آخرین و مهم‌ترین اخبار ترکیه

اخبار «ترکیه»

فارسفارس2 ماه قبل
سفیر ترکیه در ایران گفت: در رابطه با سد ایلیسو و رعایت حق‌آبه عراق از طرف ترکیه و تاثیرات آن بر روی ایران گفت: ترکیه حق‌آبه همسایه‌‌ها را حتما رعایت می‌‌کند. سفر ترکیه در تهران ادامه داد: چرا باید پسته مرغوب و خوشمزه ایران در ترکیه کشور همسایه نباشد و این یعنی سوختن فرصت‌ها. نخستین سازه بزرگ که در این طرح ساخته شد، سد آتاتورک بود که در سال ۱۹۹۲ تکمیل شد. سد آتاتورک از لحاظ حجم کار ساختمانی پنجمین سد بزرگ جهان و از لحاظ تولید برق آبی نیز در دنیا سوم می‌باشد، سد آتاتورک بزرگترین سد اروپا و ترکیه است. ترکیه با احداث سد ایلیسو بر روی رود دجله از ورود ۵۶ درصد منابع آب دجله به خاک عراق جلوگیری می‌کند و تبعات زیست‌محیطی و تنش‌آفرینی بین کشورهای ترکیه عراق و ایران ایجاد خواهد کرد.
همشهریهمشهری2 ماه قبل
برخی اخبار تأییدنشده از مرگ «صالح گولن»، برادر «فتح‌الله گولن»، مخالف رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهور ترکیه در مخفیگاهش در استانبول خبر می‌دهند. پایگاه ترکی‌پرج که بعد از کودتای ناکام ترکیه برای انتشار اخبار مربوط به بازداشت‌های بعد از این حادثه تأسیس شده، این خبر را چهارشنبه منتشر کرده است. این پایگاه مدعی شده گولن بعد از کودتا در ترکیه به عضویت در جنبش گولن متهم شده بود و در صورت دستگیری به تحمل ۱۰ سال حبس محکوم می‌شد. ترکی‌پرج ادعا کرده جسد صالح گولن در این آپارتمان یافت شده است. دولت ترکیه فتح‌الله گولن را مغز متفکر کودتای ناکام ۱۵ جولای سال ۲۰۱۶ در ترکیه می‌داند.
ایرناایرنا1 ماه قبل
به گزارش ایرنا، ایالات متحده آمریکا ترکیه را تهدید کرده است که اگر از روسیه نوع جدید و پیشرفت‌های از سیستم دفاع موشکی بخرد تحریم‌های جدیدتری علیه این کشور اعمال می‌کند. روزنامه بیلد با استناد به منابعی در محافل دیپلماتیک اعلام کرده بود، گویا اردوغان از خریداری اس ۴۰۰ صرفنظر کرده است. تلاش ترکیه برای خرید این موشک‌ها از روسیه مدت‌هاست که در مناسبات میان این کشور با دیگر اعضای ناتو تنش ایجاد کرده است. کشورهای عضو ناتو نگران هستند که روسیه با فروش موشک‌های اس ۴۰۰ به اطلاعات درونی ناتو دست پیدا کند. وی گفت اینکه ترکیه به‌رغم آمادگی آمریکا برای تحویل سامانه پاتریوت، همچنان بر خرید سامانه اس۴۰۰ اصرار دارد، موجب نگرانی است.
فارسفارس2 ماه قبل
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، برخی اخبار تأییدنشده از مرگ «صالح گولن»، برادر «فتح‌الله گولن»، واعظ مخالف «رجب طیب اردوغان»، رئیس‌جمهور ترکیه در مخفیگاهش در استانبول خبر می‌دهند. پایگاه «ترکی‌پرج» (به معنی پاکسازی‌های ترکیه) که بعد از کودتای ناکام ترکیه برای انتشار اخبار مربوط به بازداشت‌های بعد از این حادثه تأسیس شده، این خبر را چهارشنبه منتشر کرده است. این پایگاه مدعی شده گولن بعد از کودتا در ترکیه به عضویت در جنبش گولن متهم شده بود و در صورت دستگیری به تحمل ۱۰ سال حبس محکوم می‌شد. او به همین دلیل در آپارتمانی مخفی در استانبول زندگی می‌کرد. ترکی‌پرج ادعا کرده جسد صالح گولن در این آپارتمان یافت شده است.
