آخرین و مهم‌ترین اخبار سید احمد خاتمی
احمد خاتمی

اخبار « سید احمد خاتمی »

برترین‌هابرترین‌ها3 روز قبل
حجت الاسلام سید احمد خاتمی عضو هیأت رییسه مجلس خبرگان رهبری با اشاره به انتخابات پیش رو گفت: نظام جمهوری اسلامی ایران نظامی مردم سالار بر اساس دین است، بر اساس نظام مردم سالاری دینی تاکنون مردم ۳۸ بار پای صندوق‌های رأی آمده‌اند، این حجم در طول ۴۱ سال کم سابقه است. وی افزود: تمام مقامات در کشور با واسطه یا بی واسطه منتخب مردم هستند، رهبری هم از کانال مجلس خبرگان رهبری منتخب مردم است، در انتخابات میاندوره‌ای مجلس خبرگان رهبری به جای ۷ تن از اعاظمی که در طول سال‌های اخیر به دیار باقی شتافتند مردم ۷ نفر دیگر را بر می‌گزینند. عضو هیأت رییسه خبرگان در ادامه با اشاره به شخصیت علمی و انقلابی آیت الله یزدی گفت: نصاب علمی آیت الله یزدی نصابی بایسته است، ایشان آموزش دیده حوزه علمیه قم بوده و از محضر بزرگانی مانند آیت الله العظمی بروجردی و آیت الله العظمی امام خمینی (ره) بهره برده است و در این مکتب پرورش پیدا کرده است. عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با اشاره به آیه «فضل الله المجاهدین على القاعدین أجرا عظیما» اظهار داشت: آیت الله یزدی در دوره‌ای که بردن اسم امام جرم بود و اگر شاه با لفظ شاه خطاب می‌شد اهانت بود فریاد می‌زد. حجت الاسلام خاتمی با بیان این که آیت الله یزدی انقلابی قبل از انقلاب و انقلابی بعد از انقلاب است، ابراز داشت: از جمله بزرگانی که ثابت قدم و استوار پای ولایت ایستاده آیت الله یزدی است، این چنین بزرگی با سوابق درخشان و شایسته، در خبرگان نقش آفرین خواهد بود.
ایرناایرنا1 هفته قبل
مردم حاضر در راهپیمایی ۲۲ بهمن تهران پرچم متحد کشورهای جبهه مقاومت را در دستان خود حمل کردند. آنچه امام (ره) در ۱۲ بهمن گفت.» بازتاب برگزاری راهپیمایی ۲۲ بهمن در رسانه‌های جهانروزنامه مردم سالاری در گزارشی نوشت: برگزاری راهپیمایی ۲۲ بهمن امسال با حضور همه اقشار مردم در سراسر کشور، بازتاب گسترده‌ای در رسانه‌های بین‌المللی داشت. گزارش شبکه المیادین از راهپیمایی ۲۲ بهمن شبکه لبنانی المیادین در گزارشی به راهپیمایی چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران پرداخت. خبرگزاری سوریه در گزارش خود نوشت که عدنان محمود، سفیر سوریه در تهران نیز در این مراسم حضور داشته است. مراسم راهپیمایی روز ۲۲ بهمن در کشور با شعار محوری «حماسه حضور، عظمت ملت، تکریم سردار دل‌ها» با حضور قشرهای مختلف مردم برگزار شد.
جام نیوزجام نیوز1 هفته قبل
به گزارش سرویس سیاسی جام نیوز، مراسم راهپیمایی روز ۲۲ بهمن ساعت ۹ صبح در تهران و بیش از ۵۲۰۰ نقطه در کشور آغاز شد. بیش از شش هزار خبرنگار داخلی و خارجی این مراسم را پوشش خبری می‌دهند. سخنران مراسم راهپیمایی ۲۲ بهمن ماه در تهران رئیس‌جمهور است. آیت الله ابراهیم رییسی رئیس قوه قصاییه در مراسم ۲۲ بهمن مشهد سخنرانی می‌کند همچنین اسحاق جهانگیری در زاهدان، محمدباقر نوبخت در گرگان، حجت‌الاسلام علوی وزیر اطلاعات در خرم آباد، محسن حاجی میرزایی وزیر آموزش و پرورش در ایلام، امیر حاتمی وزیر دفاع در رشت، سخنرانی می‌کنند. دادستان کل کشور نیز در قم، محسن رضایی در تبریز، سعید جلیلی در ساری، سردار صفوی در بوشهر و سید احمد خاتمی در کرمان سخران مراسم ۲۲ بهمن هستند.
