اخبار آیفون - آخرین و مهم ترین اخبار آیفون از خبرگزاری‌های ایران | خبری

آیفون

آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز8 ساعت قبل
یکی از کاربران شبکه اجتماعی توئیتر که به فاش کردن تصاویر محصولات اپل شهرت دارد، اخیرا تصاویری را منتشر کرده و ادعا کرده است که ظاهر آیفون ۱۲ اینگونه خواهد بود. به نقل از دیلی میل، فردی به نام «بن گسکین» (Ben Geskin) در حساب کاربری خود در توئیتر تصاویری را منتشر کرده و ادعا کرده است ظاهر و طراحی گوشی‌های نسل بعدی آیفون که آیفون ۱۲ است، اینگونه خواهد بود. تاکنون برخی از حدس‌های وی و تصاویری که او منتشر کرده است، درست بوده و ممکن است این موضوع و حدسیات او درباره آیفون ۱۲ نیز به حقیقت بپیوندد که اگر اینگونه باشد نباید انتظار داشته باشیم آیفون ۱۲ طراحی خاصی داشته باشد چراکه بنابراین تصاویر، طراحی آیفون ۱۲ همانند طراحی آیفون‌های یک دهه پیش این شرکت یعنی ایفون ۴ خواهد بود. آیفون ۱۲ اگر اینگونه باشد دارای بدنه فلزی و خطوط واضح‌تر خواهد بود. در حالی که اکثر تلفن‌ها دارای نرخ تازه سازی ۶۰ فریم در ثانیه هستند، آیفون ۱۲ با سرعت ۱۲۰فریم در ثانیه عرضه خواهد شد.
فراروفرارو9 ساعت قبل
برنا نوشت: واتس‌اپ به کاربران گوشی‌های ویندوزفون هشدار داده که این اپلیکیشن تنها تا ۳۱ دسامبر سال جاری میلادی کار می‌کند. واتس‌اپ به عنوان بزرگترین و محبوب‌ترین اپلیکیشن پیام رسان در جهان بعد از بارها انتشار بیانیه، به کاربران گوشی‌های مبتنی بر سیستم عامل ویندوزفون هشدار داده است که تنها تا پایان سال ۲۰۱۹ میلادی قادر خواهند بود از این پیام رسان استفاده کنند و بعد از آن قطع خواهد شد. این شرکت زیرمجموعه فیس‌بوک پیشتر نیز اعلام کرده بود که پشتیبانی از نسخه‌های قدیمی سیستم عامل‌های موبایلی همچون اندروید ۲٫۳.۷ و همچنین ios ۷ و نسخه‌های قبل از آن را نیز متوقف خواهد کرد. بر اساس گزارش وب سایت Neowin، کاربران گوشی‌های هوشمند مبتنی بر ویندوزفون بدین ترتیب مجبور خواهند بود به سمت و سوی خریداری و استفاده از گوشی‌های اندرویدی و iOS روی بیاورند. عدم پشتیبانی واتس‌اپ از نسخه‌های قدیمی سیستم‌عامل موبایلی بدان معناست که نسخه‌های به روز رسانی شده جدید برای موبایل‌هایی با این سیستم عامل‌های قدیمی دیگر در دسترس قرار نخواهد گرفت و کاربران آنها نیز قادر نخواهند بود از قابلیت‌های جدید این نسخه‌ها بهره مند شوند.
خبرآنلاینخبرآنلاین13 ساعت قبل
واتس‌اپ به عنوان بزرگترین و محبوب‌ترین اپلیکیشن پیام رسان در جهان بعد از بارها انتشار بیانیه، به کاربران گوشی‌های مبتنی بر سیستم عامل ویندوزفون هشدار داده است که تنها تا پایان سال ۲۰۱۹ میلادی قادر خواهند بود از این پیام رسان استفاده کنند و بعد از آن قطع خواهد شد. این شرکت زیرمجموعه فیس‌بوک پیشتر نیز اعلام کرده بود که پشتیبانی از نسخه‌های قدیمی سیستم عامل‌های موبایلی همچون اندروید ۲٫۳.۷ و همچنین ios ۷ و نسخه‌های قبل از آن را نیز متوقف خواهد کرد. بر اساس گزارش وب سایت Neowin، کاربران گوشی‌های هوشمند مبتنی بر ویندوزفون بدین ترتیب مجبور خواهند بود به سمت و سوی خریداری و استفاده از گوشی‌های اندرویدی و iOS روی بیاورند. علت قطع پشتیبانی واتس‌آپ از ویندوز فون به این دلیل بود که مایکروسافت به عنوان توسعه‌دهنده سیستم عامل موبایلی ویندوز فون سال گذشته اعلام کرد که این نسخه در رسیدن به اهداف مالی و تجاری خود به شکست خورده است و به همین دلیل پشتیبانی از این از آن را به طور کامل کنار گذاشت‌. عدم پشتیبانی واتس‌اپ از نسخه‌های قدیمی سیستم‌عامل موبایلی بدان معناست که نسخه‌های به روز رسانی شده جدید برای موبایل‌هایی با این سیستم عامل‌های قدیمی دیگر در دسترس قرار نخواهد گرفت و کاربران آنها نیز قادر نخواهند بود از قابلیت‌های جدید این نسخه‌ها بهره مند شوند.
