ابراهیم اصغری

ابراهیم اصغری

سینماپرسسینماپرس1 روز قبل
سینماپرس: ابراهیم اصغری گفت: متأسفانه دوستان و مسئولان به آخر سال که می‌رسند سعی می‌کنند در حد رفع تکلیف آن‌ فیلم‌های کودک و نوجوان را اکران کنند اما خروجی آن به سینما و صاحبان فیلم لطمه می‌زند. به گزارش سینماپرس، ابراهیم اصغری تهیه‌کننده سینما، درباره اکران همزمان چند فیلم در حوزه کودک و نوجوان آن هم در فصل بد اکران و عواقب این اتفاق، به خبرنگاران جوان، گفت: سینمای کودک و نوجوان و سینمای خاص مانند فیلم‌های دفاع مقدس، قطعا باید در سبد اکران سالانه قرار بگیرند؛ یعنی در هر دوره‌ای کنار فیلم‌های دیگر. البته باید در شرایط خوب اکران، نمایش داده شوند تا به نتیجه‌ای مطلوب برسند نه اینکه با چینش غلط به فروش آنها ضربه وارد شود. به آخر سال که می‌رسند سعی می‌کنند در حد رفع تکلیف آن‌ فیلم‌ها را اکران کنند اما خروجی آن به سینما و صاحبان فیلم لطمه می‌زند. اصغری در پایان گفت: مسئولان از ابتدای سال می‌توانند با یک برنامه ریزی مدون و معقول، اکران فیلم‌های حوزه کودک و نوجوان و یا فیلم‌های دفاع مقدس را در دستور کار قرار دهند تا به هیچکس ضربه‌ای وارد نشود.
افکارنیوزافکارنیوز1 روز قبل
افکارنیوز، به گزارشابراهیم اصغری تهیه‌کننده سینما، درباره اکران همزمان چند فیلم در حوزه کودک و نوجوان آن هم در فصل بد اکران و عواقب این اتفاق، گفت: سینمای کودک و نوجوان و سینمای خاص مانند فیلم‌های دفاع مقدس، قطعا باید در سبد اکران سالانه قرار بگیرند؛ یعنی در هر دوره‌ای کنار فیلم‌های دیگر. البته باید در شرایط خوب اکران، نمایش داده شوند تا به نتیجه‌ای مطلوب برسند نه اینکه با چینش غلط به فروش آنها ضربه وارد شود. این تهیه‌کننده ادامه داد: متأسفانه دوستان و مسئولان اوایل سال غافل می‌شوند و فکر می‌کنند، زمان زیاد است و می‌توانند در برهه دیگری این نوع فیلم‌ها را اکران کنند. به آخر سال که می‌رسند سعی می‌کنند در حد رفع تکلیف آن‌ فیلم‌ها را اکران کنند اما خروجی آن به سینما و صاحبان فیلم لطمه می‌زند. اصغری در پایان گفت: مسئولان از ابتدای سال می‌توانند با یک برنامه ریزی مدون و معقول، اکران فیلم‌های حوزه کودک و نوجوان و یا فیلم‌های دفاع مقدس را در دستور کار قرار دهند تا به هیچکس ضربه‌ای وارد نشود.

از تصرف حوزه فرهنگ و هنر توسط طاغوت تا ضدیت مدعیان دمکراسی با آثار دینی/ وقتی با عدم حضور مدیران دغدغه مند به روشنفکرمآبان پروبال داده می‌شود!

3+
سینماپرسسینماپرس1 هفته قبل

کاش به جای «مرضیه»، مختارنامه را بازپخش می‌کردید!

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 ماه قبل
جا دارد شاهکار مختارنامه از تمام شبکه‌های سیما هر سال پخش شود اما آثار ضعیفی چون «مرضیه» در این ایام، مخاطب را از تلویزیون فراری ندهد. روایت سریال مرضیه را می‌توان با این بخش از فیلم «در دره الا» و حواشی مرتبط با آن مقایسه کرد. علی (روزنامه‌نگار) و مرضیه (پزشک و جراح) به همراه دخترشان روزگار خوبی‌ را پشت سر می‌گذارنند. چون ما با سریال نمایشی چندین قسمتی مواجه هستیم، نمی‌توانیم ادعا کنیم، با طرح معترضه مرضیه به امام حسین (ع) این وضعیت را در قسمت‌های بعدی تعدیل کرده‌ایم. چون ممکن است مخاطب همان قسمت چهارم یا پنجم را که زن به امام حسین (ع) و مراسم عزاداری او خروش می‌کند را تماشا کند.
سینماپرسسینماپرس1 ماه قبل
چند روزی رسانه‌ها به اهمیت سینمای دفاع مقدس می‌پردازند. کسانی که روزگاری در این حوزه فعالیت کرده‌اند و افرادی که همچنان فیلم دفاع مقدس می‌سازند از مظلومیت و مجهوریت این سینما می‌گویند و همه چیز فراموش می‌شود تا فرا رسیدن مناسبتی دیگر که می‌تواند هفته دفاع مقدس، روز آزادسازی خرمشهر یا برگزاری جشنواره فیلم‌های دفاع مقدس باشد. به نوعی می‌توان گفت سینمای دفاع مقدس به ژانری مناسبتی تبدیل شده که جز مقاطعی خاص، معمولا در حاشیه است و کسی از آن سراغی نمی‌گیرد. ضمن اینکه همواره نهادهای فرهنگی و نظامی بودجه‌هایی برای تولیدات سینمای دفاع مقدس اختصاص می‌دهند که اگر این اعتبارات درست مدیریت شود، سینمای دفاع مقدس می‌تواند رونق گسترده‌ای بیابد. سینمای دفاع مقدس امروزه نیازمند تدبیر، درایت و دغدغه مندی مدیرانی است که به یاری اش بشتابند و آن را از وضعیت انفعالی نجات دهند.
