اتیوپی

اتیوپی

فارسفارس2 ساعت قبل
وزرای خارجه وآبخیزداری مصر، اتیوپی و سودان در واشنگتن با حضور وزیر خزانه‌داری آمریکا و رئیس بانک جهانی، درباره اختلافات بر سر احداث سد النهضه بر رود نیل رایزنی کردند. دومین نشست مشترک مصر، اتیوپی و سودان در واشنگتن درباره «سد النهضه» به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، بنا بر اعلام وزارت خزانه‌داری آمریکا، وزرای خارجه مصر، اتیوپی و سودان در نظر دارند که برای حل اختلافات در خصوص احداث سد «النهضه» در تاریخ ۱۳ ژانویه ۲۰۲۰ (۲۳ دی ماه) در واشنگتن یک نشست مشترک برگزار کنند. سد النهضه، مصر، سودان و اتیوپیسخنگوی وزارت خارجه اتیوپی اما بعد از اولین نشست چهارجانبه در واشنگتن اعلام کرد، آمریکا را میانجی مذاکرات درباره سد النهضه نمی‌داند و کشورش تنها برای تشریح موضع خود در گفت‌وگوهای واشنگتن شرکت کرده است (جزئیات بیشتر). طبق بیانیه‌ای که وزارت خزانه‌داری آمریکا بامداد امروز سه شنبه به وقت واشنگتن منتشر کرده، قرار است در نشست ۲۳ دی وزرای خارجه مصر، اتیوپی و سودان در واشنگتن، نتایج مذاکرات فنی آتی در خارطوم و آدیس آبابا با هدف نهایی کردن توافق درباره سد النهضه بررسی شود. سد النهضه بر روی رود نیل آبی در کشور اتیوپی و در ۴۰ کیلومتری مرز سودان در حال ساخت است.
صدا و سیماصدا و سیما3 ساعت قبل
مهمترین موضوعات خبری یکشنبه ۱۷ آذر روزنامه‌های کشور‌های مختلف به شرح زیر است: افغانستانروزنامه «هشت صبح» - دفتر سازمان ملل در افغانستان: بسیاری از افراد متهم به فساد اداری هنوز بازداشت نشده‌اند. - ستاد انتخاباتی ثبات و همگرایی (ستاد عبدالله عبدالله): ممکن نیست کسی از راه تقلب به حکومت برسد. - ستاد انتخاباتی ثبات و همگرایی: گره کور انتخابات محکم‌تر شده است. روزنامه «افغانستان ما» - معاون دوم رئیس جمهور افغانستان: یک نهاد قدرتمند باید مسئول مبارزه با فساد اداری باشد. - ستاد انتخاباتی ثبات و همگرایی (ستاد عبدالله عبدالله): کمیسیون انتخابات را مجبور می‌کنیم آخرین رای تقلبی را از سیستم خارج کند.
مهرمهر5 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسپوتنیک، وزارت خزانه داری آمریکا با صدور بیانیه‌ای از نشست آتی وزرای خارجه مصر، اتیوپی و سودان در خصوص سد النهضه خبر داد. بر اساس این بیانیه، وزرای خارجه کشورهای مذکور به دنبال برگزاری یک نشست مشترک در تاریخ ۱۳ ژانویه آتی (۲۳ دی) هستند. مقامات کشورهای سودان، مصر و اتیوپی در تلاشند تا به یک توافق در خصوص سد النهضه و سهم آبی خود در این زمینه دست پیدا کنند. این درحالیست که وزرای مذکور روز گذشته یک نشست مشترک با وزیر خزانه داری آمریکا و رئیس بانک بین المللی داشتند. این دومین نشست آنها از اوایل ماه نوامبر تاکنون به شمار می‌رود.
