احمد خاتمی

اخبار « سید احمد خاتمی »

خبرآنلاینخبرآنلاین2 هفته قبل
انتخاب نایب رئیس اول مجلس خبرگانبراساس گفته آیت الله سید احمد خاتمی عضو هیئت‌رئیسه مجلس خبرگان رهبری، انتخاب نایب‌رئیس اول مجلس خبرگان رهبری به‌عنوان جایگزین مرحوم آیت‌الله هاشمی شاهرودی از برنامه‌های مهم این اجلاسیه است. هم اکنون آیت الله احمد جنتی رئیس، آیت الله محمدعلی موحدی کرمانی نایب رئیس دوم، آیت الله سید احمد خاتمی منشی اول، آیت الله عباس کعبی منشی دوم، آیت الله سید ابراهیم رئیسی کارپرداز مالی و آیت الله سیدهاشمی حسینی بوشهری کارپرداز فرهنگی هیأت رئیسه مجلس خبرگان هستند. آیت‌الله جنتی با ۶۶ رای بر جایگاه ریاست مجلس خبرگان رهبری نشست و آیت‌الله فاضل گلپایگانی با ۵ رای از ریاست خبرگان بازماند. البته دور از ذهن نیست که سید احمد خاتمی نیز بخواهد شانس خود را برای ارتقا در هیأت رئیسه مجلس خبرگان رهبری بیازماید. اگر از میان نام‌های یادشده کسی به جز آیت الله آملی لاریجانی نایب رئیس اول مجلس خبرگان شود، برای انتخاب جایگزین او نیز رأی گیری خواهد شد. بنابراین ممکن است روز ۲۱ اسفند چند جابجایی و تغییر را در هیأت رئیس مجلس خبرگان شاهد باشیم.

موشک بالستیک دزفول در راستای سیاست بازدارندگی است

مهرمهر1 ماه قبل
حجت الاسلام سید احمد خاتمی خطیب نماز جمعه تهران: اگر دشمنان تعرضی به کشور داشته باشند، موشک‌هایمان به مانند صاعقه بر سر «متعرضین» به ایران فرود می‌آیند.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین3 هفته قبل
گروه سیاسی خبرگزاری میزان؛ آیت‌الله سید احمد خاتمی عضو شورای عالی حوزه‌های علمیه سخنران اجتماع بزرگ حوزویان در روز یکشنبه در مدرسه فیضیه خواهد بود. پیش از این جامعه مدرسین، شورای عالی حوزه و شورای هماهنگی نهاد‌های عالی حوزه‌ای اعلام کرده بودند که تجمع بزرگ حوزویان در لبیک به بیانیه تاریخی و راهبردی رهبر معظم انقلاب اسلامی روز یکشنبه در مدرسه فیضیه برگزار خواهد شد. در یکی دو روز اخیر گمانه‌های مختلفی در خصوص سخنران این اجتماع مهم در فضای حوزوی و رسانه‌ای مطرح شد. طبق گزارش حوزه، سخنران این مراسم، آیت الله سید احمد خاتمی عضو شورای عالی حوزه‌های علمیه است. این مراسم از ساعت ۱۰ صبح و با حضور طلاب ایرانی و غیر ایرانی اعم از برادر و خواهر برگزار خواهد شد. انتهای پیام/
مهرمهر6 روز قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، نماز جمعه این هفته تهران به امامت آیت الله سید احمد خاتمی امام جمعه موقت تهران اقامه می‌شود. محمدحسین رجبی دوانی پژوهشگر تاریخ اسلام نیز پیش از خطبه‌های نماز جمعه این هفته تهران در موضوع «شخصیت حضرت زینب سلام‌علیها» سخنرانی می‌کند.
