آیت الله صادق آملی لاریجانی

آیت الله صادق آملی لاریجانی

تسنیمتسنیم3 هفته قبل
به گزارش حوزه احزاب خبرگزاری تسنیم، هیئت عالی نظارت مجمع تشخیص مصلحت نظام به ریاست آیت الله صادق آملی لاریجانی تشکیل جلسه داد. در این جلسه، اولویت‌های نظارتی سیاست‌های کلی نظام برای شش ماه آتی، معین و دبیر هیئت عالی نظارت موظف به تهیه گزارشات نظارتی با همکاری دستگاه‌های مختلف قوای سه گانه کشور در زمان بندی فوق شد. گفتنی است بر اساس اصل‏ یکصد و دهم قانون اساسی، «نظارت‏ بر حسن‏ اجرای‏ سیاست‌های‏ کلی‏ نظام» از جمله وظایف‏ و اختیارات‏ رهبری عنوان شده و در بخش پایانی بند ۱۱ همین اصل تاکیده شده است «رهبر می‌تواند بعضی‏ از وظایف‏ و اختیارات‏ خود را به‏ شخص‏ دیگری‏ تفویض‏ کند». از این رو، مجمع تشخیص مصلحت نظام در جلسه روز شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۶، با رأی اعضا، «هیئت عالی نظارت مجمع تشخیص مصلحت نظام» به منظور نظارت بر حسن اجرای سیاست‌های کلی نظام، ابلاغ شده از سوی رهبر معظم انقلاب تشکیل شد. انتهای پیام/
فارسفارس3 هفته قبل
به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری فارس، هیئت عالی نظارت مجمع تشخیص مصلحت نظام به ریاست آیت الله صادق آملی لاریجانی تشکیل جلسه داد. در این جلسه، اولویت‌های نظارتی سیاست‌های کلی نظام برای شش ماه آتی، معین و دبیر هیئت عالی نظارت موظف به تهیه گزارشات نظارتی با همکاری دستگاه‌های مختلف قوای سه گانه کشور در زمان بندی فوق شد. گفتنی است بر اساس اصل‏ یکصد و دهم قانون اساسی، «نظارت‏ بر حسن‏ اجرای‏ سیاست‌های‏ کلی‏ نظام» از جمله وظایف‏ و اختیارات‏ رهبری عنوان شده و در بخش پایانی بند ۱۱ همین اصل تاکیده شده است «رهبر می‌تواند بعضی‏ از وظایف‏ و اختیارات‏ خود را به‏ شخص‏ دیگری‏ تفویض‏ کند». از این رو، مجمع تشخیص مصلحت نظام در جلسه روز شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۶، با رأی اعضا، «هیئت عالی نظارت مجمع تشخیص مصلحت نظام» به منظور نظارت بر حسن اجرای سیاست‌های کلی نظام، ابلاغ شده از سوی رهبر معظم انقلاب تشکیل و اعضای آن به قرار زیر انتخاب شدند:۱. آیت‌الله سیدمحمود هاشمی‌شاهرودی۲.
مهرمهر3 هفته قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، دفتر آیت الله صادق آملی لاریجانی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام به شایعات منتشره توسط خبرگزاری دولت پاسخ داد. توهین به دو رئیس قوه قضاییه تحت عنوان «این شخص دو رئیس قوه قضاییه را بیچاره کرده است.» چه توجیهی دارد؟ وانگهی این سخنان در واقع بطور غیر مستقیم دو رئیس قوه قضاییه را متهم می‌سازد. رئیس قوه قضاییه پیشین هم خودمستقلا آن‌ها را بررسی وخلاف بودن آن‌ها برای وی محرز شده بود. دفتر آیت الله آملی لاریجانی
برنابرنا3 هفته قبل
هیأت عالی نظارت مجمع تشخیص مصلحت نظام به ریاست آیت الله صادق آملی لاریجانی تشکیل جلسه داد. به گزارش گروه سیاسی برنا، هیأت عالی نظارت مجمع تشخیص مصلحت نظام، اولویت‌های نظارتی سیاست‌های کلی نظام برای شش ماه آتی، معین و دبیر هیئت عالی نظارت موظف به تهیه گزارشات نظارتی با همکاری دستگاه‌های مختلف قوای سه گانه کشور در زمان بندی فوق شد.
