژوهش‌های خبری ایرنا، با حکم رهبر معظم انقلاب حجت الاسلام «سیدابراهیم رئیسی» جانشین آیت الله «صادق آملی لاریجانی» در راس قوه قضاییه شد. آیت الله «سیدعبدالکریم موسوی اردبیلی» از تیر ۱۳۶۰ تا مرداد ۱۳۶۸ ریاست قوه قضاییه را برعهده داشت. پس از او آیت الله «محمد یزدی» از مرداد ۱۳۶۸ تا مرداد ۱۳۷۸رییس قوه قضاییه بود. مرحوم آیت الله «سیدمحمود هاشمی شاهرودی» نیز یک دوره ده ساله رییس قوه قضاییه ایران بود؛ از مرداد ۱۳۷۸ تا ۲۳ مرداد ۱۳۸۸. این حقوقدان در مورد مبارزه با فساد بخصوص فسادهای اقتصادی گفت: در زمینه مبارزه با فساد در قوه قضاییه هر چند به نظر می‌رسد تلاش‌های بسیاری به عمل آمد ولی گمان نمی‌کنم نتیجه را بتوان مطلوب ارزیابی کرد.
ایسناایسنا1 هفته قبل
آیت الله صادق آملی لاریجانی گفت: دولت آمریکا از اقدامات خباثت‌آلود خود طرفی نخواهد بست. به گزارش ایسنا، رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام در ابتدای اولین نشست مجمع تشخیص مصلحت نظام در سال جدید با تبریک اعیاد شعبانیه و آغاز سال جدید ابراز امیدواری کرد که این سال، سال توفیقات و برکات الهی برای ملت بزرگ ایران اسلامی باشد. رئیس مجمع افزود: البته این نوع اقدامات نشان می‌دهد که آمریکایی‌ها در آن چیزی که از خروجشان از برجام انتظار داشتند ناکام مانده‌اند. دولت آمریکا در خبط‌های بزرگی که در این دوره مرتکب می‌شود، بر همه دولت‌های پیشین خود سبقت گرفته و اشتباهات بزرگی را مرتکب می‌شود. آملی لاریجانی افزود: آمریکایی‌ها باید بدانند که همه نهادها و مردم همیشه در صحنه‌ی ایران اسلامی از سپاه پاسداران حمایت می‌کنند و آمریکایی‌ها از این کارشان طرفی نخواهند بست.
ایلناایلنا2 ماه قبل
رییس قوه قضائیه و دیگر مسئولان عالی دستگاه قضایی صبح امروز در مرقد امام راحل حضور یافتند. به گزارش ایلنا، آیت الله صادق آملی لاریجانی به همراه مسئولان عالی قضایی صبح امروز با آرمان‌های امام راحل تجدید بیعت کردند. حجت الاسلام سید حسن خمینی، رییس قوه قضائیه را در این مراسم همراهی کرد. مسئولان عالی قضایی پس از تجدید میثاق با آرمان‌های امام راحل، بر سر مزار شهدای هفتم تیر حاضر شدند و به مقام شهدای انقلاب اسلامی ادای احترام کردند. در این مراسم، حجت الاسلام محسنی اژه‌ای معاون اول قوه قضائیه، حجت الاسلام منتظری دادستان کل کشور، حجت الاسلام خطیب رئیس مرکز حفاظت اطلاعات قوه قضائیه، حجت الاسلام خلفی رئیس حوزه ریاست قوه قضائیه، حجت الاسلام کریمی رئیس دیوان عالی کشور و برخی دیگر از مسئولان قضائی حضور داشتند.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز1 هفته قبل
آیت الله صادق آملی لاریجانی گفت: دولت آمریکا از اقدامات خباثت‌آلود خود طرفی نخواهد بست. رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام در ابتدای اولین نشست مجمع تشخیص مصلحت نظام در سال جدید با تبریک اعیاد شعبانیه و آغاز سال جدید ابراز امیدواری کرد که این سال، سال توفیقات و برکات الهی برای ملت بزرگ ایران اسلامی باشد. رئیس مجمع افزود: البته این نوع اقدامات نشان می‌دهد که آمریکایی‌ها در آن چیزی که از خروجشان از برجام انتظار داشتند ناکام مانده‌اند. رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی از بدو تاسیس منشا خدمات و حسنات و برکاتی برای کشور بوده که هیچکس نمی‌تواند آن را انکار کند و نظام اسلامی، مرهون مجاهدت‌های مخلصانه سپاهیان است. آملی لاریجانی افزود: آمریکایی‌ها باید بدانند که همه نهادها و مردم همیشه در صحنه‌ی ایران اسلامی از سپاه پاسداران حمایت می‌کنند و آمریکایی‌ها از این کارشان طرفی نخواهند بست.
