اخبار تهران

اخبار تهران

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز2 ماه قبل
به گزارش مشرق، ۱۱۱ سال از شهادت شیخ فضل‌الله نوری می‌گذرد و هنوز ماجرای بردار کردن آن شیخ مشروطه خواه مورد بحث و جدل میان مورخان است. ۱۶ ذی الحجه ۱۳۳۶ق شیخ فضل‌الله توسط کریم دواتگر مورد سوء قصد قرار گرفت و گلوله‌ای به پای شیخ اصابت کرد. ۱۶ ذی الحجه ۱۳۳۶ق شیخ فضل‌الله توسط کریم دواتگر مورد سوء قصد قرار گرفت و گلوله‌ای به پای شیخ اصابت کرد. شیخ ابراهیم زنجانی و تمام اعضای دادگاه شیخ فضل‌الله نوری از اعضای لژ بیداری بودند. شیخ ابراهیم زنجانی و تمام اعضای دادگاه شیخ فضل‌الله نوری از اعضای لژ بیداری بودند.
تسنیمتسنیم2 ماه قبل
گروه تاریخ انقلاب خبرگزاری تسنیم- ۱۱۱ سال از شهادت شیخ فضل‌الله نوری می‌گذرد و هنوز ماجرای بردار کردن آن شیخ مشروطه خواه مورد بحث و جدل میان مورخان است. ۱۶ ذی الحجه ۱۳۳۶ق شیخ فضل‌الله توسط کریم دواتگر مورد سوء قصد قرار گرفت و گلوله‌ای به پای شیخ اصابت کرد. ۱۶ ذی الحجه ۱۳۳۶ق شیخ فضل‌الله توسط کریم دواتگر مورد سوء قصد قرار گرفت و گلوله‌ای به پای شیخ اصابت کرد. شیخ ابراهیم زنجانی و تمام اعضای دادگاه شیخ فضل‌الله نوری از اعضای لژ بیداری بودند. شیخ ابراهیم زنجانی و تمام اعضای دادگاه شیخ فضل‌الله نوری از اعضای لژ بیداری بودند.
برترین‌هابرترین‌ها7 ماه قبل
دنیای‌ ورزش تورنتو نوشت: کارلوس کی‌روش اعتقاد دارد این اتهام که او با کلمبیا بسته بوده و ایران را رها کرده یک دروغ بزرگ است. سرمربی پیشین تیم ملی ایران هنوز هم اخبار تهران را پیگیری می‌کند و دلخور می‌شود از اتهاماتی که بعضا به او نسبت داده می‌شود. کی روش که قراردادش با ایران بعد از جام ملتهای آسیا تمام شد و با قراردادی بهتر به کلمبیا رفت، متهم شد که از قبل جام ملتهای آسیا با کلمبیایی‌ها قرارداد داشته و برای همین دیگر به خاطر رسیدن به قهرمانی تیمش در بازی‌های امارات خود را به آب و آتش نزده است. این اما درحالی است که خود این مربی چنین اتهامی را قبول ندارد. او تا اردوی قطر با هیچ تیمی مذاکره نکرده بود.
تسنیمتسنیم9 ماه قبل
کتاب دیگر او، «تهران در گذشته و حال» است که در سال ۱۳۵۵ توسط انجمن آثار ملی ایران منتشر شد. سپس تاریخ تهران از دوره صفوی تا اواخر سلطنت محمدرضا پهلوی (زمان نگارش کتاب) روایت می‌شود. متأسفانه برخی از پژوهشگران، نه تنها چیزی بر پژوهش‌های دکتر کریمان نیافزوده‌اند، بلکه گاه اندک اشتباه‌های راه یافته به کتاب او را نیز عینا تکرار کرده‌اند. بدون شک، عدم تجدید چاپ کتاب «تهران در گذشته و حال»، نقش مؤثری در انتشار این قبیل کتاب‌های تقلیدگونه داشته است. سومین کتاب دکتر کریمان درباره پهنه تهران، کتابی است با نام «قصران» که در سال ۱۳۵۶ منتشر و در سال ۱۳۸۶ تجدید چاپ شد.

به انتهای لیست رسیدید