انتخابانتخاب13 ساعت قبل
شرکت اپل برنامه ریزی کرده که با کمک توسعه دهندگان اشکالات و خطاهای برنامه‌های خود را محدود کند. درواقع این شرکت برنامه ریزی کرده تا اطمینان حاصل کند که می‌توانند ویژگی‌های جدید برنامه خود را قبل از به روزرسانی اصلی آزمایش کند. اپل در حال اجرای یک فرآیند جدید برای توسعه دهندگان داخلی iOS ۱۴ است. هدف این است که ویژگی‌های ناتمام به طور پیش فرض غیرفعال شوند تا ساخت آزمایشی iOS بتواند بدون خطا کار کند. این امر می‌تواند یک دوره آزمایش تولیدی بین نسخه‌های رونمایی نشده را فراهم کند.
افکارنیوزافکارنیوز13 ساعت قبل
افکارنیوز، به گزارشواتس‌اپ به عنوان بزرگترین و محبوب‌ترین اپلیکیشن پیام رسان در جهان بعد از بارها انتشار بیانیه، به کاربران گوشی‌های مبتنی بر سیستم عامل ویندوزفون هشدار داده است که تنها تا پایان سال ۲۰۱۹ میلادی قادر خواهند بود از این پیام رسان استفاده کنند و بعد از آن قطع خواهد شد. اخبار اجتماعی - این شرکت زیرمجموعه فیس‌بوک پیشتر نیز اعلام کرده بود که پشتیبانی از نسخه‌های قدیمی سیستم عامل‌های موبایلی همچون اندروید ۲٫۳.۷ و همچنین ios ۷ و نسخه‌های قبل از آن را نیز متوقف خواهد کرد. بر اساس گزارش وب سایت Neowin، کاربران گوشی‌های هوشمند مبتنی بر ویندوزفون بدین ترتیب مجبور خواهند بود به سمت و سوی خریداری و استفاده از گوشی‌های اندرویدی و iOS روی بیاورند. علت قطع پشتیبانی واتس‌آپ از ویندوز فون به این دلیل بود که مایکروسافت به عنوان توسعه‌دهنده سیستم عامل موبایلی ویندوز فون سال گذشته اعلام کرد که این نسخه در رسیدن به اهداف مالی و تجاری خود به شکست خورده است و به همین دلیل پشتیبانی از این از آن را به طور کامل کنار گذاشت‌. عدم پشتیبانی واتس‌اپ از نسخه‌های قدیمی سیستم‌عامل موبایلی بدان معناست که نسخه‌های به روز رسانی شده جدید برای موبایل‌هایی با این سیستم عامل‌های قدیمی دیگر در دسترس قرار نخواهد گرفت و کاربران آنها نیز قادر نخواهند بود از قابلیت‌های جدید این نسخه‌ها بهره مند شوند.
زومیتزومیت14 ساعت قبل
مدافعان قانون حق تعمیر، ادعای شرکت اپل در خصوص زیان‌ده بودن تعمیر محصولات این شرکت را مضحک و نادرست می‌دانند. این در حالی است که مخالفان معتقدند این شرکت عامدانه از تعمیر محصولات اپل در تعمیرگاه‌های متفرقه و کم هزینه‌تر ممانعت می‌کند تا مشتریان مجبور به استفاده از خدمات فروشگاه‌های اپل استور باشند. بنابراین برای رسیدن به هدفی که داریم یعنی ایمن و قابل اطمینان بودن تعمیرات، فاکتورهای بسیاری باید در نظر گرفته شوند. در صورتی‌که تعویض قطعات و به‌خصوص سیاست‌های اپل کر (Apple Care) بسیار درآمد‌زا هستند. پاسخ اپل بسیار ابهام آمیز است؛ چراکه در خلال این سال‌ها، اپل برای تعمیر محصولات معیوب خود، برنامه‌های تعمیراتی بسیاری معرفی کرده است.
ایران‌جیبایران‌جیب18 ساعت قبل
اپل برآورد و اعلام کرده است که از سال ۲۰۲۰ میلادی به بعد، تبدیل به بزرگترین تولیدکننده پیشگام در عرضه گوشی‌های مجهز به شبکه …اپل برآورد و اعلام کرده است که از سال ۲۰۲۰ میلادی به بعد، تبدیل به بزرگترین تولیدکننده پیشگام در عرضه گوشی‌های مجهز به شبکه ۵G خواهد شد. با توجه به استقبال بی‌نظیر کاربران از گوشی‌های مجهز به شبکه ۵G، بسیاری از اپراتورهای مخابراتی و شرکت‌های تولیدکننده موبایل درصدد توسعه، تولید و عرضه گوشی‌های مجهز به شبکه نسل پنجم اینترنت همراه ۵G بوده‌اند. بر اساس نمودار زیر می‌توان دریافت که سامسونگ در رتبه نخست و هواوی در رتبه دوم جدول رده بندی پرفروش‌ترین برندهای گوشی‌های هوشمند جای گرفته‌اند اما به نظر می‌رسد که این روند در سال‌های آینده برعکس خواهد شد. پیشتر نیز کارشناسان و تحلیلگران فعال در موسسه استراتژی آنالتیکس برآورد و اعلام کرده بودند که اپل قصد دارد با معرفی و عرضه گوشی‌های هوشمند مجهز به شبکه ۵G، از رقبای خود یعنی شرکت‌های سامسونگ و هواوی سبقت گرفته و بدین ترتیب تبدیل به شرکت پیشگام در توسعه شبکه ۵G شود. نسل پنجم شبکه تلفن همراه ۵G، استانداردهای پیشنهادی برای نسل جدید ارتباطات سیار است که پس از نسل چهارم شبکه تلفن همراه فعلی ارائه می‌شود.
