آخرین و مهم‌ترین اخبار «چین»
اخبار «چین»

اخبار «چین»

ایسناایسنا29 دقیقه قبل
مجمع جهانی اقتصاد در گزارشی به میزان سرزندگی نظام‌های اقتصادی کشورهای مختلف پرداخت. از دهه ۱۹۷۰ تاکنون میزان درآمد یک درصد ثروتمند جامعه آمریکا ۱۵۸ درصد افزایش داشته است اما این رقم برای ۹۰ درصد مردم این کشور تنها ۲۴ درصد افزایش بوده است. در گزارش امسال ۸۲ کشور بر اساس میزان توزیع عادلانه ثروت، درآمد، شکاف طبقاتی، فرصت‌های برابر اجتماعی، میزان امید در بین مردم و شاخص‌های سلامتی رتبه‌بندی شده‌اند که صفر بیانگر کمترین میزان سرزندگی اقتصادی و ۱۰۰ بیانگر بیشترین سرزندگی ممکن است. بهترین کشورها۱- دانمارکامتیاز کلی: ۸۵٫۲۲- نروژامتیاز کلی: ۸۳٫۶۳- فنلاندامتیاز کلی: ۸۳٫۶۴- سوئدامتیاز کلی: ۸۳٫۵۵- ایسلندامتیاز کلی: ۸۲٫۷۶- هلندامتیاز کلی: ۸۲٫۴۷- سوئیسامتیاز کلی: ۸۲٫۱۸- اتریشامتیاز کلی: ۸۰٫۱۹- بلژیکامتیاز کلی: ۸۰٫۱۱۰- لوکزامبورگامتیاز کلی: ۷۹٫۸بدترین کشورهادر رتبه بندی امسال کشورهای ساحل عاج، سنگال، کامرون، پاکستان، بنگلادش، آفریقای جنوبی و هند در رده‌های آخر قرار دارند. انتهای پیام
الفالف37 دقیقه قبل
به اعتقاد اعضای انجمن بلاک‌چین سازمان نظام صنفی رایانه‌ای، استخراج و تولید بیت‌کوین موجب ارزآوری و مقابله با تحریم‌ها می‌شود و این حوزه نیاز به حمایت دولت دارد. پس از این‌که فعالیت بسیار شدیدی برای نابودی این صنعت شکل گرفت، در مصوبه هیات دولت تعرفه برق آن بسیار بالا تعیین شد، درنتیجه انجام این فعالیت برای متقاضیان بسیار دشوار است اما باید تعرفه برق به‌صورت شفاف باشد. هزار مجوز تولید رمزارز صادر شده استاستخراج رمزارزها با توجه به ماهیت صنعت و محصول تولیدی آن نوع خاصی از تکنولوژی است که نتیجه آن نو شدن این صنعت است. زیرا فساد سیستماتیک در وزارت نیرو، برق‌دزدی و انشعاب غیرمجاز امنیت شبکه را از بین می‌برد. اما با وجود این تعرفه برق، انگیزه‌ای برای فعالیت در این حوزه وجود ندارد.
تسنیمتسنیم44 دقیقه قبل
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، قیس سعید رئیس جمهوری تونس در حکمی الیاس الفخفاخ وزیر دارایی پیشین این کشور را مامور تشکیل کابینه جدید کرد. این حکم در پی ناکامی و عدم رای اعتماد پارلمان به کابینه «الحبیب الجملی» صورت گرفت. الفخفاخ نخست وزیر مامور تشکیل کابینه اعلام کرد که کابینه وی کوچک و بر اساس خواست مردم تونس تشکیل خواهد شد و تمرکز اصلی خود را بر اولویت‌های اساسی این کشور قرار خواهد داد. الیاس الفخفاخ مهندس و سیاستمدار تونسی است که از دسامبر سال ۲۰۱۲ عهده دار وزیر دارایی این کشور بوده است. فعالیت چندین ساله در شرکت «توتال» نفتی تونس در کارنامه کاری وی به چشم می‌خورد.
