احسان قاضی‌زاده‌هاشمی

احسان قاضی‌زاده‌هاشمی

میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین3 روز قبل
خبرگزاری میزان- ششمین روز ثبت‌نام از داوطلبان انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در حالی پایان یافت که امروز نسبت به روز‌های قبل چهره‌های بیشتر شناسنامه به دست به ستاد انتخابات و فرمانداری‌ها رفتند به طوری که ورودی بهارستان ترافیک بود. به گزارش خبرنگار گروه سیاسی خبرگزاری میزان، ششمین روز ثبت‌نام از داوطلبان انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در حالی پایان یافت که امروز نسبت به روز‌های قبل چهره‌های بیشتر شناسنامه به دست به ستاد انتخابات و فرمانداری‌ها رفتند به طوری که ورودی بهارستان ترافیک بود. کیومرث هاشمی معاون پیشین سازمان تربیت بدنی۲۸. سید احسان قاضی‌زاده‌هاشمی عضو فعلی هیئت رئیسه مجلس۲۹. ایرج ندیمی نماینده مجلس نهمبیشتر بخوانید: انتهای پیام/
مازن آنلاینمازن آنلاین5 روز قبل
پیام مازند - عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی به حواشی به وجود آمده به دلیل پوشش نابهنجار بازیگران زن سینما در حاشیه اکران خصوصی آثار سینمایی واکنش نشان داددردسر وزیر ارشاد برای پوشش بازیگران زنعضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی پیرامون حواشی به وجود آمده به دلیل پوشش نابهنجار بازیگران زن سینما در حاشیه اکران خصوصی آثار سینمایی گفت: کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی بدون شک سریعا وزیر ارشاد و رئیس سازمان سینمایی را برای گفتگو درباره این موضوع دعوت خواهد کرد. وی در همین راستا ادامه داد: کمیسیون فرهنگی مجلس در حاشیه اتفاقات اخیر درباره مراسم اکران خصوصی برخی آثار سینمایی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و همچنین سازمان سینمایی گزارش گیری کرده و درباره این مشکل بررسی و کارشناسی دقیقی صورت خواهد گرفت. عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: واقعیت امر اینکه متولیان امروز سینما خودشان از چارچوب‌های خاص و مشخصی پیروی نمی‌کنند و بیشتر مسائل را با اعمال نظریات و سلایق فردی بررسی و حل می‌کنند. بیشتر بدانید: واکنش بهنوش طباطبایی به انتقادها از پوشش متفاوتش + تصاویربیشتر بدانید: دردسرهایی که پوشش غیر متعارف بازیگران در جشنواره فجر ایجاد کرد! بیشتر بدانید: حجاب بازیگران زن خارجی در جشنواره فجر!
خوزستان آنلاینخوزستان آنلاین5 روز قبل
پیام خوزستان - عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی به حواشی به وجود آمده به دلیل پوشش نابهنجار بازیگران زن سینما در حاشیه اکران خصوصی آثار سینمایی واکنش نشان داددردسر وزیر ارشاد برای پوشش بازیگران زنعضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی پیرامون حواشی به وجود آمده به دلیل پوشش نابهنجار بازیگران زن سینما در حاشیه اکران خصوصی آثار سینمایی گفت: کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی بدون شک سریعا وزیر ارشاد و رئیس سازمان سینمایی را برای گفتگو درباره این موضوع دعوت خواهد کرد. وی در همین راستا ادامه داد: کمیسیون فرهنگی مجلس در حاشیه اتفاقات اخیر درباره مراسم اکران خصوصی برخی آثار سینمایی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و همچنین سازمان سینمایی گزارش گیری کرده و درباره این مشکل بررسی و کارشناسی دقیقی صورت خواهد گرفت. عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: واقعیت امر اینکه متولیان امروز سینما خودشان از چارچوب‌های خاص و مشخصی پیروی نمی‌کنند و بیشتر مسائل را با اعمال نظریات و سلایق فردی بررسی و حل می‌کنند. بیشتر بدانید: واکنش بهنوش طباطبایی به انتقادها از پوشش متفاوتش + تصاویربیشتر بدانید: دردسرهایی که پوشش غیر متعارف بازیگران در جشنواره فجر ایجاد کرد! بیشتر بدانید: حجاب بازیگران زن خارجی در جشنواره فجر!