ایسناایسنا1 هفته قبل
***احتمال درگیری بین ارتش سوریه و ترکیه وجود دارد/ «ادلب» در آینده نزدیک پاکسازی می‌شودخبر بعدی تحلیل حسن هانی‌زاده، کارشناس مسائل خاورمیانه از شرایط منطقه به ویژه سوریه در صدر اخبار پربازدید امروز بود. وی با ایسنا با اشاره به پیشروی‌های اخیر ارتش سوریه در منطقه ادلب و آزادسازی شهر استراتژیک سراقب در این استان توسط ارتش سوریه خاطر نشان کرد: این عملیات موفقیت میدانی بزرگ برای نیروهای مسلح سوریه و محور مقاومت تلقی می‌شود. دبیرخانه مجلس خبرگان رهبریآملی‌لاریجانیرئیس قوه قضاییهرئیس‌جمهورمحمدرضا عارف***سخنرانان مراسم راهپیمایی ۲۲ بهمن در شهرهای مختلفاعلام اسامی سخنرانان مراسم راهپیمایی ۲۲ بهمن امسال در شهرهای مختلف هم از خبر‌های مورد توجه مخاطبان بود. دیگر خبر‌های مرتبط با راهپیمایی ۲۲ بهمن ماه را نیز میتوانید در لینک‌های زیر دنبال کنید. مسیرهای ۱۲گانه راهپیمایی ۲۲ بهمن در تهرانشعار الله اکبر، ساعت ۲۱ فردا شب در سراسر کشور طنین‌انداز می‌شودانتهای پیام
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 هفته قبل
وی ادامه داد: ۲۲ بهمن امسال متفاوت‌تر از سالهای قبل خواهد بود زیرا معطر به عطر نه یک شهید بلکه یک مکتب است و مناسبت آن شهادت شهید حاج قاسم سلیمانی است. وی خاطرنشان کرد: ۲۲ بهمن هر سال، یادآور ایثار، رشادت طلبی و اعلام انزجار از دشمنان اسلام است و امسال وعده گاه و تجلی گاه حاج قاسم‌ها خواهد بود. خانواده سردار شهید سلیمانی؛ میهمان ویژه مراسم ۲۲ بهمن تهرانوی اظهار داشت: میهمان ویژه مراسم یوم الله ۲۲ بهمن در تهران خانواده سردار شهید سلیمانی خواهند بود و در تلاشیم با مساعدت خانواده سردار از وصیت نامه ایشان رونمایی کنیم. قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گفت: امسال انشالله هر ایرانی با تمثال سردار سلیمانی در راهپیمایی حضور خواهد یافت. لطفی گفت: از اعضای کابینه برای سخنرانی در مراسمات سراسر در سالروز پیروزی انقلاب اسلامی دعوت شد که تعدادی نپذیرفتند و تعدادی پذیرفتند.
فراروفرارو1 هفته قبل
قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گفت: میهمان ویژه مراسم یوم الله ۲۲ بهمن در تهران خانواده سردار شهید سلیمانی خواهند بود و در تلاشیم با مساعدت خانواده سردار از وصیت نامه ایشان رونمایی کنیم. وی ادامه داد: ۲۲ بهمن امسال متفاوت‌تر از سال‌های قبل خواهد بود، زیرا معطر به عطر نه یک شهید بلکه یک مکتب است و مناسبت آن شهادت شهید حاج قاسم سلیمانی است. خانواده سردار شهید سلیمانی؛ میهمان ویژه مراسم ۲۲ بهمن تهرانوی اظهار داشت: میهمان ویژه مراسم یوم الله ۲۲ بهمن در تهران خانواده سردار شهید سلیمانی خواهند بود و در تلاشیم با مساعدت خانواده سردار از وصیت نامه ایشان رونمایی کنیم. یوم‌الله ۲۲ بهمن؛ بسترسازی برای حضور مردم پای صندوق رایوی ادامه داد: ویژگی دیگر یوم الله ۲۲ بهمن امسال، بسترسازی برای حضور مردم پای صندوق‌های رای و انتخاب افرادی صالح، انقلابی و بسیجی برای خانه ملت و برنامه ریزی برای کاستن از مشکلات مردم است. لطفی گفت: از اعضای کابینه برای سخنرانی در مراسمات سراسر در سالروز پیروزی انقلاب اسلامی دعوت شد که تعدادی نپذیرفتند و تعدادی پذیرفتند.
ایسناایسنا1 هفته قبل
سخنرانان مراسم ۲۲ بهمن امسال در شهرهای مختلف اعلام شد. به گزارش ایسنا، سخنران مراسم راهپیمایی ۲۲ بهمن امسال در تهران رئیس‌جمهور خواهد بود. رئیس قوه قصاییه در مشهد سخنرانی می‌کنند. اسحاق جهانگیری در زاهدان، محمدباقر نوبخت در گرگان، حجت الاسلام و المسلمین علوی وزیر اطلاعات در خرم آباد، وزیر آموزش و پرورش در ایلام، وزیر دفاع در رشت و امیر موسوی فرمانده ارتش در کرج سخنرانی می‌کنند. همچنین حجت الاسلام منتظری دادستان کل کشور در قم، محسن رضایی در تبریز، سعید جلیلی در ساری، سردار صفوی در بوشهر و سیداحمد خاتمی در کرمان سخنرانی می‌کنند.