سینماپرسسینماپرس1 ماه قبل
سینماپرس: ابراهیم اصغری تهیه کننده سینما با انتقاد از عملکرد مدیران سینمایی در رابطه با سینمای انقلاب و دفاع مقدس گفت: مدیران سینمایی طی ۶ سال گذشته به صورت عامدانه از سینمای ارزشی فاصله گرفتند و سینما را از این گونه آثار تهی کردند، این در حالی است که آمارها نشان از آن دارد که سینمای دفاع مقدس یکی از پرفروش‌ترین و پرمخاطب‌ترین گونه هاست. تهیه کننده فیلم‌های سینمایی «شب حوراء» و «مردی از جنس بلور» در گفتگو با خبرنگار سینماپرس افزود: کم کاری در حوزه تولید آثار دفاع مقدسی به سینماگران ارتباط چندانی ندارد چرا که همچنان بسیاری از اهالی سینما دغدغه مندانه تمایل به فعالیت در این گونه سینمایی دارند و از این رو بی توجهی متصدیان اصلی سینما تنها و مهمترین دلیل افول و نزول این گونه سینمایی است. باید به این آقایان تذکر داد که سینمای جمهوری اسلامی ایران باید سینمایی فرهنگی و برخاسته از انقلاب اسلامی و دستاوردها و آرمان‌های آن باشد نه سینمایی گیشه پسند و سرگرم کننده که فقط به آن برای پولسازی نگاه شود. تهیه کننده فیلم‌های سینمایی «شور شیرین» و «به کبودی یاس» ادامه داد: سینماگران ارزشی، متعهد و پیشکسوت مدت‌ها است به کنج عزلت رانده شده‌اند؛ مدیران سینمایی باعث شده‌اند تا ارزش‌ها در سینما و جامعه رنگ ببازد؛ ما نباید فراموش کنیم که جمع زیادی از مردم مشتاقند تا فیلم‌های با کیفیت بالای هنری و ارزشی را با مضامین دفاع مقدس شاهد باشند و ما موظفیم برای آن‌ها خوراک فرهنگی مناسب تهیه کنیم. آن‌ها هدف شان این است که آمار کاری که از خود ارائه می‌کنند پر و پیمان باشد، معیار و ملاک آقایان تنها سود اقتصادی است و هیچ دغدغه جدی برای پرداختن به ارزش‌های انقلابی در آن وجود ندارد.
سینماپرسسینماپرس1 ماه قبل
سینماپرس: ابراهیم اصغری تهیه کننده سینما، فیلم‌های دفاع مقدس را ژانر فراموش شده سینما و دارای قابلیت درآمدزایی دانست. به گزارش سینماپرس، ابراهیم اصغری، تهیه ‌کننده سینما درباره وضعیت امروز سینمای دفاع مقدس به صبا گفت: سینمای دفاع مقدس گونه‌ای فراموش شده در هنر هفتم است. وی افزود: کم کاری در این گونه از سینما درحالی اتفاق می‌افتد که می‌شد از سینمای دفاع مقدس در ابعاد مختلف بهره برد. اصغری ادامه داد: توجه ما به سینمای دفاع مقدس به نوعی پرداختن به هویت ملی خودمان است، چون اگر نتوانیم به این حوزه نگاهی درست داشته باشیم جوانان را بیشتر از فرهنگ دفاع مقدس دور کرده‌ایم. هر چند معدود کارهایی هم که در این حوزه تولید می‌شود به اندازه‌ای بی‌کیفیت است که تولید نشدن شان بهتر از ساخت آنهاست.
ایسناایسنا1 ماه قبل
اینجا کربلای ۵ است، جایی که هنوز هم بغض‌های آن گلوی تاریخ را می‌فشارد. به گزارش ایسنا، اینجا کربلای ۵ است، جایی که یوسف قربانی برای همیشه دلتنگی‌ها و بی‌کسی‌هایش را برای آب نوشت و رفت، کربلایی که پر بود از امن یجیب و ناله‌ها و بچه‌هایی که در آب‌گرفتگی شلمچه، کانال ماهی و زوجی تا صبح آیات ناجی را زمزمه کرده‌اند. حسین محمدی در گفت‌وگو با ایسنا درباره حضور رزمندگان زنجانی در عملیات کربلای ۵، اظهار می‌کند: عملیات کربلای ۵ با رمز «یا زهرا (س)» در محور شلمچه به صورت گسترده در ۱۹ دی‌ماه ۱۳۶۵ (شب جمعه) با حضور دلاورمردانی از استان زنجان و دیگر نقاط کشور آغاز شد. در صورت تسلط بر این منطقه، ایران می‌توانست برتری خود در جنگ را به اثبات برساند. محمدی با اشاره به اینکه متوسط سن حضور رزمندگان زنجانی در این بین ۱۶ تا ۳۱ سال بود، گفت: عملیات کربلای ۵ به فاصله ۱۴ روز از عملیات کربلای ۴ شروع شد؛ عملیات کربلای ۴ با رعایت همه مسایل حفاظتی آغاز شد اما متاسفانه در اثر یک اشتباه بچه‌های اصفهان این عملیات لو رفت.
