ائتلاف سعودی

ائتلاف سعودی

افکارنیوزافکارنیوز22 ساعت قبل
ائتلاف سعودی همچنین با شلیک خمپاره به سمت چند خانه در خیابان «۵۰» در همان منطقه، به اموال عمومی خسارت وارد کرد. استان الحدیده مشمول توافق آتش‌بسی است که سال گذشته در سوئد به دست آمد. منبع امنیتی یادشده در ادامه گزارش کرد که ائتلاف سعودی منطقه «الفازه» در جنوب استان الحدیده، را هدف حمله توپخانه‌ای قرار داد. به گفته این منبع، ائتلاف سعودی قصد داشته است از سمت جنوب روستای «القرشیه» در شهرستان التحیتا پیشروی کند که این اقدام ناکام مانده است. یمن روزانه شاهد درگیری میان نیروهای ائتلاف سعودی و نیروهای یمنی است.
تسنیمتسنیم1 روز قبل
به گزارش گروه بین‎الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از المسیره، ائتلاف متجاوز سعودی در ادامه تجاوزات خود در غرب یمن، جمعه شب تعدادی از مناطق استان الحدیده واقع در غرب یمن را هدف حملات موشکی و خمپاره‌ای و توپخانه‌ای خود قرار داد. ائتلاف متجاوز جمعه شب همچنین به تعدادی از مناطق شهرستان «التحیتا» استان الحدیده حمله موشکی و توپخانه‌ای کرد. منابع یمنی گزارش دادند که منطقه «الفازه» شهرستان التحتیا هدف شلیک ۲۷ گلوله توپ و منطقه «الجبلیه» نیز به شدت هدف حملات سنگین ائتلاف سعودی قرار گرفت. حملات موشکی و خمپاره‌ای و توپخانه‌ای ائتلاف سعودی به مناطق مختلف استان الحدیده در حالی ادامه دارد که آتش‌بس در الحدیده از ۲۷ آذرماه ۱۳۹۷ طبق توافق سوئد، وارد مرحله اجرا شده است، اما ائتلاف سعودی بدون محکومیت بین‌المللی، مدام آن را نقض می‎کند. تجاوزات ائتلاف سعودی علیه یمن از فروردین ماه ۱۳۹۴ تاکنون ادامه دارد و طی این پنج سال، هزاران نفر از مردم یمن در سایه سکوت جامعه جهانی کشته و زخمی شده‌اند.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل
سرویس جهان مشرق - غروب روز شنبه (بیست و هشتم دی ماه) تجمع نیروهای تحت فرمان ائتلاف سعودی در مسجد پادگان آموزشی «الاستقبال» در منطقه «المیل» در شمال غرب استان مارب یمن هدف حملات موشکی و پهپادی قرار گرفت. «الاستقبال» یکی از اصلی‌ترین پادگان‌های در اختیار حزب اصلاح (شاخه اخوان المسلمین در یمن) است و «مهران القباطی» نیز به عنوان یکی از فرماندهان نظامی طرفدار حزب اصلاح و چهره‌های ضد اماراتی شناخته می‌شود. پس از حملات موشکی و پهپادی به پادگان «الاستقبال»، ائتلاف سعودی انگشت اتهام را به سوی نیروهای یمنی نشانه گرفت و رسانه‌های وابسته به ائتلاف اعلام کردند که جبهه مقاومت انصارالله پشت حملات صورت گرفته بوده است. حملات موشکی به مناطق نفتی رژیم سعودیبه گزارش مشرق، پس از حملات موشکی و پهپادی به پادگان «الاستقبال»، محمد البخیتی از فرماندهان جبهه مقاومت انصارالله صریح و آشکار اعلام کرد که این حمله از سوی نیروهای یمنی صورت نگرفته است. یک منبع میدانی در گفت وگو با مشرق اعلام کرد: رژیم سعودی در حالی نیروهای یمنی را عامل حمله به پادگان الاستقبال معرفی می‌کند که اختلافات میان نیروهای منصور هادی (تحت فرمان ریاض) و شورای انتقالی جنوب (تحت فرمان امارات) همچنان حل نشده است.
ایرناایرنا1 روز قبل
به گزارش گاردین، آمریکا معتقد است که عربستان در تلاش بوده تا در ماه «می» گذشته یعنی هفت ماه پس از قتل جمال قاشقچی در استانبول، نامزدش را تحت نظر داشته باشد. بعد از این اعتراف 'سلمان بن عبدالعزیز' پادشاه سعودی در احکامی جداگانه 'سعود القحطانی' مشاور دیوان پادشاهی سعودی و از نزدیکان' محمد بن سلمان' ولیعهدو 'احمد العسیری' معاون دستگاه اطلاعات عمومی و سخنگوی پیشین (به اصطلاح) ائتلاف سعودی در یمن را دستگیر کرد. از سعود القحطانی به عنوان فرد مورد اطمینان محمد بن سلمان نام برده می‌شود که وظیفه شناسایی و حذف مخالفین سعودی در خارج کشور را برعهده دارد. به گزارش خبرگزاری رسمی عربستان، دادستانی این کشور همچنین ۳ متهم دیگر را به زندان‌های طولانی مدت تا ۲۴ سال محکوم کرده است. غیر از دولت آمریکا تاکنون هیچ یک از کشورهای جهان از حکم دادستانی عربستان استقبال نکرده است.