فارسفارس3 هفته قبل
اجتماع عظیم علماء، اساتید و طلاب حوزه علمیه قم در لبیک به بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی با عنوان «جهاد بزرگ برای ساختن ایران بزرگ» با سخنرانی سید احمد خاتمی برگزار می‌شود. اجتماع بزرگ اساتید و طلاب حوزه علمیه قم در لبیک به بیانیه «گام دوم» به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس اجتماع عظیم علماء، اساتید و طلاب حوزه علمیه قم در لبیک به بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی با عنوان (جهاد بزرگ برای ساختن ایران بزرگ) روز یک شنبه ۱۲ اسفند ۹۷ ساعت ۱۰ صبح با سخنرانی آیت الله سید احمد خاتمی در مدرسه علمیه فیضیه برگزار می‌شود. این مراسم از سوی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، شورای عالی حوزه‌های علمیه و شورای هماهنگی نهادهای عالی حوزه در مدرسه مبارکه فیضیه قم برگزار می‌شود. انتهای پیام/
مهرمهر2 هفته قبل
به گزارش خبرنگار مهر، مراسم تشییع پیکر حجت الاسلام سید مرتضی صالحی خوانساری از خطبای مشهور کشور پیش از ظهر چهارشنبه از مسجد امام حسن عسکری (ع) با حضور شخصیت‌های حوزوی، علما، طلاب و اقشار مختلف مردم به سمت حرم مطهر حضرت معصومه (س) برگزار شد. در این مراسم آیت الله اعرافی مدیر حوزه‌های علمیه کشور، آیت الله سید احمد خاتمی از اعضای شورای عالی حوزه علمیه، آیت الله اراکی دبیر کل مجمع جهانی تقریب مذاه، اسلامی، آیت الله محمد جواد فاضل لنکرانی رئیس مرکز فقهی ائمه اطهار (ع)، آیت الله علوی بروجردی از اساتید حوزه علمیه و نیز نمایندگان بیوت مراجع عظام تقلید و اعضای جامعه مدرسین حوزه علمیه حضور داشتند. آیت الله نوری همدانی از مراجع تقلید بر پیکر حجت الاسلام صالحی خوانساری نماز اقمه کرد و پس از ذکر مصیبت اهل بیت (ع) در صحن امام رضا (ع) حرم حضرت معصومه (س) به خاک سپرده شد. حجت‌الاسلام صالحی خوانساری در اثر سرطان بامداد ۱۳ اسفندماه در سن ۷۹ سالگی دار فانی را وداع گفت.
برترین‌هابرترین‌ها1 ماه قبل
آیت الله سید احمد خاتمی، امام جمعه موقت تهران درباره حوادث دی ماه ۹۶ می‌گوید: آتش‌بیار این معرکه به اصطلاح آمدنیوز است که یکی از افرادی که از آمدنیوز بیرون آمده و زمانی در آن، همه‌کاره بوده است، تصریح می‌کند که حتم داشته باشید شبکه‌های جاسوسی بیگانه، آمدنیوز را تغذیه می‌کنند؛ اصلا آتش‌بیار این معرکه کانال تلگرامی آمدنیوز بوده است. خبرگزاری ایسنا؛ با آیت الله سید احمد خاتمی، امام جمعه موقت تهران گفتگو کرده است. اگر کسی بگوید که فضای مجازی اصلا نه، باید بگوییم که این آقا نه دنیا را می‌شناسد، نه ایران را. ثانیا آتش‌بیار این معرکه به اصطلاح آمدنیوز است که یکی از افرادی که از آمدنیوز بیرون آمده و زمانی در آن، همه‌کاره بوده است، تصریح می‌کند که حتم داشته باشید شبکه‌های جاسوسی بیگانه، آمدنیوز را تغذیه می‌کنند؛ اصلا آتش‌بیار این معرکه کانال تلگرامی آمدنیوز بوده است. یعنی «باید» تقویت رهبری انجام شود که خدا را شکر در طول سالیانی که گذشت به خصوص در جریان فتنه ۸۸ مجلس خبرگان رهبری تمام‌قد به حمایت از مقام معظم رهبری آمد.
خبر فوریخبر فوری2 هفته قبل
پیکر عالم ربانی حجت الاسلام صالحی خوانساری با حضور شخصیت‌های حوزوی تشییع و در حرم مطهر حضرت معصومه (س) به خاک سپرده شد. مراسم تشییع پیکر حجت الاسلام سید مرتضی صالحی خوانساری از خطبای مشهور کشور پیش از ظهر چهارشنبه از مسجد امام حسن عسکری (ع) با حضور شخصیت‌های حوزوی، علما، طلاب و اقشار مختلف مردم به سمت حرم مطهر حضرت معصومه (س) برگزار شد. در این مراسم آیت الله اعرافی مدیر حوزه‌های علمیه کشور، آیت الله سید احمد خاتمی از اعضای شورای عالی حوزه علمیه، آیت الله اراکی دبیر کل مجمع جهانی تقریب مذاه، اسلامی، آیت الله محمد جواد فاضل لنکرانی رئیس مرکز فقهی ائمه اطهار (ع)، آیت الله علوی بروجردی از اساتید حوزه علمیه و نیز نمایندگان بیوت مراجع عظام تقلید و اعضای جامعه مدرسین حوزه علمیه حضور داشتند. آیت الله نوری همدانی از مراجع تقلید بر پیکر حجت الاسلام صالحی خوانساری نماز اقمه کرد و پس از ذکر مصیبت اهل بیت (ع) در صحن امام رضا (ع) حرم حضرت معصومه (س) به خاک سپرده شد. حجت‌الاسلام صالحی خوانساری در اثر سرطان بامداد ۱۳ اسفندماه در سن ۷۹ سالگی دار فانی را وداع گفت.
