اجلاس لهستان

اجلاس لهستان

مهرمهر5 ماه قبل
ثبت ملی شهر تاریخی یزد ۱۵ سال پیش انجام شد. در بهمن سال ۹۴ این پرونده به یونسکو ارسال شد و در شهریور ۹۵ ارزیابان به یزد آمدند و در هفدهم تیر سال ۹۶ پرونده ثبت جهانی شهر یزد در اجلاس لهستان، مطرح و به ثبت رسید. الان قیمت خانه‌های مخروبه تاریخی، بیشتر از خانه‌های نوساز است و مردم به بافت تاریخی علاقه بیشتری پیدا کرده‌اند. بسیاری از بناهای تاریخی یزد و قبور مشاهیر از بین رفته‌اند مانند قبر وحشی‌بافقی که زیر خیابان است. فاطمی درباره بودجه شهر تاریخی و جهانی یزد گفت: امسال ۶ میلیون اعتبار داشته‌ایم که ۵۰۰ میلیون تومان آن اختصاص پیدا کرده است.
رجانیوزرجانیوز7 ماه قبل
با توجه به جایگاه سپاه در ایران و منطقه این اقدام باید همراه با اقدام متقابل از سوی ایران باشد. شرایط اقتصادی برای سپاه تغییر نکردهوزارت امور خارجه آمریکا در ۱۹ فروردین‌ماه سپاه را در لیست سازمان‌های تروریستی خود قرارداد. حاصل این اقدام جز فشار روانی و رسانه‌ای نیستحاصل تروریست خواندن سپاه برای ایالات‌متحده می‌تواند ادامه فشار روانی به ملت و فشار رسانه‌ای به مسئولین دولتی باشد. در آخرین قسمت از خدمات سپاه به ایران اسلامی نیز می‌توان کمک به سیل‌زدگان با تمام توان اشاره کرد. برای مقابله با تروریست خواندن سپاه توسط وزارت امور خارجه آمریکا می‌توان اقدامات زیر را اجرا کرد:۱.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین9 ماه قبل
سخنگوی اسبق وزارت خارجه گفت: بنده تصور نمی‌کنم که دیگر در جمهوری اسلامی احیای برجام اولویت اول باشد، به نظر من برجام دیگر به وضع سابق برنمی‌گردد. وی در ادامه خاطرنشان کرد: با نگاه به چهل سال گذشته جمهوری اسلامی ایران می‌فهمیم که در شرایط سخت و دشواری بودیم و نسل جوان و آنهایی که جنگ را ندیده‌اند باید به تاریخ توجه کنند که ما از کجا به کجا رسیدیم. آیا امورات کشور ما بدون برجام می‌گذرد یا خیر؟ اگر اروپا احساس کند که امورات ما بدون برجام هم می‌گذرد، برخوردش فرق می‌کند. سخنگوی اسبق وزارت خارجه خاطرنشان کرد: اگر منظور شما از ریل‌گذاری این است که برجام را به دو سال پیش بازگرداند، خیلی تردید دارم که چنین اتفاقی بیفتد. دیگر در جمهوری اسلامی احیای برجام اولویت اول نیستوی خاطرنشان کرد: بنده تصور نمی‌کنم که دیگر در جمهوری اسلامی احیای برجام اولویت اول باشد، به نظر من برجام دیگر به وضع سابق برنمی‌گردد، شاید اکنون اولویت نظام این است که به هر حال در بازی که وارد شدیم و تفاهمی را که امضا کردیم، سعی کنیم به هر طریق ممکن از حداقل‌هایی استفاده کنیم، اما نگاه‌مان دیگر به برجام نباشد و به داخل نگاه داشته باشیم، ضمن اینکه اروپا هم خود در شکاف است.
تسنیمتسنیم9 ماه قبل
گفته می‌شد به دلیل روابط خوب دولت کنونی لهستان با آمریکا، ورشو برای این اجلاس انتخاب شده‌است. برخلاف بسیاری از اجلاس‌های بین‌المللی، خبر اعلام برگزاری اجلاس ورشو را مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا یک ماه قبل از تشکیل اجلاس اعلام کرد. درباره اهداف اجلاس نظر شما چیست؟ لهستان و آمریکا در این اجلاس اهداف متعددی را دنبال می‌کردند. در اجلاس ورشو، لهستان میزبان حدود ۷۰ کشور بود و این رقم قابل‌توجهی بوده است. با همه این اوصاف اجلاس ورشو برای کشور لهستان اهداف ضد ایرانی نداشت و صرفا به دلایل ژئوپلیتیک روابط دو کشور دچار سختی شده است.
