اتحاد جماهیر شوروی

اتحاد جماهیر شوروی

سینماپرسسینماپرس7 ساعت قبل
اگر جنبه‌های نمادین فیلم ۱۹۱۷ با شرایط جنگی بین ایران و آمریکا تطبیق داده شود، مشاهده خواهد شد که هیچ نوع همدلی با دولت و ملت ایران از آن قابل برداشت نخواهد بود. گفته می‌شود مندس تازه‌ترین اثر سینمایی‌اش «۱۹۱۷» را با الهام از خاطرات پدربزرگ پدری‌اش «آلفرد مندس» ساخته است. سال ۱۹۱۷؛ قحطی ایران، انقلاب روسیهکمتر کسی است که از سال ۱۹۱۷ تولد جان اف کندی آمریکایی یا هاینریش بل آلمانی را در یاد داشته باشد. در این دوران که مصادف با جنگ جهانی بود به‌رغم اعلام بی‌طرفی در جنگ از سوی حکومت ایران، بخش‌هایی از ایران توسط نیروهای روسیه و انگلیس اشغال شده بود. حالا و با پخش فیلم «۱۹۱۷» شاید زمان مناسبی برای بررسی آن دوران به‌وجود آمده باشد.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز10 ساعت قبل
این رویکرد درستی بوده است و اروپا با قدرت تاکنون از آن حمایت کرده است». این دیوانگی دولت آمریکا تحت ریاست‌جمهوری ترامپ بوده است». سلطه آمریکا در آن زمان واقعا استثنایی بود و آمریکا از نظر اقتصادی فناوری حکمفرما بود». به اقدام ما در زمینه توافق اقلیمی (خروج از توافق پاریس) نگاه کنید. وی در پایان با انتقاد از سیاست قلدری ترامپ برای جهان گفت: «قلدری غیرقابل پذیرش و در تضاد با منشور سازمان ملل، منافع اروپا و منافع جهان است».
فردا نیوزفردا نیوز11 ساعت قبل
برنامه گفتگوی سیاسی، یکم بهمن به بررسی ابعاد نامه رهبر انقلاب به جوانان اروپا و امریکای جنوبی و تاثیرات آن بر بیداری انسانی در غرب می‌پردازد. برنامه گفتگوی سیاسی، یکم بهمن به بررسی ابعاد نامه رهبر انقلاب به جوانان اروپا وامریکای جنوبی و تاثیرات آن بر بیداری انسانی در غرب می‌پردازد. دکترمنوچهرمتکی (وزیر سابق امور خارجه و استاد دانشگاه) و محمدصالح مفتاح (معاون فرهنگی ستاد امر به معروف و نهی از منکر مهمان امروز گفتگوی سیاسی هستند. تحریک احساس رعب و نفرت و بهره‌گیری از آن، متأسفانه سابقه‌ای طولانی در تاریخ سیاسی غرب دارد. امروز که ابزارهای ارتباطاتی، مرزهای جغرافیایی را شکسته است، اجازه ندهید شما را در مرزهای ساختگی و ذهنی محصور کنند.
فارسفارس11 ساعت قبل
اقتصاددان آمریکایی و مشاور دبیرکل سازمان ملل ضمن انتقاد از سکوت اروپایی‌ها در مقابل سیاست‌های ضدایرانی آمریکا، تصریح کرد که کشورهای اروپایی به جای آنکه مقابل ترامپ بایستند برای ایران «هارت و پورت» می‌کنند. این رویکرد درستی بوده است و اروپا با قدرت تاکنون از آن حمایت کرده است». این دیوانگی دولت آمریکا تحت ریاست‌جمهوری ترامپ بوده است». سلطه آمریکا در آن زمان واقعا استثنایی بود و آمریکا از نظر اقتصادی فناوری حکمفرما بود». وی در پایان با انتقاد از سیاست قلدری ترامپ برای جهان گفت: «قلدری غیرقابل پذیرش و در تضاد با منشور سازمان ملل، منافع اروپا و منافع جهان است».