افکارنیوزافکارنیوز6 ساعت قبل
افکارنیوز، به گزارشوزارت خزانه داری آمریکا با صدور بیانیه‌ای از نشست آتی وزرای خارجه مصر، اتیوپی و سودان در خصوص سد النهضه خبر داد. اخبار بین‌الملل- بر اساس این بیانیه، وزرای خارجه کشورهای مذکور به دنبال برگزاری یک نشست مشترک در تاریخ ۱۳ ژانویه آتی (۲۳ دی) هستند. مقامات کشورهای سودان، مصر و اتیوپی در تلاشند تا به یک توافق در خصوص سد النهضه و سهم آبی خود در این زمینه دست پیدا کنند. این درحالیست که وزرای مذکور روز گذشته یک نشست مشترک با وزیر خزانه داری آمریکا و رئیس بانک بین المللی داشتند. این دومین نشست آنها از اوایل ماه نوامبر تاکنون به شمار می‌رود.
افکارنیوزافکارنیوز7 ساعت قبل
افکارنیوز، به گزارشمایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا و سامح شکری همتای مصری وی در واشنگتن دیدار کرده و پیرامون تحولات منطقه‌ای و موضوعات دارای اهمیت مشترک رایزنی کردند. اخبار بین‌الملل- وزیر امور خارجه مصر ابراز امیدواری کرد که این دیدار به دستیابی به توافقی پیرامون سد النهضه کمک نماید. مایک پمپئو در این دیدار از وضع آزادی مطبوعات، حقوق بشر و تداوم بازداشت آمریکایی‌ها در مصر ابراز نگرانی کرد. سامح شکری روز دوشنبه به منظور شرکت در مذاکرات سد النهضه با حضور وزرای خارجه مصر، سودان و اتیوپی با حضور نمایندگان آمریکا و بانک جهانی وارد واشنگتن شد.
مهرمهر8 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه النشره، مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا و سامح شکری همتای مصری وی در واشنگتن دیدار کرده و پیرامون تحولات منطقه‌ای و موضوعات دارای اهمیت مشترک رایزنی کردند. وزیر امور خارجه مصر ابراز امیدواری کرد که این دیدار به دستیابی به توافقی پیرامون سد النهضه کمک نماید. سامح شکری روز دوشنبه به منظور شرکت در مذاکرات سد النهضه با حضور وزرای خارجه مصر، سودان و اتیوپی با حضور نمایندگان آمریکا و بانک جهانی وارد واشنگتن شد.
فارسفارس11 ساعت قبل
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، «سامح شکری» وزیر خارجه مصر روز دوشنبه با «مایک پامپئو» همتای آمریکایی خود در ساختمان وزارت خارجه آمریکا در واشنگتن دیدار کرد. این دیدار در حاشیه حضور وزیر مصری در گفت‌وگوهای مربوط به سد النهضه انجام شد که روز دوشنبه بین وزیران خارجه مصر، سودان و اتیوپی و با مشارکت نمایندگان آمریکا و بانک بین المللی برگزار شده است. نشست امروز واشنگتن به منظور ارزیابی دو نشست سابق سه کشور مصر، سودان و اتیوپی است که به ترتیب در آدیس آبابا و قاهره برگزار شد تا نتایج نشست ماه نوامبر گذشته وزیران خارجه این سه کشور در واشنگتن اجرایی شود. سد النهضه بر روی رود نیل آبی در کشور اتیوپی و در ۴۰ کیلومتری مرز سودان در حال ساخت است. ساخت سد به طور رسمی و عملی از سال ۲۰۱۱ آغاز شده و پیش بینی‌می‌شود سال ۲۰۲۰ ساخت آن به پایان رسیده و تا سال ۲۰۲۲ آبگیری شود.
فارسفارس19 ساعت قبل
سه حزب شرق سودان قبل از آنکه به مذاکرات صلح با «جوبا» وارد شوند، برای یکپارچگی و تقویت موضع خود در مذاکرات، یادداشت تفاهمی داخلی امضا کردند. توافق احزاب شرق سودان قبل از آغاز مذاکرات صلح «خارطوم» و «جوبا» به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، سه حزب سیاسی در شرق سودان، امروز و پیش آغاز مذاکرات صلح با «جوبا» (پایتخت سودان جنوبی)، یادداشت تفاهمی داخلی امضا کردند. این سه حزب خواستار تضمین مشارکت مؤثر و عادلانه مردم شرق سودان در قدرت و در سطح ملی، منطقه‌ای و داخلی شدند. چهاردهم اکتبر (۲۲ مهر ماه)، در جوبا مذاکرات صلحی میان دولت سودان و گروه‌های مسلح و با هدف دستیابی به صلح میان خارطوم و جوبا آغاز شد. «سرنوشت دارفور (غرب)، سرنوشت کردفان جنوبی (جنوب) - نیل آبی (جنوب شرق)، سرنوشت شرق سودان و سودان شمالی» چهار محوری است که قرار است در این مذاکرات بحث و بررسی شود.

