ائتلاف دریایی

ائتلاف دریایی

فراروفرارو2 روز قبل
کوروش احمدی در روزنامه اعتماد نوشت: در تازه‌ترین تحول در ارتباط با برجام، وزرای خارجه فرانسه، آلمان و انگلیس طی بیانیه مشترکی از ثبت شکایت خود از ایران مبنی بر عدم رعایت مفاد برجام نزد کمیسیون مشترک برجام و به‌کار انداختن سازوکار حل اختلاف در برجام (بند ۳۶) خبر داده‌اند. در این بیانیه ادعا شده که اولا اقدامات ایران در زمینه کاهش تعهدات خود ذیل برجام مغایر این توافق است و ثانیا استدلال ایران مبنی بر محق بودن به کاهش تعهداتش قابل قبول نیست، چرا که ایران هرگز سازوکار حل اختلاف برجام را فعال نکرده و لذا توقف اجرای برجام توسط ایران فاقد وجاهت قانونی است. آنچه مهم است این که این اقدام سه کشور اروپایی را نمی‌توان و نباید حداقل در این مرحله پایان کار برجام به‌شمار آورد. سه کشور در بیانیه خود همچنان تاکید دارند که برجام دارای «نقشی کلیدی» در «منافع امنیتی مشترک بنیادی» آن‌ها است. باید توجه داشت که صرفنظر از دستاورد‌های اقتصادی، مهم‌ترین دستاورد برجام شکستن اجماع سیاسی – امنیتی علیه ایران و تلاش امریکا برای انزوای ایران در دوره قبل از اجرایی شدن برجام بود.
ایرناایرنا2 روز قبل
آنچه مهم است این که این اقدام سه کشور اروپایی را نمی‌توان و نباید حداقل در این مرحله پایان کار برجام به‌شمار آورد. سه کشور در بیانیه خود همچنان تاکید دارند که برجام دارای «نقشی کلیدی» در «منافع امنیتی مشترک بنیادی» آنها است. در بیانیه اضافه شده که هدف اقدام سه کشور همچنان «تلاش برای حفظ برجام و شکستن بن‌بست از طریق مذاکرات سازنده است» و لذا سه کشور به راهبرد فشار حداکثری امریکا علیه ایران نمی‌پیوندند. باید توجه داشت که صرفنظر از دستاوردهای اقتصادی، مهم‌ترین دستاورد برجام شکستن اجماع سیاسی – امنیتی علیه ایران و تلاش امریکا برای انزوای ایران در دوره قبل از اجرایی شدن برجام بود. اساسا برجام قبل از اینکه یک توافق اقتصادی باشد، یک توافق سیاسی – امنیتی است و تمرکز آن بر توقف سیاست امنیتی سازی ایران قرار داشته است.
فارسفارس2 روز قبل
رئیس جمهور کره جنوبی گفت که در پاسخ به تقاضای آمریکا برای پیوستن به ائتلاف دریایی در خلیج فارس، روابط دیپلماتیک کشورش با ایران نیز لحاظ می‌شود. به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، رئیس جمهور کره جنوبی در نخستین نشست مطبوعاتی خود در سال نوی میلادی گفت که در تصمیم‌گیری برای استقرار احتمالی نیرو در خلیج فارس، روابط دیپلماتیک کشورش با ایران نیز لحاظ می‌شود. به نوشته وبگاه «حانی» «مون جائه این» رئیس جمهور کره جنوبی در این نشست خبری در زمینه وضعیت استقرار نیروهای این کشور در خلیج فارس بنا به تقاضای آمریکا گفت که این درخواست با شماری از موارد پیچیده گره خورده است. رئیس جمهور کره جنوبی در ادامه قول داد با توجه به شرایط موجود، یک راه حل عملی در این زمینه اتخاذ شود. این وبگاه در این زمینه نوشت، سخنان رئیس جمهور کره جنوبی مبین این نکته است نیروهای این کشور در صورت اعزام به منطقه، احتمالا به ائتلاف آمریکا در تنگه هرمز نخواهند پیوست.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین4 روز قبل
به گزارش به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری میزان؛ «شینزو آبه»، نخست وزیر ژاپن، در نخستین روز تور ۵ روزه خود در غرب آسیا گفت «درگیری نظامی با ایران بر همه جهان تاثیر می‌گذارد.» «شینزو آبه»، نخست وزیر ژاپن، در نخستین روز تور ۵ روزه خود در غرب آسیا گفت «درگیری نظامی با ایران بر همه جهان تاثیر می‌گذارد.» به گزارش ژاپن تودی، «آبه» در نخستین روز تور ۵ روزه به غرب آسیا با هدف تلاش به منظور کاهش تنش‌ها در این منطقه در دیدار با «محمد بن سلمان»، ولیعهد عربستان سعودی، هشدار داد: «رویارویی نظامی با ایران بر صلح و ثبات جهانی تاثیر می‌گذارد». «ماساتو اوهتکا»، سخنگوی وزارت خارجه ژاپن می‎گوید: «نخست وزیر و ولیعهد عربستان در دیداری یک ساعته در مورد تحولات منطقه بحث و مذاکره کردند.» «آبه» در این دیدار تاکید کرد: «هر رویارویی نظامی در منطقه که سبب درگیر شدن کشوری مانند ایران شود، نه تنها در صلح و ثبات منطقه بر صلح و ثبات همه جهان تاثیر خواهد داشت.» وی در ادامه از همه کشور‌ها خواست تا در تلاش‌های دیپلماتیک برای کاهش تنش‌ها مشارکت داشته باشند. سخنگوی وزارت خارجه ژاپن در ادامه با اشاره به تصمیم توکیو برای ارسال ناو به خلیج فارس، تاکید کرد: «ژاپن در ائتلاف دریایی آمریکا مشارکت نخواهد داشت.» نخست وزیر ژاپن در ادامه به امارات و عمان سفر خواهد کرد. انتهای پیام/
