ابراهیم خلیل الله

ابراهیم خلیل الله

مهرمهر1 هفته قبل
وی افزود: امروز همه اسلام چه شیعه و چه سنی برای امام حسین علیه السلام می‌گریند و عزاداری می‌کنند و این نشان می‌دهد که واقعه کربلا روز به روز بیشتراز قبل بر دنیا اثبات شده است. آیت الله حسینی شاهرودی یادآور شد: امروز عربستان که قصد هدایت کردن جنگ به مرزهای ایران را داشت خود درگیر جنگ‌های داخلی و مرزی است و دیگر مجالی برای طراحی جنگ علیه ایران ندارد. وی بیان کرد: تفکر رهبر معظم انقلاب یک تفکر امام حسینی است، تفکری که از پیروان دینی ما چون ابراهیم خلیل الله و امام حسین علیه السلام الگو می‌گیرد و کسی قدرت مقابله و رویارویی با این تفکر را نداشته و نخواهد داشت. آیت الله حسینی شاهرودی یادآور شد: زمینه‌های هدایت فراهم شده چرا که امروز حتی کشورهایی که قبلا کمونیست بوده‌اند نیز برای امام حسین علیه السلام موکب راه اندازی می‌کنند. وی بیان کرد: حتی وهابیت و دشمنان اسلام نتوانستند میان شیعه و سنی تفرقه اندازی کنند و این نیز نشانه‌ای از ظهور است.
کرد آنلاینکرد آنلاین1 هفته قبل
نماینده ولی فقیه در کردستان: عصر کرد - سنندج - نماینده ولی فقیه در استان کردستان گفت: مظلومیت امام حسین علیه السلام و یارانش در واقعه کربلا تندیس ماندگار بشریت در مبارزه حق علیه باطل است. وی افزود: امروز همه اسلام چه شیعه و چه سنی برای امام حسین علیه السلام می‌گریند و عزاداری می‌کنند و این نشان می‌دهد که واقعه کربلا روز به روز بیشتراز قبل بر دنیا اثبات شده است. آیت الله حسینی شاهرودی یادآور شد: امروز عربستان که قصد هدایت کردن جنگ به مرزهای ایران را داشت خود درگیر جنگ‌های داخلی و مرزی است و دیگر مجالی برای طراحی جنگ علیه ایران ندارد. آیت الله حسینی شاهرودی یادآور شد: زمینه‌های هدایت فراهم شده چرا که امروز حتی کشورهایی که قبلا کمونیست بوده‌اند نیز برای امام حسین علیه السلام موکب راه اندازی می‌کنند. وی بیان کرد: حتی وهابیت و دشمنان اسلام نتوانستند میان شیعه و سنی تفرقه اندازی کنند و این نیز نشانه‌ای از ظهور است.

افتتاح ۴۰۰ و بازگشایی ۲۰۰ کتابخانه در ۴ سال گذشته توسط نهاد

4+
نهاد کتاب‌خانه‌های عمومی کشورنهاد کتاب‌خانه‌های عمومی کشور2 هفته قبل
ایسناایسنا1 ماه قبل
نخستین همایش مجمع خیرین سلامت ملایری‌های مقیم تهران به پاس ۷ سال خدمات رسانی خیرین این حوزه به همت مجمع خیرین سلامت شهرستان ملایر در آستانه عید غدیر خم در محل مرکز آموزشی رفاهی فرهنگیان منطقه ۶ تهران با حضور مسئولان و مجع کثیری از فعالان و خیرین حوزه سلامت در بخش‌های مختلف برگزار شد. در ادامه رئیس مجمع خیرین سلامت ملایر با بیان اینکه از بدو تأسیس تا کنون به همت خیرین سلامت شهرستان اقدامات ماندگار فراوانی در راستای کاهش آلام و مشکلات بیماران نیازمند صورت گرفته است، گفت: خداوند بندگانی دارد که آنها را برای خدمت به مردم خلق کرده است. آذرهمایون ادامه داد: طی این سال‌ها مجمع خیرین سلامت ملایر با عملکرد خود درمیان مردم اعتمادسازی کرده است و این را عینا به منصه ظهور رساندیم. رئیس مجمع خیرین سلامت ملایر با بیان اینکه انقلاب بزرگی در حوزه بهداشت و درمان ملایر به دست خیرین سلامت رقم خورده است، اظهار کرد: واحد مددکاری ما در سال ۹۷ به ۹۰۰ بیمار مراجعه کننده خدمات متنوعی را ارائه داده است. آذرهمایون با بیان اینکه ۷۵ بیمار سرطانی تحت پوشش مجمع خیرین سلامت ملایر هستند، اضافه کرد: از این تعداد به ۴۰ مورد کمک هزینه شیمی درمانی در مجموع ۴۰ میلیون تومان پرداخت شده است.
