ابوبکر البغدادی

ابوبکر البغدادی

ایسناایسنا3 ماه قبل
ترامپ در ادامه این صحبتهایش نقش هند را در مبارزه با «تروریسم رادیکال افراطگر» تحسین کرد. ترامپ به موضوع فروش سلاحهای آمریکا به هند نیز پرداخته و گفت: ما بهترین سلاح‌ها را میسازیم و آنها را به هند میفروشیم. وی خاطرنشان کرد، او و نارندرا مودی، نخست وزیر هند قرار است بر سر «شراکت قدرتمند و عادلانه به منظور ایجاد یک جهان امن‌تر و موفق‌تر» مذاکره کنند. وی افزود: آمریکا به دنبال دادن برخی از بهترین و ترسناکترین سلاح‌ها و تجهیزات نظامی جهان به هند است. رئیس جمهور آمریکا در ادامه صحبتهایش گفت: شما به عنوان کشور هند با توجه به این که به شکل یک کشور دموکراتیک عمل می‌کنید هر چه بیشتر الهام بخش هستید.
ایلناایلنا3 ماه قبل
رئیس‌جمهوری آمریکا اطلاعی از افراد موجود در فهرست تهدیدهای تروریستی علیه این کشور نداشت. ترامپ طی این گفت‌وگوها برای کشتن «ابوبکر البغدادی»، سرکرده پیشین گروهک تروریستی داعش و همچنین سرکرده القاعده در شبه جزیره عرب چراغ سبز داد، افرادی در صدر فهرست آژانس اطلاعات مرکزی (سیا) قرار داشتند. اما دو منبع آگاه عنوان کردند که ترامپ بیش از همه به جوانی علاقمند بود که در این فهرست اولویت پایین‌تری داشت و از تاثیر کمتری برخوردار بود و دلیلش هم آن بود که با نام او آشنایی داشت: «حمزه بن لادن»، سر سرکرده پیشین شبکه تروریستی القاعده. یک منبع پیشین در دستگاه اطلاعاتی آمریکا گفت: «ترامپ مدام می‌گفت: "اسم این‌ها را نشنیده‌ام. حمزه بن لادن کجاست؟ "» یک مقام پنتاگون گفت: «این تنها نامی بود که ترامپ می‌شناخت.» این مقام افزود که به‌رغم آن‌که افراد مهم‌تری از حمزه بن لادن نیز در فهرست مذکور وجود داشتند، ترامپ همچنان به از میان برداشتن وی اصرار داشت.
افکارنیوزافکارنیوز3 ماه قبل
افکارنیوز، به گزارشگروهک تروریستی داعش (ولایت سینا) در بیانیه‌ای مدعی عاملیت حمله روز گذشته در منطقه «شیخ زوید» در شبه جزیره سینا شد. اخبار بین الملل- در حالی که سخنگوی نیروهای مسلح مصر دیروز گفته بود که در این حمله دو افسر ارتش این کشور کشته و پنج نیروی دیگر زخمی شده‌اند؛ داعش مدعی شد که در این حمله هشت تن از جمله دو افسر کشته و هفت نیروی ارتش مصر نیز زخمی شده‌اند. در اطلاعیه داعش آمده است که حمله روز گذشته به دست چهار تن از عوامل «انغماسی» (نیروهای ویژه داعش) که در کمین ارتش مصر قرار گرفته بودند؛ انجام شد و در جریان درگیری مسلحانه هشت تن از نیروهای ارتش مصر از جمله دو افسر کشته و هفت نیروی دیگر زخمی شدند. سخنگوی نیروهای مسلح مصر روز گذشته گفته بود که در جریان این درگیری ۱۰ تروریست کشته شده و یک خودوری زرهی آن‌ها منهدم شد. شبه جزیره سینا به علت شرایط جغرافیایی و پستی و بلندی‌های زیادی که دارد و همچنین به علت زیست قبیله‌ای در ده سال گذشته منطقه مطلوبی برای ادامه حیات این گروهک بوده است.
