آیین بزرگداشت

آیین بزرگداشت

میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین3 ساعت قبل
خبرگزاری میزان- دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان یزد گفت: مطالبه‌گری و پرسشگری دانشجویان یک ارزش و مایه مباهات و افتخار برای نظام مقدس جمهوری اسلامی است و ما از آن استقبال می‌کنیم. به گزارش خبرنگار گروه حقوقی‌وقضایی خبرگزاری میزان، دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان یزد گفت: مطالبه‌گری و پرسشگری دانشجویان یک ارزش و مایه مباهات و افتخار برای نظام مقدس جمهوری اسلامی است و ما از آن استقبال می‌کنیم. وی افزود: قطعا این فضای مناسب، موجب دفاع از حقوق مردم توسط دانشجویان و تقویت روحیه مطالبه‌گری در کشور و پرسشگری و پیگیری حقوق شهروندی خواهد بود که باید گسترش و تقویت شود. وی اضافه کرد: وقتی فردی عامدانه دست به تخریب اموال عمومی می‌زند و یا به مردم آسیب می‌زند دیگر نمی‌توان با آن فرد مماشات کرد. شایان ذکر است با دعوت دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی، استاندار یزد، دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان و فرمانده سپاه الغدیر نزدیک به ۳ ساعت میهمان جمع دانشجویی و پاسخگوی سئوالات دانشجویان بودند.
مهرمهر1 روز قبل
تولیت آستان قدس رضوی با بیان اینکه مردم بدون نوبت و هماهنگی قبلی می‌توانند به من مراجعه کنند، افزود: بنا داریم از جوانان در کارهای مدیریتی آستان قدس رضوی استفاده کنیم لذا به کمک شما جوانان برای ارتباط‌گیری بیشتر با مردم نیازمندیم. حجت‌الاسلام مروی با اشاره به اینکه در هشت سال دفاع مقدس بسیاری از جوانان ما از جان، مال و خانواده خود برای حفظ آب و خاک گذشتند، تصریح کرد: باید به جوانان میدان داد تا شکوفایی استعدادهای آنان را شاهد باشیم لذا سرمایه‌گذاری برای جوانان از هر سرمایه‌گذاری مهم‌تر است. حجت‌الاسلام مروی با اشاره به خدمات حجت‌الاسلام طبسی، عنوان کرد: بیمارستان‌ها، دانشگاه‌ها و ظرفیت‌های امروز در حرم مطهر رضوی به خاطر تلاش‌ها و فعالیت‌های ایشان است. جوانان امروز باید خود را به شاخصه‌های دانشجوی انقلابی از جمله بصیرت داشتن، ضد استکبار بودن، مطالبه‌گری و …مزین کنند. کسی که دارای بصیرت همه جانبه است فریب دشمن را نمی‌خورد و توانایی رویارویی با آنان را دارد.
برترین‌هابرترین‌ها1 روز قبل
تجمع گروهی از دانشجویان دانشگاه تهران در روز دانشجودانشگاه تهران از آن جمله دانشگاه‌هایی است که هر سال روز دانشجو با تجمعاتی برگزار می‌شود. البته اتفاقی که در مراسم روز دانشجوی امسال در دانشگاه تهران رخ داد حضور حجت‌الاسلام رئیسی، رئیس دستگاه قضا در مراسم آیین گرامیداشت روز دانشجو در دانشکده فنی دانشگاه تهران بود. گروهی از دانشجویان دانشگاه تهران در روز دانشجو در چهار راه ادبیات در داخل دانشگاه تجمع کرده و شعارهایی سر دادند. تجمع دانشجویان دانشگاه تهران پس از سر دادن شعارهایی بدون هیچ حاشیه‌ای پایان یافت. اعتصاب غذای دانشجویان بهشتیطبق خبرهای رسیده دانشجویان دانشگاه شهید بهشتی نیز در اعتراض به آنچه «کیفیت بد و غیربهداشتی بودن غذا» عنوان می‌شد، ظهر دیروز ۱۶ آذرماه دست به اعتصاب غذا زدند که البته این اعتراض دانشجویان دانشگاه شهید بهشتی در هفته گذشته نیز وجود داشته است.