ایرناایرنا1 روز قبل
به گزارش گاردین، آمریکا معتقد است که عربستان در تلاش بوده تا در ماه «می» گذشته یعنی هفت ماه پس از قتل جمال قاشقچی در استانبول، نامزدش را تحت نظر داشته باشد. بعد از این اعتراف 'سلمان بن عبدالعزیز' پادشاه سعودی در احکامی جداگانه 'سعود القحطانی' مشاور دیوان پادشاهی سعودی و از نزدیکان' محمد بن سلمان' ولیعهدو 'احمد العسیری' معاون دستگاه اطلاعات عمومی و سخنگوی پیشین (به اصطلاح) ائتلاف سعودی در یمن را دستگیر کرد. از سعود القحطانی به عنوان فرد مورد اطمینان محمد بن سلمان نام برده می‌شود که وظیفه شناسایی و حذف مخالفین سعودی در خارج کشور را برعهده دارد. به گزارش خبرگزاری رسمی عربستان، دادستانی این کشور همچنین ۳ متهم دیگر را به زندان‌های طولانی مدت تا ۲۴ سال محکوم کرده است. غیر از دولت آمریکا تاکنون هیچ یک از کشورهای جهان از حکم دادستانی عربستان استقبال نکرده است.
ایرناایرنا1 روز قبل
به گزارش گاردین، آمریکا معتقد است که عربستان در تلاش بوده تا در ماه «می» گذشته یعنی هفت ماه پس از قتل جمال خاشقچی در استانبول، نامزدش را تحت نظر داشته باشد. جمال خاشقچی روزنامه نگار ناراضی سعودی، دوم اکتبر ۲۰۱۸ (۱۰ مهر) بعد از مراجعه به کنسولگری عربستان در استانبول ناپدید شد. برخی گزارش‌ها نشان داد که القحطانی روند قتل خاشقچی را از طریق اسکایپ هدایت کرده است. به گزارش خبرگزاری رسمی عربستان، دادستانی این کشور همچنین ۳ متهم دیگر را به زندان‌های طولانی مدت تا ۲۴ سال محکوم کرده است. غیر از دولت آمریکا تاکنون هیچ یک از کشورهای جهان از حکم دادستانی عربستان استقبال نکرده است.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل
به گزارش مشرق، شبکه المیادین به نقل از منابع یمنی از سقوط مواضع استقرار شبه نظامیان دولت مستعفی یمن در جبهه‌های نهم در صنعاء توسط ارتش و کمیته‌های مردمی یمن خبر داد. منابع یمنی تاکید کردند: «با این حساب ده‌ها پایگاه نظامی گروه شبه نظامیان حزب الاصلاح (وابسته به دولت عبد ربه منصور هادی) به کنترل نیروهای ارتش و کمیته‌های مردمی یمن درآمد». این منابع افزودند: در حال حاضر در جبهه‌های استان الجوف در شمال شرق صنعا هم پیشروی‌های بزرگی حاصل شده است. نهم در شمال شرق استان صنعاء، دروازه ورود به پایتخت قلمداد می‌شود. سقوط این منطقه، مناطق «ارحب» و «بنی الحارث» در شمال صنعاء را نیز در معرض خطر سقوط قرار می‌دهد.
فارسفارس1 روز قبل
منابع یمنی می‌گویند در عملیات پاتک نیروهای ارتش و کمیته‌های مردمی به مواضع شبه نظامیان ائتلاف سعودی در جبهه راهبردی نهم در شمال شرق استان صنعاء ده‌ها پایگاه آنها به کنترل این نیروها درآمد. منابع یمنی تاکید کردند: «با این حساب ده‌ها پایگاه نظامی گروه شبه نظامیان حزب الاصلاح (وابسته به دولت عبد ربه منصور هادی) به کنترل نیروهای ارتش و کمیته‌های مردمی یمن درآمد». این منابع افزودند: در حال حاضر در جبهه‌های استان الجوف در شمال شرق صنعا هم پیشروی‌های بزرگی حاصل شده است. نهم در شمال شرق استان صنعاء، دروازه ورود به پایتخت قلمداد می‌شود. سقوط این منطقه، مناطق «ارحب» و «بنی الحارث» در شمال صنعاء را نیز در معرض خطر سقوط قرار می‌دهد.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز3 روز قبل
به گزارش مشرق، محمد عیاش قحیم، استاندار بندر الحدیده در دیدار با سفیران اتحادیه اروپا گفت: زمانی که این مساله را مطرح کردیم که ملت یمن با سلاح‌های اروپایی کشته می‌شود، واکنش اروپایی‌ها روشن نبود. وی افزود: امیدوار بودیم که طرف اروپایی گام‌های جدی برای تحقق صلح در یمن داشته باشد و ما انتظار زیادی از آنها نداریم؛ زیرا اغلب دولتهای آنها از ائتلاف متجاوز حمایت می‌کنند.