از خواص روغن کرچک چه می‌دانید؟

3+
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین22 ساعت قبل
ایسناایسنا1 روز قبل
دولت مصر اعلام کرد امروز (دوشنبه) نشستی میان وزرای خارجه و مقامات حوزه آبی مصر، سودان و اتیوپی در واشنگتن زیر نظر وزیر خزانه‌داری آمریکا با هدف حل پرونده سد النهضه برگزار می‌شود. به گزارش ایسنا، به نقل از سایت المیادین، این وزارت‌خانه در بیانیه‌ای اعلام کرد، این نشست براساس نتایج نشست وزرای خارجه سه کشور مذاکره کننده پیرامون سد النهضه که ششم نوامبر تشکیل شد، برگزار می‌شود و در آن بانک جهانی نیز مشارکت خواهد داشت. پس از میزبانی استیون منوچن، وزیر خزانه داری آمریکا از مذاکرات سه کشور مصر، اتیوپی و سودان در خصوص حل و فصل اختلافات بر سر سد بزرگ النهضه در اتیوپی، سه کشور مذکور در بیانیه مشترکی اعلام کرده بودند که وزرای خارجه آنها در نشست‌های دیگری که روزهای ۹ دسامبر (امروز) و ۱۳ ژانویه به منظور ارزیابی میزان پیشرفت مذاکرات در واشنگتن برگزار می‌شود، شرکت خواهند کرد. دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا هم اعلام کرد که مذاکرات خوبی را با مسئولان مصر، اتیوپی و سودان درباره سد النهضه برگزار کرده است؛ سدی که اتیوپی اقدام به بنای آن روی رودخانه نیل کرده است. انتهای پیام
صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما به نقل از شبکه تلویزیونی الجزیره مباشر؛ وزیر خارجه سودان گفت: طرح‌های مشترکی وجود دارد که مصر، سودان و اتیوپی می‌توانند از آن‌ها بهره‌مند شوند. اسماء عبد الله تاکید کرد: گفتگو‌ها درباره «سد النهضه» دشوار شده است و برادران مصری برای میانجیگری به امریکا و بانک جهانی روی آورده‌اند. وزیر خارجه سودان خاطرنشان کرد: ما به مصری‌ها توضیح دادیم که به سود هیچ کشوری نیست که به کشور دیگر ضرر بزند.
عصر ایرانعصر ایران2 روز قبل
در ماه‌های قبل، زنان سودان در خط مقدم اعتراضات ضد بشیر بودند. خبرگزاری فرانسه در گزارشی به فعالیت بازیکنان لیگ تازه تاسیس فوتبال زنان در جامعه سودان پرداخته است. «اورجان عصام» ستاره فوتبال سودان در حال مطالعه/ او برای دندانپزشکی درس می‌خواند/ عکس: خبرگزاری فرانسهلیگ فوتبال زنان در سودان امروزی حرکتی قدرتمند در راستای تقویت حقوق زنان محسوب می‌شود. او دوست دارد در صورت انتخاب برای تیم ملی در جام جهانی فوتبال زنان نیز بازی کند. فکی در این باره گفت: ما مدارس و آموزش پرورش را متقاعد کردیم تا دختران را به بازی فوتبال تشویق کرد.
