اجتماعی

اخبار « سازمان تامین اجتماعی »

ایسناایسنا2 ماه قبل
به گزارش ایسنا، بنابر اعلام اداره کل روابط عمومی سازمان تأمین اجتماعی، در چهلمین سال پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی و ایام الله دهه مبارک فجر، اقدامات صورت گرفته در حوزه بیمه‌ای سازمان تأمین اجتماعی در راستای اجرای این مأموریت‌ها را مرور می‌کنیم. شایان ذکر است که سطح منابع مالی در دسترس برای سازمان تأمین اجتماعی بستگی به جمعیت فعال، میزان اشتغال، سطح دستمزد نیروی کار و ضریب پوشش تأمین اجتماعی در جامعه دارد. ضریب پوشش بیمه‌ای بیانگر سهم تعداد افراد تحت پوشش سازمان از کل جمعیت کشور است. ارائه حمایت‌های قانونی کوتاه مدت و بلند مدتتعهدات و خدمات درمانی سازمان تأمین اجتماعی برابر استانداردهای سازمان بین‌المللی کار (ILO) و سازمان بین‌المللی تأمین اجتماعی (ISSA) تنظیم شده است و بالاترین حد این استانداردها را در بر می‌گیرد. انفورماتیک و برونسپاریافزایش تعداد بیمه شدگان و شرکای اجتماعی سازمان و تحولات اجتماعی کشور ضرورت حرکت به سمت تأمین اجتماعی الکترونیک را اجتناب ناپذیر کرده است.
مهرمهر2 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، فرخ ملک وند فرد به سمت مشاور مدیرعامل در امور بیمه‌ای، غلامعلی عابدی مشاور مدیرعامل در امور حقوقی، ابراهیم رستمیان به عنوان مشاور مدیرعامل در امور فرهنگی، اجتماعی و رسانه و ابراهیم متین راد به سمت مشاور مدیرعامل در امور فناوری اطلاعات و فرابری داده‌ها منصوب شدند. لذا کلیه واحدهای صف وستاد موظفند در حیطه ماموریتی حضرتعالی نهایت همکاری را بنمایند. در بخشی از حکم ابراهیم متین راد آمده است: با عنایت به اینکه یک سازمان چابک و پویا و سرآمد در پاسخگویی، با فرایندهای هوشمند در ارئه خدمات کیفی و بهنگام مرهون ارتقای جایگاه فرابری داده‌ها و استقرار نظام جامعه فناوری اطلاعات است. امیدوارم با استفاده از تمامی ظرفیت‌ها و قابلیت‌های علمی و دانش فنی درپیشبرد نهضت IT سازمان در بخش‌های مختلف از جمله گسترش سرویس‌های ارائه خدمات غیرحضوری و نسخه الکترونیک تلاش نمایید. همچنین، محسن علیمردانی به سمت مشاور مدیرعامل در امور مجلس، سعید کاردار مشاور مدیرعامل در امور عمرانی، هدایت الله ادیب نیا مشاور مدیرعامل در امور درمان، علی کاشانی به سمت مشاور مدیرعامل و شیریندخت فرهادی به عنوان مشاور مدیرعامل در امور زنان و خانواده از سوی سرپرست سازمان تامین اجتماعی منصوب شدند.
فارسفارس2 روز قبل
عضو هیأت امنای سازمان تامین اجتماعی گفت: وزیر رفاه بر اساس قانون می‌تواند ۶ ماه فردی را به عنوان سرپرست در سازمان انتخاب کند ولی معنا ندارد که سازمانی با این گستردگی و شرایط با سرپرست اداره شود. اولیا علی‌بیگی در گفت و گو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری فارس، ‌ درباره انتصاب مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی گفت: در حال حاضر محمدحسن زدا به عنوان سرپرست از سوی وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی انتخاب شده است. عضو هیأت امنای سازمان تامین اجتماعی گفت: ‌ معمولا انتخاب مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی که آن زمان چه شورای عالی بود و چه این زمان که هیأت امنا وجود دارد همواره با دولت بوده است و پس از انتخاب به هیأت امنا معرفی می‌شود و سپس تصمیم گیری لازم اتخاذ خواهد شد. علی‌بیگی گفت: گزینه‌ای که هم اکنون برای مدیر عاملی سازمان تامین اجتماعی مطرح است به جز محمدحسن زدا که سرپرست است، غلامرضا سلیمانی‌امیری است که قبلا رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی بوده است. وی با اشاره به اینکه تاکنون جلسه جدیدی برای انتخاب مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی برگزار نشده است، گفت: فردی باید برای مدیرعاملی سازمان تامین اجتماعی انتخاب شود که آشنایی کامل با شرایط آن داشته باشد و درخواست ما از وزیر این است که هر چه زودتر جلسه انتخاب مدیرعامل را برگزار کند و سازمان تامین اجتماعی از بلاتکلیفی خارج شود.
مهرمهر1 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، جامعه آزمایشگاهی کشور نقش حساسی در ارتقاء سلامت مردم دارد و از همین رو، آسیب این بخش از خدمات نظام سلامت کشور، می‌تواند خسارت‌های جبران ناپذیری برای مردم داشته باشد. این در حالی است که گروه آزمایشگاهی کشور، در شرایط کنونی به لحاظ تامین هزینه‌های آزمایشگاهی، با مشکلات و چالش‌های زیادی مواجه است. اما حدود ۹ ماه است که بیمه‌ها مطالبات آزمایشگاهیان را پرداخت نکرده‌اند و این امر سبب شده تا آزمایشگاه‌ها از لحاظ اقتصادی بسیار ناتوان شوند. فرید کرمی نایب رئیس انجمن اسیب شناسی ایران، معتقد است عدم پرداخت به‌موقع بدهی سازمان تامین اجتماعی سلامت مردم جامعه را به خطر می‌اندازد. جامعه آزمایشگاهی کشور، معتقد است که اختلاف تعرفه‌های بخش خصوصی و دولتی منجر به ضعیف شدن بخش خصوصی شده است.