فارسفارس3 روز قبل
منابع نظامی در یمن خبر دادند که ارتش و کمیته‌های مردمی یمن در ضمن مقابله با حملات نظامی در شرق پایتخت، بر ارتفاع راهبردی «جبل المنار» مسلط شدند. به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، ارتش و کمیته‌های مردمی یمن امروز چهارشنبه موفق شدند ضمن دفع حملات ائتلاف سعودی در جبهه «نهم» در شرق پایتخت، بر ارتفاع مهم «جبل المنار» مسلط شوند. منابع خبری در یمن از جمله وبسایت «صیرة پست‌» گزارش کردند که ارتش یمن موفق شد نیروهای وابسته به دولت «عبد ربه منصور هادی» (رئیس جمهور مستعفی) را از جبل المنار عقب براند و بر آن مسلط شود. به گفته این منابع، شب گذشته نیروهای وابسته به هادی (و ائتلاف سعودی) زیر آتش شدید ارتش یمن قرار گرفتند تا جایی که ارتش موفق شد آنان را عقب براند و تسلط خود بر جبل المنار و همچنین جاده «مأرب - جوف» را تکمیل کند. ساعاتی پیش، وزارت دفاع دولت مستعفی یمن از شبه‌نظامیان خود خواسته بود با پیشروی به سمت صنعاء، پایتخت را از کنترل نیروهای دولت نجات ملی خارج کنند (جزئیات بیشتر).
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز3 روز قبل
به گزارش مشرق، وزارت دفاع دولت مستعفی یمن روز چهارشنبه از شبه‌نظامیان خود خواست با پیشروی به سمت صنعاء آنجا را از کنترل نیروهای دولت نجات ملی خارج کنند. به گزارش روزنامه فرامنطقه‌ای القدس العربی، مرکز اطلاع رسانی نیروهای مسلح دولت عبد ربه منصور هادی این فراخوان را به نقل از «صغیر حمود بن عزیز» فرمانده عملیات مشترک وزارت دفاع این دولت مستعفی اعلام کرد. این ژنرال یمنی از عناصر منصور هادی که آنها را نیروهای ارتش یمن خواند خواست که به سمت صنعاء بروند تا به تعبیر خود آنجا را از «چنگ شبه‌نظامیان حوثی» که به گفته او مورد حمایت ایران هستند، خارج کنند. وی پیشروی نیروهای منصور هادی به سمت صنعاء را سرنوشت ساز خواند و گفت: «وعده ما به اذن پروردگار صنعاست». منطقه نهم از دروازه‌های ورودی مهم صنعاء، پایتخت یمن، به شمار می‌رود و در صورت سقوط این منطقه مناطق «ارحب» و «بنی الحارث» در شمال صنعاء نیز سقوط می‌کند که در این صورت پایتخت یمن در تیرس عناصر منصور هادی و مزدوران سعودی قرار خواهد گرفت.
فارسفارس3 روز قبل
ائتلاف سعودی ضمن نقض مجدد توافق «آتش‌‌بس الحدیده» در غرب یمن، از نفوذ به شهر التحیتا در استان الحدیده ناکام ماند. یمن | ناکامی ائتلاف سعودی در نفوذ به التحیتا و نقض مجدد آتش‌بس الحدیدهبه گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، ائتلاف سعودی ضمن نقض مجدد توافق «آتش‌‌بس الحدیده»، با تلاش کمیته‌های مردمی و ارتش از نفوذ به شهر التحیتا در استان الحدیده در غرب یمن ناکام ماند. به گزارش وبگاه خبری «انصار الله»، یک منبع امنیتی در استان الحدیده امروز چهارشنبه گزارش کرد که ائتلاف سعودی با آنکه شهر التحیتا در استان الحدیده در یمن را هدف حمله توپخانه‌ای قرار داد، موفق نشد به شهر نفوذ کند. استان الحدیده مشمول توافق آتش‌بسی است که سال گذشته در سوئد به دست آمد. آتش‌بس در شهر و بندر الحدیده از ۲۷ آذرماه ۱۳۹۷ (۱۸ نوامبر ۲۰۱۸) وارد مرحله اجرا شده است، اما ائتلاف سعودی با انجام حملات مداوم، هر روز آن را نقض می‌کند.