فراروفرارو2 روز قبل
البته اتفاقی که در مراسم روز دانشجوی امسال در دانشگاه تهران رخ داد حضور حجت الاسلام رئیسی، رئیس دستگاه قضا در مراسم آیین گرامیداشت روز دانشجو در دانشکده فنی دانشگاه تهران است. گروهی از دانشجویان دانشگاه تهران در روز دانشجو در چهار راه ادبیات در داخل دانشگاه تجمع کرده و شعارهایی سر دادند. تجمع دانشجویان دانشگاه تهران پس از سر دادن شعارهایی بدون هیچ حاشیه‌ای پایان یافت. چیدمان اعتراضی دانشجویان دانشگاه هنرهمچنین دانشجویان دانشگاه هنر ظهر امروز در حاشیه برگزاری مراسم روز دانشجو، با ایجاد المان‌هایی در محوطه دانشگاه، نسبت به وقایع اخیر اعتراضات خود را اعلام کردند. شعارهای اعتراضی دانشجویان پلی‌تکنیک تهرانامروز دانشجویان دانشگاه امیرکبیر (پلی‌تکنیک تهران) نیز علاوه بر برنامه‌های رسمی مسئولان این دانشگاه به صورت خود جوش، ظهر امروز با تجمع در محوطه این دانشگاه شعارهای‌ها را در اعتراض به آنچه برخورد امنیتی در دانشگاه‌ها می‌دانستند سر دادند.
همشهریهمشهری2 روز قبل
البته اتفاقی که در مراسم روز دانشجوی امسال در دانشگاه تهران رخ داد حضور حجت الاسلام رئیسی، رئیس دستگاه قضا در مراسم آیین گرامیداشت روز دانشجو در دانشکده فنی دانشگاه تهران است. گروهی از دانشجویان دانشگاه تهران در روز دانشجو در چهار راه ادبیات در داخل دانشگاه تجمع کرده و شعارهایی سر دادند. این دانشجویان شعارهایی با مضمون پولی شدن دانشگاه‌ها و همچنین حمایت از دانشجویان زندانی سر دادند. تجمع دانشجویان دانشگاه تهران پس از سر دادن شعارهایی بدون هیچ حاشیه‌ای پایان یافت. چیدمان اعتراضی دانشجویان دانشگاه هنرهمچنین دانشجویان دانشگاه هنر ظهر امروز در حاشیه برگزاری مراسم روز دانشجو، با ایجاد المان‌هایی در محوطه دانشگاه، نسبت به وقایع اخیر اعتراضات خود را اعلام کردند.
ایسناایسنا2 روز قبل
در آیین روز دانشجو که با نام《دانشجوی مسلمان، صدای مستضعفان》برگزار شد رئیس قوه قضاییه با دانشجویان هم صحبت شد. نیلی در پایان از رئیس قوه قضاییه و رهبر انقلاب اسلامی برای بخشش دانشجویانی که احکام قضایی داشتند تشکر کرد. پس از پخش این کلیپ، نمایندگان تشکل‌های دانشجویی مطالبات خود را از آیت‌الله رئیسی قرائت کردند و به ترتیب، محمد حسین معصوم زاده، نماینده انجمن مستقل دانشجویان دانشگاه تهران، امین نوریان، نماینده جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه تهران، علی اسکندری نماینده جنبش عدالتخواه دانشجویی دانشگاه تهران و علی طلوعی نماینده بسیج دانشجویی دانشگاه تهران بیانیه‌های خود را خواندند. در ادامه پرسش‌های برگزیده‌ای که در سامانه 《طرح پرسش آزاد از دانشجویان》گردآوری شده بود از رئیس قوه قضاییه پرسیده شد و همه منتظر پاسخ پرسش‌های شان از رئیس دستگاه قضا بودند. از حواشی سخنرانی رئیس قوه قضاییه، طرح پرسش از سوی یکی از دانشجویان نشسته در میان حضار بود که ابتدا با واکنش مواجه شد اما در انتهای سخنرانی رئیس دستگاه قضا موفق شد صحبت خود را مطرح کند.
برترین‌هابرترین‌ها2 روز قبل
وی اظهار کرد: بیش از ۴۰۰ نشست دانشجویی در دانشگاه تهران برگزار شده اما این میزان کافی نیست است زیرا هم تمام موضوعات و جوانب را پوشش نمی‌دهد و هم اینکه همه قشرهای دانشجویی در این نشست‌ها مشارکت نداشتند. نیلی در پایان از رئیس قوه قضاییه و رهبر انقلاب اسلامی برای بخشش دانشجویانی که احکام قضایی داشتند تشکر کرد. پس از پخش این کلیپ، نمایندگان تشکل‌های دانشجویی مطالبات خود را از آیت‌الله رئیسی قرائت کردند و به ترتیب، محمد حسین معصوم زاده، نماینده انجمن مستقل دانشجویان دانشگاه تهران، امین نوریان، نماینده جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه تهران، علی اسکندری نماینده جنبش عدالتخواه دانشجویی دانشگاه تهران و علی طلوعی نماینده بسیج دانشجویی دانشگاه تهران بیانیه‌های خود را خواندند. در ادامه پرسش‌های برگزیده‌ای که در سامانه 《طرح پرسش آزاد از دانشجویان》گردآوری شده بود از رئیس قوه قضاییه پرسیده شد و همه منتظر پاسخ پرسش‌های شان از رئیس دستگاه قضا بودند. از حواشی سخنرانی رئیس قوه قضاییه، طرح پرسش از سوی یکی از دانشجویان نشسته در میان حضار بود که ابتدا با واکنش مواجه شد اما در انتهای سخنرانی رئیس دستگاه قضا موفق شد صحبت خود را مطرح کند.
