اخبار فناوری

اخبار فناوری

(تصاویر) نمایشگاه علم و فناوری CES در سال ۲۰۲۰

25+
فراروفرارو1 هفته قبل

CES ۲۰۲۰: نمایشگاه فناوری‌های جدید از آشپز هوشمند تا شبیه‌سازی نوازش والدین

همشهریهمشهری1 هفته قبل
به این ترتیب کاربر می‌تواند آمارهای استانداردی راجع به شیوه دویدن خود پیدا کند. به این ترتیب کاربر می‌تواند با ایجاد تغییر در تکنیک دویدن عملکرد خود را بهبود بخشد. گهواره‌ای که نوازش والدین را شبیه‌سازی می‌کندشرکت ۴moms در نمایشگاه ۲۰۲۰ CES از یک گهواره خواب کودک رونمایی کرد که شبیه‌ساز نوازش کودک توسط والدین به هنگام خواب است. کاربر می‌تواند با استفاده از نمایشگر که به دستیار صوتی الکسا متصل می‌شود، دستوراتی در مورد فرایند آشپزی بدهد. چراغ مطالعه هوشمند؛ درمان خوانش‌پریشیشرکت فرانسوی Lexilife در نمایشگاه ۲۰۲۰ CES از چراغ مطالعه نوین خود رونمایی کرد.
ایسناایسنا1 هفته قبل
نمایشگاه علم و فناوری CES ۲۰۲۰ به طور رسمی از امروز افتتاح شد. به گزارش ایسنا، «نمایشگاه بین‌المللی CES» در سال ۲۰۲۰ نیز مانند سال‌های گذشته، عرصه‌ای برای معرفی برترین محصولات فناوری خواهد بود. «نمایشگاه بین‌المللی سی‌ای‌اس» (CES) که بزرگترین رویداد فناوری جهان است. شرکت‌های برتر حوزه الکترونیک و فناوری از جمله ال‌جی، سامسونگ، محصولات شگفت‌انگیز خود را در این نمایشگاه معرفی می‌کنند. در واقع این نمایشگاه، یک سکوی پرتاب برای فعالان حوزه فناوری به شمار می‌رود.
زومیتزومیت1 ماه قبل
اگر شما هم پیگیر اخبار فناوری هستید، شاید خبر ساخت اسلحه با استفاده از چاپگر سه‌بعدی را شنیده باشید. بااین‌حال، خبر تولید ماده‌ای با کمک فناوری چاپ سه‌بعدی که بتواند از نفوذ گلوله جلوگیری کند، قطعا خبری دست‌اول است. براون در دانشگاه رایس، به دانش تولید نوعی پلیمر دست یافته‌اند که با وجود ظاهر متخلخل و وزن سبکش، به سختی الماس است. در دهه‌ی ۱۹۹۰، دانشمندان اولین‌بار نظریه‌ی تولید توبولین پیشنهاد دادند و با اینکه ساخت چنین ماده‌ای ازلحاظ تئوری بسیار جذاب به‌نظر می‌رسید، تا‌به‌امروز، تولید آن عملی نشده بود. باوجوداین، سرانجام بهره‌بردن از این ایده به‌عنوان ساختار پایه‌ای پلیمر، بر این نظریه جامه حقیقت پوشاند.
ایسناایسنا2 ماه قبل
ایسنا/اردبیل دومین رویداد دورهمی از مجموعه رویدادهای کارآفرینی جهاددانشگاهی به همت مرکز رشد جهاد دانشگاهی استان اردبیل و شتابدهنده جاویدان با محوریت راه‌های موفقیت در تیم سازی برگزار شد. معاون فناوری مرکز رشد گیاهان دارویی جهاددانشگاهی اردبیل گفت: در این دورهمی شرکت کنندگان به اشتراک تجربه‌های خود پرداختند و ضمن بهره‌مندی از مباحث مطرح شده، راه‌های تیم سازی و شبکه سازی را باهم مرور و نحوه به کارگیری خلاقیت‌ها در این مسیر را بررسی کردند. مهران محمدی اظهار کرد: در این رویداد توانستیم ارتباط زنده با کارآفرین ایرانی الاصل و مطرح کشور فنلاد آقای پویا محمدی برقرار کنیم و در این ارتباط امکان پرسش و پاسخ و بررسی استارتاپ‌های ایرانی و اروپایی انجام گرفت. محمدی با قدردانی از شتابدهنده جاویدان تصریح