عصر ایرانعصر ایران1 ماه قبل
اگر شاملو بت نیست، چرا این‌گونه رفتار می‌کنند». آیا در جریان متبوع ایشان، شخصیتی بزرگ‌‌تر و مطرح‌تر برای این بت شکنی نبوده که این پروژه را به ایشان سپرده‌اند؟ بت شکنی را با پیامبر اعظم و ابراهیم و امام خمینی می‌شناسیم. این که یک سطل لجن برداری و به چهره این و آن شخصیت فرهنگی بپاشی بت شکنی است؟ در بت شکنی شهامت و بیم خطری نهفته است و در بت شکنی ایشان چطور؟ ۲. بدین ترتیب بت شجریان را هم به خاطر اظهار نظر پس از انتخابات ۸۸ و تحریم صدا و سیما بشکنند. بت پرویز ناتل خانلری را به این دلیل که ۱۵ خرداد ۴۲ وزیر فرهنگ بوده و بت «بت خودشان» جلال آل احمد را به این دلیل که یک چند با حزب توده همکاری داشته و با این منطق کسی در شهر نمی‌ماند.

عید رها شدن از تعلقات

صدا و سیماصدا و سیما1 ماه قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ عید رها شدن از تعلقات و نزدیک شدن به پروردگار، با قربانی کردن هر آنچه خدا را از ما می‌گیرد. امروز پیر و جوان در صف‌های نماز بندگی در جای جای ایران عزیز، آن روزی را تداعی کردند که ابراهیم خلیل الله در بوته آزمایش الهی قرار گرفت و با گذشت از اسماعیل خود عید فداکاری، ایثار، اخلاص و عشق را رقم زد.
مهرمهر1 ماه قبل
امام جمعه تبریز با اشاره به مشکلات اقتصادی و رفاهی در جمعه بر ضرورت حل مشکلات مردم و تلاش مسئولان امر تاکید داشت. وی با بیان اینکه رسیدگی به فقرا و نیازمندان ضروری است، افزود: باید در این عید بزرگ مسلمانان به فکر نیازمندان باشیم. نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی با تاکید بر ضرورت حفظ وحدت مسلمانان گفت: تنها راه پیروزی اسلام وحدت مسلمانان است. وی در ادامه گفت: مراسم حج و برائت از مشرکان یکی از مصادیق وحدت مسلمانان است و این وحدت می‌تواند عاملی مهم و راهگشا برای عظمت اسلام ناب محمدی و ذلت کفار و دشمنان دین خدا باشد. وی ادامه داد: رهبر معظم انقلاب اسلامی تحلیلی بلند مدت و واقع بینانه از مسائل دارند که وحدت مسلمانان در این زمینه مهم و راه گشا خواهد بود.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 ماه قبل
به دستور و روال آن زمان آتشی از آسمان آمده، قربانی هابیل را سوخت که این علامت قبولیت بود و قربانی قابیل به حال خود باقی ماند. آنجا که می‌گوید: یکی از بهترین چیزهایتان را در راه خدا قربانی کنید. بنابراین داستان حضرت ابراهیم (ع) و ماجرای ذبح حضرت اسماعیل (ع) به عنوان قربانی مطرح می‌کند. برای چه قربانی می‌کنیم؟ /۲ ویژگی قربانی کردنچه هدفی در عید قربان نهفته است؟ کلمه قربان از خانواده «قرب» ‌ یعنی نزدیکی است. اینکه من نوعی در مسیر قربانی کردن به دنبال چه هستم؟ در این دائره می‌گنجد.
