احزاب

احزاب

مهرمهر3 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روسیا الیوم، یک منبع عراقی اعلام کرد برهم صالح رئیس جمهوری این کشور با ارسال نامه به گروه‌های سیاسی و فراکسیون‌های موجود در پارلمان این کشور تا روز اول فوریه ۲۰۲۰ (۱۲ بهمن) برای معرفی نامزد خود جهت پست نخست وزیری مهلت داده است. این منبع که خواست نامش فاش نشود، تصریح کرد: صالح همچنین منتظر تدوین قانون جدید انتخابات کشور است تا آن را در سریعترین زمان ممکن بررسی و تایید کند.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز4 ساعت قبل
گروه انتخابات مجلس. در سال‌های گذشته پخش تراکت، برگزاری همایش و سخنرانی، چسباندن پوستر به دیوار و حتی پذیرایی از انواع مختلف تبلیغات انتخاباتی به حساب می‌آمدند. اما یکی از جدیدترین و البته عجیب‌ترین نوع این تبلیغات اضافه شدن به گروه‌هایی است که ادعا دارند حامی یک کاندیدا و یا ائتلاف خاص هستند. ضمن اینکه در شناسنامه گروه تاکید شده که کلیه واریزها و هزینه‌های گروه از سوی ستادهای انتخاباتی تامین می‌شود. هر کاربر با اضافه شدن به گروه، در ازای اضافه (دعوت) کردن تعداد نفراتی که به آن اشاره شد مبالغی را دریافت می‌کند.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز5 ساعت قبل
به گزارش مشرق، «سید عمار الحکیم» رهبر جریان حکمت ملی عراق نیز به اقدام «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا در رونمایی از طرح موسوم به «معامله قرن» واکنش نشان داد. وی با محکوم‌کردن طرح «معامله قرن» گفت: «قدس مسئله انسانی، اسلامی و عربی ما بوده، هست و خواهد ماند و مصادره یا احتکار یا فروش آن در چانه‌زنی‌ها یا زدوبندها یا مزایده‌های انتخاباتی با هر دستاویزی ممکن نیست.» حکیم افزود: «آنکه برای حل مسئله فلسطین به توهم افتاده یا راه توطئه پیش گرفته، بداند که انسان همان‌طور که از کرامت خویش کوتاه نمی‌آید از هویت خود نیز کوتاه نخواهد آمد، قدس برای ما هویت و ذات وجود ماست. این «معامله شوم» کالایی بی‌ارزش است که امکان ندارد ملت فلسطین و آزادگان جهان تحت هر شرایطی به آن رضایت دهند.» رهبر جریان حکمت ملی عراق از شورای امنیت و نهادهای سازمان ملل و سازمان همکاری اسلامی و اتحادیه عرب خواست تا در برابر این نقض آشکار حقوق ملت فلسطین موضعی تاریخی اتخاذ کنند. وی همچنین از مبلغان دینی، احزاب سیاسی و محافل آکادمیک و فعالان رسانه‌ای در سرتاسر جهان خواست که این «توطئه خطرناک برای امنیت و ثبات جهان» را محکوم کنند.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین5 ساعت قبل
رهبر جریان حکمت ملی عراق ضمن محکوم کردن طرح تحمیلی سازش موسوم به «معامله قرن» و شوم خواندن آن,، گفت که قدس قابل مصادره نیست. اعتمادآنلاین| «سید عمار الحکیم» رهبر جریان حکمت ملی عراق نیز به اقدام «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا در رونمایی از طرح موسوم به «معامله قرن» واکنش نشان داد. او با محکوم‌کردن طرح «معامله قرن» گفت: «قدس مسئله انسانی، اسلامی و عربی ما بوده، هست و خواهد ماند و مصادره یا احتکار یا فروش آن در چانه‌زنی‌ها یا زدوبندها یا مزایده‌های انتخاباتی با هر دستاویزی ممکن نیست.» حکیم افزود: «آنکه برای حل مسئله فلسطین به توهم افتاده یا راه توطئه پیش گرفته، بداند که انسان همان‌طور که از کرامت خویش کوتاه نمی‌آید از هویت خود نیز کوتاه نخواهد آمد، قدس برای ما هویت و ذات وجود ماست. این «معامله شوم» کالایی بی‌ارزش است که امکان ندارد ملت فلسطین و آزادگان جهان تحت هر شرایطی به آن رضایت دهند.» رهبر جریان حکمت ملی عراق از شورای امنیت و نهادهای سازمان ملل و سازمان همکاری اسلامی و اتحادیه عرب خواست تا در برابر این نقض آشکار حقوق ملت فلسطین موضعی تاریخی اتخاذ کنند. او همچنین از مبلغان دینی، احزاب سیاسی و محافل آکادمیک و فعالان رسانه‌ای در سرتاسر جهان خواست که این «توطئه خطرناک برای امنیت و ثبات جهان» را محکوم کنند.