صدا و سیماصدا و سیما1 ساعت قبل
سازمان جهانی بهداشت اعلام کرد: این نشست برای مشخص کردن اینکه گسترش بیماری مرتبط با ویروس کروناویروس در چین‏، فوریتی بین المللی در بهداشت عمومی به شمار می‌آید یا خیر ‏، ‏ برگزار می‌شود. ‏‌‏این ویروس پیش از آنکه در شهر‌های دیگر چین از جمله پکن و شانگ‌های گسترش یابد، ‏ در شهر ووهان پیدا شد. ‏سازمان جهانی بهداشت در حساب توئیتر خود تاکید کرد: این بیماری احتمالا منشا حیوانی دارد، اما انتقال محدود این بیماری بین انسان‌ها از طریق یک ارتباط نزدیک ممکن است. علائم رایج عفوت ناشی از این ویروس شامل علائم تنفسی‏، تب، سرفه‏، تنگی نفس و دیگر مشکلات تنفسی است. در موارد وخیم‌تر، عفونت می‌تواند منجر به بروز بیماری ذات الریه، بیماری سارس، نارسایی کلیه و حتی مرگ شود.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین2 ساعت قبل
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری میزان؛ نشریه «واشنگتن پست در مطلبی به رویکرد سیاست خارجی آمریکا پرداخته و می‌نویسد که «بخش عمده‌ای از تعاملات بین المللی رئیس جمهور آمریکا را اقدامات متناقض و بدون اندیشه قبلی تشکیل می‌دهد.» این نشریه آمریکایی به راهبرد‌های ترامپ در سیاست خارجی مانند اعمال تعرفه، تحریم و استفاده از سایر ابزار‌های فشار اقتصادی برای وادار کردن دشمنان و حتی متحدان واشنگتن برای پیروی از دستورات کاخ سفید اشاره کرده و می‌نویسد: «حجم این اعمال فشار در برابر کشور‌های مختلف از چین گرفته تا کره جنوبی و مکزیک متفاوت است، اما درباره کره شمالی، ایران و ونزوئلا سیاست آشکار و صریح ترامپ «فشار حداکثری» بوده است و در این موارد نتیجه تاکنون چنین بوده است: شکست حداکثری.» بیشتر بخوانید: این مطلب به سیاست خارجی دولت آمریکا در برابر کره شمالی پرداخته و می‎گوید: نقرار بود فشار حداکثری، کره شمالی را وادار به کنار گذاشتن تمامی برنامه هسته‌ای خود کند، اما اکنون با گذشت ۳ سال کره شمالی همچنان به توسعه تسلیحات هسته‌ای خود ادامه می‌دهد و اخیرا نیز سوگند یاد کرده تا هرگونه مذاکره با آمریکا را متوقف کند؛ اینکه آیا «کیم جونگ اون» به برنامه دیرینه خود در توسعه موشک‌های بالستیک بازگردد و در آستانه انتخابات، بحرانی برای ترامپ ایجاد کند قطعی نیست، اما آنچه مسلم است کره شمالی دوره نخست ریاست جمهوری ترامپ را با ده‌ها کلاهک هسته‌ای بیشتر از زمانی که ترامپ در کاخ سفید آغاز به کار کرد، به پایان می‌رساند.» واشنگتن پست همچنین به راهبرد دولت آمریکا در برابر ایران پرداخته و می‌نویسد: «سیاست فشار حداکثری به کار گرفته شد تا ایران را وادار به مذاکره مجدد برنامه هسته‌ای خود کند اما ایران اکنون و با پایان سال ۲۰۱۹ و آغاز سال جدید هرگونه مذاکره با آمریکا را رد کرده است و آنچه که اتفاق نخواهد افتاد یک توافق هسته‌ای جدید است.» این نشریه آمریکایی در ادامه به کمپین فشار حداکثری دولت آمریکا در قبال ونزوئلا پرداخته و می‌نویسد: «شدیدترین شکست فشار حداکثری که کمتر مورد توجه قرار گرفته در برابر ونزوئلا است؛ ترامپ مطمئن بود که این فشار حداکثری به براندازی حکومت این کشور منجر خواهد شد، اما یک سال بعد به نظر می‌رسد که دولت نیکلاس مادورو به ثبات رسیده، روشنایی به کاراکاس باگشته و فروشگاه‌ها در این شهر پر از اجناس هستند و رئیس گروه مخالفان این کشور کنار گذاشته شده است.» واشنگتن پست در ادامه ضمن مطرح کردن این سوال که چرا کمپین فشار حداکثری با شکست مواجه شده، می‌نویسد: «تشخیص دلایل این شکست دشوار نیست؛ نخست اینکه ترامپ اهدافی به شدت غیر واقع گرایانه را برای خود تعیین کرده است؛ دومین اشتباه ترامپ این است که او فکر می‌کند به کار گیری اقدامات یکجانبه برای موفقیت کافی است و نیازی به همکاری بین المللی وجود ندارد و بزرگترین اشتباه محاسباتی ترامپ این است که او فکر می‌کند ابزار‌های اقتصادی سلاحی قوی در برابر ایران، کره شمالی و ونزوئلا است.» انتهای پیام/
ایسناایسنا2 ساعت قبل
به اعتقاد اعضای انجمن بلاک‌چین سازمان نظام صنفی رایانه‌ای، استخراج و تولید بیت‌کوین موجب ارزآوری و مقابله با تحریم‌ها می‌شود و این حوزه نیاز به حمایت دولت دارد. پس از این‌که فعالیت بسیار شدیدی برای نابودی این صنعت شکل گرفت، در مصوبه هیات دولت تعرفه برق آن بسیار بالا تعیین شد، درنتیجه انجام این فعالیت برای متقاضیان بسیار دشوار است اما باید تعرفه برق به‌صورت شفاف باشد. هزار مجوز تولید رمزارز صادر شده استاستخراج رمزارزها با توجه به ماهیت صنعت و محصول تولیدی آن نوع خاصی از تکنولوژی است که نتیجه آن نو شدن این صنعت است. زیرا فساد سیستماتیک در وزارت نیرو، برق‌دزدی و انشعاب غیرمجاز امنیت شبکه را از بین می‌برد. اما با وجود این تعرفه برق، انگیزه‌ای برای فعالیت در این حوزه وجود ندارد.
