ابوبکر البغدادی

ابوبکر البغدادی

تسنیمتسنیم1 روز قبل
من نیز چاره‌ای نداشتم و تقریبا ماه ژانویه سال ۲۰۱۴ با مساعدت عبدالرحمان و امین به شهر ادلب رفتیم. در منطقه ریف، مهندسین ادلب سوریه، شوهرم عبدالبیک یک ماه دوره آموزش آماده‌سازی نظامی را زیر نظر داعش گذرانده و با این گروه «بیعت» کرد. در راه تا به منطقه بصیره شهر رقه نرسیده بودیم که از جانب نیروهای امنیتی داعش دوباره دستگیر شدیم. رهبری داعش سال ۲۰۱۷ تقریبا ۵۰۰ زن بیوه جنگجویان خود را به بهانه به ترکیه فرستادن، به کردهای سوریه فروختند. با کمک سفارت جمهوری تاجیکستان در ترکیه، در تاریخ ۳ مه سال ۲۰۱۹ با همراهی ۴ فرزندم از شهر عزاز سوریه به ترکیه آمدم.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل
به گزارش مشرق، عملیات نیروهای امنیتی، ارتش و رزمندگان بسیج مردمی عراق با نام «اراده پیروزی» در حد فاصل مناطق مرزی مشترک استان‌های «صلاح الدین، الانبار و نینوا» و مرزهای مشترک با سوریه ادامه دارد. به گزارش مشرق، عملیات اراده پیروزی که در مناطق مرزی مشترک استان‌های «صلاح الدین، الانبار و نینوا» و مرزهای مشترک با سوریه در حال انجام است حدود ۴۰ درصد از مساحت و خاک کشور عراق را در بر می‌گیرد. این منبع میدانی با بیان این که عملیات نیروهای مسلح عراق تا پاکسازی کامل مناطق مرزی مشترک با سوریه ادامه می‌یابد، افزود: یکی از دلایل ناامنی در مناطق مرزی مشترک استان‌های صلاح الدین، نینوا و الانبار نفوذ عناصر تروریستی از مرزهای سوریه است. وی تصریح کرد: تا زمانی که نیروهای عراقی موفق به تامین امنیت مرزهای مشترک با سوریه نشوند، عملیات پاکسازی مناطق آلوده به ویژه نقاط بیابانی استان‌های «صلاح الدین، الانبار و نینوا» ادامه خواهد داشت. این منبع میدانی گفت: برخی از رصدهای میدانی نشان می‌دهد که احتمال حضور و مخفی شدن «ابوبکر البغدادی»، سرکرده گروهک تروریستی داعش در مناطق مرزی مشترک استان‌های «صلاح الدین، نینوا و الانبار» وجود دارد.
ایلناایلنا5 روز قبل
ویدیوئی روز گذشته- سه‌شنبه- منتسب به گروه تروریستی داعش روی پایگاه‌های اینترنتی منتشر شد که برخی از عناصر این گروه به انجام حملات تروریستی بیشتر در تونس تشویق کرده و با سرکرده این گروه تروریستی تجدید بیعت می‌کنند. به گزارش ایلنا به نقل از رأی الیوم، ویدیوئی روز گذشته- سه‌شنبه- منتسب به گروه تروریستی داعش بر روی پایگاه‌های اینترنتی منتشر شد که برخی از عناصر این گروه به انجام حملات تروریستی بیشتر در تونس تشویق کرده و با «ابوبکر البغدادی» سرکرده این گروه تروریستی تجدید بیعت می‌کنند. در هر جنگی چه پیروز و چه شکست خورده، آمادگی برای نبرد بعدی را آغاز کردیم تا خداوند میان ما قضاوت کند». در خلال صحبت این عنصر تروریستی نسخه‌ای از روزنامه النبأ وابسته به داعش با عنوان «سربازان داعش سه حمله انتحاری علیه عناصر امنیتی تونس انجام داده‌اند»، پخش شده است. گروه تروریستی داعش مسئولیت این حمله را به عهده گرفته بود.