برنابرنا19 ساعت قبل
واتس‌اپ به کاربران گوشی‌های ویندوزفون هشدار داده که این اپلیکیشن تنها تا ۳۱ دسامبر سال جاری میلادی کار می‌کند. این شرکت زیرمجموعه فیس‌بوک پیشتر نیز اعلام کرده بود که پشتیبانی از نسخه‌های قدیمی سیستم عامل‌های موبایلی همچون اندروید ۲٫۳.۷ و همچنین ios ۷ و نسخه‌های قبل از آن را نیز متوقف خواهد کرد. بر اساس گزارش وب سایت Neowin، کاربران گوشی‌های هوشمند مبتنی بر ویندوزفون بدین ترتیب مجبور خواهند بود به سمت و سوی خریداری و استفاده از گوشی‌های اندرویدی و iOS روی بیاورند. علت قطع پشتیبانی واتس‌آپ از ویندوز فون به این دلیل بود که مایکروسافت به عنوان توسعه‌دهنده سیستم عامل موبایلی ویندوز فون سال گذشته اعلام کرد که این نسخه در رسیدن به اهداف مالی و تجاری خود به شکست خورده است و به همین دلیل پشتیبانی از این از آن را به طور کامل کنار گذاشت‌. عدم پشتیبانی واتس‌اپ از نسخه‌های قدیمی سیستم‌عامل موبایلی بدان معناست که نسخه‌های به روز رسانی شده جدید برای موبایل‌هایی با این سیستم عامل‌های قدیمی دیگر در دسترس قرار نخواهد گرفت و کاربران آنها نیز قادر نخواهند بود از قابلیت‌های جدید این نسخه‌ها بهره مند شوند.
زومیتزومیت1 روز قبل
پس از انتشار حاشیه‌ساز iOS ۱۳ که اشکالات و باگ‌های فراوانی در آن مشاهده شد، اپل تصمیم دارد تا با انتشار iOS ۱۴، فرایند کنترل نرم‌افزارهای خود را متحول کند. نسخه شماره ۱۳ سیستم‌عامل iOS با نام iOS ۱۳ و به‌خصوص دو ویرایش اول این نسخه، سریعا به داشتن مشکلات و باگ‌های فراوان بدنام شدند. به گزارش بلومبرگ، اپل تصمیم دارد با ایجاد تحول در شیوه تولید سیستم‌های عامل‌ خود، از تکرار این اتفاق جلوگیری کند و برای انتشار iOS ۱۴ سبک و سیاق جدیدی، در پیش گرفته است. براساس این گزارش، تا به امروز شیوه کار مهندسان اپل به این صورت بوده است که امکانات و ویژگی‌های جدید را معمولا با دستپاچگی و بدون اینکه کاملا کنترل و آزمایش شوند، به سیستم‌های عامل‌ روز اپل اضافه می‌کردند. گزارش بلومبرگ اضافه می‌کند که مهندسان اپل کم‌کم به این نتیجه رسیده‌اند که ios ۱۳ برای حضور در رویداد WWDC (کنفرانس جهانی توسعه‌دهندگان اپل) آمادگی کافی را ندارد و به‌نظر می‌رسد که اپل از رفع کامل ایرادات iOS ۱۳ ناامید شده و در عوض روی تکمیل iOS ۱۴ تمرکز کرده است.
زومیتزومیت1 روز قبل
اپل به‌دنبال مهندسان نرم‌افزار است تا به شرکت برای ساخت نرم‌افزارهای چند رسانه‌ای ویندوز کمک کنند. این متن افراد واجد شرایط را دعوت به پیوستن به این شرکت برای تولید نسل بعدی نرم‌افزارهای رسانه‌ای ویندوز می‌کند. اپل نرم‌افزارهای ویندوز موجود مانند آی‌تیونز و آی‌کلاد را حفظ می‌کند؛ اما این دو نرم‌افزار برنامه‌های دسکتاپ قدیمی هستند و سنشان این موضوع را نشان می‌دهد. هیچ‌کدام از این نرم‌افزارها به ویندوز راه پیدا نکرده‌اند و اپل کاربران ویندوز را با آی‌تیونز تنها گذاشته‌اند. اگر شخصی اشتراک اپل موزیک یا اپل TV پلاس را داشته باشد، باید به‌جای نرم‌افزارهای اختصاصی ویندوز ۱۰ از نسخه‌های تحت وب استفاده کند.