CIA و کارنامه سیاه براندازی دولت‌ها از آسیا تا اروپا +عکس

10+
قدس آنلاینقدس آنلاین15 ساعت قبل
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز15 ساعت قبل
به گزارش مشرق، «ولادیمیر پوتین» رئیس جمهوری روسیه چهارشنبه گذشته، در جریان سخنرانی خود برای شرکت کنندگان در مجمع فدرال، یک بسته ابتکارعمل‌های اجتماعی را مطرح کرد که اصلی‌ترین آن اصلاح قانون اساسی فدراسیون روسیه است. بلافاصله پس از سخنان رئیس جمهوری، دولت روسیه به ریاست «دمیتری مدویدیف» استعفاء کرد و بعد از آن نیز «میخاییل میشوستین» رئیس سرویس فدرال مالیات روسیه از طرف پوتین بعنوان نامزد پست نخست وزیری تعیین شد. ولادیمیر پوتین معتقد است که روش رهبری مادام العمر، همانطور که در اواخر دوره اتحاد جماهیر شوروی وجود داشت، مشکل تغییرات لازم در قدرت حاکمه و ثبات در کشور را حل نخواهد کرد. رئیس جمهوری روسیه ابراز اطمینان کرد که بهترین گزینه ارائه یک «بسته پیشنهادی اصلاحات» در این باره و انجام همه پرسی از مردم در باره آن است. رئیس جمهور، کسی که پس از ولادیمیر پوتین به روی کار خواهد آمد، فقط باید این تصمیمات را اتخاذ کند.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز15 ساعت قبل
شاهکار خالقیعلی بهرامیانبی‌هیچ گزافه، مقام هیچ یک از منظومه‌های فارسی همپایه شاهنامه فردوسی نبوده است. از ویژگی‌های مهم این تصحیح، ثبت دقیق همه نسخه‌بدل‌ها در پانوشت و اتخاذ شیوه‌ای نوین در تصحیح متن بود. تا اینکه به برکت تحقیقات دکتر جلال خالقی مطلق و بعضی محققان دیگر، این مرجعیت خوشبختانه به ایرانیان بازگشت. خالقی عملا با تصحیح شاهنامه، فن تصحیح متن را در ایران بسیار پیشتر برده است. از این روی خالقی در کار تصحیح شاهنامه روش علمی انتقادی تازه‌ای اختیار کرد که پیش از او کسی یکجا از آنها بهره نبرده بود.
تسنیمتسنیم15 ساعت قبل
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، «ولادیمیر پوتین» رئیس جمهوری روسیه چهارشنبه گذشته، در جریان سخنرانی خود برای شرکت کنندگان در مجمع فدرال، یک بسته ابتکارعمل‌های اجتماعی را مطرح کرد که اصلی‌ترین آن اصلاح قانون اساسی فدراسیون روسیه است. بلافاصله پس از سخنان رئیس جمهوری، دولت روسیه به ریاست «دمیتری مدویدیف» استعفاء کرد و بعد از آن نیز «میخاییل میشوستین» رئیس سرویس فدرال مالیات روسیه از طرف پوتین بعنوان نامزد پست نخست وزیری تعیین شد. رئیس جمهوری روسیه ابراز اطمینان کرد که بهترین گزینه ارائه یک «بسته پیشنهادی اصلاحات» در این باره و انجام همه پرسی از مردم در باره آن است. تاریخ برگزاری همه پرسی سراسری در روسیه درباره تغییر قانون اساسی کشور، پس از تهیه پیش نویسی در رابطه با اصلاحات مورد نظر مشخص خواهد شد. رئیس جمهور، کسی که پس از ولادیمیر پوتین به روی کار خواهد آمد، فقط باید این تصمیمات را اتخاذ کند.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین16 ساعت قبل
خلاصه اینکه، این یک جنگ سرد است، اما با جنگ سرد میان امریکا و اتحاد جماهیر شوروی بسیار تفاوت دارد. در حالی که جنگ سرد اول، اوج عصر صنعت را نشان می‌داد، جنگ سرد امریکا و چین نمایانگر مرحله دوم از فرآیند جهانی‌سازی پساصنعتی است. اما همه‌ چیز هم نسبت به دوران جنگ سرد اول متفاوت و سخت‌تر نشده است. جنگ سرد دوم زمانی آغاز شده است که احساسات و خشم رسانه‌های اجتماعی موجب تشدید نگرانی‌ها شده و این تازه اول کار است. این جنگ سرد می‌تواند مانند جنگ سرد ۱۹۸۹ پایان یابد؛ به این صورت که ثابت شود نظم داخلی یک طرف جنگ، مقاوم‌تر از طرف دیگر است.