تسنیمتسنیم3 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، «خاله شادونه» در کلبه کوهستانی ویژه نوروز سال گذشته روی آنتن رفت. عروسک‌های خرسی (بامبولا و لامبولا) و همچنین داداش‌های خاله شادونه همراه با دم‌دم خان و عجیب و غریب، نمایش‌های کودکانه‌ای را برای مخاطبین خردسال، کودک و حتی نوجوان خلق می‌کردند. ملیکا زارعی یا همان خاله شادونه در روزهای آینده ضبط برنامه جدید «فرزندان ایران» را شروع می‌کند که احتمالا از هفته آینده پخش خودش را از شبکه جهانی‌ جام‌جم آغاز می‌کند. اجرای این برنامه را ملیکا زارعی (خاله شادونه)، مینا هاشمی و مریم وطن‌پور (قاصدک) به عهده دارند؛ کوروش زارعی تهیه‌کننده این برنامه تلویزیونی است و عروسک‌های تازه و اتفاقات جدیدی را مخاطبین خواهند دید. ملیکا زارعی (خاله شادونه) در گفت‌وگویی با خبرنگار خبرگزاری تسنیم از شروع سری جدید برنامه «خاله شادونه در کلبه کوهستانی» قبل از عید نوروز خبرداد که به تهیه‌کنندگی امید نجیب‌زاده از شبکه دو سیما پخش خواهد شد.
ایسناایسنا3 ساعت قبل
ایشان از جوانان اروپایی و آمریکایی درخواست کردند تا اجازه ندهند آنان را در مرزهای ساختگی و ذهنی محصور کنند. به گفته رهبر انقلاب اسلامی برخورد دوگانه‌ی غرب با جنبش بیداری در جهان اسلام نمونه‌ی گویایی از تضاد در سیاست‌های غرب است. صادق خرازی، سفیر سابق ایران در فرانسه هم گفت: نامه رهبری در مقطع بسیار مهمی و بسیار دقیق و حساس مطرح شده است. البته نه ارتباطات از هم گسسته بلکه ارتباطات بین جوان متفکر جهان اسلام و غرب. رحیم زارع نماینده مردم آباده در مجلس هم گفت: امپریالیسم با تبلیغات سوء در مورد معنویت و ادیان به دنبال ایجاد فاصله بین جوانان غربی و ادیان الهی است.
افکارنیوزافکارنیوز3 ساعت قبل
محاسبه خونیندر خصوص ترور سردار قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس و پیامدهای آن صدها مطلب نوشته شده است. نقطه شروع این بود که در ۲۷ دسامبر رسانه‌های غربی از حمله به یکی از پایگاه آمریکا در منطقه «کرکوک» عراق خبر دادند. طبق معمول تاسیسات آمریکا نیز هدف تیراندازی قرار داده می‌شود که اقدامات مشابهی در ماه سپتامبر سال گذشته میلادی هم رخ داده بود. نتانیاهو سه روز قبل از ترور سردار قاسم سلیمانی با وزیر امور خارجه آمریکا تماس تلفنی داشت. در تاریخ ۲۸ - ۳۰ دسامبر رزمایش مشترک دریایی ایران، چین و روسیه در دریای عرب برگزار شد.