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز5 روز قبل
به گزارش مشرق، شبکه خبری «ای بی سی نیوز» استرالیا از اعزام یک ناو این کشور به همراه ۲۰۰ ملوان نیروی دریایی ارتش به آبهای خلیج فارس خبر داد. براساس این گزارش، ناو «اچ ام ای اس توومبا» روز دوشنبه حرکت خود را آغاز می‌ند و به مدت شش ماه در این ماموریت در تنگه هرمز خواهد بود. بیشتر بخوانید: استقبال ریاض از اعزام نیروی دریایی ژاپن به منطقهاین ناو کلاس ANZAC به ائتلاف دریایی آمریکا خواهد پیوست که به بهانه تهدید ایران با حضور چند کشور معدود در خلیج فارس تشکیل شده است. شبکه‌ای بی سی به نقل از منابعی گزارش داد که این ناو ممکن است در صورت نیاز به دیگر نقاط منطقه نیز اعزام شود. پیش بینی شده است این ناو استرالیایی بعد از چهار شبانه روز به منطقه غرب آسیا وارد شود و ماموریت آن تا ماه جولای ادامه خواهد داشت.
برترین‌هابرترین‌ها5 روز قبل
دولت استرالیا اعلام کرد که به منظور شرکت در ائتلاف دریایی آمریکا، یک ناو جنگی خود را به آب‌های خلیج فارس می‌فرستد. خبرگزاری تسنیم به نقل از شبکه استرالیایی «ای‌بی‌سی نیوز»: وزارت دفاع استرالیا یکشنبه شب گفت که روز دوشنبه ناو جنگی «اچ‌ام‌ای‌اس توومبا» را به سمت آب‌های خلیج فارس اعزام می‌کند. وزاتخانه یاد شده تاکید کرد که اعزام این ناو استرالیایی با هدف شرکت در ائتلاف دریایی آمریکا در تنگه هرمز صورت می‎گیرد. وزیر دفاع استرالیا در این رابطه گفت که این ناو جنگی با ۱۹۰ ملوان و در راستای تقویت امنیت دریایی، مقابله با تروریسم و حمایت از خطوط کشتیرانی در منطقه اعزام می‌شود. بر اساس این گزارش، ماموریت ناو «اچ‌ام‌ای‌اس توومبا» شش ماهه خواهد بود و احتمالا تا ماه جولای ادامه داشته باشد.
تسنیمتسنیم5 روز قبل
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از شبکه استرالیایی «ای‌بی‌سی نیوز»، وزارت دفاع استرالیا یکشنبه شب گفت که روز دوشنبه ناو جنگی «اچ‌ام‌ای‌اس توومبا» را به سمت آب‌های خلیج فارس اعزام می‌کند. وزاتخانه یاد شده تاکید کرد که اعزام این ناو استرالیایی با هدف شرکت در ائتلاف دریایی آمریکا در تنگه هرمز صورت می‎گیرد. وزیر دفاع استرالیا در این رابطه گفت که این ناو جنگی با ۱۹۰ ملوان و در راستای تقویت امنیت دریایی، مقابله با تروریسم و حمایت از خطوط کشتیرانی در منطقه اعزام می‌شود. بر اساس این گزارش، ماموریت ناو «اچ‌ام‌ای‌اس توومبا» شش ماهه خواهد بود و احتمالا تا ماه جولای ادامه داشته باشد. انتهای پیام
فارسفارس5 روز قبل
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، شبکه خبری «ای بی سی نیوز» استرالیا از اعزام یک ناو این کشور به همراه ۲۰۰ ملوان نیروی دریایی ارتش به آبهای خلیج فارس خبر داد. براساس این گزارش، ناو «اچ ام ای اس توومبا» روز دوشنبه حرکت خود را آغاز می‌ند و به مدت شش ماه در این ماموریت در تنگه هرمز خواهد بود. این ناو کلاس ANZAC به ائتلاف دریایی آمریکا خواهد پیوست که به بهانه تهدید ایران با حضور چند کشور معدود در خلیج فارس تشکیل شده است. شبکه‌ای بی سی به نقل از منابعی گزارش داد که این ناو ممکن است در صورت نیاز به دیگر نقاط منطقه نیز اعزام شود. پیش بینی شده است این ناو استرالیایی بعد از چهار شبانه روز به منطقه غرب آسیا وارد شود و ماموریت آن تا ماه جولای ادامه خواهد داشت.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز5 روز قبل
به گزارش اقتصادنیوز به نقل از شبکه‌ ای بی‌سی نیوز، ناوچه نظامی توومبا (HMAS) استرالیا با همراهی ۲۰۰ ملوان در راستای انجام ماموریت امنیت دریایی به سمت آب‌های خلیج فارس حرکت کرد. براساس این گزارش، ناوچه توومبا با اهداف حفاظت از تامین کنندگان منابع نفتی و حفظ امنیت عبور از گذرگاه تجاری مهم به ائتلاف دریایی آمریکا ملحق خواهد شد. لیندا رینولد وزیر دفاع استرالیا با بیان این که توومبا به همراه ملوانان خود از دسترسی ایمن و آزاد استرالیا به منطقه حمایت، افزود: استرالیا باردیگر بر تعهد در مورد آزادی ناوبری تأکیدکرده است. وی ادامه داد: این کشتی بسیار توانمند با حمایت از مقابله با تروریسم، جلوگیری از دزدان دریایی و آزادی ناوبری، ارتقاء امنیت دریایی و ثبات و رفاه در خاورمیانه متمرکز خواهد شد. سال گذشته اسکات موریسون نخست وزیر استرالیا اعلام کرد، ارتش این کشور یک ناو جنگی، هواپیمای نظارتی و پرسنل نیروهای دفاعی را به خلیج فارس اعزام می‌کند تا به تلاش‌های بین المللی برای محافظت از گذرگاه تجاری مهم در تنگه هرمز بپیوندد.