مهرمهر9 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، حمیدرضا آصفی سخنگوی اسبق وزارت خارجه در برنامه «این. اینها برای کاری که دستگاه سیاسی می‌خواهد با اروپا و غیر اروپا انجام دهد راهگشا است. آیا امورات کشور ما بدون برجام می‌گذرد یا خیر؟ اگر اروپا احساس کند که امورات ما بدون برجام هم می‌گذرد، برخوردش فرق می‌کند. سخنگوی اسبق وزارت خارجه خاطرنشان کرد: اگر منظور شما از ریل‌گذاری این است که برجام را به دو سال پیش بازگرداند، خیلی تردید دارم که چنین اتفاقی بیفتد. ایران برجام را اقتصادی و اروپا آن را امنیتی می‌داندوی در ادامه مطلب فوق افزود: وقتی دو نگاه متفاوت در خصوص برجام وجود دارد، یعنی ایران وجه قالب برجام را اقتصادی می‌داند و اروپا برجام را امنیتی می‌داند، مشخص است که مذاکرات طولانی می‌شود چرا که به یک موضوع از دو منظر متفاوت نگاه می‌کنیم.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین9 ماه قبل
معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری با بیان اینکه در نص صریح قرآن هیچ صراحتی به میزان دیه زن و مرد نداریم از ارائه لایحه دیه برابری زن و مرد به دولت خبر داد و گفت: مستندات فقهی و نظرات علمای حوزه در این لایحه آمده است. معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری افزود: در نص صریح قرآن کریم هیچ صراحتی به میزان دیه نداریم و درباره میزان دیه یا تفاوت آن میان مردان و زنان در قرآن هیچ صراحتی وجود ندارد. وی با اشاره به جایگاه اقتصادی زنان در جامعه امروزی گفت: ارزش انسانی زن و مرد در خلقت، کاملا برابر است و تفاوتی که وجود دارد در نقش هاست و امروز تحولاتی که اتفاق افتاده نشان می‌دهد که نقش اقتصادی زنان چه در شهرها و چه روستاها قابل انکار نیست. یعنی نقش اقتصادی زنان قابل انکار نیست. دولت همچنین تسهیلاتی را برای زنان روستایی به طور خاص در نظر گرفته و تسهیلاتی را برای صندوق‌های خرد بانوان اختصاص داده است.
تسنیمتسنیم9 ماه قبل
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از اسپوتنیک، «مایک پنس» معاون رئیس جمهور آمریکا روز شنبه در کنفرانس امنیتی مونیخ با متهم کردن ایران به حمایت از تروریسم اظهار داشت: «اکنون زمان آن رسیده که کشورهای اروپایی دست از تضعیف تحریم‌های آمریکا علیه ایران بردارند». مایک پنس در جریان کنفرانس ورشو نیز از کشورهای اروپایی خواسته بود از برجام خارج شوند و روابط تجاری خود با ایران را قطع کنند؛ خواسته‌ای که با بی اعتنایی سران کشورهای بزرگ اروپایی مواجه شده است. انتهای پیام/.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین9 ماه قبل
نکته اینجاست که نشست ورشو را می‌توان به آن نشست کذایی ضد ایرانی سازمان ملل به ریاست کلیددار کاخ سفید تشبیه کرد. مایک پمپئو ماه گذشته اعلام کرده بود که نشست ورشو بر نقش مخرب! به عبارت بهتر مقامات آمریکایی در صدد آن بودند تا نشست ورشو را به نقطه آشکارساز «ایران‌ستیزی» در نظام بین‌الملل تبدیل کنند. در این میان مروری بر سه پیام اصلی نشست ورشو خالی از تامل نیست: پیام اول: انزوای بین‌المللی آمریکامغایرت هدف‌گذاری اولیه و خروجی نهایی نشست ورشو با یکدیگر، باردیگر انزوای ایالات متحده آمریکا در نظام بین‌الملل را به تصویر کشید. پیام سوم: قدرت منطقه‌ای روزافزون ایران، سومین و مهم‌ترین پیام نشست ورشو، مربوط به افزایش تصاعدی قدرت منطقه‌ای جمهوری اسلامی ایران است.