مهرمهر6 روز قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از النشره، باقر جبر الزبیدی وزیر دارایی سابق عراق به مکان حضور ابوبکر البغدادی اشاره کرد. وی احتمال داد که البغدادی در لیبی باشد. الزبیدی تاکید کرد: بر اساس اطلاعات وارده وی هم اکنون در لیبی است و بزودی از آنجا فایلی بیرون خواهد داد و دعوت به فعال شدن شبکه‌های خفته داعش در عراق خواهد کرد. داعش تمرکز خود را روی سامراء و النخیب و اطراف آن خواهد گذاشت و اینکه شهرهای مرکزی و شمال عراق را با عملیات‌های انتحاری هدف قرار دهد. وزیر دارایی سابق عراق احتمال داد که داعش به مصر و تونس هم حمله کند و از لیبی بر بخش هایی از آفریقا مسلط شود.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز6 روز قبل
به گزارش مشرق، تاکنون خبرهای ضد و نقیضی درباره سرنوشت «ابوبکر البغدادی» پس از پیروزی عراق در برابر داعش در سال ۲۰۱۷ منتشر شده است. «باقر جبر الزبیدی» وزیر مالی اسبق عراق و عضو شورای رهبری مجلس اعلای اسلامی این کشور یکی از شخصیت‌های عراقی است که امروز (دوشنبه) درباره این مساله اظهار نظر و حضور ابوبکر البغدادی در عراق را تکذیب کرد. به گزارش منابع رسانه‌ای عراق، الزبیدی گفت که سرکرده داعش در عراق حضور ندارد و احتمال دارد در لیبی مستقر باشد. وی تصریح کرد، «اطلاعات به دست‌آمده حاکی از آن است که البغدادی در حال حاضر در لیبی است و به زودی از این کشور سخنرانی می‌کند». گروه تروریستی داعش اخیرا فیلمی را منتشر کرد که در آن نشان می‌دهد ده‌ها نفر از عناصر مسلح این گروه در یک منطقه صحرایی که گفته می‌شود جنوب لیبی است، با ابوبکر البغدادی بیعت کردند.
نامه‌نیورنامه‌نیور6 روز قبل
على علیه السلام فرمود: ریاکار را سه نشانه است: هرگاه مردم را ببیند، با نشاط و تحرک مى شود، هرگاه تنهاست، سست و بى حال است، و دوست دارد در همه کارهایش از او تعریف کنند. على علیه السلام فرمود: ریاکار را سه نشانه است: هرگاه مردم را ببیند، با نشاط و تحرک مى شود، هرگاه تنهاست، سست و بى حال است، و دوست دارد در همه کارهایش از او تعریف کنند.
افکارنیوزافکارنیوز1 هفته قبل
افکارنیوز، به گزارشپایگاه خبری اینترنتی لبنانی النشره نوشت باقر جبر الزبیدی، وزیر پیشین دارایی عراق از به دست آمدن اطلاعاتی خبر داد که از حضور ابوبکر البغدادی، سرکرده گروه تروریستی داعش در لیبی حکایت دارد. اخبار بین الملل_ وی افزود: موفقیت‌هایی که اجرای عملیات موسوم به «اراده پیروزی» محقق ساخته است، صحت سخنان مسئولان عراقی را مبنی بر نبودن البغدادی در خاک این کشور تایید می‌کند؛ زیرا اطلاعاتی که هم اکنون در اختیار است نشان می‌دهد که وی در حال حاضر در لیبی به سر می‌برد و قرار است به زودی سخنرانی کند و از هسته‌های خفته در عراق بخواهد بار دیگر فعال شوند. وزیر پیشین دارایی عراق احتمال داد گروه تروریستی داعش شهر‌های مرکز و شمال عراق را با عملیات انتحاری هدف قرار دهد. وی پیش بینی کرد داعش همچنین در مصر و تونس اقدام به عملیات کند. باقر جبر الزبیدی تاکید کرد این گروه تلاش می‌کند از طریق فعالیت‌های تروریستی در لیبی، بخشی از آفریقا را جدا کند.