ایرناایرنا5 روز قبل
وزیر خارجه عربستان در گفت و گو با «رادیو و تلویزیون ژاپن» تامین امنیت کشتیرانی را مسئولیت مشترک همه کشورهای منطقه دانست و خاطرنشان کرد که همکاری ژاپن برای تامین امنیت گذرگاه بین المللی و بسیار مهم در منطقه ارزشمند و مهم است. «فیصل بن فرحان» افزود: ارتش عربستان با نیروهای نظامی ژاپن که قرار است به منطقه خلیج فارس اعزام شوند همکاری‌های لازم و تبادل اطلاعات را خواهد داشت. «آبه شینزو» نخست وزیر ژاپن روز گذشته (شنبه) به عنوان بخشی از تلاش‌های توکیو برای کمک به کاهش تنش در منطقه، سفر پنج روزه خود به خاورمیانه را آغاز کرد. حضور نظامی ژاپن در منطقه شامل اعزام یک شناور، یک هواپیمای گشتی نیروهای دفاعی به همراه ۲۶۰ پرسنل به دریای عمان و تنگه باب المندب است. مناطق محل انجام این ماموریت محدود به خلیج عمان و تنگه باب المندب است که دریای سرخ و خلیج عدن را به هم وصل می‌کند.
ایرناایرنا5 روز قبل
وزیر خارجه عربستان در گفت و گو با «رادیو و تلویزیون ژاپن» تامین امنیت کشتیرانی را مسئولیت مشترک همه کشورهای منطقه دانست و خاطرنشان کرد که همکاری ژاپن برای تامین امنیت گذرگاه بین المللی و بسیار مهم در منطقه ارزشمند و مهم است. «فیصل بن فرحان» افزود: ارتش عربستان با نیروهای نظامی ژاپن که قرار است به منطقه خلیج فارس اعزام شوند همکاری‌های لازم و تبادل اطلاعات را خواهد داشت. «آبه شینزو» نخست وزیر ژاپن روز گذشته (شنبه) به عنوان بخشی از تلاش‌های توکیو برای کمک به کاهش تنش در منطقه، سفر پنج روزه خود به خاورمیانه را آغاز کرد. حضور نظامی ژاپن در منطقه شامل اعزام یک شناور، یک هواپیمای گشتی نیروهای دفاعی به همراه ۲۶۰ پرسنل به دریای عمان و تنگه باب المندب است. مناطق محل انجام این ماموریت محدود به خلیج عمان و تنگه باب المندب است که دریای سرخ و خلیج عدن را به هم وصل می‌کند.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز6 روز قبل
به گزارش مشرق، طبق نتایج نظرسنجی خبرگزاری ژاپنی «کیودو» که امروز (یکشنبه) منتشر شد، اکثر مردم ژاپن مخالف اقدام دولت توکیو در اعزام ناوگان نیروی دریایی این کشور شرق آسیا به منطقه غرب آسیا هستند. طبق این گزارش، این نظرسنجی که در سطح ملی طی روزهای شنبه و یکشنبه انجام گرفته است، نشان داد که ۵۸٫۴ درصد از مردم ژاپن مخالف اعزام نیروی دریایی کشورشان به منطقه غرب آسیا برای مأموریت جمع‌آوری اطلاعات هستند و تنها ۳۴٫۴ درصد از این طرح حمایت کردند. آنطور که رسانه‌های ژاپنی گزارش کردند، هواپیماهای مذکور در صدد جمع‌آوری و گزارش اطلاعاتی هستند که به مسیر عبور و مرور دریایی ایمن کشتی‌های تجاری مرتبط با ژاپن کمک می‌کند. با اینحال گزارش شده است که منطقه گشت‌زنی شامل دریای عمان، بخش شمالی دریای عربی و خلیج عدن می‌شود اما شامل خلیج فارس و تنگه هرمز نمی‌شود. ژاپن، به عنوان یکی از متحدان آمریکا که روابط دوستانه‌ای با ایران دارد، اما تاکید کرده که بدون پیوستن به ائتلاف آمریکا جهت محافظت از کشتی‌های خود به منطقه نیروی نظامی اعزام می‌کند.