مهرمهر9 ماه قبل
به گزارش خبرنگار مهر، حجت‌الاسلام عباس امینی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته شاهرود به میزبانی مصلا مدرسه قلعه این شهر ضمن بیان اینکه نباید با تصویب لایحه‌های مختلف از جمله FATF که ممکن است ما را به پالرمو وصل کتد اعتماد کرد، ابراز داشت: این نکته را باید در نظر گرفت که هیچ گاه برنامه‌های بیگانگان به نفع مردم و ملت‌ها نخواهد بود و نیست. وی ضمن بیان اینکه چشم همه ملت به مجمع تشخیص مصلحت نظام برای تصویب FATF است، اضافه کرد: بعد از جنگ جهانی دوم سازمان‌های جهانی با شعارهای ظاهرفریب تشکیل شد که با تصویب لایحه‌های مختلف تنها منافع خود را دنبال می‌کنند و می‌خواهند در این مسیر ملت‌ها را با خود همراه کنند. خطاب رهبر معظم انقلاب به جوانانامام جمعه شاهرود بابیان اینکه افراد مجمع تشخیص مصلحت نظام می‌بایست آنچه به نفع همگان است را تصویب کنند، ابراز داشت: ما با تمام دنیا به جز آمریکا و اسرائیل تعامل داشته اما به هیچ کدام اعتماد نخواهیم کرد زیرا در این چهار دهه آن‌ها هر خباثتی خواستند انجام دادند. امینی بابیان اینکه تهدید مجمع تشخیص مصلحت نظام درست نیست، تصریح کرد: می‌بایست هر آنچه مصلحت نظام با شجاعت تصمیم گرفت و قانون حکم کرد را پذیرفت. به گزارش خبرنگار مهر، سکوت سازمان‌های بین‌المللی در قبال شهادت مظلومانه کودک سه ساله عربستانی، محکوم کردن حرکت تروریستی زاهدان و شهادت جمعی از پاسداران و مرزبانان، ضرورت تقوا، از بین رفتن امید دشمنان در راهپیمایی ۲۲ بهمن و شکت نشست ورشو و اجلاس لهستان از جمله مباحثی بود که از تریبون این هفته نماز جمعه شاهرود مطرح شد.
ایسناایسنا9 ماه قبل
یک عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس نیز، گفت: اکنون که کانال مالی اتحادیه اروپا ایجاد شده است، منتظریم تا ببینیم بازخورد شرکت‌های اروپایی چگونه است. سیامک مدیرخراسانی خبر داد که رأی پرونده بانک پارسیان -پرونده ارزی- اعلام شده است. رییس سازمان زندان‌ها نیز خبر داد که ۳۷۰۰ زندانی در روز اول اجرای بخشنامه عفو گسترده زندانیان آزاد شدند. وی افزود: تا روز گذشته یعنی اولین روز اجرای بخشنامه عفو گسترده زندانیان که به مراجع قضایی سراسر کشور ابلاغ شده، تعداد ۵ هزار نفر از زندانیان مشمول این بخشنامه شدند. *همچنین می‌توانید گفت و گوهای اعضای کابینه دوازدهم در حاشیه جلسه امروز هیات دولت با خبرنگاران را اینجا دنبال کنید.
ایسناایسنا9 ماه قبل
نایب رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر این‌که اجلاس لهستان شکست خورده خواهد بود گفت که اهداف متعددی برای این اجلاس عنوان شده، اما هدف اصلی آن در جهت تقویت رژیم اشغالگر قدس است. اکنون نیز مقامات آمریکایی با در پیش گرفتن سیاست اشتباه دیگری می‌خواهند اجلاس لهستان را برگزار کنند که به محض اعلام آن دستگاه دیپلماسی ما اقدامات لازم را انجام داد که منجر به خارج شدن نام ایران از عنوان اجلاس شد. دهقانی با بیان این‌که این اجلاس شکست خورده است، اظهار کرد: با توجه به سطح شرکت‌کنندگان در این اجلاس و اهداف پشت پرده آن می‌توان پیش‌بینی کرد که دستاوردی نخواهد داشت کما این‌که هدف از اجلاس تقویت رژیم اشغالگر قدس است. نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در عین حال گفت: اگر کشوری در این اجلاس شرکت می‌کند دلیلش وابستگی به آمریکاست. این سه کشور می‌خواهند که مشکل با گفت‌وگو و نه از طریق نظامی حل شود، لذا آنها راه درست را در پیش گرفته‌اند.
ایسناایسنا9 ماه قبل
رییس کمیته سیاست خارجی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد که اجلاس لهستان شکست مفتضحانه‌ای برای آمریکا و پیروزی برای جمهوری اسلامی ایران به دنبال خواهد داشت. وی ادامه داد: تجربه نشست سازمان ملل برای آمریکا درسی نشد و این بار به دنبال برگزاری اجلاس لهستان رفت که از همان روز اول جمهوری اسلامی ایران اعلام کرد که این اجلاس محکوم به شکست خواهد بود. اینها نشان می‌دهد که این اجلاس شکست مفتضحانه دیگری برای سیاست خارجی آمریکا و پیروزی برای جمهوری اسلامی ایران خواهد بود. صفاری نطنزی در جمع‌بندی گفت: آمریکا بعد از شکست در نشست شورای امنیت می‌خواهد در اجلاسی کشورها را دور هم جمع کرده تا اقدامی علیه ایران انجام دهد، اتفاقی که موفقیتی برای آمریکا به دنبال نخواهد داشت. اجلاس دو روزه لهستان امروز و فردا در ورشو برگزار می‌شود.