زومیتزومیت1 روز قبل
اپل نیز در پاسخ به این ادعاها، نامه‌ای را به مؤسسه‌های قانون‌گزار آمریکایی ارسال کرده و توضیحاتی را در رابطه با تعمیر محصولات ارائه داده است. انتشار خبر ضرر اپل از ارائه‌ی خدمات تعمیر تعجب‌ کارشناسان و البته کاربران را به‌دنبال داشته است؛ زیرا این شرکت برای تعمیر محصولاتش صدها دلار پول از کاربرانش دریافت می‌کند. بنابراین این ادعا که اپل با دریافت ۶۰۰ دلار از برخی کاربران به‌منظور تعمیر محصولات آن‌ها هیچ سودی به‌جیب نمی‌زند، برای‌ من پذیرفتنی نیست و نمی‌توانم آن را باور کنم». بااین‌حال پراکتور می‌گوید اپل صرفا هزینه‌ی ماهانه‌ی سرویس اپل‌کر را در نظر می‌گیرد و هیچ‌گونه اشاره‌ای به سودی که از طریق این سرویس عایدش می‌شود، ندارد. در این نامه همچنین قائم‌مقام اپل به‌وضوح تلاش کرده است از سیاست‌های این شرکت در زمینه‌ی تعمیر محصولات دفاع کند.
نامه‌نیورنامه‌نیور1 روز قبل
در این گزارش قصد داریم به صورت روزانه قیمت گوشی در بازار را مرور کنیم، توجه شما را به آخرین قیمت روز گوشی در بازار به تاریخ ۳۰ آبان جلب می‌کنیم. *تمامی قیمت‌ها به تومان است*در فهرست‌های زیر، قیمت تمامی مدل‌هایی که دارای گارانتی معتبر هستند، با همان قیمت مصوب شرکت گارانتی آورده شده است، البته قیمت یک مدل با گارانتی‌های مختلف نیز ممکن است تفاوت‌هایی داشته باشد. شرکت سامسونگسامسونگ با عرضه سری گلکسی M و A درتلاش است تا فروش خود را در بازار میان‌رده‌ها افزایش دهد. همچنین مدل‌های گلکسی A۵۰، A۳۰، A۲۰ و A۱۰ نیز با ارائه مشخصات مناسب و قیمت ارزان در اختیار خریداران قرار گرفته‌اند. همچنین پرچمداران این شرکت علی‌رغم قدرت بالا، از مدل‌های رقیب خود قیمت مناسب‌تری دارند که فروش بالا این مدل‌ها را تضمین می‌کند.
نامه‌نیورنامه‌نیور1 روز قبل
به گزارش نامه نیوز، واتس‌اپ به عنوان بزرگترین و محبوب‌ترین اپلیکیشن پیام رسان در جهان بعد از بارها انتشار بیانیه، به کاربران گوشی‌های مبتنی بر سیستم عامل ویندوزفون هشدار داده است که تنها تا پایان سال ۲۰۱۹ میلادی قادر خواهند بود از این پیام رسان استفاده کنند و بعد از آن قطع خواهد شد. این شرکت زیرمجموعه فیس‌بوک پیشتر نیز اعلام کرده بود که پشتیبانی از نسخه‌های قدیمی سیستم عامل‌های موبایلی همچون اندروید ۲٫۳.۷ و همچنین ios ۷ و نسخه‌های قبل از آن را نیز متوقف خواهد کرد. بر اساس گزارش وب سایت Neowin، کاربران گوشی‌های هوشمند مبتنی بر ویندوزفون بدین ترتیب مجبور خواهند بود به سمت و سوی خریداری و استفاده از گوشی‌های اندرویدی و iOS روی بیاورند. علت قطع پشتیبانی واتس‌آپ از ویندوز فون به این دلیل بود که مایکروسافت به عنوان توسعه‌دهنده سیستم عامل موبایلی ویندوز فون سال گذشته اعلام کرد که این نسخه در رسیدن به اهداف مالی و تجاری خود به شکست خورده است و به همین دلیل پشتیبانی از این از آن را به طور کامل کنار گذاشت‌. عدم پشتیبانی واتس‌اپ از نسخه‌های قدیمی سیستم‌عامل موبایلی بدان معناست که نسخه‌های به روز رسانی شده جدید برای موبایل‌هایی با این سیستم عامل‌های قدیمی دیگر در دسترس قرار نخواهد گرفت و کاربران آنها نیز قادر نخواهند بود از قابلیت‌های جدید این نسخه‌ها بهره مند شوند.