سینماپرسسینماپرس1 ماه قبل
سینماپرس: ابراهیم اصغری تهیه‌کننده سینما اعلام کرد که از سازمان «اوج» برای ساخت فیلم سینمایی «مشاور موجی» درخواست مشارکت مالی کرده‌ و در انتظار اعلام نظر این سازمان است. به گزارش سینماپرس، ابراهیم اصغری تهیه‌کننده سینما درباره جدیدترین فعالیت‌های خود به مهر گفت: به تازگی درخواست مشارکت مالی برای ساخت فیلم سینمایی «مشاور موجی» به سازمان اوج داده‌ایم و امیدواریم طی یکی دو هفته آینده وضعیت این مشارکت مشخص شود البته هنوز کارگردان این اثر قطعی نیست و ما با چند نفر برای انجام کارگردانی «مشاور موجی» صحبت کرده‌ایم. وی عنوان کرد: به موازات سازمان اوج مشغول رایزنی با چند نهاد دیگر برای سرمایه‌گذاری این اثر هستیم و امیدواریم طی چند هفته آینده درباره این مساله به نتیجه برسیم. این تهیه کننده درباره داستان این اثر بیان کرد: «مشاور موجی» درباره یکی از بازماندگان قهرمانان جنگ است که در زمان حال برای فساد اقتصادی و بازگشت حقوق مردم، انقلاب می‌کند. اصغری در پایان گفت: اگر مقدمات مالی این اثر فراهم شود، «مشاور موجی» را پاییز امسال مقابل دوربین می‌بریم.
مهرمهر1 ماه قبل
ابراهیم اصغری تهیه‌کننده سینما در گفتگو با خبرنگار مهر درباره جدیدترین فعالیت‌های خود گفت: به تازگی درخواست مشارکت مالی برای ساخت فیلم سینمایی «مشاور موجی» به سازمان اوج داده‌ایم و امیدواریم طی یکی دو هفته آینده وضعیت این مشارکت مشخص شود البته هنوز کارگردان این اثر قطعی نیست و ما با چند نفر برای انجام کارگردانی «مشاور موجی» صحبت کرده‌ایم. وی عنوان کرد: به موازات سازمان اوج مشغول رایزنی با چند نهاد دیگر برای سرمایه‌گذاری این اثر هستیم و امیدواریم طی چند هفته آینده درباره این مساله به نتیجه برسیم. این تهیه کننده درباره داستان این اثر بیان کرد: «مشاور موجی» درباره یکی از بازماندگان قهرمانان جنگ است که در زمان حال برای فساد اقتصادی و بازگشت حقوق مردم، انقلاب می‌کند. اصغری در پایان گفت: اگر مقدمات مالی این اثر فراهم شود، «مشاور موجی» را پاییز امسال مقابل دوربین می‌بریم.
سینماپرسسینماپرس2 ماه قبل
سینماپرس: ابراهیم اصغری قصد دارد فیلم «مشاور موجی» را با موضوع دفاع مقدس بسازد و در پی انتخاب کارگردان است. به گزارش سینماپرس، ابراهیم اصغری تهیه کننده سینما و تلویزیون درباره جدیدترین کارش در سینما به صبا گفت: «مشاور موجی» عنوان یک فیلمنامه است که در حوزه دفاع مقدس تولید خواهد شد. تهیه‌کننده «مشاور موجی» تاکید کرد: با چند کارگردان صحبت‌هایی شده تا در این کار حضور داشته باشند که به زودی نفر برگزیده کار خود را آغاز خواهد کرد. این کار قرار است علاوه بر تهران در شمال کشور هم فیلمبرداری شود. درباره بازیگران هم باید بگویم مسلما مطرح‌ترین بازیگران کشور در این پروژه به عنوان بازیگر حضور خواهند داشت.
سینماپرسسینماپرس2 ماه قبل
در سینما و تلویزیون فعلی متاسفانه تنها شاهد حضور آدم‌هایی خاص هستیم که پشت سر هم کار می‌کنند، درصورتیکه بسیاری از سینماگران متعهد و ارزشی ما مدتهاست که خانه نشین شده‌اند. این سینماگر تاکید کرد: این نکته بارها بیان شده که سینما و تلویزیون محل سخنرانی نیست. مجموع این عوامل اگر رعایت شود می‌توان انتظار اتفاقات خوب را در سینما و تلویزیون داشت. این تهیه‌کننده در بخش دیگری از سخنانش درباره سینمای دفاع مقدس هم چنین اظهار نظر کرد: درباره حضورم در سینما می‌خواهم نکته‌ای را بیان کنم. اصغری تاکید کرد: سینمای دفاع مقدس یک تفاوت آشکار با دیگر گونه‌های سینمایی دارد، آن‌هم این‌که این حوزه تنها متخصص نمی‌خواهد، بلکه عاشق نیز طلب می‌کند.
سینماپرسسینماپرس3 ماه قبل
سینماپرس: چند سالی است فیلم‌های سینمای ما با وجود داشتن بازیگران شناخته شده در گیشه فروش خوبی ندارند. به گزارش سینماپرس، چند سالی است فیلم‌های سینمای ما با وجود داشتن بازیگران شناخته شده در گیشه فروش خوبی ندارند و حتی به شکست هم می‌رسند؛ امسال این موضوع بیشتر از قبل به چشم آمد. در صورتی که فیلم‌های اجتماعی خوب زیاد داریم و می‌توانند بیشتر تولید شوند. سالور اظهار کرد: چوب این نوع سیاست گذاری‌ها بر سر سینمای اجتماعی می‌خورد؛ چهار، پنج سال است که این وضعیت ادامه دارد. وی افزود: اگر امروز می‌بینید که حتی فیلم‌های اجتماعی به ظاهر تلخ، به موفقیت بیشتر و بهتری می‌رسند به دلیل رعایت همین امور است.