ایسناایسنا2 روز قبل
امروز پس از گذشت ۶۶ سال بعد از واقعه ۱۶ آذر ۱۳۳۲، دانشگاه‌های کشور به مناسبت «روز دانشجو» برنامه‌های متفاوتی به طور رسمی و غیر رسمی تدارک دیدند. گروهی از دانشجویان دانشگاه تهران در روز دانشجو در چهار راه ادبیات در داخل دانشگاه تجمع کرده و شعارهایی سر دادند. تجمع دانشجویان دانشگاه تهران پس از سر دادن شعارهایی بدون هیچ حاشیه‌ای پایان یافت. چیدمان اعتراضی دانشجویان دانشگاه هنرهمچنین دانشجویان دانشگاه هنر ظهر امروز در حاشیه برگزاری مراسم روز دانشجو، با ایجاد المان‌هایی در محوطه دانشگاه، نسبت به وقایع اخیر اعتراضات خود را اعلام کردند. این در حالی بوده که ساعاتی پیش محمدباقر قالیباف عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام، در نشست روز دانشجو این دانشگاه حضور داشته و سخنرانی کرده است.
تسنیمتسنیم2 روز قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از اهواز، آئین بزرگداشت پاسدار رشید اسلام شهید اکبر مرادی از شهدای مدافع امنیت خوزستان با حضور اقشار مختلف مردم از نقاط مختلف استان در شهر باغملک برگزار شد. همچنین جمعی از مسئولان محلی شهرستان باغملک از جمله جانشین سپاه این شهرستان در آئین بزرگداشت شهید اکبر مرادی از شهدای مدافع امنیت استان خوزستان شرکت کردند. در این برنامه حجت‌الاسلام والمسلمین علی ابراهیمی پور امام جمعه آبادان در سخنانی یاد و خاطره شهدا را گرامی داشت و به پاسدار شهید اکبر مرادی از شهدای مدافع امنیت استان خوزستان ادای احترام کرد. شهید اکبر مرادی عضو گردان مالک اشتر استان خوزستان بود که در روستای طلاور بخش صیدون شهرستان باغملک دیده به جهان گشود. شهید شهرام سلیمانی، شهید رمضان کمایی، شهید خسرو یوسفی، شهید نجف کردزنگنه، شهید اکبر شیری، شهید علی بیگدلیان، شهید رضا آریازنگنه، شهید خسرو هزاروند، شهید جاویدالاثر کریم داد رحمانی، شهید روزه ممبینی، شهید لطفعلی عیوضی، شهید محمدزمان لطفی‌زاده، شهید گنجعلی فرطالبی، شهید انگنا امیری، شهید مرتضی حشمان، شهید عبدالله عادل‌زاده، شهید عزیزالله بهمنی، سردار شهید امید فرجی‌زنگنه، سرباز شهید علی سلمانوند، شهید امید نریمیسایی و شهید اکبر مرادی از جمله شهدای شهرستان باغملک هستند.
خوزستان آنلاینخوزستان آنلاین3 روز قبل
پیام خوزستان - دزفول- محفل خاطره گویی شهیده عصمت پورانوری شهیده شاخص کشوری جمعه شب با حضور رییس حوزه هنری خوزستان در مرکز فرهنگی دفاع مقدس دزفول برگزار شد. نویسنده کتاب عصمت نیز در این محفل گفت: اگر مادر شهیدان علیرضا و عصمت پورانوری من را نمی‌پذیرفت این کتاب نوشته و منتشر نمی‌شد. وی گفت: کوشا بودن در حفظ حجاب، مردمی بودن، تلاش در ریشه‌کن کردن بی‌سوادی و کمک به مردم از ویژگی‌های شهیده پورانوری بودند. به گزارش ایرنا محفل خاطره‌گویی شهیده عصمت پورانوری شهیده شاخص کشوری جمعه شب با حضور جمعی از مسوولان استانی و شهرستانی در دزفول برگزار شد. شهیده عصمت پورانوری شهیده شاخص کشوری سی ام اردیبهشت ۱۳۴۱ در دزفول متولد شد و در نوزدهم آذر ۱۳۶۰ بر اثر اصابت ترکش راکت هواپیمای عراقی در دزفول به درجه شهادت نائل آمد.