عصر ایرانعصر ایران1 ماه قبل
استقلال وکیل و کانون‌های وکلا، وصف ذاتی وکالت بوده و در کنار استقلال قاضی، در زمره حقوق اساسی ملت و ضامن پاسداری از حقوق ملت است. یک وکیل دادگستری با ارائه دادخواستی، از بخشنامه آیت الله صادق آملی لاریجانی، رئیس سابق قوه قضائیه در خصوص آئین نامه اجرایی ماده ۱۸۷ قانون برنامه سوم توسعه شکایت کرد و خواستار ابطال آن شد. وی در خصوص دلایل این دادخواست گفت: استقلال وکیل و کانون‌های وکلا، وصف ذاتی وکالت بوده و در کنار استقلال قاضی، در زمره حقوق اساسی ملت و ضامن پاسداری از حقوق ملت است. این وکیل دادگستری اضافه کرد: اصل ۱۵۶ قانون اساسی نیز قوه قضاییه را پشتیبان حقوق فردی و اجتماعی آحاد ملت می‌داند. وظایف این قوه به موجب اصل ۱۵۸ قانون اساسی احصاء شده و در هیچ کجا اذن و اجازه ورود به موضوعات ذاتی امر وکالت و نحوه پذیرش و جذب وکلای دادگستری صادر نشده است.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز1 ماه قبل
استقلال وکیل و کانون‌های وکلا، وصف ذاتی وکالت بوده و در کنار استقلال قاضی، در زمره حقوق اساسی ملت و ضامن پاسداری از حقوق ملت است. یک وکیل دادگستری با ارائه دادخواستی، از بخشنامه آیت الله صادق آملی لاریجانی، رئیس سابق قوه قضائیه در خصوص آئین نامه اجرایی ماده ۱۸۷ قانون برنامه سوم توسعه شکایت کرد و خواستار ابطال آن شد. وی در خصوص دلایل این دادخواست گفت: استقلال وکیل و کانون‌های وکلا، وصف ذاتی وکالت بوده و در کنار استقلال قاضی، در زمره حقوق اساسی ملت و ضامن پاسداری از حقوق ملت است. این وکیل دادگستری اضافه کرد: اصل ۱۵۶ قانون اساسی نیز قوه قضاییه را پشتیبان حقوق فردی و اجتماعی آحاد ملت می‌داند. وظایف این قوه به موجب اصل ۱۵۸ قانون اساسی احصاء شده و در هیچ کجا اذن و اجازه ورود به موضوعات ذاتی امر وکالت و نحوه پذیرش و جذب وکلای دادگستری صادر نشده است.