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز4 هفته قبل
برگزارکنندگان مراسم سینمایی باید متعهد شوند اصول و چارچوب‌هایی را رعایت کنند تا شاهد موارد این‌چنینی نباشیم. بنیادی که زیر مجموعه سازمان سینمایی است و در ابتدای این گزارش به واکنش و اظهارات روابط عمومی سازمان مذکور اشاره شد. این مسئله عوامل سریال کرگدن را در مقابل یک چالش جدی قرار خواهد داد. علاوه بر این مورد توجه قرار گرفتن کودک باعث می‌شود به شخصیت او آسیب جدی وارد شود و به طور ناخواسته مسیر زندگی کودک و آینده شغلی او تحت الشعاع قرار می‌گیرد. حالا از سازمان سینمایی وزارت فرهنگ (و ارشاد اسلامی) باید سئوال کرد در این مورد خاص و این سوء استفاده از کودکان چه کسی پاسخگو خواهد بود؟
برترین‌هابرترین‌ها1 ماه قبل
پروانه معصومی: عده‌ای همیشه به دنبال حاشیه‌سازی هستندپروانه معصومی، بازیگر قدیمی سینما و تلویزیون در این‌باره می‌گوید: «لباس پوشیدن و در کل پوشش، به شخصیت آدم‌ها برمی‌گردد و هرکس یک نوعی لباس می‌پوشد. البته خداوند آدم‌ها را با سلایق گوناگون آفریده و ما هم یک کشور کمونیستی نیستیم که همه با یک یونیفورم خاص در جامعه حضور پیدا کنند. به نظر من هر قدر به این مسائل بعد رسانه‌ای داده و بیشتر به آن بها بدهیم، نتیجه معکوس دارد. الان در جامعه اکثر به قریب بانوان پوشش و عرف حضور در اجتماع را رعایت می‌کنند و عده کمی هم رعایت نمی‌کنند که خیلی هم شاید مهم نباشد. اصلا بگذارید با همین ظاهر در جامعه حضور داشته باشند تا فکر کنند به آن آزادی خود رسیده‌اند.»

مهم‌ترین اخبار مجلس در هفته گذشته| از اقدام جدید مجلس برای افزایش حقوق سربازان تا جلسه ویژه درباره کمبود بنزین

18+
تسنیمتسنیم1 ماه قبل
فراروفرارو1 ماه قبل
فرارو- روز‌های گذشته با اکران خصوصی فیلم مسخره باز، تصاویری از پوشش مهمانان زن حاضر در این مراسم، خاصه متین ستوده منتشر شد که برخی رسانه‌ها را به واکنش وا داشت. به گزارش فرارو، در حالی پوشش به گزارش فرارو، در حالی پوشش متین ستوده در این مراسم سیبل انتقادات قرار گرفت که بازیگران زن دیگری چون، نسیم ادبی، سمیرا حسینی، سارا منجزی، پانته آ. گرچه در ابتدای این حاشیه‌ها ستوده اعلام کرد که پوشش او بر خلاف موازین جامعه نبوده، اما متین ستوده در نهایت با پاک کردن عکس‌های جنجالی فرش قرمز فیلم مسخره باز، عذرخواهی کرد. ماجرا با عذرخواهی متین ستوده پایان نیافت، بلافاصله خبرگزاری تسنیم از احضار این بازیگر به داداسرای ارشاد خبرداد و نوشت: «در پی درخواست‌های متعدد مردمی به سامانه دادسرای ارشاد تهران، متین ستوده بازیگر سینما به دادسرای ارشاد احضار شده است». رسانه‌ها ساعاتی بعد اعلام کردند که متین ستوده با قرار کفالت آزاد شده است.
برترین‌هابرترین‌ها1 ماه قبل
عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی پیرامون حواشی به وجود آمده به دلیل پوشش نابهنجار بازیگران زن سینما در حاشیه اکران خصوصی آثار سینمایی گفت: کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی بدون شک سریعا وزیر ارشاد و رئیس سازمان سینمایی را برای گفتگو درباره این موضوع دعوت خواهد کرد. میزان: سید احسان قاضی‌زاده‌هاشمی، پیرامون حواشی به وجود آمده به دلیل پوشش نابهنجار بازیگران زن سینما در حاشیه اکران خصوصی آثار سینمایی، گفت: کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی بدون شک سریعا وزیر ارشاد و رئیس سازمان سینمایی را برای گفت‌وگو درباره این موضوع دعوت خواهد کرد. وی در همین راستا ادامه داد: کمیسیون فرهنگی مجلس در حاشیه اتفاقات اخیر درباره مراسم اکران خصوصی برخی آثار سینمایی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و همچنین سازمان سینمایی گزارش گیری کرده و درباره این مشکل بررسی و کارشناسی دقیقی صورت خواهد گرفت. عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: واقعیت امر اینکه متولیان امروز سینما خودشان از چارچوب‌های خاص و مشخصی پیروی نمی‌کنند و بیشتر مسائل را با اعمال نظریات و سلایق فردی بررسی و حل می‌کنند. وی در همین رابطه اذعان کرد: سینمای امروز ما ضابطه مند نیست، سینما به شورای مختلفی سپرده شده است، این شوراها بنا به ترکیبی که دارند و بر اساس سلیقه همین اعضا درباره مسائل سینما تصمیم گیری می‌کنند.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 ماه قبل
