اخبار «کره شمالی»

اخبار «کره شمالی»

انتخابانتخاب6 ماه قبل
روزنامه رودونگ سینمون کره شمالی هم گفته «در حال حاضر بیش از هر زمان دیگری به آب نیاز است». آیا کره شمالی پیش از این دچار خشکسالی شده بود؟ در سال ۲۰۱۷، کره شمالی دچار خشکسالی جدی شد که تولید محصولات مغذی مثل برنج، ذرت، سیب زمینی و سویا را از بین برد. روابط کره شمالی و آمریکادر پی شکست در مذاکرات رهبران دو کشور روابط بین آمریکا و کره شمالی بسوی بدتر شدن پیش رفته است. آمریکا تاکید می‌کند که کره شمالی باید دست از برنامه هسته‌ای بردارد و کره شمالی خواستار برداشتن تحریم‌هاست. هفته گذشته، آمریکا برای اولین بار یک کشتی باری کره شمالی را به دلیل نقض تحریم‌ها توقیف کرد.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد8 ماه قبل
با وجود این، در این انتخابات کیم یو جونگ، خواهر رهبر، حضور داشت و مطابق انتظارها با رای بالا پیروز شده است. این پیروزی ادامه روند ارتقای خانم کیم در هرم قدرت کره‌شمالی طی چند سال اخیر است. روی هر برگه‌ رای‌ در این انتخابات تنها نام یک نامزد تایید صلاحیت شده حوزه رای‎گیری درج شده و رای‌دهندگان پس از گرفتن برگه حاوی نام نامزد تایید شده آن را به صندوق می‌اندازند. روز سه‌شنبه (۲۱ اسفند) رسانه دولتی کره‌شمالی اسامی ۶۸۷ نماینده پیروز برای حضور در مجلس عالی مردم را اعلام کرد اما نام کیم جونگ اون در میان آنها نبود. ریچل مینیونگ لی، تحلیلگر وب‌سایت تخصصی ان. کی نیوز که روی اخبار کره شمالی متمرکز است به بی‌بی‌سی گفت نبود نام کیم جونگ اون به معنای تضعیف قدرت او نیست.
افتصادنیوزافتصادنیوز9 ماه قبل
اقتصادنیوز: پایگاه خبری آمریکایی موسوم به «اخبار کره شمالی» اعلام کرد که سازمان اطلاعات و امنیت دفاعی این کشور (دی آی ای)، ایران و کره شمالی را در فهرستی از تهدیدها و چالش‌های اصلی امنیت فضایی برای آمریکا قرار داد، که روسیه و چین نیز در آن جای گرفته‌اند. به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، این سازمان اخیرا با انتشار این فهرست، آورده است: اگرچه مجموعه‌ای از گزارشات از وجود قدرت‌های فضایی همچون مسکو و پکن خبر می‌دهند، اما توانایی‌های فضایی ایران و کره شمالی برای جمع آوری اطلاعات در زمینه ناوبری فضایی موجب شده است آمریکا نتواند در کنار روسیه و چین از این دو قدرت نوظهور فضایی نیز غافل بماند. این گزارش با تشریح ابعاد برنامه‌های فعالیت‌های فضایی روسیه و مسکو، آنها را رقیب ثابت آمریکا در فعالیت‌های فضایی خواند و افزود: کره شمالی نیز همچون ایران به رغم اینکه ادعا می‌کند هیچ خصومتی با آمریکا ندارد، اما این دو کشور می‌توانند در مواقع جنگ، یک تهدید جدی علیه منافع و اهداف فضایی آمریکا به حساب آیند. براساس این گزارش، ایران و کره شمالی براحتی می‌توانند با استفاده از خدمات مبتنی بر فعالیت‌های فضایی همچون 'جمع آوری اطلاعات'، 'نظارت'، 'شناسایی (آی اس آر) '، 'ارتباطات' و 'ناوبری فضایی' و افزایش توانایی‌ها در حوزه نظامی و غیر نظامی، عملا برای جنگ فضایی علیه دشمنان خود بهره برده و به لحاظ نظری نیز از پیشرفت‌های امنیت فضایی خود برای هدف قرار دادن هر ماهواره داخل جو زمین بهره ببرند.

به انتهای لیست رسیدید