فارسفارس3 روز قبل
وزارت دفاع دولت «منصور هادی» (مقیم ریاض) از شبه‌نظامیان وابسته به خود در یمن خواست، به مواضع دولت و ارتش یمن در صنعاء حمله کنند. به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، وزارت دفاع دولت مستعفی یمن روز چهارشنبه از شبه‌نظامیان خود خواست با پیشروی به سمت صنعاء آنجا را از کنترل نیروهای دولت نجات ملی خارج کنند. به گزارش روزنامه فرامنطقه‌ای القدس العربی، مرکز اطلاع رسانی نیروهای مسلح دولت عبد ربه منصور هادی این فراخوان را به نقل از «صغیر حمود بن عزیز» فرمانده عملیات مشترک وزارت دفاع این دولت مستعفی اعلام کرد. وی پیشروی نیروهای منصور هادی به سمت صنعاء را سرنوشت ساز خواند و گفت: «وعده ما به اذن پروردگار صنعاست». دولت نجات ملی یمن هم پس از حملات روزهای اخیر عناصر ائتلاف سعودی به نهم دستور ایجاد ایست‌های پلیس و بازرسی در شهرهای مختلف استان صنعاء را داده تا استحکامات پایتخت تقویت شود.
فارسفارس3 روز قبل
رئیس کمیته عالی کریدور پزشکی انسانی دولت نجات ملی یمن از وعده سازمان بهداشت جهانی به انجام اولین پرواز درمانی از فرودگاه صنعا برای انتقال ۳۰ بیمار یمنی به خارج از کشور خبر داد. ائتلاف عربی از آگوست ۲۰۱۶ تمام پروازها در فرودگاه بین‌المللی صنعا را ممنوع کرده است به استثنای پروازهای انسانی ویژه سازمان ملل و برخی نهادهای بشردوستانه که گهگاه از این فرودگاه انجام می‌شود. وی با اشاره به وعده سازمان بهداشت جهانی برای انجام اولین پرواز درمانی از فرودگاه صنعا در سوم فوریه آتی (۱۴ بهمن)، تاکید کرد: «در عین حال نمی‌توانیم مطمئن باشیم که این سازمان پای تعهد خود خواهد بود اما آنها با توجه به وخامت حال بیماران آنها را به عمل به وعده هایشان ترغیب می‌کنیم». این مقام یمنی تصریح کرد: اگر سازمان بهداشت جهانی و سازمان ملل به گشودن کریدور پزشکی انسانی متعهد نباشد بسیاری از بیماران یمنی با خطر مرگ مواجهند. وی در پایان سکوت دنیا در برابر ادامه ممنوعیت پروازها از فرودگاه صنعا به معنای صدور حکم مرگ تدریجی و رنج و مشقت هزاران بیمار دانست.
مهرمهر3 روز قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از الجزیره، «عبدالفتاح البرهان» رئیس شورای حاکمیتی سودان در گفتگو با الجزیره اظهار داشت: نیروهای ارتش سودان یا هر گروه دیگری که در انقلاب این کشور مشارکت داشتند همچون مصر به دنبال سیطره بر قدرت و حکومت در سودان نیستند. وی با بیان این مطلب افزود: نظامیان در سودان برای استیلا بر قدرت برنامه ریزی نمی‌کنند و هدف آنها رساندن انقلاب به اهدافی است که مردم سودان برای آن انقلاب کردند. البرهان در پاسخ به این سوال که حضور نظامیان سودانی را در صفوف نیروهای ائتلاف سعودی-اماراتی در یمن به خصوص پس از کشمکش آشکار میان طرفین ائتلاف و اهداف ضد و نقیض آنها تا چه اندازه منطقی می‌دانید، گفت: سلاح سودان در یمن به سمت هیچ طرفی نشانه نرفته است. نیروهای سودانی در یمن نیروهای رزمی نیستند، بلکه نیروهای فنی، مهندسی و پزشکی هستند و هر گونه اقدام رزمی آنها فقط در چارچوب کار دفاعی است. رئیس شورای حاکمیتی سودان درباره ساختار نیروهای مسلح این کشور و الحاق برای نیروهای نظامی نظیر نیروهای پشتیبانی سریع (نیروهای ضد شورش در دارفور) گفت: قرار است همه نیروها و یگان‌های نظامی تحت فرماندهی کل نیروهای مسلح یمن باشند و نیروهای پشتیبانی سریع هم ادغام شده‌اند و به طور مستقیم وابسته به نیروهای نظامی یمن هستند.