خبرگزاری میزان- عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی گفت: پیرامون حواشی به وجود آمده به دلیل پوشش نابهنجار بازیگران زن سینما در حاشیه اکران خصوصی آثار سینمایی، گفت: کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی بدون شک سریعا وزیر ارشاد و رئیس سازمان سینمایی را برای گفت‌وگو درباره این موضوع دعوت خواهد کرد. سید احسان قاضی‌زاده‌هاشمی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه فرهنگی خبرگزاری میزان، پیرامون حواشی به وجود آمده به دلیل پوشش نابهنجار بازیگران زن سینما در حاشیه اکران خصوصی آثار سینمایی، گفت: کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی بدون شک سریعا وزیر ارشاد و رئیس سازمان سینمایی را برای گفت‌وگو درباره این موضوع دعوت خواهد کرد. وی در همین راستا ادامه داد: کمیسیون فرهنگی مجلس در حاشیه اتفاقات اخیر درباره مراسم اکران خصوصی برخی آثار سینمایی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و همچنین سازمان سینمایی گزارش گیری کرده و درباره این مشکل بررسی و کارشناسی دقیقی صورت خواهد گرفت. بیشتر بخوانید: برای مشاهده آخرین اخبار پیرامون حواشی اکران خصوصی فیلم سینمایی مسخره باز اینجا کلیک کنید. عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: واقعیت امر اینکه متولیان امروز سینما خودشان از چارچوب‌های خاص و مشخصی پیروی نمی‌کنند و بیشتر مسائل را با اعمال نظریات و سلایق فردی بررسی و حل می‌کنند.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴1 ماه قبل
ساعت ۲۴- «فامیل‌بازی خوب نیست.» این واکنش سیداحسان قاضی‌زاده‌هاشمی، عضو اصولگرای شورای نظارت بر صداوسیما به خبر انتصاب داماد معاون استان‌های صداوسیما به عنوان رییس شبکه «شما» بود. علی دارابی، معاون امور استان‌های صداوسیما در حکمی محمد کاویانی را که پیش از این قائم‌مقامی‌ شبکه شما را برعهده داشت، به مدیریت این شبکه منصوب کرد. این خبر تا این جای کار، مثل هر خبر دیگری، فاقد هرگونه عیب و ایراد بود. اما یک نکته در آن وجود داشت که این خبر را از اخبار مشابه، متمایز می‌کرد و آن اینکه محمد کاویانی، داماد دارابی است. کاویانی که متولد ۱۳۶۱ و دانش‌آموخته دکترای جغرافیای سیاسی است، از سال ۱۳۸۴ وارد سازمان صداوسیما شده و از سال ۹۵ تاکنون قائم‌مقامی و مدیریت تولید شبکه شما را برعهده داشته است.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین3 ماه قبل
با اشاره به گرانی کاغذ و نبود دفتر مشق دولتی در بازار، گفت: مشکل اصلی در این زمینه مداخله بیش از حد وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در بازار کاغذ است. نماینده مردم فریمان در مجلس شورای اسلامی افزود: چندی پیش وزارت صنعت، معدن و تجارت کارگروه کاغذ را به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی واگذار کرد و از زمانی که آنان در این موضوع دخالت کردند، به جای آنکه اوضاع کاغذ بهتر شود، بدتر شد. وی ادامه داد: در واقع انتقال کارگروه کاغذ از وزارت صنعت، معدن و تجارت به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اشتباه بود و اگر این کارگروه ذیل وزارت صمت باقی می‌ماند، قطعا چنین مشکلاتی پیش نمی‌آمد. این نماینده مجلس درباره روش‌های حل مشکل گرانی کاغذ گفت: اگر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در این قضیه مداخله نکند، مشکل حل می‌شود چرا که بازار کاغذ به علت مداخله آنان ملتهب شده است. آنطور که خانه ملت گزارش داده است، عضو کمیسیون فرهنگی مجلس تاکید کرد: متاسفانه ما نمی‌دانیم که در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی چه تصمیمی برای کنترل قیمت کاغذ اتخاذ می‌شود و معمولا تصمیم‌گیری در این باره صرفا تابع نظر دو سه نفر است. انتهای پیام/
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین3 ماه قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از اعتماد، این گفته‌های مسعود سلطانی‌فر در مورد جلسات با مدیران تلویزیون دولتی و ملی ایران است که حاضر نیستند بابت پخش فوتبال، که منبع درآمد بسیار خوبی برای آن است، ریالی به فدراسیون فوتبال و باشگاه‌ها پول بپردازند. راهکار فدراسیون فوتبال در این میان چیست؟ وزارت ورزش چه تمهیدی باید بیندیشد؟ صداوسیما به خوبی آگاه است که هیچ رقیبی ندارد و تنها کانال ارتباطی فوتبال و طرفداران فوتبال است. فدراسیون فوتبال مجبور است به مسوولان کنفدراسیون فوتبال آسیا و فدراسیون جهانی فوتبال به دروغ اعلام کند که باشگاه‌ها زیانده نیستند و با درآمدهایی که دارند از پس هزینه‌های‌شان برمی‌آیند. چنین مساله‌ای بدین معناست که اگر فدراسیون فوتبال بخواهد برای مقابله با صداوسیما یک شبکه اینترنتی راه‌اندازی و مسابقات فوتبال را از این طریق پخش کند، باید از صداوسیما مجوز بگیرد! اینکه قانون هیچ حمایتی از فوتبال نمی‌کند، اوضاع را تا این حد بحرانی کرده که حتی جلسه وزیر ورزش و مدیران صداوسیما هم دردی از دردهای فوتبال دوا نمی‌کند.