نامه‌نیورنامه‌نیور5 ساعت قبل
رهبر جریان حکمت ملی عراق ضمن محکوم کردن طرح تحمیلی سازش موسوم به «معامله قرن» و شوم خواندن آن,، گفت که قدس قابل مصادره نیست. «سید عمار الحکیم» رهبر جریان حکمت ملی عراق نیز به اقدام «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا در رونمایی از طرح موسوم به «معامله قرن» واکنش نشان داد. وی با محکوم‌کردن طرح «معامله قرن» گفت: «قدس مسئله انسانی، اسلامی و عربی ما بوده، هست و خواهد ماند و مصادره یا احتکار یا فروش آن در چانه‌زنی‌ها یا زدوبندها یا مزایده‌های انتخاباتی با هر دستاویزی ممکن نیست.» حکیم افزود: «آنکه برای حل مسئله فلسطین به توهم افتاده یا راه توطئه پیش گرفته، بداند که انسان همان‌طور که از کرامت خویش کوتاه نمی‌آید از هویت خود نیز کوتاه نخواهد آمد، قدس برای ما هویت و ذات وجود ماست. این «معامله شوم» کالایی بی‌ارزش است که امکان ندارد ملت فلسطین و آزادگان جهان تحت هر شرایطی به آن رضایت دهند.» رهبر جریان حکمت ملی عراق از شورای امنیت و نهادهای سازمان ملل و سازمان همکاری اسلامی و اتحادیه عرب خواست تا در برابر این نقض آشکار حقوق ملت فلسطین موضعی تاریخی اتخاذ کنند. وی همچنین از مبلغان دینی، احزاب سیاسی و محافل آکادمیک و فعالان رسانه‌ای در سرتاسر جهان خواست که این «توطئه خطرناک برای امنیت و ثبات جهان» را محکوم کنند.
ایسناایسنا5 ساعت قبل
گروه انتخابات مجلس. در سال‌های گذشته پخش تراکت، برگزاری همایش و سخنرانی، چسباندن پوستر به دیوار و حتی پذیرایی از انواع مختلف تبلیغات انتخاباتی به حساب می‌آمدند. اما یکی از جدیدترین و البته عجیب‌ترین نوع این تبلیغات اضافه شدن به گروه‌هایی است که ادعا دارند حامی یک کاندیدا و یا ائتلاف خاص هستند. هر کاربر با اضافه شدن به گروه، در ازای اضافه (دعوت) کردن تعداد نفراتی که به آن اشاره شد مبالغی را دریافت می‌کند. ایشان ۱۴۰ نفر واقعی به گروه دعوت کردند.» یا «خانم …، ۱۱۰ نفر اد کردید و مبلغ یک میلیون و ۱۰۰ هزار تومان به حسابتون واریز شد.
ایسناایسنا5 ساعت قبل
انجمن علمای یمن نیز بر لزوم انجام اقدامات و پذیرش مسئولیت‌های دینی و انسانی برای مخالفت با معامله قرن تاکید کرد. در راستای واکنش‌های مختلف، حزب پیشرو سوسیالیستی لبنان طرح معامله قرن آمریکا را محکوم کرده و آن را شوم خواند و در ادامه از همه ملت‌های عرب و گروه‌های ملی خواست این طرح را سرنگون کنند. این حزب اعلام کرد، معامله قرن به دلیل خطراتی که برای ملت‌های منطقه دارد، پس از توافق‌نامه‌های کمپ دیوید خطرناک‌ترین اقدام است. دبیرکل اتحادیه عرب در ادامه اعلام کرد: این اتحادیه برای اعلام موضع متحد عربی در قبال طرح معامله قرن روز شنبه در سطح وزرا نشست فوق العاده برگزار خواهد کرد. سخنرانان در این تظاهرات گفتند که طرح معامله قرن برای اجرایی پروژه اسرائیل بزرگتر مطرح شده است، پروژه‌ای که یک قرن پیش اجرای آن در خاورمیانه کلید خورد.
