اباعبدالله الحسین

اباعبدالله الحسین

فارسفارس1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری فارس از کرمانشاه، هوشنگ بازوند امروز در نشست ستاد بزرگداشت دهه فجر انقلاب اسلامی، اظهار داشت: بازگشایی مرز تاریخی خسروی، یکی از یادگارهای بسیار ارزشمند سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی است. وی افزود: در آن ایام اربعین، پلیس و ارتش عراق زیربار مسؤولیت تامین امنیت مسیر۱۸۰ کلیومتری خانقین تا بغداد نمی‌رفت. با هماهنگی کامل سردار سلیمانی با ابومهندس المهندس، نیروهای حشدالشعبی امنیت این مسیر را عهده‌دار شدند و مرز پس از سال‌ها به روی زوار اباعبدالله الحسین (ع) بازگشایی شد‌. جشن‌های دهه فجر انقلاب اسلامی مردمی برگزار شودوی دهه فجر را فرصتی برای ارائه خدمات عظیم انقلاب در عرصه‌های مختلف دانست و گفت: به مناسبت فرارسیدن چهل و یکمین سالگرد انقلاب شکوهمند اسلامی، ۴۱ دستآوردهای عظیم انقلاب به شکل گسترده به نسل‌های مختلف معرفی شود. استاندار کرمانشاه تاکید کرد: بسیاری از روستاها در ابتدای انقلاب حتی راه دسترسی هم نداشتند ولی امروز به برکت انقلاب زیرساخت‌های آن‌ها تامین شده و امروز آن‌ها خواهان افزایش سرعت اینترنت هستند.
رکنارکنا1 روز قبل
به گزارش رکنا، حجت‌الاسلام مهدی یوسف‌تبار از ثبت وقف جدید شهرستان بابلسر خبر داد. وی افزود: اضافه شدن این وقف جدید موجب شد تا تعداد وقف‌های جدید در شهرستان‌های بابلسر و فریدونکنار را به عدد ۳ برسد. رئیس اداره اوقاف و امورخیریه شهرستان‌های بابلسر و فریدونکنار تصریح کرد: وراث مرحوم حاج محمد ربیع یوسف‌پور یک باب مغازه به مساحت ۳۰ متر مربع که دارای کاربری تجاری است را وقف کردند. این مسؤول بیان کرد: ارزش تقریبی این موقوفه یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال بوده و نیت موقوفه شامل برگزاری عزاداری اباعبدالله الحسین علیه السلام و هزینه‌های جاری مسجد حضرت ابوالفضل العباس (ع) روستای همت‌آباد بابلسر است. یوسف‌تبار گفت: واقفان خیراندیش هنگام ایجاد وقف‌های جدید به نیازهای روز جامعه توجه داشته باشند تا فواید این موقوفات در راستای نیازهای فعلی جامعه بشری استفاده شود. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.
ایسناایسنا1 روز قبل
ایسنا/مازندران رییس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان‌های بابلسر و فریدونکنار گفت: یک باب مغازه تجاری به ارزش یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال در بابلسر وقف شد. حجت الاسلام مهدی یوسف‌تبار صبح امروز در جمع خبرنگاران درباره این خبر اظهار کرد: یک وقف جدید شهرستان بابلسر به ثبت رسید که تعداد وقف‌های جدید در شهرستان‌های بابلسر و فریدونکنار را به عدد ۳ رساند. وی با بیان اینکه وراث مرحوم حاج محمد ربیع یوسف‌پور یک باب مغازه را وقف کردند، تصریح کرد: مساحت این موقوفه ۳۰ متر مربع بوده که دارای کاربری تجاری است. رییس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان‌های بابلسر و فریدونکنار ارزش تقریبی این موقوفه را یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال اعلام کرد و گفت: نیت موقوفه شامل برگزاری عزاداری آقا اباعبدالله الحسین علیه السلام و هزینه‌های جاری مسجد حضرت ابوالفضل العباس (ع) روستای همت‌آباد بابلسر است. یوسف‌تبار خاطرنشان کرد: واقفان خیر اندیش هنگام ایجاد وقف‌های جدید به نیازهای روز جامعه توجه داشته باشند تا عواید این موقوفات در راستای نیازهای فعلی جامعه بشری استفاده شود.