ایسناایسنا3 ماه قبل
ایسنا/گیلان معاون یکی از گردان‌های حشدالشعبی سردار سلیمانی را سفیر انقلاب اسلامی دانست و خاطرنشان کرد: حاج قاسم منتقل‌کننده و تبیین‌کننده پیام انقلاب اسلامی برای مظلومان و مستضعفین عالم بود. وی با اشاره به دستاوردهای انقلاب اسلامی در منطقه و صدور آرمان‌ها و ارزش‌های انقلابی به سایر کشورها، افزود: ‌امروز نیازمند دشمن‌شناسی هستیم، زیرا دشمنان اسلام و انقلاب نقشه‌های فراوانی برای منطقه داشته و دارند که باید به تبیین این نقشه‌ها بپردازیم. جزایری با بیان اینکه سردار حاج قاسم سلیمانی زحمات زیادی برای مدیریت جبهه مقاومت کشید، متذکر شد: شخصیت‌های بزرگ همچون حاج قاسم تربیت شده مکتب انقلاب اسلامی هستند و به برکت وجود چنین شخصیت‌هایی نقشه‌های دشمن نقش بر آب شده است. وی سردار سلیمانی را سفیر انقلاب اسلامی دانست و خاطرنشان کرد: حاج قاسم منتقل‌کننده و تبیین‌کننده پیام انقلاب اسلامی برای مظلومان و مستضعفین عالم بود لذا شجاعت، بصیرت، ایثار، تواضع، اشراف بر مسائل دینی و مدیریت حاج قاسم حرف اول را می‌زد. جزایری به نقش سردار سلیمانی در آزادسازی دو شهر شیعه‌نشین نبل و الزهرا اشاره و عنوان کرد: اگر حاج قاسم نبود کسی توان مقابله با داعش و خارج شدن از محاصره را نداشت.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴3 ماه قبل
هنگامی که آمریکایی‌ها «آپولو» را به فضا فرستادند و توانستند پا گذاشتن انسان زمینی روی کره ماه را به نمایش جهانی و ژستی قدرتمندانه تبدیل کنند، یک «کلمه شاخص» در فرهنگ همه ملت‌ها به گردش درآمد که بیانگر پیشرفت و خلاقیت بی‌پایان «عقل» بشر شناخته شد. این عنوان جدید و پرجذبه، کلمه «عصر فضا» بود. شاید بتوان گفت از آن روز تا امروز، بیش از هزاران حرف و سخن، مقاله، نوشتار، گفتار و سخنرانی در رسانه‌های جامعه جهانی درباره «عصر فضا» که باید عصر درخشش ستاره پرفروغ عقل بشر قرن بیستم و فرایند تمدن‌سازی مدرنیسم باشد، منتشر شده است. در همین دوره است که قدرت تبلیغاتی «ستاره‌محور» یا «فضامحور» کلید می‌خورد و سریال «پیشتازان فضا» ساخته می‌شود و سپس فیلم «جنگ ستارگان» جرج لوکاس، قدم در میدان و بازار فرهنگی جهان می‌گذارد. در این دوره است که ایستگاه‌های فضایی، معماری فضایی، حقوق فضایی، توریسم فضایی، هنرهای فضایی و نیز گرافیک و طراحی فضایی پیرامون کلمه «خوشبختی تمدن آمریکایی» را به عنوان مفاهیم آینده‌ساز جامعه جهانی پر می‌کند و آن را آنچنان تنومند و قوی هیکل جلوه می‌دهد که هیچ نویسنده و ذهنیت چالشگری به خود جرات نمی‌دهد درباره این خوشبختی پیش‌رونده فضایی سؤالی کند و یا آن را کالبد شکافی واقعی نماید و به دور از حجم آتشین تبلیغات رسانه‌ای، به آن بنگرد!
ایرناایرنا3 ماه قبل
یک مقام امنیتی عراق امروز جمعه گفت که نیروهای مبارزه با تروریسم هنگام بازرسی در منطقه «تل اللحم» در جنوب استان ذی قار «حسن کامل حریش» یکی از اعضای داعش و برادر دستیار ابوبکر البغدادی سرکرده معدوم این گروه را دستگیر کردند. وی توضیح داد که این فرد یک شبکه مالی بزرگ متشکل از چندین شرکت تجاری را اداره می‌کند که برخی از آنها در استان بصره مستقر هستند که به تامین مالی سازمان تروریستی داعش کمک می‌کنند. گروه تروریستی- تکفیری داعش که ساختار و تشکیلات آن در سال ۲۰۱۷ با آزادی موصل رسما فروپاشیده بود، از هنگام تشدید اعتراض‌های خیابانی، در بغداد و شهرهای جنوبی باردیگر هسته‌های خود را فعال کرده است. استان ذی قار به مرکزیت ناصریه از جمله مناطقی است که تظاهرات و تجمعات ماه‌های اخیر در آن بیشتر از سایر مناطق به خشونت کشیده و با تلفات انسانی همراه بوده است.
