اخبار فارس

اخبار فارس

ایسناایسنا1 ماه قبل
مدیر بنیاد فارس شناسی از دنبال شدن مراحل نهایی چهار اثر مکتوب (کتاب) علمی پژوهشی توسط این بنیاد خبر داد و گفت: این آثار پژوهشی در زمینه‌های تعزیه، قرآن و تاریخ اجتماعی است. وی با بیان اینکه اکنون کتاب بازی‌های محلی استان فارس، اثر استاد ابوالقاسم فقیری، مراحل نهایی را برای چاپ و انتشار طی می‌کند، گفت: کتاب مدرسه تفسیری فارس، یکی از آثار آماده انتشار است. او با یادآوری اینکه تالیف کتاب تعزیه را شخصا عهده دار بوده است، گفت: این یک کار پژوهشی جامع در مورد نظریه‌های اجتماعی مبنای تعزیه به شمار می‌رود. مدیر بنیاد فارس شناسی همچنین به دیگر فعالیت‌های این مرکز اشاره و اضافه کرد: علاوه بر تالیف و انتشار کتاب، این بنیاد در زمینه برگزاری همایش‌های علمی و فرهنگی، فعالیت‌هایی را انجام داده است. طبیعی خاطرنشان کرد که فعالیت‌های پژوهشی بنیاد فارس شناسی با همکاری گروه‌های علمی دانشگاه شیراز و سایر دانشگاه‌های استان فارس و کشور انجام می‌شود.
تسنیمتسنیم4 ماه قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از شیراز، این خبرگزاری در نظر دارد با انتشار قیمت انواع کالاها و اجناس مایحتاج مردم در سطح بازار برای مسئولان شفاف‌سازی کرده تا با اقدام به موقع جلوی سوءاستفاده برخی گرانفروشان را بگیرند. ردیف کالا قیمت (تومان) توضیحات ۱ لوبیا قرمز ۱۲۰۰۰ یک کیلوگرم ۲ لوبیا رشتی ۱۲۰۰۰ یک کیلوگرم ۳ لوبیا بلبلی ۱۹۰۰۰ یک کیلوگرم ۴ عدس ۷۰۰۰-۸۰۰۰ یک کیلوگرم ۵ لپه ۱۰۰۰۰-۱۲۰۰۰ یک کیلوگرم ۶ نخود ۸۵۰۰-۱۲۰۰۰ یک کیلوگرم ۷ ماش ۱۷۰۰۰ یک کیلوگرم ۸ مرغ گرم ۱۲۱۰۰ یک کیلوگرم ۹ تخم مرغ ۸۰۰۰ یک کیلوگرم ۱۰ گوشت گوسفندی ۱۰۶۰۰۰ یک کیلوگرم ۱۱ گوشت گوساله ۹۶۰۰۰ یک کیلوگرم ۱۲ شیر ۴۷۰۰ یک کیلوگرم ۱۳ ماست ۱۰۰۰۰ یک کیلوگرم ۱۴ برنج ایرانی ۲۰۰۰۰ یک کیلوگرم ۱۵ برنج خارجی ۱۱۰۰۰ یک کیلوگرم ۱۶ پرتقال ۱۳۰۰۰ یک کیلوگرم ۱۷ سیب ۱۳۰۰۰ یک کیلوگرم ۱۸ هلو ۱۲۰۰۰ یک کیلوگرم ۱۹ زردآلو ۱۵۰۰۰ یک کیلوگرم ۲۰ گیلاس ۲۰۰۰۰-۳۰۰۰۰ یک کیلوگرم ۲۱ توت فرنگی ۲۰۰۰۰ یک کیلوگرم ۲۱ سیب زمینی ۵۰۰۰-۷۰۰۰ یک کیلوگرم ۲۲ بادمجان ۵۰۰۰ یک کیلوگرم ۲۳ خیار ۶۰۰۰ یک کیلوگرم ۲۴ پیاز ۶۰۰۰-۱۰۰۰۰ یک کیلوگرم ۲۵ گوجه فرنگی ۴۵۰۰-۵۵۰۰ یک کیلوگرم ۲۶ هویج ۴۰۰۰-۶۰۰۰ یک کیلوگرم ۲۷ سبزی ۵۰۰۰ یک کیلوگرمانتهای پیام/ ح
فارسفارس5 ماه قبل
* استیضاح وزیر در ماجرای نماینده سراوان کار شتاب‌زده‌ای بودزرآبادی: بحث استیضاح وزیر اقتصاد در ماجرای نماینده سراوان به نظر من کار شتابزده‌ای بود. بنابراین اگر شما می‌خواهید در بحث نمایندگان از این اتفاقات نبینید باید احزاب را قوی کنید. *هیچ‌گاه گزارش رسمی از عملکرد بودجه‌ای ارگان‌ها به مردم ارائه نمی‌شودالبته د‌ر بحث بودجه ارگان‌ها و سازمان‌هایی که عملکردی نداشتند. من می‌گویم شما در خبرتان می‌زدید ۹ نفر از نمایندگان مجلس در این شرایط اقتصادی می‌خواهند به جام جهانی بروند. *۶ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان حقوق می‌گیرمزرآبادی: سال ۹۷ حقوق بسیاری از مدیران مانند نمایندگان مجلس تغییری پیدا نکرد چرا که خودشان این را خواستند و واقعا هم حقوق‌مان افزایش پیدا نکرد.
الفالف5 ماه قبل
تهران- ایرنا- بیژن مقدم سردبیر اسبق خبرگزاری فارس می‌گوید: فلسفه تاسیس خبرگزاری فارس این بود که دیگر مطبوعات اصولگرا وابسته به تولیدات خبرگزاری‌های اصلاح طلب آن موقع یعنی ایرنا و ایسنا نباشند. مقدم در گفت و گو با «پروژه تاریخ شفاهی ایران ایرنا» روایت زندگی حرفه‌ای خود را بیان می‌کند. با این پیشنهاد بر آن شدیم به جای راه اندازی دو رسانه؛ یک رسانه اما رسانه‌ای قوی به وجود بیاوریم. بخش دوم بیژن مقدم در گفت و گو با «پروژه تاریخ شفاهی ایران ایرنا» روایت خود از سال‌های ابتدایی تاسیس خبرگزاری فارس را بیان می‌کند. (http: //www. irna. ir/fa/News/۸۳۲۸۴۹۱۶) بخش سومبیژن مقدم مدیرعامل اسبق موسسه ایران در گفت و گو با «پروژه تاریخ شفاهی ایران ایرنا» به رفتن خود از خبرگزاری فارس به موسسه ایران در دولت اول احمدی نژاد اشاره می‌کند.
ایرناایرنا6 ماه قبل
ایرنا: خبرگزاری فارس چه روزی افتتاح شد؟ مقدم: روز افتتاح ۲۲ بهمن ۸۱ بود. البته برای ما روشن بود که به دلیل خط مشی سیاسی مان علاقمند نبودند میدان کار رسانه‌ای را برای ما باز کنند. کار رسانه دراز مدت است و نباید در زمانی کوتاه انتظار داشته باشیم همه ما را بشناسند و به اهدافمان برسیم. هر چند بخشی از جریان دوم خرداد به تشکل‌های خود به طور غیرعلنی دستور داده بودند که به هیچ عنوان با فارس مصاحبه نکنند. طولی نکشید که فارس خبرگزاری اول کشور از نظر میزان بازدید شد.

به انتهای لیست رسیدید