اتاق تعاون

اتاق تعاون

خبر فوریخبر فوری6 ساعت قبل
یک فعال حوزه تعاون در نوشتاری با اشاره به اهداف ادغام وزارتخانه کار و تعاون این سوال را مطرح کرده است که آیا این برنامه که قرار بود تا سال ۱۳۹۳ حدود ۲۵ درصد اقتصاد ایران را بخش تعاون تشکیل دهد، محقق شده است یا خیر؟ در یادداشت علی مالکی، سرهنگ بازنشسته ناجا آمده است: "اصل۴۴ قانون اساسی، اقتصاد ایران را به سه بخش دولتی، تعاونی و خصوصی تقسیم کرده است. اما باید دید که این وزارتخانه از بدو تاسیس (چه قبل از ادغام و چه بعد از ادغام) چه مقدار توانسته است این بخش از اصل ۴۴ و اقتصاد ایران را به اهدافش برساند یا نزدیک کند؟ به یاد داشته باشید که قرار بود تا سال ۱۳۹۳ حدود ۲۵ درصد اقتصاد ایران را بخش تعاون تشکیل دهد. با نگاهی به گذشته به ویژه دهه‌های ۶۰ و ۷۰ مشاهده می‌شود که بخش تعاون ایران از امروز فعالتر بود و پویایی و فعالیت بیشتری در آن دیده می‌شد. پژوهشهای آماری در این مورد گویای چگونگی حرکت اقتصاد خواهد بود؛ به ویژه در مورد تعدد و کیفیت شرکتهای تعاونی تولیدی، خدماتی و توزیعی. اکنون باید دید چند درصد از حجم اقتصاد ایران را بخش تعاون تشکیل می‌دهد؟ بنابراین برای نیل به اهداف بخش تعاون اقتصاد، اداره‌های کل استانی وزارت تعاون دو وظیفه عمده دارند؛ الف) راهنمایی اجرای قوانین به صورت روان برای کسانی که می‌خواهند در قالب تشکلهای اقتصادی تعاونی کار کنند.
ایسناایسنا8 ساعت قبل
یک فعال حوزه تعاون در نوشتاری با اشاره به اهداف ادغام وزارتخانه کار و تعاون این سوال را مطرح کرده است که آیا این برنامه که قرار بود تا سال ۱۳۹۳ حدود ۲۵ درصد اقتصاد ایران را بخش تعاون تشکیل دهد، محقق شده است یا خیر؟ به گزارش ایسنا، در یادداشت علی مالکی، سرهنگ بازنشسته ناجا آمده است: "اصل۴۴ قانون اساسی، اقتصاد ایران را به سه بخش دولتی، تعاونی و خصوصی تقسیم کرده است. اما باید دید که این وزارتخانه از بدو تاسیس (چه قبل از ادغام و چه بعد از ادغام) چه مقدار توانسته است این بخش از اصل ۴۴ و اقتصاد ایران را به اهدافش برساند یا نزدیک کند؟ به یاد داشته باشید که قرار بود تا سال ۱۳۹۳ حدود ۲۵ درصد اقتصاد ایران را بخش تعاون تشکیل دهد. با نگاهی به گذشته به ویژه دهه‌های ۶۰ و ۷۰ مشاهده می‌شود که بخش تعاون ایران از امروز فعالتر بود و پویایی و فعالیت بیشتری در آن دیده می‌شد. پژوهشهای آماری در این مورد گویای چگونگی حرکت اقتصاد خواهد بود؛ به ویژه در مورد تعدد و کیفیت شرکتهای تعاونی تولیدی، خدماتی و توزیعی. اکنون باید دید چند درصد از حجم اقتصاد ایران را بخش تعاون تشکیل می‌دهد؟ بنابراین برای نیل به اهداف بخش تعاون اقتصاد، اداره‌های کل استانی وزارت تعاون دو وظیفه عمده دارند؛ الف) راهنمایی اجرای قوانین به صورت روان برای کسانی که می‌خواهند در قالب تشکلهای اقتصادی تعاونی کار کنند.
ایسناایسنا20 ساعت قبل
با توجه به موجودی کشور، شرایط کشور، تحریم‌های سنگینی که متوجه کشور است باید این قلک را برای آینده نگه داریم. واقعا به وزن کار پول بدهیم. طبق ماده ۱۲ قانون بازرسی کلیه حراست‌ها و کلیه بازرسی‌ها موظف هستند اگر سوءجریانی در اداره یا سازمان و وزارت خانه می‌بینند به سازمان بازرسی گزارش کنند. کار این شرکت چه بود؟ حداقل باید یک اهلیت داشته باشد که می‌خواهد کشاورزی کند، کار تولید کند، کار این شرکت سهام بود. وی در ادامه در پاسخ به این که چطور پرونده آقای مهدی هاشمی را تاکید داشت که شما پیگیری کنید؟ گفت: اینجور نبود.
تسنیمتسنیم1 روز قبل
براین اساس، نام این دو شرکت و دارایی در فهرست واگذاری‌های سال ۱۳۹۸ درج می‌گردد و از این تاریخ تا زمان تحقق فروش، اعمال مدیریت این دو شرکت و دارایی برعهده «سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران» خواهد بود. ۳-۱) دولت (سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران) موظف است حداکثر طی مدت ۹ ماه نسبت به آماده‌سازی و اصلاح ساختار مالی و نیروی انسانی دو شرکت فوق به منظور واگذاری مجدد آنها توسط «سازمان خصوصی سازی» مطابق قانون اجرای سیاست‌های کلی اصل (۴۴) قانون اساسی اقدام نماید. ۴-۱) «سازمان خصوصی‌سازی» موظف است تا پایان فروردین‌ماه سال ۱۳۹۹ نسبت به قیمت گذاری و عرضه جداگانه «زمین‌های ائل‌گلی» از طریق «بورس کالا» پس از تصویب قیمت و سایر شرایط لازم توسط هیات واگذاری اقدام نماید. «سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران» مکلف به انتقال دارایی‌های مزبور به خریدار می‌باشد. باتوجه به حجم بالای مطالبات معوق «سازمان خصوصی سازی» از خریداران شرکت‌های «خدمات مهندسی آب و خاک پارس» و «خدمات مهندسی خط و ابنیه فنی راه آهن (تراورس)»، مقرر شد مطابق مقررات مربوطه دادخواست لازم توسط «سازمان خصوصی سازی» تهیه و به «هیات داوری» ارائه شود.