قدس آنلاینقدس آنلاین3 ماه قبل
این مقدار در نظرسنجی ملی تابستانه ۱۳۹۸ در روزهای ۱۷ و ۱۸ تیرماه به ترتیب به۴۲٫۴، ۴۲٫۸ و ۳۹٫۵ درصد رسیده است. سروش سپس برنده‌ مناقصه‌ صداوسیما برای خرید یک پیام‌رسان ایرانی شد و در سال‌های اخیر توانست محبوب‌ترین پیام‌رسان ایرانی کشور شود. شبهه‌ای که از دو سال پیش علیه پیام‌رسان سروش در رسانه‌ها مطرح شد، مساله‌ امنیت مخاطبان و حفظ اطلاعات شخصی آنها بود. او در این رابطه می‌گوید: «اتفاقاتی که سال گذشته و همزمان با فیلترینگ تلگرام افتاد، ذهنیت مبهمی را در ذهن مردم نسبت به امنیت پیام‌رسان‌های ایرانی ایجاد کرد. آبان سال گذشته بود که احسان قاضی‌زاده‌هاشمی از اعلام موجودیت فراکسیون فضای مجازی خبر داد و گفت مجلس شورای اسلامی از اسفند ۹۶ به صورت ویژه به موضوع فضای مجازی ورود پیدا کرد و با برگزاری جلسه غیرعلنی چهارساعته به صورت خاص به حوزه فضای مجازی پرداخت. در همین راستا به سراغ نصرالله پژمانفر، رئیس کمیته فضای مجازی کمیسیون فرهنگی مجلس رفتیم و در این زمینه به گفت‌وگو پرداختیم.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین3 ماه قبل
سروش سپس برنده‌ مناقصه‌ صداوسیما برای خرید یک پیام‌رسان ایرانی شد و در سال‌های اخیر توانست محبوب‌ترین پیام‌رسان ایرانی کشور شود. شبهه‌ای که از دو سال پیش علیه پیام‌رسان سروش در رسانه‌ها مطرح شد، مساله‌ امنیت مخاطبان و حفظ اطلاعات شخصی آنها بود. او در این رابطه می‌گوید: «اتفاقاتی که سال گذشته و همزمان با فیلترینگ تلگرام افتاد، ذهنیت مبهمی را در ذهن مردم نسبت به امنیت پیام‌رسان‌های ایرانی ایجاد کرد. آبان سال گذشته بود که احسان قاضی‌زاده‌هاشمی از اعلام موجودیت فراکسیون فضای مجازی خبر داد و گفت مجلس شورای اسلامی از اسفند ۹۶ به صورت ویژه به موضوع فضای مجازی ورود پیدا کرد و با برگزاری جلسه غیرعلنی چهارساعته به صورت خاص به حوزه فضای مجازی پرداخت. با تشکیل این فراکسیون اگرچه قرار بود اقدامی یکپارچه در حوزه فضای مجازی صورت بگیرد اما درنهایت خبر خاصی منتشر نشد و گویی به حال خود رها شد، مساله‌ای که اکنون تنها در جلسات کمیته فضای مجازی کمیسیون فرهنگی مجلس در حال بررسی است و رئیس این کمیته اعتقاد دارد فشار وزارت ارتباطات مانع تشکیل کمیسیون فضای مجازی شد. در همین راستا به سراغ نصرالله پژمانفر، رئیس کمیته فضای مجازی کمیسیون فرهنگی مجلس رفتیم و در این زمینه به گفت‌وگو پرداختیم.