مهرمهر1 هفته قبل
به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله سید احمد خاتمی عضو هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری عصر امروز و در حاشیه اجلاس خبرگان رهبری در جمع خبرنگاران، گفت: ما در این اجلاس وزیر اقتصاد را به عنوان مهمان دعوت کردیم، اینکه می‌گویند مجلس خبرگان رهبری اجازه استیضاح وزیر را ندارد، غلط است، اصلا موضوع استیضاح مطرح نبوده است. عضو هیئت رئیسه مجلس خبرگان اظهار داشت: نطق‌های اعضای خبرگان در زمان‌های مشخص ساماندهی شد و زین پس، نطق‌ها به ترتیب الفبا خواهد بود. آیت الله خاتمی با بیان اینکه یکی دیگر از مصوبات مجلس خبرگان موضوع اصلاح قانون انتخابات بود، گفت: خبرگان این موضوع را بر اساس سیاست‌های ابلاغی مقام معظم رهبری می‌دانند. وی خاطرنشان کرد: اعضای مجلس خبرگان به تجمیع انتخابات خبرگان با یکی از دو انتخابات شوراها یا ریاست‌جمهوری رأی دادند. وی به حضور آیت الله رئیسی در هیئت رئیسه خبرگان پرداخت و گفت: با آمدن آیت‌الله رئیسی، هئیت رئیسه جوان‌تر شده است.
ایرناایرنا4 هفته قبل
به گزارش ایرنا، آیت الله سید احمد خاتمی دوشنبه شب در مراسم گرامیداشت سالروز ولادت حضرت زهرا (س) در تربت حیدریه افزود: اهمیت این موضوع زمانی بیشتر مشخص می‌شود که بدانیم سرمایه اصلی نظام‌های سیاسی مردم هستند و چنانچه مردم از نظام خود پشتیبانی کنند آن نظام حفظ می‌شود. وی اظهار داشت: مهمترین عاملی که نظام اسلامی صدر اسلام را تهدید می‌کرد و امروز نیز نظام جمهوری اسلامی را تهدید می‌کند، همان جریان نفوذی است که گاهی سخنانی را مطرح می‌کند که غربی‌ها و دشمنان نظام از آن استقبال می‌کنند. آیت الله خاتمی گفت: امروز نظام اسلامی ایران تنها نظام علوی در جهان است که حکومت آن پرچمدار اسلام ناب محمدی (ص) و شیعه اثنی عشری است. مرکز شهرستان ۲۲۵ هزار نفری تربت حیدریه در ۱۵۰کیلومتری جنوب غربی مشهد قرار دارد. ۷۰۷۹/۶۱۲۱ / ۶۰۵۳انتهای پیام /*
ایرناایرنا4 هفته قبل
به گزارش ایرنا، آیت الله سید احمد خاتمی دوشنبه شب در مراسم گرامیداشت سالروز ولادت حضرت زهرا (س) در تربت حیدریه افزود: اهمیت این موضوع زمانی بیشتر مشخص می‌شود که بدانیم سرمایه اصلی نظام‌های سیاسی مردم هستند و چنانچه مردم از نظام خود پشتیبانی کنند آن نظام حفظ می‌شود. وی اظهار داشت: مهمترین عاملی که نظام اسلامی صدر اسلام را تهدید می‌کرد و امروز نیز نظام جمهوری اسلامی را تهدید می‌کند، همان جریان نفوذی است که گاهی سخنانی را مطرح می‌کند که غربی‌ها و دشمنان نظام از آن استقبال می‌کنند. آیت الله خاتمی گفت: امروز نظام اسلامی ایران تنها نظام علوی در جهان است که حکومت آن پرچمدار اسلام ناب محمدی (ص) و شیعه اثنی عشری است. مرکز شهرستان ۲۲۵ هزار نفری تربت حیدریه در ۱۵۰کیلومتری جنوب غربی مشهد قرار دارد. ۷۰۷۹/۶۱۲۱ / ۶۰۵۳انتهای پیام /*

احمد خاتمی: گزینه‌ای برای آینده رهبری مطرح نشده است

الفالف1 ماه قبل
احمد خاتمی: گزینه‌ای برای آینده رهبری مطرح نشده استگروه سیاسی الف، ۶ بهمن ۱۳۹۷، ۰۴:۴۶ ۳۹۷۱۱۰۶۰۱۸سیداحمد خاتمی در گفت‌وگو با ایسنا در مورد مسائل مختلفی نظیر انتخابات آتی، فیلترینگ شبکه‌های اجتماعی و اعتراضات دی‌ماه سال گذشته اظهاراتی را مطرح و درباره موضوع جانشین رهبری در آینده نیز گفت: اصلا فرد یا افرادی که کاندیدای رهبری باشند، در مجلس خبرگان مطرح نشده است.
