اخبار آموزش و پرورش

اخبار آموزش و پرورش

عصر ایرانعصر ایران2 هفته قبل
برودت هوا در پی بارش برف برخی از مدارس شهرهای اردبیل را برای دومین روز متوالی به تعطیلی کشاند. با اعلام سازمان هواشناسی سامانه بارشی از عصر یکشنبه از استان خارج شده اما برودت هوا و یخبندان در منطقه همچنان باقی خواهد بود. برخی از مدارس مناطق استان کرمان تعطیل استرئیس اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان کرمان از تعطیلی برخی از مدارس مناطق استان کرمان طی فردا به دلیل شدت بارش برف و باران خبر داد. رئیس اداره اطلاع‌رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان کرمان گفت: به دلیل برودت هوا، جاده‌ها و معابر مدارس شهر مس سرچشمه رفسنجان در تمام دوره‌های تحصیلی فردا دوشنبه ۱۶ دی ماه ۹۸ تعطیل است. وی تأکید کرد: دانش آموزان و والدین در سراسر استان کرمان می‌توانند اخبار آموزش و پرورش استان را از منابع رسمی، پورتال اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان کرمان به نشانی kerman. medu. ir و کانال تلگرامی صدای فرهنگیان کرمان به نشانی farhangianekerman@ دریافت کنند.
مهرمهر2 هفته قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی آموزش و پرورش استان کرمان، امید سلاجقه اظهار کرد: به دلیل بارش شدید باران، طغیان رودخانه‌ها و آبگرفتگی معابر، مدارس شهرستان‌های بافت و رابر در تمامی دوره‌های تحصیلی در روز یکشنبه ۱۵ دی ماه ۹۸ تعطیل شد. وی گفت: با توجه به شرایط جوی، آبگرفتگی معابر و احتمال وقوع سیلاب امکان تعطیلی مدارس دیگر شهرستان‌های استان نیز وجود دارد که متعاقبا اطلاع‌رسانی خواهد شد. رئیس اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان کرمان تأکید کرد: دانش آموزان و والدین در سراسر استان کرمان می‌توانند اخبار آموزش و پرورش استان را از منابع رسمی، پورتال اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان کرمان به نشانی kerman. medu. ir و کانال تلگرامی صدای فرهنگیان کرمان به نشانی https: //telegram. me/farhangianekerman دریافت کنند.
ایسناایسنا4 ماه قبل
با توجه به آمار بالای بازنشستگی‌ها با کمبود نیرو مواجه بودیم که با راهکارهایی برطرف شده و به این ترتیب هیچ کلاسی در شروع سال تحصیلی بدون معلم نیست. ۱۶ استخر و ۱۴۹ سالن ورزشی در اوایل سال تحصیلی جدید به بهره‌برداری می‌رسد. اما آنچه از آخرین اخبار اعلامی از سوی وزیر جدید آموزش و پرورش بر می‌آید قرار است رتبه بندی معلمان اول مهر اجرایی شود. مدارس پویا نیز در پروژه مهر دیده ‌شده است، بنابراین تلاش کردیم حیاط پویا را به مدرسه پویا تبدیل کنیم لذا دستورالعمل‌ها ابلاغ ‌شده است. ۱۵۰ زمین چمن مصنوعی برای اول مهر آماده شده و ۸۲ درصد ابلاغ مربیان تربیت ‌بدنی صادرشده است.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز4 ماه قبل
اما واقعیت این است که آمریکا برجام را نابود کرده و قدرت‌های جهانی هم توان احیاء آن را ندارند. ثالثا، مسئله ما با دولت آمریکا و شخص ترامپ است یا بولتون؟ رابعا رئیس جمهور ما برای چه باید با محلل‌هایی به نام سران برخی کشورهای منطقه‌، با ترامپ عکس یادگاری بگیرد؟! نیروهای شبه‌نظامی مورد حمایت ایران در منطقه، منافع بازدارندگی و همچنین نفوذ منطقه‌ای را در اختیار ایران قرار می‌دهند. راغفر: تصمیمات ارزی دولت اقتصاد را به هم ریختیک کارشناس اقتصادی حامی دولت افزایش قیمت ارز را اقدامی متعمدانه می‌داند. سوریه از ایران «باور ۳۷۳» می‌خرد؟ یک رسانه روس گزارش داد، سوریه به دلیل کارایی کم «اس ۳۰۰» روسیه، در نظر دارد که از ایران سامانه پدافندی «باور ۳۷۳» را خریداری کند.
افکارنیوزافکارنیوز4 ماه قبل