ایسناایسنا5 ساعت قبل
طرح خروج ایران از NPT اعلام وصول شداعلام وصول طرح خروج ایران از پیمان منع گسترش سلاح هسته‌ای (NPT) در مجلس شورای اسلامی در صدر اخبار پربازدید مخاطبان سرویس سیاسی بود. ***دیواندری بازداشت شدخبر پر بازدید بعدی بازداشت علی دیواندری بود که قاضی موحد با اعلام خبر تشدید قرار این متهم، قرار وثیقه او را به قرار بازداشت تبدیل کرد. ***یوم‌الله ظریفیادداشت حمید احمدی، کارشناس مسائل سیاسی با عنوان «یوم‌الله ظریف» نیز از خبرهای مورد توجه مخاطبان بود. این خبر هم مورد توجه مخاطبان قرار گرفت. اصلاح‌طلب-اصولگرا؛ سردرگم میان چندین ماجرادر همین رابطه، گزارش ایسنا از طیف‌بندی‌های انتخابات۹۸ با عنوان «اصلاح‌طلب-اصولگرا؛ سردرگم میان چندین ماجرا» مورد استقبال مخاطبان سرویس سیاسی قرار گرفت.
برترین‌هابرترین‌ها6 ساعت قبل
گروه انتخابات مجلس. گروه انتخابات مجلس. در سال‌های گذشته پخش تراکت، برگزاری همایش و سخنرانی، چسباندن پوستر به دیوار و حتی پذیرایی از انواع مختلف تبلیغات انتخاباتی به حساب می‌آمدند. هر کاربر با اضافه شدن به گروه، در ازای اضافه (دعوت) کردن تعداد نفراتی که به آن اشاره شد مبالغی را دریافت می‌کند. ایشان ۱۴۰ نفر واقعی به گروه دعوت کردند.» یا «خانم …، ۱۱۰ نفر اد کردید و مبلغ یک میلیون و ۱۰۰ هزار تومان به حسابتون واریز شد.
صدا و سیماصدا و سیما6 ساعت قبل
پوتین گفت که همه جناح‌های دومای روسیه با اینکه نقش پارلمان در تشکیل دولت روسیه باید افزایش بیابد موافق هستند. بازنگری در قانون اساسیدر راستای ایجاد تغییرات اساسی در عرصه سیاسی و حقوق اساسی روسیه، کارگروه بازنگری در قانون اساسی از روز پنج شنبه ۲۶ دی (۱۶ ژانویه) کار بررسی اصلاحات قانون اساسی را آغاز کرد. پس از آن ولادیمیر پوتین روز دوشنبه ۳۰ دی (۲۰ ژانویه) پیش نویس لایحه اصلاحات در قانون اساسی را به استناد ماده ۸۴ قانون اساسی، تقدیم دوما کرد. آثار اصلاح قانون اساسیبه اعتقاد موافقان، اصلاح قانون اساسی روسیه بر کل سیستم حقوقی کشور تاثیر می‌گذارد و این تحولات سبب دمکراتیک‌تر شدن ساختار حکومت در روسیه خواهد شد. یکی از موارد اصلاحات قانون اساسی این است که به شورای دولتی به عنوان سازمانی دولتی رسمیت ببخشند.
ایرناایرنا6 ساعت قبل
هر چند مطالبات معترضان در استان‌های جنوب، مرکز و پایتخت همگی یکسان است اما اعتراض‌ها در ناصریه برای تحقق مطالبات عمومی به شدت همراه با خشونت بوده است. برخی از شخصیت‌های سیاسی در خصوص خطرات خشونت‌های جاری در ناصریه از آن به عنوان «درعا» ی عراق یاد کرده و معتقدند که اگر اوضاع ناصریه هرچه زودتر درمان و رسیدگی نشود شاید همانند درعای سوریه، تبعات آن بر کل عراق منعکس شود و سراسر کشور را آلوده خشونت و ناآرامی کند. با وجود محبوبیتی که این چهره توانسته است در اعتراضات خیابانی ناصریه پیدا کند اما پیرامون پیشینه و تاریخچه او اطلاعات زیادی وجود ندارد. «عامر الفایز» نماینده مستقل در پارلمان عراق معتقد است که بخشی از خشونت‌های ذی قار با رقابت‌های سیاسی پاره‌ای احزاب سیاسی بر سر سهمیه بندی‌های قدرت ارتباط دارد. نیروهای امنیتی جست و جو به دنبال این گروه ناشناس مسلح را آغاز کرده و انتظار می‌رود شناسایی این عوامل تیراندازی، پرده از اسرار خشونت‌های ناصریه نیز بگشاید.