فارسفارس1 ماه قبل
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، «فخرالدین آلتون» مدیر ارتباطات ریاست‌جمهوری ترکیه گزارش روزنامه «بیلد» آلمان درباره اینکه ترکیه از خرید سامانه موشکی اس-۴۰۰ صرف‌نظر کرده است را رد کرد. وی همچنین یک آدرس اینترنتی از بیلد را هم منتشر کرده بود با این عنوان: «اردوغان به صورت غیرمنتظره‌ای از خرید سامانه موشکی عقب‌نشینی کرده است.» آلتون در پاسخ به روپکه گفته است که منابع اطلاعاتی وی اشتباه کرده‌اند. وی تاکید کرد: «این اطلاعات را از من بگیرید، خرید سامانه اس- ۴۰۰ قراردادی است که انجام شده است.» گزارش بیلد در شرایطی منتشر شد که آمریکا ترکیه را برای صرف‌نظر کردن از خرید سامانه موشکی اس-۴۰۰ از روسیه تحت فشار گذاشته است. ترکیه پس از اینکه در خرید سامانه دفاع موشکی از آمریکا ناکام ماند، در سال ۲۰۱۷ تصمیم گرفته است که از روسیه سامانه اس-۴۰۰ خریداری کند. روسیه اعلام کرده است که روند تحویل سامانه دفاع موشکی به ترکیه را از تیرماه آغاز خواهد کرد.
افکارنیوزافکارنیوز2 هفته قبل
افکارنیوز، به گزارشدر اطلاعیه وزارت خارجه ترکیه آمده است که اخبار منتشر شده مبنی بر خروج کامل یگان‌های مدافع خلق (ی. پ. گ) از منبج بزرگنمایی بیش نبوده و صحیح نیست. اخبار بین الملل- بنا بر اعلام دستگاه سیاست خارجی ترکیه، در حال حاضر روند خروج نیروهای ی. پ. گ در گذرگاه‌های تحت کنترل در حال انجام است. خبرگزاری رویترز اخیرا در گزارشی اعلام کرده است که عناصر یگان‌های مدافع خلق سوریه (ی. پ. گ) پیرو توافق ترکیه و آمریکا به طور کامل از منبج خارج شده‌اند. ماه گذشته میلادی وزاری خارجه دو کشور ترکیه و آمریکا بر سر خروج نیروهای ی. پ. گ از منبج به توافق رسیدند. پس از اعلام نقشه راه تدوین شده، خروج نیروهای ی. پ. گ از منبج با نظارت نیروهای آمریکایی حاضر در منطقه آغاز شد و همزمان نیروهای ترکیه وارد شهر منبج در شمال سوریه شدند.
افکارنیوزافکارنیوز2 هفته قبل
اخبار اقتصادی- مبادلات تجاری ایران و ترکیه در ۴ ماهه نخست سال جاری میلادی ۲٫۸۶۶ میلیارد دلار اعلام شده است. ترکیه در ماه‌های ژانویه تا آوریل سال قبل ۹۴۴ میلیون دلار کالا به ایران صادر کرده بود. واردات ترکیه از ایران در ۴ ماهه نخست امسال نیز افت ۲۲٫۸ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل داشته است. ایران نوزدهمین مقصد صادراتی و هشتمین منبع واردات ترکیه در ۴ ماهه نخست ۲۰۱۹ شناخته شده است. واردات ترکیه از ایران در همین ماه ۳۷٫۸ درصد افت داشته و به ۴۹۹ میلیون دلار رسیده است.