مهرمهر1 هفته قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از النهرین، منابع عراقی از ادامه عملیات اراده پیروزی که از چندی قبل در استان‌های نینوا، صلاح الدین و الانبار تا مرزهای سوریه شروع شده است، خبر دادند. این منابع به پیشروی‌های قابل ملاحظه نیروهای عراقی در جریان این عملیات اشاره کردند و هدف اساسی از این عملیات را دست یابی به ابوبکر البغدادی که برخی منابع اطلاعاتی از حضور وی در صحرای غربی عراق خبر می‌دهند، دانستند. در عملیات اراده پیروزی که ارتش و حشد شعبی عراق حضور دارند، نیروهای عراقی پیشرفت‌های چشمگیری در مناطق صحرایی و کوهستانی در سه استان مذکور که مساحت آن بالغ ۴۲ درصد از مساحت کل عراق است، به دست آورده‌اند. همزمان علی الحسینی فرمانده محور شمال عراق حشد شعبی اعلام کرد: عملیات اراده پیروزی بسیار گسترده است. ما درخواست حمایت هوایی در عملیات کنونی نکرده‌ایم زیرا فعالیت ما زمینی است.
تسنیمتسنیم1 هفته قبل
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، کشور تونس در ۲۷ ژوئن ۲۰۱۹ توسط دو حمله تروریستی جدید مورد تجاوز قرار گرفت. گروه تروریستی داعش مسئولیت این حمله‌ها را برعهده گرفت. به ویژه که داعش تلاش می‌کند تا فعالیت‌های خود را در قاره آفریقا توسط گروه‌های تروریستی تحت سرکردگی ابوبکر بغدادی تقویت کند. چندین نیروی بین المللی، درباره امکان وقوع حملات تروریستی هم زمان با تشدید درگیری‌های مسلحانه در لیبی هشدار دادند. در این زمان داعش تلاش می‌کند تا از طریق به نمایش گذاشتن امکانات خود نشان دهد که توانایی هدف گرفتن اعتبار دولت را نیز دارد.
فارسفارس1 هفته قبل
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «حامد الخیالی» شهردار سبها گفت که گروه تروریستی داعش برای حمله به برخی مناطق و شهرهای واقع در جنوب لیبی آماده می‌شود. الخیالی در مصاحبه با خبرگزاری اسپوتنیک افزود که پیش‌بینی می‌شود داعش هر لحظه به چندین منطقه از جمله شهرهای مرزق و أوباری و دو میدان نفتی الشراره، الفیل و مناطق الفقهاء و برخی روستاهای حومه سبها حمله کند. وی تصریح کرد که برخی از مزدورانی که پیش از این در سوریه و عراق در حال جنگ بودند به داعش در لیبی پیوسته‌اند و اکنون برخی نقاط جنوب لیبی را در معرض تهدید قرار داده‌اند به خصوص اینکه تجهیز سلاح گردان‌های حاضر در شهر مرزق به اندازه‌ای نیست که بتوانند از این شهر دفاع کنند. شهردار سبها همچنین تأکید کرد برخی عناصری که در جنوب لیبی مستقر هستند از خروج تعدادی از گردان‌ها و عزیمت آن‌ها به طرابلس سوء استفاده کرده و برای تخریب مناطق نفتی و سلطه بر برخی روستاها به منظور گسترش کشتارها و سرقت اموال مردم تلاش می‌کنند. گروه تروریستی داعش اخیرا قطعه فیلمی را در شبکه‌های اجتماعی منتشر کرد که نشان می‌داد ده‌ها نفر از عناصر مسلح این گروه در یک منطقه صحرایی که گفته می‌شود جنوب لیبی است، در حال بیعت با ابوبکر البغدادی هستند.