خانه ملتخانه ملت10 ماه قبل
جواد کریمی قدوسی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به نشست ضد ایرانی لهستان که مقرر شده است در روزهای آینده برگزار شود، گفت: اقدامی که آمریکایی‌ها در حال انجام دادن آن هستند؛ یک اقدام ضد ایرانی و ضد حاکمیت جمهوری اسلامی ایران است و عملا معارضه آشکار عیله ملت، دولت و یک سرزمین است. نماینده مردم مشهد ادامه داد: نتیجه فشارهای جمهوری اسلامی این شد که آمریکایی‌ها زمین بازی را عوض و مسائل دیگری را مطرح کردند و گفتند که قرار نیست ما در این نشست ضد ایران صحبت کنیم؛ چرا که می‌خواهیم در رابطه با حقوق بشر و موضاعات دیگری بحث کنیم. کریمی قدوسی تصریح کرد: براساس برآورد و اطلاعاتی که بدست آوردیم؛ مقرر شده از اویل سال جاری پروژه هایی تخریب ایران یکی پس از دیگری اجرایی شود و آخرین پروژه هم همین نشست ورشو بود. عضو فراکسیون ولایی مجلس با اشاره به اینکه چه پروژه هایی قرار بود در ایران اتفاق بیفتد تاکید کرد: اعتصابات، جنگ داخلی، درگیری خیابانی، ترورها، کمبودها، تحریم‌ها و سقوط ارزش پول ملی از پروژه‌های آمریکا برای تخریب ایران بود اگر چه برخی از این نمونه‌ها را در کشورمشاهده کردیم. وی تاکید کرد: در راهپیمایی ۲۲ بهمن مردم می‌توانند با حضور گسترده خود پاسخ یاوه گویی‌ها دشمنان کشور را بدهند و ثابت کنند که این نظام، انقلاب و سرزمین از آن ملت است. /پایان پیام

قیام ربات‌های مجازی برای براندازی در ایران! / سیاهی‌لشکر سایبری چگونه از نشست ضدایرانی لهستان حمایت می‌کند؟ +عکس و فیلم

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز10 ماه قبل
سرویس جهان مشرق - شبکه‌های اجتماعی از مؤثرترین ابزارهای دست‌کاری افکار عمومی در دنیای امروز محسوب می‌شوند. شبکه‌های اجتماعی از قوی‌ترین ابزارها برای شکل‌دهی به افکار عمومی مردم جهان هستندتأثیرگذاری شگفت‌انگیز شبکه‌های اجتماعی روی افکار عمومی انگیزه‌ای شد تا خیلی زود موضوع سوءاستفاده از این شبکه‌ها پیش بیاید و پای معضل همیشگی انتشار «اخبار جعلی» (Fake News) به آن‌ها باز شود. گلبرگ در اولین توئیت این رشته توئیت می‌نویسد:۹۵۰۰ توئیت اخیر را که از هشتگ IraniansWantIRIBban # [= «ایرانی‌ها خواهان تحریم صداوسیمای ایران هستند»] استفاده کرده بودند، بررسی کردم. فایل آن‌را از اینجا دانلود کنید: video/mp۴چرا لهستان برای برگزاری نشست ضدایرانی انتخاب شد؟ [دانلود] از سوی دیگر، در حالی که دستورکار نشست روزهای آتی در شهر ورشوی لهستان کاملا ضدایرانی است و حتی کشورهایی مانند روسیه نیز از حضور در این نشست انصراف داده‌اند، آمدنیوز هم‌چنان به شکلی جدی [۵] از این نشست حمایت می‌کند [۶]، چراکه پیامد این نشست ضدایرانی را براندازی در ایران می‌پندارد. حمایت کانال تلگرامی «آمدنیوز» از نشست لهستان و ترویج هشتگ حمایت از این نشست ضدایرانی [عکس بزرگ‌تر] مرورگر شما از ویدئو پشتیبانی نمی‌کند.
تسنیمتسنیم10 ماه قبل
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، مایک پنس معاون دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در ماه فوریه به لهستان سفر می‌کند تا در اجلاس آینده صلح و امنیت در خاورمیانه شرکت کند و پس از آن به مونیخ خواهد رفت تا در کنفرانس امنیتی مونیخ حضور یابد. نشست لهستان که در واقع یک نشست ضدایرانی است قرار است به‌ابتکار دولت آمریکا روزهای ۱۳ و ۱۴ فوریه (۲۴ و ۲۵ بهمن ماه) در لهستان برگزار شود. اما هفته گذشته «جاناتان کوهن»، نماینده موقت آمریکا در سازمان ملل متحد از اظهارات «مایک پامپئو»، وزیر خارجه آمریکا که گفته بود محور اصلی نشست لهستان را مسائل ایران تشکیل می‌دهد عقب‌نشینی کرد. او گفت که قرار نیست این کنفرانس به تریبونی برای بدگویی یا حمله به ایران تبدیل شود. کوهن همچنین گفت که آمریکا به تصمیم سایر کشورها برای حمایت از برجام احترام می‌گزارد.