اصلاحات پرساصلاحات پرس3 ماه قبل
وی ادامه داد: متاسفانه در بسیاری از کشورها هیچ تحلیل درست و واقع‌بینانه‌ای در مورد فعالیت اتاق‌های فکر ایالات متحده و کانون‌های سیاست‌سازی وجود ندارد. وی با اشاره به سناریوهای ترامپ پس از تبرئه شدن از پرونده استیضاحش، گفت: معتقدم که او پس از تبرئه شدن، باز هم شگفتی‌های زیادی به بار خواهد آورد. سیاست ترامپ پس از تبرئه شدنش از سوی سنای آمریکا مجددا تمرکز بر مسائل اقتصادی است و بحث بازسازی تجاری را جلو خواهد برد. به عبارت دیگر ترامپ پس از تبرئه شدن حتی اگر در قدرت نباشد، احساس قدرت خواهد کرد. لذا تمامی مولفه‌های موجود نشان می‌دهد که ترامپ پس از استیضاح تهاجمی‌تر عمل خواهد کرد.
ایلناایلنا3 ماه قبل
متوجه باشید که لایه ابتدایی ایالات متحده خود را با تمام تحولات جهان همسان می‌کند و این نشان می‌دهد که اتاق‌های فکر آمریکا به شدت در حال کار کردن هستند. وی ادامه داد: متاسفانه در بسیاری از کشورها هیچ تحلیل درست و واقع‌بینانه‌ای در مورد فعالیت اتاق‌های فکر ایالات متحده و کانون‌های سیاست‌سازی وجود ندارد. به عبارت دیگر ترامپ پس از تبرئه شدن حتی اگر در قدرت نباشد، احساس قدرت خواهد کرد. این وضعیت اگر چه نشان می‌دهد محافظه‌کاران آمریکا اعتقادی به منافع ملی ندارند اما به خوبی بحث تامین منافع حزبی را به تصویر می‌کشد. لذا تمامی مولفه‌های موجود نشان می‌دهد که ترامپ پس از استیضاح تهاجمی‌تر عمل خواهد کرد.
خبر فوریخبر فوری3 ماه قبل
شبکه فرانس۲۴ امروز (چهارشنبه ۱۶ بهمن‌ماه) نوشت: ترامپ درحالی که در شعاری از بازگشت شکوهمند آمریکا حرف زد که نانسی پلوسی نطق او را پاره کرد. در حالی که بیشتر رسانه‌های غربی و آمریکایی به صحنه پاره کردن متن سخنرانی ترامپ از سوی رئیس مجلس نمایندگان آمریکا متمرکز شدند که کمتر به علت این مساله پرداختند. حمله به پلوسیدر همین حال کاخ سفید، مایک پپمپئو و جمهوریخواهان کنگره آمریکا اقدام جنجالی نانسی پلوسی در پاره کردن کپی از متن سخنرانی سالانه دونالد ترامپ را محکوم کردند. اینها میراث نانسی پلوسی هستند. " تارنمای هیل نیز در نوشتاری، رفتار ترامپ با رئیس مجلس نمایندگان در دست ندادن با او و در مقابل پاره کردن متن سخنرانی ترامپ توسط نانسی پلوسی را اعلان بی‌اعتمادی عمیق بین کاخ سفید و مجلس نمایندگان توصیف کرد

سخنرانی سالانه ترامپ در کنگره جنجال آفرین شد + فیلم

رکنارکنا3 ماه قبل
بر اساس قطعنامه ارائه شده از سوی میچ مک‌کانل رهبر اکثریت جمهوریخواه سنا، رای گیری نهایی در خصووص این پرونده امروز و پس از سخنرانی سالانه ترامپ در کنگره انجام خواهد شد. نکته جالب توجه و خبرساز در سخنرانی امشب ترامپ این که وی زمانی که پیش از شروع سخنرانی، خواست متن سخنرانی خود را هنگام تحویل نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان دهد، از دست دادن با او خودداری کرد. رئیس جمهوری آمریکا افزود: در سه سال گذشته، تضعیف سرنوشت آمریکا را رد کردیم و با شتابی به پیش می‌رویم که تصور ناپذیر بود. رئیس جمهوری آمریکا در مقابله با نامزد سوسیال دموکرات آمریکا یعنی برنی سندرز هم گفت: سوسیالیسم کشورها را نابود می‌کند اما آزادی روح و روان را یکپارچه می‌کند. رئیس جمهوری آمریکا درباره سیاست مهاجرتی دولت خود هم گفت: دولت من تلاش بی سابقه‌ای را برای امنیت مرز جنوبی آمریکا انجام داده است.