سفر هیئت فلسطینی به واشنگتن

5+
ایمناایمنا1 هفته قبل
ایسناایسنا1 هفته قبل
رسانه‌های محلی لیبیایی اعلام کردند که نیروهای مسلح وابسته به گروه تروریستی داعش به ورودی یک میدان نفتی در جنوب شرق لیبی حمله کردند و در نتیجه آن پنج تن کشته شدند که سه تن از کشته‌شدگان از عناصر این گروه تروریستی بودند. به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری آناتولی ترکیه، رسانه‌های محلی لیبیایی اعلام کردند که اعضای داعش به ورودی میدان نفتی «الزویتینة» که در ۱۵ کیلومتری شهر «زلة» در لیبی قرار دارد، حمله کردند. روزنامه «الوسط» به نقل از منابع محلی نوشت که این درگیری‌ها منجر به کشته شدن دو نگهبان، ربوده شدن چهار تن دیگر و نیز به هلاکت رسیدن سه عضو داعش از جمله یکی از سرکردگان این گروه تروریستی به نام «احمد بن ناصر» شد. این حمله دو روز پس از این صورت گرفت که نیروهای مسلح گروه تروریستی داعش با انتشار یک فایل تصویری با اعلام بیعت خود با ابوبکر البغدادی، سرکرده داعش، تهدیدهایی را علیه خلیفه حفتر، فرمانده «ارتش ملی لیبی» مطرح کردند. انتهای پیام
عصر ایرانعصر ایران1 هفته قبل
حمله افراد مسلح به میدان نفتی در جنوب شرق لیبی، پنج کشته به جا گذاشت که سه تن از آنها، افراد مهاجم هستند. به گزارش خبرگزاری آناتولی، عناصر وابسته به گروه تروریستی داعش، ورودی میدان نفتی «الزویتینه» واقع در ۱۵ کیلومتری شهر «زله» را مورد حمله قرار دادند. گروه تروریستی داعش که فرصت را برای افزایش حضور خود در لیبی مناسب دید، همزمان با افزایش درگیری‌ها بر تعداد عناصر تروریستی خود در این کشور افزود. روز یکشنبه (۱۶ تیر) گروه تروریستی داعش با انتشار یک ویدئو و اعلام بیعت با «ابوبکر البغدادی» سرکرده این گروه، حضور خود را در لیبی علنی کرد. داعش در این ویدئو ارتش لیبی را تهدید به حمله کرد.
ایسناایسنا2 هفته قبل
سخنگوی ارتش شرق لیبی صحت ویدیویی که به تازگی گروه تروریستی داعش آن را منتشر کرده، تایید کرد و گفت: این ویدیو نشان می‌دهد که فروپاشی نظامی داعش آغاز شده است. وی درباره ویدیوی جدید داعشی‌ها نیز خاطرنشان کرد: اعضای داعش با رهبر جدیدی این گروه در لیبی بیعت کردند، بیعت با فرماندهی جدیدی در لیبی نشانه‌ای آشکار و روشن از اینست که فرماندهان داعش در عملیات‌های نظامی کشته شده‌اند. سخنگوی ارتش لیبی با اشاره به اینکه روحیه شکست در میان داعشی‌های موجود در طرابلس گسترش یافته مدعی شد: داعش عملیات‌های پشت پرده‌ای را آغاز کرده و شورای ریاستی و دولت وفاق از آن استقبال کردند. در آن ویدیو ده‌ها شبه‌نظامی در حال بیعت با ابوبکر البغدادی و تهدید ارتش لیبی به آغاز عملیات‌های انتقام جویانه مشاهده شدند. در این فایل تصویری که از سوی رسانه‌های داعش منتشر شدند، داعشی‌ها با البغدادی تجدید بیعت و بر ادامه عملیات‌هایشان علیه ارتش لیبی تاکید و در پایان آن را به حملات بیشتر تهدید کردند.
ایمناایمنا2 هفته قبل
وی روز جمعه به برلین رفته بود تا از آلمانی‌ها بخواهد با کمک‌های نظامی و مالی از آمریکا حمایت کنند. جان تازه داعش در لیبیگروه تروریستی داعش قطعه فیلمی را منتشر کرد که نشان می‌دهد ده‌ها نفر از عناصر مسلح این گروه در یک منطقه صحرایی که گفته می‌شود جنوب لیبی است، در حال بیعت با ابوبکر البغدادی هستند. الفلاحی متهم به جاسوسی برای آمریکا و ارائه اطلاعات استقرار گروه‌ الحشد الشعبی در غرب عراق است. این عملیات در حالی است که نیروهای ارتش عراق توانسته‌اند تمامی مناطق این کشور را از دست داعش آزاد کنند و آوارگان را به مناطق خود بازگردانند. عادل عبدالمهدی، نخست وزیر عراق نیز درباره عملیات «ارادة النصر» گفت: ما دست نیروهای قهرمان خود را می‌فشاریم و با عزم این قهرمانان پیروزی بر گروهک‌های تروریستی داعش قطعی است.