ایسناایسنا1 روز قبل
واتس‌اپ به کاربران گوشی‌های ویندوزفون هشدار داده که این اپلیکیشن تنها تا ۳۱ دسامبر سال جاری میلادی کار می‌کند. به گزارش ایسنا، واتس‌اپ به عنوان بزرگترین و محبوب‌ترین اپلیکیشن پیام رسان در جهان بعد از بارها انتشار بیانیه، به کاربران گوشی‌های مبتنی بر سیستم عامل ویندوزفون هشدار داده است که تنها تا پایان سال ۲۰۱۹ میلادی قادر خواهند بود از این پیام رسان استفاده کنند و بعد از آن قطع خواهد شد. این شرکت زیرمجموعه فیس‌بوک پیشتر نیز اعلام کرده بود که پشتیبانی از نسخه‌های قدیمی سیستم عامل‌های موبایلی همچون اندروید ۲٫۳.۷ و همچنین ios ۷ و نسخه‌های قبل از آن را نیز متوقف خواهد کرد. عدم پشتیبانی واتس‌اپ از نسخه‌های قدیمی سیستم‌عامل موبایلی بدان معناست که نسخه‌های به روز رسانی شده جدید برای موبایل‌هایی با این سیستم عامل‌های قدیمی دیگر در دسترس قرار نخواهد گرفت و کاربران آنها نیز قادر نخواهند بود از قابلیت‌های جدید این نسخه‌ها بهره مند شوند. انتهای پیام
اقتصادنیوزاقتصادنیوز1 روز قبل
به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از ایسنا، واژه سیم‌کارت ای‌سیم (eSIM) به‌معنای سیم‌کارت قابل ادغام و مخفف عبارت (Embedded Subscriber Identity Module) است و همانطور که از نامش مشخص است، بخش جداناپذیری از برد اصلی گوشی هوشمند موردنظر محسوب می‌شود. سیم کارت ای‌سیم به معنای یک سیم‌کارت یکپارچه با گوشی هوشمند است و این بدان معناست که دیگر سیم‌کارت فیزیکی قابل خروج از گوشی هوشمند نخواهد بود و اپراتور مربوطه در کشورهای محل سکونت باید از آن پشتیبانی کند. استفاده از سیم‌کارت ای‌سیم مستلزم پشتیبانی اپراتورها از این نوع سیم‌کارت است که در حال حاضر تنها در ۹ کشور جهان امکانات و زیرساخت‌های لازم آن وجود دارد. تعویض و جابجایی سیم‌کارت نیز کمتر از چند ثانیه به طول می‌انجامد و دیگر نیازی نیست برای برقراری ارتباط و اطمینان از راه‌اندازی شبکه برای سیم‌کارت موردنظر، با کسی تماس بگیریم. بدین‌ترتیب شما با بهره‌مندی از فناوری سیم‌کارت ای‌سیم، دیگر نیازی به همراه داشتن تعداد زیادی سیم‌کارت محلی ندارید بلکه شما قادر خواهید بود تنها با یک تماس با اپراتور یا از طریق یک اپلیکیشن، شبکه موبایلی خود را با توجه به موقعیت جغرافیایی جدید خود انتخاب کرده و از خدمات آن بهره‌مند شوید.
ایسناایسنا1 روز قبل
به گزارش ایسنا، واژه سیم‌کارت ای‌سیم (eSIM) به‌معنای سیم‌کارت قابل ادغام و مخفف عبارت (Embedded Subscriber Identity Module) است و همانطور که از نامش مشخص است، بخش جداناپذیری از برد اصلی گوشی هوشمند موردنظر محسوب می‌شود. سیم کارت ای‌سیم به معنای یک سیم‌کارت یکپارچه با گوشی هوشمند است و این بدان معناست که دیگر سیم‌کارت فیزیکی قابل خروج از گوشی هوشمند نخواهد بود و اپراتور مربوطه در کشورهای محل سکونت باید از آن پشتیبانی کند. استفاده از سیم‌کارت ای‌سیم مستلزم پشتیبانی اپراتورها از این نوع سیم‌کارت است که در حال حاضر تنها در ۹ کشور جهان امکانات و زیرساخت‌های لازم آن وجود دارد. هم‌اکنون کشورهایی که از این قابلیت سیم‌کارت‌های ای‌سیم پشتیبانی می‌کنند، شامل اتریش، کانادا، کرواسی، جمهوری چک، آلمان، مجارستان، هند، اسپانیا، انگلیس و ایالات متحده آمریکا می‌شوند و به نظر می‌رسد که تنها کاربران ساکن در کشورهای مذکور قادر خواهند بود از این نسخه‌های دو سیم‌کارته گوشی‌های آیفون ۲۰۱۸ بهره‌مند شوند. بر اساس گزارش وب سایت digitaltrends، با افزایش محبوبیت استفاده از سیم‌کارت‌های ای‌سیم، انتظار می‌رود که تعداد بیشتری از کشورهای جهان سعی دارند از این تکنولوژی پشتیبانی کنند.