برترین‌هابرترین‌ها1 هفته قبل
وی ادامه داد: ۲۲ بهمن امسال متفاوت‌تر از سالهای قبل خواهد بود زیرا معطر به عطر نه یک شهید بلکه یک مکتب است و مناسبت آن شهادت شهید حاج قاسم سلیمانی است. وی خاطرنشان کرد: ۲۲ بهمن هر سال، یادآور ایثار، رشادت طلبی و اعلام انزجار از دشمنان اسلام است و امسال وعده گاه و تجلی گاه حاج قاسم‌ها خواهد بود. *خانواده سردار شهید سلیمانی؛ میهمان ویژه مراسم ۲۲ بهمن تهرانوی اظهار داشت: میهمان ویژه مراسم یوم الله ۲۲ بهمن در تهران خانواده سردار شهید سلیمانی خواهند بود و در تلاشیم با مساعدت خانواده سردار از وصیت نامه ایشان رونمایی کنیم. لطفی افزود: همچنین اعلام محکومیت معامله قرن نیز جلوه دیگری به راهپیمایی امسال، سالروز پیروزی انقلاب اسلامی در خواهد داد. لطفی گفت: از اعضای کابینه برای سخنرانی در مراسمات سراسر در سالروز پیروزی انقلاب اسلامی دعوت شد که تعدادی نپذیرفتند و تعدادی پذیرفتند.
الفالف1 هفته قبل
مردمی که در مراسم تشییع پیکر سردار سلیمانی حضور یافتند، با همان باور حضور پررنگ‌تری در مراسم ۲۲ بهمن برای تکریم سردار دل‌ها خواهند داشت. بیش از سه هزار خبرنگار، عکاس و فیلمبردار داخلی و خارجی در تهران حضور دارند. اندیشمندان و علاقمندان به جمهوری اسلامی و جبهه مقاومت از سایر کشورها در این مراسم حضور می‌یابند. در این مراسم در میدان آزادی خانواده شهید سلیمانی هم سخنرانی خواهند داشت. ما به همه مسئولان اجرایی مراسم و سخنرانان تاکید کرده‌ایم که از این مراسم برای تبیلغات انتخابات استفاده نشود.
فردا نیوزفردا نیوز1 هفته قبل
قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گفت: راهپیمایی در بیش از ۵۲۰۰ نقطه، در بیش از ۱۰۰۰ شهر و شهرستان و بیش از ۴۲۰۰ روستا برگزار می‌شود. وی افزود: بیش از ۶۰۰ هزار دانش آموز در قالب گروه‌های سرود ۱۳۵۷ نفری آماده اجرای سرود‌های انقلابی در راهپیمایی تهران و شهرستان‌ها هستند. وی افزود: اندیشمندان علاقه‌مند به جبهه انقلاب از همه قاره‌ها از جمله آمریکا، اروپا و غرب آسیا مشتاق حضور در جشن پیروزی انقلاب اسلامی بودند. بر این اساس اندیشمندانی از ده‌ها کشور دنیا برای شرکت در راهپیمایی ۲۲ بهمن دعوت شده‌اند که مهمانان ویژه ما در تهران خواهند بود. قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گفت: علاوه بر ۵۲۰۰ نقطه در داخل کشور، تمامی سفارت خانه‌ها و کنسولگری‌های کشورمان در ۶۳ کشور دنیا نیز خود را برای برگزاری جشن پیروزی انقلاب آماده می‌کنند.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 هفته قبل
مسجد امام حسین (علیه‌السلام)، میدان امام حسین (علیه‌السلام)، خیابان انقلاب، خیابان آزادی، میدان آزادی۲. مسجد امام هادی (علیه‌السلام)، خیابان شهید آقایی، میدان معلم، خیابان تختی، خیابان شهید آیت‌الله سعیدی، میدان آزادی۴. مسجد دارالسلام، میدان منیریه، خیابان شهید معیری، خیابان کارگر، میدان انقلاب، خیابان آزادی، میدان آزادی۵. مسجد الجواد (علیه‌السلام)، میدان هفتم تیر، خیابان شهید آیت الله مفتح، خیابان انقلاب، خیابان آزادی، میدان آزادی۶. مسجد حضرت امیر (علیه‌السلام)، خیابان کارگر شمالی، میدان انقلاب اسلامی، خیابان آزادی، میدان آزادی۷.