افکارنیوزافکارنیوز3 ساعت قبل
وقتی یکی از طرفین بمیرداگر مهریه زن توسط مرد پرداخت نشود، بعد از فوت مرد، به این دلیل که مهریه زن از طلب‌های ممتازه به حساب می‌آید، باید به زن پرداخت شود. اگر مرد، مالی داشته باشد مقداری از مال که مساوی با مهریه زن است، توقیف می‌شود و وقتی که زن مهریه‌اش را دریافت کرد، بعد از آن باقی بدهی‌های مرد از اموالش پرداخت می‌شود. مهریه در طلاق توافقیمهم‌ترین موضوعی که مطرح می‌شود بحث مهریه در طلاق توافقی می‌باشد که طرفین باید درباره‌‍ آن توافق کنند، زیرا رأی دادگاه طلاق بر مبنای این توافق صادر می¬گردد. در صورتیکه زوج متعهد گردد که در زمان‌های مشخص مهریه را پرداخت کند، در صورت خودداری از پرداخت مهریه، زن می‌تواند از طریق دادخواست مطالبه مهریه اقدام کند. در صورت ازدواج مجدد زوجه پس از طلاق هیچگونه مانعی برای اخذ مهریه قبلی از همسر سابق وجود نداشته و همچنان زن می‌تواند مهریه خود را دریافت کند.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین3 ساعت قبل
هنگامی که این سلول‌های مویی موسوم به «سلول‌های براش» (brush cells) در معرض آلرژن‌ها قرار می‌گیرند، موجب می‌شوند که مواد شیمیایی، التهاب را پدید آورند. باور پیشین پژوهشگران این بود که سلول‌های ایمنی بدن، این مواد شیمیایی التهابی را به وجود می‌آورند. سلول‌های براش، شکلی شبیه به قطرات اشک دارند که روی برآمدگی‌های مو مانند قرار گرفته‌اند. این سلول‌ها هنگام مواجه شدن با یک ماده شیمیایی موسوم به «ATP» هم لیپید تولید می‌کنند. پژوهشگران هنوز این موضوع را تایید نکرده‌اند که سلول‌های براش بینی انسان، نسبت به آلرژن‌ها همان واکنشی را دارند که در سلول‌های بینی موش‌ها دیده می‌شود.
افکارنیوزافکارنیوز4 ساعت قبل
افکارنیوز، به گزارشبعد از جدا شدن از استقلال ترجیح داد سکوت کند و حرفی نزند که عده‌ای از آن به معنای ضربه زدن به تیم تعبیر کنند. جواد زرینچه که بعد از جدال با پیکان روزه سکوت گرفت، برای اینکه ثابت کند هیچ چشمداشتی به صندلی استراماچونی ندارد، حاضر نشد سمت سرمربیگری را حتی به عنوان موقت بپذیرد. زرینچه حتی در قالب سرپرست نیز نماند و در تمام روز‌هایی که استقلال سرمربی نداشت نیز حرفی نزد تا متهم به حاشیه‌سازی نشود. نتایج فروردین را نباید به نام حمید استیلی نوشت، چون در آن زمان کرانچار سرمربی بود. رمضانی، انتخاب سرمربیقاعدتا در همه دنیا سرپرست توسط مدیریت باشگاه انتخاب می‌شود، ولی معتقدم در مورد انتخاب سرمربی جدید استقلال تنها کسانی که تصمیم نهایی را نگرفتند، مدیران باشگاه استقلال بودند.
افکارنیوزافکارنیوز4 ساعت قبل
افکارنیوز، به گزارشاحمد سالک کاشانی در رابطه با مذاکرات برجامی اروپایی‌ها با کشورمان، گفت: ایران دارای روابط خوبی با کشورهای مختلف است لذا امروزه شاهد رفت و آمد شهروندان و مسئولان این کشورها هستیم. وی با تاکید بر اینکه سران ایالات متحده به هیچ عنوان قابل اعتماد نیستند که بخواهیم مذاکره‌ای با آنها انجام دهیم، ادامه داد: متاسفانه سران کشورهای اروپایی مانند انگلیس نیز پادوهای آمریکا هستند. این نماینده مردم در مجلس دهم تصریح کرد: به عبارتی مسائل اقتصادی بین اروپا و آمریکا حکم می‌کند که روابط خودشان را برهم نزنند از این رو بر اساس مولفه‌های ایالات متحده گام بر می‌دارند. با اشاره به اینکه هم اکنون شاهد وضعیت پیش آمده بعد از مذاکرات با اروپایی‌ها هستیم، گفت: باید اذعان کرد کشورهایی که درصدد اعمال تحریم علیه ایران هستند، دیگر هیچ تفاوتی با ترامپ ندارند و فقط از لفظ مذاکره سوءاستفاده می‌کنند. نایب رئیس فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه پشتیبانی مردم و قدرت بازدارنده نظامی دو مولفه مهم و اثرگذار در مذاکرات هستند، خاطرنشان کرد: مذاکره تحت سلطه اصلا قابل پذیرش نیست از این رو مشاهده می‌شود که رهبر انقلاب بر مذاکره با قدرت و پرصلابت تاکید دارند.