رکنارکنا1 روز قبل
به گزارش رکنا، اپل اکنون در جدیدترین حرکت خود اقدام به انتشار نسخه جدید ۱۳٫۲.۳ سیستم‌عامل‌های iOS و iPadOS برای دستگاه‌های سازگار کرد. مشکلات رفع شده در بروزرسانی جدید سیستم‌عامل اپلاین بروزرسانی یکی از مشکلاتی که اخیرا کاربران دستگاه‌های این شرکت با آن روبه‌رو بودند را رفع می‌کند. این مسئله نیز به کمک نسخه ۱۳٫۲.۳ رفع شده است. این بروزرسانی جدید یکی دیگر از رشته پچ‌هایی است که اپل از زمان عرضه ۱۳ iOS در ماه گذشته منتشر کرده است. در بروزرسانی جدید این سیستم‌عامل سعی شده است که مشکلات اصلی آن رفع شده و شاهد عملکرد بهتری باشیم.
زومیتزومیت2 روز قبل
مایکروسافت تا چند ماه دیگر دستیار صوتی کورتانا را از اندروید و iOS حذف خواهد کرد و امکان دسترسی به آن فقط ازطریق ویندوز ۱۰ و آفیس ۳۶۵ میسر خواهد بود. اخیرا شایعه شده بود مایکروسافت عرضه‌ی کورتانا، دستیار هوشمندش را برای اندروید و iOS متوقف می‌کند. متأسفانه مایکروسافت برنامه‌های کورتانا را از اندروید و iOS حذف و پشتیبانی آن از مایکروسافت لانچر را نیز متوقف خواهد کرد. پس از ۳۱ ژانویه ۲۰۲۰، نرم‌افزار گوشی کورتانا دیگر گوشی شما پشتیبانی نخواهد شد و نسخه‌ی به‌روزشده‌ای از مایکروسافت لانچر بدون کورتانا منتشر خواهد شد. طبق گفته‌ی مایکروسافت، حذف کورتانا از روی اندروید و iOS فقط مختص پلتفرم‌های گوشی است و این دستیار هوشمند برای کسانی دردسترس خواهد بود که قصد دارند از آن روی ویندوز ۱۰ استفاده کنند.
اصلاحات پرساصلاحات پرس2 روز قبل
به گزارش خبرآنلاین، احتمالا قطع اینترنت هم برنامه‌های زندگی شما را به طور کلی تغییر داده است و در حال انجام زندگی جدیدی هستید، زندگی که اصلا به آن عادت ندارید. اما ۲ موتور جستوجوگر داخلی هستند که در روزهای قطع اینترنت بین‌المللی می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید. پیشنهادی برای راننده‌های اینترنتیاما اگر راننده این برنامه‌های اینترنتی هستید قطعا این چند روز با مشکل مواجه شده‌اید، چراکه با نرم‌افزارهای قبلی امکان مسیریابی مبدا و مقصد مسافرتان اصلا امکان پذیر نیست. بلیت فروشی اینترنتی هنوز امکان دارداگر قصد خرید اینترنتی بلیت سینما یا فوتبال دارید، همچنان می‌توانید به روش‌های قبلی اقدام کنید. مطابق متنی که در صفحه نخست سایت بلیت فروشی شرکت توسعه و تجهیز نوشته شده کاربران برای مراجعه و استفاده از این سایت باید از اینترنت داخلی استفاده کنند و نباید VPN روی اینترنت آن‌ها فعال باشد.
خبرآنلاینخبرآنلاین2 روز قبل
اگرچه انتقادات زیادی هم به این سرویس‌های داخلی وارد شده است. اما ۲ موتور جستوجوگر داخلی هستند که در روزهای قطعی اینترنت بین‌الملل می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید. در این میان هم سرویس‌های داخلی وجود دارند که می‌توانید از آن استفاده کنید. پیشنهادی برای راننده‌های اینترنتیاما اگر راننده این برنامه‌های اینترنتی هستید قطعا این چند روز با مشکل مواجه شده‌اید، چراکه با نرم‌افزارهای قبلی امکان مسیریابی مبدا و مقصد مسافرتان اصلا امکان پذیر نیست. بلیت فروشی اینترنتی هنوز امکان دارداگر قصد خرید اینترنتی بلیت سینما یا فوتبال دارید، همچنان می‌توانید به روش‌های قبلی اقدام کنید.