ایسناایسنا2 روز قبل
به گزارش ایسنا، در هفته‌ای که گذشت دفتر مرکز آموزش مهارت آموزی و مشاوره شغلی اداره کل فنی و حرفه‌ای استان البرز افتتاح شد و معاون وزیر کار در این مراسم تاکید کرد که بازار کار کشور به نیروی کار ماهر نیاز دارد و بر این اساس باید به سمت افزایش مهارت در متقاضیان ورود به بازار کار برویم. به گفته هاشمی، از یک میلیون و ۵۰۰ هزار داوطلب دوره‌های آموزش مهارتی‌ ۴۵ تا ۶۰ درصد به دلیل فراگیری مهارت وارد بازار کار می‌شوند. امضای تفاهم‌نامه همکاری میان سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای و دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد از دیگر رویدادهای این هفته بود. آنطور که رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای گفته به موجب این تفاهم‌نامه به افراد ساکن در مناطق آزاد تجاری و اقتصادی آموزشهای مهارتی ارائه می‌شود و ظرف دو سال بیش از ۷۰ هزار نفر جذب مناطق آزاد تجاری و اقتصادی خواهند شد. به گفته وی ۸۲ درصد متقاضیان وام اشتغال خانگی زنان هستند که ۴۷ درصد آنها را زنان سرپرست خانواده تشکیل می‌دهند.
فردا نیوزفردا نیوز3 روز قبل
رئیس قوه قضائیه در دیدار با رئیس و هیأت رئیسه اتاق تعاون ایران، با انتقاد از قوانین عمل نشده در حوزه تعاون، از ایجاد مراکز داوری در این بخش استقبال کرد. خبرگزاری مهر: به نقل از اتاق تعاون ایران، در پی فرمایشات رهبر از بخش تعاون و حضور مردم در اقتصاد و تاکید ایشان به مسئولان امر برای حل مشکلات تعاونگران، رئیس و اعضای هیأت رئیسه اتاق تعاون ایران با آیت الله رئیسی رئیس قوه قضائیه دیدار کردند. در این دیدار، آیت الله ابراهیمی رئیسی، رئیس قوه قضائیه، با تاکید بر اجرای قانون در حوزه تعاون، گفت: قوانین عمل نشده در حوزه تعاون باید با نظارت سازمان بازرسی اجرا شوند و احصاء این قوانین، به عهده اتاق تعاون است. رئیس قوه قضائیه با اشاره به بهره گیری از ظرفیت‌های بخش تعاون در خصوصی سازی گفت: باید از قوت و ظرفیت بخش تعاون، برای خصوصی سازی بهره برد. رئیس قوه قضائیه، ظرفیت تعاون را در تأمین و توزیع اقلام ضروری مردم حائز اهمیت توصیف کرد و ابراز داشت: تعاون می‌تواند توزیع اقلام ضروری مردم در بخش ارزاق و تأمین و توزیع مواد اولیه مؤثر واقع شده و موجب حذف واسطه‌ها و کنترل قیمت‌ها و مهار تورم شوند.
تسنیمتسنیم3 روز قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از تبریز، با تصویب هیئت عالی واگذاری و با ابلاغ وزیر اقتصاد، سهام گروه ماشین سازی تبریز به دولت و سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران بازگردانده شد. «سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران» مکلف به انتقال دارایی‌های مزبور به خریدار است. در ادامه، مصوبات هیات واگذاری، وضعیت شرکت کشت و صنعت دشت مغان نیز بررسی و با توجه به تخلفات عدیده صورت گرفته در واگذاری آن، مقرر شد پرونده واگذاری این شرکت جهت صدور رای به هیات داوری ارسال شود. باتوجه به حجم بالای مطالبات معوق «سازمان خصوصی سازی» از خریداران شرکت‌های «خدمات مهندسی آب و خاک پارس» و «خدمات مهندسی خط و ابنیه فنی راه آهن (تراورس)»، مقرر شد مطابق مقررات مربوطه دادخواست لازم توسط «سازمان خصوصی سازی» تهیه و به «هیات داوری» ارائه شود. این گزارش می‌افزاید، تصویب‌نامه در اجرای قسمت اخیر ماده (۳۹) قانون اجرای سیاست‌های کلی اصل (۴۴) قانون اساسی ابلاغ شده است.
فارسفارس3 روز قبل
معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: جهاد امروز جامعه ما در صحنه کار، تولید و فعالیت‌های اقتصادی رقم می‌خورد. پناه اظهار کرد: اتاق تعاون استان فارس در سال‌های اخیر عملکرد بسیار خوبی داشته به گونه‌ای که اکنون این مجموعه یک میلیون نفر عضو و ۶ هزار تعاونی فعال و همچنین نمایندگی هایی در خارج از کشور دارد. وی گفت: مدیران اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی فارس پروژه‌های بالای ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی که می‌توان تا سال ۹۹ تکمیل شود را لیست کنند تا اعتبارات مورد نیاز اتمام این طرح‌های عمرانی از سوی وزارتخانه تامین شود. در سفر سه روزه معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی نشست تخصصی مدیران پشتیبانی و ذی حسابان وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی نیز برگزار می‌شود. نشست تخصصی مدیران پشتیبانی و ذی حسابان وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با حضور غلامرضا پناه از سه شنبه اول بهمن تا پایان روز پنج شنبه در استان فارس در حال برگزاری است.