ایرناایرنا3 ماه قبل
رئیس جمهوری آمریکا افزود: در سه سال گذشته، تضعیف سرنوشت آمریکا را رد کردیم و با شتابی به پیش می‌رویم که تصور ناپذیر بود. رئیس جمهوری آمریکا در مقابله با نامزد سوسیال دموکرات آمریکا یعنی برنی سندرز هم گفت: سوسیالیسم کشورها را نابود می‌کند اما آزادی روح و روان را یکپارچه می‌کند. رئیس جمهوری آمریکا درباره سیاست مهاجرتی دولت خود هم گفت: دولت من تلاش بی سابقه‌ای را برای امنیت مرز جنوبی آمریکا انجام داده است. نانسی پلوسی رییس مجلس نمایندگان که در این سخنرانی در کنار مایک پنس معاون رئیس جمهوری آمریکا و پشت تریبون محل استقرار ترامپ ایستاده بود، در اوج اعتراض به سخنان ترامپ، متن این سخنرانی را پاره کرد و کنار انداخت. پیش از این اقدام پلوسی، پلوسی که می‌خواست با رئیس جمهوری آمریکا دست بدهد، ترامپ از دست دادن با او خودداری کرد.
ایسناایسنا3 ماه قبل
«مقاومت رئیس‌جمهوری آمریکا برای خروج از عراق در سه دشمن اصلی او خلاصه می‌شود: داعش، ایران و باراک اوباما.» شخص ترامپ این موضوع را در کمپین انتخابات ۲۰۱۶ روشن ساخت و از ورود آمریکا به عراق انتقاد کرد. اما با پایان یافتن داعش و تشدید تحریم‌های ترامپ علیه ایران، منافع مشترک تهران و واشنگتن در عراق بر باد رفت. این حمله ممکن است ترامپ را به سمت خروج از منطقه جنگی‌ای سوق دهد که به نظر نمی‌رسد بخواهد آنجا را ترک کند. این احتمال وجود دارد که عراق برای خروج آمریکا از این کشور اصرار ورزد.
خبر فوریخبر فوری3 ماه قبل
در روزهای اخیر نام داعش دو بار پشت سر هم در رسانه‌های دنیا مطرح شد. دو اتفاق متوالی که یک بار دیگر ثابت کرد داعش هنوز و هم‌چنان خطر بزرگی برای دنیای امروز می‌تواند باشد. گزارشی که بر این باور بود که تروریست‌های داعش همچنان به دنبال فرصت‌هایی برای عملیات در غرب هستند. موج ایجاد شده اخبار درباره داعش را گزارش منتشر شده توسط شورای امنیت سازمان ملل بسیار تقویت کرد. بازگشت این افراد به کشورهایشان در کوتاه مدت چالش‌برانگیز است اما بیشترین امید را برای کاهش تهدید طولانی مدت این گروه ایجاد می‌کند».