ایرناایرنا1 هفته قبل
نصرت الله لطفی روز یکشنبه در نشست خبری برنامه‌های ۲۲ بهمن و جشن چهل و یکمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی گفت: یکی از ویژگی‌های راهپیمایی ۲۲ بهمن حضور مردم در تجلی گاه‌ها و میعادگاه هایی برای ادامه راه سردار دل‌ها حاج قاسم سلیمانی و پرچمداری جبهه مقاومت در منطقه و همچنین هشدار جدی و قاطع به دشمن بزرگ یعنی آمریکاست. تبلیغات انتخاباتی در راهپیمایی ۲۲ بهمن؛ تخلفلطفی در پاسخ به خبرنگار ایرنا درباره احتمال تبلیغات انتخاباتی از سوی برخی نامزدها و گروه‌های سیاسی اعلام کرد: هر نوع تبلیغاتی از امروز تا راهپیمایی ۲۲ بهمن تخلف قانونی است و نهادهای نظارتی این مساله را رصد خواهند کرد. وی با اشاره به توطئه‌های دشمنان برای دلسرد کردن مردم در آستانه برگزاری انتخابات مجلس شورای اسلامی گفت: همانگونه که برگزاری راهپیمایی ۲۲ بهمن خنثی کننده توطئه‌های دشمنان خواهد بود، آزمون بعدی ما حضور گسترده در انتخابات است. وی افزود: به مناسبت راهپیمایی ۲۲ بهمن، ناوگان حمل و نقل عمومی سرویس‌دهی رایگان مترو، شرکت واحد اتوبوسرانی از تمام میادین و بخش‌هایی از شرکت تاکسیرانی از حدود ساعت شش صبح جهت رفت و آمد مردم به سمت مسیرهای راهپیمایی انجام می‌شود. لطفی همچنین از اجرای برنامه همسرایی ۶۰۰ هزار نوجوان و جوان دانش آموز و بسیجی در مراسم راهپیمایی یوم الله ۲۲ بهمن و در قالب گروه‌های سرود ۱۳۵۷ نفری در مراکز استانی و شهرستانی خبر داد.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴1 هفته قبل
«دوستان انقلابی ما از ظرفیت هیأت استفاده نمی‌کنند.» این جمله انتقاد این مداح مشهور از جریان متبوعش در روزهای منتهی به انتخابات است. طی چهار سال اخیر تنها برخی بندهای اصلاحیه قانون انتخابات مجلس یا سیاست‌های کلی نظام به‌صورت مصداقی استفاده سیاسی از جامعه مداحان و نیروهای مسلح در امر انتخابات را محدودتر کرده است. این وضعیت فقط مختص تهران نیست در شهرهای دیگر هم گویا این مسئله چالش برانگیز شده است. خواه این افراد قبل از این هم سابقه سخنرانی در محافل مذهبی داشته باشند، خواه نداشته باشند. او تاکید کرد: همچنین باید به کلیه هیئات تذکر داده شود که از فعالیت‌های مشابه در خارج از مهلت قانونی تبلیغات انتخاباتی به نام هیئات یا محفل مذهبی یا عزاداری جدا پرهیز کنند.
برترین‌هابرترین‌ها2 هفته قبل
از «یاس» شادمهر تا «سردار» مهراد جمچند روز پیش مهراد جم از خوانندگان پاپ داخل کشور تک‌آهنگی منتشر کرد به‌نام «سردار». روزنامه هفت صبح - علی رستگار: چند روز پیش مهراد جم از خوانندگان پاپ داخل کشور تک‌آهنگی منتشر کرد به‌نام «سردار». در این مدت البته دیگر خواننده‌های پاپ هم آثاری با همین مضمون تولید کرده‌اند مثل تک‌آهنگ «قاسم هنوز زنده است» از غلامرضا صنعتگر که البته این مورد با مهراد جم یک مقدار متفاوت است. چاوشی البته یک سال قبل از این دو آلبوم یعنی در سال ۱۳۸۷ مجوز آلبوم یه شاخه نیلوفر را گرفته بود. شادمهر عقیلی و گروه آریانشادمهر عقیلی و گروه آریان با اندکی تقدم و تأخر در موسیقی پاپ دهه ۷۰ شمسی گل کردند و به کلی فضای موسیقی پاپ آن دوران را عوض کردند.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد3 هفته قبل
در این مراسم، حجت‌الاسلام والمسلمین سیداحمد خاتمی در سخنانی حضور منطقی، شجاعانه و عفیفانه حضرت زهرا سلام‌الله‌علیها در میدان دفاع از حق را از ویژگی‌های ممتاز آن حضرت برشمرد و با تأکید بر اینکه حضور با نشاط و فعال مردم عامل اصلی بقای نظام اسلامی در ۴۱ سال گذشته بوده است، گفت: مردم سرمایه اصلی جمهوری اسلامی هستند و در دو عرصه پیش‌رو یعنی مراسم ۲۲ بهمن امسال و انتخابات مجلس شورای اسلامی نیز درخشان‌تر از گذشته ظاهر خواهند شد. حجت‌الاسلام خاتمی همچنین معامله قرن آمریکایی‌ها را جنایت قرن و معامله برای اشغال مجدد سرزمین فلسطین خواند و افزود: غیرت دینی و ملی اقتضا می‌کند که جهان اسلام علیه آمریکا و صهیونیست‌های جنایتکار یکپارچه به‌پا خیزد. در این مراسم، آقایان مهدی سماواتی دعای شریف توسل را قرائت کرد و سعید حدادیان نیز به ذکر مصیبت و نوحه‌خوانی پرداخت.