مهرمهر1 روز قبل
حجت الاسلام مهدی یوسف تبار در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: یک وقف جدید شهرستان بابلسر به ثبت رسید که تعداد وقف‌های جدید در شهرستان‌های بابلسر و فریدونکنار را به عدد ۳ رساند. وی با بیان اینکه وراث مرحوم حاج محمد ربیع یوسف‌پور یک باب مغازه را وقف کردند، افزود: مساحت این موقوفه ۳۰ متر مربع می‌باشد که دارای کاربری تجاری است. رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان‌های بابلسر و فریدونکنار ارزش تقریبی این موقوفه را یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال اعلام کرد و گفت: نیت موقوفه شامل برگزاری عزاداری آقا اباعبدالله الحسین علیه السلام و هزینه‌های جاری مسجد حضرت ابوالفضل العباس (ع) روستای همت‌آباد بابلسر است. یوسف‌تبار خاطرنشان کرد: واقفان خیراندیش هنگام ایجاد وقف‌های جدید به نیازهای روز جامعه توجه داشته باشند تا عوائد این موقوفات در راستای نیازهای فعلی جامعه بشری استفاده شود.
ایرناایرنا1 روز قبل
به انتظار نشستیم و پس از شهادت سردار دل‌ها، ایران نخستین ضربه محکم خود را به آمریکای بزدل و جنایتکار زد. به تعبیر رهبر معظم انقلاب، سردار قاسم سلیمانی نشان داد انقلاب زنده است. بنابراین بی‌دلیل نیست که بسیاری از خانواده‌ها گفتند زمانی که سردار سلیمانی شهید شد ما خانواده شهید شدیم و پدرمان را از دست دادیم. زمانی که سردار قاسم سلیمانی فرمانده لشکر ثارالله کرمان بود من از نزدیک شجاعت سردار را دیدم. مردم حاج قاسم را مترادف با امنیت می‌دانستند و همین سلبریتی‌ها و چهره‌ها و تمام مردم نشان دادند اگر همت حاج قاسم و غیرت بچه‌های سپاه قدس نبود، معلوم نبود ده‌ها برابر و صدها برابر از هموطنان را به بدترین شکل ممکن از دست می‌دادیم و با چاقوی جلادانه تکفیری‌ها سرشان بریده می‌شد.
مازن آنلاینمازن آنلاین1 روز قبل
رئیس اداره اوقاف بابلسر و فریدونکنار: پیام مازند - بابلسر - رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستانهای بابلسر و فریدونکنار گفت: با وقف یک باب مغازه تجاری به ارزش یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال در بابلسر، تعداد وقف‌ها به سه فقره رسید. حجت الاسلام مهدی یوسف تبار در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: یک وقف جدید شهرستان بابلسر به ثبت رسید که تعداد وقف‌های جدید در شهرستان‌های بابلسر و فریدونکنار را به عدد ۳ رساند. وی با بیان اینکه وراث مرحوم حاج محمد ربیع یوسف‌پور یک باب مغازه را وقف کردند، افزود: مساحت این موقوفه ۳۰ متر مربع می‌باشد که دارای کاربری تجاری است. رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان‌های بابلسر و فریدونکنار ارزش تقریبی این موقوفه را یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال اعلام کرد و گفت: نیت موقوفه شامل برگزاری عزاداری آقا اباعبدالله الحسین علیه السلام و هزینه‌های جاری مسجد حضرت ابوالفضل العباس (ع) روستای همت‌آباد بابلسر است. یوسف‌تبار خاطرنشان کرد: واقفان خیراندیش هنگام ایجاد وقف‌های جدید به نیازهای روز جامعه توجه داشته باشند تا عوائد این موقوفات در راستای نیازهای فعلی جامعه بشری استفاده شود.
ایرناایرنا2 روز قبل
به گزارش تارنمای شبکه تلویزیونی «سومریه نیوز» یک منبع امنیتی عراق در این باره گفت که تظاهرات‌کنندگان ساکن استان نجف امشب (شنبه شب) در مسیر منتهی به فرودگاه نجف چند حلقه لاستیک را به آتش کشیده و مانع تردد وسایل نقلیه شدند. در خبر دیگری از اعتراضات در عراق، سومریه نیوز گزارش داد که برخی معترضان ادارات دولتی را با دستگاه جوشکاری، جوش داده و درب آن را بسته‌اند. همچنین شبکه اسکای نیوز عربی نیز شنبه شب مدعی شد که نیروهای ضد شورش عراق و شماری از معترضان در منطقه «البلدیه» در مرکز شهر کربلا با یکدیگر درگیر شدند. به ادعای این رسانه، نیروهای امنیتی برای متفرق کردن معترضان از گاز اشک‌آور استفاده کرده‌اند. در این راستا برخی شهرهای جنوب و مرکز عراق بیش از شهرهای دیگر شاهد این خشونت‌های عریان و خون محور بوده است.