افکارنیوز، به گزارشوزیر آموزش و پرورش خبر داد کمیته اقتصاد آموزش و پرورش به زودی کار خود را در این وزارتخانه آغاز می‌کند و گزینه ریاست آن نیز علی طیب نیا ست. اخبار سیاسی- محسن حاجی‌میرزایی وزیر آموزش و پرورش که این روز‌ها اغلب اخبار آموزش و پرورش را در صفحه شخصی خود در توئیتر اطلاع رسانی می‌کند، امروز در صفحه شخصی خود در توئیتر تصویری از مراسم معارفه‌اش را گذاشت و در آن خبر از تشکیل کمیته اقتصاد آموزش و پرورش به ریاست علی طیب نیا داد. وی در توئیت خود نوشت: از اندیشمند فرهیخته جناب آقای دکتر علی‌طیب‌نیا تقاضا کردم به عنوان رئیس کمیته اقتصاد آموزش و پرورش، مشاور بنده و همراه فرهنگیان باشند و این کمیته را با حضور اقتصاددانان جوان تشکیل دهند. مطمئنم اقتصاد آموزش و پرورش با حضور ایشان، تحول واقعی را تجربه خواهد کرد. طیب نیا وزیر اسبق امور اقتصادی و دارایی در دولت یازدهم بود که که گرچه با ۲۷۴ رای موافق به این وزارتخانه رفت، اما در طول فعالیت خود سه کارت زرد از مجلس شورای اسلامی دریافت کرد.
تسنیمتسنیم5 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از همدان، آیین تجلیل از خبرنگاران فعال در حوزه اطلاع‌رسانی برنامه‌ها و اخبار آموزش و پرورش در دبیرستان ریحانه النبی (س) همدان برگزار شد. مدیرکل آموزش و پرورش استان همدان در این مراسم، رسانه‌ها را دروازه انتقال فرهنگ به افراد جامعه دانست و گفت: آنچه منتقل می‌شود باید با فرهنگ ایرانی-اسلامی منطبق باشد. محمد پورداود بیان کرد: رسانه و فرهنگ هر دو در حوزه‌های جامعه‌پذیری و انسجام فرهنگی، اندیشه پردازی، ارزش‌گذاری، نمادسازی و هنجار سازی مؤثرند. پورداود تأکید کرد: رسانه‌ها در تغییر باورها، ارزش‌ها و هنجارهای یک جامعه، نقش داشته و از نظر آموزشی، توان تعلیمی و تثبیتی در فرهنگ‌سازی را دارند. وی با قدردانی از تلاش‌های خبرنگاران باوجود بی‌مهری‌هایی که گاه به دلیل نادانی برخی افراد نصیبشان می‌شود، افزود: حرکت مدیران دستگاه‌های مختلف برای تقدیر از رسانه‌ها، کار ارزشمندی است.
خبرآنلاینخبرآنلاین8 ماه قبل
در واقع آموزش‌وپرورشی‌ها می‌گویند هدف از این طرح، افزایش حقوق نیست اما یکی از نتایجش بالا رفتن حقوق هم هست. آغاز این طرح از کجا بود؟ یکی از طرح‌هایی که چند سال است در آموزش‌وپرورش مطرح است، رتبه‌بندی معلمان است. موضوع طرح رتبه‌بندی فرهنگیان به استناد قانون برنامه ششم، نیازمند قانون است. لایحه رتبه‌بندی معلمان قطعا در مجلس تصویب می‌شوددر سال جدید اما به‌نظر می‌رسد قرار است اتفاقات جدیدی رخ دهد. ما اصلا رتبه‌بندی را به چشم افزایش حقوق نگاه نمی‌کنیم؛ هرچند یکی از تبعاتش افزایش حقوق است.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین11 ماه قبل
به گزارش گروه جامعه خبرگزاری میزان، محمد جبارزاده ایوریق، دبیر و کارشناس فرهنگی هنری و امور تربیتی یادداشتی را با عنوان آموزش و پرورش راهی به ناکجا آباد در اختیار خبرگزاری میزان قرار داد که به شرح زیر است: وزارت آموزش و پروش بعنوان عریض و طویل‌ترین وزارتخانه با بیشترین جامعه آماری تحت پوشش در کشور، سال‌های سال است که با مشکلات عدیده‌ای مواجه بوده و متاسفانه همه ساله بر تعداد این مشکلات هم افزوده می‌شود. معلم بعنوان اصلی‌ترین رکن در هر سیستم آموزشی، شان و جایگاه و اصولا ارج و احترامی که می‌بایستی در سطح جامعه داشته باشد را ندارد و آنقدر دغدغه¬مند است که نمی¬تواند تمام انرژی خود را معطوف آموزش و تربیت دانش آموز نماید و دانش آموزان نیز به مانند موش‌های آزمایشگاهی در حال پس دادن آزمون و خطای سیستم‌های آموزشی گوناگون در سال‌های اخیر هستند. امید است که دلسوزان و مسئولین کشور، با در نظرگرفتن اهمیت موضوع و با احساس مسئولیت و تکلیف، نسبت به اتخاذ تصمیمات شایسته در این خصوص اقدام نمایند. باشد که شاهد جامعه‌ای سالم و مترقی و متعالی در سایه نظام آموزشی سالم، مترقی و متعالی باشیم؛ چراکه گذرگاه رشد و تعالی از مسیر آموزش و فرهنگ صحیح خواهد بود. انتهای پیام/

به انتهای لیست رسیدید