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز3 ماه قبل
به گزارش مشرق، سازمان ملل با انتشار گزارشی هشدار داد که گروه تروریستی «داعش» بسرعت در حال بازیابی قدرت در منطقه غرب آسیا است. گزارش کمیته فوق در تاریخ ۲۰ ژانویه (۳۰ دی ماه) تکمیل شد و هفته گذشته به شورای امنیت سازمان ملل ارائه شد. نویسندگان این گزارش تصریح کردند که اطلاعات این گزارش بر اساس اطلاعاتی است که کشورهای عضو سازمان ملل با این کمیته به اشتراک گذاشتند. این گزارش همچنین ادامه داد که یگان مسلح گروهک تروریستی داعش در سوریه همچنان به اخاذی حتی در روزهنگام ادامه می‌دهند. در گزارش سازمان ملل همچنان آمده است که بودجه ثابت این گروه تروریستی به اندازه‌ای است که به آنها اجازه می‌دهد همچنان به اعضای نزدیک خانواده جنگجویان داعش که کشته شده‌اند، به صورت ماهیانه حقوق پرداخت کنند.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین3 ماه قبل
گزارش کمیته فوق در تاریخ ۲۰ ژانویه (۳۰ دی ماه) تکمیل شد و هفته گذشته به شورای امنیت سازمان ملل ارائه شد. نویسندگان این گزارش تصریح کردند که اطلاعات این گزارش بر اساس اطلاعاتی است که کشورهای عضو سازمان ملل با این کمیته به اشتراک گذاشتند. این گزارش همچنین ادامه داد یگان مسلح گروهک تروریستی داعش در سوریه همچنان به اخاذی حتی در روزهنگام ادامه می‌دهند. در گزارش سازمان ملل همچنان آمده است بودجه ثابت این گروه تروریستی به اندازه‌ای است که به آنها اجازه می‌دهد همچنان به اعضای نزدیک خانواده جنگجویان داعش که کشته شده‌اند، به صورت ماهیانه حقوق پرداخت کنند. بر اساس این گزارش، سران داعش همچنان به دنبال راه‌هایی برای آزادکردن هزاران تن از هواداران خود از اردوگاه‌های بازداشت زندانیان داعش در سوریه و عراق هستند.
افکارنیوزافکارنیوز3 ماه قبل
افکارنیوز، به گزارشسازمان ملل با انتشار گزارشی هشدار داد که گروه تروریستی «داعش» بسرعت در حال بازیابی قدرت در منطقه غرب آسیا است. گزارش کمیته فوق در تاریخ ۲۰ ژانویه (۳۰ دی ماه) تکمیل شد و هفته گذشته به شورای امنیت سازمان ملل ارائه شد. نویسندگان این گزارش تصریح کردند که اطلاعات این گزارش بر اساس اطلاعاتی است که کشورهای عضو سازمان ملل با این کمیته به اشتراک گذاشتند. این گزارش همچنین ادامه داد که یگان مسلح گروهک تروریستی داعش در سوریه همچنان به اخاذی حتی در روزهنگام ادامه می‌دهند. بر اساس این گزارش، سران داعش همچنان به دنبال راههایی برای آزادکردن هزاران تن از هواداران خود از اردوگاههای بازداشت زندانیان داعش در سوریه و عراق هستند.
رکنارکنا3 ماه قبل
به گزارش رکنا، به نقل از گاردین، تازه‌ترین گزارش شورای امنیت سازمان ملل بر اساس منابع اطلاعاتی کشورهای عضو حاکی از افزایش شگفت‌انگیز حمله‌های نظامی نیروهای داعش در کشورهای عراق و سوریه است. سرکرده‌های این گروه تروریستی در تلاش هستند با حمله‌های غافلگیرانه از ضعف نیروهای امنیتی محلی بهره ببرند و اعضای دربند خود را از زندان‌ها آزاد کنند. هویت جانشین ابوبکر بغدادی فاش شدیکی از بزرگ‌ترین چالش‌های داعش برای قدرت گرفتن دوباره، جدا افتادن رهبر از اعضای گروه به دلیل تهدید مسائل امنیتی است. با این حال، این گروه تروریستی مشکل تامین منابع مالی ندارد و با غارت منابع ملی در عراق و سوریه همچنان امیدوار به ادامه حیات است. سال گذشته طالبان در افغانستان شکستی بسیار سخت به نیروهای داعش وارد آورد و در لیبی هم تنها چند صد نیروی داعشی حضور دارند.