الفالف2 روز قبل
در این گزارش قصد داریم به صورت روزانه قیمت گوشی در بازار را مرور کنیم، توجه شما را به آخرین قیمت روز گوشی در بازار به تاریخ ۲۹ آبان جلب می‌کنیم. اما جدیدترین میان‌رده‌های سامسونگ مربوط به سری پرچمدار گلکسی A است، در هفته‌های گذشته سه مدل گلکسی A۵۰، A۸۰ و A۳۰ وارد بازار شده‌اند که قیمت مناسبی دارند. در فهرست زیر قیمت گوشی a۵۰ سامسونگ نیز موجود است. چندماه پیش پرچمدار جدید این شرکت به نام mi۹ به بازار عرضه شده که با وجود قدرت بالا، قیمت ارزانی نسبت به دیگر مدل‌های مشابه دارد نسخه‌های مختلف پرچمدار می‌۹ نیز در حال حاضر معرفی شده و در بازار موجود است. در ادامه آخرین لیست قیمت گوشی‌های جی‌ال‌ایکس در بازار را مشاهده می‌کنید:
زومیتزومیت2 روز قبل
اپلیکیشن WWDC که به‌صورت اختصاصی اخبار مربوط به رویداد جهانی توسعه‌دهندگان اپل را پوشش می‌دهد، رسما به Apple Developer تغییر نام داد. اپلیکیشن اختصاصی اپل با عنوان WWDC که مخصوص سیستم‌عامل iOS تهیه شده است، به مدت چند سال، این فرصت را در اختیار توسعه‌دهندگان قرار می‌داد تا هرساله، پوشش زنده کنفرانس جهانی توسعه‌دهندگان اپل را به شکل ویژه‌ای زیر نظر داشته باشند یا ویدیوهای مربوط به آن را در آرشیو مشاهده کنند. طی چند سال گذشته، اپل محتواهای دیگری شامل ویدیوهایی از مشخصات فنی سخت‌افزارهایی مانند آیفون‌ها و آیپدهای جدید این شرکت را به اپلیکیشن افزود و به نظر می‌رسد سیاست جدید، اپل را واداشته تا نام WWDC را به Apple Developer تغییر بدهد. اپل به‌تازگی گفته است که این اپلیکیشن به‌زودی در سایر کشور‌ها نیز در دسترس خواهد بود. اپلیکیشن Apple Developer که تحت عنوان نسخه‌ی شماره ۸ منتشر شده در حال حاضر در اپل استور قرار دارد و در متن اعلان انتشار آن به ویژگی‌های جدیدی اشاره شده است.
ایسناایسنا2 روز قبل
اپل برآورد و اعلام کرده است که از سال ۲۰۲۰ میلادی به بعد، تبدیل به بزرگترین تولیدکننده پیشگام در عرضه گوشی‌های مجهز به شبکه ۵G خواهد شد. با توجه به استقبال بی‌نظیر کاربران از گوشی‌های مجهز به شبکه ۵G، بسیاری از اپراتورهای مخابراتی و شرکت‌های تولیدکننده موبایل درصدد توسعه، تولید و عرضه گوشی‌های مجهز به شبکه نسل پنجم اینترنت همراه ۵G بوده‌اند. بر اساس نمودار زیر می‌توان دریافت که سامسونگ در رتبه نخست و هواوی در رتبه دوم جدول رده بندی پرفروش‌ترین برندهای گوشی‌های هوشمند جای گرفته‌اند اما به نظر می‌رسد که این روند در سال‌های آینده برعکس خواهد شد. نسل پنجم شبکه تلفن همراه ۵G، استانداردهای پیشنهادی برای نسل جدید ارتباطات سیار است که پس از نسل چهارم شبکه تلفن همراه فعلی ارائه می‌شود. انتهای پیام
زومیتزومیت3 روز قبل
مجلس آلمان به اپل فشار می‌آورد تا امکان دسترسی به NFC دستگاه‌های خود را به رقبای سیستم پرداختی‌اش یعنی اپل پی ارائه‌ کند. اپل احتمالا به‌زودی مجبور می‌شود که امکان رقابت با سرویس پرداختی اپل پی را در iOS به رقبای آلمانی خود بدهد. احتمالا اپل امکان دریافت هزینه در ازای دسترسی به تراشه‌ی NFC را خواهد داشت که البته قطعا کمتر از ۰/۱۵ درصد کارمزدی خواهد بود که اکنون در هر تراکنش اپل پی دریافت می‌شود. ما نگران هستیم که پیش‌نویس قانون برای تجربه‌ی کاربری کاربران، حفاظت از داده‌های آن‌ها و امنیت اطلاعات مالی، خطرناک باشد. وستاگر در مصاحبه با بلومبرگ درباره‌ی سرویس اپل پی گفت:
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین3 روز قبل
این رفتارها باعث شده که قانون‌گذاران در مورد پیاده‌روی و پیامک زدن بحث و گفتگو کنند. متخصصان روانشناس اما معتقدند پیامک زدن حین راه رفتن نوعی رفتار اعتیاد آور است. شاید وقت آن رسیده باشد که ما بتوانیم کنترل فناوری شخصی خودمان را به دست آوریم. چرا حین راه رفتن پیامک می‌زنیم؟ آدام گزلی در دانشکده علوم اعصاب معتقد است که گرایشات ما در زمینه منابع اطلاعاتی، از رفتار حیوانی ما در مورد بقا نشأت می‌گیرد. چگونه استفاده از موبایل حین راه رفتن را کنترل کنیم؟ ۱.