ایرناایرنا2 ماه قبل
به گزارش خبرنگار قضایی ایرنا آیت الله صادق آملی لاریجانی روز یکشنبه در بخش خبر رادیو ایران با اعلام این مطلب اظهار داشت: مردم ما از مسئولان جلوتر هستند. وی افزود: ملت بصیر ایران در روز وحدت، انسجام و همبستگی، اقتدار و بزرگی را به روی چشم دشمنان خواهد آورد. وی افزود: آمریکایی‌ها مدعی بودند که ایران، ۴۰ سالگی جمهوری اسلامی را نخواهد دید. این در حالی است که امروز با اقتدار و صلابت اعلام می‌کنیم این ملت مسیر خود را ادامه خواهد داد و مردم بصیر، شریف، توانمند، عازم و مصمم ایران، هرگز تسلیم خواست دشمنان نخواهند شد. فردا راهپیمایی یوم‌الله ۲۲ بهمن با حضور مردم همیشه در صحنه به ‌طور همزمان در بیش از هزار شهر و شهرستان و بیش از ۱۰ هزار روستا در سراسر کشور برگزار می‌شود و در تهران از ساعت ۹ صبح از مسیرهای دوازده گانه به سوی میدان آزادی آغاز خواهد شد.
انتخابانتخاب1 ماه قبل
آیت الله صادق آملی لاریجانی با اشاره به نگاشتن نامه خدمت مقام معظم رهبری گفت: با موافقت رهبر معظم انقلاب و لطف ایشان رئیس جدید قوه قضاییه در چند روز آینده معرفی خواهد شد. به گزارش فارس، آیت الله آملی لاریجانی رئیس قوه قضاییه در جمع مسئولان عالی دستگاه قضایی گفت: رئیس جدید قوه قضاییه ظرف دو سه روز آینده معرفی خواهد شد. وی افزود: به رهبر معظم انقلاب در نامه‌ای نوشتم که با توجه به نزدیکی پایان مأموریت بنده در قوه قضاییه از شما تقاضا دارم در صورت صلاحدید قبل از پایان دوره ریاست جدید را معرفی بفرمایند. آملی لاریجانی گفت: رهبر معظم انقلاب به بنده لطف کردند و این موضوع را پذیرفتند و ظرف همین دو سه روز آینده قرار است این اتفاق رخ دهد و رئیس جدید قوه قضاییه معرفی شوند تا بنده هم در کارهای مجمع تشخیص و شورای نگهبان متمرکز شوم. وی همچنین گفت: در قوه قضاییه سالیانه به طور میانگین ۱۶ میلیون پرونده رسیدگی می‌شود.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 هفته قبل
به گزارش مشرق، آیت الله صادق آملی لاریجانی در ابتدای اولین نشست مجمع تشخیص مصلحت نظام در سال جدید با تبریک اعیاد شعبانیه و آغاز سال جدید ابراز امیدواری کرد که این سال، سال توفیقات و برکات الهی برای ملت بزرگ ایران اسلامی باشد. اما اینکه بخشی مهم از نیروی نظامی یک کشور را رسما تروریست اعلام کنند، کاری نابخردانه و غیر عاقلانه و خلاف موازین بین المللی است. رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام افزود: البته این نوع اقدامات نشان می‌دهد که آمریکایی‌ها در آن چیزی که از خروجشان از برجام انتظار داشتند ناکام مانده‌اند. آیت الله آملی لاریجانی ادامه داد: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی از بدو تاسیس منشا خدمات و حسنات و برکاتی برای کشور بوده که هیچکس نمی‌تواند آن را انکار کند و نظام اسلامی، مرهون مجاهدت‌های مخلصانه سپاهیان است. وی افزود: آمریکایی‌ها باید بدانند که همه نهادها و مردم همیشه در صحنه‌ی ایران اسلامی از سپاه پاسداران حمایت می‌کنند و آمریکایی‌ها از این کارشان طرفی نخواهند بست.