ایرناایرنا2 روز قبل
بعد از تصویب قانون اخراج نظامیان امریکا در پارلمان عراق موج خشونت مسلحانه خون محور، به طرز فاحشی دوباره بر حال و هوای اعتراضات خیابانی در این کشور سایه افکنده است. سخنگوی فرماندهی کل نیروهای مسلح عراق هم به سرعت در رسانه‌های مختلف عراق حضور یافت و این ادعاها را تکذیب و تاکید کرد که نیروهای امنیتی عراق در مهار حمله باندهای تخریبگر در پل «السنک» اساسا بدون سلاح گرم بوده‌اند. وی اضافه کرد که «عادل عبدالمهدی» فرمانده کل نیروهای مسلح عراق نیروهای امنیتی را از همراه داشتن سلاح گرم در مواجهه با تظاهرکنندگان منع کرده است. طبق گزارش رسانه‌ها، حمله دیشب عناصر تخریبگر در پل السنک به نیروهای امنیتی عراق باعث دستکم قتل یک نفر و زخمی شدن ۲۵ تن دیگر شده است. با وجود این تلاش‌ها، آشکار شدن نقش آمریکا در بهره برداری سیاسی از اعتراضات خیابانی عراق به نفع خود، باعث رویگردانی گسترده مردم از این اعتراضات بی حاصل شده است.
ایسناایسنا3 روز قبل
ایسنا/فارس امام جمعه شیراز با اشاره به بخشی از سوره مبارکه یونس در خصوص مواجهه حضرت موسی (ع) با ساحرانی که فرعون به کار گرفته بود و عجز آنان در مقابل پیامبر خدا، تاکید کرد که اعجاز ملت ایران بار دیگر سحر استکبار و ترامپ به عنوان فرعون زمان را باطل خواهد کرد. امام جمعه شیراز، اقدامات دشمنان نظام در فضای مجازی و دروغ‌پردازی‌های آنان را به سحر تشبیه و تاکید کرد که حقیقت جامعه ایران، همان جمعیت میلیونی حاضر در مراسم بدرقه و تشییع شهید حاج قاسم سلیمانی بود. وی با بیان اینکه خداوند با ملت ایران است و کار مصلحان را درست می‌کند، گفت: انقلاب ما برای اصلاح جهان از کفر و بی‌خدایی و بی اخلاقی و فساد و فحشا و منکرات است. امام جمعه شیراز همچنین از جامعه کامیون‌داران و تشکل‌های حمل و نقلی درخواست کرد که برای انتقال هدایای جمع‌آوری شده در شیراز و فارس، همراهی و کمک کنند. با همه اینکه تایید صلاحیت هست گاهی گلایه‌هایی وجود دارد، حال اگر همین هم نبود چه می‌شد.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴4 روز قبل
ساعت۲۴-رئیس مجلس خبرگان رهبری گفت: سفیر انگلیس باید به عنوان عنصر نامطلوب شناخته شده و از ایران اخراج شود. آیت الله جنتی با ابراز تأسف از حادثه کرمان، بیان داشت: متأسفانه در مراسم تشییع پیکر حاج قاسم در کرمان عده‌ای را از دست دادیم که بنده به خانواده ایشان تسلیت می‌گویم. رییس مجلس خبرگان رهبری با انتقاد از رفتار گستاخانه سفیر انگلیس در تجمع مقابل دانشگاه امیرکبیر بیان داشت: مشخص نیست که چرا وزارت امور خارجه در مقابل چنین تحرکاتی منفعل عمل می‌کند. امروز سفیر انگلیس در تهران از اغتشاشات فیلم می‌گیرد و به معترضان خط می‌دهد و هنگامی که او را دستگیر می‌کنند که این را انکار می‌کند که او حتی سفیر انگلیس است. آیت الله جنتی تصریح کرد: سفیر انگلیس باید به عنوان عنصر نامطلوب شناخته شده و از ایران اخراج شود.
ایلناایلنا5 روز قبل
استاندار کرمانشاه گفت: نام سردار قاسم سلیمانی برای همیشه در تاریخ ایران ماندگار خواهد ماند. به گزارش ایلنا از کرمانشاه، هوشنگ بازوند در آیین رونمایی از تابلو آزادراه سردار شهید سپهبد قاسم سلیمانی که با حضور سردار ریحانی فرمانده سپاه حضرت نبی اکرم (ص)، مهندس سالاری معاون عمرانی استاندار، مهندس بهرام نژاد مدیرکل حوزه استاندار، شهردار کرمانشاه و مدیران راهداری استان برگزار شد؛ اظهار داشت: نام گذاری این آزادراه مبادلاتی کرمانشاه _ بیستون به نام سردار شهید سپهبد قاسم سلیمانی یک کار بسیار ارزشمند و ماندگار است. وی افزود: شهید قاسم سلیمانی در دوران ۸ سال دفاع مقدس صدها بار از این مسیر عبور کرده و در خطوط مقدم جبهه حضور یافته است. استاندار کرمانشاه از نقش آفرینی این سردار بزرگ در بازگشایی و گشایش مرزهای مسافری و زیارتی طی سال‌های اخیر خبر داد و گفت: سردار سلیمانی در بازگشایی مرز خسروی در اربعین بسیار اثر گذار بود و این مرز زیارتی پس از سال‌ها برای عبور زوار اباعبدالله الحسین باز شد. بازوند تاکید کرد: نامگذاری این آزادراه در واقع قدردانی کوچکی از زحمات بسیار بزرگ و فراموش ناشدنی سردار سلیمانی به وطن است.