فراروفرارو16 ساعت قبل
دومین جنگ سرد زمانی آغاز شده است که احساسات و خشم رسانه‌های اجتماعی موجب تشدید نگرانی‌ها شده و این تازه اول کار است. خلاصه اینکه، این یک جنگ سرد است، اما با جنگ سرد میان امریکا و اتحاد جماهیر شوروی بسیار تفاوت دارد. در حالی که جنگ سرد اول، اوج عصر صنعت را نشان می‌داد، جنگ سرد امریکا و چین نمایانگر مرحله دوم از فرآیند جهانی‌سازی پساصنعتی است. اما همه چیز هم نسبت به دوران جنگ سرد اول متفاوت و سخت‌تر نشده است. این جنگ سرد می‌تواند مانند جنگ سرد ۱۹۸۹ پایان یابد؛ به این صورت که ثابت شود نظم داخلی یک طرف جنگ، مقاوم‌تر از طرف دیگر است.

CIA و کارنامه سیاه براندازی دولت‌ها از آسیا تا اروپا +عکس

10+
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز16 ساعت قبل

موشک کروز؛ از ردپای نازی‌ها تا ویژگی‌ها و انواع

4+
برترین‌هابرترین‌ها17 ساعت قبل
فارسفارس17 ساعت قبل
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، نیروهای مسلح روسیه و سوریه در بندر طرطوس تمرین‌های مشترک برای حفاظت از فعالیت اقتصادی بین المللی در دریاها انجام دادند. «الکساندر یولداشیف» فرمانده رزمایش مشترک روسیه و سوریه روز دوشنبه در جمع خبرنگاران گفت: بیش از دو هزار نظامی علاوه بر هفت فروند کشتی و قایق در این تمرین‌ها که از ۱۸ تا ۲۰ ژانویه برگزار شد، شرکت کردند. یک یگان مشترک غواصی روسیه و سوریه هم به مقابله با گروهی از غواص‌های وابسته به تروریست‌های فرضی رفتند. نیروی دریایی روسیه و نیروی دریایی سوریه ماه گذشته هم تمرین‌های مشترکی را در دریای مدیترانه از پایگاه دریایی روسی طرطوس انجام دادند. به همین خاطر، شهر بندری طرطوس در روابط سوریه و روسیه دارای اهمیتی استراتژیک است.
مهرمهر19 ساعت قبل
فلسفه سیاسی راجع به ماهیت موضوعات اساسی سیاست بحث می‌نماید، لذا شناخت فلسفه سیاسی به ما کمک می‌نماید تا موجودی را که تأثیری اساسی در زندگی ما دارد شناخت علمی پیدا نمائیم. کتاب «تأملاتی در فلسفه سیاسی»؛ درباره دولت، سیاست، قدرت، آزادی و عدالت از منظر عقلی و فلسفه سیاسی اسلامی بحث نموده است. *فلسفه سیاسی به چه دوره‌هایی تقسیم می‌شود؟ فلسفه سیاسی به دوره‌ها، مکتب‌های فکری و متفکرین مختلف تقسیم می‌شود مانند: فلسفه سیاسی کلاسیک غربی، فلسفه سیاسی کلاسیک چینی، فلسفه سیاسی اسلامی، فلسفه سیاسی سکولار و فلسفه سیاسی مدرن. *فلسفه سیاسی کلاسیک هند چطور؟ نظریه سیاسی غرب به عنوان مبارزه بین دولت و فرد شکل گرفته، در حالی که فلسفه سیاسی هند بیشتر به مسائلی از قبیل خود رهایی، اخلاق و رهبری می‌پردازد. *فلسفه سیاسی مدرن اروپایی با چه اندیشمندانی و چگونه ظهور پیدا کرد و بسط یافت؟ اروپا در عصر روشنگری با آثار اندیشمندانی نظیر جان لاک به عصر طلایی فلسفه سیاسی وارد شد.