تجارت‌نیوزتجارت‌نیوز1 ماه قبل
به گزارش تجارت‌نیوز، آیت‌الله سیداحمد خاتمی عضو هیئت رئیسه مجلس خبرگان و امام جمعه موقت تهران با خبرگزاری ایسنا گفتگویی داشته که صحبت‌هایی درباره برنامه‌های آینده مجلس خبرگان با توجه به اصلی‌ترین وظایف این مجلس مبنی بر انتخاب رهبری و نظارت بر او، مطرح کرده. *پیش‌بینی رهبری درباره فتنه ۹۸ نشان از دوراندیشی این رهبر بزرگوار دارد که حتی برخی از رسانه‌های غربی نام مقام معظم رهبری را «دوراندیش‌ترین رهبر جهانی» گذاشته‌اند. *ان‌شاءالله این گردنه را هم پشت سر خواهیم گذاشت و امیدوارم در سال آینده و در چنین زمانی بگوییم که اینها می‌خواستند سال ۹۸ سال اغتشاش باشد، اما خدا را شکر دودشان به چشم خودشان رفت. حال اگر از من بپرسید شخص خاصی را در نظر گرفته‌اید، بنده که عضو کمیسیون تحقیق خبرگان، عضو هیئت رئیسه خبرگان و سخنگوی هیئت رئیسه هم هستم، می‌گویم که مطلقا یک فرد هم در این زمینه مطرح نشده است. *بنده که عضو کمیسیون تحقیق خبرگان، عضو هیئت رئیسه خبرگان و سخنگوی هیئت رئیسه هم هستم، می‌گویم که مطلقا یک فرد هم در این زمینه مطرح نشده است.
عصر ایرانعصر ایران1 ماه قبل
امام جمعه موقت تهران با اشاره به هجمه‌ها‌ علیه شورای نگهبان گفت: فقهای این شورا تحت تاثیر جو و غوغاسالاری نخواهند بود و ایستادگی خواهند کرد. زیرا گمان می‌کردند که بدون آمریکا نمی‌توان زندگی کرد، آنچنان که اکنون تصور می‌کنند بدون دیدن کدخدا راه به جایی نخواهیم برد. خاتمی تصریح کرد: در این رژیم آزادی ستیز، جهنم خفقان بیداد می‌کرد، هیچ نظامی با براندازان کنار نمی‌آید واکنون باید خاطرنشان کرد که مستقل‌ترین کشور ایران است و این درحالی است که آمریکا کشوری است که با سرمایه داران صهیونیست اداره می‌شود. امام جمعه موقت تهران در ادامه گفت: سلاحی که خواب را از چشم دشمن ربوده، موشک‌های بالستیک نظام جمهوری اسلامی ایران است، انقلاب امروزه شجره طیبه شده و با این که در اوج اقتدار قرار دارد اما در معرض بیشترین توطئه‌ها نیز هست. وی در خصوص ایجاد وحدت و انسجام توصیه کرد: با تنگ نظری وحدت شکل نمی‌گیرد و نباید کسانی که اختلاف سلیقه دارند، طرد شوند.
خبر فوریخبر فوری1 ماه قبل
خبر منتشر شده از حساب کاربری در توییتر خبر از سکته سید محمد خاتمی داده بود که این موضوع تکذیب شد. درحالیکه یک اکانت فیک با نام غلامحسین کرباسچی (که وابستگی به او ندارد) ادعای سکته سید محمد خاتمی را کرده است، خبرنگار «انتخاب» با پیگیری این ادعا، از کذب بودن آن خبر داد. خاتمی در حال حاضر در منزلش است و در صحت و سلامت است.
فراروفرارو1 ماه قبل
امروز برخی اکانت‌های توئیتری مدعی سکته سید محمد خاتمی شدند. اما این ادعا به سرعت تکذیب شد. رسانه رسمی رییس دولت اصلاحات در فضای مجازی نیز به نقل از خاتمی سکته او را تکذیب کرد.