خبر فوریخبر فوری1 ماه قبل
حجت الاسلام والمسلمین ابوترابی‌فرد درباره ایستادگی ملت ایران در برابر آمریکا و دولت‌های اروپایی در هفته‌های اخیر، تاکید کرد: هدف پهپاد نبود؛ هدف شخصیت پوشالی آمریکا و ابهت فروریخته آنها بود. گرفتن کشتی انگلیسی فقط ملاک نبود، ملاک قدرت بریتانیایی بود که در برابر ایران احساس ضعف کرد. انبیاء و اولیاء الهی همواره دغدغه مردم و گنهکاران را داشتند. ما چقدر در جامعه دغدغه یکدیگر را داریم. حضرت ابراهیم تمام بتان را شکست.
ایسناایسنا1 ماه قبل
حجت الاسلام والمسلمین ابوترابی‌فرد درباره ایستادگی ملت ایران در برابر آمریکا و دولت‌های اروپایی در هفته‌های اخیر، تاکید کرد: هدف پهپاد نبود؛ هدف شخصیت پوشالی آمریکا و ابهت فروریخته آنها بود. گرفتن کشتی انگلیسی فقط ملاک نبود، ملاک قدرت بریتانیایی بود که در برابر ایران احساس ضعف کرد. انبیاء و اولیاء الهی همواره دغدغه مردم و گنهکاران را داشتند. ما چقدر در جامعه دغدغه یکدیگر را داریم. حضرت ابراهیم تمام بتان را شکست.
فارسفارس1 ماه قبل
به دستور و روال آن زمان آتشی از آسمان آمده، قربانی هابیل را سوخت که این علامت قبولیت بود و قربانی قابیل به حال خود باقی ماند. آنجا که می‌گوید: یکی از بهترین چیزهایتان را در راه خدا قربانی کنید. بنابراین داستان حضرت ابراهیم (ع) و ماجرای ذبح حضرت اسماعیل (ع) به عنوان قربانی مطرح می‌کند. برای چه قربانی می‌کنیم؟ /۲ ویژگی قربانی کردنچه هدفی در عید قربان نهفته است؟ کلمه قربان از خانواده «قرب» ‌ یعنی نزدیکی است. اینکه من نوعی در مسیر قربانی کردن به دنبال چه هستم؟ در این دائره می‌گنجد.
الفالف1 ماه قبل
امام جمعه موقت تهران گفت: پیروی از مقاومت و ایستادگی «ابراهیم خلیل الله» آتش‌ها را به گلستان و دسیسه‌ها را به راهبرد عزت تبدیل می‌کند. ابوترابی‌فرد گفت: ‌اهل ایمان عالم آخرت را می‌بیند و عمل آنان بر همین اساس صالح است. امام جمعه موقت تهران خاطرنشان کرد: ملت اسلام باید گام‌های خود را در نقطه‌ای بگذارد که گام‌های ابراهیم خلیل‌الله گذاشته شده بود. ابوترابی‌فرد اظهار داشت: ملت ایران و اسلام و جبهه مقاومت درس استقلال و استقامت را از مدرسه ابراهیم خلیل‌الله نشان داده است. وی گفت: اقتدار باشکوه انقلاب اسلامی ایران تداوم راه مدرسه بنیان‌گذار انقلاب اسلامی و ابراهیم خلیل‌الله است.
تسنیمتسنیم1 ماه قبل
امام‌ جمعه تبریز افزود: عید قربان فصل تقرب مسلمانان به خداوند متعال است. آل هاشم با بیان اینکه در این روز عطا و بخشش‌های خداوند متعال همراه با رحمت به بندگان مومن خداوند متعال نازل می‌شود گفت: عید قربان یکی از اعیاد بزرگ اسلامی است که یاد آور زیباترین تعبد انسان در برابر خداوند متعال است. هر چیزی بود به فرمان خداوند متعال بود و هرچه بود به اراده خداوند متعال بود. امام جمعه تبریز، ارزیابی پیروزی جنگ ۳۳ روزه و شکست آمریکا در عراق را از دیگر مسائلی عنوان کرد که وعده‌های رهبر معظم انقلاب در مورد آنها به واقعیت رسیده است. آل هاشم با اشاره به طرح معامله قرن درمورد فلسطین، خاطرنشان کرد: درحالی که برخی‌ها تسلیم تصمیمات آمریکا شده‌اند اما رهبر معظم انقلاب اسلامی تحلیلی بلند مدت و واقع بینانه از مسائل دارند که وحدت مسلمانان در این زمینه مهم و راه گشا خواهد بود.