کرد: در برنامه توسعه ششم جهاددانشگاهی برگزاری رویدادهای مختلف کارآفرینی پیش‌بینی شده است تا بتواند روحیه راه‌اندازی کسب و کارهای متعدد را در جوانان ایجاد کند و در قالب رویداد دورهمی این موضوع می‌تواند بسترسازی مناسبی را ایجاد کند. وی خاطرنشان کرد: جهاددانشگاهی اردبیل در اکوسیستم کارآفرینی استان اردبیل به دنبال ایفای نقش حمایتی از کارآفرینان و فناوران نوپا است تا امکان خلق و هدایت درست خلاقیت‌ها و تبدیل ایده‌ها به محصول و خدمات فراهم آید.
مهرمهر2 ماه قبل
به گزارش خبرنگار مهر، مهران محمدی پیش از ظهر شنبه در دومین رویداد کارآفرینی دورهمی در جهاد دانشگاهی اردبیل عنوان کرد: در برنامه توسعه ششم جهاد دانشگاهی برگزاری رویدادهای مختلف کارآفرینی پیش‌بینی شده است تا بتوان روحیه راه‌اندازی کسب و کارهای متعدد را در جوانان ایجاد کرد. وی با بیان اینکه قالب‌های متنوع رویداد دورهمی می‌تواند بسترسازی مناسبی را برای توسعه مشاغل ایجاد کند، افزود: جهاد دانشگاهی اردبیل در اکوسیستم کارآفرینی استان به دنبال ایفای نقش حمایتی از کارآفرینان و فناوران نوپا است تا امکان خلق و هدایت درست خلاقیت‌ها و تبدیل ایده‌ها به محصول و خدمات فراهم آید. معاون فناوری مرکز رشد گیاهان دارویی جهاددانشگاهی اردبیل تصریح کرد: در دورهمی کارآفرینان، شرکت کنندگان به اشتراک تجربه‌های خود پرداختند و ضمن بهره‌مندی از مباحث مطرح شده راه‌های تیم سازی و شبکه سازی را با هم مرور و نحوه به کارگیری خلاقیت‌ها را بررسی کردند. معاون فناوری مرکز رشد گیاهان دارویی جهاددانشگاهی اردبیل طرح مولفه‌های اصلی نظیر زمان و تصمیم گیری را از بخش‌های اصلی دورهمی مذکور ذکر کرد و ادامه داد: در رویداد کارافرینی حاضران برای اولین بار در بازی خلاقیت شرکت کرده و به حل مسئله به روش بازی پرداختند که می‌تواند الگویی در برخورد به مباحث متعدد حوزه کسب و کار تلقی شود. به گزارش مهر، این رویداد در بخش‌های متفاوتی شامل اخبار فناوری و کارآفرینی، توجه به زمان در تیم سازی، بازی خلاقیت، دانش ناب با موضوع تصمیم گیری، کارگاه کسب و کار و فرصت‌های پیش رو و بررسی بوم تیم به همراه گفتگوی انگیزشی شرکت کنندگان برگزار شد.
ایسناایسنا3 ماه قبل
رویداد دورهمی از مجموعه رویدادهای کارآفرینی جهاددانشگاهی به همت مرکز رشد جهاددانشگاهی استان اردبیل و شتاب‌دهنده جاویدان با محوریت آسیب شناسی کسب و کارهای نوپا برگزار شد. در این رویداد معاون فناوری مرکز رشد گیاهان دارویی جهاددانشگاهی استان اردبیل گفت: یک کارآفرین طی رسیدن به اهدافش مصائبی خواهد داشت که نیاز به صبوری، برنامه‌ریزی و مهم‌تر از همه برنامه کاری و شناسایی بازار اقتصادی دارد. وی با قدردانی از شتاب‌دهنده جاویدان ادامه داد: در برنامه توسعه ششم جهاددانشگاهی برگزاری رویدادهای مختلف کارآفرینی پیش بینی شده است تا بتواند روحیه راه اندازی کسب و کارهای متعدد را در جوانان ایجاد کند. محمدی ادامه داد: این رویدادها با برنامه ریزی مناسب می‌تواند به شکل منظم در جهاددانشگاهی اردبیل برگزار شود و حمایت مناسبی نیز در این حوزه وجود دارد. گفتنی است در بخش پایانی این رویداد، شرکت کنندگان به بحث و گفت‌وگو پرداخته و موضوعات مربوط به دورهمی بعدی را نیز مشخص نمودند.