ایسناایسنا2 روز قبل
مسؤول عالی‌رتبه آمریکایی از تمایل کشورش برای حذف نام سودان از لیست تروریستی در سریع‌ترین زمان ممکن خبر داد. به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری آناتولی، وزارت خارجه سودان با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد، رابرت اوبراین، مشاور امنیت ملی آمریکا با عبدالله حمدوک، نخست وزیر سودان در واشنگتن دیدار و حذف نام سودان را از لیست کشورهای حامی تروریسم مورد بررسی قرار دادند. دولت آمریکا ششم اکتبر ۲۰۱۷ تحریم‌های اقتصادی و تجاری را که از سال ۱۹۹۷ بر سودان اعمال کرده بود، لغو کرد اما نام سودان همچنان در لیست کشورهای حامی تروریسم آمریکا است. از اهداف اصلی سفر حمدوک به واشنگتن، قانع کردن مسؤولان آمریکایی برای حذف نام کشورش از لیست مذکور است. نخست وزیر سودان در این نشست بالا بردن سطح نمایندگی دیپلماتیک میان دو کشور را اقدامی برای تقویت روابط دوجانبه دانست.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴2 روز قبل
ساعت۲۴-در رده بندی فقیرترین کشورهای جهان کشور آفریقایی کنگو همچنان در صدر قرار دارد. سرانه تولید ناخالص داخلی غالبا نشانه‌ای از استاندارد زندگی یک کشور در نظر گرفته می‌شود. این تولید ناخالص داخلی بیانگر ثروت متوسط هر شخص ساکن در یک کشور است. با نزدیک شدن به سال ۲۰۲۰ به پیش بینی هایی در مورد سرانه تولید ناخالص داخلی از سال ۲۰۱۹ تا ۲۰۲۳ برای کشورهای مختلف نگاهی می‌اندازیم تا متوجه شویم فقیرترین‌ها در حال حاضر کدام کشورها هستند. رده بندی فقیرترین کشورهای جهان بر اساس سرانه تولید ناخالص داخلی:۱-جمهوری دموکراتیک کنگو - تولید ناخالص داخلی به ازای هر فرد در سال جاری: ۴۷۵ دلار – برای سال ۲۰۲۳: ۵۵۱ دلار۲-موزامبیک - تولید ناخالص داخلی به ازای هر فرد در سال جاری: ۵۰۲ دلار – برای سال ۲۰۲۳: ۶۴۸ دلار۳-اوگاندا - تولید ناخالص داخلی به ازای هر فرد در سال جاری: ۷۵۹ دلار– برای سال ۲۰۲۳: ۹۵۹ دلار۴-تاجیکستان - تولید ناخالص داخلی به ازای هر فرد در سال جاری: ۸۶۱ دلار – برای سال ۲۰۲۳: ۱۱۵۹ دلار۵-یمن- تولید ناخالص داخلی به ازای هر فرد در سال جاری: ۹۱۳ دلار– برای سال ۲۰۲۳: ۱۰۷۹ دلار۶-هاییتی- تولید ناخالص داخلی به ازای هر فرد در سال جاری: ۹۲۳ دلار– برای سال ۲۰۲۳: ۹۹۳ دلار۷-اتیوپی- تولید ناخالص داخلی به ازای هر فرد در سال جاری: ۱۱۲۲ دلار– برای سال ۲۰۲۳: ۱۵۰۸ دلار۸-تانزانیا- تولید ناخالص داخلی به ازای هر فرد در سال جاری: ۱۱۵۹ دلار – برای سال ۲۰۲۳: ۱۵۰۲ دلار۹-قرقیزستان- تولید ناخالص داخلی به ازای هر فرد در سال جاری: ۱۲۶۶ دلار– برای سال ۲۰۲۳: ۱۴۸۸ دلار۱۰ازبکستان- تولید ناخالص داخلی به ازای هر فرد در سال جاری: ۱۳۵۰ دلار – برای سال ۲۰۲۳: ۲۳۵۱ دلار
صدا و سیماصدا و سیما2 روز قبل
(شبکه تلویزیونی الجزیره) // (گروه موسوم به) ارتش ملی لیبی اعلام کرد مواضع و استحکامات نیرو‌های دولت وفاق ملی در طرابلس را بمباران کرده است. (شبکه تلویزیونی العالم) فلسطین اشغالی// صدای آژیر حمله هوایی در جنوب سرزمین‌های اشغالی به صدا در آمد. (شبکه تلویزیونی المیادین) // منابع فلسطینی گزارش داد بالگرد‌های اسرائیلی یک پایگاه فلسطینیان را در شمال نوار غزه هدف قرار دادند. (شبکه تلویزیونی العالم) // بالگرد‌های رژیم صهیونیستی پایگاه الخلیل نیرو‌های مقاومت فلسطینی را در شرق منطقه جبالیا در شمال نوار غزه هدف قرار دادند. (شبکه تلویزیونی المیادین) // هواپیما‌های اسرائیلی صبح روز یکشنبه اقدام به چند حمله علیه مواضعی در باریکه غزه کردند.