ایلناایلنا1 هفته قبل
معاون اداری و مالی سازمان تأمین اجتماعی در دیدار با استاندار آذربایجان شرقی با بیان اینکه گردش مالی سازمان تأمین اجتماعی در کشور در سال ١٣٩٧، ماهانه بالغ بر هفت هزار میلیارد تومان بود، گفت: تامین اجتماعی به عنوان یک سازمان اجتماعی اقتصادی، نقش مهمی در ایجاد امنیت و آرامش نیروی کار کشور دارد و همواره در راستای رونق تولید، پشتیبان نیروهای کار و تولید کشور است. به گزارش ایلنا، رحیم اردلان (معاون اداری و مالی سازمان تأمین اجتماعی) به همراه جعفر سمساری (مدیرکل تأمین اجتماعی استان آذربایجان شرقی) و میراحد حسینی (مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان آذربایجان شرقی)، با محمدرضا پورمحمدی (استاندار آذربایجان شرقی) دیدار کردند. رحیم اردلان، معاون اداری و مالی سازمان تأمین اجتماعی در این دیدار با بیان اینکه گردش مالی سازمان تأمین اجتماعی در کشور در سال ١٣٩٧، ماهانه بالغ بر هفت هزار میلیارد تومان بود، گفت: تامین اجتماعی به عنوان یک سازمان اجتماعی اقتصادی، نقش مهمی در ایجاد امنیت و آرامش نیروی کار کشور دارد و همواره در راستای رونق تولید، پشتیبان نیروهای کار و تولید کشور است. معاون اداری و مالی سازمان تأمین اجتماعی، تسهیل پرداخت مطالبات معوق کارگاه‌های مدیون، بخشودگی جرائم کارفرمایان خوش حساب، اعطای مشوق‌های بیمه‌ای، تسهیل بازرسی از دفاتر قانونی و نیز تسهیل صدور مفاصا حساب جهت اخذ کارت بازرگانی را از جمله اقدامات سازمان تأمین اجتماعی در جهت بهبود فضای کسب و کار دانست و افزود: سازمان تأمین اجتماعی همواره به عنوان یک شریک اجتماعی، در کنار کارفرمایان و کارگران در جهت پایداری تولید و اشتغال است. وی توسعه خدمات غیرحضوری سازمان تأمین اجتماعی در جهت تسهیل و روانسازی امور را از جمله اولویت‌های اداره کل تأمین اجتماعی استان آذربایجان شرقی در سال ١٣٩٨ اعلام و عنوان داشت: در کنار استقرار میز خدمت در شعب تأمین اجتماعی استان، خدمات سازمان تأمین اجتماعی در بستر اینترنت نیز در دسترس مخاطبان است که این امر ضمن ارتقای کمی و کیفی خدمات، موجبات صرفه‌جویی در وقت و هزینه مخاطبان و نیز کاهش ترددهای درون شهری و آسیب‌های ناشی از آن را فراهم آورده است.
ایسناایسنا1 ماه قبل
رئیس کل دادگستری گلستان گفت: پرونده حادثه تصادف رانندگی منجر به فوت دکتر نوربخش و تاج الدین، مدیرعامل و معاون پارلمانی سازمان تامین اجتماعی در دادگستری مفتوح و در حال رسیدگی قضایی است. به گزارش ایسنا، هادی هاشمیان در گفت‌وگو با خبرنگاران در این باره اظهار کرد: تیم کارشناسی ۵ نفره نیز مانند تیم کارشناسی سه نفره، راننده تویوتا لندکروز متعلق به استانداری را مقصر اصلی حادثه تصادف منجر به فوت مدیرعامل و معاون پارلمانی سازمان تامین اجتماعی اعلام کرد. وی با بیان اینکه گزارش گروه کارشناسی ۵ نفره نهایی شده و بزودی اعلام می‌شود، افزود: پیش از این گروه‌های کارشناسی یک نفره و ۳ نفره به طور جداگانه حادثه را بررسی و نظرشان را اعلام کردند که مقصران به آن اعتراض داشتند. هاشمیان خاطرنشان کرد: در اعلام نظر پلیس راه سه عامل راننده خودروی استانداری، راننده تریلی و نقص فنی جاده به یک اندازه مقصر شناخته شدند و تیم کارشناسی سه نفره راننده خودروی متعلق به استانداری را به علت رعایت نکردن حق تقدم عبور وسایل نقلیه مستقیم رو هنگام دور زدن مقصر شناخته بود. ۲۴ آبان امسال در جریان سفر وزیر کار به گلستان در تصادف رانندگی محور «گرگان - کردکوی»، خودرو حامل رئیس و معاونین سازمان تأمین اجتماعی کشور با یک دستگاه کامیون کشنده، برخورد کرد که متأسفانه در این حادثه دکتر «نوربخش» و دکتر «تاج‌الدینی» رئیس و معاون پارلمانی سازمان تأمین اجتماعی جان باختند.
مهرمهر2 ماه قبل
به گزارش خبرنگار مهر، حسینعلی حاجی دلیگانی در جلسه علنی امروز (سه شنبه) مجلس شورای اسلامی و طی تذکری شفاهی اظهار داشت: در وهله اول ضرورت دارد آقای شریعتمداری هر چه سریعتر رئیس سازمان تامین اجتماعی را از میان افراد توانمند داخل این سازمان انتخاب کند چرا که سرنوشت حدود ۴۰ میلیون نفر از مردم به این سازمان و صندوق تامین اجتماعی گره خورده است. وی متذکر شد: در قانون بودجه آمده دولت باید ۵۰ هزار میلیارد تومان از بدهی خود به سازمان تامین اجتماعی را بدهد اما یک ریال هم پرداخت نشده است. عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس تصریح کرد: همچنین کارگران بازنشسته سازمان تامین اجتماعی مشکلات عدیده‌ای دارند و به واقع مظلوم هستند و باید وضعیت شان تعیین تکلیف شود. علی لاریجانی که ریاست جلسه را بر عهده داشت در پاسخ به این تذکر گفت: سازمان برنامه و بودجه باید توضیح دهد چرا این مصوبه مجلس اجرایی نشده است. وی بیان کرد: بنده به آقای تاجگردون گفته‌ام در بودجه سال آینده بندی در این باره آورده شود و این موضوع محکم‌تر در بودجه بسته شود.