مهرمهر5 روز قبل
به گزارش خبرگزاری مهر و به نقل از استانداری کرمانشاه، هوشنگ بازوند امروز چهارشنبه در آئین رونمایی از تابلو آزادراه سردار شهید سپهبد قاسم سلیمانی که با حضور سردار ریحانی فرمانده سپاه حضرت نبی اکرم (ص) و جمعی از مدیران استانی برگزار شد، اظهار داشت: نام گذاری این آزادراه مبادلاتی کرمانشاه _ بیستون به نام سردار شهید سپهبد قاسم سلیمانی یک کار بسیار ارزشمند و ماندگار است. وی افزود: شهید قاسم سلیمانی در دوران ۸ سال دفاع مقدس صدها بار از این مسیر عبور کرده و در خطوط مقدم جبهه حضور یافته است. استاندار کرمانشاه از نقش آفرینی این سردار بزرگ در بازگشایی و گشایش مرزهای مسافری و زیارتی طی سال‌های اخیر خبر داد و گفت: سردار سلیمانی در بازگشایی مرز خسروی در اربعین بسیار اثر گذار بود و این مرز زیارتی پس از سال‌ها برای عبور زوار اباعبدالله الحسین باز شد. این مدیر ارشد استان تاکید کرد: نامگذاری این آزادراه در واقع قدردانی کوچکی از زحمات بسیار بزرگ و فراموش ناشدنی سردار سلیمانی به وطن است.
ایسناایسنا5 روز قبل
ایسنا/کرمانشاه بزرگراه کرمانشاه - بیستون به نام سپهبد شهید قاسم سلیمانی نامگذاری شد. هوشنگ بازوند، امروز (۲۵ دی) در آیین رونمایی از تابلو این بزرگراه اظهار کرد: نام سردار قاسم سلیمانی برای همیشه در تاریخ ایران ماندگار خواهد بود. وی با بیان اینکه نامگذاری بزرگراه کرمانشاه - بیستون به نام سردار شهید سپهبد قاسم سلیمانی یک کار بسیار ارزشمند و ماندگار است، افزود: شهید قاسم سلیمانی در دوران هشت سال دفاع مقدس صدها بار از این مسیر عبور کرده و در خطوط مقدم جبهه حضور یافته است. استاندار کرمانشاه از نقش آفرینی این سردار بزرگ در بازگشایی و گشایش مرزهای مسافری و زیارتی طی سال‌های اخیر خبر داد و گفت: سردار سلیمانی در بازگشایی مرز خسروی در اربعین بسیار اثر گذار بود و این مرز زیارتی پس از سال‌ها برای عبور زوار اباعبدالله الحسین (ع) باز شد. بازوند تاکید کرد: نامگذاری این بزرگراه در واقع قدردانی کوچکی از زحمات بسیار بزرگ و فراموش ناشدنی سردار سلیمانی به وطن است.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین5 روز قبل
به گزارش خبرنگار گروه حقوقی و قضایی خبرگزاری میزان، غلامعلی دهشیری رئیس کل دادگستری استان یزد با جمعی از مقامات بلند پایه قضایی و اداری با حضور در منزل شهید قربانی، از خانواده این شهید یزدی سانحه سقوط هواپیما دیدار کرد. وی ضمن عرض تسلیت به پدر شهید قربانی گفت: آنان نخبگانی در پی کسب علم و دانش بودند که آسمانی شدند و ان‌شاالله به برکت خون به ناحق ریخته شهدای مقاومت، خداوند به شما خانواده‌های داغداران صبر و اجر عنایت نماید. وی تصریح کرد: ریشه همه این مصائب، فتنه جویی‌های جرثومه فساد در منطقه و دولت تروریستی آمریکاست. بیشتر بخوانید: شایان ذکر است در این برنامه پیام تسلیتی از سوی رئیس کل دادگستری و رئیس شورای قضایی استان یزد به خانواده داغدار شهید قربانی اهداء گردید که در متن آن چنین آمده است: تسلیت واژه کوچکی است در برابر غمی بزرگ و جانکاه که عزیزی را از دست داده‌اید و صبر را بر تقدیر الهی پیشه خود ساخته‌اید. انتهای پیام/
قدس آنلاینقدس آنلاین5 روز قبل