انتخابانتخاب3 ماه قبل
دو تهیه کننده سینما درباره تعیین نرخ دستمزد بازیگران از سوی صنف مربوط توضیحاتی ارائه دادند. چند روز پیش شورای مرکزی کانون فیلمنامه‌نویسان سینمای ایران نرخ پایه دستمزد قرارداد نگارش فیلمنامه در سال ۹۸ را اعلام کرد. پس افرادی که برای فیلمنامه نویسان می‌توانند تعیین تکلیف کنند، برای دیگر بخش‌ها نیز می‌توانند همین رویه را اعمال کنند. او افزود: تعیین دستمزد بازیگران طبق قانون، نیاز به اتحاد صنفی و وحدت رویه بویژه در حوزه تهیه کنندگان دارد تا بتوانند کف یا سقف دستمزدها را با تغییری ده درصدی اعمال کنند و در نهایت به منافع سینما و تولید و اکران برسند. آن مجموعه‌ای می‌تواند نرخ تعیین کند که خودش تامین کننده هزینه‌اش هم باشد.

از تأکید بر پارتی بازی برای اکران فیلم‌ها تا انتقاد به کمبود سالن‌های سینما/ مدیران سینمایی نسبت به دین، غیرت، هویت ملی و فرهنگ بی توجه‌اند!

6+
سینماپرسسینماپرس3 ماه قبل
برنابرنا4 ماه قبل
اردوی تیم ملی کشتی آزاد نوجوانان برای حضور در رقابت‌های جهانی بلغارستان از روز ۲۳ تیرماه در محل خانه کشتی محمد بنا مجموعه ورزشی آزادی تهران برگزار می‌شود. به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا و به نقل از روابط عمومی فدراسیون کشتی، اسامی نفرات دعوت شده به این اردو که تا زمان اعزام به مسابقات ادامه خواهد داشت به شرح زیر است:۴۵ کیلوگرم: علی عرب (مازندران) احمد محمدنژاد جوان (خراسان رضوی) ۴۸ کیلوگرم: رحمان عموزاد (مازندران) ۵۱ کیلوگرم: علی قلی زادگان (تهران) ۵۵ کیلوگرم: مهدی ویسی (مازندران) آرمین حبیب زاده (مازندران) ۶۰ کیلوگرم: عرفان الهی (مازندران) ابراهیم اصغری (تهران) ۶۵ کیلوگرم: امیرحسین متقی (خراسان رضوی) ۷۱ کیلوگرم: ابوالفضل ولی پور (مازندران) حمیدرضا آقایی (تهران) دانیال کاشی (مازندران) مرتضی جعفرزاده (تهران) ۸۰ کیلوگرم: امیرحسین فیروزپور (مازندران) ۹۲ کیلوگرم: سهیل یوسفی (خراسان رضوی) ۱۱۰ کیلوگرم: سالار حبیبی (تهران) امیرحسین شعاعی (تهران) سرمربی: امیر توکلیانمربیان: مصطفی علیزاده- تقی داداشی- جعفر دلیری- فرامرز بوداغیماساژو: محمود رمضان نیارقابت‌های کشتی نوجوانان قهرمانی جهان روزهای ۶ تا ۱۳ مردادماه در صوفیه بلغارستان برگزار می‌شود.
برنابرنا4 ماه قبل
اردوی تیم ملی کشتی آزاد نوجوانان برای حضور در رقابت‌های جهانی بلغارستان از روز ۲۳ تیرماه در محل خانه کشتی محمد بنا مجموعه ورزشی آزادی تهران برگزار می‌شود. به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا و به نقل از روابط عمومی فدراسیون کشتی، اسامی نفرات دعوت شده به این اردو که تا زمان اعزام به مسابقات ادامه خواهد داشت به شرح زیر است:۴۵ کیلوگرم: علی عرب (مازندران) احمد محمدنژاد جوان (خراسان رضوی) ۴۸ کیلوگرم: رحمان عموزاد (مازندران) ۵۱ کیلوگرم: علی قلی زادگان (تهران) ۵۵ کیلوگرم: مهدی ویسی (مازندران) آرمین حبیب زاده (مازندران) ۶۰ کیلوگرم: عرفان الهی (مازندران) ابراهیم اصغری (تهران) ۶۵ کیلوگرم: امیرحسین متقی (خراسان رضوی) ۷۱ کیلوگرم: ابوالفضل ولی پور (مازندران) حمیدرضا آقایی (تهران) دانیال کاشی (مازندران) مرتضی جعفرزاده (تهران) ۸۰ کیلوگرم: امیرحسین فیروزپور (مازندران) ۹۲ کیلوگرم: سهیل یوسفی (خراسان رضوی) ۱۱۰ کیلوگرم: سالار حبیبی (تهران) امیرحسین شعاعی (تهران) سرمربی: امیر توکلیانمربیان: مصطفی علیزاده- تقی داداشی- جعفر دلیری- فرامرز بوداغیماساژو: محمود رمضان نیارقابت‌های کشتی نوجوانان قهرمانی جهان روزهای ۶ تا ۱۳ مردادماه در صوفیه بلغارستان برگزار می‌شود.