افکارنیوزافکارنیوز1 هفته قبل
افکارنیوز، به گزارشبه دنبال تنش بین ترکیه و آمریکا بر سر خرید سامانه دفاع موشکی «اس-۴۰۰» ساخت روسیه و تهدید آمریکا در زمینه توقف ارسال جنگنده‌های «اف-۳۵»، به نظر می‌رسد که اینک آنکارا گزینه‌های جایگزین را مشخص کرده است. اخبار بین الملل - روزنامه «ینی شفق» نزدیک به حزب حاکم ترکیه یکشنبه در این زمینه نوشت که ترکیه قصد دارد در صورت لغو ارسال اف-۳۵، جنگنده‌های «جی-۳۱» ساخت چین و «سوخو-۵۷» ساخت روسیه را خریداری کند. شبکه راداری و شناسایی این سامانه می‌تواند همزمان ۳۰۰ هدف را شناسایی کرده و با آن‌ها درگیر شود. آخرین اخبار حکایت از آن دارد که رئیس شرکت روسی «روستک» اعلام کرده آموزش به‌کارگیری سامانه موشکی موشکی اس- ۴۰۰ به متخصصان ترکیه پایان یافته است. ینی شفق در ادامه نوشت که از جمله گزینه‌های موجود نشستن بر میز مذاکره با روسیه برای خرید هواپیماهای نظامی ساخت این کشور است و خرید سوخو-۵۷ ساخت روسیه و نیز جنگنده جی-۳۱ ساخت چین در دست بررسی قرار دارد و این گزینه‌ها در قیاس با اف-۳۵ مقرون به صرفه‌تر نیز هستند.
افکارنیوزافکارنیوز2 هفته قبل
افکارنیوز، به گزارشسلیمان سویلو وزیر کشور ترکیه اعلام کرد: ۱۸ نفر از نیروهای گروه تروریستی داعش در یکی از استان‌های ترکیه همراه با سلاح و مهمات، دستگیر شدند. اخبار بین الملل- سویلو افزود: در یک استان دیگر نیز دو داعشی را دستگیر کردیم که سلاح و مهمات خود را در یک منطقه جنگلی، پنهان کرده بودند. وزیر کشور ترکیه به هویت و ملیت دستگیرشدگان اشاره نکرد، اما از این موضوع اطلاع داد که افراد مزبور به دنبال اجرای یک عملیات تروریستی بزرگ بودند و قبل از اجرای عملیات دستگیر شدند.
فوتبالیفوتبالی1 هفته قبل
وبسایت رسمی فوتبالی- مدافع ایرانی ترابزون اسپور می‌گوید هدفش در فوتبال فراتر از سوپرلیگ ترکیه است. سید مجید حسینی ابتدا درباره کسب سهمیه لیگ اروپا به همراه تیمش، اظهار کرد: رقابت در فصل اخیر بسیار فشرده و سخت بود. با این وجود ما توانستیم تا حدود زیادی انتظارات را برآورده کنیم و حداقل سهمیه لیگ اروپا را به دست بیاوریم. او با اشاره به رقابت چهار تیم در صدر جدول گفت: هواداران ترابزون اسپور انتظارات بالایی از تیم دارند. مدافع ملی پوش تیم ملی درباره پیروزی پرگل تیم ملی مقابل سوریه با حضور ویلموتس نیز اظهار کرد: بازی هجومی و خوبی را انجام دادیم که بسیار چشم گیر و زیبا بود.
مهرمهر4 هفته قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسپوتنیک، برخی منابع در طرابلس لیبی اخبار مربوط به ورود محموله سلاح و زره پوشها از ترکیه به طرابلس را تکذیب کردند و گفت: اخبار منتشر شده مبنی بر ورود محموله سلاح و خودروهای زرهی از ترکیه به لیبی کذب است. این منابع در ادامه از دفع حمله نیروهای ارتش حفتر خبر دادند و اعلام کردند که نیروهای دولت وفاق ملی موفق به تسلط بر مناطق جدیدی در اطراف فرودگاه طرابلس شده‌اند. منابع وابسته به دولت وفاق ملی از ادامه عملیات ضد نیروهای حفتر خبر دادند. شایان ذکر است که برخی منابع روز گذشته از ورود محموله بزرگ سلاح و زره پوشهای ترکیه‌ای خبر دادند که با یک کشتی از شمال ترکیه به بندر طرابلس وارد شده است.