ایرناایرنا3 روز قبل
غلامرضا پناه شامگاه سه شنبه در شورای هماهنگی تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان فارس افزود: ‌ بسیاری از معلولان به دلیل تخلفات و سوانح رانندگی با معلولیت مواجه شده‌اند. معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی تاکید کرد: مسائل و مشکلات واحدهای اقتصادی استان‌ها باید با هم افزایی و تشکیل جلسات مداوم با مسوولان، پیگیری و موانع پیش روی آن برطرف شود. پناه اظهار کرد: اتاق تعاون استان فارس در سال‌های اخیر عملکرد بسیار خوبی داشته به‌گونه‌ای که اکنون این مجموعه یک میلیون نفر عضو و ۶ هزار تعاونی فعال و همچنین نمایندگی هایی در خارج از کشور دارد. ظفر افشون افزود: سال گذشته ایجاد بیمارستان شماره ۲ تامین اجتماعی شیراز و حتی محل تامین منابع آن نیز مصوب شد و اکنون نیازمند دستور مستقیم رییس سازمان تامین اجتماعی کشور برای شروع عملیات اجرایی است. وی ادامه داد: ‌ این انتظار از مجموعه مدیران ارشد وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی وجود دارد که این موضوع را در دستور کار خود قرار دهند.
خانه ملتخانه ملت3 روز قبل
آنها از عدم بهره‌مندی زنان تعاونگر از تسهیلات وام و عدم لحاظ مشاغل خانگی در تعاونی‌ها انتقاد کردند. همچنین آنها تأکید کردند که اثرگذاری تعاونی‌ها در گرو تصویب قانون، تعریف ادبیات نوین و ارتباط با دنیا است ضمن اینکه نیازمند حمایت گروه‌های حامی بانوان همچون فراکسیون زنان مجلس است. رئیس فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی یادآور شد: هفته آینده نشستی با حضور نماینده مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی، معاون امور تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و معاون کار این وزارتخانه جهت بررسی پیشنهاد این فراکسیون مبنی بر تشکیل اتحادیه تعاونی زنان در کشور برگزار خواهد شد. عضو فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی، تأکید کرد: فراکسیون زنان این آمادگی را دارد تا از طریق رایزنی با وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در جهت رسمیت بخشی به تعاونی‌های زنان به آنها کمک کند. عضو فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی با یادآوری نتیجه بازدیدی که از فعالیت اتحادیه زنان کارآفرین در فنلاند داشته است، تأکید کرد: این اتحادیه اقدامات مهم و قدرت سیاسی درخوری داشته‌اند بنابراین می‌توان از آن به عنوان یک الگوی مهم در راستای تحقق این هدف بهره‌مند شد تا تعاونی‌های زنان کشور بتوانند در آینده صاحب اثر بوده و نتیجه عملکرد آنها به سایر توده‌های زنان در کشور نیز منتقل شود. /پایان پیام
صدا و سیماصدا و سیما4 روز قبل
تشکیل کمیته مشترک بین اتاق تعاون کشور و حوزه فناوری ریاست جمهوریبه گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از پایگاه اطلاع رسانی اتاق تعاون ایران، آقای سورنا ستاری گفت: دیدگاه نفتی باعث می‌شود که گمان کنیم با وجود پول همه مسایل درست می‌شود و این موضوع موجب از بین رفتن اکوسیستم نواوری و دانش بنیان شده است. وی با تاکید بر وجود زیرساخت‌های اکوسیستم در کشور اضافه کرد: در ۱۰ سال گذشته با پول نفت پایه‌های اکوسیستم را از بین بردیم و باید به کمک علم و دانش و روحیه کارآفرینی دوباره این اکوسیستم را فعال کنیم. معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: با وجود چهار میلیون دانشجو و ۱۳ میلیون فارغ‌التحصیل، نیروی انسانی لازم برای فعالیت‌های دانش بنیان را داریم و در پنج سال گذشته اقتصاد دانش بنیان ۶۰ پله رشد داشت و از رتبه ۱۲۰ به ۶۱ رسید. وی با اشاره به ظرفیت تعاونی‌ها برای فعالیت‌های دانش‌بنیان گفت: بسیاری از تعاونی‌ها اگر به روش سنتی فعالیت خود را ادامه دهند در آینده از بین می‌روند و برای جلوگیری از این امر باید به سمت حوزه استارتاپ‌ها وارد شوند. ستاری با بیان اینکه استارتاپ‌ها نیاز به وام ندارند، گفت: در بخش استارتاپ‌ها سرمایه‌گذاری خطرپذیر داریم و با توجه به اینکه تعاونی‌ها بازار‌های بزرگی را در اختیار دارند باید در مرحله نخست تعاونی‌ها بازار‌های خود را اختیار استارتاپ‌ها قرار دهند و از نوآوری موجود در فعالیت‌های خود استقبال کنند. وی اضافه کرد: در مرحله بعد باید از شرکت‌های موجود حمایت کنیم تا در بازار رقابتی حاضر شوند و فعالیت خود را ادامه دهند. معاون تعاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی نیز در این نشست، گفت: در حال حاضر دو مرکز نوآوری و توسعه تعاون در استان‌های فارس و کردستان افتتاح شده است که تا پایان امسال به ۱۲ استان افزایش می‌یابد. محمد کبیری در نشست مشترک معاون علمی و فناوری رییس جمهوری با اعضای اتحادیه‌های کشاورزی و دانش بنیان گفت: در یک سال گذشته سعی کردیم به سمت نوآوری در بخش تعاون حرکت کنیم و زمان قابل توجهی برای برنامه‌ریزی در این خصوص صرف شد. وی افزود: یکی از این اقدامات، برنامه‌ریزی برای افتتاح مراکز نوآوری و توسعه تعاون در استان‌هایی است که ظرفیت این کار را داشتند و بر این اساس تا پایان سال این مراکز در ۱۲ استان افتتاح می‌شود و اقدام دیگر ایجاد زیست بوم فناوری و نوآوری در بخش تعاون است. معاون تعاون وزارت کار گفت: نیازمند توسعه فناوری بخش تعاون هستیم تا از این طریق بهره‌وری نیز افزایش یابد و روند خدمات‌دهی به روز شود و این مهم در فضای مدرن محقق می‌شود. وی اضافه کرد: در این مراکز به دنبال تغییرات