قدس آنلاینقدس آنلاین3 روز قبل
رئیس شورای حاکمیتی سودان گفت، انقلاب سودان به سرنوشت انقلاب مصر دچار نمی‌شود و در حالی که تاکنون بیش از چهار هزار مزدور سودانی در یمن کشته شده‌اند ادعا کرد، سودانی‌های ائتلاف عربی در یمن رزمی نیستند. به گزارش گروه بین الملل قدس آنلاین، «عبدالفتاح البرهان»، رئیس شورای حاکمیتی سودان گفت که ارتش سودان یا هر قدرت دیگری که در انقلاب این کشور شریک بوده به دنبال چیرگی قدرت خود، شبیه اتفاقی که در مصر اتفاق افتاد، نیست. وی تاکید کرد: «شورای حاکمیتی سودان در برابر ملت سودان و افکار عمومی جهان وظیفه حفاظت از انقلاب و تحقق بخشیدن به اهداف آن را دارد بنابراین مجالی برای ناکام گذاشتن انقلاب یا دور زدن آن وجود ندارد». نیروهای سودانی در یمن نیروهای رزمی نیستند، بلکه نیروهای فنی، مهندسی و پزشکی هستند و هر گونه اقدام رزمی آنها فقط در چارچوب کار دفاعی است». رئیس شورای انتقالی سودان درباره ساختار نیروهای مسلح این کشور و الحاق برای نیروهای نظامی نظیر نیروهای پشتیبانی سریع (نیروهای ضد شورش در دارفور) گفت: «قرار است همه نیروها و یگان‌های نظامی تحت فرماندهی کل نیروهای مسلح یمن باشند و نیروهای پشتیبانی سریع هم ادغام شده‌اند و به طور مستقیم وابسته به نیروهای نظامی یمن هستند».
فارسفارس3 روز قبل
رئیس شورای حاکمیتی سودان گفت، انقلاب سودان به سرنوشت انقلاب مصر دچار نمی‌شود و در حالی که تاکنون بیش از چهار هزار مزدور سودانی در یمن کشته شده‌اند ادعا کرد، سودانی‌های ائتلاف عربی در یمن رزمی نیستند. به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «عبدالفتاح البرهان»، رئیس شورای حاکمیتی سودان گفت که ارتش سودان یا هر قدرت دیگری که در انقلاب این کشور شریک بوده به دنبال چیرگی قدرت خود، شبیه اتفاقی که در مصر اتفاق افتاد، نیست. وی تاکید کرد: «شورای حاکمیتی سودان در برابر ملت سودان و افکار عمومی جهان وظیفه حفاظت از انقلاب و تحقق بخشیدن به اهداف آن را دارد بنابراین مجالی برای ناکام گذاشتن انقلاب یا دور زدن آن وجود ندارد». نیروهای سودانی در یمن نیروهای رزمی نیستند، بلکه نیروهای فنی، مهندسی و پزشکی هستند و هر گونه اقدام رزمی آنها فقط در چارچوب کار دفاعی است». رئیس شورای انتقالی سودان درباره ساختار نیروهای مسلح این کشور و الحاق برای نیروهای نظامی نظیر نیروهای پشتیبانی سریع (نیروهای ضد شورش در دارفور) گفت: «قرار است همه نیروها و یگان‌های نظامی تحت فرماندهی کل نیروهای مسلح یمن باشند و نیروهای پشتیبانی سریع هم ادغام شده‌اند و به طور مستقیم وابسته به نیروهای نظامی یمن هستند».
رکنارکنا4 روز قبل
انصارالله یمن در ۴ ماه گذشته به عربستان پیشنهاد مذاکره و رسیدن به راه حلی با هدف پایان دادن به جنگ شده بود. اینکه انصارالله چه نقاطی را هدف حملات آتی خود قرار خواهد داد موضوع این مطلب است. در واقع انصارالله یمن در یک سال گذشته با عملیات‌های پهپادی و موشکی خود شکست‌های بزرگی بر آل سعود وارد کرد. ۹ نقطه‌ای که انصارالله هدف قرار خواهد دادسرتیپ یحیی سریع، سخنگوی نظامی نیرو‌های یمن، اوایل دی ماه اعلام کرد که ۶ هدف مهم در عربستان و ۳ هدف مهم در امارات در بانک اهداف انقلابیون یمن قراردارد. اما این ۹ هدف احتمالی چه نقاطی می‌توانند باشند؟ در عربستان اهداف مهمی می‌تواند به عنوان ۶ نقطه نهایی انصارالله برای حمله باشد.