مهرمهر7 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از النشره، عکرمه صبری خطیب مسجد الاقصی و رئیس هیئت عالی اسلامی قدس گفت: بر کسی پوشیده نیست که معامله قرن به نفع ما به هیچ عنوان نیست و ساده است هرکه نداند که معامله مذکور، طراحی شده از سوی لابی صهیونیست در پوشش آمریکایی است. وی افزود: در حالی که همه از مخالفت با معامله قرن حرف می‌زنیم، استراتژی برای مقابله و ممانعت از اجرای آن کجاست؟ یکسال یا بیشتر گذشته و ما با این معامله قرن مخالفت می‌کنیم پس راهکار عملی برای مقابله با آن چه می‌شود؟ صبری تاکید کرد: احزاب و گروههای فلسطینی همگی بدون استثنا به همراه دست اندرکاران باید دست به دست هم و به طور جدی موضوع را بررسی کنند و راهبردی مورد توافق همه وضع کنند. خطیب مسجد الاقصی و رئیس هیئت عالی اسلامی قدس همه بندهای معامله را علیه فلسطین دانست و گفت: فلسطینی‌ها باید مجهز به طرح عملی برای درهم شکستن معامله قرن باشند.
تسنیمتسنیم7 ساعت قبل
وزارت امور خارجه ترکیه با انتشار یک بیانیه٬ طرح خصمانه ترامپ را محکوم کرد اما سیاست‌مداران و مسئولین رده بالای این کشور٬ واکنش خاصی نشان نداده‌اند. روزنامه مهم دیگر این طیف حزبی و فکری یعنی روزنامه قدیمی جمهوریت٬ در صفحه نخست امروز٬ صرفا اخبار زلزله٬ تحولات ادلب و چند خبر داخلی را برجسته کرده و از کنار معامله قرن گذشت. اما روزنامه قرار از روزنامه‌های نزدیک به داوود اوغلو و عبدالله گل نیز در بالای صفحه٬ به معامله قرن اهمیت داده و آن را برجسته کرده است. احمد داوود اوغلو رهبر حزب آینده و نخست وزیر اسبق ترکیه نیز طرح ترامپ را محکوم کرده است. از بین احزاب سیاسی ترکیه نیز٬ حزب مطالبه آزاد (حر دعوا پارتیسی) که از سوی کردهای اسلام‌گرا تاسیس شده٬ تنها حزبی است که معامله قرن را محکوم کرده است.
تسنیمتسنیم8 ساعت قبل
از همان روزی که ترامپ و دامادش طرح معامله قرن را مطرح کردند مردم فلسطین تظاهرات بازگشت را به راه انداختند. همچنین قرار است در کرانه غربی تونلی برای تردد ایجاد شود که تحت نظارت رژیم صهیونیستی باشد. وی درباره واکنش کشورهای عربی به طرح معامله قرن گفت: واکنش به این طرح در جهان عرب به ۳ بخش قابل تقسیم است. بخش دیگری از کشورهای عربی در قبال معامله قرن سکوت کرده‌اند. بخش سوم کشورهای عربی همسو با معامله قرن هستند حتی برخی از آنها از آمریکا و رژیم صهیونیستی در این زمینه اصرار بیشتری دارند.
ایلناایلنا9 ساعت قبل
به گزارش ایلنا، نشست هم‌اندیشی شورای اصلاح‌طلبان استان تهران با حضور ابراهیم اصغرزاده مسئول کمیته برنامه راهبردی و برنامه‌ریزی شورای عالی سیاستگذاری اصلاح‌طلبان در روز سه‌شنبه هشتم بهمن‌ماه ۹۸ برگزار شد. در این نشست ابتدا رحمت‌الله خسروی رئیس شورای اصلاح‌طلبان استان تهران ضمن خیرمقدم، به چرایی برگزاری این نشست اشاره کرد، گفت: ضرورت اتخاذ استراتژی مناسب جهت حضور در انتخابات ایجاب کرد چنین نشست‌هایی با حضور رئیس ستاد انتخاباتی و مسئولان کمیته‌های شورای عالی سیاستگذاری برگزار شود. وی انتخابات را فرصتی دانست که در آن وظیفه اصلی اصلاح‌طلبان فارغ از تشکیل فراکسیون و فراتر از بحث انتخابات و صندوق رأی این است که بپذیرند سیستم دچار انسداد مطلق نشده و امکان سیاست ورزی با گشایش حداقلی در ایام انتخابات وجود دارد و می‌بایست از این فرصت نهایت استفاده را بکنند. به گفته اصغرزاده برای تحقق این امر به مردم باید گفته شود که اگر اصلاح‌طلبان به مجلس می‌آمدند چه‌کارهایی می‌توانستند انجام دهند. به گزارش ایلنا در ادامه جلسه نقطه نظرات اعضای شورای اصلاح‌طلبان در مورد راه‌کارهای برون از وضعیت پیش آمده به مطرح و تاکید شد: در صورت ارائه لیستی از کاندیداهای واقعا اصلاح‌طلب هرچند به‌صورت ناقص و اقناع بدنه می‌توان به توفیق نسبی و حداقلی و تشکیل فراکسیونی با اقلیت قوی و تأثیرگذار امیدوار بود.
