اخبار زنجان

اخبار زنجان

تسنیمتسنیم4 ماه قبل
بابایی افزود: ماده ۱۵ بیشتر افرادی هستند که خود معرف هستند یا خانواده‌ها خود آنها را به کمپ معرفی می‌کنند. وی خاطر نشان کرد: در طرحی که در ایام عید اجرا شد تعداد ۱۵۰ معتاد در سطح استان زنجان دستگیر شدند. رئیس پلیس اگاهی استان زنجان بیان کرد: با توجه به دستگیری‌های صورت گرفته در استان زنجان، مصرف ماده مخدر تریاک از میان انواع مواد مخدر از جمله ترامادول، شیشه و گل در استان زنجان بیشتر است. بابایی با اشاره به اینکه جاسازی مواد مخدر در جاهای مختلفی همچون خانه، زمین، وسایل سفر و خودرو اتفاق می‌افتد, افزود: جاسازی مواد مخدر یک هنر است و پیدا کردن آن یک هنر دیگر. وی افزود: در کلاس‌های آموزشی به فراگیران متذکر می‌شوند که هر اطلاعاتی در زمینه این ماده مخدر گل دارند سریعا با پلیس آگاهی در میان گذارند.
تسنیمتسنیم5 ماه قبل
وی عنوان کرد: گروه جهادی و متخصص می‌توانند به نقاط مختلف در شهر و روستاها رفته و کمک‌رسانی‌های لازم را انجام دهد. جانشین فرمانده سپاه انصارالمهدی (عج) استان زنجان بیان کرد: لازم است این کمک‌ها در یک حساب ویژه که متولی ان بسیج سازندگی است حواله شود تا اقدامات خوبی صورت گیرد. مدیرکل مدیریت بحران استان زنجان نیز در این جلسه در خصوص یک سالن نیمه کاره بلاتکلیف در محوطه فرمانداری استان زنجان شرح داد: سالن در محوطه فرمانداری استان زنجان واقع شده است که بایستی تعیین تکلیف شود. وی افزود: تحویل سالن نیمه کاره به شهرداری مشروط به احداث چندین سالن مدیریت بحران در نقاط مختلف شهر توسط شهرداری است. وی بیان کرد: امور مقدماتی برای احداث محوطه‌هایی به منظور مدیریت بحران توسط فرمانداری آغاز شد.
تسنیمتسنیم5 ماه قبل
وی در خصوص این آتش سوزی‌ها بیان کرد: باید در این زمینه مدیریت بحران تمهیدات لازم را اندیشیده و اجرا کند. استاندار زنجان با اشاره به آسیب‌های ناشی از سیل اخیر افزود: میزان خسارات سیل در استان‌های پنجگانه آسیب دیده بر اثر سیل حدود ۴۵ هزار میلیارد تومان برآورد شده است. حقیقی در زمینه کمک‌های مردم زنجان به مناطق سیل زده عنوان کرد: در طی بارندگی‌های شدید و سیل اخیر مردم سرافراز زنجان قریب به ۲۰ میلیارد تومان کمک نقدی و غیر نقدی به نقاط سیل زده تقدیم کردند. استاندار زنجان با اشاره به اینکه طرح همبستگی ملی طرح بسیار خوبی است, افزود: این طرح در حال حاضر در سطح کشور در حال اجرا است. حقیقی در خصوص اجرا شدن طرح همبستگی ملی در استان زنجان بیان کرد: طرح همبستگی ملی باید در استان زنجان نیز عملیاتی شود.
تسنیمتسنیم5 ماه قبل
مدیرکل دامپزشکی استان زنجان در زمینه علت مرگ ماهیان سد گلابر اعلام کرد: در رابطه با علت مرگ ماهیان سد گلابر به وجود دو بیماری ویروسی خاص ماهیان کپور بود تردید وجود داشت. وی در ارتباط با علت مرگ ماهی در سد گلابر شرح داد: در نهایت پاسخ دریافتی از سوی سازمان مرکزی گواه بر منفی بودن وجود دو بیماری ویروسی مذکور که خاص کپور ماهیان و مورد شک و گمان سازمان دامپزشکی استان زنجان در رابطه با علت مرگ و میر کپور ماهیان بود، شد. مدیرکل دامپزشکی استان زنجان در رابطه با وجود بیماری انگلی که برخی از افراد مرگ ماهیان سد گلابر به این امر نسبت داده بودند, عنوان کرد: صحت این موضوع تایید نشده است. حاج کاظمی در خصوص احتمال وجود مسمومیت ماهیان کپور در سد گلابر اعلام داشت هیچ نوع مسمومیتی حادث نشده است چراکه از میان انواع مختلف ماهیان سد گلابر تنها ماهی کپور و نه هیچ نوع دیگری از ماهی‌ها تلف شده است و چنانچه مسمومیت بود باید انواع مختلفی از ماهیان را مبتلا و نابود می‌کرد. وی در مورد وضعیت کنونی میزان تلفات بیان کرد: میزان تلفات بسیار کاهش یافته است و جای هیچ نگرانی وجود ندارد و روال به حالت عادی و معقول بازگشته است.