فارسفارس4 روز قبل
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، جنگنده‌های ائتلاف سعودی عصر سه‌شنبه شهرستان «نهم» استان صنعاء را بمباران کردند. شبکه المیادین گزارش داد که در این حمله هوایی، شهرستان مذکور که در شمال شرق صنعاء واقع است، به شدت بمباران شد. گزارشی درباره تلفات احتمالی ناشی از این حملات هوایی ائتلاف سعودی منتشر نشده است. شهرستان «الدریهمی» استان الحدیده نیز امروز هدف حمله خمپاره‌ای شبه‌نظامیان وابسته به ائتلاف سعودی قرار گرفت. حملات ائتلاف سعودی به یمن پنج سال است که آغاز شده و طی این مدت هزاران نفر از غیرنظامیان یمنی کشته و یا زخمی شده‌اند.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز4 روز قبل
به گزارش مشرق، کانال تلگرامی تحولات جهان اسلام به تحلیل تحولات اخیر یمن و بررسی حمله موشکی به پایگاه ائتلاف سعودی در مارب پرداخت. ۲- آیا این حمله کار انصارالله است؟ طبق آنچه منابع محلی مارب از نحوه اجرای عملیات بیان کرده‌اند، این حمله با اصابت موشک و انفجار پهپادهایی بر تجمع نیروها در حومه و محلی که مسجد پایگاه بوده شکل گرفته است. نحوه اجرای عملیات بسیار شبیه به عملیاتهای قبلی انصارالله است؛ و در واقع حمله موشکی و پهپادی به پایگاهی نظامی انجام شده و تجمع نظامیان هدف حمله قرار گرفته شده است. ۳- آیا انصارالله عمدا مسجد را هدف قرار داده است؟ در پاسخ باید گفت: خیر. با توجه به سابقه‌ی و بررسی گذشته جنگ یمن، انصارالله هیچگاه اماکن مذهبی و عمومی را هدف قرار نداده است و در این حمله قطعا هدف انصارالله تجمعات نیروهای تابع ائتلاف بوده است.
فارسفارس4 روز قبل
حمله هوایی سعودی‌ها به چند استان در شمال و غرب یمن، به مجروح شدن سه غیرنظامی منجر شد که یکی از آنان، دختری خردسال است. این منبع همچنین گفت که «نیروی هوایی متجاوزان سعودی، چهار بار شهرستان «ظاهر» را هدف حمله هوایی قرار دادند. شهرستان مرزی «منبه» نیز هدف حمله توپخانه‌ای این نیروها قرار گرفته است». به گزارش این منبع، در غرب یمن نیز جنگنده‌های سعودی فرودگاه استان الحدیده نیز را با خمپاره هدف قرار دادند. استان الحدیده مشمول توافق آتش‌بسی است که سال گذشته در سوئد به دست آمد.
افکارنیوزافکارنیوز4 روز قبل
افکارنیوز، به گزارشجنگنده‌های عربستان سعودی ضمن نقض آتش‌بس در استان «الحدیده» در غرب یمن، با حمله به استان صعده در شمال این کشور، سه غیرنظامی را زخمی کردند. این منبع همچنین گفت که «نیروی هوایی متجاوزان سعودی، چهار بار شهرستان «ظاهر» را هدف حمله هوایی قرار دادند. شهرستان مرزی «منبه» نیز هدف حمله توپخانه‌ای این نیروها قرار گرفته است». به گزارش این منبع، در غرب یمن نیز جنگنده‌های سعودی فرودگاه استان الحدیده نیز را با خمپاره هدف قرار دادند. استان الحدیده مشمول توافق آتش‌بسی است که سال گذشته در سوئد به دست آمد.
صدا و سیماصدا و سیما4 روز قبل
پنج سال از آغاز تجاوز نیروهای ائتلاف به رهبری عربستان سعودی به غیرنظامیان یمنی می‌گذرد؛ اما این تجاوز در سکوت جوامع بین المللی، با حمایت‌های گسترده آمریکا، همراه شده است. پژوهش خبری صدا وسیما: پنج سال از آغاز تجاوز نیروهای ائتلاف به رهبری عربستان سعودی به غیرنظامیان یمنی می‌گذرد؛ اما این تجاوز در سکوت جوامع بین المللی، با حمایت‌های گسترده آمریکا، همراه شده است. نه تنها آمریکا بلکه کشورهای غربی و رژیم اشغالگر قدس نیز در این راستا در ائتلاف سعودی حضور داشته‌اند. تجاوز به یمن، موجب تلفات انسانی گسترده‌ای شده است. آمریکا به عنوان بزرگ‌ترین مدعی حقوق بشردوستانه در جهان، با سرپوش گذاشتن بر جنایات عربستان سعودی سیاست‌های حمایتی پادشاه سعودی را در پیش گرفته است.