ساختار موجود هستیم که از جمله آن‌ها می‌توان به استفاده از صندوق ضمانت تعاون استفاده کنیم. کبیری تاکید کرد: در سال آینده زیست بوم نوآوری در بخش تعاون توسعه می‌یابد و تعاونی‌ها می‌توانند از امکانات بانک توسعه تعاون و صندوق ضمانت تعاون به لحاظ مالی، لجستیکی و ساختاری استفاده کنند. رئیس اتاق تعاون ایران در نشست مشترک با معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری که هدف بررسی و گسترش همکاری‌های مشترک در اتاق تعاون ایران برگزار شد، از تشکیل کمیته مشترک خبر داد. بهمن عبداللهی رئیس اتاق تعاون ایران در این نشست که با حضور مدیران عامل اتحادیه‌ها و تعاونی‌ها در حوزه کشاورزی و دانش بنیان و معاونت امور تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، برگزار می‌شد، گفت: تعاونی‌ها رکن دوم اقتصاد کشور هستند و در حال حاضر ۹۴ هزار تعاونی فعال با ۱۴ میلیون عضو در کشور وجود دارد که ۴۰ میلیون نفر از خدمات آن‌ها بهره‌مند می‌شوند. وی اظهارداشت: ۹ درصد اشتغال کشور معادل یک میلیون و ۸۰۰ هزار نفر در حوزه تعاون است که نشان از گستردگی تعاونی‌ها در بین مردم است. رئیس اتاق تعاون کشور تاکید کرد: تعاونی‌ها به لحاظ کمی در این سال‌ها رشد قابل توجهی داشتند و در حال حاضر موضوع کیفی‌سازی بخش تعاون و عمق بخشی آن مطرح است. عبدالهی گفت: براساس اصل ۴۴ قانون اساسی باید تا پایان برنامه پنجم توسعه سهم تعاون در بخش اقتصاد به ۲۵ درصد می‌رسید که محقق نشد و بر این اساس مسئولان بخش تعاون در نظر دارند به لحاظ کیفی به این سطح برسیم و عقب‌ماندگی سال‌های گذشته را جبران کنیم. وی در خصوص درخواست‌های فعالان بخش تعاون گفت: ما به دنبال تشکیل تعاونی‌های دانش بنیان، تسهیل شرایط و استفاده از ظرفیت دانش‌بنیان در تعاونی‌ها هستیم.
ایسناایسنا5 روز قبل
مشاور امور زنان اتاق تعاون ایران با تاکید بر اهمیت اشتغال زنان به ویژه زنان سرپرست خانوار گفت: کسب و کارهای خانگی بهترین نوع فعالیت برای زنان در کنار خانواده است و به درآمدزایی و اشتغالزایی آنها کمک می‌کند. تهمینه دانیالی در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: سیاست اتاق تعاون ایران حمایت از تعاونی‌های زنان با محوریت خانواده است و در این راستا حمایت و هدایت زنان سرپرست خانوار به سمت مشاغل و کسب وکارهای خانگی در دستور کار قرار دارد. دانیالی تشکیل بانک اطلاعات مشاغل خانگی زنان سرپرست خانوار را پیشنهاد کرد و گفت: کسب مهارت تعاونی‌های مشاغل خانگی را به شکل یک زنجیره به هم متصل می‌کند از این رو زنان در قالب ساختار تعاونی باید چهار مرحله آموزش، ترویج، توانمندسازی و توان‌افزایی را بگذرانند. مشاور امور بانوان اتاق تعاون ایران در پایان سیاست اتاق تعاون را حمایت از تعاونی‌های زنان با محوریت خانواده ذکر کرد و گفت: کسب و کارهای خانگی بهترین نوع فعالیت زنان در کنار خانواده به شمار می‌رود و منجر به تشکیل تعاونی‌های خانوادگی می‌شود. پیش از این بانک توسعه تعاون از پرداخت ۵۰۰ فقره تسهیلات ۱۰‌ میلیون تومانی با نرخ سود چهار درصد برای تعاونی‌های زنان خبر داده بود.
تسنیمتسنیم6 روز قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم، نشست مشترک رئیس اتاق تعاون ایران، سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهور و محمد کبیری معاون وزیر تعاون امروز یکشنبه ۲۸ دیماه با حضور مدیران عامل اتحادیه‌ها و تعاونی‌ها در حوزه کشاورزی و دانش بنیان به میزبانی اتاق تعاون ایران برگزار شد. در این نشست بهمن عبدالهی رئیس اتاق تعاون ایران گفت: تعاونی‌ها رکن دوم اقتصاد کشور هستند و در حال حاضر ۹۴ هزار تعاونی فعال با ۱۴ میلیون عضو در کشور وجود دارد که ۴۰ میلیون نفر از خدمات آنها بهره‌مند می‌شوند. رئیس اتاق تعاون ایران تاکید کرد: تعاونی‌ها به لحاظ کمی در این سال‌ها رشد قابل توجهی داشتند و در حال حاضر موضوع کیفی‌سازی بخش تعاون و عمق بخشی آن مطرح است. وی در خصوص درخواست‌های فعالان بخش تعاون گفت: ما به دنبال تشکیل تعاونی‌های دانش بنیان، تسهیل شرایط و استفاده از ظرفیت دانش‌بنیان در تعاونی‌ها هستیم. رئیس اتاق تعاون ایران همچنین از تشکیل کمیته مشترک اتاق با معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری خبر داد و گفت: در این کمیته مشترک مشکلات پیش روی توسعه و تأسیس تعاونی‌های دانش بنیان مورد بررسی قرار می‌گیرد.
ایسناایسنا6 روز قبل
معاون علمی و فناوری رییس‌جمهور با تاکید بر حمایت از بخش تعاون، گفت: بی‌شک، این حوزه پتانسیل تلفیق با زیست‌بوم نوآوری در کشور را دارد. این موضوع در جلسات متعددی با مسئولین وقت تعاون کشور از جمله مدیران وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، مورد بررسی قرار گرفت. تاسیس مراکز نوآوری تخصصی، ویژه بخش تعاون از جمله دیگر حوزه‌هایی است که بخش تعاون و شرکت‌های تعاونی بزرگ می‌توانند در ایجاد آن، پیشقدم شوند. ستاری افزود: معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری نیز آمادگی دارد تا در چارچوب قوانین موجود از بخش تعاون و تعاونی‌های نوآور، به صورت جدی حمایت کند. به گفته عبدالهی، کیفی‌سازی خدمات و بالا بردن راندمان بخش تعاون می‌تواند از مسیر دانش‌بنیان کردن تعاونی‌ها محقق شود، امیدوار هستیم که با همکاری و حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری بتوانیم بخش تعاون را هر چه بیشتر با تحولات سریع نوآوری و دانش در کشور همگام کنیم.
