اخبار «سوریه»

اخبار «سوریه»

الفالف1 ماه قبل
برایان هوک، نماینده ترامپ در امور ایران نیز در گفت‌وگو با سرویس بین‌المللی بی‌بی‌سی، گفت: آمریکا خواهان هیچ جنگی در خلیج فارس نیست و واشنگتن نمی‌خواهد با ایران درگیر شود. واشنگتن خواستار صلح در کل منطقه است و از درگیر شدن با ایران در خلیج فارس اجتناب می‌کند. مسئول امور ایران در وزارت امور خارجه امریکا ضمن ابراز نگرانی از تنش‌های اخیر در خلیج فارس اضافه کرد که مدرکی برای متهم کردن ایران درباره دست داشتن این کشور در انفجارهای بندر فجیره امارات وجود ندارد. این اظهارات برایان هوک نشان می‌دهد که آنها در برنامه‌ریزی خود برای فشار حداکثری بر ایران، هیچ وقت به آشفته‌شدن وضعیت خلیج ‌فارس فکر نکرده‌ بودند! واضح است که آمریکایی‌ها نگران آشفته‌شدن خلیج ‌فارس و جریان انرژی در جهان بوده و هستند، چراکه هر اتفاقی روی دهد، جهان آمریکا را مقصر می‌داند.
تسنیمتسنیم1 ماه قبل
۱۴ اردیبهشت ششمین سالروز شهادت شهید روح‌الله کافی زاده است که مزارش در گلزار شهدا نجف‌آباد محلی برای آرامش اهل دل است. قصه آخرین خداحافظیهمسر شهید کافی‌زاده افزود: همسرم در همان اعزام اول به آرزویش رسید. روایت پیرزنی که شهید کافی‌زاده را شفیع خود قرار دادشش سال از شهادت و عروج شهید روح‌الله کافی‌زاده می‌گذرد، مزارش همچنان پذیرای دوستداران شهادت است. محبوبیت شهید کافی‌زاده در میان مردم نجف آباد و اصفهان تنها برای اولین شهید مدافع حرم بودنش نیست که خصوصیات اخلاقی خاصش سبب این محبوبیت شده است. شهید کافی‌زاده به آرزوی دیرینه خود رسید و سبب شد که جوانان بسیاری او را الگوی راه خود قرار دهند.
خبرآنلاینخبرآنلاین2 ماه قبل
تغییر وضعیت جولان ناممکن است، چون که وضعیت آن با قطعنامه‌ها و تصمیمات شورای امنیت تعیین شده است. معاون نمایندگی چین در سازمان ملل متحد هم تصریح کرد: قطعنامه‌های سازمان ملل متحد تاکید دارد که جولان یک سرزمین اشغال شده سوری است و چین تغییر این وضعیت را رد می‌کند. الجعفری این سخنان را روز چهارشنبه به وقت محلی در جلسه شورای امنیت سازمان ملل و در پاسخ به «دانی دانون» نماینده رژیم صهیونیستی در سازمان ملل متحد گفت. در این نشست به جز آمریکا، ۱۴ عضو دیگر شورای امنیت سازمان ملل متحد تاکید کردند جولان بخش جدایی ناپذیر سوریه است. سفیر رژیم صهیونیستی در سازمان ملل متحد اضافه کرد: ایالات متحده و اسرائیل در این بحث در برابر ریاکاری و دروغ‌ها ایستاده‌اند.
سینماپرسسینماپرس3 ماه قبل
علت انتخاب این نام برای نمایش هم اسم دختر شهید مدافع حرم نمایش بود که «نامیرا» نام داشت. از سوی دیگر هم «نامیرا» ادای دینی است به شهدای مدافع حرم و اینکه آن‌ها همیشه زنده و مانا هستند. شهدای مدافع حرم از کجا وارد ادبیات نمایشی ما شدند؟ من این را برای خودم افتخار می‌دانم که اولین کار فرهنگی را در حوزه مدافعان حرم انجام داده‌ام. هرکسی صلاحیت این را دارد که درباره شهدای مدافع حرم کار کند؟ به نظرم کسی که می‌خواهد درباره شهدای مدافع حرم کار کند باید با اعتقاد قلبی وارد شود. چطور باید به شهدای مدافع حرم پرداخت، اما شعاری کار نکرد و در دام شعار زدگی نیفتاد؟ سؤال خوبی بود.
الفالف3 ماه قبل
به گزارش الف، دیدار بشار اسد از ایران و ملاقاتش با رهبر انقلاب و رئیس جمهور در روز گذشته منعکس کننده پیروزی تاریخی جبهه مقاومت در نبرد علیه تروریست‌های تکفیری مورد حمایت کشورهای غربی- عربی بود. بدون شک هدف نخست وزیر رژیم صهیونیستی از سفر به روسیه تلاش برای شکست ائتلاف استراتژیک جبهه مقاومت است. بیشتر بخوانید: رهبر انقلاب در دیدار بشار اسد: حمایت از سوریه را حمایت از مقاومت می‌دانیم و به آن افتخار می‌کنیمالاخبار: بشار اسد اول متحدان را انتخاب کرددر این راستا کانال اخبار سوریه هم نوشت: دیدار دیروز رئیس‌جمهور سوریه از ایران و ملاقاتش با رهبر انقلاب و رئیس‌جمهور دارای ابعاد بزرگ و پیام‌های متعددی است. رئیس‌جمهور سوریه به نمایندگی از مردم کشورش آمده بود تا از حمایت‌های بی‌دریغ ایران در این جنگ خانمانسوز و ویران‌گر تشکر کند. با این حال، باید دید که رئیس‌جمهور ایران چه زمانی به عراق و سوریه سفر خواهد کرد.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین3 ماه قبل
سفر بشار اسد رییس جمهوری سوریه به تهران و دیدار با حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبری معظم انقلاب اسلامی و حجت‌ الاسلام و المسلمین حسن روحانی رییس جمهوری اسلامی ایران بازتاب گسترده‌ای در رسانه‌های سوریه و لبنان داشته است. خبرگزاری سوریه نوشت که دکتر حسن روحانی حمایت از سوریه را بر اساس مواضع اساسی ایران خواند و تاکید کرد که پیروزی سوریه پیروزی ایران است. پایگاه خبری سوریا نیوز نیز دیدار اسد از تهران را ناگهانی و اولین سفر در هشت سال گذشته خواند. اسد آخرین بار ۱۳ مرداد ماه سال ۱۳۸۷ به تهران سفر کرده بود. به گفته خبرنگار المنار در تهران، ایران و سوریه با این دیدار شاهد فصل جدیدی از روابط هستند.

به انتهای لیست رسیدید