ایلناایلنا2 هفته قبل
ویدئویی از گروه داعش در منطقه صحرائی منتشر شده که از بیعت عناصر مسلح با سرکرده این گروه تروریستی گزارش می‌دهد. به گزارش ایلنا به نقل از لیبیا خبر، یک نوار ویدیوئی از گروه تروریستی داعش در منطقه‌ای صحرائی که به نظر می‌رسد جنوب لیبی است منتشر شد و درآن ده‌ها عنصر مسلح با «ابوبکر البغدادی» سرکرده این گروه تروریستی بیعت می‌کنند. مدت زمان این فیلم پنج دقیقه است و در آن ده‌ها عنصر مسلح و خودروهای مملو از سلاح نشان داده می‌شود اما زمان و مکان ثبت این فیلم مشخص نیست. این فیلم از داعشی‌ها همزمان با انتشار گزارش‌ها از نفوذ عناصر مسلح از منطقه «ادلب» سوریه به لیبی در سایه تنش‌های موجود بین دولت وفاق ملی و نیروهای موسوم به ارتش ملی تحت فرماندهی «خلیفه حفتر» و فقدان حکومت مرکزی منتشر شده است.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴2 هفته قبل
ساعت۲۴ -گروه‌ تروریستی داعش در لیبی یک قطعه فیلمی که نشان می‌دهد عناصر آن با «ابوبکر البغدادی» سرکرده داعش در حال بیعت مجدد هستند، منتشر کرد. گروه تروریستی داعش قطعه فیلمی را منتشر کرد که نشان می‌دهد ده‌ها نفر از عناصر مسلح این گروه در یک منطقه صحرایی که گفته می‌شود جنوب لیبی است، در حال بیعت با ابوبکر البغدادی هستند. طبق گزارش وبگاه «أخبار لیبیا»، در این ویدئویی که مدت زمان آن پنج دقیقه است، ده‌ها فرد مسلح و خودروهای مجهز به سلاح دیده می‌شود اما مکان و تاریخ ضبط فیلم مشخص نیست. انتشار این فیلم در حالی است که اخباری نیز از نفوذ افراد مسلح از ادلب سوریه به سوریه منتشر شده است و حال آنکه نیروهای شرق لیبی به فرماندهی خلیفه حفتر در حال درگیری با نیروهای دولت وفاق ملی در غرب جهت سیطره بر طرابلس پایتخت این کشور هستند.
فارسفارس2 هفته قبل
گروه‌ تروریستی داعش در لیبی یک قطعه فیلمی که نشان می‌دهد عناصر آن با «ابوبکر البغدادی» سرکرده داعش در حال بیعت مجدد هستند، منتشر کرد. به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، گروه تروریستی داعش قطعه فیلمی را منتشر کرد که نشان می‌دهد ده‌ها نفر از عناصر مسلح این گروه در یک منطقه صحرایی که گفته می‌شود جنوب لیبی است، در حال بیعت با ابوبکر البغدادی هستند. طبق گزارش وبگاه «أخبار لیبیا»، در این ویدئویی که مدت زمان آن پنج دقیقه است، ده‌ها فرد مسلح و خودروهای مجهز به سلاح دیده می‌شود اما مکان و تاریخ ضبط فیلم مشخص نیست. انتشار این فیلم در حالی است که اخباری نیز از نفوذ افراد مسلح از ادلب سوریه به سوریه منتشر شده است و حال آنکه نیروهای شرق لیبی به فرماندهی خلیفه حفتر در حال درگیری با نیروهای دولت وفاق ملی در غرب جهت سیطره بر طرابلس پایتخت این کشور هستند. انتهای پیام/م
مهرمهر2 هفته قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسپوتنیک، تشکیلات تروریستی داعش یک فایل ویدئویی منتشر کرده که در آن عناصر داعش در یک منطقه بیابانی که گفته میشود جنوب لیبی است با ابوبکر البغدادی سرکرده این تشکیلات اعلام هم پیمانی می‌کنند. در این فایل ویدئویی ۵ دقیقه‌ای دهها عنصر تشکیلات داعش با خودروهای زرهی خود در یک منطقه بیابانی سرسپردگی خود را نسبت به البغدادی اعلام می‌کنند. انتشار این فایل ویدئویی همزمان با انتشار اخباری در خصوص انتقال تروریستها از ادلب سوریه به لیبی صورت می‌گیرد. این در حالیست که پایتخت لیبی شاهد درگیری میان شبه نظامیان است.