فارسفارس6 روز قبل
معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری در نشست مشترک مسؤولین این معاونت و اتاق تعاون ایران، ضمن تاکید بر حمایت از بخش تعاون گفت: بی شک، این حوزه پتانسیل تلفیق با زیست بوم نوآوری در کشور را دارد. این موضوع در جلسات متعددی که با مسؤولین وقت تعاون کشور، از جمله مدیران وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، مورد بررسی قرار گرفت. وی ضمن تاکید بر حمایت از بخش تعاون گفت: بی شک، این حوزه پتانسیل تلفیق با زیست بوم نوآوری در کشور را دارد. تاسیس مراکز نوآوری تخصصی، ویژه بخش تعاون از دیگر حوزه‌هایی است که بخش تعاون و شرکت‌های تعاونی بزرگ می‌توانند در ایجاد آن، پیشقدم شوند. ستاری افزود: معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری نیز آمادگی دارد تا در چهارچوب قوانین موجود از بخش تعاون و تعاونی‌های نوآور، به صورت جدی حمایت کند.
ایسناایسنا6 روز قبل
رئیس اتاق تعاون ایران با بیان اینکه ۹ درصد اشتغال کشور در اختیار بخش تعاون است از تشکیل کمیته مشترک میان اتاق تعاون کشور و حوزه فناوری ریاست جمهوری خبر داد. وی افزود: ۹ درصد اشتغال کشور معادل یک میلیون و ۸۰۰ هزار نفر در حوزه تعاون است که نشان دهنده گستردگی تعاونی‌ها در بین مردم است. رشد ۶۰ درصدی اقتصاد دانش بنیان در کشورستاری تاکید کرد: با وجود چهار میلیون دانشجو و ۱۳ میلیون فارغ‌التحصیل، نیروی انسانی لازم برای فعالیت‌های دانش بنیان را داریم و در پنج سال گذشته اقتصاد دانش بنیان ۶۰ پله رشد داشت و از رتبه ۱۲۰ به ۶۱ رسید. ما نیازمند توسعه فناوری بخش تعاون هستیم تا از این طریق بهره‌وری نیز افزایش یابد و روند خدمات‌دهی به روز شود و این مهم در فضای مدرن محقق می‌شود. معاون وزیر تعاون خاطرنشان کرد: در سال آینده زیست بوم نوآوری در بخش تعاون توسعه می‌یابد و تعاونی‌ها می‌توانند از امکانات بانک توسعه تعاون و صندوق ضمانت تعاون به لحاظ مالی، لجستیکی و ساختاری استفاده کنند.
مهرمهر6 روز قبل
به گزارش خبرنگار مهر، نشست مشترک رئیس اتاق تعاون ایران، سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهور و محمد کبیری معاون وزیر تعاون امروز یکشنبه ۲۸ دیماه با حضور مدیران عامل اتحادیه‌ها و تعاونی‌ها در حوزه کشاورزی و دانش بنیان به میزبانی اتاق تعاون ایران برگزار شد. در این نشست بهمن عبدالهی رئیس اتاق تعاون ایران گفت: تعاونی‌ها رکن دوم اقتصاد کشور هستند و در حال حاضر ۹۴ هزار تعاونی فعال با ۱۴ میلیون عضو در کشور وجود دارد که ۴۰ میلیون نفر از خدمات آنها بهره‌مند می‌شوند. رئیس اتاق تعاون ایران تاکید کرد: تعاونی‌ها به لحاظ کمی در این سال‌ها رشد قابل توجهی داشتند و در حال حاضر موضوع کیفی‌سازی بخش تعاون و عمق بخشی آن مطرح است. وی در خصوص درخواست‌های فعالان بخش تعاون گفت: ما به دنبال تشکیل تعاونی‌های دانش بنیان، تسهیل شرایط و استفاده از ظرفیت دانش‌بنیان در تعاونی‌ها هستیم. رئیس اتاق تعاون ایران همچنین از تشکیل کمیته مشترک اتاق با معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری خبر داد و گفت: در این کمیته مشترک مشکلات پیش روی توسعه و تأسیس تعاونی‌های دانش بنیان مورد بررسی قرار می‌گیرد.
فارسفارس6 روز قبل
رئیس اتاق تعاون ایران در نشست مشترک با معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری در اتاق تعاون ایران، از تشکیل کمیته مشترک بین اتاق تعاون کشور و حوزه فناوری ریاست جمهوری خبر داد. وی اظهارداشت: ۹ درصد اشتغال کشور معادل یک میلیون و ۸۰۰ هزار نفر در حوزه تعاون است که نشان از گستردگی تعاونی‌ها در بین مردم است. رییس اتاق تعاون کشور تاکید کرد: تعاونی‌ها به لحاظ کمی در این سال‌ها رشد قابل توجهی داشتند و در حال حاضر موضوع کیفی‌سازی بخش تعاون و عمق بخشی آن مطرح است. وی در مورد درخواست‌های فعالان بخش تعاون گفت: ما به دنبال تشکیل تعاونی‌های دانش بنیان، تسهیل شرایط و استفاده از ظرفیت دانش‌بنیان در تعاونی‌ها هستیم. انتهای پیام/ب
ایلناایلنا6 روز قبل
معاون علمی و فناوری رذئیس جمهور گفت: تعاونی‌ها بازارهای خود را اختیار استارتاپ‌ها قرار دهند و از نوآوری موجود در فعالیت‌های خود استقبال کنند. او با اشاره به ظرفیت تعاونی‌ها برای فعالیت‌های دانش‌بنیان گفت: بسیاری از تعاونی‌ها اگر به روش سنتی فعالیت خود را ادامه دهند در آینده از بین می‌روند و برای جلوگیری از این امر باید به سمت حوزه استارت‌اپ‌ها وارد شوند. ستاری با بیان اینکه استارت‌اپ‌ها نیاز به وام ندارند، گفت: در بخش استارت‌اپ‌ها سرمایه‌گذاری خطرپذیر داریم و با توجه به اینکه تعاونی‌ها بازارهای بزرگی را در اختیار دارند باید در مرحله نخست تعاونی‌ها بازارهای خود را اختیار استارت‌اپ‌ها قرار دهند و از نوآوری موجود در فعالیت‌های خود استقبال کنند. معاونت تعاون وزارت کار گفت: نیازمند توسعه فناوری بخش تعاون هستیم تا از این طریق بهره‌وری نیز افزایش یابد و روند خدمات‌دهی به روز شود و این مهم در فضای مدرن محقق می‌شود. کبیری تاکید کرد: در سال آینده زیست بوم نوآوری در بخش تعاون توسعه می‌یابد و تعاونی‌ها می‌توانند از امکانات بانک توسعه تعاون و صندوق ضمانت تعاون به لحاظ مالی، لجستیکی و ساختاری استفاده کنند.