همشهریهمشهری4 ساعت قبل
این تایید باعث بالا گرفتن نگرانی‌ها درباره چشم‌انداز یک شیوع عمده در آستانه مسافرت میلیون‌ها نفر در جشن‌های سال نوی قمری در چین شده است. تلویزیون دولتی چین بعدازظهر دوشنبه اعلام کرد هفت مورد مشکوک به عفونت با کوروناویروس جدید در بخش‌های دیگر کشور، از جمله شاندونگ در شرق و ایالت‌های جنوب غرب سی‌چوان، گوانگ‌شی و یونان گزارش شده است. پنج نفر هم که از شهر ووهان مسافرت کرده بودند، نیز در ایالت ژجیانگ برای تب درمان می‌شوند. سازمان جهانی بهداشت می‌گوید منبع حیوانی «محتمل‌ترین منبع اولیه» شیوع ویروس است و «موارد از انتقال محدود انسان به انسان در تماس‌های نزدیک» رخ داده است. پژوهشگران نگران‌ هستند که شمار واقعی موارد عفونت با این ویروس جدید بسیار بیشتر از حدی باشد که تا به حال شناسایی شده است.

رشد چشمگیر پرتاب‌های فضایی چین

10+
صدا و سیماصدا و سیما4 ساعت قبل
فراروفرارو4 ساعت قبل
رئیس ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز روز گذشته در نشست خبری خود از حکم قطعی سلطان قاچاق سوخت خبر داد. علی مؤیدی‌خرم‌آبادی خبر داد: «اخیرا با همکاری اطلاعات سپاه توانسته‌ایم حکم قطعی برای سلطان قاچاق سوخت صادر کنیم و حکم قطعی برای این فرد جریمه حدود ۱۵۰ میلیاردتومانی بوده است. پ»، سلطان قاچاق سوخت، همکاری نزدیکی با حمید باقری‌درمنی، سلطان قیر داشت؛ فردی که گفته می‌شود فعالیت اقتصادی خود را از بدنه یکی از نهاد‌ها آغاز کرده بود و به اسم بخش خصوصی، مینی‌فاینر (پالایشگاه کوچک) راه‌اندازی کرده و به اسم تولید گازوئیل، از طریق مبادی رسمی، این سوخت را به کشور‌های همسایه قاچاق می‌کرد. حکم قطعی سلطان قاچاق سوخت صادر شدرئیس ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز روز گذشته درباره این پرونده گفت: اخیرا با همکاری اطلاعات سپاه توانسته‌ایم حکم قطعی برای سلطان قاچاق سوخت صادر کنیم و حکم قطعی برای این فرد جریمه حدود ۱۵۰ میلیاردتومانی بوده است. مؤیدی‌خرم‌آبادی در پاسخ به پرسشی مبنی‌بر قاچاق سوخت به‌صورت سازمان‌یافته از طریق ایجاد خطوط انتقال سوخت به کشور‌های دیگر گفت: گلوگاه‌های شکل‌گیری قاچاق سازمان‌یافته را توانستیم بخشکانیم و خوشبختانه برنامه ما در این حوزه تحقق پیدا کرده است.
افکارنیوزافکارنیوز4 ساعت قبل
افکارنیوز، به گزارش «حامد کرزی» رئیس جمهور سابق افغانستان با اشاره به گزارش‌ها مبنی بر توافق طالبان برای کاهش حملات در صورت امضای توافقنامه صلح با آمریکا گفت که «کاهش خشونت‌ها» در این چنین مرحله‌ای برای افغانستان موضوع مهمی است. اخبار بین الملل- کرزی به بی‌بی‌سی گفت که پافشاری بیش از حد دولت افغانستان برای اعلام آتش‌بس مانع آغاز گفت‌وگوهای بین‌الافغانی می‌شود و از رئیس جمهور این کشور خواست تا با پایان به بهانه‌تراشی و تاکید بر آتش‌بس هرچه زودتر برای آغاز مذاکرات بین‌الافغانی آغاز شود. دولت افغانستان در حالی به برقراری آتش‌بس پیش از آغاز گفت‌وگوهای بین‌الافغانی تاکید دارد که «سهیل شاهین» سخنگوی دفتر سیاسی طالبان می‌گوید که پس از امضای توافقنامه با آمریکا مذاکرات بین‌الافغانی آغاز می‌شود و در این گفت‌وگوها درباره آتش‌بس بحث و تبادل‌نظر خواهد شد. روز گذشته نیز «سرور دانش» معاون دوم رئیس جمهور افغانستان گفت که کاهش خشونت‌ها مشکلات کشور را حل نمی‌کند و چنین طرحی نوعی فرار از برقراری صلح و فریب دادن مردم و جامعه جهانی است. از سوی دیگر، طالبان می‌گوید که با آمریکا توافق کرده تا در صورت امضای توافقنامه صلح حملاتش علیه نیروهای خارجی و همچنین نیروهای دولتی افغانستان را کاهش دهد اما درباره آتش‌بس توافقی صورت نگرفته است.