مهرمهر2 روز قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از عربی ۲۱، جیبوتی میزبان اولین پایگاه نظامی دریایی اتیوپی خواهد بود. بر اساس این گزارش؛ نیروی دریایی اتیوپی در تدارک برای احداث پایگاه نظامی در سواحل جیبوتی مشرف به خلیج عدن است و مقر فرماندهی دریایی آن نیز در شهر ساحلی «بحر دار» واقع در شمال غربی اتیوپی به فرماندهی سرهنگ «کندو جیزو» خواهد بود. منابع آگاه اعلام کردند که آبی احمد نخست وزیر اتیوپی در اکتبر گذشته به جیبوتی سفر کرد و در دیدار با اسماعیل عمر جیلی رئیس‌جمهور جیبوتی موضوع احداث این پایگاه را بررسی کرد. در همین ارتباط یک هیأت نظامی اتیوپی از سواحل جیبوتی بازدید کرد تا از مناطق ساحلی شمال خلیج تاگورا در این کشور و نیز شهرک ساحلی اوبیخ که قرار است پایگاه دریایی اتیوپی در نزدیکی آن احداث شود، اطلاع یابد. اتیوپی کشوری غیرساحلی است و با جیبوتی و سومالی از شرق، اریتره از شمال و سودان از شمال غربی، سودان جنوبی از سمت غرب و کنیا از جنوبی غربی همسایه است.
فارسفارس2 روز قبل
نیروی دریایی اتیوپی تصمیم دارد یک پایگاه نظامی در سواحل جیبوتی مشرف به دریای سرخ و خلیج عدن احداث کند. به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، نیروی دریایی اتیوپی در تدارک برای احداث پایگاه نظامی در سواحل جیبوتی مشرف به خلیج عدن است و مقر فرماندهی دریایی آن نیز در شهر ساحلی «بحر دار» واقع در شمال غربی اتیوپی به فرماندهی سرهنگ «کندو جیزو» خواهد بود. در همین ارتباط یک هیأت نظامی اتیوپی از سواحل جیبوتی بازدید کرد تا از مناطق ساحلی شمال خلیج تاجورا در این کشور و نیز شهرک ساحلی اوبیخ که قرار است پایگاه دریایی اتیوپی در نزدیکی آن احداث شود، اطلاع یابد. طبق گزارش وبگاه «الصومال»، «ابی احمد» نخست‌وزیر اتیوپی در اکتبر گذشته به جیبوتی سفر کرد و در دیدار با «اسماعیل عمر جیلی» رئیس‌جمهور جیبوتی موضوع احداث این پایگاه را بررسی کرد. بر اساس این گزارش، فرانسه به دولت اتیوپی برای احیای نیروی دریایی خود کمک می‌کند و در حال حاضر تعدادی از نیروهای دریایی اتیوپی در حال آموزش در فرانسه هستند.
تسنیمتسنیم2 روز قبل
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از روزنامه «تاگس شاو» آلمان، «اورزولا فون در لاین»، رئیس جدید کمیسیون اروپایی در اولین سفر خود در این سمت مهم اروپایی به اتیوپی در اتحادیه آفریقا سفر می‌کند. این تصادفی نیست که رئیس جدید کمیسیون اروپایی این منطقه را برای اولین سفر خود انتخاب کرده است. اتحادیه آفریقا مهم‌ترین ائتلاف ۵۵ کشور آفریقایی است. اتحادیه آفریقا در سال ۲۰۱۳ یک هدف را مد نظر قرار داد و آن یک ایده مشترک برای آینده بهتر در ۵۰ سال آینده بود. جنگ، فقر و ناامیدی نسبت به آینده از دلایل اصلی مهاجرت آفریقایی‌ها به اتحادیه اروپا است.