فردا نیوزفردا نیوز3 هفته قبل
خاتمی در ادامه هشدار صریحی در رابطه با توطئه دشمن برای انتخابات پیش رو اعلام کرد و گفت: خط دشمن این است که انتخابات کم‌رمق برگزار شود، این یک توطئه حساب شده است و بیش از ۴۰ سال است آن را دنبال می‌کنند و هر ساله در انتخابات به‌دنبال آن هستند، متأسفانه گاهی برخی در داخل نیز به این توطئه دامن می‌زنند. ملت آمریکا خسته شده/ ترامپ مثل مرغ نجس خوار دروغ می‌گویدامام جمعه موقت تهران خستگی‌ناپذیری در مسیر انجام وظیفه را یکی دیگر از ویژگی‌های فاطمیون عنوان کرد و گفت: می‌خواهند ملت را خسته کنند و کاری کنند که ملت کنار بکشد و این کار را با پمپاژ ناامیدی تقویت می‌کنند، در حالی که این ملت خسته نمی‌شود و به فضل خدا دشمنان این ملت خسته می‌شوند. خاتمی افزود: ملت آمریکا بشدت خسته شده‌است، طوماری نوشته‌اند و از مردم ایران عذرخواهی کرده‌اند، این نشان از خستگی آنهاست، ماطبق دینمان عمل می‌کنیم و تحت تأثیر این چیزها نیستیم. عضو خبرگان رهبری گفت: فاطمیه بیعت با روشنگری است، فاطمیه یاد داد هرکس حق را می‌فهمد باید بگوید، اگر بدعت‌ها آشکار شد، هرکسی حقیقتی را می‌شناسد باید بگوید، وگرنه لعنت خدا بر او باشد. خاتمی عنوان کرد: تجلیل از فاطمیه بیعت با شهادت است، حضرت فاطمه (س) با افتخار به استقبال شهادت رفت، سردار شهید سلیمانی هم به استقبال شهادت رفت، خانه‌اش را در کرمان فاطمیه کرده بود، به او گفتند شما نامزد ریاست جمهوری هستید، گفت نه، من نامزد شهادت هستم، شهادت ایشان به ایام فاطمیه گره خورد.
مهرمهر3 هفته قبل
اخیرا نیز رئیس‌جمهور آمریکا دستور اجرایی را صادر کرد که به موجب آن بخش‌های دیگر اقتصاد ایران از جمله نساجی و تولید تحریم شد. سوم اینکه آمریکا در این مناقشه به صراحت عقب نشینی کرد و ضعف قدرت نظامی‌اش در برابر ایران آشکار شد. به نظر بنده حماسه حضور مردم و حرکت عظیم آنها در ماجرای شهادت سپهبد سلیمانی را می‌توان «انقلاب سوم» نامید. بعد اول اینکه: تحریم‌های جدید اقتصادی در واقع سرپوش گذاشتن بر عجز و ناتوانی نظامی این کشور در برابر ایران است. یکی از ابزارهای اصلی آمریکا برای استیلا بر اقتصاد جهان سو استفاده از دلار به عنوان ارز بین المللی است.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز3 هفته قبل
ترامپ سال‌هاست که به گفته خودش از سوی ایران تحقیر می‌شود. ترامپ در این برنامه به توقیف ۲ شناور رزمی نیروی دریایی آمریکا توسط ایران در چهار سال قبل اشاره کرد. وقتی که به اعضای گروه ما توهین می‌شود، وقتی آنها تحقیر یا کشته می‌شوند، چنین احساس می‌شود که ما اهمیتی نداریم. وی، آگاهانه یا ناآگاهانه، بارها و بارها دکمه تحقیر ترامپ را فشار می‌دهد. ترامپ در پیام توئیتری هشدار دارد که در صورت انتقام جویی ایران، ارتش آمریکا ۵۲ هدف را در ایران برای حمله شناسایی کرده است.