قدس آنلاینقدس آنلاین6 روز قبل
طبق نتایج یک نظرسنجی، اکثر مردم ژاپن مخالف اقدام دولت خود در اعزام نیروی خودپدافند نیروی دریایی این کشور شرق آسیا به غرب آسیا هستند. طبق نتایج نظرسنجی خبرگزاری ژاپنی «کیودو» که امروز (یکشنبه) منتشر شد، اکثر مردم ژاپن مخالف اقدام دولت توکیو در اعزام ناوگان نیروی دریایی این کشور شرق آسیا به منطقه غرب آسیا هستند. طبق این گزارش، این نظرسنجی که در سطح ملی طی روزهای شنبه و یکشنبه انجام گرفته است، نشان داد که ۵۸٫۴ درصد از مردم ژاپن مخالف اعزام نیروی دریایی کشورشان به منطقه غرب آسیا برای مأموریت جمع‌آوری اطلاعات هستند و تنها ۳۴٫۴ درصد از این طرح حمایت کردند. نتایج این نظرسنجی در حالی منتشر شده است که روز گذشته (شنبه)، خبرگزاری «ان اچ کی» ژاپن گزارش کرد که دو هواپیمای شناسایی «لاکهید پی ۳ اوریون» متعلق به نیروی خودپدافند نیروی دریایی ژاپن برای مأموریت طولانی‌مدت جمع‌آوری اطلاعات در خصوص مسیر عبور و مرور دریایی ایمن عازم غرب‌ آسیا شد. ژاپن، به عنوان یکی از متحدان آمریکا که روابط دوستانه‌ای با ایران دارد، اما تاکید کرده که بدون پیوستن به ائتلاف آمریکا جهت محافظت از کشتی‌های خود به منطقه نیروی نظامی اعزام می‌کند.
فارسفارس6 روز قبل
طبق نتایج یک نظرسنجی، اکثر مردم ژاپن مخالف اقدام دولت خود در اعزام نیروی خودپدافند نیروی دریایی این کشور شرق آسیا به غرب آسیا هستند. به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، طبق نتایج نظرسنجی خبرگزاری ژاپنی «کیودو» که امروز (یکشنبه) منتشر شد، اکثر مردم ژاپن مخالف اقدام دولت توکیو در اعزام ناوگان نیروی دریایی این کشور شرق آسیا به منطقه غرب آسیا هستند. طبق این گزارش، این نظرسنجی که در سطح ملی طی روزهای شنبه و یکشنبه انجام گرفته است، نشان داد که ۵۸٫۴ درصد از مردم ژاپن مخالف اعزام نیروی دریایی کشورشان به منطقه غرب آسیا برای مأموریت جمع‌آوری اطلاعات هستند و تنها ۳۴٫۴ درصد از این طرح حمایت کردند. نتایج این نظرسنجی در حالی منتشر شده است که روز گذشته (شنبه)، خبرگزاری «ان اچ کی» ژاپن گزارش کرد که دو هواپیمای شناسایی «لاکهید پی ۳ اوریون» متعلق به نیروی خودپدافند نیروی دریایی ژاپن برای مأموریت طولانی‌مدت جمع‌آوری اطلاعات در خصوص مسیر عبور و مرور دریایی ایمن عازم غرب‌ آسیا شد. ژاپن، به عنوان یکی از متحدان آمریکا که روابط دوستانه‌ای با ایران دارد، اما تاکید کرده که بدون پیوستن به ائتلاف آمریکا جهت محافظت از کشتی‌های خود به منطقه نیروی نظامی اعزام می‌کند.