تسنیمتسنیم2 روز قبل
بارندگی‌های خوب در فصل زاد و ولد ملخ‌ها در دو سمت دریای سرخ در شاخ آفریقا و در جنوب ایران باعث افزایش تعداد این ملخ‌ها شده است. مهاجرت این گله‌ها احتمالا به سمت جنوب غرب پاکستان، جنوب ایران و شمال عمان ادامه خواهد یافت. عملیاتهای کنترل گله ملخ‌ها در پاکستان و هند بر روی ۹۵۰۴۰ هکتار از زمین‌ها در نوامبر انجام شده است. فائو هشدار داد این کشور‌ها باید هوشیار و آماده باشند. طبق گزارش فائو، یک گله کوچک ملخ روزانه غذای ۳۵ هزار نفر را می‌خورد.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز3 روز قبل
مهاجرت گله‌ها احتمالا در طول ماه دسامبر به سمت جنوب غرب پاکستان، جنوب ایران و شمال عمان ادامه می‌یابد. گله‌های بیشتری انتظار می‌رود شکل بگیرد و مسیر خود را به سمت جیبوتی، ‌اوگادن، ‌جنوب سومالی و شاید شمال شرق کنیا حرکت می‌کند. تعدادی از گله‌ها در ساحل دریای سرخ در یمن تشکیل شده و به سمت شمال در عربستان حرکت کرده‌اند. زادو ولد زمستانی در دو طرف دریای سرخ باعث خواهد شد که جمعیت ملخ‌ها افزایش بیشتری یابد. جایی که تولید مثل‌های در مقیاس کوچکتر در بخش‌هایی از شمال «ساحل» ظاهر خواهد شد.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین3 روز قبل
خبرگزاری میزان- براساس هشدار فائو گله‌های ملخ در طول ماه دسامبر به سمت جنوب غرب پاکستان، جنوب ایران و شمال عمان مهاجرت خواهند کرد. مهاجرت گله‌ها احتمالا در طول ماه دسامبر به سمت جنوب غرب پاکستان، جنوب ایران و شمال عمان ادامه می‌یابد. تعدادی از گله‌ها در ساحل دریای سرخ در یمن تشکیل شده و به سمت شمال در عربستان حرکت کرده‌اند. گروه‌های بزرگ که در تابستان شکل گرفتند در سواحل دریای سرخ سودان ظاهر شدند. زادو ولد زمستانی در دو طرف دریای سرخ باعث خواهد شد که جمعیت ملخ‌ها افزایش بیشتری یابد.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز3 روز قبل
مهاجرت گله‌ها احتمالا در طول ماه دسامبر به سمت جنوب غرب پاکستان، جنوب ایران و شمال عمان ادامه می‌یابد. گله‌های بیشتری انتظار می‌رود شکل بگیرد و مسیر خود را به سمت جیبوتی، ‌اوگادن، ‌جنوب سومالی و شاید شمال شرق کنیا حرکت می‌کند. تعدادی از گله‌ها در ساحل دریای سرخ در یمن تشکیل شده و به سمت شمال در عربستان حرکت کرده‌اند. زادو ولد زمستانی در دو طرف دریای سرخ باعث خواهد شد که جمعیت ملخ‌ها افزایش بیشتری یابد. جایی که تولید مثل‌های در مقیاس کوچکتر در بخش‌هایی از شمال «ساحل» ظاهر خواهد شد.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین3 روز قبل
فائو هشدار داد مهاجرت گله‌های ملخ در طول ماه دسامبر به سمت جنوب غرب پاکستان، جنوب ایران و شمال عمان ادامه می‌یابد و این کشورها باید کاملا هوشیار و آگاه باشند. مهاجرت گله‌ها احتمالا در طول ماه دسامبر به سمت جنوب غرب پاکستان، جنوب ایران و شمال عمان ادامه می‌یابد. تعدادی از گله‌ها در ساحل دریای سرخ در یمن تشکیل شده و به سمت شمال در عربستان حرکت کرده‌اند. گروه‌های بزرگ که در تابستان شکل گرفتند در سواحل دریای سرخ سودان ظاهر شدند. زادو ولد زمستانی در دو طرف دریای سرخ باعث خواهد شد که جمعیت ملخ‌ها افزایش بیشتری یابد.