ایبناایبنا3 هفته قبل
به گزارش ایبنا، مدیران عامل بانکهای دولتی و نیمه دولتی طی نشستی مشترک با رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام دیدار و درباره مسائل نظام بانکی و اقتصادی کشور و برنامه‌ها و هدف‌های پیش رو در شبکه بانکی به بحث و تبادل نظر پرداختند. در این دیدار آیت الله صادق آملی لاریجانی، رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام خدمات نظام بانکی در کشور را بسیار وسیع و ارزشمند قلمداد کرد و گفت: تضعیف وضربه زدن به بانک‌ها در دوران جنگ اقتصادی به مصلحت نیست. رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام افزود: بانک‌ها وقتی تحت فشار قرار می‌گیرند در ارائه خدمات محدود می‌شوند. بنابراین درفضایی که بانکها ملزم به انجام انحای خدمات وتسهیلات هستند، تخریب نظام بانکی به نفع هیچکس نیست. گفتنی است، این جلسه به میزبانی مجمع تشخیص مصلحت نظام برگزارشد.

ادعای موگرینی درباره اینستکس/نظراتی درباره طرح معامله قرن/نشست کمیته سیاسی مجمع مجالس آسیایی …

5+
ایسناایسنا3 هفته قبل
وانانیوزوانانیوز3 هفته قبل
نظر آملی لاریجانی درباره لوایح اف‌ای‌تی‌اف و تصویب آن در مجمع چیست؟ نظر آملی لاریجانی درباره لوایح اف‌ای‌تی‌اف و تصویب آن در مجمع چیست؟ رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: اطلاعات کل نظام بانکی و تراکنش‌ها را در اختیار دیگران قراردادن به‌مصلحت کشور نیست و بخش زیادی از عدم‌همکاری بانک‌های خارجی با شبکه بانکی ما به موضوع fatf مربوط نیست. رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به برخی فشارهای داخلی علیه نظام بانکی کشور گفت: بانک‌ها وقتی تحت فشار قرار می‌گیرند در ارائه خدمات محدود می‌شوند. آیت الله صادق آملی لاریجانی تأکید کرد: البته نظارت‌های بانک مرکزی و اصلاحات درون بانک‌ها را باید جدی گرفت و با اهتمام کامل پیگیری کرد. رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: در بحث fatf در مجمع خیلی کار شده است و بحث‌های فنی فراوانی در مورد fatf و لوایح مربوط به آن صورت گرفته است، این لوایح ماهیت‌های متفاوتی دارد. کشورهای غربی در لوایح و توافق‌ها، تفسیرهایی به‌نفع خود می‌کنند و با گردن‌کلفتی از اجرای تعهدات شانه خالی می‌کنند.
تسنیمتسنیم3 هفته قبل
یکی از مسائل مهم در دستگاه قضایی این است که واحد ابلاغ و اجرا و ضابطین دادگستری خوب عمل کنند. دوره ریاست آیت الله موسوی اردبیلی در دیوان عالی کشور با شهادت آیت الله بهشتی آغاز می‌شود، آیت الله موسوی اردبیلی پیش از این دادستان کل کشور بود (۴) و بلافاصله پس از شهادت آیت الله بهشتی به ریاست دیوان عالی کشور منصوب می‌شود. انتصاب آیت‌آلله رئیسی به عنوان رئیس قوه قضائیه بازتاب گسترده‌ای در محافل سیاسی - رسانه‌ای به همراه داشته است. روزنامه ایران در این باره نوشت: «برجسته‌ترین موضع‌گیری‌ها درباره ریاست آیت الله رئیسی در دستگاه قضایی به موضعگیری اصلاح‌‌طلبان در این خصوص مربوط می‌شود. نظر آنها درباره ابراهیم رئیسی به عنوان نامزد ریاست جمهوری در قیاس با ابراهیم رئیسی در قامت گزینه ریاست دستگاه قضایی کاملا متفاوت است.
الفالف3 هفته قبل
۰ نظر، ۱ در صف انتشار و ۰ تکراری یا غیرقابل انتشارگروه سیاسی الف، ۲ تیر ۱۳۹۸، ۱۱:۱۰ ۳۹۸۰۴۰۲۰۷۱به گزارش الف، به مناسبت آغاز هفته قوه قضائیه، حجت‎الاسلام سید ابراهیم رئیسی امشب پس از بخش خبری ساعت ۲۱ شبکه یک سیما در گفت‎وگوی زنده تلویزیونی با مردم سخن می‌گوید. در این گفت‌وگوی زنده ضمن تشریح سیاست‌ها و برنامه‌ها، گزارشی از عملکرد یکسال گذشته قوه قضائیه را به مردم ارائه خواهد کرد. روز ۱۶ اسفند ماه سال گذشته رهبر انقلاب در حکمی حجت‌الاسلام سید ابراهیم رئیسی را به عنوان رئیس جدید قوه قضاییه معرفی کردند و وی جایگزین آیت الله صادق آملی لاریجانی شد. هر چند هنوز برای ارزیابی عملکرد ایشان زود است، ولی اقدامات حجت الاسلام رئیسی به عنوان رئیس دستگاه قضائی مورد توجه و استقبال قرار گرفته است و امیدواریی برای ایجاد تحول در قوه قضائیه ایجاد کرده است. شما مخاطبان الف انتظار دارید رئیس قوه قضائیه در مورد چه موضوعاتی سخن بگوید؟ و سوالی که انتظار دارید حجت الاسلام رئیسی به آن پاسخ دهد، چیست؟ توقع شما از رئیس دستگاه قضا این گفت‌وگوی تلویزیونی چیست؟ لطفا نظرات و سؤالات خود را بدون توهین به اشخاص حقیقی و حقوقی در انتهای همین خبر ارسال کنید؛ از انتشار هرگونه پیام حاوی تهمت، افترا و ناسزا معذور هستیم.