خبرآنلاینخبرآنلاین1 ماه قبل
به موجب اصل ۹۱ قانون اساسی انتخاب فقهای شورای نگهبان با مقام رهبری است و شش عضو حقوق­دان این شورا نیز با معرفی رئیس قوه قضاییه از سوی مجلس انتخاب می­‌شوند. شورای نگهبان قانون اساسی که در دور اخیر خود از حضور فقهایی همچون آیت‌الله احمد جنتی، آیت‌الله محمد مومن، آیت‌الله محمد یزدی، آیت‌الله سیدمحمدرضا مدرسی یزدی، آیت‌الله مهدی شب زنده‌دار و آیت‌الله هاشمی شاهرودی بهره‌مند بود در پی رحلت آیت‌الله هاشمی شاهرودی و آیت‌الله مومن با تغییراتی روبرو شد. در پی رحلت آیت الله هاشمی شاهرودی در سوم دی ماه سال جاری بود که رهبر معظم انقلاب چند روز بعد و در تاریخ نهم دی‌ماه در حکمی آیت الله صادق (آملی) لاریجانی را به عنوان عضو فقیه شورای نگهبان منصوب کردند. هم اکنون شورای نگهبان با پنج فقیه به کار خود ادامه می‌دهد. حال باید منتظر ماند تا مقام معظم رهبری به موجب اصل ۹۱ قانون اساسی که انتخاب فقهای شورای نگهبان را به مقام رهبری واگذار کرده است جایگزین آیت الله مومن را منصوب کنند.
ایرناایرنا2 ماه قبل
وی با بیان اینکه تعداد زیاد زندانیان هزینه‌های مضاعفی را برای دولت دارد، افزود: نتایج این آمار منجر به کاهش آستانه تخلفات و جرایم در کشور به ویژه جرایمی خواهد شد که منتهی به حبس می‌شوند و از نظر کاهش جمعیت کیفری نیز زندان‌های ما خلوت‌تر می‌شوند. اگر قرار بود همان زمان تمام این افراد به زندان منتقل شوند، بار سنگینی بر دوش نظام گذاشته می‌شد و تبعات وسیعی از نظر بین المللی داشت. البته باید توجه داشت تکلیف بخشی از این افراد به عنوان سران و رهبران فتنه جداست که باید از نظر امنیتی مراقب آنان بود. به گزارش ایرنا آیت الله صادق آملی لاریجانی رئیس قوه قضاییه در پانزدهم بهمن ماه از موافقت رهبر معظم انقلاب با عفو زندانیان خبر داد و پیش بینی کرد که حدود ۵۰ هزار نفر مشمول این عفو شوند. جمع زیادی از محکومان دادگاه‌های عمومی و انقلاب، سازمان قضایی نیروهای مسلح و سازمان تعزیرات حکومتی با موافقت رهبر معظم انقلاب اسلامی مشمول عفو و تخفیف مجازات شدند.
ایرناایرنا2 ماه قبل
به گزارش ایرنا، آیت الله صادق آملی لاریجانی در راهپیمایی ۲۲ بهمن در جمع خبرنگاران، گفت: راهپیمایی شکوهمند و حضور پرشور و عظیم مردم، پیام‌های مختلفی دارد؛ مهم‌ترین پیام این راهپیمایی به دشمنان جمهوری اسلامی ایران و خصوصا آمریکا است. وی افزود: دشمنان بدانند که مردم تسلیم ناپذیر هستند، آنها می‌خواستند که با فشارها و تحریم‌های ظالمانه مردم را به عقب نشینی وادار کنند؛ این مردم از ارزش‌های انقلاب و حرکت عظیمی که امام احل شروع کردند، عقب نشینی نمی‌کنند. رییس قوه قضاییه اظهار داشت: مردم راه انقلاب و امام را ادامه خواهند داد؛ امروز جمهوری اسلامی هر روز بالنده‌تر، قدرتمند‌تر و در منطقه اثرگذارتر است؛ امروز قدرت برتر منطقه است؛ مقاومت در منطقه به ایران اتکا دارد. وی تصریح کرد: جمهوری اسلامی به فضل الهی این مسیر را ادامه خواهد داد و قله‌های پیروزی را هر روز طی خواهد کرد و کمال خواهد یافت و دشمنان جمهوری اسلامی ذلیل و خوار خواهند شد. **سیام**۳۰۵۰**۱۵۳۵انتهای پیام /*
الفالف1 ماه قبل