صدا و سیماصدا و سیما2 هفته قبل
این احتمال وجود داشت که بهار عربی ما را نیز تبدیل به لیبی، مصر و سوریه کند. آمریکا همان آمریکای سابق است اما ترکیه دیگر ترکیه سابق نیست. مسائلی را که تا چندی پیش نقد نمی‌کردیم امروز از جوانب مختلف نقد می‌کنیم. روابط آمریکا و ترکیه تنها یکی از این موضوعات است. دوران دیپلماسی جدیدی که پیش روی ما قرار دارد دورانی دشوارتر و نیازمند مهارت بیشتر است.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین3 ماه قبل
اخبار رسیده از ترکیه از انشقاق عبدالله گل و چند شخصیت کلیدی دیگر حزب عدالت و توسعه و پیوستن آنها به لیست مخالفان اردوغان حکایت دارد. اعتمادآنلاین| اخبار رسیده از ترکیه از انشقاق عبدالله گل و چند شخصیت کلیدی دیگر حزب عدالت و توسعه و پیوستن آنها به لیست مخالفان اردوغان حکایت دارد. به گزارش اعتمادآنلاین، روزنامه العرب چاپ لندن در گزارشی در این رابطه اعلام کرد شنیده‌ها حکایت از انشقاقی بزرگ در حزب عدالت و توسعه حاکم به رهبری اردوغان است که آن را عبدالله گل و احمد داود اوغلو رئیس‌جمهور و نخست‌وزیر سابق ترکیه رهبری می‌کنند. منابع آگاه ترکیه در این رابطه اعلام کردند گل، اوغلو و چند شخصیت دیگر که نامشان به عنوان بنیانگذاران حزب عدالت و توسعه برده می‌شود کار آماده‌سازی تشکیل حزب جدیدی را آغاز کرده‌اند تا به گفته آنها روحیه اصلی حزب عدالت و توسعه که اردوغان آن را مصادره کرده در حزب جدید مجددا شکل بگیرد. به اعتقاد کارشناسان با وجود آنکه حزب جدید فرصت کافی برای مشارکت در انتخابات نخواهد داشت اما به طور حتم فشارهای واردشده بر حزب حاکم ترکیه را افزایش خواهد داد و باعث ریزش مقدار قابل توجهی از آرای آن خواهد شد.
افکارنیوزافکارنیوز2 روز قبل
اخبار بین الملل- هفته گذشته مجلس نمایندگان آمریکا با تصویب لایحه‌ای از دولت این کشور خواسته تا به دلیل خرید سامانه موشکی «اس_۴۰۰» روسیه از سوی ترکیه، قانون «کاتسا» درباره ترکیه را اجرا کند. پیش از این «مولود چاووش اوغلو»، وزیر خارجه ترکیه نیز هشدار داده که این کشور هذرگونه اعمال تحریم از سوی آمریکا را تلافی خواهد کرد. ترکیه پس از چندین ماه مذاکره در نهایت ماه دسامبر سال ۲۰۱۷ توافق خرید سامانه موشکی اس_۴۰۰ را با روسیه امضا کرد و از زمان امضای این توافق مقامات آمریکا همواره به ترکیه درباره عواقب خرید این سامانه موشکی هشدار داده‌اند. آمریکا هموراه هشدار داده که در صورت عدم انصراف ترکیه از خرید سامانه موشکی اس_۴۰۰، حضور این کشور را در برنامه توسعه جندگنده «اف_۳۵» محروم خواهد کرد. با وجود این تهدیدها، ترکیه همواره بر عزم خود در ارتباط با خرید سامانه موشکی از روسیه تأکید کرده است.
فارسفارس1 ماه قبل
رئیس سازمان هواپیمایی با بیان اینکه در حال حاضر هفته‌ای ۸۰ تا ۸۲ پرواز بین ایران و ترکیه برقرار است و بیشترین پرواز بین کشورها را ایران و ترکیه دارند، گفت: سهم ایران در‌ پروازهای بین ایران و ترکیه، حدود ۴۰ درصد است. ‌به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، علی عابدزاده امروز در حاشیه کمیسیون مشترک حمل و نقل ایران و ترکیه در جمع خبرنگاران، اظهار داشت: ‌در اجلاس امروز، گسترش پروازهای بین ایران و ترکیه مطرح‌ و قرار شد سطح پرواز‌ها بین طرفین افزایش یابد. ‌رئیس سازمان هواپیمایی کشوری گفت: در حال حاضر هفته‌ای ۸۰ تا ۸۲ پرواز بین ایران و ترکیه برقرار است و بیشترین پرواز بین کشورها را ایران و ترکیه دارند. عابدزاده تأکید کرد: سهم ایران در‌ پروازهای بین ایران و ترکیه، حدود ۴۰ درصد است. ‌معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه درخواست‌های زیادی برای راه‌اندازی مسیرهای هوایی جدید داریم، درباره ورود هواپیماهای جدید به کشور گفت: این اخبار محرمانه است.