افکارنیوزافکارنیوز6 روز قبل
افکارنیوز، به گزارشطبق نتایج نظرسنجی خبرگزاری ژاپنی «کیودو» که امروز (یکشنبه) منتشر شد، اکثر مردم ژاپن مخالف اقدام دولت توکیو در اعزام ناوگان نیروی دریایی این کشور شرق آسیا به منطقه غرب آسیا هستند. اخبار بین الملل - طبق این گزارش، این نظرسنجی که در سطح ملی طی روزهای شنبه و یکشنبه انجام گرفته است، نشان داد که ۵۸٫۴ درصد از مردم ژاپن مخالف اعزام نیروی دریایی کشورشان به منطقه غرب آسیا برای مأموریت جمع‌آوری اطلاعات هستند و تنها ۳۴٫۴ درصد از این طرح حمایت کردند. نتایج این نظرسنجی در حالی منتشر شده است که روز گذشته (شنبه)، خبرگزاری «ان اچ کی» ژاپن گزارش کرد که دو هواپیمای شناسایی «لاکهید پی ۳ اوریون» متعلق به نیروی خودپدافند نیروی دریایی ژاپن برای مأموریت طولانی‌مدت جمع‌آوری اطلاعات در خصوص مسیر عبور و مرور دریایی ایمن عازم غرب‌ آسیا شد. آنطور که رسانه‌های ژاپنی گزارش کردند، هواپیماهای مذکور در صدد جمع‌آوری و گزارش اطلاعاتی هستند که به مسیر عبور و مرور دریایی ایمن کشتی‌های تجاری مرتبط با ژاپن کمک می‌کند. ژاپن، به عنوان یکی از متحدان آمریکا که روابط دوستانه‌ای با ایران دارد، اما تاکید کرده که بدون پیوستن به ائتلاف آمریکا جهت محافظت از کشتی‌های خود به منطقه نیروی نظامی اعزام می‌کند.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین6 روز قبل
رسانه‌های ژاپنی از ارسال دو هواپیمای شناسایی نیروی خودپدافند نیروی دریایی ژاپن به غرب آسیا به منظور جمع‌‌آوری اطلاعات درباره مسیر عبور و مرور دریایی ایمن برای کشتی‌های این کشور خبر داد. اعتمادآنلاین| رسانه‌های ژاپنی امروز (شنبه) گزارش کردند که دو هواپیمای شناسایی «لاکهید پی ۳ اوریون» متعلق به نیروی خودپدافند نیروی دریایی ژاپن برای مأموریت طولانی‌مدت جمع‌آوری اطلاعات در خصوص مسیر عبور و مرور دریایی ایمن عازم غرب‌ آسیا شد. خبرگزاری «ان اچ کی» ژاپن در این خصوص گزارش کرد، هواپیماهای مذکور در صدد جمع‌آوری و گزارش اطلاعاتی هستند که به مسیر عبور و مرور دریایی ایمن کشتی‌های تجاری مرتبط با ژاپن کمک می‌کند. طبق این گزارش، منطقه گشت‌زنی شامل دریای عمان، بخش شمالی دریای عربی و خلیج عدن می‌شود اما شامل خلیج فارس و تنگه هرمز نمی‌شود. طبق این گزارش، هواپیمای پی-۳ سی طی مراسمی با حضور «تارو کونو» وزیر دفاع ژاپن، پایگاه هوایی «ناها» واقع در «اوکیناوا» جنوبی‌ترین استان ژاپن عزیمت کرده است.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴1 هفته قبل
ساعت۲۴-رسانه‌های ژاپنی از ارسال دو هواپیمای شناسایی نیروی خودپدافند نیروی دریایی ژاپن به غرب آسیا به منظور جمع‌آوری اطلاعات درباره مسیر عبور و مرور دریایی ایمن برای کشتی‌های این کشور خبر داد. رسانه‌های ژاپنی امروز (شنبه) گزارش کردند که دو هواپیمای شناسایی «لاکهید پی ۳ اوریون» متعلق به نیروی خودپدافند نیروی دریایی ژاپن برای مأموریت طولانی‌مدت جمع‌آوری اطلاعات در خصوص مسیر عبور و مرور دریایی ایمن عازم غرب‌ آسیا شد. خبرگزاری «ان اچ کی» ژاپن در این خصوص گزارش کرد، هواپیماهای مذکور در صدد جمع‌آوری و گزارش اطلاعاتی هستند که به مسیر عبور و مرور دریایی ایمن کشتی‌های تجاری مرتبط با ژاپن کمک می‌کند. طبق این گزارش، منطقه گشت‌زنی شامل دریای عمان، بخش شمالی دریای عربی و خلیج عدن می‌شود اما شامل خلیج فارس و تنگه هرمز نمی‌شود. طبق این گزارش، هواپیمای پی-۳ سی طی مراسمی با حضور «تارو کونو» وزیر دفاع ژاپن، پایگاه هوایی «ناها» واقع در «اوکیناوا» جنوبی‌ترین استان ژاپن عزیمت کرده است.
فارسفارس1 هفته قبل
رسانه‌های ژاپنی از ارسال دو هواپیمای شناسایی نیروی خودپدافند نیروی دریایی ژاپن به غرب آسیا به منظور جمع‌‌آوری اطلاعات درباره مسیر عبور و مرور دریایی ایمن برای کشتی‌های این کشور خبر داد. به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، رسانه‌های ژاپنی امروز (شنبه) گزارش کردند که دو هواپیمای شناسایی «لاکهید پی ۳ اوریون» متعلق به نیروی خودپدافند نیروی دریایی ژاپن برای مأموریت طولانی‌مدت جمع‌آوری اطلاعات در خصوص مسیر عبور و مرور دریایی ایمن عازم غرب‌ آسیا شد. خبرگزاری «ان اچ کی» ژاپن در این خصوص گزارش کرد، هواپیماهای مذکور در صدد جمع‌آوری و گزارش اطلاعاتی هستند که به مسیر عبور و مرور دریایی ایمن کشتی‌های تجاری مرتبط با ژاپن کمک می‌کند. طبق این گزارش، منطقه گشت‌زنی شامل دریای عمان، بخش شمالی دریای عربی و خلیج عدن می‌شود اما شامل خلیج فارس و تنگه هرمز نمی‌شود. طبق این گزارش، هواپیمای پی-۳ سی طی مراسمی با حضور «تارو کونو» وزیر دفاع ژاپن، پایگاه هوایی «ناها» واقع در «اوکیناوا» جنوبی‌ترین استان ژاپن عزیمت کرده است.