آیت الله صادق آملی لاریجانی با اشاره به نگاشتن نامه خدمت مقام معظم رهبری گفت: با موافقت رهبر معظم انقلاب و لطف ایشان رئیس جدید قوه قضاییه در چند روز آینده معرفی خواهد شد. ۳ نظر، ۰ در صف انتشار و ۱۶ تکراری یا غیرقابل انتشارگروه اجتماعی الف، ۱۳ اسفند ۱۳۹۷، ۱۳:۳۰ ۳۹۷۱۲۱۳۱۲۹به گزارش فارس، آیت الله آملی لاریجانی رئیس قوه قضاییه در جمع مسئولان عالی دستگاه قضایی گفت: رئیس جدید قوه قضاییه ظرف دو سه روز آینده معرفی خواهد شد. وی افزود: به رهبر معظم انقلاب در نامه‌ای نوشتم که با توجه به نزدیکی پایان ماموریت بنده در قوه قضاییه از شما تقاضا دارم در صورت صلاحدید قبل از پایان دوره ریاست جدید را معرفی بفرمایند. آملی لاریجانی گفت: رهبر معظم انقلاب به بنده لطف کردند و این موضوع را پذیرفتند و ظرف همین دو سه روز آینده قرار است این اتفاق رخ دهد و رئیس جدید قوه قضاییه معرفی شوند تا بنده هم در کارهای مجمع تشخیص و شورای نگهبان متمرکز شوم. وی همچنین گفت: در قوه قضاییه سالیانه به طور میانگین ۱۶ میلیون پرونده رسیدگی می‌شود.
ایرناایرنا1 ماه قبل
به گزارش گروه تحلیل، تفسیر و پژوهش‌های خبری ایرنا، مراسم تودیع آیت الله «صادق آملی لاریجانی» و معارفه حجت الاسلام «سیدابراهیم رئیسی» رؤسای پیشین و جدید قوه قضاییه ایران دوشنبه بیستم اسفندماه برگزار و رئیسی رسما عهده دار قاضی القضاتی کشور شدحجت الاسلام رئیسی سابقه‌ای طولانی در مناصب و رده‌های مختلف قوه قضاییه دارد. روی دیگر سکه البته دیدگاه موافقانی بود که با ادله خویش انتصاب رئیسی در عالیترین مقام قضایی کشور را رخدادی مثبت ارزیابی کردند. بنابراین تا آنجایی که می‌دانم هم به دلیل سوابق قبلی و هم به دلیل این که سن ایشان حداقل به نسبت روسای قوه قضاییه که در سال‌های قبلتر بوده‌اند کمتر است، این انتخاب رویدادی مثبت محسوب می‌شود. ایشان باب و بخش‌های جدیدی در آستان قدس باز کرده‌اند که این نشان می‌دهد که ذهن مبتکر و خلاق و نوگرایی دارند که امیدوارم در عرصه قوه قضاییه هم بتوانند این کار را بکنند. دعا می‌کنیم برای آقای رئیسی که خداوند ایشان را کمک کنند که بتوانند این همکاری و همدلی را با دولت داشته باشند.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 ماه قبل
معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری گفت: امیدواریم و انتظار داریم آیت الله صادق آملی لاریجانی رئیس قوه قضائیه قبل از رفتن از دستگاه قضا، این لایحه را که یک ضرورت برای زنان کشور و نیاز جامعه و خانواده‌های ایرانی است، تایید و برای تصویب تقدیم دولت کند. اعتمادآنلاین| معصومه ابتکار در پاسخ به این سوال که آیا لایحه تامین امنیت زنان در برابر خشونت می‌تواند از بروز مشکلات و کاهش خشونت علیه بانوان جلوگیری کند، افزود: به طور قطع این لایحه می‌تواند در کاهش خشونت‌ها بسیار موثر باشد، به همین دلیل تایید لایحه از سوی رئیس قوه قضائیه را پیگیری کرده‌ایم. معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری گفت: این لایحه به عنوان مطالبه عمومی بانوان است و امیدواریم به این مطالبه پاسخ داده شود. لایحه تامین امنیت زنان در برابر خشونت در دولت یازدهم (معاونت امور زنان و خانواده) تدوین شد که بنا به ماهیت قضایی آن، از سوی شورای نگهبان، برای بررسی و تدوین نهایی به قوه قضاییه ارجاع شده است. لایحه تامین امنیت زنان علیه خشونت ۱۱ ماه است که در اختیار رئیس قوه قضاییه قرار دارد.
