اتحادجماهیر شوروی

اتحادجماهیر شوروی

فارسفارس2 هفته قبل
ابزارهای اصلی قدرت نرم چین در آسیای مرکزی و همچنین در نقاط دیگر، مؤسسه کنفوسیوس است. ** دیپلماسی فرهنگی چین در سال ۲۰۱۹در سال ۲۰۱۹، ۵۳۵ مؤسسه کنفوسیوس و ۱۱۳۴ کلاس کنفوسیوس در ۱۵۸ کشور در سرتاسر جهان وجود داشته است. زبان چینی پس از زبان انگلیسی به دومین زبان خارجی تبدیل شده که در آسیای مرکزی تحصیل می‌شود. قزاقستان، دهمین کشور مبدأ در این خصوص با ۱۱۷۸۴ دانشجو بود و دانشجویان دیگر از کشورهای آسیای مرکزی هم حضور داشتند. با این وجود، مؤسسات کنفوسیوس چین که در دانشگاه‌­های محلی فعالیت دارند، از آزادی مانور قابل توجهی برخوردار هستند.
افکارنیوزافکارنیوز1 ماه قبل
نظریه امنیتی صهیونیستی باید اهداف داخلی صهیونیست‌ها رادر نظرگرفته و شهرک‌نشینان را ترغیب برای تلاش در راستای تحقق این اهداف کند. در سند این نظریه٬ چالش‌های اصلی امنیت داخلی رژیم صهیونیستی در آینده مورد توجه بوده و این نظریه همچنین پایه تحولات سیاست امنیتی واستراتژیکی ارتش صهیونیستی است. امنیت داخلی: هدف این نظریه تامین امنیت داخلی رژیم صهیونیستی بوده و شامل همه اصولی است که در زمینه امنیت داخلی بر سر آنها توافق شده است. این نظریه از منافع و اهداف داخلی رژیم صهیونیستی ناشی می‌شود که اهداف امنیت داخلی را تعیین می‌کند. این نظریه همچنین تلاش‌های رژیم صهیونیستی در راستای امنیتی داخلی آن را در سطوح و دوره‌های زمانی مختلف هماهنگ می‌کند.
تسنیمتسنیم1 ماه قبل
نظریه امنیتی صهیونیستی باید اهداف داخلی صهیونیست‌ها رادر نظرگرفته و شهرک‌نشینان را ترغیب برای تلاش در راستای تحقق این اهداف کند. در سند این نظریه٬ چالش‌های اصلی امنیت داخلی رژیم صهیونیستی در آینده مورد توجه بوده و این نظریه همچنین پایه تحولات سیاست امنیتی واستراتژیکی ارتش صهیونیستی است. این اصول با ثبات نسبی در طول زمان مشخص می‌شوند و مؤلفه مهمی در طراحی نظریه امنیت داخلی هستند. امنیت داخلی: هدف این نظریه تامین امنیت داخلی رژیم صهیونیستی بوده و شامل همه اصولی است که در زمینه امنیت داخلی بر سر آنها توافق شده است. این نظریه از منافع و اهداف داخلی رژیم صهیونیستی ناشی می‌شود که اهداف امنیت داخلی را تعیین می‌کند.
ایسناایسنا3 ماه قبل
مدیرعامل باشگاه هندبال فرازبام خائیز دهدشت گفت: سرگی نیکولنکو روسی ۵۴ ساله به عنوان مربی تیم‌های پایه هندبال باشگاه فرازبام خائیز دهدشت انتخاب شد. «مجید پارسایی» در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا_ افزود: این باشگاه با تاکید بر اصل ابتدایی ورزش یعنی ورزش آکادمیک و شناسایی استعدادها این مربی خارجی را به خدمت گرفته است. مدیرعامل باشگاه هندبال فرازبام خائیز دهدشت خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه امسال در المپیاد استعدادهای برتر کشور بین ۳۲ استان کشور مدال طلا را کسب و قهرمان شدیم این مربی را بکار گرفتیم که قهرمانی مان را تکرار کنیم و پایه گذاری و سرمایه گذاری برای تیم‌های اصلی و بزرگسالان کنیم. پارسایی تصریح کرد: نیکولنکو بازیکن تیم ملی هندبال اتحادجماهیر شوروی سابق بوده و سابقه هدایت تیم ثامن الحجج سبزوار، سنگ آهن بافق یزد، خونه به خونه کازرون را در کارنامه دارد. به گزارش ایسنا، تیم هندبال فرازبام خاییز دهدشت دومین نماینده استان در لیگ برتر هندبال کشور است که سال گذشته عنوان سومی این رقابت‌ها را کسب کرد.
قدس آنلاینقدس آنلاین4 ماه قبل
***سعودی‌ها بازیگر اصلی در پشت صحنه یمن نیستندامیر عبداللهیان با اشاره به نقش کشورهای دیگر در پشت صحنه جنگ یمن افزود: حمله پهپادی انصارالله به تاسیسات نفتی عربستان نشان دهنده آن تحولی است که در نظم جدید منطقه رخ داده است، اما چه اتفاقی افتاده بود؟ در واقع پشت پرده اصلی جنگ در یمن واقعا سعودی‌ها نیستند. وی افزود: از طرفی اگر قرار است، دفاعی صورت بگیرد، این دفاع صدها کیلومتر خارج از مرزهای ما انجام شود. وی با بیان این مطلب یادآور شد: آمریکایی‌ها این کارها را کردند برای این‌که جنگ را از کشورشان دور کنند. ***سعودی‌ها بازیگر اصلی در پشت صحنه یمن نیستندامیر عبداللهیان با اشاره به نقش کشورهای دیگر در پشت صحنه جنگ یمن افزود: حمله پهپادی انصارالله به تاسیسات نفتی عربستان نشان دهنده آن تحولی است که در نظم جدید منطقه رخ داده است، اما چه اتفاقی افتاده بود؟ در واقع پشت پرده اصلی جنگ در یمن واقعا سعودی‌ها نیستند. وی با بیان این مطلب یادآور شد: آمریکایی‌ها این کارها را کردند برای این‌که جنگ را از کشورشان دور کنند.
تسنیمتسنیم4 ماه قبل