مهرمهر2 ماه قبل
رئیس موسسه عالی پژوهش سازمان تامین اجتماعی کشور افزود: گفتمان و تعامل به عنوان یک اصل و محور در امور بایستی مدنظر قرار گیرد و اگر این مهم محقق شود، بخش زیادی از مشکلات رفع خواهد شد و دستیابی به توسعه تسهیل می‌ گردد. رئیس موسسه عالی پژوهش سازمان تامین اجتماعی کشور توضیح داد: این سیستم و فرهنگی است که در کشورهای توسعه یافته توانسته در امور بسیار موثر باشد، پس باید به طور جدی در دستور کار قرار گیرد تا بتوانیم به ساماندهی و مدیریت مطلوب در امور مختلف حوزه‌های اجتماعی، اقتصادی و … دست پیدا کنیم. رئیس موسسه عالی پژوهش سازمان تامین اجتماعی کشور ابراز داشت: در سازمان تامین اجتماعی نیز این مهم با جدیت دنبال می‌شود و تشکیل معاونت فرهنگی این سازمان نیز در همین راستا است. وی در بخش دیگر سخنان خود با اشاره به فعالیت سازمان تامین اجتماعی بیان کرد: در حال حاضر ۴۰ میلیون نفر در سطح کشور تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی هستند و این سازمان ماهیانه پنج هزار میلیارد تومان مستمری به مستمری بگیران خود پرداخت می‌کند. رئیس موسسه عالی پژوهش سازمان تامین اجتماعی کشور اضافه کرد: هم اکنون در کشور ۳۰ بیمارستان تامین اجتماعی و ۳۰۰ مرکز درمانگاهی تامین اجتماعی دایر هستند و این سازمان در مجموع ۶۰ هزار نفر پرسنل دارد.
خبر فوریخبر فوری2 ماه قبل
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس خواستار انتخاب هر چه سریعتر رئیس سازمان تامین اجتماعی و ارائه بدهی‌های دولت به این سازمان شد. حسینعلی حاجی دلیگانی در جلسه علنی امروز (سه شنبه) مجلس شورای اسلامی و طی تذکری شفاهی اظهار داشت: در وهله اول ضرورت دارد آقای شریعتمداری هر چه سریعتر رئیس سازمان تامین اجتماعی را از میان افراد توانمند داخل این سازمان انتخاب کند چرا که سرنوشت حدود ۴۰ میلیون نفر از مردم به این سازمان و صندوق تامین اجتماعی گره خورده است. وی متذکر شد: در قانون بودجه آمده دولت باید ۵۰ هزار میلیارد تومان از بدهی خود به سازمان تامین اجتماعی را بدهد اما یک ریال هم پرداخت نشده است. عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس تصریح کرد: همچنین کارگران بازنشسته سازمان تامین اجتماعی مشکلات عدیده‌ای دارند و به واقع مظلوم هستند و باید وضعیت شان تعیین تکلیف شود. علی لاریجانی که ریاست جلسه را بر عهده داشت در پاسخ به این تذکر گفت: سازمان برنامه و بودجه باید توضیح دهد چرا این مصوبه مجلس اجرایی نشده است.
ایسناایسنا3 روز قبل
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و رئیس هیات امنای سازمان تامین اجتماعی، مرتضی لطفی را به عنوان عضو هیات مدیره این سازمان منصوب کرد. به گزارش ایسنا، در بخشی از متن حکم انتصاب مرتضی لطفی آمده است: «نظر به تعهد، شایستگی، صلاحیت‌های علمی و اجرایی جنابعالی، با استناد به بند ب ماده ۱۷ قانون ساختار نظام جامع رفاه و تامین اجتماعی و پیرو مصوبه هیات امنای سازمان تامین اجتماعی و صندوق‌های تابعه، به موجب این ابلاغ به عنوان عضو هیات مدیره سازمان تامین اجتماعی منصوب می‌شوید. در دهه چهارم انقلاب یعنی دهه پیشرفت و عدالت و با عنایت به اولویت‌های دولت تدبیر و امید در حوزه رفاه و تامین اجتماعی انتظار می‌رود در راستای سیاست‌های دولت تدبیر و امید با رعایت قانون‌مداری سعی و تلاش مضاعف در بعد نظارتی، استقرار انضباطی مالی، مدنظر قرار دادن منابع و مصالح بازنشستگان عزیز و ارتقای جایگاه آن سازمان از طراحی ساز و کارهای علمی و عملی با دانش‌محوری و تعامل همه‌جانبه با مدیرعامل سازمان، تمهیدات لازم را در جهت دوره‌ای ممتاز و درخشان در راه خدمت به جامعه فرهیخته و ممتاز به عمل آورید. امید است با اتکال به ذات اقدس پروردگار و تحت توجهات حضرت ولی عصر (ارواحنا فداه) در مسیر خدمتگزاری به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران با تلاش صادقانه و در جهت آرمان‌های رفیع امام راحل عظیم الشان (ره) و منویات مقام معظم رهبری (مدظله العالی) موفق و موید باشید.» انتهای پیام
ایرناایرنا2 ماه قبل
به گزارش ایرنا محمد حسن زدا روز چهارشنبه در حاشیه افتتاح ساختمان اداره کل تامین اجتماعی قزوین در جمع خبرنگاران افزود: با ایجاد چنین نظامی که نقش آن مانند نقش بانک مرکزی برای تمام بانک‌های کشور است، سازمانی در حوزه تامین اجتماعی شکل می‌گیرد که می‌تواند حدود ۱۸ صندوق اجتماعی را ساماندهی کند. وی اضافه کرد: همچنین نبود نظام چند لایه تامین اجتماعی در کشور نیز خود مشکل دیگری است که موجب شده تا مردم و دیفنعان، حقوق و تکالیف خود را ندانند. سرپرست سازمان تامین اجتماعی در ادامه در خصوص بدهی دولت به تامین اجتماعی نیز گفت: تا پایان سال ۹۴، میزان اصل بدهی دولت به این سازمان ۸۰ هزار میلیارد تومان بوده که اگر سود آن سال‌ها و همچنین بدهی سال‌های بعدی را نیز اضافه کنیم به حدود ۱۵۰ هزار میلیارد تومان می‌رسد. وی افزود: سازمان تامین اجتماعی برای ادامه مسیر خود، پس از اتوماسیون ۱۰۰ درصدی و برون سپاری‌ها، برنامه‌های استراتژیک و عملیاتی مختلفی را در جهت اصلاح ساختار تشکیلاتی اجرایی خواهد کرد. سرپرست سازمان تامین اجتماعی امروز چهارشنبه با هدف افتتاح ساختمان جدید اداره کل تامین اجتماعی، اورژانس و ام آر آی بیمارستان رازی به قزوین سفر کرده است.