زومیتزومیت3 ماه قبل
گوشی هوشمند وان پلاس ۷ تی معرفی و والپیپرهای دیدنی و رسمی دستگاه‌ جدید، به‌اشتراک گذاشته شد. اگر پیگیر اخبار فناوری بوده‌اید، حتما اطلاع دارید که روز گذشته وان پلاس ۷T با بهره‌مندی از دوربین سه‌گانه، نمایشگر ۹۰ هرتز و تراشه اسنپدراگون ۸۵۵ پلاس معرفی شد. Olsson، طراح تمامی والپیپرهای وان پلاس، از زمان معرفی وان پلاس ۲ تاکنون است. درنتیجه مجموعه‌ای از والپیپرهای وان پلاس ازطریق وب‌سایت Olsson نیز قابل دانلود است. همچنین علاقه‌مندان می‌توانند ازطریق اپلیکیشن Olstron Abstruct، تمامی والپیپرهای وان پلاس را مشاهده و دانلود کنند.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین4 ماه قبل
اطلاعات شخصی شهروندان اکوادور از یک سرور ناامن که از سوی یک شرکت بازاریابی و تحلیلی مدیریت می‌شود، درز کرده است. تقریبا همه اکوادوری‌ها قربانی این درز اطلاعاتی بوده‌اند. اعتمادآنلاین| این درز اطلاعاتی از سوی وب‌سایت اخبار فناوری موسوم به «زد دی نت» افشا شده است. بنا بر این گزارش، اطلاعات شخصی حدود ۱۷ میلیون تن از مردم اکوادور از جمله هفت میلیون کودک از یک سرور ناامن تحت مدیریت یک شرکت بازاریابی و تحلیلی درز کرده است. این پایگاه داده در واقع ۲۰٫۸ میلیون داده ورودی داشته که بیشتر از شمار کل ساکنان اکوادور است که به دلیل ارسال چندباره داده‌های اطلاعات برخی افراد و وجود اطلاعات فوت‌شدگان است.
ایسناایسنا4 ماه قبل
اطلاعات شخصی شهروندان اکوادور از یک سرور ناامن که از سوی یک شرکت بازاریابی و تحلیلی مدیریت می‌شود، درز کرده است. تقریبا همه اکوادوری‌ها قربانی این درز اطلاعاتی بوده‌اند. به گزارش ایسنا، این درز اطلاعاتی از سوی وب‌سایت اخبار فناوری موسوم به «زد دی نت» افشا شده است. بنا بر این گزارش، اطلاعات شخصی حدود ۱۷ میلیون تن از مردم اکوادور از جمله هفت میلیون کودک از یک سرور ناامن تحت مدیریت یک شرکت بازاریابی و تحلیلی درز کرده است. این پایگاه داده در واقع ۲۰٫۸ میلیون داده ورودی داشته که بیشتر از شمار کل ساکنان اکوادور است که به دلیل ارسال چندباره داده‌های اطلاعات برخی افراد و وجود اطلاعات فوت‌شدگان است.
زومیتزومیت4 ماه قبل
بنابراین، هرزمان فرصتی وجود داشته باشد که کمبود منابع یا هم‌فکری مانع دستیابی به آن شده است، ریزر وارد همکاری می‌شود. به‌جای ۱۰، ۱۲ تتوی تستر ریزر داشتیم. چطور شرکت گیمینگ تستر می‌سازد؟ مین‌لیانگ تان می‌گوید کاملا واضح بود با بی‌علاقه‌گی به تستر نگاه می‌کرده است؛ اما درنهایت جالب‌تر از آن چیزی بود که فکرش را می‌کرد. به همین دلیل، تان فکر می‌کند ریزر افرادی متخصص درزمینه‌ی لوازم‌خانگی را نیز استخدام خواهد کرد که اولین قدم در دسته‌بندی جدید لوازم‌خانگی ریزر خواهد بود. پروژه‌های مفهومی: ما فناوری را به‌کار می‌گیریممشکل بتوان به ریزر فکر کرد؛ اما به مدل‌های مفهومی جسورانه‌‌اش، به‌ویژه در CES لاس‌وگاس، فکر نکرد.