ویدئو / از تهدید آمریکا علیه ترکیه تا احتمال تجزیه لیبی

ایسناایسنا3 هفته قبل
سیاست‌های تنش‌زای آمریکا در سراسر دنیا تمامی ندارد و حالا ترکیه در معرض تهدید و تحریم قرار گرفته است. در سوی دیگر، بریتانیا هنوز تکلیف خروجش از اتحادیه اروپا را روشن نکرده و بحران در لیبی به مرز هشدار رسیده است. این اخبار و چند خبر دیگر را در بسته اخبار بین‌الملل مرور می‌کنیم.
ایسناایسنا4 هفته قبل
وزارت خارجه ترکیه حمله به دو ایستگاه پمپاژ نفت در بندر ینبع عربستان را محکوم کرد. به گزارش ایسنا، به نقل از سایت النشره، حامی آکسوی، سخنگوی وزارت خارجه ترکیه در سخنانی در واکنش به حمله پهپادی اخیر انصارالله یمن به دو ایستگاه پمپاژ نفت عربستان در بندر ینبع اظهار داشت: ترکیه بار دیگر بر اهمیت امنیت منطقه خلیج (فارس) و امنیت ناوگان دریایی آن تأکید می‌کند. وی افزود: ما همچنین حمله پهپادی اخیر جنبش انصارالله یمن به دو ایستگاه پمپاژ نفت در بندر ینبع عربستان را محکوم می‌کنیم. سخنگوی وزارت خارجه ترکیه ادامه داد: ترکیه همچنین با نگرانی اخبار مربوط به عملیات خرابکارانه اخیر علیه کشتی‌های تجاری در خلیج عمان را دنبال می‌کند. این در حالی است که عربستان و ترکیه در برخی مواضع به دلیل پرونده قتل جمال خاشقجی روزنامه نگار منتقد سعودی در کنسولگری عربستان در استانبول و نیز حمایت ترکیه از اخوان المسلمین مصر اختلاف دارند.
تسنیمتسنیم2 هفته قبل
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، حامی آکسوی سخنگوی وزارت خارجه ترکیه درباره اخبار منتشر شده مبنی بر احتمال تعویق در تحویل سامانه موشکی اس ۴۰۰ از روسیه به ترکیه اظهار داشت: تعویق در تحویل این سامانه به دلیل خواست آمریکا صحیح نیست. وی افزود: برنامه ترکیه و روسیه درباره اس ۴۰۰ طبق نقشه پیش می‌رود. از سوی دیگر درباره نگرانی آمریکا نسبت به تحویل این سامانه و احتمال ضرر آن برای جنگنده‌های اف ۳۵، پیشنهاد تشکیل تیم‌های فنی و بررسی موضوع را داده‌ایم. انتهای پیام/
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 هفته قبل
به گزارش مشرق، «سرگئی چمیزوف» مدیر عامل شرکت دولتی روس‌تک در گفتگو با خبرگزاری «ان‌تی‌وی» اعلام کرد که روند تحویل سامانه‌های دفاعی اس ۴۰۰ به ترکیه در ظرف ۲ ماه آینده آغاز می‌شود. این اخبار که ترکیه بنابر درخواست آمریکا خرید سامانه مذکور را به تعویق انداخته، پایه و اساس نداشته و کذب است. پیشنهاد ترکیه برای تشکیل گروه کاری با مقامات آمریکایی درباره سامانه اس- ۴۰۰ نیز همچنان معتبر است. گفتنی است، دیمیتری پسکوف سخنگوی دفتر ریاست جمهوری روسیه پیشتر اعلام کرده بود: تحویل سامانه پدافند هوایی اس- ۴۰۰ به ترکیه طبق برنامه پیش می‌رود و هیچ گونه تأخیری در آن مطرح نیست. همه چیز طبق برنامه پیش می‌رود.