ایلناایلنا2 ماه قبل
افتخار می‌کنیم به چنین بودجه‌ایصحبت‌‌های روز چهارشنبه سرپرست سازمان تامین اجتماعی در همایش سالیانه «کانون کارگران بازنشسته و مستمری‌بگیر تامین اجتماعی استان مازنداران» در جزیره کیش شاهدی بر این مدعاست. هرچند سازمان تامین اجتماعی در همین گفتگو با مقایسه بودجه سنواتی ۹۸ که بالغ بر ۴۰۰ هزار میلیارد تومان است با بودجه سازمان تامین اجتماعی، تاکید کرد: «افتخار می‌کنیم به چنین بودجه‌ای». گرم بودن ارتباط سازمان تامین اجتماعی با نمایندگان موجب شد تا ماده ۱۲ طرح حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی کشور با اصلاحات مدنظر سازمان تامین اجتماعی در مجلس تصویب شود. این دولت‌ها همچنین به اقتصاد نگاه توسعه‌گرایانه داشتند و نهاد تامین اجتماعی نه سازمان تامین اجتماعی را موتور توسعه ارزیابی می‌کردند. صادقی در پایان تاکید کرد که با این حال دولت به تعهدات خود در قبال سازمان تامین اجتماعی عمل نکرد و دست سازمان تامین اجتماعی را در فقدان نظارت مجلس شورای اسلامی خالی گذاشت.
تسنیمتسنیم4 روز قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم، در بخشی از حکم محمد شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و رییس هیات امنای سازمان تامین اجتماعی برای مرتضی لطفی آمده است: نظر به تعهد، شایستگی، صلاحیت‌های علمی و اجرایی جنابعالی، با استناد به بند «ب» ماده ۱۷ قانون ساختار نظام جامع رفاه و تامین اجتماعی و پیرو مصوبه هیات امنای سازمان تامین اجتماعی و صندوق‌های تابعه، به موجب این ابلاغ به عنوان «عضو هیات مدیره سازمان تامین اجتماعی» منصوب می‌شوید. در دهه چهارم انقلاب یعنی دهه پیشرفت و عدالت و با عنایت به اولویت‌های دولت تدبیر و امید در حوزه رفاه و تامین اجتماعی انتظار می‌رود در راستای سیاست‌های دولت تدبیر و امید با رعایت قانون مداری سعی و تلاش مضاعف در بعد نظارتی، استقرار انضباطی مالی، مدنظر قرار دادن منابع و مصالح بازنشستگان عزیز و ارتقاء جایگاه آن سازمان از طراحی ساز و کارهای علمی و عملی با دانش محوری و تعامل همه جانبه با مدیرعامل سازمان، تمهیدات لازم را در جهت دوره‌ای ممتاز و درخشان در راه خدمت به جامعه فرهیخته و ممتاز به عمل آورید. امید است با اتکال به ذات اقدس پروردگار و تحت توجهات حضرت ولی عصر (ارواحنا فداه) در مسیر خدمتگزاری به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران با تلاش صادقانه و در جهت آرمان‌های رفیع امام راحل عظیم الشان (ره) و منویات مقام معظم رهبری (مدظلله العالی) موفق و موید باشید. انتهای پیام/
ایسناایسنا1 ماه قبل
مشاور امور فرهنگی سازمان تامین اجتماعی کشور با بیان اینکه ۴۲ میلیون نفر تحت پوشش سازمان تامین اجتماعی هستند، گفت: این سازمان ماهیانه حدود ۶۰۰۰ میلیارد تومان به مستمری بگیران تحت پوشش خود پرداخت می‌کند. به گزارش ایسنا مهربانو شریعتمداری در آئین تجلیل از کارآفرینان و کارفرمایان نمونه استان مرکزی با اشاره به اینکه سازمان تامین اجتماعی به عنوان یک سازمان بیمه‌ای وظیفه بسیار سنگین و خطیری دارد، گفت: شرایط اقتصادی حاکم بر جامعه کنونی روی درآمدها و ورودی و خروجی‌های این سازمان تاثیر زیادی گذاشته است و ما در حقیقت با نوعی بحران روبرو هستیم. وی ادامه داد: تلاش سازمان تامین اجتماعی بر این است تا با گسترش تعاملات با گروه‌های مخاطب به‌خصوص تشکل‌های کارفرمایی و کارگری، مشکلات را از پیش روی صنعت و تامین اجتماعی بردارد تا بتواند نحوه خدمت‌رسانی خود را بهتر کند. وی با تاکید بر اینکه سازمان تامین اجتماعی بزرگترین سازمان بیمه‌گر کشور است، اظهارکرد: این سازمان در حال حاضر ۴۲ میلیون نفر را در سطح کشور تحت پوشش خود قرار داده است که از این تعداد ۵۸ درصد را جامعه شهری تشکیل می‌دهد. ۳ میلیون و ۷۰۰ هزار نفر مستمری بگیر در حال حاضر در این سازمان وجود دارد و تامین اجتماعی ماهیانه باید مبلغ ۶۰۰۰ میلیارد تومان را بابت پرداخت مستمری‌ها برای این گروه در نظر بگیرد.