ایسناایسنا1 روز قبل
ایشان از جوانان اروپایی و آمریکایی درخواست کردند تا اجازه ندهند آنان را در مرزهای ساختگی و ذهنی محصور کنند. به گفته رهبر انقلاب اسلامی برخورد دوگانه‌ی غرب با جنبش بیداری در جهان اسلام نمونه‌ی گویایی از تضاد در سیاست‌های غرب است. صادق خرازی، سفیر سابق ایران در فرانسه هم گفت: نامه رهبری در مقطع بسیار مهمی و بسیار دقیق و حساس مطرح شده است. البته نه ارتباطات از هم گسسته بلکه ارتباطات بین جوان متفکر جهان اسلام و غرب. رحیم زارع نماینده مردم آباده در مجلس هم گفت: امپریالیسم با تبلیغات سوء در مورد معنویت و ادیان به دنبال ایجاد فاصله بین جوانان غربی و ادیان الهی است.
ایرناایرنا1 روز قبل
راشاتودی امروز (دوشنبه ۳۰ دی‌ماه) در مطلبی نوشت: در هفته‌های گذشته رسانه‌ها به حادثه غمبار سقوط هواپیمای مسافربری اوکراینی در ایران پرداختند، اما این اتفاق بار دیگر نقش مسائل ژئوپلیتیک در تعیین اهمیت موضوع‌های رسانه‌ای را به نمایش گذاشت؛ جایی که سیاست تعیین می‌کند چه فاجعه‌ای باید مورد توجه رسانه قرار گیرد و چه موضوعی نه. به همین ترتیب رسانه‌ها نیز از پرداختن به این حادثه خودداری کرده و اهمیتی برای آن قائل نشدند زیرا در پشت آن قدرتی به نام آمریکا قرار داشت. این در حالی است که همزمان با این هواپیمای مسافربری، یک هواپیمای شناسایی آمریکا نیز در منطقه بود. در زمان سقوط هواپیمای ایران‌ایر، رئیس جمهوری آمریکا و رسانه‌های غربی سکوت کردند آن هم در حالی که شمار قربانیان آن سانحه هوایی ۲۹۶ نفر بود. با این حال آنچه که در این میان تعیین‌کننده فاجعه‌آمیز و یا معمولی بودن چنین واقعه‌ای است، رویه سیاسی است.
ایرناایرنا1 روز قبل
در ارتباط با عضوگیری ناتو لازم به ذکر است که ۱۲ امضا کننده اصلی پیمان آتلانتیک شمالی آمریکا، کانادا، بریتانیا، فرانسه، ایتالیا، پرتغال، نروژ، دانمارک، ایسلند، بلژیک، هلند و لوکزامبورگ بودند. بوسنی و هرزگوین، مقدونیه، گرجستان و اوکراین از دیگر کشورهایی هستند که برای پیوستن به سازمان پیمان آتلانتیک شمالی ابراز علاقه کرده‌اند. تلاش ترامپ برای گسترش سازمان پیمان آتلانتیک شمالی در حالی انجام می‌گیرد که ناتو این روزها حال خوشی ندارد و چالش‌های درونی و بیرونی آن بیش از هر زمانی هویدا شده‌اند. با روی کار آمدن ترامپ بحث بودجه ناتو با جدیت دنبال شده و اعضای این پیمان نظامی مورد انتقاد کاخ سفید قرار گرفته‌اند. آذرماه امسال در جریان هفتادمین سالروز تاسیس ناتو در لندن، ترامپ موافقت کشورها را برای افزایش ۴۰۰ میلیارد دلاری هزینه‌های نظامی تا سال ۲۰۲۴ جلب کرد.
تسنیمتسنیم1 روز قبل
«ولادیمیر پوتین» رئیس جمهوری روسیه روز چهارشنبه گذشته، در جریان سخنرانی خود برای شرکت کنندگان در مجمع فدرال، یک بسته ابتکارعمل‌های اجتماعی را مطرح کرد که اصلی‌ترین آن اصلاح قانون اساسی فدراسیون روسیه است. رئیس جمهوری روسیه روز، پنجشنبه نخسین نشست خود با گروه کاری اصلاح قانون اساسی را برگزار کرد. فصل اول قانون اساسی فدراسیون روسیه با عنوان «اصول نظم قانون اساسی»، و فصل دوم - «حقوق و آزادی‌های انسان و شهروندی» نامیده می‌شوند. احزاب سیاسی مخالف در روسیه نتوانستند به پیشنهاد اصلاح قانون اساسی از سوی رئیس جمهور پوتین پاسخ مشخصی بدهند. برخی از آنها قانون اساسی فعلی را «منزجر کننده» خواندند که نمی‌توان از آن دفاع کرد و برخی دیگر پیشنهاد تشکیل دادگاه قانون اساسی را دادند.