افکارنیوزافکارنیوز1 هفته قبل
افکارنیوز، به گزارشرسانه‌های ژاپنی امروز (شنبه) گزارش کردند که دو هواپیمای شناسایی «لاکهید پی ۳ اوریون» متعلق به نیروی خودپدافند نیروی دریایی ژاپن برای مأموریت طولانی‌مدت جمع‌آوری اطلاعات در خصوص مسیر عبور و مرور دریایی ایمن عازم غرب‌ آسیا شد. اخبار بین الملل - خبرگزاری «ان اچ کی» ژاپن در این خصوص گزارش کرد، هواپیماهای مذکور در صدد جمع‌آوری و گزارش اطلاعاتی هستند که به مسیر عبور و مرور دریایی ایمن کشتی‌های تجاری مرتبط با ژاپن کمک می‌کند. طبق این گزارش، منطقه گشت‌زنی شامل دریای عمان، بخش شمالی دریای عربی و خلیج عدن می‌شود اما شامل خلیج فارس و تنگه هرمز نمی‌شود. طبق این گزارش، هواپیمای پی-۳ سی طی مراسمی با حضور «تارو کونو» وزیر دفاع ژاپن، پایگاه هوایی «ناها» واقع در «اوکیناوا» جنوبی‌ترین استان ژاپن عزیمت کرده است. ژاپن، به عنوان یکی از متحدان آمریکا که روابط دوستانه‌ای با ایران دارد، اما تاکید کرده که بدون پیوستن به ائتلاف آمریکا جهت محافظت از کشتی‌های خود به منطقه نیروی نظامی اعزام می‌کند.
مهرمهر1 هفته قبل
در خصوص چرایی انجام این اقدام بزدلانه و تروریستی آمریکا در به شهادت رساندن سردار حاج قاسم سلیمانی نکات مختلفی مطرح است که از جمله آنها، نزدیک بودن زمان انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا و شرایط نامساعد ترامپ در عرصه داخلی را می‌توان برشمرد. این پرونده نیز همچون فساد اقتصادی ترامپ، بر عدم مقبولیت و مشروعیت وی در آمریکا افزود و همچنان به عنوان لکه ننگی در کارنامه اخلاقی وی به چشم می‌خورد. پرونده استیضاح، ترامپ سومین رئیس جمهور آمریکا از میان ۴۵ رئیس جمهور تاریخ آن کشور است که مورد استیضاح قرار گرفته است. نکته دیگری که در خصوص اقدام شنیع، بزدلانه و تروریستی آمریکا قابل اعتنا است، مواضع و رویکرد غیر عقلانی و به دور از واقعیت اروپایی‌ها نسبت به اقدام آمریکا در به شهادت رساندن سردار حاج قاسم سلیمانی و همراهان وی است. در پایان آنکه، رئیس جمهور آمریکا نشان داده که هیچ چیز و هیچکس برایش اهمیت ندارد و خلاصه فهم و درکش در کسب قدرت و ثروت بیشتر است.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 هفته قبل
دبیر کابینه و سخنگوی دولت ژاپن ضمن تأکید بر اینکه توکیو در پی ترور سپهبد حاج «قاسم سلیمانی» از نزدیک بر اوضاع غرب آسیا نظارت دارد گفت: تغییری در برنامه استقرار نیروهای خودپدافند ژاپن در غرب آسیا به وجود نیامده است. اعتمادآنلاین| «یوشیهیده سوگا» دبیر کابینه دولت ژاپن امروز (سه‌شنبه) تأکید کرد به‌رغم آنکه ژاپن از نزدیک بر اوضاع غرب آسیا نظارت دارد اما تغییری در طرح‌های خود برای استقرار نیروهای خودپدافند در منطقه به منظور تضمین ایمنی کشتی‌های این کشور ایجاد نکرده است. سوگا در تاریخ جمعه ۶ دی ماه اعلام کرد یک فروند کشتی جنگی و دو فروند هواپیمای گشت به منطقه غرب آسیا اعزام می‌کنند و دلیل اتخاذ تصمیم اعزام نیروی نظامی به آب‌های جنوب ایران را محافظت از کشتی‌های تجاری ژاپنی در منطقه عنوان کرد. بنا به گزارش خبرگزاری رویترز، «آبه شینزو» نخستوزیر ژاپن نیز روز گذشته (دوشنبه) در کنفرانس خبری به مناسبت آغاز سال نو میلادی خواستار گفت‌وگو برای کاهش تنش‌ها در منطقه غرب آسیا در پی اقدام تروریستی واشنگتن در به شهادت رساندن سپهبد حاج «قاسم سلیمانی» فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و هفت تن دیگر شد. آبه شینزو بار نیز دیگر بر برنامه‌های ژاپن برای استقرار نیروهای خودپدافند در غرب آسیا به منظور تضمین ایمنی کشتی‌های این کشور تأکید کرد.