ایلناایلنا1 ماه قبل
وی افزود: به بیان دیگر مدیریت سازمان تامین اجتماعی از سال ۱۳۸۳ دولتی شد. رئیس کانون بازنشستگان و مستمری‌بگیران تامین اجتماعی شهر تهران در ادامه با بیان اینکه با این وجود دولت در سرمایه‌گذاری‌هایی که در سازمان تامین اجتماعی انجام می‌شود هیچ نقشی ندارد، گفت: ضرورت دارد با توجه به مشکلات جاری سازمان تامین اجتماعی، دولت به داد آن برسد و پای خود را از مشکلات بیرون نکشد. دهقان‌کیا با بیان اینکه احیای شورای عالی تامین اجتماعی به جهت حفظ استقلال آن از دولت ضروری است، گفت: حرف ما این است که سه‌جانبه‌گرایی باید در تمام سطوح انجام شود؛ چه در هیات امنای سازمان تامین اجتماعی، چه در هیات مدیره سازمان تامین اجتماعی و چه در شورای عالی کار. تمامی این رقم از جیب بیش از ۳ میلیون بازنشسته سازمان تامین اجتماعی هزینه می‌شود. در همین حال مرکز پژوهش‌های مجلس اعلام می‌کند که تا پایان سال ۹۵ بدهی دولت به سازمان تامین اجتماعی ۱۴۱ هزار میلیارد تومان است.
ایرناایرنا2 هفته قبل
به گزارش ایرنا از سازمان تامین اجتماعی، 'محمدحسن زدا' اظهار کرد: ارائه خدمات درمانی به مصدومان با استفاده از تمام امکانات و ظرفیت مراکز درمانی انجام می‌شود. وی افزود: کارگاه‌های تحت پوشش سازمان تامین اجتماعی که فعالیت آنها در اثر سیل متوقف شده است، از حمایت‌های این سازمان از جمله برقراری مقرری بیمه بیکاری برای کارگران، برخوردار می‌شوند. وی ضمن اظهار همدردی و تسلیت به بازماندگان افراد فوت شده براثر سیل، ادامه داد: در صورتی که افراد فوت شده در این سوانح از بیمه شدگان سازمان تامین اجتماعی باشند، مستمری بازماندگان واجد شرایط آنها در اسرع وقت برقرار می‌شود. سرپرست سازمان تامین اجتماعی در پایان بر لزوم ارایه تمامی تعهدات قانونی این سازمان به آسیب دیدگان حوادث اخیر تاکید کرد و گفت: سرعت و کیفیت خدمت رسانی به این عزیزان را مهمترین وظیفه خود می‌دانیم و به عنوان یک سازمان خدمت رسان در شرایط سخت در کنار تولیدکنندگان و کارفرمایان و همچنین جامعه شریف و زحمت کش کارگری هستیم. شبس**اجتمام * ٧٢۶٨ **۱۹۱۷انتهای پیام /*
مهرمهر2 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، در حکم صادر شده از سوی محمد حسن زدا آمده است: نظر به تعهد، تخصص و تجارب ارزنده سرکارعالی به موجب این حکم به سمت مدیر کل بودجه و تشکیلات منصوب می‌شوید. امیدوارم با توکل به خداوند متعال و در سایه عنایات ائمه معصومین علیهم السلام و رعایت جوانب شرعی و قانونی، امانت داری، مقررات مربوطه، توجه به منافع و مصالح سازمان، استفاده از تمام ظرفیت‌ها و سرمایه‌های انسانی متخصص و مجرب و همچنین اقدامات مبتنی بر برنامه ریزی و پایش عملکرد در راستای نیل به اهداف تبیین شده به ویژه اصول وسیاست‌های نظام جامع تامین اجتماعی و صیانت از حقوق شرکای اجتماعی سازمان اعم از بیمه شدگان، بازنشستگان و کارفرمایان تلاش نمایید. از درگاه خداوند متعال توفیقات روز افزون سرکارعالی را در راه خدمت شایسته به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران با رعایت قانون مداری، اعتدال گرایی و منشور اخلاقی دولت تدبیر و امید مسالت می‌نمایم. طیبه فرهت نیا پیش از این نیز طی سالهای ۸۹ تا ۹۳ مدیر کل بودجه و تشکیلات سازمان تامین اجتماعی بوده است.