ایرناایرنا1 روز قبل
روزنامه پاکستانی «اکسپرس تریبیون» امروز به نقل از منابع دیپلماتیک نوشت: سفر خانم ولز پیش از توافق احتمالی صلح میان آمریکا و طالبان در افغانستان بسیار مهم است. آمریکایی‌ها به دنبال اطمینان از ادامه تلاش‌های طرف پاکستانی برای ترغیب طالبان در مسیر صلح و جلوگیری از خشونت‌ها هستند. به عقیده کارشناسان مسائل سیاسی در پاکستان، همکاری‌ها با واشنگتن برای دولتمردان اسلام آباد بیشتر شبیه بده بستان شده، موضوعی که همواره راهبرد کلیدی آمریکایی‌ها نیز به حساب می‌آید. به عقیده آنان، پاکستانی‌ها تلاش برای تسهیل فرآیند صلح افغانستان را مشروط به نگاه عادلانه واشنگتن به روابط اسلام آباد و دهلی نو و همچنین کمک به خروج پاکستان از لیست خاکستری گروه ویژه اقدام مالی (FATF) کرده‌اند. ناظران سیاسی در پاکستان اظهارات اخیر خانم آلیس ولز درباره اوضاع کشمیر و مطالبه وی از طرف هندی برای لغو آنچه که وی اعمال محدودیت‌های سخت در ین منطقه خواند، را نیز تلاش دیگر واشنگتن برای جلب رضایت اسلام آباد می‌دانند.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل
به گزارش مشرق، پس از شهادت سپهبد حاج قاسم سلیمانی، ویدئویی در یک سایت آمریکایی منتشر شد که بازخوردهای زیادی به همراه داشت. در این ویدئو، یک زن بهایی‌زاده که خود را ایرانی-آمریکایی معرفی می‌کند، به زبان انگلیسی علیه کشور ایران اظهاراتی را به زبان می‌آورد. برخلاف آنچه خودش مدعی شده، او نه یک شهروند ساده بلکه از پادوها و بوقچی‌های مواجب‌بگیر جریان برانداز است. این گزارش بازگوکننده پشت پرده فعالیت‌های این شهروند در ظاهر ساده است. بنا بر شواهد، ویدئوی این شهروند به ظاهر ساده یعنی ساغر کسرایی، در آمریکا بازخوردهای زیادی به پا کرده است.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین2 روز قبل
طبق تحلیل این موسسه روابط پکن و دهلی نو در چارچوب همکاری و رقابت قابل تعریف است که در عمل ویژگی رقابت در آن پررنگ‌تر می‌باشد. با افزایش حجم سرمایه گذاری‌های چین، هندوستان به مهمترین شریک تجاری چین تبدیل شده است. بنا بر تحلیل این موسسه پژوهشی، همزمان با این تحولات، هند بیش از پیش به عرصه رقابت آمریکا و چین هم کشیده می‌شود. طبق تحلیل موسسه فوق، هرچه میزان رقابت آمریکا و چین عمیق‌تر می‌شود، اهمیت هند در جهان سیاست افزایش می‌یابد اما همزمان مسئولیت آن برای حفظ ثبات جهانی هم بیشتر می‌شود. از این رو، رقابت میان چین و هند می‌تواند موجب خلق فرصت‌هایی مناسبی برای جمهوری اسلامی ایران شود.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز2 روز قبل
نیروی مقاومت با فلش داخلی و نیروی قدس با فلش خارجی، ابتکار عمل استراتژیک به حساب می‌آمد. مواجهه نیروی قدس با اشغال کشورهای مسلماندر دوره حیات نیروی قدس هفت اشغال سرزمینی در قلمرو کشورهای اسلامی اتفاق افتاده است. اما عملکرد نیروی قدس در مواجهه با تروریسمی که امروزه یک تهدید عمومی و حتی جهانی خوانده می‌شود، این تبلیغات را به حاشیه برده است و از این رو در کنار ادامه اقدامات تبلیغاتی وهم انگیز علیه نیروی قدس شاهد اعترافات فراوان و فراگیر نسبت به قانونی عمل کردن نیروی قدس و فرمانده نام آشنای آن هستیم. نحوه عمل نیروی قدسعمل نیروی قدس براساس «جهاد»، بنا گذاشته شده است این جهاد دارای دو جنبه جهاد با نفس و جهاد با دشمنان مردم است. یکی از مزیت‌های مهم نیروی قدس، وجود نیروی ماهر و تجربه دیده است.