فارسفارس3 روز قبل
فائو هشدار داد مهاجرت گله‌های ملخ در طول ماه دسامبر به سمت جنوب غرب پاکستان، جنوب ایران و شمال عمان ادامه می‌یابد و این کشورها باید کاملا هوشیار و آگاه باشند. مهاجرت گله‌ها احتمالا در طول ماه دسامبر به سمت جنوب غرب پاکستان، جنوب ایران و شمال عمان ادامه می‌یابد. تعدادی از گله‌ها در ساحل دریای سرخ در یمن تشکیل شده و به سمت شمال در عربستان حرکت کرده‌اند. گروه‌های بزرگ که در تابستان شکل گرفتند در سواحل دریای سرخ سودان ظاهر شدند. زادو ولد زمستانی در دو طرف دریای سرخ باعث خواهد شد که جمعیت ملخ‌ها افزایش بیشتری یابد.
افکارنیوزافکارنیوز3 روز قبل
مهاجرت گله‌ها احتمالا در طول ماه دسامبر به سمت جنوب غرب پاکستان، جنوب ایران و شمال عمان ادامه می‌یابد. گله‌های بیشتری انتظار می‌رود شکل بگیرد و مسیر خود را به سمت جیبوتی، ‌اوگادن، ‌جنوب سومالی و شاید شمال شرق کنیا حرکت می‌کند. تعدادی از گله‌ها در ساحل دریای سرخ در یمن تشکیل شده و به سمت شمال در عربستان حرکت کرده‌اند. زادو ولد زمستانی در دو طرف دریای سرخ باعث خواهد شد که جمعیت ملخ‌ها افزایش بیشتری یابد. جایی که تولید مثل‌های در مقیاس کوچکتر در بخش‌هایی از شمال «ساحل» ظاهر خواهد شد.

جان باختن ۲۶۵ نفر بر اثر سیل در شرق آفریقا

صدا و سیماصدا و سیما4 روز قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما به نقل از شبکه تلویزیونی فرانس ۲۴، بر اثر باران‌های سیل آسا در کنیا، بروندی، تانزانیا، سودان جنوبی، اوگاندا و اتیوپی طی دو ماه گذشته دست کم ۲۶۵ تن کشته و هزاران تن دیگر نیز ناچار شدند خانه‌های خود را ترک کنند. بر اساس این گزارش، در کنیا ۱۳۲ تن و در بروندی نیز ۳۸ تن جان باختند. در شرق اوگاندا هم تعداد زیادی افراد زیر گل و لای مدفون شدند و مردم منطقه همچنان به کندن گل و لای و تلاش برای جستجوی اجساد ادامه می‌دهند. در سراسر شرق آفریقا بیش از دو میلیون نفر تحت تاثیر این بارندگی‌های مرگبار قرار گرفته‌اند. افزایش دمای هوا و بخار آب در شرق آفریقا موجب بارندگی‌های شدیدی شده است.