تمامی محصولات معرفی شده در رویداد آیفون ۱۱

3+
برترین‌هابرترین‌ها4 ماه قبل
زوم‌جیزوم‌جی6 ماه قبل
با نزدیک‌ شدن به زمان عرضه پلی‌استیشن ۵، شایعاتی مبنی بر برنا‌مه‌ریزی سونی برای عرضه نسل دوم پلی‌استیشن VR نیز به‌گوش می‌رسد. نزدیک سه سال از عرضه هدست واقعیت مجازی سونی یعنی پلی استیشن VR می‌گذرد. پلی‌استیشن VR برای رقابت با دو رقیب جدی خود یعنی HTC Vive و آکیولس ریفت کار نسبتا سخنی در پیش داشت. حال در جدیدترین اخبار فناوری، سونی به‌تازگی پتنت‌هایی را ثبت کرده‌ است که با نگاهی به ویژگی‌های آنها می‌توان وجود نسل بعدی پلی‌استیشن VR را حدس زد. به‌نظر شما نسل بعدی پلی‌استیشن VR با ویژگی‌های ذکر شده، می‌تواند موفقیت بیشتری را برای سونی به ارمغان بیاورد و استودیو‌های بزرگ را مجبور به ساخت بازی‌های خود برای آن کند؟
زوم‌جیزوم‌جی6 ماه قبل
تولید و عرضه کینکت به‌دلیل قبول شکست از جانب مایکروسافت تا سال ۲۰۱۷ ادامه داشت تا اینکه ردموندی‌ها تصمیم گرفتند از پتانسیل کینکت در کار‌های دیگر استفاده کنند. به‌عنوان مثال در سال ۲۰۱۸ مایکروسافت پروژه کینکت را به‌منظور ترکیب و کمک به سرویس ابری خود یعنی Azure معرفی کرد. مایکروسافت شعبه کانادا، در سایت رسمی خود کینکت را برای مصارف امنیتی خانگی نیز به‌فروش می‌رساند. حال در جدیدترین اخبار فناوری، با خبر شدیم که فرودگاه شهر نیوآرک امریکا برای سیستم‌های حفاظتی-نظارتی خود از کینکت استفاده می‌کند. به نظر می‌رسد با تغییر سیاست و رویکرد مایکروسافت و همچنین پشتیبانی جدید آنها از کینکت، این تکنولوژی توانسته است راه جدید خود را بهتر از گذشته طی کند.
زوم‌جیزوم‌جی6 ماه قبل
طبق صحبت‌های سم کورکوران، مدیر فنی پروژه‌ی گوگل استیدیا (Google Stadia) و طبق آخرین اخبار فناوری، این پروژه توانسته است تا نظر هزاران توسعه‌دهنده را به خود جلب کند. البته بعضی از توسعه دهندگان نیز منتظرند تا پس از عرضه‌ی استیدیا و دیدن عملکرد آن، ‌ دست به ساخت محصولات مختلف برای این پلتفرم بزنند. با توجه به اخبار پیشین، به نظر می‌رسد که برخلاف کاربران که برای استیدیا آن‌چنان اشتیاقی ندارند اما توسعه دهندگان به خوبی از آن استقبال کرده‌اند. برای دریافت اطلاعات بیشتر از استیدیا، می‌توانید مقاله‌ی همه‌چیز در مورد Stadia، سرویس استریم بازی گوگل را مطالعه کنید. نظر شما راجع به آینده‌ی سرویس‌های مبتنی بر استریم چیست؟ آیا به آن‌ها علاقه دارید؟ نظر خود را با ما در میان بگذارید.
ایمناایمنا6 ماه قبل
به گزارش سرویس ترجمه ایمنا، شهر کامیکاتسو در استان توکوشیما به منطقه «ضایعات صفر» در سراسر جهان شهرت دارد. تمام اجزا این ساختمان، از دیوارها گرفته تا نمای داخلی و بیرونی از ضایعات و مواد بازیافتی تشکیل شده است. برای ساخت دیوارها، از ضایعات به جامانده از احداث ساختمان‌های دیگر شهر استفاده و روزنامه‌ها برای تزئین دیوارها به کار برده شده است. این رستوران بازیافتی تنها یکی از نمونه‌ ساختمان‌هایی است که اخیرا در کشور ژاپن با استفاده از مواد زائد ساخته شده است. با این حال، طراحی زیبا و منحصر به فرد رستوران کامیکاتسو باعث جذب بسیاری از گردشگران کشور ژاپن به سمت خود شده است.
زومیتزومیت6 ماه قبل
در فروشگاه اینترنتی مسترکالا می‌توانید محصولات را با ضمانت اصالت و گارانتی ۳۰ روزه خریداری کنید. ما در فروشگاه اینترنتی مسترکالا همیشه در تلاشیم تا بهترین قیمت میان فروشگاه‌های دیگر را به کاربر ارائه دهیم. همچنین تخفیف‌های دوره‌ای مسترکالا، تخفیف خرید اول، ۸ پیشنهاد وسوسه انگیز روزانه و … در این فروشگاه به تعدد یافت می‌شوند. دسترسی آسان؛ مسترکالا همیشه در جیب شماهمچنان که مانند تمام سایت‌های مختلف می‌توانید مسترکالا را در مرورگر خود باز کنید، می‌توانید از طریق اپلیکیشن مسترکالا نیز خرید خود را انجام دهید. کد تخفیف خرید از مسترکالا: zoomitREP