ایرناایرنا2 روز قبل
دو کشور چین و هندوستان روابط سنتی و دیرینه‌ای را با ایران داشته‌اند و در طول سالیان گذشته همیشه این روابط تقویت شده و نوسان‌های اندکی را داشته است. طبق تحلیل این موسسه روابط پکن و دهلی نو در چارچوب همکاری و رقابت قابل تعریف است که در عمل ویژگی رقابت در آن پررنگ‌تر می‌باشد. با افزایش حجم سرمایه گذاری‌های چین، هندوستان به مهمترین شریک تجاری چین تبدیل شده است. بنا بر تحلیل این موسسه پژوهشی، همزمان با این تحولات، هند بیش از پیش به عرصه رقابت آمریکا و چین هم کشیده می‌شود. از این رو، رقابت میان چین و هند می‌تواند موجب خلق فرصت‌هایی مناسبی برای جمهوری اسلامی ایران شود.
تسنیمتسنیم2 روز قبل
نیروی مقاومت با فلش داخلی و نیروی قدس با فلش خارجی، ابتکار عمل استراتژیک به حساب می‌آمد. مواجهه نیروی قدس با اشغال کشورهای مسلماندر دوره حیات نیروی قدس هفت اشغال سرزمینی در قلمرو کشورهای اسلامی اتفاق افتاده است. اما عملکرد نیروی قدس در مواجهه با تروریسمی که امروزه یک تهدید عمومی و حتی جهانی خوانده می‌شود، این تبلیغات را به حاشیه برده است و از این رو در کنار ادامه اقدامات تبلیغاتی وهم انگیز علیه نیروی قدس شاهد اعترافات فراوان و فراگیر نسبت به قانونی عمل کردن نیروی قدس و فرمانده نام آشنای آن هستیم. نحوه عمل نیروی قدسعمل نیروی قدس براساس «جهاد»، بنا گذاشته شده است این جهاد دارای دو جنبه جهاد با نفس و جهاد با دشمنان مردم است. یکی از مزیت‌های مهم نیروی قدس، وجود نیروی ماهر و تجربه دیده است.
فارسفارس2 روز قبل
کمیته ملی مبارزه با تروریسم روسیه از انتقال ۷۶ کودک در مناطق درگیری با داعش در سوریه و عراق به منطقه داغستان روسیه و نزد اقوامشان خبر داد. روسیه ۷۶ کودک را از مناطق درگیری در سوریه و عراق به داغستان انتقال دادبه گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، دفتر کمیته ملی مبارزه با تروریسم روسیه اعلام کرد که مقامات این کشور موفق شدند ۷۶ کودک که در مناطق جنگی سوریه و عراق بودند به اقوام و نزدیکان خود در جمهوری داغستان روسیه برگردانند. به گزارش پایگاه خبری روسیا الیوم، «ایگور سیروتکین»، معاون سازمان امنیت فدرال روسیه و مدیر دفتر کمیته ملی مبارزه با تروریسم گفت که مقامات روسیه برای بازپروری این افراد که زیر سن قانونی هستند، تلاش خواهد کرد. سیروتکین گفت: این ۷۶ کودک خردسال تحت محافظت کامل به نزد خویشاوندان خود (از مناطق جنگی در عراق و سوریه) بازگشتند. انتهای پیام/ص
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین2 روز قبل
رئیس‌جمهوری روسیه تاکید کرد، نمی‌خواهد روسیه به دوره‌ای از اتحاد جماهیر شوروی بازگردد که حاکمان مادام ‌العمری داشت. پوتین در اقدامی غافلگیرانه، میخائیل میشوستین، رئیس نه چندان شناخته شده سرویس مالیات کشورش را به عنوان نخست وزیر بعدی این کشور انتخاب کرد. او به مدت دو دهه بر سیاست روسیه، به عنوان رئیس جمهور یا نخست وزیر، تسلط داشته است. پوتین در اظهارات روز شنبه خود، ایده ریاست جمهوری مادام العمری در روسیه را رد کرد. او که قبلا گفته بود می‌خواهد روسای جمهوری آینده کشورش را به دو دوره قدرت محدود کند، در حال حاضر در دوره چهارم ریاست جمهوری خود به سر می‌برد.