برای مطالعه سوابق جنگ نرم و عملیات روانی در تاریخ اسلام، با حجت‌الاسلام مهدی طائب، استاد حوزه و دانشگاه و نویسنده کتاب «نگاهی به عملیات روانی در اسلام» به گفت‌وگو پرداختیم. برای مطالعه سوابق جنگ نرم و عملیات روانی در تاریخ اسلام، با حجت‌الاسلام مهدی طائب، استاد حوزه و دانشگاه و نویسنده کتاب «نگاهی به عملیات روانی در اسلام» به گفت‌وگو پرداختیم. او درباره راه‌های مقابله و مواجهه با جنگ روانی دشمن توضیح می‌دهد: در برابر عملیات روانی، صبر و حوصله لازم است. این استاد حوزه و دانشگاه می‌افزاید: توجه به این نکته سبب می‌شود جو یأس و ناتوانی از جریانی که باید با عملیات روانی مقابله کند، برطرف شود؛ بنابراین می‌بینیم ائمه (ع) در برابر عملیات روانی دشمن با صبر و حوصله بالایی مقابله می‌کردند. با بردباری می‌توان بر جنگ روانی چیره شداو به آیه ۸۳ سوره قصص نیز اشاره کرده و بیان می‌کند: در قرآن به صراحت آمده است که «العاقبه للمتقین» یعنی فرجام کار، متعلق به مؤمنان و پرهیزگاران است.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین6 روز قبل
خبرگزاری میزان- در مراسمی که با حضور اعضای شورای مسئولان قضایی استان قزوین، برگزار شد، دفتر پایگاه مقاومت بسیج «شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی» دادسرای قزوین افتتاح شد. به گزارش خبرنگار گروه حقوقی و قضایی خبرگزاری میزان، در مراسمی که با حضور اعضای شورای مسئولان قضایی استان قزوین، فرمانده سازمان بسیج ادارات و کارمندان استان، کارکنان قضایی و اداری دادسرای قزوین برگزار شد، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره سردار رشید اسلام شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی، دفتر پایگاه مقاومت بسیج «شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی» دادسرای قزوین افتتاح و فرمانده این پایگاه نیز معرفی شد. رئیس کل دادگستری استان قزوین تاکید کرد: یکی از مهمترین وظایف بسیج ادارات علاوه بر مقابله فکری، ایجاد فضایی از خدمت در داخل ادارات است. این مقام قضایی استان قزوین خاطرنشان کرد: یکی از بزرگترین فعالیت‌های بسیج کارکنان، تربیت نیروی انسانی برای نظام اسلامی در قالب حلقه‌های صالحین است که این موضوع در پایگاه مقاومت بسیج دادسرای قزوین که به نام شهید حلج قاسم سلیمانی مزین شده است، باید با جدیت دنبال شود. گفتنی است در پایان این مراسم ضمن افتتاح دفتر پایگاه مقاومت بسیج «شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی» دادسرای مرکز استان قزوین، حجت الاسلام والمسلمین روح الله صوفی نیارکی به عنوان مسئول این پایگاه معرفی شد.
مهرمهر6 روز قبل
به گزارش خبرنگار مهر، روز سه شنبه در مراسمی با حضور اعضای شورای مسئولان قضائی استان قزوین، فرمانده سازمان بسیج ادارات و کارمندان استان، کارکنان قضائی و اداری دادسرای قزوین دفتر پایگاه مقاومت بسیج شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی در دادسرای قزوین افتتاح و فرمانده این پایگاه معرفی شد. رئیس کل دادگستری استان قزوین یادآور شد: یکی از مهمترین وظایف بسیج ادارات علاوه بر مقابله فکری، ایجاد فضایی از خدمت در داخل ادارات است. این مقام قضائی تصریح کرد: یکی از فعالیت‌های بسیج کارکنان، تربیت نیروی انسانی برای نظام اسلامی در قالب حلقه‌های صالحین است که این موضوع در پایگاه مقاومت بسیج دادسرای قزوین که به نام شهید حاج قاسم سلیمانی مزین شده است، باید با جدیت دنبال شود. قاسمی افزود: این سردار شهید اسلام اسوه مبارزه با تروریسم دولتی بود و همه ما با ادامه دادن راه این شهید، این مبارزه را ادامه خواهیم داد و همه شاهد بودیم با شهادت این شهید بزرگوار، وحدت و یکپارچگی بین مسلمین جهان ایجاد شده که همین دشمنان اسلام را عصبانی‌تر کرده است. در این مراسم حجت الاسلام روح الله صوفی نیارکی به عنوان مسئول پایگاه بسیج دادسرای قزوین معرفی شد.