برنابرنا1 ماه قبل
ابتکارگفت: امیدواریم و انتظار داریم آیت الله صادق آملی لاریجانی رئیس قوه قضائیه قبل از رفتن از دستگاه قضا، این لایحه را که یک ضرورت برای زنان کشور و نیاز جامعه و خانواده‌های ایرانی است، تایید و برای تصویب تقدیم دولت کند. به گزارش گروه اجتماعی برنا، معاون رییس جمهور در پاسخ به این سوال که آیا لایحه تامین امنیت زنان در برابر خشونت می‌تواند از بروز مشکلات و کاهش خشونت علیه بانوان جلوگیری کند، افزود: به طور قطع این لایحه می‌تواند در کاهش خشونت‌ها بسیار موثر باشد، به همین دلیل تایید لایحه از سوی رئیس قوه قضائیه را پیگیری کرده‌ایم. معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری گفت: این لایحه به عنوان مطالبه عمومی بانوان است و امیدواریم به این مطالبه پاسخ داده شود. لایحه تامین امنیت زنان در برابر خشونت در دولت یازدهم (معاونت امور زنان و خانواده) تدوین شد که بنا به ماهیت قضایی آن، از سوی شورای نگهبان، برای بررسی و تدوین نهایی به قوه قضاییه ارجاع شده است. لایحه تامین امنیت زنان علیه خشونت ۱۱ ماه است که در اختیار رئیس قوه قضاییه قرار دارد.
ایلناایلنا1 هفته قبل
آیت الله صادق آملی لاریجانی گفت: دولت آمریکا از اقدامات خباثت‌آلود خود طرفی نخواهد بست. به گزارش ایلنا، رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام در ابتدای اولین نشست مجمع تشخیص مصلحت نظام در سال جدید با تبریک اعیاد شعبانیه و آغاز سال جدید ابراز امیدواری کرد که این سال، سال توفیقات و برکات الهی برای ملت بزرگ ایران اسلامی باشد. رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به آیه شریفه الذین إذا أصابتهم مصیبة قالوا إنا لله وإنا إلیه راجعون افزود: فرق انسان مومن با دیگران در همین نگاه توحیدی است و این نگاه توحیدی به مصیبت منافاتی با وظایف ما در برابر هم نوعمان ندارد. رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی از بدو تاسیس منشا خدمات و حسنات و برکاتی برای کشور بوده که هیچکس نمی‌تواند آن را انکار کند و نظام اسلامی، مرهون مجاهدت‌های مخلصانه سپاهیان است. آملی لاریجانی افزود: آمریکایی‌ها باید بدانند که همه نهادها و مردم همیشه در صحنه‌ی ایران اسلامی از سپاه پاسداران حمایت می‌کنند و آمریکایی‌ها از این کارشان طرفی نخواهند بست.