ایرادات شورای نگهبان و مجمع تشخیص به قانون انتخابات/ استانی شدن انتخابات منتفی شد + جزئیات

8+
الفالف3 هفته قبل

ایرادات شورای نگهبان و مجمع تشخیص به قانون انتخابات +عکس

8+
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز3 هفته قبل
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین3 هفته قبل
اعتمادآنلاین| یک خبرگزاری نامه آیت‌الله صادق آملی‌لاریجانی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام و نامه عباسعلی کدخدایی قائم مقام دبیر شورای نگهبان خطاب به رئیس مجلس شورای اسلامی را در خصوص طرح اصلاح موادی از قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی منتشر کرده است. ۱۹ اردیبهشت ماه بحث پیرامون طرح اصلاح قانون انتخابات در ساختمان سفید شورای نگهبان آغاز شد و بر اساس آنچه عباسعلی کدخدایی سخنگو و قائم مقام شورا در صفحه شخصی‌اش منتشر کرد، بررسی آن در شورای نگهبان (۲۶ اردیبهشت) پایان یافت. شورای نگهبان ایراداتی به برخی مواد و بندهای طرح اصلاح موادی از قانون انتخابات مجلس وارد کرد و این ایرادات ۲۸ اردیبهشت ماه در نامه‌ای به امضا قائم مقام شورای نگهبان به قوه مقننه ارسال شد. در این به ایرادات و ابهامات شورای نگهبان و نامه آملی لاریجانی اشاره شده است؛ ایرادات شورای نگهبان به طرح اصلاح قانون انتخاباتماده ۳ موضوع الحاق ماده ۷ مکرر ۱ طرح مجلس: حوزه انتخابیه در انتخابات مجلس، محدوده جغرافیایی هر استان است. ایراد شورای نگهبان: در بند ۳، تصویب برنامه زمان بندی و اجرایی انتخابات بدون هماهنگی شورای نگهبان مغایر اصل ۹۹ قانون اساسی شناخته شد.

نامه آملی لاریجانی درباره قانون انتخابات

8+
فردا نیوزفردا نیوز3 هفته قبل
برنابرنا4 هفته قبل
مجمع تشخیص مصلحت نظام، عصر چهارشنبه، بیست و نهم خردادماه با حضور اکثریت اعضا و به ریاست آیت الله آملی لاریجانی تشکیل جلسه داد. به گزارش گروه سیاسی برنا، در ابتدای این جلسه، آیت الله صادق آملی لاریجانی، رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام، پاسخ رهبر معظم انقلاب در دیدار نخست وزیر ژاپن را عزتمندانه، هوشمندانه، بر اساس مبانی استدلالی و حاصل از تجربیات چهل ساله انقلاب اسلامی از عناد آمریکا با حکومت مردم و نظام جمهوری اسلامی خوانده و این پاسخ عزتمندانه را ارزشی اصیل و اسلامی و مستوجب شکر دانستند. آیت الله صادق آملی لاریجانی با اشاره به این آیه شریفه که «ولله العزة ولرسوله وللمؤمنین»، معدن عزت حقیقی را متعلق به خداوند متعال دانستند که در عزت رسول (ص) و مؤمنان تجلی می‌یابد و افزودند: با مشاهده این عزت در آینه کلام رهبری امیدواریم سخن ایشان برای همه مسؤولان کشور فصل الخطاب بوده و به ویژه مسیر برای کسانی که مذاکره با آمریکا را کارساز و ثمربخش می‌پنداشتند روشن شده باشد تا بدانند که با این روش خیری برای مردم حاصل نخواهد شد و به جای آن به منابع و استعدادهای داخلی کشور و ظرفیت‌های اصیل خود تکیه کنند. آیت الله صادق آملی لاریجانی در پایان سخن خود گفتند: ما به مواضع رهبر انقلاب افتخار و از ایشان مجددا تشکر می‌کنیم و بر این باوریم که سخنان و عمل عزتمندانه ایشان، مسیر آینده دیپلماسی کشور را روشن کرده است و امیدواریم همه در این مسیر گام بردارند. بر اساس این گزارش در جلسه امروز مجمع تشخیص مصلحت نظام بحث در مورد مصوبات گذشته مجمع و نحوه بازنگری در آن‌ها در دستور قرار گرفت و پس از طرح پیشنهاد کمیسیون مربوطه دیدگاهها و استدلال‌های موافقان و مخالفان به تفصیل ارائه گردید که مصوبه نهایی مجمع در این مورد اعلام خواهد شد.