افکارنیوزافکارنیوز5 روز قبل
افکارنیوز، به گزارش «مهدی المشاط» رئیس شورای عالی سیاسی یمن با «هانس گرادنبرگ» نماینده اتحادیه اروپا در امور یمن و سفرای فرانسه و هلند در این کشور دیدار کرد. اخبار بین الملل- بر اساس این گزارش، در این دیدار اوضاع انسانی وخیم یمن در پی تجاوز و محاصره ائتلاف سعودی و راهکارهای بهبود توزیع کمک‌های بشردوستانه و تضمین رسیدن آن به دست مستحقان در استان‌های مختلف یمن رایزنی شد. مهدی المشاط در این دیدار گفت: تلاش برای صلح به نیت صادقانه تمام طرف‌ها نیاز دارد و تداوم بستن فرودگاه بین المللی صنعا در حالی که هزاران بیمار نیازمند سفر به خارج هستند و نیز ادامه توقیف کشتی‌های حامل فرآورده‌های نفتی و مواد غذایی نشانگر نیت صادقانه برای زمینه سازی جهت دستیابی به صلح عادلانه و حقیقی نیست. رئیس شورای عالی سیاسی یمن همچنین بر پایبندی یمن به صلح تاکید کرد و افزود که در همین راستا اقدامات یکجانبه و مثبت زیادی ارائه شده است. وی همچنین تصریح کرد تا زمانی که تجاوز و محاصره ادامه داشته باشد حق دفاع از خود حقی مشروع برای یمن است.
مهرمهر5 روز قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، «مهدی المشاط» رئیس شورای عالی سیاسی یمن با «هانس گرادنبرگ» نماینده اتحادیه اروپا در امور یمن و سفرای فرانسه و هلند در این کشور دیدار کرد. بر اساس این گزارش، در این دیدار اوضاع انسانی وخیم یمن در پی تجاوز و محاصره ائتلاف سعودی و راهکارهای بهبود توزیع کمک‌های بشردوستانه و تضمین رسیدن آن به دست مستحقان در استان‌های مختلف یمن رایزنی شد. مهدی المشاط در این دیدار گفت: تلاش برای صلح به نیت صادقانه تمام طرف‌ها نیاز دارد و تداوم بستن فرودگاه بین المللی صنعا در حالی که هزاران بیمار نیازمند سفر به خارج هستند و نیز ادامه توقیف کشتی‌های حامل فرآورده‌های نفتی و مواد غذایی نشانگر نیت صادقانه برای زمینه سازی جهت دستیابی به صلح عادلانه و حقیقی نیست. رئیس شورای عالی سیاسی یمن همچنین بر پایبندی یمن به صلح تاکید کرد و افزود که در همین راستا اقدامات یکجانبه و مثبت زیادی ارائه شده است. وی همچنین تصریح کرد تا زمانی که تجاوز و محاصره ادامه داشته باشد حق دفاع از خود حقی مشروع برای یمن است.
فارسفارس5 روز قبل
رئیس شورای عالی سیاسی یمن روز دوشنبه با نماینده اتحادیه اروپا در امور یمن و همچنین سفرای فرانسه و هلند دیدار و با آنها درباره آخرین تحولات مربوط به کشورش گفت‌وگو کرد. دیدار و گفت‌وگوی «المشاط» با سفرای فرانسه و هلند در یمنبه گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «مهدی المشاط» رئیس شورای عالی سیاسی یمن روز دوشنبه ضمن دیدار با «هانس گراندبرگ» نماینده اتحادیه اروپا در امور یمن و سفرای فرانسه و هلند، با آنها درباره اوضاع بحرانی یمن ناشی از ادامه تجاوزات و محاصره ائتلاف سعودی دیدار و گفت‌وگو کرد. به نوشته وبگاه انصارالله، المشاط در دیدار با میهمانان اروپایی خود همچنین تلاش‌های سازمان ملل برای حل و فصل سیاسی بحران یمن و پایان جنگ و محاصره را مورد بحث و بررسی قرار داد. المشاط تأکید کرد که «تلاش‌های صلح نیاز به نیت‌های صادقانه دارد که ادامه بسته شدن فرودگاه بین‌المللی صنعاء و توقیف کشتی‌های حامل فرآورده‌های نفتی و غذایی نشان‌ می‌دهند نیت صادقه‌ای برای صلح وجود ندارد». «مارتین گریفیتس» نماینده سازمان ملل در امور یمن دیشب در سخنانی افزایش تنش‌های نظامی اخیر در استان‌های صنعا، صعده و مأرب را محکوم کرد.