کابوس یمن برای اتاق شیشه‌ای امارات/ نمایش هراس اسرائیل از آینده

3+
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز2 هفته قبل
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین2 هفته قبل
به گزارش خبرنگار گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان، رؤیای شکسته خورده آمریکایی، هرتزلیا، نمایش هراس اسرائیل از آینده، انگلیس از اسرائیل فریب خورد!، پشتوانه گام دوم، عالیس و سرزمین عجایب تبلیغات صدا و سیما، تاوان تکرار دروغ، داعش در افغانستان برای مهار ایران یا روسیه! کنگره، اما زیر بار این باج‌خواهی نرفت و درنتیجه، دولت آمریکا طولانی‌ترین دوره تعطیلی خود را به مدت ۳۵ روز تجربه کرد. منتشر کرده که در ادامه می‌خوانید: وزارت خارجه جمهوری اسلامی ایران با محکوم کردن این اقدام که در آبراه‌های بین‌المللی صورت گرفته است، اعلام کرد، انگلیس مرتکب یک راهزنی دریایی شده است. اکنون نوبت نشانه‌گیری‌ها و شلیک‌های جمهوری اسلامی ایران به سوی دشمن است. از سوی دیگر داعش، دشمن اول خود را ایران اعلام کرده و عدو قریبش [دشمن نزدیکش] را شیعه و ایران اسلامی قرار داده است.
برنابرنا2 هفته قبل
گروه‌ تروریستی داعش در لیبی یک قطعه فیلمی که نشان می‌دهد عناصر آن با «ابوبکر البغدادی» سرکرده داعش در حال بیعت مجدد هستند، منتشر کرد. به گزارش گروه خبر خبرگزاری برنا، گروه تروریستی داعش قطعه فیلمی را منتشر کرد که نشان می‌دهد ده‌ها نفر از عناصر مسلح این گروه در یک منطقه صحرایی که گفته می‌شود جنوب لیبی است، در حال بیعت با ابوبکر البغدادی هستند. طبق گزارش وبگاه «أخبار لیبیا»، در این ویدئویی که مدت زمان آن پنج دقیقه است، ده‌ها فرد مسلح و خودروهای مجهز به سلاح دیده می‌شود اما مکان و تاریخ ضبط فیلم مشخص نیست. انتشار این فیلم در حالی است که اخباری نیز از نفوذ افراد مسلح از ادلب سوریه به سوریه منتشر شده است و حال آنکه نیروهای شرق لیبی به فرماندهی خلیفه حفتر در حال درگیری با نیروهای دولت وفاق ملی در غرب جهت سیطره بر طرابلس پایتخت این کشور هستند.
الفالف2 هفته قبل
حضور داعش در شرق افغانستان و تلاش برای نفوذ در منطقه آسیای مرکزی موجب نگرانی کشورهایی چون چین، هند و روسیه شده است. یک: چندی است مسئله داعش در افغانستان جدی شده و بسیاری معتقدند این کشور سرزمین آینده و حیات داعش خواهد بود. حضور داعش در شرق افغانستان و تلاش برای نفوذ در منطقه آسیای مرکزی موجب نگرانی کشورهایی چون چین، هند و روسیه شده است. کریدور شمالی که آمریکایی‌ها برای انتقال داعش از عراق و سوریه ایجاد کرده، موجب انتقال بسیاری از فرماندهان داعش به افغانستان شده است. حضور داعش در افغانستان اولین تبعات سر ریزی امنیتی اش را در تهران نشان می‌دهد.

داعش آماده بازگشتی ویرانگر است

3+
ایمناایمنا2 هفته قبل
ایسناایسنا3 هفته قبل
گزارش جدیدی هشدار می‌دهد، گروه تروریستی داعش در آستانه ظهور دوباره است اما احتمالا این بار روند آن سریعتر و حتی ویرانگر از بار اول خواهد بود. به گزارش ایسنا، به نوشته روزنامه دیلی میل، اندیشکده‌ای آمریکایی موسوم به «موسسه مطالعه جنگ» در گزارشی نسبت به بازگشت دوباره و ویرانگر داعش، با وجود شکست ظاهری آنها در اوایل امسال، هشدار داد. طبق این گزارش، داعش همچنان سلول‌های خفته دارد و میلیاردها پوند سرمایه اندوخته است که همچنان آن را در صدر تهدیدها نگه می‌دارد. براساس این گزارش، داعش یک شبکه مالی جهانی دارد که بازگشت آن را تامین می‌کند و همچنان تسلیحات نیرومندی دارد. این گزارش افزود: داعش به صورت یکپارچه رهبران و غیرنظامیان روستایی را که با عوامل ضد داعش همکاری داشتند، حذف کرده است.