افکارنیوزافکارنیوز2 هفته قبل
افکارنیوز، به گزارشوزارت دفاع ترکیه روز دوشنبه اعلام کرد طی عملیات زمینی و هوایی موسوم به «پنجه» در شمال عراق ۲۸ تن از عناصر شبه‌نظامی پ. ک. ک کشته شده است. اخبار بین الملل- بر اساس بیانیه وزارت دفاع ترکیه در توییتر این عملیات از روز ۲۷ ماه «مه» (۶ خرداد) آغاز شده و هم‌اکنون در منطقه هاکورک در شمال عراق دنبال می‌شود. به نوشته آناتولی، در عملیات جداگانه دیگری نیرو‌های نظامی ترکیه توانستند دست‌کم ۵ نفر از اعضای پ. ک را در منطقه زاپ در شمال عراق را به قتل برسانند.
مهرمهر2 هفته قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از آناتولی، حامی آکسوی سخنگوی وزارت خارجه ترکیه با انتشار بیانیه‌ای در پاسخ به اخباری مبنی بر تعویق خرید اس- ۴۰۰ توسط آنکارا تاکید کرد: روند خرید سامانه پدافند هوایی اس- ۴۰۰ از سوی ترکیه طبق برنامه پیش می‌رود و هیچ تاخیری در این فرایند مطرح نیست. سخنگوی وزارت خارجه ترکیه در این خصوص افزود: این اخبار که ترکیه بنابر درخواست آمریکا خرید سامانه مذکور را به تعویق انداخته، پایه و اساس نداشته و کذب است. حامی آکسوی همچنین تأکید کرد: پیشنهاد ترکیه برای تشکیل گروه کاری با مقامات آمریکایی درباره سامانه اس- ۴۰۰ نیز همچنان معتبر است. گفتنی است، دیمیتری پسکوف سخنگوی دفتر ریاست جمهوری روسیه روسیه پیشتر اعلام کرده بود: تحویل سامانه پدافند هوایی اس- ۴۰۰ به ترکیه طبق برنامه پیش می‌رود و هیچ گونه تأخیری در آن مطرح نیست. همه چیز طبق برنامه پیش می‌رود.
فارسفارس4 ماه قبل
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، یک منبع مسئول در وزارت خارجه سوریه به اخبار منتشر شده درباره همکاری مشترک ترکیه و سوریه بر سر توافق «آدنا» واکنش نشان داد. این منبع تأکید کرد که پس از اظهارات مکرر و غیر مسئولانه دولت ترکیه درباره مقاصد خصمانه خود در سوریه، باید گفت که سوریه به این توافق همچنان پایبند است. رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه روز گذشته در خصوص اوضاع شمال سوریه، مدعی شد که ترکیه باید شرایط میدانی شمال سوریه را تحت کنترل خود داشته باشد و گزینه‌های دیگر پذیرفتنی نیست و اتفاقاتی که در این منطقه می‌افتد به ترکیه مربوط می‌شود و نه سوریه و تأثیرات آن متوجه ترکیه است. او با بیان اینکه ایجاد «منطقه امن» در شمال سوریه طی ماههای آتی صورت می‌گیرد گفت: «ترکیه تنها قدرتی است که می‌تواند منطقه امن را ایجاد کند و موضوع تشکیل «مجمع جهانی» برای این منظور منتفی است». اردوغان همچنین مدعی شد که طبق توافق ۱۹۹۸ آدنا با سوریه، ترکیه این اجازه را دارد که در صورت وجود تهدیدات، وارد خاک سوریه شود.
وانانیوزوانانیوز4 هفته قبل
به گزارش وانانیوز، بعد از اتمام هجدهمین دوره لیگ برتر این روزها اخبار زیادی در مورد وضعیت کادرفنی و جدایی بازیکنان تیم‌های مختلف به گوش می‌رسد. در همین راستا یکی از تیم‌هایی که اخبار زیادی در موردش مطرح می‌شود تیم فوتبال تراکتورسازی است. این اتفاقات در حالی است که محمدرضا زنوزی در ترکیه به سر می‌برد و هر گونه تصمیم گیری منوط به برگزاری جلسه با او خواهد بود. با توجه به حضور زنوزی در ترکیه حتی بحث سفر به این کشور برای صحبت با او مطرح شد که باید دید در نهایت چه اتفاقی در این مورد رخ خواهد داد‌. باید دید سرنوشت سرمربیگری تراکتورسازی به کجا خواهد انجامید.