قدس آنلاینقدس آنلاین2 روز قبل
«مدودف» نخست وزیر سابق روسیه استعفای دولت را یک اتفاق کاملا عادی ارزیابی کرد که در سراسر جهان رخ می‌دهد و هرچند طی چند سال اخیر در روسیه رایج نبوده، ولی در برخی موارد اقدامی ضروری است. قدس آنلاین؛ به نقل از خبرگزاری «نووستی»، «دمیتری مدودف» نخست وزیر سابق روسیه شب گذشته در گفت‌وگو با شبکه اول تلویزیون این کشور، استعفای دولت را یک اتفاق عادی ارزیابی کرده و خواستار برخورد همراه با آرامش با این مسئله شد. مدودف گفت: «به طور کلی همواره باید با استعفای دولت کاملا با آرامش برخورد شود. این اتفاق اصلا غیر عادی نبوده و در سراسر جهان رخ می‌دهد و در کشور ما هم اتفاق افتاده است. انتهای پیام/

قبرستان عجیب اوباش در روسیه (عکس)

14+
عصر ایرانعصر ایران2 روز قبل
تسنیمتسنیم2 روز قبل
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از خبرگزاری «نووستی»، «دمیتری مدویدیف» نخست وزیر سابق روسیه شب گذشته در گفت‌وگو با شبکه اول تلویزیون این کشور، استعفای دولت را یک اتفاق عادی ارزیابی کرده و خواستار برخورد همراه با آرامش با این مسئله شد. مدویدیف گفت: «به طور کلی همواره باید با استعفای دولت کاملا با آرامش برخورد شود. این اتفاق اصلا غیر عادی نبوده و در سراسر جهان رخ می‌دهد و در کشور ما هم اتفاق افتاده است. رئیس جمهوری روسیه همان روز حکم استعفای نخست وزیر را امضاء کرد و سپس وی را برای سمت معاون ریاست شورای امنیت روسیه پیشنهاد کرد که یک نهاد مشورتی مهم در عرصه مسائل مربوط به امنیت ملی و دفاعی کشور است که زیر نظر دفتر ریاست جمهوری فعالیت دارد. «دمیتری مدویدیف» در تاریخ مدرن روسیه (پس از فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی) از لحاظ مدت زمانی که در رأس کابینه وزراء قرار داشت، رکورددار مطلق بوده و بیش از هفت سال و هشت ماه از تاریخ انتصاب خود بعنوان نخست وزیر روسیه (در ۸ ماه مه سال ۲۰۱۲) در این سمت خدمت کرد.
صدا و سیماصدا و سیما2 روز قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما به نقل از ایتارتاس‏، ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه در جمع کهنه سربازان جنگ جهانی دوم و فعالان عمومی گفت واقعیت درباره جنگ جهانی دوم گاهی اوقات به طور عمدی در سطح دولتی لاپوشانی می‌شود و برخی وبسایت‌های مربوطه نیز بسته می‌شوند. ما چندین بار نقل کرده‌ایم که (اطلاعات در مورد جنگ) در اینترنت ارسال شده است و سایت از خارج از کشور بسته شد. پوتین بار دیگر درباره قطعنامه سال گذشته پارلمان اروپا اظهار نظر کرد که در آن اتحاد جماهیر شوروی را به خاطر مسئولیت جزئی برای آغاز جنگ جهانی دوم مقصر دانست. روسیه سوابق کافی در این زمینه دارد. رئیس جمهور روسیه افزود: ما به طور معتبر و مستند می‌دانیم آنچه را که در آستانه جنگ جهانی دوم اتفاق افتاد و آن هم نه روز به روز بلکه گاهی حتی ساعت به ساعت.

به انتهای لیست رسیدید