برترین‌هابرترین‌ها1 ماه قبل
این نشست غایبان بزرگی همچون آیت الله صادق آملی لاریجانی، رئیس پیشین قوه قضاییه، داشت. سیدحسین موسوی تبریزی، دادستان کل انقلاب در دوران حیات امام خمینی (ره)، نیز در نشست هم‌اندیشی ابراهیم رئیسی با مسئولان چهار دهه دستگاه قضایی حضور نداشت. اعتمادآنلاین: نشست هم‌اندیشی همه گرایش‌های قضایی با حضور مسئولان عالی ادوار دستگاه قضایی به میزبانی سیدابراهیم رئیسی در حالی برگزار شد که آیت‌الله صادق آملی لاریجانی، رئیس پیشین قوه‌ قضاییه، غایب بزرگ این نشست بود. با این حال این نشست غایبان بزرگی همچون آیت‌الله صادق آملی لاریجانی، رئیس پیشین قوه قضاییه داشت. پورمحمدی از سال ۵۷ وارد قوه‌ قضاییه شد و از سال ۵۸ تا ۶۵ در استان‌های خوزستان، هرمزگان و خراسان دادستان انقلاب بود.
جام نیوزجام نیوز1 ماه قبل
بعد از اینکه شکست هایی پیاپی در منطقه پیدا کردند، حالا به دنبال احیای معامله قرن هستند. اجلاسی که در بحرین می‌خواهند برپا کنند برای زنده کردن مساله معامله قرن است. وی تصریح کرد: مساله فلسطین برای امت اسلامی، مساله‌ای اساسی است و بحث هویتی است و قطعا مسلمانان اجازه نمی‌دهند معامله محکوم به شکست قرن، پا بگیرد و ملت‌های مسلمان، شرافت اسلامی شان اجازه نخواهد داد که رژیم غاصبی در این سرزمین‌های اسلامی مستقر شود. این رژیم از ابتدا با غصب سرزمین مسلمان‌ها و ایجاد اختلاف و فجایع بی‌شمار، نامشروع متولد شده است. هر سال گویی راهپیمایی عظیم‌تر و باشکوه‌تر بر پا می‌شود.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 ماه قبل
خبرگزاری میزان- رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام ضمن دعوت از آحاد ملت به برگزاری باشکوه راهپیمایی روز قدس گفت: مسلمانان اجازه نمی‌دهند معامله محکوم به شکست قرن، پا بگیرد. رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: نکته دیگر وضعیتی است که آمریکایی‌ها و رژیم صهیونیستی و اذناب آنها در منطقه در این ایام به وجود آورده‌اند. بعد از اینکه شکست هایی پیاپی در منطقه پیدا کردند، حالا به دنبال احیای معامله قرن هستند. اجلاسی که در بحرین می‌خواهند برپا کنند برای زنده کردن مساله معامله قرن است. این رژیم از ابتدا با غصب سرزمین مسلمان‌ها و ایجاد اختلاف و فجایع بی‌شمار، نامشروع متولد شده است.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز1 ماه قبل
رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام ضمن دعوت از آحاد ملت به برگزاری راهپیمایی روز قدس گفت: مسلمانان اجازه نمی‌دهند معامله محکوم به شکست قرن، پا بگیرد. آملی لاریجانی گفت: امید آن می‌رود که همه دعاها مستجاب شده باشد. بعد از اینکه شکست هایی پیاپی در منطقه پیدا کردند، حالا به دنبال احیای معامله قرن هستند. اجلاسی که در بحرین می‌خواهند برپا کنند برای زنده کردن مساله معامله قرن است. آملی لاریجانی گفت: امسال به خاطر همین وضعیت مساله روز قدس، حساسیت بیشتری دارد.
افکارنیوزافکارنیوز1 ماه قبل
بعد از اینکه شکست هایی پیاپی در منطقه پیدا کردند، حالا به دنبال احیای معامله قرن هستند. این مساله برای مدتی شکست خورده بود و دوباره با یک لطایف الحیلی می‌خواهند زنده کنند. اجلاسی که در بحرین می‌خواهند برپا کنند برای زنده کردن مساله معامله قرن است. مساله فلسطین برای امت اسلامی، مساله‌ای اساسی است و بحث هویتی است و قطعا مسلمانان اجازه نمی‌دهند معامله محکوم به شکست قرن، پا بگیرد و ملت‌های مسلمان، شرافت اسلامی شان اجازه نخواهد داد که رژیم غاصبی در این سرزمین‌های اسلامی مستقر شود. این رژیم از ابتدا با غصب سرزمین مسلمان‌ها و ایجاد اختلاف و فجایع بی‌شمار، نامشروع متولد شده است.