جام نیوزجام نیوز3 هفته قبل
ترامپ سال‌هاست که به گفته خودش از سوی ایران تحقیر می‌شود. ترامپ در این برنامه به توقیف ۲ شناور رزمی نیروی دریایی آمریکا توسط ایران در چهار سال قبل اشاره کرد. وقتی که به اعضای گروه ما توهین می‌شود، وقتی آنها تحقیر یا کشته می‌شوند، چنین احساس می‌شود که ما اهمیتی نداریم. وی، آگاهانه یا ناآگاهانه، بارها و بارها دکمه تحقیر ترامپ را فشار می‌دهد. ترامپ در پیام توئیتری هشدار دارد که در صورت انتقام جویی ایران، ارتش آمریکا ۵۲ هدف را در ایران برای حمله شناسایی کرده است.

پاس گل روحانی به ضد انقلاب برای تخریب/ حمله به قالیباف به عنوان نماد کارآمدی و مدیریت جهادی +عکس

7+
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز3 هفته قبل
مهرمهر4 هفته قبل
به گفته وی، تحقیق در علوم تجربی اقدامی ارزشمند است و از نظر دینی تمام پژوهش‌ها در راستای کمک به بشریت می‌باشد ولی پژوهش دینی دارای حساسیت زیادی است. حفظ روش‌های سنتی در تحقیقات و بها دادن به روش‌های نوینوی در بخش دیگری از سخنان خود به روش‌های سنتی در پژوهش در حوزه‌ها اشاره کرد و گفت: توجه به روش‌های اصیل و دقیق حوزه‌های علمیه و هم‌چنین روش‌های جدید و ابتکاری پیرامون تحقیقات در حوزه علوم دینی مورد تأکید است و سنت مباحثه و گفت‌وگوی علمی میان استاد و شاگرد، تقریرات دروس، تعلیقه نویسی و حاشیه‌نویسی بر متون علمی و دینی و همچنین مذاکره علمی ازجمله سنت‌های اصیل علمی در حوزه علمیه است. آیت الله اعرافی بیان کرد: حوزه‌های علمیه پس از انقلاب اسلامی وارد مباحث علمی جدیدی شده و دستاوردهای بسیار زیاد علمی نیز در این زمینه داشته است ولی باوجود حجم گسترده تولیدات علمی در حوزه‌های علمیه، همچنان کمبودهای زیادی در این زمینه وجود دارد. گفتنی است؛ در بیست و یکمین همایش کتاب سال حوزه، ۹۳۳ اثر به دبیرخانه این همایش در قالب کتاب و پایان‌نامه در ۲۰ گروه علمی ازجمله اخلاق، عرفان، ادبیات، هنر، اقتصاد، انقلاب اسلامی، روانشناسی، علوم اجتماعی، علوم تربیتی، سیاسی، فقه و اصول و کلام ارسال‌شده است. در حاشیه این همایش آثار برگزیده در قالب نمایشگاه نمایش گذاشته شد این همایش به طور زنده از شبکه قرآن و رادیو معارف هم‌چنین شبکه استانی نور پوشش داده شد.
همشهریهمشهری4 هفته قبل
در انتخابات دوره دهم مجلس محمدرضا باهنر بعد از هفت دوره کاندیدا نشد، ‌ آیا عدم کاندیداتوری علی لاریجانی از این نوع است؟ یعنی او از سر احتمال عدم رای‌آوری در انتخابات مجلس بعدی حضور نیافته؟ باهنر در را بست. وضعیت او با لاریجانی متفاوت است، اما زخم‌ها بر بدن لاریجانی خیلی کاری است و او نیاز به استراحت دارد. وضعیت حسن روحانی، ‌ مقبولیت و شرایط او در کسوت ریاست جمهوری را چطور می‌بینید؟ طیفی از سیاسیون کشور برای آقای روحانی خواب خوبی دیده‌اند. به اعتقاد من سال دوم ریاست جمهوری دولت بعد از آقای روحانی، سال سختی خواهد بود. اگر دوره قبل از مدرن دوره محوریت خدا و دوره مدرن دوره محوریت انسان و دوره پسامدرنیته دوران محوری طبیعت بود فردا این آهن هوشمند است که محور است.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز1 ماه قبل
مشروح گفت‌وگو با جهانبخش محبی‌نیا را در زیر می‌خوانید: - شما بعد از ۵ دوره نمایندگی از حضور در انتخابات دوره یازدهم مجلس پرهیز کردید، دلیل عدم کاندیداتوری شما در انتخابات مجلس آینده چیست؟ دلایل زیادی بر این امر مترتب است. داستان قهر جمعی از ساکنان مجلس و منطق پرواز آنها هم به سبک عطار نیشابوری داستان فراق از اصالت بود. - در مورد آقای لاریجانی انصراف ایشان از کاندیداتوری در انتخابات مجلس آینده گمانه‌هایی را مبنی بر تمهید مقدمات حضور ایشان در رقابت‌های انتخابات ریاست‌جمهوری ۱۴۰۰ را ایجاد کرده است، چقدر این امر را محتمل می‌دانید؟ در مورد آقای لاریجانی اصلا اینطور نیست. وضعیت او با لاریجانی متفاوت است، اما زخم‌ها بر بدن لاریجانی خیلی کاری است و او نیاز به استراحت دارد. اگر دوره قبل از مدرن دوره محوریت خدا و دوره مدرن دوره محوریت انسان و دوره پسامدرنیته دوران محوری طبیعت بود فردا این آهن هوشمند است که محور است.