سینماپرسسینماپرس4 ماه قبل
سینماپرس: ابراهیم اصغری تهیه کننده سینما گفت: بی عدالتی در اکران و سینما تابع سایر بی عدالتی‌ها در فضای اقتصادی زیرمجموعه دولت در سال‌های اخیر است؛ وقتی فضای کشور به سمت مادیات می‌رود و از سوی دولت برنامه ریزی و نظارت برای اینکه توازن و عدالت برقرار شود وجود ندارد بی عدالتی روز به روز گسترده‌تر می‌شود. وی با بیان اینکه فضای سینما مادی شده و بازددهی اقتصادی تنها اولویت مسئولان سینمایی است اظهار داشت: همین اتفاق باعث شده تا هر کس هر کاری دلش می‌خواهد در سینما انجام دهد. این سینماگر تصریح کرد: مسئولان سینما رسالت فرهنگی شان را فراموش کرده‌اند و تنها به فکر پول هستند؛ این قبیل اتفاقات مایه شرمساری برای کل سینما است. آنچه امروز در سینما مطرح است تنها مبحث پول است و بس! بنده تأکید می‌کنم که این اتفاق خطر بسیار بزرگی برای سینمای ایران است و اگر مسئولان سینما همینطور دست روی دست بگذارند تا چند سال آینده شاهد ویرانی کامل فرهنگ و هنر در سینمای کشور خواهیم بود و جز تعدادی فیلم سطحی نگر و کم مایه هیچ اثر شاخص و درخشانی در سینمای کشور نخواهیم داشت.
سینماپرسسینماپرس4 ماه قبل
سینماپرس: ابراهیم اصغری جدیدترین فعالیت خود در زمینه سینما را تشریح کرد. به گزارش سینماپرس، ابراهیم اصغری تهیه کننده سینما درباره جدیدترین فعالیت خود به باشگاه خبرنگاران جوان، گفت: دو فیلمنامه با نام‌های «وسوسه مینا» و «گربه رقصونی» آماده ساخت داریم که در صورت فراهم شدن شرایط مالی تولید آن‌ها را آغاز خواهیم کرد. وی افزود: فیلمنامه «وسوسه مینا» که نویسندگی آن را خودم انجام دادم به سازمان اوج ارائه می‌شود و منتظر جواب شورای این سازمان هستیم، این اثری اجتماعی است که به اختلاس‌های امروز در سطح جامعه و اتفاقات ویژه‌ای که در مقابل آن می‌افتد، می‌پردازد و به نظرم در شرایط فعلی مورد نیاز جامعه و مردم خواهد بود. این تهیه کننده گفت: فیلمنامه «گربه رقصونی» به نویسندگی مهدی غلام حیدری اثری سیاسی کمدی است که اگر شرایط سرمایه گذاری بخش خصوصی فراهم شود، تولید خواهیم کرد. گفتنی است تهیه کنندگی هر دو اثر بر عهده ابراهیم اصغری است، اما کارگردان‌های آن هنوز مشخص نیست.

انتقاد به بی عدالتی، سرمایه سالاری و ابتذال در سینما/ فضا را برای تولیدات بی هویت و سرشار از شوخی‌های جنسی تنگ کنید!

8+
سینماپرسسینماپرس4 ماه قبل
سینماپرسسینماپرس5 ماه قبل
سینماپرس: دو تهیه‌کننده سینما وضعیت اکران و به خصوص آیین نامه آن را بررسی کردند و نقدهای تندی به آن نشان دادند. با طرح این موضوع و نگاهی تحلیل گرا، در ادامه نظر دو تهیه کننده را در این خصوص می‌خوانید؛ سیدزاده: نبودن شورای عالی اکران بهتر از بودن آن استسید امیر سیدزاده تهیه‌کننده سینما با انتقاد از عملکرد شورای عالی اکران گفت: در کل نبود شورای عالی اکران بهتر از بودن آن است؛ چرا که تنها خاصیتی که این شورا ندارد در نظر گرفتن عدالت اکران است. وی افزود: الان شاهد این هستیم که فیلم‌های اجتماعی خوب با دلایل مختلفی که جلوی آن‌ها قرار می‌دهند، در فصل‌های مرده و زمان اکران مهجور واقع می‌شوند. آن چیزی که تا به حال مشاهده شده ارتباطاتی است که به اکران فیلم‌های کمدی و سخیف در بهترین زمان کمک می‌کند. این عده خاص فقط به خاطر منفعت طلبی سینما را دچار التهاب اکران کردند و آنقدر قوی شده‌اند که جلوی تصمیم‌های درست را هم می‌گیرند.
سینماپرسسینماپرس6 ماه قبل
سینماپرس: سینمای کمدی در جهان برای ارزش‌های جامعه احترام قائل است و شوخی‌هایش را با عرف همان جامعه تطابق می‌دهد. اما سینمای کمدی به این نتیجه رسیده که با عبور از خط قرمزها می‌تواند مطمئن باشد که سرمایه‌اش با درصدی سود برمی‌گردد. همه کسانی که در سینمای کمدی فعالیت کردند عموما برای خودشان رسالتی قائل بودند. سینمای کمدی با این فرمول می‌تواند مطمئن باشد که سرمایه‌اش با درصدی سود برگشت دارد. اما سینمای کمدی به این نتیجه رسیده که با عبور از خط قرمزها می‌تواند مطمئن باشد که سرمایه‌اش با درصدی سود برمی‌گردد این نتیجه نگاه سرمایه‌محور در حوزه فرهنگی است.