همشهریهمشهری3 ماه قبل
به گزارش همشهری آنلاین به نقل از گاردین، تازه‌ترین گزارش شورای امنیت سازمان ملل بر اساس منابع اطلاعاتی کشورهای عضو حاکی از افزایش شگفت‌انگیز حمله‌های نظامی نیروهای داعش در کشورهای عراق و سوریه است. سرکرده‌های این گروه تروریستی در تلاش هستند با حمله‌های غافلگیرانه از ضعف نیروهای امنیتی محلی بهره ببرند و اعضای دربند خود را از زندان‌ها آزاد کنند. یکی از بزرگ‌ترین چالش‌های داعش برای قدرت گرفتن دوباره، جدا افتادن رهبر از اعضای گروه به دلیل تهدید مسائل امنیتی است. با این حال، این گروه تروریستی مشکل تامین منابع مالی ندارد و با غارت منابع ملی در عراق و سوریه همچنان امیدوار به ادامه حیات است. سال گذشته طالبان در افغانستان شکستی بسیار سخت به نیروهای داعش وارد آورد و در لیبی هم تنها چند صد نیروی داعشی حضور دارند.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز3 ماه قبل
به گزارش مشرق، شورای امنیت سازمان ملل متحد در گزارشی، نسبت به قدرت گرفتن دوباره داعش در خاورمیانه و تلاش برای ترتیب دادن حملاتی در غرب هشدار داد. در گزارش سازمان ملل به تأمین مالی داعش اشاره شده و نوشته که این گروه تروریستی علی‌رغم تحمل شکست‌های سنگین کماکان سرسختانه برای ماندن می‌جنگد. در گزارش سازمان ملل آمده است، بعید است سمت و سوی راهبرد اصلی داعش تغییر کند اما گمان بر این است رهبر جدید این گروه، برای مدت کوتاهی در این سمت انجام وظیفه کند. سازمان ملل می‌نویسد، مسئله اعضای خارجی داعش همچنان یکی از نگرانی‌ها است و بین نصف تا دو سوم از ۴۰ هزار جنگجوی خارجی، زنده هستند. بسیاری از تحلیل‌گران پیش‌بینی کرده‌اند که داعش با شورشی خفیف بازخواهد گشت و شکست خود را یک عقب‌نشینی موقتی عنوان خواهد کرد.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴3 ماه قبل
شورای امنیت سازمان ملل متحد در گزارشی، نسبت به قدرت گرفتن دوباره داعش در خاورمیانه و تلاش برای ترتیب دادن حملاتی در غرب هشدار داد. در گزارش سازمان ملل به تأمین مالی داعش اشاره شده و نوشته که این گروه تروریستی علی‌رغم تحمل شکست‌های سنگین کماکان سرسختانه برای ماندن می‌جنگد. در گزارش سازمان ملل آمده است، بعید است سمت و سوی راهبرد اصلی داعش تغییر کند اما گمان بر این است رهبر جدید این گروه، برای مدت کوتاهی در این سمت انجام وظیفه کند. سازمان ملل می‌نویسد، مسئله اعضای خارجی داعش همچنان یکی از نگرانی‌ها است و بین نصف تا دو سوم از ۴۰ هزار جنگجوی خارجی، زنده هستند. بسیاری از تحلیل‌گران پیش‌بینی کرده‌اند که داعش با شورشی خفیف بازخواهد گشت و شکست خود را یک عقب‌نشینی موقتی عنوان خواهد کرد.
کرد آنلاینکرد آنلاین3 ماه قبل
عصر کرد - خبرگزاری آسوشیتدپرس گزارش داد که به دنبال ترور سردار سلیمانی، هسته‌های خفته داعش فعال‌تر شده‌اند و طی چند هفته گذشته حملات آنها در سراسر عراق و سوریه افزایش یافته استحملات داعش در عراق بعد از ترور سلیمانی افزایش یافتپایگاه خبری آسوشیتدپرس در گزارشی به افزایش تحرکات گروه تروریستی داعش در سایه افزایش تنشها در منطقه به ویژه تنش بین ایران و آمریکا در منطقه پرداخت. آسوشیتدپرس اضافه کرد، نیروهای آمریکایی در عراق و سوریه عملیاتهای خود علیه داعش را به مدت چند هفته به حالت تعلیق درآورده‌اند. این خبرگزاری آمریکایی به نقل از ساکنان و فعالان محلی نوشت، هسته‌های خفته گروه داعش حملات خود را در مناطق مختلف سوریه و عراق افزایش داده‌اند و طی چند ماه گذشته دهها نفر را کشته و یا مجروح کرده‌اند. «جیمز جفری» فرستاده وزارت خارجه آمریکا در ائتلاف بین‌المللی علیه داعش مدعی است که شاهد افزایش حملات داعش بعد از ترور قاسم سلیمانی نبوده‌ایم. یک روز بعد، شبه نظامیان داعش به یک نظامیان عراقی در مرکز صلاح الدین حمله کردند و دو سرباز را کشتند و چند نفر دیگر را مجروح کردند.