فارسفارس6 روز قبل
به گزارش خبرگزاری فارس از یزد، غلامعلی دهشیری ضمن عرض تسلیت به پدر شهید قربانی، گفت: آنان نخبگانی در پی کسب علم و دانش بودند که آسمانی شدند و ان‌شاءالله به برکت خون به‌ناحق ریخته شهدای مقاومت، خداوند به شما خانواده‌های داغداران صبر و اجر عنایت نماید. وی تصریح کرد: ریشه همه این مصائب، فتنه‌جویی‌های جرثومه فساد در منطقه و دولت تروریستی آمریکاست. هرازگاه، گذر زمان درگذشت بی‌صدای ثانیه‌های دنیای فانی، جرس کاروان از رحیل مسافری خبر می‌دهد که در سکون، آغازی بر راه بی‌پایان می‌سراید. والدین محترم امیرحسین قربانی بهابادیتسلیت واژه کوچکی است در برابر غمی بزرگ و جانکاه که عزیزی را ازدست‌داده‌اید و صبر را بر تقدیر الهی پیشه خودساخته‌اید. انشاء اللهدهشیریرئیس‌کل دادگستری و رئیس شورای قضایی استان یزدانتهای پیام/ق

میراث معنوی سمنان؛ در انتظار ثبت ملی

5+
فارسفارس1 هفته قبل
ایسناایسنا1 هفته قبل
دبیرکل مجمع ایثارگران گفت: اگر نتوانستیم از وجود پرنعمت سردار سلیمانی در زمان حیات استفاده کافی را ببریم، حداقل از این فرصت ایجاد شده استفاده کرده و از نوع رفتار و نگاه سلیمانی‌ها الگو بگیریم. سردار سلیمانی شخصیتی فراجناحی بود و مردم با هر سلیقه و حتی مذهبی برای بدرقه او آمدند. انتخابات پیش‌رو می‌تواند فرصت بسیار مناسبی برای تقویت انسجامی باشد که از ثمره خون سردار سلیمانی بدست آمد. وی بیان کرد: وجهه ملی سردار سلیمانی مرهون صیانت از این منزلت و گفتار و رفتار فرا گروهی و آلوده نشدن به اغراض سیاسی زودگذر و شکننده است. اگر نتوانستیم از وجود پرنعمت سردار سلیمانی در زمان حیات استفاده کافی را ببریم، حداقل از این فرصت ایجاد شده استفاده کرده و از نوع رفتار و نگاه سلیمانی‌ها الگو بگیریم.
ایرناایرنا1 هفته قبل
وی افزود: اگر نبود مجاهدتهای این شهید عزیز و نیروهای تحت امرش، امروزه تروریست‌های خونخوار عوامل آمریکا سراسر خاورمیانه را با جنایاتشان به خاک و خون کشیده بودند. مکتبی فر کاردار سفارت جمهوری اسلامی ایران در مالزی نیز دراین مراسم در اظهاراتی به تشریح رشادت‌های سردار سلیمانی در دفاع از کشور و میهن و جبهه مقاومت پرداخت. پایان بخش مراسم ذکر مداحی اهل بیت بویژه حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها و قرائت اشعار حماسی در رثای سردار سلیمانی بود که توسط آقای محمد حسن سلیمانی مداح و دانشجوی مقیم مالزی انجام شد. روز چهارشنبه گذشته نیز گروهی از مسلمانان مالزیایی با حضور در مقابل سفارت جمهوری اسلامی ایران و نثار گل ضمن محکوم کرد اقدام تروریستی آمریکا در به شهادت رساندن سردار حاج قاسم سلیمانی، حمایت و همبستگی خود را با جمهوری اسلامی ایران اعلام نمودند. همچنین روزهای چهارشنبه و پنجشنبه گروهی از مقام‌های مالزیایی و دیپلمات‌های مقیم این کشور و گروهی از اقشار مختلف مالزیایی با حضور در سفارت جمهوری اسلامی ایران دفتر یادبود شهید سلیمانی را امضا کردند.