تسنیمتسنیم6 ماه قبل
باید به این موضوع پرداخت که چرا هر چه شوخی جنسی در فیلم‌ها بیشتر می‌شود فروش آن بالاتر می‌رود.» در واقع مردم به سینمای کمدی نیاز دارند و ساخت فیلم‌های کمدی می‌تواند به شادی جامعه کمک کند. همه کسانی که در سینمای کمدی فعالیت کردند عموما برای خودشان رسالتی قائل بودند. سینمای کمدی با این فرمول می‌تواند مطمئن باشد که سرمایه‌اش با درصدی سود برگشت دارد. سینمای کمدی در جهان برای ارزش‌های جامعه احترام قائل است و شوخی‌هایش را با عرف همان جامعه تطابق می‌دهد. اما سینمای کمدی به این نتیجه رسیده که با عبور از خط قرمز‌ها می‌تواند مطمئن باشد که سرمایه‌اش با درصدی سود برمی‌گردد این نتیجه نگاه سرمایه‌محور در حوزه فرهنگی است.
سینماپرسسینماپرس6 ماه قبل
سینماپرس: ابراهیم اصغری تهیه کننده سینما گفت: سینما به سمت بیزینس تجاری رفته و هیچ اهمیتی به محتوا و مفاهیم فیلم‌ها داده نمی‌شود؛ امروزه مهمترین مشکل ما در سینمای کشور بی برنامگی سازمان سینمایی است، نه برنامه خوب و مفیدی برای تولید وجود دارد و نه به مسأله اکران توجهی می‌شود و به طورکلی سینما به حال خود رها شده است. تهیه کننده فیلم‌های سینمایی «اشنوگل» و «قرارمون پارک شهر» در گفتگو با خبرنگار سینماپرس افزود: شرایط کلی سینمای کشور این روزها نیاز به ساماندهی دارد؛ مهمتر از هر مسأله‌ای ساماندهی محتوایی و مفهومی آثار سینمایی است. به عقیده بنده رسالت اصلی مسئولان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و سازمان سینمایی است که به محتوای آثار توجه داشته باشند اما متأسفانه آنچه از شواهد برمی‌ آید این است که آن‌ها رسما هیچ توجهی به محتوا ندارند. تهیه کننده فیلم‌های سینمایی «شور شیرین» و «پنجشنبه آخر ماه» خاطرنشان کرد: متأسفانه در حال حاضر آنچه ما در سینما شاهد هستیم بر این امر استوار نیست و همه دچار نوعی انفعال و روزمرگی شده‌اند. مسئولان رسما از فیلم‌های حمایت می‌کنند که بازده اقتصادی داشته باشد.
سینماپرسسینماپرس6 ماه قبل
سینماپرس: برخی از سینماگران با تحلیل دستمزدهای نجومی برخی بازیگران، عواقب این موضوع برای سینما و هنرمندان راتشریح کردند. به گزارش سینماپرس، مدتی است که بحث دستمزدهای نامتعارف و نجومی برخی بازیگران، واکنش‌های متعددی را به دنبال داشته است این واکنش‌ها با به وجود آمدن مشکلات اقتصادی بیشتر هم شده است. در ادامه نظر و تحلیل برخی از سینماگران را در خصوص این موضوع می‌خوانید. تهیه کننده سینما ادامه داد: امیدوارم فضا برای معرفی بازیگران بیشتر در سینما فراهم شود تا به واسطه اتفاقات مثبتی که در پی آن رقم می‌خورد بتوانیم در جهان بیشتر عرض اندام کنیم. وی گفت: بازیگرانی که دستمزد بالا می‌گیرند برای ماندگاری در بازار سینما باید توجه بیشتر و جدی‌تری به شرایط کنونی داشته باشند.
مهرمهر6 ماه قبل
به گزارش خبرنگار مهر، اردوی آماده سازی تیم ملی کشتی آزاد نوجوانان برای آمادگی تیم ملی برای شرکت در مسابقات قهرمانی آسیا به میزبانی مازندران در شهرستان رامسر درغرب این استان آغاز شد. اصغر ثمربخش رئیس هیئت کشتی مازندران در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت که در این اردو ۲۳ کشتی گیر از استان‌های مختلف زیرنظر کادر فنی تیم ملی تا ۱۳ اردیبهشت ماه در اردوگاه شهید چمران شهرستان رامسر تمرین خواهند کرد. ثمربخش افزود: مازندران با ۱۴ کشتی گیر از مجموع کشتی گیران دعوت شده بیشترین تعداد دعوت شده به اردوی آماده سازی تیم ملی را داراست. وی به نفرات دعوت شده به اردوی تیم ملی نیز اشاره کرد و ادامه داد: در ۴۵ کیلوگرم: علی عرب (مازندران) محمدرضا شکری (لرستان)، در ۴۸ کیلوگرم: رحمان عموزاد و پوریا کاظمی (مازندران) ودر ۵۱ کیلوگرم: علی قلی زادگان (تهران) مجتبی سلطان زاده و محمدعلی عموزاد (مازندران) هستند. وی یادآورشد، «امیر توکلیان» سرمربی به همراه، «مصطفی علیزاده، تقی داداشی و جعفر دلیری» مربیاندر کادرفنی تیم ملی هستند.