مهرمهر2 ماه قبل
به گزارش خبرنگار مهر، آئین تودیع و معارفه رئیس پژوهشکده تبلیغ و مطالعات اسلامی باقرالعلوم (ع) قبل از ظهر پنج‌شنبه در این مرکز برگزار شد. این مراسم با حضور آیت‌الله اعرافی مدیر حوزه‌های علمیه کشور، حجت‌الاسلام محمد قمی رئیس سازمان تبلیغات اسلامی و حجت‌الاسلام محمدرضا فلاح عضو هیئت امنای سازمان تبلیغات اسلامی برگزار شد. در این مراسم از زحمات حسین قشقایی قدردانی و حجت الاسلام علی موسوی به عنوان رئیس پژوهشکده تبلیغ و مطالعات اسلامی باقرالعلوم (ع) معرفی شد. مدیریت پژوهشکده تمدن توحیدی، مدیر گروه پروژه سبک زندگی پژوهشکده باقرالعلوم علیه السلام، طراح دوره فقه فرهنگ مرکز جامع علوم اسلامی، پژوهشگر فقه اقتصادی و پژوهشگر حوزه میان رشته‌ای علوم اجتماعی و اندیشه فلسفی از سوابق پژوهشی و اجرایی حجت‌الاسلام موسوی است. هم چنین رئیس جدید پژوهشکده باقرالعلوم (ع) تدریس سطوح عالی حوزه علمیه (دروس کفایه، مکاسب، معقول و جریان‌شناسی حدیثی) را در کارنامه علمی خود دارد.
مهرمهر2 ماه قبل
به گزارش خبرنگار مهر، در مراسمی که فردا پنجشنبه در پژوهشکده باقرالعلوم علیه السلام قم برگزار می‌شود ضمن تکریم از فعالیت‌های حسین قشقایی رئیس قبلی پژوهشکده، حجت‌الاسلام سیدعلی موسوی به عنوان رئیس جدید این مرکز پژوهشی و تبلیغی معارفه می‌شود. در این مراسم آیت‌الله علیرضا اعرافی مدیر حوزه‌های علمیه کشور، حجت‌الاسلام محمدرضا فلاح عضو هیأت امنای سازمان تبلیغات اسلامی و حجت‌الاسلام محمد قمی رئیس سازمان تبلیغات اسلامی سخنرانی خواهند داشت. حجت‌الاسلام موسوی که از شاگردان آیت‌الله العظمی شبیری زنجانی و آیات سید کاظم حائری، سید احمد مددی و آیت الله صادق آملی لاریجانی و حجت‌الاسلام سید یدالله یزدان‌پناه بوده، تدریس سطوح عالی حوزه علمیه (دروس کفایه، مکاسب، معقول و جریان‌شناسی حدیثی) را در کارنامه علمی خود دارد. مدیریت پژوهشکده تمدن توحیدی، مدیرگروه پروژه سبک زندگی پژوهشکده باقرالعلوم علیه السلام، طراح دوره فقه فرهنگ مرکز جامع علوم اسلامی، پژوهشگر فقه اقتصادی و پژوهشگر حوزه میان رشته‌ای علوم اجتماعی و اندیشه فلسفی از سوابق پژوهشی و اجرایی حجت‌الاسلام موسوی است. وی که به سه زبان عربی، انگلیسی و اسپانیولی تسلط دارد، در عرصه ارتباطات علمی با مراکز بین‌المللی به ارائه مقاله در کنفرانس‌ها و ژورنال‌های بین‌المللی در اسپانیا، کانادا، ترکیه، قطر، لبنان، تونس و… پرداخته است.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین2 ماه قبل
تشکیل جلسه مجمع تشخیص مصلحت نظاممجمع تشخیص مصلحت نظام عصر امروز چهارشنبه هجدهم اردیبهشت ماه با حضور اعضاء و به ریاست آیت الله آملی لاریجانی تشکیل جلسه داد. سخنگوی ستاد انتخابات کشور: فرآیند‌های ۲۵ گانه انتخابات آسیب‌شناسی شدسخنگوی ستاد انتخابات کشور گفت: اگر در انتخابات گذشته ایرادات و اشکالاتی وجود داشته است، مقرر شد این ایرادات و اشکالات احصا شود و با برنامه ریزی دقیق‌تر و آموزش بهتر برای مرتفع کردن این آسیب‌ها گام برداشته شود. رضایی «درگذشت مادر شهیدان طهرانی‌مقدم» را تسلیت گفتدبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در پیامی درگذشت مادر شهیدان طهرانی مقدم را تسلیت گفت. تازه‌ترین نظرات شورای نگهبان درباره برخی مصوباتتازه‌ترین نظرات شورای نگهبان درباره برخی مصوبات اعم از طرح و لایحه، امروز همزنان با نشست خبری عباسعلی کدخدایی سخنگوی شورای نگهبان منتشر شد. آیت‌الله جنتی: باید دست به دست هم داد و مشکلات را حل کنیمدبیر شورای نگهبان گفت: باید دست به دست هم داد و مشکلات را حل کنیم.