قدس آنلاینقدس آنلاین6 روز قبل
سازمان ملل در گزارش سالانه خود گفت که در سال ۲۰۲۰، ۱۶۸ میلیون نفر در سراسر جهان نیاز به کمک‌های بشردوستانه خواهند داشت. به گزارش گروه بین الملل قدس آنلاین، سازمان ملل روز چهارشنبه (امروز) در گزارشی سالانه اعلام کرد که از هر ۴۵ نفر در جهان، یک نفر نیاز به غذا، پناهگاه، مراقبت‌های بهداشتی، آموزش‌های اضطراری، حفاظت یا سایر کمک‌های ضروری دارد. «مارک لوکوک» معاون دبیرکل سازمان ملل در امور بشردوستانه در ارائه این گزارش در ژنو گفت: «در سال ۲۰۱۹ افراد بیشتری نسبت به سال گذشته نیاز به کمک داشتند. سازمان ملل گفت که در سال ۲۰۲۰، ۱۶۸ میلیون نفر در سراسر جهان نیاز به حمایت و کمک‌های بشردوستانه خواهند داشت. پنج مورد از درخواست‌های کلان یونیسف برای پناهندگان سوریه و جوامع میزبان در مصر، اردن، لبنان، عراق و ترکیه است.
فارسفارس6 روز قبل
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، سازمان ملل روز چهارشنبه (امروز) در گزارشی سالانه اعلام کرد که از هر ۴۵ نفر در جهان، یک نفر نیاز به غذا، پناهگاه، مراقبت‌های بهداشتی، آموزش‌های اضطراری، حفاظت یا سایر کمک‌های ضروری دارد. «مارک لوکوک» معاون دبیرکل سازمان ملل در امور بشردوستانه در ارائه این گزارش در ژنو گفت: «در سال ۲۰۱۹ افراد بیشتری نسبت به سال گذشته نیاز به کمک داشتند. سازمان ملل گفت که در سال ۲۰۲۰، ۱۶۸ میلیون نفر در سراسر جهان نیاز به حمایت و کمک‌های بشردوستانه خواهند داشت. لوکوک همچنین خاطرنشان کرد که درگیری‌های مسلحانه منجر به کشته و مجروح شدن تعداد قابل توجهی از کودکان می‌شود. پنج مورد از درخواست‌های کلان یونیسف برای پناهندگان سوریه و جوامع میزبان در مصر، اردن، لبنان، عراق و ترکیه است.
تسنیمتسنیم6 روز قبل
از طرفی دیگر به‌ واسطه انتخاب ایران به‌ عنوان «ژاندارم منطقه» هزینه زیادی نیز صرف حضور ارتش ایران در کشورهای منطقه می‌شد. حضور ایران در عمان سه سال طول کشید اما تا سال ۵۳ این حضور نظامی محرمانه بود. اما روزنامه کیهان در سال ۵۳ اعلام کرد که حدود ۷۲۰ کشته و ۱۴۰۴ زخمی، حاصل حضور ایران در ظفار بود. بنا به نظر کارشناسان نظامی انگلیس، حضور ارتش شاهنشاهی علیه چریک‌های ظفار حدود ۱ میلیارد دلار هزینه برداشت. جنگ نیابتی در سومالیالبته حضور نظامی ایران به موارد فوق محدود نمی‌شود و می‌توان به کمک‌های محمدرضا به سومالی نیز اشاره کرد.
کجاروکجارو1 هفته قبل
کتاب «هنر به بالا نگریستن» به‌طور خاص به زیباترین سقف‌های دنیا پرداخته و پیشینه و جزئیات شاهکارهای هنری روی این سقف‌ها را برای علاقه‌مندان توضیح داده است. در کتاب جدیدی تحت‌ عنوان «هنر به بالا نگریستن» (The Art of Looking Up)، داستان‌های قابل‌توجهی از سقف‌های دیدنی دنیا از سوئد تا لاس وگاس، اسپانیا و ایران عنوان شده است. جالب است بدانید، نحوه‌ی طراحی ساختمان‌ها در طول تاریخ و در فرهنگ‌های مختلف می‌تواند اطلاعات زیادی درباره‌ی جوامع و زمان ساخت آن‌ها ارائه کند. در این مقاله از کجارو قصد داریم به چند مورد از سقف‌هایی بپردازیم که ارزش دیدن دارند. رزیدنس وورتسبورگ، وورتسبورگ، آلمانرزیدنس وورتسبورگ، در فاصله‌ی سال‌های ۱۷۲۰ تا ۱۷۴۴ در جنوب آلمان ساخته و در سال ۱۷۸۰ کامل شد.

به انتهای لیست رسیدید