تسنیمتسنیم3 ماه قبل
این مقدار در نظرسنجی ملی تابستانه ۱۳۹۸ در روزهای ۱۷ و ۱۸ تیرماه به ترتیب به۴۲٫۴، ۴۲٫۸ و ۳۹٫۵ درصد رسیده است. سروش سپس برنده‌ مناقصه‌ صداوسیما برای خرید یک پیام‌رسان ایرانی شد و در سال‌های اخیر توانست محبوب‌ترین پیام‌رسان ایرانی کشور شود. شبهه‌ای که از دو سال پیش علیه پیام‌رسان سروش در رسانه‌ها مطرح شد، مساله‌ امنیت مخاطبان و حفظ اطلاعات شخصی آنها بود. او در این رابطه می‌گوید: «اتفاقاتی که سال گذشته و همزمان با فیلترینگ تلگرام افتاد، ذهنیت مبهمی را در ذهن مردم نسبت به امنیت پیام‌رسان‌های ایرانی ایجاد کرد. آبان سال گذشته بود که احسان قاضی‌زاده‌هاشمی از اعلام موجودیت فراکسیون فضای مجازی خبر داد و گفت مجلس شورای اسلامی از اسفند ۹۶ به صورت ویژه به موضوع فضای مجازی ورود پیدا کرد و با برگزاری جلسه غیرعلنی چهارساعته به صورت خاص به حوزه فضای مجازی پرداخت. در همین راستا به سراغ نصرالله پژمانفر، رئیس کمیته فضای مجازی کمیسیون فرهنگی مجلس رفتیم و در این زمینه به گفت‌وگو پرداختیم.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین3 ماه قبل
خبرگزاری میزان- عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: آقای ربیعی آیا مطلع نیستید مدیرعامل صندوق ذخیره فرهنگیان، برخی اعضای هیئت مدیره و جمعی از مدیران آن بازنشسته‌اند؟! گروه سیاسی خبرگزاری میزان؛ سه نماینده مجلس شورای اسلامی در نوشتاری جداگانه به مسائل روز کشور پرداختند. تصمیم‌گیری با هیئت نظارتسیدحسین نقوی‌حسینی گفت: اگر همزمان با خروج آمریکا از برجام، ایران از برجام خارج می‌شد ممکن بود آمریکا به همراه اروپا اجماع جهانی علیه ایران تشکیل دهد. سید احسان قاضی‌زاده‌هاشمی گفت: امروز سخنگوی دولت در نشست خبری اعلام کرد در دولت بازنشسته نداریم مگر با مجوز قانونی، اگر سراغ دارید اعلام کنید! عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: آقای ربیعی آیا مطلع نیستید مدیرعامل صندوق ذخیره فرهنگیان، برخی اعضای هیئت مدیره و جمعی از مدیران آن بازنشسته‌اند؟!
خبر فوریخبر فوری4 ماه قبل
عضو شورای نظارت بر صداوسیما با انتقاد از عدم پخش مسابقه فینال والیبال جوانان جهان و قهرمانی تیم ملی والیبال، تصریح کرد: هیچ علت موجهی برای عدم پخش مسابقه قهرمانی والیبال جوانان وجود ندارد. سید احسان قاضی‌زاده‌هاشمی با اشاره به قهرمانی تیم ملی والیبال جوانان ایران برای نخستین بار در مسابقات جهانی، عنوان کرد: متأسفانه این رویداد مهم ورزشی از طریق صدا و سیما پوشش داده نشد که باید دلایل آن از سوی سازمان صدا و سیما توضیح داده شود. نماینده مردم فریمان، سرخس، بخش‌های احمدآباد و رضویه در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه دلایل عدم پخش این مسابقه قطعا در شورای نظارت بر صدا و سیما بررسی خواهد شد، گفت: معاونت سیمای سازمان صدا وسیما باید در این خصوص توضیح دهد که چرا این مسابقه پوشش داده نشده؛ صدا و سیما حداقل باید مسابقه فینال این رقابت‌ها را به طور زنده و مستقیم پخش می‌کرد. زمینه اخذ سیگنال برای پخش این مسابقه وجود داشته چرا که بسیاری از علاقه مندان شب گذشته از طریق تلویزیون‌‎های موبایلی شاهد قهرمانی تیم والیبال جوانان کشورمان بودندوی ادامه داد: زمینه اخذ سیگنال برای پخش این مسابقه وجود داشته چرا که بسیاری از علاقه مندان شب گذشته از طریقتلویزیون‌‎های موبایلی شاهد قهرمانی تیم والیبال جوانان کشورمان بودند و صدا و سیما نیز باید هر طور که می‌شد زمینه گرفتن سیگنال این مسابقه را فراهم می‌کرد. عضو شورای نظارت بر صداوسیما تصریح کرد: هیچ عذر و بهانه‌‎ای برای عدم پخش مسابقه فینال جوانان جهان وجود ندارد و حتما این موضوع در اولین نشست شورای نظارت بر صدا و سیما مورد بررسی قرار خواهد گرفت و از معاونت سیما در این زمینه توضیح و گزارش می‌خواهیم.