تسنیمتسنیم9 ساعت قبل
برای دستیابی به ویژگی‌ها و صفات سردار آسمانی خود یعنی حاج قاسم باید از این منظرها نگاه کنیم. سرچشمه صفات سردار سلیمانی از انوار فاطمی است* جامعه ما طی هفته‌های اخیر با شهادت سردار سلیمانی در غمی فراوان فرو رفت. ما جلوه‌ای از صفات و ویژگی حضرت زهرا سلام‌الله علیها و امام حسین علیه‌السلام را در رفتار و گفتارشان دیدیم. ما جلوه‌ای از صفات و ویژگی حضرت زهرا سلام‌الله علیها و امام حسین علیه‌السلام را در رفتار و گفتارشان دیدیم. یکی دیگر از ویژگی‌های حضرت زهرا سلام‌الله علیها مجاهدت در راستای آگاهی‌بخشی و بیداری امت بود.
فردا نیوزفردا نیوز10 ساعت قبل
یکی دیگر از اهدافی که ایشان دنبال می‌کنند تضعیف ائتلاف فراگیر نیرو‌های انقلاب است، زیرا دریافته‌اند که نیرو‌های انقلاب اگر با وحدتی جامع وارد کارزار انتخابات شوند، به احتمال زیاد پیروز انتخابات خواهند بود. نیرو‌های مخالف آقای قالیباف حتی همین میزان از اخلاق و انصاف را هم رعایت نکردند. رئیس پیشین شورای شهر تهران درباره ضرورت قدرتمندشدن مجلس تصریح کرد: «هرچه مجلس بیشتر و دقیق‌تر به وظایف خود عمل کند، قوی‌تر خواهد شد. او در پایان درباره احتمال ارائه چند لیست اصولگرایی گفت: «تردیدی نیست که هرچه لیست کمتر باشد مردم کمتر سردرگم می‌شوند. عموم مردم اطلاعاتشان به میزانی نیست که به تمام لیست‌ها دسترسی داشته باشند یا بتوانند تشخیص دهند که کدام اصلی و کدام لیست‌ها فرعی‌اند.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین10 ساعت قبل
به گزارش تریدینگ اکونومیکس، نرخ بیکاری فرانسه تا پایان سه ماهه چهارم سال ۲۰۱۹ با ۱٫۷ درصد کاهش نسبت به سه ماهه سوم سال به ۷٫۱ درصد رسید که این نرخ ۰٫۵ درصد کمتر از نرخ مورد انتظار قبلی بوده است. در عین حال نرخ بیکاری در بین جمعیت در سن کار (۲۵ تا ۴۹ سال) با ۴۷۰۰ نفر کاهش به یک میلیون و ۹۴۶ هزار نفر رسید. در حال حاضر ۴۵۰ هزار جوان فرانسوی بیکار هستند که این رقم در مقایسه با سه ماهه قبل ۱۳۰۰ نفر کاهش پیدا کرده است. متوسط نرخ بیکاری فرانسه در بازه زمانی ۱۹۹۶ تا ۲۰۱۹ معادل ۹٫۲۲ درصد بوده است که بالاترین نرخ بیکاری ثبت شده مربوط به نرخ ۱۰٫۷ درصدی سه ماهه نخست سال ۱۹۹۶ و کمترین نرخ بیکاری ثبت شده نیز مربوط به نرخ ۷٫۲ درصدی سه ماهه نخست سال ۲۰۰۸ بوده است. با وجود کاهش نرخ بیکاری، فرانسه هنوز یکی از بالاترین نرخ‌های بیکاری را در بین کشورهای عضو اتحادیه اروپا و منطقه یورو دارد.