برترین‌هابرترین‌ها1 ماه قبل
خبرگزاری مهر: مراسم ختم همشیره محمد هاشمی رئیس دفتر مرحوم آیت‌الله هاشمی رفسنجانی با حضور شخصیت‌های سیاسی و حزبی در مسجد نور تهران برگزار شد. در این مراسم، حجت الاسلام سید حسن خمینی، محمود واعظی، اسدالله عسگراولادی، سید رضا خاتمی، حسینعلی امیری، غلامحسین کرباسچی، حسین مرعشی، حجت الاسلام شهیدی محلاتی، محمد عطریانفر، حجت الاسلام محمود دعایی، پیروز حناچی، مرتضی الویری، مصطفی کواکبیان، حسین علایی، سید مصطفی هاشمی‌طبا، محمد علی ابطحی، حجت الاسلام قدرت الله علیخانی، حجت نظری و تعداد دیگری از فعالان سیاسی شرکت کرده بودند.
فراروفرارو2 ماه قبل
سخنگوی مجلس خبرگان رهبری گفت: چیزی که پس از رحلت پیامبر (ص) اتفاق افتاد و تاکنون ادامه داشته فتنه و نفاق بوده است و امروز در برابر فتنه باید فاطمه وار عمل کنیم. به گزارش ایسنا، آیت‌الله سید احمد خاتمی شامگاه (یکشنبه) در حرم امامزاده قاسم (ع) در جمع مردم و به مناسبت شهادت حضرت فاطمه (س)، اظهار کرد: حضرت فاطمه (س) فدایی ولایت، امامت و عامل روشنگری پس از حضرت محمد (ص) است که با بصیرت خود فتنه کفار را برملا کرد. برای عمل به دستورات الهی، روز‌های پایانی عمر حضرت زهرا (س) پر از بصیرت و روشنگری است. وی ادامه داد: در جریان عاشورا نیز فتنه بزرگی برای سرنگونی اسلام طراحی شده بود، پس عبرت‌آموزی از واقعه عاشورا ما را در مقابل فتنه‌ها روشن می‌کند، امام حسین (ع) فدای اسلام و حیات اسلام شد. پیامبر (ص) به امام حسین (ع) فرمود: «تو شهید می‌شوی و خاندان تو را اسیر می‌کنند تا درس آزادی و آزادگی در تمام جهان نهادینه شود».
ایرناایرنا1 ماه قبل
حجت الاسلام محمد احمدزاده روز سه شنبه در جمع خبرنگاران افزود: هر بقعه متبرکه میزبان یک برنامه ویژه سوگواره یاس نبوی شامل نوحه خوانی مداحان اهل بیت عصمت و طهارت (ع) و سخنرانی یکی از سخنرانان برجسته کشور در روزهای ۱۹ و ۲۰ بهمن ماه است. وی اظهار داشت: در شام غریبان شهادت حضرت فاطمه (س)، آستان مقدس امامزاده یاسر و ناصر (ع) شهر طرقبه با سخنرانی آیت الله سید احمد خاتمی، عضو هیات رئیسه مجلس خبرگان رهبری میزبان عزاداران فاطمی است. وی گفت: در آستان مقدس امامزاده جلیل (ع) قوچان، حجت الاسلام دستجردی، امام جمعه قوچان به عنوان سخنران حضور خواهد یافت و در آستان مقدس امامزاده سید حمزه کاشمر نیز حجت الاسلام عادل سخنرانی خواهد کرد. مدیر کل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی، قرائت زیارتنامه حضرت زهرا (س)، مرثیه خوانی، مداحی مداحان اهل بیت عصمت و طهارت (ع)، ایجاد کرسی پاسخگویی به مسایل شرعی و برپایی خیمه‌های معرفت را از دیگر برنامه‌های سوگواره یاس نبوی در بقاع متبرکه برشمرد. استان خراسان رضوی ۳۰۴ بقعه متبرکه امامزادگان را در خود جای داده است.
افکارنیوزافکارنیوز3 هفته قبل
آیت الله خاتمی عنوان کرد: در همین رابطه امام راحل فرمودند: «اگر همه چیز اسلام از بین برود، فقه، اسلام زنده بماند، اسلام زنده مانده است». آیت الله خاتمی گفت: سال اول وقتی درس‌های حوزه شروع می‌شود. آیت الله خاتمی بیان کرد: نقص حوزه این است که برای استاد پروری، کار را توسعه نداد. آیت الله خاتمی افزود: باید جلوی زمزمه جدایی دین از سیاست که نادرست است، گرفته شود. در زمان رژیم سابق مخالف را زنده زنده داخل قفس شیر گرسنه می‌انداختند.