ایرناایرنا1 ماه قبل
به گزارش روز شنبه ایرنا از روابط عمومی مجمع تشخیص مصلحت نظام، در بخشی از پیام آیت الله «صادق آملی لاریجانی» آمده است: حمله تروریستی و نژادپرستانه به نمازگزاران مسلمان در نیوزیلند که موجب کشته و زخمی شدن تعداد کثیری از مسلمانان با ملیت‌های مختلف شد، بیش از پیش چهره ضد حقوق بشری و ریاکار حامیان غربی آنها را روشن و همچنین قلوب مسلمانان جهان و ملت ایران را جریحه‌دار سا. وی در این پیام ضمن محکوم کردن این فاجعه دردآور و ابراز همدردی با خانواده‌های قربانیان این حادثه تروریستی، مراتب همدردی خود را با دولت و مردم نیوزلند و همه مسلمانان جهان اعلام کرد و از درگاه خداوند متعال برای شهدای این جنایت علو درجات و برای مجروحان آرزوی شفای عاجل کرد. به گزارش ایرنا، شهر کرایست چرچ نیوزیلند روز گذشته صحنه دو حمله تروریستی با سلاح گرم و مواد منفجره به دو مسجد نور و نوود بود. این حمله هنگام اقامه نماز جماعت، توسط «برنتون تارانت» تروریست استرالیایی انجام شد و تاکنون ۵۰ تن کشته و ۴۸ نفر دیگر زخمی شدند. سیام**۹۳۱۴**۱۳۳۶انتهای پیام /*
ایرناایرنا2 ماه قبل
به گزارش ایرنا از ستاد دیه، آیت الله صادق آملی لاریجانی روز چهارشنبه در پیام خود به مدیرعامل و اعضای هیات مدیره ستاد دیه نوشته است: خادمان ستاد دیه از جمله یاوران بی ادعا و گمنام انقلاب اسلامی و مردم ایران هستند. خدمات این عزیزان و به ویژه اهتمامشان در حل مشکلات زندانیان جرایم غیرعمد در محضر الهی ثبت و ضبط است. در متن پیام رئیس دستگاه قضا آمده است: تقدیر از خدمات و زحمات کسانی که در نظام مقدس جمهوری اسلامی، عمری را در مسیر خدمت به مردم و حل مشکلات زندانیان نیازمند سپری کردند، ترویج سنت حسنه الهی است و شناساندن این خدمات به جامعه، خود از بالاترین توفیقاتی است که باعث جلب رضایت الهی می‌شود. وی تاکید کرده است: ستاد دیه که از جمله یادگار‌های شهید والامقام حاج سید اسدالله لاجوردی است و خادمان ستاد دیه از جمله یاوران بی ادعا و گمنام انقلاب اسلامی و مردم ایران هستند که در سخت‌ترین شرایط به فریاد نیازمندان و درماندگان می‌رسند و بی‌تردید خدمات این عزیزان و بویژه اهتمام‌شان درحل مشکلات زندانیان جرایم غیرعمد در محضرالهی ثبت و ضبط است. اجتمام *۹۱۰۴ * ۳۰۶۳انتهای پیام /*
تسنیمتسنیم1 هفته قبل
به گزارش حوزه احزاب خبرگزاری تسنیم، آیت الله صادق آملی لاریجانی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام در ابتدای اولین نشست مجمع تشخیص مصلحت نظام در سال جدید با تبریک اعیاد شعبانیه و آغاز سال جدید ابراز امیدواری کرد که این سال، سال توفیقات و برکات الهی برای ملت بزرگ ایران اسلامی باشد. رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به آیه شریفه الذین إذا أصابتهم مصیبة قالوا إنا لله وإنا إلیه راجعون، افزود: فرق انسان مؤمن با دیگران در همین نگاه توحیدی است و این نگاه توحیدی به مصیبت منافاتی با وظایف ما در برابر هم نوعمان ندارد. رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام ادامه داد: البته این نوع اقدامات نشان می‌دهد که آمریکایی‌ها در آن چیزی که از خروجشان از برجام انتظار داشتند ناکام مانده‌اند. وی خاطر نشان کرد: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی از بدو تأسیس منشأ خدمات و حسنات و برکاتی برای کشور بوده که هیچکس نمی‌تواند آن را انکار کند و نظام اسلامی، مرهون مجاهدت‌های مخلصانه سپاهیان است. آملی لاریجانی افزود: آمریکایی‌ها باید بدانند که همه نهادها و مردم همیشه در صحنه‌ ایران اسلامی از سپاه پاسداران حمایت می‌کنند و آمریکایی‌ها از این کارشان طرفی نخواهند بست.