ایسناایسنا6 ماه قبل
اردوی تیم‌های ملی کشتی آزاد و فرنگی نوجوانان ایران در شهرهای رامسر و ارومیه برگزار می‌شود. به گزارش ایسنا، اردوی تیم ملی کشتی آزاد نوجوانان روزهای ۳ تا ۱۳ اردیبهشت ماه در اردوگاه شهید چمران شهرستان رامسر استان مازندران برگزار می‌شود. اسامی نفرات دعوت شده به این اردو به شرح زیر است:۴۵ کیلوگرم: علی عرب (مازندران) محمدرضا شکری (لرستان) ۴۸ کیلوگرم: رحمان عموزاد (مازندران) پوریا کاظمی (مازندران) ۵۱ کیلوگرم: علی قلی زادگان (تهران) مجتبی سلطان زاده (مازندران) محمدعلی عموزاد (مازندران) ۵۵ کیلوگرم: مهدی ویسی (مازندران) جواد جوادی (مازندران) ۶۰ کیلوگرم: عرفان الهی (مازندران) ابراهیم اصغری (تهران) ۶۵ کیلوگرم: دانیال کاشی (مازندران) امیرحسین متقی (خراسان رضوی) ۷۱ کیلوگرم: امیرمهدی حسینی (مازندران) ابوالفضل ولی پور (مازندران) فاضل پوررجب (مازندران) ۸۰ کیلوگرم: امیرحسین فیروزپور (مازندران) امیرعلی آذرپیرا (تهران) ۹۲ کیلوگرم: سهیل یوسفی (خراسان رضوی) محمدمبین عظیمی (کردستان) محمدرضا حسینیان (مازندران) ۱۱۰ کیلوگرم: مصطفی طغانی (خراسان رضوی) سالار حبیبی (تهران) سرمربی: امیر توکلیانمربیان: مصطفی علیزاده – تقی داداشی – جعفر دلیری و یک مربی به معرفی هیأت کشتی استان‌های تهران و مازندرانهمچنین اردوی تیم ملی کشتی فرنگی نوجوانان روزهای ۳ تا ۱۳ اردیبهشت ماه در خانه کشتی استادیوم تختی شهر ارومیه برگزار می‌شود. اسامی نفرات دعوت شده به این اردو به شرح زیر است:۴۵ کیلوگرم: مهدی احدی زناب (گیلان) محمدمهدی جواهری (قم) رامین احمدی (خوزستان) ۴۸ کیلوگرم: امیررضا ده بزرگی (فارس) علی حاجی وند نورایی (خوزستان) طارق غبیشاوی (خوزستان) ۵۱ کیلوگرم: سعید اسماعیلی (خوزستان) علی رضا قناعتی (اصفهان) فردین کهرازه (سیستان و بلوچستان) ۵۵ کیلوگرم: فرید سیرتی مقدم (گیلان) سجاد عباس پور (مازندران) احمد نجفی (مازندران) ۶۰ کیلوگرم: سید دانیال سهرابی (خوزستان) امیرحسین زرین کمر (مازندران) امیر عبدی (قم) ایمان محمدی (خوزستان) ۶۵ کیلوگرم: حجت رضایی (خوزستان) جبار کاویان (مازندران) محمد امین جبالی فر (قم) ۷۱ کیلوگرم: رضا ساکی (خوزستان) علی عزیزی (مازندران) علی رضا دیناروند (خوزستان) ۸۰ کیلوگرم: مسعود کاووسی (خوزستان) کامران ارقش (خوزستان) آریا نامجو (اردبیل) ۹۲ کیلوگرم: سعید کریمی زاده (خوزستان) رامین کریمی (آذربایجان شرقی) سید حمید افتخاری (البرز) ۱۱۰ کیلوگرم: عرفان نجفی (توابع تهران) هادی شکری (مازندران) مهدی موسی شعار (تهران) سرمربی: فرشاد علیزادهمربیان: عبدالکریم کاکاحاجی – طیب حیدری- محمد خزایی پول- مهرداد کاظمی و یک مربی به معرفی هیأت کشتی استان خوزستانسرپرست: سید موسی طباطباییانتهای پیام
ایسناایسنا7 ماه قبل
اعضای هیات اسلامی هنرمندان و در پی اقدام خصمانه آمریکا، حمایت قاطع خود را از سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اعلام کرد. به گزارش ایسنا، طبق گزارش رسیده، در اولین جلسه هیات اسلامی هنرمندان در سال ۱۳۹۸ اعضای مجموعه به بحث و تبادل نظر در زمینه موضوعات فرهنگی و هنری روز پرداختند. در همین زمینه اعضای هیات اسلامی هنرمندان و در پی اقدام خصمانه آمریکا، حمایت قاطع خود را از سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اعلام نموده و عنوان کردند سپاه بخش جدانشدنی از هویت انقلاب اسلامی ایران است و چنین اقداماتی نمی‌تواند خللی در اراده انقلابی ملت ایران و هنرمندان متعهد ایجاد کند. همچنین در این جلسه در زمینه فیلم‌های نمایش یافته در جشنواره سی و هفتم فیلم فجر گفتگو شد و عملکرد سازمان سینمایی مورد انتقاد قرار گرفت، عملکردی که باعث شد، تولیدات سینمای ایران قرابتی با چهلمین سالگرد پیروی انقلاب اسلامی ایران نداشته باشد. همچنین تولیدات تلویزیون در رسانه ملی نیز که هشدار دهنده سقوط فرهنگی در عرصه خواهد بود مورد بررسی قرار گرفت.