ایسناایسنا2 ماه قبل
آیت الله صادق آملی لاریجانی با اشاره به پاسخ جمهوری اسلامی به تنش آفرینی‌های آمریکا بعد از خروج از برجام گفت: امیدواریم آمریکایی‌ها بفهمند که این نظام، نظامی مستقر و توانمند است و اگر صبوری می‌کند از باب ضعف نیست. خصوصا اینکه بعد از مدت‌ها مذاکره طولانی و سخت این توافق انجام شده بود و خروج آمریکا از آن علاوه بر اینکه رفتاری غیر متعهدانه بود می‌تواند موجب تنش در منطقه شود. جمهوری اسلامی تا به حال خویشتنداری کرده است. نظام ما اگر چه با برجام، تمام مصالحی که مورد نظرش بود، را تامین شده نمی‌دید، اما بر قرار خود پایدار بود و صداقت و تعهد خود را به خوبی نشان داد. وی با تاکید بر ضرورت تحقق مواضع مدبرانه دولت و مسوولان افزود: از دولت محترم و تمام کسانی که در این موضوع به نحوی مسئولیت دارند انتظار می‌رود که با درایت و تدبیر گام‌های موثرتری در مقابل خروج آمریکا از برجام بردارند و آمریکایی‌ها بفهمند که این نظام، نظام مستقر و توانمندی است و اگر صبوری می‌کند از باب ضعف نیست.
الفالف2 ماه قبل
«علی القاصی مهر» دادستان جدید عمومی و انقلاب تهران در دستگاه قضایی، سمت‌های مختلفی اعم از دادستانی شیراز، رییس دادگستری استان فارس و … برعهده داشته است. گروه اجتماعی الف، ۹ اردیبهشت ۱۳۹۸، ۱۳:۰۵ ۳۹۸۰۲۰۹۱۰۶به گزارش ایسنا، علی القاصی مهر در رزومه کاری خود در دستگاه قضایی سمت‌های مختلفی را برعهده داشته است. اینک نیز به عنوان دادستان جدید عمومی و انقلاب تهران به فعالیت در دستگاه قضایی ادامه خواهد داد. پیش از این عباس جعفری دولت آبادی دادستان عمومی و انقلاب تهران بود. جعفری دولت آبادی در ۸ شهریور ۱۳۸۸ از سوی آیت الله صادق آملی لاریجانی رئیس سابق قوه قصائیه به سمت دادستان تهران منصوب شد و به مدت ۱۰ سال در این سمت فعالیت کرد.
ایرناایرنا2 ماه قبل
به گزارش روز دوشنبه خبرنگار قضایی ایرنا، جعفری دولت‌آبادی سال ۸۸ با حکم آیت الله صادق آملی لاریجانی به عنوان دادستان تهران منصوب شد. هنوز دادستان جدید تهران معرفی نشده اما گفته می‌شود علی القاصی‌مهر ربیس دادگستری استان فارس، به عنوان دادستان جدید تهران انتخاب خواهد شد. ماموریت بعدی جعفری دولت‌آبادی و اینکه در قوه‌قضاییه می‌‌ماند یا خیر مشخص نیست. اجتمام*۹۱۰۴*۹۱۰۵انتهای پیام /*
فارسفارس2 ماه قبل
به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی مجمع تشخیص مصلحت نظام، آیت الله صادق آملی لاریجانی رئیس این مجمع در پیامی انتصاب سردار سرلشکر پاسدار محمدعلی جعفری را به مسئولیت قرارگاه فرهنگی واجتماعی حضرت بقیه الاعظم (عج) تبریک گفت. متن پیام رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام شرح است: بسم الله الرحمن الرحیمسردار سرلشکر پاسدار محمدعلی جعفریسلام علیکمانتصاب حضرتعالی را ازسوی مقام معظم رهبری (مدظله العالی) به مسئولیت قرارگاه فرهنگی واجتماعی حضرت بقیه الاعظم (عج) که پس از یک دوره مجاهدت در فرماندهی سپاه پاسداران سرافراز انقلاب اسلامی صورت پذیرفت، تبریک می‌گویم. ضمن قدردانی از زحمات و تلاش‌های ماندگار گذشته، امیدوارم به برکت تقارن این انتصاب با میلاد باسعادت امام عصر «ارواحنا فداه» وبهره مندی از تجارب گذشته در عرصه فرهنگی نیز منشاء آثار و خدمات بیشتر باشید. توفیقات روزافزونتان را از درگاه خداوند متعال مسئلت می‌نمایم. صادق آملی لاریجانیرئیس مجمع تشخیص مصلحت نظامانتهای پیام/