مهرمهر1 هفته قبل
به گزارش خبرنگار مهر، حجت‌الاسلام اسماعیل تدینی شامگاه چهارشنبه در آئین گرامیداشت یاد و خاطره سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی و دیگر شهدای همرزم او به میزبانی حسینیه اعظم سید الشهدا (تکیه دباغان) دامغان بابیان اینکه انتقام خون شهید سلیمانی را خواهیم گرفت، ابراز داشت: حاج قاسم افتخار جهانی بود از این‌رو دشمن بر روی ضعیف‌ترین کار یعنی ترور ایشان دست گذاشت. وی بابیان اینکه شهید سلیمانی مرد خدا، انسانی مخلص و تربیت‌یافته مکتب اباعبدالله الحسین (ع) بود که با شجاعت و اقتدار در تمام عرصه‌ها حضور داشت، افزود: بر اساس آیات و روایات شهدا هرگز نمی‌میرند و امروز شهید سلیمانی و همرزمان او زنده و در جمع ما حضور دارند. عضو شورای فرهنگ عمومی استان سمنان بابیان اینکه سردار دل‌ها محور اتحاد بود، ابراز داشت: امروز انتقام سخت ترور سلیمانی توسط نیروهای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و موشک‌باران پایگاه آمریکا گرفته شد و یک افتخار بزرگ دیگر در پرونده سبز پوشان سپاه به ثبت رسید. تدینی ضمن بیان اینکه با شهادت سلیمانی توطئه‌های دشمنان خنثی شد، تصریح کرد: آمریکا برای تسلط بر خاورمیانه برنامه دارد و برای حذف ایران از معادلات منطقه تلاش می‌کند که در پاسخ باید گفت این کشور دیگر توان عرض‌اندام ندارد و رو به افول است. وی از داعش به عنوان انسان‌هایی پلید و کثیف و دست پخت آمریکا یادکرد و افزود: امروز نخستین سیلی به آمریکا زده شد و انتقام اصلی خروج آن‌ها از صحنه است.
ایسناایسنا1 هفته قبل
ایسنا/گیلان رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گیلان با بیان اینکه باید از فرصت دهه فجر برای حضور حداکثری مردم در انتخابات پیش رو استفاده کنیم، گفت: برنامه‌های دهه فجر نباید صبغه انتخاباتی داشته باشد. حجت‌الاسلام اشجری فضای مجازی را محور فعالیت‌های کمیته ارتباطات و اطلاع‌رسانی ستاد دهه فجر دانست و اظهار کرد: در ایام‌الله دهه فجر از ظرفیت شبکه‌های اجتماعی استفاده خواهد شد. وی خواستار افتتاح پروژه‌های عمرانی متناسب با شان و شئون دهه فجر شد و گفت: دستگاه‌ها بر کمیت پروژه‌ها اصرار نداشته باشند و کیفیت را متناسب با جایگاه دهه فجر بالا ببرند. وی با بیان اینکه باید از فرصت دهه فجر برای حضور حداکثری مردم در انتخابات پیش رو استفاده کنیم، گفت: برنامه‌های دهه فجر نباید صبغه انتخاباتی داشته باشد لذا فرمانداران تمهیدات لازم را برای عدم سخنرانی کاندیداها در برنامه‌های دهه فجر فراهم کنند. همچنین صبغه شادی در برنامه‌های دهه فجر باید کاملا مشهود باشد.
ایرناایرنا1 هفته قبل
شهادت سردار رشید اسلام، سپهبد حاج قاسم سلیمانی که خودش هیچ گاه از واژه هایی مانند سردار و سپهبد، رضایت نداشت را تسلیت می‌گویم. وزیر بهداشت با اشاره به ویژگی‌های شخصیتی سردار شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی گفت: اولین ویژگی ناب شخصیت ایشان، عاشقی بود. شهید سلیمانی عاشق این سرزمین، اعتلای کشور، اسلام، حضرت اباعبدالله الحسین (ع)، اهل بیت، مقام معظم رهبری، آزادی و آزادگی همه مردمان جهان بود. وزیر بهداشت افزود: دومین ویژگی شهید سلیمانی فروتنی اش بود. وزیر بهداشت گفت: آمریکایی‌ها فکر می‌کردند که با شهادت حاج قاسم سلیمانی، دستاوردهای زیادی به دست می‌آورند، اما همه معادلات آنها به هم ریخت.
ایسناایسنا1 هفته قبل
وزیر بهداشت با بیان اینکه سردار قاسم سلیمانی، تکرار پذیر نیست، در عین حال گفت: امیدواریم آمریکایی‌ها این حماقت را تکرار نکنند وگرنه امروز ایران قدرتمند، همانگونه که مقام معظم رهبری فرمودند، به هر تهدیدی پاسخ کوبنده خواهد داد. وزیر بهداشت با اشاره به ویژگی‌های شخصیتی شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی گفت: اولین ویژگی ناب شخصیت ایشان، عاشقی بود. شهید سلیمانی، عاشق این سرزمین، اعتلای کشور، اسلام، حضرت اباعبدالله الحسین (ع)، اهل بیت، مقام معظم رهبری، آزادی و آزادگی همه مردمان جهان بود. نمکی خاطرنشان کرد: عشق به انسان، فکر و روح بلند می‌دهد و سردار سلیمانی، عاشق شهادت بود. وزیر بهداشت خاطرنشان کرد: آمریکایی‌ها فکر می‌کردند که با شهادت حاج قاسم سلیمانی، دستاوردهای زیادی به دست می‌آورند اما همه معادلات آنها بهم ریخت.