سینماپرسسینماپرس7 ماه قبل
سینماپرس: در اولین جلسه هیات اسلامی هنرمندان در سال ۱۳۹۸ اعضای مجموعه به بحث و تبادل نظر در زمینه موضوعات فرهنگی و هنری روز پرداختند. به گزارش سینماپرس در همین زمینه اعضای هیات اسلامی هنرمندان و در پی اقدام خصمانه آمریکا، حمایت قاطع خود را از سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اعلام نموده و عنوان کردند سپاه بخش جدانشدنی از هویت انقلاب اسلامی ایران است و چنین اقداماتی نمی‌تواند خللی در اراده انقلابی ملت ایران و هنرمندان متعهد ایجاد نماید. در این جلسه در زمینه اهمیت توجه مدیران فرهنگی به بیانیه گام دوم انقلاب نیز بحث و تبادل نظر شد و بیان گردید که اقدامات فرهنگی در زمینه تحقق گام دوم انقلاب از اهمیت بسزایی برخورد دار است و می‌بایست مورد توجه سیاستگذاران فرهنگی کشور قرار گیرد. در ادامه نیز در زمینه آثار اکران شده در نوروز ۹۸ و عبور از خط قرمزهای فرهنگی در برخی از این آثار به صورت جدی مدیران فرهنگی و هنری کشور مورد انتقاد واقع شدند. همچنین تولیدات تلویزیون در رسانه ملی نیز که هشدار دهنده سقوط فرهنگی در عرصه خواهد بود مورد بررسی قرار گرفت.
برنابرنا7 ماه قبل
شما می‌توانید آخر هفته‌تان را سینمایی سپری کنید و ما به شما کمک می‌کنیم تا انتخاب خوبی داشته باشید. خبرگزاری برنا چهار فیلمی که این روزها به تازگی بر پرده سینماها رفته‌اند را معرفی می‌کند. «ژن خوک» کارگردان: سعید سهیلیتهیه کننده: سعید سهیلیسال ساخت:۱۳۹۷بازیگران: هادی حجازی‌فر، سینا مهراد، نازنین بیاتی، بهرنگ علوی، صبا سهیلی، قربان نجفی، علیرضا مهران، شهین تسلیمی، مهدی دانایی مقدم، احمد مینایی، افشین اخلاقی، فرشید نزاکتی، وحید کرمانی، مهسا آبیز با حضور الناز حبیبی و هنرمندی جمشید هاشم‌پورسایر عوامل: نویسنده: سعید سهیلی، مدیر فیلمبرداری: مسعود سلامی، تدوین: فرامرز هوتهم، موسیقی: ستار اورکی، طراح لباس: ملودی اسماعیلی، مدیر تولید: سجاد رحیمی، صدابردار: وحید مقدسی، دستیار یک کارگردان: حامد مختاری، برنامه‌ریز: امید جزینی، طراح صحنه: محمدرضا میرزاجان‌محمدی، طراح چهره‌پردازی: عباس عباسی، عکاس: سحاب زریباف، منشی صحنه: سعیده دلیریان، پشت صحنه: روزبه خسروی، جانشین تهیه: ابراهیم اصغری، دستیار تهیه: محمد محمدیان، مدیر تدارکات: محمد ابراهیمیپخش: فیلم آفرینتاریخ اکران:۹۷/۱۲/۲۵ «متری شیش و نیم» کارگردان: سعید روستاییتهیه کننده: سید جمال ساداتیانسال ساخت: ۱۳۹۷بازیگران: فرهاد اصلانی، پیمان معادی، نوید محمدزاده و پریناز ایزدیارسایر عوامل: فیلمنامه نویس: سعید روستایی، مدیرفیلمبرداری: هومن بهمنش، صدابردار: ایرج شهزادی، چهره پرداز: ایمان امیدواری، طراح صحنه: محسن نصراللهی، طراح لباس: غزاله معتمد، تدوین: بهرام دهقانی، صداگذاری: امیرحسین قاسمی، موسیقی: پیمان یزدانیانپخش: خانه فیلمتاریخ اکران:۹۷/۱۲/۲۶درباره فیلم: در بزنگاه روزهای سخت، اعتیاد و مواد مخدر هم گریبان زندگی مردم این شهر را رها نمیکند …. «رحمان ۱۴۰۰» کارگردان: منوچهر هادیتهیه کننده: علی سرتیپیسال ساخت: ۱۳۹۷بازیگران: محمدرضا گلزار، سعید آقاخانی، یکتا ناصر، غلامرضا نیکخواه، ساره بیات، بهرام افشاری و با حضور مهران مدیریسایر عوامل: موسیقی: بابک زرین/ فیلم‌برداری: مرتضی هدایی/ تدوین: موحد شادروپخش: فیلمیرانتاریخ اکران:۹۷/۱۲/۲۵ «غلامرضا تختی» کارگردان: بهرام توکلیتهیه کننده: سعید ملکانسال ساخت: ۱۳۹۷بازیگران: محسن تختی، شاهرخ شهبازی، علیرضا گودرزی، امیررضا فرامرزی، ماهور الوند، بهنوش طباطبایی، مجتبی پیرزاد، آتیلا پسیانی، فرهاد آئیش، پریوش نظریهسایر عوامل: فیلمنامه‌نویس: سعید ملکان، بهرام توکلی، مدیر فیلمبرداری: حمید خضوعی‌ابیانه، صدابردار: رشید دانشمند، چهره‌پرداز: سعید ملکان، طراح صحنه: کیوان مقدم، طراح لباس: امیر ملک‌پور، تدوین: میثم مولایی، صداگذاری: امیرحسین قاسمی، موسیقی: افشین عزیزیپخش: سیمای مهرتاریخ اکران:۹۷/۱۲/۲۵درباره فیلم: روایتی از زندگی غلامرضا تختی

به انتهای لیست رسیدید