افکارنیوزافکارنیوز2 ماه قبل
افکارنیوز، به گزارشآیت الله صادق آملی لاریجانی رئیس این مجمع در پیامی انتصاب سردار سرلشکر پاسدار محمدعلی جعفری را به مسئولیت قرارگاه فرهنگی واجتماعی حضرت بقیه الاعظم (عج) تبریک گفت. متن پیام رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام شرح است: بسم الله الرحمن الرحیمسردار سرلشکر پاسدار محمدعلی جعفریسلام علیکمانتصاب حضرتعالی را ازسوی مقام معظم رهبری (مدظله العالی) به مسئولیت قرارگاه فرهنگی واجتماعی حضرت بقیه الاعظم (عج) که پس از یک دوره مجاهدت در فرماندهی سپاه پاسداران سرافراز انقلاب اسلامی صورت پذیرفت، تبریک می‌گویم. ضمن قدردانی از زحمات و تلاش‌های ماندگار گذشته، امیدوارم به برکت تقارن این انتصاب با میلاد باسعادت امام عصر «ارواحنا فداه» وبهره مندی از تجارب گذشته در عرصه فرهنگی نیز منشاء آثار و خدمات بیشتر باشید. توفیقات روزافزونتان را از درگاه خداوند متعال مسئلت می‌نمایم. صادق آملی لاریجانیرئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام
صدا و سیماصدا و سیما2 ماه قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ رشید جعفرپور در نشست خبری گفت: همایش حکمت مطهر ۱۰ اردیبهشت با سخنرانی آیت الله صادق آملی لاریجانی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام در دانشگاه صدا و سیما برگزار می‌شود. وی افزود: همچنین ۱۱ اردیبهشت مراسمی با حضور وزیر علوم و شخصیت‌های علمی با عنوان شهید مطهری و گام دوم انقلاب در دانشگاه تهران برگزار خواهد شد. جعفرپور گفت: در این مراسم از پایان نامه‌هایی که با موضوع شهید مطهری و یا با راهنمایی استاد مطهری دفاع شده است، قدردانی می‌شود. وی افزود: همایش استاد مطهری و مطالعات قرآنی معاصر ۱۲ اردیبهشت در پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی برگزار خواهد شد. جعفرپور گفت: همایش مطهری و مواجه به فلسفه یونان نیز با حضور کارشناسان ۱۰ اردیبهشت در دانشگاه شهید بهشتی برگزار می‌شود. وی افزود: همایش استاد مطهری؛ بنیان‌های نظری و اقدامات عملی اقتصاد در گام دوم انقلاب اسلامی با تاکید بر اندیشه‌های شهید مطهری ۴ اردیبهشت در دانشگاه علوم پزشکی شیراز برگزار می‌شود. جعفرپور گفت: همزمان با برگزاری برنامه‌های بزرگداشت استاد مطهری، ساخت مستند «مرتضی امت با موضوع زندگی شهید مطهری آغاز می‌شود» که جزئیات آن در آینده اطلاع رسانی خواهد شد. وی افزود: امسال طرح نگارش نامه به شهید مطهری توسط دانش آموزان و با همکاری وزارت آموزش و پرورش اجرا می‌شود و تلاش می‌شود نامه‌های جمع آوری شده را به صورت کتاب چاپ و منتشر کنیم. جعفرپور گفت: برخی از لیگ‌های ورزشی که همزمان با هفته بزرگداشت استاد شهید مرتضی مطهری برگزار می‌شود با نام این استاد شهید برگزار خواهد شد. وی افزود: فدراسیون­‌های اتومبیل رانی و موتورسواری، اسکیت، کبدی، تیراندازی، تنیس روزی میز و ورزش پهلوانی در این باره اعلام آمادگی کرده‌اند. جعفرپور گفت: گلباران محل شهادت شهید مطهری، گلباران مزار شهید مطهری، گلباران محل زندگی شهید مطهری در فریمان و حضور در خانه - موزه شهید مطهری در تهران از دیگر برنامه‌های بزرگداشت هفته استاد شهید مطهری است. وی با بیان اینکه برگزاری نمایشگاه کتاب­ با موضوع آثار شهید مطهری در نقاط مختلف از دیگر برنامه هاست افزود: خانه موزه شهید مطهری تور مجازی را برای معرفی این خانه موزه به سه