خبرآنلاینخبرآنلاین10 ماه قبل
هم مسائل و مشکلات خاورمیانه روی اروپا اثر می‌گذارد و بالعکس ثبات خاورمیانه باعث رشد و شکوفائی اروپا میشود و هم امنیت و پیشرفت اروپا روی خاورمیانه اثر مثبت می‌گذارد. البته بعضی از تحلیلگران رابطه ایران و اروپا اینچنین می‌پندارند که وقوع اتفاقاتی بین ایران و چند کشور اروپائی از چمله هلند، دانمارک، سوئد و فرانسه و طرح اتهاماتی از سوی آنان به ایران و حمایت سایر کشورهای اروپائی از آنها احتمالا" تاثیر منفی خود را بر ادامه همکاری‌ها میان ایران و اروپا در قالب برجام و SPV بگذارد اما توجه به نکات زیر خالی از فایده نیست:۱- وزن رابطه ایران و اروپا آنقدر زیاد است که صرف چنین اتفاقاتی نمی‌تواند این معادله را تحت تاثیر قرار دهد. ۲- اروپا به دلیل همین ویژگیهای بر شمرده شده رابطه‌اش را بر اساس عوامل سنگین وزن‌تر با ایران تنظیم میکند و نه صرف چند واقعه حتی اگر تماما" درست باشد. ۴- اتخاذ چنین راهبردی میزان تاثیر اجلاس لهستان علیه ایران را نیز کاهش خواهد داد. در این راستا تشدید فعالیت دیپلماتیک و لابیگری با اعضای تاثیر گذار اتجادیه اروپا کارگشا میباشد.
ایسناایسنا10 ماه قبل
سیدقاسم جاسمی در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به تغییر عنوان اجلاس ضد ایرانی لهستان گفت: آمریکا با تغییر عنوان اجلاس لهستان و حذف نام ایران از عنوان آن تغییر تاکتیک داده است. وی افزود: ‌در شرایطی نزدیک به چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی می‌شویم که در این ایام آمریکا از هیچ تلاش و کوششی برای براندازی نظام جمهوری اسلامی ایران فروگذار نکرده است. این بار هم با برگزاری اجلاس ضد ایرانی می‌خواهند سیاست‌های خود را دنبال کنند. ما مطمئن هستیم که مقامات آمریکایی در لهستان به دنبال طراحی‌های خود علیه ایران هستند. این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با تاکید بر این که «وظیفه دستگاه دیپلماسی روشنگری نسبت به اهداف آمریکا در برگزاری اجلاس لهستان است» گفت: از آنجا که این اهتمام وجود دارد که برخی کشورها به اجبار در این اجلاس شرکت کنند باید دستگاه دیپلماسی حقانیت و صداقت ایران را با روشنگری به رخ جهان بکشد.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد10 ماه قبل
خبرگزاری آسوشیتدپرس نیز پیش‌تر به نقل از دیپلمات‌های اروپایی در بروکسل گزارش داده بود که به نظر می‌آید کشورهای اروپایی نمی‌خواهند در نشست ورشو که قرار است ماه آینده میلادی به ابتکار آمریکا برگزار شود، شرکت کنند. به گزارش «ایسنا» وزیر خارجه آمریکا حدود سه هفته پیش اعلام کرد، قرار است روزهای ۲۳ و ۲۴ بهمن در ورشو میزبان نشستی باشد که تمرکز اصلی آن مقابله با فعالیت‌های موشکی و منطقه‌ای ایران است. انتظار می‌رود نتانیاهو سخنران اصلی رویداد ورشو باشد که توسط مایک پمپئو، وزیر امور خارجه آمریکا برگزار خواهد شد. به‌عنوان مثال گفته شده که در کنفرانس ورشو قرار است با تهدیدات سایبری یا موشکی در خاورمیانه مقابله شود؛ آمریکا همیشه چنین تهدیداتی را در خاورمیانه به ایران نسبت داده است. در عین حال عدم حضور روس‌ها در نشست ورشو نیز بیانگر آن است که آنها دریافته‌اند این نشست با محوریت آمریکا علیه منافع ایران و حتی روسیه خواهد بود.