ایسناایسنا1 ماه قبل
داستان قهر جمعی از ساکنان مجلس و منطق پرواز آنها هم به سبک عطار نیشابوری داستان فراق از اصالت بود. وضعیت او با لاریجانی متفاوت است، اما زخم‌ها بر بدن لاریجانی خیلی کاری است و او نیاز به استراحت دارد. - وضعیت حسن روحانی، ‌ مقبولیت و شرایط او در کسوت ریاست جمهوری را چطور می‌بینید؟ طیفی از سیاسیون کشور برای آقای روحانی خواب خوبی دیده‌اند. به اعتقاد من سال دوم ریاست جمهوری دولت بعد از آقای روحانی، سال سختی خواهد بود. اگر دوره قبل از مدرن دوره محوریت خدا و دوره مدرن دوره محوریت انسان و دوره پسامدرنیته دوران محوری طبیعت بود فردا این آهن هوشمند است که محور است.
صدا و سیماصدا و سیما1 ماه قبل
آیت الله خاتمی تاکید کرد: خوشبختانه همه یکصدا هستند که نیرو‌های مسلح ما بازوان پرتوان ملتند و نباید به هر بهانه‌ای این بازوان پرتوان را آسیب زد که این دقیقا خواست امریکاست. سخنگوی هیأت رئیسه مجلس خبرگان رهبری گفت: نکته مهم مطرح در جلسه امروز این بود که حادثه سقوط هواپیما همه ما را داغدار کرد و از این که عزیزانمان این چنین آسیب دیدند سوختیم، اما این حادثه نباید نشاط ملت را کور کند. آیت الله خاتمی افزود:، اما این را هم باید توجه داشت که نباید با این حادثه، به سرمایه‌های نظام اسلامی آسیب زد. سخنگوی هیأت رئیسه مجلس خبرگان رهبری همچنین فضای جلسه امروز هیأت رئیسه و کمیسیون‌های تخصصی این مجلس را آکنده از تکریم سردار رشید اسلام سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی دانست. آیت الله خاتمی افزود: نکته دیگری که در جلسه امروز، رئیس قوه قضائیه، رئیس سازمان اطلاعات سپاه پاسداران و وزیر اطلاعات بر آن تاکید کردند لزوم حفظ اقتدار نظام اسلامی است.
ایلناایلنا1 ماه قبل
هفتمین جلسه مشترک هیئت رییسه و کمیسیون‌های مجلس خبرگان رهبری صبح امروز (پنجشنبه) به ریاست آیت الله جنتی و با حضور آیت الله رئیسی، آیت الله موحدی کرمانی و احمد خاتمی برگزار شد. به گزارش خبرنگار ایلنا، آیت الله جنتی، رییس مجلس خبرگان رهبری در ابتدای این جلسه در سخنانی گفت: امروز روز فرار شاه و روز مبارزه با استکبار است، هرچه داریم از لطف خدای بزرگ و مقاومت مردم است. مسائل مهم امروز ما نخست شهادت شهید سلیمانی است که داغ بزرگی بر دل ما گذاشت که به زودی تسلی پیدا نخواهد کرد. رییس مجلس خبرگان رهبری یادآور شد: نوشته ایشان در فاصله چند ساعت به شهادت‌‌شان انسان را به یاد حضرت علی (ع) می‌اندازد. اما نباید برضد نظام و سپاه از این حادثه سوءاستفاده شود، سپاهی که در سیل و زلزله و همه حوادث در کنار ملت است.