ایبناایبنا6 روز قبل
به گزارش ایبنا، بهمن عبداللهی رئیس اتاق تعاون ایران در این نشست که با حضور مدیران عامل اتحادیه‌ها و تعاونی‌ها در حوزه کشاورزی و دانش بنیان و معاونت امور تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، برگزار می‌شد، گفت: تعاونی‌ها رکن دوم اقتصاد کشور هستند و در حال حاضر ۹۴ هزار تعاونی فعال با ۱۴ میلیون عضو در کشور وجود دارد که ۴۰ میلیون نفر از خدمات آنها بهره‌مند می‌شوند. وی اظهارداشت: ۹ درصد اشتغال کشور معادل یک میلیون و ۸۰۰ هزار نفر در حوزه تعاون است که نشان از گستردگی تعاونی‌ها در بین مردم است. رییس اتاق تعاون کشور تاکید کرد: تعاونی‌ها به لحاظ کمی در این سال‌ها رشد قابل توجهی داشتند و در حال حاضر موضوع کیفی‌سازی بخش تعاون و عمق بخشی آن مطرح است. عبدالهی گفت: براساس اصل ۴۴ قانون اساسی باید تا پایان برنامه پنجم توسعه سهم تعاون در بخش اقتصاد به ۲۵ درصد می‌رسید که این امر محقق نشد و بر این اساس مسوولین بخش تعاون در نظر دارند به لحاظ کیفی به این سطح برسیم و عقب‌ماندگی‌ سال‌های گذشته را جبران کنیم. وی در خصوص درخواست‌های فعالان بخش تعاون گفت: ما به دنبال تشکیل تعاونی‌های دانش بنیان، تسهیل شرایط و استفاده از ظرفیت دانش‌بنیان در تعاونی‌ها هستیم.
مهرمهر6 روز قبل
به گزارش خبرنگار مهر، سورنا ستاری امروز یکشنبه ۲۹ دی ماه در نشست مشترک با اعضای اتحادیه‌های کشاورزی و دانش بنیان که با حضور معاون وزیر تعاون و همچنین رئیس اتاق تعاون ایران برگزار شد با اشاره به رشد اقتصاد دانش بنیان در ۵ سال گذشته، اظهار داشت: دیدگاه اقتصاد نفتی باعث می‌شود که گمان کنیم که با اقتصاد وابسته به نفت همه مسائل درست می‌شود در حالی این موضوع باعث از بین رفتن اکوسیستم شده است. معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری ادامه داد: طی ۱۰ سال گذشته با پول نفت، پایه‌های اکوسیستم را از بین برده‌ایم و باید به کمک علم و دانش و روحیه کارآفرینی دوباره این اکوسیستم را فعال کنیم. وی با بیان اینکه اقتصاد دانش بنیان در ۵ سال گذشته، ۶۰ پله رشد داشته است و از رتبه ۱۲۰ به ۶۱ رسیده، ادامه داد: از ظرفیت‌های تعاونی‌ها می‌توانیم برای فعالیت‌های دانش بنیان استفاده کنیم. بسیاری از تعاونی‌ها اگر به روش سنتی فعالیت خود را ادامه دهند، در آینده از بین می‌روند. ستاری تأکید کرد: علاوه بر این باید از شرکت‌های موجود نیز حمایت کنیم تا در بازار رقابتی حاضر شوند و فعالیت خود را ادامه دهند.
ایرناایرنا6 روز قبل
وی افزود: یکی از این اقدامات، برنامه‌ریزی برای افتتاح مراکز نوآوری و توسعه تعاون در استان‌هایی است که ظرفیت این کار را داشتند و بر این اساس تا پایان سال این مراکز در ۱۲ استان افتتاح می‌شود و اقدام دیگر ایجاد زیست بوم فناوری و نوآوری در بخش تعاون است. معاونت تعاون وزارت کار گفت: نیازمند توسعه فناوری بخش تعاون هستیم تا از این طریق بهره‌وری نیز افزایش یابد و روند خدمات‌دهی به روز شود و این مهم در فضای مدرن محقق می‌شود. کبیری تاکید کرد: در سال آینده زیست بوم نوآوری در بخش تعاون توسعه می‌یابد و تعاونی‌ها می‌توانند از امکانات بانک توسعه تعاون و صندوق ضمانت تعاون به لحاظ مالی، لجستیکی و ساختاری استفاده کنند. وی در خصوص درخواست‌های فعالان بخش تعاون گفت: ما به دنبال تشکیل تعاونی‌های دانش بنیان، تسهیل شرایط و استفاده از ظرفیت دانش‌بنیان در تعاونی‌ها هستیم. رییس اتاق تعاون از تشکیل کمیته مشترک بین اتاق تعاون کشور و حوزه فناوری ریاست جمهوری خبر داد.