فارسفارس1 ماه قبل
امام جمعه موقت تهران گفت: پیروی از مقاومت و ایستادگی «ابراهیم خلیل الله» آتش‌ها را به گلستان و دسیسه‌ها را به راهبرد عزت تبدیل می‌کند. به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، حجت‌الاسلام محمدحسن ابوترابی فرد امام جمعه موقت تهران در خطبه‌های نماز عید سعید قربان، که در مصلی امام خمینی (ره) برگزار شد گفت: در هفته‌های اخیر اقتدار ایران به جهان نشان داده شد. وی افزود: سبز پوشان مقتدر، پهپاد آمریکایی را هدف قرار ندادند بلکه شخصیت پوشالی آنها را هدف قرار داده و نشان دادند و ابهت آمریکا را فرو ریختند. امام جمعه موقت تهران تصریح کرد: این کشتی انگلیسی نبود که توقیف شد بلکه بریتانیای کبیر بود که در برابر قدرت ملت بزرگ ایران احساس ضعف کرد. ابوترابی فرد اظهار داشت: پیروی از مدرسه ابراهیم خلیل الله و آرمان‌ها و اهداف آن، آتش را به گلستان و دسیسه‌ها را به راهبرد عزت تبدیل می‌کند.
ایبناایبنا1 ماه قبل
متن پیام به شرح زیر است: بسمه تعالیحجاج و ملت شریف ایرانسلام علیکمفرا رسیدن دهم ذی‌الحجه و عید سعید قربان، عید اخلاص و بندگی را محضر یکایک شما عزیزان تبریک و تهنیت عرض می‌نمایم. چنین روز بزرگی که ابراهیم خلیل‌الله یگانه فرزند دلبندش را به فرمان خداوند باری تعالی به پیشکش برای قربانی فراخواند، جلوه‌ای زیبا از الوهیت، خضوع، ایثار و فروتنی در فرزندان بنی آدم هویدا شد و کرامت انسانی به اوج رسید. این جشن که رهایی از هرآنچه غیر خدایی است و فصل قربة الی الله را ارج می‌نهیم و از درگاه خداوند متعال خاضعانه درخواست می‌نماییم همچون فرستاده پاک سرشتش ابراهیم خلیل الله ما را در امتحانات الهی یاری فرماید. بار دیگر این عید فرخنده را محضر شما تبریک عرض می‌نمایم و سعادت و سربلندی شما عزیزان را از درگاه خداوند متعال مسألت دارم. محمدعلی سهمانی
مهرمهر1 ماه قبل
وی افزود: همایش خانواده موفق «سبک زندگی اسلامی – علوی» از دیگر برنامه‌هایی است که به عنوان عناوین مراسم‌های دهه ولایت و امامت در قزوین برگزار می‌شود. درافشانی اضافه کرد: این همایش ۲۲ مرداد ماه ساعت ۹:۳۰ صبح در سالن اجتماعات اداره کل تبلیغات اسلامی استان و ۱۶:۳۰ در سالن آمفی تئاتر بانو حضرت زهرا (س) سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری قزوین برگزار خواهد شد. سرپرست شهرداری قزوین افزود: یکی دیگر از برنامه‌های شهرداری، تجلیل از سادات و آزادگان شاغل شهرداری با عنوان «حدیث سرو» است که ۲۶ مرداد ماه در سالن مفاخر شهرداری قزوین برگزار خواهد شد. وی اضافه کرد: قزوین در گذر فرهنگ و ادب از دیگر برنامه‌هایی است که به عنوان عناوین مراسم‌های دهه ولایت و امامت ۲۵ مرداد در بوستان ملاخلیلا برگزار می‌شود. سرپرست شهرداری قزوین در ادامه از مساعدت سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری به مساجد و هیئات مذهبی جهت اجرای جشن و برنامه‌های فرهنگی در دهه ولایت و امامت خبر داد.