معمای مایکروسافت؛ ویندوز ۱٫۰ کاملا جدید و مبتنی بر MS-Dos

زومیتزومیت6 ماه قبل
ویدئویی که مایکروسافت درباره‌ی ویندوز ۱٫۰ در توییتر و اینستاگرام منتشر کرد و ابتدا صرفا شوخی به‌نظر می‌رسید، ظاهرا به موضوع جدی‌تری اشاره می‌کند. این نکته هم جالب است که بدانید حساب کاربری ویندوز در اینستاگرام همه‌ی پست‌های خود به‌جز پست مربوط ویندوز ۱٫۰ را حذف کرده است. ویدئو کوتاه مایکروسافت با لوگو ویندوز ۱٫۰ و موسیقی‌ای از دهه‌ی ۱۹۸۰ آغاز می‌شود و با سفری در زمان و گذشتن از همه‌ی لوگوهای ویندوز، درنهایت به لوگو ویندوز ۱٫۰ می‌رسد. اتفاقات این فصل سریال در تابستان ۱۹۸۵ می‌گذرد؛ یعنی همان سالی که ویندوز ۱٫۰ منتشر شد. ردموندی‌ها در توییت خود گفته‌اند ویندوز ۱٫۰ خیلی زود نزد شما خواهد آمد؛ reversi. exe هم همین طور.
صدا و سیماصدا و سیما6 ماه قبل
با حمایت از زیست بوم فناوری و باتوجه به ظرفیت بالای نهفته در این بخش می‌توان به شکوفایی اقتصادی نزدیک شد. «دانش بنیان» واژه‌ای که شاید ۷ سال پیش زیاد آشنا نبود و، چون امروز به عنوان یک برتری با الویت به آن نگاه نمی‌شد. دستاوردی که حالا جایگاه و اندازه‌ای برای «دانش بنیان» ایجاد کرده و البته تسهیلات خوبی را در قالب بسته‌های حمایتی برای آن در نظر گرفته بود. با به وجود آمدن این بستر مناسب، شرکت‌هایی بودند که آن زمان به راحتی از صافی «دانش بنیان» شدن عبور کردند و به این موج عظیم پیوستند، اما کار و یا محصول شاخصی از خود ارائه ندادند، از این رو بررسی شرکت‌های دانش بنیان هم مسأله‌ای اساسی شد تا همچنان ارزش این زیست بوم حفظ شود و اینچنین شد که هر ساله تعدادی از دانش بنیان شدن خلع می‌شدند. به نظر می‌رسد ضعف مدیریتی در اقتصاد گریبان شکوفایی در زیست بوم فناوری را به شدت می‌فشارد و تا زمانی که این مسأله حل نشود نمی‌توان انتظار چندانی از نخبگان و جوانان پر تلاش داشت.

مجازی یا واقعی؛ دو دنیای در هم‌آمیخته!

4+
همشهریهمشهری6 ماه قبل
زومیتزومیت7 ماه قبل
محصول جدید فیلیپس هیو به‌نام Truelifi معرفی شد. خانواده‌ی جدید محصولات فیلیپس هیو شامل لامپ‌های جدید و همچنین تجهیزاتی برای تکمیل محصولات قبلی شرکت می‌شود. از فناوری جدید می‌توان برای انتقال بی‌سیم دو نقطه‌ی ثابت با سرعت انتقال داده تا ۲۵۰ مگابیت بر ثانیه استفاده کرد. فناوری LiFi از سال‌ها پیش در میان اخبار فناوری جهان جای داشت. در مراکزی همچون بیمارستان‌ها نیز می‌توان از امواج نوری استفاده کرد تا حداقل تداخل با امواج رادیویی دستگاه‌های حساس بیمارستانی ایجاد شود.