زبان راه اندازی خواهد کرد. جعفرپور گفت: همایشی با موضوع شهید مطهری نیز ۱۵ اردیبهشت در آنکارای ترکیه برگزار خواهد شد. وی افزود: همچنین برگزاری ۲۰ نشست علمی با همکاری دانشگاه‌های مختلف از دیگر برنامه‌های بزرگداشت استاد شهید مطهری است. جعفرپور گفت: مراسم بزرگداشت شهید مطهری ۱۲ اردیبهشت در حوزه علمیه قم برگزار می‌شود و همچنین مجمع عالی حکمت نیز ۱۴ نشست علمی در شهر‌های قم، شیراز و مشهد با موضوع شهید مطهری برگزار خواهد کرد. وی افزود: تلاش داریم ۲۵ جلد کتاب ۱۰۰ صفحه‌ای با موضوع و یا در خصوص شهید مطهری منتشر کنیم که ۴ جلد از این کتاب‌ها با عنوان‌های مطهری و مهدویت، مطهری و عدالت، مطهری و حقوق زن و مطهری و عرفان در هفته بزرگداشت شهید مطهری رونمایی می‌شود. جعفرپور گفت: ­ رونمایی از نرم افزار جامع اندرویدی با قابلیت جستجوی پیشرفته در آثار شهید مطهری نیز از دیگر برنامه‌های هفته بزرگداشت استاد مطهری است. وی افزود: انتشارات صدرا نیز ۳ کتاب با عنوان‌های فطرت در قرآن، اسلام و مسئله مالکیت و نخستین جلد از حاشیه شهید مطهری بر کتاب اسفار ملا صدرا را در هفته بزرگداشت عرضه می‌کند. جعفرپور گفت: نخستین شماره از دو فصلنامه مطهری پژوهی نیز در هفته بزرگداشت مطهری چاپ و منتشر می‌شود. وی افزود: امسال چهلمین سال شهادت استاد مطهری و همچنین صدمین سال ولادت وی است و لازم است یک بازخوانی درباره اندیشه‌ها و آثار شهید مطهری داشته باشیم تا نسل جوان با اندیشه‌های استاد مطهری آشنا شوند. جعفرپور گفت: ­ همایشی با همکاری حوزه علمیه همزمان با سالروز­ ولادت­ شهید مطهری با «عنوان شهید مطهری و گام دوم انقلاب» در ۱۳ بهمن امسال در حوزه علمیه قم برگزار خواهد شد.
ایرناایرنا2 ماه قبل
وی در این پیام ابراز امیدواری کرد در پرتو تجارب گرانسنگ، نگاه عالمانه، ژرف اندیشانه و روحیه انقلابی و دشمن ستیزانه جنابعالی شاهد رشد و اعتلای بیش از پیش سپاه پاسداران در گام دوم انقلاب اسلامی باشیم. **پیام تبریک وزیر ارتباطات به سردار سلامیمحمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در این پیام تبریک به فرمانده جدید سپاه پاسداران انتصاب شایسته سردار «حسین سلامی» به سمت فرماندهی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی توسط رهبر معظم انقلاب را تبریک گفت و برای وی در سایه توجهات حضرت ولی‌عصر (عج) موفقیت و عزت‌آفرینی مضاعف در گام دوم انقلاب را آرزو کرد. **دریادار احمدیان: عیار ممتاز در منظومه ایمان، معرفت، شجاعتسردار پاسدار علی اکبر احمدیان رییس مرکز راهبردی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در پیامی انتصاب سردار سرلشکر سلامی» به فرماندهی کل سپاه را تبریک گفت. سرلشکر پاسدار قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس سپاه، سرتیپ پاسدار محمد پاکپور فرمانده نیروی زمینی سپاه، سرتیپ پاسدار امیرعلی حاجی‌زاده فرمانده نیروی هوافضای سپاه، دریادار پاسدار علیرضا تنگسیری فرمانده نیروی دریایی سپاه، سرتیپ پاسدار غلامحسین غیب پرور رییس سازمان بسیج مستضعفین، دریادار پاسدار علی فدوی معاون هماهنگ کننده سپاه از امضا کنندگان این پیام تبریک هستند. رییس دفتر رییس جمهوری در این پیام تصریح کرد: برغم خواست و آرزوی بدخواهان و دشمنان نظام و ملت، عزم و اراده دولت تدبیر و امید بر تداوم همکاری و تعامل نزدیک با سپاه پاسداران انقلاب اسلامی است.

به انتهای لیست رسیدید