تسنیمتسنیم2 ماه قبل
به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم؛ اعترضات به نحوه و فرایند توزیع بسته‌های حمایتی به خانواده‌های مشمول طرح حمایتی دولت همچنان ادامه دارد و برخی از خانواده‌ها با گذشته هفته‌ها هنوز نتوانسته‌اند رقم ریالی بسته حمایتی خود را دریافت کنند! بر همین اساس مسئولان و متولیان توزیع بسته‌های حمایتی تصمیم گرفتند تا با اعلام دو سامانه و یک شماره تماس، اعتراضات مطرح شده از سوی خانواده‌ها را پیگیری کنند. دو سامانه (#۸*۱۴۲* و#۸*۱۴۲۰*) و شماره تماس ۱۴۲۰ از هفته پیش توسط مسئولان سازمان تامین اجتماعی اعلام شد و از خانواده‌های معترض خواسته شد تا با مراجعه به دو سامانه و وارد کردن کد ملی، اعتراض خود را ثبت و پیگیری کنند. ضمن اینکه شماره اعلام شده از سوی سازمان تامین اجتماعی نیز به خانواده‌ها پاسخگو نیست! توزیع بسته‌های حمایتی ادامه دار خواهد بود/ تامین مالی برای جاماندگانشاید در عدم‌پرداخت «بسته‌های حمایتی» اشتباه کرده باشیم/ آغاز واریز بسته حمایتی جاماندگانانتهای پیام/
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین3 ماه قبل
وزارت تعاون، کار ورفاه اجتماعی اعلام کرد: طبق اختیارات قانونی وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی در شرایط فعلی سرپرست سازمان منصوب شده وسازمان با سرپرست حاذق حاضر به کفایت اداره می‌شود. وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی: اعتمادآنلاین| مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعى عنوان کرد: اخبار منتشر شده مبنی بر انتصاب برخی استانداران به سمت مدیر عامل سازمان تامین اجتماعی از سوی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی تکذیب شد. مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعى گفت: در شرایط فعلی سرپرست سازمان منصوب شده وسازمان با سرپرست حاذق حاضر به کفایت اداره می‌شود. منبع: میزان
الفالف2 هفته قبل
سرپرست سازمان تامین اجتماعی گفت: برای تسهیل خدمت رسانی به بیمه شدگان و کارگاه‌های تحت پوشش این سازمان در استانهای سیل زده دستورات لازم به مدیران واحدهای بیمه‌ای و درمانی صادر شده است. گروه اجتماعی الف، ۱۵ فروردین ۱۳۹۸، ۱۰:۱۵ ۳۹۸۰۱۱۵۰۱۸به گزارش اداره‌ کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، محمدحسن زدا برای مصدومان این حوادث طلب شفای عاجل کرد و اظهار داشت: ارائه خدمات درمانی به مصدومان با استفاده از تمام امکانات و ظرفیت مراکز درمانی انجام می‌شود. زدا افزود: کارگاههای تحت پوشش سازمان تامین اجتماعی که فعالیت آنها در اثر سیل متوقف شده است نیز از حمایتهای این سازمان از جمله برقراری مقرری بیمه بیکاری برای کارگران، برخوردار می‌شوند. وی ضمن اظهار همدردی و تسلیت به بازماندگان افراد فوت شده براثر سیل، ادامه داد: در صورتی که افراد فوت شده در این سوانح از بیمه شدگان سازمان تامین اجتماعی باشند، مستمری بازماندگان واجد شرایط آنها در اسرع وقت برقرار می‌شود. سرپرست سازمان تامین اجتماعی در پایان بر لزوم ارایه تمامی تعهدات قانونی این سازمان به آسیب دیدگان حوادث اخیر تاکید کرد و گفت: سرعت و کیفیت خدمت رسانی به این عزیزان را مهمترین وظیفه خود می‌دانیم و به عنوان یک سازمان خدمت رسان در شرایط سخت در کنار تولیدکنندگان و کارفرمایان و همچنین جامعه شریف و زحمت کش کارگری هستیم.
ایسناایسنا1 ماه قبل
مشاور امور فرهنگی سازمان تامین اجتماعی کشور با بیان اینکه ۴۲ میلیون نفر تحت پوشش سازمان تامین اجتماعی هستند، گفت: این سازمان ماهیانه حدود ۶۰۰۰ میلیارد تومان به مستمری بگیران تحت پوشش خود پرداخت می‌کند. به گزارش ایسنا مهربانو شریعتمداری در آئین تجلیل از کارآفرینان و کارفرمایان نمونه استان مرکزی با اشاره به اینکه سازمان تامین اجتماعی به عنوان یک سازمان بیمه‌ای وظیفه بسیار سنگین و خطیری دارد، گفت: شرایط اقتصادی حاکم بر جامعه کنونی روی درآمدها و ورودی و خروجی‌های این سازمان تاثیر زیادی گذاشته است و ما در حقیقت با نوعی بحران روبرو هستیم. وی ادامه داد: تلاش سازمان تامین اجتماعی بر این است تا با گسترش تعاملات با گروه‌های مخاطب به‌خصوص تشکل‌های کارفرمایی و کارگری، مشکلات را از پیش روی صنعت و تامین اجتماعی بردارد تا بتواند نحوه خدمت‌رسانی خود را بهتر کند. وی با تاکید بر اینکه سازمان تامین اجتماعی بزرگترین سازمان بیمه‌گر کشور است، اظهارکرد: این سازمان در حال حاضر ۴۲ میلیون نفر را در سطح کشور تحت پوشش خود قرار داده است که از این تعداد ۵۸ درصد را جامعه شهری تشکیل می‌دهد. ۳ میلیون و ۷۰۰ هزار نفر مستمری بگیر در حال حاضر در این سازمان وجود دارد و تامین اجتماعی ماهیانه باید مبلغ ۶۰۰۰ میلیارد تومان را بابت پرداخت مستمری‌ها برای این گروه در نظر بگیرد.