افکارنیوزافکارنیوز4 ساعت قبل
افکارنیوز، به گزارشمحمدحسن عظیم عراقی، با اشاره به طرح آموزش تلفیقی فراگیر اظهار کرد: ‌ در قالب طرح تلفیقی، دانش آموزان آسیب دیده بینایی، شنوایی، اوتیسم با هوش بهر نرمال و بچه‌هایی که مشکل جسمی حرکتی دارند اما هوش‌بهرشان طبیعی است در مدارس عادی مشغول به تحصیل می‌شوند. حدود ۷۰ هزار دانش آموز در مدارس عادی در قالب طرح تلفیقی تحصیل می‌کنند. اخبار اجتماعی - وی افزود: دانش‌آموزی که هوش‌بهرش پایین‌تر از حد نرمال باشد در مدارس خاص آموزش و پرورش استثنایی تحصیل می‌کند و در حال حاضر دانش آموزی با این ویژگی به صورت تلفیقی در مدارس عادی نداریم. ما ۸۰ هزار دانش‌آموز در مدارس استثنایی داریم. دانش آموزان معلول باید با دانش آموزان عادی در کنار همدیگر درس بخوانند و رشد کنند.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین4 ساعت قبل
سفر جانسون به واشنگتن و دریافت پاداش حدود ۱۷ هزار پوندی از اندیشکده آمریکاییدر سپتامبر ۲۰۱۸، بوریس جانسون در سفری سه روزه به منظور دریافت پاداشی در ضیافت سالانه شام موسسه امریکن اینترپرایز به واشنگتن رفت. جانسون در مراسم موسسه امریکن اینترپرایز همچنین گفت: «این (موسسه امریکن اینترپرایز) یک نهاد بسیار مهم است. رابطه تنگاتنگ اندیشکده امریکن اینترپرایز با دولت ترامپآنطور که در این گزارش توضیح داده شده است، موسسه امریکن اینترپرایز ارتباط نزدیکی با دولت ترامپ دارد. نقش اندیشکده آمریکایی در تأمین بودجه وزرای انگلیسیطبق این گزارش، جانسون تنها وزیر در دولت جدید بریتانیا نیست که موسسه امریکن اینترپرایز به وی پاداش داده است. این پایگاه خبری در پایان نوشت که جانسون، جاوید، گاو و موسسه امریکن اینترپرایز حاضر به اظهارنظر درباره این مقاله نشدند.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین4 ساعت قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، افکار عمومی آمریکا به عنوان جامعه‌ای حامی نظامی‌گری و نیروهای مسلح این کشور شناخته می‌شود. «جوزف بایدن» از کاندیداهای حزب دمکرات آمریکا نیز جزو کسانی بود که در مقابل این حمله موضع مثبتی را اتخاذ نکرد. این اظهار نظر از سوی پلوسی و بایدن در حالی بیان می‌شود که هر دو سیاستمدار به لایحه حمله آمریکا به عراق در سال ۲۰۰۳ رأی مثبت داده بودند. مردم آمریکا جنگ با ایران را نمی‌خواهند. رسانه‌ها هم از حمایت از حمله متقابل عقب نشستندعلاوه بر این حمایت رسانه‌های آمریکایی از دولت آمریکا پس از حمله انتقامی به عین‌الاسد نیز همراهی با اقدام نظامی متقابل نبود.
افکارنیوزافکارنیوز4 ساعت قبل
پاپه که استاد دانشگاه «اکستر» انگلستان است، رشد شناخت و بیداری نسبت به مسأله فلسطین را به یک گلوله برفی تشبیه کرد که کسی نمی‌تواند آن را متوقف کند. از نظر او بیداری در قبال این مسأله دیگری مجالی برای کشورهای غربی برای بیطرفی باقی نگذاشته و آنها را به سمت حمایت از مسأله فلسطین سوق داده است. پاپه که چندین کتاب در زمینه مسأله فلسطین تألیف کرده، در باره ادامه تنش‌ها در منطقه غرب آسیا تا زمانی که عدالت درباره ملت فلسطین تحقق پیدا نکرده، هشدار داد. وی تأکید کرد، جنگ‌های داخلی در منطقه به مسأله فلسطین مرتبط است و آثار فاجعه‌بار اشغال فلسطین به مراتب بیشتر از جنگ‌هایی است که تمام منطقه غرب آسیا از ده سال پیش شاهد آن بوده است. ایلان پاپه بیش از بیست کتاب بعلاوه تعدادی زیادی مقابله در تاریخ منطقه غرب آسیا بویژه مسأله فلسطین تألیف کرده که از جمله آنها «تاریخ فلسطین المعاصر: أرض واحدة و شعبان» (تاریخ معاصر فلسطین: یک سرزمین و دو ملت»، «التطهیر العرقی فی فلسطین» (پاکسازی نژادی در فلسطین) و «أکبر سجن فی الأرض: تاریخ الاحتلال الإسرائیلی» (بزرگترین زندان در زمین: تاریخ اشغالگر اسرائیل) است.