وی در ادامه داد: با توجه به شناختی که از سعودی‌ها دارم، آنها را صحنه گردان جنگ یمن نمی‌دانم، اصلا آنها در قد و قواره‌ای نیستند که بخواهند جنگی را در منطقه راه بیاندازند. امیدواریم که حاکمان عربستانی‌ قادر باشند از جنگ فاصله بگیرند و به نقش سازنده خودشان در منطقه برگردند و فرصت را به مذاکره، صلح و گفت‌وگو بدهند. وی افزود: از طرفی اگر قرار است، دفاعی صورت بگیرد، این دفاع صدها کیلومتر خارج از مرزهای ما انجام شود. امیرعبداللهیان خاطرنشان کرد: جمهوری اسلامی برای همه کشورهای منطقه بجز رژیم صهیونیستی حتی عربستان جز خیر نمی‌خواهد و امیدواریم عربستان به نقش سازنده خودش در منطقه برگردد. وی با بیان این مطلب یادآور شد: آمریکایی‌ها این کارها را کردند برای این‌که جنگ را از کشورشان دور کنند.
ایسناایسنا7 ماه قبل
صدای کف زدن گروه بدرقه کننده به شکل هیجان انگیزی بالا گرفت… پس این بار نوبت یک زن بود تا نام خود را به عنوان نخستین زن فضانورد جهان به ثبت رساند! والنتینا ترشکوا نخستین زن فضانورد جهان در ۱۶ ژوئن ۱۹۶۳ با وستک -۶ راهی مدار شد. نام وی به مدت ۲۰ سال به عنوان نخستین و تنها زن فضانورد جهان در کتاب‌ها به ثبت می‌رسید. فرزندشان یلنا که در ژوئن ۱۹۶۴ به دنیا آمد نخستین فرزند دو کیهان نورد است. ترشکوا همچنین جوانترین زن فضانورد جهان است.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴8 ماه قبل
با افزایش ۲۵ در صدی بر روی ۲۰۰ میلیارد دلار واردات، در مجموع ۲۵۰ میلیارد دلار کالاهای وارداتی از چین مشمول تعرفه ۲۵ درصدی می‌شود. افزون بر این، ما می‌توانیم بر روی ۳۲۵ میلیارد دلار کالاهای دیگر وارداتی از چین تعرفه جدید وضع کنیم، البته اگر تصمیم به انجام این کار بگیریم. بنابراین درآمدهای ما میلیارد دلار افزایش می‌یابد. چیزی که تقریبا معادل ۵۰ میلیارد دلار است و ما [برای تضمین موقعیت کشاورزان آمریکایی] معادل این مبلغ را از آنان خریداری می‌کنیم. دونالد ترامپ استهزا کردن در سطح جهانی را خوب بلد است و می‌خواهد با قدرت رو به زوال آمریکا، جهان را رهبری کند.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد8 ماه قبل
جنگ بر سر تجارت حتی نیمی از داستان هم نیست. آلمان در دوران قیصر جهان را به ورطه جنگ کشاند و آمریکا و اتحاد جماهیر شوروی با تسلیحات اتمی این‌کار را کردند. آمریکا سر آن دارد که چین را از میدان به‌در کند، همان‌طور که با موفقیت اتحاد جماهیر شوروی را کنار زد. قدرت نظامی آمریکا در آسیا متحدانش را مطمئن ساخته است اما ترامپ قدرت دیپلماسی که می‌تواند اتحادها را تقویت کند، نادیده گرفته است. این شامل قدرت نظامی است، چون چین هم خود را مسلح می‌کند این شامل عرصه‌های فضایی و سایبر اسپیس هم می‌شود.
تسنیمتسنیم9 ماه قبل
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، برنامه «آغاز یک پایان» با موضوع (بحران‌های اجتماعی آمریکا و تضعیف قدرت این کشور در نظام بین‌الملل) با حضور فواد ایزدی، عضو هیئت علمی دانشکده مطالعات جهان دانشگاه تهران روانه آنتن شبکه رادیویی گفت‌وگو شد. از سویی یکی از روش‌های آشنایی مخاطب ایرانی با کشور آمریکا، فیلم‌هایی است که از آمریکا به ایران آمده است. لذا آمریکا چنین تناقضاتی را دارد. اما به تدریج جایگاه اقتصادی آمریکا در دنیا کاهش پیدا کرد و اکنون از ۵۰ درصد سهم آمریکا از اقتصاد دنیا به ۱۷ درصد تنزل پیدا کرده است. لذا امروز آمریکا با بحران اجتماعی عمیقی هم به لحاظ نابسامانی در خانواده و هم به دلیل شکاف طبقاتی که میان جامعه متوسط، فقیر و متمول روبه‌روست.

به انتهای لیست رسیدید