ایسناایسنا6 روز قبل
ایسنا/مرکزی معاون بازرگانی سازمان صمت استان مرکزی گفت:۲۰۰ تن سهمیه گوشت قرمز منجمد به استان اختصاص یافته است که تاکنون ۲۲ تن جذب شده است. جعفر اصغری ظهر شنبه در جلسه ستاد تنظیم بازار استان مرکزی که در استانداری مرکزی برگزار شد، اظهار کرد: از ابتدای سال تا ۱۵ دیماه در حوزه کالاهای اساسی اقدامات خوبی به انجام رسید به طوری که ۲ هزار و ۸۲۷ تن برنج هندی، ۵ هزار و ۴۶۲ تن شکر، ۱۸۸ تن مرغ منجمد، ۳۲۶ تن گوشت قرمز منجمد، ۵۵۹ تن روغن و ۹ تن چای سیلان خریداری و عرضه شده است. وی با اشاره به سهمیه ۲۰۰ تنی گوشت قرمز منجمد برای استان مرکزی افزود: این ۲۰۰ تن مختص تعاونی‌ها و جامعه هدف مانند کمیته امداد و بهزیستی و رانندگان و … است که تاکنون تنها ۲۲ تن آن جذب شده است و لازم است تدابیری برای جذب کامل این سهمیه اتخاذ شود. در این جلسه جواد حسنی مدیرعامل شرکت غله وخدمات بازرگانی استان مرکزی گفت: از اول مهرماه سال جاری تاکنون ۴۵۰ تن برنج و ۵ هزار و ۴۵۰ شکر در استان فروخته شده است، همچنین ۳ هزار و ۵۰۰ تن برنج و شکر موجودی استان است که تا پایان بهمن‌ماه به ۶ هزار تن ذخیره‌سازی افزایش می‌یابد. نورالله غلام‌نژاد معاون بازرگانی شرکت پخش فرآورده‌های نفتی استان مرکزی نیز گفت: در حال حاضر با افزایش قیمت بنزین، بازای هر ۴۷ کیلومتر تردد ۱۰ هزار تومان یارانه به آژانس‌ها داده می‌شود.
مهرمهر1 هفته قبل
وی از برگزاری کارگاه آموزشی تجارت با اوراسیا خبر داد و گفت: کارگاه آموزشی یک و نیم روزه آشنایی با موافقتنامه موقت تجارت ترجیحی ج. ایران با اتحادیه اقتصادی اوراسیا و کشورهای عضو این اتحادیه با هدف تبیین و تشریح بخش‌های مهم موافقتنامه، شناخت بازار کشورهای عضو اتحادیه اقتصادی اوراسیا و سایر شرایط و الزامات تجارت با این پیمان منطقه‌ای برگزار شد. الفت گفت: مواردی مانند اینکه چه ارتباطی با مرکز کشور و سازمان توسعه تجارت ایران و دیگر نهادهای ستادی مثل گمرک جمهوری اسلامی ایران، سازمان ملی استاندارد، وزارت جهاد کشاورزی، اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران باید داشته باشند، به این افراد آموزش داده می‌شود و از این طریق، یک شبکه‌سازی در سراسر کشور برای کار جدی‌تر و هدفمندتر در رابطه با تجارت با اوراسیا ایجاد می‌شود. وی با اشاره به اطلاع‌رسانی گسترده سازمان توسعه تجارت ایران در این زمینه گفت: در زمینه آشنایی تجار با اتحادیه اقتصادی اوراسیا، کتاب اوراسیا نیز با همکاری اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران به چاپ رسیده است و در اختیار نمایندگان استان‌ها گذاشته می‌شود. لازم به ذکر است موافقتنامه موقت تجارت آزاد ایران با اوراسیا از ۵ آبان برای ۸۶۲ قلم کالا بین کشورهای عضو و ایران شروع شده است.
خانه ملتخانه ملت1 هفته قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، دستور کار کمیسیون‌های تخصصی مجلس شورای اسلامی در هفته جاری اعلام شد. بر اساس گزارش ارائه شده کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی در روز یک‌شنبه (۲۹ دی‌ماه) با حضور مسؤولین وزارتخانه‌های جهادکشاورزی، امور خارجه، صنعت، معدن و تجارت، وزارت اطلاعات، سازمان برنامه و بودجه، اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران، اتاق تعاون ایران و فعالان، تولیدکنندگان، صادرکنندگان، اتحادیه‌ها و انجمن‌های مربوطه و مرکز پژوهش‌های مجلس به بررسی وضعیت جایگاه صادرات محصولات شیلات ایران می‌‍‌پردازند. لازم به ذکر است در روز دوشنبه (۳۰ دی ماه) رضا اردکانیان وزیر نیرو با حضور در کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست به سوال ۱۰ نفر از نمایندگان مردم در مجلس پاسخ می‌دهد. /پایان پیام
ایسناایسنا1 هفته قبل
ایسنا/مرکزی مرکز داوری اتاق تعاون استان مرکزی در همایش سراسری مراکز داوری اتاق تعاون ایران به عنوان مرکز داوری نمونه کشور معرفی و تقدیر شد. حسین خسروبیگی رئیس اتاق تعاون استان مرکزی در جمع خبرنگاران در این‌باره گفت: محور قرار گرفتن حل اختلاف در قالب کدخدامنشی و منجر شدن بیش از ۵۰ درصد اختلافات به سازش، رسیدگی تخصصی به اختلافات بین تعاونی‌ها و زمان رسیدگی به اختلافات، از مهمترین شاخص‌هایی بود که در انتخاب مرکز داوری برتر اتاق‌های تعاون کشور مورد توجه قرار گرفت و مرکز داوری استان مرکزی توانست در این شاخص‌ها بهتر از دیگر مراکز کشور عمل کند. خسروبیگی مرکز داوری اتاق تعاون را دارای پشتوانه قانونی عنوان کرد و با تاکید بر اینکه باید از این ظرفیت برای حل مسائل تعاونی‌ها استفاده شود، افزود: فعالیت این مرکز باعث می‌شود که رفع مسائل تعاونگران بدون ارجاع به محاکم قضایی ممکن شود. رئیس اتاق تعاون استان مرکزی به ارائه سالانه بیش از ۲۶ هزار نفر ساعت آموزش منطبق با استانداردهای قابل قبول توسط اتاق تعاون استان به تعاونی‌ها اشاره کرد و گفت: از آنجاکه کشور ما در حوزه اقتصاد دولتی تجربه موفقی را از سر نگذرانده است، باید با محول کردن امور اقتصادی به تعاونی‌ها و حمایت گسترده از آنها توسعه استان و کشور را رقم زد. گفتنی است، همایش سراسری مراکز داوری اتاق‌های تعاون کشور ۲۴ دیماه جاری با حضور دادستان کل کشور، رئیس اتاق تعاون ایران، دبیر کل اتاق تعاون ایران، معاونت‌های پارلماتی وزادت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، دبیر مرکز داوری اتاق تعاون و تنی چند از مقامات کشوری، روسا و داوران مراکز داوری اتاق‌های تعاون در سالن همایش‌های صدا و سیما در تهران برگزار شد که مرکز داوری اتاق تعاون استان مرکزی با رعایت شاخص‌های مورد نظر به عنوان مرکز داوری برتر اتاق‌های تعاون کشور معرفی شد.