افکارنیوزافکارنیوز1 ماه قبل
«براءة من الله و رسوله الی الذین عاهدتم من المشرکینشکر و سپاس، خداوند قادر متعال را که توفیق برگزاری حج ابراهیمی را به ما عنایت فرمود و از میان خیل عاشقان و مشتاقان ایران اسلامی، جمع حاضر را برای انجام مناسک عبادی - سیاسی حج برگزید. ۲- ما حجاج شرکت‌کننده در مراسم برائت از مشرکین، آزادی قدس شریف، نخستین قبله‌گاه مسلمانان از چنگال رژیم کودک‌کش صهیونیستی را آرمان و اولویت بی‌بدیل امت اسلامی دانسته و ضمن حمایت از ملت مقاوم و قهرمان فلسطین، هرگونه عادی‌سازی مناسبات با این رژیم جنایتکار را که باعث ایجاد خلل در صفوف یکپارچه مسلمانان و جبهه مقاومت اسلامی می‌شود، محکوم می‌کنیم. ۳- ما حجاج بیت‌الله الحرام با یادآوری رسالت و نقش سازمان‌های بین‌المللی بویژه سازمان ملل متحد، بر لزوم پایبندی به حق، عدالت و دفاع از حقوق ملت‌های مظلوم در برابر زیاده خواهی کشورهای مستکبر و نظام سلطه، تاکید می‌کنیم. ۴- ما حجاج بیت‌الله الحرام ضمن پیروی از سیره عملی ابراهیم خلیل الله و رسول گرامی اسلام (ص) از سیاست‌های آمریکا و رژیم صهیونیستی مبنی بر ایجاد تفرقه میان مسلمانان اعلام انزجار کرده و بر اهمیت وحدت جهان اسلام حول محور قرآن کریم و آرزوهای پیامبر اعظم (ص)، تاکید می‌کنیم. والسلام علیکم و رحمه الله و برکاتهصحرای عرفاتنهم ذی الحجه ۱۴۴۰ هجری قمری-برابر با ۱۹ مرداد سال ۱۳۹۸ هجری شمسی».
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 ماه قبل
خبرگزاری میزان- علیرضا رشیدیان گفت: با پیگیری‌های جمهوری اسلامی، در سال‌های اخیر فرآیند ذبح و قربانی در این ایام ساختار بهداشتی به خود گرفته است. به گزارش خبرنگار گروه جامعه خبرگزاری میزان، رئیس سازمان حج و زیارت در همایش دست اندرکاران اجرایی طرح قربانی در مکه مکرمه با بیان اینکه حج یک عبادت ترکیبی است و ذبح بخشی از این عبادت است و در بیان اهمیت کار ذابحین گفت: همین بس که حاجی اگر قربانی نکند، حاجی نخواهد شد. رشیدیان با تاکید بر اینکه امروز کار حجاج ما در این رابطه خیلی راحت شده است، افزود: ذابحین از استان‌های مختلف کشور انتخاب شده‌اند که به نمایندگی از ضیوف الرحمن کار ذبح را انجام خواهند داد. رشیدیان تصریح کرد: در این راستا به یاد خدا بودن ونام خدا را بر زبان آوردن و ذبح کردن به نام حاجی بسیار مهم است و در واقع تا ذابحین ذبح را انجام ندهند زائرین نمی‌توانند مرحله بعد که حلق و تقصیر است را انجام داده و از احرام خارج شوند. وی ابراز امیدواری کرد: عمل ذبح با اهمیتی که در صحت و درستی انجام آن است با دقت به درستی انجام گیرد.