خانه ملتخانه ملت10 ماه قبل
جلیل رحیمی جهان‌آبادی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، با بیان اینکه آمریکا قصد دارد قدرت‌های درجه یک اروپا را علیه ایران اجماع و بازی جدیدی را آغاز کند، گفت: کاخ سفید در این بازی داستان را تغییر داده و پرونده اتمی را کنار گذاشته است و صرفا مسأله تروریسم و نقش سفارتخانه‌های ایران در حوادث تروریستی و همچنین آزمایش‌های موشکی را محور قرار می‌دهد. این نماینده مردم در مجلس دهم ادامه داد: اکنون آمریکایی‌ها به دنبال بازی جدیدی علیه ایران هستند که بگویند جمهوری اسلامی نقض حقوق بشر می‌کند، فضای نامناسبی در کشور دارد و مخالفان را در خارج از کشور ترور می‌کند تا اجماع سیاسی و امنیتی علیه ایران صورت دهند. اجلاس لهستان مداخله آشکار در امور داخلی کشورها استوی در ادامه با اشاره به اقدام لهستان مبنی بر میزبانی اجلاس ضد ایرانی، اظهار داشت: این اجلاس مداخله آشکار در امور داخلی کشور ما بوده و نقض آشکار در استقلال و امور داخلی کشورها است و دولت لهستان با این اقدام به منافع ایران و به روابط خود با کشورمان ضربه وارد می‌کند. رحیمی جهان آبادی در ادامه با بیان اینکه وزارت خارجه باید قاطعیت بیشتری در برخورد با لهستان داشته باشد، گفت: ورشو از طرفی می‌خواهد از رابطه با واشنگتن و حرف شنوی از آنها سود ببرد و از سوی دیگر نمی‌خواهد مقابل تهران بایستد چرا که ایران نیز کشور قدرتمندی در خاورمیانه بوده، نفوذ ایدئولوژیک و ۸۰ میلیون نفر جمعیت دارد و نفت خیز است لذا بازار ایران برای آنها اهمیت دارد. عضو هیأت رئیسه کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی در پایان با بیان اینکه دنیای امروز دنیای منافع بوده و سیاست نیل به منافع است، خاطرنشان کرد: آمریکا هیچ فشاری به لهستان به خاطر سفر معاون وزیر خارجه این کشور به ایران نخواهد آورد چرا که لهستانی‌ها پیش از این آمریکا را توجیه کرده‌اند که باید ضمن انجام دستورات آمریکا، نظر ایران را نیز جلب کنند. /پایان پیام
ایسناایسنا10 ماه قبل
حشمت الله فلاحت پیشه در گفت‌وگو با ایسنا در واکنش به تغییر عنوان نشست لهستان طبق بیانیه اخیر وزارت خارجه آمریکا گفت: آمریکایی‌ها برای تعدیل حداقل شکلی در اجلاس لهستان این تغییر عنوان را لحاظ کرده‌اند که البته نتوانستند نظر ایران را تأمین کنند. فلاحت پیشه یادآور شد: در طول تاریخ آمریکایی‌ها نتوانستند هیچ طرحی را برای صلح در خاورمیانه به نتیجه برسانند. فلاحت پیشه در توضیح اقدامات ایران در واکنش به اجلاس لهستان گفت: در وهله اول انتظار برخورد جدی با لهستان وجود دارد چون رابطه ایران با لهستان به ۱۰۰ سال گذشته بر می‌گردد که ما از آوارگان لهستانی در غرب آسیا بیشترین استقبال را داشتیم؛ به طوری که اکنون چند هزار لهستانی در گورستان لهستانی‌ها در ایران هستند و هر ساله سفارت لهستان در ایران برای آنها مراسم خاصی را برگزار می‌کند. در چنین شرایطی پذیرش میزبانی لهستان برای اجلاس ضد ایرانی ضربه جدی به این رابطه زد. فلاحت پیشه اضافه کرد: باید همزمان با نشست ورشو بیانیه و مانیفست جدی نسبت به کشورهای اروپایی درباره نوع همکاری با آنها ارائه کرد.
برترین‌هابرترین‌ها10 ماه قبل
حشمت الله فلاحت پیشه در گفت‌وگویی در واکنش به تغییر عنوان نشست لهستان طبق بیانیه اخیر وزارت خارجه آمریکا گفت: آمریکایی‌ها برای تعدیل حداقل شکلی در اجلاس لهستان این تغییر عنوان را لحاظ کرده‌اند که البته نتوانستند نظر ایران را تأمین کنند. لذا این پیشینه نشان می‌دهد که موضوع اجلاس ورشو خنده دار است. فلاحت پیشه در توضیح اقدامات ایران در واکنش به اجلاس لهستان گفت: در وهله اول انتظار برخورد جدی با لهستان وجود دارد چون رابطه ایران با لهستان به ۱۰۰ سال گذشته بر می‌گردد که ما از آوارگان لهستانی در غرب آسیا بیشترین استقبال را داشتیم؛ به طوری که اکنون چند هزار لهستانی در گورستان لهستانی‌ها در ایران هستند و هر ساله سفارت لهستان در ایران برای آنها مراسم خاصی را برگزار می‌کند. در چنین شرایطی پذیرش میزبانی لهستان برای اجلاس ضد ایرانی ضربه جدی به این رابطه زد. فلاحت پیشه اضافه کرد: باید همزمان با نشست ورشو بیانیه و مانیفست جدی نسبت به کشورهای اروپایی درباره نوع همکاری با آنها ارائه کرد.