فارسفارس1 ماه قبل
نماز عبادی سیاسی جمعه این هفته تهران به امامت آیت‌الله سیداحمد خاتمی در مصلای امام خمینی اقامه خواهد شد. نماز جمعه تهران به امامت آیت‌الله خاتمی اقامه می‌شودبه گزارش گروه سیاسی خبرگزاری فارس، نماز عبادی سیاسی جمعه این هفته تهران به امامت آیت‌الله سیداحمد خاتمی در مصلای امام خمینی اقامه خواهد شد. بنابر این گزارش، به مناسبت شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) پیش از خطبه‌های نماز مهدی سماواتی مداح اهل بیت به مرثیه‌سرایی خواهد پرداخت. درهای مصلای تهران از ساعت ۱۰ باز شده و مراسم نماز جمعه از ساعت ۱۰ و ۵۰ دقیقه آغاز می‌شود. انتهای پیام/
خبرآنلاینخبرآنلاین2 ماه قبل
آیت الله خاتمی افزود: موضوع مهم نشست امروز، بررسی فضای مجازی بود که بر همین اساس از وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، دبیر شورای عالی فضای مجازی و رئیس سازمان پدافند غیرعامل دعوت شده بود که با حضور در نشست، مسائل مربوط به این حوزه در فضایی صریح و شفاف گفته شد. وی گفت: هشت نفر از اعضای خبرگان مطالبشان را گفتند و عمدتا بر آسیب‌های فضای مجازی تاکید کردند و این سه مسئول مهمان هر یک به مدت ۲۰ دقیقه با تبیین عملکرد دستگاه‌های مسئول تحت مدیریت شان به پرسش‌ها پاسخ دادند. سخنگوی هیات رئیسه مجلس خبرگان رهبری افزود: آنچه در این جلسه مطرح شد این بود که همگان بر جدی بودن آسیب‌های فضای مجازی اتفاق نظر داشتند و اینکه این تهدیدها منحصر به کشور ما نیست و کلید داران فضای مجازی در پی ایجاد دولت در درون دولت‌ها در کل دنیا هستند. خاتمی گفت: این دقیقا همان کاری است که چینی‌ها انجام دادند، نمی‌گوییم که چین الگو است، اما این کشور از همان ابتدا فهمید که فعالیت کانال تلگرام برای ایجاد حاکمیت در حاکمیت آنان است پس با اشراف دولت، فضای مجازی بومی ایجاد کردند. وی افزود: چرا ما در نظام جمهوری اسلامی که کانون ارزش‌های الهی است این حساسیت بایسته را ایجاد نکنیم.
ایرناایرنا3 هفته قبل
به گزارش ایرنا، در این آیین باشکوه، آیت الله سید محمدعلی علوی گرگانی از مراجع تقلید، آیات سید احمد خاتمی سخنگوی هیات رئیسه مجلس خبرگان و اعرافی مدیرحوزه‌های علمیه کشور و مرتضی مقتدایی نایب رئیس جامعه مدرسین، سید هاشم حسینی بوشهری امام جمعه قم، عباس کعبی عضو خبرگان رهبری، بهرام سرمست استاندار حضور داشتند. استاد حوزه علمیه قم دراین آیین، آیت الله مومن را یکی از شخصیت‌های برجسته و با سابقه حوزه در دوران قبل و پس از پیروزی انقلاب اسلامی عنوان کرد و گفت: آن مرحوم شخصیتی عالم، فرهیخته، فقیه، زاهد، پارسا و متقی بود. آیت الله محمد مومن عضو مجلس خبرگان رهبری و از فقهای شورای نگهبان که از مدتی پیش در بستر بیماری بود، دوم اسفندماه دعوت حق را لبیک گفت و به دیار باقی شتافت. آیت الله مومن در سال ۱۳۱۶ در شهر قم متولد شد و از سال ۶۲ به عنوان فقیه شورای نگهبان به عضویت این شورا در آمد. این فقیه شورای نگهبان، نماینده پنج دوره مجلس خبرگان رهبری بود.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 ماه قبل
به نتیجه نرسیدن پالرمو، نظر احمد خاتمی درباره انتخاب گزینه رهبری، احتمال انتخاب رئیسی به عنوان رئیس قوه قضاییه و حمایت رحیم‌پور ازغدی از کودک‌همسری را در سرخط خبرهای ۶ بهمن ۹۷ ببینید. اعتمادآنلاین| بررسی لایحه پالرمو در جلسه امروز مجمع تشخیص هم به نتیجه نرسید، احمد توکلی، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در گفت‌وگو با «اعتمادآنلاین» گفته برای تصمیم‌گیری درباره لایحه پالرمو تا پایان بهمن زمان داریم. ***سیداحمد خاتمی، عضو مجلس خبرگان درباره انتخاب گزینه رهبری کشور گفت: اگر از من بپرسید شخص خاصی را در نظر گرفته‌اید، می‌گویم که مطلقا یک فرد هم در این زمینه مطرح نشده است. ***محمدرضا باهنر عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام تاکید کرده: احتمال انتخاب رئیسی به عنوان رئیس قوه قضاییه از همه بیشتر است. ***حسن رحیم‌پور ازغدی از چهره‌های اصولگرا گفته: اسلام، هیچ شرط و مرز سنی برای ازدواج نگذاشته است، حتی کودکان دبستانی هم می‌توانند ازدواج کنند.