خانه ملتخانه ملت4 ماه قبل
سید احسان قاضی‌زاده‌هاشمی در گفت‌وگو با خبرگزاری خانه ملت با اشاره به قهرمانی تیم ملی والیبال جوانان ایران برای نخستین بار در مسابقات جهانی، عنوان کرد: متأسفانه این رویداد مهم ورزشی از طریق صدا و سیما پوشش داده نشد که باید دلایل آن از سوی سازمان صدا و سیما توضیح داده شود. بیشتر بخوانید: نماینده مردم فریمان، سرخس، بخش‌های احمدآباد و رضویه در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه دلایل عدم پخش این مسابقه قطعا در شورای نظارت بر صدا و سیما بررسی خواهد شد، گفت: معاونت سیمای سازمان صدا وسیما باید در این خصوص توضیح دهد که چرا این مسابقه پوشش داده نشده؛ صدا و سیما حداقل باید مسابقه فینال این رقابت‌ها را به طور زنده و مستقیم پخش می‌کرد. عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با تأکید بر اینکه مهم‌ترین رسالت صدا و سیما در مقطع کنونی ایجاد امید در جامعه به ویژه در میان جوانان است، گفت: وقتی ایران پس از سالیان سال به فینال رقابت‌های جهانی راه پیدا می‌کند پخش این رویداد مهم که در تمام دنیا از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است، می‌تواند موجب ایجاد امید و انگیزه در بین جوانان شود. زمینه اخذ سیگنال برای پخش این مسابقه وجود داشته چرا که بسیاری از علاقه مندان شب گذشته از طریق تلویزیون‌‎های موبایلی شاهد قهرمانی تیم والیبال جوانان کشورمان بودندوی ادامه داد: زمینه اخذ سیگنال برای پخش این مسابقه وجود داشته چرا که بسیاری از علاقه مندان شب گذشته از طریق تلویزیون‌‎های موبایلی شاهد قهرمانی تیم والیبال جوانان کشورمان بودند و صدا و سیما نیز باید هر طور که می‌شد زمینه گرفتن سیگنال این مسابقه را فراهم می‌کرد. عضو شورای نظارت بر صداوسیما تصریح کرد: هیچ عذر و بهانه‌‎ای برای عدم پخش مسابقه فینال جوانان جهان وجود ندارد و حتما این موضوع در اولین نشست شورای نظارت بر صدا و سیما مورد بررسی قرار خواهد گرفت و از معاونت سیما در این زمینه توضیح و گزارش می‌خواهیم. /پایان پیام
برترین‌هابرترین‌ها4 ماه قبل
این حواشی در جلسه دولت نهایتا به صفر شدن بودجه سازمان صداوسیما منجر شد. در توییتر و دیگر شبکه‌های اجتماعی کاربران نسبت به این اقدام دولت عکس‌العمل نشان دادند و آن را محکوم کردند. مشکل بودجه سازمان صداوسیما حل شد؟ شنیده‌ام که در روزهای گذشته بودجه واریز شده است. این شکل از بودجه براساس گزارش دستگاه‌هاست، یعنی بعد از ارائه گزارش بودجه بعدی را دریافت می‌کنند. اطلاع دارید مشکل بودجه رسانه ملی دقیقا چگونه حل شد؟ به نظرم وقتی این موضوع در افکار عمومی منعکس شد، شرایط تغییر کرد.
تسنیمتسنیم4 ماه قبل
همچنین در بخش دوم گفت‌وگویی که با احسان قاضی‌زاده‌هاشمی انجام داده‌ایم به جنبه‌های عملکرد مجلس دهم پرداخته شده است. به طور کلی، همواره عملکرد دولت‌ها در میزان جلب اعتماد مردم به حکومت و یا بالعکس تأثیرگذار هستند و این تأثیر نیز بسیار قابل ملاحظه است، قطعا عملکرد دولت فعلی نیز در این مسئله مثمرثمر است. **تسنیم: ظاهرا در شورای وحدت به این نتیجه رسیده‌اند که ۵۰ درصد لیست متشکل از جوان‌‌ها و مابقی از افراد قبلی باشند. **تسنیم: آیا فکر می‌کنید بارقه‌هایی از جریان سوم در عرصه سیاسی کشورکلید خورده است؟ **قاضی‌زاده‌هاشمی: البته لزوما به معنای کلید خوردن نیست و می‌تواند به صورت جرقه باشد. معتقدم که مجلس قائم به فرد و نماینده‌محور است و هیچ خدمات ویژه‌‌ای برای قانونگذاری به نمایندگان ارائه نمی‌دهد.
ایسناایسنا4 ماه قبل
ولی اینکه این موضوع باعث کاهش بودجه صداوسیما شده باشد، خیر چنین چیزی مطرح نبوده و بودجه صداوسیما کاهش نیافته و طبق آن چیزی که مصوب شده انجام می‌شود. ۳ – دو نفر به نمایندگی از طرف قوه مقننه به انتخاب و معرفی مجلس شورای اسلامی. ‌تبصره ۱ – تجدید انتخاب اعضای شورای نظارت برای دوره‌های بعدی بلااشکال است. ‌تبصره ۲ – تعداد جلسات، ترتیب جلسات و حدنصاب لازم برای اتخاذ تصمیمات و سایر امور داخلی شورا در آیین‌نامه داخلی شورای نظارت که‌به تصویب دوسوم اعضای شورای نظارت خواهد رسید، مشخص می‌گردد. اگر سازمان برنامه و بودجه نظارت دقیق خود را انجام دهد، می‌تواند حتی از مفاسد اقتصادی هم پیشگیری کند و نیاز است که این سازمان نظارت دقیق‌تری داشته باشد.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز4 ماه قبل
قاضی‌زاده‌هاشمی در توییتر نوشت: امروز مطلع شدم دولت به دلیل پخش سریال گاندو، کل بودجه سه‌ماهه دوم صداوسیما را صفر کرده است. نکته جالب این بود که ابلاغ بودجه سازمان صداوسیما به تأیید نمایندگان دولت در شورای نظارت منوط شده بود. نظرتان درباره صحبت‌های سخنگوی دولت در تکذیب صفرکردن بودجه صداوسیما چیست؟ صحبت‌های سخنگوی دولت تکذیب این موضوع نبود و درواقع، به‌نوعی قضیه را توجیه کردند. نکته عجیب و بدعت رخ داده این است که هیچ‌یک از آن دولت‌ها به‌واسطه این مشکلات بودجه صداوسیما را صفر نکردند! آن‌ها بودجه سازمان را کاهش می‌دادند و حتی در پرداخت دیروزود می‌کردند؛ اما اینکه بودجه را صفر کنند، برای بار اول است.