صدا و سیماصدا و سیما4 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، این مراسم با حضور ضرغامی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام و امیر پوردستان و جمعی از مقام‌های لشکری و کشوری و خانواده‌های شهدای رسانه در حال برگزاری است.
خوزستان آنلاینخوزستان آنلاین4 روز قبل
مدیرکل آموزش و پرورش استان خبرداد: پیام خوزستان - ایسنا/خوزستان مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان گفت: به منظور جبران کمبود معلم در آموزش و پرورش خوزستان، با دستور وزیر تعدادی نیروی حق‌التدریس به استان اختصاص داده می‌شود. کوروش مودت امروز (۱۳ آذرماه) در آیین بزرگداشت روز دانشجو و جشن دانشجو معلمان نوورود دانشگاه فرهنگیان که در اهواز برگزار شد، اظهار کرد: دانشگاه فرهنگیان کارخانه انسان‌سازی است. وی با بیان اینکه امسال بیش از ۶۰۰ فارغ‌التحصیل از دانشگاه فرهنگیان داریم، افزود: در استان با کمبود نیروی انسانی مواجه هستیم و یکی از منابع تولید نیروی انسانی آموزش و پرورش، دانشگاه فرهنگیان است. وی در پایان گفت: خوشبختانه برای جبران کمبود نیرو در آموزش و پرورش، وزیر دستور داد تا تعدادی نیروی حق‌التدریس برای ارتقا شاخص نیروی انسانی به استان اختصاص داده شود. در این زمینه تفاهم‌نامه‌ای بسته شده و اختصاص نیرو فقط برای استان خوزستان در نظر گرفته شده است و در فاصله زمانی نه چندان دور، محقق خواهد شد.
خوزستان آنلاینخوزستان آنلاین4 روز قبل
رئیس دانشگاه فرهنگیان استان: پیام خوزستان - ایسنا/خوزستان رئیس دانشگاه فرهنگیان خوزستان گفت: امسال استان خوزستان بالاترین ظرفیت پذیرش دانشجو معلم در کشور را با پذیرش هزار و ۸۴۰ دانشجو معلم از آن خود کرد؛ به این یعنی که برای هزار و ۸۴۰ نفر در استان، اشتغال ایجاد شد. ذهن و زبان دانشجو باید باز باشد، دانشجو باید نقد کند اما نقدش منصفانه باشد و در عین حال، نقدپذیر باشد. وی افزود: امسال استان خوزستان بالاترین ظرفیت پذیرش دانشجو معلم در کشور را با پذیرش هزار و ۸۴۰ دانشجو معلم از آن خود کرد. پیش از این در دانشگاه فرهنگیان تنها برای ۴۰۰ دانشجو ظرفیت وجود داشت. رئیس دانشگاه فرهنگیان خوزستان ادامه داد: از دلایل جذب بیش از ظرفیت دانشجو معلم در دانشگاه فرهنگیان استان، ایجاد اشتغال برای جوانان، جبران کمبود حدود ۱۷ هزار معلم در استان، بی‌نیاز کردن استان از جذب معلمان بی‌کیفیت و اجرا کردن دستور رهبر مبنی بر افزایش کمی و کیفی دانشجو معلم است.
خوزستان آنلاینخوزستان آنلاین4 روز قبل
معاون استاندار خوزستان: پیام خوزستان - ایسنا/خوزستان معاون سیاسی اجتماعی استاندار خوزستان گفت: در حوزه عدالت آموزشی، نه تنها در خوزستان بلکه در سطح کشور مشکلات فراوانی وجود دارد. وی افزود: امسال برای اولین بار هزار و ۸۴۰ دانشجو در دانشگاه فرهنگیان استان جذب شدند که در سطح استان خوزستان یک رکورد محسوب می‌شود. باوجود ظرفیت‌های فراوان در حوزه آموزشی، کمبودهای فراوانی در این حوزه وجود دارد. به گزارش ایسنا، معاون سیاسی اجتماعی استاندار خوزستان با بیان اینکه در حوزه عدالت آموزشی، نه تنها در استان بلکه در سطح کشور مشکلات فراوانی وجود دارد، گفت: در سال‌های اخیر توجه زیادی به مناطق کم‌برخوردار داشتیم و اقداماتی انجام شد و اجرای طرح‌ «جذب کودکان بازمانده از تحصیل» از جمله این اقدامات بود. این طرح مهم علاوه بر خوزستان، بزودی در کل کشور نیز در راستای ایجاد عدالت آموزشی اجرا می‌شود.