تسنیمتسنیم4 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از بجنورد٬ به نقل از روابط عمومی آموزش و پرورش خراسان شمالی٬ کلیه مقاطع تحصیلی شهرستان راز و جرگلان در نوبت صبح فردا تعطیل اعلام شد. بنا بر این گزارش٬ بارش شدید برف و برودت هوا به همراه لغزندگی معابر و سطوح٬ علت اصلی تعطیلی مدارس در شهرستان راز و جرگلان است. بر این اساس تمام مدارس شهری و روستایی این شهرستان در نوبت صبح فردا سه شنبه اول بهمن ماه تعطیل هستند. انتهای پیام/۳۱۱
افکارنیوزافکارنیوز5 ساعت قبل
افکارنیوز، به گزارشسردار آزمون مهاجم ایرانی تیم فوتبال زنیت پترزبورگ روسیه به همراه تیمش اردوی جدیدی از تاریخ ۲۹ ژانویه تا ۱۰ فوریه در کشور اسپانیا و در سه نوبت برگزار می‌کند. اخبار ورزشی- اردوی قبلی زنیتی‌ها در کشور قطر بود که با برخی تیم‌ها دیدار دوستانه برگزار کردند و حالا قرار است در این اردو با تیم‌های زسکا مسکو، دودلانژ لوکزامبورگ و نورشلان دانمارک بازی کنند. لازم به ذکر است تیم زنیت پترزبورگ با کسب ۴۵ امتیاز در رتبه اول لیگ فوتبال روسیه قرار دارد و فاصله ۵ پله‌ای با تیم دوم یعنی کراسنودار ایجاد کرده است و سردار آزمون در این تیم خوش درخشیده است.
افکارنیوزافکارنیوز5 ساعت قبل
اخبار سیاسی- وی افزود: حضور چند ده میلیونی مردم در مراسم تشییع شهید سردار سلیمانی و همرزمانش در کشور یک حضور بی‌نظیر است و نمی‌توان به خاطر حضور چندصد نفر از این حضور چند ده میلیونی چشم‌پوشی کرد. عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس اظهار داشت: محاسبه چندصد نفر و ندیدن چند ده میلیون نفر یعنی ندیدن واقعیت، و اینکه سه چهار نفر هنرمندنما بگویند ما جزو جامعه هنری هستیم و در تجمعات علیه نظام شرکت کنند، اینها اصلا جزو جامعه هنری نیستند. قاضی‌زاده خاطرنشان کرد: اگر این افراد سؤال یا ابهامی راجع به این حوادث داشتند می‌توانستند با مسؤولین ذیربط جلسه بگذارند و نقطه‌نظرات را بشنوند نه اینکه در کف خیابان همتراز چهار سرسپرده و ضدانقلاب بخواهند موضع‌گیری کنند. عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس اظهار داشت: این چندصد نفری که با هدایت یک سفارتخانه خارجی در میدان می‌آیند و می‌خواهند کاری بکنند و سردمدار آنها یک سفیر خارجی است، نشان می‌دهد که ماهیت کارشان عریان شده و به وضوح نشان می‌دهد که ماهیت آنها یک ماهیت مردمی نیست، بلکه از خارج کنترل می‌شود و چنین افرادی نمی‌توانند خودشان را به جای ملت جا بزنند. قاضی‌زاده خاطرنشان کرد: علی‌رغم بسیاری از اظهارنظرها که اینگونه عنوان می‌شود که نرخ مشارکت در انتخابات مجلس یازدهم ممکن است زیاد نباشد، من معتقدم که نرخ مشارکت این دوره از انتخابات مجلس از انتخابات‌های مجالس قبل هم قطعا بیشتر خواهد بود.
افکارنیوزافکارنیوز5 ساعت قبل
اخبار اجتماعی - با افزایش سن، طول تلومر‌ها به تدریج کوتاه‌تر می‌شود و محققان طول کوتاه‌تر تلومر‌ها را با ریسک بالاتر ابتلاء و مرگ ناشی از عفونت‌ها، سرطان و بیماری قلبی مرتبط می‌دانند. محققان در این مطالعه به بررسی تأثیر چربی شیر بر طول تلومر‌ها پرداختند. آن‌ها دریافتند به طورمیانگین، افرادی که شیر با چربی بیشتر مصرف می‌کردند در مقایسه با طرفداران شیر کم چرب یا فاقد چربی، تلومر‌های کوتاه‌تری داشتند. مطالعه نشان داد افزایش هر یک درصد چربی شیر با ۴٫۵ سال روند پیری بیولوژیکی مرتبط است. به گفته محققان، در صورت وجود رابطه مستقیم بین شیر پرچرب و روند پیری، هنوز دلیل آن مشخص نیست.