ایرناایرنا10 ساعت قبل
جریان «المستقبل» به رهبری سعد حریری هم با صدور بیانیه در بیروت خاطرنشان کرد: هیچ حقی بالاتر از حق فلسطینیان در رد کردن طرح معامله قرن نیست. المستقبل اضافه کرد: پشتیبانی از وحدت ملی فلسطینیان و رهبری آنان در طرد طرح معامله قرن بر هر انسان، عرب و مسلمان واجب است. پیش از او «ولید جنبلاط» رییس حزب سوسیالیست ترقی خواه لبنان نوشت: معامله قرن پایان طرح «دو دولت» در فلسطین و آغاز طرح کوچاندن دوباره فلسطینیان از وطنشان است. جنبلاط افزود: معامله قرن بازگشت به سخنان «تئودور هرتزل» موسس جنبش سیاسی صهیونیسم است که گفته بود «فلسطین سرزمینی بدون ملت و یهود ملتی بدون سرزمین است». روزنامه‌ی «جمهوریت» چاپ بیروت نوشت: طرح آمریکایی – اسراییلی معامله قرن لبنان را هم در برگرفته و ممکن است موجب نگرانی، درگیری و فتنه در این کشور شود.
تسنیمتسنیم10 ساعت قبل
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم و به نقل از یورونیوز، ۷۳ نماینده بریتانیا در پارلمان اروپا که کمتر از ۹ ماه از زمان انتخابشان می‌گذرد با اجرای برگزیت دیگر در مقر پارلمان اروپا در استراسبورگ و بروکسل مسئولیتی نخواهند داشت و باید به کشورشان بازگردند. از ۷۳ کرسی خالی شده، از مجموع ۷۵۱ کرسی، ۲۷ کرسی به نسبت میان دیگر کشورهای عضو توزیع می‌شود و اعضای علی‌البدل جای آنان را خواهند گرفت. ۴۶ کرسی نیز خالی باقی خواهد ماند تا در صورت اضافه شدن کشور جدید به اتحادیه اروپا به آنان اختصاص یابد. مارکوس راس که پیش از این در دانشگاه استاد بوده است درباره بریتانیا و ترک اتحادیه اروپا می‌گوید: «اتحادیه اروپا با جدا شدن بریتانیا چیز زیادی را از دست داد. آنچه انجام خواهیم داد به عنوان حزب سوسیال دموکرات اتحادیه اروپا این است که به شهروندان حس تعلق بدهیم و اینکه احساس کنند نهادهای اتحادیه متعلق به خود آنان است و به آنان سود می‌رساند.» مراسم رسمی خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا روز ۳۱ ژانویه (جمعه ۱۱ بهمن ماه) در مقر پارلمان اروپا در استراسبورگ برگزار خواهد شد.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین11 ساعت قبل
رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در ادامه اظهار کرد: با توجه به شرایط موجود باید جایگاه مجلس و حساسیت آن برای جامعه تبیین شود. نماینده مردم کرج در مجلس تصریح کرد: در تاریخ انقلاب ما شاهد برگزاری ۱۰ انتخابات مجلس، ۱۱ انتخابات ریاست جمهوری و پنج انتخابات شوراها بودیم و مردم نسبت به شرایط کاملا توجیه هستند. کولیوند در ادامه تاکید کرد: ما شاهد هستیم که برخی از احزاب در زمان انتخابات فعال می‌شوند و بعد از انتخابات افول پیدا می‌کنند. وی در ادامه با اشاره به ضرورت فراهم کردن زمینه مشارکت حداکثری مردم در انتخابات بیان کرد: یکی از راه‌های مشارکت حداکثری مردم در انتخابات تبیین جایگاه حساس مجلس برای جامعه است. قطعا مشکلات کشور با همراهی دولت و مجلس حل خواهد شد و هیچ یک به تنهایی نمی‌توانند در این مسیر موفق باشند.
خبر فوریخبر فوری11 ساعت قبل
نرخ بیکاری فرانسه به پایین‌ترین سطح خود از سال ۲۰۱۳ رسید. به گزارش خبر فوری به نقل از تریدینگ اکونومیکس، نرخ بیکاری فرانسه تا پایان سه ماهه چهارم سال ۲۰۱۹ با ۱٫۷ درصد کاهش نسبت به سه ماهه سوم سال به ۷٫۱ درصد رسید که این نرخ ۰٫۵ درصد کمتر از نرخ مورد انتظار قبلی بوده است. شمار افراد بیکار طی این مدت با ۱۰ هزار نفر کاهش به ۳٫۲۹۳ میلیون نفر رسید تا بدین ترتیب پایین‌ترین نرخ بیکاری در فرانسه از اکتبر سال ۲۰۱۳ تاکنون به ثبت برسد. متوسط نرخ بیکاری فرانسه در بازه زمانی ۱۹۹۶ تا ۲۰۱۹ معادل ۹٫۲۲ درصد بوده است که بالاترین نرخ بیکاری ثبت شده مربوط به نرخ ۱۰٫۷ درصدی سه ماهه نخست سال ۱۹۹۶ و کمترین نرخ بیکاری ثبت شده نیز مربوط به نرخ ۷٫۲ درصدی سه ماهه نخست سال ۲۰۰۸ بوده است. با وجود کاهش نرخ بیکاری، فرانسه هنوز یکی از بالاترین نرخ‌های بیکاری را در بین کشورهای عضو اتحادیه اروپا و منطقه یورو دارد.