افتصادنیوزافتصادنیوز2 هفته قبل
حتی می‌توان پا را فراتر از این موضوع نهاد و به سخن محمدرضا خاتمی در سال ۹۶ اشاره کرد. اما محمدرضا خاتمی نگفته بود که برای بهتر یا بدترشدن وضعیت نسبت به دوران فاجعه‌بار احمدی‌نژاد چه سازوکاری وجود دارد. تابش که از قضا از نزدیکان آقای خاتمی محسوب می‌شود، در همان مسیری حرکت می‌کند که خاتمی در حال حاضر به آن انتقاد دارد. انتقاد از اینکه نمی‌توان بدون برنامه دقیق از مردم خواست که به ما رأی بدهید و به آنها رأی ندهید. بعضی‌ها می‌گویند شما از دولت حمایت کردید و سرمایه اجتماعی اصلاح‌طلبان پای این دولت سوخت.
خبرآنلاینخبرآنلاین1 ماه قبل
خاتمی خاطرنشان کرد: نظام اسلامی ما به لطف الهی در قدرتمندترین وضعیت قرار دارد و این سخن شعار نیست بلکه با اتکا به واقعیت‌های بیرونی گفته می‌شود که هجوم همه توطئه‌ها، تحریم‌ها و فشارهای اقتصادی، سیاسی و اجتماعی بر علیه ایران اسلامی گواه این مطلب است. عضو هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری تاکید کرد: داشته‌های ما و نظام اسلامی یک شعار نیست، ما در شرایط نیرومندی خوبی قرار داریم، با اینکه سخت‌ترین شرایط را در طول ۴۰ سال گذشته پشت سر گذاشته‌ایم، باز هم اقتدار و قدرت ما سبب ترس و نگرانی دشمنان ما است. وی به اوضاع اقتصادی و گرانی‌های بی‌سابقه اخیر اشاره و تصریح کرد: عوامل این گرانی‌های بی‌سابقه، شیطنت‌های بیرونی دشمنان، تحریم‌های خارجی، نداشتن نظارت دقیق بر بازار، سوءمدیریت و نداشتن مدیریت جهادی است. خاتمی با بیان اینکه ویژگی بارز ملت ما خستگی‌ناپذیری است، ولی ایران اسلامی دشمنانش را خسته می‌کند، اضافه کرد: این انقلاب اسلامی با ۴۰ سالگی پیر نشده است، بلکه کامل شده و به لطف و عنایت الهی ماندگار خواهد ماند. عضو هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری خاطرنشان کرد: مردم ایران اسلامی بابصیرت و آگاهی بار دیگر به آمریکا و هم پیمانانش سیلی خواهند زد.
ایرناایرنا1 ماه قبل
به گزارش ایرنا، آیت الله سیداحمد خاتمی روز دوشنبه در آیین راهپیمایی ۲۲ بهمن همدان، افزود: در بعد خارجی این راهپیمایی نشان از شدیدترین وضعیت تحقیر آمریکا است. آیت الله خاتمی با بیان اینکه در عرصه داخلی نیز ملت ایران پیروز میدان است، گفت: دشمنان ایران شدیدترین تحریم‌ها را اعمال کردند تا مردم کشورمان در راهپیمایی امروز شرکت نکنند اما شما آمدید و بینی آمریکا را به خاک مالیدید. وی تصریح کرد: ملت ایران دولت خود خواسته و آدم کش داعش را نابود کردید و تکفیری هایی که نام دولت خود را داعش گذاشته بودند به برکت نظام اسلامی نامی از آنها نماند. سخنران راهپیمایی ۲۲ بهمن همدان تاکید کرد: ملت ایران در اوج اقتدار است و اینکه علیه شما این همه توطیه می‌کنند نشانه اقتدار شما است و به شما بشارت می‌دهم مکر آنها به خودشان برمی گردد. آیت الله خاتمی اضافه کرد: دشمنان می‌خواهند به بهانه گرانی شما مردم را انقلاب و نظام جدا کنند اما به یاری خداوند این مردم ولایی از نظام خود تا آخرین نفس حمایت می‌کنند.