از ساخت بشقاب پرنده تا معجزه زنده شدن مونالیزا در تازه‌ترین اخبار فناوری + فیلم

باشگاه خبرنگارانباشگاه خبرنگاران7 ماه قبل
به گزارش گروه فیلم و صوت باشگاه خبرنگاران جوان، اگر گمان می‌کنید پیشرفت‌های حوزه علم و فناوری قابل پیش‌بینی است، باید بگوییم سخت در اشتباهید. برای اینکه بدانید شرکت‌های فعال در حوزه تکنولوژی، این روزها چطور به فکر ساخت ایمپلنت‌های مغزی یا بشقاب پرنده هستند، این چند خبر علمی را با ما مرور کنید. بیشتر بخوانید: جدول کشی آسان با دستگاه خودکار + فیلمانتهای پیام/
زومیتزومیت8 ماه قبل
در کتاب «فروشگاه همه‌چیز» مطالب جالبی درباره‌ی چگونگی شکل‌گیری این غول خرده‌فروشی آنلاین و سرگذشت جف بزوس می‌خوانید. بااین‌حال، برد استون این‌ کار سخت را به سرانجام رساند و موفق شد کتاب «فروشگاه همه‌چیز» را با کمک مصاحبه‌ها بنویسد. خلاصه‌ی کتابکتاب «فروشگاه همه‌چیز» درباره‌ی رؤیاهای جف بزوس و چگونگی دنبال‌کردن آن‌ها است. دیدگاه‌های دیگران درباره‌ی فروشگاه همه‌چیزکتاب «فروشگاه همه‌چیز» را مجله‌های معروف زیادی مانند فوربز ستوده‌ و آن‌ را جزو بهترین‌ کتاب‌ها درزمینه‌ی تجارت و کسب‌وکار دانسته‌اند. بسیاری از خوانندگان کتاب «فروشگاه همه‌چیز» آن را مفید و جالب توصیف کرده‌اند و از آشنایی با تاریخچه و فرهنگ سازمانی آمازون خوشحال‌اند.