ایسناایسنا12 ساعت قبل
ایسنا/چهارمحال و بختیاری رئیس دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در چهارمحال‌وبختیاری گفت: توجه به نحوه ولایت‌پذیری زهرای مرضیه و پیروی ایشان از امام زمان خویش، امیرمؤمنان علی (ع)، باید الگوی همه ما قرار گیرد. حجت‌الاسلام‌ سعید صفی، عصر روز گذشته هشتم بهمن‌ماه در همایش مادرانه رهروان یاس نبوی در شهرکرد با تسلیت شهادت حضرت زهرا (س)، اظهار کرد: یکی از نکاتی که در جامعه امروز باید مورد تأکید و توجه قرار بگیرد، تمسک به سیره فاطمی و سبک زندگی حضرت زهرا (س) است. حجت‌الاسلام صفی تأکید کرد: شغل خانه‌داری و تربیت صحیح فرزندان ثواب و فضیلت بالایی دارد و مانند تحصیل علم و دانش، تبلیغ دین و مبارزه و جهاد برای حاکمیت الهی، از ارزشی بی‌نظیر برخوردار است. حجت‌الاسلام صفی ادامه داد: در سیره مبارزاتی حضرت زهرا (س)، تأکید و وصیت بر مخفی ماندن مدفن و شیوه خاکسپاری نیز نوعی اعتراض و مبارزه است و این مبارزه در زمان حیات آن حضرت نیز بروز و ظهور داشت تا جایی که در دفاع از حریم ولایت و امامت حتی یک لحظه کوتاه نیامدند، لذا توجه به نحوه ولایت‌پذیری زهرای مرضیه و پیروی ایشان از امام زمان خویش، امیرمؤمنان علی (ع)، باید الگوی همه ما قرار گیرد. رئیس دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در استان بیان کرد: وظیفه زن در تراز انقلاب اسلامی پیروی از سیره مبارزاتی و جهاد حضرت زهرا (س) به ویژه در زمینه ولایت‌پذیری است، لذا شیوه انتخاباتی ایشان و انتخاب اصلح، یعنی امام زمان خودشان، در سیره آن حضرت برای همه ما درس است.
برترین‌هابرترین‌ها12 ساعت قبل
معامله قرن در میان کشورهای مختلف منطقه واکنش‌های متفاوتی داشته، عربستان و بحرین در زمره موافقان بودند و ایران و ترکیه در دسته‌ی مخالفان. برترین‌ها: معامله قرن در میان کشورهای مختلف منطقه واکنش‌های متفاوتی داشته، عربستان و بحرین در زمره موافقان بودند و ایران و ترکیه در دسته‌ی مخالفان. حسن بختیاری‌زاده؛ تحلیلگر سیاسی هم درباره طرح معامله قرن نوشت: * ترامپ و نتانیاهو اصول آنچه را که معامله قرن نامیدند، بیان کردند. اسراییل بر این اساس به مهمترین خواسته‌های خود از جمله حکومت بر سراسر بیت‌المقدس، ساحل غربی رود اردن، پایان‌یابی موضوع آوارگان فلسطینی وخلع سلاح گروه‌های مستقر در غزه دست می‌یابد. آنها نمی‌توانند سرنوشت بیت‌المقدس، حاکمیت بر سرزمین‌هایی را که حتی شورای‌امنیت آنها را اشغال‌شده می‌داند و سرنوشت صدها هزار فلسطینی را با وعده سرمایه‌گذاری ترامپ، معامله کنند. * معامله قرن، مغایر قطعنامه‌های شورای‌امنیت، مخالف خواسته‌های مردم منطقه، به‌شدت به نفع اسراییل و به همان شدت در تقابل با خواسته‌های فلسطینیان است.