مازن آنلاینمازن آنلاین3 ماه قبل
پیام مازند - خبرگزاری آسوشیتدپرس گزارش داد که به دنبال ترور سردار سلیمانی، هسته‌های خفته داعش فعال‌تر شده‌اند و طی چند هفته گذشته حملات آنها در سراسر عراق و سوریه افزایش یافته استحملات داعش در عراق بعد از ترور سلیمانی افزایش یافتپایگاه خبری آسوشیتدپرس در گزارشی به افزایش تحرکات گروه تروریستی داعش در سایه افزایش تنشها در منطقه به ویژه تنش بین ایران و آمریکا در منطقه پرداخت. آسوشیتدپرس اضافه کرد، نیروهای آمریکایی در عراق و سوریه عملیاتهای خود علیه داعش را به مدت چند هفته به حالت تعلیق درآورده‌اند. این خبرگزاری آمریکایی به نقل از ساکنان و فعالان محلی نوشت، هسته‌های خفته گروه داعش حملات خود را در مناطق مختلف سوریه و عراق افزایش داده‌اند و طی چند ماه گذشته دهها نفر را کشته و یا مجروح کرده‌اند. «جیمز جفری» فرستاده وزارت خارجه آمریکا در ائتلاف بین‌المللی علیه داعش مدعی است که شاهد افزایش حملات داعش بعد از ترور قاسم سلیمانی نبوده‌ایم. یک روز بعد، شبه نظامیان داعش به یک نظامیان عراقی در مرکز صلاح الدین حمله کردند و دو سرباز را کشتند و چند نفر دیگر را مجروح کردند.
الفالف3 ماه قبل
خبرگزاری آسوشیتدپرس گزارش داد به دنبال ترور سردار سلیمانی، هسته‌های خفته داعش فعال‌تر شده‌اند و طی چند هفته گذشته حملات آنها در سراسر عراق و سوریه افزایش یافته است. آسوشیتدپرس اضافه کرد، نیروهای آمریکایی در عراق و سوریه عملیاتهای خود علیه داعش را به مدت چند هفته به حالت تعلیق درآورده‌اند. «جیمز جفری» فرستاده وزارت خارجه آمریکا در ائتلاف بین‌المللی علیه داعش مدعی است که شاهد افزایش حملات داعش بعد از ترور قاسم سلیمانی نبوده‌ایم. اما خبرگزاری آسوشیتدپرس در ادامه می‌گوید، حداقلش این است که به دنبال ترور سردار سلیمانی و ابومهدی مهندس که به درگیری ایران و آمریکا منجر شده، شبه نظامیان داعش فضای تنفسی به دست آورده‌اند. یک روز بعد، شبه نظامیان داعش به یک نظامیان عراقی در مرکز صلاح الدین حمله کردند و دو سرباز را کشتند و چند نفر دیگر را مجروح کردند.
عصر ایرانعصر ایران4 ماه قبل
یکی از مفتی‌های داعش که فتوای اسارت و تجاوز گروهی به دختران ایزدی را داده بود، گفته است که از یک تامین کننده مالی در انگلیس پول دریافت کرده است. به گزارش روزنامه دیلی میل، شورای عالی قضایی عراق اخیرا اظهار کرد، النعمه به دیدار با النجماوی در سفرش به مکه و دریافت پول از او در جریان این سفر اعتراف کرده است. او در این خصوص گفته است: برای حج عمره به مکه سفر کردم و با ابومصطفی النجماوی دیدار کردم. منابع امنیتی انگلیسی از وجود فردی به نام ابومصطفی النجماوی که در انگلیس فعالیت تروریستی دارد، آگاه نبوده‌اند اما اکنون درحال انجام تحقیقات درباره این شخص هستند. او همچنین «فتواهایی» برای اخراج مسیحیان و تخریب بناهای تاریخی در سراسر عراق صادر کرده است.