مهرمهر1 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، علی رضا رشیدیان در همایش دست اندرکاران اجرایی طرح قربانی در مکه مکرمه با بیان اینکه حج یک عبادت ترکیبی است و ذبح بخشی از این عبادت است و در بیان اهمیت کار ذابحین گفت: همین بس که حاجی اگر قربانی نکند، حاجی نخواهد شد. وی با بیان اینکه همه ما آماده خدمت به ضیوف الرحمن هستیم، اظهار کرد: ساختار بهداشتی و تخصصی کنونی ذبح و قربانی در این ایام به مدد پیگیری هایی است که جمهوری اسلامی ایران انجام داده و با برنامه‌ریزی بانک توسعه اسلامی این ساختار فعلی شکل گرفته و از سویی این امر از این جهت که گوشت قربانی امروزه هدر نمی‌رود هم خود نکته مثبت و مناسبی است. وی با تاکید بر اینکه امروز کار حجاج ما در این رابطه خیلی راحت شده است، افزود: ذابحین از استان‌های مختلف کشور انتخاب شده‌اند که به نمایندگی از ضیوف الرحمن کار ذبح را انجام خواهند داد. وی تصریح کرد: در این راستا به یاد خدا بودن و نام خدا را بر زبان آوردن و ذبح کردن به نام حاجی بسیار مهم است و در واقع تا ذابحین ذبح را انجام ندهند زائرین نمی‌توانند مرحله بعد که حلق و تقصیر است را انجام داده و از احرام خارج شوند. وی ابراز امیدواری کرد که عمل ذبح با اهمیتی که در صحت و درستی انجام آن است با دقت به درستی انجام گیرد.
برنابرنا1 ماه قبل
فیلم سینمایی «ابراهیم خلیل الله» به کارگردانی، تهیه کنندگی و نویسندگی محمدرضا ورزی با کیفیت اصلاح شده اچ. دی و به صورت زیرنویس از شبکه الکوثر پخش می‌شود. به گزارش گروه فرهنگ و هنر خبرگزاری برنا؛ این فیلم سینمایی دوران به نبوت رسیدن حضرت ابراهیم را نمایش می‌دهد. او که در میان کافران بزرگ شده، اطرافیانش را به پرستش خالق هستی بخش فرا می‌خواند. «ابراهیم خلیل الله» توسط سیدمحسن موسوی ترجمه و زیرنویس شده است و یکشنبه ۱۳ مرداد ساعت ۱۱:۳۰ به وقت تهران در مدت زمان ۱۰۴ دقیقه با زمان تکرار روز بعد ساعت ۲:۰۰ به وقت تهران بر روی آنتن شبکه الکوثر است.
قدس آنلاینقدس آنلاین1 ماه قبل
حجت الاسلام و المسلمین سهراب مظفری میانجی گفت: هر چند برخی گمان می‌کنند موضوع برائت از مشرکین بعد از پیروزی انقلاب اسلامی توسط نظام جمهوری اسلامی ابداع شده است، سابقۀ این امر به زمان حضرت ابراهیم خلیل‌الله (ع) برمی‌گردد. حجت الاسلام و المسلمین سهراب مظفری میانجی نماینده آیات عظام شبیری زنجانی و علوی گرگانی در تهران در گفت‌وگو با قدس آنلاین درخصوص چرایی اهمیت برگزاری مراسم حج از دیدگاه معصومین (ع) گفت: حسب فرموده امام صادق (ع) مراسم حج حلقۀ پیوند دهنده و اتحاد میان مسلمانان و مایۀ آگاهی آنان از اوضاع جهان و آشنایی با گفتار و رفتار رسول خدا (ص) است. هر چند برخی گمان می‌کنند موضوع برائت از مشرکین بعد از پیروزی انقلاب اسلامی توسط نظام جمهوری اسلامی ابداع شده، سابقۀ این امر به زمان حضرت ابراهیم خلیل الله برمی‌گردد و آنقدر مهم است که پیامبر اکرم (ص) زمانی که از مدینه یکی از صحابه را مأمور می‌کند تا به مکه اعزام شود برائت از مشرکین را انجام دهد، سپس او را معذور می‌دارند و این مأموریت را به حضرت علی (ع) محول می‌کند پس مساله آنقدر مهم است که حضرت رسول اولین مأمور را از مأموریت عزل و حضرت علی (ع) را منصوب می‌کنند بلکه بنحواحسن برائت از مشرکان محقق شود و اعلام انزجار و ندی تبری و فریاد برائت در برابر سرکشان فرو مایه برای همیشه تداوم داشته باشد. وی خاطر نشان کرد: لمس حجرالاسود نیز همینگونه است چرا که لمس آن به منزله بیعت با حضرت حق است واصل آن بیعت نیز موضوعی کاملا سیاسی است. انتهای پیام/
عصر ایرانعصر ایران2 ماه قبل
امام‌جمعه مشهدمقدس گفت: سخن درباره صدق وعده‌های خدا و تحقق پیمان‌های الهی بود؛ از جمله آیاتی که دلالت بر صدق وعده‌های خدا در قرآن می‌کند آیه ۲۷ و ۲۸ سوره مبارکه فتح است. اکنون در شرایط قرار داریم که ایمان به صدق وعده‌های خدا بزرگ‌ترین عامل مقاومت مردم متدین و مومن ما‌ست. از اعمال دحوالارض زیارت امام رضا (ع) است و آخر این ماه نیز سالروز شهادت فرزند امام رضا (ع) است. وی خاطرنشان کرد: دهه کرامت از جمله سنت‌های حسنه و ارزشمندی است که در سال‌های اخیر تثبیت شد و خداراشکر جا افتاده و همه افراد در نقاط مختلف بسیج شده‌اند. برخی می‌گویند با دهه کرامت مناسک‌سازی می‌کنید؛ مناسک‌سازی از زمان ابراهیم خلیل الله وجود داشته و این ابتکار اول مربوط به خود خداوند بوده است.