افکارنیوزافکارنیوز3 هفته قبل
از نظر این اندیشکده آمریکایی، بازگشت داعش در قیاس با پیدایش آنها در سال ۲۰۱۴، ظهوری «سریع‌تر»، «ویرانگرتر»، «بزرگتر» و «خطرناک‌‍تر» از دفعه قبل خواهد بود. طبق گزارش ادعایی اندیشکده مطالعات جنگ، تروریست‌های داعشی هم اکنون هم بخش‌هایی از عراق را تحت کنترل خود دارند. از نظر اندیشکده مطالعات جنگ، به دلیل حضور نیروهای مورد حمایت آمریکا و روسیه در سوریه، برای تروریست‌های داعشی ظهور مجدد در سوریه کاری «سخت‌تر» از ظهور مجدد در عراق است. گزارش اندیشکده آمریکایی تصریح می‌کند: «داعش عامدانه از برخی از مناطق خارج شده و بسیاری از جنگجویان و خانواده‌های آنها را جابجا کرده است. به گزارش این اندیشکده آمریکایی، «ابوبکر البغدادی» سرکرده گروه تروریستی داعش به منظور ایجاد موج جدید خشونت در سراسر منطقه غرب آسیا به طور سیستماتیک در حال ایجاد اصلاحات در داعش است.
ایلناایلنا3 هفته قبل
در مقابل علنا در مورد حمایت از حزب‌الله لبنان یا جریان‌های مقاومت فلسطین موضع‌گیری شده؛ چراکه این مساله بحث دفاع است، نه هجوم. آنها مرتبا در حال تحریک افکار عمومی و به خصوص کشورهای غربی و عربی هستند. از سوی دیگر باید متوجه بود که لندن در این مسیر به صورت کاملا چراغ خاموش در حال سمپاشی علیه ایران است. در این میان قدرت گرفتن و محبوبیت اشخاصی مانند «شیخ ابراهیم زکزاکی» که رهبری جنبش شیعیان نیجریه را به عهده دارد برای اسرائیل، عربستان، بریتانیا و سایر دولت‌های غربی بسیار گران تمام شده است. حال اگر فردا روزی داعش، القاعده یا هر تشکیلات تروریستی دیگر در کشورهای مذکور عملیات کنند، احتمال آن وجود دارد که آن را به گردن ایران بیاندازند.
تسنیمتسنیم3 هفته قبل
حسین عبدالصمداف، رهبر حمله داعش به توریست‌های خارجی در تاجیکستان۹. او گفت که با اسلام افراطی تحت هدایت مردی به نام قاری ناصر آشنا شده است. من توانستم ادعای حسین درباره عضویت قاری ناصر در داعش را توسط ملاقات با خانواده او در تاجیکستان بسنجم. من شنیدم که قاری ناصر زن دوم هم داشت که همراه او به سوریه سفر کرده است. او به من گفت که برای اولین بار با این شخص در تلگرام توسط قاری ناصر آشنا شده است.

برکات «قاطعیت» رهبر انقلاب در عصر «عدم‌قطعیت» / چگونه نماد «فرعونیت» آمریکا با تیر غیب سپاه تبدیل به آهن‌پاره شد

7+
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز4 هفته قبل
تسنیمتسنیم1 ماه قبل
انتخابات را رقیب هاشمی برد و نام رقیب هاشمی هم خوانده شد! و هیچ هم فرقی ندارد که مثل الان، هم دولت و هم به عبارتی مجلس، دست هم‌طیف‌های سیاسی ایشان باشد! در هر حال، این منم که باید پاسخگوی قیمت پیاز، پراید، پوشک، پفک و پیپ باشم! باورم هست نیم‌قرن اگر بیشتر زندگی می‌کردی، حتما این حریت را داشتی که عوض فلاسفه، اهل سفسطه را «پفیوزان تاریخ» بخوانی! مورد داشتیم مکرر که طرف به سراب، رأی داد یا مرداب را تکرار کرد اما همه‌ تقصیر را انداخت گردن آب!

به انتهای لیست رسیدید