آخرین خبرآخرین خبر10 ماه قبل
ظریف: ما در مسائل اقتصادی چشم به اروپا ندوخته‌ایمایسنا/ وزیر امور خارجه با تاکید بر این‌که جمهوری اسلامی ایران در مسائل اقتصادی چشم به اروپا ندوخته است، گفت: در دو سال گذشته ترامپ تمام تلاش خود را کرده تا اروپا را با خود همراه کند. ما در مسائل اقتصادی چشم به اروپا نداریم، بلکه به دنبال منزوی کردن آمریکا هستیم که در این سیاست اروپا، چین و هر یک از کشورهای دنیا می‌توانند نقشی داشته باشند. ظریف اظهار کرد: یکی از دستاوردهای برجام این بود که ما توانستیم به ۶ قطعنامه فصل ۷ شورای امنیت پایان دهیم. وزیر امور خارجه در ادامه خاطرنشان کرد: کسی نمی‌تواند فراموش کند که آمریکا قلدر اقتصادی است. ما در مسائل اقتصادی چشم به اروپا نداریم، بلکه ما به دنبال منزوی کردن آمریکا هستیم که اروپا نیز نقش موثری در این امر دارد.
فارسفارس10 ماه قبل
وزیر امور خارجه گفت: در دوسال گذشته ترامپ تلاش‌هایی علیه ایران انجام داد و ما نیز تلاش کردیم ترامپ را منزوی کنیم. به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه در نشست علنی امروز دوشنبه پارلمان، در پاسخ به سؤال جهانبخش محبی‌نیا نماینده مردم میاندوآب، شاهین‌دژ و تکاب گفت: وزارت خارجه در نظام جمهوری اسلامی ایران دستگاه مجری سیاست خارجی است. وی ادامه داد: ‌ما تلاش می‌کنیم در حوزه تصمیم‌سازی با ارائه تحلیل درست و اطلاعات دقیق به تصمیم‌گیران در حوزه سیاست خارجی کمک کنیم؛ وزارت خارجه باید دیده بانی دقیق برای کشور باشد. وزیر امور خارجه در همین زمینه تاکید کرد: تلاش کردیم با توجه به تهدیدهای جدید علیه جمهوری اسلامی به خصوص از سوی رژیم قانون شکن ایالات متحده بهترین اقدامات را دنبال کنیم. ظریف به دستاوردهای جمهوری اسلامی ایران در ۴۰ سال پس از انقلاب اشاره کرد و گفت: در این ۴۰ سال تلاش‌های بسیاری انجام شده که نباید آنها را نادیده گرفت.
مهرمهر10 ماه قبل
ظریف، آمریکا را قلدر اقتصادی خواند و تاکید کرد: دلار آمریکا در محافل اقتصادی بین المللی تاثیرگذار است، در ۲ سال گذشته ترامپ تلاش کرد اروپا را همراه کند. با این فرض دوران قهر و غضب بخشی از سیاست خارجی را فراگرفته است. اظهارات او می‌تواند مبنای انسجام و اتحاد در حوزه سیاست خارجی باشد. وی با تاکید براینکه ما در حوزه سیاست خارجی گفتمان داریم، افزود: ما خود نیاز به آرامش داریم و منطقه ما نیاز به آرامش دارد و سیاست ما، سیاست منطقه‌ای قوی است. وزیر امور خارجه گفت: فرمایشات او متین و منطقی است، بنده هم وظیفه دارم در این راستا تلاش کنم.
ایلناایلنا10 ماه قبل
وزیر امور خارجه کشورمان تاکید کرد: از نظر منافع ملی جمهوری اسلامی ایران با در نظر گرفتن همه شرایط بهترین انتخاب را در مورد برجام انجام داد. ظریف تصریح کرد: ما به صورت مرتب هر سه ماه یک بار گزارش عملکرد در مورد برجام را به مجلس ارائه می‌دهیم و مجلس این گزارش را مورد بررسی قرار می‌دهد. ظریف اضافه کرد: در طول یک سال و نیم گذشته دولت آمریکا تمام تلاش خود را انجام داد تا از این عهدنامه که شما آن را ترکمان چای می‌خوانید، خارج شود. ظریف تصریح کرد: اگر دولت آمریکا در حال حاضر بدعهدی کرده است بر سر دولت آمریکا بکوبید نه به فرزندان ملت و مقاومت این ملت. وی تاکید کرد: در سالگرد پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی ایران هستیم و بهتر است دستاوردهای ملت را عزیز بدانیم نه اینکه آنان را نادیده بگیریم، این ملت بزرگ ما ایستاده است.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز10 ماه قبل
*********کیهانافزایش بودجه شرکت‌های دولتی مانع صرفه‌جویی استیک روزنامه اصلاح‌طلب معتقد است با افزایش ۵۲ درصدی بودجه شرکت‌های دولتی می‌توان گفت این شرکت‌ها مانع بزرگ صرفه‌جویی هستند. روزنامه اعتماد نوشت: بودجه شرکت‌های دولتی محل مناقشه بسیار بوده است. بودجه شرکت‌های دولتی در لایحه بودجه ۹۸ حدود ۵۲ درصد، افزایش یافته است. افزایش بودجه شرکت‌های دولتی تلاش دولت برای کاهش هزینه‌ها را با مشکل روبه‌رو کرده است. افزایش بودجه شرکت‌های دولتی معنایی جز افزایش اندازه و هزینه دولت ندارد که این امر بر خلاف اصول کلی نظام است.