ایسناایسنا5 روز قبل
ایسنا/خوزستان رئیس دانشگاه فرهنگیان خوزستان گفت: امسال استان خوزستان بالاترین ظرفیت پذیرش دانشجو معلم در کشور را با پذیرش هزار و ۸۴۰ دانشجو معلم از آن خود کرد؛ به این یعنی که برای هزار و ۸۴۰ نفر در استان، اشتغال ایجاد شد. ذهن و زبان دانشجو باید باز باشد، دانشجو باید نقد کند اما نقدش منصفانه باشد و در عین حال، نقدپذیر باشد. وی افزود: امسال استان خوزستان بالاترین ظرفیت پذیرش دانشجو معلم در کشور را با پذیرش هزار و ۸۴۰ دانشجو معلم از آن خود کرد. پیش از این در دانشگاه فرهنگیان تنها برای ۴۰۰ دانشجو ظرفیت وجود داشت. رئیس دانشگاه فرهنگیان خوزستان ادامه داد: از دلایل جذب بیش از ظرفیت دانشجو معلم در دانشگاه فرهنگیان استان، ایجاد اشتغال برای جوانان، جبران کمبود حدود ۱۷ هزار معلم در استان، بی‌نیاز کردن استان از جذب معلمان بی‌کیفیت و اجرا کردن دستور رهبر مبنی بر افزایش کمی و کیفی دانشجو معلم است.
ایسناایسنا5 روز قبل
ایسنا/خوزستان مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان گفت: به منظور جبران کمبود معلم در آموزش و پرورش خوزستان، با دستور وزیر تعدادی نیروی حق‌التدریس به استان اختصاص داده می‌شود. کوروش مودت امروز (۱۳ آذرماه) در آیین بزرگداشت روز دانشجو و جشن دانشجو معلمان نوورود دانشگاه فرهنگیان که در اهواز برگزار شد، اظهار کرد: دانشگاه فرهنگیان کارخانه انسان‌سازی است. وی با بیان اینکه امسال بیش از ۶۰۰ فارغ‌التحصیل از دانشگاه فرهنگیان داریم، افزود: در استان با کمبود نیروی انسانی مواجه هستیم و یکی از منابع تولید نیروی انسانی آموزش و پرورش، دانشگاه فرهنگیان است. وی در پایان گفت: خوشبختانه برای جبران کمبود نیرو در آموزش و پرورش، وزیر دستور داد تا تعدادی نیروی حق‌التدریس برای ارتقا شاخص نیروی انسانی به استان اختصاص داده شود. در این زمینه تفاهم‌نامه‌ای بسته شده و اختصاص نیرو فقط برای استان خوزستان در نظر گرفته شده است و در فاصله زمانی نه چندان دور، محقق خواهد شد.
ایسناایسنا5 روز قبل
ایسنا/خوزستان معاون سیاسی اجتماعی استاندار خوزستان گفت: در حوزه عدالت آموزشی، نه تنها در خوزستان بلکه در سطح کشور مشکلات فراوانی وجود دارد. وی افزود: امسال برای اولین بار هزار و ۸۴۰ دانشجو در دانشگاه فرهنگیان استان جذب شدند که در سطح استان خوزستان یک رکورد محسوب می‌شود. باوجود ظرفیت‌های فراوان در حوزه آموزشی، کمبودهای فراوانی در این حوزه وجود دارد. به گزارش ایسنا، معاون سیاسی اجتماعی استاندار خوزستان با بیان اینکه در حوزه عدالت آموزشی، نه تنها در استان بلکه در سطح کشور مشکلات فراوانی وجود دارد، گفت: در سال‌های اخیر توجه زیادی به مناطق کم‌برخوردار داشتیم و اقداماتی انجام شد و اجرای طرح‌ «جذب کودکان بازمانده از تحصیل» از جمله این اقدامات بود. این طرح مهم علاوه بر خوزستان، بزودی در کل کشور نیز در راستای ایجاد عدالت آموزشی اجرا می‌شود.