ایرناایرنا4 ماه قبل
با نفوذ داعش در افغانستان، از آن جا که طالبان با برخی عقاید و اقدامات داعش از جمله «جهاد نکاح» مخالف بودند، به مقابله با آن‌ها پرداختند. درگیری‌های پراکنده بین طالبان و داعش، حیات سیاسی افغانستان و منطقه را با تهدید مواجه کرده است. اعلام خلافت توسط سازمان تروریستی داعش در موصل، نقطه گسستی بر جریان‌های تکفیری معاصر و ایجاد مرزبندی شفافی میان خلافت خود خوانده با سایر سازمان‌های تروریستی بود. از همین رو، نام القاعده و طالبان پس از اعلام خلافت، در فهرست رسمی مرتدین و کفار مطبوعات خلافت تروریست‌های داعش مانند هفته‌نامه النبأ قرار گرفت. ظهور داعش در افغانستان عمدتا در میان پشتون‌ها است، البته در میان تاجیکان افغانستان نیز پیروانی دارد.
ایلناایلنا4 ماه قبل
رئیس‌جمهوری آمریکا اعتراض کرد که سگ نگهبانی که در کشته شدن سرکرده پیشین گروه تروریستی داعش نقش داشته است، بیش از او «مورد تقدیر قرار گرفته است». به گزارش ایلنا به نقل از پایگاه اینترنتی روزنامه ایندپندنت، «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهوری آمریکا اعتراض کرد که سگ نگهبانی که در کشته شدن «ابوبکر البغدادی»، سرکرده پیشین گروه تروریستی داعش، نقش داشته بیش از او «مورد تقدیر قرار گرفته است». وی درباره «کونان» سگی که در عملیات کشته شدن البغدادی دخیل بود، گفت: «کونان از خاورمیانه بازگشت، با مردمی محشر که در این حمله بی‌نظیر نقش داشتند. رئیس‌جمهوری آمریکا گفت که رسانه‌ها بیش از آن‌که «از من تشکر کنند، توجه‌شان را بر این سگ معطوف کردند». این سگ بیش از من توجه دریافت کرد.
برترین‌هابرترین‌ها4 ماه قبل
رئیس‌جمهوری آمریکا اعتراض کرد که سگ نگهبانی که در کشته شدن سرکرده پیشین گروه تروریستی داعش نقش داشته است، بیش از او «مورد تقدیر قرار گرفته است». خبرگزاری ایلنا به نقل از پایگاه اینترنتی روزنامه ایندپندنت: «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهوری آمریکا اعتراض کرد که سگ نگهبانی که در کشته شدن «ابوبکر البغدادی»، سرکرده پیشین گروه تروریستی داعش، نقش داشته بیش از او «مورد تقدیر قرار گرفته است». وی درباره «کونان» سگی که در عملیات کشته شدن البغدادی دخیل بود، گفت: «کونان از خاورمیانه بازگشت، با مردمی محشر که در این حمله بی‌نظیر نقش داشتند. رئیس‌جمهوری آمریکا گفت که رسانه‌ها بیش از آن‌که «از من تشکر کنند، توجه‌شان را بر این سگ معطوف کردند». این سگ بیش از من توجه دریافت کرد.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین4 ماه قبل
خبرگزاری میزان- دستیار ویژه رئیس مجلس شورای اسلامی در صفحه شخصی خود در شبکه اجتماعی اینستاگرام به مقایسه ترامپ و ابوبکر البغدادی پرداخت. به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری میزان، «حسین امیرعبداللهیان» در صفحه شخصی خود در شبکه اجتماعی اینستاگرام به مقایسه ترامپ و ابوبکر ابغدادی پرداخت. دستیار ویژه رئیس مجلس شورای اسلامی در این پست نوشت: دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا، همان ابوبکر البغدادی داعش است، فقط ظاهرشان متفاوت است … دو تروریست خطرناک که منطقه و جهان را ناامن کرده‌اند. بیشتر بخوانید: انتهای پیام/
ایلناایلنا4 ماه قبل
دستیار ویژه رئیس مجلس در امور بین‌الملل، ترامپ را ابوبکر البغدادی داعش خواند. به گزارش ایلنا، حسین امیرعبداللهیان در حساب توییترش نوشت: «‌دونالد ‎ترامپ رییس‌جمهور ‎آمریکا، همان ابوبکر البغدادی ‎داعش است، فقط ظاهرشان متفاوت است … دو تروریست خطرناک که منطقه و جهان را ناامن کرده‌اند».

به انتهای لیست رسیدید