مهرمهر3 روز قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از دیلی میل، سامسونگ مشغول توسعه چند حالت جدید برای دوربین هایی است که در آینده در موبایل‌ها به کار می‌رود. محققان فناوری مشغول تحلیل کدی داخل دستگاه‌های سامسونگ هستند که به گفته آنان نشان دهنده چند حالت جدید در دوربین مانند «نمای کارگردان» (Director s View) است که به کاربران اجازه می‌دهد از لنزهای مختلف در موبایل هایشان استفاده کنند. همچنین این حالت‌ها به کاربر اجازه می‌دهد تا هنگام ثبت فیلم، روی سوژه خود تمرکز کنند. کارشناسان وب سایت XDA معتقدند این ویژگی مانند قابلیت Filmic Pro در آیفون ۱۱ عمل می‌کند و به کاربران اجازه می‌دهد همزمان از دو دوربین متفاوت استفاده کنند. همچنین کارشناسان این وب سایت نشانه هایی از حالت Night Hyperlapse را ردیابی کرده‌اند که البته اطلاعات زیادی درباره آن وجود نداشت اما احتمالا کاربران می‌توانند با استفاده از Hyperlapse فعلی، ویدئوهای تایم لپس در محیط‌های کم نور ثبت کنند. علاوه بر آن این ویژگی احتمالا دارای حالتSingle Take Photo است که به کاربران اجازه می‌دهد به کاربران امکان می‌دهد دوربین را از یک طرف به طرف دیگر بکشند و در همان حال دوربین چندین عکس و فیلم کوتاه ثبت می‌کند.
فارسفارس3 روز قبل
اپل یک برنامه جدید تحقیقاتی در زمینه سلامت را ارائه داده که به کاربران آیفون و اپل واچ اجازه می‌دهد تا در مطالعات علمی شرکت کنند. به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس به نقل از دیلی‌میل، اپل برنامه تحقیقات بهداشتی خود را ارائه می‌دهد که بواسطه آن به کاربران اجازه می‌دهد در مطالعات پزشکی با استفاده از آیفون یا اپل واچ شرکت کنند. این برنامه دارای سه مطالعه در زمینه شنوایی، سلامت قلب و سلامت زنان است؛ کاربران می‌توانند این برنامه را در فروشگاه اپل به صورت رایگان دانلود کنند. این اقدام بخشی از فشار گسترده اپل برای مراقبت‌های بهداشتی است؛ اپل یک برنامه جدید تحقیقاتی در زمینه سلامت را ارائه داده که به کاربران آیفون و اپل واچ اجازه می‌دهد تا در مطالعات علمی شرکت کنند. کسانی که مایل به مشارکت هستند می‌توانند با بارگیری برنامه «تحقیق» اپل در فروشگاه App خود این کار را انجام دهند.
زومیتزومیت3 روز قبل
باتوجه‌به دعوت‌نامه‌‌های ارسال‌شده‌ی اپل، دوم دسامبر (یازدهم آذر) باید منتظر رویداد بعدی کوپرتینونشین‌ها در نیویورک باشیم. آخرین اخبار حاکی از آن است که اپل برای رویداد آذر خود با محوریت معرفی محبوب‌ترین اپلیکیشن‌ها و بازی‌های سال ۲۰۱۹ دعوت‌نامه‌هایی ارسال کرده‌اند. معمولا در دعوت‌نامه‌های اپل واضح و شفاف به موضوع رویداد اشاره نمی‌شود؛ ولی این‌بار قضیه فرق می‌کند و ظاهرا موضوع رویداد از قبل به‌خوبی مشخص شده است. روز گذشته، Lance Ulanoff در توییتی به این موضوع اشاره کرد که رویداد رسمی اپل با موضوع «محبوب‌ترین اپلیکیشن‌ها و بازی‌های سال ۲۰۱۹» دوم دسامبر (یازدهم آذر) در نیویورک برگزار خواهد شد. در نظر داشته باشید عنوان و تاریخ رویداد یازدهم آذر هنوز در وب‌سایت رسمی اپل و فهرست رویدادهای آتی اپل ذکر نشده است.
زوم‌جیزوم‌جی3 روز قبل
در این قسمت از سری مقاله معرفی بازی موبایل، به سراغ بازی پازل Bouncy Laser ۲: Puzzle Bricks رفتیم که گفته شده در نوع خودش، مثل و مانندش را تا به امروز ندیده‌اید. بازی موبایل Bouncy Laser ۲: Puzzle Bricks یک بازی پازل محسوب می‌شود که در نوع خود منحصربه‌فرد است و ویژگی‌های جذاب زیادی دارد. بازی اندروید و آیفون Bouncy Laser ۲: Puzzle Bricks کاملا رایگان است و حجمی بالغ بر ۱۲۴ مگابایت دارد. این بازی‌ساز تازه‌کار، در کنار این بازی، ساخت بازی دیگری به نام Bouncy Laser - Brick Breaker را هم در رزومه کاری خود دارد. بازی موبایل Bouncy Laser ۲: Puzzle Bricks در حال حاضر در اختیار کاربران سیستم‌عامل iOS و اندروید قرار دارد.
همشهریهمشهری3 روز قبل
به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایرنا، در خیابان گشت می‌زنید و ناگهان فکر می‌کنید باید تلفن همراهتان را چک کنید. این رفتارها باعث شده که قانون‌گذاران در مورد پیاده‌روی و پیامک زدن بحث و گفت‌وگو کنند. شاید وقت آن رسیده باشد که ما بتوانیم کنترل فناوری شخصی خودمان را به دست آوریم. چگونه استفاده از موبایل حین راه رفتن را کنترل کنیم؟ ۱. همچنین به افرادی که هدفون دارند توصیه می‌شود که حین راه رفتن، صدای آن را کم کنند.

به انتهای لیست رسیدید