تسنیمتسنیم4 ماه قبل
حالا با گذشت چندین روز از پایان پخش این مجموعه، همچنان حواشی آن ادامه دارد؛ حاشیه‌ای به رنگ بودجه رسانه ملی! قاضی‌زاده‌هاشمی در توییتر نوشت: امروز مطلع شدم دولت به دلیل پخش سریال گاندو، کل بودجه سه‌ماهه دوم صداوسیما را صفر کرده است. نکته جالب این بود که ابلاغ بودجه سازمان صداوسیما به تأیید نمایندگان دولت در شورای نظارت منوط شده بود. رسانه ملی بودجه سه‌ماهه قبل را که دریافت کرد، عینا برای حقوق و دستمزد کارمندان و بازنشستگانش هزینه کرد. در زمان احمدی‌نژاد هم، به‌واسطه گزارش‌های سیما درباره جریان انحرافی مشکلاتی بین دولت و رسانه ملی پیش آمد.
تسنیمتسنیم4 ماه قبل
گروه پارلمانی خبرگزاری تسنیم- میثم حمزه‌لو- احسان قاضی‌زاده‌هاشمی عضو فراکسیون جوانان مجلس شورای اسلامی ضمن حضور در خبرگزاری تسنیم، پیرامون ابعاد تازه‌ای از اجرای قانون منع به‌کارگیری بازنشستگان، گفت‌وگویی تفصیلی با خبرنگاران این رسانه پرداخته است. قاضی‌زاده‌هاشمی معتقد است که قانون منع به‌کارگیری بازنشستگان مترقی است و اگر مجلس در تمامی زمینه‌ها قانون محکمی تصویب کند، قابلیت اجرا خواهد داشت. **تسنیم: طبق شواهد موجود، برخی افراد بازنشسته هنوز در برخی مناصب حضور دارند و در سمت‌های مشاوره نیز فعالیت می‌‌کنند، آیا حضور این افراد طبق قانون منع‌ به‌کارگیری بازنشستگان، قانونی است؟ **قاضی‌زاده‌هاشمی: طبق اطلاعی که بنده نیز دارم، در برخی وزارتخانه‌ها بخشی از بازنشسته‌هایشان از مسئولیت کناره‌گیری کرده‌‌‌اند. ۱۷ قانون استخدامی متعدد در دستگاه‌های مختلف وجود داردطبق بررسی‌هایی که داشته‌ایم، ۱۷ قانون استخدامی متعدد در دستگاه‌های مختلف وجود دارد که انشاءالله کمیسیون مشترکی برای اصلاح قانون جامع مدیریت خدمات کشوری را طرح‌ریزی کرده‌ایم که به سن بازنشستگی در اصلاح قانون خدمات کشوری به صورت ویژه خواهیم پرداخت. **تسنیم: بهتر نبود قانون سن بازنشستگی را پیش از قانون منع به‌کارگیری بازنشستگان اصلاح می‌کردید؟ **قاضی‌‌زاده‌هاشمی: هر دستگاهی خودش را در استخدام افراد خاص کرده که باید اصلاحی در قوانین موجود ایجاد شود، ما می‌خواهیم قانون خدمات کشوری را بر همه قوانین خاص حاکم کنیم، اما بعید می‌دانم که این اصلاحات به عمر مجلس دهم کفاف دهد.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین4 ماه قبل
گاندوگروه سیاسی خبرگزاری میزان؛ با اشاره به واکنش دولت به پخش سریال گاندو در صفحه شخصی خود در فضای مجازی نوشت: امروز مطلع شدم دولت به دلیل پخش سریالکل بودجه سه ماهه دوم صداوسیما را صفر کرده است.
فراروفرارو5 ماه قبل
شوی صبحگاهی شبکه سه این‌چنین با انتشار اطلاعات حرکت یک نفت‌کش و پهلوگرفتن آن در بندری چینی آغاز می‌شود. بازی صداوسیما با منافع ملی البته وقتی تکمیل شد که دیروز روزنامه «نیویورک‌تایمز» آمریکا گزارشی درباره حرکت مخفیانه نفت‌کش‌ها برای دورزدن تحریم‌ها منتشر کرد. بازی صداوسیما با منافع ملیحوالی ظهر دیروز هنوز؛ نماینده‌های مجلس در هیئت نظارت بر صداوسیما در جریان برنامه شبکه سه نیستند. کاظمی گفت: «ضرری که ممکن است چنین برنامه‌ای به منافع ملی بزند جبران‌ناپذیر است. در این شرایط تنها می‌توان منتظر واکنش‌ها به برنامه شبکه سه ماند و امیدوار به افزایش‌نیافتن عواقب جبران‌ناپذیر آن بود.