مهرمهر5 روز قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، سعید فریور در آیین بزرگداشت روز جهانی معلول در ارومیه با بیان اینکه امسال در کل ۳۰ هزار و ۸۵۳ نفر مستمر بگیر تحت پوشش هستند اظهارداشت: همچنین ۱۲ هزار و ۵۰۰ نفر نیز در ماه‌های آینده وارد سامانه خواهند شد. وی با بیان اینکه هم اکنون بیش از ۳۰ هزار نفر در آذربایجان غربی از سازمان بهزیستی مستمری می‌گیرند افزود: ما بعلت کمبود اعتبارات قادر به حل تمام خواسته‌های معلولین نیستیم اما به کمک سازمان‌های مختلف امکان ارتقا و بهبود مشکلات زیاد است. مدیرکل بهزیستی آذربایجان غربی با اشاره به اینکه در زمینه مسکن مدد جویی نیز در این هفته ۴۸ باب مسکن افتتاح شده است گفت: با همکاری بسیج سازندگی و سپاه مسکن مددجویی دراستان در حال احداث است. همچنین به مناسبت بزرگداشت روز معلول در شهرستان سردشت نمایشگاهی از آثار هنری معلولان ذهنی زیر ۱۴ سال برپا شد، در این نمایشگاه ۳۰ تابلو و ۱۱۰ اثر نقاشی رنگ روغن و طراحی با مداد سیاه از آثار ۱۲ نفر از معلولان ذهنی زیر ۱۴ سال به نمایش گذاشته شده است. این نمایشگاه به مدت ۱۵ روز صبح و عصر در محل مرکز آموزشی و توانبخشی کانی سردشت برای بازدید عموم دایر خواهد بود.
فارسفارس6 روز قبل
میزان سرمایه آورده بنیاد برکت به این واحد صنعتی، ۶۲ میلیارد ریال و با سهم ۴۳ درصدی است. این واحد صنعتی که از سال ۱۳۸۷ شروع به فعالیت کرده، پس از مشارکت با بنیاد برکت در سه شیفت کاری مشغول به تولید است. شرکت افلاک الکتریک تنها واحد نمونه در صنعت برق و الکتریک کشور است که در آیین بزرگداشت بیست و سومین سالروز ملی صادرات به عنوان صادرکننده نمونه مورد تقدیر قرار گرفت. مشارکت بنیاد برکت با افلاک الکتریک همچنین ایجاد فرصت کسب و کار برای ۵۵ نفر را به شکل غیرمستقیم فراهم آورده است. بر این اساس، بنیاد برکت از مجموع ۳۴۵ شرکتی که با آن‌ها مشارکت داشته، تا به امروز از ۲۳۵ شرکت خارج شده است.
مهرمهر6 روز قبل
میزان سرمایه آورده بنیاد برکت به این واحد صنعتی، ۶۲ میلیارد ریال و با سهم ۴۳ درصدی است. این واحد صنعتی که از سال ۱۳۸۷ شروع به فعالیت کرده، پس از مشارکت با بنیاد برکت در سه شیفت کاری مشغول به تولید است. شرکت افلاک الکتریک تنها واحد نمونه در صنعت برق و الکتریک کشور است که در آیین بزرگداشت بیست و سومین سالروز ملی صادرات به عنوان صادرکننده نمونه مورد تقدیر قرار گرفت. مشارکت بنیاد برکت با افلاک الکتریک همچنین ایجاد فرصت کسب و کار برای ۵۵ نفر را به شکل غیرمستقیم فراهم آورده است. بر این اساس، بنیاد برکت از مجموع ۳۴۵ شرکتی که با آن‌ها مشارکت داشته، تا به امروز از ۲۳۵ شرکت خارج شده است.
فراروفرارو6 روز قبل
معاون اول رییس جمهور از واحد صنعتی مشارکتی بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام به عنوان صادرکننده نمونه تقدیر کرد. میزان سرمایه آورده بنیاد برکت به این واحد صنعتی، ۶۲ میلیارد ریال و با سهم ۴۳ درصدی است. این واحد صنعتی که از سال ۱۳۸۷ شروع به فعالیت کرده، پس از مشارکت با بنیاد برکت در سه شیفت کاری مشغول به تولید است. شرکت افلاک الکتریک تنها واحد نمونه در صنعت برق و الکتریک کشور است که در آیین بزرگداشت بیست و سومین سالروز ملی صادرات به عنوان صادرکننده نمونه مورد تقدیر قرار گرفت. مشارکت بنیاد برکت با افلاک الکتریک همچنین ایجاد فرصت کسب و کار برای ۵۵ نفر را به شکل غیرمستقیم فراهم آورده است.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین6 روز قبل
در همین راستا، بنیاد برکت از سه سال و نیم پیش اقدام به مشارکت با یک شرکت صنعتی به عنوان یکی از واحد‌های صنعتی شروع به فعالیت کرده است. میزان سرمایه آورده بنیاد برکت به این واحد صنعتی، ۶۲ میلیارد ریال و با سهم ۴۳ درصدی است. این واحد صنعتی سال گذشته موفق به صادرات ۲۲ میلیون دلار از محصولات خود به کشور‌های ترکیه، عراق و افغانستان شده است. این واحد صنعتی که از سال ۱۳۸۷ شروع به فعالیت کرده، پس از مشارکت با بنیاد برکت در سه شیفت کاری مشغول به تولید است. بر این اساس، بنیاد برکت از مجموع ۳۴۵ شرکتی که با آن‌ها مشارکت داشته، تا به امروز از ۲۳۵ شرکت خارج شده است.