ایسناایسنا6 ماه قبل
معاون فرهنگی مسجد مقدس جمکران گفت: امسال، ظرفیت اعتکاف مسجد جمکران هزار و ۸۰۰ نفر است که از این تعداد، ۹۰۰ نفر خانم و ۹۰۰ نفر نیز آقا هستند. معاون فرهنگی مسجد مقدس جمکران با تاکید بر اینکه امسال، ظرفیت اعتکاف مسجد جمکران هزار و ۸۰۰ نفر است، بیان کرد: از این تعداد، ۹۰۰ نفر خانم و ۹۰۰ نفر نیز آقا هستند، همچنین در ایام اعتکاف، حدود یک هزار خادم المعتکف به معتکفین مسجد جمکران خدمات رسانی خواهند کرد. وی اظهار کرد: معتکفین مسجد مقدس جمکران، قبل از آغاز مراسم اعتکاف می‌توانند با مراجعه به سایت مسجد جمکران از جزئیات برنامه‌های فرهنگی اعتکاف در این مکان مقدس، اطلاع یابند و این کار، یکی از اموری است که برای اولین بار در سایت اطلاع رسانی مسجد جمکران انجام می‌شود. معاون فرهنگی مسجد مقدس جمکران گفت: امسال، برنامه‌های فرهنگی مسجد جمکران، به گونه‌ای تنظیم شده است تا هنگامی که خانواده‌ها به این مکان مقدس، مشرف می‌شوند، همه اعضای خانواده و با هر سنی بتوانند از این برنامه‌ها استفاده کنند. صدوقی در رابطه با جنگ کودک و نوجوان در مسجد جمکران گفت: این برنامه نیز، با رویکرد تربیت نسل مهدوی، هر روز صبح و بعد از ظهر در ایام نوروز ۹۸ در صحن‌های مسجد مقدس جمکران برگزار می‌شود.
برترین‌هابرترین‌ها8 ماه قبل
عباسی اضافه کرد: اگر انسان بخواهد هوای نفس دیگران را قلقلک دهد و از این طریق خودش را به جای دیگری برساند، بلبشوی بازار فعلی در فضای مجازی و برنامه‌ای مثل اینستاگرام اتفاق می‌افتد. این رقم یعنی سالیانه ۵۰-۴۰ میلیارد تومان در حکومت جمهوری اسلامی به کی‌روش می‌دهند؛ حال اگر بگویند مقام مسؤول، وزیر و … ۲۰ میلیون تومان حقوق دارند، فضای سایبری پر می‌شود که‌ای داد! عباسی تاکید کرد: هر کسی غیرت داشته باشد رگش منفجر می‌شود که یک فرد ۴۵ میلیارد تومان پول می‌گیرد. عباسی تصریح کرد: حزب اللهی‌ترین بچه‌ها را از بهترین دانشگاه‌ها به شبکه‌های ورزشی می‌آورند و مجری می‌گذارند تا مردم شبکه آنها را ببینند. عباسی ادامه داد: کی‌روش برای عکس ۱۰-۵ دقیقه‌ای یک بانک و بیمه در آن زمان، یک میلیون دلار در زمانی که دلار ۶-۵ هزار تومان بود، گرفت.

به انتهای لیست رسیدید