فارسفارس1 هفته قبل
دبیر کابینه و سخنگوی دولت ژاپن ضمن تأکید بر اینکه توکیو در پی ترور سپهبد حاج «قاسم سلیمانی» از نزدیک بر اوضاع غرب آسیا نظارت دارد گفت که تغییری در برنامه استقرار نیروهای خودپدافند ژاپن در غرب آسیا به وجود نیامده است. به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «یوشیهیده سوگا» دبیر کابینه دولت ژاپن امروز (سه‌شنبه) تأکید کرد علیرغم آنکه ژاپن از نزدیک بر اوضاع غرب آسیا نظارت دارد اما تغییری در طرح‌های خود برای استقرار نیروهای خودپدافند در منطقه به منظور تضمین ایمنی کشتی‌های این کشور ایجاد نکرده است. سوگا در تاریخ جمعه ۶ دی ماه اعلام کرد یک فروند کشتی جنگی و دو فروند هواپیمای گشت به منطقه غرب آسیا اعزام می‌کنند و دلیل اتخاذ تصمیم اعزام نیروی نظامی به آب‌های جنوب ایران را محافظت از کشتی‌های تجاری ژاپنی در منطقه عنوان کرد. آبه شینزو بار نیز دیگر بر برنامه‌های ژاپن برای استقرار نیروهای خودپدافند در غرب آسیا به منظور تضمین ایمنی کشتی‌های این کشور تأکید کرد. ژاپن، به عنوان یکی از متحدان آمریکا که روابط دوستانه‌ای با ایران دارد، اما تاکید کرده که بدون پیوستن به ائتلاف آمریکا جهت محافظت از کشتی‌های خود به منطقه نیروی نظامی اعزام می‌کند.
قدس آنلاینقدس آنلاین1 هفته قبل
همه دوستان و دشمنان بدانند خون شهید سلیمانی به اندازه تمام دوره چهل ساله مبارزاتش، به مقاومت خدمت و مسیر تحولات منطقه را عوض خواهد کرد. حاج قاسم یک فرد نبود که بار رفتنش فقط احساسات ما جریحه‌دار شود، حاج قاسم یک مکتب و یک راه بود که هزاران حاج قاسم‌ها را تربیت کرده و این مکتب را ادامه خواهند داد. ۵- همه دوستان و دشمنان بدانند خون شهید سلیمانی به اندازه تمام دوره چهل ساله مبارزاتش، به مقاومت خدمت و مسیر تحولات منطقه را عوض خواهد کرد. حاج قاسم یک فرد نبود که بار رفتنش فقط احساسات ما جریحه‌دار شود، حاج قاسم یک مکتب و یک راه بود که هزاران حاج قاسم‌ها را تربیت کرده و این مکتب را ادامه خواهند داد. ۵- همه دوستان و دشمنان بدانند خون شهید سلیمانی به اندازه تمام دوره چهل ساله مبارزاتش، به مقاومت خدمت و مسیر تحولات منطقه را عوض خواهد کرد.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 هفته قبل
خبرگزاری میزان- آنچه که موجب شکست سیاست‌های آمریکا و آغاز اخراج کامل نیرو‌های آمریکایی از منطقه شده، قطعا نتیجه جان‌فشانی‌ها و اقدامات مقتدرانه حاج قاسم سلیمانی و نیرو‌های مقاومت در منطقه از جمله حشدالشعبی و حزب‌الله و انصارالله است؛ لذا اکنون آمریکا یک قدرت شکست خورده در منطقه است. حاج قاسم یک فرد نبود که بار رفتنش فقط احساسات ما جریحه‌دار شود، حاج قاسم یک مکتب و یک راه بود که هزاران حاج قاسم‌ها را تربیت کرده و این مکتب را ادامه خواهند داد. هرچند به تعبیر مقام معظم رهبری «این خواب پریشان دشمن هیچ‌گاه تعبیر نخواهد شد»، اما یکی از ویژگی‌های سردار سرافراز حاج قاسم سلیمانی روحیه «شکست‌ناپذیری» و «بی‌اعتمادی کامل به آمریکا» بود. اکنون آمریکا با شهادت سردار حاج قاسم رسما خط قرمز را رد و اعلان جنگ کرد. ۵- همه دوستان و دشمنان بدانند خون شهید سلیمانی به اندازه تمام دوره ۴۰ ساله مبارزاتش، به مقاومت خدمت و مسیر تحولات منطقه را عوض خواهد کرد.
تسنیمتسنیم1 هفته قبل
حاج قاسم یک فرد نبود که بار رفتنش فقط احساسات ما جریحه‌دار شود، حاج قاسم یک مکتب و یک راه بود که هزاران حاج قاسم‌ها را‌ تربیت کرده و این مکتب را ادامه خواهند داد. قطعا حاج قاسم اکنون ندای «فزت و رب الکعبه» سر داد و ندای «قد قتلت القاسم» از نهان ملائکه برخاست و یارانش همچنان فریاد خواهند زد «بسم ‌الله قاصم الجبارین»! هرچند به تعبیر مقام معظم رهبری «این خواب پریشان دشمن هیچ‌گاه تعبیر نخواهد شد»، اما یکی از ویژگی‌های سردار سرافراز حاج قاسم سلیمانی روحیه «شکست‌ناپذیری» و «بی‌اعتمادی کامل به آمریکا» بود. اکنون آمریکا با شهادت سردار حاج قاسم رسما خط قرمز را رد و اعلان جنگ کرد. همه دوستان و دشمنان بدانند خون شهید سلیمانی به اندازه تمام دوره چهل ساله مبارزاتش، به مقاومت خدمت و مسیر تحولات منطقه را عوض خواهد کرد.