اختلاف هواوی با دولت آمریکا از کجا آغاز شد و به‌کجا خواهد انجامید

3+
زومیتزومیت8 ماه قبل
برترین‌هابرترین‌ها8 ماه قبل
نگاهی به کنفرانس خبری تسلا در زمینه تولید خودروهای خودرانکنفرانس خبری اخیر شرکت تسلا به اخباری بسیار مهم در زمینه تولید خودروهای خودران و تاکسی‌های بدون راننده پرداخته است. با ورود ماسک و البته قول دستیابی به فناوری خودروهای خودران و روبوتاکسی‌های بدون راننده تا سال ۲۰۲۰، جو سالن کنفرانس به‌شدت تغییر کرد. علاوه بر این دستیابی به فناوری کامل خودروهای خودران و بدون راننده تا سال ۲۰۲۰، چندان عملی به نظر نمی‌رسد. در سال ۲۰۱۶ ماسک ادعا کرده بود که خودروهای بدون راننده این شرکت تا سال ۲۰۱۷ به بازار ارائه خواهند شد. موضوعی که اثبات می‌کند سال ۲۰۲۰ سال ورود خودروهای خودران تسلا به بازار نخواهد بود.
زومیتزومیت9 ماه قبل
کاربران ویندوز در سال ۲۰۱۶، علاوه‌بر اپلیکیشن، می‌توانستند فایل‌های موسیقی، فیلم‌های سینمایی و حتی سریال‌های تلویزیونی را نیز از مایکروسافت استور (Microsoft Store) خریداری کنند. او می‌گوید: شرط می‌بندم ایکس‌باکس مهم‌ترین دلیل ادامه‌دار شدن حضور سرویس «Movies & TV» در مایکروسافت استور است. آمازون هم بازار دیگری برای فیلم‌های سینمایی و سریال‌های تلویزیونی است، ولی برخلاف مایکروسافت استور به‌طور پیش‌فرض در ایکس‌باکس‌ها فعال نیست. شاید نظر زاک در مورد اینکه خیلی از کاربران، محتوای رسانه‌ای موردنظر خود را از مایکروسافت استور نمی‌خرند، درست باشد. خوب پس دیگر چه چیزی باقی مانده است که مایکروسافت استور به آن ببالد؟ اپلیکیشن‌ها یا بازی‌ها؟ وضعیت خنده‌داری شده است.
زومیتزومیت9 ماه قبل
نبود قابلیت پشتیبانی از موس یکی از این کمبودها است؛ اما این کمبود احتمالا جبران خواهد شد. بنابر گفته توسعه‌دهنده و فاش‌کننده‌ی اخبار فناوری، استیو تروتون اسمیت، قابلیت پشتیبانی از موس آیپد درحال‌ توسعه‌یافتن است و در آینده ارائه خواهد شد. بااین‌حال اگر چنین باشد، محدودیت‌های زیادی ایجاد خواهد شد؛ چراکه تنها آیپد پرو ۱۱ (iPad Pro ۱۱) و آیپد پرو ۱۲٫۹ (iPad Pro ۱۲٫۹) این پورت را دارند. هنوز مشخص نیست این ویژگی فقط برای آیپد پرو ارائه خواهد شد یا سایر مدل‌های آیپد همچون آیپد ایر (۲۰۱۹) نیز به آن دسترسی خواهند داشت‌. در هرصورت، هیچ‌کدام از منابع چهارچوب زمانی خاصی برای رسیدن قابلیت پشتیبانی از موس ارائه نداده‌اند؛ بنابراین، احتمال دارد مدت بیشتری منتظر بمانیم.
انتخابانتخاب9 ماه قبل
گزارشی که اخیرا منتشر شده خبر از خطرناک بودن دستگا‌های بی سیم و احتمال سرطان‌زا بودن آن‌ها می‌دهد. علاوه بر این اشاره شده که کودکان در مقابل آثار این امواج آسیب پذیر‌تر هستند. براساس آمار تلگرام اکانت ۷۰ هزار نفر در سراسر دنیا به صورت خود به خود حذف شده است. ما در سایت خبری سلام نو تلاش داریم اخبار آی تی را به صورت منتخب برای شما جمع آوری کنیم تا بتوانید در کوتاه‌ترین زمان ممکن داغ‌ترین اخبار فناوری اطلاعات را مرور کنید و اخبار مهم این حوزه را به دلیل کمبود وقت از دست ندهید. با دنگاه روزانه به اخبار آی تی سلام نو مهم‌ترین تحولات علمی، اقتصاد و حتی سیاسی مرتبط با آی تی را دنبال کنید تا هم از اخبار عقب نباشید و هم وقت خود را هد ندهید.
دیجیاتودیجیاتو9 ماه قبل
توسعه گوشی تاشو مایکروسافت که با نام «پروژه آندرومدا» شناخته می‌شد و قرار بود تحت برند سرفس به بازار بیاید، تابستان گذشته توسط کمپانی ساکن ردموند لغو شد؛ اما حالا انتشار پتنت‌های جدید نشان می‌دهند که احتمالا مایکروسافت همچنان به دنبال تولید سرفس فون است. گوشی تاشو مایکروسافت از مکانیزم بازشدن خودکار لولا بهره می‌بردلولای مورد بحث همچنین با قابلیت حرکت ۳۶۰ درجه، امکان بسته شدن دیوایس در هر دو جهت را فراهم می‌کند و کاربر می‌تواند تنها با اندکی باز کردن، اعلان‌های روزانه را مشاهده کند (تصویر بالا). لازم به ذکر است که هنوز اطلاعات چندانی از سایر ویژگی‌های سخت افزاری گوشی تاشو مایکروسافت منتشر نشده و پتنت‌های موجود نیز بیشتر روی توصیف نحوه عملکرد لولای آن تمرکز دارند. گفتنی است بر اساس برخی پیش بینی‌ها، گوشی تاشو مایکروسافت ابعادی بزرگ‌تر از محصولات متعارف داشته و ممکن است بیشتر مانند یک تبلت مورد استفاده قرار گیرد. با این حال عرضه یک تلفن هوشمند تاشو مجهز به ویندوز ۱۰ ممکن است (حداقل برای مدتی) مایکروسافت را به سرتیتر اخبار فناوری دنیا برساند.

به انتهای لیست رسیدید