مهرمهر6 روز قبل
وی بیان کرد: این نهاد با بیش از ۷هزار و ۵۰۰ نیروی انسانی متعهد مشغول خدمات‌رسانی است و درحال حاضر اعضای کتابخانه‌های عمومی کشور از خدمات ۳هزار و ۵۱۸ کتابخانه برخوردار هستند. وی با بیان اینکه اولویت‌های نهاد به عنوان پایگاه مهم اجتماعی و فرهنگی در حوزه خدمات، زیرساخت، فرایندها و منابع انسانی تقسیم می‌شود، بیان کرد: گسترش خدمات کتابخانه‌ها در مناطق محروم و اولویت دار مد نظر این نهاد بوده است؛ همچنین آموزش اعضا، تقویت کسب و کار محلی، ارتقای سلامت اجتماعی، توسعه زیرساخت، اهتمام بر ساخت کتابخانه مرکزی و تلاش برای ساخت کتابخانه در شهرهای فاقد کتابخانه مد نظر این نهاد است. به گفته مدیر کل امور عمرانی کتابخانه‌های کشور، در مجموع از سال ۱۳۹۴، یک هزار و ۲۳۰ ابنیه در استان فارس ساخته شده است. ‌امیری در ادامه با بیان اینکه یک هزار و ۳۵۸ کتابخانه در فارس در این بازه زمانی مجهز به امکانات سرمایشی و گرمایشی شده است، گفت: ۲۰۰ کتابخانه روستایی، ۱۵ کتابخانه روستایی و ۲۰ کتابخانه شهری در فارس افتتاح شده که ۳ کتابخانه شهری از این تعداد در شهرهای فاقد کتابخانه راه‌اندازی شده است و ۴ پروژه روستایی و ۲ باب کتابخانه شهری افتتاح شده است. وی اعلام کرد: دو باب کتابخانه نیز چهارشنبه ۱۳ آذرماه جاری در قره‌بلاغ و گراش افتتاح خواهد شد؛ همچنین کتابخانه کودک در شهرستان اوز توسط خیر در حال احداث است.
مهرمهر6 روز قبل
وی با بیان اینکه هزاران نفر در استان فارس از طریق کتابخانه‌های عمومی خدمات دریافت می‌کنند، افزود: از سوی کتابخانه‌های عمومی فارس، ۱۶۰ هزار نفر افراد فعال خدمات رسانی می‌شوند و ماهیانه ۱۵۵۰۰۰ امانت کتاب انجام می‌گیرد. به گفته مدیرکل کتابخانه‌های عمومی فارس، به همت کتابداران استان فارس شاهد ارتقاء شاخص کتابخانه‌ها هم در عضویت و هم در امانت در یک سال اخیر بودیم زیرا شاهد رشد ۲۰ درصدی عضویت و ۵۰ درصدی امانت کتاب در کتابخانه‌های عمومی استان بودیم. وی با اشاره به حوزه عمرانی، تصریح کرد: ۱۲ کتابخانه عمومی در سال جاری افتتاح شد که البته سه مورد از این کتابخانه‌ها جابجا شدند و به واسطه این فعالیت‌ها، هر پله طور. میانگین همراه شاهد افتتاح کتابخانه در استان فارس بودیم، در عین حالیکه ۴۵ کتابخانه عمومی در سال جاری تعمیر شدند. منوچهری ابراز امیدواری کرد که با انتشار اسناد مناقصه بازسازی کتابخانه شهید آیت الله دستغیب شیراز به زودی جشن آراستگی این کتابخانه عمومی در شهر ادب و هنر برگزار شود. مدیرکل کتابخانه‌های عمومی فارس، عنوان کرد: در سفر وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تفاهم‌نامه‌ای میان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با استانداری فارس منعقد گردید که در آن بر مشخص شدن تکلیف ۱۷ کتابخانه عمومی تاکید شد.