تسنیمتسنیم5 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران پویا، سردار محسن سوهانی فرمانده اطلاعات عملیات لشکر ۱۰ سیدالشهدا (ع) ماجرای جالب اولین دیدار شهیدان همنام، حسین نوروزی را روایت و خاطره‌های رفاقت خدایی این دو شهید را تعریف کرد. نام و فامیل هر دوی این شهدا حسین نوروزی، یکی از اهالی بازار تجریش و دیگری ساکن محله‌ی حضرت عبدالعظیم حسنی (ع) شهر ری بود. اولین روزی که حسین بچه شمیران آمد در واحد اطلاعات عملیات با حسین بچه‌ی شهر ری درگیر شد. حسین اهل شمیران مادرزادی نوک زبانی صحبت می‌کرد، حسین اهل شهر ری هم به علت اینکه در جبهه، تیر دو زمانه در دهانش خورده و کامش را از بین برده بود با لکنت و توی دماغی حرف می‌زد. پیکر حسین نوروزی اهل شمیران در گلزار شهدای چیذر در خاک آرام گرفت و حسین نوروزی بچه محله حضرت عبدالعظیم حسنی (ع) در گلزار شهدای بهشت زهرا سلام الله علیها.
افکارنیوزافکارنیوز5 ساعت قبل
افکارنیوز، به گزارششعیب بهمن کارشناس مسائل آسیای مرکزی و قفقاز درباره نقش روسیه و چین در حفظ برجام اظهار کرد: از زمانی که واشنگتن با ترک توافق هسته‌ای ناقض آن شد، روسیه هم به صراحت اعلام کرد که آمریکایی‌ها در این زمینه متهم هستند. اخبار سیاسی- او افزود: روسیه بار‌ها در موضع‌گیری‌های خود بر این نکته تأکید کرد که به دنبال عدم اجرای تعهدات برجامی از سوی اروپایی‌ها، ایران حق دارد گام هایی در جهت کاهش توافقات هسته‌ای بردارد. چراکه واشنگتن مذاکرات را ترک کرده و تروئیکای اروپایی هم تمایلی ندارند در چارچوب برجام اقدامی داشته باشند. کارشناس مسائل آسیای مرکزی و قفقاز بیان کرد: باتوجه به موضع‌گیری روسیه و چین در قبال برجام، قطعا آنها مانع از ارائه این مسئله در شورای امنیت خواهند شد و حتی در صورت مطرح شدن این شکایت بازهم به آن رای مثبت نخواهند داد. پکن و مسکو می‌توانند از لحاظ حقوقی و قانونی در سطح بین‌الملل حمایت‌های سیاسی خود درقبال ایران را اعمال کنند.
طرفداریطرفداری5 ساعت قبل
این در حالی است که باشگاه‌های ایرانی می‌توانند با حمایت هواداران خود حریفان را در ورزشگاه تحت فشار روحی و روانی هم بگذارند. الکویت که حریف استقلال است را به خوبی می‌شناسم زیرا با ذوب‌آهن با این تیم بازی کردیم. آذری با اشاره به اینکه عربستانی‌ها همیشه زودتر از ایرانی‌ها از اخبار و تصمیم‌های AFC مطلع می‌شوند، گفت: برایم عجیب است چرا عربستانی‌ها همیشه ۱۵ روز یا یک ماه زودتر از مسائل و اتفاقات AFC خبر دارند. این در حالی است که از این هزینه یک میلیارد تومان تقریبا چیزی نصیب باشگاه‌های ایرانی نخواهد شد. به طور مثال می‌گویم اگر چهار تیم در مرحله گروهی داشته باشیم، هر تیم ۶ مسابقه خواهد داشت.

به انتهای لیست رسیدید

اخبار «چین»

چین با نام رسمی جمهوری خلق چین کشوری است که در شرق قاره آسیا واقع شده‌است. این کشور بر اساس فهرست کشورها بر پایه جمعیت با بیش از ۱٬۴۱۷ میلیارد نفر سکنه (۲۰۱۸) پرجمعیت‌ترین کشور دنیاست و توسط حزب کمونیست چین در قالب نظام تک‌حزبی اداره می‌شود. این حزب بر ۲۲ استان، ۵ منطقهٔ خودمختار، ۴ شهر با مدیریت مستقیم (پکن، تیانجین، شانگهای و چونگ‌کینگ) و ۲ منطقهٔ اداری ویژهٔ بسیار خودمختارِ هنگ کنگ و ماکائو حکومت می‌کند. پایتخت کشور پکن است. در این صفحه مهم‌ترین و آخرین اخبار کشور چین را می‌خوانید. ویکی‌پدیا