تسنیمتسنیم5 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از زنجان، ملانوری امروز در نشست معتمدین، نخبگان و برگزیدگان استان زنجان اظهار داشت: اشخاصی که در خانه احزاب و تشکل‌ها مشغول به فعالیت هستند دارای استعدادهای ویژه و ازجمله نخبگان کشور هستند. مدیرکل دفتر سیاسی وزارت کشور در خصوص منشور گفتگوی سیاسی گفت: این منشور دارای ۹ بند است. مدیرکل دفتر سیاسی وزارت کشور با بیان اینکه قانون جدید در ارتباط با فعالیت احزاب در آذر ماه ۱۳۹۵ در مجلس تصویب شد، افزود: به وزارت کشور ابلاغ شد که تمام احزاب خود را با قانون جدید تطبیق دهند. مدیرکل دفتر سیاسی وزارت کشور درخصوص آیین نامه اجرایی گفت: وزارت کشور نیز در این زمینه ابلاغ نموده است و به استانداری و فرمانداری‌ها در رابطه با این موضوع تاکید کرده است. مدیرکل دفتر سیاسی وزارت کشور خبر داد: در دوره جدید (در ۵ ماه اخیر) تعداد ۶ جلسه کمیسیون در جاهایی که تقاضایی مطرح می‌شد و به ریاست آقای عرفی برگزار شده است.
تسنیمتسنیم5 ماه قبل
معاون سیاسی وزیر کشور در خصوص خواسته ایران از معاهده برجام افزود: خواسته کشور ایران این است که کشور آمریکا به پیش از اردیبهشت ماه سال ۹۷ باز گردد. عرف با بیان اینکه کشور آمریکا در حال وارد کردن فشارهای حداکثری علیه کشور ایران است، شرح داد: کشور آمریکا فشارهای حداکثری را با بیان مذاکره ترکیب کرده و به عبارت دیگر قدرت سخت و نرم را با هم در آمیخته است. معاون سیاسی وزیر کشور در خصوص وظیفه کشور ایران نسبت به اقدامات ظالمانه آمریکا علیه ایران عنوان کرد: وظیفه کشور ایران این است که نسبت به این اقدام ظالمانه و غیرقانونی آمریکا ایستادگی و مقاومت کند همچنین باید اذهان عمومی جامعه نسبت به شرایط کنونی توجه شود. معاون سیاسی وزیر کشور عنوان کرد: در شرایط حاضر کشور باید مقاومت و نه سازش داشته باشد تا با عزت از مسیر عبور شود. معاون سیاسی وزیر کشور از فعالیت بانوان در سمت معاون استاندار در چندین استان کشور خبر داد و گفت: در استان‌هایی که ظرفیت وجود داشته باشد معاون توسعه منابع از خانم‌ها انتخاب می‌شود.
تسنیمتسنیم5 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از زنجان و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری زنجان؛ فتح‌الله حقیقی با صدور حکمی، امیر مرزبان را به عنوان سرپرست معاونت جدید توسعه مدیریت و منابع انسانی خود برگزید. در این حکم آمده است؛ با عنایت به تعهد، شایستگی‌ و تجارب ارزشمند جنابعالی، به موجب این ابلاغ با حفظ سمت به عنوان سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع انسانی استانداری زنجان منصوب می‌شوید. امید است با استعانت از خداوند متعال و بهره‌مندی از توانمندی همکاران، در چارچوب وظایف مصوب و در راستای تحقق اهداف و آرمان‌های نظام مقدس جمهوری اسلامی، سیاست‌های دولت تدبیر و امید و پیروی از منویات مقام معظم رهبری موفق و موید باشید. گفتنی است، امیر مرزبان مشاور و مدیرکل حوزه استاندار است که با حفظ سمت سرپرستی معاونت جدید استانداری زنجان را نیز بر عهده گرفته است. انتهای پیام/ش
تسنیمتسنیم5 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از زنجان، غلامحسین جمیلی امروز در چهل و سومین جلسه شورای استانی گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی استان زنجان با بیان این که شرکت‌های دانش بنیان عموما نو پا هستند، اظهار داشت: شرکت‌های دانش بنیان تولیدی و صنعتی هستند که نوع دوم مورد تاکید است. به گفته وی مشوق‌های برای شرکت‌های دانش بنیان در نظر گرفته شده است تا ضمن توجه به اقبال فعالان، این بخش بتواند زمینه ساز اتفاقات دو جانبه هم باشد و اگر صرفا نگاه‌ها دوجانبه باشد هر گونه توجه به این مشوق‌ها منفعت خواهد داشت. رئیس اتاق بازرگانی استان زنجان با اعلام اینکه در کل کشور ۴ هزار و ۳۹۸ شرکت دانش بنیان وجود دارد، تصریح کرد: در استان زنجان ۵۵ شرکت دانش بنیان فعال است و در میانه‌های جدول در تراز بندی کشوری قرار دارد و همسطح با سمنان در رتبه ۱۴ از لحاظ تعداد شرکت‌ها قرار دارد. وی اظهار داشت: فعالیت و گستره شرکت‌های دانش بنیان به حوزه صادارات نیز رسیده و اقلام با ارزش در کشور تولید می‌شود که تماما جز کالاهای صادراتی با ارزش هستند. به گفته وی طبق پایشی که برای شرکت‌های دانش بنیان در طی فصل‌ها انجام شده است، تقریبا تمام شرکت‌های دانش بنیان به دلیل نبودن و فقدان شرکت‌های ارزیابان را به عنوان نقیصه اشاره کردند و با عنوان موضوعی در سطح کشور پیگیری و انتشار یافت.

به انتهای لیست رسیدید