ایسناایسنا13 ساعت قبل
نرخ بیکاری فرانسه به پایین‌ترین سطح خود از سال ۲۰۱۳ رسید. به گزارش ایسنا به نقل از تریدینگ اکونومیکس، نرخ بیکاری فرانسه تا پایان سه ماهه چهارم سال ۲۰۱۹ با ۱٫۷ درصد کاهش نسبت به سه ماهه سوم سال به ۷٫۱ درصد رسید که این نرخ ۰٫۵ درصد کمتر از نرخ مورد انتظار قبلی بوده است. شمار افراد بیکار طی این مدت با ۱۰ هزار نفر کاهش به ۳٫۲۹۳ میلیون نفر رسید تا بدین ترتیب پایین‌ترین نرخ بیکاری در فرانسه از اکتبر سال ۲۰۱۳ تاکنون به ثبت برسد. متوسط نرخ بیکاری فرانسه در بازه زمانی ۱۹۹۶ تا ۲۰۱۹ معادل ۹٫۲۲ درصد بوده است که بالاترین نرخ بیکاری ثبت شده مربوط به نرخ ۱۰٫۷ درصدی سه ماهه نخست سال ۱۹۹۶ و کمترین نرخ بیکاری ثبت شده نیز مربوط به نرخ ۷٫۲ درصدی سه ماهه نخست سال ۲۰۰۸ بوده است. با وجود کاهش نرخ بیکاری، فرانسه هنوز یکی از بالاترین نرخ‌های بیکاری را در بین کشورهای عضو اتحادیه اروپا و منطقه یورو دارد.
ایسناایسنا15 ساعت قبل
رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در ادامه اظهار کرد: با توجه به شرایط موجود باید جایگاه مجلس و حساسیت آن برای جامعه تبیین شود. نماینده مردم کرج در مجلس تصریح کرد: در تاریخ انقلاب ما شاهد برگزاری ۱۰ انتخابات مجلس، ۱۱ انتخابات ریاست جمهوری و پنج انتخابات شوراها بودیم و مردم نسبت به شرایط کاملا توجیه هستند. کولیوند در ادامه تاکید کرد: ما شاهد هستیم که برخی از احزاب در زمان انتخابات فعال می‌شوند و بعد از انتخابات افول پیدا می‌کنند. وی در ادامه با اشاره به ضرورت فراهم کردن زمینه مشارکت حداکثری مردم در انتخابات بیان کرد: یکی از راه‌های مشارکت حداکثری مردم در انتخابات تبیین جایگاه حساس مجلس برای جامعه است. قطعا مشکلات کشور با همراهی دولت و مجلس حل خواهد شد و هیچ یک به تنهایی نمی‌توانند در این مسیر موفق باشند.
برترین‌هابرترین‌ها16 ساعت قبل
در مجلس یازدهم طیف‌بندی جریان اصولگرا به پنج بخش اصولگرایان سنتی، نواصولگرایان حامیان قالیباف، جبهه پیشرفت، رفاه و عدالت، جریان پایداری و جریان بهار حامی احمدی‌نژاد تقسیم می‌شود که هریک بر اساس احزاب، چهره‌ها و کاندیداها، طیف‌های مختلفی را تشکیل می‌دهند. خبرگزاری ایسنا: در مجلس یازدهم طیف‌بندی جریان اصولگرا به پنج بخش اصولگرایان سنتی، نواصولگرایان حامیان قالیباف، جبهه پیشرفت، رفاه و عدالت، جریان پایداری و جریان بهار حامی احمدی‌نژاد تقسیم می‌شود که هریک بر اساس احزاب، چهره‌ها و کاندیداها، طیف‌های مختلفی را تشکیل می‌دهند. در این اینفوگرافیک، به این طیف‌بندی و همچنین طیف‌بندی اصلاح‌طلبان بر اساس نوع نگرش آنها به انتخابات مجلس یازدهم پرداخته شده است.
ایمناایمنا23 ساعت قبل
نماینده مردم تهران در مجلس تأکید کرد: ملت ما حق داشتن یک زندگی شرافتمندانه را دارند. شهید مطهری نیز فرموده بودند که در جمهوری اسلامی سایر احزاب حتی غیر اسلامی هم می‌توانند در مجلس نماینده داشته باشند و فعالیت کنند. اگر چه ایشان به شهادت رسیدند و ما شاهد این موضوع در قانون اساسی نبودیم. وی اضافه کرد: بر اساس برنامه ریزی صورت گرفته، ۸۰۰۰ نفر مشارکت کننده در این رای گیری الکترونیکی، باید به فهرستی ۳۰ نفره از میان کاندیداهای معرفی شده به مجمع عمومی تهران، رای دهند. علیه انگلیس قانون تصویب کرده‌ایم یا شعار؟ روزنامه جمهوری اسلامی نوشت: در ظاهر این طرح شاید نه تنها مشکلی و نقطه ضعفی نداشته باشد بلکه خیلی هم تصمیم درستی باشد.

به انتهای لیست رسیدید