مهرمهر1 ماه قبل
به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله سید احمد خاتمی خطیب نماز جمعه تهران در خطبه‌های این هفته نماز جمعه تهران، پیرامون ایام شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) و شخصیت اولین بانوی جهان هستی، گفت: بهترین معرف هر فردی، فرزند او است، امام کاظم (ع) مادر خود را با دو کلمه معرفی می‌کند، به این نحو که فاطمه (س) صدیقه و شهیده بود، یعنی نه گفتارش و نه رفتارش غیر صادقانه نبود و تجلی صداقت در دین است. وی گفت: قرآن دو پیامبر را به این صفت می‌ستاید، یکی حضرت ابراهیم (ع) است و دیگری حضرت ادریس (ع) و البته قرآن حضرت مریم (س) را هم صدیقه نامیده است؛ مقام صدیقین بعد از انبیا است. آیت الله خاتمی افزود: این مقام والا یعنی کسی که تجلی صداقت در ایمان و دین است، امام صادق (ع) مادر خود را چنین توصیف می‌کند که اگر اسلام را در یک انسان می‌خواهید ببینید، به مادر ما فاطمه زهرا (س) نگاه کنید. امام جمعه موقت تهران گفت: در عرصه ارتباط با خدا فاطمه (س) آنچنان است که رضایش و غضبش برای خدا است. یعنی در ارتباط با خدا آنچنان است که نماز فاطمه (س) برای آسمانیان درخشندگی دارد و نماز دیگری است.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز4 هفته قبل
به گزارش مشرق، مراسم تشییع پیکر مطهر عالم ربانی و فقیه پارسا «آیت‌الله محمد مومن» از مسجد امام حسن عسکری (ع) در قم به سمت حرم حضرت معصومه (س) در حال برگزاری است. شخصیت‌های حاضر در مراسم تشییع پیکر مطهر آیت‌الله مومن عبارتند از: آیت‌الله احمد جنتی دبیر شورای نگهبان و رئیس مجلس خبرگانآیت‌الله مهدی شب‌زنده‌دار عضو شورای نگهبانآیت‌الله محمد محمدی ری‌شهری تولیت حرم حضرت عبدالعظیم حسنی (ع) و عضو مجلس خبرگان رهبریآیت‌الله احمد خاتمی نماینده مردم کرمان در مجلس خبرگان رهبریآیت‌الله عباس کعبی نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبریبهرام سرمست استاندار قمسردار سید محمد تقی شاهچراغی فرمانده سپاه علی‌بن‌ابیطالب علیه‌السلام قم
الفالف2 ماه قبل
گروه سیاسی الف، ۱ بهمن ۱۳۹۷، ۱۰:۴۴ ۳۹۷۱۱۰۱۰۶۲به گزارش تسنیم، حجت الاسلام سید احمد خاتمی شامگاه یکشنبه در جمع عزاداران حضرت فاطمه (س) در آستان مقدس امامزاده قاسم (ع) آران و بیدگل اظهار داشت: نخستین قدم در زمان فتنه این است که ببینیم حق، ولایت و رهبری در کجای این داستان قرار دارد و سپس به همان طرف حرکت کنیم. عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: ولی فقیه چراغ راه و هویت نظام اسلامی است و ما باید تا آخرین لحظه حامی و مدافع ولی فقیه باشیم تا به مملکت اسلامی آسیبی وارد نشود. امام جمعه تهران تصریح کرد: حضرت فاطمه (س) فدایی ولایت، امامت و عامل روشنگری پس از حضرت محمد (ص) است که با بصیرت خود فتنه کفار را بر ملا کرد. وی به نقش حضرت زهرا (س) در روشنگری جامعه پس از پیامبر (ص) اشاره کرد و گفت: حضرت زهرا (س) با زیرکی و بصیرت بی نظیر خود مقابل فتنه ایستاد و با گفتار، کردار و عملش نشان می‌دهد که فتنه فقط در میدان جنگ نیست بلکه گاهی یک تفکر اشتباه سرآغاز فتنه‌ای بزرگ است. وی تاکید کرد: حضرت فاطمه (س) با ایستادگی خود طلایه دار مقابله با فتنه می‌شود و در راه حق و حقیقت جان خود را فدای اسلام می‌کند تا ریشه اسلام قوی شود و چراغ راه آیندگان باشند.

به انتهای لیست رسیدید

احمد خاتمی

سید احمد خاتمی (زادهٔ ۱۸ اردیبهشت ۱۳۳۹ در سمنان) عضو هیئت رئیسهٔ مجلس خبرگان رهبری، جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، شورای عالی مجمع جهانی اهل بیت و امام جمعه موقت تهران است. احمد خاتمی با سید محمد خاتمی نسبتی ندارد. وی داماد سید محمدرضا سعیدی است. در این صفحه آخرین و مهم‌ترین اخبار سید احمد خاتمی را می‌خوانید. ویکی‌پدیا