ایلناایلنا5 ماه قبل
جان سالم به در بردن نخست‌وزیر بریتانیا از رای عدم اعتماد پارلمان، دیدار سه‌جانبه روسای جمهوری ایران، ترکیه و روسیه و فاش شدن زمان خروج آمریکا از توافق منع موشک‌های هسته‌ای میان‌برد از جمله مهمترین اخبار جهان در ۱۲ ساعت گذشته است. - مسکو اعلام کرد روسیه به زودی میزبان دیدار سه جانبه روسای جمهوری ایران، ترکیه و روسیه خواهد بود. - وزیر دفاع ترکیه کشته شدن نظامیان آمریکا در بمب‌گذاری منبج سوریه را به رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا تسلیت گفت. - رییس‌جمهوری ترکیه گفت که ۲۰ نفر از جمله پنج آمریکایی در انفجار تروریستی منبج کشته شدند. - معاون رییس جمهوری آمریکا همزمان با حمله تروریستی در منبج، گفت که گروه تروریستی داعش شکست خورده است.
نامه‌نیورنامه‌نیور3 ماه قبل
یک مقام آمریکایی چهارشنبه شب گفت که واشنگتن ضرورتی برای حمله ترکیه به شمال سوریه نمی‌بیند. پیش‌تر رسانه‌های رسمی ترکیه به نقل از یک مقام نظامی این کشور گزارش کرده بودند که آنکارا درحال گفت وگو با آمریکا و روسیه برای حمله احتمالی به منطقه شمال شرق سوریه است که تحت کنترل نیروهای کرد قرار دارد. به گزارش نامه نیوز، این مقام آمریکایی که نامش ذکر نشده، اخبار منتشر شده درخصوص همکاری آمریکا با ترکیه برای حمله به شمال شرق سوریه را رد کرد. «فواد اوکتای» معاون رئیس جمهوری ترکیه پنجشنبه گذشته گفته بود که ارتش این کشور برای نابودی گروه‌های تروریستی آماده ورود به خاک سوریه است. 'مولود چاووش اوغلو' وزیر امور خارجه ترکیه نیز پیش‌تر از توافق کشورش با آمریکا درخصوص اخراج نیروهای یگان‌های مدافع خلق سوریه (ی.
خبرآنلاینخبرآنلاین3 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری رویترز، این مقام آمریکایی که نامش ذکر نشده، اخبار منتشر شده درخصوص همکاری آمریکا با ترکیه برای حمله به شمال شرق سوریه را رد کرد. پیش‌تر رسانه‌های رسمی ترکیه به نقل از یک مقام نظامی این کشور گزارش کرده بودند که آنکارا درحال گفت وگو با آمریکا و روسیه برای حمله احتمالی به منطقه شمال شرق سوریه است که تحت کنترل نیروهای کرد قرار دارد. «فواد اوکتای» معاون رئیس جمهوری ترکیه پنجشنبه گذشته گفته بود که ارتش این کشور برای نابودی گروه‌های تروریستی آماده ورود به خاک سوریه است. 'مولود چاووش اوغلو' وزیر امور خارجه ترکیه نیز پیش‌تر از توافق کشورش با آمریکا درخصوص اخراج نیروهای یگان‌های مدافع خلق سوریه (ی. گ) از منبج و خلع سلاح این تشکیلات و ورود ارتش ترکیه به منبج خبر داده بود.
برترین‌هابرترین‌ها3 هفته قبل
خبر درگذشت جنید آرکین، بازیگر، تهیه‌کننده و کارگردان مشهور سینمای ترکیه که در ایران بیشتر به نام فخرالدین مشهور بود، تکذیب شد. خبرآنلاین: مورات آرکین، پسر جنید آرکین (فخرالدین)، شایعات درگذشت پدرش را رد کرد. او در گفت‌وگو با رسانه‌های ترکیه، با انتشار یک عکس، خبر مرگ پدرش را تکذیب کرد و سایت‌هایی را که این اخبار دروغین را پخش کرده‌اند، مورد انتقاد قرار داد. فخرالدین (جنید آرکین)، بازیگر مشهور سینمای ترکیه در دهه‌های ۶۰ تا ۸۰ میلادی، در عرصه کارگردانی و تهیه‌کنندگی هم فعالیت کرده است. «سه رفیق»، «فرزند شمشیر»، «اسیر»، «سرزمین دلاوران»، «صلاح‌الدین ایوبی»، «میوه گناه»، «یوسف و زلیخا» و «نسل شجاعان» از جمله فیلم‌هایی هستند که فخرالدین ۸۲ ساله در ایران بازی کرده است.