مهرمهر1 هفته قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، موسسه‌خانه کتاب در راستای شعار ایران فقط تهران نیست، برنامه تجلیل از محمدرضا بایرامی و بیوک جامعی را در قالب پنجمین عصر کتاب استانی، روز چهارشنبه ۱۳ آذر با همکاری اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل برگزار می‌کند. وی با کتاب «کوه مرا صدا زد» از قصه‌های سبلان، توانست جایزه خرس طلایی، جایزه کبرای آبی سوییس و نیز جایزه کتاب سال سوییس و برای نگارش رمان «لم‌یزرع»، جایزه کتاب سال جمهوری اسلامی ایران را کسب کند. بیوک جامعی در سال ۱۳۲۴ در محله طوی اردبیل در خانواده‌ای مذهبی و فرهنگی به دنیا آمد. وی از چهره‌های فرهنگی استان اردبیل است که نزدیک به نیم قرن فعالیت در حوزه فرهنگی این استان دارد. آیین بزرگداشت محمدرضا بایرامی و بیوک جامعی چهارشنبه ۱۳ آذر از ساعت ۱۷:۳۰ در اردبیل، میدان بسیج، دانشگاه آزاد اسلامی، سالن آمفی تئاتر دانشکده پزشکی برگزار می‌شود.

بزرگترین مشکل حال صادرات از زبان وزیر صنعت، معدن و تجارت

مهرمهر1 هفته قبل
بیست و سومین آیین بزرگداشت روز صنعت امروز با ۴۲ روز تاخیر با حضور جهانگیری معاون اول رئیس جمهور و وزیر صنعت، معدن و تجارت برگزار و از صادر کنندگان نمونه نیز تجلیل شد.
تسنیمتسنیم1 هفته قبل
وی افزود: این شهدا فقط برای رونق اقتصادی یا حفظ کشور در برابر دشمن نرفتند بلکه برای هدفی بزرگ‌تر یعنی حفظ اسلام پا در میدان جنگ گذاشتند. نماینده ولی‌فقیه در خوزستان بابیان این‌که این انقلاب ایران انقلاب اقتصادی نبود گفت: مردمی که قبل از انقلاب درصحنه آمدند خواهان یک حکومت اسلامی بودند. ‌موسوی فرد عنوان کرد: همان‌طور که مقام معظم رهبری می‌فرمایند ۱۵سال است که شعار سال پیرامون مسائل اقتصادی است، اولویت اول کشور از نگاه ایشان اقتصاد است. وی تصریح کرد: تا زمانی که تولید رونق پیدا نکند جوانان زیادی بیکار خواهند بود، توصیه‌های مقام معظم رهبری این است که مسئولان تلاش کنند و مشکل اقتصادی مردم را برطرف کنند و این توصیه اسلام نیز است. نماینده ولی‌فقیه در خوزستان به نزدیک شدن ایام انتخابات مجلس شورای اسلامی اشاره کرد و گفت: باید نگاه‌های قومی را کنار گذاشت و تلاش کنیم تا فرد اصلح را انتخاب کنیم.
مهرمهر1 هفته قبل
نماینده ولی‌فقیه در خوزستان بابیان این‌که این انقلاب ایران انقلاب اقتصادی نبود، گفت: مردمی که قبل از انقلاب درصحنه آمدند خواهان یک حکومت اسلامی بودند. حجت‌الاسلام موسوی فرد عنوان کرد: همان‌طور که مقام معظم رهبری می‌فرمایند ۱۵سال است که شعار سال پیرامون مسائل اقتصادی است و اولویت اول کشور از نگاه ایشان اقتصاد است. وی تصریح کرد: تا زمانی که تولید رونق پیدا نکند جوانان زیادی بیکار خواهند بود، توصیه‌های مقام معظم رهبری این است که مسئولان تلاش کنند و مشکل اقتصادی مردم را برطرف کنند و این توصیه اسلام نیز است. وی افزود: این نتیجه سفارش مقام معظم رهبری است که نباید در نظام مقدس اسلامی هیچ مسئولی حقوق نجومی بگیرد. در نظام اسلامی نباید شاهد این باشیم که زندگی مسئولی اشرافی باشد اما همان‌گونه‌ای که یک عده‌ای گوش شنوا برای حرف‌های حضرت علی علیه السلام نداشتند در حال حاضر نیز چنین افرادی وجود دارند و به حرف‌های رهبر خود گوش نمی‌دهند.

به انتهای لیست رسیدید