مهرمهر1 هفته قبل
به گزارش خبرنگار، حسین خسروبیگی صبح شنبه در جمع خبرنگاران در اراک اظهار داشت: در همایش سراسری مراکز داوری اتاق‌های تعاون کشور، مرکز داوری اتاق تعاون استان مرکزی با رعایت شاخص‌های مورد نظر به عنوان مرکز داوری برتر معرفی شد. وی بیان کرد: رویکرد اصلی مرکز داوری اتاق تعاون استان رسیدگی و حل اختلاف بین اعضای شرکت‌های تعاونی است. رئیس اتاق تعاون استان مرکزی اضافه کرد: از مجموع پرونده‌های منجر به دادخواست نیز بیش از ۷۰ درصد رسیدگی و آرای مورد نظر صادر شد و ۹۵ درصد آرا نیز تا کنون اجرایی شده است. وی طراحی و اجرای دوره‌های آموزشی مختلف، برای تقویت بنیه علمی فعالان حوزه اتاق تعاون استان مرکزی عنوان کرد و گفت: مرکز داوری اتاق تعاون پشتوانه قانونی دارد و باید از این ظرفیت به خوبی برای حل مسائل تعاونی‌ها استفاده شود. رئیس اتاق تعاون استان مرکزی بیان کرد: از پنج هزار تعاونی ثبت شده در استان مرکزی بیش از ۲ هزار و ۲۵۰ شرکت در حوزه‌های مختلف از جمله کشاورزی، صنعت، آموزش و خدماتی و… فعالیت می‌کنند.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد1 هفته قبل
سنجش وضعیت روز ۱۰ شاخص حیاتی بازار ساخت‌وساز نشان می‌دهد: انتظارات فعالان و سرمایه‌گذاران ساختمانی نسبت به آینده بازار ساخت‌وساز منفی شده است. نتایج این تحقیق نشان می‌دهد: انتظارات فعالان ساختمانی نسبت به آینده بازار ساخت‌وساز در وضعیت منفی قرار گرفته است. در این میان بررسی ۱۰ شاخص حیاتی بازار ساخت‌وساز تصویر دقیقی از وضعیت کنونی و انتظارات فعالان بازار از آینده ساخت‌وساز را ارائه می‌دهد به‌طوری‌که ۱۰ پارامتر اصلی بازار ساخت‌وساز در روند تغییرات ماهانه (آذر نسبت آبان ماه امسال) با افت سطح مواجه شده‌اند. پایین‌ترین شاخص ثبت شده برای پارامترهای مورد بررسی درخصوص وضعیت بازار ساخت‌وساز نیز به شاخص «تقاضای تخریب» (میزان سفارشات جدید مشتریان) مربوط می‌شود. این وضعیت نشان دهنده، ادامه وضعیت رکودی در بازار ساخت‌وساز همچون ماه‌های گذشته است.
ایسناایسنا1 هفته قبل
رئیس اتاق تعاون ایران با اشاره به ایجاد بیش از یک میلیون و ۷۰۰ هزار شغل در بخش تعاون گفت: علیرغم آنکه ایجاد اشتغال در اغلب بخش‌ها هزینه‌بر است در بخش تعاون با هزینه اندک می‌توان یک شغل پایدار و ارزان ایجاد کرد. وی با بیان اینکه نرخ ایجاد یک شغل در بخش تعاون پایین است، افزود: در بحث اشتغال بخش تعاون باید به این نکته توجه داشت که اساسا با قیمتهای امروز ایجاد شغل هزینه‌بر است و در بعضی بخشها دو تا سه میلیارد تومان سرمایه برای یک شغل نیاز است در حالی که ایجاد اشتغال در بخش تعاون ارزان و کم هزینه است به نحوی که با حدود ۵۰ میلیون تا ۶۰ میلیون تومان یک شغل ایجاد می‌شود. عبدالهی درعین حال با تاکید بر ضرورت تشکیل تعاونی‌های دانش بنیان، تاسیس شرکتهای دانش‌بنیان را یکی از راهکارهای حمایت از ایده‌های عملی نخبگان و فارغ التحصیلان دانشگاهی عنوان کرد و گفت: با توجه به آمار بالای کارجویان و فارغ التحصیلان بیکار، تاسیس این شرکتها نقش موثری در ایجاد اشتغال پایدار برای فارغ التحصیلان خلاق و صاحب ایده خواهد داشت. اگر بخش خصوصی و تعاونی در اقتصاد به جایگاه واقعی خود برسند و کاهش تصدیگری در بخش دولتی را شاهد باشیم می‌توان به تحقق سهم ۲۵ درصد بخش تعاون خوشبین بود. به گزارش ایسنا، بسیاری از کارشناسان معتقدند برای آنکه بخش تعاون به سهم ۲۵ درصدی پیش‌بینی شده در قانون اجرای سیاست‌های کلی اصل ۴۴ دست یابد لازم است سند توسعه بخش تعاون و بندهای آن به طور کامل اجرایی شود.

مهمترین خبرهای حقوقی در هفته‌ای که گذشت

14+
ایسناایسنا1 هفته قبل

به انتهای لیست رسیدید