ایلناایلنا2 ماه قبل
در این دیدار صمیمانه که به منظور ایجاد روحیه در بین بازیکنان ذوب آهن برگزار شد، تمام بازیکنان و اعضای کادر فنی حاضر بودند. تیم فوتبال ذوب آهن اصفهان سه شنبه این هفته در آغاز فصل جدید جام باشگاههای آسیا در ورزشگاه فولاد شهر میزبان تیم الکویت است. همچنین سرپرست سازمان تامین اجتماعی از تمرینات تیم بستکبال ذوب آهن اصفهان در مجموعه ملت نیز بازدید کرد. ذوب‌آهن اصفهان اولین و بزرگترین کارخانه تولیدکننده فولاد ساختمانی و ریل در ایران و بزرگترین تولید کننده محصولات طویل در خاورمیانه است که با ظرفیت ۳ میلیون و ۶۰۰ هزارتن فولاد، انواع مقاطع فولادی ساختمانی و صنعتی را تولید می‌کند و بیش از ۵۰ درصد سهام آن متعلق به سازمان تامین اجتماعی است.
خبرآنلاینخبرآنلاین2 ماه قبل
وی در ادامه به مقایسه تامین اجتماعی در قبل و بعد از انقلاب اشاره کرد و گفت: قبل از انقلاب ما تنها در شهرهای یاسوج و گچساران شعب تامین اجتماعی داشتیم که تا سال ۱۳۶۸ زیر نظر استان خوزستان اداره می‌شد. مدیرکل تامین اجتماعی استان در ادامه گفت: شعبه شهرستان کهگیلویه در سال ۶۹ در شهر دهدشت افتتاح شد که شعب باشت و سی سخت در سال ۸۲ و پاتاوه و لیکک در سال ۹۳ به تعداد شعب تامین اجتماعی اضافه شدند. وی در ادامه افزود: از سال ۶۹ بیمه بیکاری که در هیچ کشوری مرسوم نیست توسط سازمان تامین اجتماعی پرداخت می‌شود. عباس نورمحمدی مبلغ مطالبات سازمان تامین اجتماعی را در استان ۱۴۵ میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: این مطالبات در بخش‌های خصوصی و دولتی است که سهم عمده آن به بخش دولتی تعلق دارد. وی گفت: سازمان تامین اجتماعی بیش از ۵۳ درصد جمعیت کشور را در بخش‌های درمانی و بیمه‌ای تحت پوشش دارد که می‌طلبد این سازمان منابع کافی داشته باشد تا بتواند از ارائه خدمات به این اقشار درآید.
تسنیمتسنیم2 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از اردبیل، سعید بشرخواه بعد از ظهر امروز در دیدار با فرماندار شهرستان گرمی با تشریح گزارشی از عملکرد تأمین اجتماعی استان، به موضوع بیمه قالیبافان و کارگران کشاورزی اشاره کرد و اظهار داشت: تأمین اجتماعی استان در چهارچوب قوانین و مقررات برای بیمه کردن و ارائه خدمات به این قشر اقدام می‌کند. وی با اشاره به اینکه بیش از ۶۰۰ هزار نفر از جمعیت استان اردبیل تحت پوشش تأمین اجتماعی هستند، افزود: سازمان تأمین اجتماعی سازمانی بین النسلی است که برای ارائه خدمات مطلوب و ایفای تعهدات خود نسبت به بیمه شدگان متکی به دریافت حق بیمه است. وی تصریح کرد: انجام به موقع تعهدات توسط سازمان تأمین اجتماعی در ایجاد امنیت اجتماعی، اقتصادی و سیاسی کل جامعه اثرگذار بوده و موجب کاهش مشکلات اجتماعی می‌شود. فرماندار شهرستان گرمی نیز در این دیدار ضمن تقدیر و تشکر از عملکرد اداره کل استان، گفت: بی تردید رسیدن به عدالت اجتماعی اساسی‌ترین هدف تأمین اجتماعی استان است و گستردگی افراد تحت پوشش این سازمان علت توسعه یافتگی آن در جامعه است. علی بهشتی افزود: تعاملات سازنده اداره کل تأمین اجتماعی استان اردبیل و شعبه گرمی با مسئولین استانی و شهرستانی موجب ارتقاء سطح ارائه خدمات بهتر به بیمه شدگان و گستردگی تحت پوشش این سازمان نشان دهنده مسئولیت سنگین سازمان تأمین اجتماعی در پاسخگویی به مردم منطقه مغان است.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 هفته قبل
خبرگزاری میزان- سرپرست سازمان تامین اجتماعی با اشاره به نامگذاری سال ۹۸ به عنوان رونق تولید از سوی مقام معظم رهبری گفت: شعار امسال با اهداف سازمان تامین اجتماعی بسیار عجین است و با رونق تولید منابع این سازمان برای ارائه خدمات افزون می‌شود و این سازمان نیز در جهت رونق تولید در کشور تلاش خواهد کرد. زدا تصریح کرد: بازنشستگان و مستمری بگیرانی که براثر این سیل دچار خسارت شده‌اند نیز از حمایت سازمان تأمین اجتماعی برخوردار هستند و این سازمان تا زمان رفع کامل عوارض سیل در کنار کارگران و کارفرمایان عزیز است. وی درادامه با اشاره به نقش شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی و بانک رفاه کارگران در تامین منابع این سازمان افزود: شستا در سال گذشته عملکرد موفق داشت و از فعالیت‌های مجموعه‌های اقتصادی سازمان تامین اجتماعی تشکر می‌کنم. وی به برنامه‌های سازمان تامین اجتماعی در سال جاری نیز اشاره کرد و گفت: به منویات رییس محترم جمهور در خصوص واگذاری بنگاه‌های شستا توجه بیشتری خواهیم داشت. زدا، شناسایی منابع جدید بیمه‌ای، تقویت بازرسی‌ها، اجرایی کردن طرح دکتر نوربخش، توسعه پوشش بیمه‌ای اتباع و مشاغل مجازی و تجمیع بخشنامه‌ها را از مهمترین برنامه‌های سال ۹۸ سازمان تامین اجتماعی اعلام کرد و افزود: ۱۵۰ برنامه عملیاتی خواهیم داشت.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 ماه قبل