خبرآنلاینخبرآنلاین10 ماه قبل
به‌قول هگل تاریخ دوبار تکرار می‌شود بار نخست به‌صورت تراژدی و بار دوم بصورت کمدی! بر این منوال هر اندازه گوادلوپ توانست تراژدی سقوط پهلوی را تسریع کند اکنون و با «نگاه هگلی» اجلاس لهستان را نیز تنها می‌توان تکرار کمیک تاریخ محسوب کرد. واریته لهستان یک کمدی سیاسی است که در دورترین نقطه قابل دسترس از وزارت خارجه آمریکا پیش‌بینی شده تا از آن طریق ترامپ از سویی دل‌نگرانی تل‌آویو و ریاض بابت خروج عجولانه‌اش از سوریه را تشفی دهد و از جانب دیگر باندهای قدرت متابعت ناپذیر در وزارت خارجه آمریکا و CIA را با این شیوه به چالش بکشد. مشکل ترامپ آن است که ساختار قدرت نهادینه شده و بوروکراتیک گلوبالیست‌های آمریکایی، وی را طفلی ناخواسته و بلکه نامشروع در هرم قدرت محسوب می‌کنند. نگاهی که بصورت قهری ستیزندگی را به این «مرد تنهای شب» مشق کرده تا لج بازانه چالش سیاسی با رقیبانش در آمریکا را به‌منظور «روکم کنی» به بازی جنون‌آمیز مبدل کرده است!
برترین‌هابرترین‌ها10 ماه قبل
داریوش سجادی تحلیلگر سابقا اصلاح طلب و فعلا همکار کیهان که در خارج از کشور زندگی می‌کند در این روزنامه نوشت: نشست لهستان بیشتر یک نمایش کمدی در شرایط به هم ریختگی بی‌سابقه سیاست داخلی و خارجی آمریکاست. به‌قول هگل تاریخ دوبار تکرار می‌شود بار نخست به‌صورت تراژدی و بار دوم بصورت کمدی! بر این منوال هر اندازه گوادلوپ توانست تراژدی سقوط پهلوی را تسریع کند اکنون و با «نگاه هگلی» اجلاس لهستان را نیز تنها می‌توان تکرار کمیک تاریخ محسوب کرد. مشکل ترامپ آن است که ساختار قدرت نهادینه شده و بوروکراتیک گلوبالیست‌های آمریکایی، وی را طفلی ناخواسته و بلکه نامشروع در هرم قدرت محسوب می‌کنند. نگاهی که بصورت قهری ستیزندگی را به این «مرد تنهای شب» مشق کرده تا لج بازانه چالش سیاسی با رقیبانش در آمریکا را به‌منظور «روکم کنی» به بازی جنون‌آمیز مبدل کرده است!
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز10 ماه قبل
به‌قول هگل تاریخ دوبار تکرار می‌شود بار نخست به‌صورت تراژدی و بار دوم بصورت کمدی! بر این منوال هر اندازه گوادلوپ توانست تراژدی سقوط پهلوی را تسریع کند اکنون و با «نگاه هگلی» اجلاس لهستان را نیز تنها می‌توان تکرار کمیک تاریخ محسوب کرد. بر همین منوال اجلاس لهستان را می‌بایست قرینه‌ای از تصمیم خلق‌الساعه‌اش جهت بازگرداندن ارتش آمریکا از سوریه فهم و تلقی کرد که انگیزه هر دو پرخاشگری و واکنش در مقابل فشار ساختار نهادینه شده باندهای قدرت در کریدورهای بوروکراتیک داخل ایالات متحده اعم از وزارت خارجه و پنتاگون و CIA نسبت به تصمیمات ترامپ می‌باشد. واریته لهستان یک کمدی سیاسی است که در دورترین نقطه قابل دسترس از وزارت خارجه آمریکا پیش‌بینی شده تا از آن طریق ترامپ از سویی دل‌نگرانی تل‌آویو و ریاض بابت خروج عجولانه‌اش از سوریه را تشفی دهد و از جانب دیگر باندهای قدرت متابعت ناپذیر در وزارت خارجه آمریکا و CIA را با این شیوه به چالش بکشد. مشکل ترامپ آن است که ساختار قدرت نهادینه شده و بوروکراتیک گلوبالیست‌های آمریکایی، وی را طفلی ناخواسته و بلکه نامشروع در هرم قدرت محسوب می‌کنند.

به انتهای لیست رسیدید