ایرناایرنا1 هفته قبل
مردم شهید پرور خوزستان رشادت‌های سردار دلها شهید حاج قاسم سلیمانی را هیچگاه فراموش نمی‌کنند. شهادت سردار سلیمانی جهشی برای جهانی شدن انقلاب اسلامی است شهادت سردار سلیمانی جهشی برای جهانی شدن انقلاب اسلامی است شهادت سردار سلیمانی جهشی برای جهانی شدن انقلاب اسلامی است. شهید سلیمانی را باید در ساده زیستیش جست و جو کردسردار اهوازیان از همرزمان شهید سلیمانی در گفت وگو با خبرگزاری بسیج می‌گوید: شهید سلیمانی در حالی که در اوج شوکت و شکوه و اعتبار در بین ملت‌های منطقه و جهان داشت، در زندگی شخصی خود یک انسان ساده زیست بود. روزی که سردار سلیمانی صاحب نوه‌های دوقلو شدسایت خبری رویداد ایران به خاطرات محمد ترکمن، پزشک اطفال از همنشینی با سردار سلیمانی پرداخت و آورد: دو سال قبل سردار سلیمانی صاحب نوه‌های دوقلو شدند. مصطفی رزاق‌کریمی، کارگردان و فیلمنامه‌نویس سینما، با اشاره به محبوبیت شهید قاسم سلیمانی اظهار داشت: بزرگترین دلیل محبوبیت حاج قاسم سلیمانی مردمی بودنش است.

۵ روز با حاج قاسم/ خبری که میلیون‌ها نفر منتظر تکذیب آن بودند

5+
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 هفته قبل
تسنیمتسنیم1 هفته قبل
سرهنگ پاسدار شکر عبدی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در اردبیل اظهار داشت: طبق تمهیدات و هماهنگی‌های به‌عمل آمده یادواره شهدای عملیات‌های کربلای ۴ و ۵ فردا در مهدیه اردبیل بعد از نماز مغرب و عشاء و یادواره روستای نیارق نیز همین روز یاعت ۱۴ بعد از ظهر در مسجد جامع این روستا برگزار می‌شود که سخنران کشوری نیز در این مراسم حضور می‌یابد. وی ضمن تسلیت به مناسبت ایام سوگواری سردار رشید اسلام شهید سپهبد سلیمانی نیز بیان کرد: استکبار جهانی و دشمنان هیچ گاه چشم دیدن شادی و خوشحالی ملت ایران را ندارند ولی علی‌رغم این خبر حزن‌انگیز ملت ایران باز هم با حضور بی‌نظیر خود در سراسر کشور شادی کم‌دوام دشمنان را به نابودی سپردند. عبدی تصریح کرد: فردا سالروز قیام تاریخی مردم روستای نیارق در برابر ظلم وجور حکومت طاغوت ستمشاهی است؛ قیامی که درآن مردم انقلابی نیارق ۵ شهید والامقام را برای پیروزی انقلاب اسلامی هدیه کرد و به‌همین منظور قرار بر این شد در مناطق مختلف استان یادواره‌های شهدای والامقام برگزار شود. وی اظهار کرد: تمهیدات و برنامه‌ریزی‌های لازم در راستای برگزاری باشکوه این یادواره در دستور کار قرار گرفته و انتظار می‌رود با حضور باشکوه مردم استان در راستای ادای دین خود به شان و جایگاه شهدای والامقام به صورت قابل قبول عمل کرده و به اهداف خود جامه عمل بپوشانیم. انتهای پیام/۱۳۲/ح
مهرمهر1 هفته قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، کتابداران کتابخانه‌های عمومی استان تهران با صدور بیانیه‌ای، شهادت سپهبد شهید قاسم سلیمانی فرمانده قدس سپاه پاسداران را تبریک و تسلیت گفتند. مردی که سالیان عمر پربرکتش را مجاهدانه، مخلصانه و شجاعانه در میدان فی‌ سبیل‌ الله و در مبارزه با شیاطین و اشرار عالم گذراند. او که به صدق کلام امیرالمومنین علیه‌السلام «لو کان حجرا لکان صلدا» رای دشمنان و اغیار بود. ابرمردی که به اذعان و اعتراف اندیشمندان، بزرگ‌ترین استراتژیست جنگ‌های ترکیبی نامتقارن و قوی‌ترین استراتژیست تاریخ جمهوری اسلامی بود. اما در این برهه حساس تاریخی، شیطان بزرگ دچار اشتباه راهبردی بزرگی در این اقدام خباثت‌آمیز شد.

ایران در سوگ/ قیام یکپارچه مردم برای خونخواهی حاج قاسم؛ از شرق و غرب تا شمال و جنوب

4+
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 هفته قبل

به انتهای لیست رسیدید