ایرناایرنا5 روز قبل
به گزارش شبکه خبری المسیره، عربستان روز دوشنبه با توپخانه به روستاهای شهرستان منبه واقع در استان صعده حمله کرد. مزدوران سعودی نیر امروز یک شهروند غیرنظامی را مقابل خانه‌اش در منطقه بیت الشرجی شهرستان قعطبه به ضرب گلوله به قتل رساندند. همچنین در پی شلیک ۳ فروند موشک کاتیوشا از سوی متجاوزان به منطقه الجلبیه شهرستان التحیتا، خسارت هایی به خانه‌ها و مزارع مردم وارد شد. عربستان با همراهی امارات متحده عربی، بحرین، سودان، مصر و کویت در ششم فروردین سال ۱۳۹۴ با تشکیل به اصطلاح ائتلاف عربی تجاوز خود به کشور یمن را آغاز کرد اما ظرف تقریبا پنج سال گذشته به استثنای امارات، سایر همپیمانان سعودی از این ائتلاف خارج شدند و ابوظبی نیز اکنون از یک همپیمان قدیمی به یک رقیب رو در روی ریاض در جنوب یمن تبدیل شده است. بر اثر تجاوز عربستان به یمن، تاکنون هزاران یمنی کشته شده‌اند و بر اساس گزارش سازمان ملل متحد، قحطی در این کشور به بزرگ‌ترین فاجعه انسانی در جهان تبدیل شده است.

قتل عام نیروهای مزدور عربستان در استان مارب/خاطرات تلخ مزدوران سعودی از برگزاری رژه +فیلم و عکس

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز5 روز قبل
روز شنبه هفته جاری یگان پهپادی ارتش یمن با استفاده از پهپادهای قاصف K۲ یک پادگان آموزشی را در شمال استان مارب هدف قرار دادند. سرتیپ سلیمان السمکی فرمانده نیروهای ویژه ارتش وابسته به منصور هادی، از جمله افراد کشته شده در این حمله است. سرتیپ سلیمان السمکیحمله به پادگان الصافر و موشک توچکای مشهوردر تاریخ ۴ سپتامبر ۲۰۱۵ میلادی یگان موشکی ارتش یمن یک تیر موشک بالستیک OTR۲۱ توچکا را به سمت پادگان نظامی بزرگ الصافر در استان مارب شلیک می‌کند. این پادگان به عنوان بزرگترین مقر مشترک نیروهای ائتلاف در خاک یمن شناخته میشد. سرلشکر ناصر بارویسهمچنین سرلشکر صالح الزندانی جانشین رییس ستاد کل نیروهای ارتش منصور هادی چند هفته پس از این واقعه و علی رغم تلاش فراوان پزشکان سعودی برای نجات وی جان خود را از دست داد.
ایرناایرنا5 روز قبل
منابع مطلع پزشکی و نظامی یمن به خبرگزاری فرانس پرس گفتند که برخی از نظامیان مجروح بر اثر شدت جراحت جان خود را از دست دادند که در اثر آن تعداد کشته شده‌ها از ۹۰ نفر به ۱۱۶ تن افزایش یافت. منابع نظامی یمن روز گذشته (یکشنبه) اعلام کردند که پادگان وابسته به دولت مستعفی یمن مورد حمایت ائتلاف سعودی مورد حمله موشکی قرار گرفت. این حمله موشکی یک روز پس از حمله گسترده نظامیان دولت مستعفی با حمایت ائتلاف سعودی به مواضع کمیته‌های مردمی و ارتش یمن در منطقه «نهم» در شمال شرق صنعا انجام شد. شبکه الاخباریه سعودی نیز روز گذشته، کشته شدن شمار زیادی از نظامیان دولت هادی را تأیید کرد. یمن نزدیک ۵ سال است که تحت حملات گسترده ائتلاف سعودی و محاصره آن قرار دارد که نتیجه‌ای جز کشتار و آوارگی و ویرانی برای یمنی‌ها نداشته است.
ایرناایرنا5 روز قبل
او به این نکته اشاره کرد که برنامه‌های جهانی تنها توانسته در هر ماه برای بیش از ۱۲ میلیون نفر در یمن غذا تهیه کند. این گزارش‌ها تأیید کردند که بیش از پنج میلیون کودک یمنی در معرض خطر گرسنگی هستند و برای زنده ماندن به کمک‌های فوری بشر دوستانه نیاز دارند. در ادامه این گزارش آمده است: محاصره یمن موجب عملیات چاپ مکرر پول بدون پشتوانه این کشور و کاهش ارزش آن شده که به اعتقاد کارشناسان این موضوع اوضاع اقتصادی این کشور را وخیم‌تر و ویران کننده کرده است. عربستان با همراهی امارات، بحرین، سودان، مصر و کویت با تشکیل ائتلافی در ششم فروردین سال ۱۳۹۴ تجاوز خود به کشور یمن را آغاز کرد. اکنون تنها عربستان و امارات به منظور دستیابی به اهداف جاه طلبانه خود در ائتلاف متجاوز به یمن حضور دارند.

به انتهای لیست رسیدید