ایرناایرنا2 ماه قبل
سفیر ایران در ترکیه با تاکید بر اهمیت اطلاع رسانی رسانه‌ای بین دو کشور افزود: ایران و ترکیه تهدیدات و نگرانی‌های مشترکی دارند و بعنوان دو کشور دوست باید تلاش کنند تا رسانه‌های دو کشور در راستای سیاست‌های منطقه‌ای و منافع تهران و آنکارا حرکت نمایند. فرازمند یادآوردشد: ما خواهان همسایه قدرتمند و پیشرفته هستیم و روابط دوستانه ترکیه نیز در دو دهه گذشته برای ایران به اثبات رسیده است». وی افزود: آناتولی اکنون با داشتن ۴۲ دفتر نمایندگی در حدود ۱۰۰ کشور، در بیشتر نقاط جهان مشغول به خبررسانی است». حکمت گوک، مدیر بخش فارسی خبرگزاری آناتولی نیز گفت: «بخش فارسی خبرگزاری آناتولی که از سال ۲۰۱۵ شروع به فعالیت کرده به پوشش اخبار منطقه و جهان می‌پردازد. وی افزود: ایران همسایه نزدیک و دوست ترکیه است و این اهمیت اطلاع رسانی بین ترکیه و این کشور را می‌افزاید.
فارسفارس1 ماه قبل
قبرس از صدور هشدار‌ به کشتی‌های ویژه عملیات حفاری ترکیه در سواحل مدیترانه و پیامدهای حقوقی آن برای آنکارا خبر داد. ادامه کشمکش قبرس با ترکیه و صدور هشدار به کشتی‌های ترکیه‌ایبه گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، به دنبال حضور کشتی‌های حفاری ترکیه در سواحل غربی قبرس، این کشور روز یکشنبه از طریق هشدارهای رادیویی از یک کشتی حفاری ترکیه موسوم به «فیث» و دیگر کشتی‌های همراه آن خواست تا بلافاصله اقدام‌های غیرقانونی را در منطقه ویژه اقتصادی در (EEZ) این کشور متوقف سازند. «فدریکا موگرینی» مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا نیز شنبه در بیانیه‌ای نگرانی اتحادیه اروپا نسبت به تداوم اقدام‌های غیرقانونی ترکیه در سواحل غربی قبرس را بیان کرد. (جزئیات بیشتر) جزیره قبرس بیش از چهار دهه است که به دو بخش «ترک نشین» در شمال و «یونانی نشین» در جنوب تقسیم شده و آنکارا روابط مناسبی با بخش یونان نشین قبرس ندارد. آخرین اخبار از تنش ترکیه با قبرس حکایت از آن دارد که وزارت خارجه یونان نیز از ترکیه خواسته تا حفاری‌های خود در غرب مدیترانه را خاتمه بخشد.
طرفداریطرفداری3 هفته قبل
طرفداری- در حالیکه رسانه‌های ترک از مذاکره باشگاه باشاک شهیر با آندره ‌آ استراماچونی خبر داده ‌بودند، این باشگاه اعلام کرد کادرفنی‌اش با هیچ تیمی از ترکیه مذاکره نداشته و از کادر فعلی خود حمایت می‌کند. به نقل از سایت رسمی باشگاه باشاک شهیر ترکیه، در روزهای اخیر شاهد انتشار اخباری در روزنامه‌ها و رسانه‌ها بودیم: باشگاه فوتبال باشاک شهیر استانبول، در فصل ۲۰۲۰-۲۰۱۹ سوپرلیگ ترکیه به دنبال صدرنشینی است. در این راستا، علاوه بر حمایت از کادرفنی فعلی، به دنبال تقویت تیم خود هستیم. اما مایه تأسف است که هر روز در روزنامه‌ها و تلویزیون ادعا می‌کنند که عبدالله آوجی و بازیکنان ما به باشگاه‌های دیگر پیوسته‌اند. لطفا تا زمانی که خود باشگاه خبری از نقل‌ و انتقالات منتشر نکرده به این اخبار توجه نکنید.

به انتهای لیست رسیدید