افکارنیوزافکارنیوز1 هفته قبل
حاج قاسم یک فرد نبود که بار رفتنش فقط احساسات ما جریحه‌دار شود، حاج قاسم یک مکتب و یک راه بود که هزاران حاج قاسم‌ها را‌ تربیت کرده و این مکتب را ادامه خواهند داد. هرچند به تعبیر مقام معظم رهبری «این خواب پریشان دشمن هیچ‌گاه تعبیر نخواهد شد»، اما یکی از ویژگی‌های سردار سرافراز حاج قاسم سلیمانی روحیه «شکست‌ناپذیری» و «بی‌اعتمادی کامل به آمریکا» بود. اکنون آمریکا با شهادت سردار حاج قاسم رسما خط قرمز را رد و اعلان جنگ کرد. این یک اقدام برنامه‌ریزی شده بود، چنان‌که روزنامه نیویورک‌تایمز طی روزهای اخیر نوشته بود: «موشک‌های‌ هایپرسونیک بازی را عوض می‌کنند … فرض کنید قاسم سلیمانی در بغداد جلسه داشته باشد و آدرسش را داشته باشید. ۵- همه دوستان و دشمنان بدانند خون شهید سلیمانی به اندازه تمام دوره چهل ساله مبارزاتش، به مقاومت خدمت و مسیر تحولات منطقه را عوض خواهد کرد.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 هفته قبل
حاج قاسم یک فرد نبود که بار رفتنش فقط احساسات ما جریحه‌دار شود، حاج قاسم یک مکتب و یک راه بود که هزاران حاج قاسم‌ها را تربیت کرده و این مکتب را ادامه خواهند داد. هرچند به تعبیر مقام معظم رهبری «این خواب پریشان دشمن هیچ‌گاه تعبیر نخواهد شد»، اما یکی از ویژگی‌های سردار سرافراز حاج قاسم سلیمانی روحیه «شکست‌ناپذیری» و «بی‌اعتمادی کامل به آمریکا» بود. اکنون آمریکا با شهادت سردار حاج قاسم رسما خط قرمز را رد و اعلان جنگ کرد. این یک اقدام برنامه‌ریزی شده بود، چنان‌که روزنامه نیویورک‌تایمز طی روزهای اخیر نوشته بود: «موشک‌های‌ هایپرسونیک بازی را عوض می‌کنند …فرض کنید قاسم سلیمانی در بغداد جلسه داشته باشد و آدرسش را داشته باشید. ۵- همه دوستان و دشمنان بدانند خون شهید سلیمانی به اندازه تمام دوره چهل ساله مبارزاتش، به مقاومت خدمت و مسیر تحولات منطقه را عوض خواهد کرد.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد1 هفته قبل
اما ماه آینده، این کشور یک ناوشکن به خاورمیانه می‌فرستد؛ در مورد آنچه به‌عنوان یک ماموریت جمع‌آوری اطلاعات توصیف می‌شود. این کشتی جنگی در دریای عمان، شمال دریای عرب و بخشی از تنگه باب‌المندب گشت‌زنی می‌کند که به دنبال حملاتی به نفتکش‌ها از جمله نفتکش ژاپنی در این منطقه خواهد بود. کابینه شینزو آبه، نخست‌وزیر ژاپن ماه گذشته تصمیم به اعزام یک ناوشکن گرفت. احتمال اینکه این ماموریت به فرآیند تدریجی و آهسته برای مداخله و حرکت فراتر از اهداف اولیه تبدیل شود، موجب نگرانی جامعه ژاپن شده است. گرچه ژاپن تاکید دارد هیچ تهدید قریب‌الوقوعی وجود ندارد، اما اگر اوضاع به خوبی پیش نرود، موج نارضایتی در داخل ژاپن افزایش می‌یابد، نه موج میهن‌پرستی.» منبع: گاردین
ایسناایسنا2 هفته قبل
استقرار کشتی جنگی ژاپن در خاورمیانه می‌تواند این کشور صلح‌طلب را به سمت درگیری سوق بدهد و در آن صورت موج نارضایتی از دولت شینزو آبه افزایش خواهد یافت. کابینه شینزو آبه، نخست‌وزیر ژاپن ماه گذشته به اعزام یک ناوشکن تصمیم گرفت. آبه امیدوار دارد مجبور به درگیری نشود، زیرا مایل نیست مخالفت‌ها با برنامه‌هایش برای تجدیدنظر در قانون اساسی صلح‌طلبانه کشورش در سال ۲۰۲۰ را تحریک کند. در طول تاریخ، حزب محافظه‌کار آبه موسوم به لیبرال دموکراتیک بارها تاکید داشته که ژاپن می‌تواند از ارتش خودش برای دفاع از خودش استفاده کند. شینزو آبه خطر سیاسی بزرگی را متقبل می‌شود.

به انتهای لیست رسیدید