اخبار اصفهان

اخبار اصفهان

بدون تاریخ؛ بدون امضا

3+
اصفهان امروزاصفهان امروز5 ماه قبل
تسنیمتسنیم7 ماه قبل
زمستان سال گذشته این گذر متوقف شد تا طرحی مرتبط با موازین میراث فرهنگی ارائه شود و اکنون مسئولان مربوطه در مورد آخرین روند این گذر و پیگیری‌هایی که صورت گرفته خبر داده‌اند. وی با اشاره به اینکه گذر آقا نجفی از ۱۰ سال گذشته مطرح بوده است، افزود: این پروژه متوقف شده و اگر اقدامی صورت گرفته تخلف است. در ارتباط با طرح آورده‌اند که در کمیسیون مطرح شده اما هنوز نقطه نظرات نهایی اعمال و نهایی نشده و تا زمانی که میراث فرهنگی اجازه ندهد این اقدام انجام نمی‌شود. وی تصریح کرد: گذر آقا نجفی با توجه به اینکه پروانه‌های آن صادر شده و از یک طرف دسترسی محلی صورت می‌گیرد باید قطعا احداث شود، البته نقطه نظراتی را میراث فرهنگی دارد و مباحث باید مطرح شود. به گزارش تسنیم به نظر می‌رسد گذر آقا نجفی هم‌چنان در پیچ و خم طرح مانده و از سوی دیگر پیش از این نیز دوستداران میراث فرهنگی با اجرای این گذر به دلیل نزدیکی به میدان امام (ره) مخالف بودند.
تسنیمتسنیم7 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از اصفهان، بهمن‌ماه سال گذشته بود که معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری همزمان با نخستین روز از دهه فجر خبر خوش بیمه هنرمندان و صنعتگران صنایع دستی را به این جامعه اعلام کرد. وی ادامه می‌دهد: به تازگی هم حدود سهیمه مختصری در کشور برای بیمه هنرمندان صنایع دستی پیش‌بینی کرده‌اند و در این راستا سهمیه‌ای به استان اصفهان داده شده که بسیار کم است ولی شاید بتوانیم بگوییم گامی در این راستا برداشته شده تا حدود ۱۲۰ نفر از هنرمندان نیازمند بیمه را بیمه کنیم. مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اصفهان می‌گوید: واقعیت این است که نیاز ما در بیمه هنرمندان بیشتر است و در استانی که قطب صنایع دستی است باید تمهیدات بیشتری اندیشیده شود تا هنرمندان برای بیمه دغدغه نداشته باشند. وی تصریح می‌کند: همکاران در معاونت صنایع دستی با توجه به درخواست‌ها و بازدیددها به تدریج افراد را معرفی می‌کنند، طبیعی است متقاضیانی که در نوبت قرار داشته‌اند در اولویت قرار می‌گیرند. هنرمندی که با عشق و جان و دل یک اثر را خلق می‌کند قطعا نباید دغدغه‌ای به نام بیمه داشته باشد اگر چه بیمه هنرمندان صنایع دستی گره کوری است که اعتبارش بر روی دوش هنرمندان صنایع دستی سنگینی می‌کند.
تسنیمتسنیم7 ماه قبل
از طرفی هم دولت توانایی اداره و نظارت مستقیم بر همه بخش‌ها را ندارد که یک‌تنه و بدون همکاری مردم از عهده بخش‌های تأثیرگذار و مرتبط بازندگی و معیشت مردم برآید. ازاین‌رو کارشناسان، سیاست خصوصی‌سازی را یکی از غنی‌ترین اصول اقتصادی قانون اساسی می‌دانند که برای پیشرفت و آبادانی بیشتر در نظر گرفته‌ شده است. اکنون باوجودی که خصوصی‌سازی برای راهگشایی و یکی از برنامه‌های اصلاح ساختاری اقتصادی، تولید و سرمایه‌گذاری به شمار می‌آید، اما در طول این سال‌ها و با اجرایی نشدن درست قانون، نقد‌ و سوءظن‌های بسیاری را در این زمینه ایجاد کرده است. به‌طوری‌که سوءاستفاده‌های بیجا، برخوردهای سلیقه‌ای و رویه انحصارطلبانه برخی از مسئولان به بی‌اعتمادی در این حوزه بیشتر دامن زده است. با خصوصی‌سازی هرکس سهم خودش را داردحمیدرضا فولاد‌گر نماینده اصفهان در مجلس شورای اسلامی در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم در اصفهان با اشاره الگوی مطلوب تعامل بین دولت و خصوصی‌سازی در اقتصاد اظهار داشت: رونق تولید در اقتصاد بدون حضور مردم امکان‌پذیر نیست و مردم باید در اقتصاد حضور فعال داشته باشند.

به انتهای لیست رسیدید