همشهریهمشهری1 ماه قبل
به گزارش ایرنا، در این بیانیه که توسط احمد امیرآبادی عضو هیات رییسه در جلسه علنی امروز، سه‌شنبه۲۱ اسفند، مجلس قرائت شد، ضمن قدردانی از رهبر معظم انقلاب برای انتصاب آیت الله رییسی به عنوان رییس قوه قضاییه آمده است: قوه قضاییه دارای ارزش، احترام و جایگاه والایی در نظام اسلامی و جامعه بشری است به اعتباری که شهید مظلوم آیت الله دکتر بهشتی اولین مسوول قضایی جمهوری اسلامی ایران آن را با اهدای خون پاکش تضمین کرد. نمایندگان مجلس در این بیانیه تاکید کردند: شهدای متعددی در قوه قضاییه در اقامه قسط و عدل جانشان را نثار کردند تا آرامش و امنیت را برای مردم به ارمغان آورند. نمایندگان مجلس تصریح کردند: در راستای اجرای بیانیه گام دوم انقلاب از رییس جدید قوه قضاییه انتظار داریم از ظرفیت‌های جوانان نخبه، متعهد و مومن به نظام انقلاب اسلامی استفاده کرده و برای کامل ریشه کنی کامل فساد از جامعه تلاش کند. ۲۶۰ نماینده مجلس در پایان از مساعی و خدمات ارزنده آیت الله صادق آملی لاریجانی رییس پیشین قوه قضاییه که از شخصیت‌های ارزنده نظام هستند، قدردانی و برای ایشان در مسوولیت جدید آرزوی توفیق کردند. همچنین نمایندگان مجلس دوام عمر رهبر معظم انقلاب و شادی روح امام راحل را از درگاه ایزد منان خواستار شدند.
ایرناایرنا2 ماه قبل
به گزارش جمعه گروه سیاسی ایرنا از روابط عمومی قوه قضاییه، آیت الله صادق آملی لاریجانی در پیام تسلیت خود نوشت: خبر ارتحال فقیه مجاهد حضرت آیت الله آقای حاج شیخ محمد مومن موجب تاسف و تالم فراوان اینجانب شد. رئیس قوه قضاییه ادامه داد: این فقیه عرصه جهاد و اجتهاد چه در دوران ستمشاهی و پس از پیروزی انقلاب اسلامی همواره یار و یاور حضرت امام راحل (ره) بودند و پس از ایشان نیز همواره در تبعیت از رهبر معظم انقلاب در سنگر‌های مختلف از جمله شورای نگهبان و مجلس خبرگان رهبری، منشاء خدمات موثر و شایانی به نظام مقدس جمهوری اسلامی بودند. به گزارش ایرنا، آیت الله محمد مومن عضو مجلس خبرگان رهبری و عضو فقهای شورای نگهبان پس از تحمل بیماری به ‌دلیل مشکلات مغزی و تنفسی، شامگاه پنجشنبه دوم اسفند ماه دار فانی را وداع گفت. مراسم تشییع پیکر وی ساعت ۱۰ صبح شنبه از مسجد امام حسن عسکری (ع) در شهر مقدس قم به سمت حرم حضرت معصومه (س) برگزار می‌شود. ریاست‌ دادگاه‌ عالی‌ انقلاب‌ اسلامی‌، عضویت‌ در شورای‌ عالی‌ قضایی‌، عضویت‌ در شورای‌ نگهبان‌ با حکم‌ حضرت امام‌ از سال‌ ۱۳۶۲ تاکنون و ریاست‌ مجمع‌ فقه‌ اهل‌ بیت‌ (ع‌) از جمله مسوولیت‌ها و فعالیت‌های سیاسی وی بود.

به انتهای لیست رسیدید