ایرناایرنا1 ماه قبل
قم - ایرنا - آیین بزرگداشت شهیدان حادثه هواپیمای مسافربری، شامگاه چهارشنبه در مسجد اعظم قم از سوی شورای عالی مدیریت حوزه‌های علمیه و جامعه مدرسین حوزه علمیه قم برگزار شد. / عکاس: عباس منجمی گیلانیدر این آیین؛ آیات ناصر مکارم شیرازی، جعفر سبحانی، حسین نوری همدانی، سید محمدعلی علوی گرگانی از مراجع تقلید، علیرضا اعرافی مدیر حوزه‌های علمیه، ابراهیم امینی، سید هاشم حسینی بوشهری، سید محمدجواد علوی بروجردی، محمدعلی گرامی، مرتضی مقتدایی و سید احمد خاتمی از استادان حوزه علمیه قم، بهرام سرمست استاندار قم، احمد امیرآبادی فراهانی عضو هیات رئیسه و نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی، جمعی از نیروهای سپاه امام علی ابن ابیطالب (ع) و نیروهای مسلح استان قم، فضلا و طلاب حوزه علمیه و قشرهای گوناگون مردم حضور داشتند. حجت‌الاسلام‌ ناصر رفیعی از واعظان قمی سخنران این مراسم بود. بویینگ ۷۳۷ شرکت هواپیمایی اوکراین با ۱۷۶ مسافر و ۹ خدمه پروازی که صبح چهارشنبه ۱۸ دی‌ماه جاری تهران را به مقصد «کی‌یف» پایتخت اوکراین ترک می‌کرد، حوالی شهر جدید پرند در استان تهران سقوط کرد و همه مسافران آن به شهادت رسیدند. صبح شنبه ۲۱ دی‌ماه جاری، ‌ ستاد کل نیروهای مسلح ایران تاکید کرد که براثر بروز خطای انسانی و غیرعمد هواپیمای خطوط هوایی اوکراین مورد اصابت شلیک پدافند هوایی قرارگرفته است.

تلخ‌ترین گفتگو پدر آرش ضرابی جانباخته هواپیمای اوکراین: خودم را گم و گور کرده‌ام! / برادرم آقازاده نبود! + فیلم و عکس

رکنارکنا1 ماه قبل
از شورای شهر آمدند، حجت الاسلام احمد خاتمی به خانه ما آمد …تا راز سقوط را فاش نکردند هیچ مسئولی سراغ خانواده جانباختگان را نگرفت. پدر من کارگر ساده چاپخانه بود و برادر من آقازاده نبود بلکه با پول زحمتکشی به اینجا رسید. وی ادامه داد: عمر دست خداست و این اتفاق ممکن است برای هرکسی رخ بدهد اما این دروغ، پدر مردم را درآورده است. از دیروز که خبر دادند با هواپیما با موشک زده شده فکر می‌کنیم که دوباره عزیزمان را از دست داده‌ایم. دوست فریبرز به رکنا گفت: خواسته ما این است که یک مراسم جمعی برای همه قربانیان این حادثه برگزار شود.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز1 ماه قبل
به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، آیت الله سعیدی نماینده ولی فقیه در قم و آیت الله خاتمی امام جمعه تهران، سرهنگ بیطرفان جانشین فرمانده سپاه امام علی بن ابیطالب وهمچنین برخی مسئولان عصر روز گذشته با حضور در منزل شهید محمد صالحه و شهیده زهرا حسنی سعدی و شهید محمدامین بیروتی در قم با خانواده‌های داغدار ابراز همدردی کردند. شهیدان محمد صالحه و همسرش زهرا حسنی سعدی و شهید محمدامین بیروتی دانشجویان نخبه کشور در رشته‌های رایانه و فیزیک و در حال ادامه تحصیل در کشور کانادا بودند که درسانحه هوایی بامداد چهارشنبه گذشته به شهادت رسیدند. مرحوم محمد صالحه یکی از قوی‌ترین، باهوش‌ترین و نجیب‌ترین برنامه‌نویسان ایرانی بود که برای ادامه‌ تحصیلات دکتراش به دانشگاه تورنتوی کانادا می‌رفت و قصد داشت پس از اتمام دکترا به ایران بازگردد. مدال نقره المپیاد کشوری کامپیوتر ۸۲، مقام سوم مسابقات جهانی روبوکاپ شبیه سازی فوتبال ۲۰۰۴، مقام دوم مسابقات جهانی روبوکاپ شبیه سازی امداد ۲۰۰۷، مقام هفتم مسابقات ACM منطقه‌ای غرب آسیا ۲۰۰۹، مدال طلای المپیاد دانشجویی کامپیوتر ۸۹ بخشی از افتخارات علمی او بودند. همسر او زهرا حسنی سعدی فارغ التحصیل رشته فیزیک از دانشگاه صنعتی شریف بود و در کنار تحصیل در کانادا، به انجام فعالیت‌های مذهبی و دینی اهتمام ویژه داشت.

به انتهای لیست رسیدید

احمد خاتمی

سید احمد خاتمی (زادهٔ ۱۸ اردیبهشت ۱۳۳۹ در سمنان) عضو هیئت رئیسهٔ مجلس خبرگان رهبری، جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، شورای عالی مجمع جهانی اهل بیت و امام جمعه موقت تهران است. احمد خاتمی با سید محمد خاتمی نسبتی ندارد. وی داماد سید محمدرضا سعیدی است. در این صفحه آخرین و مهم‌ترین اخبار سید احمد خاتمی را می‌خوانید. ویکی‌پدیا