فراروفرارو5 ماه قبل
صداوسیما، اما دیروز در همین راستا مدعی شد که نفت‌کش طبق برآورد‌ها یک میلیون بشکه نفت را تحویل شرکت ملی نفت چین داده است. بازی صداوسیما با منافع ملی البته وقتی تکمیل شد که دیروز روزنامه «نیویورک‌تایمز» آمریکا گزارشی درباره حرکت مخفیانه نفت‌کش‌ها برای دورزدن تحریم‌ها منتشر کرد. بازی صداوسیما با منافع ملیحوالی ظهر دیروز هنوز؛ نماینده‌های مجلس در هیئت نظارت بر صداوسیما در جریان برنامه شبکه سه نیستند. هرچند درستی اطلاعات صداوسیما هنوز مشخص نیست و از سوی نهاد‌های مرتبط تأیید نشده، اما اعتراض‌ها به رویه خلاف منافع ملی این سازمان آغاز شد. در این شرایط تنها می‌توان منتظر واکنش‌ها به برنامه شبکه سه ماند و امیدوار به افزایش‌نیافتن عواقب جبران‌ناپذیر آن بود.
الفالف5 ماه قبل
فرهیختگان نوشت: روحانی برای برداشتن گام‌های بعدی و احیای حقوق ایران در تیر ماه ۹۸ باید به نسخه تیر ۷۸ بازگردد؛ مقابله با فشار اصلاح‌طلبان رادیکال. روایت تیر ۷۸: روحانی در برابر رادیکال‌های اصلاح طلببا پیروزی سیدمحمد خاتمی در انتخابات ریاست‌جمهوری ۷۶ عصر جدیدی در سپهر سیاسی ایران آغاز شد؛ دوره‌ای که بیش از هرچیز به حاشیه‌های سیاسی‌اش شهره شد. هدف از این پروژه نشانه رفتن دستگاه‌های امنیتی و به‌طور مشخص وزارت اطلاعات و سپاه به‌عنوان مولفه‌های اقتدار نظام بود. اما فاصله مواضع دبیر وقت شورای عالی امنیت ملی با سایر دولتمردان و نیروهای سیاسی رادیکال نزدیک به دولت در تاریخ ثبت شد. ثانیا طرح مجلس با نوشته اسلامی به کلی متفاوت بود و با این وصف نیت روزنامه «سلام» صرفا جهت‌دهی به افکارعمومی برای مخدوش‌کردن طرح بود.
افکارنیوزافکارنیوز5 ماه قبل
افکارنیوز، به گزارشاحسان قاضی‌زاده‌هاشمی نماینده مردم فریمان در مجلس شورای اسلامی از سفر تعدادی از نمایندگان مجلس به جزیره ابوموسی خبر داد و گفت: طبق تصمیم هیئت‌رئیسه مجلس مقرر شده تا تعدادی از نمایندگان مجلس در سالروز سرنگونی هواپیمای ایرباس مسافربری ایران از سوی آمریکایی‌ها در سال ۶۷، بازدیدی از این منتطقه داشته باشند. اخبار سیاسی- وی افزود: قرار است، نمایندگان مجلس ضمن این بازدید، بازدیدی نیز از محل سرنگونی پهپاد آمریکایی‌ها توسط نیروی هوافضای ایران که چندی پیش انجام شد، داشته باشند. نماینده مردم فریمان در مجلس تصریح کرد: قرار شده در این بازدید فرمانده منطقه دریایی ابوموسی و نیز فردی که دستور شلیک به سمت پهپاد آمریکایی‌ها را داده، توضیحاتی به نمایندگان درباره چگونگی وقوع آن ارائه دهد. قاضی‌زاده‌هاشمی در پایان خاطرنشان کرد: قرار است در این سفر، علاوه بر بنده، امیرحسین قاضی‌زاده‌هاشمی، احمد امیرآبادی، اکبر رنجبرزاده و سیدحسین نقوی‌حسینی نیز حضور داشته باشند.
خانه ملتخانه ملت5 ماه قبل
اما اگر بخواهم مخرج مشترک بگیرم و عامل تکرار شونده‌ای در همه این مشکلات پیدا کنم از چشم من تنها و تنها یک دلیل اصلی برای وضع موجود داریم و آن پیرمدیران! بی هیچ تعارفی بسیاری از مدیران پیر ماتشنگان قدرت هستند نه شیفتگان خدمت. خداوکیلی بس است، نه پیر سالاری خوب است و نه جوان سالاری، باید شایسته سالاری کنیم؛ جوانان انقلابی و متخصص امروز و آشنا به مفاهیم روز دنیا، شایسته‌تر از شما هستند. مردم خیلی وقت است که درخواست تعویض پیرمدیران با مدیران جوان را داده اندقاضی زاده خاطرنشان کرد: این همه اصرار برای ماندن در قدرت و چسبیدگی به میز شکل خوبی ندارد. مردم خیلی وقت است که درخواست تعویض شما با مدیران جوان را داده‌اند. داور بازی هم اشاره کرده که باید سراغ جوان‌های مومن و انقلابی رفت.

به انتهای لیست رسیدید