به گزارش گروه جامعه خبرگزاری میزان، در این جلسه کریستف آندریاس هاملمان نماینده WHO در تهران، پروفسور تیده مشاور ارشد WHO، نمایندگان سازمان بیمه سلامت، درخشان معاون درمان سازمان تامین اجتماعی، غفاری رئیس موسسه عالی پژوهش سازمان تامین اجتماعی، توانایی مدیرکل درمان مسقیم و کاشف مدیر کل امور بین الملل این سازمان حضور داشتند. غفاری در این جلسه با ارائه توضیحاتی درخصوص حوزه‌های فعالیت سازمان تامین اجتماعی، موضوعات مهمی از قبیل: نحوه ارائه خدمات درمانی به بیمه شدگان، منابع و مصارف درمانی سازمان تامین اجتماعی، شرایط نرخ گذاری و تعیین تعرفه خدمات درمانی را شرح داد. در ادامه، نمایندگان WHO سوالاتی را در خصوص مبحث اقتصاد سلامت، نرخ گذاری حق بیمه، نوع خدمات ارائه شده به بیمه شدگان و نحوه محاسبه هزینه خدمات درمانی مطرح کردند که از سوی دکتر غفاری، کاشف و کارشناسان معاونت درمان سازمان تامین اجتماعی پاسخ داده شد. همچنین در این جلسه مقرر شد ۱۰ مورد از عناوین اولویت‌های همکاری سازمان تامین اجتماعی با سازمان جهانی بهداشت جهت درج در گزارش نهایی و نقشه راه تنظیمی پروفسور تیده ارائه شود. پس از نشست با نمایندگان سازمان تامین اجتماعی، مشاوران WHO به همراه نمایندگان سازمان بیمه سلامت و امور بین الملل این سازمان از بیمارستان تامین اجتماعی شهید لواسانی تهران بازدید کردند و نمایندگان WHO پس از ارائه سوالات خود در زمینه فعالیت تخصصی بیمارستان، به بازدید از بخش CCU این مرکز درمانی پرداختند و از نزدیک با بیماران بستری در این بخش گفتگو کردند.
ایسناایسنا2 ماه قبل
سرپرست سازمان تأمین اجتماعی کشور اعلام کرد: سهم ۹-بیست و هفتم درمان از خزانه به سازمان تأمین اجتماعی بازگشت و این امر با انسجام و پیگیری‌های سازمان تأمین اجتماعی و اتحادیه‌های کارگری صورت پذیرفته است. سرپرست سازمان تأمین اجتماعی ابراز امیدواری کرد که شخصی از بدنه تأمین اجتماعی مدیرعامل این سازمان شود، تصریح کرد: اعتقاددارم یک کارمند ساده سازمان، مدیرعامل بهتری نسبت به مدیران خارج از سازمان خواهد بود. وی ادامه داد: دومین ایراد این است که هلدینگ جدا از معاونت درمان سازمان تأمین اجتماعی ایجاد شده است. در جلسه هیئت‌مدیره خواستار بازگشت هلدینگ به سازمان تأمین اجتماعی شدم و برای انجام آن باید حسابرسی کامل انجام شود. آینده روشن است، برای ادامه راه به دعای خیر و حمایت شما از سازمان تأمین اجتماعی احتیاج داریم.
ایلناایلنا2 ماه قبل
در پی شهادت جمعی از پاسداران انقلاب اسلامی در حمله تروریستی زاهدان، سازمان تامین اجتماعی پیام تسلیتی را صادر کرد. به گزارش ایلنا، متن پیام صادر شده از سوی سازمان تامین اجتماعی بدین شرح است: بسم الله الرحمن الرحیمولا تحسبن الذین قتلوا فی سبیل الله أمواتا بل أحیاء عند ربهم یرزقونحمله ددمنشانه و بزدلانه گروهک‌های تروریستی در سیستان و بلوچستان جمعی از بهترین پاسداران انقلاب اسلامی و مرزداران کیان میهن و نظام اسلامی را به فیض شهادت رساند. این اقدام تروریستی و منافقانه همزمان با سالروز پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی و چهلمین بهار انقلاب بزرگ ملت ایران بدون تردید کوچکترین خللی در عزم و اراده این ملت بزرگ در ایستادن بر سر آرمان‌های بلند نظام و انقلاب اسلامی ایجاد نخواهد کرد. مدیران و کارکنان سازمان تامین اجتماعی شهادت پاسداران غیور انقلاب اسلامی در این حمله تروریستی را به مقام معظم رهبری، خانواده و بازماندگان عزیز آنان و ملت شریف ایران تسلیت عرض می‌کنند و برای شهدای این حادثه علو درجات و برای مجروحین شفای عاجل مسئلت دارند.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین3 ماه قبل
خبرگزاری میزان- وزارت تعاون، کار ورفاه اجتماعی خبر داد: اخبار منتشر شده مبنی بر انتصاب برخی استانداران به سمت مدیر عامل سازمان تامین اجتماعی از سوی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی تکذیب شدبه گزارش خبرنگار گروه جامعه خبرگزاری میزان مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعى ضمن تکذیب اخبار منتشر شده مبنی بر انتصاب برخی استانداران محترم به سمت مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی اعلام کرد: طبق اختیارات قانونی وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی در شرایط فعلی سرپرست سازمان منصوب شده وسازمان با سرپرست حاذق حاضر به کفایت اداره می‌شود. انتهای پیام/

به انتهای لیست رسیدید

اجتماعی

سازمان تأمین اجتماعی ایران یک سازمان بیمه گر اجتماعی است. این سازمان عمومی غیردولتی، وظیفهٔ پوشش اجباری بیمهٔ کارگران مزد، حقوق‌بگیر و پوشش اختیاری صاحبان حرفه و شغل‌های آزاد را برعهده دارد. در این صفحه اخبار سازمان تأمین اجتماعی را می‌خوانید. ویکی‌پدیا